پیام شماره 18 (چهارشنبه 2 تیرماه 1400)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 18 (چهارشنبه 2 تیرماه 1400)


1- سلام، دیگه داریم به آخر راه نزدیک می شویم. هر وقت احساس خستگی کردید به یاد بیاورید که فقط 8 روز دیگر مانده و بزودی دوره ی بالا رفتن از پله ها تمام می شود و دوره ی سرخوردن آغاز می گردد.
2- یادتان نرود! برگزاری آزمون های جامع به همراه مرور شرایط شما را حتی طی همین 8 روز بسیار تغییر خواهد داد.
3- سایت من تا تاریخ اول مهرماه 1400 فعال بوده و آماده ی پاسخگویی به سوالات مختلف شما در این ایام خواهد بود.
4- آگهی پذیرش داوطلب برای مشاوره ی خصوصی با من جهت شرکت در کنکور 1401 گروه تجربی ، ان شاء الله روز شنبه پنجم تیرماه 1400 بر روی سایت قرار خواهد گرفت.
6- پیام شماره 19 روز یکشنبه ششم تیرماه 1400 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
7- منتظر سوالات شما هستم.
8- برای همگی شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : سلام من چند تا سوال داشتم
الف- کنکور هنر رو بدم یا نه؟ چون از طرفی میترسم سوالاش سخت باشه و بد بدم بعد ناامید بشم از طرفی دوست دارم با شرایط کنکور
و سوالات امسال اشنا تر بشم واقعا نمیدونم بایدچیکار بکنم
ب- کنکورریاضی چی روز 5 شنبه بررسی کنم؟
ج- میشه جایی یا کسی رو برای مشاوره مهاجرتی معرفی کنه؟ کلا شرایط و از کجا شروع کردن
جواب : الف – شرکت در آزمون گروه هنر مفید است به شرط آن که به قصد بررسی وضعیت حوزه ی امتحانی و آشنایی به شرایط آن باشد. و بهتر است خود را در این کنکور محک نزنید. مغز شما وقتی خودش را برای شرکت در کنکور آماده می کند به نحوی جدی در برابر اعمال فشارهای زیاد در 48 ساعت باقیمانده به کنکور مقاومت می کند و در نتیجه ممکن است نتیجه ی حاصله خیلی از توانایی واقعی شما ضعیف تر شود.
ب- بله حتماً
ج- موسسه ملک پور
سوال شماره 2 : سلام آقا موحد من میخواهم صادقانه وضعیت منو بررسی کنین و یکم اززندگی خودم بگم لطفا منتشرش نکنین
.....................ممنونم بابت همه چیییی☺
جواب : عزیزم من شما را به یاد دارم. تو دختری باهوش هستی و به همین دلیل از این شاخه به آن شاخه می پری. به کم قانع نیستی اما برای زیاد بودن تلاش نمی کنی. گروهی از آدم های باهوش بیشتر در رویاهای خود هستند و کمتر دست به عمل می زنند. الان شما دقیقا چنین آدمی هستی. بدان که برای موفقیت نیاز است که عملگرا باشی. رویاپردازی خیلی خوب است اما به شرط آن که رویا را به واقعیت بدل کنی. الان هم لازم است در رشته ای که به آن علاقه داری فارغ از سطح دانشگاه وارد شوی و در دانشگاه با استفاده از توانایی های ذاتی خود مبدل به دانشجویی توانا شوی تا بتوانی از کشورهایی مانند آمریکا و کانادا و یا استرالیا بورس بگیری. جدی باش و تنبلی نکن.
سوال شماره 3 : با سلام و احترام. میخواستم نحوه وقت جهت انتخاب رشته ومشاوره در این ارتباط رو با جنابعالی بدونم.با تشکر
جواب : به دلیل وضعیت همه گیری کرونا، متاسفانه ، امسال من انتخاب رشته انجام نمی دهم عزیزم.
سوال شماره 4 : سلام آقای موحد نژاد . من کنکور هنر هم ثبت نام کردم به نظر شما شرکت کنم؟ با توجه به اینکه روز قبل کنکور خودمونه و از لحاظ استرس ، بار روانی مشکلی پیش نمیاد ؟ و یا اینکه ممکنه خسته بشیم!
جواب : نه مشکلی نیست و اتفاقا با جو کنکور آشنا می شوی، ولی در صدد پاسخگویی جدی به سوالات نباش و فقط آن ها را بررسی کن و بیخودی به مغزت فشار نیاور چون مغز شما روز قبل از کنکور نمی خواهد تحت فشار باشد و در نتیجه خرابکاری می کند و آزمون هنر را به بدترین وجه ممکن خراب می کند و شما خیال می کنی فردا هم همین اتفاق می افتد!!!
سوال شماره 5 : سلام آقای موحد نژاد
من ترم ۴ کارشناسی رشته روانشناسی رو در پیام نور به اتمام رسوندم و می‌خوام برای ادامه تحصیل در خارج اقدام کنم.
