پیام شماره 30 (دوشنبه 23 تیرماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 30 (دوشنبه 23 تیرماه 1399)


1- سلام، خسته نباشید.
2- از شما تشکر می کنم که من را مورد لطف خود قرار داده و 39 سوال برایم ارسال کرده اید.
3- برای آزمون سنجش 20 تیرماه ضریب تبدیل رتبه ی سهمیه ی منطقه ی 1 به رتبه ی حقیقی داوطلب در میان داوطلبان تا زمان برگزاری آزمون یک و هفت دهم است. پس رتبه در سهمیه ی خود را در یک وهفت دهم ضرب کنید، نتیجه می شود رتبه ی شما تا روز 20 تیرماه. یادتان باشد رتبه شما در زمان برگزاری کنکور را الان نمی شود تعیین کرد چون شما به طور طبیعی تا آن موقع ممکن است بهتر ، بسیار بهتر ، بدتر و خدای نکرده بسیار بدتر شوید. (البته شاید هم تغییری نکردید)
4- به تمامی سوالات رسیده تا ساعت 10 صبح امروز پاسخ دادم.
5- منتظر سوالات بعدی شما هستم.
6- پیام شماره 31 ان شاء الله روز چهارشنبه 25 تیرماه بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
7- امیدوارم آرزوهایتان به لطف خداوند بزرگ و مهربان برآورده گردد.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : سلام اقاي موحد نژاد اميدوارم حالتون خوب باشه.
راستش من تا قبل امتحانات نهايي خيلي درصدام خوب شده بود اما الان اصلا خوب نيست و كنكورامو خوب نميدم مثلا عمومي رشته هاي ديگرو ميزنم خيلي خوب ميزنم اما عمومي رشته خودمو ميام بزنم اول اينكه استرس بيش از حدي ميگيرم چون ميگم سوالاي رشته منه و بايد خيلي خوب جواب بدم بعدشم انقدر درگير ميشم با مغزم كه زمانم كلا ميره
و مثلا درس هايي توي عمومي كه توي رشته هاي ديگه بالاي ٨٠ ميزنم براي رشته خودمو نهايتا ٤٠ ميزنم.كه خيلي باعث نا اميديم شده و ذاتا الان سه روزه كه نميتونم خوب درس بخونم چون همش دارم به خودم تلقين ميكنم كه هرچيم بخوني فايده نداره چون رفتارت سر ازمون درست نيست
بعد از همه اينا توي اختصاصيا بزرگترين مشكلم زمانه كه قبلا اصلا مشكل نداشتم ولي الان برام خيلي مشكل شده
بعد زمان مشكلم توي رياضي و فيزيك و شيمي اينه كه مثلا اگه همين روز قبل از ازمون نمونه سوال ازمونو حل كرده باشم حتي با همون عددا و روش مسلط باشم باز سر ازمون به طور كلي يادم ميره كه اصلا من همچين سوالي حل كردم يا حتي همه فرمولا يادم ميره
و بيشتر مشكلم توي رياضي وقتي تحليل ميكنم ميبينم همه راهو درست رفتم اخرش از نظر محاسباتي اشتباه كردم.
من ميدونم كه همه اين مشكلاتم بخاطر افكارمه و تلقيني كه هميشه روي خودم داشتم ولي واقعن نميدونم بايد چطوري كنترلش كنم
حتي فصلايي كه توشون مشكل ندارم و برام راحتن سر ازمون انقدر با خودم ميجنگم كه كلا بيخيال اون سوالا ميشم و خب بعدش كه درصدامو ميبينم بيشتر با خودم دعوا ميكنم
حتي بيشتر وقتا بعد ازمون ميام سوالايي كه حل نكردمو دوباره خودم حل ميكنم و ميبينم كه به راحتي به جواب ميرسم ولي الان توي چند روز اخير يعني بعد اخرين ازمون جامعي كه دادم كلا از خودم نا اميد شدم.
و نميتونم خودمو ببخشم تا بتونم به كارم برسم و دائم دارم با خودم حرف ميزنم و فقط دنبال راهيم كه اينارو درست كنم ولي انقدر به اين باور رسيدم كه تو نميتوني كه واقعا نميتونم.
الان با همه اينا اگه از شنبه كه برنامه جديدتون مياد باهاش پيش برم ميتونم خوب شم؟
جواب : بله با اجرای برنامه ی دوره ی چهارم مطالعاتی بخش بزرگی از این مشکلات برطرف می شود، بجز عدم کنترل روحی روانی در زمان برگزاری آزمون!
ببین دختر خوبم شما با سوادی و برای نتیجه گیری هیچی کم نداری الا یک جمع بندی خوب (که برنامه ی دوره ی چهارم مطالعاتی آن را به انجام می رساند) و نوشتن اختلالات رفتاری و ذهنی خودت قبل از آزمون و در خلال برگزاری آزمون. ورق برمی داری و مشکلاتت را چه قبل و چه در زمان برگزاری آزمون می نویسی. خودت را نصیحت می کنی که چگونه باید با این مشکلات برخورد کرد.
خودت می گویی آزمون عمومی سایر رشته ها را خوب می دهم اما آزمون عمومی رشته ی خودم را چون برایم مهم است بد می دهد. می گویی در ریاضی و فیزیک و شیمی مطالب را با سرعت فراموش می کنم. این ها همه نشانه ی بارز وجود استرس در زمان برگزاری آزمون های جدی است.
مثالی از مطالبی که باید بنویسی : من چرا سر جلسه ی آزمون های عمومی گروه های دیگه ذهنم کار می کنه ولی سرجلسه ی آزمون عمومی خودم ذهنم کار نمی کنه؟ می دونم دیگه چون نتیجه اش مهمه یک فایلی در مغز روشن می شود و پیاپی پیام می دهد که وای اگر خراب کنی چقدر بد میشه ، دیگه به نتیجه نمی رسم! من صدای فایل را نمی شنوم اما احساسش می کنم. اضطرابی عجیب تمام وجودم را در بر می گیرد. من دیگه اجازه نمی دهم چنین اتفاقی بیافتد. من این بار با بیشترین تمرکز ممکن امتحان می دهم و اجازه ی فعالیت به این فایل را نمی دهم. من فهمیدم مشکل چیست. پس آن را حل خواهم کرد.
توجه کن که این گونه از نوشته ها هر دو سه روز یکبار باید مرور شود.


