پیام شماره 34 (یکشنبه 5 مردادماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 34 (یکشنبه 5 مرداد ماه 1399)


1- سلام بچه های خوبم، خسته نباشید.
2- آماده باشید که از هفته ی آینده می رویم که با آغاز مجدد سیستم آزمون – رفع اشکال، نتایج خود را به طور جدی در طول 21 روز بهبود بخشیم.
3- با مرور دروس طی سه هفته ی گذشته، اطلاعات شما در حال تجمع یافتن برای کاربردی شدن در طول سه هفته ی آینده هستند.
4- قدر فرصت های باقیمانده را بدانید.
5- پیام شماره 35 ان شاء الله روز چهارشنبه 8 مرداد ماه 1399 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
6- برای همگی شما آرزوی موفقیت و سرافرازی را دارم.

 


پاسخ به سوالات

 


سوال شماره 1 : سلام اقای موحد نزاد پیام منو نزارین. .............................................................................
جواب : اصلاً نگران نباشید. وقتی به مرور دروس اقدام می کنید تمرکزتان از روی آزمون دادن برداشته می شود و مقداری افت می کنید. بعد از مرور با آغاز امتحانات دوباره نتایج بهبود یافته و ان شاء الله بهتر از قبل خواهد شد.


سوال شماره 2 : میشه بگین شهریه دانشگاه آزاد و پردیس تهران برای رشته داروسازی حدودا چقدره؟؟
جواب : برای دانشگاه آزاد سالانه حدود 20 میلیون تومان و برای پردیس ها سالانه حدود 30 میلیون تومان است.


سوال شماره 3 : سلام اقای موحد نژاد میخواستم درصدهای ازمون جمعه کنکور ۹۶ رو بگم
ادبیات۷۸ عربی ۷۳ دینی ۸۳ زبان ۷۳ زمین ۳۴ ریاضی ۵۲ زیست ۶۸ فیزیک ۵۶ شیمی ۷۲
الف) این درصد زمین برای رشته دارو سازی کافیه؟
ب) هر کاری میکنم درصد ریاضی و فیزیکم بالا نمیاد گفتین تعداد زیادی تست بزنم تستایی که میزنم اینجوریه که ی سریاشو کلا نمیتونم حل کنم و بخشی هم که حل میکنم دچار اشتباه محاسباتی هستم اگر برای ۳۰ تا تست ۳۰ دقیقه وقت میزارم در اخر ۱۰ دقیقه اضافه میارم و میرم روی سوالای دیگه فکر میکنم تا حدودی حل میشن بعضیاشم نمیشن ولی توی اون سوالای اولیه دقتم خیلی پایین تره چون سریع حل میشن بنظرتون چیکار کنم؟
ج) رتبه ازمون سنجش جمعم شد ۱۴۰۰ واقعا میتونم به پزشکی امیدوار باشم چون من نهایت ۱۰ ساعت در روز درس میخونم و شاید خیلی کم شده که ۱۲ ساعت رو بخونم چون فرداش خیلی خیلی کمتر درس میخونم
د) مدرسه ما ازمون انلاین جامع گذاشته از فردا هر روز.بعد اگر که ما شرکت کنیم و چهار ساعت وقت داشته باشه بقیه برنامتونو چجوری اجرا کنیم؟ میتونیم فقط خوندن درس هارو داشته باشیم و ازشون تست مبحثی نزنیم به جز درس هایی که ایراد داریم ؟
ه)چه کاری انجام بدیم که درصد زیستمونو به ۸۰ برسونیم؟ علاوه بر اینکه توی برنامه خوندن مبحث و زندن تست مبحثی رو انجام بدیم
و میخواستم تشکر کنم ازتون بابت تمام زحماتی که دلسوزانه میکشین خسته نباشید.
جواب : الف- بله کافیست
ب- ظاهراً به تست های اسان ریاضی شتاب زده جواب می دهید و در برخی از آن ها مرتکب خطا می شوید. دفعه ی بعد با دقت بیشتری به سوالات پاسخ دهید. حتی به قیمت کم آوردن وقت و دوباره نتیجه را بررسی کنید. امیدوارم درست شود. اگر نشد دوباره به من خبر دهید.
ج- الان به پزشکی خیلی نزدیک هستی اما هنوز یک گام کوچولو باقی مانده است. بنابراین با حداکثر توان درس بخوان. آخر کار است نگران نباش و از انرژی ذخیره ی خودت استفاده کن.
د- اگر هر روز آزمون داشته باشید می توانید فقط در مباحثی که در آن ها اشکال دارید تست مبحثی بزنید.
ه- برای رسیدن به درصد 80 در زیست شناسی لازم است کتاب را حدود 4 تا 5 بار دیگر تا کنکور مرور کرده و به تعدادی تست چالش برانگیز هم (از کتاب آی کیو پلاس) به ازای هر بار دوره پاسخ دهید.


