پیام شماره 26 (پنجشنبه 13 تیرماه سال 1398)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 26 (پنجشنبه 13 تیرماه 1398)

 

1- سلام، انسانی ها و ریاضی ها، زندگی زیبا می شود. وای دیگه از امشب کسی نمی گه چرا نمی ری سر درست؟ چرا داری تلویزیون نگاه می کنی؟ چرا گوشی موبایلت دستته، چرا داری چرت می زنی؟ چرا صبح ساعت 5 بیدار نمی شی درس بخونی؟ فردا صبح که از خواب بلند می شی باورت نمی شه که دیگه کاری نداری! وای چه ...

2- تجربی ها بند بالایی را که می خوانید حالی به حالی نشوید. کار شما تا فردا ساعت 12 و 10 دقیقه ادامه دارد. شما باید جدی و قاطع و کوبنده در جلسه ی آزمون حاضر شده و تا آخرین لحظه با تمرکز کامل از تمام توان خود استفاده کنید.

3- بررسی آزمون گروه ریاضی امروز نشان می دهد که ادبیات و عربی سوالات نرمال و متوسطی داشته ولی در دینی و زبان سوالات بالاتر از متوسط بوده اند (ولی سخت نبوده اند). درس ریاضی سوالاتش متوسط بوده و فیزیک و شیمی سوالات نسبتاً آسانی داشته اند.

4- لازم است خودتان، سطح آزمون و نوع سوالات کنکور ریاضی را در هر درس بررسی کنید، تا با حس عمیق تری نسبت به سوالات امتحانی در کنکور فردا شرکت نمایید.. فقط از این سوالات هرگز از خودتان امتحان نگیرید. (یادتان باشد مغز شما در حال آماده کردن خود برای بهترین فردای عمرتان است، بنابراین الان موتورهایش را روی دور کند گذاشته تا فردا پرواز کند).

5- بچه های گروه تجربی احتمال دارد سطح امتحان شیمی شما بالاتر باشد، بنابراین فکر نکنید که چون سوالات گروه ریاضی در این درس آسان بوده، حتماً برای شما نیز آسان خواهد بود.(سال پیش نیز سوالات ریاضی ها آسان تر بود). اما لازم است هم برای سختی آزمون برنامه داشته باشید و هم آسانی آن و هم متوسط بودن آن. دیدم که یکی از بچه های رشته ی ریاضی بعد از کنکور می گفت که اینقدر سوالات آسان بود که هل شده بودم کدام را بزنم!!! این یعنی برای آسان بودن آزمون برنامه نداشته است.

در هر حال بچه های گروه تجربی نباید با اطمینان خیال کنند که آزمون آن ها هم آسان خواهد بود. ممکن است چون جمعیت تجربی ها خیلی زیاد است اتفاقاً آزمون آن ها سخت باشد. پس برای هر حالتی آماده باشید.

6- داوطلب گروه تجربی ام، آماده هستی، سناریوهایت مرتب است؟ تمرکز کن، فردا روز توست روزی که بهترین نتیجه را در آن خواهی گرفت.

7- سناریو : آهای من دارم می رم کنکور بدم ، اگر یک ماه هم زحمت کشیده بودم ، الان می رفتم امتحانم را له کنم. حالا یکساااااااااااال زحمت کشیدم ، زجر کشیدم، من فردا مثل شیر نخواهم بود. اژدهایی با درایت و متفکر خواهم بود و کنکور را خواهم بلعید.

من دارم می آیم، نه صندلی شکسته می شناسم، نه پشت سری پچ پچو ، نه گرما، نه سرما ، نه کولر، نه بخاری ، نه آفتاب ، نه کم خوابیدن، نه زیاد خوابیدن، نه کنار در افتادن، نه پچ پچ های ممتححین مزاحم، نه گیر دادن ممتحن به عکس روی کارتم، نه پاره شدن پاسخ نامه ، نه سخت بودن سوالات، نه آسان بودن سوالات، نه کنار در نشستن، من را وسط حیاط حوزه یا سردیوار حوزه هم بنشانید من بهترین امتحان عمرم را خواهم داد. من می دانم که فردا بیشترین تمرکز را در جلسه خواهم داشت و از همه ی اطلاعاتم استفاده خواهم کرد. من از تمام قوای ذهنی ام بهره خواهم برد.

