پیام شماره 18 (پنجشنبه 8 خرداد ماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 18 (پنجشنبه 8 خرداد ماه 1399)


1- خسته نباشید بچه های گل
2- فردا آزمون سنجش دارید. حواستان باشد باید زمان بندی درس ها را به ترتیبی که دوست دارید تدوین کنید و حداقل یک بار در ذهنتان آزمون دادن را تمرین کنید.
3- در ذهنتان بگویید با ادبیات شروع می کنم، (مثال : اگر سخت بود مثل دفعه ی پیش نمی ترسم اول می روم به سراغ سوالات قرابت که بهتر جواب می دهم و بعد می روم سراغ معنی لغات و بعد هم به سراغ دستور و آرایه و تاریخ ادبیات و نهایتاً به املا جواب می دهم) به این می گویند مرور آزمون ادبیات در ذهن و به همین ترتیب توی ذهن خودتان تمامی دروس و رقتارهایی که در آن ها خواهید داشت را تمرین نمایید.
4- یادتان نرود در آزمون سنجش رتبه در سهمیه مهم است که من باتوجه به تعداد شرکت کنندگان ضریب تبدیل آن به رتبه ی واقعی را برایتان در پیام بعدی خواهم گفت.
5- اگر امتحانتان خراب شد اصلا و ابداً نگران نباشید. ما وقت زیادی برای جبران در اختیار داریم.
6- یادتان باشد که هر وقت در آزمون و یا مسابقه ای شرکت می کنید بسیار جدی باشید.
7- پیام شماره 19 روز دوشنبه 12 خرداد ماه ان شاء الله بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر می گردد.
8- برای همه شما آروزوی موفقیت و سربلندی دارم.


پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1: با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم لطف کنید در خصوص چند تا درس واین سه ماه باقیمانده من و راهنمایی بکنید
من تا امروز حدودا بیشتر زمانم و رو پایه و نیم سال دوم دوازدهم گذاشتم و درصد های ازمون 2 خرداد .........
ادبيات دهم 91 %
معارف دهم 87 %
زبان انگليسي دهم 84 %
عربي دهم 78 %
ادبيات يازدهم 78 %
معارف يازدهم 73 %
زبان انگليسي يازدهم 64 %
عربي يازدهم 31 %
زيست‌شناسي يازدهم 81 %
شيمي دهم 77 %
رياضي يازدهم 71 %
فيزيك يازدهم 71 %
زيست‌شناسي دهم 68 %
رياضي دهم 51 %
فيزيك دهم 42 %
شيمي يازدهم 38 %
الف- من در فیزیک دهم نمیتونم درصدمو بالا بیارم و این مشکل و در یازدهم و دوازدهم ندارم میشه لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم
ب- عربی هم بهش کم میپردازم و ضعیف شدم در مورد اونم راهنماییم میکنید چگونه این کم کاریمو جبران کنم
انشالله از امروز ازمون های کنکور وشروع میکنم به زدن و نتایجش و براتون میفرستم ضرورتی داره که ازمون ها رو صبح برگزار کنم؟
ج- اما من در نیمسال اول ضعف دارم و حس میکنم با یه مرور یه هفته ای و یه تعداد تست میتونم به یادشون بیارم و نتایج بهتری در ازمون ها بگیرم پیشنهاد میکنید این یه هفته به ترم اول دوازدهم بیشتر توجه کنم؟میشه لطفا پیام منو منتشر نکنیدو مورد دیگری که لطفا اصلا منتشرش نکنید ...................
ببخشید اگر متنم طولانی شد
جواب : دختر خوب بخش اول پیام شما را منتشر کردم و فقط درصد های قلم چی و رتبه ی آن را حذف کردم که اگر دیگرانی از آن اطلاع دارند قابل شناسایی نباشی ولی بخش دوم را که گفته بودی حتماً حذف شود را کامل حذف کردم.
الف – نتیجه بسیار خوبی در آزمون قلم چی گرفته ای ولی ضعف قابل ملاحظه ای در برخی از دروس پایه مشاهده می شود از جمله در درس فیزیک دهم. برای رفع این مشکل اولاً باید معلوم کنی در کدام یک از فصل های 4 گانه ی فیزیک دهم ایرادات جدی تری داری و بعد باید در فواصل بین آزمون های جامعی که از خودت می گیری روی آن ها کار کنی. اگر یادت باشد در برنامه ی دوره ی سوم نوشتم که به جای این که فقط درس بخوانید هر هفته یک آزمون جامع از خودتان بگیرید و بر اساس اختلالات مشاهده شده برنامه ی مطالعاتی طول هفته را مشخص کنید. حالا شما آزمون قلم چی داده ای (که اشکالی هم ندارد و مثل یک آزمون جامع می تواند اختلالات و ضعف های ما را مشخص کند) و در آن معلوم شده مثلاً در فصل های 2 و 4 فیزیک دهم مشکل داری. لازم است یکی یا اگر می رسی هر دوی این فصل ها را در برنامه ی این هفته ی خودت قرار داده و با مطالعه ی کامل متن کتاب (که برای دانش آموزی قوی مانند شما ضروری است) روی مفاهیم فصل مورد نظر تسلط یافته و بعد از آن مبحث از دو کتاب (یکی دارای سطح متوسط مثل گاج و دیگری دارای سطح بالا مثل نردبام) تست زنی کنی.مثلاً برای فصل 4 فیزیک دهم برای دانش آموزی مثل شما نیاز داریم به حدود 150 تا 200 تست پاسخ دهید. در این تست زنی لازم است به ازای هر تست حداکثر یک دقیقه به خودت زمان دهی و با انجام این نوع تمرینات هم سرعت خودت را بهبود دهی و هم تجربه ی تست زنی خودت را در این فصل. به این ترتیب شرایط شما در فیزیک دهم کاملاً بهبود می یابد.
راستی این را هم بگویم که آزمون های کنکورهای سال قبل برای سنجش دقیق تر توانایی های شما مناسب تر از قلم چی هستند. نه این که قلم چی شرکت نکنی. ولی گاهی سختی بیش از حد سوالات ما را گمراه می کند و ما خیال می کنیم فلان فصل فیزیک را بلد نیستیم.
ب – لازم است غیر از آزمون جامعی که هفته ای یکبار باید از خودت بگیری ، یک آزمون جامع عمومی هم در میانه ی هفته داشته باشی و این تجربه ی تست زنی شما را در عربی و دروس عمومی افزایش می دهد.بعد اگر می بینی اختلال زیادی روی درک مطلب داری روزانه یک درک مطلب عربی هم برای خودت در برنامه بگذاری و یا اگر می بینی ایراد در بخش های دیگر است نیز در فضاهای موجود در میان دو آزمون جامع آن ها را با مطالعه و تست زنی برطرف کنی.
اما گفته بودی عربی را کم می خوانی. این برای کسی که انگیزه دارد و می خواهد جزو بهترین های کنکور باشد (که شما حتماً می توانی) غیر طبیعی است. زودباش مشکل عربی ات را حل کن. در کنکور اجازه نداری در هیچ درسی ضعیف باشی. در عربی برای دانش آموزی مثل شما عربی ضعیف یعنی عربی زیر 70 درصد. با انگیزه ات به جنگش برو.
ج- نه به نظرم وقت های اضافی روی دروس پایه باشد و با توجه به امتحانات نهایی خودبخود هر مشکلی در دروس پایه ی دوازدهم داشته باشی برطرف خواهد شد.
در مورد آخر هم که منتشر نشده است من تمام تلاشم را می کنم تا اگر بتوانم مجموعه سوالاتی را جهت کمک به شما در اختیارتان بگذارم. اما بیش تر نظرم این هست که دانش آموزانی مثل شما با من باشند و ارتباط خود را از طریق سایت با من حفظ کنند. و مطمئن باشید ضرر نمی کنید.


