پیام شماره 7 (تاریخ سه شنبه 98/2/31)

 

 

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 7 (سه شنبه 31 اردیبهشت ماه 1398)

 

1- سلام ، امیدوارم امروز نتیجه ی خوبی در امتحان دینی گرفته باشید.

2- اطلاعیه ی مربوط به انتخاب رشته در کنکور سراسری ان شاء الله فردا بعد از ساعت 7 بعدازظهر منتشر خواهد شد. دانش آموزانی که تمایل دارند با من انتخاب رشته داشته باشند این اطلاعیه را با دقت بخوانند.

3- از شما یک سوال داشتم : ببینم خانم یا آقایی که الان در امتحانات خانگی و یا سنجش ریاضی و فیزیک و شیمی را 15 درصد می زنی. خانم و آقایی که الان در امتحانات خانگی و یا سنجش زیست شناسی و ادبیات را 30 درصد می زنی. آیا واقعاً شما 15 درصد از فیزیک و ریاضی و شیمی را بلدی؟!!!! آیا واقعاً شما 30 درصد از زیست شناسی و ادبیات را بلدی؟!!!! اگر اینطورنیست پس چرا این درصد ها را می گیری. آقا من خودم را کشتم تا بگویم بابا جان مشکل پراکندگی اطلاعات است نه خنگی و بیسوادی شما.

4- ببینم خانم و آقای محترمه و محترم، شما دوست نداری وقتی 60 درصد ریاضی بلدی لااقل در آزمون 40 درصد آن را بگیری؟؟؟ نمی خواهی وقتی 70 درصد شیمی بلدی در امتحان 50 درصد آن را بگیری؟؟؟ اگر دوست داری، آزمون گیری های منظم موجود در برنامه را جدی بگیر.

5- پیاپی برای من ننویسید که من الان رتبه ام 10000 است و لابد دیگر نمی شود آن را 2000 کرد!!! ببینم شما که این را از من می پرسی واقعاً به همان اندازه ای که بلدی نتیجه می گیری؟ یا شما هم 60 درصد بلدی و 10 درصد می زنی؟!!!! بیایید با دقت و با تمام توان با هم باشیم. انتهای مسیر مهمترین بخش آن است. نه بخاطر این که به کنکور نزدیک تر است. بلکه بخاطر این که تبدیل معلومات به نتیجه در این بخش انجام می شود.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام اقای موحد نژاد
روزتون بخیر
من دچار یک مشکل در درس ریاضی شدم؛به طوری که امروز داشت گریم می گرفت.
میانگین درصد ریاضی من 70 درصده.اما امروز احساس میکنم چیزی از ریاضی پایه بلد نیستم.من روی درس ریاضی حساب باز کردم.
چکار کنم؟
اگر برگردم عقب و یک بار دیگه تمام جزوه ها رو بخونم کار غلطیه؟

جواب : "بچه ها این دختر عزیزمان رشته اش انسانی است".

نه اصلاً لازم نیست برگردی و دوباره پایه را بخوانی. شما می گویی احساس می کنم چیزی از ریاضی پایه بلد نیستم. شما با احساس نمی توانی تصمیم گیری کنی. راهش این است که از خودت یک امتحان ریاضی جامع شبیه کنکور بگیری. اگر در حال اجرای برنامه ی پیشرفته هستی، روز پنجشنبه اولین آزمون جامع ریاضی را باید برگزار کنی. قرار شد سوالات آزمون های گروه انسانی را خودم بدهم. این سوالات را ان شاء الله روز چهارشنبه 1 خرداد برای مدرسه خواهم فرستاد. بنابراین از خودت یک امتحان واقعی بگیر اگر واقعاً در پاسخگویی به سوالات پایه اختلال داشتی آن وقت مرحله به مرحله، بر اساس زمان های مطالعه ی ریاضی مندرج در برنامه اختلالات خودت را رفع کن.

شما لازم است توضیحات من را در ارتباط با برنامه ها و هر آنچه در پیام های درون سایت آورده می شود را با دقت بخوانی و بر اساس آن ها عمل کنی.

 

سوال شماره 2 : سلام،همانطور كه روز سه شنبه به شما گفتم به دليل كلاس هاي مدرسه از برنامه شما عقب موندم و شما گفتيد برنامه رو تو امتحانات خرداد قسمت هاي جامونده رو جبران كن.حالا سوال من اينه كه با توجه به اين قسمت ها من همچنان ميتونم از برنامه ي پيشرفته ي شما استفاده كنم؟چون امروز برنامه رو ديدم و مشتاق شدم انجامش بدم اما نگرانم كه نتونم خودمو به قسمت هاي جامونده ي برنامه برسونم.سوال ديگه هم اينه كه اين قسمت هاي مطالعه حسابان براي آزمون منظورتون حسابان پيش دانشگاهي هستش؟

جواب : نه، صلاح نمی دانم برنامه ی پیشرفته را اجرا کنی. مگر آن که بتوانی روزانه 14 ساعت درس بخوانی. در غیر این صورت با توجه به عقب ماندگی موجود در دروس پایه، ممکن است دچار اختلال شوی.

