پیام شماره 8 (تاریخ شنبه 98/3/4)

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 8 (شنبه 4 خرداد ماه 1398)

 

1- بچه ها خسته نباشید.

2- این دفعه شما مرا مورد لطف خود قرار داده بودید و 40 تا سوال از من پرسیده بودید!

3- آزمون سنجش 3 خرداد هم برگزار شد هنوز روی ضریب تبدیل آن نمی توانم نظر دهم. ان شاء الله در پیام بعدی نظرم را اعلام می کنم.

4- دوباره به بچه های سریع تر که برنامه ی من را زودتر تمام می کنند، هشدار می دهم که تست های بسیار بیشتری زده و ساعت های مطالعاتی خود را به حدود 12 تا 14 ساعت برسانند.

5- به همه توصیه می کنم که تمامی سوالات را سریع بخوانند. نکته های آموزشی و مشاوره ای زیادی در آن ها وجود دارد.

6- امروز چون سوالات زیادی را باید جواب دهم زودتر برویم سراغ پاسخگویی به سوالات

 

پاسخ سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام.من هنوز نتونستم تو مباحثی که ۳۰اردیبهشت توشون ضعف داشتم خوب کار کنم چون طبق برنامه ی شما میرم و هنوز به اون مباحث نرسیدیم.فکر نکنم آزمون خوبی باشه این سوم خرداد..و حتی ممکنه رتبم از ۳۰اردیبهشت هم کمتر شه

به نظر شما شرکت کنیم؟؟

جواب : خُب همین طور که ملاحظه می کنید این سوال دیر پرسیده شده است. اما جواب آن این است که مگر شما که کنکورهای سال های پیش را از کتاب دور دنیا می زنید همه ی درس ها را تمام کرده اید؟! شرکت در آزمون سنجش، تمرین آزمون دادن در شرایط نزدیک به شرایط کنکور است. پس طبیعی است که شرکت در آن کاملاً مفید باشد.

سوال شماره 2 : من این چند وقته به طور غیر طبیعی میخوابم.. نمیدونم واقعا دلیلیش چیه... حتی بعضی وقتا جسمم خسته نیست ولی چشمام باز نمیمونه... نمیدونم برای روزه است یا چیز دیگه... روزای اول که روزه گرفتم خیلیییی درس خوندنم خوب شد حتی ذهنم باز باز شده بود و با تمرکز بیشتر میخوندم.. الانم همونجوریه ولی زمان بیداریم داره کم میشه... وقتی بخوابم دیگه واقعااااا بیدار شدنم با خداست... برنامه ی پیشرفتتونم خیلی خوب میتونم اجرا کنم و تو وقتایی که اضافه میاد میخوام عقب افتادگیای قبلیم و جبراااان کنم ولی خواب همش و میپرونه و من استرسم بیشترررر میشه و ترس قبول نشدنم..... نمیدونم چمه؟؟

جواب : علت افزایش خواب شما، نگرانی از قبول نشدن است. بخشی از مغز شما پیاپی پیام قبول نمی شوی می دهد و این پارازیت های ارسالی سایر نقاط مغز شما را خسته و آزرده می کند و مغز برای خلاصی از آن و دفاع از خودش شما را بیشتر در کام خواب فرو می برد.

حواست را جمع کن. لازم است متوجه این مکانیسم در مغز خودت باشی. هر وقت حس بد گرفتی یادت بیاید که آن فایل مزاحم مشغول ارسال پارازیت است. روزه می گیری که اراده ات بر نفس ات غلبه داشته باشد. حالا روزه ی ذهنی بگیر و به آن فایل مزاحم پیام بده که 40 روز باقیمانده را با تمام قدرت می خوانم و نتیجه می گیرم و نمی گذارم مانع نتیجه گیری ام شوی! دو سه روز آن را کنترل کنی، فعلاً سر و صدایش می خوابد.

سوال شماره 3 : اقاي موحد نژاد من برنامه ويژه شمارو دارم انجام ميدم ولي خيلي وقت اضافه ميارم برنامتون برام حدود ٦-٧ ساعت طول ميكشه

به نظر شما همه زمان باقي مانده رو زيست و شيمي بخونم؟

انقدر توي ٢ روز گذشته بيكار بودم كه از كتاب خوشخوان هم حل كردم

تا الان يك اختصاصي كامل و يك رياضي حل كردم

رياضي هاشو ١٠٠ و٩٧ زدم

حس ميكنم ك رياضيش اسونه و نقاط ضعفم رو پيدا نميكنه

چكار كنم؟

جواب : بچه ها این دختر خوب رتبه اش در سنجش عالی است. خوب معلوم است وقت زیاد می آوری!!! شما هرگز نباید به اجرای برنامه ی من بسنده کنی. کار خوبی می کنی که از خودت آزمون های بیشتری می گیری. در ضمن با توجه به شناختی که از شما دارم وقت بیشتری را صرف زیست شناسی کنید به نظر من این درس هنوز در شرایط عالی قرار ندارد. پس از وقت های اضافی خودت سهمی برای مطالعه ی زیست شناسی و تست زنی در آن اختصاص بده. در ضمن با من در تماس باش.

سوال شماره 4 : سلام استاد درصدهایی که توکنکور های سال های قبل میگیرم قابل استناد نیست؟واین که ازعمومی ها واختصاصی ها هرکدوم ۳۰دقیقه اضافه میارم ومیانگین ۷۰،۸۰میزنم ولی احساس میکنم خیلی ساده است وکمکی بهم نمیکنه به نظرتون چیکارکنم وچرا سنجشو بد میزنم واین که برای همه درسا گزینه دو وسنجش هارو برسی کنم یاجواب نمیده ودرس های حفظی رو بیش تر بخونم؟ممنون ازشما

جواب : کنکورهای سال های پیش پس از کسر حدود 7 درصد از درصد های بدست آمده، حتی گاهی قابل استناد تر از آزمون سنجش است. اما آن چه در این جا مهم است، این است که شما آزمون سنجش را در محیط امتحانی می دهی و نسبت به نتیجه ی آن نگرانی داری و این خودش از تمرکز شما کاسته و نتیجه ی شما را تضعیف می کند.

شما صد درصد لازم است که آزمون های خانگی ات را هم روی صندلی تک دسته و با روپوش و کاملاً شبیه شرایط کنکور برگزار کنی و نتیجه ی آن هم از سنجش برایت مهمتر باشد (چون واقعاً هم مهمتر است). در این حالت به تدریج به آزمون دادن در شرایط کنکور عادت می کنی و نتیجه ات بهبود می یابد.

