پیام شماره 7 (پنجشنبه 29 اردیبهشت ماه 1401)

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 7 (پنجشنبه 29 اردیبهشت ماه 1401)


1- سلام واقعاً خسته نباشید.
2- برای آزمون سنجش فردا ، استراتژی مشخصی را تعریف کرده و با زمانبندی دقیق در این آزمون شرکت کنید.
3- یادتان باشد نتیجه ی این آزمون هرگز تعیین کننده ی رتبه ی کنکور شما نخواهد بود.
4- مواظب باشید در ایام امتحانات نهایی فقط بر روی دوازدهم متمرکز نشوید. حتماً لازم است دروس پایه نیز در میان آن ها دوره شود. پس لطفاً به برنامه های ما عمل کنید.
5- منتظر سوالات شما هستم، پیام شماره 8 روز دوشنبه دوم خرداد ماه 1401 بعد از ساعت 9 صبح منتشر خواهد شد.
6- برای همگی شما ارزوی موفقیت دارم.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید ،آقای دکتر اگه از الان بشینم بخونم،میتونم رتبه ی زیر ده هزار بیارم؟ زیست کل شو میخونم ،و هممه ی عمومی رو هم همینطور ولی دو فصل از فیزیک دوازده رو میخونم،با پنج فصل حد،معادله نامعادله،مثلثات،تابع، مشتق،ریاضی،شیمی هم فقط مطالب حفظی رو میخونم،تا الان گوارش و تنفس رو هم خوب خوندم+فصل معادله، نامعادله ریاضی.
جواب : اگر بتوانی از عهده ی عمومی ها با حدود درصد 50 تا 60 و زیست شناسی با درصد 40 و ریاضی و فیزیک و شیمی با حذف مباحث و کوچک کردن آن ها درصدی در حدود 25 بدست بیاوری امکان پذیر است. به لحاظ زمانی هم اگر بسیار پرکار و شجاع باشی می توانی نتیجه بگیری.
سوال شماره 2 : در ضمن آقای دکتر من خییلی پزشکی رو دوست دارم ،آیا این ممکنه که اگه امسال مامایی در بیام،بعد چند سال کار به خارج کشور برم و خارج از کشور بدون کنکور پزشکی بخونم ،و چه کشور هایی مبلغ شهریه شون کمتره،و شرایطشون برای پذیرش رشته پزشکی بدون کنکور آسونتره؟
جواب : تحصیل در پزشکی در خارج از کشور در ادامه ی رشته ی مامایی امکان پذیر نیست و باید از اول آن را بخوانید. شهریه در کشورهایی مانند مجارستان و مالزی و فیلیپین پایین تر است. البته برخی از کشورها با آزمون ورودی شهریه های بسیار کمتری می گیرند ولی پذیرش در آن ها دشوار است. مانند ایتالیا و ترکیه (البته شرط سنی هم دارند) برای اطلاعات بیشتر باید با وکلای مهاجرت جهت تحصیل در خارج از کشور تماس بگیرید.
سوال شماره 3 : ببخشید آقای موحد نژاد من اونقدر ذهنم درگیره که هر دفعه ی سوال به ذهنم میرسه،میخواستم بدونم اگه روزی ۶ ساعت زیست بخونم میتونم از الان درصد زیستمو به هفتاد،هفتادو پنج برسونم؟؟
جواب : امکان پذیر است. به شرط آن که درک قبلی شما از زیست خیلی خوب بوده باشد ولی بیشتر روی 40 تا 50 درصد می توان حساب کرد.
سوال شماره 4 : سلام استاد وقتتون بخیر.
الف- ببخشید یه سوال داشتم برای کسی که عمومی ها در حد 40.50 هست مرور مجدد و تک مبحث تست زدن بهتره یا جامع زدن؟چون دینی و زبان اکیم 60.70 ولی عربی و ادبیات ضعف دارم حس میکنم جامع کمکم نمیکنه؟
ب- بعد من برای ادبیات دستور و حذف کرده بودم اگه از الان بخونم به تسلط میرسم؟
ج- یه سوال دیگه برای کسی که در حد 5000 هست با یه جمع بندی درست میشه به 3000 برسه؟
جواب : الف- به نظرم جامع بگیرید بهتر است.
ب- بله به شرط آن که روزانه و به طور منظم حدود 15 تست تمرین کنید.
ج- بله حتماً اگر منظم عمل کنید بهتر هم می شوید.
سوال شماره 5 : سلام وقتتون بخیر
آقای موحد نژاد برای شیمی وقتی آزمون میدم نمی‌دونم بعدش نقاط ضعفمو چطوری بخونم برم متن کتاب بخونم یا تست بزنم ؟ مثلا اگر سوال های حفظی شیمی غلط میزنم به دلیل این که یه بخشی از جمله رو خوب نخوندم و بقیه غلط هام مربوط به بی دقتی در محاسبات است .
جواب : اگر مطالب کتاب را به خوبی بلد هستید اما در درک تست و یا خواندن تست دچار اشتباه می شوید باید بیشتر وقت خود را در درس شیمی به تست زنی اختصاص دهید.
سوال شماره 6 : سلام آقای موحد نژاد، وقتتون بخیر ببخشید آقای دکتر من میخوام بدونم که کللن چند تا از سوالات شیمی کنکور به نحوی هستند که هییچ نیازی به محاسبات ندارن،بار توی سایت های مختلف گشتم ،اما نوشته شده که پنجاه درصد سوالات شیمی از مطالب حفظیه در حالی که داخل اون سوالات هم محاسبات هست، من هیچی از مباحث محاسباتی شیمی نمیدونم ،چون خییلی ضعیفم ، بخاطر همین میخوام بدونم کللاً چند تا از سوالات این درس بدون نیاز به محاسبات هستن؟اگه میشه راهنماییم کنید که چه قسمتایی رو بخونم که تو این زمان خییلی کم ی نتیجه خوب بگیرم ?
واینکه میخوام بدونم آخرین رتبه قبولی پزشکی آزاد چه رتبه ایه؟
جواب : اگر هیچی از مباحث محاسباتی شیمی نمی دانید الان دیگر برای یادگیری آن ها دیر است و باید تمرکز خود را روی پاسخگویی به سوالات غیر محاسباتی گذاشته و روی آن ها مسلط شوید. حدود 50 درصد از نمره ی شیمی مربوط به بخش های محاسباتی نیست.

موحد نژاد