پیام شماره 51 (یکشنبه 6 مهر ماه 99)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 51 (یکشنبه 6 مهرماه 1399)

 


1- بچه ها سلام
2- متاسفانه تعداد سوالات آنقدر زیاد بود و مشغولیات حقیر هم آنقدر فراوان که الان در این پیام به 33 سوال پاسخ می دهم و در پیام فوق العاده ای که فردا ساعت 10 صبح منتشر خواهد شد ان شاء الله به بقیه ی سوالات پاسخ خواهم داد. از این بایت از همگی شما عذر خواهی می کنم.
3- بچه ها در انتخاب رشته ی با کنکور دانشگاه آزاد شما باید فقط از رشته های مربوط به گروه آزمایشی خودتان برای انتخاب رشته استفاده کنید. البته اگر در کنکور زبان و هنر نیز شرکت داشته اید مانند کنکور سراسری می توانید از این رشته ها نیز در مجموعه ی انتخاب های خود استفاده کنید. بنابراین ریاضی ها و تجربی ها برای خودشان مدیریت و حسابداری و روان شناسی برندارند!!!
4- پیام شماره 52 فردا دوشنبه (7 مهرماه) بعد از ساعت 10 صبح به صورت فوق العاده منتشر خواهد شد.
5- امیدوارم خدای بزرگ و مهربان برای شما بهترین ها را مقدر کرده باشد.


پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام آقای موحد نژاد . خسته نباشید . می خواستم بدونم آخرین رتبه قبولی مدیریت مالی در دانشگاه آزاد در تهران چنده؟.ممنون
جواب : رشته ی شما تجربی است. یادت باشد در انتخاب رشته ی با کنکور دانشگاه آزاد، تجربی ها اجازه ی انتخاب رشته های گروه انسانی را ندارند. بنابراین درانتخاب رشته یدانشگاه آزد شما مجاز به انتخاب رشته های مدیریت و حسابداری و اقتصاد نیستید.


سوال شماره 2 : زیست شناسی سلولی مولکولی شاخه های مختلف داره؟
الان میکروبیولوژی جزو این رشتس یا یه رشته جداس؟ بعد دیدم نوشته بود بازار کارش خیلی خوب نیست. فرق شیمی محض و شیمی کاربردی چیه؟بین فیزیوتراپی و رادیولوژی کدوم بهتره؟
جواب : میکروبیولوژی جزیی از همان شش رشته است. بازار کار آن در کارشناسی ارشد و دکترا خوب است. فرق اندکی بین شیمی محض و شیمی کاربردی وجود دارد، شیمی کاربردی ها 17 واحد از کاربردهای شیمی در صنعت و بخش خدمات می خوانند و شیمی محض ها 17 واحد از تئوری ها و مطالب بنیادین شیمی که بیشتر نقش تحقیقاتی دارند را خواهند خواند. فیزیوتراپی برتری کاملی نسبت به رادیولوژی دارد.


سوال شماره 3 : سلام. خسته نباشین.
میشه شهریه ها رو برای نوبت دوم و پیام نور بگین. ممنون.
جواب : برای نوبت دوم  رشته ی تجربی بین 3 تا 6 میلیون تومان در سال و برای پیام نور بین 1 تا 2 میلیوت تومان در سال است.


سوال شماره 4 : سلام. با رتبه بیست وهشت هزار چه رشته ای توی دانشگاه دولتی تهران و قم میشه قبول شد؟
جواب : در گروه تجربی با رتبه ی 28 هزار برای دانشگاه های دولتی، فقط در رشته های علم اطلاعات و دانش شناسی نوبت دوم قم و فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی قم شانس قبولی دارید.


سوال شماره 5 : سلام آقای موحد نژاد می خواستم بدونم از کجا می تونیم بفهمیم با رتبه مون دانشگاه آزاد تهران یا شهر دیگه در رشته های دارو و دندانپزشکی و پزشکی قبول می شویم یا نه ؟ امسال نسبت به پارسال فرقی نداشته؟
جواب : تشخیص آن خیلی مشکل است، به نظرم رتبه ی دندان آزاد تهران حدود 1200 رتبه ی پزشکی تهران حدود 1500 و رتبه ی داروی تهران حدود 2000 باشد.


