پیام شماره 19 (دوشنبه 12 خرداد ماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 19 (دوشنبه 12 خرداد ماه 1399)


1- سلام، امیدوارم در امتحانات نهایی با قدرت تمام حاضر شوید، اما از مرور دروس پایه بر اساس منطق مندرج در برنامه ای که برای شما فرستاده ام غافل نشوید.
2- آزمون سنجش 9 خرداد هم برگزار شد، با توجه به زمان برگزاری و تعداد نفرات شرکت کننده دانش آموزان گروه ریاضی و تجربی می توانند با ضرب عدد 1.8 در رتبه در سهمیه خود به رتبه در کنکور 99 خود برسند و دانش آموزان گروه انسانی رتبه در سهمیه ی خود را در عدد 3 ضرب نمایند. یادتان باشد این رتبه ی تخمینی شما بر اساس توانایی های شما در روز 9 خرداد است و نه توانایی هایی که ممکن است تا روز 30 و 31 مرداد یعنی 83 روز بعد از آن بدست آورید. پس ممکن است الان رتبه ی تخمینی شما 4000 باشد و بخاطر تلاش و روش های درست مطالعاتی، در کنکور به رتبه ی 1000 دست یابید و یا الان رتبه ی تخمینی شما 4000 باشد ولی بخاطر کم کاری رتبه شما در کنکور 8000 شود!!!
3- پیام شماره 20 ان شاء الله روز پنجشنبه 15 خردادماه بعد از ساعت 9 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
4- برای همگی شما آرزوی آینده ای درخشان و زیبا را دارم.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : با سلام و خسته نباشید
من از شروع به طور پراکنده درس ها را میخواندم ولی از دی و اسفند به طور دقیق تر خواندم و عید هم خوب پیش رفتم ولی بعد از دادن ازمون های سنجش به شدت روحیه خودم را باختم و دیگه تقریبا خیلی کم میخوانم و بعضی روز ها که کاملا نمی خوانم و ازمون های جامع دیگر هم که میدهم درصد های اختصاصی ۳۰ است و تراز سنجش هم ۷۰۰۰ و خورده ای و واقعا هر چه بیشتر میگذره امیدم را از دست میدهم با اینکه من تقریبا درس ها را بلد هستم و یاد گرفتم ولی باز هم در هر ازمون بد میدهم و به شدت دچار ضعف روحی و خستگی شدم اگر راهنمایی کنید ممنون میشوم و واقعا با این درصد ها امیدی برای قبولی ندارم .

جواب : آزمون 19 اردیبهشت ماه سنجش آزمونی دشوار بود. اما آزمون 9 خرداد در عمومی آسان و در اختصاصی ها در سطح متوسط قرار داشت. بنابراین ملاک نتیجه گرفتن و نگرفتن درصدهای دروس نیستند بلکه تراز و رتبه ی حاصل از آن ها است.
حالا بیا فرض کنیم در درس فیزیک می خواهیم از 30 درصد به 50 درصد برسیم، یعنی لازم است به 6 سوال که در آزمون قبلی به آن ها پاسخ نداده بودیم اینبار پاسخ دهیم. فرض کنید ما در سه فصل الکتریسیته ی جاری و دینامیک و کارو انرژی دچار اشکال هستیم و به 10 سوالی که در آزمون قبلی از آن ها طراحی شده بود یا پاسخ غلط داده ایم و یا اساساً پاسخ نداده ایم. حالا لازم است ئدر این سه فصل قوی شویم. برای خواندن الکتریسیته ی جاری 5 ساعت وقت می گذاریم و برای حل 400 تست از آن نیز حدود 16 ساعت (هر 25 تست یک ساعت) و برای خواندن دینامیک هم 5 ساعت و برای حل 500 تست از آن نیز حدود 20 ساعت وقت می گذاریم.برای خواندن کارو انرژی 3 ساعت و برای حل 200 تست از آن نیز حدود 8 ساعت وقت صرف می کنیم. مجموعاً 57 ساعت صرف این سه فصل می کنیم و آن ها را در حدی یاد می گیریم که به 7 سوال از 10 سوال آن در آزمون جامع پاسخ درست داده و به 3 سوال نیز پاسخ غلط می دهیم. در این حالت درصد ما با افزایش 20 درصدی مواجه می شود.
از الان تا کنکور 80 روز مانده است. 80 تا 13 ساعت می شود 1040 ساعت. از خیر 40 ساعت آن هم می گذریم می شود 1000 ساعت و سهم فیزیک 15 درصد از کل مطالعه است بنابراین ما 150 ساعت برای فیزیک وقت داریم. با 57 ساعت آن از 30 به 50 رسیدیم و الان 93 ساعت دیگر وقت داریم!
دختر خوبم مدیریت زمان مهم است. وگرنه وقت کافی وجود دارد.
حالا بیا فرض کنیم شما با این که این فصل ها را بلد هستید اما در پاسخگویی به تست های آن دچار اشکال می شوید. در این حالت باید تعداد تست های زده شده افزایش یافته و سرعت تست زنی تا رسیدن به زمان هایی زیر استاندارد ادامه یابد. برای این کار که قطعاً وقت کافی در اختیار دارید.
بنابراین شما را دعوت می کنم که قدر زمان های باقیمانده را بدانی و بجای نشستن و فکر کردن هر چه سریع تر به صحنه ی عمل برگشته و با توجه به زمان کاملاً مناسب باقیمانده مشکلات خود را رفع کنید.


