پیام شماره 29 (سه شنبه 17 تیرماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 29 (سه شنبه 17 تیرماه 1399)


1- سلام، بچه ها خسته نباشید، امیدوارم همچنان پر قدرت و با انرژی به مطالعات خود ادامه دهید.
2- برنامه های مطالعاتی شماره های 4 تا 6 روز شنبه 21 تیرماه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. به شدت تاکید می کنم که توضیحات این برنامه را با دقت تمام بخوانید.
3- قدر 42 روز پایانی و تاثیر گذاری عظیم آن را در کنکور بدانید. بی حوصلگی نکنید، غر نزنید و بیقراری نکنید.
4- پیام شماره 30 ان شاء الله دوشنبه 23 تیرماه 1399 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
5- برای شما بهترین ها را آرزومندم.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : سلام آقای موحدنژاد
امیدوارم که حالتون خوب باشه.
الف- درواقع این هفته اخیر خیلی خیلی برام سخت بود، ۱_سرعت خوندن درس ها خیلی سریع بودم مخصوصا زیست ولی تست ها مخصوصا وقت تصحیح شون خیلی وقت گیره و از برنامه خودم عقب میفتم ......نمی دونم چیکار کنم و سر این خیلی اذیت میشم و وقت کم میارم
ب- تست های فیزیک رو هر چی جلوتر میرم بد تر شده و نمی دونم واقعا چرا؟؟؟؟ و سر یک سری از درس های فیزیک قبلا هیچ نیازی نداشتم که بخونمشون و الان وقتی بخونمم اندازه قبلا که میدونستم نیست و اذیتم
میکنه و دوباره خوندنش وقت گیر ......
ج- تست هام تو بیشتر درسا اینجوری شده و غلط میزنم
د- این هفته همش خوابم میگرفت و نمی تونستم مستمر بخونم و ساعت مطالعه ام به ۶ یا ۷ ساعت در روز رسیده بود این عذاب وجدان به خاطر نخوندم و هدر دادن زحمات خانواده ام داره خفن میکنه ..... ساعت خوابم بهم ریخته دیر بیدار میشم و از اونجا کلی ساعت و از دست میدم و تمام روز رو هم با همون درسا سروکله میزنم و در تمام روز رو بخاطر ضعف بدنی در عذاب ام بار ها جامو عوض میکنم......همه چی خیلی بده من اصلن اینجوری نبودم ولی الان.......
تو رو خدا کمکم کنین من نمی دونم چرا الان که اینقدر به کنکور نزدیکیم این اتفاق بیفته
تو رو خدا کمکم کنین بگین که میتونم ....چون میدونم که میشه و میتونم ولی الان نمی دونم با خودم چیکار کنم من دو روزه که اصلن مفید نخوندم ..........
خواهش میکنم دارم دیوونه میشم ........ من میتونم برای بتونم چون یکبار دیگه اینجوری زندگی کردن دیوونه ام میکنه
جواب : الف- در تصحیح تست ها نیازی به بررسی سوالاتی که به آن ها جواب صحیح داده اید نیست. به ازای هر 30 تست زیست شناسی ما مجموعاً (برای زدن تست و تصحیح و بررسی آن) یک ساعت وقت در نظر می گیریم و اگر بیشتر طول می کشد دارید در بررسی آن ها وسواس می کنید.
ب- فصل هایی را که مدتی است روی آن ها کار نکرده اید، به طور طبیعی دچار افت نتیجه می شوند. اما اگر بیخودی نترسی (چون ترس توان تمرکزی شما را بشدت کاهش می دهد) و دوباره آن ها مرور کرده و 60 الی 70 تست از آن ها بزنید دوباره به سرجای اول خودشان برمی گردند.
ج- علت این که این حالت در سایر درس ها دیده می شود، سرایت روانی بهت زدگی شما در فیزیک و درگیری شما در زیست شناسی به سایر دروس است. اخلاقت را خوب کن. هیچ اتفاقی نیافتاده ، بعضی از درس ها را فراموش کرده ای که آن هم بت دوره خوب می شود. غر نزن و کارت را انجام بده.
د- دیدی گفتم سرایت روانی پیدا کرده اند، الان خیال می کنی که ای وای با این وضعیت در فیزیک و زیست من به جایی نمی رسم و در نتیجه کارم تمام است. درون ذهن شما آشفته می شود و عدم تمرکز و ناامیدی ، ساعت درسی شما را نیز کاهش می دهد. دختر خوب تو همان آدم یک ماه پیش هستی، لطفاً این را بفهم. تنها چیزی که تغییر کرده است احساس نادرست کمبود زمان و فراموشی اطلاعات گذشته است. بدو برو سر کارهایت.


