پیام شماره 25 (دوشنبه 2 تیرماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 25 (دوشنبه 2 تیرماه 1399)


1- سلام، امیدوارم حال شما خوب باشد.
2- وای چقدر سوال بود، اگر چه کارم زیاد شد ولی خوشحال بودم.
3- منتشر پیام های بعدی شما هستم.
4- پیام شماره 26 پنجشنبه 5 تیرماه 1399 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : سلام. ببخشید میخواستم بدونم غیر سه رشته پرطرفدار تجربی دیگه چه رشته های خوبی هست که درامد خوبی داره و برای مهاجرتم خوبه و اینکه این رشته ها چه رتبه هایی میخواد حدودا (در تهران). میشه یه چنتا مثال بزنین؟ میدونم بعدا مفصل میگین ولی الان شدیدا نیاز دارم مطمئن بشم که اگه سه رشته تاپو قبول نشدم زندگیم به اخر نرسیده و میشه درامداشونو مقایسه کنین؟ مرسی
جواب : فیزیوتراپی – کاردرمانی – بینایی سنجی - پرستاری – رادیولوژی – اتاق عمل – هوشبری هم رشته های خوبی هستند و هم برای مهاجرت کاملاً مناسبند. در صورت مهاجرت در آمدهای بسیار خوبی را هم قراهم می کنند. اما شرط اصلی مهاجرت سن زیر 32 سال و داشتن مهارت در زبان کشور مورد نظر است.
رشته هایی مانند دامپزشکی – مهندسی باغبانی – گفتار درمانی – شنوایی سنجی نیز رشته های خوبی هستند که اگر چه برای مهاجرت چندان مناسب نیستند ولی اگر در طول دوره ی دانشجویی هدایت شغلی مناسبی توسط یک مشاور خبره برای شما انجام شود می توانند بسیار مناسب باشند.


سوال شماره 2 : سلام اقای موحد نژاد
امروز کنکور ۹۴ خارجو از خودم گرفتم
ادبیات ۱۹ ص ۶ غ ۶۸٪ نسبت به قبل بهتر شده این درسم
عربی ۱۸ص ۳غ ۴ن ۶۸٪ تقریبا ثابت مونده
دینی ۱۶ص ۹غ ۵۲٪ وقتی داشتم تستاشو میزدهم حس میکردم تقریبا همش درسته و نهایتا ۳ ۴ تا غلط ولی ۹تاش غلط شد
زبان ۲۱ص ۴غ ۷۸٪ تقریبا ثابت مونده
ریاضیات ۲۳ص ۵غ ۲۷ ن ۳۸٪ ثابت مونده ولی ایندفعه توقع داشتم بالای ۵۰ بشه
فیزیک ۱۶ص ۶غ ۲۳ن ۳۱٪ تقریبا ثابت مونده
شیمی ۱۳ص ۱۱غ ۱۱ن ۲۶٪ کمتر شده چون تعداد غلطام رفته بالا وقتی داشتم میزدمش احساس کردم بالای ۶۰ میشه ولی متاسفانه کلی غلط شد
لطف کنین نظرتونو راجبه درصدام مطرح کنین
مرسی
جواب : در عمومی ها خوب هستی و اگر بعد از اتمام امتحانات هر روز 1 ساعت و 15 دقیقه ادبیات و 1 ساعت دینی و 45 دقیقه عربی و 45 دقیقه کار کنی و امتحانات عمومی متعددی بر اساس برنامه های من یا شبیه به آن ها از خودت بگیری بسیار پیشرفت خواهند کرد.
در اختصاصی ها نیاز داری که با آزمون گیری های هفتگی و مطالعه ی فصل هایی که در آن ها اختلال داری حدود 7 تا 8 تست در هر درس بهتر جواب دهی تا درصد شما به میانگین 50 درصد برسد. در این حالت اگر عمومی ها هم 70 درصد باشند رتبه ی شما زیر دو هزار خواهد شد. (البته به شرط متوسط بودن سطح سوالات آزمون)


سوال شماره 3 : من این چند ماه تعطیلات بخاطر شرایط روحی خیلی بدی که داشتم اصلا نتونستم خوب درس بخونم و مقداری از وقتم هم رفت برای دروس جدید که حذف شدن
الان هم وضع روحیم خیلی خوب نیست ولی بهترم ولی استرس زیاد کنکور اذیتم میکنه و از طرفی هم دیگه نه توان جسمی و نه روحی درس خوندن مثل قبلا رو دارم نمیدونم چیکار کنم
اخرین سنجش رتبه در سهمیه ام ۱۴۰۰ بود و کنکور ۹۳ داخل در تخمین رتبه ۹۸ ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ و کنکور ۹۴ داخل در تخمین رتبه ۹۸ ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ بود و در تخمین رتبه سال ۹۴ ۷۰۰ تا ۸۵۰ بود
به نظرتون اگه این دو ماه رو تلاش کنم دولتی تهران قبول میشم؟
جواب : صد درصد اگر این دو ماه را خوب درس بخوانی رتبه ات بهتر از 2000 شده و می توانی در رشته های مهندسی دانشگاه های خوب دولتی تهران قبول شوی.
بخش اصلی کار شما زمانی است که امتحانات نهایی به پایان می رسد. از آن جا به بعد روزانه 13 ساعت کار کن. هر هفته یک امتحان و در 4 هفته ی پایانی دو آزمون جامع از خودت بگیر و در میانه ی این آزمون ها اختلالات علمی موجود را برطرف کن. جدی باش و با من در تماس باش. حتماً نتیجه می گیری.