8- سیناپس های مغزیم، می دانم صدای من را می شنوید، می دانم که از همین الان در حال آماده سازی خود برای آزمون فردا هستید. به شما یادآوری می کنم، فردا از ساعت 8 صبح تا 12 و 10 دقیقه به تمام نیروهای الکتریکی و ارتباطات بین سلولی اتان نیاز دارم.

9- ایا زمان بندی هر درس را معلوم کرده اید؟ ترتیب پاسخگویی به سوالات را چطور؟

10- بچه ها ، نقش خدا را نادیده نگیرید. حتی آدم هایی که خودشان خیال می کنند بی دین هستند! اگر دعا کنند خداوند به آن ها کمک خواهد کرد. لطفاً هم دعا کنید، هم صدقه بدهید. دلم می خواهد همه چیز تمام به جلسه بروید. همه ی این توصیه ها و 70 نکته ها به خاطر این است که بیخودی برای خودتان استرس درست نکنید.

11- من نمی دانم، آدم ها این همه امتحان در طول دو ماه گذشته داده اند که شبیه کنکور بوده است. پس چرا بعضی از آن ها از کنکور می ترسند؟!!!!!

12- من به شما قول می دهم فردا بهترین روز شما باشد. فقط یادتان باشد که جزوه ی 70 نکته ی ضروری برای کنکور را بخوانید.

13- یادتان نرود سناریوی سوالات سخت را آماده کنید. وقتی آزمون آسان است ، امتحان بیشتر جنبه ی علم سنجی دارد. اما اگر آزمون سخت باشد، دارای دو بعد علمی و روانی می شود. شما می توانید با ایجاد سناریوهای مناسب برنده ی هر دوبعد آن باشید و از همیشه، تراز بهتری بگیرید. (گفتم تراز، نه درصد) . من باشم دعا می کنم آزمون سخت باشد، شما چی؟!

14- راستی اگر آزمون آسان بود از هول حلیم در دیگ نیافتید. مواظب جشن زودهنگام مغزتان باشید. مواظب باشید آنقدر تندتند به سوالات پاسخ ندهید که با بی دقتی به بسیاری از سوالات جواب غلط بدهید.

15- از اینکه افتخار کمک به شما را در طول آماده سازی شما برای شرکت در کنکور سراسری را داشتم، بسیار خوشحالم. (این پیام خداحافظی نیست ها، پاسخ به سوالات تا 10 روز دیگر ادامه خواهد داشت!)

16- آگهی پذیرش داوطلب فارغ التحصیل برای مشاوره ی خصوصی با من جهت شرکت در کنکور سراسری سال 1399در روز شنبه 15 تیرماه بعد از ساعت 8 بعدازظهر بر روی همین سایت قرار خواهد گرفت.

17- پیام شماره 27 (ویژه ی چند حرف حساب) ان شاء الله روز دوشنبه 17 تیرماه 1398 بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

18- بخش ارایه ی پیام ها و پاسخگویی به سوالات شما ان شاء الله تا روز دوشنبه 24 تیرماه 1398 فعال خواهد بود.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 :خسته نباشید ما هم خسته نیستیم.درس خوندن من تموم شد و آماده ‌ام خفن ترین آزمون عمرم رو بدم.میخوام ازتون تشکر کنم بابت همه ی کمکایی که کردین.واقعا ممنونم.

جواب : آفرین به این اراده. آفرین به این درایت و بینش عالی. من هم افتخار می کنم که شما من را قابل دانستی و به سایت من آمدی و من را امین برای مشورت خود دانستی و به همین دلیل از شما ممنونم.

سوال شماره 2 : رشته و کنکور من تجربی هست ولی کنکور هنر هم ثبت نام کردم به علت علاقه به شرکت در این آزمون و هیچ گونه مطالعه ای در مورد دروس اختصاصی هنر انجام ندادم . با توجه به گفته های شما که نباید روز قبل از کنکور از خودمان آزمونی بگیریم و همینطور که کنکور هنر روز قبل کنکور تجربی است میخواستم بدونم من میتونم کنکور هنر را انجام دهم و این که آیا تاثیر بدی روی کنکور تجربی ام که خودم را برایش آماده کرده ام میگذارد؟(با توجه به این که کنکور هنر از ساعت ۳بعد ازظهر تا ۶ و ۷ روز پنجشنبه است)

جواب : البته فکر می کنم جواب این سوال دیر به دست شما برسد. اما از نظر من شرکت در آزمون هنر ضروری نیست. اما می توانی برای بررسی جو جلسه ی امتحانی و بررسی وضعیت سوالات دروس عمومی و بیشتر جهت تفریح و کسب اطلاع از چگونگی برگزاری کنکور در این آزمون شرکت کنی.

