پیام شماره 28 (جمعه 15 مرداد ماه 1400)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 28 جمعه 15 مرداد ماه 1400


1- سلام، می بینم سخت مشغول انتخاب رشته هستید.
2- بچه برای انتخاب رشته وقت کافی بگذارید و بی حوصلگی نکنید. هر کاری تا حالا کردید با یک انتخاب رشته ی منطقی و خوب به سرانجام می رسد.
3- پیام شماره 29 ان شاء الله روز سه شنبه 19 مرداد ماه بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
4- منتظر سوالات شما هستم
5- برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام آقای موحد نژاد من همونی هستم ک گفتم رتبه ام شده بود ۱۱ هزار و خورده ای و ازتون خواستم بگید با اون رتبه چی میتونم قبول بشم من اشتباه رتبه ام رو دیده بودم رتبه ام ۱۰۸۰۰ هست اگ میشه این رتبه ام رو در نظر بگیرید بگید چ رشته هایی میتونم باهاش قبول شم . بعضی مشاورا کاملن ناامیدم کردن و میگن کلن پرستاری و اینا هیچ جا نمیتونی قبول شی شما نظرتون چیه ؟ اگ میشه ی رشته خوب ک احتمال قبولیم توش بالاست رو بهم بگید ممنون
جواب : با رتبه ی 10800 می توانید در پردیس های خودگردان برخی از شهرستان ها در رشته ی پرستاری قبول شوید. با این رتبه می توانید در پرستاری دانشگاه آزاد بعضی از شهرها هم پذیرفته شوید. پس اگر پرستاری را دوست دارید به طور گسترده در انتخاب رشته ی خود از پرستاری های تهران و شهرستان های مختلف استفاده کنید. اگر می خواهید در تهران قبول شوید زیست شناسی گیاهی، اقتصاد و شیمی دانشگاه الزهرا (س) را انتخاب کنید و از رشته های دانشگاه شاهد نیز استفاده نمایید.
سوال شماره 2 : سلام آقای موحد نژاد وقتتون بخیر
من دانش‌آموز رشته تجربی هستم
الف- سوال اول : میخواستم بدونم تحصیل در یک رشته دانشگاهی مثلاً پیام نور و مطالعه برای کنکور سال آینده کار ممکنی هست ؟یعنی شما دیدید که کسی همزمان دانشجو باشه و کنکور هم بده و موفق بشه ؟؟
ب- سوال دوم:اگر دانشگاه روزانه از رشته های بدون کنکور قبول بشیم و بریم و سال آینده کنکور بدیم و بخوایم از رشته های با آزمون انتخاب کنیم با توجه به اینکه یک دانشگاه روزانه سال گذشته رفتیم اما از راه شرط معدل سال بعدش باز هم محروم میشیم از روزانه؟حتی اگر مثلاً سال اول یک رشته از هنر وارد روزانه بشیم ،سال بعد نمیشه از رشته تجربی وارد روزانه شد؟
جواب : الف : بله امکان پذیر است و چنین مواردی را دیده ام.
ب- پذیرش به هر روش در رشته های روزانه چه با آزمون و چه بر اساس سوابق تحصیلی باشد، اجازه ی شرکت در کنکور سراسری سال آینده را از شما سلب می کند. بنابراین فرقی نمی کند رشته ی قبولی شما مربوط به کدام گروه آزمایشی باشد.
سوال شماره 3 : سلام آقای موحدنژاد وقتتون بخیر
لطفاً پیام من رو اصلا منتشر نکنید.................................................................................خواهش میکنم کمکم کنید
ببخشید طولانی شد
جواب : نگران نباشید. از نظر من هر دو گزینه ای که به آن ها فکر کرده اید خوب است. هم می توانید به رشته ای (مثلاً انواع مهندسی ها و یا روان شناسی و ...) بروید و آینده ی خود را در ادامه تحصیل در آن رشته و استفاده ی موفق از آن رشته جستجو کنید و هم می توانید دوباره در کنکور شرکت کرده و ناکامی قبلی را با قدرت جبران کنید. ما آدم ها هستیم که به یک رشته شخصیت می دهیم. یکی می رود باغبانی می خواند و با همان رشته به تجارت گل و گیاه می پردازد و بهترین زندگی را بری خود و خانواده اش فراهم می کند، دیگری داروسازی می خواند ولی تا آخر عمر کارمند داروخانه می ماند. آن دیگری داروخانه داری جدی می شود و حتی سهامدار کارخانه ی داروسازی و ...
دختر خوب پس این ما هستیم که رشته ام را می سازیم و آن را نیروی محرکه ی زندگی خودمان می کنیم. اما تصمیم نهایی با شماست.
سوال شماره 4 : الف- سلام اگه میشه پیام من رو منتشر نکنید . من ترازم شده .................................................................
جواب : الف – نگفتم قبول نمی شوید، بلکه شانس قبولی شما کم است. اما شما حتماً در انتخاب های خود از این رشته ها استفاده کنید.
ب : اگر به تدریس علاقه دارید می توانید در رشته های ریاضی و یا فیزیک تحصیل کنید و بعداً در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شرکت کرده و از این طریق نیز معلم فیزیک و یا ریاضی بشوید.
البته رشته های گروه مدیریت نیز رشته های بسیار خوبی هستند و در واقع شما را به عرصه ی تجاری وارد می کنند.
