پیام شماره 17 (یکشنبه 4 خرداد ماه 99)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 17 (یکشنبه 4 خردادماه 1399)


1- سلام بر پروانه های زیبای آماده ی پرواز. عیدتان مبارک
2- آخرهای دگردیسی است. سوراخ کردن پیله دردسر دارد اما پروانه ی قشنگم در پس این پیله دنیایی بزرگ وجود دارد تا تو با بال های زیبایت چند صباحی را در آن پرواز کنی ، شگفتی های آفرینش را نظاره کنی و در این شگفتی سهیم باشی.
3- برنامه ی دوره ی سوم مطالعاتی را در اختیار مدارس گذاشتم. این برنامه را با دقت اجرا کنید.
4- یادتان باشد که اگر در یکی دروس حتی مشکلی هم نداشته باشید، نباید از دوره های مکرر آن غافل شوید. پس هیچ خانه ای با تابلوی آبی در برنامه ی من نباید بدون موضوع بماند.
5- هر کجا در یکی از دروس نتوانستید مشکل خود را برطرف کنید از من چاره جویی نمایید. ان شاء الله اگر سالم باشم تا روز کنکور در خدمت شما هستم.
6- پیام شماره 18 روز چهارشنبه 7 خردادماه بعد از ساعت 9 بعدازظهر، گوش شیطان کر! منتشر خواهد شد.
7- برای همه شما آرزوی بهترین ها را دارم.

 

پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : شما امروز تو کلاس آنلاین گفتین که هم درس ها را با وسواس نخونید و اینکه باید شما حداقل از یک مبحث ۲۰۰ تست بزنید !!این حرف ها با هم تناقض نداره؟؟ بعد این که نگفتین که کسی مثل من که توانایی زدن ۲۰۰ تا تست رو نداره باید چیکار کنه ممنوووون
جواب : وسواس در مطالعه یعنی این که ما بیاییم و فصل 1 درسی را در بار اول طی مدت 4 ساعت بخوانیم و دو ماه بعد دوباره روی آن 4 ساعت وقت بگذاریم و دوباره یک ماه بعد همان 4 ساعت را به آن وقت داده و همیشه احساس کنیم که بلد نیستیم. یا این که وقتی به تست ها جواب می دهیم حتی جواب های درستمان را هم بررسی کنیم و بخواهیم ببینیم طراح چگونه جواب داده است. یا این که هر چقدر درس ها را دوره می کنیم باز هم احساس آمادگی شرکت در آزمون را نداشته باشیم و به جای منطقی بودن احساسی باشیم.
در آن جایی که من گفتم اگر کسی در یک فصلی ایراد دارد نباید فکر کند با زدن 40 تست الزاماً ایرادش برطرف خواهد شد و گاهی لازم است به 200 تست پاسخ دهد. منظور این است که در دروسی مانند ریاضی و فیزیک تجربه ی تست زنی و سرعت تست زنی از عوامل مهم نتیجه گیری است. هر چقدر شما بیشتر تست بزنید سری تر می شوید و هر چقدر بیشتر تست بزنید شانس این که با دیدن یک تست جدید غافلگیر شوید کمتر می شود. ما در این جا داریم کارهایی را انجام می دهیم که دانش آموز از شانس بیشتری برای نتیجه گیری برخوردار باشد. در صورتی که وسواس یعنی کاری که با صرف وقت زیاد و بازدهی کم انجام می شود و آدم را از رسیدن به هدفش دور می کند.
اما در مورد شما دختر خوبم که گفتی نمی توانی 200 تا تست بزنی باید بگویم به طور طبیعی مطالعات کنکوری شما یک روند تکاملی خواهد داشت. ممکن است امروز 60 تست بتوانید بزنید اما سه هفته ی بعد دستتان بیشتر راه بیافتد و 100 تست بزنید و به تدریج خودتان را به استاندارد های تست زنی بچه های سریع نزدیک کنید. بنابراین هدف 200 تست است نه این که از همین الان اگر نتوانید به آن دست پیدا کنید مشکل مهمی در پیش پای شما باشد. همین که برای من پیام می دهی و موضوع را با من در میان می گذاری یعنی برایت مهم است. پس جدی باش و به تدریج بر توانایی های خودت اضافه کن. امیدوارم بزودی شما را خوشحال و راضی ببینم.


