پیام شماره 5 (تاریخ چهارشنبه 98/2/25)

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 5 (چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه 1398)

 

1- باز هم سلام، من دوباره سرو کله ام پیدا شد!

2- همان طور که گفتم ان شاء الله برنامه پیشرفته ای مخصوص دانش آموزان قوی تر را روز شنبه برای شما ارسال خواهم کرد. هر کس زورش رسید آن را اجرا کند و اگر نرسید برنامه ی قبلی هم برای نتیجه گیری کافیست.

3- این همه من به شما می گویم آزمون های جامع موجود در برنامه را از خودتان بگیرید ، ولی باز هم عده ای بخاطر اینکه بیشتر درس بخوانند، برگزاری این آزمون ها را به تعویق می اندازند که اصلاً و ابداً کار درستی نیست.

4- اگر کسی از برنامه ی سوم مطالعاتی عقب افتاده است، حتماً لازم است عقب افتادگی های دروس عمومی را جبران کند اما در دروس اختصاصی می توانید فعلاً از خیر بخش های عقب افتاده بگذرید و بعداً در طول امتحانات نهایی به جبران آن ها اقدام نمایید.

5- ما از روز شنبه تا یک روز مانده به کنکور(45 روز پایانی)، در اوج ساعت های مطالعاتی خود قرار خواهیم گرفت. قدر آن را بدانید و با تمام وجودتان درس بخوانید.

 

جواب سوالات

 

سوال شماره 1 :سلام آقای موحدنژاد وقتتون بخیر شما سری قبل رتبه یکی از بچه هارو با درصد هاشو بررسی کردید گفتید سنجش اشتباه حساب کرده من از کجا باید بفهمم رتبه ای که به من داده درست هست یانه؟ 
ممنون

جواب : رتبه در سهمیه آزمون 30 فروردین را در 1/3 و رتبه در سهمیه آزمون 20 اردیبهشت را در 1/05 ضرب کنید تا به رتبه ی پیش بینی در کنکور تا تاریخ برگزاری آزمون برسید.(حواستان باشد این رتبه ها ربطی به روز کنکور ندارند و  وضعیت شما را تا روز برگزاری آزمون نشان می دهند).

 

سوال شماره 2 : بازم سلام.
فیزیک امروز دوره کل دروس تمام شد اما فصل ۵دهم و فصل ۲یازدهم و فصل ۴دوازدهم احتیاج به تست زنی بیشتر دارد.
ریاضی هم گسسته فصل آمار استنباطی، هندسه کلا دوازدهم خیلی خوب جمع نکردم می‌دونم تست باید بزنم تا درست شه، ریاضی هم اکثرا مشکلی ندارم فقط فصل آخر حسابان ۲که کاربرد مشتق هست رو باید بیشتر تست بزنم.

جواب : این بیشتر شبیه گزارش بود تا سوال ! فصل 5 دهم و فصل 2 یازدهم را بیشتر تست زنی کن. اما فصل 4 دوازدهم را بگذار برای امتحانات نهایی و آنجا روی آن ها کار کن. آمار استنباطی را کار کن ولی هندسه دوازدهم را بگذار برای ایام امتحانات و فصل آخر حسابان 2 هم باشد برای امتحانات نهایی. فقط یادت باشد که عمومی ها هر روز خوانده شود. و حواست را به شیمی جمع کن و دهم و یازدهم را تا قبل از امتحانات نهایی خوب بلد شو. در ضمن برنامه ی پیشرفته ی بچه های قوی تر را که روز شنبه ارسال خواهم کرد را پایه ی مطالعاتی خودت قراز بده. اگر همه جانبه کار کنی مطمئن هستم رتبه ات عالی خواهد شد.