سوال شماره 6 : سلام من همونیم گفتم ۵۲۰۰ منطقه شدم و فیزیوتراپی میخواستم!!
علوم آزمایشگاه (روزانه – پردیس)
شانس قبولی دارم؟؟
جواب : برای علوم آزمایشگاهی دولتی برای شهرهایی مانند بابل و گرگان و سمنان و اراک و کرمان و .... شانس قبولی دارید و برای علوم آزمایشگاهی شهریه پرداز احتمالا در هر شهری بجز تهران از شانس بالایی برخوردار خواهید بود.


سوال شماره 7 : سلام آقای موحد نژاد . امیدوارم حالتون خوب باشه . داوطلب کنکور ۹۹ بودم اما قصد دارم مجددا ۱۴۰۰ کنکور بدم .الف )میشه لطفا بگین کتاباها چه در پایه و چه در دوازدهم کدوم درسا تغییرات داشتن ؟
ب) و در صورت تغییر خود کتاب درسی جدید رو تهیه کنم یا کتاب کمک آموزشی جدید تهیه کنم و تغییرات رو در کتابم اعمال کنم ؟
ممنون از راهنمایی های خوبتون
جواب : فقط کتاب های ادبیات دهم و یازدهم تغییر قابل ملاحظه داشته اند. به نظر من تمامی کتاب های کمک درسی سال گذشته ی شما دوباره قابل استفاده خواهند بود، حتی ادبیات.


سوال شماره 8 : سلام استاد من با رتبه ۳۵۰۰۰ می تونم رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های ازاد و غیرانتفاعی تهران قبول شم ؟
جواب : با توجه به این که رشته ی شما تجربی است، فقط از مهندسی پزشکی های بدون کنکور می توانید برای انتخاب رشته استفاده کنید و اگر معدل شما بالای 17 باشد برای قبولی در آن ها شانس دارید. پس هیچ ارتباطی به رتبه ی شما ندارد.


سوال شماره 9 : لطفا متن پیام من هم منتشر نشه ،ممنون.
سلام استاد ،من قبلا ........................................................................................................
جواب : همه ی این هایی را که گفته بودی را بخوبی درک می کنم. این که گاهی معلم ها و مدارس در سال آخر بیشتر از آن که به دانش آموزان کمک کنند باعث گیج شدن آن ها می شوند و این که خانواده ها بدون داشتن تخصص لازم در نحوه ی مطالعه ی بچه ها دخالت می کنند و ....
به نظر من رتبه ی خوبی را در زبان با توجه به زمان کوتاه مطالعه ی خود بدست آورده اید، می توانید زبان های غیر انگلیسی را در دانشگاه های دولتی تهران قبول شوید. یکی از راه های خارج شدن از ایران خواندن زبان کشوری مانند ایتالیا و یا چین است که امکان ادامه تحصیل با هزینه ی اندک را برای شما در آینده در این کشورها فراهم می کند.
شما می توانید در یکی از رشته های زبان دانشگاه های دولتی قبول شوید و همزمان در دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور رشته ی مدیریت بازرگانی را انتخاب کنید و با داشته های زبانی خود در آینده در شرایط شغلی مناسبی قرار بگیرید.
شما می توانید با انتخاب رشته های نوبت دوم و یا غیراتفاعی زبان بدون انصراف مجدداً شاس قبولی خودتان را در کنکور سال بعد امتحان کنید.
بنابراین گزینه های زیادی در اختیار دارید.


