پیام شماره 33 (سه شنبه 31 تیرماه 1399)

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 33 (سه شنبه 31 تیرماه 1399)

 


1- سلام، خسته نباشید.
2- بچه هایی که در حال اجرای دوره ی چهارم مطالعاتی (دوره ی فشرده ی تمامی دروس) هستند، به طور طبیعی به خاطر عدم تمرکز کافی در تست زنی دچار افت در نتایج آزمون های جامع خواهند شد. بنابراین این اتفاق کاملاً طبیعی است و هرگز نگران نباشید. در دوره ی پنجم مطالعاتی نتایج شما بهبود پیدا کرده و از همیشه بهتر خواهد شد.
3- پیام شماره 34 روز شنبه 4 مرداد ماه 1399 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
4- برای همگی شما آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.


پاسخ به سوالات

 


سوال شماره 1 : سلام. من امروز کنکور ۹۶ رو دادم درصدام افتضاااح بود. اگه میشه پیاممو نزارین...........................................................................................
جواب : اگر الان در حال مرور سه هفته ای دروس هستید افت نتیجه ی شما کاملاً عادی است. وقتی شما فقط از خودتان آزمون می گیرید و رفع اشکال می کنید بعد از دو تا سه هفته نتایج شما بسیار بهتر می شود. اما به تدریج در اثر افت اطلاعات در مطالبی که مرور نشده اند(به دلیل فراموشی) این درصد دچار نزول می شود.
برای جلوگیری از نزول باید درس ها را یکبار دوره کرد. همان کاری که الان در حال انجام آن هستید. بنابراین طی این هفته و و هفته ی بعد نتایج شما اندکی دچار نزول می شوند اما با شروع سیستم آزمون رفع اشکال (از 10 مرداد ماه به بعد) دوباره به خاطر برقرار سازی سیستم مطالعه و رفع اشکال نتایج شما بسیار بهتر شده و از بهتر از سه هفته ی قبل خواهد شد، بنابراین نگران نباشید و مطمئن باشید، با اجرای منظم برنامه ها به نتایج بسیار بهتری خواهید رسید.


سوال شماره 2 : سلاااااام . از سه روز پیش مغزم شروع کرده به زیاد کار کشیدن از خودش (شایدم من شروع کردم به زیاد کار کشیدن ازش ) خلاصه که دقیقا راس 8:45 دقیقه صبح تا ساعت 12 تا یک شب کاملا اماده کار میکنه و راحت پیش میره اما هر کار میکنم نتونستم زود تر از هشت بیدار شم و وقتی هم بیدار میشم چهل و پنج دقیقا رسما تو کمام تا انگار مغزم بتونه پردازش اطلاعات کنه برای همین همش میشه هشت و چهل و پنج روز اول انقدر از خودم تعجب کردم که نگم براتون ساعت دوازده شب سرم به شدت درد میکرد اما میترسیدم بخوابم و موتورم خاموش بشه اما خداروشکر هنوز روشنه .مورد بعدی این که من فهمیدم وقتی خبری میشنوم که بده ( الحمدلله این روزا هم کم نیست ) مغزم درگیر میشه و کیفیت میاد پایین با توجه به این که من فهمیدم نمیتونم انقدری کنترلش کنم که فکر نکنه ترجیح دادم دیگه خبری نشنوم برای همین به همه ادمای دورم سپردم که بهم هیچ خبری ندن مگه این که خبر لغو یا عقب افتادن کنکور باشه و خب این سه روز نتیجه عالی بود فکرم تقریبا خالی از هرچیزی فقط مطالب رو ذخیره میکرد من با توجه به این که چند روز اول هفته کم کاری کردم الان یکم عقبم و دارم سعی میکنم تمام عقب افتادگی هارو جبران کنم بیام جلو .
دیگه این که این چند روز به شلوغ ترین و سخت ترین حالت ممکن بود وضعیتم (خونه و وضعیتش ! ) و فهمیدم که مغز من تو بدترین شرایط بهترین کارشو ارایه میده
بعد دیگه این که امروز ازمون دادم و درصدام ... نگم براتون سرش خیلی دپرسم
ادبیات 60 عربی 26 دیبی 46 زبان 50 ریاضی 50 زیست 67 فیزیک 43 شیمی 67
گزارش ازمون هم به این شکله که هرچی رو در طول هفته خوندم کاملا درست زدم غلط هام تو بخش هایی بود که از قبل خونده بودم عربی همچنان درک مطلب افتضاحم سر عمومی ها برای ریدینگ دوم وقت کم میارم برا همین نمیرسم بزنم
فیزیک هنوز دستم کنده باید تست زمان دار بزنم دینی ایه هارو هی باید با ارتباطشون به متن حفظ کنم
همینا خیلی حرف زدم دیگه خسته نباشید.
جواب : دختر خوب ، ایزوله کردن خودت برای عدم رسیدن اخبار بد کار بسیار درستی بوده است. این که مغزت در بدترین شرایط بهترین کار را انجام می دهد، نشان دهنده ی این است که وقتی سطح آدرنالین شما بالا می رود ، توانایی عملکردی شما بسیار بهتر می شود و این خبر بسیار خوبی است.
امتحانی که داده ای خیلی خوب بوده است. اگر توجه کنی مشکل در این آزمون دروس عمومی بوده که پس از دوره ی آن ها و آژمون گیری های مکرر بعد از 10 مرداد ماه نتایج آن ها بسیار بهتر خواهند شد.
عبارت " هر چه رو در طول هفته خوندم کاملاً درست زدم و علط هام توی بخش هایی بود که از قبل خوانده بودم " دقیقاً نشان دهنده ی این است که در طول دوره ی مطالب شما در حال افزایش قدرت نتیجه گیری خودتان هستید. اما چون تند تند مثل گذشته (زمان سیستم آزمون – مطالعه) دروس ذوره نمی شوند در آن چه قبل تر خوانده اید دچار اختلال هستید که تا حدود 10 روز دیگر با شروع مجدد سیستم آزمون – مطالعه اختلالات آزمون برطرف خواهد شد. پس همه چیز خوب است و نگران نباش و از نظر من در آستانه رسیدن به هدفت هستی و حتی شاید هدف های بزرگتر.


سوال شماره 3 : سلام ریاضی جامع چه کتابی پیشنهاد میکنین؟ مهروماه داشتم و همه سوالاتشو درست حل میکردم و بنظرم خیلی راحت بود. از نردبام یه ذره تست زدم خیییلی سخت بود. همون نردبام رو بگیرم؟
بعد کلا الان که یه ماه مونده کتاب جدید گرفتن کار درستیه؟
جواب : شما از 10 روز دیگر فقط آمتحان می دهید و رفع اشکال می کنید و در این سیستم، داشتن کتاب جدید ضروری نیست. چون رفع اشکال و باز آوری اطلاعات گذشته نیازمند به داشتن کتاب جدد نیست و با همان کتاب های قبلی قابل انجام است. بنابراین به نظرم خرید کتاب نردبام ضروری نیست.


