پیام شماره 36 (یکشنبه 12 مرداد ماه 1399)

به نام خداوند بخشنده مهربان


پیام شماره 36 (یکشنبه 12 مرداد ماه 1399)

 


1- سلام، خسته نباشید.
2- آزمون جامع پنجم سنجش برگزار شد. آزمونی دشوار بود و تعداد شرکت کنندگان در این آزمون نیز کاهش محسوسی داشت و در نتیجه ضریب تبدیل رتبه ی آن به رتبه ی کنکور تا تاریخ برگزاری آزمون (10 مردادماه) حدود چهار و یک دهم است. پس اگر در منطقه 1 رتبه ی 1000 گرفته اید، رتبه ی شما در کنکور (تا 10 مرداد) 4100 در نظر گرفته می شود. یادتان باشد که این رتبه ی روز 10 مرداد است و نه روز کنکور.
3- حواستان را جمع کنید. فقط دروسی را که قبلاً آن ها را خوانده اید مرور کنید و با برگزاری آزمون های متوالی ایرادات موجود در آن ها را پیدا کرده و برطرف نمایید. مطمئن باشید هنوز امکان افزایش 10 تا 15 درصدی نتایج وجود دارد.
4- منتظر سوالات شما هستم.
5- پیام شماره 37 روز چهارشنبه 15 مردادماه 1399 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
6- برای شما بهترین ها را آرزو دارم.


پاسخ به سوالات

 


سوال شماره 1 : سلام اقای موحد نژاد
ببخشید من چندتا سوال داشتم
الف- برای تست لغت ادبیات و ترجمه عربی کلمات انتهای کتاب کفایت میکنه؟
ب- برای کسب درصد حدود 50 در دروس ریاضیات و فیزیک مجاز به حذف چند فصل هستیم؟
ج- ببخشید نمیدونم این سوال به جاست یا نه ولی باعث کاهش توان من میشه و مشکل شده کمی
من فشارم پایینه اغلب و افت فشار اذیتم میکنه برای خوندن و تست زدن (نسبتا زیاد فشارم میوفته و حالم رو بد میکنه)
چیزایی هم که میگن برای بالا بردن فشار خوبه میخورم یا جواب نمیده یا خیلی دیر جواب میده
میشه اگه میتونید راهنماییم کنید
خیلی ممنون از زحماتتون.
جواب : الف – بله ان شاء الله
ب- حدود دو فصل اگر فصل ها بزرگ باشند و سه فصل اگر فصل ها کوچک ترند.
ج- اگر فشار پایین را با استفاده از دستگاه فشار سنج اندازه گیری می کنید و مطمئن به پایین بودن آن هستید، لازم است از قرص و یا آمپول ویتامین b12 و قرص اسید فولیک استفاده کنید و یک آزمایش خون شامل CBC و FBS و creatinine بدهید. بعد از بررسی آن می شود اظهار نظر دقیق تری کرد. اما در هر حال در طول روز هر 1 ساعت یک استکان (100ml) آب بنوشید و ویتامین های گفته شده را مصرف کنید. ان شاء الله خوب می شوید.


سوال شماره 2 : سلام اقای موحد ببخشید که من مزاحمتون میشم
من علوم ازمایشگاهی خوندم در قلهک سال بعد کنکور ارشد دارم.چون درسایی ک برای هر رشته در ارشد میخوایم بخونیم متفاوته و برای وزارت بهداشت باید از الان مشخص کنم چه رشته ای مد نظرمه میخواستم ببینم میشه شما راهنماییم کنین بین رشته های ایمونولوژی و هماتولوژی و تغذیه و حتی روان شناسی کدوم بهتره؟میخواستم بدونم چون تا دکترا دوست دارم برم کدومش خیلی بهتره.این مدت دانشجوییم خیلی سعی کردم با استادا ارتباط برقرار کنم و جزئیات و در بیارم اما هر کدوم یه چیزی میگن.میشه منم راهنمایی کنین
جواب : هماتولوژی و ایمونولوژی ارتباط بیشتری با رشته ی دوره ی کارشناسی شما دارند. پیشنهاد می کنم در رشته های مرتبط با رشته ی خودتان درس بخوانید. این دو رشته برای شما امکان خوبی برای ادامه ی تحصیل در خارج از کشور فراهم می کنند. اگر هم به خارج نروید هردوی آن ها در کارشناسی ارشد و خصوصاً دکتری کاملا در ایران کاربردی هستند.


