پیام شماره 32 (جمعه 27 تیرماه 1399)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 32 (جمعه 27 تیرماه 1399)


1- سلام بچه های خوبم، خسته نباشید.
2- بالاخره موفق شدم به تمامی سوالات رسیده تا ساعت 10 صبح امروز پاسخ دهم و خیالم راحت شد که هیچ سوالی بدون پاسخ نمانده است. ببخشید که گاهی دیر و زود می شود.
3- بچه ها یواش یواش ساعت خواب و بیداری اتان را تنظیم کنید. ساعت خواب حوالی 11 تا 12 شب و ساعت بیداری حوالی 6 تا 7 صبح (باید مغز را تمرین دهیم که از ساعت 8 تا 12 صبح مثل شیر غریده و آماده ی بلعیدن سوالات باشد)!
4- پیام شماره 33 ان شاء الله روز سه شنبه 31 تیرماه 1399 بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
5- منتظر پیام ها و سوالات شما هستم.
6- سلامت و سرافراز باشید.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : وای اقای موحدنژاد خوشبحالتون که میتونید نخوابید و به کاراتون برسید
تا یه ذره احساس خستگی میکنم میخوابم و برام مهم نیست که چقدر درسم مونده و هی داره بیشتر تلمبار میشه روی هم. منظورم برنامه شماست که هنوز خیلی نگذشته عقب افتادم ازش‌. میشه بگین چجوری نمیخوابین؟ من هدف دارم و دوست دارم که بهش برسم. هدفمم اینه که باااید پدر مادرمو خوشحال کنم و از اونجایی که فامیلامون زیادن و همشون از من انتظار بالا دارن باید کاری کنم جلوی دیگران احساس افتخار کنن. روزی که هی زنگ میزنن رتبمو بپرسن خجالت زده نباشن. اما این فقط تو ذهنمه و باعث نمیشه که من از خوابم بگذرم...
اصلا یه مشکلم اینه همش فکر میکنم اووووو کو تا کنکور. هنوز کلی وقت هس. چرا از الان بخونم. اصلا چی بخونم من که همرو بلدم. و حتی بیشتر تستامم تموم شده و نمیدونم باید چیکار کنم. انقدر کتاب گرفتم دیگه روم نمیشه به بابام بگم بازم میخوام
کمکم میکنین.. خیلی امسال طولانی شده و من توانایی درس خوندن زیاد ندارم
اصلا درسا تکراری شده. حتی دوره هایی که گذاشتین سعی کردم زیستمو همیشه اول انجام بدم برای همین از زیست عقب نیستم اما وقتی میخونم حس میکنم هیچ فایده ای نداره. انگار که فقط چشام داره متنشو میخونه ولی مغزم نمیخونه. نمیدونم چیکار کنم خیلیم سعی کردم با تمرکز بالا بخونم که بره تو مغزم اما نمیره
جواب : دختر خوبم من هر سال برای خودم اهداف بزرگ تری را تعریف می کنم و در طول این 37 سال همین خصلت باعث ماندگاری من در عرصه ی مشاوره شده ، مشاوره را هیجان انگیز کرده و رغبت من را برای انجام کار افزون تر.
کنکور یک مسابقه است. رقابتی بسیار فشرده در جریان است. می دانم که برای دختران توانایی مانند شما همه ی درس ها تکراری شده اند، اما پزشکی را می توان در تهران خواند و یا در شهرستان. ارزش نخوابیدن این روزهای شما مشابه ارزش 7 سال در شهر غریب بودن و 7 سال رفت و آمد پیاپی بین تهران و مثلاً رفسنجان است!
دور نیست زمانی که بعضی از بچه ها را چمدان به دست در ترمینال مسافربری ببینیم و بگویید آره پزشکی قبول شدم و الان دارم می روم جهرم. بعد بگوییم خب چند ساعت راه است، بگوید 16 ساعت دیگه ان شاء الله می رسم.
دختر خوبم درس ها تکراری شده، اما تست ها هنوز خیلی تکراری نشده اند. اگر الان مغزت نخواند تبعات آن در جلسه ی کنکور ظاهر خواهد شد و سپس تبعات آن در نحوه ی زندگی 3 ماه آینده شما به بعد نیز به زودی خواهد رسید. اشتباه نکن. لازم است با تمام قدرت درس بخوانی.