سوال شماره 2 : خواهشمند است در صورت امکان شماره تلفن تماس با جناب عالی را ارسال فرمایید فرزندم امسال مهرماه یازدهم تجربی را شروع می کند ودر سال 1401 انشاا... کنکور دارد می خواستم اگر لطف بفرمایید از همین تابستان امسال تا زمان کنکور تحت مشاوره وبرنامه ریزی جناب عالی قرار گیرد با تشکر
جواب : ضمن عرض تشکر به خاطر اعتمادی که به من دارید، لازم است بررسی شود که چرا به این زودی می خواهید مشاوره ی ایشان آغاز شود. راستش را بخواهید من مشاوره ی بچه هایی را قبول می کنم که در رشته ی تجربی فارغ التحصیل شده و یک یا چند سال پشت کنکور بوده اند. اما در هر حال شماره تلفن خود را ارسال فرمایید با شما تماس خواهم گرفت و اگر اختلالی در یادگیری و یا روش های کاری ایشان باشد آن را تشخیص داده و روش حل آن را توضیح خواهم داد.


سوال شماره 3 : سلام اینکه میگن مسائل محاسباتی در زیست طرحشون ممنوعه و در کنکور نمیاد آیا واقعا همین طوره؟ چون میخوام بدونم اگه اینطوریه مسئله هم کار کنم یا نه. توجه به کنکور های سال‌های پیش یا مثلا آیا میدانید های کتاب ها در کنکور ها ازشون سوال طرح می‌شده و امکانش هست بشه؟
جواب : طراحی سوالات محاسباتی در زیست شناسی ممنوع است. البته در سیستم نظام جدید 6 – 3 – 3 وگرنه در گذشته ممنوع نبوده است.


سوال شماره 4 : سلام من طبق برنامه تون اولین آزمون های عمومی ادبیات و عربی رو که از خودم گرفتم درصد هام به ترتیب 54 و 69 شدن و از اونجایی ک میخوام عمومی هام خیلی قوی تر از این باشن دیگه کنکور ها رو نزدم و تصمیم گرفتم که هر روز تست های عمومی از کتاب هام کار کنم و کنکور هارو بعد از اینکه عمومی هام قوی تر شه بزنم. به نظرتون اشکال نداره اینطوری باشم و تا یه مدت به همین منوال پیش برم و فعلا آزمون های کنکور های عمومی رو از خودم نگیرم؟ تو برنامه جدیدتون هم برگزاری آزمون کنکور های عمومی دارین؟ این طوری که اگه اونارو هم از خودم نگیرم و تا یه مدت هی تست کار کنم خوبه و به مشکل بر نمی‌خورم؟ و هر وقت درصدام بالا شد بشینم کنکور بزنم؟ این کارو میتونم بکنم؟
و همین طور در اختصاصی هم میشه فعلا از خودم آزمون جامع نگیرم یا.. باید چیکار کنم؟ جامع بگیرم ولی عمومی نگیرم...؟
جواب : دختر خوبم نه هرگز نباید این کار را بکنی. ما این آزمون ها را برای این نگذاشته ایم که شما بعد از بلد شدن همه ی مطالب سراغ آن ها بروید. آن ها را گذاشته ایم تا :
الف- در مسیر یادگیری دروس به تدریج ذهن شما با پاسخگویی به سیستم های متمرکز آزمونی (پاسخگویی به سوالات 11 فصل فیزیک با هم و یا پاسخگویی به سوالات 24 فصل زیست شناسی با هم) آشنا شود و یاد بگیرد اطلاعات خود را از فایل های مختلف مغزی با سرعت تمام بیرون آورد.
ب- مغز شما یاد بگیرد که وقتی در آزمونی 4 ساعت و 10 دقیقه ای فعالیت می کند بتواند انرژی خود را تا آخر آزمون حفظ کند.
ج- مغز شما یاد بگیرد در جلسه ی آزمون در مواجهه با دشواری های یک یا چند درس کنترل رفتاری شما را بر هم نریزد
و بسیاری دلایل دیکر .............. بنابراین هرگز اجازه ی این کار را نمی دهم و کاملاً مخالفم.


