پیام شماره 17 (سه شنبه 7 تیر ماه 1401)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 17 (سه شنبه 7 تیرماه 1401)


1- سلام و خسته نباشید.
2- ماراتن کنکور در حال پایان است. امیدوارم خداوند بزرگ بهترین نتیجه ی ممکن را برای شما مقدر کرده باشد.
3- بچه ها زمان بندی مناسب در جلسه ی آزمون مهمترین پارامتر نتیجه گیری در کنکور سراسری است. طی روزهای باقیمانده بارها چگونگی این زمان بندی را بررسی کرده و برنامه ریزی نمایید.
4- دانش آموزانی که تمایل دارند رشته ی تربیت بدنی را در مجموعه رشته ای انتخابی خود داشته باشند، لازم است با مراجعه به سایت سنجش برای آزمون عملی این رشته ثبت نام کنند.
5- دانش آموزانی که در آزمون گروه هنر شرکت می کنند و داوطلب یکی از رشته های نقاشي (ارتباط تصويري)، آموزش ارتباط تصويري ـ گرافیک -هنرهاي تجسمي ـ طراحي پارچه و لباس- طراحي صنعتي- ادبيات نمايشي- مجسمه‌سازي - موسيقي ايراني- موسيقي جهاني- كتابت و نگارگري- آهنگسازي- بازيگري ـ كارگرداني- طراحي صحنه- نمايش عروسكي و عكاسي هستد لازم است به سایت سنجش مراجعه و در آزمون عملی این رشته ها ثبت نام کنند.
6- شما مانند یک آدم آهنی برنامه ریزی شده، قدرتمند و بی احساس بهترین آزمون یک سال اخیر خود را خواهید داد. من دارم می آیم، نه ماسک آزارم می دهد، نه صندلی شکسته می شناسم، نه پشت سری پچ پچو ، نه گرما، نه سرما ، نه کولر، نه بخاری ، نه آفتاب ، نه کم خوابیدن، نه زیاد خوابیدن، نه کنار در افتادن، نه پچ پچ های ممتححین مزاحم، نه گیر دادن ممتحن به عکس روی کارتم، نه پاره شدن پاسخ نامه ، نه سخت بودن سوالات، نه آسان بودن سوالات، نه کنار در نشستن، من را وسط حیاط حوزه یا سردیوار حوزه هم بنشانید من بهترین امتحان عمرم را خواهم داد. عجیب است دقت کرده اید مغز شما یواشکی در حال آماده کردن خود برای شرکت در کنکور است و کم کم دلش نمی خواهد از او کار بکشید. من یک آدم آهنی هستم.
7- من نمی دانم، بعضی ها این همه امتحان در طول دو ماه گذشته داده اند که شبیه کنکور بوده است. پس چرا بیخودی از کنکور می ترسند؟!!!
8- خودتان را در جلسه ی آزمونی با 50 نفر آدم دیگر فرض کنید. یادتان باشد، همه ی تفاوت کنکور سراسری با کنکورهای خانگی شما این است که اینبار 50 نفر دیگر پیش شما نشسته اند، همین. وگرنه سوالات کنکور امسال فقط 10 تا 20 تای آن با سال های قبل تفاوت خواهد داشت و بقیه شبیه گذشته خواهند بود.
9- یادتان نرود، سناریوی سوالات سخت را آماده کنید. وقتی آزمون آسان است ، امتحان بیشتر جنبه ی علم سنجی دارد. اما اگر آزمون سخت باشد، دارای دو بعد علمی و روانی می شود. شما می توانید با ایجاد سناریوهای مناسب برنده ی هر دوبعد آن باشید و از همیشه، تراز بهتری بگیرید. (گفتم تراز، نه درصد) . من باشم دعا می کنم آزمون سخت باشد، شما چی؟!
10- راستی اگر آزمون آسان بود از هول حلیم در دیگ نیافتید. مواظب جشن زودهنگام مغزتان باشید. مواظب باشید آنقدر تندتند به سوالات پاسخ ندهید که با بی دقتی به بسیاری از سوالات جواب غلط بدهید.
