پیام شماره 11 (سه شنبه 9 اردیبهشت ماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 11 (سه شنبه 9 اردیبهشت ماه 1399)


1- سلام ، از تاخیر یک روزه در ارسال پیام شماره 11 عذر خواهی می کنم. حتماً دیروز وقتی می خواستید وارد سایت من شوید متوجه شدید که در دسترس نیست! اینم سرور میزبانی ماست دیگر!
2- سوالات زیادی در رابطه با امتحانات نهایی و کنکور به من ارسال شده است که سعی می کنم در بندهای شماره 3 به بعد به آن ها پاسخ دهم.
3- زمان شروع امتحانات نهایی فعلاً حوالی 10 تا 17 خرداد ماه اعلام شده است. اگر چه با توجه به میزان شیوع کرونا ممکن است باز هم تغییر کند.
4- امتحانات نهایی از 80 درصد مطالب کتاب های سال دوازدهم برگزار می گردد. بنابراین 20 درصد آخر هر کتاب جزو امتحان نخواهد بود.
5- کنکور 20 روز بعد از پایان امتحانات نهایی برگزار می گردد با این حساب اگر امتحانات نهایی 10 خرداد شروع شود کنکور در 27 تیرماه و اگر 17 خرداد شروع شود کنکور در 3 مرداد ماه برگزار می گردد. اگر هم که موج دوم همه گیری کرونا آغاز شود که دیگر خدا می داند کی امتحانات برگزار خواهد شد.
6- بنابراین شما می توانید فعلاً تعداد صفحات کتاب های خود را در 80 درصد ضرب کنید و باقیمانده را بخوانید! مثلاً اگر کتاب درسی شما 150 صفحه است 80 درصد آن می شود 120 صفحه که می توانید فعلاً 120 صفحه ی اول این کتاب را بخوانید.تا این که وزارت آموزش و پرورش و یا سازمان سنجش محتوای دقیق سرفصل ها را اعلام نماید.
7- پیام شماره 12 ان شاء الله روز شنبه 13 اردیبهشت ماه بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
8- برای همگی شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : هزارتوی موانع سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه ....
جواب : دوست فارغ التحصیل و عزیزمان خواسته است که پیام او را منتشر نکنم. دختر خوب متاسفانه به دلیل شرایط همه گیری کرونا نمی توانم شما را در دفتر کار خودم ملاقات کنم اما با من در تماس باش تا در اولین فرصت بگویم پیش من بیایی.
در ارتباط با کندی ذهن در بیاد آوری کلمات بهم ریختگی ذهنی ، اغتشاش ذهنی ، تلقین فرد به خودش که نمی تواند ، عدم تمرین و تکامل بخش مرتبط با باز آوری کلمات در مغز و درگیری های فکری و نا امیدی و نا رضایتی شدید از شرایط محیطی می تواند تاثیر گذار باشد.
لازم است اولاً ایدئولوژی مشخصی در زندگی برای خودت تعریف کنی. یعنی برای نحوه ی زندگی خود و برای برخورد با مسایل گوناگون ایده های مشخص و استواری داشته باشی (در این راه من می توانم کمک کنم) . ثانیاً باید از کوچکترین حرکت ها آغاز کنی مثلاً وقتی کسی برای شما کاری انجام می دهد یا لطی به شما می کند شما قصد کنی که برای اولین بار بگویی از لطف شما بسیار سپاسگزارم ! از یک جا باید حرف زدن را شروع کرد و به تدریج با بیان کلمات و عبارات قشنگی که قبلاً از گفتن آن ها خجالت می کشیدی به تدریج هاله ها و پوسته های بی اعتمادی از روس مغزت خارج می شود و بخش های مختلف مغز با قدرت دوباره کارکرد طبیعی خودشان را باز خواهند یافت.
شما شروع کن بقیه ی اش را ان شاء الله وقتی شما را دیدم توضیح می دهم.


