پیام شماره 14 (دوشنبه 22 اردیبهشت ماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 14 (دوشنبه 22 اردیبهشت ماه 1399)


1- سلام ، خسته نباشید
2- از امروز به مدت 101 روز را با من و برنامه های من سپری کنید. مشکلی داشتید با من از طریق کلاس های آنلاین و همین سایت در تماس باشید. اگر سالم باشم و مشکلی پیش نیاید تا 31 مرداد در کنار شما خواهم بود.
3- با آغاز برنامه ی سوم مطالعاتی (از 20 اردیبهشت برای بعضی و از 2 خرداد برای بسیاری و از 14 خرداد برای کسانی که به هر دلیل عقب افتاده اند) به سرعت بر توان آزمون دهی و نتیجه گیری شما افزوده خواهد شد و با توجه به زمان خوب باقی مانده نتایج بسیار خوبی در انتظار شما خواهد بود. به شرط آنکه مشکلات خود را با من در میان بگذارید.
4- پیام شماره ی 15 روز جمعه 26 اردیبهشت ماه بعد از ساعت 9 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
5- سلامت و موفق باشید.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : نظرتون درباره کلاس های نکته و تستی که دبیر های خود مدرسه دارن برگزار میخواستم بدونم خودم هنوز ثبت نام نکردم میخواستم نظر شما را هم بدونم.
ب- تست ها کنکور سال قبل را که میزنیم باید چیزهایی که فراموش کردیم و بنویسم یا نکته خاصی یادداشت کنیم من همیشه ترس اینو دارم که چیزی یادم بره وفکر میکنم نوشتن جلو شو میگیره.
جواب : الف – شرکت در کلاس های نکته و تست ضروری نیست ، اما در برخی موارد مفید است.
اول : اگر درسی را خیلی کم می خوانید چون آن درس را دوست ندارید. شرکت در کلاس نکته و تست می تواند بالاجبار شما را به خواندن و مرور درس وادار کند.
دوم : اگر تعدادی از فصل های یک درس را خوب نفهمیده اید و در تست زنی در آن فصل ها مشکل اساسی دارید (یعنی هر چه تلاش کرده اید توفیقی در آن بدست نیاورده اید) شرکت در کلاس نکته و تست ممکن است این مشکل را کاهش داده یا برطرف سازد.
سوم : اگر اصولاً حوصله درس خواندن ندارید و باید به هوای برگزاری کلاس درس بخوانید.
نکته ی مهم : حداکثر در دو یا سه کلاس نکته و تست ثبت نام کنید. ببینم نکنه حالا که از دست مدرسه خلاص شده اید و می توانید با حواس جمع همه ی تمرکز خودتان را به درس خواندن بدهید؛ قصد دارید دوباره یک مدرسه ی مجازی جدید ایحاد کنید؟!
ب- اگر نکته ی خیلی مهمی دیدید یادداشت کنید وگرنه کار بسیار وقت گیری خواهد شد. وسواس نکنید.


سوال شماره 2 : خیلی دارم کم درس میخونم. روزی ۴و۵ساعت. وقتی یه روز کم میخونم دیگه انگیزمو از دست میدم روزای دیگه هم نمیتونم بخونم. نمیدونم باید چیکار کنم خیلی حالم بده خودمو باختم
البته از اول عید تاحالا ساعت مطالعم به ۱۲ نرسیده و هرروز استرسم داره بیشتر میشه که بیشتر دارم از بقیه عقب میفتم و میدونم که توی کنکور نتیجه نمیگیرم
جواب : دختر خوب اصلی ترن بخش مطالعات شما ، مطالعات 100 روز آخر است. و از الان تا کنکور 101 روز باقی مانده است. اگر می توانی از فردا یک کار جدی را شروع کنی و اگر از برنامه ی دوره ی دوم مطالعاتی عقب افتاده ای با افزایش ساعت مطالعه ی خود آن را در زمان مقرر تمام کنی و بخصوص بعد از 2 خرداد دختری فوق العده جدی با ساعت مطالعه ی 12 تا 13 ساعت در روز باشی به شما قول می دهم که آرزوهایت را بر آورده خواهی کرد. یادت باشد شما اولین کنکوری است که می دهی من دهها سال و هزاران بار با بچه ها کنکور داده ام ب من اعتماد کن خوشبختانه با عقب افتادن کنکور فرصتی استثنایی برای شما پیش آمده و امیدوارم بخوبی از آن استفاده کنی. بجای غرغر کردن درس بخوان و خواهی دید که بعد از چند روز حالت چقدر بهتر می شود.