الف- بورسیه به کسانی که در پیام نور خوندن تعلق میگیره و اگر نمیگیره میتونم بدون بورسیه پذیرش بگیرم ؟ کشور های مثل آلمان کانادا سوئد
ب- برای بالا رفتن درصد پذیرشم چه کارهایی انجام بدم ؟ چه نکاتی رو در رزومه و انگیزه نامه رعایت کنم و چه مهارتهایی رو در خودم پرورش بدم .
مهارتهائی مثل کاربرد کامپیوتر در روانشناسی و طب گوش رو هم یاد بگیرم خوبه یا اگر تاثیر چندانی ندارن وقت نذارم براشون
ج- کارگاه های روانشناسی رو اگر شرکت کنم و گواهی پایان دوره بگیرم تأثیر دارن ؟ جاهایی که میگن مدرک قابل ترجمه وزارت علوم میدن قابل قبول هستن یا باید جاهای خاصی برم که مدارکشون معتبر باشه ؟
معدل کل ام هم تا سه ترم اول ۱۸/۴۴ هستش و با نمرات ترم ۴ هم احتمالا باز معدلم در رنج ۱۸ خواهد شد.
در کل توصیه ای یا پیشنهادی درباره چیزایی که گفتم یا نگفتم دارین درباره انجام این روند ؟
مرسی از وقتی که بابت خوندن و پاسخ دادن میذارین.
جواب : الف- نه شانس اعطای بورسیه به شما کم است. مگر آن که فوق لیسانس گرفته و پایان نامه شما خیلی قدرتمندانه و عالی تدوین شود. اما می توانید بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه، با هزینه ی شخصی ویزای دانشجویی گرفته و به یکی از کشورهایی که نام برده اید برای تحصیل وارد شوید. البته در آلمان و سوئد هزینه ی دانشگاه بسیار اندک است و بیشتر باید توانایی پرداخت هزینه های مسکن و خورد و خوراک و کتاب و ... را خودتان تامین کنید.
ب- اول از همه نمرات شما باید خوب باشد (که هست) دوم به زبان کشور مورد نظر تسلط داشته باشید و در رزومه ی شما باید معلوم باشد که دختری فعال بوده اید (که از معدل و زبان معلوم می شود) و آماده ی جنگیدن برای پیشرفت هستید. اصولاً اگر یک دانشگاه در آلمان ببیند دختری 22 ساله می خواهد در آن کشور ادامه تحصیل دهد و معدل دانشگاهش بالای 18 است و به زبان آلمانی هم مسلط، دیگر چه چیز دیگری می خواهد؟!
ج- خیر معمولاً اثر چندانی ندارد. اما بودنش در رزومه بد نیست.
سوال شماره 6 : سلام اقای موحد نژاد روزتون بخیر
من در درس شیمی تقریبا صفر هستم توی بقیه درس ها تقریبا عملکرد خوبی دارم و درصد هام بالای ۵۰ هستش میخواستم ازتون بپرسم اگر کنکور های ریاضیی درس شیمی رو بزنم و تحلیل کنم به نظرتون کمک میکنه که درصدبیارم خیر
ممنونم ازتون
جواب : بله بسیار به شما کمک خواهد کرد و پیشنهاد خوبی است.
سوال شماره 7 : سلام آقای موحد نژاد عزیز
میشه لطفا لطف کنید منتشر نکنید
ممنونم
استاد من آزمونایی ...............................................................................
جواب : عزیزم، این که هدف مشخصی داری عالی است. این که حاضری برایش یک سال دیگر تلاش کنی این هم عالی است. از نظر من اگر به موقع شروع کنید (اوایل مرداد ماه) و روش های مناسبی را برای درس خواندن بکار گرفته و یا آموزش ببینید که بکار ببرید، در همان سال اول امکان رسیدن به هدف خود را خواهید داشت. البته باید برنامه های شما توسط یک سیستم مشاوره ای و یا یک مشاورمجرب هدایت شود. البته یادتان باشد که از همان اوایل مرداد ماه به حدود 10 ساعت مطالعه در روز نیاز دارید. اگر توانش را دارید شروع کنید.
سوال شماره 8 : سلام آقای موحد نژاد کنکورو چرا اینجوری کردن اخه!؟
پشت کنکوریا چی میشه شرایطشون ؟اصلا چطوری قراره عملی بشه ؟
جواب : طرح جدیدی برای کنکور تهیه شده که هنوز محتوای دقیق آن اعلام نشده است (البته گفته اند دروس اختصاصی دو بار در سال باشد و ...) و قرار است از سال 1402 اجرایی شود و در نتیجه به شما کاری ندارد. یعنی حتی اگر یک سال پشت کنکور بمانید هم مشکلی برای شما ایجاد نمی کند. بهتر است صبر کنیم تا ابهامات این طرح برطرف شود و بعد من راجع به آن بنویسم. از این طرح ها زیاد داده شده و بعداً در مسیر اجرا اصلاح شده است و اصولاً ماهیت آن تغییر کرده است. پس همه صبر کنند.