سوال شماره 5 : راستی آقای موحدنژاد به نظرتون میتونم رتبه سه رقمی بیارم باتوجه به نتیجه سنجش واین که تواین یه ماه باید چیکارکنم وساعت مطالعه ام از۸ساعت بالاتر نمیره من دنبال یه رتبه عالی هستم.

جواب : بچه ها این دختر همان سوال شماره 4 است! ساعت مطالعه ات باید حدود 12 تا 13 ساعت باشد. این موضوع را جدی بگیر و بدان در این صورت حتماً می توانی رتبه ی سه رقمی هم بگیری.

سوال شماره 6 : سلام آقای موحدنژاد.من بعد امتحان ۲۰اردیبهشت بسیار بی انگیزه شدم و ناامیدم و دیدم با خواسته هام خیلی فاصله اول اینکه این باعث شد از هفته ی اول برنامتون کم و بیش عقب بیافتم و ازتون میخوام که بگید چیکار باید بکنم.

و دوم اینکه من عاشق فیزیوتراپی هستم و رتبه سهمیه ام ۱۵۰۰۰است به نظرتون امیدی هست من صفر نیستم و میخوام بگید که ایا میشه یا نه ؟ اگه میشه که چه طوری و باید چیکار کنم         .

جواب : برای قبولی در فیزیوتراپی در یکی از دانشگاه های ایران حداقل باید رتبه ات حدود 3000 باشد. این کار دشواری است ولی اگر بر خودت مسلط باشی و بتوانی برنامه ها را با دقت اجرا کنی با توجه به عبارتی که به کار برده اید " من صفر نیستم" - که مفهوم آن برای من این است که دختری داریم که اگر چه ترسیده ولی اعتماد به نفس نهفته ای در درون خودش دارد- بله می توانی نتیجه بگیری. یادت باشد که به حدود 14 ساعت مطالعه در روز نیاز داری و باید فوق العاده جدی و پر تلاش باشی.

سوال شماره 7 : سلام اقای موحد نژاد.من اصلا نمیدونم دیگه کجا درس بخونم.تو کتابخونه خیلی بیشتر میخونم و ساعت مطالعم بالاتره اما اصلا از محیطش خوشم نمیاد و خیلی واسم سخته اونجا دووم بیارم.از طرفی من عاشق پزشکی ام امیدوام یه روزی به رویام که جراح شدنه برسم.شما به من گفتید باید سال بعد هم بخونم تا انشاءالله قبول شم.امسال هم میخوام مامایی یا روانشناسی آزاد یا هرجایی قبول شم چون میدونم اینجوری خانوادم خیلی بیشتر حمایتم میکنند.من به خاطر همین خیلی تردید دارم که برم یا نرم و میگم باید خودمو درست کنم چون اینجوری که نمیشه منکه نمیتونم سال بعد هرروز برم کتابخونه ولی میترسم بازم مثل همیشه نشه و همین روند با ساعت مطالعه کمتر رو تو خونه ادامه بدم.من مهم ترین مشکلم توی امسال اینبود که روحیه و اعتماد به نفسم خیلی پایین اومده بود روزایی که حالم خوب بود تو یه روزی که مدرسه میرفتم از 3ظهر که میومدم میخوندم تا ساعت 3و4شب و با وجود 3/4ساعت خواب بهترین روزای زندگیم بود.ولی بعضی روزا خیلی حالم بد بود و با خودم خیلی درگیر بودم و هیچی نمیخوندم.نمیدونم واسه این حال بدم باید چی کار کنم.یکی از مشکلاتمم اینه که اصلا استرس ندارم و خیلی بیخیالم.شاید امسال کمترین ساعت مطالعه رو توی سال های تحصیلم داشتم چون قبل از این خیلی درسخون بودم مخصوصا دهم و نتیجه ها هم خیلی بهتر بودن.هر چی اومدم بالاتر بدتر شد.البته با استرسی که اونوقت داشتم.

جواب : شما باید جایی درس بخوانی که در آنجا بیشترین بازدهی را داری و تشخیص آن هم با خود شماست. از این که می گویی آرزویت جراح شدن است بسیار خوشحالم. یادت باشد که تو یک دختر بسیار جوان 18 ساله هستی و اگر اراده کنی می توانی به آرزوهایت برسی. این که دوست داری امسال مامایی یا روان شناسی قبول شوی تا حمایت خانواده را بیشتر داشته باشی نشان از درک و درایت بالایت می دهد. فقط باید بدانی که قبول شدن شما در پزشکی در سال آینده به شرطی امکان پذیر است که در طول سال آینده مثل سال دهمت جدی باشی. برایت آرزوی موفقیت دارم و از خداوند بزرگ می خواهم به آرزویت برسی.

سوال شماره 8 : سلام آقای موحد نژاد تاثیر امتحانات نهایی بر روی کنکور فقط به صورت مثبت است؟

جواب : بله. پس اگر خدای نکرده امتحانی را خراب کردی نگران نشو.

سوال شماره 9 : استاد یه سوال دیگه ازتون داشتم اینکه اگه امکانش هست درصد های لازم برای قبولی فیزیوتراپی را بگید ممنون میشم.

جواب : برای قبولی در فیزیوتراپی در یکی از شهرهای ایران رتبه باید حداکثر 3000 باشد و درصد های آن حدود 65 درصد عمومی ها و و میانگین حدود 55 درصد در اختصاصی ها

سوال شماره 10 : سلام اقای موحد نژاد من کتاب گلبرگ رو تهیه کردم به نظرتون همرونا رو کار کنم خوبن یا از بچه ها نمونه سوالارو بگیرم و حل کنم از بنی هاشم؟

جواب : نه همین که نمونه سوال در اختیار داشته باشی کافی است.

سوال شماره 11 : بدترین رتبه(سقف رتبه) طبق جدیدترین آمار برای رشته دندان پزشکی برای:

پردیس دانشگاه تهران چنده؟

پردیس دانشگاه شهید بهشتی چنده؟

جواب : پردیس دانشگاه تهران پارسال فقط در رشته ی داروسازی دانشجو گرفته است.

پردیس دانشگاه شهید بهشتی حدود 600 است ولی مثلاً در پردیس خودگردان رشت - انزلی حدود 1600 می باشد.