سوال شماره 2 : سلام استاد
من ۲۳ ساله هستم و ۴ ترم مانده تا تموم شدن کارشناسیم و قصد دارم دندانپزشکی بخونم به نظر شما ۲۵ سالگی برای شروع بد است؟
علاقه دارم خارج از ایران بخونم کشوری هست که بشود رایگان تحصیل کرد به صورت بورسیه کامل(وضع مالی خوبی ندارم)
شرایط کشور آلمان چه طور است؟
اصلا کاردرستی است ؟شدنیه؟یا در کنکور اینجا شرکت کنم بهتر است؟
جواب : به لحاظ سنی شرایط لازم را برای تحصیل رایگان در رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی را در آلمان ندارید. اما می توانید برای ادامه ی تحصیل به شرط تسلط بر زبان آلمانی داوطلب تحصیل در دانشگاه های آلمان شوید.
اما از نظر من شرکت مجدد شما در کنکور برای رشته ی دندانپزشکی (اگر عاشق این رشته باشید) حتی در 30 سالگی هم هیچ اشکالی ندارد و اگر تلاش کنید حتماً شدنی است.


سوال شماره 3 : سلام اقای موحد نژاد خییییییلی خداقوت.
اگه میشه پیاممو نزارین مرسی ....................................ببخشید واسه پرحرفی
جواب : کار درستی کرده اید که با ماسک و دستکش و لباس و مقنعه از خودتان آزمون خانگی گرفته اید.
لازم است در فیزیک و ریاضی تعدادی از فصل هایی را که برای شما دشوار است را حذف کنید. (حدود 2 تا 3 فصل) و با کوچک کردن حجم این دروس به تسلط بیشتری بر روی آن ها دست یافته و زمان بیشتری هم به ازای هر تست در کنکور برای آن ها داشته باشید.
تست هایی که جواب تشریحی نداشته باشند قابل استفاده نیستند.
برای بهبود نتیجه ی زیست شناسی از آی کیو پلاس تست بزنید.
برای حل مسایل شیمی باید هر روز و به صورت مستمر روی آن ها کار کنید.
اندکی سطح تست های کتاب موج آزمون شیمی بالاست.
به نظر من اگر فیزیک و ریاضی شما خوب شود، نتیجه ی خیلی خوبی در انتظار شماست. (رتبه هایی بین 2000 تا 4000)


سوال شماره 4 : سلام خسته نباشید من کنکور ۹۵در محیط مدرسه برگزار کردم و اصلن نتیجه اش مورد رضایتم نبود خیلی ناامید شدم رتبه بین۴۵۰۰تا۵۰۰۰در صورتی که قبل از این آزمون بین۱۵۰۰تا۲۰۰۰بود؟
ادبیات۳۸/عربی۴۱/دینی۵۱/زبان۳۳
ریاضی۵۱/فیزیک۳۳/شیمی۴۲
نمیدونمم الان چی کارکنم همه اون چیز هایی که بلد بودم و اشتباه زدم الان شروع کنم جزوه ها باز بخونم من درصد هایی عربی امم همیشه بالاتر از این بود ولی این دفعه تمام ترجمه ها اشتباه زدم خودمم خیلی تعجب کردم میشه دوباره به اون نتیجه های قبلیم برسم؟چه کاری میتونم انجام بدم !!
جواب : دختر خوبم نترس. می بینی آدم جایش عوض می شود رتبه اش سقوط می کند؟!!! نگران نباش به شرایط جدید خیلی زود عادت می کنی و نتیجه ات برمی گردد سرجای قبلی اش.
اما لازم است برنامه ی ارسالی من از 21 تیرماه به بعد را شجاعانه دنبال کنی و خیالت هم راحت باشد اتفاق خاصی نیافتاده است. با تمرکز مطالعات خود را ادامه بده و می بینی که خیلی زود همه چیز به حالت قبلی برمی گردد و در نهایت بهتر نیز می شود.