بله، صد درصد منظورم حسابان(2)  است.

 

سوال شماره 3 : سلام . خسته نباشید
در ازمون ۲۷اردیبهشت که خودمان باید میگرفتیم من درصدهای زیر را کسب کردم . ادبیات ۵۳. عربی. ۴۹. دینی. ۷۲. زبان ۵۳زمین ۳۲. ریاضی۴. زیست. ۳۲. فیزیک ۱۳. شیمی. ۱۹.
البته باید بگم که با هماهنگی شما قرار شد عمومی ها رو کمتر انجام بدم توی این یک هفته تا بیشتر اختصاصی های عقب افتادم رو بخونم . من فقط دو تا ازمون ادبیات زدم و ۴۰تا عربی و هیچ کاره دیگه ای برای بقیه عمومی ها انجام ندادم . اختصاصی ها رو هم فقط خوندم . الان نمیدونم باید چیکار کنم چون هم فرصت جبرانم کمه هم امتحانات نهایی یک سری از درس های دوازدهم رو باید خیلی بخونم مثل ریاضی یا شیمی چون از اینا هم عقبم و فرصت تست زدن پیدا نمیکنم. البته اگر شما صلاح میدونید که تست بزنم بفرمایید تا من انجام بدم.

در ضمن اگه میشه در مورد قبول کردن انتخاب رشته امسال هم بگید که چه تاریخی باید اقدام کنیم.

جواب : نتیجه ی آزمون چندان مطلوب نیست. لازم است برنامه ی اولیه ی غیر پیشرفته را انجام دهی تا بتوانی هم دروس دوازدهم را خوب بخوانی و هم اگر فرصت داشتی برخی از دروس اختصاصی پایه را مطالعه کنی.

نگران نباش سیستم های مطالعه آزمون در دوره ی چهارم مطالعاتی، به شرط آن که دروس پایه و دوازدهم را به نحو مناسبی خوانده باشی تاثیر قابل توجهی در وضعیت شما خواهند داشت.

ضوابط مربوط به انتخاب رشته، فردا عصر اعلام خواهد شد.

 

سوال شماره 4 : سلام
اگر کسی اوضاع درسیش مساعده میتونه سوال تشریحی نهایی حل نکنه؟

جواب : اوضاع درسی شما در امتحانات تشریحی سال پیش بسیار مساعد بوده است. اما من نظرم این است که اگر با صرف زمانی اندک، نگاهی به سوالات بیاندازی مفید است. کاشکی رتبه ی سنجش ات را برایم می فرستادی، آنوقت تخصصی تر توضیح می دادم.

 

سوال شماره 5 : سلام آقای موحدی نژاد. به نظرتون با تایم کمی که دارم و نتیجه های نه چندان خوبی که امسال گرفتم نتیجه هایی که اصلا فکرش را هم نمیکردم،باز هم امیدوار باشم برای رشته ی خوب در دانشگاه دولتی در تهران؟اگر بدونم نتیجه می دهد ادامه میدهم حتی قوی تر از قبل اما هرچی فکر میکنم میبینم بهتر از این نمیشوم.

جواب : رتبه ی شما در آزمون سنجش حدود 7000 بوده است. با توجه به این رتبه و معدل خوب سال قبل شما و توضیحاتی که در پیام های شماره 5 و 6 دادم، واقعاً برایم عجیب است که چرا جنین حرفی می زنی!!!

بچه ها، چرا متوجه نیستید! مطالعات پراکنده ای که تاکنون داشته اید، فقط انباشتگی اطلاعات ایجاد می کند، اما منجر به نتیجه گیری نمی شود. این برنامه های سوم و چهارم هستند که توان شما را کاربردی کرده و نتایج شما را دگرگون خواهند کرد. تا آزمون های متعدد و هدفمند، ندهید نتیجه ی واقعی خود را بدست نخواهید آورد.

 

سوال شماره 6 : سلام استاد 
الف - من در آزمون ۲۰اردیبهشت ترازم ۴۵۶۵شد و رتبه معادل ۴۷۹۳هست اما من واقعا میخوام به رتبه ۱۰۰۰برسم به نظر شما اگر من این دوره باقی مونده رو عالی بخونم و امتحانات نهایی رو هم خوب بدم امکانش هست؟(البته نگفته نماند که من تا الان هم خیلی خوب درس خواندم و به موضوعات تسلط دارم)
دوم اینکه میخواستم بدونم با توجه به این آزمون هایی که از خودمون میگیریم میشه رتبه ای رو تخمین زد؟
ب - مسئله بعدی اینکه من شیمی رو زیاد میخونم و حتی به متن کتاب مسلطم اما نمی توانم در سنجش درصد خوبی بگیرم و درصد من این سری ۱۵شد میخواستم بدونم چیکار باید بکنم؟البته من نمیدونم چرا از حل کردن مسئله می ترسم و نمیدونم چطوری درستش کنم
ج- راستی یه چیزی که من رو خیلی خوشحال میکنه اینه که با انجام کنکور های ادبیات طبق برنامه شما درصد من از اولین آزمون که ۳۰شد با رفع تقریبی نقاط ضعف به ۷۰رسیده است امکانش هست عمومی ها وهمچنین اختصاصی ها هم در برنامه ی بعدی اینگونه شوند؟

جواب : الف البته من که نفهمیدم بالاخره رتبه در سهمیه ات چقدر بوده !!! ولی اگر آن را 4700  فرض کنیم. اگر برنامه ی پیشرفته را جدی اجرا کنید، صد درصد امکان کسب رتبه ی 1000 وجود دارد.

