پیام شماره 9 (دوشنبه 1 اردیبهشت ماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 9 (دوشنبه اول اردیبهشت ماه 1399)


1- سلام بچه های خوب، امیدوارم برنامه ی اول مطالعاتی را رها کرده و با قدرت مشغول اجرای برنامه ی دوم باشید.
2- نگران نتایج آزمون سنجش نباشید، شما قبل از اجرای برنامه ی سوم مطالعاتی امکان نتیجه گیری قاطع در آزمون ها را نخواهید داشت مگر بعضی از شما.
3- پیام شماره 10 روز پنجشنبه 4 اردیبهشت ماه 99 و بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : سلام آقای موحد نژاد،امیدوارم حالتان خوب باشد.
ببخشید آقای موحد نژاد من چطوری میتونم سرعت تست زنی زبان رو بالا ببرم. توی سرعت تست زنی زبانم مشکل دارم ممنون میشم کمکم کنید.
جواب : اگر بر تمامی لغات مندرج در کتاب های دهم تا دوازدهم مسلط نیستید که لازم است با خواندن مکرر متن کتاب درسی و مرور این لغات بر آن ها تسلط یابید. در این حالت تا حدود زیادی بر سرعت شما افزوده خواهد شد. اما اگر بر تمامی این لغات تسلط دارید ولی سرعت تست زنی شما باز هم پایین است، معلوم می شود که سرعت ریدینگ شما در زبان پایین است و ذهن شما نمی تواند به سرعتی که چشم شما بر روی متون حرکت می کند جملات را درک کند. بنابراین لازم است تعداد تست های پاسخ داده شده را در زبان افزایش دهید. با توجه به این که الان از فراغت بیشتری برخوردارید، حل 30 تست جاگذاری لغات به همراه حل دو کلوز تست و دو درک مطلب را به صورت روزانه و با زمان استاندارد را به شما توصیه می کنم.


سوال شماره 2 : ببخشید من وقتی تست لغت زبان میزنم .توی بعضی از جمله ها معنی
همه کلمات رو نمیدونم و فقط دو یا سه کلمه رو متوجه میشم بعد گزینه ای رو که به اینا میخوره رو میزنم و تعداد زیادی رو درست میزنم
به نظر شما میشه همچین ریسکی تو آزمون کنکور کرد؟
جواب : اگر ازهر دو تستی که ای کار را با آن می کنید یکی درست است اشکالی ندارد. بقول کتاب شما skimming شما خوب است. اگر در طول سه ماه آینده هم همین حالت را داشتید، سر جلسه ی کنکور هم از آن استفاده کنید.


سوال شماره 3 : سلام من از برنامه مطالعاتی شما خیلی عقبم و اصلا تست کافی برای دهم و یازدهمم نزدم. الان برنامه جدیدی که به ما میدین من طبق همون درس بخونم یا برنامه قبلیو کامل کنم؟
و اینکه من سرعتم خیلی کند شده. همیشه هم تست زمان دار میزنم ولی هیچ تاثیری روی سرعتم نداره. سوالارو خیلی اروم میخونم و توی جواب دادن هم به شدت کند شدم. چیکار کنم؟ بنظرتون تا کنکور میتونم سریع بشم؟
جواب : حتماً لازم است برنامه ی قبلی را رها کرده و برنامه ی جدید را آغاز کنید.
در ارتباط با سرعت تست زنی : اولاً لازم است که درس را خوب یاد بگیرید و ثابت کنید که بدون زمان قادر هستید از 10 سوال به 6 تا 7 تای آن پاسخ دهید. اگر بدون زمان و بعد از پاسخگویی به 50 تا 60 تست باز هم قادر به انجام این کار نیستید، یعنی درس را خوب بلد نشده اید و باید دوباره آن را از روی کتاب درسی و چزوه ی معلم بخوانید و مجدداً تست زنی را آغاز کنید.
اما اگر توانستید به 6 تا 7 تست از 10 تا پاسخ دهید زمان گیری را آغاز کنید و برای 10 تست ریاضی 15 دقیقه به خودتان وقت دهید و به تدریج زمان 15 دقیقه را به همان شیوه ای که در کلاس گفتم کاهش دهید. در ضمن امکان ندارد ذهن شما توانایی انجام این کار را نداشته باشد. حوصله کنید و بسیار زیاد تست بزنید.


سوال شماره 4 : سلام،وقتتون بخیر،آقای موحد نژاد زندگی خیلی خیلی سخت شده!!من کاملا رو هوام انگیزه ندارم توی این شرایط عمومو بر اثر کرونا از دست دادم واقعا همه چیز از دستم در رفته ،حتی دارم به این فکر میکنم که شاید از پس نهایی ها هم بر نیام!! افلاینا ساعتشون سرسام اوره از طرفی استرس و استرس و استرس زیادی دارم شرایط روحیمم خوب نیست متاستفانه من یه شکست خورده تمام عیارم راستش واقعا نمیدونم چی کار کنم و نمیدونم سر به کدوم کوهو بیابونی بذارم
جواب : درگذشت عموی گرامی شما را به شما و خانواده ی محترم تسلیت عرض می نمایم.
این که الان شرایط برای شما دشوار شده و استرس زیادی هم داری برای من کاملاً قابل درک است. اما این که یک دختر 18 ساله بگوید من یک شکست خورده ی تمام عیار هستم اصلاً برایم قابل درک نیست. دختر خوب و عزیزم در روانشناسی بهترین دوران زندگی (که همان دوران جوانی باشد) از 19 تا 39 سالگی تعریف می شود. شما تازه یک سال دیگر وارد زیباترین و پر انرژی ترین بخش زندگی خود خواهی شد.
فرض کنیم که اصلاً امسال به آرزویت نرسی و نتوانی به دانشکده پزشکی وارد شوی، خب سال دیگه این کار را می کنی. در 25 سالگی دکترنمی شوی در 26 سالگی دکتر می شوی. چرا اینقدر زندگی را سخت می گیری.
اگر هم بگویی که من سال دیگه حوصله ی درس خواندن برای کنکور را ندارم، من به شما می گویم که این همه رشته ی خوب در گروه تجربی داریم که شما حتی با رتبه هایی در حدود 10000 هم می توانی در آن ها قبول شوی. پس خودت را اذیت نکن و راهی را که دوست داری را انتخاب کن و در آن پیش برو.


