پیام شماره 21 (دوشنبه 19 خردادماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 21 (دوشنبه 19 خردادماه 1399)


1- سلام، خسته نباشید. امیدوارم در امتحانات نهایی تا این جا نتایج خوبی را بدست آورده باشید.
2- خب چون وقت کمی دارم فقط دوباره شما را به اجرای برنامه ی مطالعاتی دعوت می کنم.
3- پیام شماره 22 روز شنبه 24 خرداد ماه 99 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
4- برای همه شما آرزوی سلامتی و موفقیت را دارم


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : از حالا که وارد امتحانای نهایی شدیم باید دروس پایه رو هم کنارش دوره کنیم...
من میخوام شروع کنم همه پایه رو مرور کردن ( طبق اولویت بندی که باتوجه به آزمونای جامع به دست میارم ) میخوام بدونم باید تو دروس اختصاصی چه مراحلی رو طی کنم؟
یعنی :
الف- موقع خوندنش باید حالت دوره ای سریع بخونم یا اینکه ریز به ریز؟
ب- مبحثی باید تست بزنم؟ حداقل چند تا بزنم؟
ج- در زیست شناسی میشه همه رو دوره کنم بعد از خودم آزمون جامع بگیرم؟؟ یا باید حتما تست مبحثی هم بزنم؟
دبیر زیستم بهم گفت الان برو آزمون جامع بزن ، از کتاب سنجش ( که جدید اومده ) ، منم کتابشو دارم ولی هنوز شروع نکردم به زدن...
د- تو تست زنی مبحثی به نظر خودم خوبم ، مخصوصا بعضی مباحث که حس میکنم اغلب درست میزنم یا اگه غلط میشه ناشی از اشکال خاصی نیست...
اگه مثل عمومی ها که هی آزمون میدیم ، تو تخصصی ها هم همین کارو کنم اشکالی داره؟ ، مثلا شیمی رو دوره کنم بعد چند تا آزمون جامع شیمی بدم ، زیست همینطور و...
ه- اگه جوابتون مثبته لطفا بگین از چه کتابی بهتره که این آزمون جامع ها رو بزنم؟
کتاب سنجش که برای کنکور ۹۹ داده هم عمومی هم کل تجربی رو دارم...این خوبه؟؟
( کنکور های هفتگیم رو از دوردنیا میزنم)
جواب : الف – در زیست شناسی و شیمی باید ریز به ریز بخوانید و در ریاضی و فیزیک دوره ای و سریع. منتهی در زیست شناسی و شیمی تعداد تست ها کمتر و در فیزیک و ریاضی تعداد تست ها بهتر است بیشتر باشند.
ب- بله فعلاً مبحثی باشد و تعداد تست ها با توجه به تسلط شما روی درس و سرعت تست زنی شما متغیر خواهد بود. هر چه بیشتر بهتر ولی در حد زمانی تعیین شده برای یک درس. پس نباید حق یک درس را به درس دیگر بدهید.
ج- بستگی به وضعیت زیست شناسی شما دارد. اگر درصد زیست شناسی سنجش شما بالاتر از 70 است، می توانید اول همه را بخوانید و بعد از خودتان آزمون جامع بگیرید. اما اگر درصد زیست شناسی شما پایین تر است ، پیشنهاد می کنم فصل به فصل بخوانید و تست بزنید. یادتان باشد که استراتژی ما در تست زنی در این ایام تست زنی مبحثی در طول روزهای هفته و گرفتن یک آزمون جامع در تمامی دروس در پایان یک هفته است.
د- اگر به تعداد زیادی آزمون شیمی و زیست شناسی جامع 35 تستی و 50 تستی دسترسی دارید و نتیجه ی شما در این دو درس خوب است، این روش اشکالی ندارد.
ه- برای زیست شناسی کتاب موج آزمون حدود 25 آزمون جامع زیست شناسی دارد ولی موج آزمون شیمی حدود 5 آزمون جامع دارد و با استفاده از کتاب چند آزمون شیمی خیلی سبز و شاید هم مقداری فار، بتوانید به 15 آزمون جامع دسترسی پیدا کنید. دختر خوب پیدا کردن تست های آزمونی جامع به تعداد خیلی زیاد کار بسیار دشواری است. البته راستی برای شیمی، کتاب دور دنیا در چهار ساعت گروه ریاضی هم دارای 12 آزمون جامع شیمی که برای شما نیز قابل استفاده است می باشد و به این ترتیب با احتساب موج آزمون و چند آزمون و فار به حدود 27 آزمون جامع شیمی دست می یابید.
بله کتاب دور دنیا در 4 ساعت تجربی و عمومی برای انجام برنامه های ما کافی است.