سوال شماره 4 : سلام آقای موحد نژاد وقتتون بخیر ... من از وقتی که قرنطینه شروع شده خیلی بی حال و بی انرژی شدم نسبت به درس ... کلا انگیزمو از دست دادم فقط میشینم‌کتابامو روخونی میکنم که یکم از استرسم کم شه ... نه خواب درست دارم نه تمرکز ... سردرگم‌شدم اوایل سال هدف داشتم و حداقل روزی ۶ ساعت میخوندم‌و امید داشتم‌که نزدیکای کنکور حداقل این ۶ ساعت رو به ۸ ساعت بتونم برسونم اما... کلا کسل شدم انگار همه ی چیزایی که بلد بودم هم یادم رفته حتی حس میکنم سر جلسه کنکور نتونم تمرکز کنم و استرسم باعث بشه همه چیزایی که بلد بودم هم‌نتونم بنویسم... نگرانم‌که حتی دانشگاه آزاد قبول نشم... خواهش میکنم کمکم کنید بگید من باید چکار کنم. من اصلا آدم‌پشت کنکور موندن نیستم اگه دانشگاه آزاد قبول نشم رسما افسرده میشم.
جواب : دختر خوبم اصلاً نگران نباش. اولاً امکان ندارد (حتی با رتبه ی 60000) در دانشگاه آزاد تهران قبول نشوید. فقط باید درست انتخاب رشته کنید. پس مسئله ی قبول نشدن منتفی است. اتفاقاً به همین دلیل بدون نگرانی درس هایت را بخوان، اضطراب تمرکز را کم می کند و توان یادگیری را پایین می آورد، حالا که خیالت راحت شد با قدرت مطالعات خودت را انجام بده تا ان شاء الله رشته های بهتری را قبول شوی.


سوال شماره 5 : سلام خسته نباشید وقتتون بخیر
میشه توضیح بدین انتخاب رشته رو خودتون برای ما زحمت میکشین انجام میدین یا نه؟
جواب : بله برنامه هایی برای انتخاب رشته ی شما دارم. البته با توجه به شرایط کرونا به صورت غیر حضوری (از طریق ادبی کانکت) انجام می شود و متعاقباً برنامه ی آن اعلام خواهد شد.


سوال شماره 6 : سلام خسته نباشید
الف- برای میانیگن عمومی ۶۵ و میانگین اختصاصی حدودا۵۰ حدودا چه رتبه ای میشه کسب کرد؟
ب- سوال دومم اینه که برای زیست مولکولی قم یا کرج یا تهران چه رتبه هایی باید اورد(سراسری)؟
ج- سومین مطلب اینه که حس میکنم واقعاااا نمیتونم کاری بکنم برا خودم
مخصوصاااا تو فیزیک آزمونم میام میگیرم تا میرسم به فیزیک کلن جا میزنم چون واقعا چیزی حالیم نیس!!!
و بخاطر این حس مسخره اونقدرررر مغزم داره خودشو میزنه به بیخیالی که همههههه حتی خواهر برادر کوچکترمم تعجب میکنن از این میزان بیخیالی
خانوادم فکر میکنن برام مهم نیست
درحالی که دارم میمیرم از استرس
و یه جورایی ذهن و فکر و مغزم کاملا تو خلا هست انگار تو کمام!
کما بهترین توصیفیه که میتونم از خودم داشته باشم!!!
چون میدونم سال بعد نه اجازه دارم بمونم نه میتونم بمونم...
خودمم میدونم تواناییم خیلی بالاست درحالی که چندین ماه ریاضی نخونده بودم از خودم آزمون گرفتم و خیلی خوب حل کردم...
به هرحال خیلی وقته اینجوریم (از شروع تعطیلات بیشتر شد) حتی نمیخواستم به کسی بگم چون کسی نمیتونه کاری بکنه
نمیدونم چرا گفتم بهتون!
جواب : الف- با درصدهایی که گفته اید در صورت متوسط بودن سطح سوالات به رتبه ای حدود 4500 خواهید رسید.
ب- برای تهران تا حدود رتبه ی 4000 و برای کرج حدود 4500 و برای قم حدود 12000
ج- در مورد فیزیک سه تا چهار فصلی را که برایت دشوار هستند را حذف کنید و روی بقیه ی فصول به صورت جدی تمرین کنید. در این حالت در آزمون فقط به حدود 18 تا 20 سوال (البته به فصل های حذف شده وابسته است) باید پاسخ دهید و امکان بسیار بیشتری برای نتیجه گیری در این درس فراهم می شود. لطفاً حتماً این روش را آزمایش کنید.
مغز قدرتمندی دارید. این مغز برای جلوگیری از آسیب دیدن، شما را در یک کمای کاری فرو برده است. کار خوبی هم کرده است! اما لازم است از آرامشی که ایجاد می کند برای به کار گیری توانایی های بالای مغزی ات استفاده کنی.


سوال شماره 7 : امیدوارم حالتون خوب باشه
ببخشید من فصل سوم فیزیک دهم رو حذف کردم برای خودم چون مسئله های این فصل برام سخت بود ومشکل داشتم
اما میخواستم بدونم به نظر شما متن این فصل رو بخونم یا نه؟
چون مباحث قبل از فشار همش متن هستش این سوال رو پرسیدم.
جواب : اگر درصد فیزیک شما بالاتر از 50 است ، بله متن این فصل را بخوانید. اما در غیر اینصورت بهتر است فصل را به طور کلی حذف کنید و با خیال راحت روی مباحث دیگر کار کنید.


