پیام شماره ۱۰ پنجشنبه 9 خرداد ۹۸

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 10 (پنجشنبه 9 خرداد ماه 1398)

 

1- سلام خسته نباشید.

2- باز هم به خاطر اختلال در سایت از همه عذر خواهی می کنم.

3- در جریان ایجاد تغییرات در سایت احتمالاً تعدادی از سوالات ارسالی شما مفقود شده باشد. بنابراین اگر سوال خود را در مجموعه ی سوالات پیدا نکردید. از الان تا ساعت 11 صبح فردا فرصت دارید دوباره سوال خود را مطرح نمایید. من پیام شماره 11 را به صورت فوق العاده ان شاء الله فردا جمعه 10 خرداد ماه 98 بعد از ساعت 5 بعدازظهر منتشر خواهم کرد.

4- همانطور که انتظار می رفت تعداد شرکت کنندگان در آزمون سنجش 3 خرداد اندکی کمتر از 20 اردیبهشت بود. بنابراین ضریب این آزمون را برای بدست آوردن رتبه ی معادل کنکور به شرط آن که در روز 3 خرداد برگزاری می شد را حدود 1/1 اعلام می کنم.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام من از اول سال تحصیلی بجز سه ماه اول تلاش خودم را کردم وبا هربار آزمون قلم چی ترازو بالاتر میبردم با اینکه باز هم ترازم برای هدفم کمی پایین بود ولی خوب باز هم این اومیدو به من میداد که بازهم تلاشه خودمو بکنم،تا این آزمون های سنجش که با اینکه ساعت مطالعمو خیلی بیشتر از قبل کردمو و حتی تعداد تستامو زیاد کردم ولی ترازم با هر بار امتحان سنجش به جای پیشرفت خیلی خیلی میاد پایین تراز من از 7000 به 17179 رسیده!!! من قبلا هیچ وقت برنامه هایی ک شما میدادینو تمام باکساشو انجام نمی دادم اما الان برای این آزمون با اینکه تمام برنامه رو تا الان رفتم درصدام خیلی خیلی پایینه چراا!!!!!!

جواب : آیا در امتحانات جامع خانگی هم درصدهای پایینی دارید؟ اگر در این آزمون ها درصد بالاست ولی در سنجش پایین است، مفهوم آن این می شود که شما چون آزمون های سنجش را مهم ارزیابی می کنید، بشدت نگران نتیجه ی آن هستید و به همین دلیل عملکرد ضعیف تری دارید.

در این حالت باید آزمون های خانگی را مانند یک کنکور واقعی (شکل نشستن و زمان و صندلی و ....) از خودت بگیری و نتیجه اش هم برایت مهم باشد، چون واقعاً نتیجه اش مهم است. یعنی باید اضطراب آزمون را بازتولید کرد.

اما اگر در آزمون های خانگی هم نتیجه خوب نیست، باید هر چه سریع تر روی نقاط ضعف خودت کار کنی و در برنامه های من آزمون های تک تکی را هم که قرار داده ام جدی بگیرید.

 

سوال شماره 2 : سلام من میخواستم نظرتون و درمورد ازمون جامع 3 خرداد سنجش بدونم :

عربی 52درصد و کنکور 94 خارج : 56درصد

دینی 76درصد

زبان 74 درصد

ادبیات سنجش رو واقعا بد دادم ولی روز بعد کنکور 94 خارج رو که از خودم گرفتم 47درصد ولی بازم معقول نبود

فیزیک 61 درصد

شیمی 68درصد

زیست 32 درصد درحالیکه توی سنجش قبلی 57 درصد بود و ریاضی هم اصلا خوب نبود

زیست و ریاضی برخلاف همیشه خیلی افت کردم و علتش رو نمیدونم

میشه کمکم کنید که چطور این افت رو جبران کنم

جواب : در این آزمون در سه درس ادبیات و زیست و ریاضی ضعیف عمل کرده ای. اگر کسی ادبیات کنکورهای سراسری سال های گذشته را کمتر از 60 درصد می زند، باید روی ادبیات بیشتر کار کند.

در مورد زیست شناسی، حدس می زنم که در آزمون قبلی با فاصله ی نزدیک تری تا آزمون این درس را مرور کرده بودی. ویژگی زیست شناسی این است که اگر می خواهید در آن نتیجه ی خوبی بگیرید حتماً باید در دو سه روز منتهی به آزمون آن را مرور کنید. بنابراین نگران نباش و فقط این موضوع را رعایت کن.

در مورد ریاضی هم اگر نمره ی شما کمتر از 25 درصد است. حتماً لازم است با حذف وسیع مطالب، حجم این درس را کوچک کرده و در قسمت های بافیمانده (که شاید حدود 60 درصد ریاضی را تشکیل بدهد) قوی شوی.  

