پیام شماره 2 (تاریخ دوشنبه 98/2/16)

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 2 (16 اردیبهشت ماه 1398)

 

1- سلام، خسته نباشید.

2- زود باشید درس های خوانده شده را جمع و جور کنید، می خواهیم از روز چهارشنبه، بعد از برگزاری آزمون خانگی، تقریباً  فقط به دوره ی مطالب خوانده شده بپردازیم. بنابراین چهارشنبه و پنجشنبه، کمتر درس جدید بخوانید و بیشتر درس های خوانده شده را دوره کنید.

3- ریاضی و فیزیک و شیمی و زبان و عربی را می توان با تست هم دوره کرد. اما برای سایر دروس دوره، شامل مطالعه ی خود درس نیز می شود و با تست زنیِ تنها، کارتان راه نمی افتد.

4- روز پنجشنبه حداقل 1 تا 2 ساعت از وقت خودتان را صرف بررسی رفتارهای نادرست خود در آزمون قبلی و نقشه کشیدن برای آزمون فردا کنید. آیا اگر شیمی باز هم سخت باشد، نباید این بار نتیجه ی بهتری بگیرید؟ یا دوباره همان خرابکاری قبلی را تکرار می کنید.

5- برنامه ی دوره ی سوم مطالعاتی ان شاء الله از روز شنبه 21 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 22 خرداد برای تجربی ها و 25 خردادماه برای انسانی ها و ریاضی ها ادامه خواهد داشت. طراحی این برنامه بسیار پیچیده و تکنیکی است. در اجرای آن با تمام قدرت کوشش کنید. مهم ترین برنامه ی شما همین برنامه است.

6- پیام شماره 3 روز پنجشنبه 19 اردیبهشت ماه بعد از ساعت 7 بعداز ظهر منتشر خواهد شد.

7- منتظر سوالات شما هستم.موفق باشید.

 

حالا نوبت پاسخ به سوالات دریافت شده تا ساعت 10 صبح روز دوشنبه 16 اردیبهشت 98 است.

 

سوال شماره 1 : سلام دختر من در آزمون سنجش 30 فروردین 98 رتبه 14162 را در کشور گرفته آیا با این وضعیت در کنکور مجاز به انتخاب رشته خواهد شد؟؟؟

جواب : رتبه ی کشوری ملاک نیست. در آزمون سنجش رتبه در سهمیه ملاک است. شما می توانید با ضرب کردن رتبه در سهمیه در عددی در حدود 1/25 رتبه ی پیش بینی کنکور را تا لحظه برگزاری آزمون بدست آورید. همیشه یادتان باشد که رتبه ی آزمونی مانند 30 فروردین و 20 اردیبهشت ماه سنجش نشان دهنده ی وضعیت دانش آموز تا همان روز است و در آینده ممکن است داوطلب بخاطر سعی و تلاش زیاد رتبه ی بسیار بهتری کسب کند و یا خدای نکرده بدلیل کم کاری رتبه ی بسیار ضعیف تری را بدست آورد. در هر حال رتبه ی کنکور داوطلب همبستگی فوق العاده ای با مطالعات 60 تا 70 روز پایانی او دارد. متاسفانه سازمان سنجش، اشتباه محاسباتی وحشتناکی را در اعلام رتبه های معادل کنکور مرتکب شده است.که بسیاری از بچه ها را به هم ریخته است. من به جای سازمان سنجش از این بچه ها عذر خواهی می کنم!

سوال شماره 2 : سلام ببخشید من الگوریتم شما رو در ادبیات رعایت کردم ولی همچنان درصدم از ۶۰بالا نمیاد؟؟؟؟عربی(۶۴) دینی (۷۵) زبان (۵۵)
و اینکه درصد های ریاضی(۷۰) فیزیک (۷۰)زیست (۵۰)و شیمی (۴۰-۵۰) در کنکور ازمایشی که امروز زدم.
باید چقدر هر کدوم رو بالا بیرم تا داروسازی شهر تهران قبول بشم؟

جواب : اولاً الگوریتم های دروس عمومی را باید تا آخر اجرا کنید و ان شاء الله تا حوالی 25 خرداد نتایج شما در دروس عمومی بسیار بهتر خواهد شد. ما تازه این الگوریتم ها را آغاز کرده ایم و هنوز برای قضاوت خیلی زود است! برای داروسازی تهران لازم است 10 درصد عمومی هایت بهتر شود که حتماً رخ می دهد و در اختصاصی ها نیز لازم است زیست و شیمی به حداقل 65 درصد برسند.

