پیام شماره 29 (دوشنبه 24 تیرماه 1398)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 29 (دوشنبه 24 تیرماه 1399)

 

1- سلام

2- سرانجام مهلت ثبت نام در همایش و انتخاب رشته به پایان رسید.

3- سوالاتی برای ثبت نام مجدد از من شده است. لازم است اعلام کنم که امکان ثبت نام در پکیج های 1 و 2 (همان پکیج هایی که هم همایش در آن بود و هم انتخاب رشته) هرگز و به هیچ وجه وجود ندارد. اما ممکن است برای پکیج های 3 و 4 (فقط شرکت در همایش) بعد از تعیین محل برگزاری در صورت امکان فضای جدیدی ایجاد کنم. در این صورت در پیام شماره 30 که روز پنجشنبه 27 تیرماه منتشر خواهد شد این موضوع را به اطلاع همه خواهم رساند.

4- زمان و مکان برگزاری همایش روز پنجشنبه 27 تیرماه در پیام شماره 30 به اطلاع همگان خواهد رسید.

5- از تمامی عزیزانی که در برنامه ی همایش ثبت نام کرده اند، درخواست می شود خودشان را برای شرکت در همایش سه روزه ای که ان شاء الله در هفته ی اول مردادماه آغاز می شود آماده کنند.

6- به دلیل این که ممکن است طی هفته ی آینده نیز برای شما سوالاتی پیش بیاید که بخواهید با من در میان بگذارید. بخش پاسخگویی به سوالات تا روز دوشنبه هفته ی آینده (31 تیرماه) فعال باقی خواهد ماند. بنابراین تا هفته ی آینده هم می توانید شوالات خود را با من در میان بگذارید.

7- پیام شماره 30 روز پنجشنبه 27 تیرماه 1398 بعد از ساعت 9 بعدازظهر منتشز خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : با تشکر از شما و تمام زحماتتون میخواستم بگم من رتبم به قبولی در رشته معماری دانشگاه تهران نمیرسه ولی خواستم بگم اگه بخوام شبانه برم رتبه حدودی من باید چند باشه؟؟؟

جواب : دانشگاه تهران، شهید بهشتی و علم و صنعت  معماری شبانه ندارند. معماری شبانه فقط در دانشگاه هنر تهران (کرج) داریم که رتبه ی قبولی آن حدود 2800 است.

سوال شماره 2 : سلام.شاید کمی برای تشکر دیر شده باشد ولی من میخواهم بگویم که آرامش سر کنکور و کمک مغزم را مدیون همان حرف های شما هستم.

سئوالم این است که اگر کسی به بیشتر رشته های مهندسی علاقه داشته باشد باید چه کند واقعا؟؟

ادم نمیدونه کدومو بره توش موفق تره.توش پولدار تره.توش حالش بهتره..

مثلا شما از بین مهندسی مواد شریف و مهندسی پزشکی امیرکبیر کدام را انتخاب میکنید؟؟

هردویشان عالیست ولی در هر کدام چیزی هست که دل آدم را بلرزاند؟

جواب : نمی دانم در همایش شرکت کرده ای یا نه ولی اگر شرکت کرده ای در آن جا این موضوع تا حدود زیادی برایت روشن خواهد شد.

هر دوی ابن رشته ها برای آدم هایی که هوش هیجانی بالایی داشته باشند عالی هستند. هر دوی این رشته ها برای آدم هایی که با هدایت های درون دانشگاهی آشنا باشند عالی خواهند بود.

سوال شماره 3 : اميدوارم حالتون خوب باشه

من همايش شما رو ثبت نام كردم ولي متأسفانه پيامي از سمت شما دريافت نكردم بايد چي كار كنم؟

جواب : هیچکار الهام خانم اسم شما در میان ثبت نامی ها وجود دارد!

سوال شماره 4 : به نظرتون تاثیر سهمیه ۵درصدی ها امسال بیشتر خواهد بود؟؟

و اینکه به نظرتون کنکورو چک کنم؟با توجه به اینکه خیلی دقیق یادم‌نمیاد چی زدم و باید دوباره کنکور بدم‌تا یادم بیاد...