سوال شماره 5 : سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه با توجه به شدیدتر شدن ویروس کرونا خیلی استرس گرفتم که کرونا نگیرم تو این وضعیت آخه من هر روز می رفتم کتابخونه تا ساعت ۵ و اونجا خیلی خلوت بود ولی دیگه ترسیدم برم
به نظرتون برم؟ اگه توی خونه باشم همش خوابم میگیره
و اینکه اجازه میدم توی کنکور کرنومتر ببریم
جواب : رفتن به کتابخانه در صورت خلوت بودن آن و استفاده ی شما از ماسک های استاندارد و عینک ایرادی ندارد.(بجای عینک از شیلد هم می توانید استفاده کنید). در ضمن اگر در آنجا بعضی از دیگران ماسک نمی زنند، رفتن شما ممنوع خواهد بود.
الان برای بردن کرونومتر به جلسه ی آزمون سخت گیری می کنند (اگرچه ممنوع نیست) و توصیه می کنم برای تنظیم وقت امتحان از ساعت استفاده کنید.


سوال شماره 6 : سلام ببخشید اگر به چند تا سوال زمین شناسی جواب درست بدیم روی رتبه تاثیری میذاره یعنی نسبت به حالتی که صفر بزنیم ، رتبه رو تغییر میده؟ و اگر زمین رو منفی بزنیم ممکنه باعث شه رتبه بدتر شه؟
جواب : درس زمین شناسی در زیر گروه 1 (رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی ، پرستاری ، اتاق عمل ، هوشبری ، مامایی ، علوم آزمایشگاهی و فیزیو تراپی و کاردرمانی و گفتار درمانی، اعضای مصنوعی و بینایی سنجی و تمامی گرایش های زیست شناسی و روان شناسی) هیج تاثیری ندارد. (چه درصد آن منفی باشد و چه مثبت)
اما در رشته های زیرگروه های 2 تا 5 (رشته های داروسازی ، شیمی ، بهداشت ، مدیریت ، حسابداری ، اقتصاد و مهندسی های کشاورزی و منابع طبیعی) ضریب 3 دارد (معادل ارزش دینی) و اگر گذارتان به این رشته ها بیافتد بهتر است حدود 20 تا 30 درصد زمین شناسی در کارنامه ی خودتان داشته باشید. در این جا اگر زمین شناسی را منفی بزنید ، بسیار بد می شود.


سوال شماره 7 : سلام خسته نباشین
امروز کنکور ۹۵ داخل رو از خودم گرفتم نتایج بصوریت زیر بود:
ادبیات : ۱۵ صحیح ۸ نزده ۲غلط ۵۷٪
عربی : ۱۶ صحیح ۶ نزده ۳ غلط ۶۰٪
دینی : ۱۴ صحیح ۱۰ نزده ۱ غلط ۵۴٪
زبان : ۲۲ صحیح ۳ غلط ۸۴٪
ریاضیات : ۲۹ صحیح ۲۴ نزده ۲ غلط ۵۱٪
فیزیک : ۱۰ صحیح ۳۰ نزده ۵ غلط ۱۸٪
شیمی : ۱۳صحیح ۱۸ نزده ۴ غلط ۳۳٪
فیزیک و شیمی واقعا بد دادم میشه راهنماییم کنین تو این چن روز باقیمانده چیکار کنم تا حداقل به ۵۰ برسه درصدم
جواب : دختر خوبم اگر فیزیک و شیمی شما به 50 برسند ، امکان کسب نتیجه ی خوب (زیر 2000) در کنکور فراهم می شود. بنابراین یکی دو فصل دشوار از فیزیک را حذف کن و روی بقیه ی آن با قدرت (روزانه 2 ساعت و 45 دقیقه) تمرین کن. برای شیمی لازم است بر روی متن کتاب درسی کاملاً تسلط داشته باشی و با تست زنی روزانه (2 ساعت) قدرت خود را در تست زنی و بخصوص حل مسئله افزایش دهی.
گاهی گرفتن دی وی دی های آموزشی در تعداد محدودی از فصل های فیزیک و ریاضی در شرایط شما مفید است.


