پیام شماره 35 (پنجشنبه 9 مردادماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 35 (پنجشنبه 9 مرداد ماه 1399)


1- سلام ، خسته نباشید بچه ها.
2- برنامه ی پنجم مطالعاتی حداکثر شنبه صبح اول وقت به دست شما خواهد رسید.
3- در برنامه ی پنجم مطالعاتی ، سیستم آزمون – رفع اشکال را با استفاده از 6 آزمون جامع دنبال خواهیم کرد. اگر برنامه ی پنجم را با دقت دنبال کنید امکان افزایش درصد ها به میزان 10 تا 15 درصد وجود خواهد داشت. بخصوص اگر برنامه ی چهارم مطالعاتی را به خوبی اجرا کرده باشید.
4- یادم هست که در میانه ی دوره ی چهارم مطالعاتی ، بعضی از شما از خودتان آزمون جامع گرفته بودید و نگران بودید که چرا نتیجه ی شما افت کرده است. من به شما گفتم که این طبیعی است چون برنامه ی چهارم مطالعه محور بوده است و نه آزمون محور. اما برنامه ی پنجم به شدت آزمون محور است و با توجه به اطلاعات کسب شده در برنامه ی چهارم مطالعاتی اثر بسیار زیادی را در بالا بردن درصد های شما خواهد داشت.
5- پیام شماره 36 ان شاء الله روز یکشنبه 12 مرداد ماه 1399 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
6- منتظر سوالات شما هستم.
7- برای همگی شما آرزوی سلامتی و موفقیت در همه ی زمینه ها را دارم.


پاسخ به سوالات

 


سوال شماره 1 : سلام آقای موحد نژاد.امیدوارم حالتون خوب باشه. لطفا متن پیام داخل پرانتز رو منتشر نکنید.............................
واقعا خسته نباشید میگم بهتون کارتون واقعا دشواره.موفق باشید؟
جواب : کنکور هرگز حذف یا برداشته نمی شود و نگران نباشید. حداکثر ممکن است به تعویق بیافتد. مصرف داروهای ضد اضطراب اگر تحت نظر پزشک باشند اشکالی که ندارد هیچ بلکه در بسیاری از موارد راهگشا خواهند بود.


سوال شماره 2 : من از امروز تا ۱۹ مرداد دروسی که عقب مانده ام و خوب نتونستم مرور کنم ، دارم میخونم و هرشب برای خودم دو تا reading و یک close test گذاشتم و هر شب ۲ کتاب عمومی و ۲ کتاب تخصصی تست میزنم و تا اخر ۱۹ مرداد هرچقدر مرور کردم و خوندم و هرچقدر موند کنار می‌گذارم .
و از ۲۰ مرداد تا ۲۸ مرداد کنکور داخل و خارج سال ۹۵ تا ۹۸ میزنم و تحلیل میکنم .
و خود ۲۹ مرداد لغات عربی و زبان و فارسی مرور میکنم .
به نظرتان خوب است ؟؟
جواب : اشکالی ندارد فقط یادت باشد که هر روز نباید از خودت آزمون جامع بگیری. بلکه یک روز در میان باید از خودت آزمون بگیری. بنابراین لازم است اگرچه مطالعات شما تا روز 19 مرداد ادامه می یابد ، از همین حالا آزمون گیری ها را نیز شروع کنید تا دچار فشردگی آزمون ها در 10 روز منتهی به کنکور نشوید.