سوال شماره 2 : با عرض سلام ببخشید آقای موحد نژاد یادمه شما به دوستان گفته بودید که اگر حوصله خواندن درسی راندارید در کلاس های آنلاین آن شرکت کنید برای کسی مثل من که حوصله خواندن هیچ درسی را ندارد چه پیشنهادی می کنید.......
جواب : برای دانش آموزی مثل شما که اصلاً ضعیف نیست : پیشنهاد می کنم، به این که سه ماه دیگر پایه های اجتماعی شما مشخص می شود توجه داشته باشید.
پیشنهاد می کنم به عشقی که بابت آن به رشته ی تجربی آمدید بیاندیشید.
پیشنهاد می کنم به زمان 84 روزی که با روزی 13 ساعت 1100 ساعت مطالعه ی موثر می شود در آن داشت بیاندیشید.
پیشنهاد می کنم به این بیاندیشی که تا کنکور چه بخوانی و چه نخوانی آب خوش از گلویت پایین نمی رود.
پیشنهاد می کنم با یکی از بچه ها اگر چه پیش هم نیستید، اما به صورت یاوران درسی قرار بگذاری که همدیگر را از نظر پیشرفت کارها به صورت تلفنی چک کنید.
پیشنهاد می کنم فقط یک روز را خیلی زیاد درس بخوانید و احساس خود را در پایان روز بررسی کنید.
پیشنهاد می کنم به وظایف یک دختر 18 ساله نسبت به زحمات خانواده ی خود بیاندیشی و ....


سوال شماره 3 : این سومین پیامیه که گذاشتم ، معذرت میخوام...
یه سوال کوچولو دارم ، دبیر ما مسائل مربوط به الکتروشیمی دوازدهم رو میخوام خودم بخونم...
به نظرتون از بین دو تا کتاب "آموزش شگفت انگیز شیمی دوازدهم" و "موضوعی مسائل شیمی" که جفتش مال خیلی سبز هست ، کدوم بهتره؟؟
یا اگه خودتون پیشنهادی دارین چیه؟؟
جواب : اولاً چرا معذرت خواستی ؟! خودم ازت خواستم از طریق سایت با من در ارتباط باشی و اتفاقا چون دوباره هستی خوشحالم کردی.
ثانیاً این که در درسی روی پای خودت می ایستی و لازم باشد خودن آن را یاد می گیری، از رموز اصلی موفقیت در کنکور است.
فکر می کنم کتاب آموزش شگفت انگیز شیمی دوازدهم برای منظور شما مناسب تر است. اما با این که در کتاب مذکور متن کتاب درسی تا حدود زیادی آورده شده است اما لازم است خودت بدون توجه به این کتاب الکتروشیمی را از روی کتاب درسی هم بخوانی.
در کنکور آدم باید یادش بیاید که دقیقاً در کتاب چی نوشته بود. وقتی یک مولف کتاب درسی را با نوشته های خودش ترکیب می کند ، گاهی یادمان می رود در کتاب دقیقا چه عبارتی به کار برده شده است. بنابراین لازم است ضمن اینکه از این کتاب برای درک بهتر الکتروشیمی استفاده می کنی، خودت نیز به تدریج چندین بار کتاب درسی را به صورا مجزا دوره کنی.


سوال شماره 4 : سلام آقای موحد نژاد این چه حرفیست؟(پیام شماره ۱۷)
شما به ما لطف دارین و از اینکه پاسخگوی ما هستین بنده بی نهایت از شما سپاسگزارم.♥️
جواب : دختر خوبم، شما به من لطف دارید که به من اعتماد می کنید.


سوال شماره 5 : سلام اینکه تو برنامتون گفتین ساعت بیداری ۶ونیم من واقعا نمیتونم بیدار شم. خیلی زود بتونم پاشم ساعت ۹عه. اشکالی داره همون موقع ازمون بدم؟
جواب : بین زمان بیداری از خواب و شروع آزمون باید 1 ساعت و نیم فاصله باشد (برای این که مغز در سطح توانایی طبیعی خودش قرار داشته باشد) . بنابراین حالا اگر 6 و 30 برایت خیلی زود است ساعت 8 و 30 بیدار شو و ساعت 10 امتحانت را شروع کن ولی یادت باشد که به تدریج برای تطابق زمانی کنکور و زمان های فعالیت مغزی شما لازم است به همان رویه ای که من در برنامه نوشته ام عمل کنید.


سوال شماره 6 : پاسخ به پیامم ببخشید آقای موحد نژاد من روز شنبه 3 خرداد پیام گذاشتم اما شما پاسخی ندادید گفتم شاید پیامم را ندیدید میشه لطفا جواب پیام من را هم بدهید ممنونم.
جواب : عزیزم احتمالاً چون من ساعت 4 بعدازظهر پیام های رسیده را دانلود کردم پیام شما دریافت نشده است. به همین دلیل هم چون آخرین سوال پرسنده بودی الان اولین سوال متعلق به شماست که خوشبختانه به آن جواب داده شد. از این که با من در تماسی ممنونم.