سوال شماره 5 : سلام آقای موحدنژاد میخواستم نظرتونو راجع به شرکت در کلاسای نکته و تست آنلاین استادامون بدونم . به نظرتون به اندازه ی وقتی که برای دیدنش میدیم مفید است ؟ چون زمان تقریبا زیادی برای دیدن درس های اختصاصی و عمومی میره . ممنون
جواب : سال های گذشته این کلاس ها حضوری بودند و به همین دلیل هم وقت شما را در رفت و آمد می گرفتند و هم در برگزاری کلاس ها از دست می رفت. الان حداقل رفت و آمدی در کارنیست. اما معنی آن این نیست که شما خیال کنید در این کلاس ها اتفاقات فوق العاده ای می افتد و نکات فوق العاده ای گفته می شود. بنابراین اگر حوصله ی خواندن درسی را نداری و ممکن است شرکت شما در همایش شما را مجبور به خواندن آن درس کند، این همایش ها مفید هستند و یا اگر همه ی درس هایت در حال تمام شدن هستند و یواش یواش داری از درس خواندن خسته می شوی و زمان مطالعاتی شما به همین دلیل کاهش پیدا کرده است ، باز هم شرکت در این کلاس ها را توصیه می کنم. در غیر این صورت اگر در کلاس درس به همه ی مطالب گوش کرده اید و حوصله ی درس خواندن هم دارید شرکت در این کلاس ها ضروری نیست.


سوال شماره 6 : مرور دروس عمومي به چه شكل باشه بهتره؟!
از روي جزوه ,كتاب يا...؟
جواب : صد در صد باید اول روی متون تمامی کتاب های عمومی خود مسلط باشید. اما بعد از این تسلط اگر خواستید از جزوه های معلمین خود و یا کتاب های کمک درسی برای دوره و تعمیق بیشتر یادگرفته های خود استفاده کنید، حرفی ندارم و کار بسیار مفیدی خواهد بود.


سوال شماره 7 : من تو ازمونای قلم چی و این سنجشی که گذشت،همیشه یک مشکل داشتم،اونم اینه که سر ازمون مثلا وقتی دارم فیزیک حل میکنم به چیزای متفرقه هم فکر میکنم،موقع درس خوندن هم اینطوریم، نمیتونم ذهنمو کنترل کنم که فقط تست بزنم،نمیدونم این موضوع چقدر عادیه و بقیه بچه ها هم اینطوری هستن یا نه،ولی کلا درباره خودم وقتی زمان ازمون طولانی میشه، هم زمان هم تستارو میزنم،هم به چیزای خیلی بی ربط فکر میکنم،طوری که بعضی اوقات متوجه میشم چنددقیقه هست که کلا چیزی حل نمیکنم و دارم فکر میکنم، برای همین هیچ موقع اون نتیجه ای که میخوامو نمیتونم بگیرم،میشه راهنماییم کنید لطفا!
جواب : وقتی ذهن شما خسته می شود به صورت ناخودآگاه از طریق فکر کردن به مطالب دیگر تمرکز شما را از روی درس بر می دارد و به این ترتیب خستگی در می کند !!! یا وقتی خواندن درسی را دوست ندارید مغز شما برای دفاع از این فشار تلخی که بر روی آن وارد می شود با منحرف کردن ذهن شما به چیزهای دیگر سعی در راحت کردن خود می کند!!! برای همین هم وقتی خسته نیستید و یا درسی را دوست دارید کمتر این اتفاق رخ می دهد.
برای رفع این مشکل اول باید دلیل آن را می دانستی که در پاراگراف بالا به آن اشاره کردم. دوم این که باید با تمرین های گام به گام طول مدت مطالعه ی خود و سرعت آن را افزایش دهی. افزایش دادن تدریجی طول زمان مطالعه استقامت ذهنی شما را افزایش می دهد و افزایش سرعت، باعث افزایش تمرکز شما می شود. دختر خوب داروی بدون عارضه ای برای این مشکل وجود ندارد. مغز شما مشکلی دارد که با تمرین می توانی آن را تخفیف داده و در نهایت درمان کنی.
بنابراین به جای این که یک ساعت بخوانی و بعد استراحت کنی ، دو تا سه ساعت درس بخوان و سپس استراحت کن و بجای این که بدون زمان یک فصل را بخوانی تا هر وقت که تمام شد، برای خواندن یک فصل زمان معینی تعیین کن و آن را با دقت و قدرت به اجرا بگذار.


سوال شماره 8 : سلام اقای موحد نژاد ببخشید برای کسی که زیستش نسبتا قوی باشد (درصدی نزدیک شصت)چه منبعی را پیشنهاد می کنید؟
جواب : زیست شناسی جامع کنکور آی کیو پلاس و کتاب میکروطلایی زیست شناسی گاج (البته تعداد محدودی از تست هایش مشکل دارد که از نظر من مهم نیست)


سوال شماره 9 : ما هنوز درسامون تموم نشده و معلما درس میدن. ولی توی برنامه شما که اون درسا نیست. اونارو باید جداگونه خودمون بخونیم یا هرموقع به برنامه شما به اون مبحث رسیدیم بخونیمشون؟
فصل ۴ فیزیک دوازدهم رو هم استاد ما قبل از عید درس دادن ولی من هنوز فیلمای تدریسشونو ندیدم. کی اونارو ببینم؟
جواب : اگر الان معلم شما مثلاً کاربرد مشتق درس می دهد و شما در حال تمرین روی آن هستید ولی در برنامه ی من سه هفته ی دیگر به این موضوع پرداخته شده است، لازم نیست صبر کنید، همین الان آن را بخوانید و این مبحث را از برنامه ی سه هفته ی دیگر من حذف کنید. می توانید برنامه ی امروز و فردای خود در درس ریاضی، جایگزین برنامه ی سه هفته ی دیگر کنید.
فیلم های فصل 4 فیزیک را زمانی ببینید که این مطالعه ی این فصل در برنامه ی من آورده شده است. اما اگر حجم این فیلم ها زیاد است بعضی شب ها وقتی کمی وقت زیاد می آورید بخش هایی از آن را ببینید تا کارتان سبک تر شود.


سوال شماره 10 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید امیدوارم حالتون خوب باشه
میخواستم بپرسم با توجه به صحبت های جدید وزیر اموزش و پرورش امکان داره که نهاییا از اول خرداد برگزار بشه به مدت ۳ هفته و بعد از اون هم سه هفته بعد که میشه همون ۱۲ ۱۳ تیر کنکور برگزار بشه؟
یعنی جا به جایی تو تاریخ کنکور نداشته باشیم؟اگه اینطور باشه ما از کی باید جمع بندی و شروع کنیم و ازمون های جامع سال های گذشته رو بدیم؟
جواب : البته زمان برگزاری کنکور را وزیرآموزش و پرورش تعیین نمی کند بلکه سازمان سنجش که زیر نظر وزارت علوم است متولی برگزاری آن است. اما اتفاقاً وزیرگفت که کنکور دراواخر تیرماه برگزار می شود البته با این محاسبه که شرایط شیوع کرونا به صورتی باشد که از بعد از عید فطر بتوان امتحانات را به صورت حضوری برگزار کرد. در این صورت احتمالاً امتحانات از تاریخ شنبه 10 خرداد ماه آغاز و حوالی 5 تیرماه هم به پایان می رسد و کنکور حدود 20 روز بعد از آن یعنی روزهای 26 و 27 تیرماه برگزار می شود. که آنوقت با حرف وزیر هم خوانی دارد. البته همه ی این ها به شرطی است که اتفاق غیر مترقبه ای در مسئله ی شیوع کرونا رخ ندهد.


