پیام شماره 52 (یکشنبه 7 مهرماه 99)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 52 (دوشنبه 7 مهرماه 1399)


1- سلام من دوباره آمدم، این بار با دستی پر ، به همه ی سوالات دریافت شده تا ساعت 8 صبح امروز پاسخ دادم. خدا را شکر.
2- پیام شماره 52 روز یکشنبه 14 مهرماه 1399 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
3- سایت من تا تاریخ جمعه 9 آبان ماه 1399 فعال بوده و آماده ی پاسخگویی به سوالات عزیزانم خواهد بود.
4- امیدوارم همواره سلامت و پر نشاط باشید. منتظر سوالات بعدی شما هستم.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : سلام،بنظر خودم من یه پروژه یا هرچی ناتموم به اسم کنکور دارم، میتونم بیشتر ازش یادبگیرم و دوباره امتحان کنم، اگه فکرمیکنید نتیجه گرفتن ازش وابسته به شانسه و احتمال هرچیزی هست توی پشت کنکور موندنم به شک میوفتم
رتبه ام خب...من همچین رتبه ای نمیخواستم خصوصا وقتی حتی رشته ای که میخوامم برم مشخصه(البته خیلیا الان همه مهندسیا رو زدن که یه چیزی قبول شن) مصمم تر میشم
دنبال یه تلاش هوشمندانه میگردم و خوشحال میشم بهم دراین رابطه کمک کنید
عذر بابت این پیام طولانی اما تا مشاوری مثل شما هست چرا به عنوان کسی که شاگردش بوده قدرشو ندونم و ازش سوالامو نپرسم...دوست داشتید بخاطرطولانی بودن پیام و محتواش منتشرش نکنید
ولی من مشکلی ندارم
الف) اول اینکه توی لغات خصوصا اونایی که یکم سختتر میشن خیلی مشکل دارم اکثرا غلط میزنم
مثلا صورت سوال میزنه...درکدام گزینه تعداد واژه های غلط کمتره بعد بین دوتا گزینه اصن آدم شک میوفته
چجوری باید درستش کرد؟
ب) تو کنکور برای غلط املایی متن داده بود باید کل متنو میخوندی بعد حتی گزینه ها هم یکی اختلاف داشت من که ایده ای برای این مسائل ندارم چجوری باهاشون باید برخورد کرد؟
پ) چه خاکی تو سرم برای آرایه های استعاره و مجاز بریزم؟راهی جزاینکه معروفاشو حفظ کنم و بقیشو بسپارم به شانس که امیدوار باشم سوال خوبی میاد راه دیگه ای هست؟
ت) از قرابت بگم براتون؟ که من اون کتاب نشرالگو رو ۵۰ تاشو زدم اما باز کلی غلط و نزده دارم توی قرابتام انگار با توکل به خدا تستای قرابتو زدم، چقدر درصدم خراب شد پیشنهادتون چیه؟
ث) توی زبان بیشتر با لغات مشکل دارم که به دنبالش کلوز تستمم خراب میشه (بیشتر شانسیه بستگی به دایره لغتم توی اون زمینه داره) پیشنهادی دارید که بتونم کاری برای لغاتم بکنم؟
ج) و درباره ریدینگ اینکه معمولا نصفشو غلط میزنم نصفشو درست...درستام متغیره و نمیدونم باید براش چی کار کنم تا از خوب زدنش مطمئن بشم، کاری به غیرازاینکه میگن هرشب یه ریدینگ بزنم هست؟
چ) توی مبحث هندسه اصلا توی کنکور بجز یک سوال بقیه رو نزده گذاشتم،گمونم کلا یه تغییراساسی و مفهمومی میخواد هندسم انگار باید دوباره بشینم بفهممش کلا فکرکنم با این حجم نزده بتونید درک کنید که هیچ ایده ای برای خوندنش ندارم به نظرتون چی کارکنم؟(توی هندسه ۱۲ ام مشکلی ندارم)
ح) میتونم بگم توی گسسته نظریه اعدادو خیلی خونده بودم،درصدامم بالا بود اما همه نظریه اعداد هارو نزده ول کردم چقدر این اتفاق ممکنه توی همه نظربیفته؟
من که باور نمیکنم اون همه خوندم اما هیچیشو نزدم
کاری میتونم برای نقاط قوتم بکنم که پایدارباشن؟
خ) یه مباحثی مثل تعداد دور درگراف باید از روی شکل جوابو بفهمی انگار عین هندسه هست و تفکر خوبی میخواد چی کارباید بکنم که این تفکر توی خودم قوی کنم؟