سوال شماره 2 : سلام ببخشید شاید سوالم خیلی خوب نباشه اما خیلی ذهنم درگیرشه.
چرا این همه ادم میخونن انقدر تست میزنن هی ازمون جامع میدن. کارایی که شما میگین رو انجام میدن اما همشون به اون اندازه ای که خوندن تو کنکور نتیجه نمیگیرن؟
جواب : سوال بسیار خوبی پرسیده ای دختر خوبم. از اول سال تا حالا کارهای زیادی را گفته ام که انجام دهید. آیا همه را انجام داده اید. یا صبر کردید تا من آن ها را در برنامه ها بگذارم و سپس آن ها را اجرا کنید؟ مشکل من نداشتن یار وفادار در اجرای تمامی کارهای درسی است. به همین دلیل تعدادی دانش آموز خصوصی فارغ التحصیل را نیز امسال در برنامه ی کاری خودم قرار دادم. 80 درصد آن ها برنامه های من را به نحو قابل قبولی انجام داده اند. الان بچه هایی داریم که رتبه ی پارسال آن ها 25000 بوده است اما تخمین ها نشان می دهد که در یکی از سه رشته ی پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی قبول می شوند.من این کار را کردم تا به خودم و بقیه ثابت کنم که اجرای یک برنامه ی منظم چقدر می تواند تاثیر گذار باشد. می دانید که اگرچه تبلیغات دروغ فراوانی در این زمینه که دانش اموزانی با رتبه های ضعیف در رشته های خوبی در سال بعد قبول شده اند از طرف موسسات وجود دارد (نه این که نداریم اما خیلی کم داریم) حالا ان شاء الله ما داریم با قدرت به نتیجه می رسیم.تازه به خاطر کرونا دیگر نتوانستند به دفتر من بیایند و کار من با آن قدرتی که می خواستم انجام نشد اما الان الحمدلله داریم نتیجه ی درخشانی می گیریم.
اگر بچه های مدارس قدم به قدم با من حرکت کنند و با من در ارتباط درسی باشند نتیجه ی بسیار خوبی خواهند گرفت. مشکل این است که دیر متوجه این موضوع می شوند.


سوال شماره 3 : سلام. من کتاب تست زیست دهمم رو تموم کردم. میکرو نقره ای گاج رو میزدم. الان کتاب جدید دیگه ای برا دهمم ندارم. به نظرتون اگه الان یه کتاب تست دهم جدید بگیرم میرسم تمومش کنم؟ یا اصلا اگه جامع بگیرم بهتره؟ یه کتاب خوب میشه معرفی کنید. برای عربی و دینی هم منبع مناسبی ندارم یا کامل تست هاش رو زدم.درصد های دینی ام معمولا از 70 تا 90هست. لازمه کتاب جدید بگیرم یا قبلیا رو دوره کنم کافیه؟
جواب : برای زیست شناسی از ای کیو پلاس استفاده کنید. برای عربی و دینی ، همان تست های قبلی را مرور کنید.


سوال شماره 4 : تا قبل از تعطیلات کرونا( تا اواسط بهمن)خیلی خوب داشتم پیش میرفتم و همه درصدام بالای ۶۰ بود(میانگین در همه دروس) ولی توی تعطیلات خیلی کم خوندم.توی بهمن و اسفند که فوقش روزانه ۶ ساعت میخوندم و بعضی روزا هم نمیخوندم.از فروردین به بعد هم کلااااا کتابارو بستم گذاشتم کنار و اصلا سمتشون نرفتم تا الان.
حالا میخوام شروع کنم به خوندن که واسه کنکور یکم نتیجه رو بهتر کنم ولی نمیدونم از کجا دقیقا باید شروع کنم و چیکار کنم.
بعضی دروس پایه رو هنوز نرسیدم بخونم حتی!
دوازدهم درس نخونده ندارم البته به جز زیست که فصلای ۶ و۷ رو بلد نیستم.
راستی تست های کنکور های سالای قبل هم هنوز نزدم.
میشه راهنماییم کنین و بگین که باید چیکار کنم؟؟
جواب : فصل هایی را که قبلاً نخوانده اید و در آن ها زمینه ی کافی برای یادگیری ندارید را حذف کنید. مثلا! فصل 6 و 7 زیست شناسی دوازدهم را حذف کن. دروس پایه ای که آن را نخوانده ای و یادگیری آن ها برایت حتی نسبتاً دشوار است را نیز حذف کن. حالا یک حجم مطالعه ای کوچک خواهی داشت که می توانی با قدرت طی سه هفته ی آینده آن ها را مرور کنی و بعد با دادن کنکورهای 96 تا 98 شرایط لازم را برای کسب یک نتیجه ی نسبی به دست آوری. زود و بدون وسواس حذف کن و بلافاصله مطالعات خودت را آغاز کن.


سوال شماره 5 : سلام خوبين خيلي وقت بود پيامي نداده بودم چون همه چي روال بود درسمو ميخوندم و انگيزه داشتم و اينا كم كم يه سري حرفا شنيدم ترسيدم ، چجوري ميخواي تو يك ماه و نيم جمع كني ، تو اگه زير ده هزار شدي جايزه ميديم بهت ، اصلا مگه از روانشناسي ميشه پول دراورد و ...
يعني روانشناسي انقدري پول نداره كه من بتونم بلخره تو بيست ى چهار پنج سالگي مستقل شم؟
خيلي ترسيدم اين ترس از لحاظ رواني داره جلومو ميگيره كه الكيه تلاشم و اينا چيكار كنم بابتش؟
جواب : دختر خوبن نگران نشو، سرت را بالا بگیر ، گوش هایت را هم بگیر و با تمام قدرت برنامه های من را اجرا کن. مشکلات اجرای آن ها را هم با من در میان بگذار. حتماً روان شناسی قبول می شوی.
آن هایی که از روان شناسی بلد نیستند پول در آورند با هیچ رشته ای این کار را نمی توانند بکنند. عده ای در خانه اشان می نشینند و فقط امواج منفی برای جوانان ما ارسال می کنند. من با همین روان شناسی وقتی در سن 25 سالگی بودم در آمد معادلم بر اساس نرخ ثابت (امروز) حدود 25 میلیون تومان در ماه بود. حالا این ها برای خودشان روضه خوانی کنند!!!
به شما هم می توانم این چنین بودن را یاد دهم. ا اول قرار شد روان شناسی قبول شوی. زود باش برو سر درسهایت و تردید نکن.


سوال شماره 6 : سلام استاد من کنکور۹۷ شرکت کردم و الان دانشجوام میخوام سال ۱۴۰۱ دوباره شرکت کنم و کتابهای تست IQ و گاج و نشرالگو و دوردنیا زیادی دارم که زمان کنکور اصلا ازشون استفاده نکردم با توجه به اینکه نظام آموزشی تغییرکرده از کدوم کتابهام میتونم استفاده کنم و چه مباحثی؟
جواب : از کتاب های فیزیک ، ریاضی، عربی و زبان می توانی استفاده کنی. ولی بقیه به درد شما نخواهند خورد.


سوال شماره 7 : سلام آقای موحد نژاد...بهترین کتاب که درسنامه ی خوبی برای فیزیک و ریاضی یازدهم تجربی هست رو میشه معرفی کنین.
جواب : به خدا بهترین درسنامه کتاب درسی است. اما درس نامه های کتاب هایی مانند سیرتا پیاز و خیلی سبز معمولاً برای منظور شما مناسب هستند. تمرینات کتاب درسی در ریاضی و فیزیک منبع اصلی طراحی سوال در کنکور سراسری هستند، اما متاسفم که کسی به این موضوع توجه نمی کند!