سوال شماره 10 : سلام استاد خسته نباشید با رتبه ۳۵ هزار می شه حسابداری مدیریت مالی روانشناسی و مهندسی پزشکی تو دانشگاه های ازاد و غیر انتفاعی تهران بخونم؟
جواب : این رشته هایی که شما نام برده اید را در انتخاب رشته ی با کنکور دانشگاه آزاد نمی توانید انتخاب کنید. اما می توانید در انتخاب رشته ی بدون کنکور دانشگاه های آزاد همه ی آن را انتخاب کنید و بر اساس معدل خود در آن ها پذیرفته شوید.


سوال شماره 11 : این پیامم لطفا منتشر نشه ،و واقعا نمیدونم چه جوری میخواید ..............................................................................
جواب : به نظر من رفتار خانواده ی شما در مجموع قابل قبول بوده است. از نظر من پتانسیل بالایی برای پیشرفت داری اما به دلیل حساس بودنت و مقداری هم ذهنیات مزاحم به صورت قطعه قطعه تلاش می کنی. هر زمان که اراده کنی و با ذهنیات مزاحم خودت بجای درگیر شدن کنار بیایی شرایط روحی شما بهبود می یابد و کم کم می توانی خودت باشی. خودت می دانی که خود واقعی ات قوی است اما تحت تاثیرعوامل مزاحم ذهنی بر خاک می نشیند. بجای فکر کردن و فکر کردن عمل کن.


سوال شماره 12 : خیلی ممنون استاد از پاسخگوییتون. پس میشه ازتون بپرسم من با این رتبه ۷۱۹۵ رشته های حسابداری و یا مدیریت توی تهران کجا میتونم قبول شم حدودا؟ چون ا انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش که استفاده کردم حتی دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ رو هم برام پیش بینی نکرد که قبول شم.
جواب : در دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد و صدرالمتالهین شانس خودتان را امتحان کنید. فکر می کنم در یکی از این ها باید قبول شوید. اما بدانید که با استفاده از رشته های نوبت دوم به راحتی در شهرهای مجاور تهران شانس قبولی دارید.


سوال شماره 13 : سلام خسته نباشید الف)دانشگاه شاهد جزو دانشگاه های نیمه متمرکز حساب میشود؟ و من اگر انتخاب چهارمم دانشگاه شاهد باشد و در مصاحبه قبول شوم انتخاب های بعدی را از‌دست میدهم یا نه؟
ب)و از لحاظ علمی در چه سطحی است مثلا مهندسی کامپیوتر شاهد ارزش بیشتری دارد یا مهندسی صنایع الزهرا؟
پ)به نظر شما من با رتبه ی ۲۳۰۰ منطقه یک در دانشگاه های دولتی شهر تهران چه شبانه چه روزانه در مهندسی کامپوتر شانس قبولی دارم؟
ت) باتوجه به بازار کار مهندسی کامپیوتر و همچنین علاقه خودم به این رشته ارزش این را دارد که من با این رتبه به آزاد یا غیر انتفاعی بروم؟
جواب : الف – رشته های دانشگاه شاهد دارای شرایط خاص هستند. بنابراین قبل از اعلام نتایج مصاحبه ی آن انجام می شود. شما باید در هر اولویتی که به آن علاقه دارید آن را قرار دهید. یعنی کاملاً مانند رشته های دیگر با آن برخورد کنید.
ب- سطح علمی دانشگاه شاهد بالاست و تقریباً با دانشگاه الزهرا(س) برابری می کند. بستگی به علاقه ی شما دارد.
پ- فقط در دانشگاه الزهرا(س) شانس قبولی دارید.
ت- به نظرم انتخاب دانشگاه علم و فرهنگ و یا دانشگاه های اصفهان و شیراز و مشهد و تبریز و در نهایت قزوین هوشمندانه است.