 

سوال شماره 3 : سلام...
ادبیات 70%
عربی 61%
دینی 68%
زبان 26%
ریاضی 48%
فیزیک 36%
شیمی 9%
رتبه سهمیه: 3500

جواب : این هم که سوال نیست!!! فقط یادت باشد شیمی ضربه ی بسیار سنگینی به نتیجه شما زده است. رتبه ی شما در روز 20 اردیبهشت در کنکور حدود 3700 بوده است که اگر خوب تلاش کنی، شیمی ات را اصلاح کنی و برنامه ی پیشرفته ی قوی ترها را که روز شنبه ارسال می کنم اجرا کنی پیشرفت زیادی خواهی داشت ومی توانی به آرزوهایت برسی.

 

سوال شماره 4 :سلام آقای موحدنژاد
می خواستم بپرسم امکانش هست که من الان کتاب کنکور آزمایشی و نزنم و بزارم برای بعد امتحانات و شبه کنکورش کنم؟

جواب : اگر منظورت کنکورهای سال های قبل از طریق کتاب هایی مثل دور دنیا در چهار ساعت است که خیر حتماً باید آن ها را طبق برنامه پیش ببری خیالت راحت باشد بعد از امتحانات به قدر کافی از همین آزمون ها برای برگزاری وجود دارد تا در پایان حالت شبه کنکور داشته باشد.

 

سوال شماره 5 : سلام آقای موحدنژاد برای قبولی در رشته هوشبری در دولتی ،آزاد وغیرانتفاعی تهران چه رتبه ای احتیاج است همچنین شهریه اش چقدر است؟ وبا توجه به ترازهای من امکان قبولی در این رشته وجود دارد؟ همچنین من مطمئن هستم که این تمام تلاش من نیست و ترازم بهتر هم خواهد شد.

جواب : برای هوشبری در تهران رتبه حدود 4000 است. برای هوشبری در شهرهای اطراف تهران مثل اراک و زنجان و سمنان حدود 8000 است. در دانشگاه آزاد تهران به رتبه ای در حدود 6000 تا 7000 نیاز داری و شهریه ی آن هم در مدل معمولی سالانه حدود 9 میلیون تومان و ظرفیت مازاد سالانه حدود 15 میلیون تومان خواهد بود. با توجه به این که رتبه ات در آزمون سنجش 10700 بوده است حدود رتبه پیش بینی شما تا آن روز 11400 است. اگر از همه ی توان خودت استفاده کنی حتماً هوشبری را در یکی از دانشگاه های دولتی تهران قبول می شوی. فقط باید با برنامه و بر اساس اصول تدوین شده عمل کنی.

 

سوال شماره 6 : سلام آقاي موحد نژاد من چند تا سوال داشتم
اول اينكه در مورد امتحان نهايي هويت اجتماعي و سلامت و بهداشت ميخواستم بدونم اين امكان وجود داره كه من خرداد ماه در اين دو امتحان شركت نكنم و بعد از كنكور اين امتحانات رو بدم؟مثلا شهريور
مورد بعدي اينكه رتبه ي سنجشم در امتحان ٢٠ ارديبهشت خيلي تغيير كرد حدود ٤٥٠ تا بدتر شد با اينكه خيلي بيشتر آماده بودم 

من كنكور هاي داخل سالهاي گذشته رو حل كردم توي زمان كمتر از استاندارد البته( عمومي ١ ساعت اختصاصي اختصاصي ٢:٣٥) و رتبه اي كه با نرم افزارهاي تخمين رتبه گرفتم خيلي خيلي بهتر از نتيجه سنجش بود (~200) الان نمي دونم اين رتبه هايي كه خودم حساب كردم خيلي خوشبينانه است يا امتحان سنجش رو خراب كردم و در كل چي كار كنم كه رتبم بهتر بشه.

جواب : از لحاظ فنی شرکت نکردن در این دو امتحان ایرادی ندارد. اما با توجه به این که تو دانش آموز بسیار قوی هستی و در کشور ما قوانین گاهی به سرعت تغییر می کنند پیشنهاد می کنم برای گرفتن نمره ی بالای 10 در آزمون شرکت کنی.