سوال شماره 8 : سلام پیام شماره 29 سوال 18 هستم. خیلی ممنون بابت حرفاتون حالم بهتر شد و گریه هامم کمتر شده. چند روزی نتونستم درس بخونم اما دیگه تصمیم گرفتم از فردا (21تیر) شروع کنم و تا اخرش دیگه خسته نشم... امیدوارم!
بعد من برای فیزیک گرما و فشار رو حذف کردم. اگر سوالات اونو جواب ندم و مثلا ۲تا غلطم داشته باشم درصدم چند میشه؟ و اینکه دوتا فصل حذف کردم زیاد نیست؟ البته فصل یک دهم هم تقریبا میشه گفت حذفه چون خیییلی وقته نخوندمش. بنظرتون روش وقت بذارم بخونم؟
برای ریاضیم فقط با احتمال و دنباله مشکل دارم ولی بعضی سوالاتشو میتونم جواب بدم. حذفشون کنم یا تست بزنم که قوی شم؟
جواب : در فیزیک با حذف فصل های 1 و 3 و 4 دهم شما به حداقل 22 سوال می توانید جواب دهید که اگر دو تا هم غلط داشته باشید درصد شما می شود 65 درصد. البته چون شما وضعیت درسی بسیار خوبی داری بهتر است فصل 1 دهم را بخوانی.
در ریاضی آن دو مبحث را حذف کن و تمرکزت را روی بقیه بگذار. اگر حواست را جمع کنی بهترین نتیجه را خواهی گرفت.


سوال شماره 9 : سلام.ببخشید من امروز کنکور ۹۶ رو در خانه به مدت ۳:۳۰ از خودم گرفتم و توی تخمین رتبه ی قلمچی که کنکور ۹۶ رو زدم رتبم بین ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ شد در صورتی که اخرین سنجشی که فک‌کنم یه ماه پیش برگزار شد رتبه ی من ۴۲۰۰ شده بود در منطقه ۱.البته تو کنکور ۹۶ مثلا روی شیمی وقت نگذاشتم چون هنوز خیلی خوب نیستم و دارم با کلاس نکته و تست پیش میرم مطمئنم تو کنکور درصد شیمیم رو بالاتر میزنم ولی الان من نمیدونم دلم به اون رتبه ی ۴۲۰۰ خوش باشه یا به ۹۰۰۰ این سری.راستش یه کم استرس گرفتم.تازه همون درصد ها رو توی کنکور ۹۸ زدم و رتبه بین ۱۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ شد.
جواب : در آزمون 1 ماه پیش سنجش ضریب حدود 1 و هشت دهم بود یعنی رتبه ی 4200 را در عدد یک و هشت دهم ضرب می کردیم تا رتبه ی واقعی فرد تا آن لحظه بدست بیاید. بنابراین رتبه ی شما حدود 7200 تخمین زده می شده است.
این واقیت موضوع بود.(می دانید که من بنای دروغ گفتن به آدم ها را ندارم و معتقدم راستش را باید به مردم گفت تا خودشان تصمیم بگیرند، نه آن که با دروغ گویی سعی در هدایت مردم داشته باشیم!!!)
اما واقعیت مهم دیگر این است که پیگیری درسی شما طی همین 37 روز باقیمانده تاثیر بسیار زیادی در بهبودی نتایج شما خواهد گذاشت و می توانی رتبه ی 7200 را به زیر 3000 برسانی. پس جدی باش و برنامه ها را با قدرت اجرا کن. امیدوارم به آرزوهایت برسی عزیزم.


سوال شماره 10 : سلام خسته نباشید اگه میشه پیاممو نزارین.................................
من سنجش دادم میخواستم بدونم از نظر شما چطور بود ............................
جواب : آزمون سنجش 20 تیرماه آزمون خوبی بود. اگرچه مثل همیشه شلخته گری های خودش را در انتخاب سوالات داشت.
از نظر من در تمامی دروس بجز ریاضی و فیزیک نتیجه ات خوب بوده است. اما دختر خوبم شما نمی توانید بدون این دو درس در کنکور به نتیجه ی خیلی خوبی برسید. بنابراین لازم است حتی اگر در این دو درس ضعیف هستید با حذف برخی از فصل ها حجم آن را کم کرده و خودتان را برای گرفتن حداقل دو تا 50 درصد در این دو درس آماده کنید.


سوال شماره 11 : سلام من عربیم خوبه و بااینکه خیلی وقته نخوندمش درصدم ۸۰هست. الان خیلی سبز دارم ولی قواعداشو قبلا زدم. کتابی هست که فقط قواعد داشته باشه؟ ترجمه لازم ندارم
جواب : از کتاب میکروطلایی گاج استفاده کنید.


سوال شماره 12 : سلام اقای موحد نژاد چند تا سوال دارم؛ الف- برای این برنامه جدیدی که دادید من کتاب ای کیو پلاس زیست ندارم؛ بجاش میشه از میکرو یا آی کیو هر پایه بصورت جدا ینی( مثلا ای کیو دهم) استفاده کنم؟
ب- کتاب پیش شیمی چی استفاده کنم بهتره؟ کتاب پایه شیمی من خیلی سبز هست
ج- راستش مردد بودم که این سوالو ازتون بپرسم یا نه ولی میگم،من تا حالا به هزار و یک دلیل تقریبا هیچی نخوندم |: ( البته میتونستم به هزار و دو دلیل بخونم ولی خب!!!) و میدونم که کلییی از دوستانم هم همینطورن
تازه من چند روزه که شروع کردم اونا اصلا شروعم نکردن؛ البته من کاری به اونا ندارم
راستش هدفی که من جدیدا بهش فکر کردم و دوستش دارم و میخام که بهش برسم ربطی به کنکور و رسته دانشگاهی نداره
اما میخاستم ببینم اگه از همین الان به بعد با برنامه شما پیش برم خوبه یا آب توی هاونگ کوبیدنه؟
درباره هدفی که دارم بهتون میگم ولی خوااااهش میکنم فقط خودتون بخونید و منتشرش نکنید ..................................
ممنون از شما و راهنمایی های خوبتون.
جواب : الف- عیبی ندارد هر دو کتابی که گفته ای مناسب هستند.
ب- برای پیش هم می توانید از همان خیلی سبز استفاده کنید.
ج- نخیر اصلاً آب در هاون کوبیدن نیست. اگر این 37 روز را جدی باشید بسیار پیشرفت می کنید.
برای آن شغلی که دوست داری باید ظاهری کاملاً مقبول داشته باشی. بلد بودن زبان انگلیسی هم بسیار مهم است. فقط باید حواست به آگهی های پذیرش در این رشته باشد، نمونه ای از آن را برایت آورده ام.
با توجه به گسترش شبکه پروازی و افزایش تعداد هواپیماها و در راستای ارائه خدمات شایسته به مسافرین محترم ، شرکت هواپیمایی ماهان ، تعدادی "مهماندار خانم" برای شهر "تهران" و فقط از میان "خانمهای متقاضی که از تاریخ ۱ آذرماه ۹۵ لغایت ۱۰ تیرماه ۹۶ ثبت نام کرده اند"، می پذیرد.
در همین راستا، پیامک و ایمیلی در روزهای "دوازدهم ، سیزدهم و چهاردهم تیرماه" ، صرفاً برای "واجدین شرایط" ارسال می شود و طبیعتاً کلیه متقاضیانیکه در این سه روز، پیامک یا ایمیلی از سوی شرکت ماهان دریافت ننمایند، واجد شرایط برای حضور در فرایند جذب تشخیص داده نشده اند.
لازم به ذکر است که فهرست واجدین شرایط از طریق خود سامانه و با توجه به شرایط اختصاصی پذیرش مهماندار (ساکن تهران، ۱۸ تا ۲۵ ساله، دیپلم تا لیسانس و قد بین ۱۶۵-۱۸۰ سانتیمتر) تهیه شده است.
خانمهایی که پیامک یا ایمیل دریافت می نمایند، می توانند طبق جدول زیر جهت انجام فرایند بررسی مدارک و معاینات پزشکی اقدام نمایند.