سوال شماره 3 : من از شروع امتحانا تقریبا فقط امتحانا رو خوندم و نرسیدم بخش های دیگه برنامه رو اجرا کنم چجوری میتونم جبران کنم ؟

جواب : معدل خیلی خوب سال پیش شما نشان می دهد جزو بچه هایی هستی که موقع امتحانات وسواس گرفتن نمره ی خیلی خوب را دارند. این وسواس سرعت مطالعه ی شما را کاهش می دهد و مانع از اجرای برنامه های من می شود. لازم است هر چه سریع تر از این وسواس دست بردارید و برنامه های اضافی نوشته شده را حداقل در دروس عمومی از همان جایی که اجرا نکردی شروع کنی و سعی نمایی تا لااقل در پایان برنامه ی سوم مطالعاتی در دروس عمومی با من همگام باشی. در برنامه ی چهارم با مرور اختصاصی ها ان شاء الله نواقص برنامه ی سوم شما جبران می شود.

سوال شماره 4 : سلام آقای موحد نژاد .شما گفتین که جواباتون برای پیامای بقیه بچه هارم بخونیم. ولی من پیام یکی از دانش آموزاتونو دیدم که میگفت داره از ترس میمیره چون بهش گفتین رتبه اش 450 میشه و تصمیم گرفتم دیگه پیامارو نخونم تا حال روحیم خوب بمونه.چیزیو از دست میدم اگه نخونمشون؟

در رابطه با آزمون هایی که توی برنامه گذاشتین. بعد ازینکه تصحیحش کردم لازم نیست تحلیلش کنم؟ همینکه ببینم اشکالاتم مال کدوم مباحثه کافیه؟

جواب : دختر خوب، هر دانش آموزی بر اساس سطح علمی اش توقعاتی از خودش دارد. این دانش آموز دنبال رتبه ی زیر 100 است و طبیعی است وقتی رتبه اش 450 می شود از ترس می میرد!!! یک دانش آموز دیگر هم چون حتی رتبه ی 1000 هم برایش خیلی خوب است وقتی رتبه اش 450 می شود از خوشحالی می میرد!!! شما پیام های سایرین را حتماً بخوان چون بسیاری از جواب ها نکات بسیار تاثیر گذاری را به همه گوشزد می کنند که واقعاً خیلی حیف است که خوانده نشوند.

تحلیل آزمون دقیقاً یعنی ببینیم روی چه مباحثی ایراد داریم تا در روزهای بعدی آن نقاط ضعف را با مرور و زدن 30 تا 40 تست برطرف کنیم.

چون با زدن 2 تا تست الکتریسته که مشکل آدم در این مبحث حل نمی شود.

سوال شماره 5 : سلام خسته نباشید . یه سوال دارم . امکان داره من فقط برای اینکه خودتون برام انتخاب رشته کنید. بدون همایش بیام پیشتون و یا امکان کم کردن هزینه وجود داره ؟

جواب : همایش بخشی از انتخاب رشته است. شما در همایش هم رشته ها را می شناسید و هم روش انتخاب رشته کردن را یاد می گیرید و هم خودتان انتخاب رشته ی خام اولیه را ایجاد خواهید کرد. بنابراین سیستم انتخاب رشته ی ما بگونه ای طراحی شده است که همایش بخشی از آن است.

اما نمی دانم چرا تا حالا همه ی کسانی که صبت نام کرده اند، فقط از پکیج های 1 و 2 استفاده کرده اند. یعنی هم همایش می آیند و هم تمایل دارند تا انتخاب رشته ی آن ها توسط ما صورت بگیرد. در صورتی که با ثبت نام در پکیج 4 که فقط شرکت انفرادی درهمایش است، شما روش انتخاب رشته را به دقت یاد می گیرید و از نظر من واقعاً نیازی به من و امثال من برای انتخاب رشته نخواهید داشت.

سوال شماره 6 : اولین سنجش . ادبیات : ۶/۸ . عربی ۵۴ . دینی ۷۳ . زبان ۲۵ . ریاضی ۳۰ . فیزیک ۶۵ . زیست ۴۰ . شیمی ۲۰ . رتبه ۱۱۰۰۰

دومین سنجش . ادبیات :۸۱ . عربی ۵۶ . دینی ۷۶ . زبان ۸ درصد . ریاضی ۴۰ . زیست ۶۸ . فیزیک ۶۸ با اشتباه وارد کردن وگرنه ۸۱ بود . شیمی : ۱۰

رتبه ۵۴۰۰

سومین سنجش . ادبیات ۴۰ . عربی ۶۴ . دینی ۸۸ . زبان ۴۰ . ریاضی ۵۰ .زیست ۵۰ . فیزیک ۵۰ . شیمی ۷۳ . رتبه ۴۵۰۰

با توجه به این درصد ها با این همه نوسانات من چیکار کنم تا رنج درصد هام بالا و در یه سطح باشه . پزشکی شهید بهشتی رو میخوام و حاضرم براش تمام زندگیمو بزارم .