سوال شماره 3 : سلام
تراز 8132 سنجش معادل تراز چند هزار قلمچی است؟
و رتبه ای که در سنجش به دست میاریم چه نسبتی با رتبه ای که در کنکور سراسری به دست می آوریم دارد؟( رتبه سهمیه ام در گروه انسانی 460 شده است)

چواب : بهتر است اصلاً با تراز سنجش جهت محاسبه ی تراز قلم چی اقدام نکنید. به عدد دقیقی نمی رسید اما رتبه ی معادل شما در کنکور مساوی است با 460 ضرب در 1/25 است که می شود 575  البته خودت می دانی که قوی تر این حرف ها هستی و اولین سنجش را خراب کرده ای نگران نباش رتبه ی شما دو رقمی خواهد بود.

سوال شماره 4 : سلام من در آزمون 30 فروردین تعداد غلط زیادی داشتم بالاخص در درس زیست، چکار کنم؟
در ضمن در برنامه شما آزمون کنکور 92 را دادید من هر چی توی سایتها گشتم آنرا پیدا نکردم، چه آزمونی را جایگزین کنم؟

جواب : غلط های شما اگر علمی است که باید چند مرتبه ی دیگر همه ی کتاب های زیست شناسی را بخوانی اما اگر مشکل شما اشتباه کردن و حواس پرتی است لازم است از منابع مناسبی مانند طلایی گاج و موج آزمون و غیره تست زنی های مفصلی انجام دهی. البته باز هم کتاب را باید دو سه باری سریع بخوانی.

کنکور 92 در کتاب دور دنیا در چهار ساعت گاج موجود است. فعلاً کنکور 93 را از خودت امتحان بگیر بعداً از دوستانت کتاب گاج را بگیر و قسمت مورد نظر را کپی کن و موقعی که قرار شد کنکور 93 را بگیری 92 را برگزار کن.

سوال شماره 5 : سلام. آقاي موحد نژاد ميخواستم بدونم براي رشته ي رياضي چه رشته اي پر در آمد هست و امكان پيشرفت در ايران و همين طور خارج از ايران رو داره؟
و اينكه دانشگاه به نظرتون چند درصد در موفقيت آينده ي ما تاثير داره؟

جواب : همه ی رشته های ریاضی پر در آمد هستند. در آمد را رشته تعیین نمی کند، بلکه توانایی علمی ، هوش اجتماعی و هیجانی فرد و سطح توانایی های تعاملی و ریسک پذیری فرد است که تعیین کننده ی در آمد او خواهد بود. ان شاء الله در همایش آشنایی با رشته های دانشگاهی و روش های کسب و کار که در مردادماه برگزار می گردد به این موضوع خواهیم پرداخت.

دانشگاه تاثیر زیادی در توانایی علمی داوطلب دارد. اما توانایی علمی یکی از عوامل چندگانه ی موفقیت است. اگر فرد، از هوش هیجانی لازم برخوردار باشد، در دانشگاه متوسط و یا حتی ضعیفی هم درس بخواند شانس موفقیت دارد.

سوال شماره 6 : سلام آقای موحدی نژاد.
راستش امسال برای من اونجوری که باید پیش میرفت نرفت و طبق رتبه سنجش و تراز قلمچی که فرستادم برای شما بهتر نیست امسال بیخیال کنکور بشم و فقط روی آزمون نهایی تمرکز کنم؟ من اگه پرستاری ،مامایی،علوم آزمایشگاهی سراسری هم قبول بشم راضیم ولی با این تراز و رتبه ها بعید میدونم.‌
ممنون میشم اگه نظر شمارو هم بدونم.

جواب : از امروز تا کنکور 60 روز یعنی 780 ساغت وقت داری. آره روزهای سختی در پیش است. بیخود نیست که بخشی از مغز شما مصرانه از شما می خواهد که این کار دشوار را به سال بعد موکول کنید!!! فریب فایل های شیطانی مغزتان را نخورید. رشته هایی که دوست داری در تهران با رتبه ی 5000 و در شهرستان ها تا رتبه ی 8500 شانس قبولی دارند. مثل این که معدل خوب سال پیش و تراز نسبتاٌ خوب قلم چی را فراموش کرده ای. اگر دوست داری یک ماه دیگر هم درس نخوان تا خیالت راحت شود که دیگر این رشته ها را قبول نمی شوی. ولی الان بالا بروی و پایین بیایی شما اگر خوب و زیاد درس بخوانی قبول می شوی.