سوال شماره 4 : همان قبلی هستم و امتحانات نهایی را به این دلیل که فکر کردم کنکورم را انقدر خراب نمیکنم که به نمرات ان احتیاجی باشد در یک سری دروسی که در کنکور نبود در حد ۱۴ ۱۵ خوندم و الان ناراحت اونم هستم.
جواب : نتیجه ی امتحانات نهایی شما اثر منفی بر روی کنکور ندارد. لطفاً گذشته ها را رها کن و به فکر آینده باش.


سوال شماره 5 : سلام روزتون بخیر خانم ...... به من گفتن که به شما پیام بدم.
جواب : ایشان چون دیده اند شما دانش آموز خوبی هستی و چون می دانند اگر با من در ارتباط درسی باشی ممکن است نتایج بهتری بگیری از شما خواسته اند که مشکلات و نتایج خود را با من مطرح کنی تا من بتوانم به شما کمک کنم. پس منتظر پیام های بعدی شما هستم.


سوال شماره 6 : ببخشید من بازهم همان قبلی هستم با توجه به این رتبه هایی که به شما گفتم و باتوجه به این که این چند ماه اصلا درست درس نخواندم و نتیجه ام این شده چقدر میتونم تو این مدت پیشرفت کنم؟؟؟
از طرفی هم خیلی به کنکور۱۴۰۰ فکر میکنم چون توانایی خودم رو بالا میبینم و به کم قانع نیستم و باتوجه به این که رشتم ریاضیه میخوام هم رشته و هم دانشگاهم خوب باشه ولی خب کوتاهی کردم تو این مدت
ولی فکر این که یک سال دیگه بخوام پشت کنکور بمونم خیلی اذیتم میکنه و حالم خیلی بد میشه
جواب : دختر خوب اگر حرف گوش کن باشی و با من در تماس بمانی و نتایجت را با من در میان بگذاری کار به سال بعد نمی رشد و امسال در یک رشته ی مهندسی در یکی از 6 دانشگاه برتر تهران قبول می شوی. بیخودی نگران نباش. ولی خیلی جدی باش.


سوال شماره 7 : سلام آقای موحدنژاد امیدوارم سلامت باشید...من از شاگردان پارسال شما هستم راستش سوال درسی که ندارم،دوست دارم رشته ی روانشناسی رو در کنار دانشگاهم شروع کنم میخواستم بپرسم شما جای خوبی را سراغ دارید که مدرک معتبری هم داشته باشد؟ممنونم
جواب : لازم نیست همزمان دو رشته را بخوانی. پیشنهاد می کنم که رشته ی ریاضی کاربردی خودت را دنبال کنی ولی منابع آزمون کارشناسی ارشد روان شناسی را هم در طول تحصیلات رشته ی خودت به تدریج بخوانی که هم به علاقه ات پاسخ داده باشی و هم بعد از لیسانس بتوانی در آزمون ارشد روان شناسی شرکت کنی و در این حالت شانس بسیار بالایی برای قبولی خواهی داشت.(مطمئن باش)


سوال شماره 8 : آزمون ها سلام آقای موحد نژاد
خسته نباشید، امیدوارم حالتون خوب باشه.
میخواستم چند تا سوال درباره آزمون ها ازتون بپرسم.
۱. من از سه خرداد طبق برنامه شما پیش میرم ولی نتونستم آزمون های داخل و خارج ۹۳ رو بزنم و تا الان آزمون داخل و خارج ۹۴ رو برگزار کردم. میخواستم بدونم به نظر شما لازمه برگردم و آزمون۹۳ هم بدم ؟ و اگه لازمه شما چه بازه زمانی رو پیشنهاد میکنید که آزمون بدم ؟ ( با توجه به این که بعد نهایی ها، در برنامتون آزمون ها رسما شروع میشن)
۲. درصد آزمون ۹۴ داخل : ادبیات ۴۶، عربی : ۸۵، دینی : ۷۸، زبان : ۸۵ ریاضی : ۳۶ فیزیک: ۵۶ شیمی: ۴۵
درصد آزمون ۹۴ خارج ادبیات: ۷۳ عربی: ۴۶ دینی: ۷۶ زبان: ۸۱ ریاضی: ۳۶ فیزیک:۳۶ شیمی: ۲۵
الف- من در آزمون های آخری که میدم حس خیلی خوبی نسبت به هندسه و گسسته ندارم، در آزمون ۹۴ داخل هم حسابان و هم هندسه و گسسته خیلی ضعف داشتم ولی در خارج ۹۴ بیشتر سوالای حسابانو درست حل کردم ولی نتونستم مشکلمو تو هندسه و گسسته حل کنم. میشه در این دو درس کمکم کنید ؟ دقیقا باید چیکار کنم ؟
ب- با توجه به این که سر آزمون میبینم بعد از هندسه و گسسته کلا انگار مغزم خاموش میشه، بعد از حسابان اول برم سراغ فیزیک و شیمی و آخر سر هندسه و گسسته رو بزنم ؟
ج- در درس ادبیات نقاط ضعفمو نوشتم و بیشترشو حل کردم ولی در
این درس و مخصوصا مخصوصا عربی درصدهام خیلی نوسانی هستند یه بار ۷۰ یا ۸۰ یه بار ۴۰. به نظرتون برای این دو درس چی کار کنم که تقریبا رو ۷۰ تا ۸۰ ثابت بمونن فعلا ؟
ممنون از راهنماییاتون. امیدوارم همیشه شاد و تندرست باشید.
جواب : الف- در هندسه دو تا سه فصل را حذف کن و نترس. در گسسته می توانی یک تا دو فصل را حذف کنی. آن هایی را حذف کن که احساس می کنی نمی توانی یاد بگیری و کاری به تعداد سوالی که از آن ها می آید نداشته باش. روی بقیه تمرکز کن و سعی کن با تست زنی به تعداد زیاد و مانیتور کردن شرایط خود در آزمون های جامع تمرکزت بیشتر روی مطالبی باشد که بیشتر در آن ها اشکال داری.
ب- بله به صورت آزمایشی اشکالی ندارد. اگر دیدی شرایط آزمون به نفع شما تغییر کرد همین رویه را ادامه بده ولی اگر تغییر نکرد دوباره به وضعیت استاندارد برگرد.
ج- تمام بچه هایی که در نتایج خود نوسان دارند لازم است یک بار دیگر آن درس را با دقت دوره کنند. بخش هایی از مطالب را از یاد برده ای و به صورت تصادفی هر وقت در آزمون می آیند دچار مشکل می شوی و وقتی نمی آیند نتایجت خوب می شود.


