پیام شماره 6 (تاریخ شنبه 98/2/28)

 

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 6 (شنبه 28 اردیبهشت ماه 1398)

 

1- خسته نباشید.

2- برنامه ی ورژن پیشرفته ی دوره ی سوم مطالعاتی را امروز صبح اول وقت، برای مدارس شما ارسال کردم. امیدوارم به دستتان رسیده باشد. تاریخ آغاز این برنامه از فردا صبح است.

3- مواظب باشید که اگر این برنامه با شما سازگاری دارد از آن استفاده نمایید.

4- به امید خداوند بزرگ برنامه هایی را در طول این 47 روز برای شما تدارک دیده ایم (چه نوع عادی آن و چه نوع پیشرفته ی آن) که ذهن شما را کالیبره کرده و از پراکندگی خارج می کند و امکان کسب نتایجی بسیار فراتر از امروز را فراهم خواهد ساخت.

5- فکر می کنم بالاخره اطلاعیه ی مربوط به انتخاب رشته نیز روز چهارشنبه اول خرداد ماه منتشر شود. مواظب باشید که اگر می خواهید حتماً با من انتخاب رشته داشته باشید آن را مطالعه کنید.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : ما دبير حسابانمون يك مجموعه سوال به صورت تعدادي ازمون جامع حسابان كه هر ازمون حدود ١٨ سوال داشت رو بهمون دادن و گفتن تا الان اينارو حل كنيد و تا اول خرداد يعني از بيست ارديبهشت تا يك خرداد آزمون هارو مرور كنيد و دوباره بررسي كنيد از يك خرداد بريد سراغ سوالات كنكور سراسري و اونارو در روزهاي زوج بزنيد و روزهاي فرد جزوه بخونيد و هفته ي اخر خرداد هم دوباره اون هارو مرور كنيد و بررسي كنيد.سوالم اينه كه الان به برنامه ي شما عمل كنيم يا برنامه ي دبير؟ميانگين خودم تو درس حسابان ٥٠٪هست.

جواب : از مجموعه تست های 18 تایی دبیرتان حتماً استفاده کنید، اما در سازمان دهی برنامه، بر اساس برنامه ی من پیش بروید. دبیر شما باید در نظر می گرفتند که در خرداد ماه (ایام امتحانات نهایی) برگزاری آزمون جامع 4 ساعت و 10 دقیقه ای به صورت یک روز در میان و بعد هم رفع اشکال این آزمون ها امکان پذیر نیست.

 

سوال شماره 2 : من از اول ماه رمضان روزه گرفتم و برنامه ی مطالعاتی هم انجام دادم

ولی امروز ضعف شدیدی داشتم و راستش نتوانستم به خیلی از برنامه برسم.چون کلاس هم داشتم.

و همینطور که ما به کنکور نزدیک میشویم استرس من دوچندان میشود.روزهای اتی هم انقدر پر است که نمیتوان این کارهای نکرده را به آینده موکول کرد.نظر شما در این باره چیست؟

جواب : نقش روزه تمرین تقویت اراده است. برخی از کارهای نکرده را می توان اصلاً انجام نداد. وسواس نکن و بعضی از دروس خوانده نشده را حذف کن. آنگاه می توانی 70 تا 80 درصد مطالب را به جای 100 درصد بلد باشی و از این 70 تا 80 درصد 50 تا 60 درصد نتیجه بگیری. همانطور که اراده ی روزه گرفتن داشتی با کمک خدا ان شاء الله با قدرت درس هایت را هم بخوبی بخوان.

           

سوال شماره 3: یه سوال داشتم.درصد های من توی آزمون سنجش ۲۰اردیبهشت اینطور بوده:

ادبیات :۵۸/۷عربی:۵۷/۴معارف ۴۵/۴زبان :۴۸ریاضی :۴۵/۶زیست :۳۴فیزیک:۴۶/۷شیمی :۲۸/۳

زیستم و شیمی ام خیلی پایینه و نمیدونم چکار کنم...و رتبه در سهمیه ام ۷۰۰۰اومده . فکر میکنم دیگه شانسی برای قبول شدن توی رشته های خوب مثل دارو و فیزیوتراپی رو ندارم دیگه.