سوال شماره 5 : سلام میخواستم بدونم با این درصدا رتبم تو کنکور چقدر میشه
ادبیات ۶۰ عربی ۶۰ دینی ۷۰ زبان ۷۰
ریاضی ۴۰ زیست ۷۰ فیزیک ۵۰ شیمی ۶۰
جواب : دختر خوبم می توانی این درصد ها را به سیستم تخمین رتبه ی قلم چی بدهی و به نحو قابل قبولی از رتبه ات در این حالت خبر دار شوی. برای این منظور در گوگل کروم به فارسی تایپ کن " تخمین رتبه " خود به خود اولین سایتی که بالا می آید سایت تخمین رتبه ی قلم چی است.
اما در سامانه ی تخمین رتبه ی قلم چی کدام کنکور را مبنا قرار دهی؟ اگر منظور شما این است که اگر کسی در خود کنکور این درصد ها را بگیرد رتبه اش چند می شود، در این حالت بهتر است میانگین رتبه ی کنکور 97 و 98 معیار قرار گیرد و اگر منظور شما این است که در آزمون های خانگی این درصدها را بدست آورده ای و تخمین رتبه ی کنکور را بر آن اساس می خواهی، رتبه ی کنکور 98 ملاک خواهد بود.
من این کار را برای شما انجام دادم. اگر منظورت این است که در کنکور با این درصد ها رتبه ی شما چند خواهد شد میانگین 97 و 98 می شود رتبه ی 2750 تا 3250 و اگر در خانه از خودت آزمون گرفتی و این درصد ها را داشتی فعلاً رتبه ات بر اساس کنکور 98 قلم چی باید محاسبه شود که فعلاً می شود بین 4000 تا 4500


سوال شماره 6 : من ازهمان شروع به مقدار پراکنده و کم درس ها را میخواندم ولی از اسفند و کمی هم از دی شروع به دقیق تر خواندن و بیشتر وقت گذاشتن برای خواندن کردم و با انگیزه نسبتا مناسب پیش میرفتم تا زمان سنجش شد و من به شدت ازمون را خراب کردم وبرای ازمون دیگر هم خواندم(نه به شدت قبلی خیلی کمتر) ولی باز بهتر از قبل شد (این ازمون هم بسیار بد داده بودم) و بعد از این دو ازمون خیلی کم میخونم و اصلا امیدی به خودم ندارم و به شدت خسته شدم و تقریبا در این بازه ی 3ماهه ی باقی مونده اصلا نمیخونم (خیلی کم) و با تراز 7000 و خورده ای در سنجش و یک ازمون جامع با اختصاصی های 30 درصد واقعا دیگر نمیدانم چی کار کنم و خودم با مطالب اکی هستم و خوندم و وقتی هم پاسخنامه ها را میخوانم.بیشتر همونایی بود که میدونستم
ولی باز هم در آزمون ها گیج مشوم و تقریبا هر ازمون را خراب میکنم (با وجود دانستن مطالب مهم )
و بسیار احساس سستی و دارای استرس و ضف روحی شدم میخواستم پیشنهاد شما را بدونم.
جواب : وای از دست این آزمون ها. بابا جان باور کنید، اگر در آزمون سنجش 19 اردیبهشت درصد های اختصاصی شما 30 بوده است، دو دلیل داشته یکی این که آزمون دشوار بوده و دوم این که شما هنوز تمرین آزمون جامع دادن نکرده اید.
بجای این که بیخودی دلسرد شوی زود باش آزمون دادن را شروع و بر اساس آن مطالعات خودت را سامان دهی کن. نمی دانم تا حالا کنکورهای سال های پیش را از خودت گرفتی یا نه ولی به شما قول می دهم بعد از سه تا چهار آزمون خانگی نظر بسیار بهتری روی خودت داشته باشی. اگر نداشتی برای من درصد هایت را ارسال می کنی و اختلالات خود را می گویی و من باز هم به شما کمک خواهم کرد. نگران نباش.


سوال شماره 7 : ببخشید چرا ما باید از ۳ خرداد ازمون بزنیم کاری که سال پیشیا میکردن و کنکورشون اواسط تیر بوده ن ما که اول شهریوره!
جواب : راستش دختر خوب، اینطور نیست که شما می گویی. بعضی از سال پیشی ها از 3 خرداد شروع می کردند. کسانی که دوره ی درس هایشان زودتر تمام می شد این آزمون ها را نیز زودتر آغاز می کردند. حالا امسال کنکور عقب افتاده است ولی بسیاری از بچه ها دوره ی درسی اشان تمام شده و باید آزمون گیری ها را با دقت شروع کنند.
الان اگر شما دوره ی درس هایت هنوز تمام نشده می توانی از روز 14 خرداد وارد سیستم های آزمونی شوی اما اگر درس ها را دوره کرده ای بهتر است در کنار این آزمون ها با دقت و هدفمندی بیشتری مطالعات دوره ای خودت را ادامه دهی.


