پیام شماره 37 (چهارشنبه 15 مرداد ماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 37 (چهارشنبه 15 مرداد ماه 1399)


1- سلام بچه ها خسته نباشید.
2- برای شما جزوه ای با عنوان 70 نکته ی ضروری برای شرکت در کنکور سراسری تهیه کرده ام که ان شاء الله تا روز شنبه 18 مرداد ماه در همین سایت قرار خواهد گرفت.
3- شرایط پذیرش مشاوره ی خصوصی با من ، جهت شرکت در کنکور 1400 روز يكشنبه 19 مرداد ماه در همین سایت منتشر خواهد شد.
4- پیام شماره 38 روز یکشنبه 19 مردادماه 1399 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
5- برای همگی شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : ببخشید من برای رشته روانشناسی بدون کنکور تو شهر تهران چه دانشگاهی میتونم ثبت نام کنم؟
و رشته پاره وقت چه تفاوتی با رشته نیمه وقت داره؟
من نظام قدیمم و معدل یازدهم رو معدل دیپلم نوشتم
جواب : دانشگاه غیر انتفاعی آل طه ، دانشگاه غیر انتفاعی مجازی ایرانیان رشته ی روان شناسی دراند و می توانید آن ها را انتخاب کنید. فقط یادتان باشد که چون رشته ی شما تجربی بوده است و رشته ی روان شناسی در رشته های صرفاً با سوابق تحصیلی مخصوص گروه انسانی است، ضریب تصحیح به معدل شما نسبت داده شده و شانس شما برای قبولی کاهش می یابد.
تفاوتی بین پاره وقت و نیمه وقت نیست. بستگی دارد که کدام دانشگاه و با چه ضوابطی در این رشته ها پذیرش داشته باشند. در دانشگاه ازاد مفهوم پاره وقت بودن یک رشته این است که دانشجو می تواند تعداد بسیار کمی واحد انتخاب کرده و دوره ی لیسانس را تا 10 سال طول بدهد!!! در نتیجه به راحتی می تواند در کنار تحصیل شغل دیگری داشته یا به امور خانوادگی بپردازد.


سوال شماره 2 : سلام خسته نباشید. اقای موحد نژاد من کلی از برنامه عقب افتادم یه مدت نسبتا طولانی نخوندم ولی الان این چند روزو نمیخوام تلف کنم. از کنکورا ۹۷ داخل و خارج و ۹۸ داخل و خارج و ۹۴ خارج مونده. چون قلمچی ثبت نام کردم ۱۷ و ۲۴ مرداد قلمچی دارم نمیتونم کنکور بدم. از نظر شما یه روز در میون کنکور زدن تو شرایط من بده؟ حتما باید سه روز یه بار باشه؟ و اینکه اگه از بین این ۵ تا کنکور بخوام سه یا چهارتاشو بزنم شما کدومارو پیشنهاد میکنین؟ خیلی استرس گرفتم.
جواب : با توجه به شرایط ، یک روز در میان کنکور دهید و کنکورهای 97 و 98 داخل و خارج را حتماً برگزار کنید.نگران نباش و فقط درس هایی را بلدی را مرور کن.


سوال شماره 3 : موحد نژااااااااااد بدبخت شدممممممم بیچارههه شدممممم خاااااااک بر سرممممممممم وای دارم میمیرمممممم ای خداااااااا ۵ روزه یا درس نخوندم یا کم خوندم به امید اینکه گفتن عقب میفته اخه این چه مملکتیه چرا انقدر ضد و نقیض چرا اینجورین الان من چجوری ۶۵ ساعت طلایی رو جبران کنم چی کار کنممم ای وای خریت کردممممم دیگه هیچی نموندهههه باید بذارم واسه سال بعد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب : مهم نیست برای بازآوری مطالب وقت داری. بجای غصه خوردن، درس های خوانده شده ی خودت را مرور کرده و با حضور ذهن مناسب در آن ها در کنکور شرکت کنید. در مدت 5 روز مطالب از ذهن شما پاک نمی شود و نگران نباشید.