سوال شماره 7 : سلام آقای موحد نژاد ببخشید من با توجه به سرعت مطالعه پایینم مرتب از برنامه های شما عقب میمونم و این کمی استرس در من ایجاد کرده..الان با توجه به مدت زمان کمی که تا سنجش 20ااردیبهشت مونده من بهتره که یه سری از مباحث پایه رو موقتا حذف کنم و بذارم برای بعد این سنجش یا مباحث دوازدهم؟

جواب : بله ، حتماً لازم است در دو روز پایانی درس های خوانده شده را دوره کنید و مباحث باقیمانده را به دوره ی مطالعاتی بعدی واگذار کنید. شما دوباره ان شاء الله از 21 اردیبهشت ماه از من یک برنامه ی پیچیده و فوق العاده تکنیکی را دریافت خواهید کرد. سعی کنید عقب افتادگی های خود را در این برنامه جبران کنید.

 سوال شماره 8 : سلام استاد ارجمند جناب موحدنژاد
در خصوص ثبت نام برای انتخاب رشته ما دانش اموزانی که شما امسال مشاوره ما بودید آیا حضوری خدمت شما برسیم یا از طریق سایت؟؟
با تشکر فراوان از لطف ومحبت جنابعالی

چواب : آگهی ثبت نام در برنامه ی انتخاب رشته ی من ان شاء الله روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه از طریق همین وب سایت به اطلاع همه ی دانش آموزان خواهد رسید. امسال قرار است تعداد بسیار بیشتری را نسبت به سال های قبل انتخاب رشته نمایم. نگران نباشید.

سوال شماره 9 : سلام، وقت بخیر.
نتیجه آزمون کنکور ۹۲:
ادبیات: ۵۶٪
عربی: ۳۴.۶٪
دینی: ۴۹.۳٪
زبان: ۸۵.۳٪
ریاضی: ۴۴.۲٪
فیزیک: ۳۳٪
شیمی: ۳۲٪
تو کل آزمونایی که تا الان دادیم، موقع تستای شیمی که می‌رسید ذهنم خسته می‌شد صورت سوال‌هارم گاهی نمی‌تونستم بخونم، تو این آزمون سعی کردم حتی اگر نمی‌تونم رو سوال فکر کنم، صورت تمام سوال‌هارو بخونم.

جواب : نتیچه ی بدست آمده اصلاً در سطح شما نیست. خودت می دانی که قبلاً کم کاری داشته ای. از امثال تو در کوتاه مدت کارهای بزرگی بر می آید. با آرامش و با زمان زیاد درس ها را بخوان و به اندازه ی کافی نیز تست بزن. باز هم نتایج آزمون هایت را برایم بفرست.

سوال شماره 10 : ادبیات ۸۹.۳ 
عربی ۶۹.۳
دینی ۷۵
زبان ۸۹ 
ریاضی ۷۲.۱ 
فیزیک ۷۹
شیمی ۴۶.۷

نظر شما چیست؟

جواب : تست زنی هایت را در ریاضی و فیزیک یا زمان هر تست 50 ثانیه گسترش بده و شیمی را حداقل روزانه 2 ساعت بخوان. آفرین خیلی خوب است.روزانه 75 دقیقه ادبیات ، 45 دقیقه عربی ، 60 دقیقه دینی و 45 دقیقه زبان به صورت دائمی در برنامه ات داشته باش.

سوال شماره 11 : با سلام و عرض خسته نباشید 
میخواستم بپرسم با توجه به بودن دو نوع سوال یه توضیح مختصر میشه راجع به رتبه بندی و کلا شرایط امسال بدید؟
اینکه تفاوتی داره با سالای قبل ؟
اینکه نظام قدیم و جدید هستش کار واسه نظام قدیمی ها سخت تره ؟ من فارغ التحصیل هستم.

جواب : هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. معمولاً در تغییر نظام های آموزشی تلاش بر این بوده است که دانش آموزانی که تازه می خواهند فارغ التحصیل شوند کمتر آسیب ببینند. بنابراین احتمال دشوار بودن کار برای نظام قدیمی ها وجود دارد.

سوال شماره 12 : سلام. خسته نباشید!
من به طرز عجیبی نمیتونم کمتر از ۶ساعت بخوابم درحالی که از اول سال تا همین ۲هفته پیش ۵ساعت هم برایم کافی بود. مطمئنم بخاطر استرس و ترس از جمع نکردن درس ها نیست. چون الان هم مثل همیشه درس می خونم فقط نمیدونم چرا ساعت خوابم اینجوری شده!

جواب : شما از اول سال که روزی 12 ساعت درس نمی خواندی! واضح است که کار بیشتر استراحت بیشتری را می طلبد. بنابراین قبول کن که 6 ساعت بخوابی و 4 ساعت به کارهای شخصی خودت برسی و 14 ساعت هم درس بخوانی. خودت می دانی که رتبه ی تو باید دو رقمی و شاید هم یک رقمی باشد. برایت آرزوی موفقیت دارم.

موحد نژاد