سوال شماره 8 : سلام آقای موحد نژاد امید وارم حالتون خوب باشه هفته ی پیش کنکور ۹۶ داخل‌ رو دادم و درصد هام‌:
ادبیات:۸۱. عربی:۵۴. دینی:۵۳. زبان:۵۶. ریاضی :۷۵. فیزیک:۵۵. شیمی:۵۷
رتبه در نود و هشت:۱۰۰۰تا ۱۵۰۰
و درصد های سنجش دو هفته پیش:
ادبیات:26. عربی:۹۲. دینی:۶۸. زبان:۵۷. ریاضی:۵۳. فیزیک:۴۵. شیمی:۳۸
رتبه در سهمیه:۱۱۰۰
نسبت به قبل پیشرفت داشتم به خصوص در نتیجه کنکور و تو سنجش خیلی بی دقتی کردم مخصوصا شیمی و ادبیات ولی خب همین که رتبم از سری پیش که در سهمیه ۱۴۰۰ بود بهتر شده خوشحالم
الف)میخواستم نظرتون و درباره ی درصدام بدونم
ب)و اینکه الان رتبم در چه حدودیه و چقد میتونم پیشرفت کنم
ج)و اینکه خب تو کنکور ها یکسری سوالات حذف شده و من وقت اون هارو‌ به بقیه میدم نگرانم تو کنکور وقت کم بیارم و درصدام اینطوری نشه اصلا
د)از فیزیک دهم یه بخشی از فشار و یه بخشی از گرما و در هندسه دهم هم فصل یک‌ و سه رو حذف کردم قبلا هم ازتون پرسیده بودم خوبه دیگه؟
جواب : الف- برای الان خیلی خوب است. چون اگر سیستم های آزمون و رفع اشکال را در سه هفته ی پایانی به صورت جدی دنبال کنید می توانید حدود 10 تا 15 درصد پیشرفت کنید که در این حالت رتبه ی شما در کنکور سه رقمی خواهد بود.
ب- الان رتبه ات بر اساس سنجش حدود 1800 و بر اساس آزمون خانگی حدود 1250 است. به نظرم به خوبی تا حدود رتبه ی 600 قابل پیشرفت است.
ج- نه تعداد این سوالات آنقدر زیاد نیست که شما را دچار اختلال کند.
د- بله هیچ ایرادی ندارد.


سوال شماره 9 : سلام خسته نباشید. چنتا چیزو میخواستم مطرح کنم نظرتونو بخوام
الف- من قبلا دفترچه عمومیو به ترتیب میزدم و خب نتایج افتضاح بود. یعنی خب من تو ادبیات و عربی (مخصوصا عربی) خییلی کندم و دو درس اول بود و معمولا توشون وقت کم میاوردم بعد استرس میگرفتم میرفتم بی دقت و سریع دینی و زبانو میزدم( که البته توشون خوبم) تا وقت برای ادبیات و عربی بمونه اخرش و برگردم. خلاصه افتضاح میشد. بعد یه مدت حدودا از قبل عید شروع کردم به تغییر این ترتیب. اول ادبیات زدم بعد دینی بعد زبان و اخرم عربی. خیلی نتیجه بهتر شد عربیم خیلی اومد بالا و خب به جای ۲۰ دقیقه معمولا ۲۵ دقیقه میرسید بهش. الان داشتم فکر میکردم شاید بشه بهترشم کرد. بنظرتون اینکه اول دینی بزنم بعد ادبیات بعد زبان بعد عربی خوبه یا اینکه هی ورق بزنم قراره گیجم کنه؟ یه بار امتحان کردم بد نشد ولی مطمئن نیستم کاملا خوب باشه.

ب- ترتیب دفترچه اختصاصی من اول زیست بعد شیمی بعد فیزیک و اخرم ریاضیه بنظرتون بده؟
توی ریاضی فیزیک ضعف دارم مخصوصا ریاضی و خب گفتم برای درسایی که توشون ضعف دارم و همچین امیدیم ندارم شیمیمو به خطر نندازم

ج- یه چیز دیگم که شاید بنظرتون پیش پا افتاده باشه اینه که سر ازمونا واقعا ماسک اذیتم میکنه. اصلا گاهی احساس میکنم دیگه نمیتونم نفس بکشم. هی میخوام بدمش پایین ولی خب میترسم سر جلسه کنکور کرونا بگیرم یا اصلا نزارن ماسکو بزنم پایین. واقعا گاهی احساس میکنم اکسیژن به مغزم نمیرسه چیکار کنم؟ میترسم اصلا تو اون سالن هوا گرم باشه من واقعا گرما دیوونم میکنه حالا با ماسک که دیگه هیچی. خیلی تو ازمونا سعی میکنم خودمو عادت بدم ولی راجب ماسک اصلا نتونستم. خیلی نگرانم
د- یا یه چیز دیگه که شاید اصلا خندتون بگیره اینه که وقتی دستکش دارم نمیتونم دفترچه رو ورق بزنم :| پنج دقیقه فقط درگیر ورق زدنم و عصبی میشم. توروخدا یکم راهنمایی کنین همین چیزای کوچولو هم بنظرم خیلی مهم و تاثیر گذارن. ممنون
جواب: الف- نه به نظر من همان اول ادبیات دوم دینی سوم زبان و آخر عربی برای شما مناسب تر باشد.
ب- اگر ریاضی شما خیلی ضعیف باشد این ترتیب بندی اشکالی ندارد. اما اگر ریاضی شما خیلی ضعیف نیست بررسی کنید ببینید وقتی ریاضی را اول می زنید آیا نتیجه ی آن خیلی بهتر از زمانی می شود که آن را در آخر پاسخ می دهید و اگر اینچنین بود ریاضی را به سرجای خودش برگردانید.
ج- یک ماسک فیلتر دار خیلی خوب (با قاب بزرگ) تهیه کنید (حداقل قیمت ماسک فیلتر دار استاندارد 30 هزار تومان است) بعد با آن دوباره آزمایش کنید. امیدوارم مشکل حل شود. (در فروشگاه های لوازم ایمنی میدان حسن آباد انواع مختلفی از ماسک ها وجود دارند)
د- استفاده از دستکش برای جلوگیری از کرونا ضروری نیست. بنابراین من جای شما باشم دستکش دستم نمی کنم. فقط حواست باشد دستت را به دهان و بینی و چشم هایت نزنی.


