پیام شماره 44 (چهارشنبه 29 مرداد ماه 99)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 44 (چهارشنبه 29 مردادماه 1399)

 


1- سلام بچه های گل ریاضی و انسانی، خسته نباشید. اگر هم خسته هستید فردا بعد از کنکور خوبتان خستگی اتان در خواهد رفت. تجربی ها شما هم خسته نباشید. شما هم بعد از کنکور خوبتان خستگی اتان در خواهد رفت.
2- ببینم ؟ جدی هستی ؟ سناریوهایت مرتب است؟ ایا زمان بندی هر درس را معلوم کرده ای؟ (یادت نرود، مهم ترین رکن آزمون، زمان بندی آن است). ترتیب پاسخگویی به سوالات را چطور؟ وسایلت را مرتب کرده ای؟
3- شما فردا مانند یک آدم آهنی برنامه ریزی شده، قدرتمند و بی احساس بهترین آزمون یک سال اخیر خود را خواهید داد.
من دارم می آیم، نه ماسک آزارم می دهد، نه صندلی شکسته می شناسم، نه پشت سری پچ پچو ، نه گرما، نه سرما ، نه کولر، نه بخاری ، نه آفتاب ، نه کم خوابیدن، نه زیاد خوابیدن، نه کنار در افتادن، نه پچ پچ های ممتححین مزاحم، نه گیر دادن ممتحن به عکس روی کارتم، نه پاره شدن پاسخ نامه ، نه سخت بودن سوالات، نه آسان بودن سوالات، نه کنار در نشستن، من را وسط حیاط حوزه یا سردیوار حوزه هم بنشانید من بهترین امتحان عمرم را خواهم داد. عجیب است دقت کرده اید مغز شما یواشکی در حال آماده کردن خود برای شرکت در کنکور است و کم کم دلش نمی خواهد از او کار بکشید. من یک آدم آهنی هستم.
4- بچه ها خدا را هم با خودتان به جلسه ببرید. خدا با همه هست حتی با بی خدایان!
5- من نمی دانم، بعضی ها این همه امتحان در طول سه ماه گذشته داده اند که شبیه کنکور بوده است. پس چرا بیخودی از کنکور می ترسند؟!!!
6- خودتان را در جلسه ی آزمونی با 50 نفر آدم دیگر فرض کنید. یادتان باشد، همه ی تفاوت کنکور سراسری با کنکورهای خانگی شما این است که اینبار 50 نفر دیگر پیش شما نشسته اند. همین. وگرنه همین امروز از بچه هایی که آزمون هنر را داده بودند پرسیدم سوالات عمومی چند تایش با سال های قبل تفاوت داشت ؟ آیا بیش از 10 تا بود ؟ جواب دادند : نه اصلاً.
7- یادتان نرود، سناریوی سوالات سخت را آماده کنید. وقتی آزمون آسان است ، امتحان بیشتر جنبه ی علم سنجی دارد. اما اگر آزمون سخت باشد، دارای دو بعد علمی و روانی می شود. شما می توانید با ایجاد سناریوهای مناسب برنده ی هر دوبعد آن باشید و از همیشه، تراز بهتری بگیرید. (گفتم تراز، نه درصد) . من باشم دعا می کنم آزمون سخت باشد، شما چی؟!
8- راستی اگر آزمون آسان بود از هول حلیم در دیگ نیافتید. مواظب جشن زودهنگام مغزتان باشید. مواظب باشید آنقدر تندتند به سوالات پاسخ ندهید که با بی دقتی به بسیاری از سوالات جواب غلط بدهید.
9- پیام شماره 45 (ویژه ی داوطلبان گروه تجربی) ان شاء الله فردا 30 مردادماه 1399 بعد از ساعت 7 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
10- بخش ارایه ی پیام ها و پاسخگویی به سوالات شما برای اولین بار ان شاء الله تا روز جمعه دوم آبان ماه 1399 فعال خواهد بود.
11- از خداوند بزرگ و مهربان بهترین آرزوهایتان را آرزو دارم.


پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتان خوب باشد.
امیخواستم بپرسم باید بعد از اتمام آزمون، دفترچه هارو تحویل بدیم ؟
اگه دفترچه ها گرفته بشن، برای تحلیل سوالات و محاسبه درصد ها و تخمین رتبه باید چی کار کنیم ؟ ممکنه در بعضی دروس فراموش کنیم که سر جلسه کدوم گزینه رو انتخاب کرده بودیم و درصد ها غیر واقعی شوند.
جواب : دختر خوبم، بله دفترچه ها را باید تحویل دهید. اما با توجه به قرار دادن سوالات در سایت سنجش در حوالی ساعت 3 بعدازظهر می توانید آن را دریافت کرده و حدود درصد خودتان را بدست آورید. اندکی خطا خواهد داشت ولی نه زیاد.


سوال شماره 2 : خوبین؟ ی نفر میتونه تو دانشگاه هم ی رشته تو هنر و بخونه و ی رشته تو ریاضی همزمان؟
جواب : خیر قانونی نیست.


سوال شماره 3 : سلام برای هنر و علوم تربیت بدنی باید به طور جداگانه اعلام علاقمندی کنیم؟
من برای هنر و انتخاب کردم دیشب ولی برای تربیت بدنی نبود رشته هاش
جواب : چرا برای تربیت بدنی هم در سایت سنجش می توانید ثبت نام کنید. برو دقیق نگاه کن.


سوال شماره 4 : سلام استاد وقت شما بخير
ببخشيد به نظر شما خوندن مهندسى صنايع غذايى و قبولى ارشد تغذيه بهتر است يا خواندن زيست سلولى مولكولى و قبولى ارشد ژنتيك؟
كدام مسير مناسب تر است؟؟
جواب : بستگی به علاقه ی شما دارد. رشته ی تغذیه کلینیکی و خدماتی است و شما مستقیماً با مردم و افراد مریض سرو کار دارید. اما رشته ی ژنتیک آزمایشگاهی و تحقیقاتی است و بیشتر با ابزارها سروکار دارید. در هر حال بیشتر بچه ها تغذیه را ترجیح می دهند.


سوال شماره 5 : سلام .خسته نباشید من سوال شماره 25 از پیام شماره 39 هستم. باز هم مزاحمتان شدم.اگه ممکن هست این پیام رو منتشر نکنین...........................................................................................................................................
جواب : من برای اهدافت احترام زیادی قایل هستم. مسیری را که توضیح داده ای خوب است. فقط از نظر من بهتر است حمایت خانواده را به هر ترتیب ممکن به دست آوری. این که مادر و یا پدر شما بگویند که شما اجازه ی شرکت در کنکور سال بعد را ندارید، هرگز قابل قبول نیست. این یعنی والدین حاکم بر سرنوشت بچه ها هستند و این کاملاً غیر قابل پذیرش است. فقط والدین محترم شما می توانند اعلام کنند که ما دیگر قادر به حمایت مالی از شما نیستیم و دیگر حاضر نیستیم مهمانی ها و مسافرت هایمان را به خاطر شما به هم بزنیم، ولی اگر خودت دوست داری برای کنکور سال بعد بخوانی از نظر ما اشکالی ندارد.
این انتظار من از والدین شماست. اگر لازم دیدید می توانید پیام من را به آن ها نشان دهید.


سوال شماره 6 : اعلام علاقمندی برای هنر و فرهنگیان و تربیت بدنی هر کدوم بصورت جداگانس؟ ینی باید ۳تا علاقمندی نشون بدیم
راجع به ثبت نام فرهنگیان میشه بیشتر توضیح بدین چون اطلاعیه اشو جایی ندیدم
جواب : اعلام علاقمندی به گروه هنر ، تربیت بدنی و دانشگاه فرهنگیان به صورت جداکانه انجام می شود.
هنوز برای دانشگاه فرهنگیان اطلاعیه ای صادر نشده است.


سوال شماره 7 : سلام خسته نباشید انگار کنکور ۸و نیم آغار میشه من ساعتم و همون ۸میزارم و شروع میکنم ولی میشه زمان بندی و با خودم ببرم ؟!
جواب : کنکور همان ساعت 8 آغاز می شود. بله می توانی زمان بندی را با خودت ببری و یا کف دستت بنویسی.