د) دررابطه با فیزیک حرکت شناسی مبحثی بود که من خیلی توش وقت گذاشتم و ادعا هم داشتم درصدهای خوبی هم میگرفتم اما تقریبا توی کنکور همش نزده موند، حس میکنم باید خلاقیت و ایده خوب برای حل سوالو توی خودم بزارم اما چجوری؟
ذ) مسائل فیزیک بنظرم نسبت به تعداد سوالات پرمحاسبه و وقت گیر بودن چجوری از خستگی ذهنمون کم کنیم؟ قبول دارم باید سریع مسئله رو آنالیزکنیم بعد بخشی یا حتی کل راهو توی ذهنمون بریم که بنظرم خطاش هم کمتره...من هم تمرین کردم اما واقعا آمادگی این همه محاسباتو توی فیزیک و بعدش شیمی نداشتم
ر) به نظرتون با توجه به این کنکور بهتره که روی مسائل تمرکز کنیم و بدون توجه به پاسخنامه دنبال راه سریع تری برای حل باشیم؟چقدر میتونه کمک کننده باشه
ز) درباره شیمی هم هنگ کردم وقتی اون همه محاسبه و سوال زیاد و چندخطی دیدم بجز سه تا تست حفظی که حتی یکیشم غلط بود چیزی نزدم و لبخند زدم و یاد تستهای نزده شیمی و فرار از مسئله افتادم و رفتم از جلسه بیرون، باز هم اعتراف میکنم گنجایش حل ۵۰ درصد مسئله هاهم نداشتم ولی باز اعتقاد دارم یه راهی هست که میشه درستش کرد
ژ) شما درکنارهمه اینها کسایی رو میبینید که ۸۰ ۹۰ درصد اینا رو زدن، زیاد به آی کیو و ژن و اینا اعتقاد ندارم بیشتر تلاش، اما باز کنکور هم برای سنجش چیزمعقولی نیست ولی از یه طرفی هم خیلی مهمه نتیجه گرفتن، میتونید با تجربتون توی چند کلمه یا جمله بگید چجوری میشه اوتقدر ظرفیت ذهنی داشت؟
جواب : الف- با نوشتن این لغات در دفتر کوچک سیمی معروفی که اول سال به شما یاد دادم و مرور گاه و بیگاه آن ها به تعداد بارای زیاد.
ب- باید زیادتر تست تمرین کنی.
پ- بله راه آن تمرین زیادتر و یادگرفتن لم پاسخگویی به آن هاست. همان کاری که معلم شما هم انجام داده است.
ت- باید بر روی متن کتاب و فلمروهای فکری کتاب مسلط باشی و بعد از آن حدود 400 تست قرابت استاندارد از کنکورهای سال های پیش به تدریج بزنی (مثلاً روزی 20 تا)
ث- بله لازم است سه کتاب زبان را بارها و بارها مرور و ترجمه کنید تا حضور ذهنی قوی در لغات آن بدست آورید. آنگاه با حل تست بر پاسخگویی به کلوزها مسلط شوید.
ج- اول باید بر متن سه کتاب مسلط شوی و بعد از آن نیز لازم است درک مطلب تمرین کنی ولی با زمان استاندارد.
چ- هندسه ی دهم و یازدهم نیاز به تمرینات آرام و طولانی مدت دارند. پس آن ها را بخوان و هر هفته 20 تست از هندسه دهم و 20 تست از هندسه یازدهم حل کن. بعد از 4 تا 5 ماه مشکل برطرف می شود.
ح- باید تمرین کنید تا تست های دروس ریاضی را در زیر یک دقیقه در خانه پاسخ دهید، وقتی بلدی و نمی زنی یعنی دست پاچه ای.
خ- فقط تمرین زیاد
د- باید یک روز در میان 10 تست از حرکت شناسی با زمان حدود 1 دقیقه به ازای هر تست بزنی (حداقل به مدت 3 ماه) تا هم سرعتت بیشتر شود و هم مغز به صورت خودکار پردازش عمیقی روی آن انجام دهد.
ذ- لازم است در منزل گاهی 100 تا 15 تست ریاضی و فیزیک را پشت سرهم و با زمان استاندارد پاسخ دهی تا مغز به این نوع فشارها عادت کند.
ر- بله
ز- باید تمرین کنید تا محاسبات مسایل شیمی را با سرعت بیشتری انجام دهید.
ژ- این ظرفیت ذهنی حاصل هوش بالای متوسط و تمرین بسیار زیاد در طول پایه های دهم تا دوازدهم است. بنابراین شما هم می توانید به آن برسید ولی باید بلافاصله دست به کار شده و برای کنکور سال بعد با تمام توان بخوانید و تست بزنید.