سوال شماره 3 : من ازمون دفعه قبل سنجش رو که شرکت کردم ازمون خوبی دادم!به طوری که ایندفعه طبق اون انتظار داشتم نتیجه خیلی بهتری ازش بگیرم دفعه پیش ترازم ۷۳۰۰ شده بود با رتبه ۱۳۰۰ .
قبول دارم این هفته کمی بی حوصله بودم و‌خوب درس نخوندم،سر ازمون خیلی کلافه شدم و حوصله نداشتم ولی توقع نداشتم این ازمون بهترین درصدم ۶۶ دینی باشه درصورتی که دفعه پیش شیمی و عربی هشتاد داشتم ولی الان رو رنج بیست هستن!
انقدر ناراحت و ناامید شدم که بلافاصله بعد از دیدن کارنامه اولیه بهتون پیام دادم!
این کلافگیم رو چکار باید بکنم؟ باعث شد ازمونی که برام انقدر مهم بود رو افتضاح بدم.
جواب : خب حالا که کارنامه ی اصلی آزمون به دست شما رسیده باز هم همین احساس را داری؟ صدبار گفتم هیچکس در جلسه ی آزمون نمی تواند تشخیص دهد که دارد خوب آزمون می دهد یا بد؟! ممکن است من خیلی خوب به سوالات جواب دهم و وقتی از آزمون بیرون آمدم متوجه شوم آنقدر آسان بوده که خیلی ها بهتر از من امتحان داده اند! و ممکن است من خودم در جلسه ی آزمون خیال کنم بد امتحان داده ام اما بعد از آزمون (مثل همین آزمون سنجش) متوجه شوم که بقیه ی هم خراب کرده اند.
بنابراین مشکل خاصی پیش نیامده و با قدرت کارت را ادامه بده و یاد بگیردر جلسه ی آزمون مثل یک روبات باشی ، بی احساس و کاملاً برنامه ریزی شده.


سوال شماره 4 : ميشه لطفا نحوه دسترسي به پاسخ برگ خودمون و جواب هاي درست و غلطمون رو بگيد تا بتونيم تحليل كنيم...
جواب : متاسفانه شرکت تعاونی سنجش در انتشار پاسخ نامه تعلل بسیار زیادی به خرج می دهد و این عیب بسیار بزرگی برای این گروه است. اما در هر حال شما از طریق کارنامه ی اصلی که معمولاً 2 تا 3 روز بعد منتشر می شود با کلیک بر روی مشاهده ی پاسخبرگ می توانید جواب های خود را مشاهده کنید و بعد از آمدن پاسخ ها به بررسی تست های غلط یا نزده ی خودتان بپردازید. امیدوارم شرکت تعاونی سازمان سنجش این نقص را در آزمون های آینده برطرف سازد.


سوال شماره 5 : در این دو سنجشی که دادم با مشکلاتی مواجه شدم که نمی دونم مشکل از کجاست؟
الف- من در درس عربی خیلی قوی هستم حتی تست هم وقتی خودم میزنم ۶۰ درصد میزنم بعضی وقت ها حتی بالاتر ولی در سنجش اول و دوم پایین ترین درصدم بود .
ولی خودم نمی فهمم اشکالم کجاست
ب- درباره ریاضی هم در قلمچی همیشه ریاضی از ۵۶ درصد پایین نمی اومد ولی الان در سنجش خیلی خیلی پایین اومده با این حال که من هر شب تست ریاضی میزنم .
ج- درباره فلسفه هم من به شدت فلسفه فراموشم میشه و حافظه ماهی دارم . چی کار کنم ؟
جواب : الف و ب : یکی از ایرادات شما این است که فکر می کنید چون یک درس را خوب بلد هستید و تست های آن را در خانه خوب می زنید پس باید در آزمون در آن درس نتیجه ی خوبی بگیرید. توجه کن : شما باید آزمون را در خانه با آزمون سنجش مشابه سازی کنی. یعنی یک آزمون کامل 4 ساعتی از خودت بگیری. در این حالت ایرادات شما مشخص می شود و امکان مقایسه با آزمون سنجش فراهم می شود. اگر دوره ی دوم مطالعاتی را تمام کرده ای و وارد دوره ی سوم شده ای این دوره بر اساس همین منطق بنانهاده شده و مشکلات شما را یکی بعد از دیگری حل خواهد کرد. اگر هم که از 3 خرداد وارد دوره ی سوم مطالعاتی می شوی منتظر باش. بعد از چند هفته از وضعیت خودت بسیار راضی خواهی بود. ان شاء الله.
ج- فلسفه درسی مفهومی است. با دقت آن را بخوان و آن را بفهم در این حالت به راحتی آن را فراموش نمی کنی. اما در هر حال هر سه هفته یکبار باید این درس مرور شود. اگر فلسفه را نفهمیده ای در یک کلاس مجازی نکته و تست و یا آموزش فلسفه ثبت نام کن. در ضمن همچنان از طریق سایت با من در ارتباط بمان.