سوال شماره 3 : سلام خسته نباشید من اولین باره که پیام میدم و یه موضوعی خیلی ذهنمو مشغول کرده:
من جمعه هاکه آزمون میدم درصدهای یه درسم (مخصوصا عمومی ها) بیشتر از بقیه ( مثلا ۵۵) و بقیه درس ها پایین تر میشن( کمتر از ۵۰) و هر بار یه درس یه بار ادبیات یه بار زبان یه بار.... من چیکار کنم که درصدام اینقدر افت خیز نداشته باشه؟
جواب : این حالتی را که توضیح دادید کاملاً طبیعی است. دروس عمومی و یا اختصاصی در آزمون ها سوالاتی مشابه و هم سطح ندارند. بنابراین گاهی ادبیات بهتر و بقیه بدتر و گاه عربی بهتر و بقیه بدتر و .... از خودتان کنکورهای عمومی سال های پیش را بیشتر بگیرید.


سوال شماره 4 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید
امروز کنکور ۹۷ داخل و از خودم گرفتم و متاسفانه در دروس اختصاصی به شدت ضعف دارم تصمیم گرفتم یک سری فصلارو تو فیزیک و شیمی حذف کنم پیشنهاد شما چه فصلاییه؟
در صدای امروزم:
ادبیات ۱۷ص ۵ن ۳غ ۶۴٪
عربی ۲۰ص ۵غ ۷۳٪
دینی ۱۹ص ۴غ ۲ن ۷۰٪
ریاضیات ۲۶ص ۲۶ن ۵غ ۴۴٪
فیزیک ۱۴ص ۴غ ۲۷ن ۲۸٪
شیمی ۹ص ۱۸ن ۸غ ۱۸٪
سر عمومیا حدود ۱۰دقیقه وقت اضافه آوردم و برگشتم رو ادبیات چون ادبیات تو ۱۸دقیقه نتونستم به همه قرابتاش برسم ولی توی اختصاصی خیلی وقت کم میارم
میخواستم درصد شیمی و فیزیکمو با ریاضی جبران کنم ولی نشد با وجود اینکه گفتین اگه ۳۰ به بالا باشه ولی متاسفانه جفتش زیر ۳۰ بود اگه بتونم تو دو هفته با ۴۰ برسونم ایندوتارو خیلی خوب میشه ریاضی هم میخام به ۶۵ برسه همیشه برنامه می ریزم ریاضی بالای ۷۰ شه ولی نمیشه
جواب : عمومی هایت که خوبند. اما در فیزیک و شیمی به تعدادی مبحث یا فصل را حذف می کنی به نحوی که به 30 سوال در فیزیک و 23 سوال در شیمی را بتوانی پاسخ دهی. (شمارش آن ها را با استفاده از کنکور سال پیش انجام دهید)
یادت باشد حذفیات شما مطلقاً باید حذف شده باشند. نباید بگویی اگر آسان بود می زنم، بلکه باید آن ها را کاملاً حذف کرده و با خودت قرار بگذاری که اصولاً کنکور من 30 سوال فیزیک با 55 دقیقه وقت و 23 سوال شیمی با 35 دقیقه وقت دارد. در تمامی آزمون های جامع خانگی پیش رو نیز باید این موضوع را رعایت کنید. در این صورت ممکن است در کمتر از یک هفته درصد شما به 40 برسد. لطفاً با دقت آزمایش کنید.
خیلی هم روی ریاضی فشار نیاور حداکثر 4 ساعت در روز می توانی روی دروس ریاضی خودت کار کنی. درصد آن بالای 50 باشد کافیست. (به شرط اصلاح شیمی و فیزیک تا درصد بالای 40)


سوال شماره 5 : بببخشید من میخاستم برای کنکور ۱۴۰۰ باهاتون مشاوره بگیرم،میشه شماره ی دفتر یا شماره تماس خودتون رو بدید ؟خیلی مممنون
تجربی هستم
با تشکر از شما
جواب : آگهی مربوط به پذیرش مشاوره ی خصوصی (مخصوص گروه تجربی) کنکور 1400 در تاریخ جمعه 17 مردادماه در همین سایت منتشر خواهد شد. با مراجعه به سایت من فرم مربوطه را تکمیل نمایید .حداکثر 3 روز بعد از تکمیل فرم با شما تماس خواهم گرفت.


