پیام شماره 9 (یکشنبه 8 خرداد ماه 1401)

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 9 (یکشنبه 8 خرداد ماه 1401)


1- عرض سلام و خسته نباشید به همگی
2- ببخشید من درگیر یکی از این ویروس های گوارشی بهاری شدم و نتوانستم رو جمعه پیام شماره 9 را منتشر کنم. امیدوارم دیگر تکرار نشود.
3- منتظر سوالات شما هستم.
4- پیام شماره 10 روز چهارشنبه 11 خرداد ماه 1401 بعد از ساعت 9 صبح منتشر خواهد شد.
5- برای همه ی شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام وقتتون بخیرآقای موحد نژاد من هر روز یک آزمون درس زبان از کنکور های سال گذشته میدم اما درصدای هر روز تقریبا مشابه هم هستند بین ۴۰ تا ۵۰ و پیشرفتی ندارم و می‌خوام حداقل به ۷۰ برسه میشه راهنمایی کنین در فرصت باقی مانده چیکار کنم ؟ معمولا زمان کم نمیارم و به طور متوسط بین ۱ تا ۳ دقیقه وقت اضافه میارم.
جواب : اگر زمان کم نمی آورید لازم به احتمال قوی هنوز بر لغات و گرامر کتاب درسی تسلط کامل ندارید. لازم است مطمئن شوید که همه ی لغات کتاب درسی را بلد هستید. توصیه ی من مرور کل زبان از روی کتاب های درسی برای یکبار دیگر و مطمئن شدن از یادگیری کلیه ی لغات مندرج در این کتاب ها است.
سوال شماره 2 : سلام وقتتون بخیر آقای موحد نژاد برای آزمون دادن شما در برنامه فقط ۲ آزمون قرار دادید اما به بقیه پیشنهاد میکنین هر ۳ روز آزمون بدن .ما هم اگر فرصت کردیم بیشتر کنکور بدیم یا همین ۲ تا کافی هست ؟
جواب : بله حتماً اگر فرصت دارید از تعداد آزمون های بیشتری استفاده کنید. اما به شرط آن که تمامی برنامه ای را که من در اختیار شما قرار داده ام را نیز انجام دهید.
سوال شماره 3 : سلام وقتتون بخیر
من رشتم تجربی هست و معدل کل دیپلمم 19/47هست ،میخواستم بدونم برای رشته های با سوابق ،برای قبولی رشته های خوبش در شهر تهران ،چقدر شانش قبولی دارم؟مخصوصا رشته حقوق دانشگاه آزاد در شهر تهران
با توجه به قبولی سالهای پیش و این معدل ،شانس قبولی توی این رشته چقدره؟
جواب : حقوق دانشگاه آزاد در خود شهر تهران به احتمال زیاد با سوابق تحصیلی دانشجو نمی گیرد. اما در شهرک های اقماری تهران مانند اسلام شهر و رودهن و .... ممکن است با سوابق تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو کند.
در ضمن معدل شما عالی است و معمولاً با این معدل تمامی رشته هایی که با سوابق تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند را می توانید قبول شوید.
سوال شماره 4 : سلام خسته نباشید آقای موحد نژاد من درصد ادبیاتم بین 30 تا 50 متغیر است و می‌خوام درصدم به 60 تا 70 برسه میشه راهنمایی کنین ؟
الف ) بنظرتون روزی چند تا آزمون ادبیات بدم ؟
ب) تست مبحثی بزنم ؟
جواب : لازم است یک بار دیگر ادبیات از روی کتاب درسی و به صورت مبحث به مبحث خوانده شده و به همان صورت مبحث به مبحث تست زنی شود. پس از آم می توانید دوبتذه از خودتان چند جامع ادبیات بگیرید. اگر درصد آن ها بعد از برگزاری 4 آزمون به 60 تا 70 رسید که مشکل حل است اما اگر نرسید مطالعه ی کتاب و حل تست مبحث به مبحث را یکبار دیگر تکرار کنید.
سوال شماره 5 : سلام استاد ببخشید من میخوام بدونم ،آخرین رتبه قبولی برای پزشکی ازاد واسه امسال چنده؟
جواب : معمولاً حدود 2500 است.
سوال شماره 6 : سلام خسته نباشید ببخشید برای رتبه 800 در کنکور ریاضی درصد ها باید در چه حدودی باشه؟
جواب : متوسط عمومی 65 درصد و متوسط اختصاصی 45 درصد
سوال شماره 7 : سلام آقای موحد نژاد میخواستم ازتون بپرسم که توی این ایام روش سه روز یکبار(برگزاری کنکور) کار درستی هستش یا نه چون من واقعا گیج شدم خیلی ها این روش رو توصیه میکنن برای این ایام و من نمیدونم که باید چیکارکنم.
جواب : اگر بتوانید اضافه بر سازمان برنامه ای که من در اختیار شما قرار داده ام، این آزمون ها را به صورت سه روز یکبار برگزار کنید، خیلی هم خوب است. اما اگر بخواهید برنامه را به هم بزنید که حتماً این آزمون ها را برگزار کنید اشتباه کرده اید.

موحد نژاد