پیام شماره 48 (چهارشنبه 19 شهريور ماه 99)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 48 (چهارشنبه 19 شهریورماه 1399)

 


1- سلام بچه ها ، خستگی اتان در رفت؟ یواش یواش باید خودتان را برای انتخاب رشته در کنکور سراسری آماده کنید.
2- بچه ها ضمن عذر خواهی از همه ی شما، من امسال به دلیل شیوع کرونا و مشکلات مرتبط با آن ، برای هیچ مدرسه و دانش آموزی انتخاب رشته انجام نخواهم داد.
3- همانطور که می دانید من همه ساله همایش های 30 ساعته ی توضیح رشته های دانشگاهی و روش انتخاب رشته را برگزار می کردم. که امسال متاسفانه امکان برگزاری آن وجود ندارد و قرار بر این شد که من برای مدارس خودم جلسه ای 3 ساعته را برای توضیح رشته های دانشگاهی و روش انتخاب رشته برگزار کنم. سعی خواهم کرد در این جلسات شما را با روش انتخاب رشته آشنا کرده و ابزارهای لازم برای انجام انتخاب رشته توسط خودتان را برای شما فراهم کنم.
4- بنابراین بچه هایی که تمایل دارند انتخاب رشته اشان توسط من انجام شود، منتظر نمانند و از هم اکنون برای انتخاب رشته به مشاورین دیگر مراجعه نمایند.
5- یادتان باشد سایت من تا روز جمعه نهم آبان ماه برای پاسخگویی به سوالات شما فعال خواهد بود. (البته یک هفته فعالیت سایت را تمدید کرده ام)
6- پیام شماره 49 چهارشنبه 26 شهریورماه بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
7- برایتان آرزوی سلامتی و شادکامی دارم.


پاسخ به سوالات

 


سوال شماره 1 : سلام آقای موحدنژاد...خسته نباشی د...من قبلا هم ازتون سوال کرده بودم اما چون واضح نبود جوابم رو نگرفتم... .آقای موحد باتوجه به اینکه کنکور امسال واقعا سخت بود اما من سعی کردم تا آخر آزمون بهترین حالت خودم باشم و هیچ حسی نداشته باشم...ولی از روز کنکور تا الان هرچی به آیندم فکر میکنم به نظرم میاد که با این کنکور دادنم پزشکی قبول نمیشم و این درحالیه که من فقط پزشکی میخوام متاسفانه کنکور یه مدلی بود واقعا نمیتونم قضاوت کنم...خیلی عجیب بود و آزمون دادنم مثل یه مسئلست که نمیتونم هیچ مفهومی ازش بگیرم...
حالا به خاطر اینکه از قبل کنکور برنامه ریزی کرده بودم که اگه نشد حتما با شما کار کنم برای سال آینده نمیدونم حالا که جوابا اینقدر دیر میاد چیکار کنم...من میترسم ظرفیت پر بشه...حالا میشه یه جوابی بدین که باتوجه به حس خودم و اینکه فقط میخوام پزشکی قبول بشم و استرسی که برای مشاوره شما دارم بهم کمک کنه...؟
ممنون از زحمات فراوانتون.
جواب : دختر خوب، اميدوارم همين امسال نتيجه ي مورد علاقه ات را بگيري. اما اگر خداي نكرده قبول نشدي، نگران نباش من قطعاً مشاوره ي شما را با كمال ميل قبول مي كنم و جاي شما محفوظ است.


سوال شماره 2 : سلام خسته نباشید. ببخشید زمان ازمون عملی رشته های هنر و اعلام میکنین ؟
جواب : بله اعلام شده است واز امروز براي رشته ي مجسمه سازي آغاز شده است به لينك
http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=6694 مراجعه کنید و زمان آزمون خودتان را ببینیید.