سوال شماره 2 : سلام اگر از امروز بخونم قبول ميشم؟
جواب : بله به شرط آن که مسیر درستی را برای درس خواندن انتخاب کنید و اختلال مهمی در روش های مطالعاتی خود نداشته باشید. مثلاً کند نباشید چه در مطالعه و چه در تست زنی (اگر چنین باشد باز هم قبول نخواهید شد). برای خودتان استراتژی داشته باشید. مثلاً این که لازم است دوره ی اول مطالعاتی من حداکثر تا پایان بهمن ماه تمام شود و بعد دوره ی دوم را در اسفند و نیمه ی اول فروردین تمام کنم و دوره ی سوم را از ..... و دوره ی چهارم را از .... و دوره ی پنجم را از .... در ضمن باید بدانید که هدف شما در هر دوره مطالعاتی چیست و ....
در هر حال امیدوارم شروع قدرتمندی داشته باشی و سال آینده به آرزوهایت برسی.


سوال شماره 3 : سلام آقاى موحدنژاد من تصميمم براى سال بعد خيلى جديه يكم نگران شدم چون هنوز باهام تماس نگرفتيد.من شديدا منتظرم امسال با شما كار كنم
جواب : الان دیگه تماس گرفته ام ، امیدوارم با هم به بهترین نتیجه برسیم.


سوال شماره 4 : میخوام بدونم رتبه امسال به رتبه سال بعد چه ربطی داره!!!
مگه آدم از اول شروع نمیکنه به درس خوندن!
پس چرا هی همه میگن غیر ممکنه و از این حرفا
درحالیکه این ادم بخواد با ی مشاوره خیلی خوب درس بخونه !
و اینکه کنکور ۹۹ بدترین ازمون عمرش بوده (میخوام بگم سوادش ۱۰۰۰۰ تا از رتبه ش بیشتره)
حالا اگر شما هم با حرفای بقیه موافقین بگین چرا و اینکه بگین اگه یکی بخواد پزشکی قبول شه تهران و شهرای خوب دیگه روزانه بودنشم مهم نیست امسال باید چه رتبه ای کسب کرده باشه؟؟
جواب : از نظر من فرق رتبه ی 10000 با 1000 گاهی فقط عدم توانایی کنترل احساسات و ذهن در جلسه ی کنکور است. نتیجه ی کنکور حاصل مجموع توانایی های علمی ، سرعتی و رفتاری داوطلب است. گاهی سواد علمی داوطلب رتبه ی 10000 حتی از 1000 هم بیشتر است اما در سرعت و یا کنترل رفتار و یا هر دوی آن ها توانایی محدودی دارد و در جمع عوامل به شدت از رقبا عقب می ماند.
تمام تلاشم را کرده ام تا این بنیان برانداخته شود و معلوم شود که اگر فردی با رتبه ای بسیار ضعیف نیز تحت پوشش مناسب قرار گیرد می تواند به نتایج بسیار خوبی دست یابد. دارم به شدت و با تمام قوا تلاش می کنم تا این پوشش را ایجاد کنم. وقتی این پروژه را انجام داده و آن را آکادمیک کنم، می توانم بگویم رسالت من به عنوان یک متخصص روان شناسی یادگیری به انجام رسیده است.


