پیام شماره 10 (پنجشنبه 4 اردیبهشت ماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 10 (پنجشنبه 4 اردیبهشت ماه 1399)

 

1- سلام، چه خبرا؟ امیدوارم سرحال و پرانرژی مشغول اجرای برنامه های مطالعاتی خود باشید.

2- نکته ی بسیار مهمی را با بچه های قوی تر و یا پرتلاش تر در میان گذاشتم و آن این که اگر بتوانید برنامه ی دوره دوم مطالعاتی را تا تاریخ 19 اردیبهشت ماه به پایان برسانید، شرایط بسیار بهتری خواهید داشت و من نیز درتاریخ شنبه 20 اردیبهشت ماه برنامه ی دوره ی سوم مطالعاتی بجه های سخت کوش تر را منتشر خواهم کرد. بدین ترتیب می توانید شرایط بهتری را برای خود رقم بزنید.

3- بچه هایی که اجرای برنامه ی دوره ی دوم مطالعاتی برایشان تا تاریخ 19 اردیبهشت ماه دشوار است هرگزکیفیت مطالعه ی خود را فدای زودتر تمام کردن آن نکنند. آغاز دوره ی سوم مطالعاتی از 3 خرداد ماه نیز با چشم انداز و سرانجام بسیار خوبی همراه است. به من اعتماد کنید و خودتان انتخاب مناسبی را داشته باشید.

4- پیام شماره 11 روز دوشنبه 8 اردیبهشت ماه بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

5- از خداوند بزرگ و مهربان برای شما سلامتی و موفقیت را خواستارم.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام اقای موحد نژاد ببخشید من قبلا ازتون پرسیدم که میشه در کشور کانادا هم زمان ادامه تحصیل بدم وهم به عنوان پزشک عمومی کار کنم اما شما گفتید نمیشه میخواستم بدونم که میشه از ایران به عنوان پزشک عمومی به کشور کانادا با گذروندن مراحل مربوطه مهاجرت کنم ولی بعد از گذشت یک سال بخوام ادامه تحصیل بدم اگه ممکنه ممنون میشم اگه شرایط شو بهم بگید

جواب : برای تحصیل در دوره های تخصصی در کانادا لازم است اول مراحل تایید مدرک پزشکی خود به همراه مراحل مهاجرت و شهروندی کانادا را طی کنید. بعد از یک دوره 2 تا 3 ساله (اگر خیلی پر تلاش باشید) مدرک پزشکی شما مورد تایید دولت کانادا قرار می گیرد. بعد از آن با توجه به این که مراحل شهروندی کانادا ا هم طی کرده اید. به عنوان شهروند کانادا اجازه دارید در آزمون های دوره های تخصصی پزشکی شرکت کرده و در صورت قبولی به عنوان رزیدنت یکی از رشته های تخصصی پزشکی مشغول به تحصیل شوید. در این حالت دولت کانادا به دانشجویان دوره های تخصصی پزشکی حدود 50 هزاردلار در سال حقوق می دهد و در نتیجه زندگی شما اداره خواهد شد.

اما یادتان باشد تا قبل از تایید مدرک پزشکی ، نمی توانید به عنوان پزشک فعالیت کرده و حقوقی دریافت کنید. پس یا باید از ایران پشتیبانی مالی شوید یا خودتان شغلی جانبی را انتخاب و برای کسب درآمد درآن کار کنید.

 

سوال شماره 2 : سلام آقای موحد نژاد انشالله که حالتون خوب باشه

اگه تا اواخر خرداد درس ها رو بخونیم و ازمون های جامع تک درس بدیم با مرور های سریع برای درس ها و از اواخر خرداد هر 3 روز یکبار کنکور های 95 تا 98 هم داخل هم خارج و کار کنیم ایا دیره برای این کار و باید زودتر شروع کرد برای این روش؟

ممنون از شما

بودنتون و حرفا و توصیه هاتون باعث آرامشه تو این اوضاع

جواب : ممنونم از لطف شما ، ب نظر من با توجه به این که شما فارغ التحصیل هستید لازم است آزمون های مشابه کنکور سراسری را از اوایل خرداد آعاز کنید و از تمامی آزمون های سال های 93 تا 98 (جمعاً 12 آزمون) استفاده نمایید. در دو سه هفته ی اول هر هفته یک آزمون و در پنج هفته ی باقیمانده ی آن هفته ای دو آزمون از خودتان بگیرید. پس لطفاً زودتر شروع کنید.

 

سوال شماره 3 : ما برای یکی از درس های اختصاصیمون استادمون واسه دوره میگن که باید تستایی که قبلا زدیم و رفع اشکال کردیم بازم غلط ها و نزده هارو مرور کنیم

به نظر شما این درسته یا اینکه بهتره تست جدید بزنیم تو این زمانی که واسه این کار میخوایم بزاریم؟!

