پیام شماره 26 (پنجشنبه 5 تیرماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 26 (پنجشنبه 5 تیرماه 1399)


1- سلام، خسته نباشید.
2- شنیده ام امتحانات نهایی دشوار بوده است. یادتان باشد، امتحانات نهایی نیز مانند کنکور، تراز گیری می شوند و سختی و آسانی آن با نمره ی تراز تصحیح می شود. اگر چه به طور کلی اگر امتحانات نهایی خراب هم شوند، مشکلی نیست.
3- پیام شماره 27 ان شاء الله روز سه شنبه 10 تیرماه 1399 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
4- منتظر سوالات بعدی شما هستم و برایتان آرزوی موفقیت دارم.

 


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : بنده درحال حاضر مشغول به تحصیل دوره کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و قصد دارم پس از پایان کارشناسی در کنکور سراسری شرکت کنم با توجه به اینکه سه ترم از کارشناسی مانده میتوانم در آزمون سال ۱۴۰۰شرکت کنم و ورودی بهمن باشم یا مشکلی پیش می آید؟و اینکه سال۱۴۰۰نظام قدیم هم برگزار می شود ؟اگر بتوانم سال ۱۴۰۰ شرکت کنم و نظام قدیم هم برگزار شود بهتر است کدام را شرکت کنم (نظام قدیم یا نظام جدید) رشته تجربی هستم.
جواب : کنکور 1400 قرار نیست دوباره برای داوطلبان نظام قدیم یرگزار شود. مگر تغییر نظر دهند. اما شما بدون هیچ مشکلی می توانید در کنکور 1400 شرکت کنید و نیازی هم نیست در رشته هایی که ورودی بهمن هست انتخاب رشته کنید. می توانید آن کارشناسی را کمی طولش بدهید. یعنی مثلاً 14 واحد بردارید و بعد به دلیل بیماری ساختگی 4 واحد حذف کنید و خیلی کارهای بد دیگر که اگر خواستی بگویید تا بعداً یادتان دهم!!!


سوال شماره 2 : سلام آقای موحد نژاد الف ) یه سوالی درباره برنامه داشتم. شما در برنامه، آزمون های سراسری سال به سال رو قرار دادید. سه آزمون آخر جمع بندی قلمچی و سنجش هم قراره تو برنامه باشه؟ ( برای این که بتونیم در جامعه آماری حدودا خودمونو بسنجیم )
ب ) میخواستم نظرتونو درباره آزمون های سنجش امسال بپرسم چون میگن که سوالاش با کنکور خیلی فاصله داره و قلمچی آزمونای جمع بندیش استانداردتره.
ج ) اگه قراره این آزمونا در برنامه باشه، با توجه به زمان بندی، سنجشو بدیم یا قلمچیو یا هر دو ؟
ممنون از همه راهنمایی هاتون.
جواب : با توجه به مجازی بودن آزمون ها هم می توانید در سنجش شرکت کنید و هم در قلم چی. من نیز در برنامه های آینده ی خودم به این موضوع توجه خواهم کرد. در ضمن آزمون های سنجش را بهتر است ثبت نام کنید و خیلی به این حرف هایی که راجع به آن می زنند کاری نداشته باشید. ممنونم که مثل خودم الف و ب و ج می گذاری دختر خوبم.


سوال شماره 3 : سلام میشه فقط خودتون پیامو بخونین
من تاحالا به ۱۳ساعت که شما تاکید میکنین نرسیدم. اینم اولش گفتم که بقیشو نذارین........................................
جواب : دختر خوب دو یا سه روز درس نخواندن به خاطر بیماری اختلالی در کار شما ایجاد نمی مند. مگر آنکه به خاطر آن و عذاب وجدان بیخودی ناشی از آن روزهای بعد آن را نیز خراب کنی.
عزیزم اصلی ترین زمان مطالعات شما بلافاصله بعد از امتحانات نهایی آغاز می شود. آنجا باید به صورت مستمر مطالعه داشته باشی و برنامه ها را قدم به قدم اجرا کنی و حتماً با من هم در ارتباط باشی.
اگر من به شما گفته باشم که باهوشی شوخی نداشته ام. پس از همین الان می توانم اعتبار این را به شما بدهم که اگر 50 روز آخر را را مستمر و بدون وقفه بخوانی نتیجه ای بسیار بسیار بهتر خواهی گرفت. زود باش شروع کن. مواظب خودت باش که دوباره مریض نشوی.