سوال شماره 5 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید.من امسال خیلی درس خوندم ولی متاسفانه رتبه م ۹۰۰۰ شد.رشته م ریاضی وسهمیه منطقه ۱ هستم.توانایی رفتن به شهرستان و دانشگاه آزاد رو ندارم.به نظرتون چه رشته هایی در دانشگاه دولتی در تهران میشه قبول شد؟
جواب : خیلی محدود است از رشته ی ریاضی و فیزیک و مدیریت دولتی و علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شاهد و از تمامی رشته های موجود در دانشگاه الزهرا (س) حتی علم اطلاعات و دانش شناسی استفاده کنید. از رشته های علوم و مهندسی آب ، مهندسی مکانیک بیسیستم و مهندسی ماشین های صنایع غذایی دانشگاه تهران نیز استفاده نمایید. البته تعداد زیادی از رشته های دیگر را نیز که امید کمی به قبولی آن ها دارید را در انتخاب های خود قرار دهید و از این هایی هم که من گفتم در هر اولویتی خواستید استفاده نمایید.
سوال شماره 6 : سلام‌اقای‌موحد نژاد
الف- با رتبه ی ۲۴۰۰ زیر گروه ۱ میتونم بینایی سنجی یا شنوایی سنجی تویه شهر تهران سراسری بیارم؟ تویه کارنامه های قبولی قلمچی تا ۳۰۰۰ هم‌قبول شده بودن
ب- شما راجب دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اطلاعاتی دارید؟ چطور دانشگاهیه؟ چون چک‌کردم‌دیدم‌پذیرشش بیشتر از دانشگاه تهران و شهید بهشتیه
پ- خیلی دلم‌میخواست اون جلسه ی انتخاب رشته ای که برگزار کردید و شرکت کنم‌ولی متاسفانه بخاطر فوت یکی از عزیزان از دستش دادم. راهی نیست که ویدیو ضبط شده ای چیزی ازش رو داشته باشم؟
ت- با ۲۴۰۰ تویه شهر تهران‌سراسری چه رشته های پیراپزشکی رو قبول میشم؟ ممنون از پاسخگوییتون
جواب : الف- بله بینایی سنجی 40 درصد شانس دارید ولی در شنوایی سنجی حتماً قبول می شوید.
ب- دانشگاه تخصصی رشته های توانبخشی با قدمتی 30 ساله است و یکی از بهترین دانشگاه های کشور است.
پ- نه متاسفانه
ت- با 2400 تقریباً تمام پیراپزشکی ها را می توانید قبول شوید ولی اگر می خواهید حتماً قبول شوید، موقع انتخاب رشته حتماً از رشته هایی تا رتبه ی 4000 هم جهت احتیاط استفاده کنید.
سوال شماره 7 : سلام و خسته نباشید.لطفا پیام من رو منتشر نکنید. ممنونم. من متاسفانه امسال کنکور خیلی ...................................
جواب : شما اصولاً می توانید از رشته های دانشگاه های غیر انتفاعی، پیام نور و پردیس های خودگردان و رشته ی صرفاً با استفاده از سوابق تحصیلی استفاده نمایید.
با رتبه ی شما متاسفانه امکان پذیرش در دانشگاه های دولتی چه روزانه و چه شبانه وجود ندارد. اما می توانید از رشته های دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور استفاده نمایید. اما در دانشگاه آزاد تهران و کرج و اسلامشهر و پرند و شهرقدس در رشته هایی مانند علوم سلولی و مولکولی و شیمی کاربردی و صنایع غذایی شانس قبولی زیاذی دارید و حتما از آن ها استفاده نمایید.
بله در رشته ایی که بر اساس سوابق تحصیلی دانشچو می پذیرند می توانید قبول شوید و در انتخاب های خود از آن ها استفاده کنید. مثلاً معماری داخلی و مهندسی عمران و مهندسی شیمی و ...
برای این که با من برای سال بعد مشاوره داشته باشید باید در بخش ثبت نام مشاورهخصوصی با من جهت کنکور 1401 در همین سایت وارد شده و پس از خواندن شرایط ثبت نام کنید تا وضعیت شما مورد ارزیابی قرار گیرد و ان شاء الله در سیستم من پذیرفته شوید.
سوال شماره 8 : سلام اقای موحد نژاد عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه
من دانش اموز رشته ریاضی یازدهم هستم چند وقتی هست که دارم دنبال یه مشاور خیلی خوب میگردم ولی باتوجه به اینکه شما مشاوره یازدهم قبول نمیکنید من واقعااا نمیدونم باید با کی مشاوره بگیریم یعنی نمیتونم به هر کسی اعتماد کنم و مشاور خوب نمیشناسم . میخواستم ببینم شما میتونید چند مشاور خیلی خوب برای یازدهم معرفی کنید؟ممنون
جواب : دختر خوب واقعاً نمی دانم چه کسی را به شما معرفی کنم. دلم می خواهد این سوال را از معلمین خودت بپرسی تا من اینجا تبلیغ افراد را نکنم.
سوال شماره 9 : من براي انتخاب رشته بايد چجوري وقت بگيرم ازتون؟
جواب : همانطور که قبلاً نیز خدمت بچه های عزیزم عرض کردم. متاسفانه امسال به دلیل شرایط بحرانی کرونا انتخاب رشته انجام نمی دهم.
