پیام شماره 10 (چهارشنبه 11 خرداد ماه 1401)

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 10 (چهارشنبه 11 خرداد ماه 1401)


1- سلام و خسته نباشید.
2- بچه ها مواظب باشید در این ایام زمان خود را بین مطالعات مرتبط با امتحانات نهایی و مطالعات مرتبط با دروس پایه و کنکور تقسیم کنید.
3- الان باید با تمام توان درس بخوانید و حداقل زمان مطالعه ی مطلوب 12 ساعت در روز است.
4- چقدر تعداد سوالات شما کم است!؟
5- منتظر سوالات بعدی شما هستم.
6- پیام شماره 11 روز یکشنبه 15 خرداد ماه 1401 بعد از ساعت 9 صبح منتشر خواهد شد.
7- برای همگی شما آرزوی توفیق و سلامتی دارم.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : سلام وقتتون بخیر ، من سال ۱۴۰۰ معدل ‌کل دیپلمم در رشته تجربی ۱۸،۲۷ شد اما امسال میخوام در کنکور سراسری انسانی شرکت کنم، اگر۱ درصد بخوام با سوابق تحصیلی دانشگاه برم الف- دانشگاه ازاد فقط دانشجو میگیره؟ ب- فرقش با کسی،که از کنکور وارد دانشگاه میشه چیه؟‌ ج- اینکه چه رشته هایی،میشه از سوابق تحصیلی رفت؟ ممنونم
جواب : الف – پذیرش در رشته هایی که با سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند، هم در دانشگاه آزاد صورت می گیرد و هم در دانشگاه های غیر انتفاعی و دولتی. البته این پذیرش اصولاً در رشته ها و دانشگاه هایی صورت می گیرد که رقابت برای ورود به آن ها چندان سنگین نیست. پس نباید انتظار داشته باشید در رشته های بسیار پر طرفدار و یا در دانشگاه های دولتی قوی، شاهد این نوع پذیرش باشید.
ب- فرقی ندارد، فقط چون دانشگاه و رشته خیلی قوی نیست و رقابت بر سر ورود به آن ها کمتر است از این شیوه برای گزینش دانشجو استفاده می کند.
ج- خیلی از رشته ها در این سیستم وجود دارند. در گروه تجربی تقریباً تمامی رشته هایی که علوم پزشکی نیستند از این روش گزینشی دانشجو می گیرند. بنابراین فقط رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و فیزیوتراپی و کار درمانی و گفتار درمانی و بینایی سنجی و اعضای مصنوعی و شنوایی سنجی و پرستاری و اتاق عمل و مامایی و هوشبری و بهداشت و رادیولوژی و علوم آزمایشگاهی از این روش دانشجو گزینش نمی کنند.
سوال شماره 2 : سلام اقای موحد نژاد وقتتون بخیر اگر کسی بخواد کارمند بانک بشه از رشته انسانی چه رشته هایی باید انتخاب کنه در دانشگاه و چه رتبه ای میخواد تقریبا؟ و اینکه ازمون جدا بانک ها برگزار میکنن؟‌ من شنیدم حتما پارتی واشنا میخواد ، واقعا اینطوریه؟
جواب : رشته های مدیریت امور بانکی ، حسابداری، اقتصاد ،مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی از رشته هایی هستند که از گروه انسانی و یا حتی سایر گروه ها می توانند بعد از فارغ التحصیلی انتظار داشته باشند در بانک ها استخدام شوند. پذیرش در بانک ها معمولاً با بررسی رزومه ی تحصیلی و کاری داوطلب انجام می شود و آزمون منسجمی ندارد. در ضمن داشتن آشنا متاسفانه مثل اغلب استخدام ها اثر جدی در این پذیرش دارد.

موحد نژاد