پیام شماره 13 (چهارشنبه 17 اردیبهشت ماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 13 (چهارشنبه 17اردیبهشت ماه 1399)


1- سلام، خسته نباشید.
2- خبر خوب عقب افتادن کنکور سراسری تا 30 و 31 مرداد را شنیدید. من که خیلی خوشحال شدم.
3- می دانم یک عده ای از شما می گویید کاش زودتر بود و تمام می شد! ما تا 30 مرداد نمی کشیم درس بخوانیم.ما اصلاً نمی دانیم تا آن روز چگونه درس بخوانیم و چه کارهایی انجام دهیم و ....
4- ان شاء الله اگر من در کنار شما باشم و شما هم بچه های خوب و حرف گوش کنی باشید. کارهای تکنیکی بسیار زیادی را در این فرصت پیش آمده می توان به انجام رسانده و معجزه ی آن ها را در کنکور شاهد بود. بنابراین خوش بحالتان و خوش به حال من که می توانم این برنامه های تکنیکی را برای شما سامان دهی کنم.
5- کلاس های آنلاین من هم بزودی (حدود 4 تا 5 روز دیگر) راه اندازی خواهند شد و ان شاء الله به صورت صوتی و تصویری نیزدرکنار شما خواهم بود.
6- به تمامی سوالات شما تا ساعت 6 بعدازظهر روز چهارشنبه پاسخ دادم
7- پیام شماره 14 ان شاء الله در تاریخ دوشنبه 22 اردیبهشت ماه بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
8- از خداوند بزرگ و مهربان موفقیت و شادکامی شما را خواستارم.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : از نظر شما برای کامپیوتر دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی بهتره یا آموزشگاه هایی که مدرک فنی حرفه‌ای معتبر میدن؟
و میشه لطفا دانشگاهی توی تهران نام ببرید که خوب هست
جواب : اگر آدمی باشید که حوصله ی درگیری با سطح بالایی از ریاضی و فیزیک داشته باشید، مهندسی کامپیوتر در دانشگاه هایی که بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می گیرند قبول شوید بهتر است. به هر حال در این حالت دانشجوی مهندسی کامپوتر هستید و شرایط پیشرفت در آن مهیاتر است.
اما اگر نمی خواهید به لحاظ درسی به شما سخت بگذرد، آموزشگاه های فنی و حرفه ای که مدارک کاردانی کاربردی کامپیوتر را می دهند، هم جذب بازار کار خوبی دارند هم دوره ی کوتاه تری (کاردانی 2 سال) البته اگر بخواهید کارشناسی هم بگیرید می توانید بعد از دریافت مدرک کاردانی در دوره ی های کارشناسی نیز ثبت نام نمایید.
دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی تهران (یافت آباد) یکی از بهترین دانشکده های ارایه دهنده ی رشته ی فنی و حرفه ای کامپیوتر است. (یادتان باشد محل تحصیل پسرها و دخترها در دانشگاه های فنی و حرفه ای مجزاست)
البته کلاس های بدون مدرک دانشگاهی هم برای رشته ی کامپیوتر داریم که از سطح خوبی هم برخوردارند ولی مدرک دانشگاهی ارایه نمی دهند.