سوال شماره 10 : سلام استاد امیدوارم حالتون خوب باشه . الف)دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی رشته علوم قرآن و حدیث با آزمون پذیرش میکنه و روبروش در شرایط نوشته تحصیل رایگان الان این نهایتا جزو غیرانتفاعی میشه یا روزانه چون تحصیل رایگانه ؟و اگه روزانه باشه یعنی دیگه بعدا از تحصیل رایگان محرومیم ؟
ب) رشته ادبیات و زبان عربی کارکرد ترجمه هم داره ؟ چون مترجمی زبان عربی در رشته ها نیست
پ) و اینکه برای زبان عربی و ترجمه بازارکار خوبه ؟
ت) چه زبانهایی بازارکار خوبی دارن و خیلی سخت نیستن؟ . ممنون
جواب : الف- این دانشگاه غیر انتفاعی است ولی هزینه اش توسط نهادهای مذهبی تامین می شود. پس اگر چه شما شهریه ای نمی پردازید ، اما دولتی نیست و در صورت قبول شدن ، چه ثبت نام کنید و چه ثبت نام نکنید، می توانید دوباره در کنکور سال بعد شرکت نمایید و مشکلی پیش نمی آید.
ب- بله، به شرط آن که ادبیات فارسی اتان خوب باشد و دوره های ویراستاری را بگذرانید، می توانید مترجم خوبی شوید.
پ- بازار کار ترجمه به توانایی مترجم و انتخاب کتاب های مناسب برای ترجمه بستگی دارد. در هر حال مترجمی زبان عربی نسبت به مترجمی زبان انگلیسی با محدودیت های بسیاربیشتری مواجه است. همانطور که قبلاً هم گفته ام، این شما هستید که به رشته ی خودتان شخصیت م اعتبار می دهید. پس یک مترجم فوق العاده ی زبان عربی باشید ، بعد می بینید که مانند نجف دریا بندری و .... در اینده از شما یاد خواهند کرد.
ت- زبان انگلیسی هم در عرصه ی تدریس و هم ترجمه و هم به لحاظ آسانی بهترین انتخاب است.
سوال شماره 11 : سلام ببخشید من ی سوال داشتم من امسال میتونم برم ازاد عمران بخونم ولی چون عشق دانشگاه تهران و امیر کبیر و دارم دوباره میخوام بخونم ولی خیلی ها بهم مبگن برو ثبت نام کن واحد کم بردار و از ترم دو و سه مرخصی بگیر در کنار دانشگاهت بخون حالا من موندم ک برم دانشگاه و در کنارش بخونم یا اینکه اصن نرم یک سال پشت کنکور بمونم؟ شما میگید چیکار کنم؟
جواب : اگر اطمینان داری که حوصله و اراده ی لازم را برای دوباره خواندن داری ، با این که معمولاً دانش آموزان رشته ی ریاضی این کار را نمی کنند می توانید سال آینده دوباره در کنکور شرکت نمایید. اما این که به دانشگاه بروی و مرخصی بگیری را فقط در حالتی قبول دارم که ترم دوم را مرخصی بگیرید و برای کنکور 1401 خودتان را آماده کنید.
راه دیگر هم این است که در همان دانشگاه آزاد شاگرد بسیار درسخوانی باشی و در دوره ی فوق لیسانس در دانشگاه های تهران و امیرکبیر پذیرفته شوی.
سوال شماره 12 : سلام خسته نباشید
میخواستم بپرسم دانش اموز پسر با رتبه ۲۷هزار منطقه ۱ ریاضی شانس قبولی تو دانشگاه ازاد های تهران رو داره یا نه؟
اگه اره کدوم رشته ها شانس قبولیش بیشتره ؟ممنون از زحماتتون
جواب : بله شانس دارد. در رشته هایی مانند : مهندسی صنایع ، مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر ، مهندسی نفت ، مهندسی مواد ،شانس قبولی بسیار بالایی دارد.
البته حتماً از رشته هایی که آن ها بیشتر دوست دارد نیز در انتخاب هایش استفاده کند اما رشته هایی را که من نوشته ام را نیز در مجموعه ی انتخاب های خود داشته باشد.
سوال شماره 13 : سلام آقای موحدنژاد امیدوارم. حالتون خوب باشه. من بین رشته پزشکی و دندانپزشکی خیلی مرددم.
آنقدر همه در مورد سختی های رشته پزشکی می گن که من می ترسم توانایی این رشته رو نداشته باشم.
به نظر شما رشته ی پزشکی آنقدر سخت هست که اگر وارد این رشته شوم پشیمان شوم که چرا دندانپزشکی نخوندم؟
جواب : اگر عاشق رشته ی پزشکی هستید، تردید نکنید که بهترین رشته ی گروه تجربی پزشکی است. اگر عاشقش باشید، سختی نخواهید کشید، بلکه از درمانگری بیشترین لذت را خواهید برد. پس در این صورت حتماً پزشکی بخوانید.
سوال شماره 14 : سلام من قصدم این بود که به دلیل علاقم به هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به دنبال کامپیوتر و علوم کامپیوتر بروم(که رتبم نمیرسه)
به تازگی متوجه رشته مهندسی پزشکی شدم که رتبه آنرا در امیرکبیر میارم، و فکرمیکنم به حوزه علاقمم ربط داشته باشه(چون درکنارش به مطالعه ذهن انسان و بیشتر روان)علاقه مندم.
الف)اولین سوالی که داشتم اینه که مهندسی پزشکی در رابطه با اختلالات روان هم کار میکنه؟
ب)اگه یه زمانی از انتخاب پشیمون بشم راهم برای برگشت به کامپیوتر و برق باز هست یانه؟
پ) چون رشته ای نیست که در ایران پولساز باشه، پیشه درکنارش مهارتهای برنامه نویسیو ارتقا داد و به عنوان مهندس در شرکتها کار کرد؟(یا خیلی مدرک مهمه؟
حالا هم بین انتخابهای مهندسی پزشکی امیرکبیر،ریاضیات شهیدبهشتی(برنامم این بود کا واحد اختیاری علوم کامپیوتر هم براش بردارم) و برق الزهرا بدجور موندم...