سوال شماره 3 : سلام آقای موحد نژاد ،وقتتون بخیر باشه.
آقای موحد نژاد میخواستم بدونم شما انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی انجام میدید؟میشه خواهش کنم قبول کنید چون برام خیلی مهمه
آقا موحد نژاد من یک سال پشت کنکور موندم ولی خب فایده ای نداشت برای من وباعث شد بیشتر افسرده شم و اکثر روزا ونتونم بخونم الانم میخوام این انتخاب رشته رو انجام بدم که اگه انتخاب رشته کنکور قبول نشدم حداقل یه امیدی داشته باشم چون آقاموحدنژاد من دیگه واقعا نمیتونم پشت کنکور بمونم ؛وحداقل اگه دانشگاه برم میتونم در کنار برای کنکور مجدد بخونم.
آقا موحد نژاد شما مشاوره تلفنی هم دارید ؟اگه بخوام مشاوره تلفنی بگیرم باید چیکار کنم ؟
جواب : دختر خوبم ، انتخاب رشته بر اسا سوابق تحصیلی اصلاً کار دشواری نیست. شما اجازه دارید که 100 انتخاب را به ترتیب علاقه ی خود از گروه تجربی (یعنی رشته ی خودت) و گروه های ریاضی و انسانی و هنر و زبان انتخاب کنی. فقط یادت باشد که چون برای رشته های انسانی ضریب پایینی برای معدل شما در نظر گرفته شده است. توصیه ام این است که کمتر از رشته های این گروه استفاده کنید. اما اگر از تمامی رشته های موجود در شهر تهران استفاده کنید حتماً قبول می شوید.
در ضمن کاری به روزانه ها نداشته باشید و فقط از رشته های موجود در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور فقط و فقط با توجه به میزان علاقه ی خود به آن ها استفاده کنید. یعنی فقط انتخاب های خود را به ترتیب علاقه در فرم انتخاب رشته وارد نمایید.
دختر خوبم در هر حال من واقعاً فرصتی برای انتخاب رشته در این ایام ندارم و از این بابت از شما عذر خواهی می کنم.


سوال شماره 4 : سلام آقای موحد نژاد
میشه راجع ب دانشگاه پرستاری ارتش توضیح بدید
که چه کسانی میتونند وارد این دانشگاه بشوند و شرایطش چی هست و چه رتبه هایی رو قبول میکنند.
و اینکه دانشگاه شاهد چطور برای قبولی در این رشته چه رتبه ای می خواد؟
...............................................................
لطفا پیامم رو منتشر نکنید آقای موحد نژاد ..............................
جواب : در پرستاری ارتش از همان ابتدا به استخدام ارتش در آمده و از شرایط خوب کاری نیز برخوردار خواهید بود و به نظرم انتخاب بسیار خوبی است. شرایط خاصی ندارد اما مصاحبه و معاینه ی جسمانی دارد و رتبه ی قبولی آن نیز حدود 8000 است.
دانشگاه شاهد ضابطه ی دشواری ندارد و دانشگاهی مختلط است. اما فقط چادر در این دانشگاه اجباری است. رتبه ی پرستاری در این دانشگاه حدود 7000 است. در ضمن این دانشگاه دولتی است و شهریه ای هم ندارد.
اگر در زمان باقیمانده بتوانی دو بار دیگر درس ها را مرور کرده و حداقل 6 کنکور از کنکورهای سال های گذشته را از خودت بگیری و روزانه 13 اسعت کار درسی داشته باشی و فقط و فقط دنبال مرور دروسی باشی که آن ها را قبلاً یاد گرفته ای و بیخودی خودت را درگیر یادگیری مطالب دشوار نکنی. بله می توانی در همان پرستاری هایی که در بالا توضیح دادم قبول شوی.