سوال شماره 7 : من برای اولین بار ازمون جامع از دور دنیا دادم. شما گفته بودین ممکنه توی ازمونای اول درصداتون خیلی راضی کننده نباشه ولی درصدای من خوب بود. البته بنظرم خیییلی اسون بود. خواستم بدونم دور دنیا سوالات رو اسونتر از کنکور میکنه؟؟
تخمین رتبه هم که گرفتم برای سال ۹۸ بین ۸۵۰تا ۱۳۰۰ و برای ۹۷ ۳۰۰تا ۴۰۰ بود که اصلاااا باورم نمیشه و امکان نداره چنین رتبه ای بیارم
انقدر دیگران دارن درس میخونن و تست میزنن که همه اونا هم میتونن این رتبرو بگیرن پس شانس قبولی من خیلی کمتره. اصلا این رتبرو قبول ندارم. چون ازمونشم خیلی راحت بود که کنکور اینطور نیست
برای تخمین رتبه هم درصد زمین شناسی نبود که بخوام وارد کنم شاید اونم کمی تاثیر داشته باشه
بعد الان مشکلم اینه که با اینکه هنوز درسام مونده و کامل نخوندم و بعضی مبحثام باید خییلی بیشتر تست بزنم اما حالا احساس میکنم بلدم و دیگه نمیتونم درس بخونم... الان هم از وقتی که این ازمونو دادم هیچی نخوندم چیکار کنم.
جواب : آزمون سنجش فردا وضعیت شما را معلوم خواهد کرد. اگر رتبه ی شما در سهمیه عددی حدود 600 تا 900 شود نشان می دهد که رتبه ی تخمین زده ی شما از روی آزمون های دور دنیا درست است. اما اگر این رتبه بدست نیامد و خیلی بدتر شد (که البته بعید است) حتماً من را در جریان بگذار.
در ضمن بعضی از شماها وقتی حالتان خوش است نمی توانید درس بخوانید و وقتی حالتان بد هم همینطور. مثل این که باید شما را در خوف و رجا قرار داد تا بتوانید درست کارتان را انجام دهید.
ببینم حالا جون حالا حس می کنی رتبه ات حدود 1000 می شود دیگر انگیزه ای برای بهتر شدن نداری. سیر شدی.
از کف مغزت پیام آمد که خب این رتبه ما را بس است و برویم به تفریحات خود بپردازیم. می دانی این پیام ها از بخش هایی می آید که در جستجوی رهایی دادن شما از شر این درس ها هستند. خدای نکرده به این نجواها گوش ندهی ها. اونوقت چند هفته ی دیگر به خودت می آیی و می بینی بسیاری از مطالب را فراموش کرده ای و رتبه ات هم نزول فاحشی دارد.
سوال شماره 8 : سلام استاد،من پشت کنکوری نیستم اما از شاگرد های چند سال پیش شما تو مدرسه بوعلی بودم،الان رشته پرستاری میخونم و سال سوم هستم،و مدیون شما هم هستم که تو اون سال کنار ما بودید
راستش الان که تو این رشته هستم درست نمیتونم آیندمو و اینکه بعدش قراره چیکار کنم رو تصور کنم،گیج و گمم یکم،تنها چیزی که به ذهنم میاد حقوقم در آیندس که باز هم نمیدونم چطور میشه ازین رشته پول نسبتا زیاد درآورد و اصلا میشه یا نه،
نمیدونم میتونید کمکم کنید یا مزاحمتون شدم ،اما اولین کسی که تو ذهنم اومد دراین مورد شما بودین،چون اون موقع ها راجب این مسئله هم باما حرف میزدین
اگر امکان مشاوره حضوری هم باهاتون باشه من هزینش رو میپردازم،بازم ممنون
نمیدونم چطور جواب پیامم رو میدین برای همین شماره تماسم رو هم میزارم اینجا اگر لازم شد تلفن ................
جواب : رشته ی پرستاری رشته ای با درآمد کارمندی متوسط است. یعنی در صورت نداشتن تجربه کاری زیاد حدود 4 میلیون تومان در ماه به طور عادی می توان از آن در آمد داشت. اما اگر در آمد بیشتری بخواهی یا لازم است شیفت های کاری بیشتری در بیمارستان داتشه باشی و یا مثلاً در فوق لیسانس پرستاری تخصص هایی مانند مراقبت های ویژه و یا داخلی جراحی و یا حتی مدیریت پرستاری بخوانی.
در حالت اخیر به طور طبیعی بخاطر حساسیت کاری شما حقوق شما بیشتر خواهد بود. اما اگر می خواهی باز هم در آمد بیشتری داشته باشی می توانی شرکتی برای ارایه خدمات پرستاری در منزل تاسیس کنی. زمانی می توانی متقاضی تاسیس این شرکت باشی که برای لیسانس پرستاری پنج سال و برای فوق لیسانس پرستاری 2 سال سابقه ی کار داشته باشی. این شرکت ها بسته به توانایی های مدیریتی که شما داشته باشی می توانند در آمدهای فوق العاده ای برای شما داشته باشند. آئین نامه تاسیس مرکز مشاوره و ارائه مراقبت هاي پرستاري در منزل را در گوگل جستجو کن و بخوان آنوقت می فهمی با پرستاری هم در صورت درایت و کفایت دارنده ی مدرک آن می شود پولدار شد.
در ضمن اگر زبان انگلیسی خودت را در حد آیلتس 7 و نیم کامل کنی به راحتی می توانی به کشورهای مهاجر پذیر رفته و پس از گذاراندن دوره ای یک تا دوساله به عنوان پرستار رسمی در این کشورها با حقوقی در حدود 4000 هزار دلار آمریکا در ماه مشغول به کار شوی که خوب این هم قابل توجه است.
اگر جواب سوالت را گرفتی که هیچ اما اگر باز هم مشکلاتی هست که حتماً من را باید حضوری ببینی برایم دوباره پیام و شماره تلفنت را بگذارو چشم من در خدمت شما هستم.