سوال شماره 2 : سلام. من روزایی که ازمون میدم بعدش دیگه نمیتونم درس بخونم نمیدونم چرا اما خیلی عذاب وجدان میگیرم که کاش خونده بودم. اشکالی داره نخونم اون روز؟
جواب : از نظر من بعد از آزمون لازم است بررسی و آنالیز آزمون و تدوین برنامه های آینده بر اساس وضعیت دروس در آزمون انجام شود. اگر این کار را بخوبی انجام دادی می توانی بقیه اش را درس نخوانی. یادت باشد که این حالت تا زمانی برقرار است که آزمون های جامع هفته ای یکبار برگزار شود وگرنه بعداً که به هفته ای دوبار می رسد، چنین اجازه ای نخواهید داشت.


سوال شماره 3 : استاد من قبلا ها خیلی تو رویای پزشکی بودم ولی کم کم دارم به این نتیجه می رسم حتی اگه قبول هم بشم که فکر نکنم بشم بازم انتخابش نمی کنم چون در خودم نمی بینم که باز هم کلی سال از زندگیم و جوونیم صرف درس خوندن بشه و از خیلی از تفریح های جوانی بگذرم و بعد تو دهه سی ام زندگیم شاید بشه نشه مطب بزنم و ... خلاصه من نتیجه گرفتم رشته پرستاری خوبه هم محیطش که بیمارستان دوست دارم هم کلا از شخصیت مهربون پرستار خوشم می یاد هم بازار کار خوبی داره و ... ولی متاسفانه بابام و مامانم از رشته های پرستاری و مامایی بدشون می یاد
خلاصه استاد خواستم بگم ایا واقعا پرستاری خوب نیست ؟ واینکه چه رتبه ای می خواد حدودا اگه بخوام دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی قبول بشم مرسی از اینکه صبور بودید
جواب : پدر و مادر شما به طور طبیعی ترجیح می دهند دخترشان پزشک باشد تا پرستار. من هم اگر شما دختر من بودید همین نظر را داشتم. اما با توجه به این که من نمی خواستم به جای شما درس بخوانم و نقش من حتی به عنوان یک پدر نقش مشاوره دهنده بود و نه آمر ، ضمن در میان گذاشتن تمایلات شخصی خودم با شما اجازه می دادم خودت تصمیم نهایی را بگیری و به آن تصمیم احترام می گذاشتم.
رشته ی پرستاری با توجه به روحیه ای که شما توصیف کردید برای شما مناسب است و کلاً رشته ی خوب و قابل احترامی است و از یک در آمد متوسط قابل قبول برخوردار است. اما یادت باشد که فقط پرستاران مهربان نیستند، پزشکان مهربان هم پیدا می شوند.


سوال شماره 4 : پارسال کتاب دور دنیا رو برای ازمون های عمومی خریدم تقریبا 95 درصد کتاب استفاده نکردم.اشکال نداره با همین کتاب ازمون عمومی بدم؟یا لازمه دوباره این کتاب رو بخرم؟
جواب : اگر در درس دینی وضعیت شما خوب است می توانی از همین کتاب استفاده کنی. کتاب دینی تغییراتی داشته است که البته خیلی شدید نیست و اگر شما مشکل فوق العاده ای در این درس نداشته باشی که بخواهی با توجه به این امتحانات این مشکل را برطرف کنی، نیازی به خرید کتاب جدید نخواهد بود.