سوال شماره 12 : من برنامه پیشرفته شما رو در 7 ساعت اجرا کردم اما شما گفتین اگر از این به بعد نتونین حدود 12ساعت در روز درس بخونین شانس قبولی ندارین میخواستم بدونم این 7ساعت کافیه و یا خودم باید ی چیزایی به برنامه شما اضافه کنم تا 12ساعت بشه؟؟؟؟

جواب : صد درصد خودت باید امتحانات بیشتری در برنامه بگذاری و تست های بیشتری را هم به ازای هر درس بزنی.

سوال شماره 13 : با عرض سلام و خسته نباشيد.دانشجوي پزشكي ترم ٣ هستم ولي از بابت سرعت مطالعاتيم خيلي به مشكل برميخورم.چگونه ميتونم سرعتم رو افزايش بدم؟

جواب : احتمالاً شما سعی می کنید که مطالب را حفظ کنید، در صورتی که مطالب را باید بفهمید و یاد بگیرید. در این حالت مطالعه ی شما هم زمان کمتری طول می کشد و هم ماندگاری آن زیادتر است(در این مدل لازم است درس یک بار عمیق فهمیده شود و یکی دو بار دیگر بسیار سریع مرور گردد). در مورد درس آناتومی لازم است با کمک نرم افزارهای سه بعدی آناتومی که حتی از اینترنت هم قابل دانلود و یا روبروی دانشگاه تهران قابل خرید است می توانید با کمک تصاویر موجود در آن درک عمیقی از آن بدست آورید. چیز حفظی دیگری در رشته  شما نیست. بقیه اش فهمیدنی است. شاید تعجب کنی، ولی نگاه من به علوم پزشکی و دروس آن شاید با شما متفاوت باشد. اگر دوست داری، یک مثال حفظی را برای من ارسال کن تا روی آن بحث کنیم.

سوال شماره 14 : سلام اقای موحد خسته نباشید درصد های من در ازمون ۹۳داخل به این شکل است ادبیات ۸۶عربی ۸۵دینی ۷۲زبان ۷۸ریاضی ۷۱زیست ۶۷فیزیک ۶۸شیمی ۷۴میخواستم ببینم وضیعتم چطوره با توجه به این درصد و رتبه سنجش و چه انتظاری باید داشته باشم و یه سوال دیگه اینکه ایا می تونم هر چند روز یه بار تست جدید نزنم و غلطا دوره کنم؟

جواب : از هر یک از دروس شما 7 درصد کم کردم و بعد رتبه را تخمین زدم که حدود 750 است. خیلی خوب پیش می روی و اگر این 40 روز را جدی باشی امیدوارم رتبه ات به زیر 200 برسد.البته اگر روی زیست شناسی بیشتر کار کنی شاید به زیر 100 هم برسد. مواظب باش 12 تا 14 ساعت درس خواندن روزانه را رعایت کنی. با من در تماس باش

بله می توانی بجای تست جدید غلط ها و نزده ها را دوره کنی. باز هم با من در تماس باش.

سوال شماره 15 : من برای امتحان ریاضی واقعا خونده بودم ولی اصلا امتحانمو اونطوری که میخواستم ندادم... با اینکه واقعا سوالات از کتاب بودن نمیدونم چرا اینطوری شد.... مثلا شاید در حد هفده بشم.... درصد ریاضمم واقعا خوب نیست میخواستم با نمره یکم اوضاعم بهتر شه.. نمیدونم چیکار کنم الان یعنی این نمره هیچ تاثیر مثبتی نداره برام؟ ریاضیم در حد ۲۵تا ۳۰درصده؟

جواب : به احتمال قوی نمره ی ریاضی شما تاثیرمثبت نخواهد داشت. ولی این را جدی به شما می گویم : اگر آزمون های ریاضی که من در برنامه ی پیشرفته ی سوم مطالعاتی گذاشته ام و یا اگر برنامه ی پیشرفته را اجرا نمی کنی، چون من در برنامه ی چهارم این آزمون ها را خواهم داد. شما لازم است به دقت و بر اساس آن چه خواسته شده این برنامه را اجرا کنی. در این صورت به احتمال زیاد درصد شما به حدود 45 الی 50 درصد خواهد رسید. پس بیخودی غصه نخور و جدی باش.

سوال شماره 16 : میشه بگید چجوری برنامه هایی را که عقب افتادیم جبران کنیم تو برنامتون؟ مثلا من اون اوایله برنامتون امارو فصله سه رو نخوندم بعد گفتین سه تا چهار تا تست بزن من الان برم بخونم اونو؟ بعد بزنم؟ میدونم کار بدی کردم ولی الان چیکار کنم درس های اینجوری را.

جواب : وقتی از برنامه عقب می افتید، دو کار می توانید انجام دهید. اول : هر زمان که فرصت پیدا شد به انجام عقب افتادگی ها اقدام کنید. دوم : اگر مبحث حتی کمی برایتان سخت است آن را حذف کنید و از شر آن خلاص شوید. پس اگر فصل 3 آمار برایت آسان است به محض پیدا کردن وقت خالی آن را بخوان و اگر حتی کمی هم دشوار است اصلاً آن را نخوان.

سوال شماره 17 : آقای موحد نژاد شما مشاور سال کنکور من در مدرسه ابوعلی سینا بودید.من در مقطع لیسانس در رشته ی مواد دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شدم ولی اصلا رشتمو دوست نداشتم و الان برای ارشد میخوام شرکت کنم ولی هرچی فکر میکنم چه رشته ای مناسب منه به نتیجه ای نمیرسم.یاد شما افتادم و گفتم شاید بتونید کمک کنید تو پیدا کردن رشته ی مناسب .ممنون میشم خودتون اگر میتونید کمک کنید یا اگر مشاور خوب دیگه ای میشناسید به من معرفی کنید.

جواب : باید بیایی مدرسه پیش خودم تا به شما کمک کنم. در ضمن رشته ی خودت را اگر خوب می شناختی!!! متوجه می شدی که  کارهای خصوصی بسیار زیاد ، متنوع و پول سازی را می توان با آن انجام داد. حتی نیاز به ادامه ی تحصیل هم نداری! بعد از 20 تیرماه بیا مدرسه تا برایت بگویم.

سوال شماره 18 :امتحانات نهایی به شدت انرژی منو می گیره به شکلی که وقتی از آزمون بر میگردم فقط باید ‌‌2-3 ساعت رو بخوابم

انتخابم در ابتدا برنامه پیشرفته شما بود ولی الان حتی از برنامه ی عادی هم عقب افتادم و نمیدونم چی کار کنم.