سوال شماره 8 : سلام خسته نباشید میشه پیام منو منتشر نکنین.من واقعا .............................................................
ببخشید که خیلی حرف زدم .اگه براتون مقدور هست خواهش میکنم بهم کمک کنید.
جواب : دختر بسیار خوبم از لطف شما بسیار سپاسگزارم. راستش من به خدا الان اصلاً و اصلاً وقت ندارم وگرنه کمک کردن به شما برایم مایه افتخار بود. اما من برنامه ای را از 21 تیرماه در اختیار مدرسه ی ابوعلی سینا می گذارم. از مدرسه آن برنامه را بگیر و همان را با دقت اجرا کن. امیدوارم این برنامه مشکلات شما را حل کرده و ان شاء الله در رشته ی مورد علاقه ات قبول شوی.
برای زیست شناسی از موج آزمون هم استفاده کن ولی حتماً کتاب آی کیوپلاس را هم خریده و با توجه به تست های آن شیوه ی مطالعاتی خودت را در این درس اصلاح کن.


سوال شماره 9 : با عرض سلام اقای موحد نژاد من در ریدینگ زبان خیلی مشکل دارم و وقتی متن رو میخونم مفهومش کلیش رو‌نمیفهمم درضمن در ریدینگ کند هم هستم.
جواب : راه حل آن این است : الف – متن دروس 3 کتاب زبان را مرور کنید. ب – لازم است به تمامی لغات مندرج در این سه کتاب از ب بسم الله تا آخر مسلط باشید. ج – بعد از انجام کارهای الف و ب ، با تمرین روزانه دو درک مطلب مشکل شما پس از حدود 10 روز حل می شود.


سوال شماره 10 : الف- سلام ببخشید میشه اخرین رتبه قبولی دندونپزشکی رو در تهران و شهرستان دولتی و ازاد و پردیسش رو بگین
ب- هزینه آزاد و پردیسش رو هم حدودا میگید؟ ممنون
ج - بعد اینکه اگر کسی در درس های عربی و زبان مشکل داشته باشد بنظرتون اگه کلاس نکته و تستشو الان بره کار خوبیه؟
جواب : الف- آخرین رتبه دندانپزشکی در تهران ، حدود 500 برای دانشگاه شاهد در شهرستان دولتی تا حدود 1300 و در آزاد تهران تا حدود 1300 و در پردیس تهران تا حدود 900 و در پردیس شهرستان تا حدود 2100
ب- هزینه ی آزاد سالانه حدود 22 میلیون تومان و پردیس های خودگردان سالانه حدود 38 میلیون تومان
ج- به شرط محدود بودن تعداد جلسات آن مجاز است.


سوال شماره 11 : سلام لطف کنین زیر گروه های رشته ریاضی رو بگین
جواب : گروه ریاضی 3 زیرگروه دارد. زیر گروه 1 شامل : تمامی رشته های مهندسی بجز آن هایی که در زیرگروه 2 وجود دارند می باشد + رشته های ریاضی ، فیزیک و چند رشته ی کاردانی
با ضرایب ریاضی : 12 ، فیزیک 9 ، شیمی 6
زیر گروه 2 شامل : رشته های مهندسی شیمی ، نفت ، معدن ، پلیمر، بهداشت حرفه ای و ایمنی کار و مهندسی ایمنی صنعتی، شیمی و شیمی کاربردی است. (پس بقیه ی مهندسی ها در زیر گروه 1 هستند)
زیرگروه 3 : شامل تعدادی رشته ی کاردانی که لازم به بررسی نیست!
با ضرایب ریاضی : 12 ، فیزیک 9 ، شیمی 9


سوال شماره 12 : الف- میشه درباره مهندسی هوافضا توضیح بدین و اینکه آیا بورسیه میکنن این مهندسی و یا نه
چون من از ی نفر شنیدم ک میگفتن بورسیه نمیکنن و میریم تو ارتش درست گفتن؟!
ب- اینکه مهندسی پزشکی حداقل چه رتبه ای میخواد برای دانشگاه دولتی تو تهران؟
جواب : الف- مهندسی هوا و فضا ، مهندسی مکانیک و طراحی اشیاء پرنده است و صنایع هواپیما سازی، هلیکوپتر سازی ، صنایع فضایی و موشکی و صنعت جدید ساخت پهپاد را در بر می گیرد. برای این رشته چیزی به نام بورسیه برای دختران وجود ندارد اما امکان اشتغال دختران در صنایع دفاع با سخت گیری فراوان وجود دارد. اما می توانید اشتغال خصوصی داشته باشید که توضیح آن از حوصله ی اینجا خارج است.
ب- برای دانشگاه امیرکبیر رتبه ای در حدود 1100 و برای دانشگاه شهید بهشتی حدود 1300 و برای دانشگاه شاهد تهران حدود 3500 است.


