پیام شماره 7 (شنبه 11 اردیبهشت ماه 1400)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 7 (شنبه 11 اردیبهشت ماه 1400)


1- سلام بچه ها، کلاس های درسی کلاسیک من در مدارس به پایان رسید و این سایت آمادگی دارد ارتباط من را با شما از طریق پاسخگویی به سوالات شما حفظ کند. بنابراین مشکلات خود را با من در میان بگذارید و من نیز هر چهار روز یکبار به سوالات شما پاسخ خواهم داد.
2- منتظر سوالات شما هستم.
3- پیام شماره 8 روز چهارشنبه 15 اردیبهشت ماه بعد از ساعت 10 شب منتشر خواهد شد.
4- برای همگی شما آرزوی سلامتی و سرافرازی دارم

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام جناب موحد نژاد. نزدیک دوماه تا کنکور مانده و عده ای مثل من خوب نخوندن. برای جبران چیکار باید کنیم.
جواب : باید بعضی از فصل ها که یادگیری آن ها در این زمان کوتاه برای شما مشکل است را حذف کنید. به اصطلاح اقدام به کوچک سازی دروس کنید تا بتوانید بر روی آنها تمرکز کرده و اگر 70 درصد مطالب را یاد گرفته باشید از همان 70 درصد برای نتیجه گیری استفاده کنید.
خب حالا اگر بتوانید 70 درصد از نمره ی آن 70 درصد خوانده شده را در کنکور بدست آورید میانگین شما 49 درصد می شود که در رشته ی ریاضی برای رتبه ی 1500 و برای رشته ی تجربی برای رتبه ی 3000 کافیست. یادت باشد همه ی مطالعات شما یک طرف و مطالعات دو ماهه ی پایانی یک طرف.
سوال شماره 2 : سلام آقای موحد نژاد
الف.من برای اینکه بتونم اختصاصی هامو تقویت کنم با توجه به وقت محدود اگه بخوام درصد حدود 60 بگیرم یا حداقل 50 چیکار کنم. بیشتر بخونم یا بیشتر تست بزنم. یه چند مبحث هم هست که تا الان روشون وقت نزاشتم.مخصوصا روی فیزیک خیلی مشکل دارم.
ب.و اینکه از الان بخونم میتونم اختصاصی هارو نجات بدم چون عمومی خوبه مشکلی نداره.
پ. واینکه شما میگین وقت هست یعنی برای دانشگاه های خیلی خوبم وقت هست یا فقط یه دانشگاه عادی.
مثلا با روزانه 12 ساعت مفید درس خوندن میشه یا دانشگاه خوب مثل شریف قبول شد؟
جواب : الف – در دروس ریاضی و فیزیک بیشتر تست بزنید. در درس شیمی نصف بخوانید و نصف تست بزنید. در مورد مباحثی که تا به حال آن ها را نخوانده اید ، بهتر است اگر مربوط به پایه ی دوازدهم نمی شود آن ها را حذف کنید. البته در پایه ی دوازدهم نیز می توانید در حد یک فصل را حذف کنید.
ب- بله اگر موارد بند الف را رعایت کنید می توانید د اختصاصی ها درصد هایی حدود 45 تا 60 درصد به دست آورید.
پ – بله اگر عمومی های شما حدود 70 درصد باشد و اختصاصی های شما 50 درصد رتبه ی شما حدود 600 می شود و شما می توانید در دانشگاه شریف در مهندسی صنایع و یا شیمی قبول شوید. ان شاء الله
سوال شماره 3 : من یه مشکلی دارم اینکه اغلب از صبح تا شب پای درس هستم اما مفیدش میشه 8 ساعت و 7 اینا . نمیدونم چی کار کنم بتونم تو این 2 ماه پایانی 12 ساعت بخونم .
جواب : وقتی می گویید مفید آن حدود 7 تا 8 ساعت است ، یعنی احساس می کند بخشی از زمان را به خاطرحواس پرتی از دست می دهید. لطفاً برای خواندن هر فصل و یا تست زدن در هر درس زمان بگیرید و زمان را محدود کنید. نگویید این فصل را می خوانم هر چقدر شد. بگوید این فصل را می خوانم و باید تا این ساعت تمام شود. اگر یک نفر هم باشد که بر این موضوع نظارت کند و در واقع هر وقت زمان درس تمام شد بیاید و کتاب و جزوه ا از دست شما بگیرد کمک خوبی به شما خواهد شد.
در ضمن یادت باشد این دو ماه می تواند تا پایان عمر مسیر زندگی شما را تغییر دهد. پس دو ماه بسیار مهمی است.