جواب : آهای حواست باشد، موضوع، انرژی گیری امتحانات نهایی نیست. بیشتر، موضوع احساس کسالت نسبت به مطالعات پیاپی است. خودت را جمع و جور کن و این 40 روز آخر همه ی زحماتت و رتبه ی درخشانی را که می توانی بگیری را از بین نبر. با من هم در تماس باش

سوال شماره 19 : یکی مشکلاتی که من پیدا کردم اینه که با این که من تا الان از نظر تشریحی خیلی خوب بودم ... معدلم همیشه بالا بوده و نمره هام ۱۹و ۲۰بوده ... ولی امسال واقعا نمی دونم چرا ولی با این که می خونم و طبق برنامه شما می رم ... نمی تونم خوب بدم امتحانمو ... مثلا ریاضی امروز تماما بی دقتی داشتم و فک کنم نمرم زیر ۱۸بشه ... با این واقعا نمره ریاضیم طبق اون حرفی که شما زدید ... وقتی تستتون توی یه درس ضعیفه سعی کنید نمره خوبی برای امتحان نهایی بگیرید ... من دقیقا همچین تصمیمی برای ریاضیم داشتم ... ولی واقعا امسال اصلا نمی تونم طوری که می خوام امتحان بدم ... به نظرتون چی کار کنم ؟

و یه سوال درباره انتخاب رشتتون ... من واقعا نمی دونم با این وضع چه طوری می شه رتبم .... و واقعا استرس اینو دارم رتبم خوب نشه اون وقت ثبت نام انتخاب رشته آیا به دردم می خوره ؟؟؟

جواب : برای بخش اول سوالت ، جواب سوال 15 را بخوان و نگران نباش.

اما برای بخش دوم، در مورد انتخاب رشته، اگر الان ثبت نام کنی، حداکثر تا روز 19 تیرماه (دو روز مانده به پایان مهلت ثبت نام) اجازه ی انصراف را به شما می دهم. یعنی تا 5 روز بعد از برگزاری کنکور.

سوال شماره 20 : من تا دي واقعا كم كاري كردم ولي از دي و مخصوصا از عيد به بعد خيلي زياد و با تمركز زياد درس ميخونم ولي به نتيجه اي كه ميخوام نميرسم طوري كه رتبه در سهميه سنجشم از فروردين ام كه ٧ هزار بود بالاتر رفت ! الان كل تايم درسي من ميره براي خوندن درسايي كه امتحان دارم و اصلاااااا به برنامه شما نميرسم و امتحان هامم حتي اونقدر خوب نميدم ! ديني حدودا ١٧ و رياضي حدودا ١٦ ميشم ! نميدونم چيكار كنم . خسته شدم ديگه.

جواب : رتبه ی شما در فروردین 7000 بوده که باید در 1/3 آن را ضرب می کردی که می شود 9100 و در اردیبهشت که 9000 شده است باید آن را در 1/05 ضرب می کردی که می شود 9450 پس افت چندانی نداشتی.

اما این که الان کل تایم درسی برای خواندن می رود، نشان می دهد که لازم است برنامه ی دوره ی سوم مطالعاتی عادی را به کار ببری ولی حتماً باید باکس های تستی و برنامه های اضافه ی موجود در آن را به هر قیمتی اجرا کنی.

اگر حواست را جمع کنی رساندن رتبه ی شما حتی با توجه به شرایطی که توصیف می کنی به زیر 4000 با اجرای برنامه ی چهارم امکان پذیر است. فقط تورا به خدا خرابکاری نکن و درس هایت را سریع تر و با تمرکز بخوان.

سوال شماره 21 : سلام اقای موحد نژاد....خسته نباشید....انتخاب رشته کنکور نمیشه که فقط حضوری بیایم و همایش نیایم...یعنی حضور در همایش اجباریه؟!

جواب : بله، حضور در همایش برای کسانی که می خواهند با ما انتخاب رشته داشته باشند کاملاً اجباری است. زیرا کسی که می خواهد انتخاب رشته شود باید اطلاعات کافی از رشته ها داشته باشد، باید روش انتخاب رشته کردن را بلد باشد. باید انتخاب رشته ی خام اولیه را با توجه به توضیحات ما در همایش انجام دهد. بنابراین همایش خودش بخشی از انتخاب رشته است.

سوال شماره 22 : سلام اقای موحد نژاد...توی برنامه جدیدتون من از مدرسه پرسیدم بهم گفتن از حسابان منظورتون 11 هستش ولی الان متوجه شدم که دوازدهم بوده:(...........) یه چیز دیگه اینکه شما به من چند بار گفته بودین که به من امید دارین که یک رتبه عالی بیارم هنوزم امید دارین؟.....

جواب : بله ببخشید، اشتباه تایپ شده بود. اگر برنامه های سوم و چهارم را که نقش کاربردی کردن اطلاعات و به نتیجه رساندن معلومات شما را دارند بخوبی اجرا کنی رتبه ات ان شاء الله از 6300 فعلی به زیر 2000 حتماً می رسد. البته اگر برای آزمون سنجش 20 اردیبهشت کم درس خوانده باشی و این رتبه را گرفته باشی، ان شاء الله ، رتبه ات در صورت خوب درس خواندن حتی به 1000 هم می تواند برسد.

سوال شماره 23 : آقای موحد نژاد، برای انتخاب رشته حضوری، اخرش ما مستقیما با خودتون در موردش به نتیجه میرسیم؟؟؟

جواب : بله، در نهایت انتخاب رشته را من باید بررسی و تایید کنم.

سوال شماره 24 : سلام من كنكور ٩٣ خارج رو حل كردم

ادبيات ٧٠

عربي ٧٨

ديني ٧٠

زبان ١٠٠

رياضي ٦٥

زيست ٧٥

فيزيك ٨٧

شيمي ٧٣

ميخواستم نظر شما رو بدونم و يك سري سوال هم دارم كه توي پيام بعدي ميفرستم  .

جواب : با کسر 7 درصد از هر درس، رتبه ات در کنکور تا روز برگزاری این آزمون حدود 550 است. این نشان می دهد که به سرعت در حال پیشرفت هستی. زود باش و با تمام قدرت روزانه 12 تا 14 ساعت درس بخوان. ان شاء الله رتبه ات در کنکور زیر 100 شود. با من در تماس باش.