رتبه های سنجش معتبر تر از رتبه های تخمینی هستند که منشا محاسبه ی آن آزمون های خانگی است. شاید اگر شما همین فردا در یک آزمون سنجش شرکت کنی رتبه ات خیلی بهتر شود. نتیجه ی آزمون تابع شرایط متعددی است. یک روز آدم تمرکزش بیشتر و یک روز کمتر است. بد اخلاقی های داخل جلسه هم روی نتایج آدم تاثیر می گذارد. بنابراین نه با یک گل بهار می شود و نه با یک دانه برف زمستان.

شما این را بدان که الان رتبه ات جایی بین 100 تا 600 در نوسان است. اگر حواست را جمع کنی و به تکنیک هایی که می گویم با دقت توجه کنی. نتیجه ی شما در حدود 100 و حتی بهتر نیز خواهد بود. فقط لازم است باز هم با قید درصد ها نتایجت را با من در میان بگذاری.

در ضمن لازم است که زمان گیری آزمون های جامع در خانه مشابه کنکور باشد تا به این زمان ها عادت کنی. هر وقت با آزمون های جامع خانگی خواستی تخمین رتبه کنی از همه ی درصدها حدود 7 درصد کم کن و بعد سراغ سایت قلم چی جهت تخمین رتبه برو.

راستی یادت نرود الگوی برنامه ی پیشرفته ی قوی ترها را اجرا کنی.

 

سوال شماره 7 : سلام.لطفا بگید استفاده از برنامه ی پیشرفته رو برای چه افرادی پیشنهاد میکنید؟
یعنی حداقل با چه رتبه هایی در آزمون سنجش؟
دومین سئوال بنده این است که اگر در کنکور درسی سخت بود.همان تایم خودش را بدهیم و فکر کنیم و به یکسری از سئوالاش جواب بدیم یا اینکه وقت کمی به آن بدهیم و بیخیالش شویم و سراغ درس دیگری برویم؟

جواب : تشخیص این که کدام گروه از بچه ها از برنامه ی پیشرفته ی ویژه ی قوی ترها استفاده کنند کار بسیار سختی است. چون به عوامل متعددی وابسته است. مثلاً ممکن است فردی روی پایه ی دوازدهم خود خوب کار نکرده باشد و با اجرای برنامه پیشرفته به خاطر کاهش زمان مطالعات پایه ی دوازدهم دچار اختلال شود. من الزامات این برنامه را به همراه توضیحات آن برای همه ارسال می کنم. هر کس جسارت و قدرت اجرای آن را داشت در بکار گیری آن درنگ نکند. در هر حال اگر رتبه در سهمیه ی سنجش در گروه ریاضی بهتر از 8000 و در گروه تجربی بهتر از 12000 باشد از نظر من این افراد کاندید اجرای برنامه هستند اما باز هم انتخاب با خود بچه هاست. شاید فردی با رتبه ی 4000 نخواهد اجرا کند و فردی با رتبه ی 16000 بخواهد. از نظر من اجباری در کار نیست.

اگر در کنکور درسی سخت باشد با خوشحالی تمام!!! (چون احتمالاً بسیاری کنترل روانی خود را از دست خواهند داد) از تمام وقت استاندارد و یا تعیین شده ی آن درس استفاده کرده و با توجه به این که هر درسِ سختی، حداقل 50 درصد سوال متوسط و آسان دارد، با آرامش به سراغ آن ها رفته و تلاش می کنید تا بالاترین نتیجه ی ممکن را بدست آورید.

 

سوال شماره 8 : شما گفتین در برنامه ی مطالعاتی چهارم همین روشی که در برنامه ی سوم برای عمومی ها در حال اجراست،برای اختصاصی هااجرا خواهد شد؛
این برنامه ی سوم که تا ۲۵خرداد است و فقط ۲۰روز مانده تا کنکور
خوب یعنی در ۲۰روز میتوان انقدر نتیجه گرفت؟
آن هم در دروس اختصاصی؟؟

جواب : ما الان هر هفته حداقل یک آزمون جامع ، برای بررسی شرایط آزمون و درک بهتر اختلالات علمی و رفتاری شما در برنامه گذاشته ایم. پس این نیست که اصلاً آزمون اختصاصی نداده اید.

