پیام شماره 15 (جمعه 26 اردیبهشت ماه 99)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 15 (جمعه 26 اردیبهشت ماه 1399)


1- سلام بر دختران و پسران عزیز این سرزمین. به همه ی شما خسته نباشید می گویم.
2- اوضاع خوبه؟ آن هایی که در حال اجرای دوره ی دوم مطالعاتی هستند زود باشند دوره ی دروس را تا 2 خرداد تمام کنند.
3- اگر به هر دلیلی نتوانستید تا 2 خرداد دوره ی دوم را تمام کنید به شما تا 9 خرداد و در شرایط وخیم تر تا 14 خرداد برای ملحق شدن به برنامه ی سوم می توان فرصت داد. در هر حال وسواس نکنید و اگر 80 درصد برنامه هم تمام شده از 2 خرداد وارد دوره ی سوم شوید.
4- به تمامی سوال های ارسال شده تا ساعت 6 بعدازظهر امروز پاسخ دادم.
5- منتظر سوالات بعدی شما هستم و به همه توصیه می کنم متن پیام ها و سوال و جواب را تا کنکور دنبال کنند.
6- پیام شماره 16 روز چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه 99 ساعت 9 صبح منتشر خواهد شد.
7- برای همگی شما آرزوی تحقق آرزوهایتان را دارم.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : پاسخنامه سنجشو از کجا میشه پیدا کرد؟
حذفیات رو تاحالا نخوندم. الانکه میخوام تست جامع بزنم چیکار کنم؟ بخونم؟ احتمالش هست تو کنکور بیاد؟
جواب : پاسخ نامه ی سنجش در سایت شرکت تعاونی سنجش sanjeshserv.ir موجود است.
حذفیات کنکور سراسری سال 99 پایه ی دوازدهم در سایت sanjesh.org رسماً اعلام شده است و بر اساس آن 20 درصد از کتاب های پایه ی دوازدهم برای کنکور 99 حذف گردیده است. برای دیدن آن به سایت مذکور مراجعه کنید. در ضمن یادتان باشد که بین حذفیات کنکور 99 و حذفیات امتحانات نهایی اندکی تفاوت وجود دارد که باید حتماً به آن توجه کنید.


سوال شماره 2 : الف- من دوازدهم تجربي هستم و راستش الان كه دارم دور دنيارو ميزنم ميبينم تفاوت فاحشي بين سوالات كنكور و سوالات تاليفي كتاب ها و آزمون ها وجود داره و سوالات كنكور سراسري خيلي راحت تره!
ب- ميخواستم بدونم دليل اين شكست هاي پي در پي بعضي از داوطلبا چيه؟زمان يا استرس؟يا..
ج- اين كه پيش بيني شما براي سوالات امسال چطوره(مي دونم نميشه نظر قطعي داد ولي اگر حدس هايي زديد مارو هم در جريان بذاريد)؟؟
جواب : الف- سوالات کنکور سراسری سال 98 با توجه به این که اولین کنکور نظام جدیدی های 3-3-6 بود تا حدود زیادی آسان طراحی شده بود و به همین دلیل از مقایسه ی شما به درستی چنین نتیجه ای حاصل شده است. البته با توجه به آسان بودن سوالات در کنکور 98 گروه تجربی با میانگین درصد 60 رتبه 3500 می شد در صورتی که در کنکور 97 با همین میانگین رتبه 1500 بدست می آمد. در گروه ریاضی از همین میانگین 60 در کنکور 98 رتبه ی 1500 و در کنکور 97 رتبه ی 600 حاصل می گردید. در گروه انسانی نیز از همین میانگین 60 در کنکور 98 رتبه ی 400 و در کنکور 97 رتبه ی 200 حاصل گردیده است.
ب- دلایل اصلی شکست داوطلبان عبارتند از : 1- عدم پایداری و جدیت مطالعاتی تا روز برگزاری کنکور 2- دیر تمام کردن دروس و دیر شروع کردن دوره های درسی 3- نداشتن تسلط کافی در شیوه ی زمانگذاری و کنترل رفتاری (کنترل استرس، کنترل افکار منفی و ...) در جلسه ی 4 ساعت و 10 دقیقه ای کنکور و آزمون های مشابه خانگی 4- سرعت پایین در تست زنی و در نتیجه شتابزدگی در پاسخگویی به سوالات و در نتیجه اشتباهات سهوی فراوان در این پاسخگویی ها.
ج- حدس زدن کنکور کار خیلی دشواری است شاید امسال هم بخاطر کرونا آسان باشد !!! اما من خودم یک کنکور متوسط را بیشتر احتمال می دهم.