سوال شماره 25 : درصد های من در این آزمون. که اصلا و ابدا راضی کننده نبود

ادبیات زیر۳۰

عربی ۸۰

دینی ۶۴

زبان۹۴

ریاضی ۷۰

فیزیک ۹۴

شیمی ۷۷

به شیمی ۲۵دقیقه دادم. مطمئنم تو ۳۵دقیقه ۹۰میزدم

البته شیمی اش ۹۰درصد از دفعات قبل آسون تر بود

وقتش رو دادم به ریاضی که دقیقا هرچی که تو اون تایم اضافه که از شیمی دادم به ریاضی رو غلط زدم. حتی یک سوال درست رو به غلط تبدیل کردم!

درمورد ادبیات هم بگم که دفعه پیش ۸۴زدم و نمیدونم چه بلایی سر ادبیات اومده!

جواب : این چه طرز زمان بندی کردن است؟! چرا آشفته امتحان می دهی؟! کی گفت وقت شیمی را کم کنی؟ دختر خوب باید برای امتحاناتت یک رویه ی مشخص و منظم داشته باشی. در ادبیات اختلالی پیدا نمی کنی، فقط برنامه را به درستی در این درس اجرا کن.

ببینم آیا داری از روی برنامه کارهایت را انجام می دهی؟ قرار شد روی برنامه باشی ولی اگر توانستی (که می دانم می توانی) از هر درس تست بیشتری بزنی و سطح این تست ها هم بالا باشد. خدایی نکرده  نباید خودت هر کاری دلت می خواهد  را بکنی!

در ضمن نگران نباش رتبه ی تو باید یک یا دو رقمی شود که ان شاء الله می شود. با من در تماس باش.

سوال شماره 26:

الف- من از اواخر فروردين حل كنكور ها ي تجربي و عمومي رو شروع كردم و توي درس هاي عمومي خيلي پيشرفت كردم هم درصداي سنجشم خوب بود هم قلم چي هايي كه بعد عيد شركت كردم و به نظرم براي اينه كه تعداد زيادي كنكور حل كردم ولي نميدونم براي اين كه درصدام افت نكنه چي كار كنم چون كنكوراي عمومي تقريبا تموم شده و ميترسم يادم بره

ب- اينكه اين روش براي درسهاي اختصاصي هم جواب ميده يا نه چون پيشرفت خاصي توي درس هاي اختصاصيم نداشتم

ج- منبع من دور دنياست+خوشخوان كه پيشنهاد كرديد(الان كنكور ٩٣ خارج رو براي شما فرستادم)ولي دور دنيا يه مشكلي داره مثلا هفته پيش يك نفر نتيجه كنكور ٩٣ داخل خودش رو براي شما فرستاده بود (شما تخمين زديد رتبه حدود ٤٥٠ ميشه)و خيلي براي من جالب بود كه درصدهاي فيزيك و شيمي و رياضي من عينا يكي بودو زيست هم خيلي نزديك بود كه به نظرم عجيبه دو نفر درصداشون يكي باشه

د- كلا تست هاي اين كتاب يا خيلي آسونه كه اكثرا هم تاليفي هستن تعداد كمي سوالات سخت هست و تعداد خيلي خيلي زيادي سوال غلط يا مربوط به نظام قديم داره مخصوصا زيست و رياضي كه خيلي آدم رو گيج ميكنه و اونقدر باعث پيشرفت درصد هاي اختصاصي نميشه براي همين در مورد اختصاصي ها نميدونم چي كار كنم.

ه- توي دوران امتحانات ميخواستم برنامه پيشرفته رو اجرا كنم ولي چون من برنامه قبليتون رو اجرا نكرده بودم نتونستم دوباره هماهنگ كنم خودمو/مثلا الان اكثر كنكورهارو زدم يا بعضي از عمومي هارو نميخوام الان دوره كنم و به جاش ميخوام روي زيست و شيمي وقت بگذارم و رياضي فيزيكو دوره منم به نظر شما اشكالي نداره؟

جواب : بچه ها ایشان همان نویسنده ی سوال 24 هستند.

جواب الف- اگر امتحان عمومی ندهی، درصد هایت افت خواهد کرد. به شما نگقتم آزمون های دور دنیا را زودتر از موعد آن شروع نکنید و یا اگر شروع کردید، لااقل همه ی آن ها را تمام نکنید! بنابراین لازم است از هر منبع دیگری که می توانی تست بزنی. مثلاً همین کتاب خوشخوان عمومی.

ب- موقعی از روش آزمون گیری پیاپی در دروس اختصاصی نتیجه خواهی گرفت که به ازای هر دو آزمون حداقل 3 تا 4 ساعت را به رفع اختلال در یک یا چند بخش از آن درس اختصاص دهی. پس دو آزمون و بعد 4 ساعت رفع اشکال و دوباره دو آزمون و بعد 4 ساعت رفع اشکال و دوباره .... در ضمن لازم است با هر آزمون روش های مختلف پاسخگویی به سوالات را تمرین کنی. مثلاً سریع آسان تر ها را بزنی و بعد سخت ها را یا سریع مباحث قوی تر را بزنی و بعد مباحث ضعیف تر را و....

ج- از نظر من عجیب نیست.

د- کتاب خوشخوان هم مانند بسیاری از کتب تالیفی اختلالات خاص خودش را دارد. اما شما بدون وسواس از آن جهت بررسی توانایی خود در هر درس استفاده کن. البته تصمیم دارم اگر خدا بخواهد همانطور که برای بچه های انسانی خودم سوالا آزمون های تکی اشان را آماده می کنم. برای شماها هم حداقل 4 آزمون از هر درس اختصاصی آماده کنم و برای اجرای برنامه ی چهارم مطالعاتی برای شما بفرستم.

ه- اشکالی ندارد که برنامه ی من را اجرا نکنی. فقط مواظب باش که همه ی دروس را با هم جلو ببری و خدای نکرده در خواندن یک درس وقفه ی طولانی ایجاد نشود. ببینم چه می کنی ها.

سوال شماره 27 : من امروز در ازمون خانگی که زدم درصدهای

ادبیات(۷۰)عربی(۴۰)دینی(۸۶)زبان(۴۵)رو کسب کردم که البته پایین ترین درصدم قبل از این ۵۵بود. جدیدا خیلی دچار حواس پرتی میشم حتی هنگام ازمون.

