پیام شماره 53 (سه شنبه 15 مهر ماه 99)

به نام خداوند بخشنده مهربان


پیام شماره 53 (یکشنبه 13 مهرماه 1399)

 


1- سلام، خسته نباشید. ببخشید از ارسال دیر هنگام پیام شماره 53 ، کمی کسالت داشتم.
2- بچه ها نتایج قبولی چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و رشته های دارای شرایط خاص اعلام شده است. اگر از این رشته ها انتخاب کرده اید حتماً سریعا سری به سایت سنجش بزنید.
3- تعداد سوالات خیلی کم شده است، در ضمن بیشتر بچه ها خواسته اند متن سوالاتشان منتشر نشود. در هر حال سایت من تا تاریخ 9 آبان ماه فعال خواهد بود.
4- پیام شماره 54 ان شاء الله روز شنبه 26مهرماه 1399 بعد از ساعت 10 بعد از ظهر منتشر خواهد شد.
5- برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.


پاسخ به سوالات

 


سوال شماره 1 : سلام جناب اقای موحد نژاد بنده مادر .......... هستم قبل از هر چیز صمیمانه از زحمات شما که دلسوزانه و پدرانه بچه را راهنمایی می فرمایید سپاسگزارم واقعا در این دوران کمتر کسی پیدا می شود که اینطور مسوولانه درحوزه مشاوره فعالیت داشته باشد
غرض از مزاحمت ،در خصوص حالات روحی ..... به شدت حالش بد شده بطوریکه بسیار پرخاشگر شده و اصلا نمی توانیم با او صحبت کنیم البته مدتی پیش او را نزد یک مشاور بردم ولی متاسفانه از مشاور خوشش نیامد و گفت دیگر نزد او نمی ایم
از انجاییکه شما را بسیار دوست دارد و راهنمایی های شما را مو به مو اجرا می کند می خواستم عاجزانه از شما خواهش کنم در صورت امکان فرصتی را در اختیار ما قرار دهید تا با ....... صحبت کنید حالا اگر صلاح می دانید حتی به صورت مجازی باشد ....... دختری ارام و متین است ولی این روزها اونقدر رفتار های تند و خشن از خود نشان میدهد که من خیلی نگران هستم باز هم خواهش می کنم فرصتی در اختیار ما قرار دهید متاسفانه امسال به خاطر کرونا امکان ملاقات حضوری با شما نداشتیم و در تماس های مجازی هم به خاطر حضور مسوولین مدرسه امکان اینکه موارد روحی رو مطرح کنم نیود
از راهنمایی های شما پیشاپیش سپاسگزارم
جواب : از لطف شما بسیار سپاسگزارم. حدس می زنم شرایط روحی ایشان در حال بهبودی باشد. بسیاری از آدم هایی که در دوران کرونا دغدغه ی خاصی نداشتند هم دچار افسردگی و عوارض ناشی از خانه نشینی شدند. حالا فکرش را بکنید آدم کنکور داشته باشد، نگران نتیجه اش باشد و بعد هم نگرانی های ناشی از اعلام نتیجه ..... به طور طبیعی کمی پرخاشگری و تندی شامل حال اطرافیان خواهد شد. اگر خودمان بودیم رفتار دیگری داشتیم؟!
بنابراین اگر تا دو هفته بعد از اعلام نهایی نتایج کنکور این شرایط ادامه داشت من در خدمت شما هستم و می توانید برای مشاوره با من از طریق مدرسه شماره تماس من را دریافت نمایید.