سوال شماره 9 : اقای موحد نژاد دیگه دارم واقعا دیوونه میشم وقتایی که روی  میشینم استخون دنبالچه م شدییییدا درد میگیره و میسوزه
و چون از خوردن و نشستن مدام ۲۰ کیلو‌اضافه وزن دارم ... ن میتونم راه برم ن هیچی
حتی نمیتونم رو زمین بشینم چون خیییلییی پاهام درد میگیره وقتی هم ک ب شکم میخوابم هم که قفسه سینم درد میگیره !!
اقای موحد نژاد واقعا از اتاقم متنفرم و نمیتونم تحملش کنم
دیشب ۱/۵ ساعت فیلم دیدم ولی بعدش ۲ ساعت گریه کردم(کلا هر روز حداقل یکی دوساعت گریه میکنم) که چرا فیلم دیدم اخه چرا ادم باید تو بهترین سن زندگیش از کممممتررررییییین تفریحی ک میتونه یه ادم داشته باشه ناراحت بشه واقعا امیدوارم هرچه سریعتر از ایران خلاص شمم
اقای موحد نژاد شما جای من بودید چی کار میکردین من الان با چه پوزیشنی درس بخونم ؟؟
جواب : از فیزیوتراپی که اتفاقاً الان پیشم بود پرسیدم گفت باید موقع نشستن روی صندلی یک بالش کوچک در پشت کمرت بگذاری. در ضمن بهتر است صندلی شما بزرگ و دارای نشیمنگاهی نرم و مناسب باشد.
در ضمن مگه قراره تا 30 سالگی پشت کنکور باشی که می گویی آدم در بهترین سال های عمرش تفریح نکند. در ضمن بهترین سال های عمر آدم ها بین 19 تا 39 سالگی است. که شما هنوز به آن نرسیده ای. دو ماه طاقت بیاور و غر نزن، آنوقت می بینی که پس از هر سختی ، ارامشی در راه است.
اگر کارهای درسی ات را خوب انجام دهی از خودت ناراضی نمی شوی که بنشینی به خاطر این نارضایتی گریه کنی. دختر خوبم دو ماه از زندگی ات را جدی باش و دیگر کنکور تکرار نخواهد شد و زمینه ای می شود تا شاید بتوانی از شری که گفتی خلاص شوی!


سوال شماره 10 : من دیروز طبق برنامه کنکور ۹۴ خارج رو برگزار کردم.درصدهام ایناست:
ادبیات ۷۱ عربی ۸۳ دینی ۸۹ زبان ۸۵ ریاضی ۷۴ زیست ۶۵ فیزیک ۸۴ شیمی ۶۰
تخمین رتبه من در کنکور ۹۴ شد بین ۱ تا ۱۰۰
تخمین رتبه در کنکور ۹۸ شد بین ۷۰۰ تا ۸۵۰
الف-در درسهای عمومی مشکل خاصی نبود ؛ مثل همیشه درصدهای خیلی خوبی هم داشتم ، فقط ادبیات یکم تو تستهای املا گیر میکنم ( مخصوصا شمارشی ها) که براش یه برنامه خوب دارم.
ب-در درس شیمی هم در پیام قبلیم ازتون راهکار خواسته بودم ، که درصدم روی ۶۰ گیر کرده ، که بهم پیشنهاد ۱۵۰ تست سرعتی رو دادین ، کتابش رو تهیه کردم و میخوام شروع کنم به انجامش.
ج-در درس زیست ، برنامه‌م اینه که سه تا کتابم رو یه دور سرعتی دوره کنم و بعد از هر پایه آزمون جامع بدم ( دبیر زیستمون از هر پایه ۶ آزمون جامع گذاشته و قول داده بازم بذاره)
د-کلا برنامه‌م اینه که بعد از امتحانات نهایی ، حدود ۱۰ روز مونده تا پایان برنامه دوره سوم ، در این مدت همه درسهای اختصاصی پایه رو سریع مرور کنم ، که یه دوره جامع شده باشه.
در همین تایم هم به تست زنی شیمی ( به مدل شما ) و آزمون جامع زیست بپردازم.
و البته امیدوارم که تا اون موقع بقیه دی‌وی‌دی آموزشی های جمع بندیم هم منتشر بشه که ریاضی و فیزیکم تکمیل شه ( گفته بودم در پیام قبلی که من از دی‌وی‌دی استفاده میکنم)
ه-برنامه دوره چهارم هم همین جوریه؟ یعنی آزمون و رفع اشکال؟ اگه همین باشه خیلی خوب میشه ، چون من واقعا عاشق این مدل شدم.
و-راستش من از وضعیتم خیلی راضیم ؛ با اینکه احتمالا خودتون هم میدونین و منم از خیلی ها شنیدم که کنکور ۹۴ معروفه به سخت بودن ، من تخمین رتبه‌م برای ۹۴ داخل بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ بود و برای ۹۴ خارج بین ۱ تا ۱۰۰
حالا درسته که ۹۸ آسونه و خیلی رتبه نمیده ، اما من واقعا حس خوبی به این مدل کار دارم‌‌‌‌.
از همه زحماتی که برامون می کشین ممنون.
من وااقعا دوست دارم بعد از کنکور هم ارتباطم رو با شما حفظ کنم ، ایده هایی برای کار تو ذهنمه که دوست دارم از نظرات و راهنمایی های شما استفاده کنم براشون.
جواب : الف – اگر من بودم سوالات شمارشی را می گذاشتم برای آخر (یعنی اول سوالات غیر شمارسی ادبیات را جواب می دادم و آخر سر با آرامش می شمردم (در بسیاری از مواقع چون در شمردن شتاب دارید اشتباه می کنید)
ب- انجام بده اگر مشکلی بود بگو
ج- کار خوبی است به شرط این که سطح تست ها بالا باشد. در ضمن حتماً کتاب زیست شناسی آی کیو پلاس را بخر، ضرر نمی کنی.
د- عالی است.
ه- این هم عالی است.
و- فعلاً رتبه ات را همان 800 بدان و تلاش کن تا به بهتر از 200 برسی.
من عاشق ایده هایی هستم که از ذهن های جوانانی مثل شما تراوش می کند. بنابراین دختر خوبم مشتاقانه منتظر این ایده ها هستم.