سوال شماره 4 : سلام کلی سوال داشتم
الف- من دینی و عربیم خوبه و بیشتر وقتا بالای ۸۰ میزنم تو این مدت چجوری بخونمشون؟ فقط دینی دوازدهممو بیشتر باید بخونم که چون طبق برنامتون رفتم تازه خوندمش الان باز از همون شروع کنم؟
ب- چرا برای قلمچی و سنجش که ازمون میدم وقتم یا دقیقا تو زمان خودش تموم میشه یا کم میارم اما برای کنکور های سالای پیش خیلی وقتم اضافه میاد؟
ج- زیستو هفته اخر میتونم دقیق و باجزئیات بخونم یا فقط یه دوره سریع کافیه؟
د- زبانم میشه بگین چجوری بخونم تو مدت باقی مونده؟ با برنامتون همشو خوندم
ه- زیست ایکیو پلاس اخر هرفصلی ازمون جامع داره میرسم همشو بزارم هفته اخر بزنم؟ چون دوره هم گذاشتین اونوقت بیشتر وقتم میره برای زیست
و- زمینو همش میخوام بخونم نمیشه بنظرم درسای دیگه واجب تره و دیگه به اون نمیرسم. یه فصل و نصفی خوندم الان بخونم یا ولش کنم؟
ز- تو این ۳هفته باز باید همه دروس مرور شه؟ دیگه لازم نیست هرروز همه دروسو بخونیم؟
ح- بعد اینکه من یه سری دوستام پارسال کنکور داشتن میگن الان باید تستای قبلیو دوره کرد. نباید تست جدید بزنیم؟ اخه تست دارم چرا همون قبلیارو بزنم
ط- یه مشکلمم اینه که از فیزیک کلا هم میترسم هم بدم میاد. توی ازمون ها هم همیشه میذارمش اخر. این اشکالی نداره؟ البته چون باهاش مشکل دارم وقتی بهش میرسم دیگه هیچ انرژی ای براش نمیذارم. حالا اگه اسون باشه بالا میزنم ولی یه خورده سخت بشه انقدر درصدم میاد پایین و موقع ازمون هم خیلی هم برام مهم نیست که دارم خراب میکنم انگار که دیگه عادی شده... میترسم موقع کنکور هم همینجوری بشم
ی- بعد کلا ترتیب جواب دادن سوالات این باشه خوبه؟ ریاضی زیست شیمی فیزیک. چون شیمی برام مهمه و حتما باید بالا باشه و با فیزیکم که مشکل دارم اگر اونو خراب کنم شیمیم خراب میشه
ک- بعد راستی توی ازمون سنجش برای اولین بار اون احساساتی که گفتین رو حس کردم. ادبیاتو نتونستم خوب جواب بدم و تا اااخر ازمون حس بدی داشتم و کلا ازمونمو خوب ندادم. تاحالا تجربش نکرده بودم و فکر میکردم این اتفاق برام نمیفته...
جواب : الف – این دو درس تا یک روز مانده به کنکور باید به صورت روزانه در برنامه ی شما وجود داشته باشند. بعضی روزها آن را بخوانید و بعضی روزها از خودتان آزمون های مشابه کنکور را از کتاب دور دنیا در چهار ساعت عمومی بگیرید.
ب- برای این که با سوالات کنکورهای سال های پیش از قبل آشنا هستید.
ج- در دو هفته ی آخر باید دو بار زیست شناسی را دوره کنید.
د- مثل دینی و عربی بعضی روزها بخوانید و بعضی روزها از خودتان آزمون بگیرید.
ه- اگر رسیدید به آن ها پاسخ دهید اگر هم نرسیدید ایرادی ندارد.
و- همان یک فصل و نصفی را مرور کنید و به سوالات آن در کنکور پاسخ دهید.
ز- چرا بهتر است تا کنکور هر روز همه ی دروس دوره شوند.
ح- فرق زیادی نمی کند هر کدام را بیشتر دوست دارید انجام دهید.
ط- به نظرم بهتر است با حذف تعدادی از فصل های دشوار فیزیک ، مجموعه ی کوچک تری از سوالات را برای خودتان ایجاد کنید و با قدرت به همان ها جواب دهید.
ی- با توجه به شرایط شما ایرادی ندارد.
ک- حالا که تجربه اش کردی آماده باش که اگر در کنکور دوباره پیش آمد، خودت را کنترل کنی.


سوال شماره 5 : الان بهتون پیام دادم یه سوالم یادم رفت
من بعضی از ازمون جامعایی که تو برناممون گذاشته بودین ندادم میتونم اونارو هم تو برنامتون جا بدم؟ چون گفته بودین ازمون جامع نباید بیشتر از ۲تا درهفته باشه
جواب : اگر فرصت کافی برای مرور درس ها دارید، تا 3 آزمون در هفته ایرادی ندارد.


سوال شماره 6 : سلام بازم ۲تا سوالم موند...
چرا ۳۰ مرداد نوشتین حداکثر تا ۲بعد از ظهر درس بخونیم؟
بعد من فکر کردم دیدم واقعا نمیتونم زیستو یه هفته ای دوره کنم. منظورتون بدون تسته؟
جواب : بهتر است بعدازظهر قبل از کنکور به مغز استراحت بدهید. در مورد زیست هم سعی کنید در هر هفته یکبار آن را با تعداد کمی تست (مثلاً 15 تا 20 تست به ازای هر فصل) مرور نمایید.