سوال شماره 9 : سلام خوبین میخواستم بدونم هزینه‌ هرترم دانشگاه آزاد مثلا علوم تحقیقات دررشته مهندسی برق چقدره؟ واگربخوایم بعداز زمستان یا اواخر بهار انصراف بدیم چقدربایدجریمه بپردازم؟
جواب : حدوداً 3 میلیون تومان به ازای هر ترم. میزان جریمه ی دریافتی زمستان حدود 5 میلیون تومان و در بهار حدود 4 میلیون و سیصدهزار تومان خواهد بود. (جریمه = نصف شهریه ثابت × ترم های باقیمانده)
سوال شماره 10 : سلام استاد. خسته نباشید
من وقتی کنکور های سال های پیش رو از خودم آزمون می گیرم خیلی حواسم پرت میشه. حس میکنم سر آزمون ها یا حتی وقتی دارم درس میخونم و تست میزنم ذهنم داره نهایت تلاششو میکنه تا از فکر کردن و حل اون تست ها فرار کنه. به خاطر همین حواس پرتی ها تعداد سوالاتی که در آزمون غلط میزنم زیاد شده. من خیلی نگرانم که همین مشکل سر کنکور برام پیش بیاد و اون وقت همه چیز خراب شه.به خاطرهمین قضیه چند روزه نتونستم درست درس بخونم و واقعا بی انگیزه شدم. اصلا اون انرژی قبل رو ندارم. میشه لطفا بگید برای افزایش تمرکز باید چیکار کنم
جواب : روز کنکور خود بخود حداکثر تمرکز خودت را خواهی داشت. چون ذهن شما برای روز موعود در حال آماده سازی خودش می باشد. در ضمن من نتایج سنجش شما را دیدیم عالی بود و اصلاً جای نگرانی نیست. فقط تا روز آخر به تلاش خود ادامه دهید و بدانید که کم شدن انرژی در زمان فعلی بسیار شایع است.
سوال شماره 11 : میخواستم بپرسم که کنکور 99 خارج از داخل سخت تر بوده؟
من شیمی 99داخل رو 58 زدم ولی خارج رو 46 زدم و واقعا بهم استرس داد
کلا وقتی درصدامو تو تخمین رتبه زدم 400تا 600 داد. ولی وقتی از هرکدوم 10 تا کم کردم شد 1500 تا 2000
یعنی رتبه ی من نزدیک 2000 میشه؟ شانس زیر 1000 شدن ندارم؟ هیچکدوم از تخمین رتبه هام بالای 850نمیداد ولی طبق گقته ی شما 10 درصد کم کردن از هر کدوم واقعا رتبه ی خیلی بالایی میده نزدیک 2000 یا 3000. یعنی نباید به پزشکی سراسری امیدوار شم؟
جواب : نه سخت تر نبوده و این اختلاف درصد کاملاً به دلیل نوسان تمرکز آدم در زمان های مختلف طبیعی است.
اتفاقاً خیلی هم به پزشکی امیدوار باش. اما یادت باشد تا آخرین لحظه با جان و دل درس بخوانی و بدان که پیشرفت شما تا روز برگزاری کنکور می تواند ادامه یابد.
سوال شماره 12 : سلام وقت بخیر دکتر ، من میخوام مجدد کنکور بدم الان میخوام اموزشگاه ثبت نام کنم اما میخوام با شما مشاوره بگیرم ، از چه طریق میتونم باهاتون در ارتباط باشم؟ممنونم
جواب : آگهی ثبت نام داوطلبان کنکور 1401 گروه تجربی ، برای مشاوره ی خصوصی با من، روز شنبه 5 تیرماه منتشر خواهد شد.
سوال شماره 13 : سلام آقای موحد نژاد شرایط شرکت در رشته های پردیس هنرهای آزاد دانشگاه تهران چیه و آیا هنوز هم برقرار هست؟
جواب : این دوره ها به صورت آزاد برگزار می گردد و شرایط خاصی ندارد. ظاهراً بعد از شیوع کرونا فعالیت آن متوقف شده است ولی می توان امیدوار بود که از مهر ماه مجدداً آغاز به کار کند.
سوال شماره 14 : آقای موحد نژاد درباره یکسری تغییرات کنکور مثل دومرحله ای شدن و حذف دروس عمومی میشه توضیح بدید؟؟و آیا این شرایط برای بچه های پشت کنکوری مشکل ایجاد می‌کنه؟؟ و باعث محدودیت میشه؟؟
جواب : در پاسخ به سوال شماره 8 راجع به این موضوع نوشتم. اما در هر حال اجرای آن از سال 1402 است.
سوال شماره 15 : ببخشید اگ سر کنکور یه وقت سردرد یا اتفاقی افتاد یه مسکن ببریم مثل استامینوفن بخوریم مشکلی پیش میاد؟
جواب : اگر استامینوفن معمولی باشد (کدئین نباشد) خیر مشکلی پیش نمی آید.

موحد نژاد