سوال شماره 11 : سلام به یکی از بچه ها گفته بودید میانگین درصد قبولی برای پزشکی پردیس شهرستان واسه نظام قدیمی ها 75 تو عمومی و 65 تو اختصاصی هستش
میشه لطفا میانگین درصد برای قبولی پزشکی دولتی شهرستان رو هم بگید
جواب : 75 درصد در عمومی و 68 در اختصاصی البته برای پردیس شهرستان هم به صورت دقیق تر 75 درصد عمومی و 63 درصد اختصاصی است.


سوال شماره 12 : سلام اقای موحدنژاد ببخشید من در صد های ریاضی وفیزیکم درصدی حدود سی درصد میباشد اما از یک سایت تعداد تست هر فصل ریاضی وفیزیک را پیدا کردم که مربوط به کنکور ۹۸میباشد که به طور کلی میخواهم ۶فصل ریاضی را بخوانم (معادله و نامعادله ها۳تست -مثلثات۴تست-حد وپیوستگی ۴تست-احتمال ۲تست-آمار۱تست-مشتق ۴تست که جمعا میشود هجده تست و شصت درصد اما من میخواهم این فصل ها را به خوبی بخوانم ودر صدی حدود پنجاه شصت در کنکوربزنم
برای فیزیک هم فصل کار وانرژی۲تست-جریان الکتریکی ومدار جریان مستقیم۳تست-حرکت بر خط راست۳تست-نوسان وامواج۴تست-اشنایی با فیزیک اتمی وهسته ای۳تست-ویژگی فیزیکی مواد۲تست که برای فیزیک هم میخواهم درصدم را حدود پنجاه شصت بزنم ایرادی ندارد که این تعداد فصل را برای ریاضی و فیزیک بخوانم وایا با این تعداد فصل از این دو درس میتوانم به هدفم در این بازه ی زمانی کوتاه برسم؟
جواب : با 18 تست انتخابی از فیزیک و ریاضی نمی توان به درصد 50 تا 60 رسید. الته نه این که اصلاً نشود ولی احتمال آن بسیار کم است. ما انتظار داریم از آن 18 تست انتخابی شما 30 درصد تست ها دشوار باشد، بنابراین حدود 5 تست دشوار خواهیم داشت که معلوم نیست شما بتوانید به آن ها پاسخ درست بدهی (تازه اگر بقیه ی تست های متوسط و ساده را درست جواب داده باشید) بنابراین فرض می کنیم که به طور طبیعی ی یک تست از آن سیزده تا را غلط بزنی و دو تست از آن 5 تا را نزنی و به یک تست هم از آن پنج تا غلط جواب دهی. در این حالت از 18 تست 14درست و 2 غلط و 2 نزده خواهی داشت و درصد شما در ریاضی و فیزیک می شود 44 درصد پس در این حالت بیشتر باید روی کسب درصد 40 تا 50 حساب کنید و نه 50 تا 60 اما به نظر من اگر اختلالات زیادی در ریاضی و فیزیک داری همین درصد هم خیلی خوب است و روش شما کاملاً قابل تایید است و من آن را به سابر دانش آموزانی ب همین شرایط نیز توصیه می کنم.


سوال شماره 13 : سلام اقای موحد نژاد من زیست پایه ودوازدهمم خوب فقط تو فصل تولید مثل خیلی مشکل دارم ببخشید میتونید ی کتاب باسطح بالا و درسنامه ی خوب معرفی کنید؟
جواب : می توانید از کتاب فاگوزیست استفاده کنید. این کتاب درس نامه های مفصل و خوبی دارد که خصوصاً برای یادگیری چند فصل مشکل دار از زیست شناسی کاملاً مناسب است.


سوال شماره 14 : سلام آقای موحدنژاد
من نویسنده سؤال ۲ پیام ۷ هستم(دلنوشته). وقتی سایت شما را باز کردم و دیدم جواب پیامم را گرفتم از خوشحالی در پوست خودم نمیگنجیدم.واقعا نمیدانم خداوند چطور این همه مهربانی و درستی را در وجود شما قرار داده...
آقای موحدنژاد باید اعتراف کنم دوران دانشجویی من تا الآن اونطور که میخواستم پیش نرفته... فکر می‌کردم میرم دانشگاه وارد یک محیط جدید میشم، آدمای جدید میبینم،دوستای جدید پیدا می‌کنم و همه اینا باعث میشه تا راحتتر و بهتر بتونم با آدما ارتباط برقرار کنم. اما نمیدونم شاید این یک نوع رسم باشه که آدما وقتی پاشون به دانشگاه باز میشه گرگ میشن و من از این رسم بی خبر بودم و همینطور ساده و خوش‌بینانه وارد دانشگاه شدم.یادمه بچه ها تو مدرسه شاید ظاهرا شیطون بودن ولی کمتر آزار میرسوندن ولی دانشگاهی که من توش وارد شدم دقیقا برعکس بود...
خلاصه که بدترین ضربه ها از اونایی خوردم و هنوزم میخورم که فکر می‌کردم رفیقم هستن. با این وجود از یک جا به بعد تصمیم گرفتم دیگه برام مهم نباشه ولی بعضی مسائل هنوز آزارم میده و فکرمو مشغول میکنه.از همه بدتر من از هدف اصلیم که درسم بود فاصله گرفتم و گاهی بخاطر این موضوع از طرف اطرافیان سرزنش میشم
من هیچ وقت شاگرد اول کلاس نبودم ولی میتونستم با اراده و پشتکار چیزایی که می‌خوام رو به‌دست بیارم. این روزا حس می‌کنم اون اراده و پشتکار در من خیلی کمرنگ شده.من دلم نمی‌خواد زحمتای شما و خودم رو واسه کنکور هدر بدم و اینکه به رشتم علاقه دارم و دوست دارم تو این زمینه کار کنم.
دوست داشتم مثل زمان کنکور فرصتی پیش بیاد که دوباره از راهنمایی های شما استفاده کنم...
جواب : شما هم نمی دانی که چقدر خوشحال شدم تا فرصتی پیش آمد که دوباره لااقل به صورت نوشتاری در خدمت شما باشم. میتوانم حدس بزنم که در دانشگاه چه آدم ها و چه جیزهایی را دیده ای. دنیای واقعی (محیط خارج دانشگاه) ممکن است گرگ های بیشتری را در خود داشته باشد. اما شما باید یاد بگیری ضمن حفظ ایده ها و عقاید خودت با دیگران تعامل داشته باشی و با هر کس و هر گروهی در سطح خودشان و در حدی که می شود ارتباط داشته باشی. لازم نیست منزوی شوی و لازم هم نیست در آن ها حل شوی بلکه ارتباط می گیری در حد مناسب و معقول. به هر حال اگر دوست داشتی می توانی هم در این سایت به مکاتبات خود ادامه دهی و هم اگر نیاز می بینی به محل کار من بیایی. در هر حال مطمئن باش، خوشحال می شوم دوباره شما را ببینم.