سوال شماره 7 : سلام برای هفته اخر میتونم به جای خوندن درسا با ازمونای جامع که توی کتاب تستام هست دوره کنم؟
جواب : در هفته ی آخر حتماً لازم است درس ها یک بار سریع مرور شوند ولی از تست زنی هم نباید غافل شد. پس نه این که فقط آزمون جامع بدهید و نه این که فقط بخوانید. بین آن ها تعادل برقرار کنید.


سوال شماره 8 : امیدوارم حالتون خوب و در سلامت کامل جسمی و روانی باشید.
من خیلی وقت پیش ها چند باری به شما پیام دادم و مشکلاتی را به شما گفتم ( در رابطه با عدم توانایی در مهارت کلامی ) و شما گفتین که من شروع کنم و سعی کنم که صحبت کنم تا بتدریج قسمت هایی از ذهنم فعال بشن و گفتین مراحل دقیقش رو بعدا که به دفترتون اومدم توضیح میدید
من از همون موقع سعی کردم بهتر باشم و الان نسبت به اونموقع خیلی بهتر شدم و اینکه منتظر بودم تا همه گیری کرونا کمتر بشه تا بتونم حضوری شما رو ببینم ولی متاسفانه معلوم نیست که این ویروس کی دست از سر ما برمیداره و این پیام و ایمیلم رو براتون گذاشتم چون ترسیدم که بعد از برگزاری کنکور شاید سایت را ببندید و من دیگر راه ارتباطی با شما نداشته باشم و اینکه اگر مایل بودید آدرستون رو برایم بفرستید تا در هر فرصت مناسبی که شما تعیین کنید من بیام خدمتتون.
در قسمت ایمیل ، ایمیلم را میخواستم وارد کنم اما قبول نکرد.
جواب : دختر خوب و عزیزم متاسفانه کرونا شرایط را به گونه ای پیش برد که من الان حدود 5 ماه است که در دفتر کار خودم حاضر نشده ام. امیدوارم با فروکش کردن بیماری بتوانم شما را ببینم. شماره تلفن خودم را از طریق ایمیل ارسالی شما برایتان خواهم فرستاد. اگر یادم رفت دوباره به من یادآوری کنید. در ضمن سایت من تا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری (حوالی اواخر مهرماه) فعال خواهد بود.


سوال شماره 9 : سلام اقای موحدنژاد خسته نباشید
لطفا متن پیام منو منتشر نکنید!..............................................................
جواب : رتبه ی شما بهتر از 200 خواهد بود. آفراین عای عمل کرده ای و به شما تبریک می گویم. یادت باشد برای هر شرکت کننده ای در کنکور یک بازه ی نتیجه گیری وجود دارد. که شامل بهترین رتبه ی تخمینی و بدترین رتبه تخمینی می شود. برای شما من رتبه ای ما بین 50 تا 600 را تخمین می زنم. بنابراین اگر حسابی خرابکاری هم بکنی باز هم مشکل بزرگی بوجود نمی آید. بنابراین با اعتماد به نفس بالا و با قدرت مطالعات خودت را ادامه بده و مثل یک روبات برنامه ریزی شده و بی احساس به جلسه ی کنکور برو و با قدرت بهترین نتیجه ات را کسب کن.


سوال شماره 10 : سلام آقای محمد نژاد خسته نباشید.
الف) به گفته شما دکتر رفتم و قرص پروپرانولول ۱۰ رو بهم داد ، ولی دختر عموم قرص فلوکستین رو هم پیشنهاد داد به نظر شما اگه تو این دو هفته استفاده کنم ضرر داره؟
ب) من نمیدونم چه طور باید تو این دو هفته رفع اشکال کنم و روی چه چیز هایی وقت بزارم
ج) من توی زیست بهتون توضیح دادم که توی ازمون ها همش ۴۰/۵۰ میزنم که خیلی بده بعد خواستم بدونم اگه فصل تولید مثل جانوری و فصل ۷ دهم که گیاهی هست رو حذف کنم مشکل پیش میاد یا ممکنه بهتر بشه ؟،چون خیلی غلط میزنم تست های این دو فصل رو که از هر کدوم هم سه تست میاد ولی خوب اگه‌ حذف بشه میتونم وقتش رو به تست های دیگ بدم
د) اگه بخوام‌تو این دو هفته زمین شناسی رو مطالعه کنم مثلا حدود دو یا سه فصل روی کدوم فصل ها وقت بزارم بهتره ؟ و اصلا کار درستی که الان بخوام شروع کنم و وقت بزارم روش؟
ه) و این که شما برای چند روز آینده ازمون های مدارس برتر و قلم چی رو گذاشتید ، ولی من چند تا از کنکور ها رو نزدم که توی امتحانای ترم بود الان اون کنکور ها رو بزنم یا همین ازمون ها که شما گذاشتید ؟
خیلی متشکرم؟
جواب : الف- به نظرم فقط همان پروپرانولول را مصرف کنید. (اگر بدون دلیل در طول روز دو سه بار گریه می کنید، خوردن فلوکستین آن هم فقط 10 میلی گرم صبح ها موضوعیت پیدا می کند وگرنه نیازی نیست)
ب- باید همه ی درس ها را مرور کرده تا در مباحثی که بلد هستید حضور ذهن پیدا کنید.
ج- حذف موارد گفته شده ایرادی ندارد و به آرامش بیشتر شما در هنگام پاسخگویی به سوالات زیست شناسی کمک می کند.
د- حداکثر دو تا فصل هایی که برایتان آسان تر است را دوره کنید.
ه- یکی از آزمون های قلم چی یا مدارس برتر را انتخاب کنید و بقیه را از همان کنکورهای سال های قبل استفاده کنید.


