پیام شماره 25 (چهارشنبه 12 تیرماه 1398)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 25 (چهارشنبه 12 تیرماه 1398)

 

1- سلام، ریاضی ها ، انسانی ها ، خسته نباشید. اگر هم خسته هستید فردا بعد از کنکور خوبتان خستگی اتان در خواهد رفت. تجربی ها، شما هم خسته نباشید. شما هم بعد از کنکور خوبتان خستگی اتان در می رود.

2- ریاضی ها و انسانی ها خوش به حالتان، حتی اگر در کنکور کمی هم خرابکاری کنید، باز هم رتبه ی خوبی می گیرید.

3- ببینم قیافه ات را ؟ جدی هستی ؟ سناریوهات مرتب است؟ تمرکز کرده ای که فردا مثل شیر، کنکورت را یک لقمه ی چپ کنی؟

4- سناریو : آهای من دارم می رم کنکور بدم ، اگر یک ماه هم زحمت کشیده بودم ، الان می رفتم امتحانم را له کنم. حالا یکساااااااااااال زحمت کشیدم ، زجر کشیدم، من فردا مثل شیر نخواهم بود. اژدهایی با درایت و متفکر خواهم بود و کنکور را خواهم بلعید.

من دارم می آیم، نه صندلی شکسته می شناسم، نه پشت سری پچ پچو ، نه گرما، نه سرما ، نه کولر، نه بخاری ، نه آفتاب ، نه کم خوابیدن، نه زیاد خوابیدن، نه کنار در افتادن، نه پچ پچ های ممتححین مزاحم، نه گیر دادن ممتحن به عکس روی کارتم، نه پاره شدن پاسخ نامه ، نه سخت بودن سوالات، نه آسان بودن سوالات، نه کنار در نشستن، من را وسط حیاط حوزه یا سردیوار حوزه هم بنشانید من بهترین امتحان عمرم را خواهم داد. من می دانم که فردا بیشترین تمرکز را در جلسه خواهم داشت و از همه ی اطلاعاتم استفاده خواهم کرد. من از تمام قوای ذهنی ام بهره خواهم برد.


5- سیناپس های مغزیم، می دانم صدای من را می شنوید، می دانم که از همین الان در حال آماده سازی خود برای آزمون فردا هستید. به شما یادآوری می کنم، فردا از ساعت 8 صبح تا 12 و 10 دقیقه (انسانی ها از ساعت 8 صبح تا ساعت 12) به تمام نیروهای الکتریکی و ارتباطات بین سلولی اتان نیاز دارم.

6- ایا زمان بندی هر درس را معلوم کرده اید؟ ترتیب پاسخگویی به سوالات را چطور؟

7- بچه ها ، نقش خدا را نادیده نگیرید. حتی آدم هایی که خودشان خیال می کنند بی دین هستند! اگر دعا کنند خداوند به آن ها کمک خواهد کرد. لطفاً هم دعا کنید، هم صدقه بدهید. دلم می خواهد همه چیز تمام به جلسه بروید. همه ی این توصیه ها و 70 نکته ها به خاطر این است که بیخودی برای خودتان استرس درست نکنید.

8- من نمی دانم، آدم ها این همه امتحان در طول دو ماه گذشته داده اند که شبیه کنکور بوده است. پس چرا بعضی از آن ها از کنکور می ترسند؟!!!!!

9- من به شما قول می دهم فردا بهترین روز شما باشد. فقط یادتان باشد که جزوه ی 70 نکته ی ضروری برای کنکور را بخوانید.

10- یادتان نرود سناریوی سوالات سخت را آماده کنید. وقتی آزمون آسان است ، امتحان بیشتر جنبه ی علم سنجی دارد. اما اگر آزمون سخت باشد، دارای دو بعد علمی و روانی می شود. شما می توانید با ایجاد سناریوهای مناسب برنده ی هر دوبعد آن باشید و از همیشه، تراز بهتری بگیرید. (گفتم تراز، نه درصد) . من باشم دعا می کنم آزمون سخت باشد، شما چی؟!