سوال شماره 15 : سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه . درصد های سنجش فروردین _فارسی:2. عربی:17. دینی:29. زبان :14. ریاضی:6. زیست: 16. فیزیک :10. شیمی:27.
رتبه کشوری 15595 از بین 46497
اصلاااا باورم نمیشه! ریاضی و فیزیکم رو نخونده بودم ولی برای زیستم واقعا زحمت کشیده بودم . واقعا زیستمو رو 60 درصد حساب کرده بودم نمیدونم چرا این جوری شد. اصلا زیستم هیچی زبانمو نمیتونم قبول کنم .تاحالا زبانو زیر 50 نزدم.به نظرتون با این درصد های افتضاحم. هنوز هم میتونم به فیزیوتراپی فکر کنم؟
جواب : بچه های خوب و عزیزم چرا شما خیال می کنید وقتی درسی را خوانده اید حتماً باید از آن نتیجه بگیرید. خواندن دروس و یادگیری آن ها یک کار اولیه است. اصل کار تازه از زمانی آغاز می شود که آزمون گیری های جامع از روی کتاب های حاوی کنکورهای سال های گذشته آغاز می شود. شما فعلاً مرحله ی اول را سپری کرده اید یعنی درس را خوب یاد گرفته اید و اگر شب قبل آن را بخوانید فردایش از آن نتیجه ی خوبی می گیرید.
اما ویژگی کنکور این است که شما نمی توانید شب قبل همه ی درس ها را بخوانید و زمانی که می خواهید همزمان و در یک مدت کوتاه اطلاعات بسیار متنوعی را از مغز خود خارج کنید، چون روی آن تمرین ندارید مغز به نحو عجیبی بد عمل می کند و نتیجه ی حاصله گریه ی شما را در می آورد.
نگران نباش فقط قول بده در برنامه ی دوره ی دوم مطالعاتی همه ی درس ها را بخوانی و بعد از آن من برای شما آزمون های متعددی در برنامه های سوم و چهارم می گذارم که تا حد زیادی این اختلال در نتیجه گیری را در شما برطرف می سازد. پس نگران نباش و بدان که این حالت در بسیاری از دانش آموزان وجود دارد ولی متاسفانه عده ای از بچه ها چون دلیلش را نمی دانند به اشتباه بشدت می ترسند و درس خواندن را رها می کنند. شما با ما باش و نگران نباش.


سوال شماره 16 : سلام اقای موحد نژاد عزیز خداقوت ، الف - من میخاستم ببینم میتونم روی بودجه بندی های سالهای گذشته حساب کنم و برنامه خودمو طبق اونا انجام بدم؟ ینی مثلا اینکه سال گذشته از مبحث مثلثات ۴ تا سوال در کنکور اومده!! چقد میتونم روی اون بودجه بندی ها حساب کنم؟
ب - دوم اینکه من از فیزیک بشدت فراری و بیزارم ، میخام ببینم بنظر شما کدوم مباحث آسون ترن که روی اونا زمان بذارم تا حدود 30 _40درصد بتونم بزنم توی کنکور؟؟
ج- و اینکه بنظرتون اگه فصل های گیاهی زیست رو نخونم ضرر میکنم؟؟ آخه با جانوری قاطی میکنم نمیخوام بخونمشون!!
پاینده باشید دلم خییلی براتون و برای حرف های طلایی تون تنگ شده ، امسال که همش ما تعطیل بودیم یا کلاس مشاورمون یه مدلی از بین رفت ، واقعا حیف شد نتونستیم ازتون بیشتر انگیزه بگیریم.
جواب : از این که من را مورد لطف خود قرار دادید بی نهایت سپاسگزارم.
الف - تا حدود زیادی روی بودجه بندی کنکورسال پیش می شود حساب کرد. اما اصلاً خیال نکنید که چون از مبحث مثلثات پارسال 4 سوال آمده امسال هم حتماً 4 سوال می آید ممکن است 3 سوال بیاید ولی معمولاً تغییرات آن ها خیلی شدید نیست.
ب – اگر 30 تا 40 درصد می خواهی می توانی تعدادی از فصل هایی که برای خودت خواندن آن ها آسان تر است را انتخاب کنی به نحوی که حداقل حدود 17 سوال از آن ها بیاید. حالا برای 17 سوال 40 دقیقه وقت داری و اگر بتوانی 12 درست 3 غلط و 2 نزده داتشه باشی درصد شما می شود 37 که در بازه ی مورد نظر شما قرار دارد.
ج – از نظر من حذف بخش های گیاهی زیست شناسی برای کسی که 60 درصد زیست شناسی برایش کافیست، ایرادی ندارد. به شرط آن که بقیه را خوب بخواند.


سوال شماره 17 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه .
من امسال سال دومیه که میخوام کنکور بدم و اگر خاطرتون باشه پارسال توی مدرسه خیلی از راهنمایی هاتون استفاده میکردم و حتی امسال که مهر و آبان ماه چند باری اومدم مدرسه .
مشکل این روزای من دقیقا مثل پارسال که همین موقع ها دچارش شدم انگیزمه . انگیزه ای که به خاطر همه عقب موندگی هام و شرایط موجود که کتابخونه ها بسته شده و متاسفانه نمیشه توی خونه شلوغ ما به راحتی درس خوند و به خصوص من که برای فرار از این نگرانی هام مدام از اتاقم بیرون میرم و حواسم رو به همه چی معطوف می کنم به جز درس . پارسال من تا قبل عید درسم خوب بود ولی از بعدش دیگه درس نخوندم و به شدت کم کار شدم . امسال هم از دو سه هفته قبل عید اینجوری شدم متاسفانه و تا حالا این حس آزاردهنده همراهمه که علاقه دارم بخونم ولی نمیدونم از کجا و چه چیزایی رو حالا که وقت کمه بخونم که بتونم نتیجه دلخواهمو بگیرم . پارسال حداقل استادا سر کلاس میپرسیدن ، امتحان میگرفتن و درسا مرور میشد اما حالا که هیچ کدوم از اینا نیست هر روز دارم از درس دورتر میشم . رتبه ی پارسالم ۸۶۴۶ شد . امسال حتی نگرانم که میشه همین رتبه قبلیم رو هم به دست بیارم یا نه . قطعا رتبه دلخواه من سخت به دست میاد ولی نمیدونم چجوری باید به شرایط عادی خودم برگردم . شما همیشه برای همه دانش آموزا یه انگیزه دهنده خوب با قدرت استدلال محاسباتی بالا محسوب میشدین . خیلی خوشحال میشم اگر دوباره مثل همیشه کمکم کنید و بتونم امسال به نتیجه مورد نظرم برسم (چون قرار نیست دیگه پشت کنکور بمونم و نمیخوام دوباره هم پشیمون بشم ) . خیلی از شما متشکرم .
جواب : زود باش خودت را جمع و جور کن. شما نه امتحان نهایی داری که بخشی از وقت شما را بگیرد و نه کلاس آنلاین زود باش 90 روز وقت داری یعنی 90 تا 13 ساعت و یعنی 1170 ساعت. بابا بخدا اگر غرغر نکنی و از این زمان بخوبی استفاده کنی با توجه به این که بیشتر درس ها را هم بلدی به راحتی رتبه ات بهتر از 2000 خواهد شد. لازم است برای خودت یک دوره ی سه هفته ای بگذاری و درس ها را تا روز 22 الی 23 اردیبهشت یکبار دوره کنی و بعد از آن هر چهار روز یکبار، یک آزمون جامع از کنکورهای سال های قبل را از خودت بگیری که هم آزمون دادن را تمرین کرده باشی و هم متوجه اشکالات باقی مانده شده و آن را به صورت مرحله به مرحله و هر 4 روز یکبار برطرف سازی در این حالت حوالی 25 خرداد ماه احساس کاملاً خوبی خواهی داشت و می بینی که نتایج آزمون ها نیز بسیار بسیار بهتر شده اند. پس زود باش عزیزم.


