پیام شماره 28 (جمعه 21 تیرماه 1398)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 28 (جمعه 21 تیرماه 1398)

 

1- سلام، ان شاء الله ایام به کامتان باشد.

2- تا 3 ساعت دیگر فرصت ثبت نام در همایش آشنایی با رشته های دانشگاهی  و انتخاب رشته به پایان می رسد. بچه ها وقت زیادی برای ثبت نام به شما دادم و با توجه به این که باید وارد پروسه ی برنامه ریزی برای برگزاری آن شوم و آمار شرکت کنندگان باید کاملاً معلوم باشد. متاسفانه ، از فردا صبح، بخش ثبت نام در این بخش بسته خواهد شد و هیچ ثبت نام جدیدی امکان پذیر نخواهد بود.

3- تمام عزیزانی که در برنامه ی همایش ثبت نام کرده اند، حتماً لازم است پیام شماره 29 را که روز دوشنبه 24 تیرماه بعد از ساعت 9 بعدازظهر منتشر می شود را مطالعه کنند.

4- هنوز هم می توانید تا روز دوشنبه 24 تیرماه سوالات خود را برایم بفرستید وان شاء الله در پیام شماره 29 پاسخ آن ها را دریافت کنید.

5- پاسخگویی به سوالات به پایان می رسد ولی پیام های من تا پایان زمان انتخاب رشته ی کنکور سراسری ادامه خواهند داشت.

6- پیام شماره 29 روز دوشنبه 24 تیرماه 1398 بعد از ساعت 9 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 :

اول ميخواستم بابت تمام زحماتتون ازتون تشكر كنم و بگم كه شما چقدر انسان شريف و دوست داشتني هستين و من چقدر از ته دلم شمارو دوست دارم و براتون احترام قائلم

دوم اينكه من راجب نتيجه كنكورم هيچي نميدونم و خواستم طبق كليد چك كنم اما نميدونم چرا كلا يادم نمياد كه چه گزينه اي زدم(فكر ميكنم خوب دادم به خصوص اختصاصي ها اما حدس و گمان من كه به درد نميخورد)

سوم اينكه از قلمچي ازم خواستن برم مصاحبه واسه كار ويراستاري علمي و من رفتم و قرار است كه فردا سركار بروم البته فقط براي تابستان و دو روز در هفته و ٥ ساعت

خوشحالم كه قرار است از قبل از اينكه حتي تولد١٨ سالگي ام بشود كار كنم و مستقل باشم

اما يه چيزي يه پولي خلاصه به من ميدن بابت اينكار البته اندك

اما راستش من به حلال بودن اين پول شك دارم چون همه ميگويند كه قلمچي توش تقلب كاري و تبليغ دروغ و اينا داره و راستش اين حلال بودن براي من يك خط قرمز است.

حالا اگر من اين پول را ببرم و براي كودكان شيرخوارگاه شير خشك و پوشك بخرم اشكالي دارد؟(از قبل كنكورم نذر كرده بودم اگر اوني ك ميخوام بشه اينكارو بكنم)

جواب : سلام بر دختر خوب و آگاهم. با تمامی بخش های پیامت موافقم. بخصوص بخش های حذف شده!

رفتن به قلم چی اگر فقط برای تابستان باشد اشکالی ندارد. اما بعداً تمام تمرکز خودت را به دروس دانشگاهی معطوف کن. کار شما پیشرفت در عرصه های علوم پزشکی است و نه معلمی.

اگر فردی با فریب مردم در آمد کسب کند پولش حرام است. در قلم چی اگر دانش آموزی از شما سوالی درباره ی ثبت نام در برنامه ای بپرسد و شما به خاطر دستوراتی که از قلم چی و یا مشاورین ارشد آن گرفته ای به دروغ به بچه بگویی که بله ثبت نام شما در فلان برنامه برایت مفید است (در صورتی که خودت می دانی که نیست) پولش حرام است و پول حرام را نمی شود نذر امامزاده کرد! آدم مردم را گول بزند و بدبخت کند که شکم مردم دیگری را سیر کند!

اما اگر به قلم چی بروی و صادقانه و بر اساس خیر و صلاح بچه ها عمل کنی و به خاطر ماندن در آن جا دروغ نگویی پولش حلال حلال است. نیازی هم نیست که ما تحقیق کنیم ببینیم آیا همه ی پول های تجمع یافته در بنیاد قلم چی حلال است یا حرام.