سوال شماره 2 : سلام خسته نباشین. من ریاضی و فیزیک خیلی ضعیفم و همش ازش فرار کردم و نخوندم. الان بنظرتون یه کلاس جمع بندی خوب بخوام برم برای کدوم استادو برم که چارتا نکته بگه که حداقل بتونم ۴۰ بزنم؟ چون اگه بخوام از اول همرو بخونم امکان داره نرسم یا منبع درستو ندونم یا وسطاش دوباره شل شم و ازشون فرار کنم ولی خب کلاس ادمو مجبور میکنه. میشه اسم استاد خوبو بگین برای ریاضی مخصوصا؟ کلاس استاد خودمونو نمیخوام چون اگه خوب بود الان یه چیزی بارم بود.
جواب : همه می دانند که سیاست من معرفی نکردن افراد است. پس من نمی توانم به شما معلم معرفی کنم. اما پیشنهاد می این است که در فیزیک و ریاضی تعدادی از مباحث را که برای شما دشوار هستند را حذف کنید و بعد بقیه را با دقت بیشتر بخوانید. در این مدل اولاً دیگر لازم نیست که شما سرعت خیلی بالایی در تست زنی داشته باشید (چون مثلاً به جای 30 سوال فیزیک در 40 دقیقه، فقط قرار است به 19 سوال در 40 دقیقه پاسخ دهید و یا به جای 30 سوال ریاضی در 47 دقیقه فقط به 18 سوال در همین زمان پاسخ خواهید داد). بنابراین روش حذف فصول برای شما بسیار کارساز عمل خواهد کرد. در فصل هایی که آن ها را حذف نمی کنید می توانید با ثبت نام در کلاس ها و یا خرید دی وی دی های آموزشی آن ها را با دقت بیشتری فرا بگیرید. اگر دوست داری که من در فرایند حذف سرفصل ها در فیزیک و ریاضی به شما کمک کنم. لازم است برای من لیستی از سر فصل های فیزیک و ریاضی را تهیه کرده و جلوی هر سر فصل بنویسی که در آن سرفصل خوب هستی ، متوسط هستی و یا بدی، آنگاه آن را برای من ارسال کن و من در پیام بعدی برایت تعدادی از فصل ها را حذف خواهم کرد. راستی یادت باشد که ترازهای قلم چی های قبل از عید و رتبه های سنجش های بعد از عید و درصد هایی که معمولاً در این دو درس در آزمون قلم چی و سنجش می گرفتی را نیز ارسال کنی تا من با دقت بیشتری این کار را برایت انجام دهم.


سوال شماره 3 : ازتون عاجزانه درخواست مشاوره دارم
قصد دارم اگر قرار بر کنکور مجدد شد بعد از مشاوره با شما از اول تیر ماه شروع کنم.
جواب : من هر سال تعدادی از فارغ التحصیلانی که می خواهند دوباره در کنکور شرکت کنند را به صورت خصوصی مشاوره می کنم. بنابراین اگر انگیزه ی لازم را داشته باشی، برای مشاوره ی شما نیز مشکلی ندارم. امسال من 18 نفر را برای مشاوره ی خصوصی خواهم پذیرفت که آگهی آن نیز حدود یک ماه دیگر منتشر خواهد شد. در ضمن ایمیلی هم از شما دریافت کردم که به آن پاسخ دادم و بر اساس همان پاسخ عمل خواهم کرد. پس دختر خوبم اصلاً نگران نباش.