جواب : به شما به خاطر پیشرفت مرحله به مرحله ای که داشته اید تبریک می گویم. حرکت شما عالی بوده است. شروع سیستم های آزمون – مطالعه می تواند تاثیر بسیار زیادی روی نتایج شما بگذارد. باید با تمام وجود و روزانه 14 ساعت درس بخوانی و با برطرف کردن مرحله به مرحله ی نقاط ضعف هر درس به این درصد ها ان شاء الله 20 درصد اضافه کنی. در این حالت رتبه ات زیر 400 می شود.

آنوقت می شوی الگویی برای همه ی بچه هایی که خیال می کنند، در یک ماه که نمی شود کاری انجام داد! در صورتی که اتفاقاً همین یکی دو ماه پایانی است که سرنوشت بچه ها را رقم می زند.

سوال شماره 7 : سلام روزتون بخیر . من بر اساس برنامه پیشرفته شما جلو میرم ولی روزهایی که امتحان دارم برای ۲۰ میخونم تا ۲ صبح و از اون طرف از ۴ صبح تا ۷. بعد امتحان هم میخوابم تا ۱۲. تا الان هم ریاضی و فیزیک ۲۰ و دینی ۱۹و خورده ای . ولی با اینکه برنامه رو اجرا میکنم نمیتونم درست هدایتش کنم و اگه شما تو یه روز یه درس زیست میذارین من سه تا میخونم تا عقب افتادگیم درست شه . حالا نمره ۲۰ به دردم میخوره ؟

هر روز یه آزمون جامع عمومی میزنم و الان فقط خارج کشور ها و ۹۷ مونده به نظرتون الان ۹۷ رو شروع کنم ؟ ادبیاتم از ۸۱ به ۳۸ افت کرد ولی درسای دیگم پیشرفت داشته . زیست و فیزیک هم ۲۰ درصد افت داشتم حالا چیکار کنم برای زیست . با مطالعه مجدد دوره کنم یا با تست . دارم همزمان با هر بار مطالعه تستای تو جزوه که هر درس ۴۰ تست داره رو میزنم ولی حس میکنم دیگه فایده ای نداره تستای توی جزوه . به نظرتون چه کنم ؟

این شبا میشه برم مسجد یا نه ؟

جواب : بله این 20 ها به درد شما خواهد خورد.

نمی خواهی که بگویی عمومی های خارج کشور تجربی را زده ای !!!! بابا جان مگه من نگفتم که کنکورهای تجربی را تکه تکه نکنید؟!! قرار بود آزمون های عمومی از روی دور دنیا در چهار ساعت عمومی آن هم برای گروه های ریاضی و هنر و زبان مورد استفاده ی شما قرار گیرد.

نتیجه ی هیچ درسی فقط با امتحان دادن مکرر خوب نمی شود. اگر شما پیاپی از خودت امتحان ادبیات بگیری و آن را نخوانی بعد ار یکی دو هفته نتیجه ی آن کاملا افت می کند. بنابراین لازم است به ازای هر دو سه آزمون دو سه روز را به رفع اختلالات آن درس اختصاص دهی.

نگران افت فیزیک و زیست نباش، احتمالاً چند وقتی است که کمی کمتر روی آن ها کار می کنی. دوباره آن را مرور کنی درست می شوند.  

مسجد را همیشه می توانی بروی.

سوال شماره 8 : سلام؛ درصدهاي سنجش من:

ادبيات 10%

عربي 52%

ديني 60%

زبان 48%

رياضي 25%

فيزيك 13%

شيمي 53%

الف- همانطور كه ميبينيد دوباره فيزيكم افتضاح شد اينبار حتي بدترهم شده بود!چند روز پيش داشتم يكسري برگه هاي اضافي رو دور ميريختم ك ديدم كارنامه هاي قبل از عيدم هستن.درصد فيزيكم ميانگين رو ٧٠ بود.خيلي ناراحت شدم چون من تو فيزيك اصلا بيسواد نيستم متاسفانه نميدونم اين روزهاي اخري چرا مغزم ياريم نميكنه و فرمولارو درست بجا نمياره!من اصلا دختري نيستم كه كم حافظه باشم كافيست از من راجع ب چيزي پرسيد و اگر برام مهم بوده باشه محاله ك ب ياد نيارمش اونم ب طور دقيق و كامل!احساس ميكنم تو فيزيك دچار الزايمر شدم

ب- راجع به درس رياضي هم همينطور ميانگين من ٥٠٪ بود كه البته اين ازمون چون از درس حسابان دور افتاده بودم كمي فراموش كرده بودم.تو درس حسابان ضعف انچناني ندارم و موردتاييد ديير هم بودم.شما گفتين بهتره از برنامه پيشرفته استفاده نكنم اما من ميخوام براي حسابان استفاده كنم.

ج- همچنين تو درس فيزيك اين هفته رو ميخوام وقت ازمون و رفع اشكالش رو بذارم رو تست و از هفته ي بعد از خودم ازمون بگيرم.گفتم كه من تو فيزيك بيسواد يا خنگ نيستم فقط حافظه ام ياريم نميكنه!