سوال شماره 9 : عیدتون مبارک باشه
پیامتونو دریافت کردم (سوال شماره 8)و اماده ی شروع هستم تا شاید بشود که بشود که بشود........... و امیدوارم به کمک شما بتونم به نتایج خوبی برسم
طبق فرموده شما لیستی تهیه کردم از دروس مورد اشکال قسمت هایی که در فهمیدنشون مشکل دارم و قسمت هایی که مشکلی ندارم و مطالبو به خوبی فهمیدم و فقط ترس از تست زدن دارم
درس ریاضی:
تابع!توی قسمت تابع بیشتر مفاهیمو متوجه میشم اما باز هم میترسم بلد نباشم و نتونم به تست های این بخش به خوبی پاسخ دهم فقط یه بخش انتقال نمودارها بامعلوم بودن تابع که بلد نیستم و نمیفهمم (y=f(x
مثلثات دوازدهم کلا نمیفهمم و فرمولاش هم یادم میره همش و بلد نیستم
ولی مثلثات پایه با مقداری زمان میتونم حل کنم
احتمال:نقاط ضعفم بیشتر از نقاط قوتم هست و کلا گیج میزنم و این تواناییو دارم ساعت ها به سوال نگاه کنم و با لبخند ملیح به سوال بعدی برم :)
الگو و دنباله:شاید خیلی مسخره باشه اما من واقعا یکی از چالش هام این مبحثه البته در حال حاضر تا حدودی حل شده و بیشتر توی قسمت هندسی ضعف دارم
بنظر ساده میاد اما من هیچ موقع درک نکردم این مبحثو
نتیجه کلی:همش استرس دارم و میترسم به سراغ این درس و حل تست هایش بروم و نمیتونم از اطلاعاتم به خوبی استفاده کنم و با خوندن یه بار از سوالو نفهمیدن به سوال بعدی میرم
و کلا احساس میکنم یکی از دلایل شکست من در کنکور این درس میتونه باشه با وجود اینکه مباحثو بلدم اما ترس دارم نسبت به این درس
.........................................
1.فیزیک!!درس برحادثه!
دینامیک/وقتی برای اولین بار این درسو میگرفتم فک میکردم خیلی اسونه اما الا یکی از چالش های اساسیم هست و قادر به حلش نیستم نمیدونم از کجا شروع کنم و چی کار بکنم
2.فشار/
3.دما و گرما/راستش زمان زیادی براش نذاشتم اما حس میکنم هیچ وقت نمیتونم متقاضی برای حل سوالاتش باشم
4.کار و انرژ/با وجود اینکه کل مطلبو یاد گرفتم اما در حل تست ها دچار مشکل هستم مخصوصا وقتی تست های ترکیبی با حرکت شناسی دینامیک و........ قاطی میشه
نتیجه کلی:واقعا درس فاجعه ای هست احساس ناخوشایندی دارم و وقتی مبحثیو بلدم اما نمیتونم تست هاشو بزنم اعصابم خیلی خورد میشه و احساس خنگی بهم دست میده اگه چیزی بلد هم باشم با این شرایط نمیتونم به این درس پاسخ بدم
..........................................
شیمی/جز دروس مورد علاقم هست ولی از اون جایی که من ادم یادگیری در همایش ها و کلاس هایی با جمعیتت زیاد نیستم قسمت دوازدهمو خوب یاد نگرفتم و مشکل دارم تو شیمی دوازدهم البته اقای فرهانی تا حدودی مشکلم را برطف کردن و من متوجه شدم اما هچنان برام پر چالشه
ولی شیمی پایه بلدم و فک کنم با مقداری تمرین بیشتر بتونم بهترش بکنم
..........................................
زیست/درس مورد علاقم که ساعت ها میتونم بخونم حتی بخش هایی که فهمش برام مشکله ترجیح میدم 1000 بار بخونم تا 50 تا تست بزنم از تست زدن خوشم نمیاد
فقط مبحث گیاهی اونم یکی دو فصل برام مشکله تابستون فک میکردم که گیاهیو کاملا کنار بذارم
..........................................
زبان/میخوام کلا به این درس پاسخ ندم
..................................
دینی و عربی/ خوب و قابل قبول مشکلی نیست
........................................
فارسی/ با دستور اقای شاهین زاد مشکل داشتم که دارم الا دستور اقای سبطیو میخونم خوبه و میفهممش و امیدوارم حل بشه مشکلم
با قرابت مشکل دارم تست های درست دارم ولی غلطم دارم
املا و لغت در وضعیت مطلوبی قرار داره
............................................
شما به من گفتید میتونم 3تا 4 فصلو حذف کنم جدی این کارو انجام بدم؟یکم میترسم ً اگه سوال های امتیاز اور از بخش های حذف شده باشه فک کنم سرجلسه بشینم و گریه کنم
ریاضی و فیزیک مشکل اصلی و اساسیم هست و بعد زبان
الا با این شرایط افتضاح چی کار میتونم بکنم؟
خواهش میکنم کمکم کنید خیلی گیج و سردرگمم و نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم
امیدوارم همیشه خوب باشید
جواب : دختر خوبم، حذف برخی از فصل ها نه تنها نگران کننده نیست بلکه معمولاً کاملا راه گشاست. طبیعی است وقتی آدم چند تا فصل را حذف می کند نمی تواند به سوالات آن پاسخ دهد. اما اگر خیال می کنید که شاید شانس شما اینقدر بد باشد که سوالات از جاهایی بیاید که شما آن ها را حذف کرده اید کاملاً در اشتباه هستید. این اتفاق هرگز رخ نمی دهد.
درس ریاضی : با توجه به مطالبی که مطرح کرده ای پیشنهاد می کنم : مثلثات پایه ، تابع ، حدو پیوستگی، مشتق و کاربرد مشتق را خوب یادبگیری و بقیه اش را رها کنی.در این حالت می توانی حداقل به 15 سوال در مدت 45 دقیقه پاسخ دهیکه اگر روی این مباحث کامل مسلط شوی گرفتن درصد 40 دور از انتظار نیست. البته اگردر مبحث لگاریتم مشکلی نداری آن را هم به این مجموعه اضافه کن. در این حالت به حدود 17 الی 18 سوال می توانی پاسخ دهی. ولی ضروری نیست.
درس فیزیک : کارو انرژی و دینامیک و فشار و گرما را حذف کن و بقیه اش را بخوان (البته دینامیک را برای امتحان نهایی در حد پاسخگویی با سوالات تشریحی بخوان ولی به تمرین تست نیازی نیست. در این حالت به حدود 20 سوال فیزیک می توانی در زمان 40 دقیقه پاسخ دهی.
شیمی : شیمی دوازدهم را برای امتحان نهایی جدی بخوان اگر مشکلت برطرف شد که چه بهتر. اما اگر برطرف نشد می توانی بخش هایی از شیمی دوازدهم را که در پاسخگویی به تست های آن ضعیف هستی را حذف کنی.
زیست شناسی : می توانی فصل های 6 و 7 دهم و فصل های 8 و 9 یازدهم را حذف کنی و در کنکور از خیر حدود 10 سوال بگذری. اما در عوض برای 40 سوال 40 دقیقه وقت خواهی داشت که این خودش باعث دقت بیشتر در پاسخگویی به سوالات زیست شناسی خواهد شد.
زبان : هرگز نمی توانی این درس را اصلاً نخوانی. بنابراین هر چه زودتر مطالعات خود را به صورت روزانه 1 ساعت آغاز کن و نگران نباش. در کنکور زبان را نمی شود صفر زد (ترازت را بسیار پایین می آورد) اما اگر 25 درصد هم جواب دهی دچار آسیب جدی نخواهی شد.
ادبیات و عربی و دینی : الحمدلله مشکلی نداری پس خوب روی آن ها کار کن.


سوال شماره 10 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم که حالتون خوب باشه من همونیم که گفتم کلاس های نکته و تست رو ثبت نام کردم لازمه بگم که به فرمایش شما ریاضی رو هم ثبت نام کردم و با این کار ناخودآگاه دارم طبق برنامه اونا درس می خونم و از برنامه شما جا موندم این قضیه ایرادی نداره و اینکه من کلاً قبل از اینکه این کلاس ریاضی رو ثبت نام کنم میشه گفت ریاضی نمی خوندم و ایشون دارن از بیسیک مطالب شروع می‌کنن به تدریس من مباحث مهم ریاضی و هنوز نخوندم و برای سنجش اصلا آماده نیستم مخصوصاً در درس ریاضی خیلی نگرانم و اینکه میشه بگید برای تقویت ریدینگ زبان پیشنهادتون چیه؟
جواب : شما لازم است امتحانات جامع هفتگی را حتماً در برنامه ات داشته باشی. خدایی نکرده نگویی صبر کنم این کلاس ها تمام شود بعد از خودم آزمون می گیرم!!! بنابراین بر اساس همین منش در آزمون سنجش هم شرکت کن.
رفتن به این کلاس ها هیچ منافاتی با اجرای برنامه ی من ندارد. فقط کمی زمان های اختصاص داده شده به درس ها را کم و زیاد می کند. بنابراین اگر رفتن به این کلاس ها شما را از اجرای برنامه دور کند به احتمال بسیار زیاد ضرر خواهی کرد.
برای تقویت ریدینگ اول باید تمامی لغات مندرج در کتاب های دهم تا دوازدهم را به صورتی مسلط بلد باشی. بعد باید با تمرین یک کلوز تست و یک درک مطلب به صورت روزانه توانایی ریدینگ و درک مطالب آن را تقویت کنی. البته مطالب تخصصی تری هم هست که اول شما این کارها را انجام بده ، اگر بازم توی آن مشکل داشتی برایم بنویس تا آن ها را هم برایت حل کنم.