سوال شماره 6 : من توي قلم چي تراز هام حدود ٦٢٠٠ بوده
در مورد آزمون سنجش ارديبهشت رتبه سهميه ام شد ٢٤١٤
چون براي رياضي اشتباهي كه كردم به سوْال هاي آخر خيلي راحت تر مي تونستم جواب بدم نرسيدم و روي سوْال هاي اول خيلي تايم گذاشتم و درصد م خيلي پايين شد
و من برنامه ٥ هفته إيتون رو توي ٣ هفته تموم كردم
در مورد اين دو هفته چون احساس كردم سرعتم توي آزمون سنجش پايين تر از قلم چي هام بود توي اين دو هفته مي خوام هر روز
از هر درس اختصاصي جدا جدا ١٠ تا سوْال توي تايم ٨ دقيقه بذارم، كارم درسته؟
جواب : به نظر من هم شما آزمون سنجش را خراب کرده ای. خوشبختانه چون دوره ی دوم را در سه هفته تمام کرده ای امکان برگزاری آزمون های مکرر خانگی را داری و در نتیجه بزودی وضعیت شما بسیار بهتر خواهد شد. در مورد پایین بودن سرعت در پاسخگویی به سوالات و روشی که می خواهید از آن استفاده کنید به شما آفرین می گویم کاملاً رویه ی درستی را انتخاب کرده ای و به شما اطمینان می دهم استمرار تمرینات سرعتی و برگزاری آزمون های هفتگی به طور حتم شما را به بهترین نتیجه خواهد رساند. یادت باشد به شما قول دادم. اگر مشکلی پیش آمد باز هم من را درمیان بگذار.


سوال شماره 7 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتان خوب باشد .
میخواستم بدونم که درصد زمین شناسی در رشته پرستاری و فیزیوتراپی موثر است؟
جواب : خیر هیچ تاثیری در این دو رشته ندارد.


سوال شماره 8 : سلام آقای موحدی نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه.
من تقریبا از یکی دو ماهه پیش مشکلات زیادی داشتم و آخریش هم ....
چون از برنامه های قبلیتون خیلی عقب افتادم تصمیم گرفتم با یه مشاور به صورت خصوصی کار کنم.
الف- اول میخواستم ازتون بپرسم صادقانه باتوجه به شرایطی که پیش اومده ویکی دو ماهی که عقب افتادم (البته در دوران مدرسه خوب درس میخوندم ترازم خیلی بالا نیست اما میدونم اصلا تمام توانم این نبودو میتونستم خیلی بهتر ازاین باشم) به نظر شما اگر به اندازه ای که شما بفرمایید تلاش کنم امکان قبولی در رشته داروسازی در دانشگاه های پردیس و آزاد رو امسال دارم یا باید فکر سال دیگه باشم چون من تنها رشته ای که در تجربی دوستش دارم همین رشتس.
ب- در ارتباط با مشاور خصوصی هم میخواستم ازتون خواهش کنم اگر براتون مقدور وامکانش هست به عنوان شاگرد خصوصیتون باشم چون زمان مدرسه ها که با برنامه شما کار می‌کردم واقعا فوق العاده بود اما اگر وقت ندارید وامکانش براتون وجود نداره اگه میشه شما یک نفر رو معرفی کنید.بازم خییییلی ازتون ممنونم و شرمنده بابت اینکه پیامم زیاد شد آرزوی سلامتی براسی شما و اطرافیانتون دارم.
جواب : الف- دختر خوبم لازم است دوره ی درس ها را تا 14 خرداد به پایان برسانی. آنوقت به ترتیبی که در برنامه ی سوم مطالعاتی خواهم نوشت خودت را به آن برنامه ملحق کنی. لازم است با توجه به مشکلاتی که داری به تدریج ساعت درس خواندن خودت را به روزانه 12 تا 13 ساعت افزایش دهی. در این حالت با توجه به شیب منحنی پیشروی شما می توان تخمین زد که آیا در رشته ی داروسازی قبول می شوی یا نه. بنابراین لازم است این سوال را یکبار دیگر و آن هم حدود 1 ماه دیگر از من بپرسی تا بتوانم بر اساس قدرتی که نشان می دهی نظر خودم را اعلام کنم.
ب- خودت می دانی که مشاوره ی خصوصی من فقط برای بچه های فارغ التحصیل است. بنابراین الان نمی توانم مشاوره ی خصوصی با شما داشته باشم. اما اگر با مشاور مدرسه در ارتباط باشی و هر دفعه برای من در سایت پیغام بگذاری و سوالات مشکلات خودت را هم در کلاس مجازی در میان بگذاری هم می توانی بفهمی که کارها درست پیش می رود یا نه و هم با کمک مشاور مدرسه پیگیری های لازم انجام خواهد شد. از همین جا از مشاور مدرسه خواهش می کنم که به صورت ویژه مواظب شما باشد. شما هم این قسمت از نوشتار من را در اختیار ایشان قرار بده و خودم هم الان اسم شما را حفظ کردم که هر وقت برایم پیام گذاشتی حواسم به طور ویژه به شما باشد. شما خوب درس بخوان و نگران نباش.