جواب : دختر خوب اگر رتبه ی شما به مهندسی پزشکی امیر کبیر برسد، پس باید بهتر از 1500 باشد. در این حالت می توانید در دانشگاه الزهرا (س) در رشته ی مهندسی کامپیوتر پذیرفته شوید. دانشگاه الزهرا (س) دانشگاهی با سابقه ی 57 ساله است که قبل از انقلاب و در سال 1343 تاسیس گردیده است و همان موقع هم دانشگاهی دخترانه بوده است. هرگز این دانشگاه را دست کم نگیرید.
الف- بله، خصوصاً در حوزه ی تشخیص اختلالات روانی و دستگاه های تشخیصی آن مانند الکتروانسفالوگراف و ... بسیار فعال است.
ب- خیر اگر می خواهید پشیمان شوید، بهتر است برق بخوانید و بعداً در دوره ی فوق لیسانس وارد این رشته شوید. پس بازگشت از مهندسی پزشکی به کامپیوتر و برق دشوار خواهد بود.
پ- اولاً بازار کار این رشته در ایران به شرط داشتن هوش اجتماعی و هیجانی بالا و روحیه ی کارآفرینی خیلی هم خوب است. بچه های خوبم فریب پروپاگاندای اجتماعی مردم را نخورید. در ضمن این اصلاً عاقلانه نیست که آدم مهندسی پزشکی بخواند و بعد به عنوان برنامه نویس در شرکت ها کار کرد.
اگر رتبه ی شما بهتر از 1500 است ان شاء الله کامپیوت الزهرا (س) را می آورید اما اگر نشد از رشته ی علوم کامپیوتر استفاده کنید و اگر نشد به سراغ ریاضی بروید.
سوال شماره 15 : سلام ببخشید شما توی همایش گفتید که گذراندن یک رشته به صورت مجازی توی کدام نوع دانشگاه ها معتبر و خوب نیست؟ سوال دوم اینکه حقوق مجازی دانشگاه شیراز خوب هست؟ و مدرکش معتبره و سطح علمی خوبی داره ؟و اینکه اگر وارد این رشته بشم از انتخاب دانشگاه روزانه سال آینده محروم میشم ؟؟
جواب : اصولاً دانشگاه های مجازی ما (بجز دانشگاه پیام نور) از سطح علمی بالایی برخوردار نیستند. اما تحصیل در آن ها اصلاً اشکالی ندارد. به شرط آنکه دانشجو خودش درسخوان و جدی باشد. مثلاً می توانید حقوق مجازی بخوانید و بعد در آزمون وکالت شرکت کرده و قبول شده و بعد از گذراندن یک دوره ی یک ساله دفتر وکالت خود را تاسیس کنید.
خیر پذیرش در دوره های مجازی باعث محرومیت از شرکت در کنکور سال بعد نمی شود.
سوال شماره 16 : الف- سلام من تجربی هستم و میخوام با سوابق تحصیلی مهندسی کامپیوتر انتخاب کنم ولی سوالی که دارم اینکه فرق مهندسی کامپیوتر سوابق با مهندسی کامپیوتری که از رشته ریاضی با کنکور میرن چیست ؟
ب- سوال دیگه ای که دارم اینکه من پیام نور و غیر انتفاعی برم تو مدرکی که میدن ایا میگن که فرد از طریق سوابق تحصیلی وارد رشته شده و تو مدرک ذکر میشه که فرد پیام نور یا غیر انتفاعی بوده؟
پ-اینکه به نطرتون از لحاط کیفیت برای کامپیوتر در تهران پیام نور بهتر یا غیر انتفاعی یا آزادسوابق ؟
ت- از طریق سوابق تحصیلی معدلی که در نظر میگرن معدل کل دیپلم یا معدل امتحانات نهایی و اینکه من معدل امتحانات نهایی خودم را نمیدونم چون ندادن و ریزنمراتم در دروس اختصاصی بالای ۱۹ و در دروس عمومی بالای ۱۷ و میانگین نمراتم بدون ضریب دروس ۱۷/۶۰ به نظرتون کامپیوتر در تهران قبول میشوم ؟ ممنون میشوم راهنمایی کنید .
جواب : الف- هیچ فرقی به لحاظ اعتبار مدرک و محتوای دروس ندارد.
ب- نه در مدرک روش ورود نوشته نمی شود.
پ- به ترتیب : غیر انتفاعی ، آزاد و سوابق تحصیلی (هم سطح) و سپس پیام نور قرار می گیرند.
ت- احتمال آن زیاد نیست، اما در انتخاب های خودتان استفاده کنید تا ببینیم چه می شود.
سوال شماره 17 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه.
می خواستم بدونم امکان داره یه راهنمایی به من بکنین. من رتبه ام 840 زیر گروه 1و 633زیر گروه 2 شد.
