پیام شماره 10 (یکشنبه 26 اردیبهشت ماه 1400)

به نام خداوند بخشنده  و مهربان

 

پیام شماره 10 (یکشنبه 26 اردیبهشت ماه 1400)

 

1- سلام، این دفعه دلیلم برای دیر کردنم موجه است. روز جمعه وحشتناک شلوغ بود (برنامه های امتحانات نهایی مدارس و بچه های خصوصی و خودم هم که مریض بودم و ...) لطفاً من را ببخشید بچه ها. برای اولین بار است که در طول این 7 و 8 سالی که سایت دارم 42 ساعت دیر می کنم.

2- بچه ها یادتان باشد این 7 هفته ی باقیمانده مهمترین بخش کاری شما و موثرترین بخش در نتیجه گیری شماست. بسیار جدی باشید

3- پیام بعدی ان شاء الله روز پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه 1400 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

4- منتظر سوالات شما هستم.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام خسته نباشید من دو تا سوال داشتم

الف- این تخمین رتبه هایی که خود سنجش میده تا چه حد درسته؟

ب- من مشکلی زیادی تو ریاضی دارم یعنی درس و فرمول و بلدم اما تو خیلی سوالات به جواب اخرنمیرسم میشه خواهشا بگید تو این زمان چیکار میتونم بکنم که بهترین نتیجه رو بگیرم تو ریاضی

جواب : الف – متاسفانه اصلاً صحیح نیستند. محاسبه ی مربوط به رتبه را در پیام قبلی آورده ام.

ب- وقتی در تعداد زیادی از سوالات به جواب آخر نمی رشید مفهومش این است که کم تست زده اید. بنابراین با حل گسترده ی تست در ریاضی و همچنین آزمون گیری هایی که از طریق کتاب هایی مانند دور دنیا در 4 ساعت در اینده خواهید داشت مشکل برطرف خواهد شد. یادتان باشد هم تست زیاد و هم آزمون ها.

سوال شماره 2 : سلام اقای موحد نژاد عزیز. امیدوارم حالتون عالی باشه.

من امسال اصلا درسخون نبودم و تقریبا همه ی درسهای دوازدهم رو بلد نیستم. دهم و یازدهم تاجایی که مدرسه حضوری بود رو خوب بلدم ولی دقیقا از بعد از اون دیگه درس آنچنانی ای نخوندم و الان به درجه ای رسیدم که از خودم میپرسم میتونم نهایی رو پاس کنم یا نه!حتی اگر پاس بشم هم با این وضع چجوری کنکور بدم..

این حالتی که به وجود اومده تاثیر فوق العاده بدی رو همه چیزم گذاشته و حتی کارهای ساده و معمولی زندگیم نمیتونم انجام بدم و طرز فکرم در مورد خودم و آینده ام رو به کلی به هم ریخته.

یکی دو هفته ای هست که سعی دارم دروس دوازدهم رو بخونم ولی آینده ای که برای خودم میبینم به حدی ناواضح و مبهمه که هیچ انگیزه و توانی برام باقی نمیمونه و همینطور بیشتر و بیشتر به کارهای بیهوده کشیده میشم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

جواب : من مطمئن هستم که اگر در ایام امتحانات نهایی درس هایت را خوب بخوانی مشکلی برایت بوجود نخواهد آمد و آن ها را پاس می کنید. فقط یادت باشد که لازم است خصوصاً در دروس اختصاصی نمونه سوالات امتحانات نهایی حداقل 3 سال گذشته را بررسی کرده و خودت را برای آزمونی مشابه آن ها آماده کنی.

اگر در ایام امتحانات خیلی پرکار باشی می توانی بخشی از دروس پایه را هم خوانده و بعد از امتحانات آن ها را تکمیل کنی و با آمادگی نسبی در کنکور سراسری شرکت نمایید.

برای آینده ی درسی شما دو حالت وجود دارد، اول این که امسال با هر رتبه ای که بدست آوردید انتخاب رشته کنید. اگر رشته ی شما ریاضی باشد معمولاً ایرادی ندارد ولی اگر تجربی باشید و به گروه های علوم پزشکی علاقه داشته باشید خب این کار امکان پذیر نیست. مگر آنکه رتبه بهتر از 12000 باشد.