سوال شماره 3 : سلام خسته نباشیدمن وقتی که یه دونه قرص کامل کلرودیوپوکساید رو میخورم فرداش خیلی میخوابم ولی با نصف ش گاهی اوقات حالم خوبه ولی گاهی اوقات احساس می کنم که برام کافی نیست و فوق العاده مضطرب میشم چیکار کنم به نظرتون ممنون
جواب : قرص کلرودیازوپوکساید در حدود 1 ساعت بعد به اوج غلظت پلاسمایی خودش می رسد (یعنی به ماکزیمم تاثیر) و به همین دلیل یک ساعت قبل از خواب مصرف می شود. نکته ی جالب این که بعد از 5 ساعت تقریباً همه ی آن از بدن دفع می شود و دیگر هیچ اثری روی بدن ندارد. پس اگر شما این قرص را 12 شب بخورید، ساعت 5 صبح دیگر اثری از آن در بدن شما نیست. بنابراین هیچ ارتباطی به زیاد خوابیدن شما در فردا ندارد اما شما آن خوابیدن ها را به گردن این قرص بیچاره می اندازید (به این حالت می گویند اثر تلقینی قرص)
کاری که باید بکنی این است که اولا این قرص را یک عدد کامل مصرف کنی و فردا به خودت یادآوری کنی که اثر قرص از بین رفته و اگر خوابم هم می آید ربطی به قرص ندارد به خودم و قصه ها و غصه های خودم مربوط می شود. می دانید که قصه های غصه دار کنکور خواب آور است! با انگیزه و قوی باش و یادت باشد برای ایجاد جایگاه اجتماعی بهتر و آینده ی بهتر تلاش می کنی و بزودی حاصل آن را در محافل دوستان ملاحظه خواهی کرد.


سوال شماره 4 : با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید من یه دوستی دارم که مدام به من میگه که برای نتیجه‌گیری در کنکور صرفا لازم نیست که روزی ۱۲۱۳ ساعت درس بخونی بلکه علاوه بر اون تو باید حال درونیت رو خوب کنی، باید عزت نفس و اعتماد بنفست رو بالا ببری(چیزی که من اصصصصصلااااا ندارم) و جملات و عبارات تاکیدی را بگی که من می تونم در فلان رشته در فلان دانشگاه قبول بشم از این قبیل حرفها آیا این کارا منطقه؟ نظر شما چیه؟ این درسته که من روزی یک ساعت حداقل وقتمو بزارم و این حرفا رو بزنم ؟
جواب : سه پارامتراصلی برای نتیجه گیری در کنکور داریم. اول : داشتن معلومات درسی دوم : داشتن سرعت سوم : داشتن کنترل روانی و رفتاری
دوست شما در واقع در حال گوشزد کردن یکی از این موارد به شماست (عامل سوم) و درست هم می گوید. اعتماد به نفس اثر قابل توجهی در نتیجه گیری در مسابقات بزرگ دارد. وقتی اعتماد به نفس داری بهتر یاد می گیری، سریع تر می شوی و در جلسه ی آزمون با صلابت تمام آزمون را در کنترل گرفته و بهترین نتیجه را به دست می آوری.
این اعتماد به نفس را بخشی با تلقین یعنی روزانه 10 تا 15 دقیقه (نه یک ساعت) فکر کردن به اهداف و برنامه و باید ها و نباید ها باید بدست آوری و بخشی از آن در اثر کسب نتایج مناسب خود بخود حاصل خواهد شد. جدی باش و اهداف خودت را با تمام قدرت و با عشق دنبال کن، آنگاه حتماً برنده می شوی.