سوال شماره 5 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم همیشه سلامت باشید!
الف- درصد های آزمون این هفته سنجش من
ادبیات:۷۰عربی۶۷دینی۹۴زبان۸۴زمین۳۳ریاضی۷۳زیست۷۰فیزیک۶۰شیمی۴۸!!!
ببخشید میخواستم ببینم توی درس شیمی و فیزیک سطح سوالات و چطور ارزیابی میکنید؟چون بچه ها درصدهای خیلی خوبی کسب کرده بودند به طوری که من با درصد ۶۰ فیزیک ترازم ۶۰۲۰ بود!!
باید برای بهتر شدنش چکار کنم؟
من از اول دو تا منبع میزدم برای هردوش آبی قلمچی و شیمی مبتکران و فیزیک گاج منبع رو عوض کنم بهتره یا دوبازه همین هارو بزنم؟
ب- اینکه درباره دندون و بیوتکنولوژی ازتون پرسیده بودم گفتین کارافرینی توی بیوتک بهتره میخواستم ببینم دقیقا چه کاری باید بکنم؟شرکت باید زد؟
جواب : الف- سطح سوالات فیزیک کمی آسان و سطح سوالات شیمی متوسط کمی رو به بالا بود در هر حال امتحان خوبی داده ای و فرصت کافی برای بهبود وضعیت همه ی درس ها را هم داری.
ترجیح می دهم کتاب های موج آزمون شیمی و فیزیک را هم خریداری کرده و در ایام باقیمانده از روی آن ها هم تست زنی کنی. پس صرفه جویی نکن به نظر من برای شما حل تست های تکراری آن هم به مدت 80 روز باعث افت توانایی ذهنی شما در این دو درس خواهد شد. پس تا می توانی فیزیک و شیمی را بخوان و تست بزن. یادت باشد سهم شیمی و فیزیک شما در مطالعات روزانه هر یک حدود 15 درصد است.
ب- بله برای کسی که کار آفرین خوبی بوده و از هوش هیجانی خوبی برخوردار باشد رشته ی بیوتکنولوژی هم رشته ی بسیار خوبی است. کاری که باید بکنید این است که در یکی از زمینه های بیوتکنولوژی مانند تهیه ی بذرهای تصحیح شده و یا کلون کردن بافت های گیاهی برای کاشت و یا تولید کودهای بیولوژیک و یا تولید گیاهان تزیینی تراریخته و یا ... مطالعه کرده و در عرصه های مرتبط با آن با تاسیس آزمایشگاه های تولید مواد اولیه ی گیاهی اقدام کرده و محصولات خود را با بازاریابی مناسب به فروش برسانی. می دانم توضیحاتم کامل نبود اما ان شاء الله بعداً در همایش هایی این مطالب را مفصلاً توضیح می دهم.


سوال شماره 6 : لطفا متن پیام منو در سایت نگذارید . درصد های این سنجش من اینطوری بود .....................
جواب : در آزمون های سنجش نیازی نیست درصد ها را در تخمین رتبه ی قلم چی بگذارید. چون یک روش بهتر برای آن وجود دارد و مثلاً برای این آزمون سنجش باید رتبه در سهمیه ی خودت را در عدد 1.8 ضرب می کردی.
اما رتبه ی 5000 برای الان جایگاه مناسبی برای پرتاب شما به رتبه های بهتر از 2000 است. لازم است روزانه 13 ساعت درس بخوانی. لازم است در ایام امتحانات نهایی حواست را به کنکور بدهی و برای دروس پایه ی دوازدهم تست زیادی هم بزنی. لازم است در ایام امتحانات از مرور دروس پایه غافل نشوی. لازم است آزمون های جامع را بر اساس برنامه ی من از خودت بگیری و ایرادات خود را پیدا کرده و رفع کنی و از همه مهتر لازم است شجاعت تا آخر راه را رفتن و برنده شدن را داشته باشی.
راستی اگر اولین آزمون جامع جدی شما بوده است خیلی هم نباید روی نتیجه ی آن حساب کنی. چون آزمون جدی دادن هم تمرین می خواهد.