اگر اولویتم اول شهر باشه بعد رشته و شهر های به ترتیب تهران و کرج ورشته های به ترتیب دندانپزشکی پزشکی و داروسازی مد نظرم باشه و اینکه بخوام هم روزانه هم پردیس و آزاد رو انتخاب کنم چگونه رشته هایم را مرتب کنم؟
و در مورد داروسازی اینکه میگن در ایران بازار کار خوبی نداره درسته؟
جواب : به ترتیب : دندان تهران و بعد بهشتی و کرج و شاهد – سپس دندان پردیس شهید بهشتی و کرج و بعد پزشکی تهران و بهشتی و ایران و کرج و شاهد و بعد پزشکی پردیس بهشتی و ایران و کرج و شاهد و بعد داروسازی تهران و بهشتی و کرج و بعد داروسازی پردیس بهشتی و کرج
البته به شرط آن که وضعیت مالی شما خوب باشد وگرنه پردیس ها را بعد از دولتی ها بردارید.
داروسازی بازار کار قابل قبولی دارد. حقوق متوسط داروساز در یک شیف کاری در داروخانه حدود 12 میلیون تومان است.
سوال شماره 18 : سلام لطفا پیام من رو منتشر نکنید. .........................................................................................
ممنون از راهنمایی تون خیلی سردرگم شدم خیلی ناراحتم چون اونی که میخواستم نشد
جواب : الف و ب را که قبلاً جواب داده ام.
پ- در دانشگاه امام صادق حدود 50 درصد شانس قبولی در رشته ی حقوق را دارید اما در تمامی رشته های دیگر آن قبول می شوید.
سوال شماره 19 : سلام خسته نباشيد
با رتبه حدود ٩٥٠٠ مي شه پرستاری شهريه پرداز قزوين زنجان يا شيراز قبول شد ؟
دفترچه انتخاب رشته قلم چي گفته با اين رتبه پارسال قبول شدن
جواب : شانس شما برای قزوین 50 درصد ، زنجان 60 درصد و برای شیراز 30 درصد است.
سوال شماره 20 : دانشگاه امام صادق سلام وقتتون بخیر ببخشید من دو تا سوال دارم لطفاً منتشر نکنید
الف- اول اینکه برای قبولی در دانشگاه امام صادق و رفتن به محاسبه تراز کنکور خیلی مهمه ؟اگر تراز کنکور خوب نشده باشه اما سوابق تحصیلی خیلی خوب باشه قبول نمیکنن اصلا؟ که توی مصاحبه شرکت کنم؟
ب- سوال دوم اینه که اگر دانشگاه امام صادق قبول بشم و برم ،از انتخاب رشته دانشگاه روزانه سال بعد (1401)محروم میشم؟
جواب : الف- آن ها بر اساس تراز شما در کنکور گزینش اولیه را انجام می دهند و بعد با مجموع نمره ی مصاحبه و تراز کنکور شما انتخاب خود را نهایی می کنند.
ب- دانشگاه امام صادق (ع) غیر انتفاعی است و قبولی در آن مشکلی برای شرکت در کنکور سال بعد ایجاد نمی کند.
سوال شماره 21 : سلام خسته نباشید
رتبه من با سهمیه 25 1123 شده است و ترازم در زیرگروه 1 3942 در زیر گروه 2 3809 و 3 : 3829 شده است و نمی خواهم پشت کنکور بمانم به نظر شما چه رشته ایی میتوانم قبول شوم ازاد یا سراسری فرقی ندارد.
جواب : فکر می کنم ترازهایت را اشتباه نوشته ای. در هر حال اگر رتبه ی شما با سهمیه ی 25 درصدی 1123 شده است آن را معادل رتبه ی 1500 در کنکور سراسری و در منطقه ی 1 بدانید و جهت احتیاط از رشته های با رتبه ی 500 آغاز و با رشته هایی با رتبه ی 5000 آن را خاتمه دهید. اما توصیه می کنم از انتخاب رشته هایی که سازمان های مربوطه برای این گروه از داوطلبان به عنوان جایابی انجام می دهند استفاده کنید. چون آن ها آمار این گروه از بچه ها را در سازمان های خود به صورت گسترده ای از سال های قبل دارند. به پدرتان بگویید پیگیری کند.
سوال شماره 22 : تحصیل در دو رشته سلام ببخشید میخواستم بدونم امکان تحصیل در دو دانشگاه به طور همزمان ممکنه؟مثلا امسال اگر یک دانشگاه غیر روزانه مثل غیر انتفاعی یا پیام نور و آزاد قبول بشم و برم و سال بعد کنکور بدم و یک دانشگاه روزانه قبول بشم میتونم رشته قبلی هم در دانشگاه اول ادامه بدم و همزمان دانشگاه روزانه هم برم ؟؟
جواب : تحصیل در دو رشته به صورت همزمان غیر قانونی است، مگر با نظر دانشگاه های خاص و آن هم برای رتبه های ممتاز کنکور سراسری
سوال شماره 23 : سلام،خسته نباشید
میخواستم بدونم با رتبه ۱۹۰۰شانس قبولی معماری دانشگاه تهران یا شهید بهشتی رو دارم؟
و اینکه سهمیه ایثارگر ۵ درصد شانس قبولی رو چه قد میتونه افرایش بده؟
جواب : اگر رتبه ی 1900 در سهمیه ی 5 درصدی را دارید تا حدودی برای معماری شهید بهشتی شانس دارید اما دانشگاه علم و صنعت به احتمال زیاد قبول می شوید. سهمیه ی 5 درصدی در گروه ریاضی حدوداً رتبه ی منطقه ی 1 شما را تقسیم بر یک و شش دهم می کند. مثلاً اگر رتبه ی منطقه ی شما 3200 است آن را تبدیل به 2000 می کند و آن رشته هایی را که دیگران با رتبه ی 2000 قبول می شوند را شما با رتبه ی 3200 قبول خواهید شد.