سوال شماره 8 : سلام آقای موحدی منو کمک کنید گیج شدم الان کارت ورود به جلسه گرفتم اما معدل کتبی نهایی دیپلم رو صفر زده. از طرفی میگن باید کد سوابق تحصیلی داشته باشی
الان ینی چی؟ این درسته؟ وای باید دوباره برم کارت بگیرم؟؟!
جواب : نه مشکلی نیست. فقط باید به سایت www.dipcode.medu.ir رفته و نمرات امتحانات نهایی خود را تایید کنید.


سوال شماره 9 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه لطفا اگه میشه پیام منو کسی نبینه
من امسال اگه یه دانشگاه دولتی قبول نشم پشت کنکور موندگارم و از اون جایی که ریاضیم و دیدم شما شاگرد ریاضی قبول نمیکنین خیلی ناراحت شدم روی کمکتون خیلی حساب کرده بودم و الانم میترسم سایت بسته و دیگه هیچ وقت نتونم باهاتون صحبت کنم
درسته که باید نتیجم بیاد ولی از الان یه فکرایی تو سرم هست که میخوام نظرتونو بدونم
من امسال اگه خدا بخواد نمیخوام مثل پارسال درس بخونم پارسال هر کاری میخواستم بکنم گفتم بعد کنکور و فقط درس
که درسم نخوندم و یه سال از دستم رفت
برنامه ای که امسال تو ذهنم دارم واسه ی زیر ۱۰۰۰ شدن اینه در هفته ۴روز درس بخونم روزی ۶ ساعت و ۳ روز دیگرو به ورزش و تفریح بگذرونم(ورزش که حتما امسال که ورزشو کنار گذاشتم حس میکنم واقعا افسردگی گرفتم)
واسه ی شیمی و زبان و عربی که مشکل اساسی دارم کلاس ثبت نام کنم و بقیه دروس که مشکلی ندارم خودم با جزوه هایی که دارم بخونم و مقدار مطالعمو از عید به بعد زیاد کنم
چون فکر میکنم همین قدر تا قبل از عید برام کافیه و من نسبت به بچه های دیگه خیلییی جلوام و تا حدود خیلیییی زیادی فهمیدم که باید چیکار کنم برای نتیجه گیری
الف- ) میخواستم بدونم نظر شما چیه؟
ب- ) کتاب تست های جدید بخرم یا از تست های قدیمیم میتونم استفاده کنم ؟!
ج- ) برای آزمون ها گزینه دو مناسب تره یا قلم چی؟
د-) و میخواستم بگم که شما انقد خوبید و مهربونید که کاش همه ی آدما توی زندگیشون با همچین شخصی روبرو بشن خیلی دوستون دارم و امیدوارم همیشه بهترین ها نصیبتون بشه و کاش میشد تا همیشه از راهنمایی هاتون استفاده کرد♡
جواب : الف- از نظر من این که دوست داری در دانشگاه های خوب قبول شوی و می خواهی بمانی برای سال بعد اشکالی ندارد. فقط یادت باشد که با آن مقداری که گفتی می خواهی درس بخوانی فکر نمی کنم رتبه ات زیر 1000 شود. بنابراین حداقل انتظار برای رسیدن به این رتبه حدود 8 ساعت مطالعه در روز است. از نظر من اگر نمی توانی این کار را انجام دهی، بهتر است همین امسال وارد دانشگاه شوی.
ب- از همان کتاب های قدیمی می توانید استفاده کنید.
ج- هر دو خوبند، من قلم چی را ترجیح می دهم.
د- عزیزم سایت من تا دوم آبان ماه باز خواهد بود. باز هم برایم پیام بگذار و من با کمال میل به آن ها پاسخ خواهم داد.


سوال شماره 10 : سلام.آقای موحد نژاد دینی چرا اینطوری میکنه؟ سه روز پیش زدم 75 دیروز زدم 60 امروزم زدم 48!!!خاک بر سرمم. چیکار کنم؟دو روز دگ کنکورههههههه خیر سرم!!!تحلیل صرفا کافیه ؟یا نه کلا گند خورده به همچی؟؟؟؟؟شرمنده من اینقدر پیام میزارمممم
جواب : خوب وقتی پشت سر هم و آن هم با استرس از خودت آزمون دینی می گیری، مغزت در این درس هنگ می کند. رهایش کن الان دیگر مغزت تلاش می کند تا شما از او کار نکشید. حداکثر یک مرور سریع روی دینی انجام دهید و رهایش کنید تا در روز کنکور با قدرت و مثل همیشه به همه ی سوالات دینی به خوبی جواب دهد.