سوال شماره 7 : سلام آقای موحدنژاد خیلی ممنون بابت زحماتتون.من وقتی که در حال آزمون دادنم تو درس زیست خیلی گیر می کنم.برای دروس پایه که خیلی سوال هارو می خونم می دونم دقیقا از کجا سوال اومده اما نکاتی که خوندم رو فراموش می کنم و وقتی سوال می خواد یکم اذیت منه کلا فراموش می کنم نکات ریز رو و تو آزمون ها همیشه کلی سوال نزده به خصوص در زیست دارم. ریاضی هم تقریبا همینه یعنی وقتی دارم مطالعه می کنم و همون موقع تست می زنم مشکلی ندارم اما سرآزمون حل خیلی از سوال هارو فراموش می کنم. نمی دونم این مشکلات به خاطر مطالعه ی کم هست یا نه؟ خیلی ازتون ممنون میشم اگر کمکم کنید.خدا یارتون باشه در تمامی لحظات زندگیتون.
جواب : این کاری را که می گویم آزمایش کن. برای یکی از امتحانات جامع همه ی درس هایت را بخوان ولی دو روز آخر فقط زیست شناسی و ریاضی بخوان و همه اش را سریع مرور کن و بعد در امتحان جامع (که حتی می تواند خانگی باشد) شرکت کن. اگر نتیجه ی ریاضی و زیست خوب شده بود مشکل نداشتن حضور ذهن کافی در این دو درس است (چون مغزت زود آن ها را فراموش می کند) در این حالت باید در برنامه های آینده، بر تعداد دوره های این دو درس بیافزایی.
اما اگر این کار را کردی ولی باز هم نتیجه خوب نبود به نظر می رسد لازم است برای ریاضی تست های تمرینی بیشتری بزنی و کتابی مانند نردبام استفاده کنی و برای زیست شناسی هم از کتاب آی کیوپلاس گاج استفاده کنی و با استفاده از تست های دشوار آن مفاهیم زیست شناسی را با دقت بیشتری یاد بگیری.


سوال شماره 8 : به من گفته بودید که درصد های ایندفعه سنجش به شما بگم .
عمومی ادبیات ۴۲/۷ عربی۴۹/۴ دینی۶۶/۷ زبان ۴۹/۴
اختصاصی ریاضی ۵ اقتصاد ۷۱/۱ علوم و فنون ۳۸/۹ عربی ۵۸/۴ تاریخ و جغرافی ۲۰ جامعه شناسی ۳۰ فلسفه و منطق ۳۳/۴ روانشناسی۳۸/۴
رتبه ام در سهمیه ۸۰۵ شد .
چند تا سوال ام داشتم :
الف- من در درس ریاضی راه حلی که میرم جوابی که در میارم اصلا در گزینه ها نیست و این به شدت هم وقتم و میگیره و هم خیلی اعصابم بهم می ریزه. در حالی که وقتی صورت سوال و می بینم فکر می کنم می تونم حل بکنم. و وقتی من از درس ریاضی خودم تست می زنم (تالیفی )وقتی درصد می گیرم ۰ ۵ درصد میشه و خیلی بد زده باشم ۴۰ درصد .
ب- ایندفعه من در اختصاصی وقت کم آوردم و اون هم به خاطر ریاضی بود چون نتونستم مدیریت بکنم و درس های دیگرم خراب شد به خاطر ریاضی در ۲ درس فلسفه و منطق و روانشناسی وقت کم آوردم.
ج- در درس های جامعه و فلسفه و منطق و روانشناسی واقعا کم آوردم و دیگه خسته شده بودم و به شدت در این سه درس بی دقتی کردم و جوری بود که دیگه صورت سوال خوندن هم برام سخت شده بود و حوصله نداشتم.
د- به نظر شما من ریاضی و آخر بزنم یعنی ترتیب دفترچه اختصاصی و به هم بزنم ؟
جواب : از نظر من نتیجه ی آزمون شما اصلاً خوب نشده است. لازم است کاملاً بر جدیت مطالعاتی خودت بیافزایی. لازم است حتماً و حتماً ساعت مطالعاتی شما بالاتر از 12 ساعت در روز باشد. خوب شد نتایجت را برای من ارسال کردی.
الف- ریاضی شما خوب نیست چون تعداد تست هایی که می زنی زیاد نیست. آیا شما برای هر فصل مثلاً تابع تا حالا 400 تست زده ای ؟ اگر نه یادت باشد، نتیجه ی ریاضی تناسب مستقیم با تعداد تست هایی که تمرین می کنی دارد.
ب – دختر خوبم من برای شما زمان بندی آزمون را فرستادم و از شما خواستم براساس آن عمل کنید. واضح است که اگر برای ریاضی وقت زیادی بگذاری در پاسخگویی به سوالات دیگر مجبور به پاسخگویی شتاب آلود خواهی شد و این باعث خطالهای زیاد در جریان پاسخگویی می شود. پس یادت باشد که زمان های تعیین شده برای هر درس در جلسه ی آزمون عمل کنی.
ج- این بلا را ریاضی سر این ها آورده است و فشار روانی و زمانی شما به این درس ها منتقل شده است.
د- بهتر است ریاضی همان اول بماند ولی زمان 25 دقیقه ای آن را رعایت کنید.
دختر خوبم می دانی که شما را می شناسم ، بنابراین از شما انتظار بسیار بیشتری دارم. با من از طریق سایت تا کنکور در ارتباط باش و مشکلات خودت را با من در میان بگذار و یادت باشد در رشته ی انسانی بسیار سریع می توانی رتبه ی خودت را بهبود بدهی.