سوال شماره 11 : سلام. اقای موحدنژاد من خیلی ناامید شدم. از الان تا کنکور ۸۷ روز مونده و من خیلی عقبم. من از برنامه شما خیلی عقبم. من ۱۴ خردادم نمیتونم برسونم. من از ریاضی یکی دو فصل خوندم کلا که اونم خیلی وقت گذشته.میدونم اگه الان کنکور از خودم بگیرم درصدام همگی داغونه و کلا درسو میزارم کنار از ضعف. از فیزیک ساکن و نوسان و موجو حرکت و دینامیک و فشارو اصلا نخوندم. شیمی اسید وباز و الکتروشیمی اصلا نخوندم. کلا خیلی عقبم همیشه ناامید بودم اما الان بخوام شروعم کنم دیگه نمیشه. همش ۸۷ روز مونده و تا کِی دیگه میتونم همرو تموم کنم و ازمون بزنم وقتی الان همه رقبا میزنن؟ من تازه رتبه خوبم میخواستم. اما دیگه نمیشه. من هیچوقت ۱۲ ساعت نخوندم و اصلا احساس میکنم در توانم نیست. اگه دوروز بخونم روز سوم انقدر افت میکنم به دو ساعت برسه. خیلی خیلی خیییییلی ناامیدم و خیلی متاسفم که یه آزمون مزخرف توی سن ۱۸ سالگیم باید باعث بشه انقدر از خودم متنفر باشم. من سال بعدم نمیتونم بمونم. میخوام خودکشی کنم اصلا. انقدر خانواده خرجم کنن بعد من ۸۷ روز قبل کنکور انقدر ضعیف باشم. کلی ازم توقع دارن ولی اصلا از وضعم خبر ندارن. دارم دیوونه میشم.
جواب : 87 روز که الان شده 85 روز وقت خیلی زیادی است. حدود1100 ساعت. شما آزمون دادن را شروع کن و نگران نباش هر هفته اگر یک فصل از فیزیک و ریاضی را هم یاد بگیری تا کنکور همه را بلد شده ای.
این که احساس ناامیدی می کنی بخاطر این است که اولین بار است که در چنین چالشی قرار می گیری. در صورتی که اگر خودت را جمع و جور کنی به راحتی می توانی کار را یکسره کرده و همین امسال در رشته ای آبرومند قبول شوی.
اگر حتماً هم بخواهی در یکی از سه رشته ی پزشکی و دندان و داروسازی قبول شوی فوقش امسال نشد سال دیگر. مگر شما چند سالته که حرف از نا امیدی می زنی. حالا 18 سالگی دانشجوی پزشکی نمی شوی 19 سالگی می شوی. حالا 25 سالگی دکتر نمی شوی 26 سالگی می شوی. وای شماها چقدر روی این مسئله حساس هستید.
در مورد خانواده هم نگران نباش ، شما تلاش خودت را بکن اگر این سه رشته را نیاوردی مطمئن باش آن ها غرغر خواهند کرد اما دوباره شرایط را برای کنکور دادنت فراهم می کنند.
اگر هم اصلاً دوست نداری سال بعد دوباره برای کنکور بخوانی پس با جدیت کارهایت را انجام بده اگر آن سه رشته شد (که اگر واقعاً جدی باشی احتمال آن هم کم نیست) که چه بهتر اگر نشد تعداد زیادی رشته ی خوب در رتبه های 2500 تا 9000 تجربی وجود دارد. لطفاً کارت را هر چه سریع تر شروع کن و نگران نباش. آمادگی دارم تا به پیام های بعدی شما هم پاسخ دهم و در کنار شما باشم.
سوال شماره 12 : سلام آقای موحد نژاد من یه مشکل خیلیییی بزرگ دارم که حتی بخاطرش مطمئنم سال بعدم نمیتونم درس بخونم و نمیتونم پشت کنکوری باشم(برخلاف خیلی ها که به دلیل کمال گرایی امسال رو میذارن کنار و با قاطعیت میگن سال بعد رتبه های ۲ یا۳ رقمی کسب میکنن)خلاصه که نمیتونم درس بخونم هیچ مشکل خانوادگیم ندارم خداروشکر درگیری ذهنیم ندارم به اون صورت. (درگیری های ذهنیم همش مربوط به خود درسمه که بعضی وقتا از انگیزه ی زیاده که میشینم فکر میکنم به آینده م و از اونجایی که قوه ی تخیلم خییلیییی خیلییی قویه خودم رو قشنننگ تو مطب خودم میبینم و خلاصه که ساعت ها میگذره تهشم نگا میکنم به ساعت و میگم که الان ۳ ساعته برای درس وقت گذاشتم و خسته شدم برم بیرون!!!بیشتر وقتام از اونور بوم میفتم که حس خوندن ندارم و از این بابت مثل دیوانه ها ساعت ها میشینم و گریه میکنم. شاید الان بگین که بجای گریه شروع کنم درس خوندنو ولی قطعا قبل از گریه کتابو باز کردم و دیدم که حسشو ندارم درحالی که میخواممممم)خلاصه که ببخشید سرتونو درد اوردم بخوام مشکلاتمو خلاصه کنم تو سوال شماره ی ۸ پیام۱۷ نوشته شده توسط اون دوستمون. من واقعا سرمو میکوبم به دیوار از دست خودم. به خدااا به جون مادرم عاصی شدم از خودم. سرعتمم خیلییی خوبه. تنها مشکلم همینه این حل بشه فکر نمیکنم مشکل جدی دیگه ای به اون صورت بمونه. من درس خوندنو دوست دارم. عاااشق دانشگاه و رشته ی پزشکیم. ولی واقعا دیگه حس میکنم نمیتونم. احساس میکنم به آخر خط رسیدم. (باتوجه به اینکه سال بعدم نمیتونم بمونم. دیوونه میشم توی خونههههه)خجالت میکشم و متنفرم باز بخوام پول بگیرم از پدر و مادرم بخاطر کنکور!!!!من اونقدر عاشق استقلالم که مصمم بودم وقتی توی رشته ی پزشکی فلان دانشگاه مشغول به کار شدم به عنوان معلم تست و شاید مشاور به بچه های کوچکتر از خودم کمک کنم و حتی کار کنم که دستم توی جیب خودم باشه هرچند بنده های خدا هیچ منتی هم نمیذارن درحالی که به گردنم حق دارند
خلاصه که. تو بد منجلابی هستم هیچ کسم نمیفهمه چی میگم
جواب : دختر خوبم، من می فهمم چی می گی. انگیزه داری، هدف داری، سرعت بالا داری، ذهن پویایت حتی تو را در مطب می نشاند. روحیه ی زیبا و قابل احترام استقلال خواهی هم داری و .... ولی فقط یک جیز نداری " حال درس خواندن !!! "
خیلی ها مثل شما دوست دارند درس بخوانند اما نمی توانند. یکی به دلیل این که حس می کند نمی رسد خود تنبلش را راضی می کند که دیگر درس نخواند و فرد دیگری چون در گذشته عادت به درس خواندن نداشته، حالا موقعی که می خواهد این عادت را تغییر دهد مثل بقیه ی تغییر عادت ها مشغول جان کندن و کوبیدن سر خود به در دیوار می شود!
همه ی این ها در بطن خود یک پیام دارد. شروع کردن یک کار سخت از ادامه دادن آن است. دختر خوبم شما لازم است با کمک خودت و یا دیگران یک هفته به طور مستمر درس بخوانی و خودت را روی این غلطک جدید بیاندازی و چون سریع هستی خیلی زود نتایح آن در نمراتت ظاهر خواهد شد.
گرفتن یک امتحان جامع و شروع مطالعات بر مبنای نقاط ضعف آن آزمون می تواند آغازی باشد بر تغییر در شما آنوقت می توانی همین امسال کار را تمام کنی و دیگر از خود تنبلت متنفر نباشی بلکه به خود پر تلاشت ببالی. من هم در این راه در کنار شما هستم. باز هم برایم پیام بگذار تا با هم مشورت کنیم.