سوال شماره 2 : سلام آقای موحد نژاد وقت به خیر .
ممنون میشم متن پیام منتشر نشه...................................................................................................
جواب : اگر بخواهید این لوسیون ها و کرم ها را رسماًدر بازار عرضه کنید طبیعتاً نیاز به مجوز وزارت بهداشت وجود دارد و این مجوزها در ایران به سادگی داده نمی شوند.
بسیاری از داروهای گیاهی در ایران توسط عطاری ها به فروش می رسند. کرم های دست ساز گیاهی نیز از جمله ی آن ها هستند. فروش محصولات گیاهی به صورت غیر رسمی در بازار تعریف شده است و اختلال خاصی ایجاد نمی کند. حالا می توانید سایتی برای فروش محصولات عطاری و گیاهی داشته باشید و کرم های خود را در آن ارایه کنید و در اینستاگرام هم به تبلیغ آن ها بپردازید.
البته اگر بخواهید مسئولیت کمتری به گردن شما باشد، می توانید این کرم ها را توسط عطاری هایی که هم اکنون چه به صورت حقیقی و چه مجازی در حال فعالیت هستند به فروش برسانید. البته داشتن ایده های نو در این بخش موثر خواهند بود.
راستی شماره تلفن شما را دریافت کردم و سر فرصت با شما تماس می گیرم.


سوال شماره 3 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید . لطفا پیامم را منتشر نکنید…………………….
جواب : راستش را بخواهید متاسفانه به دلیل مشغله ی بسیار زیاد، الان پذیرش مشاوره خارج از قواعد تعریف شده در مشاوره ی خصوصی من قابل انجام نیست. لازم است به مشاورین دیگری مراجعه نمایید.


سوال شماره 4 : امیدوارم حالتان خوب باشد.
الف - معماری هنر پارس رو در دفترچه زده موسسه و نه دانشگاه. میخواستم بدونم وقتی کسی در هنر پارس لیسانس بگیره و بخواد برای فوق لیسانس بره کشور دیگه ای ، در مدرکش عنوان موسسه و یا کالج زده میشه ؟ برای دانشگاه های خارج عنوان موسسه یا کالج فرقی با دانشگاه نمیکنه ؟
ب - میخواستم بدونم از نظر الویت بندی، دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه سوره و دانشگاه آزاد در رشته معماری به چه ترتیبی هستند ؟
جواب : الف- اگر با هزینه ی شخصی برای فوق لیسانس به خارج از کشور بروید خیر مشکلی بوجود نمی آورد.
ب- در رشته ی معماری دانشگاه سوره سابقه ی درخشانی دارد بنابراین فقط برای این رشته به ترتیب دانشگاه سوره – دانشگاه علم و فرهنگ و بعد هم دانشگاه آزاد قرار می گیرند.


سوال شماره 5 : الف- تو مصاحبه دانشگاه شاهد باید چیکار کنیم قبول شیم؟همرو دروغ بگیم یا اینطوری بدتر میشه و میفهمن که داریم دروغ میگیم؟نکاتش و بگید لطفا
ب- اینکه مصاحبه مجازی هست امسال؟
ج- اینکه از کجا بفهمم واسه کدوم انتخابم به مصاحبه دعوت شدم؟
جواب : الف- متاسفانه یکی از کارهایی که باعث بنیاد نهادن پایه های دروغ و دروغ گویی در این کشور شد همین گزینش هایی است که در گوشه و کنار انجام می شود. در هر حال خودتان تصمیم بگیرید، احتمالاً مجبورید چند تا دروغ مصلحتی برای پیشرفت علمی خود که از هر امری مهتر است بگویید.
چادری بودن و نماز خوان و روزه گیر بودن شما برای آن ها مهم است. در این زمینه ها لازم است تا حدودی رعایت حال آن ها را بکنید!
ب- نمی دانم
ج- شما برای احراز صلاحیت عمومی مصاحبه می شوید و در این حالت می توانید در هر کدام از رشته ها بر اساس رتبه ای که کسب کرده اید قبول شوید.


سوال شماره 6 : شالله که مثل همیشه سلامتید.
***خواهش میکنم پیام من رو منتشر نکنید***
جواب : رشته ی پرستاری، رشته ی فوق العاده خوبی است. در بیمارستان بعد از پزشک مهمترین وظایف بر عهده ی پرستاران است و اصولاً اداره ی بخش های بیمارستانی توسط پرستاران با تجربه صورت می گیرد. اگر کسی عاشق این رشته باشد برایش هم منشا خیر در دنیا و هم منبعی برای رستگاری در آخرت خواهد بود.
مسیری که توضیح دادی عالی است، امیدوارم در این راه موفق باشی.