و باید به سختی ذهنم رو جمع کنم البته برای رفعش خیلی کار ها کردم.ولی متاسفانه کاملا رفع نشده و به دنبالش بی دقتی های زیادی دارم در دروس اختصاصی

زمین(۴۰)ریاضی(۶۰)زیست(۴۰)فیزیک(۵۵)و شیمی (۴۰)

من زمان زیادی برای دروس دوازدهم نمیخواستم به طور مثال ریاضی را ۳ساعت خواندم و با بی دقتی در محاسبات ۱۹/۷۵میشوم.

و برنامه دوم شما را انجام میدهم و باز هم ممکن بعضی روزها زمان اضافه بیارم.به نظر شما بهتر است زمان باقی مانده را به پنج قسمت تقسیم کنم و چهار قسمت ان را به زیست و شیمی و یک قسمت را به عربی اختصاص بدم؟

ممنونم از کمکتون.

جواب : گفتی برای رفع حواس پرتی موقع امتحانات خیلی کارها کرده ای. لازم است چند نمونه از این کارها را همین فردا برایم ارسال کنی تا در پیام بعدی آن را بررسی کنیم.

این خیلی خوب است که از برنامه ی پیشرفته ی من هم جلو می افتی. به این ترتیب اگر حواست را جمع کنی و تست های بیشتری از هر درس بزنی و آزمون های بیشتری از خودت بگیری و اشکالات بافی مانده در دروس را طی این 40 روز برطرف نمایی همه ی درصد هایی که در بالا نوشتی حداقل 20 درصد افزایش می یابد. همین الان با همان درصد هایی که آورده ای (با کسر 7 درصد از هر کدام) رتبه ات 6000 می شود. حالا حتی اگر 15 درصد به هر کدام اضافه کنیم، رتبه ات می شود 1400 نظرت چیست؟ بچه ها نظر شما چیست؟

در ضمن روزانه 45 دقیقه از وقت خود را به زبان و عربی اختصاص بده و زیست شناسی را کاملاً جدی بگیر آن را بارها بخوان و از یک منبع که تست های قوی تری دارد تست بزن.

سوال شماره 28 : سلام اقای موحدنژاد

کنکورهای سراسری که از خودم آزمون میگیرم درصد فیزیکم بین ۶۰تا۷۰است ولی در آزمون های مثل سنجش که فیزیک آن از کنکور راحت تر است ۳۰تا ۴۰درصد میزنم به نظر شما علت این مشکل از بلد نبودن درس فیزیک است یا علت دیگری می تواند داشته باشد ؟؟

جواب : اگر در همه ی دروس این حالت وجود دارد، علت، بیشتر کاهش حافظه و تمرکز شما، بخاطر قرار گرفتن در آزمونی است که نتیجه ی آن برای شما مهم است. ولی اگر فقط در فیزیک این مشکل وجود دارد، ممکن است چون بخش های قابل توجهی از سوالات فیزیک کنکورهای سال های گذشته را دیده ای و حافظه ی خوبی هم در بیاد آوری آن ها داری، درصد های فیزیک در کنکورهای سال های قبل بطور مصنوعی افزایش نشان بدهد.

برای بررسی این موضوع باید یک تا دو آزمون 30 تایی جامع فیزیک که مربوط به کنکورهای سال های قبل نیست را از خودت در خانه بگیری، اگر درصد هایت همان حدود 60 درصد بود که مشکل مربوط به حالت روحی شما در جلسه ی آزمون است. اما اگر همان 40 درصد بود، مشکل همانی می شود که من گفتم.

سوال شماره 29 : سلام میشه لطفا حداقل درصد های دروس برای قبولی در پرستاری یک دانشگاه دولتی رو بفرمایید.

و این که به نظر شما اشکالی نداره من فقط درس های ریاضی و فیزیک رو از روی برنامه پیش رفته انجام بدم؟ زیست و شیمی پایه هنوز ناقص هست و میخوام در مدت امتحانات کامل کنم

جواب : پرستاری دانشگاه دولتی در تهران مثلاً پردیس خودگردان شهید بهشتی رتبه ای در حدود 6500 دارد که درصد های آن حدود 55 درصد در دروس عمومی و 45 درصد در دروس اختصاصی باید باشد.

ترکیبی را که از برنامه معمولی و پیشرفته ی دوره سوم  گفتی از نظر من هیچ اشکالی ندارد.

سوال شماره 30 : درصد هاي سنجش ٣ خرداد:

فارسي:٤٧

عربي:٧٣

ديني:٨٨

زبان:٨٤

رياضي:٧٠

زيست:٧٣

فيزيك:٨٥

شيمي:١٠٠

الف- ٢ تا سوال رياضي و يك سوال فيزيك رو اشتباه وارد كردم

ب- ادبياتش مثل ٣٠ فروردين عجيب بود و من نميدونم اگه كنكور اينطور باشه چجوري ادبياتمو بهتر كنم در حاليكه ادبيات ٢٠ ارديبهشت رو ك تو خونه دادم ٨٩ زدم

ج- نقطه قوت من در زبان گرامره طوري ك توي قلمچي ها حتي يك گرامررو هم غلط نزدم اما توي تمام سنجش ها از ٤ تا گرامر حداقل ٢ تا غلط داشتم

د- شيميش به طرز عجيبي راحت بود طوري ك سرازمون داشتم كم كم شك ميكردم

ه- با تمام اين اوصاف رتبه را بايد در چند ضرب كنم واينكه نظر شما چيست و چگونه ميتوانم بهتر شوم؟

و- راستي به نظرشما ايرادي داره اگر هويت و سلامت و بهداشت را شهريور امتحان بدهم؟

متشكرم از كمكهايتان

جواب : بچه ها این دختر رتبه ی سنجشش زیر 300 است.

الف- اگر از روش پاسخگویی مختصاتی استفاده کنی این اتفاق نمی افتد. در این روش ما برای وارد کردن جواب، بجای آن که بگوییم گزینه 3 و بعد برویم و آن را داخل پاسخ نامه وارد کنیم، شماره سوال و شماره ی گزینه را با هم می گوییم (مثلاً می گوییم : سوال 38 گزینه 3) به این ترتیب چشم عادت می کند در روی محورY ها شماره سوال را ببیند و روی محورx ها با شمارش خانه ها خودش را به گزینه ی 3 برساند. من این را در بعضی از کلاس ها آموزش دادم. چون احتیاج به نمایش تصویری دارد اینجا دستم بسته است. اگر فهمیدی چی گفتم که حل است و اگر نفهمیدی ان شاء الله در جلسه ی حضوری بعدی من در مدرسه در زمان برگزاری جلسه از من سوال کن تا برای همه بگویم.