سوال شماره 9 : وقت و عاقبتتون بخیر !!!ممنون از کمک های بی دریغتون
الف- همون طور که شما بهم گفتین من تمریناتم را که قبلا شروع کرده بودم را جدی تر کردم و الان حس بهتری دارم . من تئوری هایی را اندکی در ذهنم چیده ام و در بین اعضای خانواده اجرا کردم و هنوز در بین دوستان و اجتماعات بزرگتر پیاده نکردم که ببینم در چه حدمیتوانم تئوری ها را عملی کنم .
ب- یک موضوع دیگه اینه که من عادت کردم اول همه چی رو بنویسم بعد چند بار بخوانمش و خب مطالبی که در سایت های مختلف میخوانم زیاد هم هستند حالا من این اطلاعات رو اول روی کاغذ بنویسم و مطالعه کنم که وقت زیادی هم میگیرد یا این عادتم رو کنار بذارم ؟
(عادت نو شتم هم فقط درمورد مطالبی هست که داخل گوشی هستن و فایل صوتی هستن و به طور کلی روی کاغذ نیستن هست و نه اینکه عادت داشته باشم از روی کتاب دوباره خودم بنویسم)
ج- بعد برای بی دقت بودنم چیکار کنم چه تمارینی رو انجام بدم ؟
جواب : از شما دختر خوب خیلی ممنونم که باز هم برایم پیام می دهی.
الف : اجرای این تئوری ها به صورت مرحله ایست و بتدریج لازم است به درون دوستان و اجتماعات بزرگتر تسری یابد.آفرین که آن ها را شروع کرده ای.
ب : نوشتن از ری فایل های صوتی مانند نوشتن در کلاس درس است و نه تنها ایرادی ندارد بلکه لازم است. اما اگر عادت کنی هر چیزی را که می خوانی الزاماً از روی آن یادداشت برداری کنی، آنوقت اسم آن می شود وسواس و وقت شما را خواهد گرفت. مگر آن که یادداشت ها منحصربه مطالب بسیار دشوار باشد.
ج : بی دقتی در تست زنی دو دلیل اصلی دارد. یا تعداد تست هایی که زده ای در آن مبحث و ی درس بخصوص کم بوده است و یا این که در خانه برای تست ها زمان گیری نمی کنی و مغز شما عادت ندارد در زمان معین به تست ها پاسخ دهد و در نتیجه در جلسه ی آزمون مهارت لازم را نداشته و بخاطر هول شدن مکرراً مرتکب خطا می شود. پس تست زیاد بزن و برای تست ها به تدریج زمانی کمتر از استاندارد را تعیین کرده و ذهن خودت را به سریع عمل کردن عادت بده.