11- راستی اگر آزمون آسان بود از هول حلیم در دیگ نیافتید. مواظب جشن زودهنگام مغزتان باشید. مواظب باشید آنقدر تندتند به سوالات پاسخ ندهید که با بی دقتی به بسیاری از سوالات جواب غلط بدهید.

12- آگهی پذیرش داوطلب فارغ التحصیل برای مشاوره ی خصوصی با من جهت شرکت در کنکور سراسری سال 1399در روز شنبه 15 تیرماه بعد از ساعت 8 بعدازظهر بر روی همین سایت قرار خواهد گرفت.

13- پیام ویژه ی شماره 26 (ویژه ی داوطلبان گروه تجربی) ان شاء الله فردا 13 تیرماه بعد از ساعت 6 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

14- بخش ارایه ی پیام ها و پاسخگویی به سوالات شما ان شاء الله تا روز دوشنبه 24 تیرماه 1398 فعال خواهد بود.

 

پاسخگویی به سوالات

 

سوال شماره 1 : درصدای کنکور ۹۷ داخل:

ادبیات: 61عربی: 61دینی: 73زبان: 53زمین: 15ریاضی: 30زیست : 40فیزیک: 40شیمی: 33

میشه رتبه حدودی منطقه یکمو بگید؟

ریاضیم خیلی بد بود ۹ تا انتخاب کردم زدم که بشه سی درصد

امیدوارم بتونم تو کنکورم اینکارو کنم....

بعد یه سوال دیگه؛ میکروبیولوژی یه سری دانشگااه ازاد تو تهران با سوابق تحصیلی ثبت نام دارن به نظرتون انجامش بدیم؟ البته باید تا شهریور صبر کنیم تا معدل نهایی بیاد ولی درکل خواستم بدونم خوبه یا نه؟

جواب : تخمین رتبه حدود 8000 است. (البته کمی از درصدهای شما را کم کردم).

آفرین کاری که در ریاضی کرده ای کاملاً درست بوده است.

ثبت نام در این رشته ضرری ندارد. پس اگر دوست داری انجامش بده و برای احتیاط بگذار باشد. اما شما شانس دانشگاه دولتی و یا رشته های بهتر را در دانشگاه آزاد داری.

سوال شماره 2 :

الف : ببخشید شما یک پیام بنده را جواب ندادید.من دوباره میپرسم.شاید نیامده باشه براتون.من گفتم امروز ۹۶ داخل رو دادم و سناریوی من در درس ریاضی (با اینکه درصد ۷۰ ۸۰ ندارم..و همان حدود ۳۰ ۴۰ هستم) این است که از همان سئوال اول سئوال هارا میخوانم و سر سئوالی که بفهمم درش دچار مشکلم و از پسش برنمیام صبر نمیکنم و اونایی که فک میکنم شاید بشه براشون کاری کرد رو علامت میزنم و سئوال هایی که برام اوکی هستن رو حل میکنم.برای فیزیک و شیمی هم همین است منتها این دو را من از آخر شروع میکنم...

اگر هم انشاالله کنکور سخت بود همین سناریو رو اجرا خواهم کرد ولی با این تفاوت که سئوال های پاسخ داده شده کاهش خواهد یافت...

به نظر شما این سناریو خوب است؟؟

ب : دوم اینکه تعداد افراد سهمیه ی ۵ درصد امسال چند نفر است؟

چون سهمیه ۵ درصدی ها بین خودشون رقابت میکنن ظاهرا

جواب :

الف : بله، این روش اشکالی ندارد.

ب : من نمی دانم چند نفر هستند. بعد از توزیع کارنامه ها معلوم می شود. این که می گویی 5 درصدی ها بین خودشان رقابت می کنند درست است، اما یک اضافه سهمیه ای هم از 25 درصدی ها دارند که مقدار آن فقط بعد از انتخاب رشته و در زمان توزیع رشته ها بین داوطلبان معلوم می شود. بنابراین وضعیت قبولی در این سهمیه ها دارای تلورانس زیادی بوده و خیلی دقیق قابل محاسبه نیست. اگر من هم محاسبه ای انجام می دهم بر اساس رویدادهای رخ داده در پارسال این کار را می کنم.