سوال شماره 2 : سلام جناب موحد دختر من امسال برای انتخاب رشته به کمک شما احتیاج دارم امکان ملاقات حضوری داریم .البته رشته تحصیلی و معدل را فقط برای اینکه فایل ارسال بشه ثبت کردم. انتخاب رشته سال دهم
جواب : متاسفانه الان به دلیل شیوع کرونا نمی توانم شما و دانش آموز را در دفتر کارم ملاقات کنم اما هر وقت این امکان فراهم شود در سایت اعلام خواهم کرد. البته با سیستم ادوبی کانکت خودم شاید بتوانم ترتیب یک ملاقات کوتاه مجازی را ایجاد کنم ولی لطفاً دوباره اواخر اردیبهشت ماه یاد آوری فرمایید.


سوال شماره 3 : امیدوارن حالتون خوب باشه.چند روز پیش هم سول پرسیدم متاسفانه جواب ندادین.
من بخاطر تایم زیادی که قبلا روی فضای مجازی گذاشتم الان در حین مطالعه چشم درد های زیادی میگیرم در حدی که اصلا نمیزاره ادامه بدم.دکتر هم میگه باید به چشمت استراحت بدی .خب من با این شرایط نباید زیاد وقت از دست بدم.پیشنهاد شما چیه؟ممنون میشم جواب بدید.
جواب : پسر خوب من تا حالا به تمامی سوال هایی که برایم ارسال شده پاسخ داده ام.. سوال شما نیز در پیام شماره 9 در سوال شماره 23 پاسخ داده شده است. پس به پیام شماره 9 مراجعه نمایید.