سوال شماره 8 : احساس میکنم مدتی هست که مغزم کرکرشو کشیده پایین و به خواب عمیقی فرو رفته هرکاری هم میکنم بیدار نمیشه
تازه میگه بیخیال بابا بیا توام بگیر بخواب و دخت گرم و نرمتو بغل کن
یه دوسه باری کلمو کوبوندم تو درو دیوار بلکه به خودش بیاد اما فایده نداشت جز سردرد
من نمیدونم چجوری باید این متورم روشن بشه یعنی واقعا اصا نمیتونم درس بخونم
هی برای خودم جایزه میذارم میگم نامرد بشین اینارو بخون شب بهت جایزه میدم اما بازم تنها کاری که میتونم بکنم اینکه بشینم ساعت ها به کتاب خیر بشم و یه دقیقه مفید هم نداشته باشم یعنی انگار مغزم پس میزنه
گفتم خوب بیا از درسی که دوست داری شروع کن به خوندن مثلا زیست (من قبلا هر روز روزی حدود سه ساعت زیست میخوندم)ولی بازم انگار نه انگار کلا حس و حال درس خوندن ندارم و مغزم همش گارد میگیره در این باره
واقعا خیلی خیلی حس بدیه که عمیقا بخوایی درس بخونی اما نتونی یا این حسو حال مزخرف نذاره این اتفاق بیوفته
از اون جایی که واقعا دوست دارم درس بخونم اما نمیتونم اومدم همه کتاب های تستو و جمع بندیو جلوم گذاشتم که حس درس خوندم بیاد اما بازم نمیشه دلم میخواد همشو بخونم نکته برداری کنم اما بازن نمیتونم یه حس دوقطبی بودن خاصیه که واقعا بدههههه
خب حتی تفریحم نمیکنم بجاش یعنی دارم از هر دو طرف سخوت میکنم
شاید اگه مدرسه باز بود بهتر میشد اما وقت به اونم فکر میکنم میبینم نه کی حوصله دادو بیدادای دبیرارو داره
اقای موحدنژاد
زمان از دستم در رفته یعنی خودم از دست خود در رفت نیاز به یه محرک دارم اما دست رو هرچیزی گذاشتم مردود شد
واقعا گیجم برنامه ندارم و حتی فک کنم به دوره ی سوم مطالعاتی هم نرسم اون وقت فاجعه میشه
دیشب خواب دیدم که همه به برنامه سوم مطالعاتی رسیدن ولی من هنوز کلی درس نخونده دارم
واقعا خواب بدی بود
جدی نمیدونم باید چیکار کنم و مثل به ادم گم و مبهوت توی بیابون بی ابو علف میمونم
فقط دلم میخواد زمان بگذره
مغزم مریض شده و نمیدونم چه دارویی بدم بهش
حس و حال غذا خوردن هم ندارم چه برسه به ورزش کردن
از یه طرفی ترس از افتادن امتحان نهاییو دارم و از یه طرفی این همه اختلالاتی که دارم و هیچ راهی برای حل کردنش ندارم
راااااااااستی اون پیامی که دادید بهمو خوندم و خیلی انگیزه گرفتم و چند روز به کوب خوندم حتی دوتا برنامه هم نوشتم تا بتونم دور دوم مطالعاتیو با حداقل زمان تموم کنم تا یه جاهایش پیش رفتم ولی بازم.........اگه مثل اون برنامه پیش میرفتم الا با اشتیاق منتظر برنامه سوم مطالعاتی بودم
هعی خدا چی میشد منو یه جوری خلق میکردی که راحت درس میخوندم.
اقای موحدنژاد خواهش میکنم کمکم کنید من حالم خیلی بده
میدونم باید درس بخونم و این سه ماهو سخت تلاش کنم و بجنگم براش اما واقعا نمیتونم و نمیدونم چیکار کنم
به شدت وحشتناکی عقب افتادم
و همین مسیله یکی از دلایل خواب رفتن مغزمه
اعتماد بنفس هم که کلا بوسیدم گذاشتم کنار
مشکلاتم یکی دوتا نیست :(
خیلی ناراحتم و حوصله هیچیو هیچکسیو ندارم شاید مال افسردگیه ولی خب اسنترالی که میخورم باید یکم دورم بکنه از این حسو حال اما فک کنم اونم جوابم کرده و فقط از خداوند متعال برام بهبودی ارزومنده
معده دردامم به اوج خودش رسیده :(
چقد پیام بد و پر از انرژی منفی بود من اصا اینجوری نبودم ولی ناامیدیو .......اصا ولش کنید
امیدوارم یه روز از این شرایط اسفناک خلاص بشم و بیام براتون پیام پر از انرزی بنویسم
واقعا امسال جز بدترین سال های عمرم در این 18 سال زندگی بود
چون پیامم پر از ناامیدی و حس بده لطفا نذارید تا این حال بد گسترش پیدا نکنه
معجزه ی کلاهمم از بین رفت............................
جواب : البته امید و نا امیدی واقعاً همان طور که می گویی مسری هستند. اما عیبی ندارد بگذار عده ای بدانند هم درد دارند. برای همین پیام شما را منتشر کردم.
دختر بسیار خوب و عزیزم، معجزه ی کلاهت همچنان وجود دارد. تو اسیر وسواس خود هستی. اسیر روش هایی که معلوم نیست کدام معلم و مربی در شکل گیری آن نقش داشته است. ذهن تو پوسته ای از بی اعتمادی نسبت به خودش دارد. ذهن تو به دو بخش تقسیم شده است. بخشی که می داند باید بخواند و بخشی که می گوید نمی توانم، همانطور که قبلاً هم نتوانسته ام.
درگیری این دو بخش مغز با هم کلافه ات کرده و من واقعاً به شما برای این نوشته هایت حق می دهم. من می دانم این درگیری ذهنی چقدر کلافه کننده است.
برای این که در این درگیری پیروز شوی باید از یک جا شروع کنی. فردا مناسب است. برو کتاب هایت را بردار و از این به بعد جاهایی را از درس ها بخوان که برایت ساده ترند. یکی از رموز موفقیت در کنکور این است که داوطلب به جای آن که همه چیز را ناقص خوانده باشد، دو سوم دروس را کامل بلد باشد. در این حالت اگر کند هم باشد سر جلسه فرصت پاسخگویی به سوالات را خواهد داشت و نتیجه ی قابل قبولی خواهد گرفت. بله رتبه اش 1000 نمی شود ولی می تواند انتظار رتبه ی 5000 تا 6000 را داشته باشد. در این حالت در رشته ی تجربی می توان در رشته های پیراپزشکی قبول شد.
اگر از این رتبه راضی هستی زود باش و همانطور که گفتم شروع کن. اگر خواستی من کمکت کنم فهرستی از مباحثی را که در خواندن آن ها مشکل داری را برایم در سایت بفرست تا من بگویم چکار کنی. دختر خوبم بدان که خیلی دوست دارم تو موفق شوی و هر چه بتوانم به شما کمک خواهم کرد. پس با من از طریق کلاس های آنلاین و یا از طریق همین سایت در ارتباط باش.