چکار کنم تا همه درسام بیست تا سی درصد بالاتر برن ؟؟اصلا میشه همچین چیزی اتفاق بیوفته؟؟!!! (توی این زمان کم)؟!

جواب : بله امکان دارد. باید همت به خرج داده و از تمامی توانایی خودت  برنامه ی اجرای برنامه ی پیشرفته ای که امروز فرستادم استفاده کنی. اجرای دقیق این برنامه زحمت دارد. اما شما با 47 روز تلاش جدی می توانی آرزوهایت را بر آورده کنی. در سیستم های آزمون مطالعه که در برنامه ی شما آورده شده است، اصولاً هدف افزودن 20 تا 25 درصد به نتیجه ی شماست.

در ضمن لازم است که برای زیست شناسی از کتاب گاج طلایی برای تست زنی استفاده کنی. شیمی ات هم خوب است و با تمرین و آزمون های مکرر بهتر می شود. ببینم چکار می کنی.

 

سوال شماره 4 : من تا اینجای کار هیچی درس نخوندم.رشتم ریاضی هست اما باید تجربی کنکور بدم.باید هم پزشکی قبول بشم.اگه هم نشم خانواده بر علیه من قطعنامه می دند و...کلاس های مدرسه رو تماما بازی کردم.وضعیت تمام درس هام ضعیف هست. آیا می توانم تو این چند روز باقی مانده کاری کنم؟اگه جواب بله است لطفا به من راه کار بدید.من باید چه برنامه ای رو اجرا کنم؟چون مسلما برنامه ریاضی که دارم جوابگو برایم نیست.می توانم از درس زیست حذفیات داشته باشم؟حتی اگه من نمی توانم قبول بشم لطفا جواب سوال هابالا رو بدید که حداقل من تلاشم را بکنم.

جواب : شانس شما برای قبولی در رشته ی پزشکی بسیار کم است. ولی غیر ممکن نیست. شاید تو با توجه به بازیگوش بودنت دختر باهوش و سریعی باشی که اگر به صورت جدی به درس خواندن اقدام کنی پیشرفت خیلی زیادی داشته باشی. نگران خانواده نباش آن ها ممکن است نق بزنند اما همیشه پشتیبان تو خواهند بود.

چون خودت گفتی که دلت می خواهد تلاشت را بکنی و چون شاید از آن دسته آدم هایی باشی که گفتم. پس زود باش کاری که باید بکنی این است که حداکثر 3 تا از فصل های دشوار زیست شناسی را حذف کنی. بقیه ی درس ها هم که کمابیش مشترک است. در برنامه ای که به شما داده ام، اگر سرعت مطالعه ات بالاست، برنامه های من را بجای 13 ساعت در 10 ساعت اجرا کن و 3 ساعت مطالعه ی اضافی را برای زیست شناسی کنار بگذار. تمام تلاشت را بکن. اگر هم نشد عیبی ندارد بگذار برای سال بعد.

ولی یادت باشد که باید از اول کارها را جدی بگیری. برایت آرزوی موفقیت می کنم.

 

سوال شماره 5 : توی پیام قبل وقتی گفتم توی زبان مشکل جدی دارم فرمودین که روی متن سه تا کتاب مسلط بشم که اینکارو من خیلی وقت پیش انجام دادم ولی بازم توی زبان پیشرفتی نداشتم.حتی این سنجش آخر رو 8 درصد زدم . و بالاترین درصدی که تونستم توی زبان قلمچی بگیرم یکبار توی دی ماه و 56 درصد بود با اینکه نهایت توجه رو به اون درس کرده بودم.روی واژگان کتاب کاملا تسلط دارم اما توی تست و متن بیشتر اوقات به کارم نمیان . حتی چون توی لیسنیگ هم خوب نیستم مطمئنم امتحان نهایی رو از 8 نمره لیسنیگ شاید 2 یا 3 نمره بگیرم و از اینکه این درس رو بیوفتم به شدت وحشت دارم.

جواب : من گفتم وقتی بر روی متن سه کتاب مسلط شدی، بعد از آن وقت تست زنی است. یعنی از الان به بعد باید هر روز تست زنی زبان را به صورت ویژه به میزان 45 دقیقه در روز در برنامه ات قرار دهی. برای تست زنی از کتاب کیاسالار و کنکورهای سال های پیش استفاده کن. بنابراین لازم است اطلاعات زبان خودت را از حالت پراکنده و غیر کاربردی از طریق تست زنی منظم کاربردی کنی.