دوم این که شما با 18 سال سن در ابتدای مسیر پیشرفت خود در زندگی قرار دارید و می توانید اگر در کنکور امسال موفق نشدید در کنکور 1401 شرکت نمایید. اما باید اراده ی این کار درون شما موجود باشد.

سوال شماره 3 : سلام آقای موحد نژاد

الف. برای حسابان کار خوبیه که تست هایی که غلط زدم یا بلد نبودم حل کنم رو دوباره بزنم یا اینکه بهتره تست جدید بزنم؟

ب. برای فیزیک هم من خیلی مشکل دارم چیکار کنم فیزیکم بهتر بشه؟ از روی کتاب درسی بخونم بعد فقط تست بزنم خوبه یا حتما باید مرجعی غیر کتاب هم داشته باشم (منظورم اینه که برای درصد حدود 50 الی 60 این کار خوبه یا حتما باید از روی درسنامه کتاب تستی بخونم)

پ. و یک موضوع دیگه هم اینکه من توی درس خوندن صبور نیستم نمیدونم چرا کلا یه مدتیه صبرم توی تمام مسائل کم شده نمیتونم بفهمم الان من با این سطحی که از این درس بلدم باید توی چند ساعت جواب بگیرم ازش

کلا نمیتونم اون صبرو توی درس خوندن و نتیجه گیری داشته باشم.

ت. و اینکه میخواستم بدونم اینکه من نمیتونم موقعی که صدا توی خونه هست (تلوزیون یا صدای صحبت کردن خانوادم) درس بخونم مشکل منه یا نه؟ کوچک ترین صدایی اذیتم میکنه برای همین میپرسم من باید متمرکز تر باشم یا خونه ساکت تر.

جواب : الف- اگر درصد شما در حسابان بالاتر از 50 است تست جدید بزنید اما اگر کمتر است روی همان تست های قدیمی کار کنید.

ب- برای گرفتن درصد 50 تا 60 در فیزیک نیازی به خواندن کتاب درسی نیست و با استفاده از درسنامه ها و تست زنی گسترده می توانید به درصد های مورد نظر دست یابید.

پ- نتیجه گیری از درس های خوانده شده مرحله ی آخر مطالعات کنکوری است که معمولاٌ در زمانی رخ می دهد که آزمون گیری های متوالی آغاز می شود یعنی در یک ماه آخر. پس حوصله کن ولی بسیار پرکار و جدی باش.

ت-الان دیگه فرصت آمایش ذهن (آراستن ذهن) شما را نداریم پس فعلاً به بقیه بگو یک ماه و نیم ساکت باشند!!! ولی در هر حال مشکل از شماست و شما باید متمرکزتر باشید.

سوال شماره 4 : سلام و درود اقای موحد نژاد

من چند تاسوال داشتم

الف- آیا امکانش هست من در حال تحصیل در یک رشته ی دانشگاهی دوباره برای کنکور درس بخوانم و در صورت قبولی رشته ام را تغییر دهم؟ (به خاطر اینکه احتمال زیاد امسال موفق به بدست اوردن رتبه ی خوب برای پزشکی نخواهم شد)

ب- من به روانشناسی علاقه دارم ولی همزمان ازش میترسم.میترسم زمانی که روانشناس قابلی شدم ارتباطات راحتی که الان دارم از بین بره و همه چیز رو سخت کنم و ترس دومم از همین فکر هست که منی که دارم برای پزشکی میخونم چرا فکرهای متفرقه به سراغم میاد که اصل اون انتخاب رشته ام رو به چالش میکشه.در این موارد چه کار باید بکنم؟

ج- سوال سومم به سوال قبلی مرتبط میشه. مدت هاست که من نمیدونم دارم چیکار میکنم و دقیقا چی میخوام.

برای رسیدن به هدف هایی که دارم باید چه کار کنم و کدام ها را کنار بگذارم و فراموش کنم چرا که مسیرهای بسیار بسیار متفاوتی دارند.به طور مثال قهرمان المپیک کجا و بهترین جراج قلب دنیا کجا.چطور میتونم این افکار رو سازماندهی و رتبه بندی کنم؟چون علاوه بر سردرگمی بیشتری که برام ایجاد میکنه وقت زیادی هم میبره و در نهایت به هیچ نتیجه ای هم نمیرسم.