سوال شماره 2 : اقای موحد نژاد به دادم برسیدددد
الف- من هیچ جوره نه میتونم فیزیک بخونم ( اصن تا حالا یک بار هم هیچ جزوه ای نخوندم و تست نزدم ، در این حد) نه اگرم بخونم تو کتم میره
تنها کاری که میتونم بکنم اینه که کل ۳ پایه رو بخش های توضیحیش رو بخونم
اگه اینارو بخونم درصدم چقد میشه؟ تازه با حساب چندتا هم غلط( ممکنه دیگه!)
شما راهی دارید برای اینکه یه درصد حدود ۳۰ اینا از فیزیک بگیرم؟؟؟
چه فصلی هست که هم تست خیز باشه هم برای منِ صفر کیلومتر در فیزیک راحت باشه خوندنش؟??
ب- یه سوال دیگه! من الان و برای اولین بار دارم تست های کتاب خیلی سبز جامع عربی رو میزنم، اوضامم خوبه ها
فقط اینکه خوبه این کتاب؟ یااینکه تا دیر نشده برم سراغ یه کتاب دیگه؟؟
ج- کتاب تست زبان چی بهتره از همه بنظر شما؟؟؟
د- و اینکه شما توی برنامه جدید تست ادبیات نذاشتید!! بعدا قرار میدید یا من خودم الان یجوری توی برنامه تست هم جا بدم؟
خیییلی ازتون ممنونم و خیییلی دوستتون دارم
خیلی خیلی
خوش بحال دختر یا شایدم عروستون !!!اگر خواستید این قسمت آخر رو منتشر نکنید:)
جواب : الف- بله برای گرفتن سی درصد در فیزیک راه داریم، اما راهش آن نیست که شما گفتی. انتخاب مطالب خواندنی در فیزیک شما را به نتیجه ای نخواهد رساند و بسیار خطرناک است.
راهش این است که از بین 11 فصل فیزیک 6 فصل آن را انتخاب کرده و تمامی زمان متعلق به فیزیک را برای خواندن آن ها اختصاص دهی در این حالت به حدود 17 سوال از 30 سوال فیزیک می توانی جواب دهی. بنابراین زمان پاسخ گویی به سوالات فیزیک از 80 ثانیه به ازای هر تست به دو دقیقه و بیست ثانیه افزایش می یابد. نتیجه ی آن این است که ما توقع نداریم شما در 6 فصل انتخابی خودت تمرین سرعت داشته باشی. همین که خوب آن ها را بلد شوید کافیست. حالا تازه اگر از 17 تست باقیمانده به 11 تست پاسخ درست ، به سه تست پاسخ غلط و به سه تست نتوانید پاسخ دهید، درصد شما در این درس 33 درصد خواهد بود.
ب- نه خوبه
ج- کتاب زبان کنکور کیاسالار انتشارات خیلی سبز
د- الان بیشتر تمرکز شما بر مرور ادبیات و یادگیری تمامی اجزای کتاب ادبیات باشد. در سه هفته ی آخر فرصت برای تست زنی این درس خواهید داشت.
در ضمن منم خیلی خیلی شماها را دوست دارم و امیدوارم در تمام عرصه های زندگی موفق باشید.


سوال شماره 3 : سلام آقای موحد نژاد
امیدوارم حالتان خوب باشد.
الف - در مورد نحوه طرح سوالات میخواستم سوال بپرسم. در کتاب دور دنیا در چهار ساعت گاج، سوالات حسابان و هندسه و گسسته به صورت تفکیک شده مرتب شدند ولی در سنجش این نظم وجود نداشت. میخواستم بدونم در کنکور به چه صورت هست ؟
ب- در درس فیزیک هم همین سوال رو دارم. هم در سنجش و هم در کتاب گاج، سوالات به ترتیب فصول هر کتاب هست. در کنکور هم همین روند برقرار است ؟
ج- بعد از کنکور هم میتونیم از طریق همین سایت با شما در ارتباط باشیم یا برنامه ی دیگه در نظر دارید ؟
د- کتاب تستی که برای دینی به من معرفی کردید تهیه کردم و خیلی راضی هستم. ممنونم.
جواب : معمولاً در کنکور سوالات ریاضی به صورت منظم و بر اساس تفکیکی که شما بیان کرده اید ارایه می شود. اما من همیشه به بچه ها گفته ام که ممکن است طراحان سوال بخواهند این رویه را تغییر دهند و شما باید برای چنین سناریویی آمادگی لازم را داشته باشید.
ب- بله معمولاً به ترتیب فصل هاست. اما طراح الزامی به اجرای این ترتیب بندی ندارد و باز هم شما باید برای چنین سناریویی آماده باشید.
ج- در سال های گذشته بعد از اعلان نتایج کنکور و انتخاب رشته، این سایت تا اردیبهشت سال بعد غیر فعال می گردید. اما امسال با توجه به پاندمی کرونا ممکن است فعال باقی بماند. خبرش را در همین سایت منتشر خواهم کرد. امیدوارم بتوانم در خدمت دختر خوبم بمانم.
د- خواهش می کنم ان شاء الله موفق باشید.