علت این که من با هیچ گروهی کار نمی کنم همین است. چون باید برای منافع دیگران، از بد و خوب آن ها حمایت کنم. به همین دلیل فعلاً یک مشاور منزوی هستم!!!

راجع به سایر مطالبی که گفته بودی، من حواسم به همه ی این مسایل هست. بزودی مشکلات با همت ما و شما برطرف خواهند شد. گریزی از بروز تغییرات نیست.

سوال شماره 2 :

ببخشید توی جوابا دیدم به یک نفر گفتید "کنکور سال آینده تماماً بر اساس کتاب های نظام جدید برگزار می شود"

ولی من توی سایت سنجش دیدم که اعلام کردن برای آخرین بار تو سال 99 کنکور دو سواله خواهد بود

آیا من اشتباه متوجه شدم ؟؟

یعنی سال بعد فقط یه سوال برای نظام جدید طرح میشه ؟اگه اینطوره فرد نظام قدیمی باید کتابای نظام جدید و بخونه؟

ببخشید طولانی شد ممنون از زحماتتون.

جواب : دختر خوبم نظر شما کاملاً درست است. سازمان سنجش در تاریخ 26 اسفندماه 1397 در هفدهمین جلسه ی شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوبه قبلی  را نقض کرده و قرار شده است که کنکور سال 1399 نیز بر اساس دو سیستم نظام جدید و نظام قدیم برگزار گردد.

سوال شماره 3 :

الف)من امسال دوباره میخوام کنکور بدم. میخوام ترازمو به 7000برسونم تا از قبول شدنم مطمئن بشم.چون یه بار سر کلاسمون گفتید کسی که 7000حتما پزشکی قبول میشه.ترازمو نوشتم باید چه قدر بخونم تا به 7000برسه؟ اصلا میشه؟ طی چند ماه بهش میرسم؟ امسال حتماً باید قبول بشم چون خانوادم گفتند امسال دیگه تمام تلاشتو بکن تا به چیزی که دوست داری برسی و گرنه دیگه نمیشه.چون امسال خیلی رو من تاثیر منفی گذاشت هم اخلاقم خیلی بد شد هم از خدا خیلی دور شدم.من عاشق هدفمم و هیچ وقت نمیخوام حسرتشو بخورم میخواستم بگم از کی باید شروع کنم و شما نمیتونید از مرداد مشاورم باشید؟ من ثبت‌نام کردم ولی بهتره از مرداد شروع بشه مشاوره شهریور یکم دیر نیست؟چون ممکنه خودم بخوام بخونم دوباره پیشرفت نکنم و ول کنم. کلاسای اختصاصی همکه میخوام برم از اخرای هفته دیگه شروع میشه ومیخوام از شنبه شروع کنم.به نظرتون زود نیست و زده نمیشم؟

ب)این سوال از اول سال سوال منو و دوستام بوده که چرا ما ها که اصلا به خاطر پول دنبال این رشته نمیریم و واقعا دوستش داریم بهش نمیرسیم ولی بعضیا که فقط به خاطر پول و مادیات دنبالش میرن بهش میرسن و خیلی از ما هم کمترمیخونن و هوششون هم خیلی بیشتر از ما هست.من آرزوم اینه که یه روزی پزشک بشم و به مردمی که توانایی مالی ندارند کمک کنم و در مطبم بنویسم پرداخت ویزیت الزامی نمیباشد. اما انگار این چیزا فقط به آرزو و رویا ختم میشه و خدا خودش میخواد راس جامعه رو تو دستای این ادما بذاره.من اول سال خیلی میخوندم ولی از آذر دیدم نتیجه نگرفتم و پیشرفت نمی کنم برای همین ساعت مطالعم خیلی کمتر شد.بعضی روزا دوساعت.ولی قبلش خیلی میخوندم.

جواب : (بچه ها من با این دختر خانم خوب تلفنی صحبت کردم و قرار شد مشاوره اش زودتر شروع شود)

الف : نگران نباش به هدفت خواهی رسید.