سوال شماره 10 : سلام ممنون میشم منتشر نکنید.................................................................................
جواب : نگران نباش شرایط درسی ات با توجه به رتبه ی کشوری ات و تراز قلم چی قبل عیدت خوب است (البته الان وضعیتت از قبل از عید بهتر است). خوب حواست را جمع کن چه می گویم : در طول چهار هفته ی آینده به راحتی می توانی رتبه ات را سه رقمی کنی. از خودت هفته ای دو آزمون جامع بگیر و با تمام قدرت به رفع اشکال آن ها بپرداز. درصد هایت حدود 10 تا 15 درصد و حتی در مورد شما شاید هم بیشتر رشد کند. اصلاً هم لازم نیست به سال آینده فکر کنی. حواست را جمع کنی در رشته ای خوب در یکی از سه دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر قبول خواهی شد.
این زندگی جدید که دنبالش هستی را با راهنمایی مشاورین خبره و تلاش خودت ان شاء الله بدست خواهید آورد.
راستی قرص زیادی ممنوع! بتدریج مقدار آن را کاهش دهید.


سوال شماره 11 : سلام آقای موحد نژاد .لطفا پیام من رو منتشر نکنید. آقای موحد نژاد به دادم برسیدددددددد......................
جواب : سلام دختر خوبم، نگران نباش ریاضی کنکور خیلی هم سخت نیست، تازه اگر هم باشه، درصد که تعیین رتبه نمی کند، تراز یک درس است که جایگاه رتبه ای داوطلب را مشخص می سازد. بنابراین ممکن است شما در ریاضی درصد 80 بگیرید اما تراز فوق العاده بالایی کسب کنید. در ضمن هرگز سرنوشت کنکور خودتان را به یک درس گره نزنید. این موضوع باعث ایجاد اضطراب شدید در زمان پاسخگویی به آن درس می شود.
آدم در کنکور باید روی همه ی درس هایش کار کرده باشد و روی همه ی آن ها حساب کند. تا دلشوره ی کمتری را تجربه کند.
کم کاری بچه های قوی در چند هفته ی پایانی به دلیل این که حوصله اشان از درس خواندن سر رفته است، موضوعی شایع ولی بسیار خطرناک است و باعث افت رتبه ی داوطلب خواهد شد. برای خودت منابع تستی مختلف تهیه کن (خصوصاً آزمون های جامع متعدد) و سر خودت را با آن ها و مرور درس ها گرم نگه دار. ساعت مطالعاتی خودت را حتماً بالای 10 ساعت در روز نگه دار.


سوال شماره 12 : سلام خسته نباشید میخواستم بدونم این انتخاب رشته برای چه رشته هایی ،کدوم دانشگاه ها هست؟
ب)یا هر اطلاعاتی که لازمه درباره انتخاب رشته بدون کنکور بدونیم؟پ)یا اصلا این انتخاب رشته بدون کنکور خوبه؟
جواب : انتخاب رشته های بدون کنکور از امروز شروع شده و تا روز اول شهریور ماه ادامه خواهد داشت. رشته های بدون کنکور رشته هایی هستند که فقط با توجه به معدل کتبی اتان می توانید در آن ها رقابت کنید.
معمولاً دانشگاه ها و رشته های بدون کنکور از کیفیت چندان بالایی برخوردار نیستند اما بعضی از آن ها بخصوص رشته های موجود در دانشگاه های غیر انتفاعی آن گاهی از دانشگاه آزاد بهتر هستند و حیف است که مورد توجه شما قرار نگیرند.
تازه در انتخاب رشته ی بدون کنکور شما می توانید بدون توجه به عنوان دیپلم خود در هر رشته ای که دوست دارید انتخاب رشته نمایید. مثلاً شما با این که رشته ات تجربی است می توانی داوطلب مهندسی پزشکی مهندسی عمران و یا حقوق یا گرافیک و یا زبان و ادبیات انگلیسی شوی!!!
من به همه توصیه می کنم از این سیستم برای روز مبادا استفاده کنند تا اگر احیاناً در کنکور نتیجه ی ضعیفی گرفتند از این طریق به رشته ی بهتری دست پیدا کنند. پس حتماً انتخاب رشته کنید.
فکر می کنم در جلسه ی آینده ی کلاس غیر حضوری بتوانم برای شما راجع به نحوه ی انتخاب رشته در این سیستم صحبت کنم.


سوال شماره 13 : سلام خسته نباشید
میخواستم بدوم بین شیمی محض،آلی و......کدوم بهتر هستن؟
وچه رتبه ای باید کسب کرد تا دانشگاه های تهران قبول شد؟
درصد دروس عمومی وتخصصی هم حدودا باید چقدر باشه؟
جواب : منظور شما از شیمی آلی شیمی کاربردی است. پس شما پرسیده اید که بین شیمی محض و کاربردی چه تفاوتی وجود دارد؟
فرق چندانی با هم ندارند (اختلاف واحد آن ها 17 واحد از 132 واحد است) آن هایی که شیمی کاربردی می خوانند کار با بعضی از دستگاه هایی که در آزمایشگاه های کارخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند را یاد می گیرند و با کاربردهای شیمی در صنایع آشنا می شوند. اما کسانی که شیمی محض می خوانند بجای یادگیری عوامل مرتبط با صنعت در شیمی به یادگیری شیمی کوانتومی، شیمی فیزیک، . مباحث پایه ای و تحقیقاتی شیمی می پردازند و خودشان را برای ادامه ی تحصیل و حضور در آزمایشگاه های دانشگاهی و تحقیقاتی آماده می کنند. (معموۀاً اول بچه ها شیمی کاربردی را انتخاب می کنند و بعد شیمی محض را)
شما که رشته ات تجربی است اگر بخواهی در تهران و در دانشگاهی دولتی این رشته را بخوانی باید حداقل رتبه ای در حدود 9000 داشته باشی. حدود 60 درصد عمومی و متوسط 35 درصد اختصاصی (به شرط متوسط بودن سطح سوالات کنکور)