سوال شماره 11 : راستش من قرار بود روز ۳۰ خرداد از خودم کنکور رشته خودم و بگیرم اما من از وقتی که امتحان نهایی ها شروع شده هم تعداد تست زدنم اومده پایین و هم تمرکزم .اون تست هایی هم که میزنم خیلی بی دقتی می کنم یعنی بیشتر غلط هام بی دقتی هست .
من واقعا نمی دونم با این بی دقتی چی کار کنم .؟ همین موضوع هم باعث شد که من ازمون ۳۰ خرداد و از خودم نگیرم چون می دونستم که غلط هام به خاطر بی دقتی و توجه نکردن به صورت سوال هستش .
من نمی دونم واقعا چی کار کنم و چون می دونم که می تونم سوال ها یی که غلط جواب داده بودم و درست جواب بدم ،اعصابم بهم می ریزه و سر تست کمتر میرم .
جواب : یکی از مهمترین دلایل بی دقتی شتاب زدگی در جریان آزمون است. بنابراین اگر سرعت کافی در تست زنی های خانگی نداشته باشی، در آزمون مرتکب بی دقتی های فراوان می شوی.
یکی دیگر از دلایل بی دقتی عدم تمرکز در جلسه ی آزمون است. بخشی از آنمی تواند بخاطر اضطراب بیش از اندازه باشد و بخشی دیگر این که چون در خانه تمرین سرعتی روی تست ها نداری ، ذهن شما تمرینی برای ایجاد تمرکز در شرایط پاسخگویی به سوالات تستی ندارد.
وقتی آزمونی را نمی دهی اضطراب های پنهان خودت را افشا می کنی.
من نظرم این است که بر تعداد تست های تمرینی خانگی خود بخصوص بعد از پایان امتحانات نهایی بشدت اضافه بیافزایی و این تست زنی ها همگی با رعایت زمان های استاندارد و یا اندکی زیر استاندارد باشد.


سوال شماره 12 : سلام وقت بخیر!
من الان دو بار پشت هم ازمونایی که تو خونه میدم رو خراب میکنم خیلی ناراحت و دلسرد شدم باید چکار کنم؟میلم به درس خوندن هم کمتر شده!خیلی استرس گرفتم
جواب : کاش نتایج آن ها را ارسال می کردی.
اما قرار نبوده است که تا شما آزمون گیری را از خودت شروع کنی، بلافاصله نتایج مطلبوب باشد. قرار بود شما اختلالات موجود در هر درس را شناسایی کرده و روی آن ها کار کنی و به تدریج نتایجت بهتر شود. من الان دانش آموزانی را دارم که در اولین آزمون های جامع زیست اشان حدود 20 درصد بوده و الان بین 60 تا 70 درصد می زنند. این پدیده در اغلب درس ها بعد از 6 تا 7 آزمون رخ می دهد. یعنی می بینید که نتایج تغییرات مطلوب قابل توجهی دارند.
پس بی صبری نکن و زودباش این روند را ادامه بده. فرصت کافی هم که داری.


سوال شماره 13 : سلام.اقای موحد نژاد من سنجش جامع اخری ک دادم رتبه ی زیر گروه ۱ شد حدود ۴۲۰۰ و میخوام تو این زمان باقی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تا رتبمو بیارم پایین.ولی من تو این اواخر خیلی خسته شدم.در حالت عادی من کلا زیاد نمیتونم درس بخونم ولی در حد توانم خوندم ولی این اواخر کمتر شده نمیدونم چجوری تو این زمان باقی دوره کنم همه ی دروسو.کلاس نکته و تست فیزیک و شیمی هم نوشتم با اونا دارم فیزیک و شیمیمو پیش میبرم.ولی کلا اختصاصیام خیلی خوب نیس ولی سعیمو دارم میکنم اگه ممکنه بگین من چجوری دوره کنم تو این زمان که بتونم رتبمو بیارم پایین چون نمیدونم چجوری باید بخونم و دوره کنم.و اینکه میشه به رتبه ی سنجش اعتماد کرد؟چون من رو حساب اون دیدم وضعیتم بد نیس و نیاز دارم ۲۰۰۰ تا رتبمو بیارم پایین.هر چی بیشتر بهتر
جواب : اولاً رتبه ی اولیه ات، برای خیز برداشتن و گرفتن رتبه های زیر 2000 کاملاً مناسب است. ثانیاً دختر خوب شما سیستم های آزمون گیری های متوالی و رفع اشکال های تدریجی را که بارها توضیح داده ام را با جدیت تمام انجام دهید و به آن اعتماد کنید.
بله می توانید به رتبه های آزمون سنجش با ضریب تبدیلی که من می دهم اطمینان کنید.
همانطور که کلاس های نکته و تست شما جلوتر می رود نیاز است که شما روی مباحث قبلی نیز با قدرت تمام تست زنی کنید.