سوال شماره 5 : سلام میشه رتبه های سال ۹۸ و ۹۹ چند نفر از کسایی که باهاتون مشاوره خصوصی داشتند رو بگین! ممنون
جواب : قدیمی ها می گفتند لاف زدن در غربت کار آسانی است. بچه های خوبم مواظب باشید اسیر پیام های جاذب بدون سند نشوید. بنابراین فرقی نمی کند، اگر من بگویم در سال 98 از 9 داوطلب خصوصی 7 نفر پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی قبول شدند، آیا شما باید آن را باور کنید؟ بنابراین با پرس و جو در مورد افراد می توانید به نتیجه برسید.


سوال شماره 6 : سلام آقای موحد نژاد من رتبه در سهمیه ام حدود ۳۱۰۰ شده و رتبه در کشوری حدود ۵۱۰۰ ریاضیات و کاربرد خواجه نصیر روزانه احتمال قبولی دارم؟
جواب : ان شاء الله بله می توانید. فقط کمی لب مرز است.


سوال شماره 7 : سلام استاد خسته نباشید من رتبه امم ۳۵۱۱شده و برا انتخاب رشته پیش آقای ........ رفتم من هر چی گفتم دانشگاه برام مهم تره گفتن نه رشته ای که دوست داری برو منم طبق گفته خودشون اون ها چیندم و من فقط تهران ها زدم ولی خیلی خیلی نگران انتخاب رشته امم
مهندسی معدن امیرکبیر یا تهران خوبه به نظرتون رشته دخترونه ای هست
اگه میشه رشته هایی که با این قبول بشم وبگید روزانه و شبانه فقط میرم
جواب : هم دانشگاه اهمیت دارد و هم علاقه ی به رشته، در واقع اولویت یک رشته برای شما حاصل برایند قدرت دانشگاه و میزان علاقه ی شما به رشته است. پس نه قدرت دانشگاه به تنهایی حاکم بر انتخاب رشته است و نه علاقه ی به رشته.
مثلاً اگر شما به رشته ی معدن علاقه ی چندانی ندارید و آن را رشته ای پر دردسر برای خودتان می دانید، اگر چه دانشگاه امیرکبیر دانشگاه قدرتمندی است اما ممکن است شما آن را با رشته ای مورد علاقه (به فرض مهندسی کامپیوتر) در دانشگاهی ضعیف تر مثلاً دانشگاه علم و فرهنگ عوض کنید.
رشته هایی که در سطح رتبه ی شما هستند : مهندسی مکانیک و عمران دانشگاه الزهرا (س) – مهندسی نساجی و معدن در دانشگاه امیرکبیر – مدیریت های دانشگاه های تهران و شهید بهشتی و علامه و الزهرا (س) روزانه و شبانه و با در نظر گرفتن عنوان مدیریت ها – ریاضی و کاربردها و آمار و فیزیک در دانشگاه های شهید بهشتی و الزهرا (س)


سوال شماره 8 : سلام اقای موحدنژاد خسته نباشید...
من روز سه شنبه هفته قبل یعنی1مهر در گروه Bمشاوره 1400ثبت نام کردم اما تا به الان تماسی باهام گرفته نشده...میخواستم ببینم بازم باید صبرکنم تا باهام تماس بگیرن یا نه ...
ممنون بابت زحماتتون.
جواب : بالاخره تماس گرفتم این چند روزه سرم خیلی شلوغ بود. عذر خواهی می کنم.