سوال شماره 5 : ببخشید آقای موحدنژاد من وقت هایی که نصف لوگزاتال رو هم میخورم خیلی تمرکزم رو از دست میدم حتی برای چیزهای معمول مثلا اگر از من بپرسند اسم صمیمی ترین دوستت چیست باید ۳۰ تا ۵۰ ثانیه (حالا یا بیشتر یا کمتر) فکر کنم تا بتونم به این سوال جواب بدم با این اوصاف به نظرتون بهتر نیستش که کلا دیگه لگزاتال رو نخورم ؟با کلروپوکساید هم كه خیلی خوابم میگیره آقای موحد نژاد من تپش قلبم به حدی هستش که وقتی که میخوابم لاله گوشم تکون میخوره و نبضم رو روی چشمم هم حس میکنم چه برسهذب کلللل بدنم!!!! و این حس فوق العاده بدی به من میده واقعا دیگه خسته شدم ممنون میشم اگه کمکم کنید.
جواب : من می توانم یک نسخه ی کامل به شما بدهم که مشکلات شما را حل کند ولی مجاز به انجام این کار نیستم. به دکتر دیگری مراجعه کن و به او جریان تپش قلبت را بگو ، قرص بسیار ساده ای وجود دارد که این تپش قلب را برطرف می کند. در ضمن به دکتر جدید بگو که لوگزاتال بهت نمی سازد که آن را با قرص دیگری تعویض کند.از نظر من کلرودیازوپوکساید اثر خواب آوری سبکی دارد و نیازی به تغییر آن نیست. اما باز هم امکان تغییر آن به قرص های دیگر وجود دارد. نتیجه : برو پیش یک دکتر دیگه و بگو کنکور دارم و به همین دلیل تپش قلب و اضطراب دارم می خواستم یک کاری بکنید که تپش قلب و اضطرابم کمتر شود. بعد دوباره لیست داروها را به من بگو تا بررسی شود.
دختر خوبم زود باش برو پیش یک دکتر دیگه و زود خبرش را به من بده.


سوال شماره 6 : ترم ۴ صنایع غذایی هستم از ابتدای ورود شناختی به این رشته نداشتم و از ابتدا هدفم بود که انصراف دهم و در آزمون سراسری مجدد شرکت کنم امسال هم قصد شرکت داشتم و ثبت نام کردم که شما توصیه کردین پس از پایان دانشگاه شرکت کنم هدفم هم داروسازی یا دندانپزشکی است به نظر شما این کار،کار درستی است؟ پدرم از ابتدای ورود به این رشته (صنایع غذایی)مخالف بود (از نظراینکه بازار کار ندارد) دغدغه ذهنی من این است که اگر به هر دلیلی موفق به این کار نشدم با کارشناسی صنایع غذایی دانشگاه آزاد بازار کار وجود دارد یا باید حتما در ارشد شرکت کرد ؟معدل کارشناسی مهم است؟ (چون من هدفم انصراف بود تا اینجا صرفا نمراتم در حدپاس شدن بوده) با توجه به اینکه ۲ سال تا پایان کارشناسی فرصت دارم چه مهارتهایی لازم است؟
جواب : دختر خوبم به دقت به نوشته هایم دقت کن :
الف – خیال نکنید هر چه مدرک بالاتری داشته باشید شانس بیشتری در ورود به بازار کار خواهید داشت. پس فوق لیسانس صنایع غذایی تفاوت زیادی با لیسانس آن نخواهد داشت.
ب- برای فارغ التحصیلان این رشته کار هست اما به طور طبیعی از هر 4 نفر یک نفر مشغول به کار خواهد شد.
ج- چرا همه ی شماها به فکر استخدام شدن هستید. در این حالت 25 درصد شما به سر کار خواهید رفت در صورتی که اگر کارآفرینی کنید، تمامی شما داری شغل خواهید بود.
د- رشته ی شما بالقوه قدرتمند و پولساز است فقط باید به فکر تاسیس یک کارگاه تولید مواد غذایی باشی که خودت هم مسئولیت فنی آن را به عهده بگیری. در این راه لازم است در طول 2 سال باقیمانده ی تحصیل خود مطالعات گسترده ای را در ارتباط با کارگاه ها و کارخانه ی های تولید مواد غذایی داشته باشی و خیال نکنی همه چیز را در دانشگاه یاد می گیرند (نخیر در دانشگاه به شما سر نخ را می دهند و بقیه اش را باید در جامعه ی اقتصادی پیرامون خودت جستجو کنی). می دانی که یکی از موضوعات مورد توجه من نیز بوده و هست و بنابراین از خود من هم می شود کمک گرفت.
ه- نگویید پول کارگاه را از کجا بیاورم، شما علم اقتصادی و عملیاتی آن را داشته باش پولش خود بخود می آید. امتحان کن.