سوال شماره 4 : من توی دروس عمومی درصد هام خوبه و توانایی خوبی دارم اما اختصاصی هر کاری میکنم درصدم خوب نیست و بین 20 و 30 اینطورهاست و این باعث شده الان اضطراب و استرس زیادی داشته باشم چی کار کنم دروس اختصاصی م رو بالای 40 و 50 برسونم ؟ مطلب ها رو بلدم اما وقتی سر ازمون و تست میشه خوب نمیتونم حل کنم . وقتی پاسخ رو میبینم همه راه ها رو بلدم و میفهمم ولی سر تست زدن نمیتونم انجام بدم
جواب : دختر خوبم سرعت شما کم است. الان شاید کمی برای این که سرعت شما را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهیم دیر باشد. اما اگر بجای همه ی فیزیک دو سوم آن را بلد باشی خیلی راحت تر بتوانی خودت را در جلسه ی آزمون کنترل کنی و نتیجه ی بسیار بهتری بگیری. بنابراین پیشنهاد من کاهش تعداد سوالاتی است که تلاش دارید در جلسه ی کنکور به آن ها پاسخ دهید. زود باش امتحان کن و نتیجه ی آن را با من در میان بگذارید.
سوال شماره 5 : سلام آقای موحد نژاد یه سوال داشتم از کتاب های تستی که در طول سال کار کردم هنوز تست های نزده باقی موندن زیاد نیستن ولی خواستم بپرسم الآن اونارو بیخیال شم و موج آزمون کار کنم؟
جواب : اگر شرایط درسی شما خوب است (یعنی مثلاً رتبه ی پیش بینی شما در گزینه ی 2 بهتر از 8000 است) بهتر است موج آزمون را شروع کنید.
سوال شماره 6 : ببخشید اگه برای دروس اختصاصی که تو برنامه تست گذاشتید از بانک سوال گزینه دو از خودمون ازمون بگیریم عیب نداره ؟ یا حتما باید یه کتاب تست باشه؟
جواب : نه عیبی ندارد دختر خوب.
سوال شماره 7 : احتمالا این پیام رو در اوج خستگی ملاحظه میکنید.
اگر که حوصله نداشتید و خسته بودید، نخوانید.
منتشر هم نکردید؛نکردید!!
این روزها خسته و مستأصل و تا حد زیادی مأیوسم.نوشتن ، برای من همیشه مأمنی بوده تا طعم تلخ زندگی را برای لحظاتی فراموش کنم.
ما هیچ کدام پایان این قرنی را که شروع کرده ایم،نمی بینیم.
راستش را بخواهید زندگی اصلا خوش نمیگذرد. خیلی تکراری شده.مدت هاست که دیگر نمیگذرد...
هر روز غم ،
اندوه، بی رمقی.
تمام نمیشود این تکرارهای بی پایان.
کاش فردا بلند می‌شدیم می دیدیم تمام این مدت خواب بوده ایم.کاش کرونا یک رویا می بود.کاش یک فیلم خسته کننده و طولانی می‌بود که یک سال و سه ماه اکران میشد و بعد برای همیشه تمام میشد.
ولی ...
تمام نمی شود.
رهایمان هم نمیکند.
و من نمیدانم زندگی پس از این دیگر چگونه زیبا خواهد شد!.
اصلا اگر کرونا تمام بشود ،باید خوشحالی کنیم یا ناراحتی؟
زندگی دیگر چگونه در نبود عزیزانمان زببا خواهد شد ؟؟؟نمیدانم!!
این وسط کنکور هم دارم.آزمونی که قرار است از امسال به بعد، تا آخر عمر ،ملعبه ای بشود برای تحقیر من،شاید هم مدرکی بشود برای پز دادن.
دلم نمیخواست ،خسته تان کنم ولی واقعا خسته شده ام.
از همه چیز ...
واقعا از همه چیز!
حتی حوصله ی خودم را هم ندارم.
زندگی کردن ،توی چهارچوب ها ،واقعا خالی از لطف است.
بی معنی است...
و مطمئنم که
هرگز
و
هرگز،
حسرت این روزها را نخواهم خورد!
خاطرات این روزها به هیچ دردی نمیخورند؛فقط باید بگذرند.
بروند و هیچ وقت برنگردند.
سرتان را درد آوردم ...شرمنده ام...