سوال شماره 9 : سلام خداقوت ببخشید من 9000 شدم و برای انتخاب رشته میگن ک انتخاب های آرمانی و رویایی رو اول بزنین خب من الان اگر پزشکی و دارو ک میخوام شهرستان بزنم رو اول بزنم اگرچه میدونم ممکنه اصلا قبول نشم اما اگه این کارو بکنم درحالیکه من به دبیری و کلا آموزش خیلی علاقه دارم و دبیری رو بعد از پزشکی و دارو بزنم ،
میترسم که پزشکی و دارو که قبول نشم هیچ تازه دبیری و معلمی هم بسوزه
ممکنه این اتفاق بیفته؟ یا اینکه ببینن من اونارو قبول نشدم فرهنگیان که انتخاب بعدیم هست رو نگاه میکنن؟
الان من همینو میخوام بدونم ک اگ بیام دبیری و آموزش ابتدایی اول بزنم بعد پزشکی و دارو، احتمال اینکه دبیری قبول شم بیشتره یا اگ دبیری رو بعد از پزشکی بزنم؟ چون فرهنگیان هم برام مهمه و نميخوام از دستم بره
حالا شما بگین با این اوصاف کدوم رو اول بزنم
جواب : کامپیوتر سازمان سنجش همه ی رشته های شما را بررسی خواهد کرد و بالاتر قرار دادن آموزش ابتدایی تاثیری در افزایش شانس قبولی شما در برابر داوطلبان دیگر ندارد. بنابراین با خیال راحت پزشکی ها و آن هایی را که بیشتر از دبیری دوست دارید را بالای رشته های دبیری قرار دهید و بدانید که هیچ مشکلی برای شما پیش نمی آید.


سوال شماره 10 : سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه.خواستم به خاطر راهنمایی ها که کردین از شما تشکر کنم و اینکه راهنمایی های شما در به دست اوردن رتبه ام خیلی زیاد به من کمک کرد . وقتی که سایت باز شد و رتبه ام و دیدم از میان تمام راهنمایی های شما یاد این حرف شما افتادم : که ادم می تونه سر و صدا ها را تحمل بکنه و از میان این سروصدا ها رتبه خوبی کسب بکنه و واقعا این اتفاق افتاد.به هر حال بازم به خاطر راهنمایی ها و مشاوره هایی که به من گفتین خیلی متشکرم. امیدوارم همیشه سلامت باشید .
جواب : برای دختر خوب و عزیزم بسیار خوشحالم، از لطف و محبت شما نیز بی نهایت سپاسگزارم.


سوال شماره 11 : سلام سیستم کامپیوتر انتخاب رشته دانشگاه آزاد مثل انتخاب سراسری هست که توضیح دادین برامون؟
جواب : بله عزیزم از همان الگوریتم پیروی می کند. بنابراین انتخاب هایتان باز هم به ترتیب علاقه باشد.