سوال شماره 7 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید . لطفا پیامم منتشر نشه...........................................................
جواب : مهمترین عاملی که باعث می شود ما شرکت در آزمون های جامع گروه هایی مانند قلم چی را برای بچه های فارغ التحصیل توصیه کنیم این است که آن ها بر اساس یک برنامه ی منظم درس های خودشان را بخوانند و خدای نکرده کم کاری نکنند.
حالا اگر شما خودت را موظف به درس خواندن بدانی و از برنامه های قلم چی و یا سایر گروه ها عقب نمانی شرکت زود هنگام شما در آزمون ها ضروری نخواهد بود و می توانید از 26 دی ماه به این گروه ها ملحق شوید.


سوال شماره 8 : سلام برای قد ۱۵۸ سانتیمتر چه سایز میز م صندلی ای مناسب است ؟
چون من کل اسکلت بدنم در حال درس خوندن درد میگیره خصوصا پشت میز
جواب : ساختار بدنی افراد به لحاظ نسبت اندازه ی پاها به تنه برابر نیست. بنابراین لازم است اولاً یک صندلی اداری با قابلیت تنظیم سطح نشیمنگاه صندلی تهیه کنید. سطح نشیمنگاه صندلی را دقبقا با مرکز زانو برابر کنید و سپس بر روی آن صندلی نشسته و ارتفاع میز شما در این حالت 5 سانتیمتر پایین تر از انتهای استخوان جناغ سینه (سر معده) خواهد بود.


سوال شماره 9 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید. لطفاً پیام منو منتشر نکنید.ممنون......................................................
جواب : خستگی در اواخر مطالعات منتهی به کنکور معمولاً ناشی از عدم رضایت از نتایج بدست آمده است. بنابراین اگر از الان به صورت جدی درس بخوانید و نتایج خوبی هم بگیرید. این خستگی به سراغ شما نخواهد آمد.
بله ثبت نام در آزمون های قلم چی کار درستی است. فقط یادت باشد که در زوج درس ها هر دو درس را بخوانی که تا حدود میانه ی بهمن ماه بیشتر درس ها تمام شده باشند. از پانزده بهمن تا آخر اسفندماه هم بقیه ی دروس را به اتمام برسانید و از عید به بعد فقط دوره کنید.
بله برای کسی که کتاب آقای کیاسالار را زده است کتاب شهاب اناری گزینه ی مناسبی است.
کتاب ادبیات پایه ی دهم و یازدهم را لازم است تهیه کنید چون تغییرات آن قابل توجه است.
کتاب های ماز هم خوب هستند. آی کیو پلاس هم خوب است.
برای دینی کتاب بهمن آبادی را بگیرید.
برای ریاضیات مهر و ماه و یا نشر الگو مناسب هستند.
برای شیمی هم از مبتکران برای حل مسایل استفاده کنید و هم از ویدئوهای الا


سوال شماره 10 : من یه سوال دیگه هم داشتم یادم رفت تو پیام قبلیم بگم
اینکه برای جمع بندی آخر مون از الان باید چه کارایی برای دروس تخصصی انجام بدیم؟ چون که عمومیارو یادمه که یاد دادید ولی تخصصی هارو فراموش کردم.ممنون میشم بگید.
جواب : برای تخصصی ها معمولاً برای جمع بندی از کتاب های آزمون محوری مانند موج آزمون استفاده می کنیم.