سوال شماره 3 :

الف : کنکور هنر رو ثبت نام کردم فقط به خاطر شرایط ازمون و عمومی ها . به نظرتون سر جلسه عمومی رو حل کنم یا خیر.

ب : اینکه میگن عمومی و شیمی و فیزیک تجربی تقریبا شبیهه ریاضی ها میشه، آیا باید سوالاشو حل کنیم پنج شنبه با لازم نیست ؟

ج : این چند روزه خیلی بی حوصله شدم روزی ۵_۶ ساعت بیشتر درس نمیخونم ! خیلی اعتماد به نفسم کم شده . قبلا تو تخمین رتبه قلمچی همش ۵ هزار میشدم و راضی نبودم الانم ک اینطوری درس میخونم خیلی نتیجم بدتر خواهد شد. نمیدونم چیکار کنم . اصلا حوصله درس خوندن رو ندارم.

د: به مانتوی جلوباز در کنکور گیر میدن ؟

ه : اینکه تو پیراپزشکی تا چه رتبه ای میشه کلان شهر هارو قبول شد ؟ ممنون.

جواب :

الف : لازم نیست حل کنی بیشتر سوالات را بررسی کن و اوضاع و احوال و جو جلسه ی امتحان را مورد بررسی و ارزیابی قرار بده.

ب : لازم نیست حل کنید، چون سوالات که عین هم نیست. شما باید به تیپ طراحی سوالات توجه کنید و آمادگی ذهنی و روانی لازم را برای برخورد با امتحان بوجود آورید.

ج : معلوم نیست نتیجه ات بدتر شود. ولی امروز و فردا صبح نکات حفظی درس ها را مرور کن.

د : بله، به احتمال قوی

ه : پیراپزشکی ها تعداد زیادی رشته هستند. اگر منظور شما پرستاری و هوشبری و اتاق عمل باشد در حدود 6500 الی 7000 البته در شهرهای بزرگ

سوال شماره 4 : سلام استاد خسته نباشین...میخواستم که بپرسم برای روز کنکور میتونیم گوشیمون رو ببریم یا اگه کیف ببریم جایی هست که بتونیم کیفامونو اونجا بزاریم؟..چون تلفن لازمه میپرسم...ممنون بابت تموم صحبت ها و نصیحت هاتون استاد...برامون دعا کنید.

جواب : نه کیف ببرید و نه گوشی. در بسیاری از حوزه ها جایی برای دریافت وسایل شما ندارند.

من از همین جا برای شما و همه ی دانش آموزان عزیزم دعا می کنم که فردا بهترین امتحان ماه های اخیر خود را بدهند.

سوال شماره 5 : من يه سناريو براي زيست و شيمي اماده كردم كه خلاصه ش رو براتون مي نويسم ممنون ميشم نظرتونو بفرماييد

اول با زيست شروع ميكنم ٤٥ بهش وقت ميدم فصل ٧ دوازدهم حذفه هيچي شمارشي ها رو هم اول جواب نميدم

مباحثي كه تسلط خوبي دارم فصل هاي قلب ، عصبي ، حواس ، حركت ، رفتارشناسي ، ٩يازدهم و ترجمه دوازدهم هست

فصل هايي كه هميشه خيلي غلط ميزدم هم مثل ايمني و هورمون و گياهي دوازدهم هست كه اگه ازمون سخت بود نبايد خيلي روشون حساب كنم

براي شيمي اول بهش ٣٠ وقت ميدم بعد تو دور برگشت ١٠ دقيقه(سومين درس)

اول خوندني ها رو ميزنم اما بين اونا هم اول كار خودمو با سوالات گروه عاملي و تعداد پيوند و بخش پليمري درگير نميكنم چون در اين بخش كندم و بين مسائل هم با استوكيومتري بعد الكتروشيمي و مسائل انتالپي ( چون محاسبه ش برام وقت گيره) بعد اسيدوباز رو ميزنم

مسائل سرعت و محلول هم اگر اسون باشه و وقت بيارم ميزنم چون خيلي تسلط ندارم.