سوال شماره 3 : سلام خسته نباشین
میشه هفته دیگه پیام هارو زود تر از چهارشنبه بزارین چون من راجع به آزمون عملی هنر سوال دارم و آزمون هم از سه شنبه دیگر شروع میشود
سوال من اینه منظور از پرینت کارنامه دقیقا چیست؟کارنامه سال دوازدهم؟؟
سوال دیگرم این است منظور از کارنامه مرحله اولیه چیست؟؟؟نکنه منظورشان کارنامه اولیه کنکوره در صورتیکه هنوز نتایج نیومده چه چیزی رو براشون ببریم؟؟؟؟
جواب : ببخشید چون من سوالات را حدود 12 ساعت قبل از ارسال پیام بعدی می خوانم نتوانستم به درخواست شما در زمان مورد نظر پاسخ دهم و از شما عذر خواهی می کنم.
شما برای شرکت در آزمون عملی، فقط باید کارت ورود به جلسه ی آزمون عملی که 24 ساعت قبل از آزمون عملی در سایت سنجش در اختیار شما قرار می گیرد و کارت ملی خودتان را با خود به همراه داشته باشید. اما در مورد ابزارهای لازم مانند کاغذ طراحی و گوشی هوشمند و غیره هم باید بر اساس دستورالعمل منتشر شده در سایت سنجش عمل کنید.


سوال شماره 4 : سلام میخواستم درباره یه موضوعی نظرتونو بپرسم من برای کنکور سال بعد تحت هرشرایطی میخونم
اما میتونم دانشگاه آزاد رشته موردعلاقمو برم و همزمان برای کنکور هم بخونم(قطعا دانشگاه آزاد نمیمونم و حتما انصراف میدم بدون شک) بقیه میگن مثلا میتونم یه سری واحد عمومی بردارم یا یک سری از واحدها که میتونه تو دانشگاه جلوم بندازه و نیازی به گذروندنشون تو دانشگاه سراسری دیگه ندارم البته خودم زیاد موافق این موضوع نیستم خصوصا واحد عمومی که به علاقمم بی ربطه و خود کنکور خودش خیلی زحمت میخواد
از طرفی واحدهای تخصصی کامپیوتر که خیلی میخوام بگذرونمشون چون اصلا هیچ سابقه اولیه توی این رشته ندارم داشتم فکرمیکردم اگه به داشتن مهارت و جورکردن یه کارسریع کمکم میکنه بد نیست براش وقت بزارم و بگذرونم خصوصا اینکه ۲۴ ساعت روز حداکثر۱۴ ساعت رسما آزادم..تفریحی هم ندارم که بخوام برای اونا وقت بزارم و شاید برای همین قضیه بهتره سرم شلوغ باشه تا خیلی فکرنکنم که وقت زیاده و اینا...
این صرفا نظرمن بود میخواستم نظرشما هم دررابطه با رفتن دانشگاه آزاد و خوندن برای کنکور امسال هم بدونم
خودم دارم درباره برنامه نویسی اینا یادمیگیرم و همیشه چندساعتی توی روز وقت برای اینکارمیزارم حالا شاید دانشگاه بتونه کمک کننده هم باشه
و البتا درباره واحدهایی که شاید بتونم دیگه سال بعد نخونمشون و نمراتم از همین دانشگاه آزاد بمونه هم بهم بگید اگه همچین چیزی هست
همچین نظرتون درباره این تصمیم که اصلا درسته یا نه. ممنون
جواب : رشته ی مهندسی کامپیوتر، رشته ای کاملاً مهارتی است و اگر شما مهارت فوق العاده ای در آن کسب کنید و حتی در دانشگاه آزاد هم درس خوانده باشید، همه مشتاق آن خواهند بود که شما برایشان کار کنید و در صورتی که مهارت شما در این رشته (برنامه نویسی به زبان های مختلف و حفاظت شبکه و...) زیاد باشد، قطعاً شما را به فارغ التحصیل دانشگاه شریف در صورتی که او این مهارت ها را نداشته باشد ترجیح خواهند داد.
بنابراین الزام جدی به رفتن به دانشگاه های قدرتمند ندارید. اما در هر حال اگر بتوانید به دانشگاه های قوی بروید، در این که شانس کسب مهارت های بیشتری برای شما بوجود می آید بحثی نیست.
پس اگر دختر خود ساخته ای هستی و آمادگی تلاش جدی و گسترده در عرصه ی مهندسی کامپیوتر را داری و حاضری ریسک اثبات این خود ساخته بودن را بپذیری، نیازی به شرکت مجدد در کنکور سراسری نیست. شما می توانید از یک سال دیگر درخشان بودن خودتان را نه با دانشگاه شریف و تهران بلکه با نمایش مهارت های فوق العاده اتان اثبات کنید.
به هر حال اگر دوست داشته باشی دوباره کنکور دهی و در دانشگاه های مطرح قبول شوی، این علاقه نیز برای من همیشه کاملاً قابل احترام بوده است.
پس با بررسی همه ی جوانب خودت تصمیم بگیر.