د- آیا راه ارتباطی دیگه ای با شما هست ؟ من بتونم خدمت برسم برای رفع بیشتر و بهتر این مشکلاتم؟

جواب : الف- بله به شرط آن که در دوره های روزانه دانشگاه های دولتی قبول نشده باشید. پس شما اگر شبانه (نوبت دوم) بخوانید و یا غیر انتفاعی و پیام نور و دانشگاه آزاد، می توانید در حال تحصیل دوباره در کنکور سراسری شرکت کنید و اگر رشته ی بهتری قبول شدید آن را تغییر دهید.

ب- الزاماً این مشکل برای روانشناسان رخ نمی دهد. اما خب اگر واقعاً عاشق حرفه ی پزشکی هستید دلیلی ندارد که به سمت روان شناسی بروید.

ج- این طبیعت ذهن های پویاست. پس این وضعیت را به فال نیک می گیریم. نگران نباش فقط لازم است در رابطه با مشاغل تحقیق بیشتری کنی.

د- الان متاسفانه خیر. چون دفتر من به دلیل همه گیری کرونا تعطیل است. تا ببینیم اوضاع چطور پیش می رود.

سوال شماره 5 : سلام امیدوارم که خیلی خوب باشین میخواستم از تفاوت‌هایی رتبه بندی دانشگاه ها بگین مثلا صنعتی شریف چه چیز برتری نسبت به دانشگاه تهران و بعد از اون امیرکبیر داره آگه هم لطف کنید درباره خواجه نصیر وخوارزمی والزهرا و کلا دولتی های تهران بیشتر بگین ممنون میشم

جواب : در گروه ریاضی رده بندی دانشگاه ها در تهران به این ترتیب است : 1- دانشگاه صنعتی شریف 2- دانشگاه تهران 3- دانشگاه امیرکبیر 4- دانشگاه علم و صنعت 5- دانشگاه صنعتی خواجه نصیر 6- دانشگاه شهید بهشتی 7- دانشگاه الزهرا (س)

برتری دانشگاه ها بیشتر بر اساس سطح علمی دانشجویان ورودی و وضعیت اساتید و رنکینگ جهانی دانشگاه تعیین می شود.

سوال شماره 6 : سلام مجدد به نظرتان توی این دوران چقدر میشه رو ارتقا رتبه حساب کرد( الان درا حدود 2000 تا 3000 منطقه 1)هستم میدونم این سوال نسبیه اما اگه جوابتان دلگرم کننده باشه و درعین حال منطقی شاید از استرسم کم کنه مرسی

جواب : اگر جدی باشید و از روش های مناسبی استفاده کنید می توانید تغییری جدی در رتبه ی خود بوجود آورید. اصولاً اگر درصد های شما بالاتر برود به طور خودکار رتبه ی بهتری کسب خواهید کرد. بنابراین تمرکز شما روی بالاتر بردن درصد ها به میزان حدود 20 درصد باشد (عددی که اگر مستمر و قوی و متمرکز باشید به راحتی دست یافتنی است) و در این حالت رتبه ی شما تا حدود 1000 قابل ترمیم است.

سوال شماره 7 : سلام، می خواستم بدونم ایا امسال هم مثل سال گذشته سهم هر پایه در کنکور30% هست؟

جواب : اگر منظورتان سهم منطقه یکی هاست در گروه ریاضی بله و در گروه تجربی مثل همیشه حدود 15 درصد است.

سوال شماره 8 : سلام آقای موحد نژاد وقتتون بخیر.

الف- ببخشید من خلاصه نویسی اصلا ندارم و کلا با خلاصه نویسی مشکل داشتم ترجیح دادم اون تایم رو به خوندن اختصاص بدم . الان که خلاصه هیچی ندارم باید چی کار کنم ؟ من هر چی تو برنامه گفتید برای مرور همون جزوه ی دبیر رو سریع مرور میکنم . مشکلی داره؟؟

ب-  اینکه یه سوال دیگه داشتم خیلیا میگن سطح سنجش تو این دو سه سال مخصوصا اصلا استاندارد نیست و باعث تضعیف روحیه دانش آموز میشه فقط و واقعا هم خیلی سوالای سخت و به قول یکی از دبیرهامون غیر استاندارد و الکی بود ، بهتر نیست به جای آزمون های سنجش گزینه دو و قلم چی ثبت نام کنم؟؟

جواب : الف- اگر می توانید جزوه ی دبیر را خیلی سریع مرور کنید اشکالی ندارد.