سوال شماره 6 : سلام اقای موحد خوبین؟آقای موحد من تو جوابهایی ک به بچه ها میدادین ی جایی دیدم نوشتین تغذیه بالقوه رشته پولسازیه یعنی چی؟خواهر من تغذیه میخونه علوم تحقیقات و برای ارشد داره آماده میشه شاگرد شما هم بوده.اما از فروردین امسال زمزمه هایی بود که مجوز مطب و پروانه تغذیه رو بگیرن اختصاصیش کنن واسه پزشکا.خیلی ناراحته.الانشم با کارشناسی میتونه کار کنه .تو ذهنشم اینه از باشگاها حتی شروع کنه.اما اگه متقاضی زیادی هم جمع کنه،توی فضای مجازی هم تبلیغ کنه یا اپلیکیشن هم درست کنه خیلی درآمدی نمیتونه داشته باشه.چون تعرفه مشاوره تغذیه ۴۰ تومنه.میخواستم ببینم منظور شما از بالقوه پولساز بودنش چیه.منم دلم میخواست مثل اون تغذیه بخونم اما الان خودش با اینکه دنبال کاره میگه کاش روان میخوندم.
جواب : بالقوه پولساز یعنی اگر با آن کارآفرینی کند از شرایط بسیار مناسبی برخوردار خواهد شد. مثلاً در اینستاگرام برنامه های مرتبط با رشته ی خودش را اجرا کند. می دانستید اینستاگرام بر اساس تعداد فالور ها به تعداد پستی که گذاشته می شود مبلغ قابل توجهی را اختصاص می دهد.
تبلیغات محلی و شناساندن خود به دیگران از طریق گذاشتن همایش های رایگان محلی و ایجاد یک مطب فعال
ادامه ی تحصیل در خارج از کشور و یا گذراندن دوره های ویژه در این علم و ارایه ی آن در ایران و جهان
تاسیس رستوران های خاص برای گروه های خاصی از مردم و با غذاهای ویژه
ورود به عرصه ی تغذیه درمانی و تمرکز بر کاهش میزان تاثیرات مخرب بیماری ها با استفاده از مواد غذایی خاص و تبلیغ آن در فضاهای مجازی و .....
در ضمن اگر تغییری در نحوه ب ارایه ی پروانه ی کار در رشته ی تغذیه به وجود آید قانوناً شامل حال ایشان نخواهد شد و باید اجرای آن برای ورودی های جدید این رشته در سال 99 آغاز شود. اگر مشکلی بود به صورت گروهی به دیوان عدالت اداری شکایت کنند تا مشکل حل شود و قطعاً حل خواهد شد.


سوال شماره 7 : سلام وقتتون بخیر ببخشید میشه یه راهکار برای درمان خواب الودگی مزمن بدین !قرص ب ۱۲ میخورم، کم خونی (مینور) دارم از صبح که ازخواب بلند میشم مدام احساس خواب آلودگی می کنم و دوست دارم همش بخوابم قرص کلردیازپوکساید رو هم مصرف می‌کنم ممنون
جواب : قرص کلرودیازوپوکساید 5 میلی گرمی را فقط شب ها یک عدد مصرف کنید. ویتامین ب 12 حتماً باید به همراه حدود 1 میلی گرم اسید فولیک به صورت روزانه مصرف شود. بقیه اش می ماند که حال روحی شما چطور باشد. چون خیلی از این خواب آلودگی ها ناشی از احساس عدم رضایت از شرایط است و ربط مستقیمی به بیماری شما ندارد. دختر خوب فقط سه هفته تمام است بلند شو زود باش امتحان بده و رفع اشکال کن . حداقل 10 تا 15 درصد بهتر می شوی.