سوال شماره 12 : من پیام قبلی براتون فرستادم میخواستم بدونم اگه شاهد حتی مصاحبه اش هم قبول بشم و نخوام برم محروم میشم نمیتونم درخواست بدم سازمان سنجش بقیه رشته ها باز نگاه کنه؟
جواب : شما در انتخاب رشته ی خود دانشگاه شاهد را در اولویت علاقه ی خود قرار دهید. در این حالت مشکلی پیش نخواهد آمد. فرض کنید مهندسی پزشکی دانشگاه شاهد در اولویت 62 شما باشد، رشته ی بعدی آن نیز مهندسی نساجی دانشگاه امیرکبیر، در این حالت شما لابد قبولی در مهندسی پزشکی دانشگاه شاهد را بیشتر از قبولی در نساجی امیرکبیر دوست دارید، بنابراین نباید نگران مصاحبه شدن و بعد پشیمان شدن خود باشید، چون رشته ی مورد علاقه تری در انتخاب های بعدی خودتان ندارید.
پس اگر می خواهید دچار مشکل نشوید الویت قرار گیری دانشگاه شاهد را در مجموعه ی انتخاب های خود مثل سایر رشته ها بر اساس علاقه و با دقت تعیین کنید.
در هر حال بدانید که اگر در مصاحبه ی دانشگاه شاهد شرکت کرده و قبول شوید و در زمان اعلام نتایج معلوم شود که اتفاقاً رشته های قبلی خود را در انتخاب رشته قبول نشده اید و در مثلاً انتخاب 62 خود در دانشگاه شاهد پذیرفته شده اید، مثل رشته های روزانه با آن رفتار خواهد شد و در صورت انصراف از انتخاب رشته های روزانه در سال بعد محروم خواهید شد.


سوال شماره 13 : توی انتخاب رشته بین چندتا چیز موندم میشه شما ترتیبشو بگین احتمال قبولی همشم دارم. خودم الان اینجوری زدم:
فیزیوتراپی علوم بهزیستی و توانبخشی، روانشناسی تهران، روانشناسی بهشتی، دامپزشکی تهران
هر۳تا رشته هم دوس دارم
البته قبلش فیزیوتراپی تهران و بهشتی و ایرانو زدم
جواب : چون هر سه را به یک اندازه دوست داری پس : اول فیزیوتراپی بهزیستی دوم دامپزشکی تهران و سوم روان شناسی تهران و بعد بهشتی


سوال شماره 14 : سلام، برای دانشگاه های خارج هنگام اپلای کردن تفاوتی داره از راه کنکور یا بدون کنکور وارد دانشگاه های ایران شدیم؟
و اینکه میشه کلا بگین چه چیزایی از ادم میخوان؟ مثلا معدل دبیرستان، رتبه کنکور و...
جواب : نه فقط در دانشگاه های خیلی سرشناس این موضوع اهمیت جدی دارد و یا زمانی که شما بخواهید با هزینه ی آن ها ادامه ی تحصیل دهید. بنابراین اگر با هزینه ی خودتان می رود مشکلی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های متوسط و خوب نخواهید داشت. 90 درصد دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج کشور در دانشگاه های متوسط و خوب درس می خوانند.پس نگران نباشید


سوال شماره 15 : من با رتبه ی ۲۳۰۰ منطقه یک الویتام و اینطوری چیدم بین اینا به کامپیوتر علاقه دارم ولی بقیرو بر طبق موقیت شغلی و مناسب بودن برای دختر ها چیدم
مهندسی کامپیوتر
مهندسی صنایع
مهندسی برق
مهندسی عمران
علوم کامپیوتر
مهندسی شیمی
مهندسی مکانیک
الف)اگه میشه الویتام و برحسب بازار کار برای خانم ها بچنین
ب)ارزشش رو داره مهندسی هارو بخاطر علوم کامپیوتر که یه رشته علوم پایس از دست بدم بخاطر اینکه به کامپیوتر علاقه دارم حتی شک داشتم بعد از مهندسی کامپیوتر بیارمش
پ)بجز مهندسی کامپیوتر که الزهرا و شاهدم زدم بقیرو نزدم الزهرا و شاهداش و با این حساب تو کدوم رشته ها و دانشگاه ها شانس قبولی دارم؟
جواب : الف - مهندسی کامپیوتر – مهندسی صنایع – مهندسی عمران – علوم کامپیوتر – مهندسی برق – مهندسی شیمی – مهندسی مکانیک (البته برای شما چیدم)
ب- از نظر من انتقال علوم کامپیوتر به زیر مهندسی کامپیوتر ایرادی ندارد.
پ- برای تمامی رشته های دانشگاه الزهرا (س) و شاهد شانس قبولی داری.