سوال شماره 14 : تورو خدا کمکم کنید واقعا دارم دیوونه میشم.
فیزیکم افتضاحه چجوری میتونم تو این ۱ ماه ۴۰ درصد بزنم؟ حذفیاتمم زیاده( کل دهم+الکتریسیته جاری) از حرکت شناسی هم میخوام فقط اگر نمودار اومد بزنم
روزی چند ساعت باید براش وقت بذارم؟؟ اصلا شدنیه؟
جواب : حدود 9 سوال از دهم حذف کرده ای و 4 سوال از یازدهم و 2 سوال از دوازدهم بنابراین شما در تمامی آزمون های جامعی که از این به بعد از خودت می گیری فقط باید به 15 سوال فیزیک در زمان 40 دقیقه پاسخ دهی. خب پس در جلسه ی امتحان نباید دستپاچه باشی و با آرامش و با قدرت تلاش کنی تا به این 15 سوال جواب دهی.
در زمان رفع اشکال آزمون ها هم کار شما آسان است چون فصل های کمتری داری و بخوبی می توانی کار رفع اشکال را انجام دهی.
اگر بتوانی از 15 سوال به 12 سوال جواب درست و به سه سوال پاسخ غلط بدهی درصدت می شود 7/36 که عددی قابل قبول است. جدی باش، به هدفت می رسی.


سوال شماره 15 : سلام . وقتتان بخیر .
الف- من در اجرای برنامه دوره چهارم مطالعاتی که داده بودید دچار مشکل شدم و یک سری از دروس نتونستم بخونم و یک سری از دروس هم عقب تر هستم . و الان دارم با ادامه برنامه پیش میرم و هر چقدر هم که عقب ماندم از 10 مرداد به بعد میخونم.به نظرتان این روش خوب است ؟؟
ب- یک مسئله دیگه اینکه در بعضی از دروس ۱ یا ۲ درس از یک کتاب حذف کردم .
ج- ایا دروس حدفی در نهایی ، در کنکور هم حتما حدف است ؟؟
* با تشکر *
جواب : الف- بله آفرین کاملاً روش خوبی است.
ب- اشکالی ندارد.
ج- بله حتماً حذف است. ان شاء الله موفق باشی دختر خوب.


سوال شماره 16 : سلام آقای موحدنژاد میشه این پیام رو فقط خودتون بخونین..........................................
جواب : دختر خوبم، دلم می خواهد آنقدر موج مثبت داشته باشی که تمام امواج منفی را با قدرت دفع کنی. اگردلت می خواهد ارتباط را قطع کن. اما از یک طرف هم می توانی ارتباط را حفظ کنی و مثل یک مشاور قدرتمند خیلی موثر و کوتاه جوابش را بدهی و بعد با قدرت تمام درس های خودت را دنبال کنی. واقعاً یک کوچولو مانده ولی یک دنیای بزرگ پشت آن پنهان است. برای ورود به این دنیای بزرگ مسیر هموار و مشخص است و با شناختی که از شما دارم حتماً به آن دست خواهید یافت.


سوال شماره 17 : سلام همونم که درمورد ....... بهتون گفتم
میشه درصدامو تو سایت نذارین ..........................................
جواب : آفرین خیلی برایت خوشحالم. می دانم که باز هم پیشرفت خواهی کرد. در مورد زبان هم دلیلی ندارد درصد آن 50 بشود. از خودت آزمون های عمومی متعددی بگیر و مشکلات زبان را هم در درون آن برطرف کن. در هر حال بهتر است زبان شما با سایر دروس عمومی هماهنگ باشند.


سوال شماره 18 : سلام خسته نباشید امکان داره کلید کنکورایی که از خودمون میگیریم غلط باشه مثلا حدود ۲یا۳ تا سوال؟!
جواب : بله احتمال دارد. گاهی این وضعیت دیده می شود. اما نباید محملی باشد که دیگر به همه ی جواب ها با دیده ی شک بنگری!


سوال شماره 19 : سلام آقای موحدنژاد
آخرین کنکور رو که میشه کنکور 98 باید آخرین جمعه ی قبل کنکور بدم؟ که میشه 24 ام؟
جواب : خیر بهتر است کنکورهای سال 98 را دو هفته قبل از کنکور از خودتان بگیرید، زیرا ممکن است حاوی سوالات جدیدی باشد که لازم باشد روی آن ها کار کنیم. (همیشه آخرین کنکور ممکن است حاوی نکات جدید و خاصی باشد)


سوال شماره 20 : سلام خسته مباشید من روز چهازشنبه درصد کنکور ۹۶ داخل و سنجش و فرستادم ولی قرار بود شنبه پاسخ بدید
این ها هم درصد های کنکور ۹۷ داخل که امروز دادم
ادبیات:۶۸. عربی:۶۲. معارف:۷۷. زبان:۴۱. ریاضی:۶۴. فیزیک:۶۶. شیمی:۵۹
جواب : آفرین، بسیار به سه رقمی شدن نزدیک هستید و از نظر من با پیگیری آزمون ها و رفع اشکال آن ها حتماً به آن خواهید رسید. امیدوارم بهتر از 700 شوی تا در دانشگاه شریف رشته ی خوبی را قبول شوی.