سوال شماره 13 : الف- باعرض سلام ببخشید اگر کسی در کتاب آی کیو پلاس تست جدید نداشته باشد و همه را در بعضی از فصول تمام کرده باشد باید چه کار کند؟
ب- اینکه من دیروز که باید آزمون می‌دادیم حالم اصلا خوب نبود و نتونستم نه آزمون سنجش بدم و نه خارج ۹۵! به نظرتون اینا رو کی بدم
ج- میخواستم بهتون بگم که می خوام که فصولی از فیزیک رو حذف کنم" کل دهم به اضافه الکتریسیته جاری "البته فقط از خدا می خوام که اونایی که حذف نکردم رو بتونم جواب بدم البته در حرکت هم مشکل دارم:( (همونیم که گفتم میخوام فیزیک رو ۲۰ درصد بزنم)
د- آقای موحد نژاد اینکه میگن کنکور ۳ ساعته یعنی چی؟
جواب : الف- می توانید تست های غلط و نزده ی قبلی خود را در زیست شناسی مرور نمایید.
ب- بعد از پایان دوره ی چهارم مطالعاتی از آن ها استفاده نمایید.
ج- اگر درصد فیزیک شما در آزمون های گذشته زیر 30 درصد بوده است، حذفیاتی که به آن ها اشاره کرده ای کمک کننده است. اما اگر درصد فیزیک های آزمون های قبلی ات بالای 30 درصد است، مقدار حذفیات شما زیاد است. یک تا دو فصل را برگردان.
د- بحثی مطرح است که با توجه به زمان طولانی برگزاری کنکور و وجود همه گیری کرونا تعداد سوالات کنکور را کاهش دهند. اما این بحث هنوز جدی نشده است.


سوال شماره 14 : اقای موحد نژاد دوباره سلام
من همونیم که گفتم هدفی که دارم ربطی به کنکور و ... نداره
یکی دو ساعت پیش پیامم رو فرستادم
خواستم دوباره بگم که درسته که هدف من ربطی به کنکور نداره اما من دلم میخواد در کنار اون یه تحصیلات دانشگاهی هم داشته باشم
بیشتر از هر چیزی هم به رشته زبان علاقه دارم که البته قبولی تو این رشته در تهران فکر نکنم کار راحتی باشه
بنظرتون چیکار کنم که بتونم موفق بشم؟
از بین عمومی ها ادبیات و دینیم خیلی خوبه
درباره اون بخش تخصصی زبان چی بخونم خوبه؟
برای همین الان دارم برنامه جدیدتون رو دنبال میکنم
گفتم بهتون بگم که فکر نکنید الان سوالام و درس خوندنم بی جهت و بیخود هست و بد برداشت نکنید♡
جواب : دختر خوبم من هرگز برداشت بدی از حرف های شما ندارم. به نظرم دختری که هدف معلومی داشته باشد، در زندگی خود موفق خواهد بود. حتی طرز نگارش شما را نیز پسندیدم. رشته ی زبان برای شغلی که می خواهی داشته باشی عالی است.
برای زبان تخصصی کتاب new bridging the gap را می توانید تهیه کنید و مطالب آن را نیز مطالعه نمایید. این کتاب توسط سازمان سنجش برای زبان تخصصی گروه آزمایشی زبان های خارجی معرفی شده است.


سوال شماره 15 : ادبیات ۷۲ عربی ۸۴ دینی ۶۹ زبان ۹۴
ریاضیات ۴۴ فیزیک ۳۵ شیمی ۴۱
نظرتون راجع به درصدامو لطفا بگین و اینکه تراز کنکور مثله آزمونهای سنجش قلم چیه؟مثلا برای زیر ۲۰۰۰ تراز باید چند باشه؟
جواب : به نظرم عمومی هایت عالی است و کمک بسیار زیادی به گرفتن رتبه ی خوب خواهد کرد. در اختصتصی ها باید با دوره و تست زنی های جامع حدود 10 درصد بر آن ها بیافزایی و در این صورت رتبه ی شما ان شاء الله در کنکور بهتر از 1500 خواهد شد و اگر اختصاصی ها 20 درصد پیشرفت کند رتبه شما 600 خواهد شد.


سوال شماره 16 : سلام خسته نباشید اقای موحد نژاد
من تا به امروز درس نخوندم ولی تصمیم دارم همین چند روز باقی مونده رو استفاده کنم البته برای من که در حد صفرم و دانش اموز قوی ای محسوب نمیشم نتیجه مطلوب گرفتن برای امسال احتمالا شدنی نیست ولی همین چند روزم نمیدونم شاید یه چیزی شد از اونجایی که هیچ چیزم معلوم نیست!
فوقشم یه سال دیگه پشت کنکور می مونم!
یکم این اواخر افسردگی گرفته بودم فکر کنم ، از اونجایی که تقریبا این یه ماه اخیر رو همش تو تختم بودم و خیلی هم گریه کردم، تقریبا چند روز اول که ساعتی یه بار گریه می کردم حالا شاید به نظرتون دروغ بگم ولی جدی گفتم هرچند مهم نیست و تموم شد دیگه و خب هیچ کدوم از نهایی هامو نخوندم به جز دوتای اول پاس شدم فقط در این حد! بازم خوبه البته!
حالا به نظرتون چیکار باید بکنم
هرچند قبلا ازتون راهنمایی زیاد گرفتم و متاسفم که این جوری بودم و انجام ندادم
امیدوارم منو ببخشید و دوباره بهم کمک کنید
ببخشید انقدر طولانی شد
و ممنون بابت زحماتتون
جواب : دخر خوب و عزیزم، گریه هایی را که را که توضیح دادی ، متاسفانه الان در بین بچه های کنکوری بسیار شایع است. خوشحالم که می خواهی از وقت باقیمانده استفاده کنی و خوشحالم که می گویی فوقش قبول نمی شوم. وقتی سناریوی قبول نشدن را در ذهن خودت طراحی می کنی، در واقع در حال سرکوب استرس های خودت هستی و این باعث افزایش توانایی ذهنی شما برای درس خواندن در زمان باقی مانده خواهد شد.
لازم است برنامه ی دوره ی چهارم مطالعاتی را انجام دهی. لازم است تعدادی از فصل هایی که دچار مشکل جدی در آن ها هستی را حذف نمایی و لازم است بدون توجه به آن چه گذشته است، سرت را بالا بگیری و تا روز کنکور تلاش کنی. وقتی رتبه ات آمد به طور طبیعی تصمیم خواهی گرفت که به دانشگاه بروی و یا یک بار دیگر کنکور بدهی.