سوال شماره 4 : پيام منو خودتون بخونيد لطفا!...............................................................................
جواب : فکر می کنم بهتر است تعدادی از فصل هایی که در فیزیک برای شما دشوار هستند را حذف کنید، به شکلی که حدود 10 سوال آن به طور کامل کنار گذاشته شود. در طول روزهای آینده، چه در زمان مطالعه و چه آزمون دادن فقط به مطالب باقی مانده ی فیزیک بپردازید. خواهید دید که نتایج آزمون های فیزیک بسیار بهتر خواهد شد.
نگران نباش، اگر الان در حال مرور دروس هستی، افت نتایج شما کاملاً طبیعی است و به محض شروع سیستم آزمون – رفع اشکال ان شاء الله این افت برطرف خواهد شد.


سوال شماره 5 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم مثل همیشه خوب و با انرژی باشید
این درصدای کنکور ۹۶ داخله من کلا دوتا کنکور زدم تا الان
ادبیات ۵۸/۶ عربی۳۶ دینی ۱۷/۳ زبان ۲۴ ریاضی ۴۱/۸ فیزیک ۳۸/۵ شیمی ۱۱/۴
رتبه در ۹۸: ۶۵۰۰ تا۷۰۰۰
در مورد ادبیات میتونم بگم هنوز لغات رو بلد نیستم و ۳تا تست لغت رو نمیزنم و همین طور املا و تست تاریخ ادبیات که فک میکنم تا کنکور حل بشه و تا ۷۰ اینطوریا بیاد
عربی تست های ترجمه رو خیلی خوب میزنم و فک میکنم اگه قواعدو تو این زمان روش کنم به حدود ۶۰ برسه
دینی که درس نخونده خیلی دارم یعنی دلیل درصد پایینم اینه
ولی زبان کلا ضعیفم
توی ریاضی هم از حسابان هم از هندسه و گسسته درس نخونده دارم یعنی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مبحثارو نخوندم هنوز
تو فیزیک فقط یه فصل یازدهم یه فصل از دهم و سه فصل از دوازدهم رو خوندم
شیمی اوضاع اصلااااا خوب نیست چون خیلی وقته که کنار مونده هرکاری میکنم نمیتونم برم سمتش سرعتم تو مطالعه شیمی خیلی پایینه چون خیلی اعتماد به نفسمو میگیره و هیچ علاقه ای به خوندنش ندارم
اینارو گفتم بدونید شرایط چجوریه و این درصدا به خاطر چی پایینه
الف)میخوام بدونم باید چقد به درصد هر درس اضافه بشه تا رتبه ۱۰۰۰ و این حدودا آورد یا حتی زیر ۱۰۰۰
تا چه رتبه ای میشه یه دانشگاه دولتی تو تهران قبول شد؟!
ب)نمیدونم منو یادتونه یا نه ولی تو پاییز بود که بهم گفتید به راحتی میتونم رتبه زیر ۵۰۰ بیارم ولی خب کم کاری کردم
حالا میخوام بدونم با شناختی که از من دارید البته اگه یادتون باشه امیدی هست؟!
ج)و یه چیز دیگه اینکه سرعتم خیییلیی خوب نیست ولی خوبه و درسایی رو که خوندم میتونم بگم تا حد زیادی روشون مسلطم
د)من از شیمی یه درصد ۴۰ ،۵۰ میخوام چنتا فصل رو باید بخونم تا بتونم این درصدو بیارم؟!
و ممنونم ازتون به خاطر همه راهنماییاتون؟
جواب : از توضیحات خوب و کامل شما ممنونم.
الف – برای قبول شدن در رشته های مهندسی دانشگاه های دولتی تهران رتبه باید بهتر از 2000 باشد البته اگر با دانشگاه الزهرا (س) مشکلی نداشته باشی تا 3000 هم می توانی در رشته های مهندسی دانشگاه های دولتی قبول شوی.
بنابراین از نظر من لازم است که در دروس عمومی هر درس حدود 15 درصد و در دروس اختصاصی هر درس حدود 10 درصد افزایش یابد.
ب- عیبی ندارد. الان اگر جدی باشی رتبه ات بهتر از 2000 خواهد شد و باز هم می توانی در دانشگاه های دولتی و قدرتمند تهران قبول شوی.
ج- باید تمرکزت روی درس هایی که بلد هستی باشد و از هفته ی آینده به بعد دیگر به دنبال یادگیری مطالب جدید نباشی.
د- برای 40 تا 50 درصد در شیمی لازم است 7 فصل از 9 فصل را بخوانی و یا به عبارتی لازم است حدود 75 درصد از مطالب شیمی را بلد باشی.


سوال شماره 6 : سلام خسته نباشید امروز کنکور ۹۶ داخل رو از خودم آزمون گرفتم
ادبیات ۱۷صحیح ۶غلط ۲نزده ۶۰٪
عربی ۲۲صحیح ۳ غلط ۸۴٪
دینی ۱۵ صحیح ا غلط ۹ نزده ۵۸٪
زبان ۲۱ صحیح ۴ غلط ۷۸٪
ریاضیات ۲۵ صحیح ۴ غلط ۲۶ نزده ۴۳٪
فیزیک ۱۴ صحیح ۳غلط ۲۸ نزده ۲۸٪
شیمی ۱۶صحیح ۴غلط ۱۵نزده ۴۱٪
نظرتونو لطف کنین بگین و اینکه آیا با این درصد ها مهندسی تو یکی از دانشگاه های دولتی تو تهران روزانه قبول میشم؟
جواب : با این درصد ها بله قبول می شوی. اما قرار نیست درصد های شما همین باشد. یک ماه وقت داری و می توانی حداقل حدود 10 تا 15 درصد به آن ها اضافه کنی. یادت باشد از حالا به بعد روش آزمون دادن و کنترل رفتار و ذهن شما در آزمون دادن به همراه مرور مطالب تاثیر زیادی در بهبود نتیجه خواهند داشت.


سوال شماره 7 : سلام اقای موحد امیدوارم حالتون خوب باشه.اقای موحد من دانشجوی میکروبیولوژی علوم تحقیقات هستم و قصد مهاجرت ندارم.با توجه به اینکه هر سال قوانین ارشد تغییر میکنه و متاسفانه امسال ژنتیک پزشکی و جنین شناسی که من میخواستم شرکن کنم رو ندارن،تصمیم گرفتم دوباره کنکور شرکت کنم و یکبار برای همیشه زمان و انرژی بذارم و شانس خودم رو برای دندانپزشکی امتحان کنم.لازم ب ذکر هستش من تدریس زیست شناسی میکردم و در این درس حتی در تست ها قوی هستم.دو تا سوال دارم
ایا ۱۴۰۰ کنکور نظام قدیم برقرار میشه
و اینکه معدل در اون تاثیر قطعی داره یا مثبت؟چون من رشته دیگری مد نظر ندارم متاسفانه.پیشاپیش عذر میخوام از زیاده گویی و ممنونم از پاسخ گویی شما
جواب : در کنکور 1400 نظام قدیم برقرار نخواهد بود و باید در نظام جدید داوطلب شوید. وضعیت تاثیر معدل در کنکور 1400 هنوز مشخص نیست. اما فکر نمی کنم تاثیر معدل قطعی شود.
از نظر من تصمیم شما قابل احترام است و اگر به صورتی جدی و با زمان گذاری کافی (حداقل 9 ساعت در روز) درس بخوانی شانس موفقیت شما بسیار زیاد است.