ب : حالا که اینا رو خواندم حس خیلی بهتری نسبت به شما پیدا کردم و ان شاء الله با کمک هم، شما هم پزشکی موفق خواهی بود و زیر حرفت هم نزنی که گفتی از بعضی ها ویزیت نمی گیری ها! رویاهایت با اراده و تلاش و هدایت صحیح محقق خواهد شد. ان شاء الله

سوال شماره 4 :

اگر مقدور هست ، بیزحمت پکیج انتخاب رشته من رو از پکیج 1 ( 680000 ت ) به پکیج 3 تبدیل کنید ( پکیج 3 شامل حضور در همایش معرفی رشته های دانشگاهی . دانش آموز به همراه یکی از اولیا . هزینه : 280000 ت)

ممنون از تمام زحماتی که برای ما کشیدید .

جواب : دختر خوبم،  دستور شما اجرا شد. موفق باشی.

سوال شماره 5 : سلام. درمورد کنکور چیزی نمیگم جز اینکه سوالات سخت نبودند و به قول خودمان ذهنم سوالات آسان را آدم حساب نمیکند. امیدوارم دور از انتظار نشده باشد.

خیلی از بچه ها از مشاورها تشکر میکنند. اما  من میخواهم از شما تشکر کنم نه به خاطر راهنمایی ها و کنار ما بودنتان؛ شما

 الف :  واقعی حرف میزدید و وقتی میگفتید میشود، یعنی واقعا میشود (بقیه اش به خود آدم بستگی دارد) گاهی هم میگفتید نمیشود که این باعث میشد به شما اعتماد کنیم.

ب :  طرز تفکرمان را تغییر دادید و من به شخصه از شما یاد گرفتم با مغزم صحبت کنم.

ما اوایل سال توجهی به کلاس مشاوره نداشتیم امیدوارم شاگردان امسالتان از اول کلاستان را جدی بگیرند (اگرچه میدانم وقتی اول سال است خیلییی چیزها را بچه ها نمیدانند و این یک چرخه است و شما ناظر آن!)

جواب : دختر عزیزم، از این که مرا مورد لطف خود قرار داده اید بسیار ممنونم.

من هم امیدوارم بچه ها از همان اول مشاوره ها را جدی بگیرند. باز هم از شما تشکر می کنم.

سوال شماره 6 : سلام خسته نباشيد ببخشيد مزاحمتون شدم گفته بوديد كنكور تربيت بدني درس خوندن نميخواد يعني لازم نيست هيچي بخونم ؟

جواب : گفته اند امتحان عملی است. پس به نظرم لازم نیست چیزی بخوانید. فقط می خواهند بدانند به لحاظ جسمانی به درد این رشته می خورید یا نه.

سوال شماره 7 : سلام اقای موحد اول میخواستم تشکر کنم ازتون شما تنها مشاوری بودید که عمیقا دوسش داشتم و بچه ها میدیدن که چطوری با ذوق دوست داشتم سر کلاساتون بشینم.... خیلی دلم براتون تنگ شده ولی خوشحالم که تو همایش انتخاب رشته شرکت کردم و میتونم بازم ببینمتون....

سوالم اینه که اگه بخوام سال بعد بمونم به نظر شما با چیزایی که از شما یاد گرفتم امسال مبتونم بدونِ مشاور موفق شم؟ من امساال در حد انتظار خودم کنکورو خوب ندادم با اینکه واقعا کار کرده بودم ولی نمیخوام واسه سال بعد یه هزینه دیگه به خانوادم تحمیل کنم....

سوال بعدیم اینه که میشه اگه خواستم بمونم از مهر شروع کنم؟ من از نظر جسمی روحی جدا خستم و حتی هنوز بین دوراهیم که بمونم یا نمونم ، اگرم بخوام اینکارو کنم و بمونم فعلا دو سه ماهی استراحت مبخوام.

جواب : از لطف شما بسیار سپاسگزارم. من هم دلم برای همه ی شما تنگ شده است. در ضمن چون به همایش می آیی، با توجه به توضیحات متفاوت من نسبت به سایرین در ارتباط با رشته ها، احتمال زیادی دارد که راضی شوی، همین امسال در رشته هایی که به شما معرفی می کنم تحصیل کنی و از شر دوباره کنکور دادن خلاص شوی.