سوال شماره 4 : سلام استاد من از خودم ک کنکور ها رو میگیرم این دومین کنکور بود ک برگزار کردم و در اختصاصی هام خیلی بد عمل میکنم
هم درست غلط هامو میخوام بگم هم درصدهام ک کامل اوضاع منو متوجه شین
ریاضی 8 درست و 6 غلط و 21درصد
زیست 17 درست و 16 غلط و 24 درصد
فیزیک 12 درست و 3 غلط و 40 درصد
شیمی 14 درست و 8 غلط و 34 درصد
‌من چیکار کنم همیشه تو زیست همینطوری غلط هام یکی دو تا کمتر از درست هامه و این خیلییی فاجعه است و تو زیست سوالای ترکیبی وقتمو میگیرن و سر آزمون باید هی فکر کنم که مال کجا هستن و مخصوصا زیست دوازدهم که مربوط به واکنش های تنفس نوری و چرخه کربس و فتوسنتزو... هی یادم میره که کدوم مرحله چی میشه و چه ترکیباتی دارن
تو شیمی هم با اینکه وقت بقیه رو میدم ب شیمی اما بازم تو شیمی وقت کم میارم و حدود 3 تا سوال میمونه. من این سری ب شیمی 10 دقیقه وقت اضافه دادم اما 3 سوال موند
فیزیک هم وقتم میرسه اما دلیلش اینه ک یه سری سوالارو دیگه نمیتونم حل کنم و سریع رد میشم اما اگه بخوام فکر کنم میشه حل کرد ولی اونم مشکل همینه که اگه بخوام اونایی ک حتی یکم فکر کنم هم وقتم میره
خلاصه که تو اختصاصی برای تک تک اینا دقیقا چیکار کنم ک لااقل 60 بزنم و گرنه اینطوری پیش برم روحیه ام رو میبازم چون اصلا از خودم همچین توقعاتی نداشتم ک انقدر پایین بزنم
آیا میشه تو این دو ماه واقعا اختصاصی هام ب 60 و 70 برسه لطفا کمکم کنید من واقعا اینطوری دوس ندارم باشم و خیلییی ناراحتم.
جواب : دختر خوبم بیخودی نگران نباش. این تازه اول کار است. مگر قرار نشد که بعد از برگزاری آزمون ببینی در چه مباحثی ضعیف هستی و مشکل یکی دو تا از آن ها را تا آزمون بعدی برطرف کنی؟ مثلاً فرض کنیم شما الان در ریاضی فقط به 8 سوال از 30 سوال جواب درست داده ای و بررسی آزمون نشان می دهد که در مباحث تابع ، مثلثات، مشتق ، کاربرد مشتق ، هندسه یازدهم، آمار و احتمال و توابع نمایی و لگاریتمی اختلال داری!!!! شاید به نظر خیلی زیاد بیاید. اما اگر شما به ازای هر آزمون جامعی که از خودت می گیری یکی از این فصل ها را یاد بگیری ، با توجه به این که هنوز حداقل 9 آزمون جامع دیگر داری که باید از خودت بگیری، اما جالب است که فقط در 7 مبحث ریاضی مشکل داری ولی 9 آزمون برای رفع اختلال این 7 فصل در اختیار داری!!! بنابراین نگران نباش ولی به خودت قول بده که به ازای هر آزمون جامعی که از خودت می گیری یکی از اختلالات خود را در ریاضی برطرف کنی و به این ترتیب قبل از این که ما به پایان آزمون های جامع برسیم مشکل شما در ریاضی برطرف شده است.
همین رویه را در سایر دروس نیز می توانی به کار بگیری و به ازای هر آزمون بخشی از مشکلات خود را در هر درس برطرف نمایی.


سوال شماره 5 : سلام آقاي موحد نژاد
ممنون بابت كمك هاتون
بهتون گفته بودم كه از هر درس اختصاصي آزمون ١٠ سواله ٨ دقيقه اي برگزار مي كنم
اگه بخوام سريع ترش كنم آزمون ١٠ سؤالم رو چند دقيقه تايم بگيرم
جواب : در ریاضی و فیزیک همان 8 دقیقه بماند و نیازی به کمتر کردن زمان نیست. اما در شیمی آن را به 7 دقیقه و در زیست شناسی به 6 دقیقه برسان. موفق باشی دختر خوبم.