سوال شماره 17 : سلام ببخشید کدوم مهندسی هارو تا مقطع دکتری میتونیم بخونیم؟
جواب : همه ی مهندسی ها را می توان تا دوره ی دکترا PhD ادامه داد. مگر مهندسی های علمی و کاربردی که آن هم به شما ارتباطی پیدا نمی کند.


سوال شماره 18 : سلام خسته نباشید میشه برای زیست به جای کتاب آی کیو پلاس از منابع دیگ یا میکرو طلایی استفاده کرد؟ یا باید حتما ای کیو را تهیه کنیم؟
جواب : نه ضروری که نیست. اما شاید کمک قابل توجهی بکند. کتاب میکروطلایی هم کتاب قابل قبولی است.


سوال شماره 19 : با عرض سلام خدمت آقای موحد نژاد
من قبلا دانش آموز شما نبودم اما به وسیله یکی از دانش آموزان شما با شما آشنا شدم و با توجه به تعاریفی که او از شما میکرد فکر کردم خوب میشود اگر مشکلم را با شما در میان بگذارم و شما کمکم کنید.
من پسری ............................................................
لطفا متن پیامم رو منتشر نکنید .
جواب : وقتی در جامعه ای زندگی می کنیم که هر لحظه در التهاب است، وقتی در جامعه ای زندگی می کنیم که خبرهای بد زیادی (اگرچه به ما مربوط نمی شود) به ما می رسد. وقتی پاندمی کرونا بسیاری را خانه نشین می کند، وقتی در فضای محیطی سرزمین ما امواج منفی زیادی در رقصند، اندکی حواسمان نباشد، اسیر این امواج می شویم.
حالا اگر این آدم مثل من آدمی احساسی باشد، آدمی باشد که رنج های پیرامون خودش را درک می کند، این امواج خیلی زود او را اسیر خواهند کرد.
زندگی شما به رنگ نیاز دارد، این رنگ هم می تواند از جنس سال های 95 و 96 باشد و هم می تواند از رنگ های مشابه و یا مخالف شکل بگیرد. مدتی است با توجه به شرایط اسیر این بی رنگی هستی. افسردگی، ناشی از این بی رنگی هاست. ما موجوداتی اجتماعی هستی آدم جدید نبینیم حالمان بد می شود. این آغاز افسردگی است و نه عمق آن می توانی خیلی سریع از آن خارج شوی.
رشته ای که می خوانی هم برای کار در ایران بسیار مناسب است و هم برای مهاجرت. دنیای ما بسیار بزرگ است. زندگی شما هم بسیار طولانی و زیبا ، عطرت را بزن، لباست را عوض کن و برای خوب زندگی کردن و فرستادن امواج مثبت به خواهر و اطرافیانت آماده شو. مواظب باش دنیایت فقط شهر و کشورت نباشد.


جواب سوال 20 : سلام
درصد های سنجش ٢٠تیر ادبیات ۶٠ عربی٧٠ دین و زندگی ٨٠ زبان انگلیسی ۶۵ ریاضی٢٠ زیست شناسی۶۵ فیزیک٣٢ شیمی٣٠
نظرتون رو میخواستم بدونم. برای این آزمون خیلی تست شیمی و ریاضی و فیزیک زده بودم. همه سوال ها رو بلد بودم و همه برام آشنا بودند. دیگه نمیدونم چی کار کنم بهتر بشه. مشکل بی دقتی هام هنوز رفع نشده.
جواب : عمومی ها و زیست شناسی ، خوب است. اما تمرینات گسترده در سه درس ریاضی و فیزیک و شیمی باید ادامه پیدا کند. تست هایی که در این سه درس می زنی را به شدت افزایش بده و با زمان گیری تست زنی کن و تعداد آزمون هایی را که می دهی افزایش بده، به تدریج شرایط بهتر می شود. نیمی از وقت روزانه ی شما به این سع درس اختصاص یابد.


سوال شماره 21 : سلام خسته نباشید میخواستم بدونم حالا که با دستکش و ماسک کنکور میدیم میشه مثلا سر جلسه وقتی که نشستیم ماسکو برداریم؟ مثل نهایی. چون هرجور فکر میکنم نمیتونم چهارساعت مداوم این ماسک مزخرفو رو صورتم تحمل کنم.
جواب : فکر می کنم 80 درصد بچه ها نتوانند این ماسک را در جلسه ی امتحان تحمل کنند. بنابراین برای انجام این کار تنها نیستی و سازمان سنجش نمی تواند جلوی برداشتن ماسک را بگیرد. اما در هر حال شرط احتیاط این است که یکی دو آزمون خانگی را با ماسک از خودت بگیری.


سوال شماره 22 : سلام. من نتایج آزمون سنجشم رو پیش تر براتون فرستادم. دروس فیزیک و ریاضی و شیمی رو خیلی میخونم و خیلی سوال ازش حل میکنم. همونطور که میدونید سرعتم کم بود. حالا یه کم بیشتر شده. نمیخوام درصدم خیلی زیاد بشه. فقط میخوام اونقدر که زحمت میکشم نتیجه بگیرم که متاسفانه اصلا اینطور نیست. دیگه تازگیا دارم فکر میکنم که خنگم. بس که غلط های الکی دارم. خواهش میکنم کمکم کنید حداقل درصد شیمی ام رو 20 درصد بیشتر کنم.
جواب : نگران نباش، تعداد تست هایی را که در شیمی و ریاضی و فیزیک می زنی افزایش بدهید. مثال : فصل 1 فیزیک یازدهم را می خوانیم و بعد تصمیمی می گیریم به 80 سوال پاسخ دهیم برای این منظور لازم است 80 دقیقه به خودت فرصت بدهی و با تمام سرعت به حل تست ها بپردازی (مانند این که داری یک امتحان 80 تستی فیزیک می دهی) بعد از اتمام وقت تعداد درست و نزده ها و غلط ها را شمارش کنید و به سراغ تست های غلط و نزده رفته و آن ها را نیز فرابگیرید. تمرینات شما باید با زمان اعلام شده و با تعد اد تست زیاد همراه باشد، تا به تدریج شرایط نتیجه گیری شما تغییر کند.