سوال شماره 2 : سلام آقای موحدنژاد،امیدوارم حالتان خوب باشد...
باید اعتراف کنم اینکه توانستم مدت کوتاهی از عمرم را که واقعا نمی‌دانم چگونه سپری شد در کنار بهترین و مهربان ترین مشاور دنیا باشم و کلی چیز یاد بگیرم یکی از بزرگترین لطف های خداوند به من بود و من بابت این افتخار بزرگی که نصیبم شد نمی دانم چگونه قدردان خداوند باشم...
دلسوزترین مشاور دنیا روزتون مبارکمون باشه :) ...(ببخشید باید زودتر تبریک میگفتم)
بی صبرانه منتظرم این افتخار دوباره نصیبم بشه و بتونم شما را دوباره بعد از مدت ها ملاقات کنم...
در پیام شماره ۹ سؤال ۱۴ به من گفتید می‌توانم به محل کارتان بیایم،اگر منظورتان همان دبیرستانی که سال آخرم را در آن گذراندم است باید بگویم من هم دوست دارم به محل کارتان بیایم و از راهنمایی های شما استفاده کنم اما مدرسه از من خواستند این کار را نکنم.(البته حق داشتند درست نیست وقت دوستان کنکوری را قربانی مشکلات خودم کنم)
اگر هم جای دیگری مدنظرتان است آدرسش را در سایت بگذارید یا لااقل اگر صلاح می‌دانید برای خودم بفرستید
با تشکر به امید دیدار
جواب : باز هم من را از خجالت آب کردید. از شما از این همه ابراز لطف بسیار سپاسگزارم. خوشبختانه من دفتر کار شخصی خودم را در خیابان شریعتی تهران دارم اما آدرس دقیق آن را ان شاء الله از طریق ایمیلی که برایم فرستادی ارسال می کنم. بنابراین نیازی نیست الزاماً به مدرسه بیایی.


سوال شماره 3 : سلام من تاحالا از خودم ازمون جامع نگرفتم. کتاب دور دنیا هم دارم ولی حس میکنم هنوز امادگی ازمون ندارم و خیلی بیشتر باید بخونم
یه مدتی هم هست که عمومی خییلی کم میخونم و اصلا نمیتونم برم سمتشون و حس میکنم اختصاصیا واجب تره
باید ازمون دادن رو شروع کنم؟
کتاب دور دنیا هم من فقط ۱۲دوره کنکور تجربی رو دارم و شما گفتین که عمومی هم لازمه. باید اون هم بگیرم باتوجه به اینکه از همین کتابی که دارم هنوز تستی نزدم؟
سرعتمم خیلی کم شده با اینکه تست زمان دار میزنم. انقدر کم که میدونم حتی اگر همه سوالات کنکور هم کاملا مسلط باشم برای جواب دادن وقت کم میارم...
جواب : با توجه به تاریخ جدید برگزاری کنکور عجله ای برای استفاده از کتاب دوردنیا نیست. بنابراین مرور درس هایت را هر چه سریعترتمام کن و از اوایل خرداد ماه آزمون گیری ها را آغاز کن.
برای افزایش سرعت لازم است برای پاسخگویی به تست ها زمانی حداکثر معادل کنکور سراسری را برای خودت مشخص کنی و تست های خانگی شما برای شما حکم امتحانات خانگی را داشته باشد. (فقط تا نسبتاً درس را یاد نگرفته ای تست زنی زمان دار را آغاز نکن). ازنظر من اگر کسی به انجام این کار اهتمام داشته باشد امکان ندارد سرعت تست زنی او بهبود نیابد. در هر حال اگر واقعاً این کار را به صورت جدی انجام دادی و نتیجه ای نگرفتی من را خبر دار کن تا دلیل آن را دقیق تر بررسی نمایم.


سوال شماره 4 : سلام استاد من همونی هستم که در پیام قبلی گفتم تا ساعت ۵ صبح بیدارم و پرسیدم که چطور ساعت خوابم رو عوض کنم. گفتین که اگه روزه هستم اطلاع بدم.
جواب : اگر روزه هستی فعلاً در ماه رمضان تا سحر بیدار باش و بعد از آن ساعت 5 بخواب تا ساعت 10 صبح . بعد بیدار شو و تا ساعت 6 عصر درس بخوان و بعد دوباره تا ساعت 8 بخواب و بعد از افطار دوباره درس خواندن را شروع کن.
بعد از ماه رمضان تا آخر تیرماه شبها تا ساعت 3 درس بخوان بعد بخواب تا ساعت 8 صبح و دوباره تا ساعت 3 بعدازظهر درس بخوان و بعد بخواب تا ساعت 5 و بعد دوباره درس بخوان تا 3 صبح.
در مرداد ماه لازم است شب ها ساعت 1 بخوابی و صبح ساعت 6 بیدار شوی و در بخوانی تا 3 بعدازظهر بعد دوباره بخوابی تا 5 عصر و بعد .... ماه آخر شرایط خواب و بیداری را با ساعت برگزاری کنکور هماهنگ کنید.