سوال شماره 4 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم شاد و سلامت باشید
من همونی هستم که یک پیام بسیاررر طولانی برای شما فرستاده بود!(شرمندم واقعا)
خواستم مشکلات جدیدم رو بگم بهتون
الف- که من درس های عمومیم و حتی اختصاصیم رو سعی میکنم زودتر تموم کنم تا وقت بیشتری روی تحلیل تست هام بزارم
و خب مطالعه ام یه جورایی رو خونی محسوب میشه و وقتی تموم میشه احساس میکنم نفهمیدم ولی خب تو حل تستام به مشکل نمیخورم اصلا مخصوصا در عمومی ها!(مثلا در همون بار اول بیشتر از ۶ درست دارم)
ولی احساس میکنم این به خاطر تک درس خوندنه که اینجوری مشکلی پیش نمیاد(انگار آدم گزینه های تنها هم جلوش باشه میتونه بزنه)!
و منطقم برای این کارم اینه که با خوندن پاسخ تست ها باز دوره میشه برام و دیگه مشکلی نیست
ب- ساعت مطالعه ام رو نتونستم به ۱۲ برسونم ولی واقعا تلاش میکنم و امیدوارم دیگه حداکثر تا هفته آینده برسونم(ولی خب این منو میترسونه)!
ج- من برای سریع تر تموم کردن، دیگه سوالای جزوه های اختصاصیم رو حل نمیکنم و فقط نکته هاشو میخونم به این امید که تو ماه امتحانات نهایی بخونمشون یا در دوره های بعد
به نظرتون مشکلی نداره؟ یا مثلا میشه به عنوان منبع تست ازشون استفاده کرد به جای کتابکار؟؟!!
و اینکه بعضی عمومی هام مثل دینی رو از رو خود کتاب میخونم و میخوام بعدا برای دوره یا اگه وقت اضافه اوردم یا تو امتحانای نهایی بخونم!
نمیدونم این کارا درسته یا نه ولی وحشتناکه!(چون میترسم چیز خیلی خاصی در جزوه ها باشه مخصوصا که معلم های ما برندن)!
د- معاون ما که میشناسیدشون به من زنگ زد و گفت که ۴ روز بشین فقط فیلمای کلاسای عقب افتاده ات رو ببین چون بعد ازمون نوزدهم مدرسه قراره ۴ روز به شما وقت بده برای جبران کارهای عقب افتاده(که من نمیدونم قضیه چیه چون تو برنامه ی فعلی که شما دادین همچین چیزی وجود نداره!!) و این باعث استرس من شده و خب امروز رو گذاشتم که فقط فیلم ببینم که یکم از استرس ایجاد شدم کم شه!متاسفانه البته!
و یه چیز دیگه که منو ناراحت میکنه اینه که ایشون زنگ میزنند به مادر من و دقیقا همون چیزهایی که خودم به مادرم گفتم و یا حتی خودش دیده و میدونه رو(نمره و تراز و درصد..) جوری میگن که اصلا وضع خونه ما بهم میریزه و مادر و پدرم کلی ناراحت و یا حتی عصابانی میشن!!!!!!
نمیدونم چیکار کنم واقعا!!
ه- اشکالی داره اگه تستای درس های پایه مون رو به جای کتابکارای جامع از کتابکار های پایه بزنیم؟؟
و در آخر ممنونم بابت تمام زحماتی که برای ما میکشید و مطمئنا من به شما و کارهاتون اعتماد کامل دارم
و اینکه لطفا به من بگید که تو گزاراش هام چه چیز هایی رو میخواهید که بنویسم چون من دقیق نمیدونم، ببخشید
جواب : الف- دروس عمومی، بخصوص ادبیات و دینی را نمی شود با تست زنی دوره کرد و حتماً باید کتاب ها را هر چند وقت یکبار دوره کنی. این که به 6 درست از 10 سوال برسی را در دروس اختصاصی گفتم و نه در دروس عمومی و آن هم برای ورود به عرصه زمان گیری توضیح داده شد نه این که وقتی به 6 درست رسیدیم یعنی وضع ما خوب است. اگر دانش آموزی در زمانی معادل 70 درصد زمان استاندارد بتواند از 10 سوال به 7 سوال پاسخ درست دهد وضعیت قابل قبولی دارد اما اگر بخواهد مثل قوی ها باشد باید بتواند در 70 درصد زمان استاندارد به حداقل 8 سوال از 10 سوال پاسخ دهد.
ب- ساعت مطالعه اگر با کرنومتر اندازه گیری شود حداقل 10 ساعت در روز و در صورت زمان گیری با ساعت باید حداقل 12 ساعت در روز باشد. مگر برای دانش آموزان بسیار سریع.
ج- خواندن دروس هم باید از روی جزوه باشد و هم کتاب (فقط ریاضی را می توانید از روی کتاب نخوانید) ولی کتاب در اولویت است و جزوه ی معلم نقش کمکی دارد. اما حل تمامی نمونه سوالات جزوه ی معلم کار خوبی است به شرط این که نمونه سوالات آن خیلی تکراری نشده باشد.
د- بعد از نوزدهم اردیبهشت خبر خاصی نیست. شما در خواندن درس ها جدی باش و به حاشیه ها توجه نکن. لازم است صد درصد برنامه ی من را تا 2 خرداد ماه تمام کرده باشی. البته اگر بتوانی تا 19 اردیبهشت تمام کنی که چه بهتر. فیلم های معلم ها هم اگر مربوط به فصل آخر دروس پایه ی دوازدهم است را هم نگاه نکن چون کنکور از 80 درصد از کتاب های درسی پایه ی دوازدهم خواهد بود.
ه- نه اشکالی ندارد
راستی اگر خواستی گزرش کار بویسی یباید بنویس در هر روز چه درس هایی را خوانده ای و چقدر تست از آن ها زده ای و چقدر طول کشیده است تا من بتوانم روی آن نظر دهم.


سوال شماره 5 : سلام خسته نباشید . یه خبری اومده میگن امتحان نهایی 80 درصد اجباری و 20 درصد اختیاری از درس های نیم سال دوم 12 .
من امتحان نهایی ندارم ولی گفتن کنکور تابع امتحان نهایی هستش
من واقعا نگران هستم. درس های ژنتیکم واقعا ضعیفه اصلا تصمیم داشتم حذف کنم ولی الان نمیدونم چیکار کنم ِ.
جواب : بله کنکور امسال شامل کل دروس پایه های دهم و یازدهم و 80 درصد از مطالب دروس پایه ی دوازدهم خواهد بود. بنابراین فصل های آخر پایه ی دوازدهم همگی حذف خواهند شد. اطلاعات دقیق را سازمان سنجش در آینده منتشر خواهد کرد.