سوال شماره 14 : سلام آقای موحد نژاد.
خیلی خوشحال شدم پاسخم رو دادید.ممنونم ازتون؟
مجددا ممنون میشم متن پیام منتشر نشه.........................................................................
خیلی خیلی ممنونم که پاسخم رو میدید?
جواب : من هم خیلی خوشحالم که شما عزمی جدی در کارآفرینی داری. شما در ورکشاپ های داخلی شرکت کنید و با من در ارتباط بمانید، برای این منظور ایمیل یا شماره تلفنت را برایم در پیام بعدی بگذار تا برایت شماره تلفنم را ارسال کنم. یادت باشد که اگر بسیار جدی باشی واحساس کنم می شود به شما امیدوار بود، اطلاعات و کمک های زیادی را برای کارآفرینی در اختیار شما قرار خواهم داد.


سوال شماره 15 : سلام خسته نباشید
دانشکده فنی حرفه ای دکتر شریعتی دانشگاه دولتیه؟؟؟و دیگه هزینه ای بابتش لازم نیست بدیم؟
و اینکه اگ رتبه در سهمیه منطقه ۱ ۴۰۰۰ باشه و رتبه کشوری ۸۰۰۰ مدیریت روزانه دانشگاه دولتی تو تهران قبوله؟
و اینکه لازمه به ظرفیت پذیرش ها توجه کنیم ؟؟؟
جواب : بله این دانشگاه دولتی است. معمولاً با این رتبه می توانید در دانشگاه های خوارزمی تهران و الزهرا(س) در این رشته ها قبول شوید.
نه نیازی به توجه به ظرفیت پذیرش نیست. رتبه ی رشته ها حاصل برهم کنش همه ی عوامل است.


سوال شماره 16 : خسته نباشين
من رتبه ام ده هزار شد و مشاور مدرسه گفتن آزاد تهران پرستاري امكانش هست
پدر بسيار اجبار مي كنن كه سال آينده بمونم
ولي من نگران هستم كه امسال رتبم بد بشه . اتفاق ديگه.
مي خواستم بدونم چطوري مي تونم آزاد تهران پرستاري بخونم و بعد واسه سال بعد كنكور هم بدم يعني مي تونم مرخصي دانشجويي بگيرم ؟
جواب : با توجه به معدل بسیار بالای شما من هم نظرم این است که اگر حوصله ی درس خواندن داری برای سال بعد بمانی. اما اگر حوصله نداری با این رتبه می توانی پرستاری آزاد ورامین و یا کرج قبول شوی (در تهران بعید است پرستاری قبول شوی) و بعد برای ترم بعد مرخصی بگیری تا دوباره در کنکور شرکت نمایی.
به هر حال تصمیم با شماست.


سوال شماره 17 : سلامم لطفاااااا پیامم رو نذارید!!!!..................................
یادتون نره پیامم رو نذارین:Dمرسییی.................................
جواب : به نظرم شانس شما در دامپزشکی کرج و پردیس پروتز دندان و علوم آزمایشگاهی پردیس حدود 30 درصد و در روان شناسی دانشگاه های دولتی تهران حدود 10 درصد است. در دانشگاه آزاد تهران شانس زیادی برای پرستاری و مامایی و علوم آزمایشگاهی دارید اما به نظرم اگر دوست داری حتماً قبول شوی باید با احتیاط بیشتری انتخاب رشته کنی و مثلاً از روان شناسی غیرانتفاعی های تهران و رشته های شیمی در دانشگاه های دولتی تهران و رشته های زیست شناسی گیاهی و جانوری در دانشگاه های دلتی تهران و یا علوم آزمایشگاهی ها و پرستاری های شهریه پرداز شهرستان ها استفاده نمایید.


سوال شماره 18 : من رتبه در سهمیه منطقه ۱ زبانم ۲۳۰۰ شده بنظرتون روزانه دانشگاه دولتی دوره های روزانه رو میارم؟؟؟
من فقط انگلیسی و زدم فرانسه و زبان های دیگ هم بزنم ؟
جواب : برای زبان فرانسه شانس نسبتاً زیادی دارید ولی برای احتیاط اگر دوست داری دو تا زبان دیگر هم اضافه کن.