سوال شماره 5 : سلام آقای موحد نژاد وقتتون بخیر،نماز وروزه هاتون قبول حق باشه.پیام منو لطفا تو سایت نزارید چون میدونم درد بقیه نمیخوره
.آقای موحد نژادمن پارسال از همین موقع ها بود که با خودم فکرمیکردم اگه من پشت کنکوربمونم روزانه۱۲ساعت درس میخونم به اون چیزی که میخوام میرسم بااینکه اول از همه کند خوانم،زود نامید میشم واینا اولش خیلی خوب شروع کردم به طوریکه حتی روزی که کنکور دادم اومدم خونه شروع کردم خوندن ومطمئن شدم اگه بخونم میتونم و سوالات کنکور فضایی نیسن شهریور بود تصمیم گرفتم مشاور داشته باشم (مشاورای آنلاین)ولی از اونجایی که من هیچ وقت متاسفانه نتونستم طبق برنامه درس بخونم فکرمیکنم بخاطرکندخوانی دقیقا مثل پارسال بعد دوماه گفتم دیگه نمیخوام میخوندم ولی نامنظم بودواینا هی نوسانی درس میخوندموبه برنامه میرسیدم ودرگیر این مشاور اون مشاور شدم بهمن گفتم من با برنامه مشاور نمیتونم درس بخونم خودم میخونم وبرنامه نوشتم ........
جواب : دختر خوب و عزیزم ؛ از الان تا کنکور 105 روز وقت داری. اگر همان 12 ساعت در روز را که خودت گفتی بتوانی احیا کنی پس 1260 ساعت وقت داری. با درس ها هم که آشنا هستی. یک برنامه برای خودت بنویس و همه ی درس ها را در آن با توجه به زمان مورد نیاز هر کدام بگذار و این برنامه را حداکثر تا 23 خرداد به اتمام برسان. بعد از آن یک هفته سریع همه ی درس ها دوباره مرور کن و سپس آزمون های جامع را شروع کن و بر اساس اختلالات درسی ملاحظه شده در این آزمون ها که هفته ای یکبار آن ها را از خودت می گیری به طور هدفمند مطالعات خود را پیگیری کن. لطفاً همیشه به سایت من مراجعه کن و توضیحاتی را که در هفته های آینده راجع به آزمون های دور دنیا در 4 ساعت می دهم را با دقت پیگیری کن. اگر همه چیز خوب پیش برود شانس نتیجه گیری خوبی خواهی داشت.


سوال شماره 6 : سلام آقای موحدنژاد.طاعاتتان قبول درگاه حق ، اگر امکان دارد پیام من را منتشر نکنید . خواهش میکنم. راستش من برای قبولی در کنکور امسال به هوشبری ،مامایی و پرستاری شهرستان کاملا راضی هستم. .......
برای قبولی در رشته های هوشبری و... در همان شهرستان امیدی هست؟
بعدم اینکه بنظر شما رشته هوشبری و مامایی خوب هستند؟ درآمدشان چطور است؟؟
بی نهایت از شما سپاس گزارم
جواب : دختر خوب نمی دانم چرا دوست ندارید پیامتان در این جا منتشر نشود. خب من که اسم شما را نمی گذارم و کسی شما را نمی شناسد. اما در هر حال من مشاور هستم و مراجعه کننده ی من رییس من محسوب می شود و اوامر او را باید اجرا کنم بنابراین فقط بخش هایی از سوال شما را در این جا گذاشتم.
اما جواب سوال دختر خوبم : شما برای قبولی در هوشبری دانشگاه های دولتی شهرستان ها (چون دانشگاه آزاد در رشته ی هوشبری در شهرهای بسیار محدودی دانشجو می گیرد) باید حداقل رتبه اتان حدود 7000 باشد اما اگر مامایی را بخواهی دردانشگاه های دولتی شهرستان ها قبول شوی حداقل رتبه 10000 و برای آزد شهرستان ها حداقل رتبه ای در حدود 16000 مورد نیاز است.
هر دوی این رشته ها اگر دختر سخت کوشی باشی ، رشته های مناسبی هستند (البته هوشبری کمی بهتر است)
خوب گوش کن (با توجه به برگزاری کنکور در 31 مرداد) اگر الان نزدیک صفر هم باشی ولی درس خواندن را خیلی جدی (روزی 12 ساعت) شروع کنی بدست آوردن رتبه هایی حوالی 12000 کار دشواری نیست.