سوال شماره 5 : سلام همونطور که گفتید برای کم شدن بی دقتی هام تست بیشتر میزنم ولی بهتر که نشده هیچ به طرز وحشتناکی بی دقتی هام بیشتر شده. مثلا یه بار که سوالات مغناطیس رو حل کردم به راحتی حدودا ١٨تا از ٣٠تاش رو حل کردم و باتوجه به سرعت کمم برام مطلوب بود ولی بعد دیدم نصفش غلطه. اونم غلط های خیلی الکی. من خیلی از سوالای فیزیک و شیمی و ریاضی رو علارغم اینکه بلدم اینطوری از دست میدم. هیج وقت انتظار ندارم از ٣٠تا سوال رو بیش از ٢٠تا حل کنم با اینکه معمولا بیش از ٢٠تا رو بلدم ولی میخوام اگر ١۵تا ١٨تاش که معمولا حل میکنم آنقدر غلط نداشته باشم. من حاضرم بیش از این برای این دروس وقت بذارم ولی وقتی می بینم فایده زیادی برام نداشته انگیزم رو از دست میدم. من مطمئنم راه حل هاتون نتیجه بخشه ولی تمیدونم چرا هنوز برا من جواب نداده. من سوالای غلطم رو بدون اینکه به پاسخش نگاه کنم وقتی بار دوم حل میکنم درست میشه. بار دوم هم با همون سرعت دفعه اول حل میکنم می ترسم نتونم اشکالم رو تا کنکور حل کنم.
جواب : دختر خوب کاری را که می گویم را با دقت و بدون ترس انجام بدهید مشکل شما ان شاء الله در عرض یک روز برطرف می شود.
به صورت آزمایشی سه تا از فصل هایی در فیزیک را که از دیگر فصل ها برایت سخت هستند را حذف کنید. سپس از خودتان یکی از کنکورهای سال های پیش را بگیرید. یادتان باشد که هرگز نباید به سراغ تست های آن سه فصل حذف شده بروید (حتی اگر آسان باشند!) حالا یادتان باشد که برای مثلاً آن 21 تست باقیمانده از فیزیک 40 دقیقه وقت دارید. با آرامش و جدیت تمام به آن 21 سوال پاسخ دهید. حالا بعد از تصحیح آزمون ببینید درصدتان چقدر از قبل بیشتر شده است و برای من نتیجه را هر چه سریع تر از طریق همین سایت ارسال کنید.


سوال شماره 6 : من کتاب IQ زیست و شیمی و دوردنیا نظام قدیم دارم که قبلا اصلا ازشون استفاده نکردم برای کنکور نظام جدید از چه مباحثی میتونم ازشون استفاده کنم؟
جواب : اگر برای نظام قدیم هستند از نظر من بهتر است از آن ها استفاده نکنید. زیرا بسیاری از مطالب در آن ها تغییر کرده و باعث گیج شدن شما می شوند.


سوال شماره 7 : سلام اقاي موحد من به شدت دارم از استرس ميميرم هرچي بيشتر ميره جلو نميتونم خودمو كنترل كنم و تپش قلب دارم حتي تو تست زني سر سوالايي كه كاملا راه رو ميدونم و فقط بايد با جايگذاري عددي حلش كنم استرس دارم و كند ميشه دستم و نميدونم چجوري كنترلش كنم خواهش ميكنم كمك كنيد
جواب : دختر خوبم نگران نباش، روند حرکتی شما خوب بوده است. اما درباره استرس و تپش قلب کاری را که می گویم انجام بدهید : به دکتر مراجعه کنید و به او بگویید که من کنکور دارم و دچار تپش قلب شده ام (راجع به اضطراب حرفی نزنید) بعد دکتر دارو یا داروهایی را به شما می دهد. آن ها را نمی خوری و اسامی آن ها را سریع برای من ارسال می کنید. آن گاه من این داروها را برایت تنظیم می کنم و مشکل شما حل خواهد شد. بعد از کنکور هم آن قرص، یا قرص ها را در طی مدت 2 هفته قطع خواهیم کرد. یادت نرود منتظر قبولی شما هستم.