معمولاً این روش مشکل بچه ها در اشتباه وارد کردن جواب را تا 90 درصد حل می کند.

ب- نه ، بچه ها ادبیات کنکور بیشتر شبیه کنکورهای سال های قبل خواهد بود تا شبیه سنجش، پس نگران نباشید.

ج- به نظرم لازم است 200 تا 300 تست گرامر بزنید. (در طول 4 تا 5 روز متوالی)

د- بله شیمی آزمون این دفعه آسان بوده ! اگر شیمی آزمون 31 خرداد هم آسان باشد، بعید نیست که متاسفانه شیمی کنکور هم آسان باشد! درس ها هر چی سخت تر آدم هایی که کنترل کمی روی رفتار خودشان دارند عاجزتر. پس شاید وقتی شیمی مشکل تر باشد برای بعضی ها خیلی بهتر شود!!!

ه- هنوز روی ضریب تبدیل این آزمون مطمئن نیستم. چند روز دیگر دوباره بپرس. اما این که چگونه می توانی آن را بهتر کنی. راستش باید در این روزها بیشتر، وقت خود را به تست زنی از منابع جدی و دشوار اختصاص دهی. مثلاً من توقع داشتم با وجودی که ادبیات سنجش چندان استاندارد نیست، شما از طریق دو آزمون قبلی سنجش و بررسی آن ها قلق پاسخگویی به سوالات آن را پیدا کنی. اگر چه در ادبیات ضروری نیست اما این کار در سایر دروس ضروری است شما باید هم آماده ی امتحان آسان باشی و هم امتحان سخت.

و- بله، ایراد دارد! هویت که 5 ساعت وقت می خواهد و بهداشت هم که 10 ساعت تنبلی نکن.

از تمام توان خودت استفاده کن. امیدوارم خدا برایت رتبه ی دو یا یک رقمی را مقدر کند. با من در تماس باش.

سوال شماره 31:

ادبیات۲۲

عربی۴۴

دینی۷۲

زبان۸۰

ریاضی ۲۶

فیزیک۳۴

شیمی۵۶

درصدادبیات من در کنکور هایی که طبق برنامه ی شما از خودم میگیرم از ۳۰با ۷۰رسید و انتظار داشتم امروز امتحان رو خیلی خوب بدم مثل ادبیات سنجش بیستم ولی برخلاف انتظارم خیلی خراب شد و به نظرم سوالات اصلا ریتم سوالاتی که تو کنکور ها هست نبودن و اینکه من چون درگیر امتحانات نهایی بودم نتونستم دوازدهم رو کامل بخونم برای همین ریاضیم خیلی افت کرد امیدش هست در ازمون بعدی به درصد قبلیم(۵۲) برگردم؟

اما با این حال بقیه درس هام رو از قبل بهتر امتحان دادم و رتبه در سهمیه ام 3276 شد.

واینکه استاد من نمیدونم زیر گروه ها قضیه شون چی هست میشه لطف کنید یه توضیحی دربارشون بدید؟

جواب : ادبیات سنجش استاندارد نیست. از درصد های آزمون های خانگی ادبیات 7 درصد کم کنید، حدود وضعیت شما در این درس بدست می آید. اما در مورد افت در درس ریاضی، بچه همه بدانید هر درسی را که رها کنید حتی به مدت 5 تا 6 روز از توان نتیجه گیری آن کاسته می شوئ. دختر خوب برای شما هم همین اتفاق افتاده است. پس نگران نباش و دوباره ریاضی را باز آوری کن تا درصدت بالا برود.

رتبه ات هم خوب شده است ولی می توانی با سیستم های مطالعه – آزمونی که در برنامه گذاشته ام آن را به زیر 1000 برسانی. همین الان هم اگر ریاضی ات را 52 زده بودی رتبه ی سنجش شما حدود 1400 می شد.

با توجه به این که رشته ی شما ریاضی است. فقط زیر گروه 1 و 2 برای شما اهمیت دارد. تفاوت زیر گروه 1 و 2 در این است که در زیر گروه 1 تراز شیمی با ضریب 6 محاسبه می شود ولی در زیر گروه 2 تراز شیمی ضریب 9 دارد. بنابراین وقتی کسی شیمی را خوب امتحان می دهد، می بیند که رتبه ی زیر گروه 2 او بهتر از 1 است و وقتی شیمی را ضعیف جواب می دهد بر عکس رتبه ی زیر گروه 1 از 2 بهتر می شود. 90 درصد از رشته های گروه ریاضی رتبه اشان به زیر گروه 1 وابسته است. ولی رشته های شیمی ، مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر ، مهندسی معدن و مهندسی نفت رتبه اشان به زیر گروه 2 وابسته است.

سوال شماره 32:

ادبیات 20...تراز 6000

عربی 41....تراز 5740

دینی 53....تراز 5040

زبان 18.7...تراز4440

ریاضی 33.4...تراز5840

فیزیک 24.5....تراز5180

شیمی 54.3...تراز5820

رتبه در سهمیه3973

میخواستم نظرتون رو بدونم....رتبه در سهمیم خیلی بهتر شده به نظرم ولی دینی افت داشتم ریاضی هم همینطور.

جواب : آفرین ، پیشرفت خوبی داشته ای. ریاضی این آزمون کمی سخت تر از قبل بوده ولی دینی نه. بنابراین کمی روی دینی بیشتر کار کن شاید کم کم دارد در ذهنت کم رنگ می شود.

یادت باشد که اگر سیستم های آزمون – مطالعه را با دقت اجرا کنی و تا آخرین روز جدی باشی کسب رتبه های زیر 1000 کاملاً امکان پذیر است.

سوال شماره 33:

نتيجه ي كنكور 93 خارج

ادبيات: 69%

عربي: 46%

ديني: 56%

زبان: 96%

رياضي: 55%

فيزيك: 63%

شيمي: 29%

جواب : این آزمون نشان می دهد که در حال پیشرفت هستی. همانطور که به شما قبلاً هم گفتم تو دختر لحظه های آخری. بنابراین آفرین، با تمام قدرت این 40 روز را درس بخوان و مواظب شیمی ات هم باش. نتیجه های بعدی را هم برایم بفرست.