سوال شماره 11 : سلام من دوتا مشكل دارم تو عمومي ها دقيقا يه ربع وقت كم ميارم براي اين كه اصن همه سوالا رو نگاه كنم ، هميشه مجبور ميشم بين دوتا ريدينگ يكيو انتخاب كنم با توجه به جمله اولشون و شروع كنم به زدن اصن نميرسم دومي رو بخونم مشكل دومم اين كه امروز ازمون ٩٨ رو دادم و خيلي از ادبياتش رو غلط زدم و دقيقا همون سوالاي غلط زده من (من تو قرابت خيلي خوبم همه قرابت هارو تقريبا درست ميزنم اما اينبار اينجوري نبود) تو پاسخ نامه نوشته جلوشون "خطاي علمي " و دقيقا بين اون گزينه اي كه من زدم و اوني كه حواب درست بوده ابهام بوده و نميشده يكيشون غلط باشه اون يكي درست ولي خب مثل اين كه كنكور اون يكي رو جواب گرفته الان استرس گرفتم تو كنكور اصلي خطاي علمي بدن اينجوري چي ؟؟؟
جواب : دختر خوبم برای زبان یکی از ریدینگ ها (اونی که ساده تر است) را انتخاب کن و جواب بده. ادبیات کنکور سال 98 در مبحث قرابت های معنایی بسیار دشوار بوده است و پاسخ خای بسیار نزدیکی داشته که کار پاسخگویی را دشوار می کرده است. بنابراین آن چه شما دیده اید واقعی بوده و نگران نباشید. اگر سوالات قرابت معنایی دشوار باشد برای همه دشوار خواهد بود. یک مجموعه ی 100 تایی از سوالات قرابت معنایی استاندارد را در کانال مدرسه اتان می گذارم . به آن ها را در مدت 4 روز (روزانه 25 تست) پاسخ دهید. ان شاء الله در کنکور مشکلی پیدا نخواهید کرد.


سوال شماره 12 : ازمون ۹۸ خارج رو دادم البته میدونم تو برنامتون داخل بود اما من خارجو دادم
درصدامو میشه فقط خودتون ببینید

ادبیات ۵۴. عربی۸۹. دینی۸۵. زبان ۶۲
زمین۲۴. زیست۹۰. شیمی۸۴. فیزیک۷۱
رتبم ۴۰۰تا۶۰۰
ادبیاتم نمیدونم چرا یهو انقد اومد پایین. البته تو پاسخش شمردم ۱۱تا سوالو نوشته بود خطای علمی داره
میشه دعا کنین کنکورمم رتبم همین شه...
جواب : ادبیاتش سخت بوده است. به نظر عالی امتحان داده ای آفرین بر شما. از خداوند بزرگ و مهربان می خواهم که دختر خوبم را به آرزوهایش برساند.


سوال شماره 13 : نتیجه کنکور ۹۸ داخل کشور:
ادبیات ۶۳ / عربی ۷۹ / دینی ۸۳ / زبان ۸۹ / ریاضی ۷۰ / زیست ۹۳ / فیزیک ۸۹ / شیمی ۷۱
تخمین رتبه بین ۴۰۰ تا ۶۰۰
الف) من درباره عمومی بازم سوال و اشکال خاصی ندارم ؛ حدس میزدم ادبیاتم پایین تر از همیشه‌م بشه ، چون دبیرمون گفته بودن که چند تا سوال غلط داشته ، و به کسی که درصدی شبیه من داشت گفته بودن که خیلی خوب زدی.
ب) شما چه روشی برای خوندن لغت پیشنهاد میکنین؟
منظورم درس خاصی نیست ، همه لغات ، ادبیات ، عربی و زبان...
ج) برای بقیه درسام مشکل خاصی ندارم ، فقط خوشحالم که شیمیم بعد از مدت خییلی طولانی پیشرفت خوبی داشت.
از تخمین رتبه‌م هم راضی بودم ، اگه تو کنکور هم همین قدر بیارم خوشحال میشم ، البته بهتر هم بشه بیشتر خوشحال میشم.
د) در عمومی ها حدود ۱۵ دقیقه و در اختصاصی حدود ۴۰ دقیقه وقت زیاد آوردم ( البته زمین رو فعلا نزدم )
دارم زمین میخونم ولی فعلا تو کنکور ها تا حالا نزدمش
جواب : آفرین عالی امتحان داده ای دختر خوب. بله ادبیات آزمون دشوار بوده است. از نوشته هایت می فهمم که همه چیز بخوبی پیش می رود و ان شاء الله تا روز برگزاری کنکور باز هم پیشرفت خواهی کرد.