ب- از نظر من سطح سوالات سنجش قابل قبول بود. اما در هر حال شرکت در آزمون های جامع گزینه 2 و قلم چی کار خوبی است.

سوال شماره 9 : سلام استاد وقتتون بخیر طاعاتتون هم قبول درگاه حق

یه راهنمایی ازتون میخواستم درمورد اینکه جهاد دانشگاهی دانشگاه شهید بهشتی دوره های دستیاری دندانپزشکی برگزار میکنه و در آخر هم مدرک جهاد دانشگاهی رو میده

میخواستم ببینم این مدرک میتونه به مهاجرت به کشوری مثل آلمان کمک کنه؟ اگر هم قصد مهاجرت نباشه و بخواهم با دعوت نامه سفر کنم میتونم با مدرکش در اون کشور مشغول به کار شم؟

جواب : به عنوان رزومه خوب است. اما آن ها خودشان در آلمان دانشگاه های علمی – کاربردی دارند که اتفاقاً در این زمینه ها بسیار قوی و پیشرفته عمل می کنند. بنابراین می توانید با هزینه ی شخصی در همین دوره ها (به زبان آلمانی) در کشور آلمان شرکت کنید و بعد از آن با بدست آوردن یک شغل مناسب درخواست اقامت دهید. اما این که این مدرک دانشگاه شهید بهشتی را قبول کنند، بعید می دانم، خیر. در ضمن اصولاً شما با ویزای توریستی اجازه کار در آلمان را ندارید، اما با ویزای دانشجویی می توانید همزمان مشغول به کار شوید.

سوال شماره 10 : سلام اقای موحد نژاد خداقوت

من خیلی از دست خودم ناراحتم و تقریبا دو ساله دارم خودمو به خاطر این اشتباهم سرزنش میکنم

من از هفته دوم مهر ماه سال دهم متوجه شدم که نباید به این رشته می امدم ولی جرئت بیانش رو نداشتم

اشتباه کردم از تصمیم و علاقم دفاع نکردم ، پدرم سال نهم به شدت مخالف این بودن که من رشته انسانی برم و حتما دوست دارن من پزشکی قبول بشم

من اون موقع به خودم قول دادم برای شادی و رضایت پدرم پزشکی رو قبول بشم و بعدش بروم سراغ همان رشته ای که خیلی دوستش دارم

من عاشق ادبیات هستم ، چندین شعر گفتم و از بچگی هم داستان مینوشتم و هم شعر

من به درسای اختصاصی علاقه ای ندارم و از خوندنشون نه لذتی میبرم و نه علاقه ای دارم بهشون اما درس هایی مثل همون ادبیات و عربی رو خیلی با علاقه میخونم و درصد ها و نمراتم خیلی بهتر میشه در ان ها

از سال دهم تا الان مشاورها و بعضی معلم ها بهم گفتن چرا رشته انسانی رو انتخاب نکردی؟چون در این رشته حتما موفق تر میشدی

راست میگویند خودم هم از اول همین نظر رو داشتم

اما الان نمیدونم چیکار کنم ، اونقدر تلاش کنم تا آرزوی پدرم رو براورده کنم یا اینکه بعد کنکور امسال بخونم برای کنکور انسانی ؟ من اصلا نمیدونم دروس اختصاصی این رشته رو از کجا باید یاد بگیرم؟ خودم تنها میتونم بخونمشون یا باید کلاس بروم؟ نظر شما چیست ؟ ممنون که پیامم را خواندید

جواب : با توصیفاتی که شما کردید و با توجه به دشواری قبولی در رشته ی پزشکی و این که آدمی که انگیزه ی کافی ندارد، بعید است بتواند مسیر دشوار قبولی در این رشته را طی کند، پیشنهاد من هم به شما این است که بعد از شرکت در کنکور با رتبه ای که بدست می آورید به یکی از رشته های مشترک تجربی و انسانی بروید و یا این که اگر فقط ادبیات می خواهید از پذیرش بدون کنکور (با سوابق تحصیلی) دانشگاه ها استفاده کرده و به سادگی در این رشته قبول شوید.

البته شما می توانید ذوق شاعری داشته باشید و شعر بگویید و داستان بنویسید ولی الزاماً در رشته ی ادبیات فارسی درس نخوانید.