سوال شماره 9 : الان که کنکور افتاده عقب ،از کی باید کنکورهای سالهای قبل رو شروع کنیم ؟
جواب : اگر دوره ی درس هایت تمام شده ، از همین الان و با هفته ای یک آزمون


سوال شماره 10 : سلام اقای موحد. یه سوال خیلی ذهنمو درگیر کرده. یعنی ما تا کنکور ازمون ازمایشی حضوری نمیدیم حتی یدونه؟ یعنی همش قراره انلاین باشه؟ پس کِی شرایط امتحانو تجربه کنیم من خیلی استرس دارم. مثلا تو مرداد امکان برگزاری ازمونای ازمایشی حضوری نیست؟ سنجش و قلمچی تا کِی ازمون میزارن؟ اگه گذاشتن میشه بگین مدرسه ماهم ثبت نام کنه مخصوصا قلمچیو.
جواب : فکر نمی کنم تا کنکور امکان برگزاری آزمون های حضوری فراهم شود. اما اگر شد به همه توصیه می کنم ضمن استفاده از ابزارهای حفاظتی در این آزمون ها شرکت کنند و به مدارس هم توصیه می کنم بچه ها را ثبت نام کنند. اما اگر امکانش فراهم شد و مدرسه شما را ثبت نام نکرد. خودت ثبت نام کن.
در ضمن یادت باشد که کنکور یک مسابقه است و در این مسابقه دیگر رقبا هم شرایط حضور در چنین جلسه ای را نداشته اند و از این بابت مساوی هستید. پس نگران نباش ولی با جلسات مشاوره ای من همراه باش. هر چقدر این جلسات به کنکور نزدیک تر شود من به مسایل رفتاری و روانی کنکور بیشتر خواهم پرداخت.