سوال شماره 6 : با سلام خدمت شما آقای موحدنژاد عزیز
امیدوارم که برخلاف حال و اوضاع جامعه در حال حاضر حال شما خوب باشد
امروز کمی با خواندن پیام های بچه ها یاد شرایط پارسال خودم افتادم و واقعا خدا قوت و انشاالله که همیشه تنتون سلامت باشه
میخواستم ازتون برای یک کنکوری سوال کنم و با توجه به شرایط بد سنجش اول امسال چقدر می‌شود به رتبه ها اعتماد کرد و اینکه اگر کسی رتبه منطقه ۱ اش حدود ۱۲۰ شده باشد ایا شانس قبولی دندان بهشتی و تهران را به صورت سراسری دارد یا احتمالا پردیس قبول می‌شود؟
میخواستم از شما یک تشکر ویژه کنم بابت دورانی که گفتم نمیتونم خوب برای ترم اول دانشگاه درس بخونم و کمکم کردید و خداروشکر نمرات خوبی به دست آوردم و در ۲ تا درس رنک کلاس ۱۲۰ نفره خودمان شدم ,واقعا از شما ممنونم
جواب : سلام با پیامی که برایم گذاشتی خیلی خوشحالم کردی. کسی که رتبه ی سنجش اش 120 منطقه باشد رتبه ی کنکورش فعلاً حدود 200 تا 250 است. در این حالت شاس بسیار بالایی برای قبول شدن در دندانپزشکی دانشگاه تهران و شهید بهشتی را دارد. اگر حتی امتحانش را کمی هم خراب کند در پردیس این دانشگاه ها حتماً قبول خواهد شد.
از این که نمرات ترم اول شما خوب شد بسیار خوشحالم یادت باشد که ما یک خانم دکتر متخصص و سرشناس می خواهیم.
برای کمک به یک دانش آموز کنکوری با شرایطی که توضیح داده اید اول باید انگیزه ی درس خواندن در او قوی باشد. پس اول به او انگیزه بدهید. کنکور به احتمال قوی در تاریخ 27 تیر و یا 3 مردادماه برگزار می گردد بنابراین فرصت کافی برای خوب درس خواندن دارد. فقط باید به او یک برنامه ی جدی بدهی که در طول یک ماه و تا حداکثر 10 خرداد ماه یک بار همه ی درس هایش را دوره کند (با توجه به شروع امتحانات نهایی از حدود 10 تا 17 خرداد ماه) لازم است هر شب به او زنگ بزنی و مثل یک دوست در کنار او باشی و جلوی نوسانات مطالعاتی او را بگیری.
امیدوارم هر چه زودتر شما را دوباره بتوانم ببینم.

 

سوال شماره 7 : من تو این تعطیلات مطالعه ی درستی نداشتم خیلی بد بود و الانم همش دارم میخونم بدون تست وقت نمیکنم تست بزنم. واقعا نمیدونم چجوری از این منجلاب بیام بیرون....
جواب: دختر خوب وسواس نکن. از نظر من نمی توانی اصلاً تست نزنی ولی می توانی برنامه ی من را با نصف تعداد تست های نوشته شده اجرا کرده و تا دوم خرداد آن را به پایان برسانی. بعد از آن ما سه دوره ی مطالعاتی دیگر هم داریم که مطمئن هستم اگر جدی باشی ، می توانی تست های عقب افتاده را بخوبی در آن برنامه ها جبران کنی. پس زود باش شروع کن و گذشته را فراموش کن. خوشبختانه وقت داریم.