سوال شماره 14 : اقای موحد نژاد وقتتون بخیر.من یه مشکل دارم.و اون اینکه من زیستمو خیلی وقته نخوندم خیلی هم استرس دارم.فکر کنم خیلی هم یادم رفته‌.در سنجش ۲۰ تیر ۶۵ زدم.حالا چیکار کنم؟تایم زیستو بیشتر کنم؟یا حدف کنم؟چون ۱۵ روز مونده و ۲۴ تا فصله:(((
جواب : به نظر من حذف نکن. بلکه زمان مطالعه ی آن را به روزی چهار ساعت برسان و دوبار تا کنکور همه اش را دوره کن. در هر بار دوره تعداد کمی تست (حدود 15 تا ) از هر فصل بزن.


سوال شماره 15 : چند تا سوال خیلی خیبلی مهم
الف)به دلایل تقریبا موجهی ادبیات رو در برنامه قبلی تون تا درس ۱۰ یازدهم خوندم حالا چی کار کنم کتابو بخونم یا رفع اشکال؟؟
ب)من زبان رو از اول سال دست کم گرفتمش چون قبلنا زبانم عالی بود خصوصا اسپیکینگم ک اصلا ب درد کنکور نمیخوره
و الان درصد زبانم پایینه لغتا رو خوندم گرامر همه دروس هم خوندم و ۵۰ تست زدم از گرامر هر درس ،کلوز هم دو روزه انرژی روش گذاشتم بهتر شده
ولی تست های لغت! غالبا اشتباه میزنم
میشه لطفا بگین تو این تایم باقی مونده چی کار کنم که به یه درصد مطلوب برسم؟
ج- اینکه لازمه حتما تست زیستو شیمی (متن) بزنیم؟
زیستم خیلی خوبه، شیمیم در حد ۵۰،۶۰ متاسفانه
د- اقای موحد نژاد هی یه چیزی کف ذهنم میگه به جای اینکه بشینی ۶ ساعت ازمون بدی و تحلیل کنی بشین درستو بخون !!! میدونم چرتو پرت میگه ولی دو روزه که ب حرفش گوش دادم!
ه- برای افزایش درصد عمومی ها چه کار کنم؟
ممممنوووووننننن
جواب : الف- کتاب را سریع بخوان ولی از برگزاری آزمون های عمومی سال های پیش غافل نشو.
ب- نگران نباش چون زبان شما قبلاً خوب بوده است اگر روزانه و به طور مستمر یک ساعت روی آن برای مرور لغات و گرامر و تست زنی وقت بگذارید مشکل آن حل خواهد شد.
ج- تست زنی تا روز آخر ادامه دارد. البته هر چه به کنکور نزدیک تر می شوید خواندن بیشتر می شود و تست زنی کمتر.
د- لازم است هفته ای دو آزمون جامع در برنامه ی شما وجود داشته باشد.
ه- برای افزایش درصد عمومی ها هر روز باید آن ها را مرور کرده و از خودت یک روز در میان آزمون های عمومی سال های گذشته را از روی کتاب دور دنیا در چهار ساعت عمومی بگیری.


سوال شماره 16 : سلام الان کارنامه هامون رو دادن و فقط معدل سال داخلش هست. پس معدل نهایی چی میشه؟ و کِی اصلاحیه میاد که معدل نهایی رو تو فرم ثبت نام کنکور اصلاح کنیم؟ معدل نهایی جدا بعدا بهمون میدن؟
و یه سوال، اگه یه نفر رشته ادبیات یا عربی یا زبان بخونه بعدا میتونه به عنوان دبیر استخدام آموزش پرورش بشه؟ یا استاد تست بشه
جواب : بله معدل نهایی جداگانه در اختیار شما قرار می گیرد. اما از زمان آن خبر ندارم.
بله به شرط آن که در آزمون استخدامی وزارت اموزش و پرورش قبول شود می تواند به عنوان دبیر رسمی مشغول به کار شود. ولی برای معلم آزاد شدن و معلم تست شدن به صورت آزاد در صورت داشتن مهارت و هنر تدریس هیچ مشکلی ندارد.