سوال شماره 4 : سلام خسته نباشید
درصد های کنکور 95
ادبیات :72 عربی:57 دینی88 زبان :72
ریاضی:64 زیست :65 فیزیک:51 شیمی:60
الف- ادبیات اول لغت و املا بعد قرابت بعد دستور ارایه جواب دادم
فکر میکردم اوضاع لغت و املام خوبه اما یه توهم بیشتر نبود چون 1 غلط و 2نزده تو لغت املا داشتم
همه سوالات دستور و درست زدم و ارایه یه اشتباه قرابت هم یک غلط
ب- درس بعدی دینی و زدم که به ترتیب تست هاشو میزنم
ج- عربی اول ترجمه و قواعد بعد متن
د- زبان هم به ترتیب
67 دقیقه عمومی طول کشید البته وقتی به متن زبان رسیدم تایم بیشتری مونده بود اما چون دیدم وقت دارم متن و ارومتر خوندم بعدم برگشتم یک تست دستور زدم شاید بهتر بود ترجمه های عربیمم چک میکردم که دو تا غلطم و درست میکردم
ه- ریاضی به ترتیب
و- زیست چند موردی و ژنتیک اخر سر
ز- فیزیک اول اومدم از تست اول بزنم اما چون چند تا سوال پشت سرهم بلد نبودم رفتم سراغ یازدهم چون معمولا درست میزنم بعد دهم و زدم و اخر سر دوازدهم (البته اخرش دیدم سوالای اخر دوازدهم ساده طرح شده بودند)
ح- شیمی از تست 237 تا 258 درست زدم و ازبقیه تست ها که عمدتا از دوازدهم بود یک تست
بنظرم باید زودتر از برنامه تست های موج ازمون دوازدهمم بزنم
ط- تصمیم دارم ازسیزده ساعت بیشتر بخونم چون تو یه سوالی دیدم نوشته بودید مشکلی پیش نمیاد
اونوقت چقدر خواب کافیه ؟
ممنون از وقتی که میذارید
من امیددارم تو تایم باقی مونده میشه تغییرات زیادی ایجاد کرد .....
جواب : وضعیت خوب است، اما عالی نیست. پس کار زیادی در طول این 35 روز برای انجام داریم. شما دختر توانایی هستی و آمادگی خوبی هم برای انجام کاری جدی در این ایام را داری و من از این موضوع بسیار خوشحالم.
الف- همیشه ترتیب پاسخگویی به سوالات یک درس بر اساس از قوی تر به ضعیف تر باشد، یعنی اول به مباحث قوی تر در آن درس پاسخ دهید و سپس به سراغ مباحثی که در آن ها ضعیف تر هستید بروید. در ارتباط با لغات ادبیات، حفظ تمامی لغات پایان کتاب های ادبیات به همراه تمامی معنی های نوشته شده برای یک لغت ضروری است.
ب- یک بار هم جهت آزمایش، دینی را به سرجای خودش برگردانید، شاید نتیجه عربی بهتر شود.
ج- ردیف مناسبی برای پاسخگویی به سوالات عربی است.
د- برای زبان هم همان ردیف مندرج در دفترچه کنکور مناسب است.
ه- اگر توانایی شما در تمامی سرفصل های درس ریاضی یکسان است، به ترتیب پاسخ دادن به سوالات توصیه می شود وگرنه می توانید با مباحث ساده تر آغاز کنید و در پایان سراغ سرفصل هایی بروید که برایتان سخت است.
و- خوب است.
ز- کار درستی کرده ای ، یعنی اول رفتی سراغ مطالبی که در آن ها بهتری.
ح- بله سعی کن یک دوره ی شیمی با کمک تست های موج آزمون انجام دهی.
ط- اگر دختری 6 ساعت بخوابد و 3 ساعت را صرف امور شخصی کند. می تواند پانزده ساعت در روز درس بخواند.
اگرچه اگر می بینی با 8 ساعت خواب در روز در طول مطالعات کنکوری ات، از تمرکز خیلی بیشتری برخوردار هستی. همان 8 ساعت را بخواب و سه ساعت را به امور شخصی رسیدگی کن و 13 ساعت بخوان. شاید آنوقت این 13 ساعت معادل همان پانزده ساعت بازدهی داشته باشد. البته همه ی این هم منوط به احساس شما در هر یک از این اجراهاست.
بله دختر خوبم در این مدت تغییرات زیادی را می توانید بوجود آورید.