سوال شماره 6 : آقای موحد نژاد من به شدت قصد مهاجرت دارم و اینکه میدونم هرجایی که برم دوباره مجبورم میکنن درس بخونم میشه بگید چجوری میشه رفت و چه شرایطی داره؟ اصلا بنظرتون کار درستیه تو این سن؟
بهترین راه مهاجرت چیه و به کدوم کشور؟
جواب : مهاجرت با مدرک دیپلم و در سن 18 سالگی کار آسانی نیست. چون کشورهای مهاجر پذیری مثل کانادا و استرالیا اولاً معمولاً افرادی را که صاحب یک تخصص (چه دانشگاهی و چه فنی و حرفه ای) هستند را به عنوان مهاجر می پذیرند و ثانیاً سن مناسب برای مهاجرت از نظر آنان بین 24 تا 32 سال است.
اما اگر به لحاظ مالی شرایط خوبی داشته باشی می توانی بعد از دریافت دیپلم، برای ادامه ی تحصیل، با هزینه ی شخصی خودت به کشورهای مختلفی بروی. بعضی مانند مالزی و چین و مجارستان و ترکیه و ... هزینه های نسبتاً مناسبی دارند و بعضی مانند کانادا و استرالیا و انگلستان هزینه های بسیار بیشتری خواهند داشت.
اما اگر زبان آلمانی یا فرانسه بلد باشی و یا بلد بشوی، می توانی برای تحصیل در آلمان و یا بلژیک پذیرش بگیری و به شرط این که بتوانی هزینه ی اقامتی خودت را پرداخت کنی، دانشگاه های این کشورها شهریه ی چندانی از شما طلب نخواهند کرد.
به نظر من مهاجرت بعد از دریافت مدرک لیسانس بسیار عاقلانه تر و کم هزینه تر است و کشورهای متبوع آن هم در این صورت بسیار راغب تر به جذب شما خواهند بود.
در هر حال این یک موضوع مفصل است که باید در جلسات همایشی من در رابطه با انتخاب رشته و چگونگی ایجاد کسب و کار شرکت کنی که معمولاً سالانه یک بار و به مدت 30 ساعت برگزار می گردد و الان خودم هم نمی دانم که آیا این همایش را با توجه به وضعیت فعلی می توانم در تابستان امسال برگزار کنم یا نه.
در هر حال باز هم اگر سوالی در این زمینه داشتی در همین سایت از من بپرس و من خرده خرده به آن ها پاسخ می دهم.


سوال شماره 7 : آیا مشاوره فردی کنکور قبول میکنید؟
و اینکه اگر امکان داره درمحدوده غرب تهران مدرسه یا آموزشگاه علمی معرفی کنید.
من خواهرم توی مدرسه ابوعلی سینا بوده و شما رو معرفی کرده بهم.
جواب : من مشاوره ی فردی قبول می کنم. اما فقط برای فارغ التحصیلانی که یک یا چند سال است که پشت کنکور مانده اند و معمولاً آگهی آن را در همین سایت در حدود اواسط تیرماه منتشر می کنم.
راستش همان دختر خوبی که من را به شما معرفی کرده است می داند که من معلم و یا آموزشگاه معرفی نمی کنم. کار من تشخیص این است که آیا دانش آموزی به معلم و یا به رفتن آموزشگاه نیاز دارد یا نه. ولی کار من معرفی آن ها به دیگران نیست. می دانم به من خرده خواهید گرفت، اما احساس من این است که این سیاست باعث می شود که آدم ها نظرات من را خالصانه تر بدانند.
در هر حال هر سوالی داری از این به بعد در همین سایت از من بپرس و من با کمال میل و با افتخار به آن ها پاسخ خواهم داد.