 

سوال شماره 6 : سلام خسته نباشید. دوست داشتم نظرتون رو راجع این درصدها و این رتبه بدونم و اینکه چیکار کنم بهتر بشه. این رتبه با چیزی که من میخوام خیلی فاصله داره.؟؟؟؟ (رشته های زیرگروه ۲رو میخوام)

ادبیات 74/7

عربی 45/4

دینی 57/4

زبان 37/4

زمین 37/4

ریاضی 54/5

زیست 54/7

فیزیک 56/7

شیمی 38/4

رتبه در سهمیه: 4021

رتبه در زیرگروه ۲: 3345

جواب : وای چقدر خوب شد که برایم پیغام گذاشتی. درصد های مندرج در کارنامه ی شما از پایه ی بسیار مناسبی برای نتیجه گیری برخوردار است. شما در آستانه ی قبولی در داروسازی هستی. با اجرای برنامه ی پیشرفته و انجام دقیق سیستم های آزمون مطالعه به طور حتم نتیجه خواهی گرفت. فقط یادت باشد اگر برنامه را اجرا کردی و باز هم وقت اضاقی داشتی تست های بیشتری بزن. از شما حداقل توقع دارم روزانه 13 ساعت درس بخوانی. اما به تو قول قبولی در داروسازی می دهم. اگر در نتیجه گیری دچار اختلال شدی من را از طریق همین وب سایت در جریان بگذار.

 

سوال شماره 7 : ببخشید من نوسان موج دوزادهمو وقتی معلممون درس داد جدی کار نکردم

راستش تو برنامه های بعدیم خیلی خوب نرسیدم بهش

الان تقریبا خرد خرد خوندمش ولی تستای خود جزورو فقط کار کردم که مهمم بودن

شما گفتید درس جدید نخونید یعنی الان نوسان موج تست زدنش فایده نداره؟ اخه نمیتونم حذفش کنم چون گفتن تعداد سوالاش زیاده تو کنکور

جواب : این که درس جدید نخوانید بیشتر مربوط به دروس پایه است و به دروس پایه ی دوازدهم مربوط نمی شود. این فصل، فصل مهمی است و در امتحان نهایی هم اهمیت دارد. پس حتماً آن را بخوان.

 

سوال شماره 8 : خسته نباشید. من حدودا ۳برابر برنامه شما رو اجرا میکنم ولی چند وقته ساعت مطالعه ام حدود ۱۱و نیم هست!! هرچی فکرمیکنم چرا اینجوری شده دلیلش رو پیدا نمیکنم. میشه بگید چکار بکنم تا درست بشه؟

جواب : وقتی سه برابر برنامه ی من را اجرا می کنی، مظمئن باش که همین 11 و نیم ساعتی که می خوانی برایت کافی است. اصلاً و ابداً نگران نباش. در ضمن با توجه به رتبه ی بسیار خوبی که داری الان لازم است با آزمون گیری های متعدد عیوب احتمالی خودت را پیدا کرده و در آزمون دهی متبحر شوی. باز هم من را در جریان وضعیت خودت قرار بده. یادت باشد حق تو رتبه ی دو رقمی است.

 

سوال شماره 9 : برای رفع خستگی روحی چیکار باید بکنم ؟

من تو عید اتفاقاتی برام افتاد که به کلی روحم رو خسته کرده هرکاری بگید کردم تا این خستگی از بین بره اما نشد میشه به من راهکار بدید ؟

همین باعث میشه که نتونم درس بخونم اگرهم بخونم بیشتر از 3 تا 5 ساعت نمیشه

از این وضعیت خسته شدم

جواب : من که خبر ندارم چه اتفاقاتی افتاده است. اما اگر این اتفاقات تمام شده که فقط لازم است خودت را به برنامه وصل کنی و راه را ادامه دهی. با توجه به رتبه ای که در سنجش آورده ای دختر توانایی هستی و شانس رسیدن به رتبه های خوب را داری.