سوال شماره 9 : سلام میشه ازمون چهارشنبه این هفته رو جمعه از خودمون بگیریم؟
جواب : اگر مشکلی با آزمون دینی روز شنبه نداری از نظر من این کار خیلی هم بهتر است.


سوال شماره 10 : من کنکور ۹۳ رو برگزار کردم درصدام شد :ادبیات ۷۰ ...عربی ۸۹...دینی ۸۶....زبان ۸۰ ....ریاضی ۵۶ ....زیست ۶۶ ..فیزیک...۷۵...شیمی ۴۸
و سوال داشتم:وقتی آزمون میدیم،مباحثی که حذف شده رو از تعداد سوال ها کم کنیم بعد درصد بگیریم اشکالی داره؟
جواب : نه اتفاقاً دقیقاً همین کاری را باید بکنی که گفته ای. در ضمن درصد هایت را در تخمین رتبه ی سال 98 قلم چی قرار بده و ببین که وضعیت برای الان خوب است اما برای قبولی در سه رشته ی معروف نیاز داری با جدیت امتحانات و رفع اشکال های آن ها را ادامه دهی و در این حالت شانس زیادی برای قبولی در آن ها خواهی داشت.


سوال شماره 11 : لطفا متن پيام من رو جزو بقيه پيامها نذاريد
من اين سنجش ٩ خرداد رو ................
با توجه به سطح سوالات و تعداد شركت كننده ها و ... بنظرتون حدود رتبه ام تو كنكور ٩٩ چقدر ميشه؟!
جواب : الان حدود 2000 است ولی اگر جدی باشی و نقاط ضعف خودت را برطرف کنی می توانی آن را به زیر 500 هم برسانی. راستی من بخاطر حالتی که در آن آزمون داده ای از درصدهایت مقداری کم کردم وگرنه رتبه ات حدود 1200 می شد ولی من احتیاط کردم. در هر حال تو دختر بسیار قوی و توانایی هستی و اگر تلاش کنی بهترین نتیجه را خواهی گرفت. موفق باشی. باز هم با من در تماس باش.


سوال شماره 12 : سلام اقای موحدنژاد
من خواب راحت ندارم. شبا ۲ میخوابم و صبح هم سعی میکنم ۹ بیدار شم شاید بیشترم بشه(البته خیلی سعی کردم شب زودتر بخوابم اما خواب نمیرم. حتی اگه کل روز خسته باشم شب دیگه خوابم نمیاد). اما تو همین مدت همش بیدار میشم هی میپرم. یا حتی خوابم اما کاملا میفهمم اطرافم چی میگذره. بعضی وقتا بیدار میشم دیگه خوابم نمیبره یه ذره رو تختم میشینم باز میخوابم. تو کل روز هم کسلم و میخوام همش بخوابم... داروی گیاهی یا شیمیایی که برام خوب باشه چی پیشنهاد میکنین؟
بعد درمورد سنجش هم خواستم تحلیلمو بگم
میشه پیام های پایین رو کلا منتشر نکنین دوستام از اونها خبر دارن . خیلی ممنون ازتون .........................
ببخشید خیلی پرحرفی کردم. ممنون از زحماتتون
جواب : توصیفی که راجع به خوابت کرده ای نشان دهنده ی یک خواب سطحی و غیر عمیق است که می تواند در طول روز روی تمرکز شما اثر منفی داشته باشد به پزشک مراجعه کن و از او یک داروی مناسب برای عمق بخشی به خواب خودت درخواست کن و قبل از خوردن نام آن دارو را برای من ارسال کن پس زود باش.
دختر خوب در ریاضی و فیزیک باید تست های بسیار زیادی بزنی. نتیجه ی این دو درس بشدت وابسته به تعداد تست های تمرین شده ی آن ها و سرعت شما در پاسخگویی به آن هاست. در درس فیزیک حتی می توانی بجز گرما یک فصل دیگر را هم حذف کنی. اینطوری تمرکز شما بر مطالب باقی مانده بیشتر می شود و سر جلسه هم در این درس وقت کم نمی آوری و می تواند منجر به نتیجه ی بهتری شود.
برای زیست شناسی از این به بعد از کتاب آی کیوپلاس استفاده کن و برای شیمی نیاز به تست زنی زیاد ولی به صورت زمان دار داری.
زبان این آزمون آسان بوده و شما باید با جدیت این درس را دوره کنی و به این نتیجه اتکا نکنی. در عربی هم یادت باشد که اگر به هوای این که در این درس شرایط خوبی داری مدتی روی آن کار نکنی نتیجه ات سقوط خواهد کرد. پس همچنان به مرور این درس ادامه بده و در آزمون های جامع عمومی و یا کلی به محک زنی دایمی آن ادامه بده و اگر احساس کردی در مطلبی ایراد داری آن ایرادات را برطرف کن.
با توجه به آزمون سنجش رتبه ی شما الان حدود 3600 پیش بینی می شود که به زیر 2000 (منطقه ی قبولی سه رشته ی پرطرفدار) بسیار نزدیک هستی. جدی باش و نگران هم نباش به تدریج تجربه و مهارت آزمون دهی شما بیشتر خواهد شد. (به شرطی که بر اساس ضوابط تدوین شده ی من عمل کنی)