سوال شماره 5 : سلام گفتید که اسم کتابامو بگم که بگید برای کنکور ۱۴۰۰ نیاز به کتاب جدید دارم یا نه
برای حسابان:خیلی سبز،نردبام
هندسه:خیلی سبز،مهروماه،نردبام
گسسته:خیلی سبز،نشرالگو،قلمچی
فیزیک:هرسه پایه نردبام
شیمی:مبتکران، خیلی سبز
ادبیات:موضوعی نشرالگو
عربی:خیلی سبز
دینی:مولفش بهمن آبادی هست
زبان:خیلی سبز،مبتکران
الف) امسال با عربی خیلی مشکل داشتم میشه بهم کتاب معرفی کنید یا همین کافیه و بهترش نیست؟
ب)با هندسه امسال نتیجه نگرفتم والبته نردبامو نزدم کلا چون فکرنمیکردم اینقدرکنکور بخواد سخت باشه
پ) اگه چیزی لازم هست باتوجه به کنکور۹۹ تهیه کنم حتماااا بهم بگید =)
جواب : برای حسابان و هندسه و گسسته منابع خوب است. برای فیزیک کتاب میکرونقره ای گاج را نیز تهیه کنید. برای شیمی کتاب نشر الگو را هم تهیه کنید. برای ادبیات همان موضوعی نشر الگو مناسب است. برای عربی هم خیلی سبز مشکلی ندارد. دینی هم خوب است و برای زبان نشر الگوی کیاسالار را هم بگیرید.
الف- اگر منبع دیگری نیز می خواهی کتاب میکروطلایی گاج مناسب است.
ب- از نردبام و دو کتاب دیگری که دارید استفاده کنید و به نظر من کافیست.
پ- فعلاً همه را گفتم، البته ممکن است طی ماه های آینده کتاب های مناسب دیگری نیز به بازار بیاید.


سوال شماره 6 : سلام آقای موحد نژاد لطفا پیام من رو پخش نکنید. ............................................ لطفا پیاممو پخش نکنید. مرسی
جواب : دختر خوب معلوم نیست حالا واقعاً رتبه ی شما 5000 شود امیدوارم دشواری آزمون شما را به اشتباه انداخته باشد. این که تا آخر آزمون جنگیدی عالی است و به شما تبریک می گویم (خود این موضوع شانس نتیجه گیری شما را افزایش می دهد).
برای شرکت در کنکور سال آینده فقط باید کتاب های ادبیات دهم و یازدهم خود را تعویض کنید. ادبیات دهم سال 97 و ادبیات یازدهم سال 98 را بگیرید.
از نظر من شروع درس خواندن از آبان هم دلیلی ندارد. اگر نتیجه ات آمد و خدای نکرده رتبه ات در حد قبولی در رشته ی مورد نظرت نبود از حوالی 15 مهر مطالعات خود را برای کنکور سال آینده آغاز کنید. البته برای دانش آموز قدرتمند و باهوشی مانند شما شروع کردن از آبان ماه هم اشکالی ندارد، فقط دلم نمی خواهد نگران کمبود وقت باشی.
احساس شما را از این که نمی خواهی ضعیف به نظر برسی کاملاً درک می کنم و من هم اگر جای شما بودم همین حس را داشتم. اگر نتیجه ات خوب نشد، عیبی ندارد بگذار 9 ماه مردم خیال کنند شما ضعیف هستی، اما خودت را برای انفجار استعدادهای درونی ات در کنکور سال بعد آماده کن.
من کاری ندارم نتیجه ی کنکورت چه خواهد شد ولی از نظر من شما برای کسب رتبه های دو و یک رقمی چیزی کم نداری. فقط لازم است حساب شده و با دقت مسیر نتیجه گیری در کنکور را طی کنی. سرعت تست زنی ات را در حد بالایی توسعه دهی و با استفاده از منابع متنوع و درک عمیق کتاب ها این بار محکم و مقتدر و با سلاح ها و توانایی هایی برتر از سایرین در کنکور شرکت کنی.