سوال شماره 34 : ممکن است رتبه ی لازم برای داروسازی آزاد تهران و دولتی شیراز رو بگید؟ و متوسط درصد ها؟

جواب : داروسازی آزاد تهران رتبه ای در حدود 1700 می خواهد. بنابراین باید عمومی ها متوسط 70 درصد و اختصاصی ها متوسط 58 درصد باشد. و داروسازی دانشگاه دولتی شیراز رتبه ای در حدود 1300 می خواهد، بنابراین باید متوسط عمومی ها 70 درصد و متوسط اختصاصی ها حدود 62  درصد باشد.

سوال شماره 35 : ببخشید در خصوص انتخاب رشته سوال داشتم من نمیدونم رتبم امسال چجوری میشه چون آزمون هایی هم که دادم تا حالا نوسانی بوده میخواستم بدونم اگربرای انتخاب رشته ثبت نام کنم بعد نخوام انتخاب رشته کنم بخونم واسه سال بعد

فرصت انتخاب رشته حضوریم با شما از بین می ره؟

جواب : هر کس در برنامه ی انتخاب رشته ثبت نام کند، حداکثر تا تاریخ 19 تیرماه یعنی دو روز قبل از اتمام مهلت ثبت نام می تواند انصراف دهد. یعنی شما می توانید تا 5 روز بعد از کنکور از انتخاب رشته انصراف دهید. اما ما نمی توانیم تا اعلام نتایج صبر کنیم. چون باید برای این افراد برنامه ریزی کنیم و این افراد باید در همایش حضور داشته باشند و این همایش ها قبل از اعلام نتایج برگزار می شود چون بعد از اعلام نتایج فرصتی برای برگزاری همایش وجود ندارد. همانطور که قبلاً گفتم همایش خودش بخشی از پروسه ی انتخاب رشته است.

سوال شماره 36 : سلام من سال دومه که کنکور میدم میشه بگید رتبه و تراز های سنجش فقط بین پیش دانشگاهی ها است یا بین دوازدهمی و پیش ؟

جواب : بین هر دو گروه است.

سوال شماره 37:

ادبیات ۲۰دقیقه ۵۴٪

عربی ۲۳دقیقه ۸۹٪

معارف ۱۰دقیقه ۷۸٪

زبان ۱۵دقیقه ۹۴٪

آزمون ۴دقیقه دیر شروع شد

ریاضی ۹۰دقیقه ۷۸٪

فیزیک ۵۵دقیقه ۹۲٪

شیمی ۲۷دقیقه ۷۵٪

 

ریاضی ۵بی دقتی ۵نیاز به کار بیشتر

فیزیک ۲بی دقتی ۱نیاز به کار بیشتر

شیمی ۳بی دقتی بقیه نیاز به کار بیشتر

 

رتبه سهمیه ۱۷۹

آزمون ها خیلی ساده‌اند،از نتیجه بسیار ناراضیم.

جواب : امتحان را عالی داده ای. در ضمن فقط سوالات شیمی ساده بوده است.

لازم است در ریاضی تست های بیشتر و با سطح بالاتری بزنی تا کامل تر شوی.

در شیمی هنوز چندان خوب نیستی و باید هنوز خیلی خیلی جدی روی آن کارکنی.

در کتاب 20 آزمون خوشخوان بعضی از امتحاناتش در فیزیک و ریاضی بسیار سخت است. روی آن ها هم کار کن.

آفرین رتبه ی دو رقمی را که می آوری، ولی یادت باشد که رتبه ات در حال یک رقمی شدن است. تا آخرین لحظه برای موفقیت های فوق العاده ای که در انتظارت هست تلاش کن و با من در تماس باش.

سوال شماره 38 : من ادبياتم هميشه توي ازمونا هر چقدم سخت بود زير

٤٠نميومد درصداي بالاتري ام مثل ٦٠ -٧٠ داشتم

ولي توي سنجشا نميدونم چرا افت شديد توي ادبيات دارم ( مخصوصا همين ازمون جمعه سنجش)بايد چيكار كنم ؟ فقط ازموناي كنكور كافيه كه توي برناممون هست؟

جواب : ادبیات سنجش خیلی استاندارد نیست. نتایج آزمون های خانگی معتبرتر است. بله کنکور های سنجش موجود در برنامه برای نتیجه گیری کافیست.

سوال شماره 39 : راستش یکم برام عجیبه که چرا وقتی درصد هام توی آزمون های سنجش بهتر و بهتر میشن، رتبه ام بدتر میشه مثلا من تمام درصد های آزمون ۳خرداد رو وارد سایت تخمین رتبه قلمچی کردم، نوشت که رتبه معادل در کنکور ۹۷بین ۴۰۰تا ۵۰۰بوده درحالی که رتبه من در آزمون ۳خرداد ۱۶۰۰شده!

واقعا چرا؟؟

جواب : کاشکی برایم می نوشتی که در آزمون های جامع خانگی نتایج چگونه است؟ چرا درصد هایت را برایم ننوشتی؟ آیا سیستم های آزمون – مطالعه را آغاز کرده ای؟ این سیستم ها نقش مهمی در پیشرفت شما خواهند داشت و رتبه های شما را بشدت تغییر می دهند.

باید با من در تماس باشی و درصد هایت را برایم بفرستی تا بتوانم به شما با دقت کمک کنم. بنابراین منتظر اطلاعات بیشتر از شما هستم. به شرط داشتن اطلاعات کافی از بین بردن مشکلات شما ساده خواهد بود. پس منتظرم.

سوال شماره 40 : من برای همایش و انتخاب رشته توسط شما( پکیج ۱) ثبت نام کردم و مبلغ رو هم واریز کردم و نوشته شده بود که طی ۷۲ساعت آینده پیامی مبنی بر تاییدش برای من ارسال میشه ولی نشد.

جواب : اگر در همان دقیقه ی اول ثبت نام کرده باشی، ساعت 7 امروز می شود 72 ساعت. دختر خوبم نگران نباش اسامی همه شما ثبت شده است و ان شاء الله امشب کسانی که چهارشنبه ثبت نام کرده اند برایشان SMS  ارسال می گردد.

7- پیام شماره 9 روز سه شنبه 7 خرداد ماه 1398 منتشر می گردد.

8- به تمامی سوالات رسیده تا ساعت 5 بعدازظهر امروز پاسخ دادم.برای همگی شما آرزوی موفقیت دارم.

موحد نژاد