سوال شماره 8 : سلام..
تو توضیح برنامه پنجم درباره ساعت خواب و بیداری نوشتین...
میخواستم بپرسم الان یعنی من باید ساعت ۱۲ بخوابم ، ۶ بیدار بشم؟
بعد خسته نمیشم؟
چون من چند روز اینجوری بودم که سعی میکردم حدود ۱۲ بخوابم و ۷ بیدار میشدم اما خب احساس خستگی و خواب آلودگی هم داشتم بعد چند روز...
البته من بعد از ظهر ها اصلا نمیخوابم...
میخواستم بدونم باید دقیقا پجوری تنظیم کنم؟؟
چواب : دختر خوبم، شما 12 بخواب و 6 بیدار شو و بعدازظهرها هم 2 ساعت بخواب. یا 11 بخواب و 6 صبح بیدار شو و بعدازظهرها نخواب . یا 10 شب بخواب و ساعت 6 بیدار شو و بعدازظهر هم نخواب .


سوال شماره 9 : سلام ،واااقعا خسته نباشید استاد،ببخشید من سنجش ۱۰ مرداد تجربی نظام جدید(پشت کنکوری)رتبه در سهمیه ام ۱۹۰۰ شده
این رتبه معادل چه رتبه ای حدودا در کنکور۹۹ هست؟
چون تعداد شرکت کنندگان این ازمون سنجش بینهااایت کم بود
مممنون بخاطر زحماتتون
جواب : بله دقیقاً شرکت کننده ها بسیار کم بودند. محاسبه ی ضریب تبدیل آن خیلی دشوار بود. در هر حال من رتبه ی منطقه ی 1 در عدد چهارو یک دهم ضرب می کنم.بنابراین تخمین رتبه ی شما تا زمان برگزاری ازمون(10 مرداد) حدود 7790 است.


سوال شماره 10 : سلام اقای موحد نژاد
ممنون بایت کمک هاتون
الف)من به خاطر اینکه ازمون سنجش و قلم چی دادم 5 تا از آزمون های کنکورم باقی مونده و برای ازمون دادنشون اینجوری برنامه ریزی کردم
14 مرداد 98 داخل
17 مرداد 98 خارج
20 مرداد 96 خارج
24 مرداد سنجش
26 مرداد 97 داخل
28مرداد97خارج
ب)در مورد زسیت علاوه بر دوره کردن سه کتاب و تست ای کیو پلاس می خوام تست های زیست قلم چی های اخیر و سنجش ها دوباره بررسی کنم یعنی هر سوال رو چک کنم که از کجای کتاب اومده و نکاتش رو بررسی کنم
چون این کار رو قبل از عید هم انجام دادم و برام مفید بود
می خواستم نظرتون رو درباره ی این دو مورد بدونم ممنون
جواب : دختر خوبم هر دوی کارهایی که گفتی بسیار عالی است و آن ها را با خیال راحت انجام دهید. بهترین ها را برایت آرزو می کنم.


سوال شماره 11 : سلام من يه مدت پيش بهتون پيام دادم اما يادم رفت يه چيزي بپرسم
آزمون سنجش ١٠ مرداد من وقت كم آوردم يعني نرسيدم دوباره روي شمارشي هاي زيست و شيمي برگردم
و فكر مي كنم آزمونش اختصاصيش سطحش بالا بود و رياضيش سخت بود
مي خواستم ببينم درست فكر كردم يا نه؟
جواب : بله سطح اختصاصی ها بجز شیمی بالا بوده است.


سوال شماره 12 : رتبه در سهمیه سنجش پنجمم 2100 شد. می خواستم بدونم چه قدر شانس قبولی در رشته رادیولوژی دارم؟
آیا این رشته برای مهاجرت رشته خوبی هست؟
جواب : رتبه ی شما (تا روز 10 مرداد ماه) حدود 8600 تخمین زده می شود. (با ضریب 4 و یک دهم) فعلاً باید به رادیولوژی شهرستان های دور فکر کنی و یا رادیولوژی پردیس های خودگردان . البته رتبه ی شما به راحتی می تواند به 4000 و یا 13000 نوسان کند. بنابراین هنوز هیچ چیز قطعی نیست.
بله رشته ی رادیولوژی برای مهاجرت رشته ی قابل قبولی است. البته به شرط گذراندن دوره های تکمیلی در کشور مقصد.


سوال شماره 13 : سلام اقای موحد امیدوارم سلامت باشین.من شاگرد سال ۹۵ شما بودم.میخواستم ببینم میتونم از طریق ایمیل یه سوالاتی ازتون بپرسم؟در مورد ارشد
جواب : دختر خوبم از همین سایت برای ارسال سوالات خود استفاده کن. با کمال میل جواب خواهم داد.