سوال شماره 8 : سلام پيامتون رو خوندم ، باشه حتما ازمون ميدم و تلاش ميكنم مشكل عربي هم بر طرف كنم خود درگيريم بين روانشناسي و پرستاري حل شد و ميخوام حتما روانشناسي بخونم بعد الان يك مشكل بزرگ دارم سر امتحانات نهايي به شدت وسواسي ميشم و مثلا هيچ كدوم از سه روز گذشته نتونستم طبق برنامه شما فصلي از شيمي بخونم چون حس ميكردم حتما بايد ديني بخونم چيكار كنم در ادامه درست پيش برم ؟
جواب : روان شناسی انتخاب خوبی است. راستی یادم هست که گفتی دوست داری برای کارآموزی پیش من بیایی و من هم گفتم اگر روان شناسی در دانشگاه مناسبی قبول شوی حتماً شما را خواهم پذیرفت.
خیلی مهم است که در ایام امتحانات بر اساس برنامه ی من عمل کنی. اگر قبل از امتحان یک درس نتوانی درس دیگری را بخوانی حدود 10 تا 11 روز از وقتت در ایام امتحانات از دست خواهد رفت و این خسارت زیادی خواهد داشت.
بسیاری از بچه ها مانند شما همین مشکل را دارند. این ریشه در ضمیر ناخودآگاه شما دارد. همیشه عادت داشته اید در ایام امتحانات فقط برای امتحانات بخوانید و الان انجام کاری غیر از این برایتان سخت است. یادت باشد که نتیجه ی کنکور بسیار مهمتر از نتیجه ی امتحانات نهایی است.


سوال شماره 9 : الف- اگر برای امتحان ادبیات کلا شعر حفظ نکنیم اشکالی داره؟
ب- من زبانم خیلی ضعیفه و اصلاً نمیتونم متن انگلیسی بنویسم. اون متنی که قراره بنویسیم چند نمرس؟ بعد اگه من اون سوالو خالی بذارم اشکال داره؟ لیسنینگمم ضعیفه و فکر نکنم ازش نمره ای بگیرم
ج- بعد برای پزشکی، زمین شناسی روی رتبه هم تاثیر نمیذاره؟ یعنی اگه داروسازی نخوام زمین نخونم؟
جواب : الف – نه اگر دنبال 20 نیستی می توانی بخش هایی از ادبیات مانند شعر حفظی را نخوانی
ب- در زبان هم مانند ادبیات اگر 20 نخواهی می توانی به بخش هایی از سوالات پاسخ ندهی، نگران نباش.
ج- اگر رشته های داروسازی و شیمی و زمین شناسی و حسابداری و مدیریت و اقتصاد و مهندسی های کشاورزی و مهندسی های منابع طبیعی را نمی خواهی، نیازی نیست درس زمین شناسی را بخوانی.


سوال شماره 10 : سلام خسته نباشید. می خواستم بدونم بازار کار رشته بینایی سنجی و درامدشون در خارج از کشور چه طور هست؟
جواب : رشته ی بینایی سنجی ، رشته ی فوق العاده خوبی است و برای مهاجرت به کشوری مانند کانادا بسیار مناسب است.
در آمد آنان در کانادا معمولاً حدود 6000 دلار کانادا در ماه است. اما این رشته بازار کار خوبی هم در ایران دارد. بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته به تاسیس کلینیک سنجش بینایی (اپتومتری) و یا عینک سازی اقدام می کنند و از در آمد خوبی هم برخوردارند.
امکان ادامه تحصیل در این رشته تا کارشناسی ارشد در ایران و تا دکترا در کشورهایی مانند کانادا و آمریکا وجود دارد. حالا هی بگویند تجربی فقط سه رشته ی خوب دارد!!!


سوال شماره 11 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم توی این روز های وخیم حال شما خوب باشه ببخشید من الان که برای اولین بار کتاب شیمی دوازدهم رو خوندم فهمیدم مثلاً در رابطه با فصل ۲ ی دونه مسئله هم حتی توی کتاب مطرح نشده در صورتی که توی کتاب های تست پر مسائل به شدت سخته آیا واقعا واجبه که اینا رو یاد بگیریم مگه نمیگن هرچی توی کتابه تو کنکور میاد!!!! ممنون
جواب : در کتاب مطالبی وجود دارد که به راحتی می توان از آن ها مسئله ساخت و چون مبانی علمی آن در فصل 2 دوازدهم وجود دارد، شما باید بتوانید به مسایل آن پاسخ دهید. اما برو سراغ شیمی کنکور پارسال و سوالات این فصل را هم در گروه ریاضی و هم در گروه تجربی بررسی کن. آنگاه خواهی فهمید که سطح مسایل مطرح شده در کتاب های تست گاهی خیلی بالاتر از تست هایی است که در کنکور می آیند. پس به سایت sanjesh.org برو و کنکور سال پیش تجربی و ریاضی را دانلود کن و این موضوع را با دقت بررسی کن.