سوال شماره 17 : سلام،،میشه یه قهوه یا یه چیز دیگه که خوابم نگیره رو معرفی کنید
الان کاپوچینو میخورم ولی اصلا تاثیر نداره،البته من برا مزش میخورم! ولی قبلا چند بار در روز ۱۵ دقیقه میخوابیدم و بعدش سرحال بودم اما الان ۱ ساعت میخوابم،واااقعا خوابم میاد و نمیتونم چشمامو باز نگه دارم، اگه میشه بگین چه نوع قهوه ای بخورم، ممنون
جواب : من انگیزه را عامل اصلی بیدار ماندن می دانم و نه قهوه خوردن را. بنابراین دختر خوب همان کاپوچینو را بخور ولی حواست را جمع کن که لازم است بهترین رفتار را در روزهای آینده داشته باشی تا در این مسابقه ان شاء الله جزو برندگان خوشحال و با نشاط آن باشی.


سوال شماره 18 : نتایج آزمون کنکور ٩٨داخل کشور:ادبیات ۶١_عربی۶٠_دینی٩١_زبان٧٣_ریاضی۴٢_زیست٧٠_فیزیک۵٧_شیمی۴٠
همونطور که گفته بودید این بار سه فصل از فیزیک رو حذف کردم. با اینکه کنکور ٩٨آسون بود ولی بازم نتیجه بهتری گرفتم چون بی دقتی هام خیلی کمتر شد. فقط یه غلط داشتم. ریاضی هم همین طور.
جواب : دختر خوبم الان نتایج شما هماهنگی خوبی با هم دارند. مطمئن هستم طی روزهای آینده باز هم نتیج شما بهتر خواهد شد. به صورت آزمایشی یکی از فصل های حذف شده را به فیزیک و ریاضی برگردانید. اگر درصد بهتر شد آن را نگه دارید و اگر بدتر شد دوباره آن را حذف کنید.


سوال شماره 19 : سلام استاد خسته نباشید.لطفا فقط خودتون بخونید........................................
جواب : نگران نباش روزانه 2 ساعت و نیم روی شیمی وقت بگذارید و همه اش را دوباره مرور کنید، درصد شما به روزهای خوب آن برخواهد گشت. یادت باشد با مرور خوانده هایت طی روزهای آینده دوباره به روزهای اوج خودت برمی گردی. فقط شجاع باش و جلو برو و به من اطمینان کن.


سوال شماره 20 : سلام آقای موحد نژاد الف) درصد های کنکور ۹۸ داخل : ادبیات : ۵۸ ، عربی : ۶۸ ، دینی : ۸۲ ، زبان : ۷۴
ریاضی : ۴۹ ، فیزیک : ۴۵ ، شیمی : ۴۴
ب) میخواستم بپرسم محل محاسبات دفترچه های کنکور مثل قلمچی پایین صفحه هست یا کنار هر صفحه هست چون من وقتی که محل محاسبات کمه خیلی بی دقتی میکنم و هول میشم. و این موضوع یه کم نگرانم میکنه. باید چی کار کنم ؟
بابت همه کمک هاتون ممنونم.
جواب : الف- درصد های کنکور شما قابل قبول است ولی با ادامه آزمون گیری ها و مرور اختصاصی ها تلاش کنید قدری نتایج آن ها را بالاتر ببرید. دختر خوبم ، در این دو هفته ی آخر حداکثر تلاش خود را بکنید.
ب- هم پایین صفحه مقداری جا دارد و هم کنار صفحه نگران نباش در دفترچه ی کنکور جای کافی وجود دارد ولی شما هم خیلی درشت درشت ننویسید.