سوال شماره 10 : ببخشید اگه تو نهایی، هم کل 80 درصد رو جواب بدیم یعنی قسمت اختیاری ها شم از 80 جواب بدیم و بعد بیایم به احتمال اینکه پاسخ غلط داده باشیم به سوالات 20 درصد هم جواب بدیم برامون تصحیح میکنن؟ و اگه 20 درصد رو درست جواب بدیم نمره اش جایگزین اون غلط هامون میشه که نمره کامل بگیریم؟
لطفا سایتی موجود هست که معرفی کنین که تمام سولات کنکور ها رو با پاسخ تشریحی شون داشته باشه؟ ممنونم
جواب : نه دیگه قراره که هر کسی 20 نمره ی اون 80 درصد را جواب می دهد دیگر به آن 20 درصد باقی مانده پاسخ ندهد و هر کسی 16 نمره از 80 درصد را جواب می دهد آن 4 نمره ی 20 درصد باقی مانده را پاسخ دهد.
بله دختر خوبم به سایت konkur.in مراجعه کن در آن سایت سوالات کنکور های سال های 81 تا 98 با پاسخ تشریحی موجود است و به راحتی به شما امکان دانلود آن ها را هم می دهد. اما یادت باشد در کتاب هایی مانند دور دنیا در چهار ساعت نویسندگان کتاب سوالاتی را که دیگر در کتاب های نظام جدید نیستند را حذف کرده و خودشان به جای آن ها تست هایی طراحی و جایگزین کرده اند. بنابراین اگر می خواهی از این کنکورها از خودت آزمون بگیری لازم است یکی از کتاب های دور دنیا در 4 ساعت و یا کنکوریوم مهر و ماه یا چند آزمون خیلی سبز و یا زرد قلم چی را تهیه کنی.


سوال شماره 11 : سلام روزتون بخیر . مامان و بابام میگن تو اگه واقعا میخواستی یه رشته خوب قبول بشی صبح ها ساعت 5 بیدار میشدی شروع میکردی به خوندن .یکی از دوستام پارسال که ما یک مدرسه هم می رفتیم ظاهرا ساعت 5 بیدار میشده قبل از این که بیاد مدرسه شروع میکرده به درس خوندن و از خوابش میزده و مامانش دلش نمیومده بیدارش کنه و اینا .رتبش 500 شد . اینارو مامانش برای مامانم تعریف کرده بود.
بگذریم..
من الان دو روز ساعت 5 صبح بیدار میشم تا ساعت 13 کلا 3 ساعت با کرنومتر میخونم احساس کندی ذهن پیدا کردم.( امروزلغات ادبیات میخواستم مرور کنم برای 9 درس یک ساعت نیم وقت گذاشتم ؟) درحالی که قبلا که ساعت 6و نیم بیدار میشدم تا ساعت 13. 5 ساعت با کرنومتر میخوندم. وقتی 5 بیدار میشم تا ساعت 8 میتونم بخونم اما ساعت 8 خودکار چشمام روی هم میفته و ساعت 8 تا 10 صبح میخوابم واقعا نگرانم به خاطر کنکور . روزه هم نمیگیرم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید من ساعت خوابم چه جوری باشه. گیر دادن به خوابیدن من البته فکر میکنم خراب کردن دو سنجش اخیر که سخت هم بود بی تاثیر نباشه.
جواب : دختر خوب ، چقدر قشنگ برایم تعریف کرده ای. آدم ها مثل هم نیستند. بعضی ها بهتر است شب تا ساعت 2 بیدار باشند و بعد بخوابند تا ساعت 8 صبح و بعد تازه بعدازظهر هم یکی دو ساعت بخوابند. در این حالت اگر وقت تلف شده ی کمی داشته باشند از 16 ساعت باقیمانده می توانند 13 ساعت آن را درس بخوانند و این خیلی خوب است. یا بعضی ها شب ساعت 11 می خوابند و صبح ساعت 5 بیدار می شوند و بعدازظهرها هم یکی دو ساعت می خوابند. این ها هم 16 ساعت وقت دارند و از آن 13 ساعت مطالعاتی بیرون می آورند.
موضوع این است که شما از زمان های بیداری خودت بخوبی استفاده کنی. حالا اگر یواش یواش داری به ساعت 5 بیدار شدن عادت می کنی یادت باشد که ساعت 11 شب باید بخوابی و خواب بعدازظهر (حدود ساعت 3 تا 5 بعدازظهر) هم داشته باشی. اگر هم که می بینی خیلی کلافه ات می کند، برعکس عمل کن و شب دیر بخواب و صبح هم دیر بیدار شو. اما از اول مرداد همه بهتر است ساعت 12 شب بخوابند و ساعت 6 صبح بیدار شوند تا در جلسه ی کنکور دچار اختلال نشوند. پس آن یک ماه آخر را حتماً باید رعایت کرد.