اما اگر این اتفاقات تمام نشده است. لازم است که به مدت 47 روز خودت را از هر حاشیه ای کنار کشیده و بعد از کنکور با قدرت به رفع و رجوع این حواشی بپردازی.

بخشی از این خستگی روحی ناشی از احساس از دست دادن زمان است. آدم وقتی حس می کند وقت زیادی را از دست داده حالش گرفته می شود. اگر در جلسه ی آخر من حضور داشتی من در آنجا گفتم که برای ریاضی ها از همین الان هم به شرط جدیت فوق العاده، می توان کاملاً به رتبه های خیلی خوب امیدوار بود.

 

سوال شماره 10 : سلام ، وقت بخیر.

آقای موحد ، من تا به حال زمانبندی شما رو برای ماه مبارک اجرا نکردم . به نظرم مفید اومد و نیاز به راهنمایی دارم.

با توجه به:

1-گذشتن 11 روز از ماه مبارک

2-شروع امتحانات نهایی و لزوم آمادگی جسمانی سر ساعت 8 تا 10 صبح.

آیا می تونید به صورت فردی برایم توصیه ای داشته باشید که هرچه سریعتر بتونم با روال ماه رمضان به نتیجه مطلوب برسم ؟

آقای موحد ، چند وقت پیش ، توی مدرسه حضوری باهاتون صحبت کردم و خواستم که به من در زمینه حفظ تمرکز کمک کنید و از من ، رتبه در سهمیه سنجش 30 فروردین رو پرسیدید که حدود 10000 بود . به من گفتید که این حالت طبیعیه و به خاطر اینکه رتبه در سهمیه تو اینقدر زیاد شده ، مغزت داره به تو فرمان میده و درس خوندن رو بی فایده جلوه میده . از طرفی خیلی سخته که برای من به طور شخصی راهکاری ارائه کنید و بهترین کار اینه که نهایت تلاشت رو بکنی و اگر تهش دیدم که نمیشه ، بگم : ( به جهنم!)

تو این مدت ، نهایت تلاشم رو کردم که این افکار رو دور کنم و در نهایت ، سنجش 20 اردیبهشت ، وضعیت رتبه در سهمیه من بهتر شد و رتبه در سهمیه من 7517 و در نتیجه این فکر ها هم کمتر ولی هنوز هم این فکر ها مانع تمرکزم میشن . تو این بین ، از روش های متعددی استفاده کردم از جمله یادداشت گذاشتن در حد یک الی یک و نیم خط در مورد چیزی که الان مطالعه می کنم ولی همچنان ، وقتی که یادداشت برداشتن کمی طولانی میشه ، دوباره تمرکزم بهم میریزه . می تونید بهم کمک کنید ؟

راستی ! من دانش آموز سال دوازدهم شما هستم و توی باکس معدل سال سوم ، معدل حدودی ترم یک امسالم رو نوشتم .

جواب : برای ماه رمضان اتفاقاً با توجه به امتحانات قویاً همان رفتاری را که در پیام شماره 3 ارایه کرده ام را توصیه می کنم.

رتبه ات واقعاً بهتر شده است. چون در آزمون سنجش 30 فروردین رتبه مشابه کنکورت 13000 محاسبه می شد و الان 7800 به این می گویند یک پیشرفت جانانه. آفرین

اگر به همین منوال پیشروی کنی رتبه های زیر 2500 هم برایت قابل دسترس خواهد بود. پس شیطان را لعنت کن و با تمام قوا این چند هفته را نیز تلاش کن. مطمئن هستم که تمرکز شما به خیلی زود به شما باز خواهد گشت. اگر بر نگشت دوباره به من پیام بده. ولی برمی گردد!

آخ آخ تازه فهمیدم در قسمت معدل به منوال سال های پیش نوشته ام معدل سال سوم!!!! منظورم معدل پایه ی دوازدهم است!!! خنگ بازی در آوردم. سوالات را که جواب بدهم می روم و آن را درست می کنم. باید به مغزم بگویم 35 سال گذشته را فراموش کند!!! همین الان فایلش را در مغزم deleteمی کنم!!! از همه انتظار دارم بدافزارهای مغزی خود را deleteکنند.