سوال شماره 14 : سلام استاد یه سوالی دارم شاید پرسیدنش زود باشه اما سوالم اینه که برای شب کنکور که احتمالش زیاده ک خوابم نبره و بابتش نگرانم، شما قرصی پیشنهاد میدین که ضد استرس و آرام بخش باشه که بتونم شب زود و خوب بخوابم و صبح هم از اذان صبح به بعد پاشم؟
جواب : قرص های متنوعی برای این موضوع وجود دارد اما باید حتماً قبلاً مورد آزمایش قرار گرفته باشند. من بنا ندارم داروهای غیر OTC را در این جا معرفی نمایم. بنابراین به پزشک مراجعه کنید و از او دارو بگیرید ولی نام آن را به من بگویید و نحوه ی استفاده از آن را با من تنظیم کنید. اگر چه اگر شب کنکور خوابت نبرد مشکلی برای آزمونت پیش نمی آید!!! که بعدها راجع به آن مفصلاً در کلاس های آنلاین توضیح خواهم داد.


سوال شماره 15 : امیدوارم حالتون خوب باشه و یک دنیا ممنون که تو این شرایط کنارمون هستید
میشه یکم راجع به سهمیه 5 درصد ایثارگران و 25 درصد توضیح بدید؟
چه قدر تو قبولی تاثیرگذارند؟
و اگه اگه الان بخوایم راهی هست که سهمیه مناطق و تغییر بدیم و از این سهمیه استفاده کنیم؟
جواب : اگر سهمیه 5 درصدی باشد رتبه ی شما را تقریباً نصف می کند اما اگر 25 درصدی باشد رتبه ی شما تقسیم بر 8 می شود. بنابراین اگر شما قرار باشد در کنکور در سهمیه ی منطقه ی 1 رتبه ی 8000 بگیری اگر سهمیه ی 5 درصدی داشته باشی رشته هایی را قبول می شوی که بقیه با رتبه ی 4000 قبول می شوند و اگر سهمیه 25 درصدی داشته باشی رشته هایی را قبول می شوی که بقیه با رتبه ی 1000 قبول می شوند!
بله، به پدرتان بگویید به سازمان سنجش حضوراً مراجعه کند و از آن ها برای تغییر سهمیه کمک بگیرد. حتماً قابل انجام است.


سوال شماره 16 : سلام، ببخشید کنکور زبان روز کنکور تجربی برگزار میشه؟ و با توجه به شرایط کرونا امکانش هست که کنکور زبان یه روز دیگه باشه؟
جواب : نه در بعدازظهر همان روز بعد از ضد عفونی کردن صندلی ها انجام خواهد شد.
البته به شرطی که کرونا تا آن موقع اوج دوباره ای نگیرد.


سوال شماره 17 : سلام من ازمون دادم و خب بهتره نبپرسين اصلا خيلي چيز جالبي نبود ادبيات :47 ، عربي 10 ،ديني 53،زبان 64،رياضي 23،زيست 43 ، فيزيك 37،شيمي68 و رتبه تخمينيم بين نه هزار تا ده هزار شد و ميدونم خيلي سخت بود
تو درس ادبيات كه ميدونم با خوندن مياد بالا بيشتر توي املا و شاخص و مركب و ساده و اينجور چيزا مورد داشتم كه يادم نميومد بايد بخونم
عربي اصن نميدونم چيكار كنم فقط شش تا درست زدم كه اونم تا ترجمه بود يدونه تحليل صرفي توي فعل ها و قواعد كلا چيزي نميدونم با اين كه ميخونم
ديني بيشتر يادم رفته بود اين چند وقت نخونده بودم پايه رو
زبان هم بخاطر نخوندن بود با خوندن درست ميشه
رياضي كلا انگار هيچي يادم نميومد فرمول ها و اينا يا ميرفتم به نتيجه نميرسيدم زيستش بنظر اسون ميرسيد اما سخت بود برام توي پايه مشكل دارم و فصل شش دوازدهم
وااااايييييي فيزيكش خيلي سخت بووووووود من همينجوريش كندم حالا تا بخوام بفهمم سوال اصن چي داده چي ميخواد تا محاسبات انجام بدم همه وقتم رفت خيلي سخت بووووووود
شيمي هم چون المپيادي بودم توش سريع بودم حفظي ها يكم يادم رفته بود كه اينجوري شد
اره خلاصه اين خلاصه اي از ازمون من بود
مشكل ديگه هم اين كه شما تاحالا توي انجام كاري يهو به خودتون گفتين "خب كه چي؟ اين همه تلاش و رسيدن براي چيه ؟" چجوري حلش كردين ؟ و اگه نشده اون موقع هاي سردرگميم چجوري رفعش كنم ؟
جواب : دختر خوبم به نظرم آزمونی که دادی برای شروع اتفاقاً خیلی خوب بوده است. به طور طبیعی بعد از امتحانات نهایی با اجرای برنامه ی امتحانات هفتگی و رفع اشکال های مابین آن بسیار بهتر خواهی شد.(حدود 20 درصد در هر درس) و این برای قبولی در روان شناسی دانشگاه علامه ی طباطبایی کافی است.
از شما بعید است که بگویی خب همه ی این کارها را بکنیم که چی؟ که این که به دیگران وابسته نباشی. که این که اعتماد به نفس داشته باشی. که این که عزت نفس داشته باشی. که این که بتوانی استقلال فکری خودت که پیش نیاز آن استقلال مالی است را حفظ نمایی. که این که احساس بیهوده بودن نکنی. که این که بتوانی برای دیگران آدمی قابل اتکا باشی. که این که دیگران تو را فقط با زیبایی ظاهری قضاوت نکنند و بدانند که در پس آن قدرتی بزرگ نهفته است. که این که ....