سوال شماره 13 : سلام
الف) میشه من برای کنکورم مداد اتد ببرم؟؟ آخه از ابتدایی که آزمونهای این شکلی میدادیم من همممممیشه با مداد اتد بودم و نه مشکل سرعت دارم نه مشکل سوراخ شدن پاسخنامه و از این چیزا که یه عده میگن. دهم که بودم یه بار مداد معمولی بردم ولی خیلی بد بود ، دست خطم ریزه با مداد معمولی راحت نیستم ، کنکور اجازه نمیدن مداد اتد؟؟؟
ب) من برای آزمونهای امسالم چه حضوری و چه آنلاین یه ساعتی دارم که چون صفحه‌ش بزرگه و عقربه هاش باریکن خیلی مناسب زمان گیری دقیقه ، منتها ساعت مچی نیست ، زنجیر داره که گردنم آویزون کنم ، شکل ظاهریش شبیه به ساعتهاییه که آقایون قدیم با زنجیر وصل میکردن به کمربندشون.
ساعت معمولیه ، نه کرنومتر داره نه هیچ ویژگی خاصی.
اجازه میدن ببرم یا باید حتما ساعت مچی باشه؟؟
جواب : الف- استفاده از مداد اتود 0.5 توصیه نمی شود ولی می توانید از مدادهای اتود 0.7 و یا 1 استفاده کنید.
ب- فکر نمی کنم مشکلی داشته باشد ولی جهت احتیاط یک ساعت مچی هم با خود ببرید.


سوال شماره 14 : سلام من بابت شیمی متن کتاب و مسائل رو بلدم اما درصدم 35 است البته سرعتمم خیلی بالا نیست. ب نظرتون خوبه منم 150 تا تست رو تو 130 دقیقه بزنم که درصدم پیشرفت کنه یا روش دیگه ای رو بهم پیشنهاد میدین؟
جواب : دختر خوبم، اگر متن کتاب و مسایل را بلدی بهترین روش همان تمرینی است که گفتی.


سوال شماره 15 : سلام آقای موحدنژاد لطفا میگین کِی باهاتون کلاس آنلاین داریم؟؟
از مدیرمون که قبلا پرسیدم گفته بودن بعد از امتحانات نهایی.
جواب : ان شاء الله دوشنبه ی هفته ی آینده ساعت 15