سوال شماره 8 : با سلام اقای موحد نژاد.من سعادت اینو نداشتم شاگرد شما باشم ب توصیه یکی از دوستانم به شما پیام میدم و من دهم هستم.در فیلدی ک ستاره دار بود مجبور شدم معدل یازدهم رو وارد کنم.ممنونتون میشم پاسخ سوال من رو هم بدین.ببخشید من تجربی هستم و تنها به تغذیه و رادیولوژی علاقه مندم و لاغیر.در صورتی که از بین مجموعه انسانی به حقوق و روان هم علاقه مندم و قصد به تغییر رشته دارم اما مرددم.ب نظر شما کار درستی میکنم با توجه به اینکه من درس های عمومیم همیشه قوی تر بوده.فرهنگ منطقه ۵ هم پارسال قبول شدم.الان هم در نمونه دولتی عفاف هستم.
جواب : دختر خوبم، از نظر من اطلاعات شما در ارتباط به رشته های گروه تجربی کافی نیست. همین که می گویی فقط تغذیه و رادیولوژی را دوست دارم نشانه ی خوبی از عدم وجود اطلاعات کافی است. به نظر من شما دختری توانا هستی و در هر رشته ای موفق خواهی بود. بنابراین اگر رشته ی انسانی را بیشتر دوست داری به سراغ آن برو وگرنه در تمامی رشته ها شانس بالایی برای قبولی خواهی داشت.


سوال شماره 9 : سلام من امروز کنکور 94 رو دادم و درصدام شد ادبیات 78 عربی 72 دینی 78 زبان 100 ریاضی 62 زیست 58 فیزیک 66 شیمی 71 من اینارو تویه تخمین رتبه ی قلمچی ساله 94 زدم شد بین 100 تا 200 شد. به نظر شما این رتبه چقدر به رتبه ی واقعی من نزدیکه؟ میتونم تو کنکور رتبه ی زیر 1000 بگیرم؟
جواب : معمولاً بچه ها در جلسه ی کنکور نتیجه ای حدود 5 تا 15 درصد کمتر از آزمون های خانگی خود می گیرند. بنابراین از درصد های خود حدود 7 و نیم درصد یاید کم کنید. در ضمن در کنکور 94 سطح رقابت ها پایین تر از امروز بوده است. بنابراین اگر نظر من را می خواهی با توجه به آسان بودن کنکور 98 (آن 7 و نیم درصد را لازم نیست کم کنی) می توانید بدون کم و کاست درصد های خودتان را در تخمین رتبه ی آن سال قرار دهید و حدود رتبه ی تخمینی خود را تا روز برگزاری آزمون به دست آورید. من این کار را برای شما کردم از نظر من الان رتبه ی شما حدود 1500 است و با تلاش جدی در این ایام حتماً می توانی در کنکور بهتر از 1000 بشوی.


سوال شماره 10 : سلام امیدوارم حالتون خوب باشه...من امسال یازدهم تجربی هستم چندتا سوال دارم
الف- در هفته چندساعت باید درس بخوانم؟چه در تابستان چه از اول مهر!
ب- من ریاضی خیلی ضعیفه و بیشتر وقتها در آزمون هایم منفی میزنم بنظرتون چیکارش کنم؟
ج- با آزمون های قلمچی میخوام از تابستان جلو بروم بنظرتون در ۲ هفته که وقت دارم هم دهم هم یازدهم بخونم برای آزمون هاش چجوری وقتم رو تقسیم کنم؟چون دهمم رو اصلا با تست جمع نکردم و حس میکنم خوب جمعش نکردم از طرفی هم یازدهم رو با کلاس های پشتیبانم و مطالعه ی خودم میرم جلو
د- پشتیبانم میگه زیست و شیمی دهمم رو هم کتاب رو بخونم چندروز بعدش تست متن هردو و مسئله ی شیمی رو بزنم و برای یازدهم تا مبحث آزمون اون دفعه کتاب رو بخونم و فقط تست مسئله بزنم و بعد از آزمون اون هفته بیام از مبحث آزمونی که گذشت تست متن و مسئله بدای شیمی و زیست بزنم و برای مبحث آزمون جدید دوباره فقط کتاب بخونم و این روش همش تکرار میشه و مباحثی که گذشته تست زده میشه و جدیدیا فقط متن....بنظرتون این روش مناسب هست؟
ه- اینکه خلاصه نویسی از الان زود نیست؟
ببخشید خیلی سوال کردم
جواب : سلام عزیزم، به سایت من خوش آمدی.
الف- در تابستان حدود 40 ساعت در هفته و در پاییز حدود 45 ساعت در هفته
ب- روش خواندن و تست زنی آن را از فردا آموزش خواهم داد. به کارهایی که می گویم عمل کنید. مشکل حل می شود.
ج- بر اساس سرفصل های برنامه های تابستانی قلم چی عمل کن و خودت را بین برنامه های مختلف گیج نکن.
د- نه از نظر من برنامه به این صورت بسیار سنگین می شود. اگر با خودت قرار بگذاری که در آزمون های تابستانی قلم چی با قدرت شرکت کنی و فقط سرفصل های مربوط به هر آزمون را به طور کامل بخوانی کافیست.
ه- خیر از همین الان از نکات دشوار و نگران کننده ی درس هایی که می خوانی یادداشت برداری کن. روش یادداشت برداری را در کلاس به شما آموزش خواهم داد.


سوال شماره 11 : الف- سلام اقای موحدنژاد هنوز هم سر اون حرفتون هستید که گفتین اگه یه امتحانو خراب کردین ناراحت نشین و وضعیت اصلی شما بالاترین درصدهاتون بوده؟ و اینکه دلیل این اتفاق چیه (که ادم کلاااااا همه درساشو خراب میکنه) چجوری میشه جلوگیری کرد؟
ب- یه سوال دیگه اگر کسی در عمومی ها ضعیف باشد( در حد ۵۰ درصد) بنظرتون خوبه که یه روز درمیون ازمون عمومی بده اصلا تاثیری داره؟
جواب : الف- بله صد درصد سر حرفم هستم. اگر الان به خاطر تمرکز دادن خودتان به مرور دروس کمی نتیجه اتان ضعیف شده است اصلاً نگران نباشید. با آزمون دادن های مکرر و رفع اشکال های میانه ی آن می توان از خراب شدن آزمون جلوگیری کرد.
ب- بله آزمون های یک روز در میان عمومی به شرطی که همراه با رفع اشکال انجام شوند، تاثیر بسیار زیادی در نتیجه گیری در این دروس خواهند داشت. پس حتماً انجامش دهید.