در هر حال اگر می خواهی بدون مشاور خودت را برای کنکور سال آینده آماده کنی لازم است :

الف : از اول شهریور درس خواندن را شروع کنی و روزانه حداقل 10 ساعت درس بخوانی. چاره ای نیست. می دانم خسته ای ولی اگر بخواهی بر اساس سیستم های معمول جلو بروی دیرتر از اول شهریور نمی توانی برنامه هایت را آغاز کنی.

ب : در آزمون های قلم چی ثبت نام کنی تا بتوانی موقعیت علمی خودت را در مقایسه با دیگر داوطلبان بسنجی.

ج : اگر در یک یا دو درس خیلی ضعیف هستی، در کلاس های درسی آن ها ثبت نام کنی تا هم از ایزوله شدن در خانه جلوگیری شود و هم در آن درس ها پیشرفت کنی.

د : لازم است هر یک تا دو ماه یکبار شرایط درسی شما توسط یک مشاور آگاه بررسی شود تا اگر خدای نکرده شرایط مناسب نبود به شما اطلاع داده شود.

سوال شماره 8 : من اصلا دوست نداشتم كه كنكور اسون باشه ولي بود!!! چون به شدت ميترسيدم بلاي سنجش اخر سرم بياد و با درصداي خوب رتبه افتضاحي نصيبم بشه!

بعد از كنكور مثله يك ادمي بودم كه خراب كرده ولي در حقيقت فقط اين حس رو داشتم و بعد چك كردن فيزيك كه جواب هام يادم بود ٨١ درصد فيزيك زده بودم

به نظر شما براي درصداي خوب و در حدود ٧٠ يا ٨٠ چه رتبه اي در كنكور امسال در انتظار خواهد بود؟

به نظر شما رتبه ها مثله سنجش اخر خواهد بود؟ چون من همش كابوس سنجش اخر رو دارم.

جواب : به نظر من رتبه ات باید خیلی خوب شود. اگر همه اش بین 70 تا 80 باشد حتی با فرض 10 درصد آسان تر بودن کنکور که خیلی کم سابقه است، رتبه ی شما بین 800 تا 1200 می شود. از درصد هایت 10 درصد کم کن و برو در سایت قلم چی رتبه ات ببین چند می شود؟

سوال شماره 9 : من وقتی داشتم کارت ورود به جلسه ام رو کپی میگرفتم یه چیزایی درمورد سوابق تحصیلی دیدم اما بهش توجه نکردم میخواستم ببینم شما میدونید در مورد چی بودن(البته من تو طی سال که اعلام کردن رفتم و سوابقم رو تایید کردم )

و سوال دیگه اینکه توی جلسه میگفتن که داخل دفترچه سوال قسمت بالا رو پرکنید من برای دفترچه عمومیم پرکردم ولی امضا نه ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

جواب : مشکلی پیش نمی آید.

سوال شماره 10 : من نظام جدید هستم

توی برگه ثبت نام معدل نهایی دیپلم رو زده بودن صفر. این مشکلی نیست؟

جواب : نه مشکلی نیست. چون هنوز معدل نهایی دیپلم شما به دست آن ها نرسیده بوده صفر درج شده است. از بچه های دیگر هم بپرس ببین برای آن ها صفر بوده است یا نه. اگر نبود دوباره برای من پیام بگذار.

سوال شماره 11 : سلام ۳۰ درصد نهایی را اگر بخواهند تاثیر بدهند چقدر تاثیرگذار است؟یعنی رتبه را چقدر تغییر میدهد؟و آیا تاثیر مثبت است یا قطعی؟

جواب : تاثیر معدل مثبت است. این که چقدر تاثیر می گذارد هم به نمرات امتحان نهایی شما ربط دارد و هم به درصد های کنکور. اگر درصد های کنکور پایین باشد و نمرات امتحان نهایی بالا تاثیر خیلی خوبی روی رتبه ی شما می گذارد. مثلاً اگر قرار بوده 10000 شود ممکن است آن را به 6000 تبدیل کند. اما اگر هم نمرات کنکور شما بالا بوده و هم امتحان نهایی خوب باشد تاثیر محدود تر می شود و مثلاً رتبه ی 2000 شما را به 1700 تبدیل می کند. اگر هم امتحان نهایی را خوب نداده باشی که اصلاً تاثیری در کنکور شما نخواهد داشت.