جواب : برای دانش آموزان متوسط و ضعیف دوره ی غلط ها و نزده ها مفید است ، اما اگر قوی هستید (مثلاً تراز قلم چی بالاتر از 5900 و یا سنجش با رتبه در سهمیه ی بهتر از 1500) لازم است تست های جدید زیادی پاسخ دهید.

 

سوال شماره 4 : سلام اقای موحدنژاد ببخشید با این در صد ها پزشکی میشه قبول شد سراسری ریاضی ۶۰-فیزیک۶۰-شیمی۶۵-زیست۶۵-دینی۸۰-ادبیات۶۵-عربی۷۰-زبان۵۰ واینکه رتبه با این درصدها حدود چند میشه؟

چواب : بر اساس آن چه در کنکور پارسال رخ داده است رتبه در حدود 2700 خواهد شد که  می توانید در پردیس های پزشکی شهرهای دور از تهران قبول شوید. البته یادتان باشد که کنکورپارسال آسان بود و اگر کمی کنکور مشکل تر باشد با همین درصد ها رتبه ی شما ممکن است 2000 یا حتی 1500 شود.

 

سوال شماره 5 : سلام استاد موحد نژاد عزیز .استاد اینکه می گید به بچه هایی که گفتید تا ۲۰ اردیبهشت تموم کنن برنامه سوم مطالعاتی رو بهشون می دید و .... ایا برنامه سوم مطالعاتی ماها که دیر تر تموم می کنیم هم مثل اون افراده ؟ استاد یه سوال دیگه من برنامه دوم مطالعاتی که دادید رو کامل و مو به مو انجام می دم اما یه انرژی منفی هرروز بهم می گه با انجام این برنامه و کلا هر برنامه هیچی قبول نمی شم سنجشم هم خوب ندادم رتبم شد 9000 تو کشور چون تقریبا ۶۰ درصد برنامه های قبلیتون رو اجرا نکرده بودم چه کنم؟

جواب : شما قول بده دوره ی دوم را خوب اجرا کنی ، من هم قول می دهم با اجرای دوره های سوم و چهارم در آزمون دادن مهارت پیدا کنی و ان شاء الله نتیجه ای خیلی خوب بدست آوری. بنابراین از نظر من شما برنامه را تا دوم خرداد به انجام برسانید و سراغ تما کرن آن تا 19 اردیبهشت نروید چون ممکن است روی یادگیری شما اثر منفی بگذارد.

 

سوال شماره 6 : من درباره ازمون سنجش میخواستم بگم‌...من برنامه دور اول مطالعاتی رو خوب اجرا کردم ، اما تو روزهای نزدیک به ازمون نتونستم تستهای جمع بندیم رو خوب بزنم ، درسام رو خوندم ولی تست از بعضی درسا نزدم ، البته میدونم درس خوندن بدون تست فایده ای نداره...

این که حس میکردم کارمو کامل انجام ندادم و از طرفی مشکلات ازمون غیرحضوری که این همه امکان تقلب داشت باعث شد بیشتر از همیشه خودم استرس داشته باشم...

موقع ازمون تا پایان عمومی ها حالم خوب بود ، اما از ریاضی به بعد وااقعا با وجود سوالات بسسسسیار غیراستانداردش ( که حتی معلمامون گفتن ) خیلی حالمو خراب کرد...

حس کردم هرچقدر هم بقیه درسامو حوب بدم اینو جبران نمیکنه...اینه که بقیه درسای اختصاصی مو ( به جز زیست که ازش راضی بودم ) بد زدم...

بعد از اومدن کارنامه حالم خیلی بد شد...

اصلا از خودم انتظار نداشتم...

رتبه م تو منطقه ۲۱۳۴ و تو کشور ۴۲۶۶ شد...

البته با وجود اینکه تست کم زده بودم انتظار نتیجه خیلییی بالا نداشتم ، ولی درصدهام رو ناراضی بودم...

میخواستم بدونم اگه برنامه دوره دوم و دوره های بعدی رو درست اجرا کنم ( تا الان خوب پیش رفتم ) میتونم امیدوار باشم بهتر بشه؟؟

البته میدونم هدف کنکوره و این آزمونا با این شرایط غیرحضوری نمیشه خیلی روش حساب کرد ، اما حداقل جوری میشه که حالم بد نشه؟؟ در حد قابل قبول...

و اینکه حداقل رتبه برای داروسازی دانشگاه های تهران ، شهیدبهشتی و علوم پزشکی چیه؟؟

جواب : دختر عزیزم، خوب توجه کن : مطالعه ی دروس و یاد گرفتن آن ها هرگز مساوی با نتیجه گیری نیست. نتیجه زمانی حاصل می شود که ما با مرورهای سریع و مکرر اطلاعات را در ذهن تجمع داده و با دادن امتحاناتی مانند کنکور زمان گیری و کنترل رفتاری را در جلسه ی آزمون تمرین کنیم. امتحان دادن حضور ذهن می خواهد، بلدی می خواهد. فکر کردی چرا گفتم بچه های قوی تر سعی کنند برنامه ی من را تا تاریخ 19 اردیبهشت ماه تمام کنند. چون برای تبحر در امتحان دادن هر چه فرصت بیشتری داشته باشیم نتیجه ی بهتری را بدست خواهیم آورد.