سوال شماره 4 : سلام خسته نباشید .میشه تو فرصت باقی مونده از رتبه ای حدود 10000(طبق سنجش سوم)به رتبه 3000 رسید؟با حدودا روزی 13 ساعت مطالعه
جواب : اگر بر اساس برنامه ای منظم کار کنی و به صورتی دقیق در 50 روز پایانی اطلاعات آزمون های خانگی ات را در اختیار من بگذاری و با من در ارتباط باشی و با تمام وجود درس بخوانی، بله ان شاء الله می شود.


سوال شماره 5 : سلام من خیلییییی زبان امروزو بد دادم چند تا سوالی که فکر میکردم درسته رو دیدم غلط بود بقیش که میدونستم غلطه رو دیگه نگاه نکردم. ترمیم معدل داره؟ اصلا باید چیکااار کنم. یعنی من نهایی رو نتونستم از پسش بر بیام کنکورم همینم.تا آخر عمر باید مثل بدبختا زندگی کنم؟؟؟?خیلی برنامه ریخته بودم. داشتم تستای اختصایامو میزدم و داشتم پیشرفت میکردم. عمومیام همیشه تشریحیش خراب بود ولی تستیم عالی بود.الان دیگه حس میکنم هیچییی ندارم و هیچییی نیستم
دوست دارم بمیرم زودتر؟؟؟؟ پدرومادرم حتی رو نهاییم حساسن؟؟؟؟از خودم متنفرممممم
جواب : دختر خوب و عزیزم ، امتحان نهایی اهمیتی ندارد. فقط پاس شده باشد کافی است. تازه اگر هم پاس نشود، شهریور پاسش می کنی و مشکلی هم برای کنکور بوجود نمی آید.
الزاماً نتیجه ی امتحان نهایی با کنکور شبیه نیست. بعضی ها در آزمون های تستی عملکرد بسیار بهتری از آزمون های تشریحی دارند (یکی خود من) بنابراین از امتحان نهایی برای کنکور نتیجه گیری نکن.
قرار هم نیست مثل بدبخت ها زندگی کنی. فوقش کنکورت را خراب می کنی و دوباره سال بعد با قدرت کنکور می دهی و بهترین رشته ها را قبول می شوی. پس هرگز نپذیر که مثل بدبخت ها زندگی کنی و در این راه من قول می دهم در کنارت خواهم بود.
در ضمن مطالعات 50 روز پایانی بسیار استراتژیک است به مسیر هایی که طی روزهای آینده جلوی پای شما می گذارم تکیه کن و با من در ارتباط بمان. امیدوارم همین امسال به آرزوهایت برسی.