سوال شماره 24 : ببخشید رتبه ۷۰۰ ایثارگر۵ درصد شانس قبولی مهندسی های شریف رو داره؟
جواب : بله 50 درصد شانس البته در مهندسی های مواد و کشتی سازی و هوافضا
سوال شماره 25 : سلام خسته نباشید لطفا بگید فرق دانشگاه غیرانتفاعی و موسسه غیرانتفاعی چیه و اینکه به نظرتون موسسه غیرانتفاعی آل طه بهتر یا دانشگاه های پیام نور تهران البته موسس غیر انتفاعی آل طه هم در تهران؟؟ ممنون بابت راهنماییتون .
جواب : دانشگاه عنوانی است که به مراکز معتبر تر و پر سابقه تر دانشگاهی داده می شود. پس اول موسسه غیر انتفاعی تاسیس می شود و بعد اگر به لحاظ سطح علمی اساتید و امکانات دانشگاه به حد مناسبی رسید دانشگاه می شود.
آل طه کاملاً بهتر از پیام نور است.
سوال شماره 26 : سلام آقای موحد نژاد میشه لطفا در مورد بازار کار داروسازی توضیح بدین.آیا می توان با این رشته به درآمد خوبی رسید؟
جواب : اگر در داروخانه یک شیفت کار کنید حدود 12 میلیون تومان در ماه در آمد دارید اما اگر صاحب داروخانه ای متوسط باشید حدود 50 میلیون در ماه و اگر سهامدارجدی یک شرکت دارویی متوسط باشید دیگر سخت می شود آن را شمرد!
سوال شماره 27 : سلام استاد خدا قوت. از بین این رشته ها کدام بازارکار مناسبی دارند؟ مدیریت مالی.مدیریت بازرگانی.مدیریت اموربانکی.حسابداری.روانشناسی.مشاوره.شیمی کاربردی.علوم و مهندسی صنایع غذایی.
جواب : بازار کار رشته ها تابع توانایی شما در بکار گیری آن رشته هاست. اما در مجموع مدیریت مالی و بازرگانی و حسابداری در میان این هایی که شما نوشتی بازار کار بهتری دارند.
سوال شماره 28 : سلام آقای موحد نژاد وقت بخیر . الف) برای قبولی در رشته اعضای مصنوعی و یا مددکاری در دانشگاه توانبخشی و سلامت چه رتبه ای لازم است ؟ شهریه پرداز چطور؟
ب) آخرین رتبه قبولی اعضای مصنوعی در دولتی شهرهای دیگر چیست؟ . ممنون
جواب : الف- برای اعضای مصنوعی حدود 4500 و مددکاری اجتماعی حدود 9000 است. شهریه پرداز اعضای مصنوعی 6000 و مددکاری حدود 12000 است.
ب- در شهرستان هایی مانند شیراز و اصفهان رتبه ی اعضای مصنوعی تا حدود 5500 و در همدان حدود 7000 خواهد بود.
سوال شماره 29 : سلام آقای موحد نژادخسته نباشید یه سوال راجب انتخاب رشته داشتم که اگه لطف کنید ومنو راهنمایی کنید یک دنیا ممنون میشم .
من رشتم تجربی هست ولی رتبه سال اولم اصلا خوب نشدو تصمیم گرفتم ..............................................................................
جواب : برای شما انتخاب رشته ی ریاضی را به دلیل دشواری دروس و این که نگاه و علاقه ی اولیه ی شما تجربی بوده است توصیه نمی کنم.
اما رشته های مدیریت و اقتصاد و حسابداری و کامپیوتر می توانند آینده خوبی برای شما داشته باشند.
سوال شماره 30 : سلاام خسته نباشید
معماری علم و صنعت بهتره یا شهید بهشتی؟
جواب : معماری شهید بهشتی گرایش هنری بیشتری دارد و معماری علم و صنعت اندکی گرایش فنی اش بیشتر است. در حال من شهید بهشتی را ترجیح می دهم.
سوال شماره 31 : سلام من رتبم به مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران -محل تحصیل فومن گیلان میرسد.
تهران زندگی میکنم و میدونم شاید رفتن به شهرستان صرفا برای اسم دانشگاه(به دلیل موقعیت و امکانات کاری)مناسب نباشد،خصوصا اینکه استادان هم متفاوت هستند. و رشته کامپیوتر مهارتی است.
-الف میخواستم بدونم اصلا مدرک همان برای دانشگاه تهران است یا ذکر محل تحصیل تفاوتی ایجاد نمیکند؟
ب- امکان انتقالی گرفتن به خود دانشگاه تهران امکان پذیر است؟
پ- اصلا به نظرتون ارزش دارد که این هم جز انتخابها در نظر بگیرم یا نه؟
ت- درباره مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران محل تحصیل فارابی قم هم نظرتون رو بگید ممنون میشم
جواب : الف- خیر مدرک متعلق به دانشگاه تهران است و ذکر محل تفاوتی ایجاد نمی کند.
ب- خیر
پ- بله اگر با شهرستان رفتن مشکلی ندارید ارزشش را دارد.
ت- آن هم مدرکش متعلق به دانشگاه تهران است و البته از فومن بد آب و هواتر اما نزدیک تر و احتمالاً قدری استادانش بهتر از فومن.
سوال شماره 32 : سلام مجدد من پیام شماره ۳۰ بودم و یه داستان بلند بالا از زندگیم تعریف کردم هنوزم باورم نمیشه شما از آدمای انگشت شماری هستید که به جز اون راه غیرمستقیم، دوباره ازمون دادنو اونم برای بار سوم بهم گفتید حتی با وجود رشتم.