سوال شماره 7 : سلام. خسته نباشید. چندتا سوال داشتم.
الف-درمورد مشاوره انتخاب رشته، باید چه کاری انجام بدیم؟ تو خود مدرسه به مامشاوره میدید یا نه؟(لطفا توضیح کامل بدین)
ب- درمورد دانشگاه امام صادق. گفته بودن که تعدادی سوال رو باید توی یک فیلم جواب بدیم و برای اونها بفرستیم. ما از این قضیه خبر نداشتیم وحالا مهلت تموم شده، آیا میشه کاری کرد یا نه؟
ج- درمورد پذیرش فرهنگیان و دانشگاه وابسته به وزارت اطلاعات، چه زمانی و چطوری باید اقدام کنیم؟(لطفا توضیح کامل بدین)
ممنون از صبر و پاسخگویی شما.
جواب : الف- به توضیحات ابتدای پیام مراجعه فرمایید.
ب- تا جایی که من می دانم دانشگاه امام صادق (ع) با تمامی کسانی که به صورت اولیه پذیرفته شده و باید در جلسه ی مصاحبه شرکت کنند، به صورت تلفنی تماس می گیرد. بنابراین منتظر تماس آن ها باشید. اگر تماس نگرفتند یعنی قبول نشده اید. راجع به سوال و فیلم هم چیزی در سایت دانشگاه امام صادق نیست. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید.
http://gznisu.ir/news-notification/notifications/81
ج- هنوز هیچ اطلاعیه ای در این زمینه منتشر نشده است. اما برای دانشگاه فرهنگیان معمولاً در زمان اعلام نتایج اولیه ، شرایط و ضوابط آن معلوم می شود.


سوال شماره 8 : سلام وقت تون بخیر
ببخشید قرار بود در مورد دانشگاهایی با شرایط خاص. مثل دانشگاه های ارتش خبر بدید. هنوز خبری نشده؟
جواب : نه هنوز اطلاعیه ای در این زمینه منتشر نشده است.


سوال شماره 9 : آقای موحد نژاد من سری قبل به شما درمورد مشاوره در ماه بهتون پیام داد شما گفتین درگروهBو تو قسمت پست الکترونیک بنویسم مشاوره ی ماهی یکبار من اینکارو کردم که اخطار میدادونمیشد ،برای همین کنار اسمم نوشتم .
الان چند روز گذشته منتظر تماستون هستم ؛چون گفته بود حداکثر تا پنج روز بعدبا شما تماس گرفته میشه .
جواب : بله خوب شد این پیام را برایم گذاشتی همین الان برایت شماره تلفنم را اس ام اس کردم. با من تماس بگیر.


سوال شماره 10 : سلام آقای موحد نژاد ضمن خسته نباشید خواستم تشکر کنم از سایت عالی تون خیلی به من کمک کرده تا الان. چندتا سوال داشتم ممنون میشوم جواب بدهید ،
الف.به نظرتون بهترین رشته های مهندسی برای مهاجرت کردن به ترتیب کدوم هاست ؟ (رشته های مورد علاقه ی خودم مهندسی انرژی مکانیک برق هوافضا علوم کامپیوتر فیزیک محض و مهندسی شیمی و متالوژی هستش)
ب.برای انتخاب رشته اگه برق صنعتی اصفهان قبول شدیم یا مهندسی انرژی امیرکبیر به نظرتون کدوم رو برویم یعنی برای من که قصد مهاجرت دارم رشته مهمتر است یا دانشگاه؟ سوال یکمی کلی بود به خاطر همین بیشتر توضیح میدهم:من اصولا یک ادمی هستم که وقتی واقعا از یک رشته ای خوشم میاد خیلی خیلی کار میکنم سرش و کلی طرح و ایده و مقاله و اینها میدم،توی تست ام بی تی ای تیپ شخصیتی ای ان تی جی دراوردم و واقعا میترکونم ولی میترسم از اینکه نتونم بورس تحصیلی بگیرن چون دانشگاهم خوب نبوده.
پ.نظرتون راجب تغییر رشته در دانشگاه چیه؟و شرایط خاصی دارد؟ مثلا اگه یک رشته ی داغون در امیرکبیر بروم بعدش میتوانم تغییر رشته بدهم؟
ت.برای اینکه بتوانیم بورس تحصیلی خیلی خوبی از یک دانشگاه خوب بگیریم به غیر از مدرک زبان و معدل بالا دیگه چه کارهایی به ما کمک میکند و شانسمون رو بالاتر میبرد؟مثلا نام افزار برنامه نویسی جاوا رو بلد باشیم یا چندتا مقاله ی خوب نوشته باشیم و توی سایت اسکولار گوگل اکانت داشته باشیم یا توی المپیاد دانشگاهی شرکت کنیم یا ...؟