سوال شماره 6 : سلام اقای موحدنژاد امیدوارم که حالتون خوب باشه
ولی من حالم خوب نیست!!
بعد از اون پیامایی که ازتون گرفتم ک هنوز میشه امید داشت و یه چیزی قبول شد با انگیزه بالایی شروع کردم ب درس خوندن انگیزم در این حد بود ک کاملا یقین داشتم برای امتحانات نهایی خسته نمیشم
چون مطمین بودم ک میتونم با موفقیت پشت سر بذارم حتی تا چندین ازمون مطابق گفته شما از مرور و درس های دیگه غافل نموندم و همچنان به تست زدن ادامه دادم با وجود اینکه یکم سخت بود برام
ولی از وقتی دیدیم بعضی امتحانا سطحشون خیلی بالا بود مثل فزیک مثل ادبیات ک اون قرابتا اصلا تو کتاب نبود ویا مثل زبان امروز ک واقعااااااااااااااااااااااااااا فاجعه بود حالم خیلی گرفته شد و دوباره برگشتم به همون روزا قبل از توصیه ها و انرژی شما
راستش اصلا انتظار نداشتم سطح سوالا اینقدر بالا باشه و من فکر میکردم نکنه فقط مشکله منه ک میخونم اما نتیجه نمیگیرم اما دیدیم این اتحانات برای یه طیف وسیعی ار دانش اموزه سخت بوده و فقط مختص من بوده
ولی من باز انتظار نداشتم
ک امتحانامو اینجوربی بدم(فیزیک زبان ادبیات یا شاید کمی تا حدودی کم شیمی)
امروز بعد از زبان واقعا بهم خیلی فشار اومد من 7 ،8 تا لیسنینگ مهمو گوش کردم از متن خوندم لیسنینگ هایی ک خیلی از دبیرا توصیه کردن و احتمال سوال اووووووومدنشونننننننننننن خیلی خیلی بود اما درغ از این که حتی یه سوا از تو اونا بیاد حتی از سخت ترین لیسنینگ هم ک دعا میکردیم نیاد هم نیومده بود کاش لاِقل اونو میدادن با اینکه سخت بود باز یه ایده داشتیم کلا واقعا سطح سوالا خیلی بالا بود
ولی بعد از امتحان زبان فوق العاده بهم فشار اومد و زدم زیر گریه و دوساعت داشتم گریه میکردم حتی الا هم گریم گرفته :(
من برای خوب دادن این امتحانات و عمل به برنامه شما خیلی تلاش کردم صبحا برای امتحان حدود ساعت چهار و بعضی اوقات سه بلند میشدم و کاملا مطمین بودم ک امتحاناتمو خوب میدم اما همه چیز خراب شد
الا که در حال حاضر حالم خیلی بده و واقعا برخلاف انتظارم اصلا هیچ جونی برای دوتا امتحان باقی مونده برام نمونده
مخصوصا ریاضی که با این شرایط اون هم سخت میگیرن (((
واقعا نمیتونم درس بخونم تلاش کردم ک بعد از امتحان زبان به اون فاجعه ای ولش کنم و تمرکزمو بزارم رو ریاضی ولی واقعا جزوه و کتابمو باز میکنم گریم میگیره
من خط به خط تمام کتابارو خوندم و کلی مثال و نمونه سوال و تست حل کردم اما ..............
شاید بگید نهایی مهم نیست اما من الا یقین دارم سرجلسه کنکور بهجای پاسخ دادن به سوالا بتونم گریه کنم
واقعا نمیتونم دیگه و خیلی بد شد نتیجه نگرفتم امروز داشتم بعد از امحان به راه های خودکشی بدون درد فکر میکردم
با این شرایط من میخوام کنکور هم بدم واقعا؟
اونم خراب میشه و تلاش مارو ب جایی نمیرسونه چون من با یه انرژی فوق العاده و انگیزه خوب امتحانات نهاییو شروع کردم
من سوالات نهایی سال های قبل هم حل کردم و اعتماد بنفسم بالا رفته بود ک خوب و درست جواب میدم
اما واقعا حیف اون صبح بیدار موندن و شب دیر خابیئنا ک اینجوری باید باعث بشه خستگی تو تنم بمونه و انجوری انرژیمو از دست بده
واقعا در حال حاضر نمیتونم ب امتحان ریاضی فکر کنم نه میتونم به کنکور فکر کنم
حتی شهریور هم معلوم نیست چه بلایی سرش میاد!!!!!!!
اقای موحد نزاد دارم دیییییوووونه میشم شرایط روحیم افتضاحه و نمیتونم ادامه بدم
واقعا نمیدونم چیکار کنم شما منو راهنمایی کنید
من کنکور هم خراب میکنم
اقای موحدنژاد چی شد اینجوری شد من داشتم خوب میرفتم وامید داشتم اما الا............................!!!!
ببخشید سرتونو خوردم تنها چیزی که به ذهنم رسید تا شاید حالم خوب بشه این بود بیام اینجا
شرمنده باز
جواب : عزیزم سه تا از امتحانات واقعاً سخت بوده. این امتحان زبان هم همانطور که در سوال شماره 5 دیدی بسیار سخت بوده است و ظاهراً همه را بهم ریخته. عزیزم این ها همه به خاطر این است که روی بعضی از درس ها زحمت کشیده ای ولی جواب مناسبی دریافت نکرده ای. معمولاً آدم ها در این حالت فوق العاده به هم می ریزند و حق هم دارند. اما این به گذشته پیوسته و حالا آینده در پیش است. شاید بگویی باز هم شاید بخوانم و نتیجه نگیرم. نگران نباش، تمام تلاشت را بکن و من را در جریان نتایج امتحانات خانگی خودت قرار بده و بدان در کنارت خواهم بود و ان شاء الله جلوی این اتفاقات را خواهیم گرفت.
در ضمن شما دختری 18 ساله هستی که می توانی آینده ی خودت را با عزم و اراده ای قوی به بهترین شکل بسازی و من نیز تا زمانی که شما بخواهی از روش های گونگون می توانم در کنار شما باشم.


سوال شماره 7 : آقای موحدنژاد شما داخل برنامه ما برای روز ۲۰ تیر آزمون کنکور ۹۵ گذاشتین.
تاریخ آزمون چهارم سنجش هم تغییر کرده و شده ۲۰ تیر...
اون روز سنجش بدیم؟
بعد کنکور ۹۵ رو چیکار کنیم؟
جواب : بله اون روز سنجش را خواهید داد و کنکور 95 می ماند برای روزهای بعد. نگران نباش دختر خوب.


موفق باشید – موحد نژاد