سوال شماره 12 : با سلام ببخشید اگر من زیست و صد بزنم وعمومی هارو ۸۰ و شیمی و ریاضی و فیزیک و صفر حدودا به چه رتبه ای میتونم برسم؟منظورم اینه آیا صفر زدن تاثیر بدی داره؟چون حساب کردم نزدیک ۸۰۰ امتیاز بدست میارم اگر این درصدارو بزنم.
جواب : با توجه به درصدهایی که گفته اید رتبه ی شما 13000 می شود. (البته بر اساس کنکور آسان سال 98 وگرنه در کنکور 97 رتبه 10000 می شد)
بنابراین دختر خوبم در کنکور نباید در هیچ درسی نتیجه ی ضعیفی گرفت حالا اگر شما عمومی ها را 80 و زیست شناسی را هم 90 (هیچوقت هدف خود را صددرصد زدن نگیرید) بزنید و ریاضی و فیزیک و شیمی را 40 درصد بزنید رتبه اتان 3500 می شود. (البته بر اساس کنکور آسان 98 وگرنه در کنکور 97 رتبه 1500 می شد)
بنابراین روی همه ی در ها کار کنید عیبی ندارد بعضی از آن ها خیلی قوی نباشند ولی هرگز نبایند ضعیف یا خیلی ضعیف باشند.


سوال شماره 13 : من ..... هستم شاگرد اندیشه و خرد رشته ریاضی سال ۹۸،۹۷،در حال حاضر فیزیک دانشگاه خوارزمی مشغول به تحصیلم
من قصد دارم یه شغلی و راه اندازی کنم که مشغول به کار بشم ،خیلی راهنمایی های شما مفیده بوده برای من سال های گذشته،مایه افتخاره که قبل از شروع این کار حتما از شما راهنمایی بگیرم
امکانش هست از طریق تلفن یه مکالمه کوتاهی داشته باشیم؟
جواب : به دختر نوزده ساله ای مثل شما افتخار می کنم که از الان به فکر کار آفرینی است. صد آفرین بر تو. دختر جسور و توانا یعنی ایشان. همه ی دخترهای این سرزمین باید از شما یاد بگیرند. این که آدم مثل پخمه ها فقط درس بخواند و وقتی فارغ التحصیل شد هم مثل پخمه ها در آگهی های روزنامه ها و سایت های کاریابی دنبال کار بگردد واقعاً گریه آور است. بعد هم بگوید دیدید کار نیست!!!
من برای کمک به شما با افتخاراعلام آمادگی کامل می کنم و حتی شماره تلفنم را هم به ایمیلت ارسال می کنم تا بتوانی با من تماس بگیری فقط یادت باشد شماره تلفنت را در سایت برایم بگذاری چون می دانی که من تلفن هایی که نمی شناسم را پاسخ نمی دهم.


سوال شماره 14 : سلام. الف - برای دور دنیای عمومی حتما لازمه پاسخنامه هم بگیریم؟
ب- بعد وقتی از دور دنیا تست بزنم بازم لازمه کتاب تست عربی جداگونه بگیرم چون حس میکنم قواعدم ضعیفه
ج- برای شیمی دوازدهم چه کتاب تستی پیشنهاد میکنین؟ البته خیلی سبز دارم تستاش تموم شده
جواب : الف : بله بخصوص برای قرابت های معنایی و کل سوالات عربی
ب : اگر در قواعد ضعیف هستی تست های کتاب های دور دنیا کافی نیست و لازم است کتاب عربی جداگانه تهیه کنی.
ج : الان می توانی از موج آزمون استفاده کنی.


سوال شماره 15 : يه مشكلي كه تو تست زدن حسش كردم اينكه كه نميتونم به سرعت تشخيص بدم كه كدوم سوالات برام آسونه و كدومشون سخته و بايد زود ردش كنم...به نظرتون بايد چيكار كنم؟!
جواب : هنر تشخیص تست آسان از سخت ، هنری استراتژیک و فوق العاده مهم در امتحانات تستی است. باید در آزمون های خانگی بر روی آن تمرین کنی. خوب دقت کن :
آدم وقتی در حال پاسخگویی به سوالات ریاضی است باید یاد بگیرد که اول سراغ سوالات آسان تر برود و خودش را سریع به آخر برساند و سوالاتی را که بلد است اما طولانی است را ضربدر کنارش بگذارد و بگذارد برای بعد و سوالاتی را هم که اصلاً بلد نیست را کنارش خط بگذارد که دیگر روی آن ها برنگردد. (شاید بگویی خوب چگونه باید آسان ها را انتخاب کنم! به تدریج در اثر تکرار این تمرین در آزمون های 30 سواله ی ریاضی ذهن شما خودش این کار را یاد می گیرد) بنابراین شما را توصیه می کنم به دو کار اول: گرفتن آزمون های کنکورهای سال های قبل و دوم : زدن تست از کتاب هایی مانند موج آزمون که سوالات را به صورت آزمونی در اختیار شما می گذارد و اجازه می دهد تا شما این فعل و انفعال ذهنی را تمرین کنید. بتدریج خواهی دید که این مشکل برطرف می شود.