ب- شیمی آزمون سنجش کمی از کنکور سخت تر است. اگر در آزمون های خانگی درصد شیمی شما در همین حوالی است، وضع شیمی شما خوب نیست. اما اگر در کنکورهای خانگی درصد حوالی 40 است فعلاً جای نگرانی نیست. اما در هر حال باید شیمی را جدی گرفته و کتاب درسی را خوب بلد شوی. در ارتباط با حل مسئله های شیمی باید مثل ریاضی با تست زنی وسیع بر روی آن ها تسلط پیدا کنید.

ج- بله حتماً امکانش هست. اصولاً سیستم های مطالعه آزمون تاثیر مهمی در نتیجه ی تمامی دروس دارند. به شرط آن که داوطلب بی سواد نباشد. (یعنی بالاخره باید حداقل 50 تا 60 درصد مطالب درس را بداند و بعد از این سیستم ها استفاده کند).

 

سوال شماره 7 : با توجه به معدل سال یازدهمم(7000) و تراز قلمچی و این رتبه ی ۲۰اردیبهشت سنجش 
خیلی دلم میخواد روحیمو نبازم و با قدرت ادامه بدم اما آرزوهایم با واقعیت یکی درنیومد، کسیم نیستم که نخونم اصلا و تلاش نکنم و از اول سال مو به موی برنامتون را انجام دادم، به نظرتون با این رتبه امید داشته باشم به امیرکبیر؟علم و صنعت؟خواجه نصیر؟
اختصاصی هایم بین ۲۰تا ۳۰و عمومی هایم:ادبیات ۴۰عربی ۳۵دینی ۶۰زبان ۱۵
چکار کنم؟!

جواب : البته بعداً باید راجع به مو به مو اجرا کردن برنامه های من توضیح دهی! اما نگران نباش با توجه به رتبه ات لطفاً برنامه ی پیشرفته ی مطالعات دوره ی سوم را با دقت اجرا کن.

درصد هایت در وضعیت مناسبی برای پیشرفت قرار دارند (یعنی خیلی با هم متفاوت نیستند) معمولاً این گروه از بچه ها به سیستم های آزمون مطالعه خیلی بهتر جواب می دهند و از شانس نتیجه گیری بالایی نیز برخوردارند. پس حواست را جمع کن. الان مهمترین بخش اجراهای درسی شماست. با دقت و قدرت آن ها را تا روز آخر پیش ببر. اگر شجاع و جدی باشی حتی رتبه ی 1000 هم در دسترس شما خواهد بود.

 

سوال شماره 8 : سلام.مثلا شما در برنامه برای مطالعه ی فصلی‌ و حل تعدادی تست از آن ۱۵۰دقیقه وقت گذاشته اید.
من خودم معمولا زودتر از تایم شما این کار را انجام میدهم ولی با خودم میگویم حق این درس ۱۵۰دقیقه بوده و به خاطر همین تعداد تست بیشتری میزنم یا به طور ناخودآگاه سرعت مطالعم پایین میاد تا اون ۱۵۰پر شه...به نظر شما اینکار خوبه؟یا اینکه وقتی مطالعه و تست پیشنهادی از آن فصل تمام شد سراغ کار بعدی برویم؟

جواب : یا تست بیشتر بزنید و یا سراغ کارهای اضافی دیگر بروید. اما کند کردن مطالعه برای آن که 150 دقیقه ی مندرج در برنامه پر شود را هرگز انجام ندهید.

بچه ها اگر می توانید از برنامه جلو بیافتید و دوره های بیشتری انجام داده و امتحانات بیشتری از خودتان بگیرید. مواظب باشید این برنامه ها مانع پیشروی سریع تر شما نشوند.

 

سوال شماره 9 : سلام استاد ببخشید نمیدونستم چطور بهتون دسترسی داشته باشم بنظرتون سوالات ریاضی فیزیک زمین گزینه دو هاوسنجش های پارسال وامسال رو برسی کنم وبااین کار درصدهام بالاتر میره واین که دوباره کنکور های سال های پیش روبزنم یانه ممنون میشم جواب بدین.

جواب : بله می توانید این سوالات را در قالب آزمون از خودتان امتحان بگیرید. دوباره زدن تست های کنکورهای سال های قبل ضروری نیست.

شما دانش آموز بسیار توانایی هستی. تعجب می کنم که نمی دانستی چگونه باید به من دسترسی داشته باشی!!! خوشحال می شوم هر سه روز یکبار از طریق این سایت مشکلات خودت را با من در میان بگذاری.