سوال شماره 18 : الف - من ادبیاتم خوبه برای اینکه خوب بمونه چجوری بخونمش؟
ب- نمیدونم چرا فیزیکم درست نمیشه. کنکور ۹۴ که دادم تنها درصد پایینم برای فیزیک بود که ۵۶ زدم. غلطم نداشتم نزده بودم. البته دفعه پیش ۷۰ زده بودم درساشو بلدم نمیدونم چرا نتونستم حل کنم؟
جواب : الف – بعد از تمام شدن امتحانات هر روز 4 درس از آن را از روی کتاب و با دقت تمام بر روی قلمروهای فکری بخوان. به نحوی که بتوانی به تمامی سوالاتی که از قلمروهای فکری از شما می پرسند جواب دهی. لغات پایان کتاب را هم با تمامی معانی نوشته شده برای آن یادبگیر. این کار مجموعاً 15 روز طول می کشد. بعداً یک روز در میان از خودت یک آزمون جامع عمومی که شامل ادبیات هم می شود بگیر. آنگاه می بینی که نه تنها خوب می ماند که عالی می شود. امتحان کن.
ب- لازم است با استفاده از کتاب هایی مانند موج آزمون و یا منابع دیگر به ازای هر فصل - بنابر اهمیت آن - بین 40 تا 100 تست بزنید. اما این دفعه تست ها را پشت سرهم و با زمان 1 دقیقه به ازای هر تست تمرین کنید. یعنی مثلاً اگر از فصل 1 فیزیک یازدهم می خواهید 100 تست بزنید، به خودتان 100 دقیقه وقت دهید و تمامی تست ها را پشت سرهم پاسخ دهید. فشار زیادی به مغز شما وارد می شود. اما هم بر روی سرعت شما اثر می گذارد و هم براستقامت ذهنی شما. بعد از آزمون تمامی تست های غلط و یا نزده را با دقت و با هر مقدار زمانی که می خواهید بررسی کنید. این روند را روی تمامی فصل ها اجرا کنید و خواهید دید درصد فیزیک شما به نحو قابل توجهی بهتر خواهد شد.


سوال شماره 19 : سلام من خواستم کتاب تجزیه ترکیب و اعراب گذاری عربیو بگیرم اما جایی نداشتن. از کجا میتونم پیدا کنم؟
جواب : به سایت مهر و ماه مراجعه کن. در این سایت نسخه ی الکترونیک کتاب تجزیه و ترکیب و اعراب گذاری را هم به فروش می رسانند. این یکی دیگه نمی تواند تمام شود!!!


سوال شماره 20 : الف- میشه لطفا بگین کسی که الان رتبش ده هزاره میتونه تا ۲ ماهه دیگ ب ۱۰۰۰ برسوندش؟؟ توروقران بگین میشه؟؟؟؟؟؟
ب- سوال دیگه من ۹۴ خارج رو که دادم شیمیش رو ۳۴ درصد زدم ولی بعد از بررسی، هممممهههه مسئله هاشو خییلی راحت حل کردمم چرا اینجوریه؟ باید چی کار کنم؟
ج- اقای موحد نژاد من هرچی تو فیزیک تلاش میکنم به هیچ جا نمیرسم
خدا میدونه من تا الان چنتا تست حرکت زدم ولی تو‌ازمونا احساس میکنم بلدم حل میکنم ولی جوابم تو گزینه ها نیست بنظرم ۴۰ هم بزنم برام کافیه واقعاااا
د- سوال دیگه اگر کسی زمین رو صفر بزنه اصلااا نمیتونه داروسازی بره؟
ه- اینکه اگر مثلا ادبیات توی ۱۴ دقیقه تموم شد بریم سراغ عربی یا نزده های ادبیات رو بزنیم؟ (اغلب غلط میشه)
ممنووووون
جواب : الف- معمولاً امکان ندارد. مگر این که دانش آموزی بسیار سریع داشته باشیم که در ماه های گذشته خیلی کم درس می خوانده است و از الان به بعد تصمیم بگیرد روزانه 13 تا 14 ساعت با سرعت بالا مطالعه کند. در این صورت ممکن است.
ب- لازم است تست های تمرینی شیمی خانگی ات را به صورت زمان دار تمرین کنی. معمولاً پدیده ای را که شما توضیح داده اید در افرادی رخ می دهد که سرعت تست زنی کافی ندارند.
ج- حرکت شناسی را حذف کن و بجای غصه خوردن روی آن سایر فصول را با قدرت تمام بخوان.
د- برای قبول شدن در رشته ی داروسازی، الزامی به پاسخگویی به سوالات زمین شناسی نیست. اما پیشنهاد می کنم که با خواندن دو فصل از زمین شناسی و گرفتن 20 درصد در این درس شانس قبولی خود را افزایش دهید.
ه- در مدل کلاسیک باید بروید و نزده های ادبیات را پاسخ دهید. اما در روش نقصانی می توانید به سراغ سایر درس ها رفته و از یک ربع پایانی برای پاسخگویی به سوالات نزده ی ادبیات استفاده کنید.