سوال شماره 16 : سلام، عذر میخوام دوباره مصدع اوقاتتون میشم.
من این پیام را بنابر درخواست مادرم که از موضوعی ناراحت است برای شما مینویسم .
■■■لطفا متن پیامم رو منتشر نکنید. ■■■
با تشکر فراوان
جواب : به مادر بگویید برادرتان را راحت بگذارد که فقط به مدرسه برود و کارهای مدرسه اش را انجام دهد و به هیچ وجه تا یکی دو سال کارهای فوق برنامه از او نخواهید. بگذارید تفریح کند و فقط از او نمرات مناسب (بالای 17 در مدرسه طلب کنید) به او گوشزد کنید که می تواند تفریحاتی مانند دیدن کارتون و بازی های کامپوتری داشته باشد به شرطی که در مدرسه نمرات قابل قبول داشته باشد.
این که با بزرگتر ها یا کوچکترها دوست می شود چون می ترسد که نتواند هم تراز هم سن و سال های خودش عمل کند.
این که دوست دارد مادر او را ببوسد چون نیاز به توجه دارد. به مادر بگویید او را ببوسد. ولی برای یک سال آینده و یواش یواش کمترش کند.
این که خانه ی تاریک برای خودش درست می کند چون در آن جا احساس امنیت می کند و محیط خصوصی خودش را دارد.
توی سال های گذشته اذیتش کرده اید کمی رهایش کنید خوب می شود.


سوال شماره 17 : سلام آقا موحد نژاد لطفا این پیام رو فقط خودتون بخونید.
درصد های سنجش اردیبهشت .....
از تکنیک های شما که بهترین و دلسوز ترین مشاور هستید هم برای بالا بردن سرعتم استفاده کردم و نتیجه هم گرفتم ولی از موقعی که مدارس تعطیل شد کم کم دوباره سرعتم پایین اومد و با این که زمان گیری رو ادامه می دم نمی تونم به تعداد درست بالایی برسم و بعد رهایش می کنم. در آخر می خواستم اگه میشه رتبه کنکور را هر چقدر هم که بد باشه با توجه به سنجش برایم بنویسید.
خیلی متشکرم که پیام های ما را با مهربانی می خوانید و جواب می دهید.
جواب : جاهایی را که موجب شناسایی شما می شد را حذف کردم. با توجه به نتیجه ی سنجش ، رتبه ی کنکور شما الان حدود 4500 پیش بینی می شود.
واقعاً از دستت ناراحت شدم. دختر خوبم تو از الان درس خواندن را جدی بگیر و برنامه های آینده ی من را قدم به قدم اجرا کن و اگر با مشکلی برخورد کردی آن را با من در میان بگذار من به شما قول می دهم بدون شک و به یاری خداوند مهربان هیچ شانسی برای این که نتوانی یکی از سه رشته ای که دوست داری قبول شوی. مطمئن باش . می دانی که من مشاوری نیستم که به آدم ها امید بدهم. راستش را می گویم. فقط روزی 12 تا 13 ساعت درس بخوان و ارتباط خودت از طریق سایت و کلاس های آنلاین با من حفظ کن.


