پیام شماره 2 (جمعه 9 اردیبهشت ماه 1401)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 2 (جمعه 9 اردیبهشت ماه 1401)


1- سلام، امیدوارم حال همگی شما خوب باشد و با قدرت تمام در جهت دستیابی به اهداف تحصیلی خود کوشا باشید.
2- امروز مشتری هایمان دو نفر بودند که به سوالات آن ها پاسخ می دهم.
3- پیام شماره 3 روز سه شنبه 13 اردیبهشت ماه بعد از ساعت 9 صبح منتشر خواهد شد.
4- برای همگی شما آرزوی سعادت و کامیابی دارم.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : سلام من تمام دروس رو تمام کردم برای جمع بندی از چه کتاب هایی استفاده کنم و برای مرور در یک روز چند درس اختصاصی و عمومی بخونم؟
جواب : برای جمع بندی از کتاب های دور دنیا در چهار ساعت و یا آزمون های سال گذشته ی گروه هایی مثل قلم چی، گزینه 2 و سنجش استفاده نمایید. همچنین می توانید از کتب ناشرین مختلف استفاده نمایید. مثلاً اگر قبلاً از نشر الگو استفاده کردید حالا از آی کیو و یا خیلی سبز استفاده نمایید.
برای مرور در یک روز معمولاً دو درس اختصاصی و دو درس عمومی مطلوب است. اگر چه سلیقه ی مطالعاتی شما نقش مهمی در تعیین آن دارد.
سوال شماره 2 : سلام وقتتون بخیر ،نماز روزه هاتون قبول
لطفا پیام منو اصلاا منتشر نکنید ممنون.
تو رو خدا دلسوزانه پیام منو پاسخ بدید،
جواب : این که از الان بخواهید درس خواندن را شروع کنید. با توجه به این که فارغ التحصیل هستید و می گویید که تا حالا مطالعه ی جدی نداشته اید ، نشان می دهد که کار سختی در پیش دارید.
راه حل آن این است که دروس عمومی را خوب بخوانید و در دروس اختصاصی با حذف گسترده ی مباحثی که در آن ها ضعیف هستید و یا یاد گیری آن ها زمان زیادی از شما می برد و خلاصه با کوچک سازی هر درس ، در زمان باقیمانده بر روی تعدادی از فصل ها در هر یک از دروس اختصاصی مسلط شوید. برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان خصوصا رشته ی آموزش ابتدایی امکان پذیرش تا رتبه ی 12000 هم وجود دارد و در این حالت با عمومی 50 درصد و اختصاصی 20 درصد می توانید به این رتبه دست یابید.
بنابراین فرصت کافی وجود دارد. پس پیشنهاد من حذف نیمی از سر فصل های هر یک از دروس اختصاصی است (بجز زیست شناسی که در آن فقط فصول گیاهی را حذف نمایید)
یادت باشد وقتی نیمی از فصل های یک درس را حذف می کنید عملاً زمان پاسخگویی به سوالات آن درس را به دو برابر افزایش می دهید و اگر دقت کنید به راحتی می توانید از 50 درصد خوانده شده 30 درصد کل نمره را کسب نمایید.
در ضمن باید روزانه حدود 12 ساعت درس بخوانید و بسیار جدی باشید.


موحد نژاد