سوال شماره 13 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه.
الف- من آزمون 93 خارج رو برگزار کردم و این درصد هارو گرفتم..
ادبیات 76 عربی 60
دینی 62 زبان 94
ریاضی 43 زیست 68
فیزیک66. شیمی 58
وسایت قلمچی رتبه 3000 تا 3500 بهم داد چند تا سوال ازتون داشتم،در مورد درس ریاضی به عنوان اولین درس اختصاصی جوابش دادم و 8 دقیقه وقت اضافه اوردم و چون فکر می کردم خوب جواب دادم در آخر وقت اضافه ریاضی رو به شیمی دادم اما 7 غلط که بیشترش بی دقتی بود و 7 نزده باعث شد درصد ریاضی ام خیلی پایین بیاید،در مورد شیمی همانطور که گفتم وقت کم می اورم کلا به جز ریاضی در هیچ درس اختصاصی زمان اضافه نیاوردم و زمان زمین شناسی را به هیچ درسی اضافه نکرم و در این آزمون اصلا زمین رو نزدم البته فقط در مورد این آزمون این کار رو کردم .
در مورد عمومی ها 8 دقیقه وقت اضافه اوردم که 4 دقیقه آن را استفاده کردم . در کنکور های عمومی که جداگانه از خودم
می گرفتم بیشتر اوقات 15 دقیقه وقت اضافه می اوردم و درصد هایم حدود 80 بود
ب- یه سوال دیگه داشتم می خواستم بدونم در هر هفته چند تا درس اختصاصی روباید رفع اشکال کنیم اگه مثلا گاهی یک درس اختصاصی بزاریم تا بتونیم تعداد تست بالایی ازش بزنیم آیا نمی رسیم تمام دروس را مرور کنیم؟
ج- اینکه اگر بخوام تست های جامع شیمی و زیست موج ازمون رو هم بزنم بهتر است چه زمانی از برنامه رو به این کار اختصاص بدم اخه می خوام تعدادتست های مربوط به فصولی که ایراد دارم بالا باشه تا ایراداتم بر طرف بشه و تست های جامع رو نمی دونم کی باید بزنم؟
د- در مورد زبان نمی دونم دقیقا چجوری باید مرور کنم میشه لطفا یه راهکاری بدید؟
خیلی ببخشید که پیامم طولانی شد می خواستم جزئی گزارش بدم و سوالاتم ازتون زیاد بود.
جواب : الف – نتایج آزمون شما برای الان خوب است اما باید طی حدود سه ماه آینده با بررسی و رفع ایرادات خود کاملاً آن را تغییر داده وآن را به رتبه های سه رقمی برسانی. اگر نمی خواهی به زمین شناسی پاسخ دهی زمان آن را به سایر دروس اختصاصی بده ولی اگر هم می خواهی جواب دهی قرار شد حداکثر 4 فصل بخوانی و باز هم 10 دقیقه از وقت آن را به سایر دروس اختصاصی بدهی.
ب- از نظر من باید هر هفته در تمامی دروس اختصاصی رفع اشکال داشته باشی. بنابراین هر هفته مقداری از اشکالات یک درس را برطرف کن و اجازه بده به تدریج تمامی اشکالات در تمای دروس برطرف گردد.
ج- از نظر من می توانید هر هفته یک آزمون اضافی زیست شناسی و یک آزمون اضافی شیمی داشته باشید واز 20 تیرماه به بعد حتی دو آزمون اضافی را هم می توانی در این دو درس به برنامه ات بیافزایی.
د- زبان اول لغات را مرور کن ، بعد تست جاگذاری لغات بزن، بعد روی درک مطلب و کلوز تست کار کن و در نهایت گرامر را مرور کن. بعد از آن با دادن آزمون مشخص کن در چه مواردی مشکل داری و روی آن ها کار کن.


سوال شماره 14 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه. خواهش میکنم پیام من رو منتشر نکنید. ممنون
راستش من یک مدتی خیلی کم درس خوندم و ...............
جواب : با توجه به سابقه ی درسی خوبت قطعاً اگر از الان شروع کنی و روزانه 13 ساعت درس بخوانی من به شما قول می دهم رشته ی پرستاری را در شهر تهران قبول شوی. حتی بهتر هم می توانی ولی چون خودت گفتی پرستاری از آن نام بردم.
زود باش و از همین فردا شروع کن. مبنای کارت هم برنامه ی دوره ی سوم مطالعاتی من باشد. بنابراین بعد از شرکت در آزمون سنجش و بعد از خواندن توضیحات برنام ی سوم مطالعاتی، نقاط ضعف خود را مشخص کن و شروع کن به تدریج روی آن ها کار کردن.


سوال شماره 15 : ببخشید شما دربرنامه مطالعاتی گفتید که حتما باید ۴تافصل زمین شناسی رو بخونیم چون تاثیر گذاره
میشه بگید در چه چیزی تاثیر داره؟
منظورشما در رشته هایی مثل دارو سازی و بهداشت هست؟؟
جواب : بله در رشته ی داروسازی و بهداشت و شیمی و حسابداری و مدیریت و اقتصاد و مهندسی های کشاورزی و منابع طبیعی ضریب 3 دارد. اما اگر اصلاً این رشته ها را دوست نداری می توانی زمین شناسی را نخوانی و اگردرصد آن منفی هم باشد روی رشته های دیگر اثر منفی نمی گذارد.