:(((
جواب : با شما موافقم امیدوارم این ماه های بد بروند و دیگر برنگردند. یادت باشد دختر خوب شرایط در طول 15 ماه گذشته کاملاً استثنایی بوده و احتمالاً تا حدود 8 ماه دیگر هم به همین منوال خواهد بود. بسیاری حال خوشی ندارند. اما زندگی ادامه دارد و امید چراغ راه ماست. همه چیز درست می شود شما هنوز 70 سال دیگر زندگی در پیش رو داری عزیزم.
سوال شماره 8 : لطف میکنین برای رشته هائیکه در ادامه میگم برای دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، شهید بهشتی بگین چه درصد هایی مناسب هست؟ممنونم
مکانیک،معماری،مدیریت، کامپیوتر، فناوری اطلاعات،خودرو،
جواب : وای این همه ؟؟؟!!! رتبه هایش را می گویم شما درصد هایش را از سایت گزینه 2 بگیر.
مکانیک شریف 280 / شریف معماری ندارد / شریف مدیریت ندارد / کامپیوتر شریف 50 / شریف فناوری اطلاعات ندارد و بقیه هم ندارند. / خودرو فقط دانشگاه علم و صنعت دارد آن هم نه در همه ی سال ها اما اگر سال بعد داشته باشد رتبه ی آن 2500 تخمین زده می شود.
مکانیک دانشگاه تهران 600 / معماری دانشگاه تهران 800 / مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران 1400 / کامپیوتر دانشگاه تهران 160 /
مکانیک شهید بهشتی 2000 / معماری شهید بهشتی 1200 / مدیریت شهید بهشتی 2300 / کامپیوتر شهید بهشتی 700
سوال شماره 9 : سلام وقت بخیر مشاوره جهت روش تحصیل و مطالعه سال دوازدهم
جهت برنامه ریزی تحصیلی و آمادگی کنکور ۱۴۰۰ جهت رشته علوم تجربی دخترم مزاحم شدم
جواب : با عرض سلام من متاسفانه برای مشاوره ی کنکور 1400 واقعاً هیچ فرصتی ندارم اما برای مشاوره ی کنکور 1401 برای دانش آموزان گروه تجربی داوطلب می پذیرم که آگهی آن اوایل تیر ماه در همین سایت منتشر خواهد شد. در ضمن من عطیه ی عزیز را بخوبی می شناسم و امیدوارم همین امسال قبول شود. اما اگر خدای نکرده موفق نشد. در سال آینده ان شاء الله در خدمت شما خواهم بود.
سوال شماره 10 : طبق برنامتون ما امروز باید کنکور ۹۴ رو میدادیم اما من اختصاصیا اصلا خوب ندادم و آخر ریاضی که بودم حالم گرفته بود و روحیه ادامه دادن نداشتم. من مطالب رو خونده بودم اما به جواب نمیرسیدم و یه سری سوالا اصلا ایده ی حل نداشتم من باید چی کار کنم که به حداقل درصد مطلوب برسونم اختصاصیا رو .ممنون از شما.
جواب : این اولین آزمون جامع شما بود و این حوادث در آن طبیعی است. برنامه های دوره های سوم و چهارم بر توانایی شما در آزمون دادن تمرکز خواهد داشت و بدانید که امتحان دادن خود یک هنر است. اما لازم است اگر حل شتابان سوالات برایت خیلی دشوار است با حذف برخی از فصل ها به کوچک سازی دروس اقدام نمایید. نگران نباش به تدریج بهتر می شود.
سوال شماره 11 : سلام امیدوارم حالتون خوب باشه. من فارغ التحصیل هستم.
من آزمون 99تجربی خارج رو دادم و درصد هام اینطوری شد
ادبیات 52 عربی94 دینی85زبان77
ریاضی61زیست64 فیزیک 42شیمی40
آزمون جامع مرداد قلمچی پارسال رو هم قبلش دادم که اونم درصداش:
ادبیات60عربی84دینی81زبان84 ریاضی40زیست66فیزیک58 شیمی72 می خواستم بدونم الآن وضعیت طوره و اینکه تا چه اندازه امکان پیشرفت هست؟آزمونا رو هم سه روز یک بار می دهم.
جواب : به نظر من نتایج شما خیلی خوب است اما اگر می خواهید رتبه ی شما بهتر از 2000 باشد لازم است در دروس اختصاصی در آزمون های خانگی درصد شما حدود 10 درصد بهتر شود مثلاً ریاضی 65 زیست 75 فیزیک 60 شیمی 65
پس کاملاً جدی باش و به رفع معایب خودت ادامه بده اما در هر حال وضعیت فعلی شما خیلی خوب است.

 

موحد نژاد