سوال شماره 21 : سلام آقای موحد نژاد
الف)من دینیم تویه کنکورهای عمومی رشته های دیگه مثل ریاضی هنر و اینا خیلی خوبه 70 80 ولی تو ماله تجربی میشه 60 هرروز هم دو درس دینی رو میخونم ولی بالاتر نمیاد به نظرتون همایش میتونه چقدر کمک کنه و راه حلی هست که بتونم دینیمو تو این وقت باقی مونده بیارم بالا؟
ب) تویه درس شیمی تو متنش 80 درصد مسلط هستم و مثلا شاید از تست متن یکیشو بخاطر چند مورد ص یا غ بودنش نزنم که معمولا تو یکیش شک دارم. تو حل مسائل شیمی خوبم ولی کندم. اما همرو بلدم حل کنم . به نظرتون الان تو دوره ها بیشتر رو متن تمرکز کنم یا رویه مسائل شیمی(درصد شیمیم تویه 98 داخل 76) و برای متن شیمی کتابو چند بار خوندم ولی بازم نکته هایی رو فراموش میکنم و تسلطم روهمون 80 درصده. راه حلی برای حفظیات شیمی بجز خوندن کتاب هست؟چیزی که نکته هارو بیرون کشیده باشه؟
ج) فصل 4 فیزیک و فصل 4شیمی هرکدوم به نظرتون چند تا سوال داره و منی که هدفم رویه 3رشته ی اصلی تجربیه اشکالی نداره اگه اینارو حذف کردم چون خوب یاد نگرفتمشون و اصلا هم ازشون تست نزدم و واسم مثل گره ی باز نشده میمونه. یعنی وقت بزارم اینارو هم بخونم چون حجمش خیلی کمه یا بیخیالش بشم عیب نداره؟
د) درصد زیستم تویه کنکور 98 داخل 80 درصد بود ولی خب این کنکور خیلی آسون بود. به نظرتون همایش زیست شرکت کنم یا نه؟ چون قبلا زیست خیلی ضعیف بودم الان از نظر خودم بین 60 تا 70ام (چون 98 آسون بود 80 زدم)
ه) میشه راجب همایش کلا توضیح بدین که چقدر تاثیر داره و ارزش داره روش وقت بزارم؟ و اگه بخوام وقت بزارم بین درس دینی 66 درصدی و زیست 80درصدی و شیمی 76 درصدی تویه کنکور 98 کدومشون رو همایش ببینم بیاد بالای 80
ببخشید خیلی طولانی شد ممنون
جواب : الف- فرقی بین سطح سوالات گروه های هنر و زبان با گروه تجربی نیست. احتمالاً وقتی به سوالات گروه تجربی پاسخ می دهید، استرس بیشتری دارید و در نتیجه با تمرکز کمتری به آن ها پاسخ می دهید. در هر حال همایش دینی می تواند اثر خوبی در نتیجه گیری شما داشته باشد.
ب- الان صلاح نمی دانم برای مطالعه ی شیمی از منبعی بجز کتاب درسی استقاده کنید. به نظرم باید دوباره متن کتاب های درسی شیمی را مرور کنید. در مورد حل مسایل ، بهتر است در جلسه ی کنکور اول مسایل آسان تر را برای پاسخگویی انتخاب کنید و اگر فرصت داشتید به سراغ سوال های دشوار تر بروید.
ج- نه نگران نباشید آن ها را حذف کنید و مشکلی پیش نمی آید.
د- معمولاً همایش های زیست شناسی در سه روز انجام شده و بسیار وقت گیر هستند. اگر احساس می کنی که برای مرور بقیه ی دروس وقت کافی در اختیار داری اشکالی ندارد و در همایش زیست شناسی شرکت کنید.
ه- دختر خوبم، به نظرم برای شیمی نیازی به شرکت در همایش ندارید و در مورد زیست و دینی هم که نظرم را اعلام کردم.


سوال شماره 22 : سلام کنکور ۹۸:
ادبیات ۵۰ عربی ۷۰ دینی ۵۰ زبان ۶۰ ریاضی ۵۳ زیست ۸۰ فیزیک ۴۳ شیمی ۷۱
اقای موحد نژااااد بگین چی کار کنم اسفناکه واقعاااا!! ادبیات چقدر قرابت هاش سخت بود!
دینی رو چی کار کنم التبه دوازدهمم رو دوره نکردم ولی طبق برنامتون پیش رفتم بد تر شد نمیدونم فکر کنم کتاب تستم خیلی بده معلممون داده صور دین و زندگی
زیستم همیشه تو همه امتحانا حدود ۸۰ هست چی کار کنم بالا بیاد ۱۰ درصدشم خیلی تاثیر داره
فیزیکم که بالای ۴۰ باشه کافیه!کلا نظرتون چیه چی کار کنم، امیدی هست اصلا!؟
جواب : ادبیات کنکور 98 دشوار بوده است و نتیجه ی آن منطقی است. در مورد دینی لازم است آن را سریع مرور کرده و از خودتان کنکورهای عمومی سال های قبل را یک روز در میان امتحان بگیرید.
برای زیست شناسی لازم است دوبار دیگر همه ی آن را با تعداد کمی تست، حدود 20 تست به ازای هر تست مرور نمایید و از کتای موج آزمون زیست شناسی و یا هر منبع مناسب دیگ، چهار تا پنج آزمون جامع زیست شناسی از خودتان بگیرید.
فیزیک را خوب جواب نداده ای و لازم است به صورت روزانه 2 ساعت روی آن کار کنید و اگر لازم می دانید یکی دو تا از فصل های دشوار ان را حذف کرده و در آزمون های جامع پیش رو بررسی کنید که با حذف این فصل ها نتیجه بهتر می شود و یا بدتر.