سوال شماره 12 : شما توی برنامه امتحان نهایی مون مطالعه و تست برای فصل ۵ فیزیک گذاشتین...
ما فصل ۵ نداریم که!!!
یادمه توی برنامه دوره دوم هم گذاشته بودین ، اون موقع من فکر کردم شاید اشتباه شده اما الان که دوباره گذاشتین فکر کردم بهتره بپرسم...
تنها ایده ای که به ذهنم میرسه اینه که مباحث نوسان و امواج رو که هر دو توی فصل ۳ ما هستن ، از هم جدا کردین ، یکی شده فصل ۳ اون یکی ۴ ، واسه همین فیزیک اتمی شده ۵...
اینجوریه؟؟
یا دلیل دیگه ای داره؟
جواب : رفتم دیدم، خاک بر سرم!!! من چون اسکلت بندی برنامه را از گروه ریاضی شروع می کنم و در گروه ریاضی فیزیک 6 فصل است، گاهی یادم می رود که در فیزیک تجربی محتوای آن را باید تغییر دهم. بنابراین آنچه شما در آنجا می بینید برنامه ی گروه ریاضی است!!! برای اصلاح آن لازم است فصل 5 این برنامه را حذف کنید و فصل 4 را نیز فقط تا صفحه ی 102 بخوانید. لازم شد اصلاحیه ای در این مورد منتشر کنم. دختر خوبم، ممنونم که خبر دادی.


سوال شماره 13 : بعضی پیام هارو خوندم و دیدم گفتید میشه رتبه زیر ۲۰۰۰ اورد توی این مدت باقی مونده . این موضوع در مورد من هم صدق میکنه یا خیر؟ و اگر قرار بشه به این رتبه برسم باید تا کنکور چه اصول مهمی رو رعایت کنم؟ مثلا ساعت مطالعه و تعداد تست روزانه و ...
و یک سوال دیگه هم دارم اونم اینکه توی این تایم درسایی که هنوز نخوندم و مشکل هم دارم با اون سر فصلا ، میتونم بخونم یا حذف کنم بهتره ؟متشکرم
جواب : با توجه به سایقه ی قبلی شما جواب من مثبت است. بله شما هم می توانید این رتبه را بگیرید ولی باید روزانه 13 ساعت درس بخوانید و برنامه ی مطالعاتی ارایه شده را با دقت انجام دهید و در ضمن شجاع باشید، یعنی تا در یک آزمون نتیجه بد می شود پرچم عزا بلند نکنید!!! به محض این که زمین می خورید از جایتان بلند شوید و تا آخر برای این رتبه بجنگید.
اگر رتبه ی 2000 بخواهی محدوده حذف مطالب بسیار کوچک است. مثلاً 1 فصل در فیزیک ، دو مبحث در ریاضی، بخش هایی از یکی دو فصل شیمی. ولی بیش از این ها نمی توانی حذف کنی. نگران نباش با گرفتن دی وی دی برای بعضی از فصل هایی که مشکل داری می توانی آن ها را یاد بگیری. فقط زود باش.


سوال شماره 14 : سلام. ببخشید میشه برای استراحت و تنوع فیلم ببینم یا برم بیرون؟ فکر اینکه دو ماه و نیم دیگه باید همینجوری بمونم و کل زندگیم درس و کتاب باشه خیلی اذیتم میکنه...
جواب : الان ما باید در اوج مطالعات کنکوری خود قرار داشته باشیم. بنابراین حداکثر هفته ای 3 تا 4 ساعت می توانی تفریح داشته باشی. در ضمن کل زندگی ات که نیست! فقط 70 روز است. غر نزن بدو برو سر درسهایت.


