پیام شماره 9 (یکشنبه 19 اردیبهشت ماه 1400)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 9 (یکشنبه 19 ادیبهشت ماه 1400)


1- سلام، خسته نباشید.
2- آزمون سنجش 17 اردیبهشت ماه برگزار شد. بررسی نتایج آن نشان می دهد. در گروه ریاضی با ضرب 2.2 و درگروه تجربی با ضرب عدد 1.4 در رتبه در سهمیه می توان به حدود رتبه ی فعلی فرد تا زمان برگزاری آزمون (17 اردیبهشت) در میان داوطلبان پی برد.
3- یادتان باشد اصلی ترین بخش برای نتیجه در کنکور دو ماه پایانی است. پس در این ایامبسیار پر تلاش باشید.
4- پیام شماره 10 در روز جمعه 24 اردیبهشت ماه بعد از ساعت 10 شب منتشر خواهد شد.
5- منتظر سوالات شما هستم.

پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : ببخشيد اگر مدت زمان زيادي باشه كه درس نخونده باشم ميتونم از برنامه اي كه داديد استفاده كنم؟
و بهتره اللان فقط بخونم و خرداد آزمون هاي دور دنيا رو از خودم بگيرم يا الان براساس برنامه شما هر درس رو جداگانه بزنم؟ و آزمون هاي چه سالي رو بايد با شرايط كنكور از خودم بگيرم؟ ممنون??
جواب : در این حالت نباید برنامه ی من را اجرا کنید بلکه باید از الان تا جمعه بخش هایی از دروس پایه را بخوانید و بعد در زمان برگزاری امتحانات نهایی، 80 درصد از وقت خود را به یادگیری دروس پایه ی دوازدهم اختصاص دهید (هم تستی و هم تشریحی) و 20 درصد باقیمانده را روی دروس پایه سرمایه گذاری کنید. بلافاصله بعد از امتحانات نهایی یک روز در میان از خودتان کنکورهای سال های 96 تا 99 را بگیرید و بر روی قدرت آزمون دادن تمرکز کنید.
سوال شماره 2 : من از دانش اموزای ندای زهرا هستم
ببخشید برای من مشکل سردرگمی و بی برنامگی پیش اومده حتی به برنامه دوره دوم شما نرسیدم الان من برای 3 درس شیمی و فیزیک و ریاضی کلاس نکته و تست برداشتم که هر درسی حدودا هفته ای 4 ساعت کلاسه و از طرفی جزوه های درس شیمی خیلییی ناقصی داره چون جزوه ها دیر بدستمون رسید
میخواستم ازتون مشاوره بگیرم که الان من جزوه ها اساتید رو بخونم و تکمیل کنم یا کلاس های نکته و تست رو ادامه بدم
البته ریاضی با استاد مدرسه خودمون و فیزیک با استاد ذهبی و شیمی با استاد بابایی بخاطر همین دچار سردرگمی شدم
پیشنهاد شما چیه ؟!
جواب : سه درسی را که کلاس های نکته و تست آن ها را ثبت نام کرده اید را با معلم همان درس ها و با جزوه ی آنان به پیش ببرید و هر جا لازم بود به جزوه ی معلم خودتان نیز رجوع کنید. به هر حال آن ها تمام این دروس را برای شما مرور می کنند و اگر دنبال آن ها حرکت کنید ان شاء الله نتیجه می گیرید.
نیازی نیست بر روی برنامه ی من حرکت کنید اما می توانید با بررسی آن روند و تکنیک مطالعه و آزمون دادن را یاد گرفته و در مطالعات خود آن ها را به کار ببندید.
سوال شماره 3 : سلام بنظرتون سطح سنجش چجوری بود دشوار استاندارد یا غیراستاندارد نتیجه ش چقدر قابل تحلیل و توجه و اهمیت هست؟
جواب : از نظر ما آزمون خوبی بود و تحلیل آن را در بند 2 توضیحات همین پیام آورده ام.
سوال شماره 4 : سلام و عرض ادب خدمت شما جناب اقای موحدنژاد
الف - به نظر شما طبق گفته هایم میشه به عملکردم توی این ازمون سنجش اعتماد کرد یا نه
ب - من توی بعضی از درس ها مثل فیزیک خیلی مشکل دارم هم تو مفهوم هم همه چیز :) به نظر شما برای باز خوانی نه دوره ( چون به نظرم نیاز داره ) فیلم اموزشی ببینم یا اینکه جزوه و کتاب رو بخونم و بروم سراغ تست بیشتر توی همین درس فیزیک کنکور 94 48 درصد زدم که خوب نیست اما تست های کنکور های سال قبل رو نه خیلی عالی ولی بلدم حل کنم
چه کار کنم با این درس واقعا اذیتم میکنه برای درس ادبیات هم توی حفظ لغات بسیار مشکل دارم ، میخونم اما به سرعت یادم میره طبق گقته شما لغاتی که احساس میکنم سخت هستن و زود یادم میره رو توی دفترچه یادداشت میکنم و مرور میکنم و بسیار کمکم کرده اما وقتی توی تست یکم معنا رو تغییر میدن به سرعت اشتباه میکنم و ترجیح میدم اون تست لغت رو نزنم چون اگه یکی رو اشتباه کنم کل تست خراب میشه و توی ادبیات قرابتم بسیار خوبه نسبتا و میتونم از پسش بربیام و بیشتر درصدی که توی ادبیات کسب میکنم مربوط به قرابت هست ولی توی دستور و ارایه متوسط هستم به نظر شما باز برای این درس از فیلم استفاده کنم یا درسنامه ها چون مخصوصا توی دستور احساس میکنم خیلی چیز ها را بلد نیستم همیشه برای این درس استرس دارم