سوال شماره 8 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه و ممون بخاطر اینکه همیشه پاسخ سوالامونو میدین. من توی درس شیمی همیشه درصدم بین 50 تا 60 هرروز متن شیمی میخونم و از موج آزمون تست زماندار میزنم ولی تو سر آزمون های کنکور که میدیم هم زمان کم میارم و کلی نزده دارم. هم تویه چند تا ص چند تا غ ها همیشه یکیشو نمیدونم و نمیتونم بزنم غلط خیلی کم دارم یکی یا حتی هیچی بیشتر نزده میمونه . تویه آزمون خونگی هم 10 تا سوال رو تویه 7 دقیقه میزنم میشه حدودا 65 درصد اینا. نمیدونم چرا سر آزمون انقدر زمان کم میارم. راهی هست که بتونم به بالای 70 برسونم درصدمو و اینکه چی بخونم چیکار کنم. درمورد شیمی یکم گیج شدم.
جواب : اولین کاری که باید انجام شود این است که بعد از برگزاری آزمون شیمی ، خودت یکبار این آزمون را بدون در نظر گرفتن زمان (مثلاً در مدت 1 ساعت) و قبل از بررسی و تصحیح آن ، دوباره پاسخ دهی. اگر درصد از 50 تا 60 فعلی به حدود 70 رسید معنی آن این است که مشکل شما این است که هنوز در برخی از بخش های شیمی تسلط کافی نداری و باید یکبار عمیق همه ی شیمی را مرور کنی.
اما اگر درصد حدود 80 و بالاتر بود، یعنی شما درس را خوب بلدی و مشکل فقط کمبود سرعت کافی در پاسخگویی به سوالات شیمی در جلسه ی آزمون است. در این حالت باید رفتار الگوریتم پاسخگویی به سوالات را تغییر دهی. یعنی باید سوالات را به ترتیبی جواب دهی که سوالات ساده تر در ابتدا و سوالات دشوار تر در انتهای آزمون پاسخ داده شوند.
ممکن است بگویی من همین کار را خودم انجام می دهم ، در این صورت اگر از کتاب دور دنیا در چهار ساعت تست کنکورهای سال های گذشته را از خودت می گیری لازم است کتاب کنکوریوم گروه ریاضی (یعنی گروه معکوس خودت را) بگیری و 12 آزمون موجود در آن را به صورت روزانه ، با تمام سرعت و به صورت آزمایشی و بدون هراس از غلط زدن سوالات پاسخ دهی. در این حالت برای ذهن شما معلوم می شود که بیخودی سر جلسه ی امتحان از سریع پاسخ دادن به سوالات اجتناب می کنید.
یادت باشد اگر کنکوریوم تجربی را الان داری باید دور دنیای گروه ریاضی را بخری اما اگر دور دنیا را الان داری باید کنکوریم ریاضی را بخری (چون سوالات تالیفی آن ها با هم متفاوت است وگرنه خیلی از سوالات تکراری خواهند شد)


سوال شماره 9 : سلام من قلمچیرو ثبت نام نکردم اما سوالاتشو گرفتم و ازمون دادم. چون کارنامه ندارم میشه شما بگین تقریبا رتبم چند میشه؟
ادبیات ۴۸٪ ۱۴ص ۶غ عربی۶۵٪ ۱۸ص ۵غ دینی۷۰٪ ۱۹ص ۴غ زبان۶۱٪ ۱۷ص ۵غ
ریاضی۶۶٪ ۲۱ص ۳غ زیست۶۵٪ ۳۳ص ۱۱غ فیزیک۶۶٪ ۲۱ص ۳غ شیمی۶۵٪ ۲۵ص ۶غ
چرا انقدر درصدام اومد پایین...
جواب : امتحان این دفعه ی قلم چی کمی دشوار بوده است. من با استفاده از کارنامه های بچه هایی که این امتحان را داده بودند، رتبه شما در سهمیه ی منطقه ی 1 را حساب کردم و 750 شد که عدد خوبی است تراز شما هم با احتساب ضریب ترمیم خود قلم چی حدود 6500 است. پس به نظرم امتحانت خوب شده است. اما تلاش کن طی هفته های آینده باز هم بهتر شوی.