د- درمورد ادبيات هم كه در كمال ناباوري شب قبلش از خودم كنكور ادبياتي كه گرفتم ٨٠٪ شد اما اين ازمون ١٠٪ كمي عجيب نيست؟

ه- راستي من ديدم به بچه هايي كه تقريبا از لحاظ درصد و رتبه شبيه من بودن گفته بودين اگه تلاش كنن ميتونن زير هزار بيارن.رتبه ي سنجشم شد ٤٤٠٠.راستي هنوزهم به كامپيوتر شهيد بهشتي كه بهم گفته بودين فكر ميكنم!! يعني از ديروز كه رتبم رو ديدم اميدوار شدم.نظر شما چيست؟(ببخشيد كه خيلي طولاني شد)

جواب :

الف : خوب کردی که نمرات فیزیک قبل از عیدت را دیدی. این نمرات نشان می دهند که شما مشکل مهمی در فیزیک نداری. اما بعد از گرفتن یکی دو تا نمره ی بد در این درس، از آن ترسیده ای. برای همین هم احساس می کنی مغزت یاری نمی کند. لازم است فیزیک چه الان و چه در برنامه ی چهارم مطالعاتی یک بار سریع مرور شود و بعد از آن امتحان گیری های خانگی این درس حالت را خوب خواهد کرد و نتیجه ات بسیار بهتر خواهد شد.

ب- اجرای برنامه ی پیشرفته برای یک یا دو درس هیچ ایرادی ندارد.

ج- جوابش در الف است!

د- سوالات ادبیات کنکورهای سال های پیش معتبر تر از سنجش هستند ولی در هر حال مواظب این درس باش.

ه-  برای کامپیوتر شهید بهشتی رتبه ات باید زیر 1000 باشد. اگر بتوانی همانطور که خودت گفتی ریاضی و فیزیک را احیا کنی این احتمال وجود خواهد داشت.

سوال شماره 9 : میخواستم بدونم اگر امتحان فیزیک رو ۱۸/۲۵ بشیم باز هم تاثیر مثبت خودش رو داره؟

و اینکه میشه بگید نمره تا چند باشه تاثیرش رو میزاره ؟

جواب : با توجه به رتبه ی سنجش ات که حدود 3000 است، فکر نمی کنم این نمره به کنکور شما کمکی بکند. مگر این که درصد فیزیک شما در کنکور کمتر از 30 باشد. تاثیر نمرات امتحان نهایی در کنکور تابع نتیجه فرد در هر درس در کنکور است. مثلاً اگر شما در دینی نمره ی 15 بگیرید و در کنکور درصد دینی شما منفی 3 باشد. حتماً نمره ی 15 دینی امتحان نهایی به شما کمک خواهد کرد!!!  

سوال شماره 10 : سلام استاد ببخشیدازتون پرسیدم یک ماه آخروچیکار کنم بیشتر چی بخونم وبررسی گزینه دو هاوسنجش ها مفید هست یانه جواب ندادین.

جواب : چرا دختر خوب من جوابش را دادم! با توجه به رتبه ی خوب شما در سنجش لازم است در یک ماه آخر به شدت مشغول امتحان دادن و رفع اشکالات باقیمانده هر درس باشی. البته یادت باشد که زیست شناسی و ادبیات و دینی نیاز به مرور مکرر دارند و ضمن امتحان و رفع اشکال باید به مرور آن ها هم اقدام کنی.

بررسی آزمون های گزینه 2 و سنجش هم اگر در همین راستا باشد خوب است.

سوال شماره 11 : تو این چند وقت که آزمون های سنجشو می دم ... هر دفعه با انرژی بیشتر می خونم ... سعی می کنم طبق برنامه شما پیش برم ولی تو این سه آزمون به نظر من سطح من تغییر خاصی نمی کنه در آزمون اول سنجش رتبه در سهمیم ۷۹۳۸ شد ... آزمون ۲۰ اردیبهشتم ده هزار و حالا آزمون ۳ خرداد ۹۷۸۷ ... واقعا خسته شدم ... آقای موحد نژاد من نمی خوام به سال بعد فگر کنم ... چون به اندازه کافی به نظرم امسال پدر و مادرم برام هزینه کردن و تمام وقتشونو برام گذاشتن ... و از طرفی نمی خوام دانشگاه آزاد برم ... ولی برای رفتن به شهرستان مشکلی ندارم ... آقای موحد نژاد من آرزوی قبولی توی رشته های پیراپزشکی مثل بینایی سنجی دارم ... واقعا نا امید شدم ... من تو عمومیام خیلی توقع بهتر شدن داشتم ... مخصوصا ادبیات تمام آزمون هایی که گفته بودید و زدم درصدم از ۶۷ درصد و ۷۰ درصد پایین تر نمیومد ولی سنجشم شد ۲۴ درصد ... عربیم ۳۴ درصد .. بیشترین وقت من برای عمومی برا این درسا بود ..‌ فقط تونستم زبانمو ۶۶ درصد بزنم ... و یا زیستم ... چون تو هفته آخر اصلا زیست نخونده بودم و تو برنامتون نبود هیچی سر ازمون یادم نمیومد و ۲۰ درصد زدم ... آقای موحد نژاد واقعااا خسته شدم .... دوست ندارم جلوی خانوادم و مهمتر از خودم شرمنده شم ....