سوال شماره 3 : سلام استاد ببخشید اگه کسی شرکت در دانشگاه آزاد رو تا حالا رد کرده باشه میتونه درستش کنه واسه تجربی؟ یعنی میشه ویرایش کرد؟

جواب : اصلاً تا حالا از هیچ داوطلبی سوال نشده که آیا می خواهی در دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنی یا نه!!! بنابراین همه ی دانش آموزانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند می توانند در انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد هم شرکت داشته باشند. پس اصلاً نگران نباش.

سوال شماره 4 :

الف : این اخرین پیامیه که بهتووون میدم

ب : میخواستم بپرسم میشه عمومی رو نقصانی رفت ینی هر درس یک ربع و باقی زمان رو ب درسی که داد که میدونم میتونم سوالای بیشتری رو حل کنم

ج : تو اختصاصی با زمان بندی ریاضی 45 دقیقه، زیست 40 دقیقه،فیزیک 45 و شیمی 40 دقیقه امتحان بدم؟قبلا این زمان بندی رو بارها امتحان کردم.

د : اولین سنجش من فکر کنم تقریبا 5، 6 سوال بیشتر نتونستم حل کنم که تقریبا 15 دقیقه از وقتم که باقی مونده زمان ریاضی بود فقط با سوالات بازی میکردم، آخرم دو تا سوال رو از سر کلافگی زدم چون 15 دقیقه همش با سوالات بیخود ور میرفتم

اگر باز این شرایط پیش بیاد که من ی تعداد سوال رو حل کنم و نتونم بیشتر چیزی حل کنم ولی زمان اون درس باقی مونده، میتونم ازون درس رد شم ولی زمانش رو نگه دارم، با زمان بندی عادی برم تا آخر سوالات و نهایتا باز برگردم سر ریاضی ببینم چیز بیشتری میتونم یا نه، اگه نشد باقی زمانش رو ب درس دیگه بدم؟نمیدونم تونستم خوب بگم چی تو ذهنمه یا نه

ه : مممنووون کاش بدونید چقدر اینکه آدم هر ساعتی میتونه بیاد اینجا و دغدغه هاشو بگه و کمک بخواد چقدر آرامش داره.

جواب :

الف : چرا این آخرین سوال شما باشد. این سایت تا روز 24 تیر بذای سوال و جواب فعال است. اگر باز هم سوال داشتی خوشحال می شوم اگر جواب آن را بلد باشم به شما کمک کنم.

ب : بله، اگر قبلاً امتحان کرده ای هیچ اشکالی ندارد.

ج : اگر به سوالات زمین شناسی جواب نمی دهی هنوز پنج دقیقه وقت اضافی داری! جمع زمان دروس اختصاصی 175 دقیقه است. در ضورتی که جمع زمانی شما 170 دقیقه است. به هر حال این زمان بندی اگر قرار است 5 دقیقه به زمین شناسی بدهی کاملاً مناسب است و اگر نمی خواهی زمین شناسی بزنی 5 دقیقه به یکی از دروس (مثلاً زیست شناسی یا شیمی اضافه کن).

د : منظورت را فهمیدم. اشکالی ندارد.

ه : من هم از شما ممنونم. کاش بدونید که شما ها چفدر برای من مهم و عزیز هستید.

سوال شماره 5 : من از طرفی خوشحالم که داره تموم میشه و بالاخره نتیجه از طرفی نگرانننننممممم

میتونم امشب ارامبخش بخورم ؟

و اینکه یعنی واقعا رتبم ی چیزی تو مایه رتبه هام میشهههه؟؟؟

جواب : اگر آرام بخشی است که فبلاً بارها خورده شده اشکالی ندارد وگرنه نخورید. آرام بخش برای چی می خواهی. اصلاً شب خوابیدی خوابیدی، نخوابیدی هم نخوابیدی!