سوال شماره 12 : با سلام با توجه به اینکه نمره تراز هر درس باید ضربدر ضریب شود. اگر ضریب زیست 4 شیمی 3 و فیزیک و ریاضی 2 باشد، آیا درست است که ضریب ادبیات 2 دینی 1/5و عربی و زبان 1 در نظر گرفته شود؟

جواب : نه درست نیست. وقتی شما ضرایب مستقیم دروس اختصاصی را اعمال می کنی (یعنی زیست را 4 و ... می گیری) باید ضرایب دروس عمومی را تقسیم بر 3 کنی. بنابراین ضریب ادبیات 1/33 ، ضریب دینی 1  ، ضریب زبان و عربی 0/66 خواهند بود.

سوال شماره 13 : با سلام با احتساب ضریب 4500 برای نمره نهایی و 10500 برای درصد کنکور 98 توانسته ام تراز نهایی هر درس را محاسبه نموده و در ضریب آن ضرب کرده و تراز نهایی را بدست آوردم. چگونه این تراز را به رتبه نهایی تبدیل کنم؟

جواب : هرگز نمی توان تراز دقیق کنکور را بدون داشتن کلیه نمرات داوطلبان محاسبه کرد. اما می توان با استفاده از درصد های بدست آمده و به صورت تقریبی بر اساس رویدادهای کنکور 97 تراز و رتبه ی تقریبی را تخمین زد. بنابراین اگر درصد هایت را فرستاده بودی شاید برایت یک تخمین تقریبی قابل قبول می ردم.

سوال شماره 14 : سلام اقاي موحد نژاد اول ميخواستم از تماااام كمك هاي درست و صادقانه و هوشمندانه شما تشكر كنم.

واقعا ارامشي كه ميدادين خيلي با ارزش بود ممنونم.و اينكه سطح كنكور رو چطور ديدين؟

به نظر من خيلي هم اسون نبود و از اينكه ميشنوم همه ميگن خيلييي اسون بود و تو سايت قلمچي درصدهاشون رو ميگذارن به شدتتت استرس گرفتم.

ميشه شما بگين سطح كنكور چطور بود؟

جواب : من هم از اعتماد شما به خودم از شما تشکر می کنم.

سال پیش هم هر کی می رفت توی سایت قلم چی و درصد های بچه ها را می دید استرس می گرفت! پس این موضوع اختصاص به امسال ندارد. بعضی از بچه ها جهت روانی کردن دیگران درصدهای بالایی را اعلام می کنند!!! و برخی نیز راست می گویند.

از نظر من کنکور تا حدودی از کنکور سال پیش آسان تر بود. اما حداکثر 10 درصد. پس اگر 10 درصد از درصد های هر درس را کم کنی و به سایت قلم چی بدهی (کنکور 97) شاید بتوانی حدود بد بینانه ای از رتبه ات را بدست آوری..(خودم می دانم ریاضی سخت بوده و نباید 10 درصد از آن کم کرد اما خوب بعضی از درس ها هم بیشتر از 10 درصد آسان تر بوده اند، به هر حال گفتم بدبینانه)

سوال شماره 15 : یه سوال داشتم این که برای کنکور زبان اختصاصی تا چه رتبه ای می شه شهر های بزرگ مثل تهران و اصفهان و شیراز قبول شد ؟

من شنیدم ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران تا رتبه صدو خورده ای و قبول می کنه ... درسته ؟ و ایا رتبه ای دانشگاه اصفهان قبول می کنه برا این رشته با دانشگاه تهران چه قدر فرق داره ؟ به نظرتون اگه نتونستم رشته های پیراپزشکی قبول شم برم رشته های زبان خوبه ؟؟

جواب : برای دانشگاه تهران رتبه باید حدود 100 باشد اما برای دانشگاه اصفهان حدود 1000 و برای دانشگاه علامه طباطبایی تهران (شبانه) رتبه حدود 700 و برای ئانشگاه الزهرا (س) (شبانه) رتبه 1400 پس لازم نیست به اصفهان و شیراز فکر کنی.

امیدوارم پیراپزشکی قبول شوی ولی اگر نشد، رشته ی زبان هم اگر واقعاً به آن علاقه داشته باشی خوب است.