سوال شماره 16 : سلام آقای موحد نژاد من ............ هستم تقریبا یکی دوهفته پیش بهتون پیام دادم وباهم صحبت کردیم شما فرموده بودید به خاطر شرایط خاصی که دارم(.... ودیگر مشکلات) میتونم تا14خرداد دوره ی درسی را تمام کنم.
من از یکی دو روز قبل از اینکه با شما تلفنی صحبت کنم شروع به درس خوندن کردم وبعد از اینکه با شماهم صحبت کردم خیلی قوی تر شروع کردم وچون فقط دوازده سیزده روز از ..... گذشته بود وشرایط خونه اصلا برای درس خوندن مساعد نبود با کمک خانم ..... تصمیم گرفتم برم مدرسه و تقریبا تا ساعت 2 بعد از ظهر آنجا درس بخوانم واقعا خیلی خوب بود انگیزم خیلی بالا رفت وحتی حال خانواده هم با دیدن بهترشدن حال من بهترشد تقریبا پنج روز روزی ده دوازده ساعت درس خوندم تا اینکه مامانم دختر داییم و پسرداییم و زنداییم رو آورد خونمون تا بچه ها باما باشن و دورشون شلوغ شه تا حالشون بهتر شه و ومتاسفانه این آمدن بچه ها خورد به تعطیلی عید فطر ومدرسه سه روزی بسته بود ومن واقعا هر کاری کردم نتونستم دوباره شروع کنم به درس خوندن این شد که با کمال تاسف رفتم به مامانم گفتم اگه میشه تا روز کنکور مهمون دعوت نکن مامانم هم پذیرفت بخدا هنوز که بهش فکر میکنم گریم میگیره آخه این خیلی خودخواهیه وقتی هیچکس خونمون نیست منو خواهرم(.......................) تو اتاقیم و درس می‌خونیم و مامانم تنها و می‌ماند و گریه می‌کند به هرحال بعد از چند روزیی دوباره شروع کردم به درس خوندن تا پریشب که خواهرم حمله عصبی بهش دست داد وتشنج کرد واقعا وحشتناک بود هر چی بگم کم گفتم مامانم با دیدن خواهرم غش کرد یه لحظه احساس کردم هر جفتشونو از دست دادم تا اینکه همسایه ها از گریه و فریاد های من اومدن بالا کمک کردن نمیدونم چی بگم هنوز میلرزم واز خدا میخوام سریع تر به همراه خانوادم از این شرایط سخت عبور کنیم. دو روز هم ازاین جا رفت تقریبا میشه گفت یه هفته ای از درس دور موندم و دوباره احساس ناامیدی دارم بخدا شرمنده شما و خانم ...... هم شدم که انقدر زحمت کشیدین که من دوباره پاشم اما باز نتونستم ادامه بدم واحساس میکنم حتی به 14 هم نمیرسم ولی ازتون میخوام که محبت همیشگیتون دوباره حال خوب رو بهم تزریق کنید بازم میگم من شرمنده ام که بازم نشد اما واقعا اتفاقات اطرافم تقصیر من نیست تو اون چند روز که با جون ودل درس میخوندم حتی سعی کردم خیلی به ...... فکر نکنم وگریه هامو کنترل میکردم تا بتونم بخونم اما هرکاری میکنم انگار غم ومصیبت به دنبال من می‌دوند وهمیشه یه قدم ازم جلوترن.
خواستم اگه هنوز هم میشه ازتون کمک بگیرم شاید هنوز روزنه اامید وجود داشته باشه که به هدفم برسم.خیلی ممنون
جواب : عزیزم نگران نباش این روزهای سخت نیز می گذرد. انسان فراموشکار آفریده شده و به همین دلیل مصائب و مشکلات را بزودی فراموش می کند. مادر و خواهر شما و خود شما هم از این قاعده مستثنی نیستید. یادت باشی وقتی تو خوب باشی روی خوب بودن اعضای خانواده اثر می گذارد وقتی تو نشان بدهی داری شرایط غمبار قبلی را فراموش می کنی به تدریج کمک می کنی آن ها فراموش کنند.
اما اگر نمی توانی برنامه را تا 14 خرداد تمام کنی نگران نباش و برنامه را از 29 خرداد با برگزاری آزمون جامعی که در آن روز برای شما گذاشته ام آغاز کن. در فاصله ی 14 خرداد تا 29 خرداد تمام خانه هایی را که در برنامه تابلوی رنگ آبی دارند را با دروسی که هنوز نخوانده ای پر کن و پس از برگزاری آزمون 29 خرداد این بر اساس منطق برنامه عمل کن و این خانه ها را با مباحثی که پس از شرکت در آزمون 29 خرداد متوجه شدی در آن ها اشکال داری پر خواهی کرد و برنامه روی روال می افتد. اصلاً هم نگران نباش، به شما اطمینان می دهم (می دانی که صریح هستم) هیچ مشکلی پیش نیامده است. یادت باشد از روز 14 خرداد حتماً برای امتحانات نهایی روی برنامه ی من قرار بگیری ولی شرکت در آزمون14 خردا ضروری نخواهد بود.
سوال شماره 17 : سلام آقای موحد از اینکه اینقدر فعال هستید که ساعات روزتان به طور تقریبی کامل پر است خوشحالم که با کسی مثل شما که قدر وقتشان را میداند آشنا شدم قرار براین شد که همینجا سوالات وکار های خودمو مطرح کنم از الان بگم خیلی عذر میخوام اگه قراره هر هفته پیام طولانی من را بخوانید بنابراین خودمم برایم بهتر هست که پیامم را درسایت نگذارید اما اگه حس میکنید برای بچه ها مفیده مخالفتی ندارم
در کل هرجور براتان بهتراست و من به تصمیمتان احترام میزارم. آزمون ۱۹ اردبیهشت را از خودم در محیطی شلوغ گرفتم ،چون آزمونشو نداده بودم
به اختصاصی که رسیدم
۱. فهمیدم که گسسته ام بجز ترکیبات همه سوالاشو میتونم جواب بدم و در ترکیبات مشکلم اینه که درسوالات فراموش کرده بودم جابجایی اشیا را حساب کنم یا حالت های خاصی که مسئله جواب نمیدهد را کم کنم درصورتی که مشابه این سوالات هم حل کرده بودم
۲. من به حسابانم خیلی امید دارم اما نمیتونم توی تایم کمتر از ۱.۳۰ دقیقه سوالات را حل کنم سعی میکنم تایمم را کم کنم اما اغلب غلط میزنم یا نمیزنم چراکه ذهنم مثل اینکه قدرت پیدا کردن یه راه برای حل مسائل حسابان در زمان سریع رو نداره و من احتیاج به تمرکز و تایم زیاد برای حل مسائل دارم و همین اتفاق باعث شد من فایل سوالات را ببندم و آزمون را کامل نکرده شروع به نوشتن پیام کنم
۴. هندسه ام که پایه کاملا ضعیفی داشتم، دوازدهمم خوبه اما پایه پرمشکل نمیدونم از کجا شروع کنم و چجوری این هندسه رو بخونم نمیتونم مسائلشو تیپ بندی کنم شاید چون تست کم زدم و فکرکردن سرسوال تایم زیادی از منو میگیره چند روزه که دست به هندسه نزدم چون هیچ ایده ای برای خوندنش ندارم انگار فقط عنوان فصول رو میدونم
۳. آمدم درباره باقی دروس بنویسم که دیدیم الان نزدیکای ۸ شبه و من فقط ۱ ساعت درس خوندم انگار یه ندایی دارم که میگه نمیشه اینقدر تلاش نکن که بعدها برای اینکه نتیجه نگیرم توجیهی داشته باشم، اینقدر کارهای نکرده و نتیجه های نگرفته و زندگی براساس عادتهایی که متنفرم دارم تا یه جایی به خودم حق میدم اما...
۴. امروز هم ۸ ساعت درس خوندم و بیشتر فهمیدم که کارهام چقدر زیاده و بهشون نمیرسم این ساعت باید دوران مدرسه میبود نه الان ناامید شدم به گونه ای که وقت ندارم و امتحانات هم که نزدیکه و نمیدونم اصلا براشون وقت بزارم یا نه
پیام ها تو روزهای متفاوتی نوشته شده مرسی از وقتی که دراختیار ما میزارید، قبول نکردید که با من به طور مستقیم در ارتباط باشید، میدونم اما شما ام تاالان احتمالا متوجه شدید که من مثل شاگردای خوب پارسال مدرسمون نیستم و پراز مشکلم امیدوارم ناامیدم نکنید و بتونم از جواباتون استفاده کنم
جواب : دختر بسیار خوبم اتفاقاً فهمیدم که شما دانش آموز خوبی هستی. اختلالات بسیار محدودی داری که رفع آن ها به زمان خیلی زیادی نیاز ندارد. در گسسته به راحتی در 10 ساعت می شود مشکل ترکیبیات را حل کرد . در حسابان با تمرین های سرعتی تست زنی به راحتی می توانی در طول 40 تا 50 روز به سرعت مورد نظر یعنی یک تست در یک دقیقه برسی. در هندسه می توانی تعدادی از فصل های پایه را حذف کنی (مثلاً نیمی از پایه را) هیچ اتفاقی هم نخواهد افتاد. حذف این مطالب امکان پاسخگویی به نیمه ی دیگر سوالات هندسه ی پایه را برایت فراهم می کند. بادت باشد که ما ریاضی 100 نمی خواهیم و 70 درصد هم کافیست.
تو رو خدا زودتر برو روی برنامه ی من و کارهایت را شروع کن و از خودت آزمون بگیر و ببین که حدود اواخر تیرماه نتایجت چقدر خوب خواهد شد. من اگر وقت داشتم افتخار می کردم مشاوره ی تو را قبول کنم چون به نتیجه رساندن شما اصلاً کار دشواری نیست. خدا را شکر.
بازهم با من در تماس باش.