 

سوال شماره 10 : سلام آقای موحد
با این تراز سنجش خیلی اعتماد بنفس و انگیزم کم شده. و این ۱سال تمام تلاشم این بود که تو زیرگروه ۲قبول شم
میشه حداقل درصدهای دروس و بفرمایید که شاید برای بدست آوردنشون بیشتر تلاش کنم
مرسی

جواب : چون هنوز آزمون گیری های متوالی و منسجم موجود در برنامه را اجرا نکرده ای به نتیجه ی سنجش خودت کاری نداشته باش.

درصد های لازم برای قبولی در داروسازی دانشگاه شهید بهشتی

عمومی ها حدود 70 درصد  زمین شناسی 20 درصد  بقیه ی اختصاصی ها حدود 60 درصد

درصد های لازم برای قبولی در داروسازی در یکی از شهرهای ایران حتی پردیس های خودگردان

عمومی ها حدود 60 درصد زمین شناسی 20 درصد  بقیه ی اختصاصی ها حدود 50 درصد

 

سوال شماره 11 : سلام 
نتيجه ازمون ٩٣ داخل رو براتون گذاشتم و از من سوال كرديد:
اول اينكه من زمان ازمون رو ٣:٤٥ دادم
رياضي:٣ سوال بي دقتي
٢سوال هندسه هست كه حذفش كردم
١سوال رو بلد نبودم
٢سوال هم هست كه من فكر ميكنم نظام قديمه و پاسخش رو هم اصلا نفهميدم
زيست:٥سوال بي دقتي
بقيه هم اشكال بود
فيزيك:٢ بي دقتي
١بلدنبودم
شيمي:٣ بي دقتي
بقيه هم يا طولاني بود يا بلد نبودم
بعد يك مسئله ديگه:
اقاي موحد نژاد من گاهي فك ميكنم كه همون كه شما گفتيد خدايي نكرده ٤٥٠ بشم حالم واقعا بد ميشه و نگران ميشم طوري كه نميتونم درس بخونم چكار كنم؟

جواب : چطور به آن جایی که گفتم رتبه ات باید دو رقمی یا یک رقمی بشود فکر نمی کنی!!! منفی بافی را کنار بگذار. یکی از ملزومات گرفتن رتبه های استثنایی پرهیز از رفتارها و انگاره های منفی و بی منطق است.

دفعه ی بعد زمان آزمون، همان 4 ساعت و 10 دقیقه باشد. پس با آزمون های خانگی مانند یک کنکور واقعی برخورد کن. حتی توصیه می کنم یک صندلی دسته دار (شبیه آن چه در مدرسه و حوزه های آزمونی است) خریداری کرده و در خانه با روپوش و مقنعه از خودت امتحان گرفته و در زمان برگزاری امتحان تصور کنی که واقعاً در جلسه ی کنکور نشسته ای. پس لطفاً زمان ها را کم نکن.

ممکن است اگر با زمان طبیعی آزمون می دادی شرایط بسیار متفاوت بود و آن بی دقتی هایی که به آن ها اشاره کردی کمتر می شد. یا آن سوالات به قول خودت طولانی را هم حل می کردی.

اما سوالاتی را که بلد نبودی ببین از چه مباحثی بوده و اگر لازم می دانی، آن مباحث را خوانده و از منبعی مناسب که دارای تست های سطح بالایی است تست زنی کن.

اگر حواست را جمع کنی نتیجه ات فوق العاده می شود. آرام و صبور باش و بعد از هر امتحانی فکورانه نتیجه گیری کن که چه کاری باید انجام دهی که آزمون بعدی بهتر شود.

 

سوال شماره 12 : سلام، من برنامه پیشرفته شمارو دیدم و میخوام انجام بدم ولی تو درسی مثل فیزیک احساس میکنم برنامه عادی برام بهتره، چون ضعیف ترم، از نظر شما اشکالی نداره برای فیزیک از برنامه قبلی بجای برنامه پیشرفته استفاده کنم؟
سوال بعدیم اینه که درصد زیستم بین 50 تا 60 هستش هم سنجش و هم آزمونایی که از دور دنیا میزنم، بیشتر مشکلمم از زیست دهم هستش باید این مشکل رو از طریق تست زنی بیشتر حل کنم یا کتاب رو بیشتر بخونم؟ روانشناسی دانشگاه تهران یا بهشتی هم میخوام.

جواب : عیبی ندارد در فیزیک برنامه ی قبلی را اجرا کن و برای بقیه از برنامه ی پیشرفته استفاده کن.

اول کتاب زیست شناسی دهم را خوب بخوان و بعد از یک کتاب مناسب مانند گاج طلایی و یا موج آزمون که سطح تست های بالاتری دارند تست بزن.

حواست را جمع کنی و آزمون های مندرج در برنامه را با دقت برگزار کرده و رفع اشکال کنی ان شاء الله روانشناسی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی را قبول می شوی.