سوال شماره 16 : همکار گرامی،پدر دانش آموز شما هستم.با اصول صحیح و دقیق در مقیاس 10.000 تراز فرزندم را بدست آورده ام.(6320)

(چون شش درس از هشت درس نمره 20 دارد،بنابراین تا حدود زیادی کار محاسبه راحت بود)

چگونه می توانم رتبه را به صورت تقریبی بدست بیاورم؟مچکرم

جواب : با عرض سلام حضور ولی محترم و گرانقدر.

بدست آوردن رتبه ی تفریبی داوطلب به روش زیر امکان پذیر است :

الف : دانش آموز باید درصد های بدست آمده در کنکور را بعد از بررسی جواب ها بدست آورد.

ب : باید درجه ی سختی آزمون سال 1398 را به نسبت آزمون 1397 بدست آورد. (یعنی احتمالاً در هر درس چند درصد نمرات بالاتر یا پایین تر از سال پیش خواهد بود.

ج : این درصد های تصحیح شده مستقیماً با کنکور سال 1397 مقایسه کرد و رتبه ی تفریبی را بدست آورد.

د : در مورد دختر شما با توجه به 6 نمره ی 20 ،  اگر رتبه ی ایشان بهتر از 500 بود نمرات ایشان تاصیر چندانی بر روی رتبه ی نهایی نخواهد داشت اما اگر رتبه حدود 2000 بود تاثیر قابل توجه شده و به رتبه به حدود 1400 کاهش می یابد. (به دلیل در دست نبودن نمرات کلیه ی داوطلبان شرکت کننده در کنکور، در هیچ بخشی محاسبه ی تراز واقعی داوطلب امکان پذیر نیست و بنابراین تخمین رتبه با درصد ها و عملیات تجربی انجام می پذیرد).

سوال شماره 17 : انتخاب رشته ارشد     لطفا براي سراسري وزارت علوم مزاحمتون ميشم؟

ورودي ٩٤ كنكور سراسري بوعلي مشاورم بودم

جواب : دختر خوبم من انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد را انجام می دهم. اما نه به صورت تخصصی. فقط برای فامیل!!! آن هم با بدبختی!!! مثلاً همین امروز برای کارشناسی ارشد عمران انتخاب رشته کردم.

بنابراین پیشنهاد می کنم به سراغ یک مشاور تخصصی کارشناسی ارشد بروی.

سوال شماره 18 : شما براى انسانى ها انتخاب رشته ميكنيد؟ اگر انجام نمى دهيد به نظر شما دكتر يعقوبى خوب هست براى اين كار ؟

جواب : مشکل ما برای انتخاب رشته ی انسانی ها نبود زمان کافی است. در هر حال هر مشاوری که متخصص رشته ی انسانی باشد برای انتخاب رشته مناسب است.

البته من روش انتخاب رشته و رتبه ی رشته ها را در اختیار شما قرار خواهم داد. اما انتخاب رشته ی مستقیم انجام نمی دهم.

سوال شماره 19 : میخواستم ببینم ثبت نامم انجام شده است یا نه ؟

جواب : بله فاطمه خانم ، ثبت نام شما انجام شده است.

سوال شماره 20 : اگه دو نفر درصداشون و سطحشون تو کنکور یکی باشه اما یکی منطقه ۱ باشه یکیم منطقه ۳ چه قدر تفاوت رتبشونه ؟ منطقه ۳ بودن چه قدر به نفع طرفه؟

جواب : فرض کنید میانگین درصد هر دوی شما 55 درصد باشد. در این حالت رتبه ی شما 3000 می شود و با آن مثلاً در علوم آزمایشگاهی دانشگاه شهید بهشتی قبول می شوید و در هیچ یک از سه رشته پزشکی و دندان و داروسازی شانسی ندارید. اما دوستتان که مثلاً در شهر طالقان زندگی می کند و منطقه ی 3 است. رتبه اش 2000 می شود و با توجه به این که ظرفیت بیشتری برای رشته ها در اختیار این گروه است (چون جمعیت منطقه 3 ای ها بیشتر از منطقه 1 ای هاست) در داروسازی دانشگاه علوم پزشکی البرز (کرج) قبول می شود!