سوال شماره 11 : طبق برنامه امروز کنکور ۹۳ خارج رو برگزار کردم ، درصد هام ایناست :
ادبیات ۷۷ عربی ۷۲ دینی ۷۲ زبان ۹۰ ریاضی ۶۲ زیست ۶۶ فیزیک ۸۵ شیمی ۵۶
هم در عمومی و هم در اختصاصی وقت زیاد آوردم ، البته اختصاصی چون زمین نخونده بودم و نزدم کل وقتش رو زیاد آوردم...
تخمین رتبه قلم چی هم برای کنکور ۹۳ شد ۲۰۰ تا ۳۰۰ و برای کنکور ۹۸ شد ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰
چند تا چیز رو میخواستم بپرسم :
الف- من بعضی وقتها و نه همیشه تو درک مطلب عربی مشکل دارم ، البته تحلیل صرفی رو خوب میزنم ولی سوالایی که از متن میاد رو گاهی نمیتونم بخونم ؛ به طور کلی ترجمه‌م خوبه و تستهای ترجمه‌م ۹۰ درصد درست میشن ولی گاهی تو ترجمه متن گیرمیکنم..
ب- تو دروس اختصاصی شیمیم یکم پایین تره ، مسئله شیمی رو بهتر از مفاهیم و حفظیاتش حل میکنم ، میخوام از دوره سوم خیلی خوب روش کارکنم ، چیکار باید بکنم؟؟
جواب : دخترخوبم وقتی در اختصاصی وقت زیاد می آوری ولی درصد های شما بجز فیزیک عالی نیستند، این یک پیام برای من و شما دارد. یا هنوز روی ریاضی و زیست و شیمی مسلط نیستی و یا این که مسلطی ولی در جلسه ی آزمون خطاهای گسترده ای در پاسخگویی به تست ها داشته ای.
خودت در شیمی اذعان کرده ای که کمی عدم تسلط بر روی سوالات مفهومی و متنی آن داری. کاش می دانستم در زیست و ریاضی دلیل این که درصد ها بالای 80 نیست چیست. در هر حال در گزارشات بعدی ات به این موارد هم اشاره کن. هر چه بیشتر به من اطلاعات بدهی مشاوره ات دقیق تر انجام خواهد شد.
اما جواب سوال الف – اول مطمئن شوید تمامی لغات انتهای کتاب های عربی دهم تا دوازدهم را بلد هستید. بعد از آن با تمرین یک درک مطلب در روز اجازه دهید ذهن شما در ریدینگ عربی و درک سریع تر معانی جملات و عبارات قوی تر شود. مشکل شما حل خواهد شد. اگر تا 15 تیرماه حل نشد به من بگو به امید خدا حلش می کنیم.
ب – باید در دوره ی سوم کتاب های درسی شیمی را متن خوانی کرده و از نکات بسیار دشوار و حفظی آن به شرطی که به شدت نگران فراموشی آن ها باشی یادداشت برداری کنی. بار اول کمی طول می کشد اما در بارهای بعد بسیار سریع می شوی و به این ترتیب امکان دوره های چندین باره ی کتاب شیمی را پیدا خواهی کرد که ارزش زیادی در پاسخگویی به سوالات کنکور دارد.
منتظر پیام های بعدی شما هستم.


سوال شماره 12 : سلام آقای موحد من دانشجوی علوم ازمایشگاهی بودم و بهمن ماه انصراف دادم برای این کنکور و زیست شناسی را کامل در حد عالی با تست بستم و در دروس عمومی تبحر دارم و البته تمام اینها ب خاطر سرعت بالای من هستش اما حساب کردم از ریاضی فیزیک و شیمی خدودا هر کدوم ده الی ۱۲ سوال میتونم بخونم تا کنکور و جواب بدم.در کنکور خودم هم اینطور بودم ک مثلا اماده ۱۵ تا سوال فیزیک بودم و ۱۴ تا زدم و تماما درست یا مثلا ۱۵ تا ریاصی دقیقا ۱۳ درست اما با توجه ب کارنامه های کنکور و وضع سال ۹۸ و ۹۷ و اینکه الان حذفیاتی هم اضافه شده نسبت ب این کنکور پیش رو بسیار ناامیدم.و حس میکنم بچه ها با این وقت بیشتری ک دارن و کمتر شدن مباحثشون و احتمالا کنکور رو اسون بکیرند پس من هیچ جایگاهی نخواهم داشت.خیلی ناامید شدم ب نظرتون ادامه بدم با همین روال( چون نمیتونم دروس شیمی ریاصی فیزیک و نه کلاس برم نه معلم بگیرم فقط از همشون ۱۲ تا سوال میتونم بزنم )یا برم برگردم دانشگاه؟خیلی ناراحتم اقای موحد تنها نکته مثبتمم حافظه و سرعتمه
جواب : کار جسورانه ای کرده ای. حالا هم جسورانه آن را تکمیل کن. این چه حرفیه که می زنی من 12 سوال می توانم از ریاضی و فیزیک و شیمی جواب دهم!!!! خوب الان اینطوریه. ببخشید شما تا کنکور 1000 ساعت وقت داری. کلاس کنکور هم نمی خواهد خودت با استفاده از کتاب های کمک درسی مباحثی را که هیچوقت نخوانده ای را با جسارت و قدرت بخوان. به شما قول می دهم یاد می گیری. فراموش نکن که سطح درک ذهنی شما از بچه های کنکوری کمی بالاتر است (به خاطر سن و دانشگاه) پس اگر آن ها میروند و بعضی از فصل هایی را که برایشان دشوار است و یا از آن متنفر هستند را می خوانند شما هم می توانید این کار را بکنید.
سرعت شما عامل بسیار مهمی در نتیجه گیری شما خواهد بود. پس تلاشت را می کنی و ان شاء الله برنده می شوی اما اگر خدایی نکرده نشد به دانشگاه بر می گردی.