سوال شماره 21 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه.
من کنکور 94 رو دادم و درصدهای آزمون...
ادبیات 74 عربی 77 دینی 84 زبان 80 ریاضی56 زیست70 فیزیک 67 شیمی 62
تخمین رتبه قلمچی 2000 تا 2500
الف- رتبه اولین کنکوری که دادم بین3000 تا3500بود دومی هم بین 2500 تا 3000 در مورد ریاضی دفعه پیش 42 زده بودم در طول این دو هفته احتمال و جایگشت رو رفع اشکال کردم اما باز هم از دو تا سوال یکی شو نتونستم جواب بدم آقای موحد نژاد من برای ریاضی خیلی می ترسم چون مباحثی رو که یادم رفته زیاده و می ترسم اگه بین آزمونا بخوام یک یا دو درسو رفع اشکال کنم نتونم توی همه مباحث به تسلط برسم به خاطر همین از روز آزمون به بعد تصمیم گرفتم ریاضی رو هر روز تو برنامه ام داشته باشم به نظرتون خوبه؟اگه خوبه میشه بگید چه برنامه ای رو پیش بگیرم؟یعنی مثلا چند تا درس ریاضی بین دو تا آزمون؟
ب- بعد اگه بخوام تو این هفته یه آزمون قلمچی بدم خوبه؟آقای موحد نژاد درصد و رتبه ی من برای این موقع خیلی بده آخه پیشرفت هام خیلی کنده همانطور که خودتون دیدین در حد 500 تا و درصد های اختصاصی هام هم تقریبا از جاش تکون نمی خوره انگار نه انگار که بین دو آزمون این همه تست میزنم!؟
خیلی خیلی ممنون بابت رهنمایی های عالی تون این که گفتین سوالای شمارشی آخر سر جواب بدید برای ادبیات انجام دادم و خیلی خوب بود و این که تعداد زیادی تست رو پشت سر هم جواب بدیم هم من دو سه هفته ای است که دارم انجام می دم وخیلی خوبه.
التماس دعا
جواب : الف- بین دو آزمون اگر روی دو مبحث از ریاضی کار کنی و تست هایش را به صورت زمان دار بزنید (البته بعد از پاسخگویی زمان دار به تست ها روی جواب های غلط و نزده باید با دقت تمام کار کنید) ریاضی شما حدود 15 تا 20 درصد بهتر خواهد شد.
ب- پیشرفت شما خیلی هم کند نیست و خوب است. اما اگر می خواهی سریع تر پیشرفت کنی، یادت باشد که باید همه ی کارهای درسی شما با حداکثر سرعت و تمرکز انجام شود. برای همه ی دروس اختصاصی موکداً از شما می خواهم با زمان گذاری به تست ها پاسخ دهی و از این که 100 تست را پشت سرهم و در زمان 100 دقیقه پاسخ دهی نترسی. در ضمن اگر دیدی در درسی پیشرفت نمی کنی با ذکر جزئیات عملکرد خانگی خود من را در جریان بگذار تا به شما راهکارهایی دقیق بدهم.


سوال شماره 22 : با عرض سلام و خسته نباشید
جزوه ریاضی خوندن برای بار دوم ک از دفعه اولش خیلی نگذشته مفیده
یا فقط باید یه مرور سطحی کرد و تست زد؟
جواب : اگر درصد ریاضی شما در آزمون های جامع خانگی بالای 50 است، مرور سطحی و تست زنی حداکثری را توصیه می کنم. اما اگر درصد های شما زیر 50 است، لازم است جزوه، بازهم به صورت نسبتاً دقیقی خوانده شود.


سوال شماره 23 : سلام. من ریاضیم خوبه و خیییلی وقته نخوندمش‌. الانکه میخوام شروع کنم دوباره بخونم نمیدونم از کجا شروع کنم و چجوری بخونم. میشه راهنمایی کنین
برای ریاضیم مهروماه دارم و مباحث مهمش مثل مشتق و کاربرد مشتق و مثلثات فکر میکنم تستام تموم شده باشه از کجا تست بزنم؟
جواب : اگر درصد ریاضی شما بالای 50 است لازم است از کتاب دیگری مانند موج آزمون برای دوره ی ریاضی و تست زنی در آن استفاده کنید. در این حالت از پایه ی دهم و مباحث مربوط به آن شروع کنید ولی به سرعت خودتان را به مباحث مهمی مانند تابع و مثلثات و حد و پیوستگی و مشتق و کاربرد مشتق برسانید و سعی کنید تعداد تست هایی که در هر وعده تست زنی پاسخ می دهید را افزایش دهید. مثلاً 60 تست را یکجا و با زمان 60 دقیقه جواب دهید. پس فصل به فصل دوره کنید و زمان بندی شما به گونه ای باشد که دوره ی اول ریاضی بعد از حدود 20 روز به پایان برسد.
اما اگر درصد ریاضی شما زیر 50 درصد است می توانید دوباره از تست های کتاب مهر و ماه را برای دوره استفاده نمایید.