جواب : دختر خوب، ادبیات سنجش ملاک نیست. در عربی هم اگر آزمون گیری ها را شروع کنی می بینی که نتیجه ات روز بروز بهتر خواه شد. من برای آزمون سوم خرداد سنجش هیچ برنامه ی ویژه ای را نداشتم. چون به خاطر امتحانات نهایی اصلاً نمی توانستم برنامه ی خاصی برایش داشته باشم. به همین دلیل درس زیست شناسی که حتماً لازم است در دو سه روز منتهی به هر آزمونی که جدی باشد، خوانده شود را نخواندی و نمره اش کم شده است و عیبی هم ندارد.

می بینی در جنگل انبوه درس ها جلو رفتن چقدر ترسناک است. آدم همیشه فکر می کند به آخر جنگل نخواهد رسید!!! نگران نباش و فقط جدی و حرف گوش کن باش و توصیه های من را به دیگر دانش آموزان نیز مطالعه کن. ثبولی شما در رشته های پیراپزشکی کاملاً مقدور است.

 

سوال شماره 12 : من برای رفع حواس پرتی‌ام پیش روانشناس رفتم و تکنیک هایی (مانند ابتدا فکر کردن درباره یک شکل هندسی و بعد یک شی و سپس فکر کردن دریاره یک کلمه بدون توجه به چیز دیگری،تنفس دیافراگمی،بازی با انگشتان و حتی کارهای تخصصی روانشناسی و روانپزشکی)

و چون رشته داروسازی میخوام زمین را باید چند درصد افزایش بدم؟(الان ۴۰ میزنم)

ممنونم از کمکتون.

جواب : کار خوبی کردی که به متخصص مراجعه کردی. برای داروسازی همین 40 درصد هم کافی است. اما با توجه به این که همین الان شما این درصد را داری ترجیح می دهم با کمی مطالعه ی بیشتر به 60 تا 70 هم برسی.(بچه هایی که الان 10 ، 20 درصد می زنند همان 40 درصد برایشان کافی است)

سوال شماره 13 : اگر كنكور ٩٣ داديم تخمين رتبش رو بايد توي همون ٩٣ بزنيم؟

جواب : با توجه به تغییرات وسیع در سوالات نظام قدیم و جدید و بالاتر رقتن سطح شرکت کنندگان کنکور تجربی ، باید تخمین رتبه را در سال 97 ملاک قرار دهید.

سوال شماره 14 : سلام اينا درصدهاي من توي كنكور ٩٣ خارج هست :

ادبيات ٥٣

عربي ٣٤

ديني ٧٤

زبان ٦٨

رياضي ٨

زيست ٥٠

فيزيك ٦٥

شيمي ١٦

ميخواستم ببينم وضعيتم چطوره الان و ميتونم امسال پزشكي ( شهرستان و پرديس و ازاد ) قبول بشم يا نه ؟ و اينكه رياضي توي برنامه ( باكس ها ) از چه كتابي بايد بزنيم ؟         

جواب : اگر ریاضی و شیمی اصلاح شده و درصدهای آن ها به حدود 55 تا 60 برسد، بله می توانی قبول شوی. برای این کار لازم است اول آن ها را مرور کرده و بعد با سیستم های آزمون – مطالعه نتایج آن را بهبود بخشی.

باکس ها را از هر کتابی دلت بخواهی می توانی بزنی. حتی می توانی تست های غلط و نزده ی قبلی ات را در باکس ها مورد استفاده قرار دهی.

سوال شماره 15 : من خیلی تلاش میکنم ولی رتبه سنجشم داغونه . درصد های کنکور ۹۳ تجربی : ادبیات ۷۶ . عربی ۷۶. دینی ۸۸ . زبان ۷۰ .

ریاضی ۶۴ . زیست ۶۴ . فیزیک ۸۲ . شیمی ۷۱ .

درصد های سنجشم رو هم واستون قبلا فرستادم . خواهش میکنم راهکار بهم بدین . برام سواله که چطور بعضی از بچه ها رتبه ااشون عالیه و واستون پیام میفرستن . الان رتبه هام . بین ۱۵۰۰۰تا ۱۱۰۰۰

تو کلاس هم معمکلا ادبیاتام با آقای محمدیان ۸۰ . دینی ۱۰۰. عربی ۶۰ تا ۵۰ .

زبان ۴۰.۳۰ . ریاضی ۹۰ تا ۱۰۰ با آقای انصاری . فیزیک معمولا ۸۰ با آقای قادرپناه زیست ۵۰ و ۷۰ تو قلمچی . شیمی معمولا ۵۰ تا ۶۰ .