سوال شماره 5 : الف. من خییییییلی خسته شدم. بیشتر از هفت هشت ساعت درروز اصلا نمیتونم بخونم و اصلا سمت کتابام مثل قبل نمیتونم برم. هی کش پیدا میکنه و من خیلی کلافم رباتم بود خسته میشد. جا برای پیشرفت خیلی دارم سرعتمم خوبه و حتی گفتین اگه خوب بخونم زیر ۲۰۰۰ میشم ولی الان خییییلی شلم اصلا انگیزه ای نیست. احساس میکنم روحم مردست و روح همه دور و بریامم مردس. این کرونا و قرنطینم خیلی تاثیر داشت. میشه بگین چیکار کنم؟ هدف من دانشگاه و رشته معمولی نبود ولی الان انقدر کلافم که دارم به کم راضی میشم و این خیلی بده.
ب. گفتین از ما کنکورایی میگیرین که خودتون سوالاشو میدین چیشد اونا؟
بازم ممنون برای زحماتتون برای ما
جواب : الف- یاد بگیرید که در انتهای انجام هر پروژه ای ، دقت و تلاش خود را افزایش دهید. خوشحال باشید که بار در حال رسیدن به مقصد است. 35 روز دیگر از این بدبختی خلاص می شوی، اما به شرطی که از نتیجه ی حاصل از آن راضی باشی.
ب- برای گروه تجربی آماده کرده ام و چشم برایتان می فرستم.


سوال شماره 6 : سلام اقای موحدنژاد خسته نباشید
لطفا پیام منو نذارید............................................................................................................................
جواب : دختر خوبم چقدر قشنگ آدرس داده ای تا شما را بشناسم، بله کاملاً شما را به یاد می آورم. اگر همین درصد هایی را که برایم نوشته ای در کنکور امسال بیاوری رتبه ات حدود 250 خواهد بود. اما اگر در جلسه ی کنکور حدود 8 درصد از هر یک از آن ها کم شود. رتبه ی شما حدوداً 1000 خواهد بود.
نقطه ضعف شما زیست شناسی است. لازم است این درس را با سرعت و حداقل سه بار تا کنکور مرور کرده و از کتاب آی کیوپلاس نیز تست زنی نمایید. دوره های مکرر در زیست شناسی درمان مشکلات شما در این درس است.


سوال شماره 7 : سلام اقاي موحد نژاد اميدوارم خوب باشين!
ميخواستم تو حذف كردن درسا ازتون كمك بگيرم براي فيزيك و شيمي.بخاطر چند وقت كم كاري خيلي عقب افتادم تو اين دوتا درس يني همرو دست و پا شكسته يادمه ميخواستم ببينم بهتره كه چه فصل هايي رو حذف كنم كه بقيه رو بهتر بخونم و تقويتشون كنم مثلا توي شيمي دوازدهم و خوب خوندم ولي دهم و يازدهم و مشكل دارم (دهم و بيشتر از يازدهم خوندم)يا توي فيزيك از درساي دهم تست نزدم يا خيليي كم زدم يني مسلط نيسم يازدهم و بهترم و دوازدهم فصل اخر كه انلاين تدريس شده بود و خيلي اشكال دارم ممنون ميشم كمكم كنيد.
جواب : برای حذف برخی از سرفصل ها لازم است اول مشخص کنید که حداقل نتیجه ی مورد انتظار شما چقدر است. معمولاً بچه ها بعد از حذف، بسته به توانایی تست زنی خودشان، به حدود دو سوم از سرفصل های باقیمانده ی خود نتیجه می گیرند. مثلاً اگر از فیزیک 4 فصل را حذف کرده و بعد ار بررسی کنکور سال پیش احساس کنند که به حدود 31 سوال از 45 سوال (در گروه ریاضی) می توانند پاسخ دهند، معنی آن این خواهد بود که حداکثر نتیجه ی قابل حصول 69 درصد است. حالا شما حدود دو سوم از نتیجه ی آن را معمولاً بدست می آورید ، یعنی حدود 45 درصد. پس اول باید حدود هدف خود از درصد مورد انتظار را مشخص کنید.
معمولاً الان لازم است فصل هایی را که هنوز یادنگرفته اید و در ضمن در یادگیری آن ها مشکل دارید را حذف کنید. بنابراین میزان توانایی شما در هر فصل تعیین کننده ی مقدار حذفیات شما در آن درس خواهد بود. لیستی از فصل های دروس فیزیک و شیمی را تهیه کرده و بخش هایی را که دشواری های زیادی برای یادگیری دارند را با شجاعت و بر اساس معیارهای اندازه گیری پاراگراف اول جواب به این سوال حذف نمایید.