11- در اطلاعیه ی سازمان سنجش در ارتباط با وسایلی که نباید با خود به جلسه ی آزمون بیاورید آورده شده است که به همراه داشتن مواد خوراکی بجز آب در جلسه ی آزمون ممنوع می باشد!!! بهانه ی سازمان سنجش جلوگیری از تقلب در جلسه ی آزمون است. نمی دانم متولیان سازمان سنجش فراموش کرده اند که با طیف متنوعی از دانش آموزان سرو کار دارند. گروهی از این بچه ها به دلیل بیماری و یا ویژگی های تغذیه ای خود نمی توانند از ساعت 8 صبح(شروع فرایند آزمون) تا ساعت 12 و 45 که آزمون به طور مثال در گروه تجربی پایان می یابد، در فشار فوق العاده ی ذهنی که انرژی زیادی را به مصرف می رساند هیچ ماده ی قندی و یا خوراکی مصرف نکنند!!! آنوقت شعارشان این است که ما تلاش داریم اضطراب دانش آموزان را در جلسه ی کنکور کم کنیم. واقعاً برای سازمان سنجش متاسفم.
اما بچه ها کاری که شما باید انجام دهید این است که دو کیسه ی پلاستیکی شفاف با خودتان به جلسه ببرید. در یکی مداد و خودکار و پاکن و کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی و دستمال و ماسک و بطری آب معدنی ... را قرار دهید و در دیگری مواد خوراکی مورد نظر خود مانند بیسکویت و شکلات و کیک و غیره را بگذارید. یادتان باشد پوشش کاغذی کیک و شکلات و بیسکویت را پاره کرده و مواد خوراکی را مستقیماً در کیسه بگذارید. احتمال آن وجود دارد که بگذارند مواد خوراکی را به داخل جلسه ببرید و در این موضوع سخت گیری نکنند. اما اگر سخت گیری کردند کیسه ی آن در در گوشه ای رها کنید و به داخل حوزه ی آزمون بروید.
12- با توجه به سخت گیری در ارتباط با تقلب در کنکور حتماً اگر ساعت کرونومتر دار با خود به جلسه می برید. ساعت معمولی عقربه ای مچی نیز با خود به همراه داشته باشید تا اگر ایراد گرفتند از آن استفاده کنید. یادتان باشد رفتارها در حوزه ها سلیقه ای است و آدم باید احتیاطات لازم را به عمل آورد.
13- امسال نیز مانند پارسال کنکور راس ساعت 8 و 30 دقیقه ی صبح آغاز می شود. پس زمانبندی های خود را بر این مبنا تنظیم نمایید. (البته یادتان باشد که شروع فرایند آزمون (یعنی ورود به جلسه ی آزمون و نشستن بر روی صندلی) ساعت 8 صبح است و شما حتماً باید قبل از ساعت 8 در حوزه آزمون حاضر شده باشید.
14- اگر به رشته های دبیری علاقه مند هستید. در زمان اعلام نتایج اولیه ی کنکور (حوالی 15 مردادماه) لازم است علاقه مندی خود را اعلام نمایید. پس فعلاً نیاز به انجام کاری در این زمینه نیست.
15- جزوه ی 70 نکته ی ضروری برای داوطلبان کنکور سراسری را که به مدارس شما ارسال کرده ام ، حتماً بارها مرور نمایید.
16- یادتان باشد که از خدا هم موفقیت خود را بخواهید.
17- این سایت تا 31 شهریور ماه امسال فعال خواهد بود و آمادگی دارم از این به بعد هر 7 روز یک بار به سوالات شما پاسخ دهم.
18- منتظر سوالات بعدی شما هستم.
19- پیام شماره 18 که مخصوص داوطلبان رشته ی تجربی است به صورت فوق العاده در روز پنجشنبه 9 تیر ماه 1401 بعد از ساعت 6 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
20- برای همگی شما آرزوی موفقیت دارم.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار،بنده ...... هستم و در مدرسه ابوعلی سینا شاگردتون بودم،میخواستم بدونم امکانش هست یک جلسه مشاوره خصوصی با شما داشته باشم و در خصوص مشکلات درسی که هنوز هم دارم از شما مشاوره بگیرم؟نوشتن مشکلاتم در یک پیام نمیگنجد و بخاطر همین امیدوارم این فرصت را در اختیار بنده قرار دهید.با تشکر فراوان
جواب : سلام دختر خوب، فعلاً فرصت انجام مشاوره ی خصوصی را ندارم. اما اگر مشکلی داشته باشید می توانید در همین سایت و در طول هفته های آینده آن را مطرح کرده و پاسخ آن را از همین طریق دریافت نمایید.

موحد نژاد