سوال شماره 21 : من فکر میکنم رتبه ی کنکورم رتبه ی دلخواهم نمیشه و رشته ی دلخواهم رو در دانشگاه دولتی در تهران قبول نمیشوم. اولش اصلا نمیتونستم به موندن پشت کنکور فکر کنم ولی یک هفته مونده به کنکور وقتی دیدم تمام کارهایی که حس میکردم وضعیتم بهتر میشه رو انجام دادم اما به میزانی که به رتبه ی مورد هدفم برسم وضعیتم خوب نشد . و حاضر شدم یک سال پشت کنکور بمونم. با خودم گفتم اگر قرار باشد که خدا توفیق ۲۰ تا ۳۰ سال کار کردن را بهم بدهد بهتر است در رشته ی دلخواهم باشد و نه اجبار. البته این تصمیم که قبل از کنکور بود حس میکنم به کنکور امسالم کمی لطمه وارد کرد . سر کنکور کف ذهنم میگفت سال بعد ... سعی کردم به این ذهنیت توجه نکنم و تا حدودی توانستم روی این حس غلبه کنم اما این حس باعث شد نتونم تمام قدرتم رو متمرکز کنم. میترسم سال بعد هم این بلا و مشکلات دیگری( که اگر بگویم پیام خیلی طولانی میشود ) سرم نیاید.

من چند تا راه رو انتخاب کردم و اینکه کدوم راه رو انتخاب و اجرا کنم بستگی به نتیجه کنکور و یه سری موارد دیگه داره. البته باز هم نمیدونم چیکار کنم و کدوم رو انتخاب کنم چون میترسم بازم اشتباه های ریزی انجام بدم که نتیجه ام باز عالی نشود. دوست داشتم نظر شما رو هم بدونم اما اونموقع که نتایج میاد دیگه نمیشه ازتون توی سایت سوال بپرسم . همایشتون رو هم ثبت نام کردم اما تصور میکنم اون روز هم نمیشه بدلیل شلوغ بودن باهاتون صحبت کنم.

میتونم راه های انتخابی ام رو در پیام بعد با جزئیات بگم ولی چون پیام بعد آخرین پیام است میترسم با پاسخ شما سوالات دیگری هم برای شما یا من پیش بیاید و برخی قسمت صحبت ها بی نتیجه بماند.

در پایان بخاطر همه زحماتتان مچکرم. ممنون بخاطر همه ی سنگ تمام هایی که برایمان گذاشتید.

اشکال نداره گاهی اوقات بیام مدرسه و راهنماییم کنید؟

امسال شما چه روزی به مدرسه ما می ایید؟

جواب : به نظر من پشت کنکور ماندن برای یک هدف والا و مهم، برای دختری جوان مثل شما هیچ اشکالی ندارد. فقط باید ببیند آمادگی دارد تا برای نتیجه گیری در کنکور سال بعد از خودش به صورت جدی مایه بگذارد.

در همایش که بیایی ممکن است من اهداف دیگری را هم مطرح کنم که مورد توجه شما قرار بگیرد و شما احساس کنی که امسال هم می توانی وارد دانشگاه شوی و به جاهای خوبی هم برسی.

در ضمن روزهای دوشنبه از ساعت 11/30 تا 16 من در مدرسه هستم و در طول سال در این ساعات آمادگی دارم تا به سوالات شما پاسخ دهم.

سوال شماره 22 : اولش می خواستم از شما تشکر کنم بابت اینکه تو این یه سال همراهمون بودید و تو هر زمینه ای راهنمایی مون کردید واقعا ممنونم

یه سوال داشتم، به نظر شما دانشگاه آزاد تهران بیشتر ارزش داره برای رفتن یا دولتی شهرستان؟میشه بفرمایید هزینه دانشگاه آزاد(نه پردیس خودگردان) برای رشته های پزشکی و دندان و داروسازی چقدر هست؟

جواب : به نظر من در سه رشته ی پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه آزاد تهران به دانشگاه های معمولی شهرستان ها ارجح است (فقط به شیراز و اصفهان و مشهد و تبریز ارجحیت ندارد)

شهریه دانشگاه آزاد برای رشته ی پزشکی حدوداً ترمی 8 میلیون تومان یعنی سالانه 16 میلیون تومان خواهد بود.

7- برای همگی شما آرزوی سلامت و سعادت را دارم.

موحد نژاد