سوال شماره 21 : سلام خسته نباشید امروز کنکور ۹۶ خارج رو از خودم گرفتم متاسفانه درصدام اصلا خوب نبودن دینی و بطور دقیق میخونم و خلاصه نویسی میکنم ولی نمیدونم چرا انقدر درصدم تو این درس کم شد فیزیک تمام فرمول رو خلاصه نویسی کردم ولی نمیدونم واقعا مشکلم کجاس
ادبیات ۱۳صحیح ۷غلط ۵نزده ۴۲٪
عربی ۱۹صحیح ۶غلط ۶۸٪
دینی ۱۰ صحیح ۹غلط ۶نزده ۲۸٪
زبان ۱۹صحیح ۶غلط ۶۸٪
ریاضیات ۲۹صحیح ۵غلط ۲۱نزده ۴۹٪
فیزیک ۱۳صحیح ۵غلط ۲۷نزده۲۵٪
شیمی ۱۰صحیح ۸غلط ۱۷نزده ۲۰٪
متاسفانه اختصاصیامو خیلی بد دادم مخصوصا شیمی
جواب : در درس دینی به جای خواندن خلاصه هایت باید کتاب درسی را بخوانی و از خلاصه ها فقط در مورد مرور آیات استفاده شود.
در فیزیک خواندن خلاصه ها در روز قبل از امتحان کار درستی است. اما شما بیشتر به زدن تست به تعداد زیاد نیاز داری. بنابراین در فصل های مختلف این درس به طور نسبتاً وسیعی تست زنی کنید.
در شیمی بلد بودن کتاب درسی و تست زنی بیشتر بسیار کمک کننده خواهد بود.


سوال شماره 22 : سلام خسته نباشین.من راستش شروع کردم متن کتاب تمامی دروسو بخونم ب عنوان دوره و بعد از تمام کردن متن کتاب فیزیک و شیمی به تستا و تمرین هایی بپردازم که تو کلاس نکته تست یاد گرفتم.و البته ریاضی که متنی ندارد رو از هر مبحث ۲۰ ۳۰ تا تست میزنم.و اینکه هر چند وقت یه بار ازمون جامع از خودم میگیرم و ازمون دروس عمومی هم بیشتر از ازمون جامع میگیرم.فقط اینکه من وقت نمیکنم دوباره از همه ی درس های زیست و دروس دیگه ای که نگفتم بهتون تست بزنم و فقط خواندن متن میشه.میخواستم ببینم از نظر شما ایرادی داره؟چون یه مقداری استرس گرفتم همین برنامه ای هم که به شما گفتمو نرسم ولی اجراش میکنم ولی اگه از همه ی درسا تست نزنم و متن کتابو بخونم با ازمونایی که از خودم میگیرم ایا افت میکنم؟؟
جواب : نگران نباش وقتی تست نمی زنی مقداری افت می کنی ، اما در سه هفته ی پایانی دوباره با تست زنی گسترده نتیجه اصلاح می شود و از اولش هم بهتر خواهد شد. ان شاءالله.
پس نگران نباش و کارهایت را دنبال کن.


سوال شماره 23 : ببخشید مزاحمتون شدم
من در آزمون ۳ مرداد قلمچی رتبه در متطقه ۱ ام شد ۲۷۰۰
زیستم رو ۰ درصد زدم
زیستم ضعیفه خیلی
سنجش ۲۰ تیر هم زیست بیست درصد زدم و رتبم ۳۲۰۰ شد

اصلا امکانش هست که تو این ۴ هفته با خوندن زیست و بقیه دروس و تقویت کردنشون به رتبه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ در کنکور ۹۹ برسم ؟
امیدی به رتبه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ هست تا کنکور ۹۹؟
وااااقعا مممنون از زحمات شما
متشکرم
جواب : دختر خوبم، پرسیدن سوال راجع به رتبه و آن هم با این صراحت از من کار خطرناکی است. من یاد گرفته ام به همه ی آدم ها راست بگویم. نه می ترسانم و نه بیخودی امید می دهم.
برای ترمیم نتیجه ی زیست شناسی حتماً نیاز به کمک داری. بنابراین می توانی فایل های کلاس نکته و تست یک معلم زیست شناسی را یا بخری و یا از یکی از دوستانت بگیری و روزانه حداکثر 3 ساعت و سی دقیقه را به گوش کردن به این فایل ها و مطالعه ی زیست شناسی اختصاص دهید. در این حالت ممکن است درصد زیست شناسی به حدود 50 درصد برسد.
با توجه به رتبه های سنجشی که داشته ای و زمان باقیمانده تا کنکور رتبه ی شما می تواند تا حوالی 3500 بهبود پیدا کند و شانس رسیدن آن به 2000 کم است.