سوال شماره 18 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم خوب باشید اگه بخوام مبحث احتمال پایه یازدهمو حذف کنم ایرادی داره؟!چون هیچ تستی ازش نزدم. حدودا چند درصد ریاضیو دربرمیگیره؟
جواب : دو تا حداکثر 3 سوال را از دست می دهی یعنی 4 تا 6 درصد ولی اصلاً نگران نباش چون به ازای حذف یک مبحث اگرچه چند درصدی از دست می رود ولی ممکن است چند درصدی هم بخاطر آرامش بیشتر در جلسه ی آزمون بدست آوری !


سوال شماره 19 : الف - سلام آقای موحدنژاد من میخواستم بگم که متاسفانه و نمیدونم چرا در آزمون سنجش نتیجه بسیار نامطلوبی گرفتم و این موضوع ب من شوک عجیبی داد علی رغم تلاش هایی که داشتم البته بگم که من برنامه شما رو تقریبا قسمت های رو نرسیده بودم انجام بدم از جمله ریاضی. تو عید خونده بودم اما در دور دوم اصلا نرسیدم و این شد ک هر تستی از ریاضی تو آزمون دیدم انگار نمیتونستم جواب بدم اما فکر نمیکردم دیگه این طور شه یا حتی ته ذهنم بود اما راه حلش رو تو ورق نمیتونستم پیاده کنم. ریاصی هیچی بر خلاف تصورم ادبیات هم خیلی پایین شدم و خیلی غلط داشتم و تقریبا درصد هام پاین بودن و من شکست خوردم اما شکستم من رو زمین نزد یاد حرف هاتون افتادم ک گفته بودین بهم خسته شدی زمین خوردی باید سریع پاشی وبدویی و این شکست برام سبب شد که از آزمون ب بعد تلاشم مضاعف شد. من میتونم یه نتیجه خوب بگیرم تو آزمون های بعدی؟ امید وارم باشم ب رتبه سه رقمی کنکور؟
ب- اما چیزی بهم استرس میده و اونم زمان کنکوره زمان برگزاری کنکور رو هم گفتن تیر. و من کمی استرس دارم. بعضی مباحث ریاضی پایه مثل الگو و دنباله و قضیه تالس... نخوندم و با توجه ب کمبود وقت ب نظرتون بخونم یا بزارم کنار؟
ج- راستی جواب آزمون سنجش از کجا پیدا میشه ‌‌؟
د- یک سوال من بعضی تست های ریاضی و فیزیک ک قبلا زدم وقتی میرم سمتش یادم نمیاد چطور حل میشه یعنی اون موقع هم بلد نبودم ولی جواب رو یادگرفتم از پاسخ نامه اما بعد مدتی ک سرش میرم یادم نمیاد. این ب نظرتون اشکال داره؟ و راهش چیه؟ و تو پیام هاتون ب بچه ها گفته بودین رتبه های کنکور موقع تست زدن روشی دارن تو ذهنشون ک سریع تر میرسن مثلا اون چطور میتونه باشه؟
ه - اینکه مقصود از نقاط قوت و ضعف چیه؟ چطور پی ببرم بهشون؟
و- استاد راستی بعضب زمان هایی ک برای تست ها میدید برام بیشتر طول میکشه ب خاطر تحلیل یا خود تست زدن. چطور سرعت سریع تر تست زدن و تحلیل تست برام بالا بره؟
ببخشید زیاد حرف زدم همه امیدم به خداست و تلاشمو میکنم و حرفم اینه که باید بشه و موفق شم و همچنین داشتن مشاور بزرگوار و خوبی مثل شما و حرفای همیشه خوبتون بیشتر کمکم میکنه که با قدرت ادامه بدم.
جواب : الف – شکست در آزمون های فعلی سنجش غیر طبیعی نیست فقط باید زودتر دوره دوم مطالعاتی را تمام کنی. من 20 اردیبهشت ماه برنامه ی دوره ی سوم مطالعاتی را برای دانش آموزان سخت کوشی که موفق به اتمام دوره ی دوم تا این تاریخ شوند ، منتشر می کنم. این برنامه به شدت آزمون محور است و ایراداتی را که شما توضیح دادید را برطرف می سازد. اصولاً برنامه های سوم و چهارم مطالعاتی بر محور آزمون های مکرر و آموزش چگونه آزمون دادن استوار شده است.
ب- الگو و دنباله را هم بخوان ، نترس وقت داری و در ضمن کنکور زودتر از 27 تیرماه برگزار نمی شود.
ج- به این لینک مراجعه کنید. https://nomrebartar.com/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-29-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b1%d8%af%db%8c%d9%86-99-%d8%b3%d9%86%d8%ac%d8%b4/
د- نه ایرادی ندارد. می توانی مجدداً تست های قبلی را از اوایل خرداد ماه مرور کنی.
ه- نقاط ضعف یعنی من چه مشکلی در فیزیک دارم و چرا؟ که البته به طور مفصل از تاریخ 20 اردیبهشت ماه به بعد و به مناسبت آغاز آزمون های جامع مکرر برای دانش آموزان کوشا توضیح خواهم داد. پس منتظر باش.
و- برای بالا رفتن سرعت تست زنی باید تست ها را زمان گیری کرده و به تدریج زمان پاسخگویی به تعداد معینی تست را کاهش داده و مغز خود را در فشار بیشتری برای پاسخگویی سریع تر قرار دهی تا به آن عادت کند.