سوال شماره 10 : سلام.
نتیجه آزمون ۹۶ خارج کشور :
ادبیات ۷۷ عربی ۷۵ دینی ۷۹ زبان ۸۷ ریاضی ۷۵ زیست ۶۷ فیزیک ۶۷ شیمی ۴۴
الف) برای عمومی هام سوال خاصی ندارم ، باید به دوره ادامه بدم.
فقط من چون عمومی هام خوبه اگه گاهی کمتر از برنامه تست بزنم اشکال داره؟ مثل وقتایی که عقب میفتم اگه از عمومی تست نزنم میشه؟؟
ب) ریاضی با همه مباحث کاملا خوبم به جز هندسه ، چون دی وی دی آموزشیش به خاطر کرونا گیر کرده ( قبلا گفته بودم که برای دروس ریاضی و فیزیکم دی وی دی داشتم و واقعا هم راضیم )
فقط امیدوارم بتونن منتشر کنن.
ج) فیزیک : فقط یک غلط داشتم اونم با شک زیاد زدم.
اما علت اینکه این سری یکم نزده هام زیاد شد اینه که با طمانینه بیشتری جواب دادم ، نه که کند شده باشم ، نمیدونم چرا اون لحظه زیادی آرامش داشتم!!!!
دفعه بعد این کار رو نمیکنم.
د) زیستم رو به دوره و تست زنی از آی کیو پلاس ادامه میدم.
ه) اما شیمی : فکر کردم شاید علت اینکه رو ۵۸ گیر کردم اینه که وقتم کمه ، اینه که این بار برای اولین بار ۱۰ دقیقه از تایم زمین رو بهش دادم ( قبلا هر درسی رو تو زمان خودش میزدم ) ، اما نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر شد!
دیگه این کار رو نمیکنم.
خودم میدونم تو هیچ مبحث شیمی مشکل یادگیری ندارم ، همه رو خیلی خوب بلدم.مشکلم اینه که خیلی رغبت به تست زدن ازش ندارم.
خیلی جون میکنم تا برم شیمی تست بزنم.
نمیدونم چرا اینجوری شدم؟
حالا تصمیم گرفتم از خودم آزمون جامع شیمی بگیرم ( از کتاب سازمان سنجش که خودش منتشر کرده ) و هر مبحثی رو اشکال داشتم برم تست بزنم.
یعنی روش آزمون_رفع اشکال رو به صورت اختصاصی برای شیمی اجرا کنم.
و) راستی تخمین رتبه کنکور ۹۶ بین ۷۰۰ تا ۸۵۰ ، و کنکور ۹۸ بین ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰
ز) من یکم از برنامه عقب موندم ، میشه به جای اینکه دو روز دیرتر برنامه دوره پنجم رو شروع کنم ، هرچی از این موند رو اونجا جا بدم و با یه تیر دو نشون بزنم؟؟
جواب : الف – اشکالی ندارد ولی مواظب باش عمومی هایت را خدای نکرده رها نکنی.
ب- عیبی نداره منتظر دی وی دی باش. اما اگر به دستت نرسید نگران نباش ، حذف هندسه برای دانش آموز فوق العاده خوبی مانند شما نیز مشکل ساز نخواهد بود.
ج- طمئنینه را با کندی اشتباه نگیرید. ما وقتی آرامش قلبی داریم باید بسیار سریع تر شویم.
د- عالی است.
ه- هر چه سریع تر شیمی را با حدود 100 تتس به ازای هر فصل مرور کنید.
و- خوب است ولی ان شاء الله در طی سه هفته ی آینده بهتر خواهد شد.
ز- بله قبوله دختر خوب