سوال شماره 16 : سلام اقای موحدنژاد. امیدوارم که حالتون خوب باشه
استاد رتبه در زیرگروه1 من 875 شده به نظرتون میتونم کامپیوتر علم و صنعت یا بهشتی قبول بشم؟ و ایا کامپیوتر خوارزمی و علامه طباطبایی خوب هستن؟
بین برق بهشتی و هوافضا شریف کدوم رو بنظرتون بالاتر بزنم؟ خودم برق رو بیشتر دوست دارم ولی شنیدم مهندسی بهشتی خیلی خوب نیست
جواب : به شما تبریک می گویم با این رتبه ی خوبتان. احتمال قبولی در کامپیوتر شهید بهشتی را دارید ولی قطعی نیست.کامپیوتر خوارزمی را حتماً قبول می شوید و دانشگاه خوبی است. دانشگاه علامه هم که اصلاً کامپیوتر ندارد.
هوا فضای شریف به شرط این که ذهن خلاق و کارآفرینی داشته باشی از جایگاهی خوبی برخوردار خواهد بود. در هر حال بین علاقه بیشتر به برق و علاقه کمتر به دانشگاه بهشتی و علاقه ی کمتر به هوافضا و علاقه ی بیشتر به دانشگاه شریف برایند گیری کرده و خودت تصمیم نهایی را اتخاذ کن.


سوال شماره 17 : زیست حضوری یا مجازی؟ سلام استاد . خدا قوت . لطفا پیاممو نشر ندید.............................................
جواب : نه از نظر من همان فیلم های موجود در آلا مناسب هستند و نیازی به شرکت در کلاس حضوری نیست.


سوال شماره 18 : من یک سری ورکشاپ پیدا کردم که احتمالا از این هفته پیگیر میشم و اونی که بهتر رو شرکت میکنم و بعد بقیه رو.
ضمن اینکه خوشبختانه همین هفته در فارماسیوتیکس یادمون دادن که از google scholar و pubmedو... برای جست و جوی مقالات استفاده کنیم. و خب تو دنیای رقابت این من رو از کسانی که بدون تحصیلات آکادمیک هستند جلو میندازه و میتونم اطلاعات بهتر و دقیق تری و پیشرفت سریع تری داشته باشم.
مجددا از لطف شما متشکرم?
جواب : عالی است، شماره ی تماسم برای شما ارسال خواهم کرد.


سوال شماره 19 : من دانشجوي دندان پزشكي هستم
ميخواستم بپرسم براي اينكه بخوام اين رشته رو در خارج از ايران به خصوص كشورهايي مثل كانادا ادامه بدم بايد از كجا شروع كنم؟
آيا امكان تحصيل رايگان يا با هزينه كم هست؟ من شنيدم دانشگاه هاي فرانسوي زبانش خيلي ارزون تر از انگليسي زبان هست اين موضوع ميتونه كمكم كنه كه سعي كنم از اونجا پذيرش بگيرم؟
بسيار متشكرم از وقت و اطلاعات گرانبهاتون
جواب : شما پس از دریافت مدرک دندانپزشکی در ایران باید برای معادل سازی مدرک خود در کانادا اقدام نمایید. معادل سازی مدرک دندانپزشکی در کانادا پروسه ای نسبتاً دشوار است. بنابراین از همین الان خودتان را آماده کنید. اگر می خواهید به ایالت کبک در کانادا بروید -هزینه ی تحصیل در آنجاحدود یک چهارم سایر مناطق است ولی رایگان نیست، البته می توانید مقداری هم کار دانشجویی داشته باشید- زبان فرانسه ی خود را تکمیل کرده و به صورت اینترنتی تلاش کنید تا با نوع و سطح سوالات مطرح شده در آزمون های معادل سازی آشنا شوید.


موفق باشید – موحد نژاد