سوال شماره 20 : سلام من در آزمون سنجش پايه احساس مي كنم به خاطر درس رياضي و اينكه وقت أضافه ام رو بيش از اندازه روش گذاشتم اصلا درصد هاي خوبي تو بقيه درس ها نگرفتم نسبت به امتحان هاي كلي كه خودم دادم
مي خواستم ببينم تا امتحان بعدي قلم چي اگه باز هم امتحان كلي از خودم بگيرم اين مشكل حل مي شه
جواب : بله، اصولاً برگزاری آزمون های جامع خانگی اثر بسیار مثبتی بر روی کنترل زمان و رفتار شما در آزمون هایی مانند سنجش و در نهایت خود کنکور خواهد داشت.


سوال شماره 21 : سلام اقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه
راستش میخوام اول اینو بگم که واقعا قبل از دیدن شما هیچ مشاورنامی رو کاربلد نمیدونستم و حتی به همه ی حرفاشون به چشم تمسخر نگاه میکردم
قبلا فکر میکردم که به خاطر اتفاقی که قبلا برام افتاده بود و یکی از مشاورایی که باهاش صحبت کرده بودم نتونست ساده ترین اصل یه مشاورو به جا بیاره و حرفای من پخش شد؛ بوده
ولی با دیدن شما مطمئن شدم که
نه واقعا هیچ کدوم از اونا مشاور که نبودند هیچ
حتی نمیتونستند ادای مشاورا رو در بیارن
و من خیلی خداروشکر میکنم بابت این لطفی که به من کرده و گذاشته تو عمرم یه مشاور واقعی، باسواد، متخصص و دلسوزو ببینم
بله اقای موحد نژاد شما واقعا فوق العاده هستید
امیدوارم همیشه بتونم باهاتون صحبت داشته باشم و راهکار های خوب ازتون بگیرم
میشه لطفا از اینجا به بعد رو برای همه نگذارید؟
اینارو هم نگفتم که مثلا دلتون به رحم بیاد و بخواید وضعیف اسف بار منو قابل جبران و خوب نشون بدید
و مطمئنم هستم که اینجوری نیست
درسته که شما همیشه امیدوارم میکنید برعکس همه ی مشاورای غیر متخصص که بدتر اون تک روزنه ی امید آدمو هم میبندن و فقط میرن دنبال بچه های نخبه و رتبه کلاس و اصلا توجهی به بقیه نمیکنن و من خودم به عینه دیدم که چقدر بچه های ضعیف ترو میشکنه این موضوع یکی مثل من
و انقدر به بچه های خوب بها میدن و میان جلو همه ازشون تعریف میکنن و میگن اره تو خیلی باهوشی و... درحالیکه تو دقیقا بغل طرف ایستادی
و خب من آدمیم که همینجوریش در حالت عادی هیچ وقت اعتماد به نفس کافی نداشتم و این باعث میشد که هر روز بیشتر مطمئن شم که خب تو که خنگی پس اصلا چرا درس بخونی
حالا اگه زیاد بخونی شاید یه مهندسی ای چیزیم قبول شدی ولی چه فایده وقتی که هیچ هوشی نداری و نمیتونی هیچ خلاقیتی به خرج بدی که این لازمه ی یک مهندس خوبه
بله دیگه اینجوری شد که یه مدت طولانی اصلا حالم خوب نبود حتی به فکر مرگ هم افتاده بودم تا خانواد‌ه ام کمتر از داشتن همچین دختر تنبل، خنگ و بدی عذاب بکشن و حتی بقیه ی آدمای مهم زندگیم
هرچند فکر خیلی ابلهانه ای بود و خودمم اینو فهمیدم که هیچ چیزی ارزش اینو نداره که عشق رو از آدمای دورت و خودت بگیری و در کمال خودخواهی مرگ رو براشون به ارمغان بیاری
اگه منو یادتون باشه که امیدوارم باشه هرچند که من اصلا دانش اموز خوب و تاپی نبودم که به چشمتون بیاد ولی خب بازم امیدوارم یادتون بیاد
این موضوع رو هرچند سربسته و سریع باهاتون در میون گذاشته بودم اتفاقا همین اواخر روزای مدرسه بود و شما هم کلی راهنماییم کردید حتی تو اون زمان کوتاه
و مچکرم ازتون که به همه اهمیت میدید
میدونید آقای موحد نژاد من خیلی بیشتر از بقیه شاید بابت خنگیم ناراحت میشدم چونکه تا همین دو سال پیش درسم خوب بود و معلمام به چشم یه دختر باهوش نگاه میکردن و سطح درسیم حتی بعضی وقتا بهتر از باهوشای الان که اون موقع هم کلاسیم بودن، بود
و خب این موضوع هم باعث فشار و ناراحتی بیشتر از طرف خانواده ام مخصوصا مادرم شد
که فکر میکرد من خیلی باهوشم در صورتیکه من حتی اون موقع که درسمم خوب بود بهش میگفتم که اینجوری نیست و همه ی بچه ها مثل منن و حتی بعضیا خیلی باهوش ترن و من از هوش کاملا معمولی ای برخوردارم که همیشه این حرفم باعث واکنش بد مامانم میشد ولی خب من راستشو میگفتم و همیشه به نظرم بچه هایی که نمره هاشون پایین تر بود اگه خوب درس میخوندن حتی میتونستن بهتر از من نتیجه بگیرن
سال نهم چون مدرسه ام رو هم عوض کرده بودم برای اینکه بتونم جایی پیش بقیه پیدا کنم مخصوصا اولش خیلی خوب درس خوندم
البته قبلشم نمونه دولتی درس میخوندم و جزو دانش اموزای خوب مدرسه ام بودم
تو سال نهمم دوتا اتفاق کوچیک افتاد و من جایزه گرفتم و مامانم دیگه اون سال گفت وای چه بچه ای دارم من!
یکیش این بود که تو مسابقات استانی که به اجبار مدرسه شرکت کرده بودم و فقط دو صفحه اش رو خونده بودم، اول منطقه شدم
و اینم بگم که اون سال گفته بودن نهمی ها اجازه شرکت ندارن ولی نمیدونم مدرسه چرا اصرار داشت
و حتی هنوز نمیفهمم چجوری من اول شدم؟
یکی دیگشم این بود که دیپلم افتخار
مسابقه ریاضی کانگورو به طور کاملا شانسی کسب کردم البته اینم بگم که اون سال خیلی از بچه های مدرسه مون تو جفت این مسابقه ها رتبه اوردن و جایزه گرفتن ولی خب مامان من فکر میکرد من خیلی نخبم
ولی نمیدونست که من بعضی وقتا خیلی خوش شانسم شاید
دراصل اینا معجزه بوده برای خوشحالی مامانم ؟
اینارو هم نگفتم که مثلا بگم اره من خیلی خوبم یا از خودم تعریف اضافی کنم فقط گفتم بهتون چونکه خیلیا نهم و دهم درسشون خوبه ولی الان نه و خب معمولا به مشاور های دیگه هم که آدم بگه اینارو بدون مکث میگن که همه تو نهم دهم عالی بودن اون اصلا ملاک نیست و...
منم اینارو گفتم که شما کامل در جریان روند تحصیل و مدرسه ی من باشید
البته راستش شایدم دلم یکم خواست تو این وضعیت که تقریبا همه ی مسئولای مدرسه به چشم یه خنگ که هیچی نمیشه بهش نگاه میکنن، براتون بگم باشد که شما یکم امیدوارتر بهم نگاه بکنین هرچند که اصلا چیز خاصی نیست و دوستای خودم که شماهم میدونید توی رباتیک کلی جایزه گرفتن و حتی تو مسابقه های خارجی هم برنده شدن و یا خب خیلیا تو المپیاد مدال میارن اصن تو دوران دبیرستانشون و اینایی که من گفتم در حد برچسب صد افرین برای مرتب نوشتن مشقامه
و البته من خوب میدونم که شما به همه جور دانش اموز به یه چشم نگاه میکنید و واقعیت های امیدوار کننده ای به حتی ما دانش اموزای ضعیف میگید
ببخشید که انقدر طولانی نوشتم براتون و خستتون کردم و با کمال بی ادبی میخوام ادامه بدم حتی
و ببخشید که اگه خیلی رسمی هم ننوشتم براتون
این مقدمه ها رو گفتم که وضعیت اسف بارم که الان میخوام بگم بهتون باعث نشه شماهم کلا ازم دست بکشید هرچند که میدونم همچین کاری نمیکنید ولی خب میترسم راستش که از شما هم جواب رد بدجور و نا امید کننده بگیرم میخوام که جواب ردم حداقل امیدوارکننده باشه
خب من اولین امتحان قلم چی رو که مهرماه بود ۵۴۰۰ شدم تقریبا و تا اخر بهمن هم ترازام بین ۵۰۰۰ تا ۵۴۰۰ بود البته یه دفعه ۴۸۰۰ هم شد متاسفانه
و امتحان ۲۷ دی ام رو هم که تنها امتحانی بود که یه کم خونده بودم(در حد یه هفته) مریض شدم و ندادم
این ترازای تو دیوار هم نتیجه ی تست نزدن که هیچ حتی نخوندن من بوده