سوال شماره 13 : من برای کنکور امسال فقط اگه دوازدهمو بخونم شانس قبولی دارم تو رشته ای مثل فیزیوتراپی
جواب : پسر خوب، با اطلاعات پایه ی دوازدهم حتی اگر به تمامی سوالات آن پاسخ درست بدهی در هیچ کجای ایران و حتی در پردیس های خودگردان هم شانس قبولی نخواهی داشت.
اما اگر سرعت خوبی در درس خواندن داری و دانش آموز شب امتحانی خوبی هستی. از زمان ظاهراً کم باقیمانده نترس زود باش تعدادی از فصل های دروس پایه را حذف کن (مثلاً دو تا توی فیزیک و دو تا توی ریاضی و یک فصل در شیمی) و بعد سریع همه را بخوان الان 1000 ساعت تا کنکور وقت داری و اگر اینبار مثل ماه های قبل، این زمان باقیمانده را تلف نکنی به رشته ی فیزیوتراپی دست خواهی یافت.


سوال شماره 14 : این سوال یکی از دوستان ام هست که میخواهد برای سال دوم کنکور بدهد ولی ثبت نام نکرده؟
آیا راهی برای ثبت نام وجود دارد؟
جواب : بله با پدرش به محل سازمان سنجش مراجعه کند و بگوید که دخترم در آخر اردیبهشت ماه می خواسته برای ثبت نام اقدام کند اما به خاطر ابتلای یکی از اعضای خانواده به کرونا و تنش های حاصل از آن این کار را نکرده و آن جا بست بنشیند تا آن ها این کار را همان جا برایش انجام دهند. از نظر من اگر اصرار کنند حتماً نتیجه خواهند گرفت. (البته این دروغ مصلحتی بوده است ولی لطفاً سعی کنید دروغ نگویید)


سوال شماره 15 : سلام آقای موحدنژاد
ازتون خیلی خیلی ممنونم که به ما کمک میکنید و هوامونو دارین. راستش میخواستم بپرسم
الف- دانشگاهای تهران و بهشتی پذیرش چه رشته هایی بدون کنکور دارند؟
ب- در لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد برخی از رشته ها پاره وقت بودن ! یعنی چی ؟
ج- در این لیست رشته حقوق هم بود ، این حقوق با حقوقی که بچه های انسانی با رتبه های خیلی بالا موفق به کسبش میشن چه فرقی میکنه؟
د- رشته علوم قضایی چه تفاوتی با حقوق داره چون تو سایت خوده واحد ها، علوم قضایی میگفتن بهش
با تشکر از توجه شما
جواب : الف- دانشگاه های تهران و شهید بهشتی رشته های بدون کنکور ندارند.
ب- رشته های پاره وقت تفاوت زیادی با رشته های تمام وقت ندارند. در رشته های تمام وقت دانشجو موظف است که حداقل 14 واحد درسی در هر ترم انتخاب کند. اما در رشته های پاره وقت شما می توانید تعداد واحدهای کمتری بردارید و در نتیجه اگر در جایی شاغل باشید تعداد زیاد درس ها مانع شما در اشتغال به کار نخواهند شد.
ج- رشته ای بدون کنکور هیچ فرقی به لحاظ اعتبار قانونی با رشته ای با کنکور ندارند.
د- رشته ی علوم قضایی با حقوق به لحاظ محتوایی تفاوت زیادی ندارد اما تربیت این افراد جهت اشتغال به کار در قوه ی قضاییه به عنوان بازپرس و دادیار و دادستان و قاضی و ... است.پس وکالت را شامل نمی شود.