جواب : فکر نمی کنم اثر بیشتری داشته باشد. نیازی نیست کنکورتان را چک کنید. صبر کنید نتیجه اتان بزودی خواهد آمد.

سوال شماره 5 : با سلام خدمت شما ، اول از همه به خاطر تمامی زحمات در طول سالتان نهایت تشکر را دارم و میخواستم بدانم آیا برایتان مقدور است رتبه تقریبی مرا تخمین بزنید؟ ممنون میشوم ...

درصد ها به این شرح است:

ادبیات : ۴۰٪ نهایی:۲۰

عربی: ۳۵٪ نهایی:۲۰

دینی:۷۰٪ نهایی:۲۰

زبان:٪۶۰ نهایی: ۲۰

زیست ۶۸٪ نهایی:۲۰

ریاضی: ۳۵٪ نهایی:۲۰

فیزیک:۴۰٪ نهایی:۱۷

شیمی:۴۵٪ نهایی:۱۹/۲۵

واقعا ممنون میشوم

جواب : رتبه شما را بین 5000 تا 6000 تخمین می زنم.

سوال شماره 6 : میخواستم بابت تک تک راهنمایی ها و زحماتتون تشکر کنم

حرفای شما همیشه سراسر آرامشه برای من

امیدوارم بهترین ها نصیبتون بشه و همیشه سلامت باشید

باز هم ممنون که همیشه کنار ما بودید بی منت

همیشه شاد باشید

جواب : از شما بسیار سپاسگزارم. شما هم ان شاء الله همیشه شاد باشید.

سوال شماره 7 : من درصد های کنکورم رو حدودی و طبق چیزی که یادم میومد چند روز بعد از کنکور حساب کردم.

ادبیات:۴۰ عربی:۴۹ دینی:۷۳ زبان:۶۴ زمین:۲۸ ریاضی:۵۱ زیست:۶۵ فیزیک:۵۱ شیمی:۵۵

با توجه به آسون بودن کنکور به نظر شما رتبه حدودی من در چه بازه ای قرار میگیره؟

جواب : احتمالاً بین 4000 تا 5000

سوال شماره 8 : سلام استاد. من پول انتخاب رشته رو واريز كردم ولي اينترنتم دو روز قطع بود الان اومدم تو سايت ديدم زده مهلت تمام شده چيكار كنم؟؟

جواب : زمان ثبت نام تمام شده است. بله من دیدم که بعد از اتمام مهلت مبلغی به حساب من واریز شده است.من استنائاً فقط به شما اجازه ی ثبت نام می دهم و لازم است از طریق همین بخش تماس با ما تمامی مشخصات خودت را شماره شناسنامه تلفن ثابت و همراه و شماره پرونده کنکور و چهار رقم آخر کارتی که با آن مبلغ واریز شده را برای من بفرستی. دیگر بچه ها خدای نکرده این کار را نکنند. چون بعد از این موردی را قبول نخواهم کرد.

سوال شماره 9 : راستش چیزی که میخوام بگم شاید براتون خوشایند نباشه ، اینکه خودمو با شما مقایسه کنم در هر صورت شما آدم موفق و شناخته شده ای هستید و ..نمیدونم.. اما من دوست دارم بگم تو این مورد خاص ک خوتون تو مدرسه بیان کردین برامون، من شبیه شمام

من نمیتونم و نمیخوام تحت یک برنامه ی کنترل شده قرار بگیرم و این یک نافرمانی یا تمایل برای نشون دادن خودم نیست حتی در بهمن و اسفند که بیشترین فشار روانی رو تحمل میکردم هم نتونستم درست بخونم . برای کنکور هم تقریبا ۳ هفته ی آخر رو خوندم.

در واقع فکر نمیکنم این یک مرض مختص به سال دوازدهم باشه و احتمالا سال بعد هم ادامه داره و من واقعا نمیتونم خانوادم رو دوباره در فشار قرار بدم نمیدونم چیکار کنم میخوام کمکم کنین.