الان مغزت دارد به هیپوتالاموست پیام می دهد که هیپوتالاخان یالا زود باش هورمون آزاد کننده ی کورتیکوتروپین را ترشح کن و یه پیک موتوری بگیر و آن را برای هیپوفیز بفرست. هیپوفی خان هم به محض دریافت این هورمون آزاد کننده به سرعت هورمون آدرنوکورتیکوتروپین را توی قابلمه بار می ذاره و آن را داخل خون خالی می کنه. آدرنوکورتیکوتروپین ها همین الان دارند روی غده ی فوق کلیوی سرکار علیه اثر می گذارند و غلظت پلاسمایی کورتیزول شما را افزایش می دهند. به همین دلیل ان شاء الله فردا بهترین امتحان خود را در یک سال اخیر خواهی داد.

تمرکز کن، برای سختی یا سادگی سوالات آمادگی داشته باش. به خدا توکل کن. رتبه ی دو یا یک رقمی را نخواه، ولی آن را بگیر!!! (یعنی چکار داری رتبه ات چند می شود بهترین امتحانت را بده، عالی خواهد شد، عالی)

خدایا دختر خوب ما را به بهترین نتیجه ی تاریخ امتحاناتش برسان – از طرف موحد نژآد

سوال شماره 6 : سلام آقای موحد نژاد . لطفا دعا کنید برامون

جواب : خدایا برای دختر خوبمان شرایطی را فراهم کن که بهترین آزمون عمرش را بدهد. خدایا عواملی را فراهم آور که به مژده، مژده دهیم موفقیت بزرگش را – از طرف موحد نژاد

سوال شماره 7 : سلام. سوالات ریاضی ها آسان بود . حالا ما چی کار کنیم ؟این طوری که اصلا به درد نمیخوره . واقعا این رقابت استاندارد هست ؟!

جواب : نگران نباش آزمون در این حالت هم تا حدود زیادی استاندارد است. شاید سازمان سنجش نقشه کشیده که سوالات شما آسان تر از نظام قدیمی ها باشد تا شما سود ببرید!!! اگر سوالات شما هم آسان بود، با قدرت به همه ی آن هایی که می توانید پاسخ دهید. ولی الزامی به آسانی سوالات گروه تجربی نیست. پس به هوای آزمون آسان به جلسه نروید.

سوال شماره 8 : من امروز از یکی از دوستای انسانیم شنیدم که حوزه ازمونو پنج شش دیقه دیر تر شروع کرده و سر همون ساعت قبلی گرفته

من خیلی استرس گرفتم اگه اینطوری شه من وقت کم میارممممم. چون من تو عمومیا چون بیشترشو بلدم سر همون تایم میزنم. البته فقط ایشون نبود چند نفر از ریاضیام میگفتن

اگه اینطوری شد چیکار کنیم؟

جواب : قبلاً هم گفته بودیم که در برخی از حوزه ها این اتفاق رخ می دهد. قرار شد حتی اگر 10 تا 15 دقیقه از وقت شما به هر دلیلی به هدر رفت نگران نباشید. در هر حال چون این اتفاق خیلی شیوع ندارد شما کار طبیعی خودتان را بکنید. فقط جواب سوالات درس آخر عمومی و اختصاصی را حتماً دانه به دانه در پاسخ نامه وارد کنید.

سوال شماره 9 : سلام. امشب اگه فقط لغات زبان یا ادبیات بخونیم اشکال داره؟

جواب : اگر دوره می کنی اشکال ندارد. اما اگر می خواهی تازه آن ها یاد بگیری لازم نیست.

سوال شماره 10 : سلام من الان سوالای ریاضی رو دیدم و خیلی وسوسه شدم که همرو حل کنم.بکنم ایا؟

مال ما هم یعنی همین شکلیاس؟

جواب : نه، می توانی تفریحی به چندتا دونه سوال جواب بدی ولی از خودت امتحان نگیر. از مغزت زیادی کار نکش بگذار مغزت جهت آزمون فردا آماده باشد. یادت باشد فردا تمرکز کنی و حداکثر توان ذهنیت را بکار بگیری. در ضمن معلوم نیست آزمون گروه تجربی آسان باشد، برای همه ی حالت ها آماده باش.

19- از خداوند بزرگ می خواهم، فردا را سکوی پرتاب شما به سوی آینده ای درخشان و پربار قرار دهد. ان شاءالله، ان شاء الله، ان شاءالله

موحد نژاد