سوال شماره 16 : سلام آقای موحد نژاد
الف -من طبق برنامتون کنکور ۹۵ داخل رو برگزار کردم. درصدام : ادبیات : ۸۵،
عربی : ۸۵، دینی : ۹۰، زبان : ۸۱
ریاضی : ۳۴، فیزیک : ۳۱، شیمی : ۱۰
ب- شرایط در زمان آزمون : سر آزمون قرار بود امتحان کنم که بعد از حسابان برم سراغ فیزیک و شیمی و بعدش برگردم سر هندسه و گسسته. همین کارو هم کردم. این دفعه سر آزمون احساس خیلی بهتری داشتم و یه کم کمتر خسته شدم. فکر میکردم آزمون خیلی خوبی دادم ولی غلط ها و بی دقتی هام سر اختصاصی ها زیاد بود. این که بهم گفته بودید بعضی مباحث رو حذف کنم، هم در مطالعه هفتگیم و هم سر آزمون احساس خیلی بهتری بهم داده بود. سر عمومی وقت زیاد اوردم ولی سر اختصاصی خیلی نه.
ج- بعد از آزمون :
بعد از این که درصدامو فهمیدم خیلی شوکه شدم مخصوصا برای ریاضی و فیزیک. شیمی رو میدونستم خوب نزدم تستاشو و واقعا در این درس مشکل دارم و حتی سرعتمم پایینه و خیلی شک میکنم. البته در طول سال تو این درس کم کاری نکردم. لطفا تو این درس خییلی کمکم کنید من هر کاری کردم جواب نداد. هر کاری لازم میدونید، من حتما همون کارو انجام میدم.
د- آقای موحد نژاد راستش من از اختصاصیا دیگه کلافه شدم. حتی نمیتونم ۱۰ درصد اونارو بیارم بالاترلطفا کمکم کنید. دیگه سر اختصاصیا رسما با این دید میخونم که سوالاشو نمیتونم جواب بدم یا اگه هم جواب بدم غلطن.
ه- درصدای اختصاصیم واقعااا منو نگران میکنن و به این فکر میکنم که اگه عمومی رو خیلی سخت بگیرن دیگه اوناعم ممکنه درصداش خوب نشه و این منو نگران میکنه.
ی - لطفا راهنماییم کنید، واقعا سر اختصاصی ها دیگه نمیدونم باید چی کار کنم.
من تا این جای راه اومدم. نمیخوام برگردم یا حتی بشینم. میخوام ادامه بدم. من میخوام به هدفم برسم. لطفا کمکم کنید.
جواب : عمومی های شما خیلی خوب است و قدر آن را بدان. چون در کنکور بسیار به شما کمک خواهند کرد. ریاضی و فیزیک با تمرین گسترده بسیار بهتر می شوند. اما اگر در شیمی حتماً لازم است کتاب را خوب بلد باشی و آن گاه دی وی دی های آموزشی برای حداکثر سه تا از فصل هایی را که در آن ها مشکل داری را بگیری و ببینی (نگران نباش وقت داری) حتی از این دی وی دی ها به طور محدود برای یکی دو فصل از ریاضی و فیزیک نیز می توانی استفاده کنی.
سوال شماره 16 : سلام آقای موحدنژاد خسته نباشید
درصد های کنکور ......................................................................................................
لطفا پیامم رو منتشر نکنید ببخشید زیاد حرف زدم رتبه ام در سال ۹۸ حدودا ۱۳۰۰۰ و در ۹۵ ۵۵۰۰ شد.
جواب : برنامه ی ارسالی من را از شنبه 21 تیرماه انجام بدهید. امیدوارم کمک کند مشکل شما حل شود. یادت باشد برنامه ی سنگینی است و باید از تمام انرژی خودت استفاده کنی.
سر جلسه ی آزمون باید برای هر درس یک برنامه ی مشخص باید داشت. مثلاً باید دانست که وقتی به سراغ فیزیک می رویم اول کدام فصل ها برایمان آسان است و به آن ها پاسخ دهید و بعد به سراغ فصل هایی بروید که در آن ها متوسط هستید و فصل های دشوار را هم اگر رسیدید جواب دهید. نباید در جلسه آدم در هیچ درسی بی هدف به سراغ تست های آشنا برود.


سوال شماره 17 : سلامی دوباره من همین چند دقیقه پیش پیام دادم (گفتم لطفا پیامم رو منتشر ...................................
(لطفا اين پيامم هم منتشر نكنيد :))
جواب : اگر بتوانید به صورت حضوری (به شرط حفظ فاصله گذاری اجتماعی و داشتن ماسک) آزمون دهید حتماً بهتر است.


سوال شماره 18 : سلام اقای موحدنژاد میشه فقط خودتون این پیام رو بخونین..................................................................................این چند روز به جای درس خوندن الکی هی گریه کردم...
میشه یه راهکاری بدین .......
جواب : دختر خوبم در دانش آموزان قوی ، وقفه های یک تا دو هفته ای در مطالعات آسیبی به نتیجه ی کنکور وارد نمی کند!!! این بچه ها اندوخته ی اطلاعاتی خود را به سادگی از دست نخواهند داد. این وقفه ها معمولاً باعث افت کوتاه مدت (یک تا دوهفته ای) می شوند و دوباره سرجای خود برمی گردند.
برنامه ارسالی من از 21 تیرماه را با قدرت تمام اجرا کن. آنوقت خواهی دید همه چیز درست می شود.
اما اگر گریه کردن های بیخودی (روزانه بیشتر از دو بار) ادامه داشت، لازم است تا برگزاری کنکور دارویی را مصرف کنید. چون من نمی توانم این جا دارویی را معرفی کنم، بعد از مراجعه به پزشک و گرفتن دارو از او آن ها را به من معرفی کن تا بگویم کدام را بخوری. نگران نباش قدری تنظیمات سروتونین و دوپامین مغزت به هم خورده که به راحتی قابل برگشت است.
سعی من شب ها ساعت 1 بخوابی و صبح ها ساعت 8 بیدار شوی. فعلاً بگو یک نفر در بیدار شدن صبح شما را کمک کند. حدود 7 تا 10 روز بعد، زمان خواب بیداری جدید شما تثبیت می شود.
بدو برو سراغ درسهایت، نگران نباش عزیزم ، بهترین نتیجه ها را برای شما پیش بینی می کنم.