نمیدونم یه لحظه شک کردم واقعا شما پیشنهادتون به من همون جوابی بود که دوشنبه دادید؟
من رشته ای که میخوام دانشگاه های دولتی رو کلا میزنم تو تهران، یعنی یه جوری سعیمو برای راه دوم میکنم(اینم شاید تاثیرحرفای بقیه بوده) اما اونم نسبیه و ممکنه نشه. یعنی هم تصمیم منطقی و احمقانه رو با هم میگیرم.
هر آدمی هم شرایط منو فهمید گفت هر راهی انتخاب کنی سخته،هیچ راه آسونی نیست که بگم اینو برو راحت تره.
جوابشون این بود:نمیدونم، اما هرتصمیمی گرفتی نباید پشیمون بشی.
فقط همین.من هنوز باور نمیکنم.ممنون?حرفی بهم بزنید،پیشنهادی چیزی. قراره حرفتونو یه سال با خودم ببرم شایدم بیشتر!
جواب : واقعاً اگر آدمی دوباره کنکور بدهد و خوب تلاش کند و رتبه اش 300 شود و بعد به دانشگاه شریف برود و یا تهران و امیرکبیر و بعد از این طریق بخواهد اپلای کند شاید مسیر ساده تری را انتخاب کرده باشد . اما شرطش این است که دختری آرام باشد و تحت نظر یک مشاور قدرتمند کارش را دنبال کند. اما اگر اینچنین نیست همان راه دوم را برگزیند بهتر است.
سوال شماره 33 : سلام وقتتون بخیر
آقای موحد بنظرتون بین روانشناسی وصنایع آزاد کدوم بهتره وبازار کار داره ؟
جواب : این دو رشته خیلی با هم فرق دارند و هر دو در صورت علاقه ی شما به آن ها از رشته های آینده دار هستند.
سوال شماره 34 : سلام ببخشید با رتبه ۱۴۰۰ تهران چی میشه قبول شد؟
ب. مهندسی برق یا صنایع یا هوافضا تهران میشه رفت ؟
جواب : بله هر سه رشته را می توانید در تهران قبول شوید فقط از همه ی دانشگاه های اصلی تهران در انتخاب رشته ی خود استفاده کنید (یعنی : شریف و تهران و امیرکبیر و علم و صنعت و خواجه نصیر)
سوال شماره 35 : سلام ببخشید با رتبه نزدیک ۳ هزار تهران چی میشه قبول شد ؟
جواب : در چه رشته ای؟ در ریاضی مهندسی نساجی و راه آهن و ریاضی و فیزیک و مدیریت و حسابداری و اقتصاد و در دانشگاه الزهرا (س) برق و عمران
در تجربی : شنوایی سنجی و گفتار درمانی و اعضای مصنوعی و کار درمانی و دامپزشکی و ...
سوال شماره 36 : سلام خسته نباشید
آقای موحد نژاد یک سوال داشتم در رابطه با واحد های دانشگاه آزاد تهران. از نظر شما کدوم واحد دانشگاه آزاد تهران بهتره
از بین واحد های دانشگاه آزاد تهران تهران و البرز و حومه. به چه ترتیبی انتخاب کنم
کدوم واحد ها رو الویت بذارم؟ واحد علوم تحقیقات یا تهران مرکز یا تهران جنوب و ...
ممنونم از جوابگویی شما
جواب : اول علوم و تحقیقات بعد تهران جنوب بعد تهران مرکز و بعد تهران شمال و بعد تهران غرب و بعد کرج
سوال شماره 37 : سلام آقای موحدنژاد!
وقتتون بخیر، لطفا پیام من رو منتشر نکنید!
ممنون میشم به سوالات من پاسخ دهید.................................................................................
جواب : 1- بله ثبت اختراع خیلی هم خوب است.از این ثبت اختراع جهت عضویت در بنیاد ملی نخبگان و جهت تاسیس شرکت های دانش بنیان می توتنید استفاده کنید و رزومه ی شما را برای خارج از کشور نیز غنی تر می کند.
2- مهندسی های دانشگاه الزهرا (س) و یا مهندسی راه آهن و نساجی در تهران و یا مدیریت و اقتصاد و فیزیک و ریاضی و آمار در دانشگاه ها ی خوب
3- رشته های مدیریت و بخصوص مهندسی انرژی برای اپلای کردن مناسب هستند.
4- به علاقه ی شما بستگی دارد
سوال شماره 38 : سلام اقای موحدنژاد. لطفا و لطفا پیام من رو منتشر نکنید
الف) پدر من ......................................................................................................................
جواب : از نظر این که 90 درصد نمره ی آخرین فرد قبولی را بیاورید برای رشته ی داروسازی مشکلی پیدا نخواهید کرد. اما باید پدر شما ازاین که انتقال در این حالت قطعی است مطمئن شوند. اما 90 درصد نمره ی آخرین فرد قبول را صد درصد آورده اید.
اما شما خودتان هم می توانید در پردیس های بهشتی و حداقل کرج داروسازی را بیاورید. البته قطعی نیست ولی شانس زیادی دارد.