سوال شماره 19 : سلام استاد خسته نباشید .‌وقتی در کنکور برای دوره روزانه مجاز نشدیم بنابراین از دوره های روزانه سوابق تحصیلی هم نمی تونیم استفاده کنیم ؟
جواب : شما فقط در رشته های با کنکور مجاز به انتخاب روزانه ها نیستید و بنابراین می توانید روزانه های بدون کنکور را انتخاب رشته کنید.


سوال شماره 20 : سلام آقای موحدنژاد،
من رتبه ام خیلی بد شد و تصمیم گرفتم اگر حتی انتخاب رشته ام نکنم بهتر است و ۱ سال بمانم.
من قصد تحصیل در خارج(بعد لیسانس) و مهاجرت دارم، قبلا با شما صحبت کردم و به من گفتین که رشته های پیراپزشکی برای این کار بهتر است. میخواستم بدونم دانشگاه چه مقدار در این راه اهمیت دارد؟مثلا دولتی باشه یا آزاد
و آیا میشود از دانشگاه های بدون کنکور در رشته های شیمی،میکروبیولوژی، زیست سلولی مولکولی و... به این هدف رسید؟
و همچنین رتبه ام در زیرگروه ا زبان ۱۲۰ شد، این رشته آینده ای در خارج دارد هم از لحاظ دانشگاهی و هم شغلی؟
یا اینکه همان بهتر است دوباره در کنکور شرکت کنم؟
خیلی ممنون
جواب : اگر می خواهید با هزینه ی شخصی برای تحصیل به خارج از کشور بروید خیلی مهم نیست که مدرک خود را از دانشگاه آزاد یا دولتی گرفته باشید. بنابراین با همان شیمی و میکروبیولوژی و سلولی و مولکولی می توانید برای ادامه ی تحصیل در یکی از کشورها پذیرش بگیرید. در غیر این صورت لازم است دوباره کنکور دهید و لااقل در یکی از دانشگاه های مطرح دولتی در تهران در دوره ی کارشناسی قبول شوید.
البته با توجه به معدل خوبی که داری اگر خوب درس بخوانی شانس شما برای سال آینده خوب است ولی اگر حوصله اش را نداری همین امسال قبول شوید. رتبه ی زبانت عالی است و شاید بتوانی مدرس و یا مترجم خوبی شوی. اگر زبان را خیلی دوست داری از نظر من می تواند آینده ی خوبی برایت در ایران و به شرط بسیار قوی بودن در خارج از کشور برایت داشته باشد.


سوال شماره 21 : سلام
اگه امسال یه نفر یه رشته روزانه بخونه مثلا زبان انگلیسی یا فرانسوی اما سال بعد بدون اینکه انصراف بده از دانشگاه کنکور بده و رتبه برتر بشه و پزشکی بزنه،میتونه هر ۲رشترو ادامه بده یا اینکه نتیجه سال بعد بدون انصراف دادن باطله ؟
و یا اینکه انصراف بده و قبول شه سال بعد ،عمومی هایی رو که پاس کرده میتونه دیگه برا رشته جدید ،برنداره دیگه ؟ حساب میشه یا باید از اول بخونه ؟
ممنون از پاسخگوییتون
جواب : اگر در روزانه قبول شوید و بدون انصراف کنکور داده و باز هم در روزانه قبول شوید، از هر دو رشته محروم خواهید شد هم از قبلی و هم جدید!!! ولی می توانید در سال بعد در رشته های شهریه پرداز و یا نوبت دوم و غیرانتفاعی ها قبول شوید، اما تحصیل هم زمان در دو رشته، یکی روزانه و یکی شبانه امکان پذیر نیست. اما یواشکی می شود یکی را آزاد و یکی را سراسری خواند و یا یکی را فراگیر پیام نور و یکی را در سراسری خواند.
بله اگر انصراف دهد واحدهای عمومی اش را قبول خواهند کرد.