جواب : کاملاً درست گفتی من هم دوست ندارم تحت کنترل یک برنامه قرار بگیرم! این ویژگی در گروهی از بچه ها وجود دارد. به نظر من می توانید با رتبه ای که به دست آورده اید وارد دانشگاه شوید و توانایی های خودتان را در دانشگاه به اثبات برسانید. ما در گروه تجربی رشته های گمنامی را داریم که فوق العاده خوب هستند. امیدوارم در همایش ثبت نام کرده بوده باشی که این ها را برایت بگویم.

در هر حال اگر خواستی دوباره برای سال بعد بخوانی بچه هایی مثل شما صد درصد نیاز به یک مشاور دارند.

سوال شماره 10 : من تهران نبودم نمی‌تونستم ثبت نام کنم

الان که اومدم می‌خواستم خودم و دوستم رو پکیج ۴ ثبت نام کنم که مهلت تموم شده

من حتما باید این همایش رو ثبت نام کنم

لطفا بگید الان باید چیکار کنیم ؟؟؟

جواب : من بیش از 50 روز برای ثبت نام به همه فرصت دادم. برای پکیج های 1 و 2 که هرگز امکان ثبت نام وجود ندارد. اما برای پکیج 3 و 4 اجازه بدهید تا من محل برگزاری همایش را مشخص کنم اگر امکانش بود در سایت مجدداً برای این دو پکیج امکان ثبت نام ایجاد می کنم.

سوال شماره 11 : سلام خسته نباشید تو پیام قبلی در مورد هزینه دانشگاه ازاد تهران پرسیدم و فرمودید مثلا برای پزشکی ترمی 8 میلیون تومان است ایا این یعنی که تا ترم های اخر و سالای اخر پزشکی هم هزینه هر ترم همینقدر هست؟ چون شنیدم که ترم های اخر هزینه ها خیلی بیشتر میشه.

جواب : بله در ترم های آخر مقداری هزینه ها بیشتر می شود. اما شما از الان برای 3 سال دیگر فکر نکن. شاید شما 3 سال دیگر خیلی پولدارتر از امروز بودید و شاید هم خیلی فقیرتر. پس اگر الان برای ترم اول و دوم پول دارید ثبت نام کنید و برای بقیه اش، به خدا توکل کنید.

هزینه های آزاد داندانپزشکی و داروسازی هم میشه بفرمایید چقدر هست؟

سوال شماره 12 : من جواب بیشتر سوالاتم رو در پاسخ های شما به بچه ها جست و جو و پیدا کردم . فقط یک سوال باقی مونده :

چند روز بعد از کنکور تصمیم گرفتم با ثبت نام در گروه B ، زیر نظر شما و بدون دغدغه های معمول در مدرسه ، مجدد برای کنکور 99 آماده بشم . تقریبا مطمئنم رتبه لازم برای شرکت در رشته های زیر گروه 1 را نخواهم داشت . شما بیشتر بچه ها رو دعوت به تصمیم گیری نهایی بعد از همایش ها کرده اید . می تونم مطمئن باشم که بعد از همایش ها و اعلام نتایج برای من جایی باقی میمونه ؟

آقای موحد ، من روی کمک شما حساب کرده ام و برای رسیدن به رشته بیو تکنولوژی ( به رشته هایی بر پایه و اساس تحقیقات علاقمندم ) به راهنمایی شما نیاز دارم . اگر ممکن هست ، حتما برای من جایی در نظر بگیرید و خیالم رو راحت کنید ؛ در غیر این صورت ، برای ثبت نام اقدام کنم .

راستی ...!شما چه روز هایی ابوعلی سینا هستید ؟بابت تمام زحماتتون بسیار سپاسگزارم .

جواب : من که فکر نمی کنم خصوصاً گروه B به این زودی ها پر شود. الان فعلاً 5 نفر در گروه A ثبت نام کرده اند و در گروه B هنوز کسی ثبت نام نکرده است. نگران نباش.

8- برای همه ی شما آرزوی سعادت و سربلندی را دارم.

موحد نژاد