جواب : درصدهای بدست آمده در کنکور 93 و امتحانات مدرسه ای نشان می دهد که فعلاً رتبه ی وافعی شما حدود 1800 است. اما در سنجش نتیجه نمی گیری!!! معدل شما نیز، پارسال عالی بوده است ولی در سنجش نتیجه نمی گیری!!! شما در امتحانات مهم دچار کاهش تمرکز می شوی و درمان آن این است که در خانه با پوزیشن و حالت های کامل یک آزمون دهنده از خودت امتحان بگیری و نتایج تمام آزمون ها برایت مهم باشد. باید کنکور دادن و احساس کنکور دادن را قبل از کنکور بازسازی کنی. باید یک صندلی تک دسته خریده و روی آن با مفنعه و روپوش امتحان دهی. باید تا حد مقدور صبح ها حدود ساعت 8 از خودت امتحان بگیری. یادت باشد تو همان دختر فوق العاده ی پارسالی و بیخودی خودت را با نتایج سنجش سرکوب نکن. آزمون سال 93 با سوادی تو را به رخ می کشد و آزمون سنجش هراس تو را!!!

شما لازم است بجز آزمون های جامع کنکورهای سال های قبل که از خودت می گیری، آزمون های تکی فراوانی نیز بر اساس برنامه ی ارایه شده و یا شبیه به برنامه ی ارایه شده ی من از خودت بگیری. تو نمونه ای از دخترهایی هستی که اگر شجاع باشی به رتبه های بسیار خوبی (زیر 1800) دست پیدا می کنی.

سوال شماره16 : سلام آقای موحدنژاد میشه لطف کنید درباره ی سهمیه ی ۵ درصدی که به بچه های سیل زده تعلق گرفته توضیح بدین ؟؟با این شرایط قبولی دانشگاه برای بچه هایی مثل ما که هیچ سهمیه ای ندارن مشکل میشه؟

جواب : با توجه به این که تمامی شهرهای سیل زده در مناطق 2 و 3 هستند تاثیر زیادی روی منطقه ی 1 نخواهد داشت.

سوال شماره 17 : سلام ،میشه لطفا اخرین رتبه و درصد های

قبولی روان شناسی از رشته انسانی در دانشگاه گیلان را بگید ( منطقه یک ) .ممنون

جواب : حدود 1400 است.

درصد ها : حدود 50 درصد میانگین عمومی ها و حدود 47 درصد میانگین اختصاصی ها

سوال شماره 18 : سلام آقای موحد نژاد

من تو ازمون رتبه ام در سهمیه ۷۶۰۰شد ولی در آزمون ۳خرداد ۹۷۰۰با اینکه همه برنامتون پیشرفته رو اجرا کردم و اینکه تو ازمون هایی که از خودم میگیرم و حتی در سنجش زمان خیلی اضافه میارم مثلا زیست رو تو ۲۵دقیقه میزنم با درصد ۵۰ یا دینی رو در شش دقیقه با درصد ۷۵ ....ولی در حالت عادی در تست زدن معمولی خییییلی طول میدم

برنامتون هم خیلی زود تموم میشه ولی من نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم وقت اضافمو...

جواب : اولاً ما اصلاً برای نتیجه گیری در آزمون 3 خرداد سنجش نقشه ای نداشتیم. بنابراین ضعیف تر شدن رتبه های بچه ها طبیعی است. اما کار خیلی بدی می کنی که وقتی برنامه را تمام می کنی و وقت اضافه داری کار خاصی انجام نمی دهی. مگر من نگقتم هر کسی کارش زودتر تمام می شود باید یا برنامه را سریعتر جلو ببرد و یا تست های خیلی بیشتری بزند.

با توجه به این که سرعت خوبی در مطالعه داری، اگر 12 تا 13 ساعت درس بخوانی نتیجه ی بسیار خوبی خواهی گرفت. پس زودباش.

سوال شماره 19 : ببخشید من فقط یک رشته را میخواهم، و فقط انتخاب رشته توسط شما را میخواهم ولی در پکیج هایتان نبود و همراه با همایش است!باید چکار کنم؟     

جواب : دختر خوب، شما نیازی به انتخاب رشته ی من نداری. فقط آمدنت به همایش می تواند کمک کند که به هدفت مطمئن شوی و هم روش انتخاب رشته و رده بندی کردن دانشگاه ها را حتی در یک رشته یاد بگیری. پس از نظر من کسی که یک رشته می خواهد انتخاب کند، نیازی به ثبت نام در پکیج های شماره 1 و 2 را ندارد.