سوال شماره 22 : سلام خسته نباشید
خدا قوت
الف- اگر امسال یه رشته رو بخونیم هر چی جز سراسری روزانه سال بعد میتونیم فقط کنکور زبان شرکت کنیم یا حتما باید یکی از 3 رشته اصلی رو هم ثبت نام کنیم؟
ب-این درسته که رتبه های تک رقمی گروه های دیگه میتونن رشته های گروه دیگه رو بخونن بدون محدودیت؟یعنی مثلا رتبه 5 زبان میتونه پزشکی یا مهندسی بخونه ؟
ممنون بابت زحماتتون
جواب : الف- بله می توانید فقط دوطلب رشته ی زبان شوید.
ب- خیر می توانند رشته های دیگری از گروه خودشان را بخوانند.


سوال شماره 23 : سلام آقای موحد نژاد
ممنون بابت زحماتتون
الف- من رتبه ام ۳۴٫۰۰۰ و معدلم ۱۸٫۳۰ و معدل کتبی هفده و خورده ای شده
خواستم ببینم با اینا توی آزاد به جز‌ میکروبیولوژی و زیست شناسی سلولی مولکولی چی میتونم قبول بشم(توی شهر تهران)
ب- ببینید من توی دولتی مجاز نشدم انتخاب رشته کنم بنابراین می‌خوام هم توی آزاد با سوابق هم آزاد با رتبه هم غیرانتفاعی که ته دفترچه ای هست که سازمان سنجش داده رشته هاشو بزنم
فرضا اگه کسی توی این سه تا انتخاب رشته کنه و قبول بشه هر سه تاشو،در نهایت خودش میگه که کدومو باید بره؟
مثلا توی آزاد با سوابق میکرو بزنم و توی آزاد با رتبه یه چیز دیگه قبول بشم خودم انتخاب میکنم کدوم رو باید برم؟
ج- من خواستم میکرو بخونم از هرکسی شنیدم خیلی از این رشته بد گفته و من کاملا دلسرد شدم یعنی نمیشه واسه فوق لیسانس رفت دولتی بعدش درست حسابی درس خوند یه چیزی شد؟؟
د- من زبان ۷۰۰۰ آوردم به نظرتون مترجمی بهتره یا زبان و ادبیات انگلیسی؟
ه- شما اگه خودتون بودید زبان انتخاب می‌کردید یا علوم پایه
ببخشید طولانی شد.
جواب : الف- صنایع غذایی و شیمی کاربردی و بهداشت عمومی
ب- بله در نهایت خود شما انتخاب می کنید که کدام را دوست دارید بروید.
ج- چرا آن کسی که به شما این ها را گفته آدم دقیقی نبوده است. شما اگر درس خوان باشی می توانی در کنکور کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد در دانشگاه های دولتی قدرتمند قبول شده و به درجات خوبی دست پیدا کنید


سوال شماره 24 : سلام آقای موحد نژاد
من امسال هم تجربی کنکور دادم هم زبان
۱_من معدل کتبی م شده 17.10 و نهایی 18.30میتونم زبان انگلیسی(مترجمی,،ادبیات) توی تهران مثلا تهران شمال بیارم؟دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی منظورمه.
۲_بعداینکه اگه اونجوری که من متوجه شدم دانشگاه آزاد هم بر اساس سوابق میگیره هم رتبه
اگه من این سوابق رو انتخاب رشته کنم میتونم توی آزاد بر حسب رتبه هم شرکت کنم؟
جواب : برای قبولی در زبان انگلیسی در تهران شانس محدودی دارید ولی شهرهای اطراف تهران، شهرقدس و اسلام شهر و شهریار و رودهن شانس زیادی خواهید داشت. شما برای انتخاب رشته های با کنکور آزاد فقط می توانید در گروه خودتان یعنی تجربی انتخاب رشته کنید. اما اگر کنکور زبان یا هنر هم داده باشید در آن دو نیز امکان انتخاب رشته دارید. ولی از گروه های ریاضی و انسانی نمی توانید استفاده کنید.