سوال شماره 16 : نباشید.امیدوارم حالتون خوب باشه.
همیشه پیام هاتون رو دنبال میکنم و تک تک صحبتاتون رو میخونم ولی این اولین باره ک براتون پیام میفرستم. درصد های سنجش 9 خرداد: ادبیات 38/ عربی: 81/ دینی : 72/ زبان: 89 / زمین:0 / ریاضی : 27/ زیست: 40/ فیزیک: 44/ شیمی: 28/
البته مطمئنم ک میتونم خیلی بیشتر از اینا رو بزنم مثلا اختلالی توی ادبیات ندارم و درصدهای کنکور و آزمون گزینه 2 رو حدود 70 میزنم. توی ریاضی نیازه بیشتر تست بزنم. سر شیمی هم خیلی خسته شده بودم که اینجوری بد شده. رتبه در سهمیه ام شد 4000. توی تخمین رتبه قلم چی زد 11000 !!!
من از دفعات قبلی حدود 20 درصد توی اختصاصی ها و حدود 40 درصد توی عمومی ها پیشرفت کردم.
از این هفته هم میخوام 4 درس زمین شناسی رو بخونم.
میخواستم بدونم با توجه به اینکه هنوز اوایل آزمون دهی های هفتگیمونه امکان پیشرفتم چقدره؟؟
میدونید این هفته از آزمون دهی راضی بودم. قبل آزمون، یکبار کل آزمون رو مرور کردم، زمان بندی دروس رو رعایت کردم،با لباس مدرسه نشستم و همون طور ک فرمودید یا 'ربات' بودم ( برخلاف همیشه ک پیام های بدی از کف مغزم میومد!!!)
از پیشرفت درس هام هم راضی بودم ( ولی قانع نشدم و قول دادم خیلی بیشتر پیشرفت کنم ) ولی وقتی تخمین رتبه رو دیدم یکم شوکه شدم. البته نمیدونم انتظار چیو داشتم ولی...
میشه لطفا کمکم کنید؟؟ و بفرمایید ک میتونم به رشته موردعلاقه ام ( دندان پزشکی ♥ ) برسم؟؟؟
بازم متشکرم ک اینقد با حوصله و مهربانید.
جواب : سلام عزیزم از شما بخاطر مهرورزی هایت بسیار ممنونم.
یک جوری مطالب را بریم نوشته ای که فکر کردم خودم نوشته ام ! آفرین که در امتحان دادن همه چیز را رعایت کرده ای.
رتبه تخمینی سنجش بکلی غلط است و شما باید رتبه در سهمیه ی سنجش را در عدد 1 و 8 دهم ضرب کنی (که می شود 7200) و این رتبه ی شما در تاریخ برگزاری امتحان بوده است. برای رسیدن به رشته ی مود علاقه ات باید این رتبه به 1800 برسد.
خوشبختانه امتحانات دارد روی شما جواب می دهد. پس امتحانات جامع مندرج در برنامه را از خودت بگیر و با رفع تدریجی معایب خود به سمت رشته ی مورد علاقه ات برو.
روی قولی که به خودت برای پیشرفت داده ای حساب می کنم به شرطی که روزانه 13 ساعت درس بخوانی و اگر باز هم مشکلی برایت پیش آمد با من در میان بگذاری. در ضمن سابقه ی درسی خیلی خوبی هم داری و این شانس شما را برای نتیجه گیری بیشتر می کند.


سوال شماره 17 : سلام اگر زمین شناسی رو در کنکور منفی بزنیم تاثیر بدی داره؟
جواب : برای رشته های داروسازی و شیمی و بهداشت و زمین شناسی و حسابداری و مدیریت و اقتصاد و مهندسی های کشاورزی و مهندسی های منابع طبیعی صددرصد تاثیر بسیار بدی دارد. اما روی رشته های گروه پزشکی (پزشکی و دندان و و فیزیوتراپی و پرستاری و ....)هیچ تاثیری نخواهد داشت.