سوال شماره 12 : سلام اقای موحد خوبین ان شالله؟اقای موحد ببخشید بجز کار مشاوره دادن با رشته روان شناسی میشه کار پولساز دیگری انجام داد؟
و اینکه میشه بین رشته های روان شناسی،پرستاری،زیست شناسی و دندون ب ترتیب بهم بگین برای مهاجرت ب امریکا یا اروپا کددما ب ترتیب بهترن؟
ممنونم از وقتی ک میذارین
جواب : بله با رشته ی روان شناسی می توانید همایش ها و کلاس های روان شناسی برای گروه های مختلف برگزار نمایید و اگر روان شناسی خوبی باشید مردم حاضرند مبالغ قابل توجهی را برای درمانگری شما پرداخت نمایند.
برای مهاجرت به اروپا و آمریکا به ترتیب : دندانپزشکی ، پرستاری ، روان شناسی و در نهایت زیست شناسی مناسبند. اما برای ادامه ی تحصیل و دریافت بورسیه های تحصیلی (و در نهایت مهاجرت شغلی بعد از تکمیل تحصیلات)، رشته ی زیست شناسی از همه بهتر است.


سوال شماره 13 : سلام خسته نباشید .یک بار ازتون پرسیدم به نظر شما رشته رادیولوژی بهتر است یا پرستاری شما گفتین رادیولوژی .میخواستم دلیل انتخابتون رو بدونم.
جواب : من جمیع جهات را در نظر گرفتم. رشته ی پرستاری کشیک های شبانه دارد. شغل دشوار تری به لحاظ مسئولیتی و فشار روانی و جسمانی است. بنابراین اگر کسی عاشق پرستاری باشد، که حتماً آن رشته بهتر است. اما اگر می خواهد کار ساده تری داشته باشد و به همان میزان و حتی کمی هم بیشتر حقوق بگیرد ، رشته ی رادیولوژی مناسب تر خواهد بود.


سوال شماره 14 : سلام خسته نباشید شما تو برنامه چهارم مطالعاتی حذفیات بعضی از دروس مثله عربی در نظر نگرفتین خودمون در نظر بگیریم یا ن ؟
چند تا منبع برای حذفیات هست ولی هر کدومشون ی چیزی میگن از کجا میتونیم حذفیات دقیق و پیدا کنیم؟
جواب : بله خودتان حذف کنید. اگر من حذف نکردم یادم رفته و اشتباه کرده ام. منبع حذفیات سایت sanjesh.org است. به لینک http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=6503 مراجعه کنید و لیست دقیق حذفیات را مطالعه فرمایید.


سوال شماره 15 : سلام درصدای ۹۶داخل: ادبیات 70/ عربی 66/ دینی 72/ زبان 70
زمین 20 / ریاضی 53/ زیست58 / فیزیک 82/ شیمی 72
رتبم در 98، 2000تا2500
نمیدونم چرا زیستم نوسان داره و نمیدونم مشکلم تو چه فصلیه. من همه فصلارو بلدم. و بیشتر تستای ای کیو پلاسم زدم. چیکارش کنم؟
ریاضیمم واقعا نمیدونم چرا اینجوری شد. فقط هندسرو خوب بلد نیستم و با بقیش هیچ مشکلی ندارم و اتفاقا تنها درسی که دوسش دارم ریاضیه. و واقعنم ریاضیم خوبه نمیدونم چرا اومد پایین
عربیم یه مدت نخوندم و الان دارم میفهمم که باید بخونم چون درصدم همیشه بالای 80 بود
البته دینیم خیلی وقت بود زیر 80 نیومده بودم
و اینکه کلا میشه بگین وضعم چطوره؟
من رتبه اولین ازمونم 900 شد و بعد از اون همش 1000 و خورده ای بود و الان به 2000 رسید. یه مدت کم کاری کردم امیدوارم بشه جبران کرد.
جواب : دختر خوبم نتایج شما خوب است. اما باید با مرور دروس و آزمون گیری های پیاپی و رفع اشکال بر کیفیت آن ها افزوده و نتایج خود را حدود 10 درصد بهبود بخشی. این کار قطعاً امکان پذیر است.
یادت باشد که مرور همه ی دروس ضروری است و نمی توانید هیچ درسی را رها کنید. یک ماه حواست را جمع کن و شجاعانه و بدون هیچ ترسی درس هایت را بخوان و با من هم در تماس بمان ان شاء الله نتیجه ات عالی می شود.


سوال شماره 16 : سلام استاد میخواستم بپرسم رشته پزشکی هسته ای چه رتبه ای میخواد و آیا امکان تحصیل این رشته در تهران هم وجد داره و اینکه اگه میشه یکم از مزیت ها ومعایبش بگید
جواب : رشته ی پزشکی هسته ای، یکی از تخصص های رشته ی پزشکی است. پس اول باید پزشک شوید و سپس این رشته را بخوانید.
متخصصین پزشکی هسته ای با استفاده از رادیو ایزوتوپ های عناصر مختلف، هم کار تشخیصی انجام می دهند (تشخیص اختلالات عملکردی اندام ها مانند قلب و کبد و کلیه و ... و هم در صورت امکان با استفاده از امواج حاصل از این رادیوایزوتوپ ها به بمباران ذره ای سلول های سرطانی پرداخته و در درمان بیماری ها نیز نقش خواهند داشت.
البته توضیح این رشته بسیار مفصل است که اگر امکان برگزاری همایش آشنایی با رشته های دانشگاهی فراهم شود در اختیار شما قرار داده خواهد شد.
رشته ای با نام کارشناسی پزشکی هسته ای هم داریم که این افراد نیز زیر نظر پزشک متخصص پزشکی هسته ای در مراکز پزشکی هسته ای به عنوان کارشناس مشغول به کار شده و دستورات درمانی و تشخیصی پزشک را به اجرا در می آورند.
بله این رشته در تهران وجود دارد.


سوال شماره 17 : سلام ببخشید من حدود یه هفته ای شدیدا مریض بودم و نتونستم برنامه چهارمتونو انجام بدم.الان باید چیکار کنم که یک هفته هم از برنامه گذشته؟
جواب : نگران نباش برنامه ی دوره ی چهارم را حداکثر تا تاریخ 15 مرداد ماه تمام کن.بعد می بینی که مشکلی در اجرای دوره ی پنجم مطالعاتی نخواهد بود.


سوال شماره 18 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید میخواستم بدونم سامانه سایت شما برای پاسخگویی به سوالات تا چه تاریخی فعال هست ؟
جواب : تا زمان اعلام نتایج کنکور سراسری و انتخاب رشته ی آن فعال خواهد بود. پس اگر کنکور در 30 و 31 مرداماه برگزار شود طبیعتاً تا 15 مهرماه فعال خواهد ماند.