سوال شماره 39 : سلام وقتتون بخیر
توی انتخاب رشته ترتیب دانشگاه های بهشتی، علم و صنعت و خواجه نصیر رو چطوری بزنم؟ با توجه به اینکه رشتم ریاضی هستش(و هدفم قبولی در رشته‌ی فیزیک هست)
جواب : اول علم و صنعت و بعد خواجه نصیر و بعد بهشتی
سوال شماره 40 : سلام لطفا پیام من رو منتشر نکنید
من رتبه م نزدیک ۵ هزار شده میخواستم بدونم پردیس دانشگاه های دولتی تهران چی قبول میشم کلا دانشگاه های دولتی تهران هزینه دار چی میتونم برم؟
جواب : اعضای مصنوعی ، کار درمانی ، گفتار درمانی ، شنوایی سنجی و هوشبری و اتاق عمل و علوم آزمایشگاهی و پرستاری
سوال شماره 41 : بهترین رشته‌ها در رشته‌های ریاضی برای اپلای کدوم‌هان؟
علوم پایه‌ها شرایط خوبی دارن میدونم ولی راجع به مهندسیا، مهندسی پزشکی شرایط خوبی برای اپلای داره؟
جواب : معمولاً رشته های مهندسی برق و کامپیوتر و صنایع بیش از مهندسی پزشکی برای اپلای کردن مناسب هستند.
سوال شماره 42 : سلام من دانش آموزتون نیستم ولی یه سوال داشتم اگه جواب بدید ممنون میشم . لطفا هم پیام من رو منتشر نکنید .
من رتبه م نزدیک ۵ هزار ریاضی شده و نمیدونم چی برم چی کار کنم گیج شدم ب هیچی علاقه ندارم ولی برام خیلی مهمه که دولتی تهران برم پردیس و هزینه دار و اینها اصلا برام مهم نیست فقط میخوام دولتی تهران برم میشه بگید چی باید برم چی کار کنم همش دارم گریه میکنم خیلی ناراحتم چون اونی که میخواستم نشدم
جواب : شما در رشته های علوم و مهندسی آب و مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه تهران شانس قبولی دارید بعلاوه ی رشته های مدیریت و اقتصاد نوبت دوم در دانشگاه علامه و خصوصاً دانشگاه الزهرا (س) و رشته ریاضی دانشگاه شهید بهشتی و آمار نوبت دوم دانشگاه علامه و رشته ی شیمی دانشگاه شهید بهشتی و خواجه نصیر شانس قبولی دارید ولی حتماً لازم است از رشته های دانشگاه های غیر انتفاعی تهران نیز برای محکم کاری استفاده نمایید.
سوال شماره 43 : سلام
الف- ببخشی من میخواستم رشته آموزش زبان انگلیسی رو بخونم ولی یا خوندم بعدا برای معلم زبان شدن در آموزشگاه این مدرک رو قبول نمیکنن وباید یه دوره ای رو مخصوص معلمی زبان داخل اموزشگاهشون بری میخواستم بدونم این حرف درسته؟؟؟وواقعا قبول نمیکنن یا سخت قبول میکنن؟؟
ب- ببخشید میخواستم بدونم که گرایش های زیست شناسی مولکولی بعدا بازار کار خوبی دارن؟؟؟چه جاهایی بیشتر کار میکنیم؟؟
جواب : الف- بله درست است. مدرک دانشگاهی برای موسسات زبان اولویت ندارد بلکه توانایی شما در زبان انگلیسی برای آن ها مهم است.
ب- به شرط ادامه ی تحصیل تا حداقل مدرک کارشناسی ارشد می توانید به موسسات تحقیقاتی ملحق شوید. اما بازار کار آن در ایران هنوز گسترده نیست. بیشتر بچه ها فوق لیسانس می گیرند تا از کشور خارج شوند.
سوال شماره 44 : سلام آقای موحد نژاد یه سوال در مورد دانشکده های فنی حرفه ای در رشته حسابداری داشتم این آموزشگاه به چه صورت هستند وباتوجه به ظرفیتای کمی که قبول میکنند الویت قرار بدم یا خیر؟در کل تحصیل در این آموزشگاه ها مناسب هست.
جواب : دانکده های فنی و حرفه ای مجموعه هایی قدیمی و توانمد هستند که معمولاً در رشته های دبیری دانشچو می گیرند. اما گاهی نیز اقدام به جذب دانشجو به صورت آزاد می کنند و از نظر من از اعتبار علمی خوبی برخوردارند.
سوال شماره 45 : به نظر شما روانشناسی بهتره یا حسابداری؟؟
تجربی ام به هر دوتاشم علاقه یکسان دارم
جواب : حسابداری کاربردی تر است و بعد از لیسانس می توانید به راحتی جذب بازار کار شوید. اما روان شناسی را باید تا حداقل فوق لیسانس ادامه دهید تا مجوز تاسیس مطب داشته باشید. در نهایت تصمیم با شماست.
سوال شماره 46 : سلام لطفا پیام من رو منتشر نکنید . من امسال ...................................................................................
جواب : آدم در مسیر زندگی خودش بارها زمین می خورد. این وقایع و این زمین خوردن ها تقریباً برای همه اتفاق می افتد. پس جزئی از زندگی است البته باید مواظب باشیم برایمان رخ ندهد، اما اگر هم رخ داد باید خیلی آن را چیز عجیبی ندانیم. اصولاٌ ما آدم ها هر وقت از یک گرفتاری راحت می شویم چند صباحی بعد، گرفتاری جدیدی پیدا می کنیم. خود خدا هم می گوید این دنیا را برای آرامش شما نیافریدیم و آن دنیا را وعده گاه قرار می دهد.
پس گریه کنان بلند شو. جنگ تو برای زندگی بهتر ادامه دارد.

موحد نژاد