سوال شماره 25 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید
من از دانش آموزان مدرسه ابوعلی سینا بودم و امسال سال اولی بود که کنکور دادم . از نتیجه ای که به دست آوردم اصلا راضی نیستم .رشته هایی هم که شانس قبولی رو در اونها دارم رو دوست ندارم و دارم برای کنکور ۱۴۰۰ آماده میشم. با این شرایط من انتخاب رشته رو داشته باشم یا نه ؟ چون حتی اگر رشته ای رو هم قبول بشم به احتمال ۹۰ درصد ثبت نام نمیکنم .
جواب : فقط از رشته های نوبت دوم و شهریه پرداز و غیر انتفاعی استفاده کنید تا اگر قبول هم شدید و نخواستید بروید مشکلی پیش نیاید.


سوال شماره 26 : سلام من همون دختری ام که گفتم عاشق رشته ی پاتیناژم و به خاطرش دارم علوم ورزشی رو انتخاب میکنم
من اشتباه رتبه ی منطقمو یه صفر اضافه زدم یعنی در اصل ۱۵۶۰۰ شده رتبم نه ۱۵۶۰۰۰! و چون خیلی زیاد شده با یه صفر شما فکر کردید من رتبه ی کشوریمو میگم
حالا من انتخاب رشتمو کردم و همه ی علوم ورزشی های تهران رو زدم میخواستم بدونم با این رتبه ی ۱۵۶۰۰ منطقه ی ۱ تجربی احتمالش هست سراسری توی شهر تهران علوم ورزشی قبول شم؟ من آزمون عملی رو هم خوب دادم
جواب : در تهران شانس متوسطی دارید ولی مطمئناً در شهرستان ها برای قبولی شانس زیادی خواهد داشت.


سوال شماره 27 : امسال گفتید که به خاطر شیوع کرونا انتخاب رشته حضوری انحام نمیدید.غیرحضوری انجام میدید؟!
یا کلا نمیشه؟!????
جواب : الان که دیگه گذشت ولی نمی شد دختر خوب.


سوال شماره 28 : سلام استاد عزیزم امیدوارم حالتون خوب باشه روز چهارشنبه وقت مشاوره اقای ...........داشتم قبل از اون ذهنیتم این بود که همه مشاورا مثل شما دلسوز و ماهر هستند ولی این طور نبود و به من کمکی نشد.من همیشه قدران زحماتتون هستم و بعد از اون روز هزار برابر بیشتر به این نتیجه رسیدم که شما فوق العاده شریف و دلسوز و مهربان هستید و همیشه حرفای بچه ها رو در شرایط سخت می شنوید و کمکشون می کنید . امیدوارم همون طور که حال دل بچه ها رو خوب می کنید حال دل شما هم خوب باشه.
اگه می شه لطفا لطفا بقیه پیاممو نزارید...........................................................................................
جواب : نگران نباش سابقه ی تحصیلی خیلی خوبی داری و شانس بالایی برای قبولی سال بعد. بنابراین اگر قبول نشدی من مشاوره ی شما را می پذیرم.


سوال شماره 29 : سلام آقای موحد نژاد
ببخشید من شنیدم از رشته ی هوشبری میشه رفت پرستاری
درسته؟
جواب : بله در دوره ی فوق لیسانس می توانید به پرستاری بروید.


سوال شماره 30 : سلام!
ببخشید شرایط ادامه تحصیل کارشناسی پروتز دندان خارج از کشور چطوره؟
رشته اش بورسیه داره؟؟
اگر نداره کشوری هست تحصیل رایگان داشته باشه؟
یا اگر رایگان نباشه و بریم خارج میتونیم با این مدرک اونجا مشغول به کار شیم و تاحدی هزینه ها جبران بشن؟
جواب : ادامه ی تحصیل کلاسیک در این رشته وجود ندارد. اما می توانید در برخی از دانشگاه های علمی کاربردی کشورها مشغول به تحصیل شوید. معمولاً دوره های کوتاه مدت برای این رشته برگزار می شود که آن هم کاملاً پولی است. اما می توانید در خواست مهاجرت برای کشورهایی مانند کانادا و استرالیا بدهید و سعی کنید بعد از پذیرفته شدن، در آنجا دوره های مورد نظر آن کشورها را در همین زمینه گذرانده و برای خود شغل مناسبی داشته باشید.