سوال شماره 15 : سلام اقای موحد نژاد امیدوارم که حالتون خوب باشه ی سوالی داشتم:
طراحی لباس بهتره یا دکوراسیون داخلی؟!
البته این سوالو یکی دیگه پرسیده بود ولی گویا رشتشون ریاضی بود حالا با توجه به اینکه رشته من تجربیه کدومشون بهتره
جواب : دختر خوبم برای رشته ی تجربی ما رشته ی معماری داخلی نداریم، مگر بخواهی به رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بروی. بنابراین با توجه به این که از طریق کنکور هنر می توانی در رشته ی طراحی لباس قبول شوی، من این رشته را برای شما در دسترس تر و مناسب تر می دانم.
اما اگر خیلی به معماری داخلی علاقه داری می توانی از طریق رشته های بدون کنکور به آن دست پیدا کنی.


سوال شماره 16 : الف - ببخشید من درصد زیستم روی هفتاد گیر کرده و بالا نمیاد!هم تو ازمونای خونگی که میزنم هم توی سنجش.
ب- من توی مسائل شیمی و تخمین اعداد به شدتتتتت مشکل دارم.
یعنی هم مسائل محلول رو هرچقدر کار میکنم بازم توی جواب دهی نمیدونم چه راهی برم و توی بعضی استوکیومتری ها با تخمین زدن به عدد اشتباهی میرسم.
ج- برای دستورزبان شمارشی خیلی مشکل دارم کتابی هست کمکم کنه؟
د- ریاضی هندسه پایه هم مثل مسائل شیمی با تکرار تمرینات کتاب و تست باز هم نیمی از سوالات رو میتونم جواب بدم و با حذف همدسه دوازدهم استرس دارم که سوالات بیشتر و سخت تری از هندسه پایه بدم اون رو چکار کنم؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد ممنونم از لطف و پاسخگوییتون؟
جواب : الف – نیاز داری از منابع دشوارتری تست بزنی. نمی دانم از کتاب زیست شناسی آی کیو پلاس استفاده کرده ای یا نه. اگر استفاده نکردی آن را بگیر و بعد از یک ماه اگر مشکل شما حل نشد دوباره موضوع را با من در میان بگذار. اگر هم که از این کتاب استفاده کرده ای، از روی کتاب موج آزمون زیست شناسی 6 تا 7 آزمون جامع به صورت یک در میان از خودت بگیر و ببین مشکل برطرف شد یا نه و اگر باز بر طرف نشد در همین سایت من را خبر دار کن.
ب- لازم است برای تست های مسئله ی شیمی برای خودت راه های ویژه ای درست کنی. یعنی اگر می توانی تست مسئله بزنی ولی فقط سریع نیستی، لازم نیست تست زیاد بزنی ولی لازم است روی هر تستی که می زنی با دقت راه هایی برای پاسخگویی سریع تر با استفاده از ذهن خودت پیدا کنی و آن ها را در تست های مشابه به کار بگیری و یواش یواش در استفاده از آن ها استاد شوی.
ج- دستور زبان شمارشی به صورت پراکنده در کتاب های تست ادبیات وجود دارد و کتاب خاصی برای آن نیست. اما شما می توانید در ادبیات پاسخ دادن به املاهای شمارشی و دستور زبان های شمارشی را به آخر موکول کنی. در این حالت ممکن است مشکل کاملاً حل شود! امتحان کن. (دلیل آن این است که موقع شمردن در حالی که هنوز تعداد زیادی از سوالات ادبیات مانده شما تمرکز لازم را ندارید، اما وقتی همه ی سوالات ادبیات را پاسخ می دهید و می ماند فقط دو سوال شمارشی، در این حالت با آرامش بیشتری به آن ها پاسخ می دهید و معمولاً درست جواب می دهید.البته ی به شرط این که آنقدر کند نباشید که اصلاً به این دو سوال شمارشی نرسید!)
د- کمی سوال نامفهوم است. اما اگر می خواهید یکی از فصل های هندسه ی موجود در یازدهم و دوازدهم را حذف کنید اصلاً اشکالی ندارد و حتی گاهی قوی ترین دانش آموزان (مثل خودت) نیز این کار را انجام می دهند.


                                                                                                                                                                                                                                        موفق باشید – موحد نژاد