ث.به نظرتون الان وقت مناسبی برای شروع کردن یادگیری برنامه نویسی هست؟و اینکه باتوجه به موقعیت الان که کلاس ها بسته است چطوری شروعش کنیم؟
ج.چندتا کتاب خوب برای گرفتن مدرک آیلتس معرفی میکنید؟ من زبانمو یازدهم تموم کردم ولی به علت کنکور فاصله افتاده و بعضی مطالب داره از ذهنم خارج میشه با وجود اینکه فیلم خیلی میدیدم به نظرتون الان راجب زبانم چیکار کنم کتابهای ایلتس رو شروع کنم یا قبلیا رو مرور کنم؟
جواب : الف – به ترتیب : برق – علوم کامپیوتر – مهندسی انرژی - فیزیک محض (به شرط دانشگاه قوی) – مهندسی شیمی – مهندسی مکانیک – مهندسی متالورژی – مهندسی هوا و فضا
ب- یکی رشته اش بهتر است و یکی دانشگاهش ، خودت انتخاب کن.
پ- بله راه دارد اما دشوار است. باید دو ترم معدل شما بالای 17 شود و اگر رقیب زیاد باشد حتی شاید هم بالاتر و بعد درخواست تغییر رشته بدهی که در صورت پذیرش دانشگاه اجازه ی آن به شما داده خواهد شد. البته این ها جزو آیین نامه های داخلی دانشگاه ها هستند و در همه ی دانشگاه ها رعایت نمی شود. اما دانشگاه امیر کبیر اتفاقاً جزو آن هایی است که این قاعده در آن وجود دارد.
ت – جالب است، تمام آن هایی که نوشته بودی کاملاً در گرفتن بورس تاثیر دارند. بخصوص داشتن مقاله های خوب و طرح های خاص و نتایج درخشان در المپادهای دانشگاهی
ث – بله موقعیت مناسبی است. به صورت خودآموز از روی کتاب های خودآموز آن را فرا بگیرید تا تکلیف دانشگاه ورشته اتان معلوم شود.
ج- به نظرم از کتاب های Collins استفاده کنید.


سوال شماره 11 : سلام خسته نباشيد مي خواستم بدونم شما به جز بچه هاي مدرسه خودتون براي ساير بچه ها هم انتخاب رشته انجام ميدين؟
شرايطش چجوريه؟
جواب : نه متاسفانه، امسال به دلیل پاندمی کرونا، من فقط به صورت مجازی رشته های دانشگاهی و روش انتخاب رشته را به صورت خود آموز به بچه ها و مشاورین یاد می دهم و خودم انتخاب رشته نمی کنم.


سوال شماره 12 : سلام آقای موحدنژادوقت بخیر من ولی یک دانش آموزپسر هستم که امسال یازدهم تجربی است.تا پایه نهم باحمایت من در مدارس خاص درس میخواند ولی در پایه دهم در آزمون های ورودی مدارس خاص پذیرفته نشد وسال گذشته از اسفند تا خردادهیچ مطالعه ای نداشت وخرداد هم به مددتقلب نمراتی به مراتب بهتر از ترم اول کسب کرد.امسال مدرسه اش را تغییر دادم به امید اینکه شاید پیگیری قویتر، مجابش کند تا درس بخواندولی هیچ تغییری تا الان مشاهده نکردم.من تنها سرپرست پسرم هستم وتمام تلاشم را تا اینجا کرده ام که بتوانم در مسیر علم هدایتش کنم ولی متاسفانه هر چه من تلاش بیشتری میکنم ایشان بی تعهد تر عمل میکند.میدانم که هم مشاور تحصیلی هستید هم روانشناس .ممنون میشوم راهنمایی ام کنید تا از این استیصال و در ماندگی رهایی یابم.
جواب : شما فرموده اید، تا پایه ی نهم با حمایت خودتان درس می خوانده است. (این یعنی احتمالاً این پسر را در یادگیری دروس به خودتان وابسته کرده اید) حالا من نمی دانم که وقتی ایشان به پایه ی دهم رفته است، آیا حمایت درسی شما هم به دلیل دشواری دروس از روی ایشان برداشته شده است یا خیر؟؟؟
آیا شما و یا همگان از ایشان انتظار داشته اند در مدارس خاص پذیرفته شود و او پذیرفته نشده است؟؟؟ در این حالت فروپاشی نسبی در عزت نفس اتفاقی عادی است و می تواند روند درس خواندن دانش آموز را برای سال بعد دچار اختلال کند.
نمی دانم واکنش شما نسبت به نتایج ترم اول ایشان چه بوده است؟؟؟ نمی دانم این پسر تا چه اندازه با هوش است. آیا تست هوشی از ایشان گرفته شده است؟؟؟
باز من نمی دانم، آیا در انجام تقلب شما هم به ایشان کمک کرده اید یا نه و اگر کمک نکره اید، آیا از تقلب ایشان در آزمون خبر داشته اید یا نه؟؟؟
این که تنها سرپرست ایشان هستید، وظیفه ی بسیار سنگینی را بردوش شما می گذارد. لازم است برای او مشاوری تحصیلی که بتواند با او کاملاً دوست شود را استخدام کنید تا در جریان تحولات روحی او قرار داشته باشید.
رابطه ی شما با ایشان باید کاملاً دوستانه باشد ، اما باید قوانین محکمی نیز با کمک خودش برای چگونه با هم زندگی کردن برای خودتان تعریف کنید، تا بدون بروز سوء تفاهم ها در کنار هم زندگی کنید. (حضور یک مشاور توانا در تنظیم و تعدیل این قوانین و سامان دادن به آن بسیار موثر خواهد بود)
در هر حال در پیام بعدی برای من هم بیشتر از ایشان بگویید و هم به سوالات من پاسخ دهید تا بیشتر بتوانم به شما کمک کنم.