نگرانی شما نگرانی من هم هست. اما واقعیت این است که آزمون های اختصاصی مکرر و روزانه بسیار سریع شرایط داوطلب را بهبود می دهد و 20 روز برای آن کافی است.اگر شما به دقت به برنامه ی دوره ی سوم مطالعاتی نیز نگاه کنید، می بینید برای دروس عمومی نیز اجرای این سیستم 20 روزه بوده است. اما اگر نگران هستید، لازم است برنامه ی پیشرفته ی قوی ترها را اجرا کنید تا خیالتان کاملاً از این بابت راحت شود.

 

سوال شماره 9 : سلام.من در سایت گزینه ی دو دیدم آنهایی که با سهمیه ی ۵درصد رتبه ی ۵۰۰رو گرفته بودن رشته ها و دانشگاه های پایین تری قبول شده بودند نسبت به اونهایی که با سهمیه ی منطقه ی ۱رتبه ی ۵۰۰گرفته بودن
آیا واقعا سهمیه ی ۵درصد محدودیتی برای انتخاب رشته داره؟

جواب : به یک موضوع توجه نکردی. سهمیه ی 5 درصدی ها رتبه اشان در سهمیه خودشان محاسبه شده در نتیجه اگر به سراغ درصد ها بروی می بینی که در گرفتن رتبه ی 500 در سهمیه ی منطقه 1 دشوار تر از سهمیه 5 درصد است. برایند همه ی این ها همانی می شود که در پیام قبلی نوشتم. نگران نباش سهمیه ی 5 درصد هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نمی کند و شانس قبولی شما را با توجه به این که رشته ی شما ریاضی است حدود 2 برابر افزایش می دهد. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به پاسخ سوال شماره 1 پیام شماره 4 مراجعه کنید.

 

سوال شماره 10 : سلام جناب موحد نژاد
الان پیامارو خوندم دیدم گفتین بهتره درس جدید نخونیم .من الان زیست و ریاضی و دینی و ادبیات رو تموم کردم . زبانم رو هم خیلی میخونم و الان اخراشه اما همچنان نتایج افتضاحه که نمی دونم چیکار کنم.عربی رو به اتمامه و شیمی دو پنجمش و فیزیک هفت دهمش مونده. چیکار کنم؟نخونمشون الان دیگه یعنی؟احساس میکنم توشون پیشرفت نمیکنم هرچقدرم میخونم . و زبانمو چون بهم گفتین گرامرو نخونم تریبا 20 درصدش رو از دست میدم و از بقیه سوالا هم معلوم نیس چند تارو بتونم جواب بدم . به شدت برای زبان و فیزیک وشیمیم نگرام. فکر میکنم اصلا اگر از وقت بقیه دروس که بلدم بزنم و اونارو بخونم بهتره.ببخشید طولانی شد.

جواب : بچه ها این دختر رتبه ی سنجشش 10000 در سهمیه و تراز قلم چی اش 5900 است. پس اصلاً دانش آموز ضعیفی نیست. بنابراین به نظر من شیمی را تمام کن. اما در فیزیک فقط 60 درصد از مطالب را بخوان (سعی کن تقریباً همه ی دوازدهم را بخوانی) و در مورد زبان با توجه به ضعف جدی که داری هر روز 30 دقیقه به آن اختصاص بده و اول بر متن های سه کتاب دبیرستانی مسلط شو و بعد به تست زنی بپرداز. گرامر هم میل خودت است اگر به آسانی بر روی آن مسلط می شوی چرا نخوانی؟

درس جدید نخوانید یعنی : اگر بر روی فصلی تا به حال کاری انجام نداده اید دیگر نمی خواهد روی آن کار کنید. اما اگر درسی را خوانده اید ولی هنوز اشکالاتی بر روی آن دارید، لازم است آن درس خوانده شده و اشکالات موجود برطرف شود.