سوال شماره 11 : سلام آقای موحد نژاد، به نظر شما کار درستی هست که اگر نهاییم رو شهریور بدم و الان برای کنکور فقط بخونم؟

جواب : شدنی است ولی اگر در شهریور درسی را پاس نکنی و قبول نشوی، نمی توانی در رشته ی قبولی خود در دانشگاه های دولتی ثبت نام کنی. مگر پذیرش آن ها در نیمسال دوم باشد. به هر حال یادت باشد امتحانات نهایی خودش بهانه ای است برای بیشتر درس خواندن و آنچه می خوانید در کنکور نیز استفاده می شود (بجز آن 3 درس)!

سوال شماره 12 : سلام استاد وقتتون بخیر عیدتون هم مبارک باشه

الف- من شروع کردم به حل کنکورهای سال‌های قبل یه مشکلی که هست اینه که تو درس ریاضی با اینکه وقت دارم اما یه سری سوالات رو یا راه حلش به ذهنم نمیرسه یا وقتی حل میکنم به جواب نمیرسم یا فکر میکنم سخته و اصلا سراغشون نمیرم ولی بعد از آزمون به راحتی حل میکنم تعدادشون هم تو هر آزمون تقریباا 3 الی 4تاست و این مشکل تو درسهای دیگه خیلییی کم تره ممنون میشم علتش رو بگید و بفرمایید که باید چیکار کنم

ب- یه سوال هم اینکه به این درصد هایی که از این کنکور ها میگیریم تا چه حد میشه اعتماد کرد و سوالات تا چه حد شبیه کنکور امسال هستن. با تشکر

جواب : الف- چون گفته اید که در هر آزمون 3 تا 4 سوال این وضعیت را دارند، پس حتماً درس شما خوب است. این سوالات هم معمولاً سوالاتی هستند که دشوار تر بوده و قبلاً نمونه ی آن ها را ندیده اید. بنابراین لازم است منبعی دشوارتر (مانند نردبام خیلی سبز) گرفته و روی تست های دشوارتر نیز تمرین کنید تا ذهن شما در رابطه با این نوع سوالات قوی تر شود.

ب- از درصد های بدست آمده در آزمون های کنکورهای سال های قبل 10 تا 15 درصد کم کنید و بعد به آن اعتماد کنید.

سوال شماره 13 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه لطفا پیام من رو منتشر نکنید.

من قبلاً شاگرد شما بودم و .................................................................

و در آخر ببخشید که پیامم خیلی طولانی شد .

جواب : کاش نام رشته ی خودت را نوشته بودی، چون ما اصلاً رشته ی بد نداریم. گاهی نبود اطلاعات کافی نزد دانشجو و حتی استادان دانشگاه باعث سرخوردگی دانشجویان می شود. من این را به شما قول می دهم که از رشته ی خودت هم با هدایت افراد آگاه به آرزوهایت می رسی. قول دادم.

اما در هر حال اگر امکان تغییر رشته و انصراف نداری فعلاً لیسانس خودت را بگیر و در همان حال علایق خودت را در کلاس های خارج از دانشگاه دنبال کن. یادت باشد بیش از نیمی از افراد در شغلی غیر مرتبط با رشته ی دانشگاهی خود درس می خوانند.

سوال شماره 14 : الف- من یه چند وقتی هست که تمرکزم خیلی پایین اومده حین مطالعه کلا حواسم پرت میشه. موقع تست زدن هم چه تست تک درس وچه در آزمون جامع غلط هام زیاد شده. اکثرا هم بی دقتیه درحالی که قبلا خیلی کمتر بود.

ب- بعد اینکه اشکالی نداره سر جلسه از کرنومتراستفاده کنیم چون تو آزمون های خونگی با کرنومتر عادت کردم.

جواب : الف- پایین آمدن تمرکز در این ایام ممکن است ناشی از نگرانی های شما نسبت به شرایط درسی ات باشد. وقتی ذهن مشغول دو دو تا چهارتای کنکور می شود و نگران است، ذهن آرام نیست، پس تمرکز کم می شود. حواست را بده به درس خواندن، سرت را بالا بگیر و بکوب درس بخوان. نتیجه خودش می آید اما با فکرکردن به آن نتیجه خودش می رود!