 

سوال شماره 11 : من در طول سال ترازای قلم چیم ۴۸۰۰بوده ولی روانشناسی سراسری میخوام و درسی که خیلی مشکل دارم زیستم هستش و اصلا درصدش بالا نمیره عمومی هام بالای ۶۰هستش ولی شیمی و فیزیک و ریاضیم در حد ۳۰ تا ۴۰.یکی اینکه میخواستم بدونم برای اینکه درصدام بالا بره باید چیکار کنم؟بیشتر بخونم یا تست بزنم؟دوم اینکه میخواستم بدونم نهایتا برای سراسری تهران و یا جاهای دیگه باید چه رتبه ای بیارم؟

جواب : برای تست زنی در زیست شناسی از کتاب هایی استفاده کن که سطح تست های آن بالا باشد.(مانند گاج طلایی و یا موج آزمون). برای این که درصد هایت بالا برورد باید روش مطالعه آزمون را اجرا کنی که در برنامه های دوره سوم ، دوره سوم پیشرفته و دوره ی چهارم وجود دارند. بنابراین شما هم باید بخوانی و هم تست زنی کنی.

ما در ریاضی و فیزیک و عربی و زبان بیشتر تست می زنیم و کمتر می خوانیم و در دروس ادبیات و دینی و زیست و شیمی بیشتر می خوانیم و فقط 30 تا 40 درصد از وقت خود را صرف تست زنی می کنیم.

رتبه لازم برای روان شناسی دانشگاه تهران حدود 2000 برای دانشگاه شهید بهشتی حدود 2800 و برای دانشگاه علامه طباطبایی حدود 3500 و برای غیر انتفاعی های تهران تا حداکثر حدود 12000

 

سوال شماره 12 : آزمون ٩٣ داخل

فارسي ٧٦

عربي ٧٦

ديني ٨٧

زبان ٧٠

رياضي٧٢

زيست٦٩

فيزيك٨٩

شيمي٧٧

نظر شما چيست؟

منبع: دوردنيا

جواب : برای شما نتیجه چندان خوبی نیست. ببینم تست هایی را که غلط پاسخ دادی را بلد نبودی یا اشتباه کردی. تست های نزده را بلد نبودی یا وقت کم آوردی. اگر هنوز ایرادات علمی داری باید روی آن ها کار کنی و این ایرادات را برطرف کنی.

می دانی که وقتی در خانه از خودت امتحان می گیری، باید حدود 7 درصد از هر کدام از درس ها کم کنیم تا بتوانیم بر اساس آن تخمین رتبه داشته باشیم.اگر این تصحیح را انجام دهیم رتبه ی احتمالی حدود 450 بدست می آید. خودت می دانی که از این حرف ها خیلی خیلی قوی تری. لازم است سیستم های آزمون مطالعه را بسیار جدی گرفته و نقطه ضعف های خودت را برطرف کنی. اگر مرتب باشی قطعاً رتبه ات دو رقمی و شاید هم یک رقمی خواهد بود. با من از طریق همین وب سایت در تماس باش.

 

سوال شماره 13 : من براي درس زيست واقعا تلاش مي كنم و بطور مرتب مطالعه كتاب و تست زني دارم نتايج تست هاي درس به درس واقعا خوبه ولي وقتي توي ازمون دوردنيا و سنجش ميرم زياد غلط ميزنم.

اخرين بار سنجش رو ٧٥ زدم، چطور ميتونم غلط ها رو كمتر كنم؟!

جواب : با توجه به رتبه ی سنجش، شما غیر از زیست شناسی یکی دو تا مشکل دیگه هم باید داشته باشی! شما دختر بسیار توانایی هستی و هنوز تا رسیدن به سطح مطلوب خودت که رتبه ای حدود 200 است فاصله داری. بنابراین با استفاده از سیستم های آزمون مطالعه نقاط ضعف خود را پیدا کرده و همه ی آن را برطرف کن. اگر جدی باشی قول می دهم رتبه ات به 200 برسد.

اما در مورد زیست شناسی با توجه به درصد 75 سنجش، اگر در آزمون های دور دنیای خانگی درصد شما باز هم حدود 70 درصد است، معنی آن این است که هنوز تسلط کامل برارتباط بین مطالب مختلف در این درس را نداری. بهترین روش برای ترمیم آن، پاسخگویی به تست های دشوار و بررسی جواب های نادرست در کتاب درسی است(نه فقط در پاسخ نامه ی کتاب تست). بنابراین تست های چالشی و جدی شما را در یادگیری و ارتباط مطالب مندرج در کتاب زیست شناسی توانمند می کند.