سوال شماره 19 : سلام اقای موحد من خیلی استرس گرفتم و ب توصیه شما واسه خودم سناریو نوشتم ک حالا اگ هم نشد چی میشه.الان کف ذهنم اروم شد.میدونم این سوالایی ک میخوام بپرسم خیلی الان کارایی نداره ولی میخوام برای روحیه خودم اینکارو انجام بدم.
میشه واقع بینانه بهم بگین جواب سوالامو اخه نمیخوامم توی توهمی باشم
الان ریلکس شدم و دلم میخواد رو رشته روان فک کنم
من ارتباط عمومی خیلی بالایی دارم و به شدت هم درک و استدلال خوبی دارم و خیلی هم کتاب های غیردرسی میخونم و ب دنیای اجتماعی خیلی علاقه دارم.حفظیامم خیلی خوبه
چند تا سوال دارم
الف- یک اینکه روان شناسی آیا در آینده هم خواهان داره؟
ب- دوم اینکه بجز کار مشاوره و کارگاه گذاشتن طریق دیگه ای هست ک باهاش بشه خوب پول دربیاریم؟
ج- سه اینکه مثلا تا دکترا بریم میتونیم تو کنگره های خارجی شرکت کنیم؟
د- چهار اینکه اگ ی روزی خواستم مهاجرت کنم میتونم روش حساب کنم؟
ه- پنج اینکه اگ خیلی خوب توی فصای مجازی و رادیو و تلوزیون و ...مجله ها و...اینا فعال باشم و دیده بشم ته پولی ک میتونم باهاش دربیارم از ماهی سی تومن بیشتره؟
میدونین من آدم قابلی هستم حتی اگ بخوام تغذیه بخونم یا هر رشته ای میتونم جذب افراد کنم حتی میتونم بازاریاب خوبی باشم زبانمم عالیه.اینارو میگم ک آروم کنکورمو بدم و خالی شم .ممنونم پیشاپیش از اینکه حرفامو میخونین و با صبر حواب میدین
جواب : دقیقاً دخترهای ما باید مانند شما باشند. جسور ، دنبال زندگی بهتر، دنبال جایگاه های برتر، دارای اعتماد به نفس بالا و شجاع و آماده ی ورود به عرصه های مختلف اجتماعی.
الف- روان شناسی علمی جدید است و قطعاً آینده ی آن بسیار بهتر از امروز است.
ب- بله اگر روان شناسی خوبی باشی، میزان مراجعه به شما نیز زیاد خواهد بود و آدم ها حاضرند با پرداخت مبالغ قابل توجهی با شما مشاوره داشته باشند.
ج- حتی با داشتن مدرک کارشناسی هم با دادن مقاله های کاربردی قوی می توانید در کنگره های خارجی شرکت داشته باشید. اما در هر حال با مدرک دکترا از شانس بیشتری برخوردار خواهید بود.
د- برای مهاجرت با این رشته باید زبان شما در حد آیلتس هفت و نیم باشد. در این صورت با گذراندن دوره هایی می توانید مهاجرت را به انجام برسانید. البته بهترین راه این است که شما فوق لیسانس را در ایران بگیرید و دکترا را در کشوری که دوست دارید به آنجا مهاجرت کنید دریافت نمایید. در این حالت به راحتی و در بهترین شرایط مهاجرت شما انجام خواهد شد.
ه- بله حتماً. البته کار خوب همیشه مخاطب خودش را خواهد داشت. در آمد 30 میلیون تومانی در ماه برای یک روان شناس توانا رقم چندان بالایی محسوب نمی شود.
آفرین بر شما.


سوال شماره 20 : سلام آقای موحد حالتون امیدوارم همیشه خوب باشه.اقای موحد من ب عنوان یک کنکور ک ب تفریح نیاز داره دیشب دورهمی میدیدم:) و به علوم اعصاب حس میکنم علاقه مندم درسته ک موقع انتخاب رشته نیست اما ب طور کلی میخواستم بدونم با علوم اعصاب کار پژوهشی تحقیقی میشه انجام داد یا درمانی؟؟ببخشید ک بین مشغله های کوچیک و بزرگ باید تراوشات ذهن بیمار من هم بشنوید:/با ارزوی سلامتی و تندرستی برای شما
اخ اخ ببخشید میشه بدونم ازمایشگاه زدن حدودا چ سرمایه ای میخواد؟
جواب : رشته ی علوم اعصاب شناختی، رشته ای بسیار جدید و در عین حال بسیار در حال رشد است. می توانید رشته ی روان شناسی بخوانید و برای دوره دکترا داوطلب تحصیل در این رشته شوید. با این رشته هم می شود کار درمانی انجام داد و هم کار پژوهشی. اما فعلاً بخش پژوهشی آن بر بخش درمانی آن برتری دارد.
اگر منظور شما آزمایشگاه تشخیص طبی است، بجز هزینه ی مکان آن به حدود 500 میلیون تومان سرمایه نیاز دارد. البته می شود برخی از دستگاه ها را نداشت و برخی از آزمایشات را انجام نداد و هزینه ها را کاهش داد.


سوال شماره 21 : سلام برای آرایه و دستور چه کتابی خوبه؟ سطحش بالا باشه و قرابتم نداشته باشه!
جواب : کتاب های مینی میکروطلایی دستور زبان و آرایه های ادبی گاج مناسبند.


سوال شماره 22 : با سلام اقای موحد من شاگرد سال ۹۴ شما بودم و کنکورم ۹۵ بود و علوم تحقیقات سلولی مولکولی رو تموم کردم.میخوام دوباره کنکور بدم برای دندون یا فیزیوتراپی.ب نظرتون کنکور نظام قدیم رو بدم یا جدید البته میترسم از تاثیر معدل چون معدلم ۱۸.۹۰ بوده و بجای ارشد میخوتم برای کنکور سراسری بخونم حتی اگ نشد برای تغذیه روان یا پرستاری اماده بشم.میدونم ک کنکور خیلی قبولیش سخت شده اما شرایط مجهول الحال جامعه واقعا ایجاب نمیکنه ارشد بخونم.ی سری رشته ها ی سالی ارائه میشن ی سال نمیشن.ی سال میگن این و این و این باید باشه ی سال میگن نباشه.اگ دلتون خواست پیاممو سانسور کنین چون بچه های کنکوری دارین نمیخوام بخوره تو ذوقشون. بنظرتون نظام قدیم شرکت کنم یا جدید هرچند زمزمه هایی میشه ک کلا فقط نظام جدید میمونه و اینکه بنظرتون معدل تاثیر قطعی باشه شرکت کنم یا نه؟دلم میخواست بیام ابوعلی سینا باهاتون صحبت کنم ک بخاطر شرایط کرونا نمیشه.خیلی ممنونم از پاسخ گوییتون پیشاپیش
جواب : سلام دختر خوب، کنکور 1400 فقط با نظام جدید برگزار می شود. بعید است معدل تاثیر قطعی داشته باشد. به تصمیمی که گرفته ای احترام می گذارم. باید سال سختی را پشت سر بگذاری و بسار جدی باشی. اما نتیجه گیری برایت کاملاً امکان پذیر است. اگر باز هم سوالی داشتی در همین سایت از من بپرس.