سوال شماره 11 : سلام خسته نباشید
ببخشید لطفا پیام من را منتشر نکنید ممنون......................................................
جواب : بهتر است از یکی از دوستان مانتوی راحت و نازکی قرض کنید. فقط 5 ساعت است. قیافه ی مانتو اصلاً مهم نیست. فقط نباید به گونه ای باشد که به شما گیر بدهند.


سوال شماره 12 : سلام ،خوب هستید؟
ببخشید من همیشه وقتی درس هارو به ترتیب دفترچه سوال جواب میدم نتیجه خوبی نمیگیرم بااینکه مثلا نمونه سوال های ریاضی رو دیدم ولی دچار مشکل میشم ودرصد خوبی نمیگیرم وحتی متفی میزنم وهمیشه با شیمی شروع میکنم
ولی الان میترسم برم سراغ شیمی وخیلی سخت باشه واز پسش برنیام
و شیمی تنها درسی هست که من امید بهش دارم
حالا به نظرتون من به ترتیب جواب بدم یانه؟؟
جواب : ببین اگر شیمی سخت باشد، برای همه سخت است. این درصد دروس نیست که نتیجه ی شما را معلوم می کند بلکه تراز دروس است. بنابراین به شرط داشتن چنین نگرشی از نظر من می توانی با درس شیمی آغاز کنی و مشکلی پیش نمی آید.


سوال شماره 13 : اقای موحد من خیلی استرس دارم. ریاضیم افتضاحه کلا ازش ناامید بودم و هستم . تو خونه بالاترین درصدم ۲۶ بوده دیگه کنکور که هیچ. میشه یکم ارومم کنین میترسم بخاطر استرس زیادی بقیه درسامم گند بزنم عمومی و زیستم خوبه شیمیم معمولی فیزیک و ریاضیم ضعیفه ولی ریاضی خییییلی بدتر. چون استرس گرفتم نکنه منفی بزنم میخوام اصلا نزنم :|
جواب : دختر خوبم مهمترین موضوعی که باید رعایت کنی زمان بندی پاسخگویی به سوالات است. اگر وقت هر درس را تعیین کرده و از آن تخطی نکنی، هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد. بنابراین زمان هر درس را برای کنکور تعیین کن و با خیال راحت در محدوده ی زمان تعیین شده به سوالاتی که می توانی پاسخ بده. مطمئن باش در این حالت بهترین نتیجه را خواهی گرفت.


سوال شماره 14 : سلام
برای تایید سوابق تحصیلی من رفتم تو سایت همه نمرات نهاییم درست بود فقط معدل کل ودیپلم رو زده صفر باید اصلاحش کنم ؟؟
ب)یا خود اموزش پزوش اصلاح میکنه؟؟
جواب : خیر نیازی به اصلاح ندارد.


سوال شماره 15 : ببخشید یه سوال داشتم
با رتبه ۲۰ هزار چه رشته هایی ر میشه رفت که از زیست و خوده شاخه تجربی دور باشه؟
جواب : به رشته هایی مانند روان شناسی و اقتصاد و مدیریت و حسابداری در دانشگاه های غیر انتفاعی می توانید بروید.


سوال شماره 16 : سلام آقای موحد نژاد درصدای 98 خارج من ادبیات 80 عربی 86 دینی 77 زبان 92 ریاضی 72 زیست 75 فیزیک 71 شیمی 73 شد
و درصدای 97 خارجم ادبیات 70 عربی 76 دینی 73 زبان 95 ریاضی 63 زیست 67 فیزیک 63 شیمی 68 شد
به نظرتون رتبه ی من تویه کنکور بین چند تا چند میشه و یکی از سه رشته ی اصلی رو میتونم قبول شم؟ (بجز مازاد پردیس خودگردان البته)
جواب : دختر خوبم شما عالی هستی و از نظر من حتماً قبول می شوید. حدود رتبه ی شما را بین 600 تا 1500 تخمین می زنم. با رتبه ی 1500 هم می توانید در سه رشته ی اصلی و در دانشگاه های دولتی قبول شوید.


موفق باشید – موحد نژاد