سوال شماره 7 : سلام خسته نباشید .میخوام کتاب فصل ازمون خیلی سبز برای فیزیک رو بگیرم می خواستم نظر شما رو بدونم اگه کتاب بهتری هست ممنون میشم معرفی کنید.
جواب : کتاب خوبی است بخرید.


سوال شماره 8 : سلام خسته نباشید گفتید اینجا ازتون بپرسم دفترچه باستان شناسی داره یا نه؟
اگه داره واسه دانشگاه تهران چه رتبه ای میخواد؟
جواب : باستانشناسی در سال گذشته از رشته ی تجربی دانشجو نپذیرفته است و ویژه ی گروه های انسانی و هنر بوده است. بنابراین اگر داوطلب گروه هنر شده باشید می توانید با استفاده از رتبه ی آن در دانشگاه های دولتی پذیرفته شوید ولی متاسفانه باستانشناسی دانشگاه تهران فقط مخصوص داوطلبان گروه انسانی است ولی شما می توانید برای شهرهایی مثل شیراز و کاشان و همدان داوطلب شوید به شرط آنکه در گروه هنر رتبه ای در حدود 1500 تا 2000 داشته باشید.
راه دیگری که وجود دارد از طریق رشته های بدون کنکور (با توجه به سوابق تحصیلی) است. بهترین دانشگاه ارایه کننده ی آن، دانشگاه غیر انتفاعی پارس تهران است که باید از کانال ثبت نامی رشته های بدون کنکور در سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.


سوال شماره 9 : من آزمون ٩٣ داخل رو قبلا برگزار كردم، چون چند هفته قبل ازتون پرسيدم كه مي خوام آزمون بدم و تحليل كنم و شما گفتيد فعلا آزمون ٩٣ داخل و خارج رو آزمون بده و من آزمون ٩٣ داخل رو آزمون دادم. براي هفته دوم برنامتون كه براي بچه هايي بود كه برنامه قبلي رو زودتر تموم كرده بودن. اولين آزمون جامع رو ٩٣ خارج رو آزمون بدم؟ولي براي آزمون جامع دوم ٩٤ داخل رو برگزار كنم؟
جواب : بله در واقع یک دندانه آزمون ها به جلو رانده می شوند. آفرین


سوال شماره 10 : من اگه بخوام صبح ها تا ساعت ۹ و نیم الی ۱۰ بخوابم و شبها تا دیرتر درس بخونم ، ساعت مطالعه و خوابم چجوری باشه؟؟
البته دو تا نکته رو هم بگم :
الف-بدنم به خواب بعدازظهر عادت نداره.
ب-من دانش آموز سریعی هستم و تو پیامهای قبلیم بهم گفتین روزی ۹ ساعت مطالعه برات کافیه.
جواب : به نظرم می توانید تا ساعت 2 نیمه شب بیدار باشید و ساعت 10 صبح بیدار شوید و در این حالت به خواب بعدازظهر هم نیازی ندارید.
در ضمن یادت باشد که در مسابقه هر چقدر سریع تر باشی که خوشبختانه هستی و بیشتر درس بخوانی شانس بیشتری برای نتایج درخشان خواهی داشت.


سوال شماره 11 : ببخشید دیروز دکتر حریرچی گفتن تاریخ کنکور های کارشناسی و بقیه باید تسریع بشن و اخر تیر برگزار بشن امکان داره سازمان سنجش تاریخ کنکور رو دوباره عوض کنه و جلو تر بیاره؟
جواب : این بازهایی است که عده ای آدم مریض در شبکه های مجازی ایجاد می کنند و بچه ها و خانواده ها را دچار استرس می کنند. زمان برگزاری کنکور سراسری 30 و 31 مرداد ماه است و هیچ تغییری در آن صورت نگرفته است.