سوال شماره 23 : با عرض سلام خدمت شما
ممنون که لطف کردین و جوابم رو دادید .
گفتین که زندگیم به .............................................................
متن پیامم رو لطفا منتشر نکنید.......................................................
جواب : چقدر روی سن خودتان حساس هستید. خیلی از آدم ها را می شناسم که بعد از سی سالگی تازه کار جدیدی را شروع کردند و مثلاً رفتند مهندس یا پزشک و یا بیزینس من شدند. اگر تاریحخچه ی تاسیس رستوران های زنجیره ای KFC را بخوانید متعجب می شوید که چطور یک آدم حدود 60 ساله یکی از بزرگترین رستوران های زنجیره ای را بدون داشتن سرمایه پایه گذاری کرد و آن را به سرانجام رسانید.
هر کاری را که من یا شما شروع کنیم چند سال بعد به نتیجه خواهند رسید. اتفاقاً رشته ای که شما می خوانی بسیار زود بازده است و می توانی خیلی سریع در آن به نتیجه برسی.
ذهن شما به دو بخش تقسیم می شود. یکی خودت که دوست داری هر چه سریع تر از این وضعیت خارج شوی و دوست داری شلد و زیبا زندگی کنی و دیگری ناخودآگاهت که عادت کرده پیام های منفی ارسال کند و هر وقت شما تصمیم به تغییر می گیری با داد و بیداد و سر و صدا در بخش های تحتانی ذهنت، شما را آشفته می کند. دقت کرده ای هر وقت تصمیم به تغییر می گیری مضطرب می شوی؟
این اضطراب عجیب و غیر قابل کنترل ناشی از فریادهای آن بخش های تختانی ذهن برای جلوگیری از این تغییر است. برای کنترل آن ها نیاز به تولید فایل هایی سرشار از زندگی در مغز شما هستیم. اگر این فایل ها را ایجاد کنیم، امکان خاموشی فایل های پر سر وصدای ذهن شما وجود خواهد داشت.
به روان شناس مراجعه کنید ولی اگر احیاناً مشکلی بود و به نتیجه نرسیدید باز هم برای من پیام بگذارید. در هر حال بازهم آماده ی پاسخگویی به مشکلات شما هستم.


سوال شماره 24 : سلام استاد امیدوارم حالتون خوب باشه. چون این روزا سرتون شلوغه نمی خوام دائما مزاحمتون بشم اما حالم اصلا خوب نیست و من غرق نا امیدی شدم و نمی دونم باید چیکار کنم لطفا ادامه پیاممو نزارید ممنون.
من برخلاف درس خوندن های خوبم این سری که کنکور 96 رو دادم(در مدرسه با ماسک و دستکش) ترازم به شدت بد بود تخمین در کنکور 98 10000 در اومد با اینکه در سنجش رتبه سهمیم 2500 بود،خودم می دونم این رتبمم خوب نبود اما امید داشتم که حداقل 2000 تا کمش کنم الان کاملا تو ناامیدی فرو رفتم جدا خسته شدم مثل یه دونده ای می مونم که اخرای کار با اینکه خط پایانو می بینه اما دیگه نایی واسه دویدن نداره جدا خسته شدم وقتی می بینم تلاشام بی فایده است حتی دیگه گریمم نمی یاد ،دو روزه درس نخوندم و وقتی هم امروز شروع کردم ته دلم خودم می دونم رشته ای که دوسش دارم در نمی یام پس چه فایده داره .
لطفا مثل همیشه یه امیدواری بهم بدید تا این چند روز طلایی رو از دست ندم .من خودم آدمیم که همیشه دقیقه های اخر به خودم میام و خیلی خوب نتیجه می گیرم اما الان اصلا خودمم نمی دونم چه مشکلی برام پیش اومده من امید داشتم این روزای باقی مونده رو همین طوری باشم اما نیستم. لطفا کمکم کنید ،من چقدر می تونم ترازمو پایین بیارم و چیکار کنم؟
جواب : دختر خوبم اگر الان در حال دوره کردن دروس بر اساس برنامه ی چهارم مطالعاتی هستی این افت نتایج کاملاً طبیعی است. اصلاً نگران نباش. با شروع شدن سیستم آزمون – رفع اشکال در دوره ی پنجم مطالعاتی مشکل برطرف خواهد شد. پس بیخودی ابراز ناراحتی نکن و کارت را با قدرت ادامه بده و جوجه را آخر پاییز بشمار.


سوال شماره 25 : میشه فاصله پیام گذاشتناتونو کمتر کنین؟ نه اینکه هر دفعه سوال داشته باشم ولی اینکه یه نفر هست که حواسش هست بهمون و پیگیری میکنه و تو این شرایطی که از هر نظر استرس داریم هم کنکور هم کرونا هم ایندمون تو این کشور ولمون نکرده حس خوبی داره. من خودم خیلی این روزا احساس تنهایی میکنم واقعا دیگه نمیکشم اگه بخواد عقبتر بیفته
جواب : دختر عزیزم، تمام تلاش خودم را می کنم. راستش من الان دارم هم زمان، هم گروه سال پیش را مشاوره می کنم و هم گروه سال آینده را. بنابراین واقعاً کم می خوابم و بسیار تحت فشارم. اما چشم، تمام تلاشم را خواهم کرد بیشتر پیام بدهم ولی اگر نشد من را ببخشید.


سوال شماره 26 : سلام اقای موحد نژاد نمیدونم ساید چیزی که میخوام بگم براتون خیلییییی مسخره و بیخود باشه و شاید از همچین ادمایی خوشتون هم نیاد اخه خودتون خیلی خستگی ناپذیرین واقعا!! خوش بحالتون قدرش رو بدونید:) وای ولی من مثلا ۶،۵ روز بکوب ۱۲،۱۳ ساعت میخونم با سرعت بالا و کیفیت بالا ولی بعدش دیگه نمیتونم البته میخونمااا ولی انگار الکیه کوچکترین چیز ها هم فکرمو مشغول میکنه همش پرش ذهن، بی حوصله ، خواب آلود... چی کار کنم بنظرتون؟
یه سوال دیگه:من همیشههه زیستم خیلیییی خوب بود ولی الان یه بار ۸۰ میزنم یه بار ۶۰ و تو ای کیو غلطام زیاده
کلاس نکته و تست رفتم یه سری جزوه دادن بهمون که تقریبا (یا شاید کاملا) کل متون و شکل های کتاب رو داره +شکل های فوق العاده ای که دبیر براش کشیده و نکات ترکیبی با این اوصاف بنظرتون بازم کتاب رو بخونم؟
جواب : اگر 5 تا 6 روز بکوب درس بخوانی، یک نصفه روز استراحت پس از آن حق شماست. بنابراین خستگی در کن و دوباره شروع کن.
دختر خوبم، شما صد درصد نیاز به خواندن چند باره ی درس زیست شناسی از روی کتاب درسی را دارید. مواظب باشید، اشتباه بزرگ خواندن زیست شناسی فقط از روی جزوه را آن هم در هفته های پایانی مرتکب نشوید. بنابراین جزوه مکمل کتاب است و حاکمیت در طراحی سوالات کنکور با عین متن مندرج در کتاب درسی است. بنابراین هم کتاب را دقیق بخوان و هم جزوه ات را سریع مرور کن. بعید نیست نوسان در نتیجه ی زیست شناسی نیز ناشی از اختلال در یادگیری و آشنایی کامل با متن کتاب درسی باشد.