پ - برای درسی مثل بهداشت به نظر شما توی این چند روز باقی مانده بخونمش یا بزارم توی تایم مشخص خود امتحانات نهایی
ت - و اینکه من از نظر علمی در سطح متوسط رو به خوب هستم و سرعتم راضی کننده هست اما سر ازمون هایی مثل سنجش بازدهی مغزم به شدت پایین می اید و خسته میشم در رابطه با خسته شدن شما فرمودید با ازمون دادن بسیار باید بر اون غلبه کنیم و من د ارم سعیم رو میکنم و احساس میکنم کمتر شده ولی از نظر بازدهی نمیدونم باید چه کار کنم میشه لطفا کمکم کنید
ث - در رابطه با درس زمین شناسی هم خیلی دو دل هستم من درس زمین شناسی را فقط برای ازمون ترم پارسال خوندم و امسال فقط یکی یا دو درس ان هم برای ازمون گزینه دو خواندم به نظر شما واقعا لازمه وقت بزارم و زمین شناسی برای کنکور بخوانم با توجه به وقت کم یا نه چون برای رشته های زیر گروه 1 ضریب 0 داره اما از طرفی به رشته هایی مثل داروسازی هم علاقه دارم که من رو مردد میکنه و شنیده ام که با اینکه در زیرگروه 1 تاثیر نداره ولی روی تراز تاثیر دارد
ج - و برای درس دین و زندگی برای سال دوازدهم که برای نهایی میخونیم اما سال دهم و یازدهم به نظر شما لازم هستش کتاب رو بخونم یا اینکه نه از خود دبیر پرسیدم و ایشون گفتن جزوه ای که دادند کافی است و کتاب را نخوانم خواستم نظر شما رو هم بدونم
چ- و سوال اخر اینکه که من برای درس زیست شناسی حدود 2700 تا نکته نوشتم که دست و پا شکسته خوندم اما در لحظه اول که داشتم اون نکته رو مینوشتم سعی کردم کامل بفهممش برای همین احساس میکنم توی حافظه ام هستن اما باید مرور شوند به نظر شما چه زمانی برای مرور این نکته ها مناسب است هفته اخر ؟
خیلی خیلی شرمنده ام زیاد شد اما چند وقت بود که به سوالاتم فکر میکردم که همه رو ازتون بپرسم خیلی ممنونم افتخار میکنم که دانش اموز شما هستم
جواب : الف- خیر این اولین آزمون جدی کارنامه دار و مشابه کنکور سراسری شما بوده است و به همین دلیل نمی توان نتایج آن را خیلی جدی گرفت. بنابراین نگران نباشید، بعد از آزمون پیامی را درکانال دبیرستان برای شما گذاشتم، آن را با دقت بخوانید.
ب- به نظر من همان جزوه و کتاب را بخوانید و تست های بسیار زیادی حل کنید. فیلم دیدن خیلی وقت گیر است و به نظر من شما نیاز چندانی به این کار ندارید.
پ- در همان تایم مشخص امتحانات نهایی آن را بخوانید.
ت – آزمون دادن ها اگر جدی انجام شوند و اگر در زمان آزمون دادن واقعاً احساس کنید که در جلسه ی کنکور هستید، تا حد زیادی حساسیت استرسی شما کاهش یافته و باعث می شود مشکل کاهش بازدهی که معمولاً ناشی از استرس و تعداد زیاد و متنوع سوالات است از بین برود.
ث- زمین شناسی هیچ اثری در زیر گروه 1 ندارد، ولی برای داروسازی بد نیست که 3 فصل آن را انتخاب کرده و بخوانید.
ج- از نظر من خواندن کتاب دینی صد درصد ضروری است اما شما هم کتاب را بخوانید و هم جزوه ی معلم را.
چ- مرور نکته ها معمولاً قبل از هر امتحانی که جدی باشد انجام می شود. مثلاً آزمون های جامع سنجش دوم و سوم و در نهایت خود کنکور سراسری.
سوال شماره 5 : سلام آقای موحدنژاد من برای اینکه سرعتم تو فیزیک کافی باشه تویه تستای خونه هر سی تا سوال رو باید در چه تایمی جواب بدم؟
یه سوال دیگه سر آزمون تویه خیلی از سوالا بین دوتا گزینه میمونم بینشون انتخاب کنم یا اون سوال رو جواب ندم؟
و اینکه شما سطح سوالای کنکور امسال رو چجوری پیش بینی میکنید؟
جواب : هر 30 سوال فیزیک در 30 دقیقه باید جواب داده شود. به نظر من اگر می توانید قسم بخورید که یکی از دو گزینه ای که شما شک دارید حتماً جواب درست سوال است، در این حالت یکی از آن ها را به انتخاب خودتان بزنید.
سطح سوالات کنکور امسال را نمی توانم پیش بینی کنم ولی شما آن را تا حدود زیادی هم سطح کنکور پارسال تصور کنید.
سوال شماره 6 : سلام مجدد خدمت شما مشاور عزیزم
من تو این مدت خیلی برای مسلط شدن به مباحث میکروکنترلرها و فرمان دادن به موتورهای ac و dc وقت گذاشتم و تا حد امکان توصیه های شما رو عمل کردم.
اما با این وجود حس میکنم بهتره بیشتر از این مسلط بشم و به نتیجه مطلوب تری برسم.
هر موقع حس کنم به میزان تسلطی رسیدم که برای شما و خودم رضایت بخشه حتما حتما خدمتتون میرسم و از راهنمایی هاتون استفاده میکنم.
جواب : سلام امیدوارم در این مسیر موفق باشید. پس من منتظرم.


موحد نژاد