سوال شماره 19 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید
الف)من کتاب تست برای زبان تجربی خیلی سبزو تموم کردم و درصد زبانمم اصولاً بالای هشتاده میخواستم ببینم از این به بعد کتاب جدیدی پیشنهاد میکنید یا اینکه مثلا دور دنیا رو بزنم؟ و اینکه چقدر از وقت زبانو به گرامر و لغت و وکب اختصاص بدم و چقدرشو به تمرین ریدینگ و کلوز تست؟
ب)برای زیستم همین سوال زبانو دارم که از الان تا کنکور بهتره که بشینم سوالات کنکور بزنم یا تالیفی؟
ج)برای ادبیات لازمه که برای مطالعه خود کتابو بخونیم دوباره؟به نظر من بهتره که تمرکزمو روی قرابت هر درس و تستهای املا و واژه و دستور قرار بدم
د)دینیو به طور تقریبی برای هر درس چه قدر زمان بگذاریم؟و چند تست خوبه به نظر شما ؟
ه)برای شیمی هم به نظرتون برای فصل هایی که مشکل داریم درسنامه کتاب کارو بخونیم یا با تست زدن رفع کنیم؟و میشه لطفاً یکم درباره افزایش سرعت محاسبات کمک کنید
و)و سوال آخر اینکه واقعا یه روزایی خیلی خسته میشم و کاملا انرژی و روحیمو از دست میدم . قبلاها خیلی پر انرژی تر بودم ولی الان حس میکنم انگیزم خیلی کم شده و و قتی به درس هایی که توشون مشکل دارم فکر میکنم خیلی استرس میگیرم و این استرس و ترس مانع از تمرکزم میشه . چیکار کنم دیگه؟!
جواب : الف- بله کتاب زبان انگلیسی دکتر کیاسالار را توصیه می کنم. برای زبان تقسیم وقت لازم نیست. فقط حتماً روزانه یک کلوز تست و یک درک مطلب در برنامه ات وجود داشته باشد و مرور کتاب و تست زنی از ترجمه و گرامر نیز با مقدار محدود ادامه یابد.
ب- هم کنکور و هم تالیفی
ج- بشدت مطالعه ی مجدد کتاب درسی را توصیه می کنم
د- برای هر درس حدود 20 دقیقه و حل 20 تست از هر درس برای هر یک از دوره های دینی توصیه می کنم.
ه- برای فصل هایی که مشکل دارید کتاب درسی را بخوانید، اما اگر مشکل برطرف نشد، خواندن درس نامه و یا حتی دیدن دی وی دی های آموزشی توصیه می شود. برای بهبود سرعت محاسباتی لازم است برای خودت قلق هایی در حل مسایل داشته باشی (نمونه هایی از آن ها را قبل از کرونا در کلاس درس برای شما گفتم) و از آن ها استفاده کنی. در ضمن تمرینات سرعتی در حل مسئله بر قدرت محاسباتی شما خواهد افزود.
و- از شنبه به شما برنامه ی جدیدی خواهم داد که به کاهش این حالت کمک فراوانی خواهد کرد. اما حواست باشد که رشته ها را پنبه نکنی. این 44 روز مهترین 44 روز عمر شماست.


سوال شماره 20 : سلام روز بخیر. میخواستم بپرسم میشه جای سنجش جمعه کنکور بدیم؟ من دو تا از کنکورارو عقب موندم و خب فکر میکنم نسبت به ازمون بی حساب کتاب سنجش که یبار اسونه یبار سخت بهتر و واجب تر باشه. نه؟ نظر شمارو میخواستم بدونم و البته خب بعدا سوالای سنجشم بررسی میکنم. و اگر نظرتون مثبته میشه به مدرسه بگید گیر ندن :)
جواب : راستش دختر خوب نظر من این است که در آزمون سنجش شرکت کنید بهتر است. نه الزاماً به دلیل این که سوالات فوق العاده ای دارد، بلکه به دلیل آن که آزمون های کارنامه دار فشار روانی بیشتری بر روی شما می آورند و قرابت بیشتری از این لحاظ با کنکور سراسری دارند.