سوال شماره 13 : سلام خوبین راستش من به مشکلی که این اواخر برخوردم . خب به خودم اومدم که درس بخونم اما اینقدر نخوندم که ذهنم کشش ۱۰ تا ۱۵ ساعت مطالعه رو نداره و من کاملا دچار خستگی ذهن میشم..مخصوصا که تنها تو اتاقم و کلا بیرون نمیام و همه چیزمو سعی دارم تو اتاقم انجام بدم هم بی تاثیر نیست میدونم یه جا موندن خیلی رو خستگی تاثیر داره اما نمیتونم دیگه میشد که خودم کاری میکردم در کل نزدیک امتحانات هم میشیم و آخرین هفته هاست که میتونم برای نتیجه گرفتن امیدوار باشم چجوری ساعت مطالعمو ببرم بالا و اینقدر دچار سردرد و سرگیجه نشم؟
جواب : مغزت بالقوه کشش درس خواندن را دارد، اما چون تمرین ندارد به او حق بده که زود خسته شود. توی یک اتاق تنها بودن و از خانه بیرون نرفتن هم می تواند روی خستگی شما نقش داشته باشد.
ساعت درس خواندن خودت را هر دو روز یکبار نیم ساعت اضافه کن. مغزت را تمرین بده و آن را تا رسیدن به زمان 13 ساعت در روز ادامه بده. یادت باشد که هم برای خودت و هم برای مریض های آینده ات درس می خوانی.


سوال شماره 14 : من یه مشکلی دارم ، من اصلا نمیدونم باکس های خالی برنامه رو چجوری پر کنم؟
نه که برنامه نوشتن بلد نباشم ، ولی نمیدونم چطوری پر کنم که به ساعتی که زیرش نوشتین برسه...
آخه من خدا رو شکر تو درسا اشکال زیادی ندارم ، اون چند تا مشکل کوچیکی که داشتم هم تو پیامهای قبلیم پرسیدم ازتون...
از طرفی هم سرعت مطالعه‌م بالاست ، واسه همین اصلا نمیدونم چی بذارم تو برنامه که انقدر طول بکشه...
یعنی واااقعا حس میکنم که برای دوره کردن درسام به روزی ۱۳ ساعت وقت نیاز ندارم...
ممنون میشم بهم بگین چیکار کنم؟
چی تو باکسم بذارم که به ساعت مورد نظر برسه؟
نتایج آزمون ۹۳ خارج هم براتون تو پیام قبلی فرستادم..
جواب : دختر خوب در مبحث تابع می توان 100 تست زد و یا 1000 تست. مطالعات شما زمانی به حد کفایت می رسد که وقتی در آزمون های خانگی شرکت می کنی درصد های همه ی دروس حوالی 90 باشند. می دانم که الان اینطور نیست. پس کارهای زیادی برای انجام دادن داری.
شاید بگویی نه من همه چیز را بلدم ولی اگر می بینید که 70 درصد می زنم چون بی دقتی می کنم. در جواب باید بگویم که اگر فردی مثل شما سرعت تست زنی بالایی داشته باشد ولی درصدش 70 شود، مشکل به بی تجربگی او در تست زنی مربوط می شود. یعنی بلد شده ولی در تست زنی پخته نشده است. بنابراین تمام خانه ها را مملو از تمرین و تست کن و مطمئن باش این رمز موفقیت شما خواهد بود.