سوال شماره 13 : خيلي ممنون بابت زحمتي كه در طي اين سال براي ما كشيدين
سر جلسه ي كنكور امسال در حوزه ي دانشكده ما اتفاقي افتاد كه من نمي دونم سابقه داره يا نه
نيم ساعت روي دروس عمومي كشيدن بدون هيچ اطلاع قبلي و خب طبيعتا من فكر مي كردم به همون اندازه ساعت آزمون رو جلو مي برند و نيم ساعت تلف شده رو جبران مي كنن
سر درس فيزيك بودم كه از مراقب پرسيدم چند دقيقه مونده در كمال ناباوري گفت ده دقيقه تا يك ربع
يعني نيم ساعتي كه به عمومي اضافه كردند رو از اختصاصي كم كردن من با اينكه فيزيك و رياضي امسال رو خيلي آسون ديدم اما مجبور شدم فيزيك رو نصفه ول كنم و برم سر شيمي
شيمي سخت امسال رو كه زمان عاديش ٣٥ دقيقه هست من با استرس توي ده دقيقه زدم
اولش كه اومدم بيرون فك كردم فقط مشكل من بوده و گفتم شايد توي زمان بندي به مشكل برخوردم ( با وجود اينكه من ٢٠ تا آزمون جامع رو در يك ماه و نيم باقي مونده به كنكور زدم و براي هيچ كدوم وقت كم نياوردم و تازه بيست دقيقه زمين رو هم هر بار اضافه مياوردم ).................
بعد كه اومدم بيرون ديدم همه ناراحتن و اين موضوع رو فهميده بودن. ممنون
جواب : من صد درصد اطمینان دارم اعتراض شما به هیچ جایی نمی رسید. اصولاً وقتی کنکور برگزار می شود متاسفانه این نوع اعتراضات هرگز راه به جایی نمی برد، مگر آن که در تعداد زیادی از حوزه های برگزاری آزمون اتفاق افتاده باشد. بنابراین خیالت راحت باشد چه اعتراض می کردی و چه نمی کردی اثری نداشت.
من واقعاً برای برگزار کنندگان کنکور متاسفم و هر سال بر تاسف من افزوده می شود!!!
این که پشت کنکور بمانی یا نه به خودت مربوط است. (به هر حال آدم با هرچه بادا باد زندگی نمی کند). البته حمایت خانواده نقش موثری در نتیجه گیری شما در سال آینده خواهد داشت. اما در هر حال من مطمئن هستم، خانواده ی شما بعد از اعلام نتایج مثل اکثر خانواده های دیگر از شما حمایت می کنند و فارغ از مشکلات موجود راه را برای پیشرفت شما هموار خواهند ساخت. یادت باشد، پدر و مادر بهترین دوستان شما هستند.