سوال شماره 27 : الف- چندین سوال نامرتبط سلام آقای موحدی نژاد بنده شاگرد شما نبودم اما خواهرم شاگردتونه و گفت شما به بچه های انسانی هم کمک میکنید من چند سوال داشتم اول اینکه من درصد های عمومیم از 70 بالاتر نمیاد هرکاری میکنم همشون روی 76و75 گیر کرده میخواستم بدونم چه راهکارهایی برای درصد های بالاتر دراین مدت باقی مونده هست؟
ب- دوم اینکه من خیلی استرس دارم برای کنکور و میترسم که این استرس سرجلسه برام مشکل ساز بشه علاوه براینکه من به بیماری مبتلا هستم وهنگام شوک عصبی حالم بد میشه و فعالیت دست وپاهام کاملا از اختیارم خارج میشه و تازگیا به خاطر از دست دادن یکی از اقوام نزدیک این بیماری تشدید شده و مکرر حالم بد میشه وهمه ترسم از اینکه خدایی نکرده سر جلسه این بلا سرم بیاد میخواستم ازتون کمک بخوام تا بتونم استرسمو کنترل کنم
ج- یه خواهش دیگه هم دارم من در ریاضی و زبان انگلیسی مشکل دارم و دراین مورد هم ازتون کمک میکنم.
د- در آخر میخواستم ازتون بپرسم رتبه لازم برای پردیس شهید بهشتی دررشته ی حقوق چند است؟
میدونم خیلی بی ربط و از هم گسیخته بود سوالام ولی اگه میشه کمکم کنیدخییییلی ممنون.
جواب : الف- وقتی عمومی های شما به 70 رسیده است یعنی به لحاظ علمی در شرایط خوبی هستی بنابراین می توانی با استفاده از کتاب دور دنیا در چهار ساعت عمومی و یا کتاب های مشابه آن (چند آزمون و کنکوریوم و زرد و ...) یک روز در میان از خودت یک آزمون عمومی کامل گرفته و در میانه ی آن اگر به مشکلاتی بر می خوری (مثلاً می بینی لغات ادبیات یادت رفته است) به رفع آن ها اقدام نمایی. به این ترتیب درصد هایت بسیار بهتر خواهد شد.
ب- اختلال افت فشار و از کنترل خارج شدن دست و پا در زمان بروز شوک عصبی اختلال نسبتاً شایعی است. نگران نباش، با وضعیت درسی بسیار خوبی که داری بعید می دانم سر جلسه ی کنکور مشکل حادی پیدا کنی.
ج- در ریاضی اگر مشکل جدی است، دو تا سه فصل را حذف کن و هر روز در فصل های باقیمانده مقدار کمی تست بزن (یادت نرود هر روز) به تدریج ریاضی بهبود می یابد. در درس زبان هم اول باید لغات سه کتاب دهم تا دوازدهم را خوب یاد بگیری و بعد با آزمون گیری هایی که در بند الف به آن اشاره کردم در تست زنی قوی شوی.
د- برای قبولی در رشته ی حقوق دانشگاه شهید بهشتی حدود 170 است.


سوال شماره 28 : نتیجه کنکور ۹۶ داخل :
ادبیات ۶۱ عربی ۷۴ دینی ۶۷ زبان ۸۴ ریاضی ۶۳ زیست ۷۳ شیمی ۵۸ فیزیک ۴۳
الف) مشکل اصلی ادبیاتم لغت بود که ظاهرا یکم یادم رفته ۲ سوال واژه غلط ، ۲ سوال املا نزده و ۱ سوال املا غلط
نمیدونم چرا انقدر زود به زود یادم میره؟ درصدم ۸۵ میشد اگه مشکل لغت نداشتم
ب) عربی مشکل اصلیم همچنان بعضی از متنهاست ، تسلطم روی سوالای استنباطی متن کمه ، هر روز یه متن حل میکنم ، یه دوره لغت هم بکنم حل میشه
پ) زبان مشکل خاصی ندارم
ت) دینی نمیدونم چرا پایین زدم؟ دوره مرتب دارم ، اما به نظرم یکی از سخت ترین آزمون های دینی بود که تا حالا زده بودم ، کلی ترکیب درسهای مختلف باهم...
ث) ریاضی فقط هندسه مشکل دارم که با دی‌وی‌دی آموزشی حلش میکنم...
ج) زیستم رو خیلی راضی بودم ، تقریبا ده درصد پیشرفت کردم نسبت به چند تای قبلی...
ولی بازم باید دوره و تست زیاد کنم.
چ) شیمی مثل همیشه ، گیر کردم رو همین درصد.
ح) فیزیک رو حرفی ندارم.من واقعا فیزیکم خیلی خوبه ، رو هیچ مبحثی مشکل ندارم ، الانم دارم دوره میکنم ، آزمونش واااقعا سخت بود و حتی فکر میکنم نسبت به سختی خوب زدم ، قشنگ یادمه خود سال ۹۶ چقدر از سختی فیزیک تجربی بحث شده بود.
خ) تخمین رتبه در ۹۶ شد بین ۸۵۰ تا ۱۳۰۰ ، و با کم کردن ده درصد لز هر درس شد بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰
د) نمیدونم چرا یکم افت داشتم؟ دوره های مرتب دارم و طبق برنامه دارم پیش میام...
تو آزمون بعدی جبران میکنم.
البته قبل شروع این دوره چهارم ، این خبرهایی که میگفتن احتمال تعویق خیلی حالم رو بد کرد ، به طوری که روزهای آخر دوره سوم رو نتونستم خوب درس بخونم.
نمیدونم اون تاثیر گذاشت؟ اما اون مال قبل بود آخه...
بعدش طبق برنامه پیش رفتم.
نمیدونم...
جواب : روند کاری شما خوب است. فقط به نظرم بهتر است یک بار دیگر شیمی را از اول تا آخر خوانده و به ازای هر فصل حدود 100 تست پاسخ دهی. امیدوارم با این مرور شرایط شیمی بسیار بهتر شود. در ضمن اگر از کتاب دور دنیا در چهار ساعت گروه تجربی تست می زنی، می توانی کتاب چند آزمون و یا کنکوریوم گروه ریاضی (پس یادت نرود چاپ یک ناشر دیگر باشد) را خریده و تست های شیمی آن را به صورت آزمون های تکی و به صورت روزانه بعد از پایان یافتن دوره ی درسی شیمی برگزار نمایی. به زودی درصد هایت بسیار بهتر خواهد شد. منتظر باش و با من هم در تماس باش.