سوال شماره 12 : مي خواستم بدونم آيا رشته ي ژنتيك در دانشگاه تهران وجود دارد يا از طريق ميكروبيولوژي بايد در فوق ليسانس به اين رشته وارد شد و رتبه ي لازم براي اين رشته چقدر است ؟
جواب : رشته ی ژنتیک در دوره ی کارشناسی در دانشگاه تهران وجود ندارد. اما شما می توانید با ورود به یکی از رشته های به ترتیب اولویت 1- زیست فناوری 2- زیست شناسی سلولی و مولکولی 3- میکروبیولوژی و اگر این سه تا نشد لااقل با دو رشته ی 1- زیست شناسی جانوری 2- زیست شناسی گیاهی در دوره ی فوق لیسانس داوطلب پذیرش در رشته ی ژنتیک شوید. یادتان باشد سه رشته ی اول که نوشتم در اولویت هستند.


سوال شماره 13 : امتحانات نهایی که معدلشون در کنکور موثر هست دقیقا چطوره؟یعنی فقط نمرات نهایی مهمه و اون نمره های مستمری که تو مدرسه از دبیران میگیریم در کنکور تاثیر نداره؟بعد نمره های مستمر تو دیپلم اثر دارن؟ یا کلا جایی به کار نمیرن؟
جواب : نمرات امتحان نهایی فقط بر اساس نمره ی حاصل از ورقه در کنکور محاسبه می شوند و نمرات مستمر هیچ تاثیری در کنکور شما ندارند. اما نمره ی مستمر بر روی معدل کل دیپلم شما تاثیر گذار خواهند بود که البته این معدل تاثیری در کنکور شما ندارد.


سوال شماره 14 : الف- سلام من‌ با این که با برنامه درس می خونم و روزی ۱۲ الی ۱۳ ساعت درس می خونم اما نتیجه اصلا خوبی نمی گیرم درصد های آزمون های سنجشم افتضاح بودن و همین طور آزمون هایی که از کتاب چند کنکور تا الان زدم تخصصی هام از ۳۰ درصد بالا تر نمیان چه کاری باید انجام بدم
ب- تو بالا بردن سرعتم مشکل دارم و سرعتم خیلی پایینه هرچقدر هم که تلاش می کنم بی فایدس اگر می شه یک بار دیگر روشش رو بگید
ج- با این چیزایی که گفتم کم کم دارم به این نتیجه می رسم من هیچ وقت چیزی که می خوام قبول نمی شم.
جواب : الف – اولاً بیخودی نگران نشو و تند تند آزمون های کنکور سال های قبل را از خودت نگیر که تمام شود! کاری که باید بکنی این است که اولاً توضیحات من را در برنامه ی سوم مطالعاتی که برای بچه هایی که 19 اردیبهشت دوره اشان تمام شده بود را نوشتم مطالعه کنی. ثانیاً در دروس اختصاصی فصل به فصل به توانایی خودت اضافه کن. اگر هر هفته یک فصل از حسابان ، یک فصل از هندسه یک فصل از گسسته و یک فصل از فیزیک و یک فصل از شیمی را قشنگ یاد بگیری به راحتی تا کنکور همه ی فصل ها را بخوبی بلدی.
ب- برای بالا بردن ساعت لازم است به طور مثال در درس حسابان تست ها را به صورت 10 تایی ابتدا بدون زمان پاسخ دهید و وقتی تعداد درست ها به 6 تا رسید زمان گیری را با زمان استاندارد آغاز کنی و برای هر 10 تست 15 دقیقه وقت بگیری و بعد اگر دیدی باز هم تعداد درست ها به 6 تا رسید به تدریج زمان را کاهش داده تا به ازای 10 تست به 10 دقیقه برسد.
ج- این چه حرفیه می زنی شما به راحتی فرصت کافی برای رتبه ی زیر 1000 را داری. فقط باید آرام، دقیق و با حوصله درس بخوانی و تدریجا خودت را بالا بکشی. احساس می کنم خیلی هم با برنامه ی من حرکت نمی کنی. به شدت توصیه می کنم حداقل از برنامه ی دوره ی سوم مطالعاتی به بعد با من باشی.