فقط دروغ نگم امتحان اولمو نسبتا یکم خونده بودم ولی خب دو سه روز اونم بدون تست
و خب چیز وحشتناکی که اینجا بوجود اومده برام این بود که دوست دیگه ی من هم که میشناسیدش، درس نمیخوند و یا مثلا حداکثر دو روز قبل امتحان همه ی درساش رو میخوند و تموم میکرد و تست هم نمیزد و سرعت فوق العاده ای تو مطالعه هم نداشت و سرعت مطالعه اش تقریبا مثله من بودت امتحانا ترازش ۶۰۰۰ تا ۶۵۰۰ بود
و این قشنگ باعث میشد من به عمق خنگی و به درد نخوریم پی ببرم
ولی خب یه وقتایی هم میشد به خودم امیدوار میشدم و میومدم شروع کنم درس خوندن که فوقش یه هفته طول میکشید و من واقعا از خودم شرمندم بابت این چون به نظر میرسه به قول مامانم هیچی برام مهم نیست(این شروع ها هم باعثش شما، دوستام و معلمام و حتی خانوادم بودن که یکم روحیه میدادن بهم و یاداور میشدن که من هم اگه بخوام میتونم؛ که منم یه هفته میخوندم و باز... هیچی و این خیلی بده که انقدر آدم بدی هستم که حتی امید دادن بقیه و همه چیزای خوبی هم که دارم و تصمیم های مصممی که میگیرم اخرش انقدر زود اینجوری میشه
و خب شاید این باعث ناامیدی شما از من هم بشه و من متاسفم بابتش امیدوارم شما راهکاری برای این موضوع هم داشته باشید مثل بقیه چیزهایی که اصلا فکرنمیکردم یه روز کسی درکشون کنه و اونا رو طبیعیه بدونه و حتی برای همش راهکار هم داشته باشه!!
البته به نظر خودم یکی از دلایلش خانواده است چون وقتی درس میخونم اصلا نمیبینن و مثلا کافیه بعد اینکه اخر شب درسم تموم شه برم سر گوشیم در حالیکه از صبح نرفتم اصلا! و مادر یا پدر گرامی حتی ببیننه و شروع کنه به غر زدن (البته بیشتر مامانم، بابام کم پیش میاد چیزی بگه اگرم بگه میاد با خنده تیکه اش رو میندازه و میره!) که بسه همش سر گوشیتی و درس نمیخونی و ... ؛ منم وقتی میبینم رفتار و افکارشون وقتی درس میخونم هم هنوز همون مدله قبله! و اصلا منطقی نیست چون بلاخره ادم تو این عصر و وضعیت قرنطینه یه ساعت یا حتی دو ساعت اخر شب رو دوست داره کمی با دوستاش حرف بزنه و کانالای درسی رو چک کنه یا حتی اینستا رو البته من کلا خیلی فعال نیستم تو این زمینه ها و بیشتر خب با دوستام صحبت میکنم و واقعا تو این وضعیت قرنطینه نمیتونم این کارو نکنم شاید منطقی نباشه ولی دلم برای دوستام تنگ میشه و لازم دارم باهاشون حداقل از این طرق در ارتباط باشم! شاید این نارضایتی های همیشگی مادرم (البته خدایی همیشگی هم نه) باعث رها کردنام میشه شایدم نه فقط میخوام تقصیر بقیه بندازم گناهامو!! )
سرعت مطالعه ام متوسطه و تست زدنمم خب مسلما کنده ولی وقتایی که با روش شما تست میزدم و خوب کار میکردم طی یکی دو هفته واقعا خیلی خوب میشد جوری که مثلا سر کلاسمون به سرعت دانش اموزای قوی بودم البته خب اون سر کلاس بود! تو امتحانا هم که اصن پیش نیومد همچین موقعیتی که بخوام تجربه ام رو بهتون بگم!
و اینکه من تا الان به جز عمومی هام که مثلا سه هفته پیش شاید همه رو یه دور خوندم بقیه درسام رو اصلا یه دور کامل نخوندم حتی در حد روخونی
و اینکه انقدر اوضاعم خرابه که فیلمای تاملند قدیمم هم مونده البته نسبتا کمش کردم و فکر میکنم قابل جبران باشه و یه جوری بشه درستش کرد
من این سنجشم رو بر خلاف قلم چی هایی که میدادم خیلی غلط تو عمومیا داشتم البته نسبت به اون چیزی که زده بودم و این شوکه کننده بود برام!
رتبه در سهمیه ام هم۳۶۶۳ شد!
ولی من قصد دارم از این برنامه اتون رو کامل اجرا کنم هرجور که شده و نسبتا موفق هم بودم!
و جالب اینکه با این سطح زیر صفرم هدفم معماری دانشگاه تهرانه!! و یا خب دانشگاه های دولتی تهران و اینا رتبه ی ۲۰۰ و تو این مایه ها میخواد!!!
البته به جز معماری علایق دیگه ای هم دارم با توجه به اینکه قصد تحصیل در خارج هم مد نظرمه و الان بیشتر مهمه که اول بتونم یه رتبه خیلی خوب بگیرم تا بتونم یه رشته خوب تو یه دانشگاه خوب و قابل پیشرفت داشته باشم!!(دیر یا زود!)
اینم بگم که ۵ درصد سهمیه ی ایثارگران هم دارم!
هرچند اصلا نمیشه بهش امید بست و من دوست دارم با سواد وارد دانشگاه بشم که در غیر این صورت یه سال هم دووم نمیارم و اخراج میشم مسلما! اگرم اخراج نشم صد در صد بیکارم!
اینم گفتم که چیز نگفته ای نمونه
الان شما کاملا هرچی من راجع به خودم میدونم رو میدونید!
حالا خواهش میکنم ازتون
التماس میکنم حتی!
یه جوری به داد من برسید حتی اگه دیگه الان دیره و باید به فکر سال بعد باشم که احتمالا هم همینه و تو سه ماه نمیشه از آبیاری گیاهان زیر دریایی دانشگاه علی آباد کتول به معماری دانشگاه تهران رسید!!!
ولی خواهشا حتی اگه اینجوریه و باید برای سال بعد برنامه بریزم کمکم کنید و منو مثل همیشه با راهکار های معجزه آساتون شگفت زده کنید؟
خیلی ممنونم که راه ارتباطی با خودتون رو برای ما باز گذاشتید و انقدر پدرانه برامون زحمت میکشید و همیشه و در هر حال کمکمون میکنید؟
بازم ببخشید که انقدر زیاد حرف زدم و شاید حرفای به درد نخوری هم زدم.
و مچکر بابت توجه تون و اینکه به حرف های هرچند بی ارزشم گوش سپردید
کاش به زودی روزی برسه که زحماتتون رو جبران کنم هرچند که قابل جبران نیست
و امیدوارم سلامت و پاینده باشید
به امید دیدار
جواب : عزیزم اولاً آنقدر مرا مورد لطف خودت قرار دادی که از خجالت آب شدم.
ثانیاً : دختر خوبم یادآوری می کنم که همواره به بچه های گروه ریاضی گفته ام که بازگشت به نتیجه ی درخشان برای شماها بسیار ساده تر از دانش آموزان گروه تجربی است (امیدوارم یادت مانده باشد). تو دختری هستی با سابقه ی درسی خوب نه فقط در پایه ی هشتم و نهم بلکه در سال پیش هم معدل شما 19 و 44 صدم بوده است.
اصلاً صریح بگویم الان سابقه ی درسی شما برای من اهمیت ندارد. شما 90 روز وقت داری بخش هایی از دروس را خوانده و بخش هایی را هم نخوانده ای. یک سوال ازت دارم : آیا میتوانی تا 2 خرداد یک دور همه ی درس هایت را بخوانی؟ آیا اراده ی لازم برای این کار داری؟ آیا می توانی به من اعتماد کنی؟
اگر جواب مثبت است اولاً باز هم با من در تماس باش و در تماس هایت بگو که من همانی هستم که یک پیام بسیار طولانی برای شما نوشتم که بتوانم به راحتی شما را به یاد بیاورم.
ثانیاً اگر شما جدی باشی و این کار را انجام دهی می توان با برگزاری آزمون های جامع قدرت تست زنی شما را بشدت افزایش داد و به معماری دانشگاه تهران با رتبه ی 700 (و نه 200 ) هم می توان دست یافت. شما اگر معماری دانشگاه علم و صنعت را هم قبول داشته باشی با رتبه ی 1500 می توانی به آن برسی. رتبه ی 700 اگر شما کاملاً خودت را تغییر دهی و مشکلات خودت را باز هم با من در میان بگذاری قابل حصول است اما رتبه ی 1500 را با همکاری حتی 80 درصدی با من حتی می توانم به شما قولش را هم بدهم.
پس زودباش و شروع کن و برایم شرایط جدیت را هر هفته از طریق این سایت گزارش بده. موفق باشی.