سوال شماره 23 : سلام جناب موحد نژاد
من از شاگردهای پارسال شما هستم، نمیدونم خاطرتون هست یا نه ولی آدرس میدم: ........ – مدرسه ......... - رتبه منطقه 1: .... - دانشجوی برق امیرکبیر
خیلی خیلی اتفاقی یادم افتاد به سایت شما سر بزنم، پیام ها رو خوندم و خیلی از اتفاقات پارسال رو تو ذهنم مرور کردم :)
خواستم عرض ادبی بکنم و ازتون بازهم تشکر کنم چون معتقدم شما سهم خیلی زیادی تو پیشرفتم داشتید و جایی که الان هستم بخش عظیمی ش به خاطر راهنمایی های شماست؛ هم در طول سال هم در همایش انتخاب رشته؛ اگرچه برق گاهی اوقات طاقت فرساست ولی لذت بخشه :))
(البته پیام دادم که خودتون بخونید و وقت بچه ها گرفته نشه ولی اگر احیاناً خواستید بذارید اون آدرس اولش رو نذارید)
مجددا سپاس فراوان
جواب : این وجود آدم های قدرتمندی چون شماست که به من انرژی و امید می دهد. امیدوارم در همه ی عرصه های زندگی موفق و سرافراز باشی.


سوال شماره 24 : آقای موحد نژاد من پشت کنکوریم و پارسال سر بحث تعویق به خاطر سیل وارد حاشیه شدم وکلی فرصت از دست دادم ؛امسال میخوام واردحاشیه تعویق نشم ولی همش نگرانم چی میشه چون پشت کنکوریم ودیگه هم خسته ام وهم شرایط استفاده از کتابخونه رو ندارم وهمش ذهنم میره به سمتی که اگه تعویق اتفاق بیوفته برنامه که چیدم به هم بریزه یا فراموش کنم مطالبو یا خستگی غلبه کنه دیگه نتونم بخونم و...
آقای موحد نژاد بنظر شماآیا امکان تعویق مجدد هست؟
جواب : امکانش که هست ولی فعلاً احتمال آن زیر 50 درصد است. اما من اگر جای شما بودم نگران نمی شدم. شما آرمانی بزرگ در سرت داری وگرنه پشت کنکور نمی ماندی. اگر به تعویق افتاد به فال نیک بگیر چون این خستگی بر بیشتر بچه ها چیره خواهد شد و اگر شما خسته نشوی برنده بزرگ این میدان خواهی بود. مطمئنم هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارند.


سوال شماره 25 : سلام ببخشید الان باید رتبه در سهمیه سنجشو ضربدر چند کنیم؟ و اینکه اگه ۲۰۰۰ باشم امیدی هست زیر ۲۰۰۰ شم تو کنکور؟ یعنی تا اون موقع بهتر میشه؟
جواب : رتبه را در 1 و هفت دهم ضرب کنید. برای شما می شود 3400 و با اطمینان می توان گفت شانس کسب رتبه های زیر 2000 به شرط استفاده ی کامل از فرصت باقیمانده را دارید.


سوال شماره 26 : سلام. می خواستم درصد های سنجش ایندفعه و بگم :
عمومی:ادبیات ۳۲ عربی۶۵دینی ۵۷ زبان ۳۲
اختصاصی :ریاضی ۲۱ اقتصاد ۵۷ علوم و فنون ۵۲ عربی ۸۱ تاریخ و جغرافی ۳۲ جامعه ۶۵ فلسفه و منطق ۴۲ روانشناسی ۵۶
رتبه هم ۴۷۳ شد .
راستش سوالی که داشتم :
الف_ من ادبیات قرابت به شدت اشکال دارم و نمی دونم باهاش چی کار کنم ؟
ب_ من سرعت دوره دروسم بالاست شما در برنامه تون گفته بودید هر سه هفته درس ها دوره بشه ولی من در ۵ روز تونستم همه درس ها را دوره کنم . من بقیه شو تست بزنم ؟
ج_تاریخ و جغرافیا پایه به صورت گزینشی خوندم الان شروع کنم به دوره یا بذارم نزدیک کنکور بهتر هست ؟
د_ یک هفته به کنکور بیشتر بخونم یا تست بزنم ؟
جواب : نتیجه شما قابل قبول است و الان رتبه ات حدود 800 تخمین زده می شود.
الف – برای بهبود نتیجه ی قرابت اولاً باید قلمروهای فکری و زبانی ادبی موجود در هر درس از ادبیات را بخوانید و سپس با پاسخ دهی منظم به حدود 300 تست در این بخش به مهارت برسید (روزانه 30 تست به مدت 10 روز)
ب- بله تعداد تست هایت را بیشتر کن ولی دختر خوبم اگر هر ده روز یک بار همه ی دروس را دوره کنی من بسیار خوشحال تر خواهم بود.
ج- همین الام مرور کن وگرنه نزدیک کنکور وقت زیادی را از شما خواهد گرفت و در دوره های سریع شما مزاحمت ایجاد خواهد کرد.
د- بیشتر بخوان


سوال شماره 27 : سلام امیدوارم حالتون خوب باشه من دیروز با شما صحبت کردم اما هنوز نتیجه سنجش من نیومده بود امروز اومد
ادبیات 18 عربی 77 دینی 82 زبان 85 ریاضی 51 زیست 70 فیزیک 36 شیمی 47
در عمومی ها به جز ادبیات که خیلی بدتر از انتظارم شده به نطرم خوب عمل کردم
الف- البته در یه تحلیلی از ادبیات این ازمون دیدم که سوالا خیلی دور از کنکور بوده
ب- مشکلم در عربی حدودا برطرف شده و چند تا ازمونه درصدم همین حدودا میشه و از چهل پنجاه نجات پیدا کردم
اما فیزیک.....البته با توجه به صحبت های دیروز الان میدونم چیکارش کنم
در زیست همونطور که گفتم شد و بد نشده
ج- درصد هایی که تو سنجش میگیرم نسبت به درصد های قلم چیم و حتی کنکور هایی که گرفتم تو شیمی خیلی متفاوته من شیمی بدی ندارم و خودم حس میکنم خیلی میتونم درصد عالی توش بگیرم اما مثل اینکه باید تلاشم چند برابر کنم فقط خواستم درصد هامو بگم و رتبه در سهمیم 2004
جواب : دختر خوبم نتیجه ی شما برای الان مطلوب است ولی باید با قدرت و سرعت به تصحیح نتیجه ی فیزیک و شیمی اقدام کنی.
الف- راستش را بخواهید از نظر من سوالات ادبیات به جز یک تا دو سوال کاملاً استاندارد بودند و ممکن است در کنکور با همین حالت در اختیار شما قرار بگیرند. بنابراین مواظب ادبیات باش. باید تسلط کاملی بر لغات و قلمروهای فکری و زبانی و ادبی داشته باشی.
ب- می شود گفت که عربی کاملاً خوب شده است. اما مرور شما در این درس باید تا روز قبل از کنکور استمرار یابد.
ج- در این آزمون درصد های سنجش قابل استناد بودند. و رتبه در سهمیه ی شما رتبه ی 3400 را در لحظه ی فعلی نمایش می دهد و این نشان می دهد که برای کسب رتبه های زیر 1000 باید فشار درسی زیادی را متحمل شوی ولی با شناختی که از شما دارم، انجام آن در صورت پیگیری همه جانبه ی شما کاملاً امکان پذیر است. من مطمئن هستم اگر ساعت درسی شما حدود 13 ساعت در روز باشد و شدت تمرینات شما در دروس ریاضی و فیزیک و شیمی افزایش یاید، نتیجه گیری شما قطعی است.