سوال شماره 11 : من همون دانشجویی هستم که پارسال مهرماه پیام گذاشت و از شرایط خودش و دانشگاه شرح حال داد .
شما در جواب به من گفتید که باهاتون در تماس باشم ولی هرچقدر فکر کردم که چی باید بنویسم ، دیدم چیزی به ذهنم نمیرسه و تسلیم شدم .
شاید الان پرسیدن این سوال برای من عجیب باشه ولی فکر می کنید می تونم دوباره برای 1400 کنکور بدم ؟
در چند خط اگر بخوام بگم چی شده ، باید اینا رو بگم :
حقیقتش ، دو هفته پیش ، درمانگرم رو عوض کردم و پیش روانکاو رفتم .(قبلا پیش مشاور می رفتم(
جدای از اینکه چه صحبت هایی شد و چه کار هایی بعد از اون انجام دادم ، بلاخره بعد از مدتها ، تونستم ایراد بزرگ رو پیدا کنم . تنها حسرتی که برای من مونده ، اینه که اگر حداقل اسفند ماه قبل از کنکور باهاش جلسه داشتم ، خیلی راحت می تونستم به جای رتبه 8700 در سهمیه ، رتبه زیر 4000 بیارم . (من سال 98 کنکور دادم) چرا ؟! چون اون حس رو که قبلا فقط از من انرژی می گرفت و نمی ذاشت کارم هام رو با انرژی و تمرکز انجام بدم پیدا کردم ؛ هرچند که اون موقع پیش خودم فکر می کردم که هیچ چیز نمی تونه تمرکز منو بهم بزنه .
الان که این حس تا مقدار زیادی کنار رفته ، فکر می کنید با مسلط شدن روی منابع دانشگاهی رشته ام و خوندن کتابهای درسی توی 5 ماه آخر رتبه خوبی بدست بیارم ؟
درضمن ، خوشحالم از اینکه می بینم شما هنوز هستید و به سوالات بچه ها بی منت جواب میدید .
ممنون از توجهتون.
جواب : توصیه ی من این است که اگر قصد شرکت در کنکور 1400 را دارید از همین الان شروع کنید. می دانم دانشگاه می روید ولی بهتر است دو تا از درس هایی را که در آن ها مشکل دارید را از همین الان آغاز کرده و بعد با مرخصی گرفتن در ترم بعد با تمام قدرت برای کنکور اماده شوید. در ضمن خیلی خوشحالم که مشکلات شما حل شده اند.


سوال شماره 12 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه..من و خواهرم در انتخاب رشته پزشکی و دندانپزشکی ارتش رو زدیم و در چند برابر ظرفیت اسممون در اومد، من زیاد در مورد چنین دانشگاهی اطلاع ندارم و نمی دونم مصاحبه رو قبول بشم یا نه ولی فکر می کنم شانس قبولی در داروسازی دانشگاه آزاد تهران رو هم داشته باشم که پایین تر زدم حالا می خوام بدونم اگه یه وقتی در مصاحبه قبول بشم بازم می تونم شانس قبولی در دارو رو هم داشته باشم؟
اصلا به نظرتون ارتش خوبه؟
اگه به وقتی پزشکی یا دندون ارتش رو بیاریم امکان مرخصی برای شرکت دوباره در کنکور وجود داره؟
جواب : به نظرم پزشکی و دندانپزشکی ارتش از داروسازی آزاد بهتر است. نگران نباشید اگر پزشک ارتش شوید نه تنها مشکلی برای تاسیس مطب ندارید بلکه تسهیلاتی هم برای آن خواهید داشت و ارتش راه را برای پیشرفت شما هموار می کند. بنابراین به نظرم با تمام قوا در مصاحبه و معاینه ی آن شرکت کنید.
اما اگر به هر دلیلی آن ها را نمی خواهید در مصاحبه اش شرکت نکنید، خود بخود حذف می شوند. در ضمن اگر ارتش قبول شوید نمی توانید سال بعد در کنکور شرکت کرده و در رشته های روزانه ی دانشگاه های دولتی قبول شوید. در ضمن در صورت انصراف باید خسارت بدهید.


سوال شماره 13 : سلام خسته نباشید
تو انتخاب رشته بر اساس سوابق شماره پرونده کنکور سال 98 و میخواد
من شماره پرونده رو ندارم مشکلی پیش میاد واسه ثبت نامم؟؟
جواب : بعید است مشکلی پیش بیاید.


سوال شماره 14 : سلام و خسته نباشید
ببخشید من خواستم بدونم از بین رشته های زیست شناسی و شیمی کاربردی کدوم آینده بهتری برای مهاجرت و شانس بورسیه دارند ؟؟
با فرض اینکه در مقطع کارشناسی ارشد رزومه خوب از دانشگاه دولتی ارائه بدم
جواب : هر دو برای این منظور عالی هستند. اما من خودم زیست شناسی را ترجبح می دهم.


موفق باشید – موحد نژاد