 

سوال شماره 13 : سلام آقای موحد نژاد...
من صبح هم سوال فرستادم؛اما فکر میکنم پاسخ ندادید.
در درس ریاضی به مشکل برخوردم؛مخصوصا ریاضی پایه.احساس میکنم چیزی به یاد نمیارم و این موضوع رو از تست های کتاب دور دنیا امتحان کردم.قادر به پاسخگویی نبودم در حالی که همیشه ریاضی از بهترین درصدام بوده...من یادم میاد آزمون 16 آذر قلمچی،80% ریاضی زدم و در حالی که بقیه درصدام خوب نبود یا حتی جمله شما رو یادمه که گفتین افتضاح،ترازم بالای 6200 شد...
واقعا روی ریاضی حساب کردم...دوباره مطالعه سریع داشته باشم؟
من واقعا همه امیدم به حرفای شماست که میگین میتونم رتبه زیر 500 بیارم.امیدوارم رو سفیدتون کنم....!

جواب : سوال صبح را زمانی فرستاده بودی که من دیگر مشغول به پاسخگویی سوالات شده بودم. برای همین هم سوال شماره 1 متعلق به شماست!!! جالب است که این بار توضیحات کامل تری داده ای. من در سوال شماره 1 توصیه کردم از خودت آزمون بگیری تا ببینی آیا واقعاً ریاضی پایه از یادت رفته است یا نه؟ خوب حالا می گویی که این کار را کرده ای و معلوم شده واقعاً یادت رفته ! خوب حالا راهکار چیست؟

خیلی ساده همانطور که در برنامه می بینی به ازای هر دو آزمون ریاضی چند روز برای رفع نقایص به شما زمان داده ام. در بخش رفع نقایص بخش هایی از ریاضی پایه را که فکر می کنی یادت رفته است را به تدریج بخوان تا دوباره باز آوری شده و چون برنامه دوباره از شما می خواهد که از خودتان امتحان بگیرید معلوم خواهد شد که آن بخش ها درست شده اند یا خیر. اگر مشکل حل شده بود به سراغ اختلالات بعدی ریاضی خودتان بروید و این کار را تا یک هفته مانده به کنکور، طبق برنامه تکرار کنید.  

اگر وافعاً این 45 روز را خوب درس بخوانی خیالت راحت باشد من به تو قول می دهم رتبه ات بهتر از 500 شود.

 

سوال شماره 14 : سلام اقاي موحد خسته نباشيد تو مدرسه كه باهاتون حضوري صحبت كردم بهم گفتين تعداد غلط هاي زيادي داري و بهم پيشنهاد كردين سوال هايي را كه مطمئن هستم و جواب بدهم در ازمون سنجش فروردين ماه ٢٠٠٠٠ بودم و سعي كردم در ازمون بعدي غلط هايم را كمتر كنم و تو ازمون ٢٠ارديبهشت به ١٨٠٠٠رسيدم. 
جديدا هم نمي توانم تمركز كنم و فكر ميكنم هيچي قبول نميشم 
ايا احتمال داره تغذيه شهيد بهشتي قبول شم؟؟؟؟

جواب : در سنجش فروردین رتبه ی معادل کنکور 26000 بوده است اما در سنجش اردیبهشت 19000 پس شما 7000 رتبه پیشرفت داشته اید. این پیشرفت با اجرای دقیق برنامه ها ادامه خواهد یافت. اما این که به حوالی رتبه ی 2800 که برای تغذیه شهید بهشتی لازم است برسید احتمال زیادی ندارد. رتبه ی شما بخوبی تا حدود 5000 هم می تواند بهبود یابد و با این رتبه می توانید تغذیه ی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات و یا پرستاری علوم پزشکی ایران و خیلی از رشته های دیگر را قبول شوید. پس بیخودی خیال نکن هیچی قبول نمی شوی. جدی باش.

 

سوال شماره 15 : سلام اقای موحد نژاد....این برنامه جدید که دادین یه قسمتاییش نوشته که مثلا مروری بر فصل های 1 و 2 حسابان میخواستم بدونم لازم نیست که تست بزنیم؟

جواب : تصمیم با خودتان است. بعضی ها دروس ریاضی و فیزیک را از روی جزوه مرور می کنند و بعضی ها با تست زنی به مرور آن اقدام می کنند. هر دو روش مطلوب است.

 

سوال شماره 16 : سلام.وقت به خیر
رتبه در سهمیه آزمون ۳۰فروردین من ۱۵۰۰و در ۲۰اردیبهشت ۲۸۰۰شد . درصدهایم بهتر بود در اردیبهشت و حتی رفتار در آزمونم بهتر شد و از حواس پرتی هایم کم کردم اما نتیجه بدتر شد (متوجهم به خاطر اینکه بقیه بهتر عمل کردن رتبه ی من بدتر شده)
کنکورهایی که در خانه برگزار می کنم نتایج خیلی بهتر است با اینکه با خستگی بیشتر نسبت به سنجش ها آزمون می دهم(استرس ندارم سر آزمون)
نسبت به وضعیتم سردرگم شدم.ممکن راهنماییم کنید لطفا

جواب : رتبه ی معادل 30 فروردین 1950 و در 20 اردیبهشت 2950 بوده است.