سوال شماره 7 : با عرض سلام و خسته نباشید من در درک مطلب عربی خیلی مشکل دارم و اصلا نمی تونم بفهمم که چی میگه و اگر بخوام توش خیلی حرفه ای بشم خیلی خیلی زمان میبره با خودم گفتم که تحلیل صرفی هاشو بزنم توی کنکور و اون دو سوال دیگشو حذف کنم تا خیلی تایم برای من سیو بشه تا بتونم برروی قواعد بیشتر کار کنم نظر شما چیه
جواب : رتبه و تراز آزمون هایت را ننوشته ای اما اگر تراز قلم چی شما زیر 5700 بوده باشد اشکالی در حذف آن نیست اما اگر تراز بهتری داری با توجه به زمان خوبی که در اختیار دارید حذف آن را توصیه نمی کنم.


سوال شماره 8 : سلام اقای موحد نژاد وقتتون بخیر!
اقا کنکور خیلییی افتاد عقبب!!؛((( ۳ماهه دیگه!!من واقعا خستم نمیشه این بین یه استراحت کرد؟؟؟
جواب : چرا می شود ولی بصورت پراکنده مثلاً پیشنهاد می کنم هر روزی که آزمون جامع از کتاب هایی مانند دور دنیا از خودت می گیری ، بعد ازبررسی آزمون بقیه ی وقت را استراحت کنی. ولی استراحت طولانی مدت را توصیه نمی کنم. البته اگر خیلی قوی هستی می توانی هفته ای یک روز به خودت استراحت بدهی.


سوال شماره 9 : سلام با توجه به تاریخ کنکور حذفی صورت میگیره؟
جواب : از نظر من بله ، چون در کشور بعضی از بچه ها به صورت آنلاین همه ی مطالب به آن ها درس داده شده و بعضی امکان آن را نداشته اند. بنابراین سازمان سنجش برای برقراری و حفظ عدالت در مسابقه ی کنکور مجبور به حذف آن است. بنابراین فعلاً آن ها را نخوانید تا سازمان سنجش رسماً اظهار نظر کند. (نترسید مشکلی پیش نمی آید)


سوال شماره 10 : سلام آقای موحد نژاد بزرگوار طاعاتتون قبول حق
من سوالم اینه که درمورد 20 درصدی که گفتن جواب دادنش در نهایی اختیاریه یعنی اگر کسی 80 درصد رو کامل نتونه جواب بده و در عوض سوالای 20 در صد رو حل کنه حالت امتیاز براش داره و باعث میشه که نمره بگیره یا حتی اگه جوابش درست باشه نمره اش کامل شه؟ خب اگه اینطوری باشه که بی عدالتی میشه چون شاید کسی نتونسته بقیه مطالب رو یاد بگیره و نمره اش هم اگ 80 درصد رو کامل جواب نده کامل نشه
هی با خودم کلنجار میرم که واقعا این سوالا جواب دادنشون چجوریه و نمره ها چجوریه و اصلا چجوری سوالا دسته بندی میشه
یعنی مثلا 16 نمره میشه 80 درصد و 4 نمره میشه 20 درصد؟ هرچی فکر میکنم نمیفهمم چجوری میشه و ما کدوما رو میتونیم جواب بدیم؟