حداقل رتبه برای دانشگاه تهران حدود 500 و در دانشگاه شهید بهشتی حدود 800 است و پردیس دانشگاه تهران تا حدود 900 و در پردیس بهشتی تا حدود 1300  دانشگاه علوم پزشکی ایران هم داروسازی ندارد.

 

سوال شماره 7 : سلام اقای موحد نژاد.امیدوارم حالتون خوب باشه.

من در ازمون سنجش به این درصد ها رسیدم:ادبیات ۵۰ عربی ۷۸ دینی۶۸ زبان ۴۶ ریاضی ۲۰ زیست ۶۳ فیزیک ۵۱ شیمی۷۵

از درصد فیزیکم خیلی ناراضیم چون هم بیشتر تلاش کرده بودم و همین این که به نسبت بچه ها این درس رو خوب پاسخ دادن!!برای بهتر کردن فیزیک شما به من چه پیشنهادی میدین؟من هیچ حذفی هم در درسها نداشتم!البته روی یکی یا دو تیپ مشکل دارم ولی باز حذفی نبودند!

و مشکل من اینه که از ازمون تا الااان به طرز عجیبی نمیتونم اصلا درس بخونم شاید روی هم ده ساعت هم نشده!و همش ذهنم میپره و چون میلی به درس هم نداشتم متاسفانه ۳ تا کتاب خوندم تو این هفته و الان هم به شدت عصبی و افسردم!!!چون برنامه ای که برای خودم ریخته بودم و ازشون عقب موندم و انگار اصلا عادت کردن به ذرس خوندن و از دست دادم!

خیلییی به کمکتون احتیاج دارم.واقعا ممنونم از اینکه این سایت رو طراحی کردید و کمکمون میکنید!مواظب خودتون باشید.

جواب : دختر خوب برایم عجیب است که چرا ناراحتی ؟! نتیجه ی سنجش برای 29 فروردین (یعنی سه ماه به کنکور) که خوب است. نگاه نکن به ریاضی، ریاضی آزمون مشکل بوده و شما چون فارغ التحصیل هستی بهترین فرصت را داری تا با برگزاری آزمون های هفتگی از کنکورهای سال های قبل و رفع عیوب باقی مانده در درس ها در 12 نوبت متوالی به ترمیم نتایج خود پراخته و با رفع عیوب خود کار را تمام کنی و ب بهتری نتیجه برسی. پس زود باش شروع کن و گاهی هم درصد این آزمون ها را برایم بفرست.

 

سوال شماره 8 : سلام من توی درسای فیزیک و ریاضی و شیمی اصلاااا کتابو نخوندم. فقط جزوه معلم هارو خوندم. حتما باید کتابم بخونم؟ اگر بخوام بخونم کلشو بخونم یا فقط تمرینات رو حل کنم؟

بعد میشه بگین برای دامپزشکی زمین شناسی درصدش مهمه یا نه؟ و چه رتبه ای میخواد؟ الانم که توی برنامه جدید شما زمین شناسی نیست من اگر خواستم بخونم کی بخونم؟

جواب : با توجه به این که شما دانش آموزی قوی هستی حتماً لازم است متن کتاب های شیمی و فیزیک را بخوانی اما خواندن متن کتاب های ریاضی لازم نیست و می توانی به حل تمرینات آن اکتفا کنی.

برای دامپزشکی زمین شناسی هیچ ارزشی ندارد و ضریب آن برای این رشته صفر است. اما در هر حال من به همه توصیه می کنم خودشان سه تا 4 فصل از زمین شناسی را بخوانند. من چون خیلی ها تمایل به خواندن این درس ندارد کمتر در برنامه آن را قرار می دهم.

 

سوال شماره 9 : سلام امیدوارم حالتون خوب باشه

خواستم بدونم از الان لازمه که هر روز یک ازمون جامع از خودمون بگیریم یا طبق برنامه خودتون تست مبحثی بزنیم کفایت میکنه؟

جواب : من در دو هفته ی پایانی برنامه ی دوره دوم مطالعاتی این آزمون ها را آغاز کرده ام و بدانید که در برنامه های سوم و چهارم تعداد این آزمون ها بشدت افزایش خواهد یافت. در هر حال اگر بتوانی برنامه ی دوره دوم را تا 19 اردیبهشت تمام کنی تعداد بسیار بیشتری از این آزمون ها در برنامه ویژه ی این گروه وجود خواهد داشت.

به تمامی سوالات رسیده تا ساعت 5 بعدازظهر پنجشنبه 4 اردیبهشت ماه پاسخ دادم.

 

موفق باشید – موحد نژاد