سوال شماره 24 : سلام وقتتون به خیر فرستنده پیام شماره ۳۰در پیام قبل هستم طبق فرمایش خودتون من سه تا از فصل ها فیزیک و حذف کردم (حرکت برهم کنش موج و ترمودینامیک)و درصدم رشد عجیبی کرد که بسیار تعجب کردم من همیشه اول شیمی و بعد فیزیک و حل میکردم این دفعه هم مثل قبل عمل کردم در آخر ۸دقیقه وقت اضافه آوردم و روی کل سوال ها نزده امم در فیزیک وقت گذاشتم
قبلن روی کلوز ریدینگ کار کرده بودم و طی این چند روز مستمر کار کردم و امروز مشکلی از این بابت نداشتم
اما مشکل من اینه که یه روز خیلی خوبم سر آزمون یه روز نه اصلن خودمم نیستم و این خیلی اذیت میکنه منو و درصدم ها خیلی بهتر شده چون غلط هامم کم شده وگرنه من دفعه ی قبل هم خیلی حل میکردم ولی غلط چی کار کنم که درست بشه میشه امید داشته باشم و درست بشه؟ من میتونم با این درصد ها رتبه سه رقمی بیارم اصلن ؟اینم درصد هام در هفته گذشته است:
زبان ۹۶:ادبیات۷۶/عربی۶۴/دینی۶۸/زبان۵۴
ریاضی۹۳خارج :ادبیات۶۹/عربی۵۸/دینی۶۱/زبان۸۵
ریاضی۶۵/فیزیک۷۲/شیمی۶۹
میتونم در طی هفته آزمون گزینه دو یا قلمچی که جمعه برگزار شد و از خودم بگیرم ؟
جواب : به شما تبریک می گویم. عالی عمل کرده ای. آفرین.
همیشه آزمون های جامع را ساعت 8 صبح شروع کن و مطمئن باش سیستم های دفاعی و هورمونی بدن شما به گونه ای عمل خواهند کرد که روز کنکور بهترین روز شما باشد. بنابراین نگران این موضوع نباش.
صد درصد اگر با همین شرایط کارهایت را ادامه دهی رتبه ات بهتر از 700 و حتی شاید خیلی بهترخواهد بود.
بله گرفتن امتحانات گزینه 2 و یا قلم چی برای شما بسیار مفید خواهند بود.


سوال شماره 25 : خوبید؟امیدوارم که همیشه سالم و سرحال باشید
الف- میخواستم ببینم برای قبول شدن در رشته دندان پزشکی در تهران چه دولتی و چه آزاد چه رتبه ای میخواهد؟ و تو رشته پرستاری چطور؟ و بنظرتون یکی پرستاری ازاد بخونه بهتره یا دوباره کنکور بده؟
ب- در واقع من آرزوم دندون پزشکیِ و نمی تونم رشته دیگه ای رو قبول کنم؟ بغیر از پرستاری چه رشته های خوب دیگه ای که مرتبط به پزشکی باشه هست؟
ج- آیا امکانش هست که من یه رشته نسبتا مرتبط و بخونم و برای ادامه تحصیل برم دنبال دندون پزشکی؟
یا همون که دوباره کنکور بدم و بتونم دندون پزشکی بیارم.
د- نظرتون درمورد کنکور امسال چیه؟ من خودم حس میکنم مثل سال قبل سوال ها آسون تره و رتبه آوردن سخت تره!!!!!!
ه- بنظرتون امکانش هست که دوباره به تعویق بیوفته خیلی نگرانم.
خیلی از لطف و توجه تون ممنونم و خیلی خیلی خیلی دوستون دارم.
جواب : الف- در دانشگاه شاهد که یک دانشگاه دولتی در تهران است می توانید دندانپزشکی را تا رتبه ی 600 قبول شوید. برای دندانپزشکی آزاد تهران به رتبه ای در حدود 1300 نیاز دارید. برای پرستاری تهران به رتبه ای در حدود 5500 نیاز دارید.
در این مورد نظر من شرط نیست. اگر حوصله و انگیزه ی لازم را برای دوباره خواندن دارد و خانواده اش از این ایده حمایت می کنند اشکالی ندارد که برای سال بعد بگذارد. اما اگر احساس می کند کشش یک سال (البته 9 ماه!) دیگر درس خواندن را ندارد بهتر است به همان پرستاری برود.
ب- هوشبری ، اتاق عمل ، علوم آزمایشگاهی ، فیزیوتراپی ، کار درمانی ، گفتار درمانی
ج- فقط رشته ی کاردانی ساخت پروتزهای درمانی به دندانپزشکی ربط دارد ولی هیچ کمکی به قبولی دوباره ی شما در رشته ی دندانپزشکی نخواهد کرد.
د- من به نظرم کنکوری متوسط شبیه سال های 97 یا 96 است.
ه- بله امکانش هست. اما این امکان کمتر از 50 درصد است.
من هم شماها را خیلی خیلی دوست دارم.


سوال شماره 26 : آقای موحد نژاد،من جدیدا دقتم خیلی کم شده و غلطام خیلی زیاد. خصوصا تو زیست و شیمی بعد از اینکه غلطام رو میبینم،متوجه میشم که وااااقعا بدیهی بوده !!
البته خودم فکر میکنم چون سرعتم کم شده و درواقع الکی و آروم تست میزنم دقتم اومده پایین
چون خیلی نا امیدم واقعا، و فکر میکنم اون چیزی که میخواستم نشد!
نظر شما چیه؟ چی کارکنم؟
جواب : خیلی مهم است که آدم سرجلسه ی آزمون های جامع بسیار جدی بوده و نتیجه ی آزمون برایش بسیار مهم باشد. اگر با ناامیدی و بی احساس آزمون را شروع کند تمرکز لازم را برای بیاد آوردن مطالب نخواهد داشت.
4 هفته وقت داری و باید هفته ای دو آزمون از خودت بگیری و در میانه ی آن ها نیز به رفع اشکالات خود در هر درس بپردازی و با جدیت تمام در آزمون دنبال گرفتن نتیجه ای خوب باشی. در این حالت تمرکزت بیشتر شده و جواب سوالات را به یاد خواهی آورد. الان وقت گرفتن نتیجه است. شما خیلی از درس ها را بلدی فقط لازم است آن ها را سریع مرور کرده و با برگزاری آزمون های متعدد ، اطلاعات خودت را کاربردی کنی.