سوال شماره 8 : سلام وقتتون بخیر اقای موحد نژاد!ایا این پیام صحت داره؟
کنکور از ۸۰ درصد محتوای دروس برگزار می‌شود؟
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:
امتحانات پایه دوازدهم قطعا حضوری خواهد بود و حجم امتحانات هم ۸۰ درصد محتوا با ۲۰ نمره خواهد بود و ۲۰ درصد هم نمره اختیاری است؛ آزمون کنکور هم بر اساس آن خواهد بود؟
جواب : بله صحیح است مجدداً تاکید می کنم : کنکور از کل پایه های دهم و یازدهم بعلاوه ی 80 درصد پایه ی دوازدهم برگزار می گردد. بنابراین فعلاً فقط فصل های آخر هر درس اختصاصی را حذف کنید تا سازمان سنجش سرفصل های جدید را اعلام کند. البته در ادبیات سه درس آخر دوازدهم دردینی دو درس آخر دوازدهم و در در عربی درس آخر عربی دوازدهم و در زبان فعلاً چیزی حذف نکنید تا ببینیم چه می شود.


سوال شماره 9 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم که حالتون خوب باشه
راستش اخیرا نمیدونم حتی انگیزه ی لازم رو دارم یا نه
از طرفی حس میکنم تمام شرایط فراهمه که بتونم به این وضع بهبود ببخشم و یا حداقل به اندازه ی ظرفیت خودم نتیجه بگیرم. از طرفی هم این یکی دو هفته ی اخیر بیشترین ساعت مطالعم ۹ ساعت بوده و نمیرسم حتی ۸۰ درصد برنامه تون رو انجام بدم. چه بسا مشکلات دیگه ای مثل پرش ذهن شدید هم پیدا کردم و یک صفحه زیست رو نیم ساعت طول میکشه تا بخونم اونم بدون تمرکز و تعداد تست روزانه هم خیلی کم! و حدس میزنم همه ی این ها ناشی از کتابخونه نرفتن و عادت نداشتن به جو خونه ست!
دیگه نمیدونم چیکار کنم حقیقتا
ساعت مطالعاتی کم بدون کیفیت عقب افتادن از برنامه خراب کردن آزمون ها (از عید هم به خوبی استفاده نکردم)فکر نمیکنم بتونم از پس نهایی هم بربیام!
قبلا به پشت کنکور موندن فکر میکردم ولی الان فایده ای نداره چون معلوم نیست سال بعد هم همین بساط نباشه و کتابخونه ها باز بشه!

جواب : دختر خوب خودت هم می دانی که وقت خوبی در اختیار داری و کرونا هر چقدر بد بود لااقل کنکور را عقب انداخت! 80 روز فرصت داری یعنی 1000 ساعت. این که در خانه ای بهانه دست ذهنت داده است که هر وقت خسته می شوی مغزت آن را تقصیر در خانه بودن می اندازد. می دانم در کتابخانه به هوای بچه های دیگر بعضی ها خیلی بیشتر می توانند درس بخوانند ولی یادت باشد که باید همه ی ما یاد بگیریم خودمان را با شرایط موجود تطبیق دهیم. اگر جدی شوی و 80 درصد برنامه ی من را تا 2 خرداد اجرا کنی به شما قول می دهم که می رسی درس هایت را سر وقت تمام کرده و کنکور را آبرومندانه برگزار کنی. پس غر نزن و شروع به درس خواندن کن و از وضعیتت من را هم بی خبر نگذار.


سوال شماره 10 : ببخشید یه چیزی که خیلی این روزا درگیرم کرده اینه که
حس میکنم اون روز و ساعتی که شما مثلا برای فصل سه شیمی دهم اختصاص دادید کافی نیست و برای تسلط بیشتر و بهتر نیاز به تست بیشتری دارم!(چون نمیرسم مثلا اون ۶۰ تستی که شما گفتید رو بزنم و کلا تعداد تست روزانه‌م خیلی کمه) برای همینم حس میکنم اون درس رو خوب یاد نگرفتم و به قول معروف ماست مالی شده! چیکار کنم خیلی حس بدی بهم میده...
جواب : سوال خوبی است. ببین اگر قرار بود ما الان یک فصل را آنقدر خوب بخوانیم که دیگر همه چیز آن را یاد گرفته باشیم بجای 4 ساعت مجبور بودیم 8 ساعت روی آن وقت بگذاریم و برنامه ای که 35 روزه طراحی شده بود 70 روز طول می کشید! در این حالت برنامه بجای 2 خرداد در 6 تیرماه تمام می شد و تازه چون از مطالبی که اول برنامه خوانده بودیم 60 تا 70 روز گذشته بود متوجه می شدیم که بخش زیادی از مطالب را فراموش کرده ایم. بنابراین لازم است یادگیری خود را به صورت سه فسمتی طراحی کنیم یعنی الان ممکن است شما فصلی را بخوانی و احساس کنی 60 درصد آن را یاد گرفته ای ولی در دوره ی مطالعاتی بعدی این یادگیری را به 80 درصد و در دوره بعد به 90 درصد برسانی. بنابراین مطالعات کنکوری باید مبتنی بر دوره های مکرر باشد. پس اگر اندکی به دلت هم نمی چسبد اشکالی ندارد.