سوال شماره 18 : نماز و روزه هاتون قبول باشه
اگه این پیام کامل پخش نشه که من خیلی خیلی ممنونتونم و فقط جوابش مشخص بشه که دیگه خیلی خیلی خیلی خیلی ممنونتونم
نمیدونم منو یادتونه یانه ....
همونی که یه دو باری گریه کرد جلوتون و واقعا نمیدونست باید چیکار کنه ....
بعد به خودم گفت تو چرا ادم نمیشی ........ولی بازم با مغزم به نتیجه ای نرسیدم و بازم بیشتر لج کرد
من دوبار دیگه بهتون پیام داده بودم ....
پیام دومم همین دو پیام پیش بود که گفتم تصمییم دارم از قرص های ریتالین و مدافینیل استاده کنم که این نظریه هم از جانب شما رد شد
واقعیتش اینکه مشکلات من هنوز که هنوزه با خودم حل نشده و مشکلاتم فقط از شکی به شکل دیگه ای تبدیل میشه و شاید بتونم بگم حتی بیشتر هم شده.....!!
اقای موحدنژاد
اگه این شرایط همینجوری پیش بره من یکی که دچار افسردگی خیلی بدی میشم
من اصلاً فک میکنم که به سر جلسه کنکور نمیرسم
بابا چرا هیچ کس حرف منو نمیفهمه چرا درکم نمیکنه به خدا من خیلی حالم بده
این مغزم که داره مقاومت میکنه دربرابر همه چیز
از امتحانات نهایی هم میترسم و حتی میترسم که پاس نکنم
من شبا کابوس میبینم
توی اجرای دروس به شدت مشکل دارم همش میخوام بخوابم و بعضی موقع ها دلم میخواد کلمو بکوبونم به دیوار
فک کنم روانی دارم میشم یا شدم منتهی شدت و مقدارش کمه
واقعا نمیدونم باید چیکار کنم
هی خدا چی میشد به من هم ویژگی های خفن میدادی که اینقدر اذیت نشم ....
و وای برمن که سال اینده چه سال وحشناکی میتونه باشه
بخون بخون بخون بخون و نتیجه نگیر منم از یه تایمی دیگه به صورت جدی و مثل سابق دیگه درس نخوندم
اقای موحدنژاد
واقعا دیگه نمیدونم چیکار بکنم چجوری بخونم من عقب افتادم بد هم عقب افتادم اصلا اگرم عقب نمیوفتادم بازم خراب میکردم
ازتون درباره رشته ی ... پرسیدم ....
اخه ادم داغونی مثل من حتی نباید به این رشته و ها و رتبه ها فکر کنه چه برسه به این که بخواد مطرحش کنه ولی خب من این رشته رو دوست دارم ولی فک کنم با این شرایط لهی که دارم باید فراموشش کنم و دورشو خط قرمز بکشم و به این فک کنم که حالا کنکورو چیگار کنم
اقای موحدنژاد رشته روانشناسی هم که بهتون گفته بودم منتفیه چون اون رشته هم به درد من نمیخوره
فک کنم اخرش تباه بشم
ببخشید پر حرفی کردم ولی شاید تنها چیزی که تو این شرایط له بتونه حالمو یکم خوب کنه اینکه یکم خودمو خالی کنم اگه خواستید از این به بعد پیامای منو نخونید ولی بذارید من بنویسم حداقال خالی میشم. وقتتون بخیر باشه.از طرف من ناامید افسرده.شکست خورده تمام عیار
جواب : بچه ها می دانید که من شما را به چهره می شناسم و نه اسم اما اگر نکات ویژه ای را بیادم بیاورید ممکن است شما را کاملاً بیاد بیاورم. این دختر با ارایه ی گوشه ای از مکالماتش با من خودش را کاملاً به من شناساند.
دختر بسیار خوب و عزیزم با ارایه ی داستان کلاه کاملاً شما را شناختم. با مشکلات شما کاملاً آشنا هستم. الان هم ازت می خواهم که سریع و بدون وسواس یک دور سریع همه ی درس هایت را بخوانی و اجازه داری از هر درس 3 تا 4 فصل را حذف کنی (نترس و به حرف من گوش کن) سعی کن این دوره تا 2 خرداد و یا نهایتاً 14 خرداد به پایان برسد. بعد از آن با برنامه ی من پیش برو و به شما اطمینان می دهم که بتوانی وارد رشته ای که گفتی خیلی زیباست بشوی. اگر در دانشگاه های دولتی شد که شد و اگر نشد در دانشگاه آزاد تهران، بنابراین بیخودی غصه نخور و کارهایت را انجام بده 100 روز دیگر از شر مدرسه و کنکور راحت می شوی. در دانشگاه هم دیگر این مشکلات را نخواهی داشت.
در ضمن یادت باشد که اگر دلت بخواهد پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی هم بخوانی درب ها بر روی دختری 18 ساله مانند شما باز است و اگر امسال نشد می توانی سال آینده برای آن تلاش کنی. اگر سیستم های مطالعاتی شما تحت کنترل یک مشاور خبره اصلاح شود همانطور که گفتم شما دختر باهوشی هستی که فقط روش های مطالعه شما نا مناسب بوده است و هیچی برای دکتر شدن کم نداری. من حقیقت موضوع را به صراحت به شما گفتم، حالا نمی دانم توی کله ی شما چه می گذرد.


موفق باشید – موحد نژاد