سوال شماره 28 : آقای موحد نژاد من انقدر استرس دارم که وقتی دارم درس میخونم اصلا تمرکز ندارم بنظرتون چی کار کنم
جواب : کاملاً درست می گویی، استرس زیاد تمرکز را کاهش می دهد و تمرکز کاهش یافته مانع از باز آوری اطلاعات موجود در مغز می شود.
استرس بر دو نوع است.
1- استرس بدون دلیل : که درمان دارویی دارد و با مراجعه به پزشک و مصرف داروهای ضد اضطراب تسکین می یابد.
2- استرس با دلیل : که نیاز به درمان دارویی ندارد. در استرس هایی که دلیل دارند، مثلاً احساس این که دیگر نمی رسم که در کنکور نتیجه ی خوبی بگیرم! چون از درس ها عقب هستم. بجای دادن دارو به فرد، باید به سراغ منشا استرس رفت و آن را سرکوب کرد. یعنی باید به آن آدم برنامه داد و گفت که بر اساس آن برنامه عمل کند و با تکیه بر آن بر استرس خود غلبه کند.
دختر خوبم به من اعتماد کن و با اعلام مشکلات خود از من برای کاهش این استرس کمک بگیر. فقط یادت باشد که لازم است بدانم منشا این استرس از نظر خودت چیست؟ بنابراین منتظر پیام های بعدی شما هستم.


سوال شماره 29 : سلام وقتتون بخیر
الف) میخواستم بدونم چقدر میتونیم به نتیجه سنجشی که جمعه برگزار شد متکی باشیم
ب)چجوری میتونم درصد ریاضی و فیزیکو افزایش بدم چون جزوه هارو مطالعه کردم و بعد دادن ازمون های جامع هر دفعه غلط هام چیز های مختلفیه و نمیتونم دقیق بگم که خب ضعفم روی چیه که برطرفش کنم
ج) شما توی برنامه جدید دوره ی شیمی گذاشتید از دهم اگر که من از دو هفته قبل شروع کرده باشم دوره شیمیو میتونم از ادامه برنامه پیش برم یا اینکه دوباره از اول دهمو شروع کنم و مطابق برنامه باشم؟ برای عربی و زبان هم همینطور
جواب : الف- نتیجه ی سنجش جمعه نشان دهنده وضعیت شما تا زمان برگزاری این آزمون است. اما نتیجه ی شما در این آزمون و یا هر آزمون دیگری ، تابعی مستقیم از معلومات شما نیست. ممکن است به دلیل عدم کنترل رفتاری و به هم ریختگی ذهنی در جلسه ی آزمون نتیجه بسیار بدتر از واقعیت باشد. بنابراین نه با غوره ای از سنجش سردیتان کند و نه با مویزی از آن گرمی!!!
ب- باید با پاسخ دادن به تعداد بسیار زیاد تست، بر تجربه تست زنی خودت افزوده و با زمان گیری در پاسخگویی به این تست ها حضور دهن خودت را افزایش دهید. در این حالت نتایج این دو درس رو به بهبودی خواهند رفت.
ج- نه ، این برنامه را می توانید بر اساس وضعیت مطالعاتی خودتان تغییر دهید و نباید کوکورانه آن را اجرا کنید. بنابراین نظرات خودتان را در اجرای برنامه دخالت دهید.


سوال شماره 30 : رتبه ایندفعه سنجش 20 تیر رو ضرب در چند کنیم که رتبه کنکور در بیاد؟
جواب : در عدد یک و هفت دهم


سوال شماره 31 : ببخشید لازمه که هر‌ازمونی ک از کنکور های سال قبل از خودمون میگیریم رو تحلیل کنیم یعنی سوالایی ک علط نوشتیم یا ننوشتیمو دوباره حل کنیم و یاد بگیریم؟
جواب : اگر تعداد سوالات غلط و نزده ی شما زیاد نیست، کار خوبی خواهد بود.


سوال شماره 32 : سلام آقای موحدنژاد رتبه سنجشم در سهمیه 1036 شده و معادل کنکور 98 ، 15309 هست. لطفا بگین کدوم درسته...
جواب : رتبه ی معادل سنجش کاملاً غلط است. اگر می خواهید رتبه ی حدودی خود را در بین داوطلبان کنکور تا لحظه ی برگزاری آن آزمون بدانید، لازم است 1036 را در یک و هفت دهم ضرب کنید. پس رتبه ی معادل شما حدود 1800 است.