الان معلم ها دارن دوازدهم رو فیلم میدن و تقریبا کامل کردن اما من هنوز بیشترشون رو که مربوط به همون 20 درصد هست نگاه نکردم
به نظرتون اونا رو گوش بدم و یادبگیرم و تست ازشون کار کنم یعنی برا نهایی و کنکور اونا رو یاد بگیرم؟
راستی الان ک تو نهایی 20 درصد اختیاریه پس تو کنکور چجوری میشه. یکم نگران شدم میشه برام توضیح بدین. آخه تو کنکورم مگه میشه بعضی چیزا اختیاری باشه؟!
من تاحالا چون فکر میکردم وقتم کمه تصمیم داشتم که یه مباحثی رو حذف کنم چون اصلا سراغشون نرفته بودم ونخونده بودم مثل الگو و دنباله و هندسه یازدهم ک تشابه مثلث ها و قضیه تالس و.. رو داره
اما حالا که کنکور عقب تر افتاد به نظرتون اونا رو هم بخونم و ازشون تست کار کنم و دیگه حذف نکنم؟
یعنی تقریبا دیگه همه چیو دارم میخونم و چیزی رو حذف نکردم
اگه دوازدهم و این هاییه گفتم رو بخونم و تست کار کنم دیگه کامل همه چی رو خوندم. این طوری خوبه؟
و در نهایت سپاسگزارم ازتون به خاطر تمام لطف و خوبی هایی که در حق ما میکنید بهترین مشاور هستین.
جواب : دختر خوبم، متاسفانه وزیر آموزش و پرورش خیلی آدم دقیقی نیست! بنابراین گاهی حرف هایی گفته می شود که خیلی با عقل جور در نمی آید و بعد معاونش آن ها را اصلاح می کند. در زمینه ی اختیاری بودن سوالات هم باید صبر کنیم ببینیم چه می شود!!! اما فعلاً لازم نیست 20 درصد آخر دوازدهم را بخوانید تا وضعیت روشن شود.
من هم با توجه به عقب افتادن کنکور حذف مطالب را فعلاً صلاح نمی دانم، مگر در دانش آموزانی که بسیار ضعیف باشند. اما در هر حال پدیده ی حذف مطالب مجدداً در 14 تیرماه با توجه به وضعیت داوطلب می تواند مورد توجه قرار گیرد. پس فعلاً چیزی را حذف نکن.