نوسان در نتایج آزمون ها طبیعی است. دختر خوب نگران نباش، بخصوص اگر نتایج آزمون های جامع خانگی بهتر باشد نشانه ی خوبی برای آینده است.

اگر آزمون های خانگی با هدف پیدا کردن نقاط ضعف و رفع آن ها انجام گیرد. (همانطور که در برنامه های دوره ی سوم و چهارم ملاحظه می شود) پیشرفت بسیار زیادی را در نتایج شما ایجاد خواهد کرد. اگر دقت کنی و جدی باشی رتبه ات به سادگی به زیر 1000 خواهد رسید. پس جدی باش و هرگز تردید به ذهنت راه نده.

 

سوال شماره 17 : سلام آقای موحدنژاد وقتتون بخیر
میانگین درصد های من در سه کنکوری که از کتاب دوردنیا دادم به این شکله:
ادبیات:۸۳%
عربی:۸۴%
معارف:۷۴%
زبان:۸۱%
ریاضی:۵۸%
زیست:۷۰%
فیزیک:۷۴%
شیمی:۶۴%
در دو آزمون سنجشی هم که دادم ریاضی و شیمی از بقیه دورس اختصاصیم پایین تر بودن، به نظرتون اگه فقط برنامه پیشرفته شما رو اجرا کنم، کلا دورس اختصاصیم مخصوصا شیمی و ریاضی چقدر پیشرفت میکنن؟؟
با توجه به اینکه قبلا هم با شما صحبت کرده بودم شما فرموده بودید که من میتونم رتبه ای حدود زیر ۲۰۰یا ۳۰۰بیارم، هنوزم نظرتون همینه که تو این مدت باقی مونده میتونم چنین رتبه ای بیارم یا اگه نه چه کار خاص دیگه ای لازمه که انجام بدم؟؟ چون من حتما امسال می خوام پزشکی یا دندانپزشکی قبول بشم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

جواب : قبلاً هم عرض کردم که از درصد های آزمون های خانگی خود حدود 7 درصد کم کنید و بعد رتبه ی خود را با استفاده از سایت قلم چی بررسی کنید. الان رتبه ی میانگین شما در این آزمون ها حدود 1300 پیش بینی می شود. جالب است که رتبه ی معادل کنکور سنجش شما نیز حدود 1260 است.

بنابراین وضعیت فعلی شما همین است.

من این همه به شما می گویم که باید آزمون های تکی درسی بدهی و نقاط ضعف خود را بررسی کرده و رفع نمایید و وعده کردم در این حالت حدود 20 تا 25 درصد بر نتایج شما افزوده شود. (البته چون شما خیلی قوی هستی حدود 15 تا 20 درصد بهتر می شوی). حالا خودت حساب کن. آیا نمی توانی به رتبه های زیر 500 برسی. صد درصد می توانی. عجله نکن و دقیق کارهایت را انجام بده و فکرهای بیخودی نکن و باز هم با من در تماس باش.

 

 سوال شماره 18 : سلام روزتون بخیر...
من بازم اومدم....
میخوام شجاعانه یه اعتراف کنم.ساعت مطالم از نیمه های اردیبهشت پایین اومده و میدونم که این فاجعه است.الان دوباره به خودم اومدم اما همش احساس میکنم دیر شده و فایده نداره....

جواب : دختر خوب، تو رشته ات انسانی است. فقط کافی است روزی 12 تا 13 ساعت و به طور جدی و بدون وسواس درس بخوانی با توجه به این که همین الان رتبه ات حدود 1900 پیش بینی می شود، به راحتی می توانی به رتبه ی زیر 500 برسی. کار را که کرد آن که تمام کرد. یک هندوانه را از مغازه ای با فاصله ی 1000 متر با خانه اتان خریده اید و دارید آن را به منزل می برید. خیلی بد می شود که 30 متری خانه از دستتان بیافتد. سفت و محکم این هندوانه را دو دستی بچسبید و کار را به آخر برسانید.

 

سوال شماره 19 : سلام خسته نباشید.
ببخشید من تویه این برنامه ای که دادید برایه یه سری از درسا مثل فیزیکو دیفرانسیل وقت زیاد میارم به نظر شما بیشتر تست بزنم یا برنامرو جلوتر پیش برم؟

جواب : خودت باید تصمیم بگیری. اگر احساس می کنی هنوز روی تست ها مسلط نیستی، تست بیشتر بزن و اگر مسلط هستی کارهای دیگر را انجام بده و زودتر برنامه را تمام کن. در ضمن منتظر قبولی شما در دانشگاه شریف هستم.