سوال شماره 23 : میخواستم بپرسم که تو این هقته های آخر چه جوری باید زیستو دوره کنیم که سره کنکور همه مطالب یادمون باشه اخه من هر چند روز یه بار فصل های قبلو مطالبشو فراموش میکنم ممنون میشم کمکم کنید
جواب : حتماً لازم است دو بار دیگر تمامی کتاب های زیست شناسی خود را با صرف 3 تا 3و نیم ساعت در روز مطالعه نمایید. به ازای هر فصل مقدار کمی تست بزنید (حدود 20 تا ) و چند آزمون جامع زیست شناسی نیز از خودتان بگیرید.


سوال شماره 24 : سلام استاد
آزمون ۹۸ داخل رو دادم و نتیجه این شد:
ادبیات:۸۰ عربی :۸۴ دینی:۸۹ زبان:۸۹ ریاضی :۸۲ زیست :۸۹ فیزیک:۷۵ شیمی:۷۸
چندتا سوال داشتم
الف:واسه زیست دوره کنم و آزمون جامع بدم هر روز کافیه؟
ب:من هیچی زمین نخوندم .لازمه بخونم؟
ج:خیلی تو محاسباتم( مخصوصا این آزمون فیزیک) اشتباه میکنم .با اینکه وقت کم نیاوردم .چیکار کنم؟
د:ریاضی و فیزیک رو فقط جاهایی که تو آزمون اشکال داشتم بخونم؟لازم نیست دوره کنم ؟
ه:راستش این چند وقته ساعت مطالعه ام خیلی اومده پایین (گرچه قبلا هم بالا نبود)و همش میکنم حس همه چی یادم میره و کنکورم خراب میشه
مرسی از وقتی که میذارین

جواب :
الف- بله خیلی خوبه
ب- حداکثر دو فصل را بخوانید شاید برای داروسازی به دردتان بخورد.
ج- هر روز از خودتان یک آزمون جامع تکی فیزیک از کتاب دو دنیا در چهار ساعت گروه ریاضی بگیرید.
د- نه نیازی به دوره نیست ولی آزمون گیری و رفع اشکالات ادامه داشته باشد.
ه- مواظب باش در این ایام ساعت های مطالعه ی شما به زیر 10 ساعت در روز کاهش نیابد. یادت باشد کار را که کرد ؟ آن که تمام کرد.


سوال شماره 25 : سلام. آقای موحد نژاد. خسته نباشید. من کنکور های 96 و 98 رو این هفته دادم رتبه در سهمیه کنکور 98 200 تا 300. 96 850 تا 1300. درصد های 98 :
ادبیات 65 عربی 90 دینی 78 زبان 94 ریاضی 78 زیست 91 فیزیک 90 شیمی 79
می خواستم بپرسم اگه شرایط جلسه کنکور بد بشه این رتبه تا چه حدی میتونه افت کنه چون خیلی ازاین موضوع می ترسم .
جواب : آفرین، الحمدلله نتایج شما عالی بوده است. بهترین نتیجه شما را حدود رتبه 50 و بدترین نتیجه ی شما را کسب رتبه ای در حدود 1000 می توان تخمین زد. بنابراین بیخودی نگران نباش ولی بسیار جدی و پرکار تا روز آخر به تلاش خودت ادامه بده.


سوال شماره 26 : یه سوال در مورد انتخاب رشته داشتم. اگه بعد از انتخاب رشته و معلوم شدن نتایج بخوایم رشته یا دانشگاهمون رو با رشته دیگه ای که تو اولویت بندی هامون در سطح پایین تری قرار داشته مثلا وقتی رشته در حد رتبه ٢٠٠٠برامون انتخاب شده اون رو با رشته ای عوض کنیم که میشه با رتبه ۵٠٠٠قبول شد آیا این امکان وجود داره و چه شرایطی داره؟
جواب : به لحاظ قانونی انتقال به رشته ای با نمره ی پایین تر امکان پذیر است. فقط درد سر زیادی خواهد داشت و باید مدتی دوندگی کرد. پس بهتر است موقع انتخاب رشته دقت بیشتری داشته باشید.


سوال شماره 27 : میخواستم بدونم رشته های دانشگاهی تجربی دانشگاه بقیةالله چه چیز هایی هست و رشته پزشکی اون چه رتبه ای میخواد و شرایط تحصیل در دانشگاهش چطوره؟
جواب : دانشگاه بقیه الله وابسته به سپاه پاسداران است. شرایط خاصی بجز چادری بودن و پذیرش در مصاحبه ندارد (البته بسیجی های فعال در اولویت پذیرش قرار دارند) رتبه ی آن برای رشته ی پزشکی بسیار متغیر است ولی حدود 1200 را برای آن در نظر بگیرید. رشته هایی مانند پرستاری و هوشبری و اتاق عمل هم دارد که البته گاهی از دخترها دانشجو نمی پذیرند.


موفق باشید – موحد نژاد