سوال شماره 8 : اقای موحد نژاد سلام
من یه مشکل بزرگ دارم اونم اینه که نمیتونم کم بخوابم ، صبح ساعت ۱۱ به زور بیدار میشم تازه بازم خوابم میاد
ربطی هم به ساعت خواب شب قبلم نداره
حتی زود هم که بخوابم صبح دیر بیدار میشم
وقتی هم خوابم میاد نمیتونم درس بخونم
چند بار صبح زود بیدار شدم ولی بعدش با سرگیجه ناشی از خواب خوابیدم و باز درس نخوندم!!
چیکار کنم که بتونم کمتر بخوابم . دارویی راهکاری؟!
جواب : ویژگی مغز این است که به سرعت با معیارهای خواب و بیداری شما خود را تطبیق دهد. شما به خوابیدن تا ساعت 11 صبح عادت کرده اید، نه این که بدن شما اگر زودتر از ساعت 11 بیدار شوید دچار کمبود برخی از فاکتورهای غذایی و هورمونی و غیره شود. بنابراین فردا صبح ساعت 8 صبح از خواب بیدار شده و بعد از 20 دقیقه نرمش سبک (شامل راه رفتن و انجام حرکت های ورزشی) شروع به درس خواندن کنید و یادتان باشد که در حال ترک روش قبلی هستید و باید با حوصله و قاطع باشید.


سوال شماره 9 : الف- ببخشید اگه کسی توی آموزش ابتدایی قبول بشه میتونه بعدش مثلا توی دانشگاه رشته ادبیات یا هر چیزی بخونه و بعدش بره توی دبیرستان مشغول کار بشه؟؟
ب- اینکه آموزش ابتدایی چه رتبه ای میخواد؟ آیا توی تهران دانشگاه داره؟ یا فقط شهرستان؟
ج- آخه من توی سایت قلم چی دیدم که همه دانشگاه ها اولا پردیس بود بعدم تهران نداشت!
د- اینکه آموزش ابتدایی هم مصاحبه داره؟ خیلی ممنون از شما
جواب : الف- دختر خوبم در آموزش و پرورش اصل موضوع، معلم رسمی بودن است. شما می توانید لیسانس آموزش ابتدایی داشته باشید، اما به دلیل داشتن مهارت در ادبیات فارسی بخواهید معلم ادبیات کنکور شوید. از نظر آموزش و پرورش و بخصوص مدارس مشکلی پیش نمی آید.
ب- رشته ی آموزش ابتدایی در تهران نیز دانجشو می پذیرد. رتبه ی قبولی آن برای شما که رشته ات تجربی است حدود 10000 است.
ج- خیر درست نگاه نکرده ای در تهران دانشجو می گیرد. در ضمن پردیس به معنای دانشکده است. بنابراین این اصطلاح را با پردیس خودگردان که به دانشگاه های پولی اطلاق می شود اشتباه نگیرید. پردیس نسیبه (که در رشته های دبیری دانشجو می گیرد) به معنای دانشکده ی نسیبه است.
د- بله حتماً مصاحبه دارد.


سوال شماره 10 : سلام اقای موحد نژاد
من ساعت مطالعاتی روزانه ام رو محاسبه می کنم ولی مدتی هست ساعت مطالعاتی هر درس در هفته رو حساب نمی کنم
می خواستم بدونم محاسبش الان می تونه کارکردی داشته باشه؟
(البته من هر روز همه ی درس ها رو می خونم)
جواب : خیر نیازی به محاسبه ی مطالعه ی هفتگی نیست. مگر این که مطالعات روزانه ی شما نوسان زیادی داشته باشد.
آفرین که هر روز همه ی درس ها را می خوانی عزیزم.


سوال شماره 11 : ببخشید میخواستم بدونم که رشته پرستاری دانشگاه آزاد تهران چه رتبه ای میخواد؟ واینکه هر ترم آن چند ماه هست وشهریه هر ترم آن چقدر است؟
جواب : برای پرستاری آزاد تهران حداقل به رتبه ی 7000 نیاز دارید. هر سال تحصیلی دانشگاهی شامل دو ترم 4 ماه و نیمی است. شهریه ی هر ترم حدود 6 میلیون تومان و در نتیجه شهریه ی سالیانه ی آن حدود 12 میلیون تومان خواهد بود.