سوال شماره 15 : سلام من همانی هستم که گفتم اولین آزمون های عمومی برنامه دوم را که انجام دادم درصد هام بالا نشد و تصمیم گرفتم آزمون ندم و هی تست از عمومی ها بزنم تا بهتر شم و بعد آزمون عمومی بدم
الان شما برنامه سوم رو دادین اما من از برنامه دوم فقط همون اولین آزمون عمومی ها رو دادم حالا باید از کجا شروع کنم‌؟ آیا لازمه که همه ازمون های عمومی که در برنامه دوم بود رو بدم بعد دوره سوم مطالعاتی رو شروع کنم؟ الان دقیقا چیکار کنم؟
جواب : دختر خوب، نه دیگه لازم نیست از آزمون های باقیمانده ی دوره ی دوم استفاده کنی. به برنامه ی سوم ملحق شو و براساس آن عمل کن و دلت هم شور نزند. بازهم اگر مشکلی بود برایم بنویس


سوال شماره 16 : سلام آقای موحد نژاد.امیدوارم همیشه سلامت باشید!
راستش میخواستم درباره بازار کار دندان پزشکی و بیوتک تهران ازتون سوال بپرسم! این که کدوم دارمد بیشتری خواهد داشت و ماکزیمم رتبه قبولی هر کدوم چند است؟
و با توجه به این که من توی ازمون سنجش رتبه ام ۱۳۰۰ میتوانم این رتبه رو به زیر پونصد برسونم؟
جواب : در شرایط طبیعی بازار کار دندانپزشکی از بیوتکنولوژی بهتر است. اما در شرایطی که شما یک بیوتکنولوژیست کارآفرین شوید آنگاه به مراتب بیشتر از یک دندانپزشک در آمد خواهید داشت. کارآفرینی قابل یادگیری است. اما در هر حال چون نمی دانیم شما این استعداد را اری یا نه ، بهتر است اول سعی کنی دندانپزشک شوی.
بله قطعاً با تلاش و کوشش و با دقت در عیوب باقی مانده و رفع آن ها امکان رسیدن شما به رتبه ی 500 وجود دارد. ان شاء الله


سوال شماره 17 : سلام آقای موحد من درس خوندن رو بطور جدی همین چند روز اخیر شروع کردم و امید دارم که نتیجه میگیرم اما چیزی که این افکار منو کامل بهم میریزه پیدا کردن یه سری مشکله که متوجهش میشم و راهی براش پیدا نمیکنم دائما هم مشکل پیدا میکنم توی شرایط آزمون،درسهای مختلف و حتی مباحث و من یه نفر کنارم نیاز دارم که راه حل سریع در اختیارم بزاره متاسفانه مشاوران مدرسه پیگیر نبوده و من نمیدونم چجوری برای رفع این مشکل باید اقدام کنم ازتون این درخواست رو دارم که راه ارتباطی دیگری غیرازاینجا در صورتی که براتون میسر هست در اختیارم بزارید تا باهاتون در تماس باشم و حداقل از فواید سال دوازدهم مدرسمون از حضورشما بگم خیلی ممنون میشم اگه این وقتو بزارید ایمیلم هم گذاشتم و ازتون باز هم تشکر میکنم.
جواب : دختر بسیار خوبم، متاسفانه من خیلی خیلی تحت فشار هستم. به خدا طی 20 روز گذشته، دیشب بهترین خوابم را داشتم از ساعت 2 و 30 دقیقه تا 5 و 45 دقیقه ی صبح. شما دو راه برای دسترسی به من داری : اول کلاس های آنلاین و دوم سایت من. ممکن نیست در سایت من سوالی پرسیده شود و من به آن جواب ندهم. می دانم این پاسخ ها آنی و سریع نیستند، اما امیدوارم بسیار کارشناسی شده باشند.
دختر خوبم شما گزارش کارهایی که می کنی را برای من مفصل و با ذکر اعداد و ارقام آن اعلام کن. من هم قول می دهم در کنار شما باشم و بخوبی شما را راهنمایی کنم.همین الان هم چند نفر از قوی ترین بچه های مدرسه ی خودت از طریق همین سایت دائماً با من در ارتباط هستند. یادت باشد سال پیش هم سوزنکاز و حبیبی و یکی دیگر که اسمش یادم نمی آید هم از طریق همین سایت دائماً با من در ارتباط بودند. می دانم از دستم ناراحت می شوی، ولی چاره ای نیست.


موفق باشید – موحد نژاد