 

سوال شماره 11 :  سلام؛
من برنامه اي كه براي اين مدت داده بوديد رو تا جايي كه ميتونستم اجرا كردم ولي اين هفته تعداد كلاس هاي رفع اشكالي كه برامون گذاشتن يكم زياد شد و باعث شد از برنامتون عقب بمونم.حالا هم حسابي شل شدم و احساس ميكنم برنامه ديگه قابل اجرا به خوبي قبل نيست.سوالم اينه كه الان چجوري خودمو به برنامتون برسونم؟ايا برنامه رو قسمت هايي كه جا موندم رو ول كنم و برم سراغ برنامه ي همون روز؟ يا اول سعي كنم عقب موندگي هارو تموم كنم؟كه البته فكر ميكنم بازهم از روزهاي بعد عقب ميمونم!

جواب : نگران نباش قسمت های انجام نشده (بجز دروس عمومی) را رها کن و برنامه را از همین امروز یا فردا به طور جدی پیگیری کن. وقتی که امتحانات نهایی شروع شد به تدریج برنامه ی اجرا نشده در طول این هفته را لابلای برنامه ی امتحانات نهایی به اجرا در آور.

 

سوال شماره 12 : سلام آقای موحد نژاد روزتون بخیر.
من طی این چند هفته چند کنکور از خودم گرفتم اما بیشتر درصد هایم حدود۳۰تا۴۰بوده است و وقتی تحلیل میکنم اکثرا بی دقتی زیادی داشته ام اما وقتی آزمون میدهم کمتر سوالی وجود دارد که من توان پاسخ دادن به آن هارا نداشته باشم 
و درضمن باتوجه به گفته شما بر اساس آزمون سنجش ۲۰اردیبهشت اگر رتبه در سهمیه ام را در عدد ۱.۰۵ضرب کنم رتبه ای حدود ۹۵۰۰به من میدهد.
آقای موحدی نژاد من چند وقت پیش که با شما حضوری صحبت کردم شما گفتید با پیشرفت ۱۰۰۰تا در تراز گزینه دو رتبه خوبی در انتظار من است اما الان این درصد ها و رتبه ها من را به شدت نگران کرده است.لطفا من را راهنمایی کنید.

جواب : خودت می گویی که کمتر سوالی وجود دارد که به آن نتوانی جواب دهی ولی بی دقتی زیادی داری. برنامه ی پیشرفته ی بچه های قوی تر را با نهایت قدرت اجرا کن. تلاش اصلی این برنامه این است که قدرت آزمون دهی داوطلب را در تمامی دروس افزایش دهد. تو خودت می دانی وقتی خوب کار می کنی به سرعت پیشرفت می کنی. بنابراین لازم است تا پایان راه با عزمی جدی کارهایت را دنبال کنی. آنوقت خواهی دید که رتبه ی 9500 چقدر راحت 1500 و یا بهتر می شود. آن هم بخصوص در گروه ریاضی.

 

سوال شماره 13 : سلام اقای موحد نژاد
من هر چقدر برای شیمی تست میزنم احساس میکنم کمه و باید بیشتر از این تعداد باشن و نمیتونم اونا رو از برنامه ی شما خط بزنم تا خیالم راحت شه. به نظر شما چیکار کنم؟

جواب : وسواس نکن این شیمی دوباره هم خوانده خواهد شد. نباید به خاطر سختی سوالات شیمی در آزمون سنجش از این درس بترسی. اگر شیمی کنکور در همین سطح باشد، 30 درصد شیمی در کنکور امسال مثل 50 درصد در کنکور پارسال خواهد بود. بنابراین معیار درصد نیست بلکه تراز است. در کنکور هیچوقت نباید درسی فدای درس دیگر شود. کسی نتیجه اش در کنکور خوب می شود که در همه ی دروس توانایی نسبتاً مشابهی داشته باشد. پس آنقدر اجازه داری تست شیمی بزنی که به سایر دروس لطمه ای وارد نشود.

 

6- ان شاء الله در روز شنبه 28 اردیبهشت ماه بعد از ساعت 7 بعدازظهر پیام شماره 6 انتشار خواهد یافت.

7- موفق و پیروز باشید.

موحد نژاد