سوال شماره 11 : سلام و عرض ادب.. خداقوت
الف. میخواستم بگم که من چه کاری انجام بدم که مغزم زود خسته نشه. آخه از 9 صبح شروع به درس خواندن میکنم (شب 1.30 میخوابم و صبح 8 پامیشم) و از اختصاصی ها شروع میکنم اما حوالی 6 بعد از ظهر به بعد انگار مغزم قفل میشه!! و دیگ اختصاصی نمیتونم بخونم و اینطوری عقب میمونم چون فقط میرسم 3 تا اختصاصی نهایت بخونم و یکی میمونه و بعدش میرم سر عمومی ک اونم 3 تاش یا اگ خیلی تلاش کنم هر 4 تاشو میخونم... خلاصه ک لطفا بگین چجوری هم خوابم تنظیم شه ک 6 پاشم چون وقتی تازه 8 پا میشم روز های جمعه 9 صبح کنکور میگیرم) : هم بگین چه کنم مغزم انقد زود خسته نشه در مطالعات روزانه ام!!
ب. شما گفتین کنکور 98 رو باید دو هفته قبل کنکور داد اما من 6 تا آزمون کنکور عقبم و حساب کردم اگ بخواد تا 24 مراد تموم شه هر هفته میشه 3 تا کنکور و روز 24 میفته 98 خارج... ب نظرتون بهتره 98 داخل و خارج رو زودتر بگیرم و روز 24 بیفته برای کنکور های قبلی؟؟
ج. من تو سنجش 10 مرداد شرکت کردم. رتبه در سهمیه اومد باید در 1.8 ضرب کنم؟ و اینکه این آزمونم زمانش 4 ساعت و 10 دقیقه است و سوالاش به تعداد کنکوره؟ به خاطر زمان بندیم میپرسم چون سنجش های قبلی رو نتونستم شرکت کنم نمیدونم اینارو.
د. به نظرتون سنجش های ک شرکت نکردم لازمه از خودم بعدا آزمون بگیرم یا با سوالاتشون آشنا شم؟ هر چند میترسم نرسم برا این کارا..
ه. وای تستای برنامه تون رو متاسفانه نصفه میرسم انجام بدم اشکالی نداره؟ آخه بعضی هارو هم احساس میکنم ک خیلی اشکالی ندارم و دیگه کامل تستاشو نمیزنم یا بعضی هارو دیگ وقت نمیکنم چون اگ وقت بزارم بقیه درسا می‌مونن.
ودر آخر سپاس فراوان و آرزوی سلامتی برای شما استاد بزرگوار
پاینده باشین
جواب : الف – بهتر است شب ها ساعت حدود 12 بخوابید و صبح ها 6 بیدار شوید. بعد از ظهرها نیز برای رفع خستگی از ساعت 4 تا 6 را بخوابید. یعنی روزانه 8 ساعت خواب (که باعث تمرکز فوق العاده ی شما می شود) و 3 اسعت برای امور شخصی و 13 ساعت مطالعه ی جدی و با کیفیت.
ب – بله حتماً کنکور سال 98 را زودتر از خودتان بگیرید.
ج- بله همه چیزش شبیه کنکور است. بعد از برگزاری می توانیم ضریب تبدیل آن را اعلام کنیم ولی شما فعلاً همان یک و هشت دهم را در نظر داشته باشید.
د- ضروری نیست. اگر رسیدی انجام بده.
ه- نه اصلاً ایرادی ندارد.
ممنونم از شما


سوال شماره 12 : سلام استاد مهربونم.میشه پیامم رو خودتون بخونید فقط...................................................
جواب : عزیزم دیگر به برنامه ی دوره ی چهارم مطالعاتی کاری نداشته باش. لازم است از این به بعد فقط از خودت هفته ای دو تا حداکثر سه آزمون گرفته و در میانه ی این آزمون ها برخی از اشکالات موجود در درس ها را برطرف کنی.
بنابراین برنامه ی دوره ی پنجم مطالعاتی را که فردا برای شما ارسال خواهد شد را به اجرا در بیاورید. امیدوارم به همه ی آرزوهایت برسی.