سوال شماره 14 : سلام اقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه
لطفا پیام من رو منتشر نکنید ....................................................................
جواب : رشته ی انیمیشن رشته ای بسیار خوب است به شرط آن که در تولید آن مهارت کامل بدست آورید. بنابراین باید بسیار زحمت کش و با حوصله باشید.
رشته ی آشپزی ، رشته ای کاربردی و بسیار خوب است و اگر به زبان انگلیسی مسلط باشی و متون مربوط به آشپزی را نیز به صورت گسترده مطالعه کرده و از هنر و توانایی چشیدن غذا نیز برخوردار باشی برایت بسیار مناسب خواهد بود.
چشیدن غذا یک هنر است !تعجب نکنید، لازم است وقتی شما غذایی را می چشید و راجع به آن نظر می دهید اکثریت مردم جهان، یک کشور و لااقل یک شهر (براساس ذائقه های متفاوت سرزمینی) با نظر شما موافق باشند. اگر هنر خوب چشیدن را ندارید به درد رشته ی آشپزی نمی خورید.


سوال شماره 15 : سلام آقای موحد ببخشید شما آخر برنامه، تو روز جمعه درمورد کنکور زبان چیزی گفتین؟ چون نوشتید اگر در کنکور زبان یا
اما بقیش نیفتاده. یعنی نصفه شده.
جواب : گفته ام اگر قرار است در کنکور زبان شرکت کنید، چند ساعتی را هم ، برای آمادگی جهت شرکت در این کنکور صرف نمایید.


سوال شماره 16 : سلام اقای موحد خسته نباشید اقای موحد ببخشید من کنکورم ۹۶ بود میخوام دوباره شرکت کنم .میخواستم بپرسم ایا کتابها خیلییبی تغییر داشتن؟اشکاای داره اول کتابهای خودمو بخونم بعد تطبیق بدم البته بجز فصل هایی ک حذف شدن؟
جواب : دختر خوبم، کتاب های شما به صورتی جدی برای شرکت در کنکور 1400 نامناسب هستند. فقط مقداری ریاضی و فیزیک تطبیق دارند و بقیه بسیار تغییر کرده اند. بنابراین باید برای پایه ی دهم کتاب های چاپ سال 97 و یازدهم چاپ 98 و دوازدهم چاپ 99 را تهیه نمایید.


سوال شماره 17 : درصد های کنکور ۹۷ داخل من به این صورت :
ادبیات ۴۳٪ عربی ۵۰٪ دینی ۷۶٪
زبان ۵۸٪ ریاضی ۵۶٪ زیست ۴۵٪ فیزیک‌ ۴۷٪ شیمی ۴۸٪
الف)توی درس های اختصاصی از هفته پیش حدود ۱۰ درصد افت داشتم با وجود این که هر دو کنکور در یک سطح بودن ، استرس خیلی زیادی دارم و فکر میکنم علت اصلیش همین هست ، شب ها از شدت تپش قلب نمیتونم درست بخوابم و به این فکر میکنم که هفته اخر و حتی خود جلسه کنکور چه حالی دارم و نمیدونم چه طوری خودم و کنترل کنم، آیا قرصی هست که ارامبخش باشه و ضرر نداشته باشه شما پیشنهاد بدید؟
ب) من توی درس فیزیک و ریاضی نمیتونم بیش تر از ۵۰٪ بزنم به علت کم آوردن وقت ولی هر چی میزنم نهایتا ۲/۳ غلط دارم ولی توی درس زیست و شیمی خیلی افتضاح وضعم و نمیدونم باید چه کار کنم؟ بد تر از اون این که سر شیمی چنان آشوبم که نمیدونم از چه سوالی شروع کنم مساله ها رو نصفه رها میکنم و به جواب اخر نمیرسونم میرم سوال بعد / اگه بخوام تو این مدت ۱۰-۱۵ درصد تو این دو‌ درس پیشرفت کنم امکانش هست ؟ و چگونه؟
ج) برای رتبه حدودا ۴۰۰۰/۴۵۰۰ اگر ادبیات و ریاضی همین قدر باشه باید هر کدوم از درسا رو چند درصد افزایش بدم؟
*متشکرم*
جواب : الف – افت در آزمون هفته ی پیش به خاطر تمرکز شما بر مطالعه ی دروس طبیعی است. نیاز به آرامبخش نداری برو دکتر و به دکتر بگو من کنکور دارم و تپش قلب دارم (نگو اضطراب شدید دارم) داروی ساده ای به شما می دهد که آرامت می کند. فقط باید پزشک تجویز کند و در ضمن دارو را سریع به من معرفی کن تا چگونگی مصرف آن را برایت تنظیم کنم.
ب- نگران نباش نتایج اختصاصی های شما نسبتاً خوب است. امیدوارم با حذف یکی دو مبحث دشوار و جمع و جور کردن آن ها و آزمون گیری های متوالی حدود 10 تا 15 درصد پیشرفت کنی.
ج- برای این رتبه ریاضی شما کاملاً کافیست ولی ادبیات بهتر است حدود 60 درصد باشد. در ضمن به نظر من اگر حواست را جمع کنی به راحتی به رتبه ی مورد نظرت خواهی رسید.