سوال شماره 14 : سلام خوبید پیام منو نزارید تو سایت بهم گفتید که دوباره ............................................................................
جواب : دختر خوبم، بهم نگفتی کنکورت را خوب دادی یا نه؟ قبول شدن در دانشگاه ، به صورت گسترده ای باعث تغییراتمسفر زندگی شما می شود. دوستان جدیدی پیدا می کنی، روابط جدیدی برقرار می کنی. بسیار مستقل تر از قبل می شوی. همین تغییر اتمسفر تاثیر زیادی در ترک عادت های قبلی شما خواهد داشت.
به شما گفتم هی بیخودی به این موضوع فکر نکن. شما خیلی متعصبانه به این موضوع فکر می کنی و این باعث به هم خوردن توازن ذهنی شما می شود. نتیجه اش هم این می شود که عصبی تر می شوی و راحت تر دوستان خود را از دست می دهی.
راه گریز از این وضعیت، نگاه به این موضوع با تساهل و تسامح است و نه گیر دادن به آن.
گفته بودی من نمی توانم به روانشناس دسترسی داشته باشم، شما به من دسترسی داری (متخصص روان شناسی تربیتی)همیشه هم می توانی دسترسی داشته باشی. بنابراین باز هم اگر مشکلی بود برایم بنویس. حتي هر هفته.
سوال شماره 15 : الف)سال 98 که کنکور دادم رتبم 29000 شد ، یک سال دیگه پشت کنکور موندم و مطئنم که امسال رتبم خیلی تفاوتی با پارسال نداره.درواقع اصلا منتظر اومدن نتایج نیستم چون میدونم چه گندی زدم. سال دوم همه چیز دست به دست هم داد تا سال خوبی برام نباشه مثل طولانی شدن زمان کنکور و ... .
اوایل تصمیم داشتم یک سال دیگر هم پشت کنکور بمونم ولی الان چند روز که سست شدم نمیدونم میخوام چیکار کنم. به فکرم رسیده که کلا رشته تجربی رو کنار بزارم به رشته زبان برم و در کنار زبان انگلیسی چند زبان دیگر هم یاد بگیرم تا شغل پردرامد تر و بهتری داشته باشم.
از آینده میترسم ، نمیتونم تصمیم بگیرم ، ذهنم واقعا شلوغه میترسم یک سال دیگه تو کنکور تجربی شرکت کنم و بازهم رشته های مورد علاقمو قبول نشم. میترسم کلا مسیر زندگیمو عوض کنم برم سراغ بقیه کار های مورد علاقه ام مثل یادگیری زبان و بعدا پشیمون بشم و احساس نا رضایتی از زندگی داشته باشم.
در هر صورت سال دیگه باید کنکور بدم ولی نمیدونم همه تمرکزم روی زبان باشه تا کنکور زبان شرکت کنم یا درس های دیگه هم بخونم و کنکور تجربی شرکت کنم ، نمیدونم تصمیم درست چیه ، اصلا انگار هیچ قدرتی برای تصمیم گیری ندارم.
ب) اگر بخوام در کنار زبان انگلیسی 2 یا 3 زبان دیگر یاد بگیرم شما چه زبانی پیشنهاد میکنید.به نظر شما با این کار در خارج از کشور فرصت شغلی دارم یا نه
جواب : الف- اگرچه یادگیری زبان فکر خیلی خوبی است اما من نمی دانم که شما طی دو سال گذشته زیر نظر چه فرد یا سیستمی درس هایت را خوانده ای. در هر حال اگر مسیر شما درست نباشد باز هم در سال آینده در رشته ی تجربی قبول نخواهید شد. اما اگر سیستم و روش مطالعات شما مناسب باشد، با توجه به سوابق تحصیلی شما، صد درصد در کنکور سال آینده در رشته ی ممتازی قبول خواهی شد.
زبان را هم می توانی به عنوان نرم افزاری که به شدت به پیشرفت شما در آینده ی شغلی رشته ای که در گروه تجربی قبول می شوی اضافه کنی. بنابراین اگر از حمایت خانواده برای سال آینده برخوردار هستید، شرکت در کنکور سال بعد در گروه تجربی را به شرط این که کاملاً همه چیز با دقت برنامه ریزی شود را توصیه می کنم.
یادگیری زبان های مختلف را دردنیای امروز برای کسی که به دنبال کسب در آمد از طریق زبان است را توصیه نمی کنم. (اما برای کسانی که به عنوان عامل کمکی از آن برای پیشرفت در سایر رشته ها از آن بهره گیری می کنند کاملاً توصیه می شود). بنابراین اگر کسی دوست دارد از زبان در آمد کسب کند بهتر است یک زبان را در سطحی فوق العاده بالا یاد بگیرد تا هم در آموزش و هم در ترجمه ی متون و کتاب ها بتواند از آن استفاده نماید.