سوال شماره 21 : سلام آقای موحد نژاد
یه چند تا سوال داشتم.
الف - میشه من برای هندسه پنج فصل رو بخونم و بقیه رو حذف کنم یا اینکه حذفیاتم خیلی زیاد میشه ؟
ب- برای فیزیک برای پایه موج آزمون رو تهیه کردم ولی دوازدهمو نتونستم. میشه کتاب دیگه ای برای فیزیک دوازدهم برای وقتی که میخوام از خودم آزمون بگیرم، معرفی کنید.
ج- در شیمی کمکم کنید لطفا. ( هم در مورد حفظیات و هم مسئله )
جواب : الف – با این که شما دانش آموزی قوی هستی از نظر من اشکالی ندارد.
ب- برای دوازدهم نردبام را بگیر. (البته کمی سخت است)
ج- در مورد حفظات باید یک دور تمامی کتاب های درسی شیمی را بخوانید و از نکات حفظی دشوار آن یادداشت برداری کنید و بعد هر وقت آزمون داشتید آن یادداشت ها را یک بار مرور نمایید. در مورد حل مسئله : از فصل 1 شیمی دهم شروع کنید. بعد از مرور نکات مربوط به حل مسئله از فصل 1 این کتاب، حدود 50 تست مسئله تمرین کنید(با زمان) سپس فردا فصل 2 شیمی دهم و به این ترتیب ..... طی 10 روز یک مرور کامل بر روی حل مسئله خواهید داشت و بر افزایش قدرت شما در این موضوع بسیار تاثیر گذار خواهد بود.


سوال شماره 22 : سلام برای ثبت نام سنجش باید همونجا بریم که زده ۲تا ازمون جامع؟
بعد اینکه سوالات و جوابش بعد از ازمون نمیاد که دیگه ثبت نام نکنم؟سنجش بهتره یا قلمچی؟
جواب : بله در آن دو آزمون باید ثبت نام کنید. من اگر جای شما باشم هم سنجش شرکت می کنم و هم قلم چی. اگر هم سنجش شرکت نکردید حتماً لازم است سوالات آن را از دوستان خود گرفته و از خودتان در خانه امتحانش را بگیرید.


سوال شماره 23 : سلام خسته نباشید امیدوارم حالتون خوب باشه
من ازمون عمومی امروزو دادم درصدام:
ادبیات 89 عربی84 دینی 83 زبان84
الف) توی این ازمون من حدود نیم ساعت وقت اضافه اورده بودم و تمام سوالات رو پاسخ دادم بنظرتون کار درستیه؟ اگر نیست به جاش چه کاری میتونم انجام بدم؟
ب)میخواستم بدونم اگر رتبه سنجشم الان حدود 2000 هست اگر از الان تا کنکور روزی 12 الی13 ساعت رو بخونم میتونم پزشکی دانشگاه دولتی قبول بشم؟
ج) اگر ازمون این هفته سنجشو بدیم دیگه نیاز به ازمونی که خودتون توی برنامه گذاشتین نیست؟
جواب : الف – اگر در سوالی بی دقتی داشته اید، بهتر است اندکی با دقت بیشتر به سوالات پاسخ دهید وگرنه عیبی ندارد. اما هنوز تا رسیدن به بالای 90 درصد تلاش شما باید ادامه داشته باشد.
ب- صد درصد، فقط یادت باشد که باید اختلالات احتمالی باقی مانده در دروس اختصاصی را نیز برطرف کنی. در این راه من در کنارت خواهم بود و با من در تماس باقی بمان.
ج- نه نیازی نیست و آزمون مندرج در برنامه ی من به روزهای آینده منتقل خواهد شد.


سوال شماره 24 : با سلام من برای تست شیمی ،مثلا اگر بخوام ۴۰ تا بزنم ۳۰ دقیقه وقت میدم ولی خوب ۱۰ تاش حد حداقل بدون جواب میمونه یعنی اصلا نمی رسم بخونمشون به نظرتون ادامه بدم به این کار؟
جواب : زمان را به 35 دقیقه افزایش دهید و آنقدر تمرین کنید تا بتوانید به همه ی 40 سوال پاسخ دهید. به این می گوییم ورزش دادن ذهن و تاثیر زیادی بر توانایی سرعتی و نتیجه گیری شما خواهد داشت.


موفق باشید – موحد نژاد