سوال شماره 18 : سلام استاد راستش من قبلا بهتون پیام دادم و ازتون پرسیدم می تونم به هدفی که دارم برسم یا نه و شما گفتید با تست زنی زیاد می تونی به این هدفت برسی و هرازگاهی هم از وضعیتم بهتون بگم وقتی جوابتونو خوندم خیلی امیدوارم شدم با خودم قرار گذاشتم سری بعد دست پر بیام و درصدای خوبم رو بهتون بگم اما راستش این طور نشد الان ساعت مطالعاتیم به شدت افت کرده مخصوصا از موقعی که وارد برنامه مطالعاتی سوم شدم خیلی بیخیال شدم و فقط دارم خودمو عذاب می دم که چرا نمی خونی و برای تسکین این عذاب تمام روزم اینه که فقط بخوابم البته من الرژی هم دارم و به خاطر قرص هایی که مصرف می کنم خیلی بی حال و خواب الودم ولی فکر می کنم خودمم خیلی سرد شدم به درس.
باورم نمی شه که تو این لحظات حساس دارم وقتم این طوری می گذرونم هیچی نمی تونم درس بخونم این حس عذاب و نا امیدی داره دیوونم می کنه خودم می دونم اگه روی چند تا درس دیگه کار کنم می تونم موفق بشم ولی تنها درسی که فقط تونستم این چند روز بخونم زیسته چون واقعا دوسش دارم حتی این سری سنجش توی اختصاصیام به جز زیست همه رو خراب کردم انگار نمی خواستم حل کنم و زودتر از موعد تموم کردم. من همش دارم جملات امید بخش می خونم و به هر دری می زنم تا به خودم بیام و بتونم اون حس جنگندگی درونمو بیدار کنم . مادرم هم خیلی برام نگرانه و من دوست ندارم که نگرانش کنم. فکر به اینکه اگه کنکورمو بد بدم شرمنده بقیه می شم و این هم یه باریه روی دوشم و بیشتر عذابم می ده .من نمی دونم واقعا باید چیکار کنم فقط اهنگ گوش می دم یا می خوابم بلکه خودمو ازاد کنم از این عذاب چون احساس می کنم دارم ایندمو با دستای خودم نابود می کنم و فقط برام شرمندگی پیش خانواده و بقیه می مونه ببخشید به خاطر پیامم که پر از حس ناامیدیه راستش فکر کردم شما می تونید کمک کنید لطفا یه چیزی بهم بگید که دوباره بلند بشم و درسمو بخونم مرسی
جواب : در مورد آلرژی که داری باید دارویی را که مصرف می کنی به من بگویی اگر این دارو نسل اولی و دومی باشد خواب آور است ولی داروهای آلرژی نسل سوم خواب آور نیستند. پس یادت نرود نام دارویت را برایم بنویس.
دلیل اصلی پناه آوردن شما به خواب و موسیقی گوش کردن به جای درس خواندن، درگیری دو فایل از مغز شما با یکدیگر است. یکی می گوید ولش کن دیگر نمی رسی و به این هوا می خواهد شما را از شرکنکور خلاص کند و نهاده ی راحت طلبی انسان را به کرسی بنشاند. فایل دیگری می گوید ای وای اگر درس نخوانم آینده ام چه می شود، مادرم چه می گوید ، اصلاً خودم به خودم از این بی کفایتی چه بگویم و ... وقتی این فایل ها با هم درگیر می شوند فایل سومی برای دفاع از شما و جلوگیری از آسیب روانی به شما فعال می شود و شما را دعوت به خواب و یا وقت گذرانی با موسیقی و فکر کردن به چیزهای دیگر می کند.
این ها را بریت گفتم که بدانی یکی از نهاده های ذهنی شما پیام های منفی ارسال می کند و این درگیری درونی که وجودت را در برگرفته و عذابت می دهد چنین حال و روزی را برایت رقم زده است.
من الان می خواهم نقش فایل چهارم را ایفا کنم. همه ی فایل ها خفه شوند. فایل اول نترس تا 80 روز دیگر به راحتی مورد نظرت می رسی. فایل دوم به مردم کار نداشته باش و بیخودی استرس درست نکن من برای خودم زندگی می کنم. فایل سوم درگیری تمام شد دیگر به مدافع و داور نیازی نیست. من می خواهم برای وجود خودم و برای احساس عزت نفس خودم درس بخوانم و این کار را خواهم کرد و از پشتیبانی موحد نژاد هم برخوردار خواهم بود. زودباش شروع کن از همین فردا و در پیام بعدی برایم بنویس چه شد؟


سوال شماره 19 : سلام آقای موحدنژاد امیدوارم حالتون خوب باشه. اگه میشه لطفا این پیام رو فقط خودتون بخونید.
درصد آزمون 9 خرداد سنجش ...................................
جواب : دختر خوب تو دختر توانایی هستی و رتبه ی پیش بینی شما در آزمون سنجش 9 خرداد 3600 است. اندکی پیشرفت کرده ای ولی کافی نیست. نگران نباش اگر برنامه ای را که برایت نوشته ام را اجرا کنی (یعنی با دادن امتحان ایراداتت را پیدا کنی و به رفع تدریجی آن ها اقدام کنی) بتدریج در آزمون دادن بهتر و بهتر می شوی و می توانی به رتبه هایی خیلی خوبی برسی و من این را به شما قول می دهم. فقط یادت باشد باید 13 ساعت درس خواندن دایماً و بدون انقطاع ادامه یابد. در هر حال در آستانه ی بهترین نتایج هستی و نگران نباش و باز هم با من در ارتباط باش.


موفق باشید – موحد نژاد