این کارها را انجام بده اگر مشکلی داشتی حتماً باز هم برای من پیام بگذار.

 

سوال شماره 14 : من طی دوران امتحانات نهايي ميخوام براي درس هاي اختصاصي دوازدهم بيشتر تست بزنم

ميخواستم بپرسم به نظر شما در شيمي و رياضي از تست هاي قديمي خودم (غلط نزده هاي قبلي)استفاده كنم يا بهتره كتاب تست جديد بزنم؟(كتابهاي جمع بندي شيمي خيلي سبز/IQ دوازدهم رياضي)

(درس شيمي رو توي ازمون فروردين سنجش ٤٠٪و ارديبهشت٣٠٪زدم و رياضي فروردين٢٠٪و ارديبهشت٦٠٪)

جواب : آفرین، نتیجه ی سنجش 20 اردیبهشت شما خیلی خوب بوده و امیدوارم با اجرای دقیق برنامه ها رتبه ی شما به حدود 100 تا 300 برسد.

برای شما زدن تست های قدیم و جدید فرقی ندارد. آنطور که خودت صلاح می دانی عمل کن. فقط یادت باشد که باید با گرفتن آزمون های متعدد شیمی از کتاب دوردنیا در چهار ساعت گروه ریاضی و کتاب 20 آزمون تا کنکور خوشخوان نقطه ضعف های خودت را در این درس پیدا کرده و روی آن ها کار کنی. تست زنی های فصلی باید به تدریج جای خودشان را به تست زنی های آزمونی بدهند. شما با این روش در شیمی حدود 30 تا 40 درصد به نتیجه ات اقزوده خواهد شد. فقط باید تمام وقت مشغول باشی و هیچ وقتی را از دست ندهی.

در ریاضی هم باید با برگزاری آزمون های متعدد از کتاب هایی مانند 20 آزمون تا کنکور نقاط ضعف خود را پیدا کرده و آن ها رفع کنی. آنوقت خواهی دید که در ریاضی بیش از 25 درصد رشد خواهی داشت.

 

سوال شماره 15 : سلام امروز آزمون داخل ۹۳را برگزار کردم.عمومی هایم بالاست.ولی اختصاصی هایم اصلا شرایط خوبی ندارد مخصوصا ریاضیات

به طور کلی اختصاصی هایم در رنج ۲۰ تا ۳۰است

.به نظر شما در این ۴۰روز چه کار میتوان انجام داد که حداقل به ۵۰برسم؟

البته من قبلا با شما حضوری هم صحبت کردم.من دانش آموز کار نکرده ای نیستم.برای دروس اختصاصی هم دست و پا زیاد زدم ولی خوب نتیجه اش فعلا همینی است که به شما گفتم.

اگر کمی اختصاصی هایم را بالاتر بیاورم رتبه ام از این رو به اون رو میشه.تخمین رتبه ی امروزم ۳۵۰۰شد.

جواب : خوب شد با من تماس گرفتی. دختر خوب من خودم را کشتم تا به بچه های گروه ریاضی بگویم که بالا بردن درصدهای آن ها با استفاده از برنامه های من (خصوصاٌ برنامه ی پیشرفته) کاملاً امکان پذیر است. من رسماً اعلام کردم اجرای این برنامه ها 20 تا 25 درصد بر نتایج شما خواهد افزود.(البته احتیاط کردم وگرنه ممکن است خیلی بیشتر هم اثر بگذارد). من به شما قول می دهم در ریاضی و فیزیک اگر حرفم را گوش کنی درصد هایت از 50 حتماٌ بالاتر خواهند بود. در شیمی نیز اگر واقعاً شیمی سنجش را 20 تا 30 می زنی که همین الان شیمی کنکورت بین 30 تا 40 است و با همان روشی که گفتم درصد آن خیلی بالاتر خواهد رفت. پس زود باش.