سوال شماره 18 : سلام آقای موحد نژاد می خواستم بدونم من می تونم این جمعه به جای سنجش آزمون رایگان قلمچی رو بدم؟از نظر شما ایرادی نداره؟
جواب : ایرادی ندارد به شرط آن که روز چهارشنبه 14 خرداد بجای آزمونی که من دربرنامه گذاشته ام شما آزمون سنجش را از خودت بگیری. فقط کارنامه نداری که آن را هم اگر درصد هایت را برایم بنویسی رتبه ات را به شما می گویم.


سوال شماره 19 : سلام استاد. من نمیدونم چجوری لغت بخونم از الان. صفر صفر نیستم و کامل هم بلد نیستم و تو آزمونی ادبیات که دادم تنها سوالاتی که بلد نبودم لغت بود.
جواب : سه تا کار باید بکنی . اول : تمامی لغات پایان کتاب های دهم تا دوازدهم را می خوانی و یاد می گیری (یادت باشد اگر برای یک لغت چند معنی هم گذاشته بود باید همه ی آن را یاد بگیری) دوم : مروری سریع روی دروس می کنی و اگر لغت جدیدی هم در آن ها دیدی از وی آن ها یادداشت برداری کرده و به تدریج آن ها را هم با مرور یاد می گیری. سوم : حدود 100 تست معنی لغت و 150 تست املا پاسخ می دهی و روی آن ها تمرین می کنی. ان شاء الله مشکل شما حل خواهد شد.


سوال شماره 20 : سلام اقای موحد نژاد من از بچه های ابوعلی سینا هستم پایه دوازدهم که امروز باهاتون مشاوره داشتم و گفتم که برای کنکور هنر میخونم و اینکه تو خونه نمیتونم درس بخونم و شما گفتید چند نفر رو میشناسید که به پانسیون های مطالعاتی با رعایت فاصله میرن.....من متاسفانه تو اینترنت نتونستم جایی رو پیدا کنم اگر ممکنه ممنون میشم اسم پانسیونی رو یهم معرفی کنید محل زندگی خودم غرب تهران آریا شهر هست اما دور تر هم میتونم برم و مشکلی نیست برام.
جواب : شما توی گوگل کروم به فارسی بنویس - پانسیون مطالعاتی دخترانه تهران - بعد می بینی اقلاً اسم 6 تا پانسیون با آدرس و تلفن و مشخصات را می آورد. با آن ها تماس بگیر ببین شرایط اشان چیست.


سوال شماره 21 : با عرض سلام و خسته نباشید آقای موحدنژاد من همونیم که گفتم کلاسهای نکته و تست همه دروس اختصاصی رو شرکت کردم با اینکه من در پیام قبلی بهتون گفته بودم که غالب درس هام تموم شده ولی هنوز جرأت نکردم که ا آزمون را در خانه بدم و از آزمون دادن کلاً خیلی میترسم واینکه نمی دونم واقعاً ۸۰ درصد مطالب تموم شده یا نه از کجا باید بفهمم ؟؟
و اینکه من مثلاً هنوز برخی از مباحث به خصوص ریاضی و مثلاً در شیمی اسید و باز رو هم نخوندم ونه تست زدم ،می خواستم ازتون بپرسم که بهتر نیست که طبق همین کلاس‌ها جلو برم یعنی وقتی که اونا میخوان مثلاً کاربرد مشتق رو درس بدن من این مبحثو بخونم؟ ممنون
جواب : جلو رفتن با این کلاس ها هیچ منافاتی با گرفتن آزمون های جامع از خودت ندارد. شما آزمون جامع بگیر و روی اشکالات درسی خود بر اساس آزمون کار کن و تمامی تکالیف اساتید کلاس های نکته و تست را هم جداگانه انجام بده. اما این که صبر کنی این کلاس ها تمام شوند و بعد از خودت آزمون جامع بگیری کار درستی نیست. دختر خوبم ، حالا امتحان کن یک دونه بگیر ، ضرر نمی کنی.


موفق باشید – موحد نژاد