سوال شماره 20 : سلام آقای موحدنژاد وقت بخیر

تو پیام قبلی شما از من اطلاعات بیشتری خواستید

درصد های سنجش ۳ خرداد:

ادبیات:۲۵

عربی:۸۹

معارف:۸۰

زبان:۸۹

ریاضی:۵۰

زیست:۶۱

فیزیک:۸۴

شیمی:۸۸

درمورد ادبیات همون طور که میدونید سوالات استاندارد نبود و من در آزمون های خانگی درصدم تو ادبیات زیر ۸۰ نمیاد

ریاضی هم دو سوال مشتق مثلثاتی که برای ما حذف شده داده بود و یک سوال هم اشتباه تایپی داشت

زیست هم که حدود ده تست غلط داشت که چون سطح

سوالات خیلی بالا نبود به راحتی قابل تشخیص هستند

رتبه من در این آزمون ۱۶۰۰ شده و من وقتی دقیقا همین درصد هارو وارد سایت تخمین رتبه قلمچی کردم نوشت ر تبه احتمالی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هست، درسته که شیمی این آزمون خیلی آسون تر از کنکور بود ولی مطمئنا زیست کنکور هم این همه غلط نداره و ادبیات هم استاندارد تر هست و شاید اینا بتونن آسونی شیمی رو توی درصد های من جبران کنند

حالا این رتبه ها چرا اینقدر متفاوته؟ و واقعا کدوم قابل اعتماد تره؟

یه مورد دیگه هم هست راستش من تو آزمون های خانگی معمولا نتیجه ام یکمی بدتر میشه واسه همین به نظرتون لازمه از درصدام ۷درصد کم کنم و بعد وارد سایت تخمین رتبه کنم؟

اصلا این تخمین رتبه ها تا چه حد قابل اعتماد هست؟

این هام درصد های آخرین کنکوریه که از دور دنیا دادم:

ادبیات:۸۹

عربی:۸۴

معارف:۸۴

زبان:۸۹

ریاضی:۴۷

زیست:۷۷

فیزیک:۷۷

شیمی:۶۰

نظرتون رو میشه بفرمایید؟

و اینکه برای بهتر شدن چیکار کنم؟

جواب : با توجه به مقایسه ی آزمون سنجش و خانگی می توانم به شما بگویم که می توانید آن 7 درصد را کم نکنید. نکته ی دیگر این که دختر خوب بدون شک تو رتبه ات زیر 400 می شود. بجای آن که هی در ذهنت به خودت غر بزنی، برو پیاپی از خودت آزمون های جامع و تکی بگیر و نقاط ضعف خود را برطرف کن. راستش با دیدن درصدهای سنجش و خانگی بسیار شانس بیشتری را برای نتیجه گیری نسبت به دفعه ی قبل برایت قایل هستم. احساسم این است مه به من اعتماد نداری، ولی من قول می دهم که اگر با آرامش و جدیت کار کنی رتبه ات عالی می شود.قسم بخورم؟!

 

سوال شماره 21 : من آزمون‌های‌ عمومی تجربی رو که میدم، برای درس زبان و دینی وقت اضافه میارم.

معمولا همه‌ی سوالها رو پاسخ دادم، سوالی نیست که شک داشته باشم، اگرم سوالی رو نز‌دم، مطمعنم نمی‌خوام جواب بدم.

با باقی وقت چکار کنم؟

جواب : اگر شما در زبان و دینی درصدی بیش از 80 می گیری، اضافه آوردن زمان ایرادی ندارد. اما اگر درصد کمتر است و تعدادی هم غلط و بی دقتی داری، خب چرا با دقت بیشتری به سوالات پاسخ نمی دهی که غلط هایت کمتر شود؟

در هر حال وقت اضافی دینی و زبان به طور طبیعی به ادبیات و عربی می رسد. آهای شل نشوی ها! تا آخر باید جدی باشی.

سوال شماره 22 : اگر براي همايش و انتخاب رشته توسط شما ثبت نام كنم ولي رتبه خوبي كسب نكنم و اگر بخواهيم يك سال ديگر بخوانم در اينصورت ثبت نامي كه براي انتخاب رشته كردم چه ميشود؟

جواب : همه ی بچه هایی که در انتخاب رشته ثبت نام می کنند تا حداکثر روز چهارشنبه 19 تیرماه (دو روز مانده به پایان زمان ثبت نام) فرصت دارند تا از انتخاب رشته انصراف دهند. پس حواست را به زمان تعیین شده جمع کن.

سوال شماره 23 :

الف- من در سنجش درصد های ادبیاتم خیلی پایین میشه. به نظرم برخی سوالاتشان جزئی است و احساس میکنم دوباره باید هر سه کتاب رو کمی با دقت تر بخوانم . من موضوعات را بطور کلی میدانم. اما نمیدونم حالا باید دوباره کتاب ها رو بخونم یا خیر؟

ب-  در تست زنی گرامر زبان قسمت زمان ها برخی از زمان ها رو تقریبا 60 درصد در ازمون نمیتونم از هم تشخیص بدم ولی وقتی از روی کتاب برای تمرین تست میزنم با توجه به اینکه میدونم تمرکز در آنجا بیشتر روی کدام زمان است 60 _70 درصد درست میزنم . نظر شما برای حل این مشکل چیه؟

ج-  در آزمون های گذاشته شده در برنامه وقتی تک تک درسها را آزمون میدهم درصد هام خیلی بیشتر از آزمون های کلی میشه نمیدونم چطور باید عمل کنم در آزمون جامع هم همون درصد ها رو بزنم ؟

به خستگی هم مربوط نمیشه چون حتی برای اولین دروس عمومی ها هم این اتفاق میافتد. خودم حس میکنم مال ذهنیتیه که آزمون جامع میده که خیلی طولانیه و خود بخود کمی خستگی بهم منتقل میکنه ولی نمیدونم چجوری از این ذهنیت خلاص بشم.