سوال شماره 27 : سلام. میخواستم بدونم شما چه تایمی رو برای زیست پیشنهاد میکنین که تو کنکور وقت بزاریم؟ من الان تو خونه ازمونای جامعو با ۴۵ دقیقه زمان میزنم ولی احساس میکنم باید یکم بیشتر باشه. ۵۰ دقیقه خوبه بنظرتون؟ سقفش تا چند باشه مثلا شیمیم اگه میشه بگید. ۳۵ دقیقه خیلی برام کمه.
جواب : با توجه به وضعیتی که توصیف می کنید به نظرم بهتر است حداکثر 5 دقیقه از وقت را به زمین شناسی اختصاص دهید و زمان زیست شناسی را به 45 دقیقه و شیمی را به 40 دقیقه افزایش دهید. اما اگر زمین شناسی را جواب نمی دهید می توانید زمان زیست شناسی را به 50 دقیقه نیز برسانید.


سوال شماره 28 : سلام اقای موحد خسته نباشید
ببخشید من کنکور ۹۴ بودم و بخاطر یه مسائلی نیاز دارم به کارنامم و رشته قبولیم.ازشون پرینت ندارم.شما میدونید باید چه کاری انجام بدم؟خیلی ممنونم از پاسخ گوییتون پیشاپیش
جواب : به لینک زیر مراجعه کنید و کارنامه های کنکور خودتان را به راحتی از سایت سنجش دریافت کنید.
http://www.sanjesh.org/Group.aspx?gid=1&sid=18
سوال شماره 29 : سلام میخاستم ببینم چطور میتونم تو این 20 و چند روز باقیمانده بصورت خصوصی با شما هرروز تماس داشته باشم خیلی زیاد نیاز به انگیزه و صحبت کردن دارم.
جواب : دختر خوبم، متاسفانه در حال حاضراصلاً فرصتی برای مشاوره ی خصوصی ندارم. اما پیشنهاد می کنم در تمامی پیام های این سایت با من در ارتباط باشی و قول می دهم که کمکت کنم.
در ضمن اگر در این چهار هفته بر روی چیزهایی که بلد هستی متمرکز شوید و آن ها را کاربردی کنید ، حتماً درصد هایت بین 10 تا 15 درصد پیشرفت خواهند داشت (البته گاهی هم بیشتر)


سوال شماره 30 : سلام آقای موحد نژاد. امیدوارم حالتون خوب باشه.
من جمعه آزمون 3 مرداد قلمچی رو دادم و درصد هام...
ادبیات 60 عربی 69 دینی 73 زبان 84 ریاضی64 زیست55 فیزیک 67 شیمی 48
الف- رتیه در سهمیه ای که قلمچی داده 925 بود ولی فقط بین کسایی که تا پردازش اول پاسخ هاشون رو فرستادن به خاطر همین رتبه واقعیم رو نمی دونم؟ به نظرتون چطور بود؟
ب- آقای موحد نژاد من سوالات شیمی رو که بررسی کردم دیدم بیشترشو بلد بودم و 7 غلط داشتم که همش از سوالات شمارشی و به خاطر بی دقتی بود مسئله هایی رو هم که نزدم بلد امتحان راحت حل کردم ایندفعه وقت هم کم نیاوردم تازه وقت اضافه شیمی رو به ریاضی برگشتم. روش هایی رو که شما برای رفع بی دقتی ها گفتین دارم هر رور انجام می دم و برای ریاضی و فیزیک هم مفید بوده چون فقط 2 و 3 تا اشتباه داشتم ولی برای شیمی نمی دونم چرا اینطوری شد؟
ج- می خواستم بدونم من که الآن سه تا کنکور رو به خاطر قلمچی و سنجش ندادم باید کی این آزمون ها رو بدم؟
خیلی ممنون بابت زحماتتون.
جواب: الف- امتحانت خوب بوده است. رتبه ی پیش بینی شما تا روز 3 مرداد حدود 1800 است. به نظرم خیلی بهتر می توانستی عمل کنی. شما در دو درس اصلی گروه تجربی (زیست شناسی و شیمی) نتایج ضعیفی گرفته ای که اگر در هر کدام 15 درصد بهتر بودی الان رتبه ات زیر 1000 پیش بینی می شد.
ب- بنابراین لازم است با روزانه سه ساعت و 30 دقیقه مطالعه ی زیست شناسی و حداقل 4 بار دوره کردن این درس از روی کتاب درسی و تست زنی از آی کیو پلاس مشکل خود را در این درس برطرف نمایی.
در مورد شیمی، نیاز به یک دوره ی کامل و حداقل پاسخگویی به 100 تست به ازای هر فصل وجود دارد. در ضمن اگر از خودت آزمون جامع شیمی به تعداد زیاد بگیری بسیار بهتر می شوی.
ج- در طول سه9 هفته ی آینده می توانی 3 کنکور در هفته یعنی مجموعاً 9 آزمون جامع از خودت بگیری. بنابراین می توانی از آزمون هایی که گفته اید نیز استفاده نمایید.
ببینم چکار می کنی ها


موفق باشید – موحد نژاد