سوال شماره 12 : سلام . طبق برنامه ای که شما گفتید پیش رفتم و کنکور های عمومی رشته های دیگه و ۹۳ رشته خودم (خارج) هم از خودم شروع به گرفتن کردم . کنکور سال ۹۳ و ۹۴ داخل رشته خودم (فقط اختصاصی ) به صورت تک درس تک درس گرفتم .
الف- کنکور سال ۹۳ خارج نتیجه :
عمومی:ادبیات ۵۰/عربی ۴۲ / دینی ۶۲ / زبان ۴۰
اختصاصی:ریاضی ۴۰ / اقتصاد ۵۷/ علوم و فنون۵۶ / عربی۵۶ / تاریخ و جغرافی ۱۷ / جامعه ۳۸ / فلسفه و منطق ۴۰ / روانشناسی ۶۵
رتبه ام در کنکور ۹۸ : ۱۰۰۰ و در کنکور ۹۳ :۴۰۰ شد.
در دروس عمومی و اختصاصی هر کدوم ۵ دقیقه وقت اضافه آوردم.البته من روزانه کنکور عمومی رشته های دیگه و رشته خودم و اختصاصی رشته خودم به صورت تک درس تک درس می گیرم .
ب- من وقتی یه درس و می خوام دوره کنم کل سه سال و باهم دوره می کنم کار درستی ؟
ج- من دیگه تست مبحثی نمی زنم البته به غیر ادبیات (قرابت )و ریاضی که مشکل دارم . کار خوبی می کنم ؟
د- الان به نظر شما این روشی که من در تست پیش گرفتم درسته؟ چون الان من عمومی همه رشته ها ۹۳ و از خودم گرفتم و حتی در کنکور ۹۳ خارج بعضی سوال ها عمومی برام تکراری بود چون در رشته های دیگه تکرار شده بود . من گیج شدم چون نمی دونم الان از کدوم سال باید تست ها کنکور و شروع کنم ؟
ه- میشه در یک ماه باقیمانده رتبه ام و زیر ۲۰۰ بیارم ؟
جواب : الف- دختر خوبم لازم است ضمن آزمون گیری های متعدد ، سه بار تمامی دروس خود را دوره کنید.
ب- بله ایرادی ندارد.
ج- به شرط دوره ی جدی دروس از روی کتاب و نداشتن ضعف مشخص در دروس اشکالی ندارد. اما یادت باشد که شما قطعاً در برخی از سرفصل ها اشکالات بیشتری نسبت به برخی دیگر دارید (مثلاً همین ریاضی که خودت گفته ای). بنابراین سر فصل های ضعیف درسی شما نیازمند به تست مبحثی هستند.
د- بهتر است تست های کنکورها را از سال 95 شروع کرده و به تدریج به 98 برسانید. لازم است حتماً در دو آزمون باقی مانده ی سنجش نیز شرکت نمایید.
ه- اگر 13 ساعت در روز درس بخوانید و حداقل 3 بار همه ی درس ها را دوره کنید، بله شانس برای این رتبه خواهید داشت. برای این منظور میانگین درصدهای شما باید حدود 60 باشد.


سوال شماره 13 : سلام. ازمونای قلمچی حضوریه؟ من نمیدونم چجوری ثبت نام کنم. نوشته برای خارج از کشور انلاینه مگه میشه وسط این وضع کرونا حضوری باشه
جواب : خیر هیچ آزمونی بجز کنکورهای سراسری تا پایان تابستان حضوری برگزار نخواهد شد.