سوال شماره 18 : سلام و خدا قوت.اگر میشه پیام من رو منتشر نکنید........................................
جواب : جالب است. هیچ اتفاقی نیفتاده است. همه ی اطلاعات لازم برای نتیجه گیری در مغز شما موجود هستند. فقط نیاز به مرور و بازآوری و آزمون های مکرر دارند. احساس شما در این ایام برای دانش آموزان قوی کاملاً طبیعی است. زود باش شیطان را لعنت کن برو تند تند درسهایت را دوره کن و از خودت آزمون بگیر. یک هفته ی دیگر حالت خوب می شود.
در مورد دینامیک هم اگر مرور آن بیشتر از 6 ساعت طول می کشد رهایش کن.
ادبیات و عربی هم که مثل آب خوردن با مرور و آزمون های عمومی متعدد به سرجای خود برخواهند گشت. دختر خوب، به من اطمینان کن.


سوال شماره 19 : سلام آقا موحد .
الف_ متاسفانه مدرسه برای ما دو ازمون آخر سنجش و ثبت نام نکرده و تازه روز پنجشنبه این موضوع را متوجه شدم . به نظر شما آخرین سنجش و لازمه خودم ثبت نام کنم یعنی ۲۴ مرداد ؟
ب_ چون سنجش ثبت نام نشدم از خودم کنکور ۹۷ داخل و گرفتم نتیجه
عمومی: فارسی۴۴ /عربی۶۰/دینی۵۲/زبان۱۲
اختصاصی: ریاضی۲۰ / اقتصاد ۶۴/ علوم و فنون ۴۱/ عربی۵۵ /تاریخ و جغرافی ۳۳/ جامعه۵۱ / فلسفه و منطق ۳۷ / روان ۷۵
ازمون ۹۵ داخل از خودم گرفتم( بعضی از دروس اختصاصی) البته تک درس تک درس :
ریاضی ۵۳/ اقتصاد ۶۸/ علوم و فنون ۵۵ / فلسفه و منطق ۷۷ / روان۸۰ .
کنکور عمومی ۹۷ هنر :
فارسی ۴۴/ عربی ۵۶/ دینی ۶۸/زبان ۴۱
ج_البته کنکور ۹۷ خیلی از حذفیات کتاب سوال داده بود به ویژه در دروس فلسفه و ریاضی و منم تست ها حذف شده را جز نزده ها حسابشون کردم. کار درستی انجام دادم ؟
د_من خیلی در دروس نوسان دارم . این نوسان اصلا طبیعی هست ؟
ه_ من عمومی رشته ها ی دیگه و خوب می زنم ولی عمومی رشته خودم نمی دونم چرا نمی تونم خوب بزنم ؟
جواب : الف- ضروری نیست دختر خوب. ولی اگر آزمون دادن به فاصله ی یک هفته قبل از کنکور روی روحیه ی شما اثر منفی نمی گذارد، شرکت کنید.
ب- به نظر من روند رو به بهبودی دارد و خوب است.
ج- بله
د- بله به خاطر سطح متفاوت سوالات هر آزمون است.
ه- چون عمومی رشته ی خودت را جدی تر می دانی، در نتیجه مقداری اضطرابت بیشتر و در نتیجه مقداری تمرکزت کمتر است. بنابراین باید قبل از آزمون کاملاً روی روش ها و رفتارهای جلسه ی آزمون فکر کنی و از لحظ ذهنی خودت را برای 4 ساعت و 10 دقیقه تمرکز آماده نمایی.