سوال شماره 11 : سلام آقای موحدنژاد ، طاعات و عباداتتون قبول درگاه حق !
من میخواستم اگر لطف کنید یک توضیحی درباره اینکه گفته شده ۸۰ درصد حجم آموزشی در کنکور و نهایی می آید بدهید. این به این معناست که ما میتوانیم بخش های پایانی کتاب های دوازدهم را نادیده بگیریم؟ و آیا به این معناست که پایه نمود بیشتری در کنکور دارد؟
جواب : بخشی را در سوال شماره 8 پاسخ داده ام. اما در ارتباط با این که کنکور پایه محور باشد جواب من منفی است. کنکور به لحاظ ساختاری تفاوت چندانی با کنکور سال پیش نخواهد داشت و نسبت استفاده از پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم تغییر چندانی نخواهد داشت. بنابراین همچنان پایه ی دوازهم حدود یک سوم از سوالات کنکور را در بر خواهد گرفت.


سوال شماره 12 : الف - اینکه میگن ۲۰ درصد مباحث دوازدهم حذف شده یعنی چی ؟ چیا رو دربرمیگیره
ب- اینکه بنظرم کلاس های انلاین اصلا خوب نیستن و خیلی هم وقت گیر اگر هم شرکت نکنیم به خانواده هامون اطلاع میدن!!
ج- یه سوال دیگه اینکه من مسائل فصل ۳ شیمی دهم رو اصصلا بلد نیستم و خیلی ازشون میترسم بنظرتون الان زمان مناسبیه برای یادگیریشون ؟؟
د- کنکور عقب نمیفته؟
مرسی از اینکه تو این شرایط استرس فول در کنارمونین و بهمون انرژی میدین !!!
جواب : الف : به جواب سوال 8 مراجعه کنید.
ب – شرکت در کلاس های آنلاین از 20 اردیبهشت ماه دیگر نباید اجباری باشد. بنابراین نظر من همین جا به مدرسه منعکس گردید. البته شاید مدرسه نخواهد به حرف من گوش دهد. تصمیم نهایی به عهده ی مدیر مدرسه است.
ج – عیبی نداره به نظرم مسایل فصل 3 شیمی دهم را حذف کن (یک سوال از انحلال پذیری می آید)
د- کنکور ان شاء الله زودتر از 27 تیرماه برگزار نخواهد شد. البته می تواند یک تا دو هفته دیرتر هم برگزار شود.


سوال شماره 13 : سلام یه سری از استادای ما برامون کلاس های جمع بندی و نکته و تست گذاشتن. بنظرتون شرکت توی این کلاس ها خوبه؟ با توجه به اینکه خیلی هم وقتمون گرفته میشه مفید هستن؟ اگر بخوایم شرکت کنیم از برنامه شما هم خیلی عقب میفتیم
میشه درباره حذفیات کنکور هم یه توضیحی بدین به چه صورته. الان ما درسای اخرو لازم نیس بخونیم؟
جواب : شرکت در کلاس های نکته و تست آنلاین نباید اجباری باشد. بنابراین نظر من همین جا به مدرسه منعکس گردید. البته شاید مدرسه نخواهد به حرف من گوش دهد. تصمیم نهایی به عهده ی مدیر مدرسه است. اما اگر خودتان احساس می کنید برای دوره ی دروس می تواند مفید باشد حتماً در آن ها شرکت کنید.
درباره ی حذفیات کنکور به پاسخ سوال 8 مراجعه نمایید.