سوال شماره 15 : من یه مشکل خیلی بزرگ دارم .... ولی الان چون ریاضی فیزیکو گذاشتم کنار خیلی ناامیدم........الان خواهشا بگین من چیکار کنم؟ وقتی تو این دو درس صفرم میتونم خودمو تا کنکور به جایی برسونم؟ من از برنامه شما همش ریاضی فیزیکشو انجام ندادم خیلی پشیمونم ولی واقعا نتونستم خودمو مجبور کنم انقدر که زده شدم ازشون. خواهشا بگید چون هدف من رشته معمولی نیست و من به رتبه زیر ۲۰۰۰ فکر میکنم. بگید تو این سه ماه چیکار کنم کلاس برم؟ خودم بخونم تست بزنم؟ اگه آره از کدوم کتاب استفاده کنم؟ اصلا از این دودرس کدوما بازده بیشتری داره که بخونم؟ توروخدا بگین دارم دیوونه میشم من درسای دیگم خوبه ...............؟ بخاطر این دوتا یه جوری شدم که اصلا درسای دیگمم نمیتونم بخونم. متن پیاممو اگه میشه نزارین مرسی؟
جواب : دختر خوب به صورتی سوال شما را گذاشتم که امکان شناخته شدن شما وجود نداشته باشد. اگر آرام باشی فرصت کافی برای رفع مشکلات فیزیک و ریاضی خواهی داشت. اولاً فیزیک و ریاضی شما صفر نیست ولی ضعیف است. لازم است فعلاً تا روز 2 خرداد یکی دو فصل از هر یک از دروس ریاضی و فیزیک را بخوانی (یادت باشد بیشتر از 2 و نیم ساعت در روز برای ریاضی و 2 ساعت در روز برای فیزیک وقت نگذاری وگرنه سایر دروس لطمه می بینند) بعد از آن طبق برنامه ی سوم مطالعاتی عمل می کنی و هر هفته روی یک تا دو فصل از فیزیک و ریاضی خودت کار می کنی و به تدریج طی 3 ماه تمامی فصل ها را تکمیل می کنی.
ممکن است بگویی خوب به آخرش که برسم اولش یادم رفته. جواب این است که خیر در برنامه ی سوم مطالعاتی به دلیل برگزاری امتحانات جامع مکرر چیزی را فراموش نمی کنی و وقتی همه ی ریاضی و فیزیک تمام می شود هم آن ها را خوب بلدی و هم بخاطر امتحانات مکرری که داده ای نتیجه ی شما غیر قابل مقایسه با امروز خواند بود. پس جدی باش، اگر با من همراهی کنی ان شاء الله حتماً رتبه ات زیر 2000 می شود.


سوال شماره 16 : سلام آقای موحد نژاد...در این شبها التماس دعا...
امروز طبق برنامه کنکور تجربی ۹۳ داخل رو برگزار کردم...درصدهام ایناست :
ادبیات ۸۷ عربی ۸۹ دینی ۸۰ زبان ۹۶ ریاضی ۷۳ زیست ۷۳ فیزیک ۷۵ شیمی ۵۷
تو سایت قلم چی با درصدهام تخمین رتبه گرفتم ( برای همون کنکور ۹۳ ) گفت میشه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰...
خیلی ذوق کردم ، میخواستم اطلاع بدم...
جواب : دختر خوبم تو دانش آموز فوق العاده ای هستی و رتبه ات هم بزودی به 100 تا 200 خواهد رسید ولی نباید درصدها را به تخمین رتبه ی کنکور 93 می دادی بلکه باید آن را به تخمین رتبه ی 98 می دادی. شاید بگویید کنکور 98 آسان بوده و رتبه ی ضعیف تری می دهد. بله همینطور است ولی اگر می خواهید واقع بینانه تر باشد با توجه به جمیع جهات بهتر است رتبه را در کنکور 98 تخمین بزنید و نتیجه ی حاصل را فعلاً برای خودتان منظور کنید. (من این کار را برایت کردم می گوید رتبه ی شما فعلاً 700 تا 850 است). پس الان وضعیت شما این است. اما قطعاً توانایی شما در حد گرفتن رتبه ی دو رقمی است و من این را به شرط آن که من را از حال روز خودت خبر دار کنی و با من در تماس بمانی به شما قول می دهم. یادت نرود وقتی امتحان می دهی، درصدها و گزارش اختلالات خود را برایم از طریق همین سایت بفرست. در هر حال تا همین جا هم به شما تبریک می گویم. آفرین.


موفق باشید – موحد نژاد