جواب :

الف- اگر قبلاً ادبیات را خوانده ای فقط لغات نیاز به مرور دارند. و در سایر موارد باید روی تست های قرابت و دستور و آرایه کار کنی و از خودت امتحانات متعدد بگیری.

ب- حل این مشکل با امتحان گیری های مکرر در درس زبان و از کتاب دور دنیا در چهار ساعت عمومی میسر است.

ج- این موضوع کاملاً عادی است و تقریباً همگانی است. با آزمون های جامع مکرر می توان کاهش بازدهی ذهنی را در آزمون های طولانی کاهش داد.

سوال شماره 24 : من معذرت ميخواهم ك اين مسئله را طرح ميكنم اما فكر ميكنم دغدغه خيلي ها باشد

من در دوران عادت ماهانه درد شديدي دارم ايا لازم است كه قرص مصرف كنم تا سر كنكور دچار همچين مسئله اي نشوم؟

مجددا عذر ميخواهم بابت بيان اين موضوع

جواب : این را بهتر است از یک دکتر متخصص زنان بپرسی. در هر حال امکان پذیر است.

سوال شماره 25 : من از طريق يكي از شاگرد هاي امسال شما كه از اقوام ما هستن با شما اشنا شدم

من امسال سال دومه كه قراره كنكور بدم رتبه پارسالم ١٨٠٠ شد

اما من هدفم زير ١٠٠٠ هست فقط مسئله اينه كه من بعد از كنكور پارسال ازدواج كردم و ٧ ماهه باردار هستم به نظر شما اضطراب اين مدت اسيبي به فرزندم ميرسونه؟

و اين كه اگر پزشكي شهرستان قبول شوم ايا ميتوانم به واسطه همسرم به تهران بيايم؟

جواب : سعی کنید بیخودی اضطراب نداشته باشید. ولی اضطراب آن هم در 7 ماهگی تاثیر چندانی بر جنین ندارد. بله، در این حالت انتقال دانشجو قانونی است.

سوال شماره 26 :

اقاي موحد نژاد من به طور عجيبي دچار استرس و سردرد ميشم طوري كه نميتونم غذا بخورم

وقتي غذا نميخورم ضعف ميكنن

وقتي هم ك غذا ميخورم و سير ميشم حسابي خواب الوده ميشم

لازمه به پزشك مراجعه كنم؟

جواب : بله لازم است. با مقدار کمی دارو قابل کنترل است. اگر دکتر رفتی نام داروها و دوز مصرفی آن را برایم ارسال کن. تا توضیحات خوبی به شما بدهم.

سوال شماره 27 : سلام اقاي موحد نژاد خسته نباشيد من توسنجش ارديبهشت رتبه در سهميه ام شد ١٦٠٠٠ و درصد هام تو ازمون ٩٣ خارج به اين ترتيب بود ادبيات ٤٠٪ عربي ٤٠٪ زبان ٥٦٪ ديني ٧٢٪

زيست ٣٨٪ فيزيك٣٠٪ رياضي ١٥٪ شيمي ٢٠٪ ميخواست ببينم با سهميه ٢٥٪ كه دارم امكان داره كه با اين درصد ها داروسازي يا فيزيوتراپي شهيد بهشتي قبول شم ؟!

شيمي رو تو طول سال از كتاب سير تا پياز تست ميزدم ولي الان دارم از روي خيلي سبز تست ميزنم ولي اصن خوب نمي تونم به تستا پاسخگو باشم به نظرتون چيكار كنم

جواب : هنوز نه، لازم است حدود 10 درصد به درصدهای فوق اضافه شود. بنابراین دختر خوب زود باش و با تمام توانت کار کن. من مطمئنم که اگر آزمون گیری ها را با دقت انجام دهی و آن ها را با دقت رفع اشکال کنی ، حتماً می توانی حتی در داروسازی هم قبول شوی. (برای داروسازی بهشتی لازم است حدود 15 درصد نتایجت بهتر شود، که ان شاء الله می شود).

در مورد شیمی با توجه به ترکیبی بودن بسیاری از سوالات می توانی دو فصل را حذف کنی و بقیه را سریع بخوانی و با گرفتن آزمون های متعدد خودت را به حدود 35 درصد برسانی. پس هدفت 35 باشد.

5- منتظر سوالات بعدی شما هستم.

6- پیام فوق العاده شماره 11 رو جمعه 10 خردا بعد از ساعت 5 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

7- موفق و سرافراز باشید.

موحد نژاد