سوال شماره 11 : سلام اقای موحد نژاد وقت بخیر
الف- اقای موحد نژاد من تصمیم گرفتم برای اینکه بتونم بیشتر درس بخونم و در این فرصت باقی مونده که کنکور هم به تعویق افتادو برای رو کم کردن یه بنده خدایی از قرص مدافینیل یا ریتالین استفاده کنم.بنظر شما کدومش بهتره
ب- میخواستم نظر شمارو بدونم که الا من دقیقا چیکار کنم برای امتحانات نهایی سال دوازدهم بخونم یا برای کنگور وقتمو بذارم و اینکه بنظرتون اگه بخوام کلاس نکته و تست ثبت نام کنم کدوم کلاس ها میتونه مفید باشه
ج- میدونم بستگی به سطح دانش اموز داره ولی در مجموع پرسیدم عموممی ها بهتره یا اختصاصی ها و کدوم مفیدتر میتونه برام باشه
د- سوال دیگه ای که ازتون دارم اینکه من چجوری میتونم بهترین نتیجه رو با حذف برخی ار فصول و یا حتی دروس بگیرم
مثلا بهتر نیست تایم ریاضی و فیزیک مشکل و سخت که احتمال خطا و نزدن سوالات وجود داره و کنار بذارم و به دروس دیگه بپردازم؟
ه- درمورد زبان هم میخواستم بدونم که چجوری میتونیم به یه نتیجه معقول برسیم اصا میشه تو این تایم باقی مونده یه تغییری در درس زبان انجام داد یانه
و- یه سوال دیگه باتوجه به اینکه کنکور 30و31 مرداد ماه برگزار میشه ما ورودی بهمن میشیم؟سطح سوالات تغییر میکنه؟؟و اون حذفیات یه اتفاقی براشون میوفته؟
ببخشید از سوالات زیادم فقط نگران و پر از استرسم
ممنونم از فرصتی که برای ما میذارید
جواب : الف- هر دوی داروهایی که نام برده اید مهار کننده ی بازجذب دوپامین هستند که موجب کاهش خستگی و افزایش سطح هوشیاری مغزی می شوند. البته ریتالین قوی تر از مدافینیل است. اما دختر خوبم این داروها در افراد سالم فقط برای اضطرارهای کم تکرار استفاده می شود. مثلاً در زمان جنگ برای حفظ هوشیاری خلبانانی که پروازهای زیادی داشته و بسیار خسته هستند و ...
بنابراین اگر کسی این داروها را حدوداً ماهی یکبار و آن هم در شرایط اضطراری استفاده کند آسیب چندانی نخواهد دید اما اگر بخواهد هر روزاز آن ها استفاده کند بتدریج تاثیر آن روی مغز کم می شود و باید دوز دارو را افزایش داد و متاسفانه با مصرف بیشتر فرد به دارو وابسته می شود و در دوزهای متوسط و بالا این داروها استرس را به شدت افزایش می دهند که خود از عواملی است که نقش سرکوب کننده در توانایی یادگیری را دارد. در نهایت توصیه ی من این است که از این داروها استفاده نکنید و با 30 دقیقه ورزش خانگی در روز بر توان مغزی خود به نحو اعجاب انگیزی بیافزایید.
ب- به نظر من کسی که درس هایش را خوب خوانده باشد، هم در امتحانات نهایی نتیجه ی خوبی می گیرد و هم در کنکور. اما در هر حال کنکور بسیار مهمتر از امتحانات نهایی است. پس توصیه می کنم در ایام برگزاری امتحانات نهایی تست زنی از دروس پایه ی دوازدهم حتماً در برنامه گنچانده شود و حتی بخشی از دروس پایه نیز مرور گردد. شرکت در کلاس های نکته و تست در دروسی که در تست زنی آن ها ضعیف هستید از نظر من اشکالی ندارد به شرط آن که در بیشتر از 3 درس ثبت نام نکنید.
ج- در کنکور اختصاصی ها به طور متوسط حدود سه برابر عمومی ها ارزش دارند اما تناسب بین نتایج نیز از اهمیت فوق العاه برخوردار است. پس ترجیح می دهم همه ی دروس را خوب بخوانید و درصد هایی مناسب را در همه ی دروس بدست آورید. اینطور نباشد که نتیجه ی ضعیف یک درس را بخواهید با درس دیگری جبران کنید. از نظر ما این یک خطای استراتژیک است.
د- شما اگر در ریاضی و فیزیک ضعیف هستید می توانید تا حدود سه الی چهار فصل را حذف کنید. در این حالت چون به تعداد سوال کمتری پاسخ می دهید دچار کمبود وقت نخواهید شد. اما اگر ضعیف نیستید بر سرعت خود در پاسخگویی به سوالات با تمرین های آموزش داده ی سرعتی بیافزیید.
ه- زبان را با یک برنامه ی منظم 50 تا 60 روزه به بهترین نتیجه می توان رساند. اولاً زبان خوانی باید هر روز باشد (روزی 1 ساعت) و از یادگیری متن و لغات مندرج در کتاب های سه سال آغاز گردد.
و- در مورد حذفیات در سوال شماره 10 پاسخ لازم داده شده است اما این که سطح کنکور امسال چون کنکور عقب افتاده بالاتر است را نمی توان الزاماً درست دانست. (اگر چه احتمال رخ دادن وجود دارد) اما ممکن است بخاطر تنش هایی که بچه ها در دوران کرونا داشتند اتفاقاً دل طراحان به رحم بیاید و سوالات را آسان تر دهند.
بنابراین آدم عاقل خودش را برای هر وضعیتی آماده می کند. هم برای زمانی که سوالات آسان باشد و هم متوسط و یا سخت.


سوال شماره 12 : سلام اقای موحد نژاد انشالله که حالتون خوب باشه
میخواستم بپرسم با توجه به تاریخ جدید کنکور امکان این هست که ورودی مهر نداشته باشیم و ظرفیت ها کاهش پیدا کنند؟
ممنون از راهنماییاتون
جواب : بله اگر کرونا همچنان دست از سر دنیا بر ندارد ممکن است امسال مهر ماه ورودی نداشته باشیم. در این حالت به ناچار مقدارکمی از ظرفیت کاسته خواهد شد. اما با شناختی که از مسایل مرتبط با امنیت ملی دارم ، قطعاً این کاهش محدود است.