سوال شماره 14 : با عرض سلام لطفاً پیام من را فقط خودتون بخونید
به نظر خود من استرسم هم دلیل اول را دارد هم دلیل دوم، راستش را بخواهید من فکر می‌کنم این زمان باقیمانده رو نمیتونم درسامو جمع‌بندی کنم و تازه کلاس عربی و زبان ثبت نام کردم که عربی۶ جلسه ست که ۴ تاشو دیدم ولی خب تست نزدم صرفن یادگیری بوده ! و زبان هشت جلسه است که ۳ جلسش رو دیدم، به نظرم بیشتراسترسم از این دو درسه که اگر بخوام روشون خیلی وقت هم بزارم پس درسای دیگ چی؟
من همیشه عادت داشتم برنامه‌هایی که شما می دادید رو وقتی که انجام دادم رنگ می کردم ولی الان به خاطر همایش‌هایی که دارم و ناخودآگاه دارم طبق برنامه معلما پیش میرم اکثر خانه های جدول رنگ نشده است، این هم استرسم رو تشدید میکنه .خیلی وضعیت اسفناکه ! دیشب کابوس دیدم که رفتم تو جلسه کنکور نمیدونین با چه وضعیتی از خواب پریدم ساعت ۷ از خواب بیدار شدم تا ساعت ۱۲ ظهر واقعا حالم خیلی بد بودقلبم درد گرفته بود آزمون عمومی رو هم که دادم دینی رو زدم ۳۲% واقعاً عجیب بود من تا حالا همچین درصد بدی رو نداشتم خصوصا تو دینی !!! و همین چیزهاست استرسم رو بسیار تشدید میکنه. فکر و خیال داره دیوونم میکنه. از کلاسام شیمی و ریاضی مونده ک شیمی این هفته تموم میشه و ریاضی هم هفته اول مرداد
ولی کلا هم وقتی کارامو انجام میدادم و نسبتا روز خوبی رو میگذروندم هم اخر شب ب خودم میگفتم این همه ساعت نشستی درس خوندی مفت نمی ارزید و باز تپش قلب میگیرم!!!
موقع درصد گرفتن که میشه ب معنای وااااقعی قلبم میاد تو دهنم از ازمون دادن شدیدا میترسم
جمعه که سنجش بود ساعت ۶/۳۰ از خواب پاشدم حالت تهوع، تپش قلب تنگی نفس گریههههه ولی باور کنین دلم میخواست ازمونو بدم ولی نتونستم اصلا تمرکز نداشتم، و نتیجه این شد ک ندادم !!!!!!!!! خیلی میترسم
ببخشید که طولانی شد
مدام خدا رو به خاطر اینکه شما رو سر راه من قرار داد وااااقعاااا از ته دل شکررر میکنم:)
جواب : دختر خوبم، الان لازم است درس ها را به صورت منظم و دوره ای مرور کنی. یعنی مثلاً دینی را در طی دو هفته دوره کنی و دوباره دوره ی بعدی آن را آغاز نموده و دوباره در طی 10 روز همه اش را دوره کنی و دوباره در طی 7 روز همه اش را دوره کنی و ... توجه کن نمره ی دینی شما به این دلیل بد شده که مرور منظم و تست زنی منظم نداشته است. لازم است سیستم مطالعاتی درس دینی را از روی برنامه ی من به اجرا در آورید.
برای زبان و عربی دیر نشده است و نگران نباش. فقط یادت باشد که با معلم های کلاس هایی که ثبت نام کردی قدم به قدم جلو بروی که وقتی کلاس تمام شد، شما یک بار درس را خوانده باشی.
برای کاهش استرس از داروهای ساده ای می شود استفاده کرد. برو دکتر و به او بگو قبل از امتحان به شدت استرس داری و
و گریه می کنی. داروی مورد نظر را به شما خواهد داد. بعد قبل از مصرف آن دارو را حتماً با من چک کنید.
خودت می دانی که نباید در جلسه ی امتحان اضطراب داشته باشی ، ولی پس چرا داری؟ چون به قول خودت دست خودت نیست. درون مغز شما خبرهایی است. فایل هایی در حال هشدار دادن به شما وجود دارند. برخی از این فایل ها می گویند وای اگر نتیجه نگیریم جواب بابا و مامان را چه بدهم! برخی دیگر می گویند اصلاً آن ها که هیچ خودم آبرویم می رود! برخی دیگر می گویند ....! باید آن ها را خاموش کنی. برای خاموش کردن این فایل های مزاحم لازم است مشکلات خودت را روی کاغذ بنویسی و درمان آن را نیز در دنباله ی آن بیاورید. آنگاه این برگه های نوشته شده را بارها بخوانید تا درون ذهن خود را از این اشفتگی نجات دهید.
البته هر چقدر نتایج بهتری از امتحانات بگیری این فایل ها کمتر فعال می شوند.
به این ترتیب دلایل اول و دوم استرس شما کنترل شده و امکان شرکت در یک آزمون خوب را برای شما فراهم خواهند کرد.


سوال شماره 15 : سلام. تست ارایه و دستور الان لازم نیست بزنیم؟
جواب : اگر در این دو موضوع مشکل دارید، چرا حتماً روزانه 10 تست آرایه و 15 تست دستور به برنامه ی درسی ادبیات خود اضافه کنید.


سوال شماره 16 : سلام اگر به جای کتاب از روی گوشی تست بزنیم سرعتو میاره پایین؟
جواب : بله، چون اصولاً از روی گوشی تست زدن بسیار دشوارتر از تست زنی از روی کاغذ است.