 

سوال شماره 20 : سلام آقای موحد نژاد
نماز روزه‌هاتون قبول باشه
من با برنامه دارم پیش میام و خب وضعیتم بد نیست ولی بعد از هر آزمون جامع به غلط هام که نگاه میکنم کلی غصه میخورم!!!غلط ها و نزده های من بسیار بسیار سوالای ساده و پیش پا افتاده این که بعد از درصدگیری،بدون بررسی و نگاه کردن به پاسخنامه تو تایم کم میتونم گزینه صحیح رو بزنم.عدد«دو» زیاد و کم میبینم.داده ای از سوال رو کلا نمیبینم و از این قبیل حواس پرتی‌ها.این اتفاق در طول سال خیلی خیلی کمتر رخ میداد و الان به طور عجیبی داره تو دو درس ریاضی و فیزیک که نقاط قوت من بودن نمود پیدا میکنه.(اینکه سوالارو بلدم و واسم آب خوردنن و این اتفاقا میفته،اذیتم میکنه.)فیزیکی که من در ۹۴داخل «به راحتی» میتونستم بالای ۸۵بزنم رو به ۶۸رسوند!!!!اگه چیزهایی بودن که بلد نبودم خیالم راحت تر بود چون میرفتم روشون کار میکردم و نتیجه میگرفتم ولی این مشکل واقعا میترسونتم!
(مادربزرگ من ۱۷اردیبهشت فوت شدن.ولی من تمام تلاشمو کردم که ناراحتیم تاثیری در روند برنامم نذاره؛به هر حال فکر کردم که بهتره این رو هم بگم)

جواب : درگذشت مادر بزرگ عزیزتان را تسلیت عرض می کنم.

نگران نباش. این مشکل با برگزاری آزمون های متعدد خانگی و سنجش و قلم چی برطرف می شود. اگر دوست داری آزمون های جامع قلم چی را هم ثبت نام کن.

یک بار که آزمون جامع دادی زمان های پاسخگویی به هر درس را برایم با دقت مشخص کن. یعنی یک گزارش زمانی کامل از یک آزمون جامع را از شما می خواهم. با من در تماس باش و اطلاعات دقیق تری به من بده تا بیشتر به شما کمک کنم. یادت باشد، حداقل رتبه ی شما دو رقمی است ولی ببینیم آیا می شود آن را تک رقمی کرد.

 

سوال شماره 21 : سلام
می دونم که قبلا گفتین که احتمالش نیست کنکور عقب بیوفته ولی خیلی بحث این شده که عقب میوفته و این داستانا.میگن آموزش پرورش موافقت کرده و حتی تلویزیونم زیرنویس کرد.هنوزم امکانش نیست ؟

جواب : همانطور که انتظار می رفت دو فوریت آن در مجلس رای نیاورد و این موضوع بکلی منتفی شد. بنابراین کنکور در روزهای 13 و 14 تیرماه 98 برگزار می شود.

 

سوال شماره 22 : براي قبولي مهندسي صنايع شهيد بهشتي چه رتبه و درصدهايي لازمه؟

جواب : دانشگاه شهید بهشتی رشته ی مهندسی صنایع ندارد. اما برای قبولی در مهندسی صنایع دانشگاه صنعنی خواجه نصیر تهران (که هم سطح شهید بهشتی است) به رتبه ای در حدود 1700 نیاز است. درصد های آن : عمومی ها حدود 60 درصد و اختصاصی ها حدود 40 درصد

 

سوال شماره 23 : سلام 
من برای درس خوندن استرس دارم البته استرسم یه مدلیه که نمیزاره درس بخونم و بعد از کمی درس خوندن مجبور میشم ولش کنم نمیدونم چیکار کنم و اینکه اگه من در دوران امتحانات نهایی فقط دوازدهم رو تست بزنم اشکالی داره؟
از طرفی میخوام کنکور رتبه هزار بیارم ایا میتونم؟

جواب : اگر بر اساس برنامه ی دوره سوم مطالعاتی (ونه پیشرفته ی آن) عمل کنید خود بخود همین اتفاق می افتد. نگران نباش رتبه ی سنجش شما 6000 بوده و اگر حواست را جمع کنی و در دوره ی سوم مطالعاتی دروس پایه و دوازدهم را بخوبی یاد بگیری (منظورم یادگیری 100 درصد مطالب نیست بلکه اگر 75 درصد مطالب را به خوبی یاد بگیری نیز کافی است) و برنامه ی چهارم مطالعاتی را که آزمون هابی متعددی در آن است را بخوبی اجرا کنی رتبه ات به راحتی به زیر 2000 خواهد رسید.

 

سوال شماره 24 : سلام .من از روز 2/24 به شدت حالم بد شد، و هنوز هم با توجه به این دکتر رفتم حالم خوب نشده و نمیتونم درس بخونم حتی برای امتحان خرداد هم به سختی کتاب و تموم میکنم و برنامه شمارو هم نتونستم اجرا کنم ،الان علاوه بر اینکه حالم بده ، استرس عقب افتادن از برنامه شما رو هم دارم ، باید چیکار کنم ؟

جواب : اولاً ان شاء الله حالت خوب می شود. ثانیاً برنامه ی من خصوصاً در گروه انسانی به گونه ای طراحی شده است که اگر برخی از نقاط آن اجرا نشوند، دوباره در همان برنامه و یا برنامه ی بعدی تکرار خواهند شد. پس نگران نباش و سعی کن کمتر عقب بمانی، ولی از عقب ماندن نترس.