 

سوال شماره 16 : تو حذفیات عربی فرآیندهای واجی کاملا حذف شده اما توی دور دنیا ازش سوال اومده به نظر شما لازمه اونارو بخونیم؟

برای آمار استنباطی هم یه بخش هاییش همینطوری حذف شده ولی ازش سوال اومده.

جواب : اولاً رتبه ی سنجش ات خوب شده و قدرش را بدان و سعی کن با اجرای برنامه ها رتبه ات را به زیر 500 برسانی و ثانیاً خوب شد این سوال را پرسیدی.

بچه های خوب حتماً لازم است فهرست حذفیات کنکور را ببینید. هر مبحثی که در فهرست حذفیات باشد، قطعاً از آن سوالی طرح نخواهد شد و اگر هم بشود سازمان سنجش مجبور به حذف آن خواهد بود. بنابراین جواب هیچ سوالی نمی تواند مستقیماً در فهرست حذفیات وجود داشته باشد. می شود گزینه ی غلط را از حذفیات داد. اما گزینه ی درست نباید جزئی از حذفیات باشند.

بنابراین نیازی به مطالعه ی حذفیات نیست. اما گاهی مرور سریع حذفیات بر توانایی ما در درک بهتر برخی از دروس مانند شیمی اثر می گذارد. بنابراین می توانید حذفیات را مرور کنید، اما لازم ندارید آن ها را کاملاً یاد بگیرید.

 

سوال شماره 17 : من گاهي در ادبيات به تناقضي بين جزوه دبير و كتاب خيلي سبز بر ميخورم

ايا منبع موثقي موجود است؟

جواب : در درس ادبیات اختلاف نظر بین علمای این درس بسیار شایع است. به نظر من دیدگاه آقای شاهین زاد بر خیلی سبز ارجحیت دارد.

 

سوال شماره 18 : سلام من در درس شیمی کمی مشکل داشتم و درصدم پایین بود با تست زنی و مطالعه روزانه درصدم در شیمی به حدود 60رسید ولی الان که زمان کافی ندارم که روزانه شیمی بخونم به شدت درصدم افت کرد و حدود 20شد هر روز که نمی تونم 10فصل شیمی رو بخونم چیکار کنم که درصدم بالا بمونه و افت نکنه؟؟؟؟

جواب : دختر خوب، با مقایسه ی معدل سال پیش و رتبه ی سنجش ات تو چقدر خوب پیشرفت کردی. حتی همین که با کار کردن روی شیمی به درصد 60 رسیدی فوق العاده عالی بوده است.

شما لازم نیست همه ی شیمی را هر روز بخوانی. اگر آزمون شیمی جامع از خودت بگیری قبول داری که هم همه ی شیمی ات دوره می شود و هم اشکالاتت را پیدا خواهی کرد و هم هدفمند به رفع این اشکالات خواهی پرداخت. در نتیجه با اجرای برنامه هایی که در اختیارت گذشته شده آینده ی درخشانی خواهی داشت. فقط مواظب باش تا آخر کار دست از تلاش بر نداری.

 

سوال شماره 19 : شما تو جلسه راجع به امتحان های عمومی حرف زدینو واسه درس ریاضی و فیزیک صحبت کردیناما راجع به زیست نگفتین.اگه ممکنه تو ضیح بدین؟؟؟؟؟؟؟

می خواستین واسه ریاضی هم کتاب معرفی کنیدکه گفتین اطلاع میدین

من تو طول سال کم کاری کردم خوندم ولی خیلی نخوندم از عید شروع کردم درس خوندن.قبل از اون هفته ای ۳۰تا ۴۰ساعت می خوندم.از عید تقریبا روزی ۱۰تا ۱۱ساعت می خونم.ولی با این حال نتیجه سنجشم خیلی بد شده.من می خواستم دندون پزشکی آزاد قبول شم تهران.ولی عمومیام اصلاً خوب نیست و نمی دونم باید چی کار کنم میشه راهنمایی کنین.ممنون میشم

میانگین دروس عموم تفریبا ۳۰-۴۰درصد هست

جواب : زیست شناسی را باید تا کنکور حداقل 3 بار دیگر دوره کنید. باید از منابع دشوارتر (مانند گاج طلایی و یا موج آزمون) نیز تست بزنید تا نسبت به سوالات ارتباطی تسلط بیشتری پیدا کنید. بعد باید از خودتان امتحانات 50 سواله ی زیست شناسی بگیرید تا نسبت به روش آزمون دادن و حدود زمانی آن تسلط پیدا کنید.