سوال شماره 13 : اگه پیاممو منتشر نکنید ممنون میشم................................................................................
ممنونم ازتون ببخشید
جواب : دختر خوبم کاری که الان باید انجام دهید این است که سیستم آزمون – مطالعه ی مندرج در برنامه ی پنجم مطالعاتی را به اجرا در آوری. معمولاً با اجرای این سیستم نتیجه ی دخترهایی مثل شما حدود 10 تا 15 درصد در کوتاه مدت بهتر خواهد شد. اما در هر حال اگر خدای نکرده نتیجه نگرفتی، نگران نباش، به قول خودت امسال سالی پر فراز و نشیب بوده است. کنکور که تمام شود کنکور بعدی دیگر یک سال بعد نیست حدود 10 ماه بعد است. بنابراین می توانی از هوش بسیار خوبت برای قبولی در کنکور 10 ماه بعد استفاده کنی، عزیزم، من مطمئن هستم اگر درست هدایت شوی به بهترین نتیجه خواهی رسید.


سوال شماره 14 : سلام وقتتون بخیر آقای موحد نژاد من دو روزه که خیلی شلم اصلا حس درس خوندن ندارم همش خوابم میاد احساس میکنم چیزیم که میخونم بی کیفیته کاملا ! چی کار کنم بنظرتون؟!
جواب : امروز بعدازظهر را استراحت کنید و از فردا مثل شیر بغرید!!! دختر خوبم کار را که کرد آن که تمام کرد. اگر هندوانه ای را دو کیلومتر با خودت حمل کنی و وقتی به در خانه می رسی حواست را جمع نکنی و مثلاً وقتی می خواهی کلیدت را از کیفت بیرون بیاوری از دستت بیافتد همه ی آن دو کیلومتر راه و پولی که برای خرید آن هنوانه خرج کرده بودی به هدر می رود. یادت باشد الان به کوچه اتان رسیده ای و نزدیک درب منزل هستی. لطفاً هندوانه ات را محکم نگه دار.
این سه هفته حساس ترین لحظات کاری شما است. به نا خودآگاهت بگو اجازه نمی دهم زحماتم را هدر دهی. زود باش دختر خوبم هر چه سریع تر برو سر درسهایت.


سوال شماره 15 : نتایج آزمون ٩٧خارج کشور
ادبیات٧٠ عربی٧٢ دین و زندگی٩٠ زبان انگلیسی۵۴ ریاضی ۴٧ زیست شناسی۶٣ فیزیک٢۵ شیمی۴۵
به جای آزمون ٩۶خارج که تو برنامه تون بود ٩٧دادم چون اون آزمون رو قبلا زده بودم. چون با کرنومتر آزمون میگیرم این دفعه به خاطر اینکه دیر روشنش کردم به هم خورد. نمیدونم تو زمان استاندارد زدم یا نه ولی چون کلا خیلی سر فیزیک استرس گرفتم ولش کردم و زودتر تمومش کردم و رفتم سر شیمی.که البته میدونم کار اشتباهیه.
جواب : هر نوع به هم ریختگی در زمان گیری در کنکور سراسری می تواند فاجعه بار باشد. الان هم این به هم ریختگی باعث شتاب زدگی شما در پاسخگویی به سوالات شده است و نتیجه را از فیزیک به بعد تخریب کرده است.
در هر حال لازم است طی سه هفته ی باقیمانده یک بار مباحثی از فیزک را که روی آن ها بهتر هستی را مرور کرده و در جلسه ی آزمون نیز تلاش کنی تا به سوالات آن مباحث با قدرت جوای دهی. سعی نکن که دیگر مباحث ضعیف فیزیک خودت را قوی کنی.
دختر خوب، اگر از نتیجه ی فیزیک بگذریم ، امتحانت را خوب داده ای.


موفق باشید – موحد نژاد