سوال شماره 17 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم سلامت باشید!
من آزمون ۲۳ و ۶خرداد قلمچی رو دادم درصد هام:ریاضی ۶۵،زیست:۷۳،شیمی ۵۷،فیزیک ۳۶
و توی کنکور ها هم فیزیک و شیمی رو بدتر از دو درس دیگه پاسخ میدم.
برای این آزمون هم با همون زمان مشخص هر درس درس میخوندم یعنی وقت زیادی برای یک درس خاص نمیذاشتم مثل قبل و کنکور ها رو میدادم توی آزمون ۲۰ تیر توقع داشتم ریاضی و زیستم بالا بزنم ولیییی خیلییی افت کردم.اصلا احساس میکنم توی زیست خیلییی زیاد افت کردم و آزمون های جامع رو‌خوب نمیتونم بزنم :( ریاضی رو میتونم درستش کنم چون اشکالاتم رو متوجه شدم میتونم دوبازه درستش کنم ولی واقعا برای زیستم متوجه نمیشم جی شد که انقدر بد دادم.
قلمچی:ریاضی :۵۳ فیزیک ۴۳ شیمی ۸۰ زیست ۴۵
ادبیات ۷۰ عربی ۵۳ دینی ۸۱ زبان ۶۸
و سنجشم:ادبیات۷۰ عربی ۸۲ دینی ۸۴ زبان۶۴ ریاضی ۴۰ زیست ۴۴ شیمی ۷۰ فیزیک ۶۰!
و رتبه در سهمیم 1700 شد! خیلی افت کردم و نگرانم:((
اگه تمام و تلاشم و بکنم و بتونم دوبازه زیست و ریاضیم و بهتر کنم
قابل حدس هستش رتبم چند میشه؟:(
امروز آزمون عمومی ریاضی ۹۸ و خارج ۹۷ روهم دادم
ادبیات۱۰۰ عربی ۱۰۰ دینی۹۴ زبان ۸۴
ریاضی ۸۵ زیست ۷۲ فیزیک ۸۷ و شیمی ۷۲
و چرا اینهمه درصد هام با ازمون متفاوته؟درصورتی که سوالاتی که میزنم تالیفی هم زیاد داره و راه حل هاش رو کامل بلدم ولی ازمون خوبی ندادم:((
من رو برای طولانی شدن حرفام ببخشید!!ممنونم از لطفتون
جواب : وضعیت دروس عمومی شما خوب است. (البته باید 30 درصد از وقت خود را تا کنکور باز هم به آن ها اختصاص دهید وگرنه افت می کنند)
آدم وقتی کنکورهای سال های پیش را از خودش می گیرد، با سوالات آن آشناست و طبیعی است که نتیجه ی آن تا حدود زیادی بهتر از آزمون های تالیفی باشد.
آدم وقتی آزمونی را از خودش می گیرد که نتایج آن قرار نیست کارنامه شود، آرامش بیشتری دارد. در آرامش بیشتر مطالب به راحتی به ذهن می آیند و نتیجه بهتر می شود.
برای حل مشکل زیست شناسی لازم است از تست های تالیفی نسبتاً قوی استفاده کنید. مثلاً کتاب هایی شبیه آی کیو پلاس و در ضمن لازم است از کتاب موج آزمون زیست شناسی که حاوی حدود 20 آزمون جامع شبیه به کنکور سراسری است از خودتان آزمون های متعدد بگیرید. معمولاً آدم بعد از دادن تعداد زیادی آزمون و خصوصاً گرفتن نتایج خوب و متوالی ترسش از آزمون کم می شود و نتایجش بهتر خواهد شد.
بنابراین کارهایی را که گفتم انجام بده و اگر باز هم مشکلی بود برایم بنویس.


سوال شماره 18 : با سلام و خسته نباشید.اقای موحد من میتونم از رشته تجربی امسال حقوق با کنکور قبول شم درتهران؟در دانشگاه خوب؟اگر نه برای اینکه کنکور انسانی بدم باید چیکار کنم؟من تازه متوجه شدم که اشتباه کردم اومدم تجربی هر چند خانوادم لقب انسان سرگردان رو بهم دادن اما الان علاقم رو در روان شناسی و حقوق میبینم.برای روان شناسی چطور با چه رتبه ای میتونم دانشگاه خوب قبول بشم؟ممنونم پیشاپیش از پاسخ گوییتونو
جواب : رشته ی حقوق را در تجربی فقط با استفاده از رشته های بدون کنکور (با سوابق تحصیلی) می توانید بخوانید. تعداد آن ها محدود است و در دانشگاه های سطح بالا ارایه نمی شود. بنابراین برای قبولی در دانشگاه های دولتی حتماً باید رشته ی شما انسانی باشد. پس این کار می ماند برای سال بعد.
اما برای قبول شدن در رشته ی روان شناسی در تمامی دانشگاه ها، هیچ محدودیتی ندارید. اگر به این رشته علاقه دارید دیگر نیازی به تغییر رشته نیست و فقط باید سعی کنید رتبه ی خوبی در گروه تجربی کسب نموده تا بتوانید در دانشگاه های سطح بالا قبول شوید.


سوال شماره 19 : سلام من خیلی نمیتونم زود بیدار شم بعد اگه ازمونای جامعو بعد از ظهر بدم اما ساعتو بکشم عقب که همون زمان کنکور باشه اشکالی داره؟
جواب : بله اشکال دارد. اگر 2 ماه پیش بود اصلاً اشکالی نداشت. اما الان با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری لازم است ذهن خودتان را به آزمون دادن در ساعت 8 صبح عادت دهید. بنابراین ساعت بیدار شدن شما در صبح نیز باید به حدود 6 و 30 دقیقه ی صبح تغییر یابد. (حداقل 3 هفته ی آخر منتهی به کنکور سراسری را اینگونه باشید).


موفق باشید – موحد نژاد