ب- استفاده از کرونومتر در جلسه ی کنکور الان معمولاً امکان پذیر نیست. اما اگر ساعت کرونومتر دار داشته باشید ایرادی نمی گیرند!

سوال شماره 15 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید . ببخشید اگه کسی آدرس پاکدشت رو داده باشه حوزه ی کنکورش دبیرستان های پاکدشت میفته ؟ کجا میفته؟

جواب : در زمان ثبت نام گزینه ای در بند 46 گزینه ای وجود داشت با عنوان کد استان و کد بخش برای تعیین حوزه ی امتحانی، اگر در آنجا بخش پاکدشت را نوشته باشی، بله آزمون در همان منطقه برگزار می شود اما اگر در آنجا بخش تهران را نوشته باشید در تهران برگزار خواهد شد. پس به آدرس منزل کاری ندارند.

سوال شماره 16 : سلام اقاي موحد نژاد. خسته نباشيد

الف) لغات درس ادبيات رو چند وقت يكبار بايد مرور كنم كه يادم نره؟

ب) من بعد از ازمون هاي جامع خيلي خسته ميشم. لازمه علاوه بر ازمون هايي كه شما در برنامه قرار داديد ازمون هاي بيشتري بدم؟ اگر لازمه شما چه ازمون هايي رو پيشنهاد مي كنيد؟

جواب : الف- هفته ای یک تا دوبار

ب- برای شما چون وضعیت درسی خیلی خوبی داری (آفرین) بله توصیه می کنم آزمون های جامع گزینه 2 و قلم چی را هم بدهید.

سوال شماره 17 : سلام استاد وقتتون بخیر

الف- من چند وقته که مطالعه درس هارو تموم کردم و تقریبا مطالب در ذهنم هست اما از درصد هام راضی نیستم اختصاصی ها بین 40 تا 50 و عمومی ها بین 50 تا 70 هستن البته تو این مدت تست های جامع در همون زمان کنکور میزنم

با توجه به این موضوع لازمه دوباره تست های مبحثی بزنم؟ و به طور کلی پیشنهاد شما چی هست؟

ب- سوال بعدیم هم اینه که با توجه به این درصد ها به نظرتون میتونم تو این زمان باقی مونده دندانپزشکی و یا داروسازی تهران یا بهشتی قبول بشم؟

جواب : الف- با توجه به درصد هایی که اعلام کرده اید، قطعاً ایرادات زیادی بخصوص در دروس اختصاصی دارید. حالا لازم است پس از هر آزمون روی برخی از این ایرادات تمرکز کرده و با رفع آن ها به درصد خود بیافزایید. تست مبحثی لازم است اما در بخش هایی که در آن ها اشکال دارید و نه در همه ی مباحث.

ب- کاملاً امکان پذیر است. اما احساس جدیت در شما نمی کنم! باید فعالانه آزمون دهید و فعالانه در تلاش برای رفع عیوب خود باشید. در این حالت می توانید به این رشته ها دست پیدا کنید. ما نیاز به بهبود 20 درصدی نتایج شما داریم.

سوال شماره 18 : سلام من چرا با ۶ تا ۷ ساعت مطالعه نتایجم خیلی خوب است؟ آیا میتوان تضمین کرد که در کنکور هم همین درصد هارو بزنم؟

جواب : با توجه به این که شما فارغ التحصیل هستید، اگر منظور شما نتایج خوب در آزمون های خانگی مربوط به کنکورهای سال های قبل است که با توجه به آشنایی قبلی شما با این آزمون ها لازم است حداقل  15 درصد از نتیجه ی خودتان کم کنید تا واقعی شوند. اما اگر در آزمون های قلم چی ، گزینه 2 و یا سنجش نتیجه ی شما خیلی خوب باشد می توانید به آن ها تا حدود زیادی اعتماد کنید. در این حالت معلوم می شود از سرعت مطالعاتی بسیار بالایی برخوردار هستید.

سوال شماره 19 : به نظرتون کنکور تعویق می افتد؟

جواب : بعید است. مگر این که ویروس های هندی و آفریقایی و برزیلی کشور را در بر بگیرند.

سوال شماره 20 : سلام استاد جواب نمیدید به سوالات این هفته ؟؟

جواب : این بار متاسفانه مریض بودم ببخشید دیر شد. الان منتشر می کنم.

 

موحد نژاد