برای ریاضی می توانید از موج آزمون استفاده کنید. آزمون های 30 سوالی مندرج در برنامه سوم و یا چهارم را نیز از خودتان بگیرید.

من در برنامه ی شما پیشنهاد کرده ام که دروس عمومی هر روز خوانده شود. اگر این کار را تا روز برگزاری کنکور انجام داده و با گرفتن امتحانات عمومی مندرج در برنامه و پیدا کردن نقاط ضعف خود آن ها را برطرف کنید. درصد عمومی های شما بسیار پیشرفت خواهند کرد.

 

سوال شماره 20 : من با مسائل شیمی خیلی مشکل دارم یا از نظر مفهوم یا محاسباتی که نتونستم سرعتم رو بالا ببرم و مجبور به حذف شدم و وقتی از روش تخمین در بعضی از مسائل استفاده کردم اغلب جواب غلط در میومد. در پیام های قبل به یکی از بچه ها گفته بودید روی دوازدهم سرمایه گذاری کنه و دروس پایه رو در حد متوسط یاد بگیره. من کاملا متوجه نشدم در حد متوسط یعنی دقیقا چیکار کنم و روی چه قسمت های باید کار کنم؟ اگه مسائل رو حذف کرده باشم و در برنامه شما از اون فصل ۵۰تست باشه باید همه ی تست ها رو بزنم یا اینکه با توجه به اینکه مسئله کار نمیکنم میتونم از تعدادش کم کنم و روی قسمت های دیگه از روی کتاب و جزوه بیشتر وقت بذارم یا برم سراغ درسهایی دیگر.( درصد مورد هدفم ۴۰درصد است)

البته بعضی از مسائل مثل آنتالپی رو میتونم با سرعت حل کنم. و مسائل دوازدهم رو میخواهم در حد نهایی کار کنم.

جواب : همین که خودت می گویی مسائل آنتالپی را می توانی حل کنی، خودش نشان می دهد که شما در حل برخی از اقسام مسائل دچار مشکل هستید. پس آن دسته از مسائلی که با حل آن ها مشکل جدی دارید را حذف کرده و حتی در برنامه ی من نیز آن ها را حدف کرده و از مسائلی که آنها را حذف نکرده اید، تست زنی کنید.

کار کردن در سطح متوسط یعنی این که من فصلی را بخوانم و وقتی به سراغ تست زنی در آن می روم از یک منبع متوسط بتوانم از هر 10 تست به 5 تای آن پاسخ درست بدهم. یعنی اگرچه مطلب را بلدم اما تسلط متوسطی بر آن دارم.

در ضمن بجنب رتبه سنجش ات در جایی است که اگر کارها را جدی بگیری و برنامه هایت را با قدرت انجام دهی امید رسیدن به رتبه های زیر 3000 را بخوبی داری. اگر مشکلی داشتی باز هم آن ها را با من در میان بگذار.

 

سوال شماره 21 : سلام اقای موحد نژاد..خسته نباشید

الان تقریبا 45 روز تا کنکور مانده من خودم هنوز خیلی امید دارم برای رتبه خوب....و اینکه استرس زیادی ندارم...و برنامه شماهم قراره از فردا شروع کنم..اینکه میخواستم بدونم هنوز هم امید برای زیر 1000 شدن داشته باشم یا نه ؟....یا اینکه استرس ندارم به نظرتون بده؟

جواب : این که استرس نداری اگر باعث کم درس خواندنت بشود بد است. ولی اگر بالای 12 ساعت درس می خوانی و استرس هم نداری که خیلی هم خوب است.

اگر واقعاً جدی باشی، با توجه به رتبه ی سنجش ات و با توجه به برنامه های تکنیکی که در اختیار داری حتی می شود قول این رتبه را به شما داد.

لازم است همیشه پیام های من را بخوانی و اگر لازم بود باز هم سوالات خود را از من بپرسی.

 

6- پیام شماره 7 ان شاء الله روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه بعد از ساعت 7 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

7- منتظر سوالات عزیزان خود هستم. موفق و پیروز باشید.

 

موحد نژاد