سوال شماره 29 : امیدوارم حالتان خوب باشد.
الف - این درصد های آزمون هایی است که تا به حال دادم. برایتان همه را قبلا فرستادم ولی میخواستم حالا که چند تا آزمون برگزار شده، دید کلی نسبت به درصدهام داشته باشید تا بتوانیم هر درس را مقایسه کنیم :
آزمون ۹۴ داخل : ادبیات ۴۶ ، عربی : ۸۵ ، دینی : ۷۸ ، زبان : ۸۵ ، ریاضی ۳۶ ، فیزیک : ۵۶ ، شیمی : ۴۵

آزمون ۹۴ خارج : ادبیات : ۷۳ ، عربی : ۴۶ ، دینی : ۷۶ ، زبان : ۸۱ ، ریاضی : ۳۶ ، فیزیک : ۳۶ ، شیمی : ۲۵

آزمون ۹۵ داخل : ادبیات : ۸۳ ، عربی : ۸۵ ، دینی : ۹۰ ، زبان : ۸۱ ، ریاضی : ۳۴ ، فیزیک : ۳۱ ، شیمی : ۱۰

سنجش : ادبیات : ۴۶ ، عربی : ۷۰ ، دینی : ۷۰ ، زبان : ۸۶ ، ریاضی : ۵۰ ، فیزیک : ۴۸ ، شیمی : ۲۸

آزمون هنر سال ۹۶ : ادبیات : ۶۱ ، عربی : ۶۴ ، دینی : ۷۰ ، زبان : ۶۲

آزمون ۹۶ داخل : ادبیات : ۶۴ ، عربی : ۶۵ ، دینی : ۵۸ ، زبان : ۷۷ ، ریاضی : ۴۷ ، فیزیک : ۳۶ ، شیمی : ۳۴
ب - فکر میکنم در دروس عمومی خیلی پسرفت کردم. موقع تحلیل به نظرم رسید که سر سوالات خیلی عجله میکنم و متاسفانه سر آزمون بیشتر ذهنم درگیر سوالات اختصاصی است.
جواب : دروس اختصاصی در حال بهبودی هستند. اگر طبق برنامه ی چهارم مطالعاتی در حال مرور درس ها هستی ، عدم پیشرفت نتایج دروس کاملاً عادی است و نگران نباش. در دوره ی پنجم به سرعت پیشرفت خواهد کرد. پس لازم است مروری سریع بر روی دروس عمومی با استفاده از کتاب درسی داشته باشی و پس از آن از خودت امتحانات عمومی را به صورت یک روز در میان بگیری.


سوال شماره 30 : سلام خسته نباشید مرسی بابت تمام کم هاتون تو این مدت من یه مدت تعداد غلط هام خیلی زیاد شده مثلا تو فیزیک من قبلن بیش تر نزده داشتم ولی درصد هامم خوب بود ولی الان ۹تا غلط میزنم نمیدونممم چی کار کنم بعد که سوال ها نگاه میکنم میبینمم همرو بلد بودم ولی تو اون لحظه هیچی نمیتونم بنویسم کار های سرعتی انجام میدم و مشکل کمبود وقت ندارم در واقع یه بار همه اوون هایی که زدم درسته و درصدم خوب میشه اما یهویی غلط میشن و نمیشه این ریسک کرد که روز کنکور روز همه درست هاست
درصد ها۹۵خارج
ادبیات۵۲/عربی۵۳/دینی۲۶/زبان۴۵
ریاضی ۵۹/فیزیک۴۶/شیمی۵۹
ادبیاتم خیلی پیشرفت کرده ولی دینی امم تا قبل امتحان ترم به ۷۰رسونده بودم ولی چند باری همش تو همین حدود و تعداد غلط هام تو دینی زیاد شده زبان هم تو قسمت ریدینگ مشکل دارم تمرکز کردم روش و شبی یه دونه از فردا شب میزنم نظرتون درباره بقیه درصد هام لطفا بگید و راهکاری برای کاهش تعداد غلط هام ممنون⁦❤️⁩
جواب : یک آزمایشی انجام بده و نتیجه اش را برای من ارسال کن. سه تا از فصل های دشوارتر فیزیک را حذف کن و در یکی از آزمون های جامع به صورت آزمایشی فقط به 33 سوال جواب بده و اصلاً خیال کن آن حدود 12 سوال حذف شده وجود ندارند. با خیال راحت و بدون دست پاچگی به سوالات پاسخ بده تا من ببینم نتیجه اش چه می شود. بعد می گویم چکار کنی. فقط زود باش.
در دینی شاید بیشتر تست می زنی و نیاز به مرور مجدد کتاب درسی داری و شاید هم اتفاقاً الان داری کتاب درسی ات را می خوانی و مدتی است تست نزده ای درستش کن.
در زبان با تمرین روزانه بر روی درک مطلب و کلوز تست نتایج شما بهتر خواهد شد.
در ضمن لازم است روی عمومی ها و دوره کردن آن ها از روی کتاب درسی حتماً کار کنید. عمومی هایت لازم است بهتر شود.


سوال شماره 31 : یه چند تا سوال درباره اختصاصی ها داشتم.
الف - در آزمون هایی که برگزار میکنم ( از کتاب دور دنیا گاج ) در دروس اختصاصی وقت کم نمیارم و میرسم دوباره برگردم و سوالاتی که علامت زدم رو حل کنم. وقت اضافه ای که میارم هم به خاطر حذفیات خودم هست و هم به خاطر حذفیات کنکور امسال ! ( چون در آزمون، مثلا سوالات کاربرد مشتق هم هست که دیگه اونا رو جواب نمیدم )
ولی در کنکور که دیگه از این خبرا نیست ! یعنی ممکنه اونجا وقت کم بیارم چون همه ی سوالات از بخش های ۸۰ درصد کتاب هست ؟
البته در آزمون سنجش اخیر باز هم وقت کم نیاوردم ولی فکر کنم به خاطر این بود که سوالاش آسون بود.
این مسئله کمی نگرانم میکنه چون من خیلی آدم سرعتی نیستم.
ب- در یکی از پیام ها گفتید آزمون هایی رو قرار است طراحی کنید و برای تجربی ها تمام شده. برای رشته ریاضی هم همین آزمون ها رو طراحی میکنید ؟
راستش خیلی خوش حال شدم وقتی فهمیدم قرار است این آزمون ها را هم بدهیم. بابت همه زحماتتون سپاسگزارم.
جواب : الف- نه عزیزم، نگران نباش، بخاطر یکی دو سوال کمتر و بیشتر اختلالی در زمان گیری بوجود نمی آید.
ب- نه عزیزم برای ریاضی ها درستش نکرده ام. حالا قول نمی دهم ولی سعی خود را می کنم. بازم معذرت می خواهم.


موفق باشید – موحد نژاد