سوال شماره 16 : سلام وقت بخیر
ببخشید استاد چطوری باید بفهمیم که با چه رتبه ای یک رشته ای رو توی چندتا شهر میشه قبول شد؟
برای انتخاب رشته دفترچه ای هست که اینارو داشته باشه؟
جواب : سعی می کنم مجموعه ای از رتبه های رشته ها را در اختیار شما بگذارم. اما یکی دو گروه دیگر نیز در گذشته دست به این کار زده اند که یکی از آن ها گروه عربشاهی است. اما نمی دانم آیا امسال هم این کار را خواهند کرد.


سوال شماره 17 : سلام اقاي موحد خوبين؟ كلي دل تنگتونم ببخشيد اين چند وقت خيلي پيام ندادم سر شما كه شلوغ بود منم وضعيت روحي خوبي نداشتم يه سوالي داشتم من نميتونم بيام پيشتون كاراموزي كنم اگه قبول نشم تهران يا علامه؟ و اين كه بنظرتون هرچي دولتي قبول شدم برم يا روانشناسي ازاد بخونم؟
جواب : دختر خوب، اگر روان شناسی قبول شدی بر اساس قولی که به شما داده بودم (البته با اندکی تخفیف در نتیجه ی شما!) اجازه داری برای کار آموزی و کمک به من، پیش من بیایی. یادت باشد باید عاشق روان شناسی باشی. برای انتخاب رشته ات از طریق همین سایت با من مشورت کن و ایمیل خودت را هم برایم ارسال کن. نگران نباش حتماً روان شناسی قبول می شوی.


سوال شماره 18 : سلام آقای موحد نژاد. امیدوارم حالتان خوب باشد و همیشه سلامت‌باشید. *** لطفا پیام من رو منتشر نکنید***................
باز هم سپاسگزارم از همراهی گرم تان.
جواب : آفرین بر شما، اگر واقعاً به قدرت خارق العاده ی مغز و خصوصاً مغز فوق العاده ی خودت پی برده باشی بدون شک تحولی عظیم در زندگی شما در آینده روی خواهد داد. سوابق تحصیلی شما و حرف های زیبایت نشان می دهد که بدون شک قادر به فتح بزرگترین قله ها در زندگی آینده ی خود خواهی بود. اگر رتبه ات به صورتی بود که امکان قبول شدن در رشته های مورد علاقه ات فراهم نشد، به نظر من با توجه به اعتقادات و روحیات شما خصوصا در هفت ماه اخیر نه تنها پیشنهاد می کنم که برای سال آینده مجدداً در کنکور شرکت کنی، بلکه این کار را ضروری می دانم.


سوال شماره 19 : ته تهش باچه رتبه ای دارو و پزشکی و دام و دندون میشه رفت.فقط دانشگاه روزانه
جواب : پزشکی 2400 ، داروسازی 2600 ، دندانپزشکی 2000 و دامپزشکی روزانه 5000


سوال شماره 20 : سلام خسته نباشید
الف)میخواستم بدونم در کنکور۹۸تا چه رتبه هایی مجاز به انتخاب رشته بودن وبرای کنکور ۹۹حدودا تا چه رتبه هایی مجاز به انتخاب رشته هستند؟؟
ب)بعد اینکه ما تا قبل از انتخاب رشته کلاسی با شما درباره این موضوع نداریم؟؟
آخه من خوندم انتخاب رشته نکات بسیار ریزی داره که حتما باید آن ها رعایت بشه وگرنه انتخاب رشته خوبی صورت نمیگیره ومن وقتی این موضوع روشنیدم خیلی استرس دارم خواستم بدونم اگه کلاس نداریم میشه تو همین پیام یکم راهنمایی کنین که چکار کنیم؟
جواب : الف- همه ی رتبه ها مجاز به انتخاب رشته هستند.
ب- جواب را در توضیحات ابتدای پیام مطالعه فرمایید.


سوال شماره 21 : ببخشی خواستم بدونم ثبت نام فرهنگیان تموم شده؟؟
منظورم تربیت بدنی نیست ها
جواب : خیر هنوز شروع هم نشده است. در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور (اوایل مهرماه) ثبت نام آن شروع خواهد شد.


موفق باشید – موحد نژاد