 

سوال شماره 25 : سلام اقای موحد من میدونم از اول سال کم کاری کردم رتبه سنجش 20 اردیبهشتم که واقعا خیلی بد شد. من داروسازی می خواستم حتی اگه شده ازاد یا پردیس شهرستان به نظر شما تو این زمان باقی مونده میشه دارو قبول شد؟ و این که من برنامه ی پیشرفترو نمیتونم اجرا کنم چون نصف بیش تر درس های دوازدهم اولین بار هست میخونم و خیلی وقتمو میگیره اگر با همون برنامه عادی برم جلو میتونم دارو قبول شم یا نه؟

جواب : رتبه ی سنجش شما حدود 18000 است. بنابراین با توجه به زمان باقیمانده رسیدن شما به رتبه هایی در حدود 2700 برای قبولی در حتی داروسازی های پردیس شهرستان ها  کم است. تلاشت را بکن اگر داروسازی نشد، برو سراغ رشته ی شیمی و بعد اگر امکانات مالی داری، به همایش آشنایی با رشته های دانشگاهی من اگر بیایی روش تبدیل آن به داروسازی را در خارج از کشور به شما یاد خواهم داد و اگر چنین امکانی نداری از رشته های خوب دیگر تجربی استفاده کن. اگر هم نمی خواهی، یادت باشد که تو یک دختر جوان هستی و به سادگی می توانی برای سال بعد خودت را آماده کنی و اگر جدی باشی می توانی در رشته ی مورد علاقه ات قبول شوی. حالا بجای اینکه 24 سالگی داروساز شوی 25 سالگی داروساز شو!

 

سوال شماره 26 : سلام. بدترین رتبه(سقف رتبه طبق سال ۹۷یا جدیدترین آمار) برای قبولی دندانپزشکی در:
دانشگاه تهران(روزانه) چنده؟
دانشگاه شهید بهشتی(روزانه) چنده؟
دانشگاه آزاد تهران چنده؟

جواب : دانشگاه تهران : 220

شهید بهشتی : 180

دانشگاه آزاد : حدود 1200

 

سوال شماره 27 : سلام بابت تست هایی که در باکس قرار دادین گفتین به دلخواه خودمون میتونیم اون چنتا تست رو انتخاب کنیم.من میخوام نظر شما رو بدونم.به نطرتون بریم سراغ تست جدید یا غ ن های قبلی؟

جواب : واقعاً می گویم تشخیص با خود شماست. بخدا بهتر است خودتان نظر دهید!

 

سوال شماره 28 : سلام استاد خسته نباشین ببخشید میخواستم ببینم آزمون های جامع گزینه ی دو بهترند یا سنجش؟چون بعضی از اساتید میگن قلمچی بهتره بخاطر جامعه ی آماریش و بعضی ها میگن گزینه ی دو بدلیل استاندارد تر بودن و مطابقت بیشتر با کنکور ممنون میشم کمکم کنین؟؟؟

جواب : هر کدام از این آزمون ها معایب و محاسن مخصوص خودشان را دارند. در مجموع اول سنجش (بخاطر شباهت برخی از سوالات آن با کنکور،اگر چه سنجش در نحوه ی بودجه بندی و سطح بندی سوالات شلخته است) بعد قلم چی و بعد گزینه 2 (البته ناگفته نماند که سوالات گزینه 2 استاندارد تر از قلم چی است اما متاسفانه جامعه ی آماری آن کم است)

 

سوال شماره 29 : سلام اقای موحد نژاد ببخشید از سوالای زیاد من.....مدرسه ما از 7 تا ساعت 1-1:30 گفتن که میتونید بیاین مدرسه به نظر شما الان به دلیل نزدیکی به کنکور خونه بهتر یا مدرسه..؟..........
یه سوال دیگه اینکه شما برای تمرین تشریحی چه کتاب کاری رو پیشنهاد میکنین؟

جواب : اگر در خانه می توانید درس خواندن را از ساعت 7 صبح شروع کنید و جدی و متمرکز درس بخوانید خانه بهتر است. اما اگر می خواهید دیر از خواب بیدار شوید، حداقل بخاطر این که مدرسه از شما می خواهد که ساعت 7 آن جا باشید مجبور می شوید صبح زود از خواب بیدار شده و ساعت 2 بعدازظهر هم که به خانه بروید می توانید استراحت کرده و دوباره از ساعت 4 به کوب تا 1 نصف شب درس بخوانید.

در نهایت تصمیم با شماست.

برای تمرین تشریحی کتاب های بنی هاشم خوب هستند.

6- پیام شماره 8 ان شاء الله در تاریخ شنبه 4 خرداد ماه 1398 بعد از ساعت 7 بعدازظهر منتشر می گردد. (اینبار 4 روز بعد قرار پیام گذاشتم چون می خواستم آزمون سنجش 3 خرداد برگزار شده باشد و نتایج آن هم به دست شما رسیده باشد، تا اگر سوالی راجع به این آزمون داشتید به آن ها نیز پاسخ دهم)

7- برای همگی شما آرزوی سعادت و موفقیت و سرافرازی را دارم.

موحد نژاد