سوال شماره 20 : سلام آقای موحدنژاد
الف_خیلی روز های بدیه.......نمی دونم چرا حس خوندنم نیست با این حال که میدونم این روزا مهمترین روزهای قبل کنکورن.......اگه سر درس هم باشم زیاد متوجه نمی شم انکار فقط دارم نگاش میکنم تو ذهنم نیست در حالی همین درس رو هفته قبل میخوندم و خوب بودم .........افت ساعت درسی و تو یه روز شاید دو یا سه تا درس رو بخونم و زمان تست زنی هام زیاد شده و این خیلی اذیتم میکنه
ب_پنچ شنبه آزمون ۹۶ داخل رو گرفتم و درصد عمومی ها ادبیات ۴۲ ، عربی ۱۸ ، دینی ۶۰ ، زبان ۵۴
ولی وقتی به تخصصی ها مخصوصا زیست شناسی که رسیدم دیگه حس ادامه دادن نداشتم حس میکردم سوال ها برام خیلی نا آشناست در حالی که از خوندم یک هفته و اینا می گذشت........
ک_فیزیک هم که تمام تمرکزم رو حرکت شناسی بود وو وقتی هم که جوابی ازش نگرفتم حسابی ناامید شدم و نمی دونم چیکار کنم
د_شیمی هم بیشتر بخاطر کم خوندن بود ولی وقتی دیدم سه تا تخصصی رو همینجوری گذروندم برای شیمی واقعا انگیزه ای نداشتم
وضعیت خیلی بدیه برام پر از ناامیدی هر چی اعتماد به نفس ام به صفر رسیده از همه جهت .........بریدم به خدا میترسم ک وقتی برای تغیرنمونده باشه و بازنده باشم .........فکر یه سال کنکور دیگه اونم با حرف مردم دیوونه ام میکنه
لطفا کمکم کنید و بگید که میشه امسال و تغیر داد و وارد مرحله جدید زندگی شد چون اگه نشه انگار زندگیم به پایان رسیده
باز هم ازتون بخاطر توجه تون ممنونم
جواب : اولاً هیچ کس در کنکور تجربی مردود نمی شود. اگر بخواهی که به دانشگاه بروی این اتفاق حتماً خواهد افتاد.
ثانیاً : شما الان در هر یک از دروس مقدار مشخصی از توانایی را دارید. فکر می کنم حداقل 60 درصد از هر درس را خوانده اید. تمرکز شما باید بر مرور این 60 درصد طی روزهای آینده باشد. بنابراین از خودت آزمون بگیر و اگر مشکلاتی در مباحثی که قبلاً داشته ای دیدی، به رفع آن مشکلات اقدام کن. کاری هم به سایر قسمت ها نداشته باش. از نظر من در این حالت به راحتی میانگین درصد مناسبی برای کسب رتبه هایی آبرومند و قابل قبول خواهی داشت ( بین 5000 تا 8000)


سوال شماره 21 : سلام رفتم دكتر البته حالم خيلي بهتره نميدونم دوروز وحشتناك بود بعد عادي شد ، فقط قرص پروپرانولول ١٠ داد و اين كه من قبلش براي استرس كلروديازپوكسايد روانشناس برام تجويز كرده بود كه خيلي وقته نخوردم حالا قرار بود شما بهم بگين به چه صورت مصرف كنم همونطور كه گفتيد به دكتر حرفي از استرس نزدم و كلروديازپوكسايد رو ايشون تجويز نكرد.
جواب : دختر خوبم، دقیقاً داروی شما پروپرانولول 10 است. حالا یا یک عدد صبح و یا یک عدد صبح و یک عدد شب. فعلاً یک عدد صبح بخور و اگر حس کردی حالت خوب است همان بماند. اما اگر باز هم کمی تپش قلب داشتی یک عدد هم شب ها بخور. کلرودیازوپوکساید را فعلاً مصرف نکنید.

موفق باشید – موفق باشید