سوال شماره 22 : در برنامه دوره مطالعاتی دومتان ذکر شده است که می توان دروس را در 3 هفته به اتمام رساند و چون فشرده می شود ،آیا امکان برنامه ریزی توسط خودم البته با تعداد تست بیشتر نسبت به مقدار تعیین شده توسط شما وجود دارد؟ برای مثال در این هفته من در حال مطالعه 2 درس اختصاصی و 2 درس عمومی از هر هر 3 پایه بوده و با توجه به کمبودهایم روی مباحثی که اشکال دارم تمرکز کرده ام.
جواب : نیازی نیست برنامه ی آن را من بدهم ولی اگر شما برنامه ات را تا 19 اردیبهشت تمام کنی این قول را می دهم که برنامه ی سوم مطالعاتی را برای این گروه از دانش آموزان در تاریخ شنبه 20 اردیبهشت ماه منتشرکنم و شما و دانش آموزانی شبیه شما را کاملاً جلو انداخته و سیستم های آزمونی را با شما تمرین کنم.
پس دختر خوبم زودباش و اراده کن و این کار بزرگ را انجام بده، برایت آرزوی موفقیت دارم.


سوال شماره 23 : با عرض سلام و خسته نباشید.برای رفع چشم درد به علت خستگی چه پیشنهادی دارید؟ گاهی اوقات دردش واقعا نمیزاره درس بخونم.دکتر میگه چشمات مشکلی نداره و یه سری ملاحظاتو گوشزد میکنه‌.ولی بخاطر درس مجبورم.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید!
جواب : اگر چشمان شما از لحاظ قدرت بینایی مشکلی ندارد ولی دچار چشم درد می شوی موارد زیر را یک به یک بررسی کن.
الف – آیا در اتاقی که درس می خوانی نور کافی وجود ندارد؟ نور کافی معادل 500 لوکس است. برخی از اپلیکیشن های موبایل نور سنج دارند اگر توانستی یکی از آن ها را نصب کن و نور اتاقت را چک کن. اما اگر اپلیکینش را پیدا نکردی توجه داشته باش که برای یک اتاق 12 متری ما حداقل به چهار لامپ 15 واتی ال ای دی نیاز داریم که دوتای آن مهتابی و دو تای آن آفتابی باشد.
ب- اگر با چراغ مطالعه درس می خوانی ، نباید اتاقت تاریک باشد بلکه ما یک اتاق 12 متری را این بار با دو لامپ ال ای دی 15 واتی روشن می کنیم و بعد از آن با چراغ مطالعه نور را برای مطالعه تنظیم می کنیم.
ج- در زمان مطالعه فاصله ی چشم شما تا نوشته های کتاب بین 30 تا 40 سانتیمتر باشد.
د- اگر این کارها را کردی و مشکل برطرف نشد بازهم هم به من بگو تا من راهکارهای فیزیوتراپیک این موضوع را با شما در میان بگذارم.


موفق باشید – موحد نژاد