سوال شماره 24 : سلام اقای موحد نژاد امیدوارم حالتان خوب باشد .
الف - شما کتاب برای ازمون های کلی موج آزمون رو پیشنهاد میکنید ؟ و برای چه درس هایی خوبه که داشته باشیم ؟
ب - من اکثرا در ادبیات سوال های املا را غلط میزنم ولی سوال های لغت را همیشه درست میزنم یعنی مشکلی در لغت های اخر کتاب ادبیات ندارم اما برای املا چیکار کنم ؟
ج- من شب های امتحان اصلا خوابم نمیبره و شاید نهایتا 4 و نیم 5 صبح بتونم بخوابم به خاطره همین سر امتحان تمرکزم خیلی کم میشه . خودم همش تلاش میکنم استرسم کمتر بشه تا بخوابم حتی قرص نوراگل ( neurogol) رو هم شب های امتحان میخورم ولی بازم تا 5 اینا بیدارم .باید دکتر برم یا کار دیگه ای بکنم ؟
د- شب های دیگه هم حداقل ساعت 2 میخوابم . خیلی دوست دارم خوابم ساعت 11 12 بشه تا از اونور زودتر پاشم اما نمیدونم چیکار کنم . چند شب هم تلاش کردم هی ساعت خوابم رو زودتر کنم اما بازم دیر خوابم برد .
ممنون میشم کمکم بکنید.
جواب : الف- موج آزمون کتاب خوبی است و می توانید از برای تمامی دروس اختصاصی از آن ها استفاده کنید.
ب- اول لازم است مطمئن شوید که تمامی لغات مندرج در کتاب درسی (نه فقط لغات پایان کتاب) را بلد هستید. اگر چنین بود معلوم می شود که تعداد تست هایی که در موضوع املا به آن ها پاسخ داده اید کافی نبوده است و در نتیجه لم پاسخگویی به سوالات املا را هنوز خوب نمی شناسید. اگر چنین بود پیشنهاد می کنم به مدت 5 روز، روزانه به 40 تست املا پاسخ دهید. ان شاء الله حل می شود اگر نشد دوباره من را خبردار کنید.
ج- البته اگر الان شب امتحان کم بخوابید روی نتیجه ی آزمون شما اثر منفی می گذارد. اما شب کنکور اگر نخوابید مشکلی بوجود نمی آید!!! بعداً در کلاس های انلاین می گویم چرا. اما قرصی که شما می خورید بیشتر یک آرام بخش گیاهی است و کمک چندانی به این که شما بخوابید نمی کند. به پزشک مراجعه کنید اگر دارویی به شما دادند آن را با من مطرح کنید تا شیوه ی استفاده از آن را برنامه ریزی کنیم. اگر هم دکتر نرفتی مهم نیست. ما شب کنکور اگر نخوابیم هم فردا مغزمان کار خواهد کرد، خیالت راحت باشد.
د- لازم است فردا صبح زودتر از همیشه از خواب بیدار شوی و در ظول روز با انجام فعالیت های درسی شدید و کمی هم فعالیت بدنی خودت را تا حدی خسته کنی. در این حالت شب زودتر خوابت می برد و اگر چنین شد ، فردا هم همین کار را تکرار کن و درصورت 7 تا 10 روز مداومت بر روی این کار، عادت شما تغییر خواهد کرد.


سوال شماره 25 : ببخشید میشه بنابراین شیوه زدن ریدینگ رو بگین !
معلم ما میگه همه متنشو بخونید ولی به نظر من این کار درست نیست یعنی ایشون با اسکیم و اسکن کردن مخالفه نظر شما چیه؟
جواب : راستش منم مخالفم! اگر شما سرعت ریدینگ خوبی در زبان داشته باشید، نیازی به اسکیمینگ و یا اسکنینگ متن ندارید. اما اگر کسی بگوید من اصولاً ریدینگ زبانم خوب نیست، چون چاره ای نیست ما از اسکیمینگ استفاده می کنیم. به او می گوییم یک مرور سریع روی متن داشته باش و بعد با توجه به توان حافظه ات برو یک یا دو سوال از مجموعه ی سوالات مربوط به ان را بخوان و دوباره متن را سریع ولی با توجه به آن یک یا دو سوال مرور کن و جواب آن را پیدا کن و بعد دوباره یک یا دو سوال بعدی را بخوان و مجدداً با مرور سریع متن جواب آن ها را پیدا کن و ...


سوال شماره 26 : سلام میخواستم بدونم دادن فرم ثبت نام کنکورمون به مدرسه اگر که خودمون ثبت نام کرده باشیم الزامیه؟
جواب : خیر الزامی نیست. اما بعضی از مدارس برای آرشیوهای اطلاعاتی اشان به صورت کاملاً جدی این فرم ها را از بچه ها درخواست می کنند. ولی در نهایت الزام قانونی ندارد.


سوال شماره 27 : سلام اقای موحد نژاد ممنون بابت کمک هاتون
من درصد های دروس اختصاصی ام حدود 65 تا 70 هست توی ازمون هایی که می دم
باید چیکار کنم که بیشتر بشه؟
برای زیست دیدم توی یکی از پیام هاتون کتاب iq پلاس زیست جامع رو پیشنهاد کرده بودید و من خریدمش.
جواب : دختر خوبم سوال بسیار مهمی پرسیده ای. بسیاری از بچه ها بعد از رسیدن به درصد هایی حدود 70 در دروس اختصاصی احساس می کنند، این درصد ها بعد از آن رشد چندانی نمی کنند. راهش این است که تمرینات تستی شما در سه درس ریاضی و فیزیک و شیمی با تعداد تست های زیاد و زمان دار همراه شود. یعنی از یک فصل از ریاضی یک دفعه بنشینی و 80 تست را در 80 دقیقه جواب دهی. این پدیده بر توانایی شما در تست زنی و در توانایی تمرکزی شما در جلسه ی آزمون تاثیری عمیق خواهد داشت و درصد های شما را بالاتر خواهد برد. بعداً می بینی درصد به 80 رسیده و دوباره متوقف می شود که در این حالت لازم است زمان هایی را که برای مجموعه تست ها می گذارید را کاهش دهید. مثلاً برای 80 تست ریاضی 60 دقیقه وقت اختصاص دهید و بعد می بینید باز هم درصد های شما در ازمون روندی صعودی را در پیش خواهند گرفت.
بله کتاب آی کیو پلاس، امتحان خودش را برای اثر گذاری در نتیجه ی زیست شناسی بچه ها طی همین یک ماه اخیر بخوبی پس داده است.


موفق باشید – موحد نژاد