سوال شماره 14 : آقای موحد نژاد امیدوارم حالتان خوب باشد.
ببخشید میخواستم بدونم که درصد درس زمین شناسی در رشته ی پرستاری تاثیر داره یا نه؟
جواب : درصد زمین شناسی هیچ تاثیری در پذیرش شما در رشته های زیرگروه 1 از جمله پرستاری ندارد.


سوال شماره 15 : با توجه به مواردی که اخیرا درمورد کنکور و نهایی میگن ک 80 درصد دورس دوازدهم میاد یعنی 20 درصدی که نمیاد از مطالبی هست که اخرای کتاب هاست؟ و اونا نمیان یا سوال طرح میشه و جواب دادنشون اختیاریه پس اون وقت نمره ها چطوری میشه؟ بعدشم اگه اینطوریه یعنی ما خیلی وقتمون رو، روی این درسای اخر نزاریم؟ البته به توجه ب اینکه معلما الان دارن درس میدن و نهایی و کنکور هم نزدیکه برای خوندن اونا دقیقا چیکار کنیم؟ خوب زمان بزاریم روشون یا رو مطالب قبلی بیشتر وقت بزاریم ‌‌؟
و یک سوال دیگه هم دارم که با توجه ب این شرایط و نظرات جدیدی که از سمت آموزش پرورش مطرح میشه ، تو کنکور از دوازدهم و پایه به چه نسبتی میاد برا ما و آیا دوازدهم بیشتر میاد یا پایه؟
جواب : برای بخش اول پرسش خود به پاسخ سوال 8 مراجعه نمایید. در ضمن در کنکور از هر پایه حدود یک سوم سوالات طراحی خواهند شد. البته درس به درس تفاوت های اندکی خواهند داشت. مثلا در ریاضی و زبان بیشتر یازدهم و دوازدهم و در عربی بیشتر دهم و یازدهم و در سایر دروس حدود یک سوم از هر پایه


سوال شماره 16 : با عرض سلام اقای موحد نژاد من همونیم ک گفتم خیلی استرس دارم و شبا خوابم نمیبره ( البته فقط نزدیک امتحان ها) اما خب الانم اکثرا تپش قلب دارم و نفسام سنگینه! دکتر هم بهم قرص لگزاتال ۱۰ و کلردیازپوکساید ۵ رو دادن ک باید هرشب بخورم
یادمه گفته بودین بهتون بگم تا در دوزش تغییری ایجاد کنید ممنون
جواب : تعداد ضربان های قلب شما را در دقیقه لازم دارم. در ضمن اگر مصرف قرص ها را شروع کرده اید آیا بهتر شده اید و یا بدتر شده اید و یا تغییری نداشته اید؟ خیلی زود جواب آن را به من بدهید.
در هر حال لگزاتال را صبح ها و کلردیازپوکساید را شب ها یک ساعت قبل از خواب بخورید.


سوال شماره 17 : سلام آقای موحد نژاد می خواستم بدونم با توجه به اینکه بعضی استاد ها همایش آنلاین در کنار کلاس های مدرسه گذاشتن و از هفته بعد کلاساشون شروع میشه به نظرتون باید چه کار کنیم که تداخلی با برنامه شما ایجاد نشه آیا شرکت در این کلاس ها لازم است؟
جواب : شرکت در همایش های آنلاین اجباری نیست اما اگر خودتان احساس می کنید برای دوره ی دروس می تواند مفید باشد حتماً در آن ها شرکت کنید. در هر حال باید بین شرکت در کلاس ها و برنامه ی من تعادل برقرار کنید. حداکثر این است که تعداد تست های برنامه ی من را کمی کمتر می کنید و یا بر ساعت های مطالعاتی خود می افزایید.


موفق باشید – موحد نژاد