سوال شماره 33 : منابع کنکور ۱۴۰۰ سلام آقای موحد نژاد .ببخشید برای کنکور۱۴۰۰درباره منابع چن تاسوال داشتم برای کسی که میخواد پشت کنکور بمونه ومیشه لطفا راهنمایی کنید بگید از بین منابع کدومو بخونم یا نیازی هست منابع بعضی درسامو عوض کنم .چون تو یسری درسا چندمنبعی هستم وسردرگمم که کدوم بخونم وآیا لازمه تویه درس چند منبعی بودن؟هدفم دندون هستش.
منابع زیستم =دهم خیلی سبز -یازدهم خیلی سبز-یازدهم قلمچی-دوازدهم نشر الگو-میکرو طلایی -آزمون پلاس گاج دوازدهم -جلد آموزشی دوازدهم میکرو
منابع شیمی=دهم خیلی سبز-یازدهم خیلی سبز-دوازدهم خیلی سبز-یازدهم ودوازدهم قلمچی-میکرو نقره ای پایه
منابع ریاضی=آیکیو پایه -سیرتا پیاز پایه-میکرو نقره ای پایه-میکرو نقره ای دوازدهم-دهم ویازدهم قلمچی
منابع فیزیک =دهم ،یازدهم قلمچی-یازدهم نشر الگو-میکرو نقره پایه -میکرو نقره دوازدهم
منابع ادبیات =میکرو نقره پایه-دوازدهم خیلی سبز-یازدهم قلمچی
آقای موحد بنظرتون ادبیات درس به درس بخونم یا مبحثی؟من مبحثی نشر الگو نظام قدیمی که برای برادرم بوده هم داره از روی اونا هم میشه خوند مثل آرایه ودستور زبان که مشترکه
منابع دینی=دهم مبتکران -یازدهم قلمچی-پایه بهمن آبادی -پایه سیر تا پیاز-دوازدهم مشاوران
منابع عربی=پایه آیکیو -میکرو طلایی گاج -خط ویژه گاج
منابع زبان =جامع مبتکران-پایه سیر تا پیاز -پایه میکرو نقره ای
آقای موحد تو یه درسی مثل شیمی من دهم خیلی سبز ویازدهم جدا دارم و حجمش زیاده ولی چون منبعی بود که معلمون معرفی کرده مجبور بودم بگیرم وحالا نمیدونم تو یه سال میشه خوندش ؟یا مناسب زمانی بودن که من دهم بودم و..
آقای موحد من رویه تصمیمی هم که گرفتم کاملا مصمم وفقط میخوام راهو اشتباه نرم .
اگه پیامو خودتون صلاح دونستید بزارید.
ممنون بابت تمامی زحماتتون ?
خدا قوت
جواب : تمام منابع نوشته شده قابل استفاده و مناسب هستند. الان هم بهتر است من کتاب اضافی به شما معرفی نکنم چون برای سال آینده ممکن است کتاب های بسیار بهتری منتشر شوند.
ادبیات را درس به درس و به صورت کاملاً دقیق بخوانید.
در طول یکسال ما معمولاً از از بیش از یک کتاب تست شیمی می زنیم. بنابراین ، حجم زیاد کتاب خیلی سبز شیمی مشکلی ایجاد نمی کند.
من همیشه دخترانی با اراده و مصممی را که برای رسیدن به آرزوهای خود تلاش می کنند را تحسین کرده ام. امیدوارم شما نیز به آرزوهای زیبایت برسی.


سوال شماره 34 : خواستم بدونم اگر برنامتونو سریعتر تموم میکنیم تست بیشتر بزنیم از همون مباحث یا برنامه فردارو اجرا کنیم؟
جواب : بهتر است زودتر تمامش کنید و به دوره ی پنجم مطالعاتی که شامل آزمون و رفع اشکال است بروید.


سوال شماره 35 : لطفاً پیام منو فقط خودتون بخونید ممنون.....................................................................
جواب : برای یک جمع بندی مفید لازم است برای زیست شناسی با خواندن متن کتاب درسی و تست زنی از کتاب آی کیو پلاس کار جمع بندی را انجام دهید و برای شیمی نیز از کتاب مبتکران به صورت گسترده استفاده نمایید.
زمان باقیمانده برای ایجاد جهش در رتبه کافیست. فقط باید حداقل 13 ساعت مطالعه ی روزانه و جدیت لازم را داشته باشی. زمان کوتاهی باقیمانده است. الان حتی اگر کسی 15 ساعت در روز هم درس بخواند ، به شرط خواب کافی دچار هیچ مشکلی نخواهد شد ولی در عوض نتیجه ی فوق العاده ای خواهد گرفت.


سوال شماره 36 : الف)من نمیتونم هر روز ۱۳ ساعت درس بخونم یعنی اگر مثلاً امروز۱۳ ساعت بخونم فردا ده، یازده ساعت نهایت میتونم درس بخونم به نظرتون چیکار کنم خیلی استرس دارم
ب)واینکه کسانی که باید طبق کلاس هاشون درس بخونن چه جوری خودشونو با برنامه شما منطبق کنند؟
جواب : الف- اگر سرعت مطالعاتی شما بالا باشد و بتوانید با 10 ساعت در روز ، تمامی برنامه های من را اجرا کنید، نیازی به درس خواندن بیشتر نیست.
ب- ما در این سه هفته ، مجموعه ی دروس را دوره می کنیم. اگر در کلاس های شما نیز اساتید در حال دوره ی دروس هستند، می توانید دوره ای را که با معلم خود انجام می دهید جایگزین دوره هایی که من در برنامه نوشته ام بکنید.


سوال شماره 37 : ببخشید من جزو بچه های کنکوری نیستم و جزو بچه های سابق مدرسه هستم.در رشته زیست سلولی مولکولی در حال تحصیلم و کنکور ارشد دادم.با امید بر اینکه پاسخ سوال من رو هم بدین.به نظر شما از نظر بازار کار به سمت رشته تغذیه برم یا روان شناسی؟یا اینکه برگردم مسیر جدیدی رو شروع کنم یا رشته پیشنهادی دیگری دارین
واقعا ممنونتون میشم کمکم کنید
از نظر علاقه هم باید بگم علاقه برام ارجحیت نداره منبع درامد خیلی راضی ترم میکنه.
جواب : با توجه به قرابت بیشتر رشته ی زیست شناسی سلولی و مولکولی با تغذیه ، و پول ساز بودن بالقوه ی این رشته، در فرض سوال فوق تغذیه را پیشنهاد می کنم. اما اگر در رشته ی خودت هم فوق لیسانس بگیری و زبان آلمانی را هم یاد بگیری می توانی بدون هزینه برای گرفتن دکترا در رشته ی خودت به اروپا بروی. رشته ی زیست شناسی سلولی و مولکولی رشته ی پول سازی است. خصوصاً در کشورهای غربی و علی الخصوص در آمریکا.


سوال شماره 38 : میخواستم نظرتون رو درباره درصد هام در سنجش بپرسم.
ادبیات : ۴۸ ، عربی : ۷۰ ، دینی : ۷۰ ، زبان : ۸۶
ریاضی : ۵۰ ، فیزیک : ۴۸ ، شیمی : ۲۸
رتبه کل در سهمیه : ۱۰۸۳
جواب : بجز شیمی بقیه ی نتایج خوب هستند. در حالت فوق رتبه ی شما اگر تا کنکور بهتر یا بدتر نشوی 1800 تخمین زده می شود. اگر حواست را جمع کنی و با زدن تعداد زیادی تست در دروس ریاضی و فیزیک و شیمی بر قدرت آن ها تا حدود 15 درصد اضافه کنی رتبه ات 700 خواهد شد. ببینم چه می کنی.


سوال شماره 39 : سلام آقاي موحدنژاد
ممنون بابت كمك هاتون
در مورد كلاس جمع بندي ها من فقط اونايي رو مي خوام شركت كنم كه فكر مي كنم نياز دارم
يعني همه رو شركت نمي كنم
مثلا در رياضي جلسه كاربرد مشتق و در فيزيك جمع بندي فيزيك يازدهم
چون دارم مي بينم كه با درس خوندن خودم و آزمون دادن دارم پيش رفت مي كنم
به نظرتون كار درستيه؟
جواب : بله دختر خوبم، بسیار کار درستی است.


موفق باشید – موحد نژاد