سوال شماره 13 : با عرض سلام من یک مشکلی که دارم اینه که وقتی که میام تست قرابت معنایی بزنم پرش ذهن خیلی شدید پیدا می کنم و اصلا نمی تونم توی تایم تست ها رو بزنم و غلط هام خیلی زیاده بیشتر پرش ذهنمه عصبیم میکنه لطفاً بگین چیکار کنم ممنون
جواب : باید روزانه 10 تست قرابت معنایی و آن هم در زمان 6 دقیقه به مدت حداقل 50 روز تمرین کنی. مشکل به نحو عجیبی خودش حل می شود.


سوال شماره 14 : سلام آقای موحد نژاد .......... ولی حالا که باید درس بخونم خیلی به طور اسفناکی بی حوصله شدم نمیدانم شاید هم اثر داروها است لطفاً پیامم را پخش نکنید و اینکه می شود به من بگویید که یه برنامه ریزی صحیح چه جوری است ممنون
جواب : در مورد داروها اگر جدیداً مصرف می کنید برای ایجاد تعادل در سیستم های عصبی شما به دو تا سه هفته وقت نیاز است. اما اگر مدت بیشتری مصرف کرده اید نام آن ها را برایم بنویسید تا بررسی کنم.
برنامه ریزی صحیح یعنی اعتماد کردن به یک مشاور! دختر خوبم درس هایت را یک بار تا 2 خرداد بخوان و بعد با من و برنامه های من حرکت کن ان شاء الله برنامه ریزی صحیح خواهد بود و شما بسیار پیشرفت خواهید کرد.


سوال شماره 15 : راستش یه سوال خیلی ساده و کوتاه دارم...
شما توی برنامه هاتون برای هر باکس زمانی در نظر گرفتین...
من اونا رو با زمان خیلی کمتر ، ولی با کیفیت خوب ، انجام میدم...
مخصوصا توی مطالعه درسا ، زمانم از زمان پیشنهادی شما خیلی کمتر میشه ، گاهی حتی کمتر از نصف...
تو تستا هم اغلب همینطوره ، نه به اندازه مطالعه اما بازم از زمانی که شما نوشتین کمتر میشه...
اینجوری طبیعتا ساعت مطالعه من در روز از چیزی که شما میگین ( بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت ) کمتر میشه...
راستش بین ۵ تا ۷ ساعت ، و بعضی روزا که برنامه سبک تره حتی کمتر...
میخوام بدونم نظر شما در این رابطه چیه؟
یعنی من ساعت مطالعه‌م کمتر باشه اشکال نداره؟؟
البته من در تمام سالهای تحصیلم همین شکلی بودم ، سرعتی ولی با کیفیت...
و یه چیز دیگه : اگه من یه درسی رو اشکال نداشته باشم ، حالا یا خیلی تست زده باشم ، یا خیلی خوب خونده باشم ، به هر حال اشکال نداشته باشم ، میشه برای بعضی مباحث تعداد تستام رو کمتر کنم؟؟
جواب : خیلی خوشحالم از این که دختر سریعی هستی. البته می دانم که وضعیت درسی خیلی خوبی هم داری اما یادت باشد که اگر الان رتبه ات حدود 500 پیش بینی شود می توانی با بیشتر درس خواندن آن را به 50 برسانی پس در درس خواندن قانع نباش. اما در هر حال کیفیت مطالعه از کمیت آن مهم تر است پس بنابراین برای دخترهایی مثل شما 9 ساعت مطالعه در روز هم می تواند کافی باشد. اما اگر از این کمتر باشد ممکن است شما به رتبه ای که استحقاق آن را دارید دست نیابید. ولی این که درس هایی که من در برنامه می گذارم برای شما کمتر طول می کشد خیلی هم خوب است.
اگر در درسی نیاز به تست زنی ندارید و احساس می کنید قادرید به بیش از 90 درصد سوالات پاسخ صحیح دهید نیازی به تست زدن در آن درس نیست. ان شاء الله در بین 10 نفر اول کنکور باشی و ما عکس شما را در سایت های مختلف ببینیم. به امید آن روز.


موفق باشید – موحد نژاد