سوال شماره 31 : اقای موحد من تجربی ام
برای انتخاب رشته ازاد میتونم رشته های انسانی مثل روانشناسی و انتخاب کنم؟
چون تو دفترچه انگار گروه هار‌و جدا کرده
جواب : در انتخاب رشته ی با کنکور دانشگاه آزاد مجاز نیستید. ولی در انتخاب رشته ی بدون کنکور مشکلی نیست.


سوال شماره 32 : سلام میخاستم درباره‌ی تفاوت دانشگاه های ازاد و غیر انتفاعی بپرسم و اینک با رتبه ۱۲ هزار چه رشته هایی درصد قبولیم بالاس هم دولتی هم ازاد؟
جواب : هر دو دانشگاه هایی غیر دولتی هستند. دانشگاه آزاد قدیمی تر است و امکانات بیشتری در اختیار دارد اما دانشگاه های غیر انتفاعی جدیدتر بوده و امکانات کمتری دارند. دانشگاه آزاد در طی 5 سال گذشته از سوء مدیریت شدید رنج می برد و دچار افت کیفی شده ولی دانشگاه های یرانتفاعی در این مدت در حال رشد بوده اند. دانشجویان دانشگاه های غیر انتفاعی تهران و شهرهای بزرگ از همتایان خود در دانشگاه آزاد رتبه های بهتری دارند و سرانام باید گفت اغلب دانشگاه های غیر انتفاعی در تهران و برخی از شهرهای بزرگ از بیشتر دانشگاه های آزاد آن شهرها بهتر هستند.
با رتبه ی 12000 برای دانشگاه های دولتی تهران می توانید روی رشته های مدیریت و حسابداری در دانشگاه های غیر انتفاعی در تهران و روی رشته های شهریه پردازی مانند پرستاری ، مامایی (اگر دختر هستید) ، اتاق عمل و علوم آزمایشگاهی در شهرستان ها حساب کنید. اگر شیمی و زیست شناسی ها را دوست داشته باشید به راحتی در شهرهای اطراف تهران قبول می شوید. البته در تهران هم شانس قابل قبولی برای زمین شناسی و شیمی خواهید داشت.
برای دانشگاه آزاد هم در رشته های علوم آزمایشگاهی و پرستاری و مامایی از شانس بالایی در شهرهای اطراف تهران برخوردار هستید. و در غیر علوم پزشکی ها بجز دامپزشکی در همه ی رشته ها در هر کجا اراده کنید قبول می شوید.


سوال شماره 33 : من همونیم که از خانوادم گفتم ،این پیامو منتشر نکنید ............................................................................
جواب : اگر خانواده برای کنکور سال بعد شما را حمایت می کنند بمان و خودت را اثبات کن وآرزوهای کودکی ات محقق ساز.
اگر خانواده برای کنکور سال بعد حمایتت نمی کنند برو در یکی از رشته های شیمی و یا زیست شناسی سلولی و مولکولی و حتی زبان (حتی در دانشگاه آزاد) درس بخوان و مسیرهای کارآفرینی را در همان چند ترم اول یاد بگیر و کم کم خود مستقلی ایجاد کن تا از این احساس خفگی بیرون بیایی.
نگران نباش، مردم ما چون نمی دانند خیال می کنند عاقبت این رشته ها خوب نیست. اگر ناسا و مانند آن ها را می خواهی در هر دانشگاهی هستی کله ات را به کار بیانداز.بنابراین می توانی اجازه دهی که جریان زندگی بجای این که پشت کنکور سپری شود در هنگام دانشجویی و با روجیه ای جدید جریان یابد.
کار خوبی می کنی که حرف هایت را می زنی.


موفق باشید – موحد نژاد