جواب : سناریوی خیلی خوبی است و آفرین که سناریو آماده کرده ای. اما آیا این سناریو را حداقل یک بار آزمایش کرده ای؟ اگر نکردی الان انجامش بده.

سوال شماره 6 : ببخشید من توی ثبت نام کنکور بخش دانشگاه امنیت اطلاعات رو انتخاب کردم ولی تو کارت همچین گزینه ای نبود

میخواستم بدونم اون هم جزو رشته های خاص اعلام میشه و باید دوباره ثبت نام کنم یا بعدا تو انتخاب رشته اصلی ثبت نام کنم.

جواب : بعد از کنکور باید حواست به سایت سنجش باشد. بعد از گذشت دو تا سه هفته از کنکور، اطلاعیه ای برای حضور شما در مصاحبه منتشر خواهد شد.

سوال شماره 7 : برای اینکه رشته روزنانه نگاری در تهران قبول شویم چه رتبه ای نیاز داریم (برای کسی که رشته اش تجربیه)

جواب : کسی که رشته اش تجربی است نمی تواند داوطلب رشته ی روزنامه نگاری شود. مگر از طریف رشته ها و دانشگاه هایی که با سوابق تحصیلی دانشجو می گیرند. بنابراین رتبه ای نمی توان برایش متصور بود.

سوال شماره 8 :

الف : شما که درمورد سناریو گفتین من تو قرابت قوی تر از بقیه هستم برای همین آزمون دیروز ادبیات رو با قرابت شروع کردم و نتیجه خوب داد اگه فردا هم همینکارو رو کنم مشکلی نیست؟ اخه همش میترسم نکنه فردا جواب نده.

ب : بعد یه سوال دیگه اینکه فردا میتونیم با خودمون کیف ببریم چون خوراکی و وسیله هامون هست اگه نه با چی ببریم.

جواب :

الف : اگر در قرابت ها کند نیستی فردا هم همین کار را بکن. ان شاء الله مشکلی پیش نمی آید.

ب : داخل یک کیسه ی پلاستیکی بگذار و ببر. البته در بعضی از حوزه ها ایرادی نمی گیرند که شما کیف ببرید ولی در هر حال سلیقه ای برخورد می شود.

سوال شماره 9 : از متن کتاب فیزیک حدود چند تا سوال میاد و ممکنه تو این بخش اذیت گنن؟

جواب : از الان نمی توان تشخیص داد که جند سوال از متن کتاب می آید. آزمون گروه ریاضی تا حدودی برای شما این موضوع را روشن خواهد کرد. در این بخش اذیتی لازم نیست بکنند. معمولاً بچه ها سوالاتی که بر مبنای تصاویر و نمودارهای کتاب درسی طراحی می شوند را نمی توانند جواب دهند!!!!! پس اصلاً آن ها دنبال اذیت کردن در این بخش نخواهند بود.

سوال شماره 10: امتحان جامعی که امروز گرفتم درصد ادبیاتم خیلی اومده پایین ۱۶درصد در حالی که خیلی بیشتر خونده بودم

عربی هم همینطور شد ؟

چیکار کنم نکنه کنکورم همینطور شه

میشه امروز چند بار از خودم آزمون عمومی بگیرم ؟

جواب : اگر کنکور 97 را از خودت گرفته ای این درصد ها عادی است. اما اگر بر طبق بنامه کنکور 86 بوده است. لازم است امروز دوتا امتحان تکی از ادبیات و عربی بدهی و مروری سریع هم بر آن ها داشته باشی.

سوال شماره 11 : سلام . وقت به خیر . دوشنبه آزمون۹۶داخل و امروز(چهارشنبه)۹۶خارج زدم

درصدام اینه.

داخل

ادبیات۷۸٪عربی۶۸٪دینی ۸۰٪زبان۷۳٪ریاضی۸۲٪زیست۶۶٪فیزیک۸۴٪شیمی۷۶٪

خارج

ادبیات ۱۰۰٪عربی۷۴٪دینی۶۴٪زبان۹۴٪ریاضی۷۶٪زیست۷۲٪فیزیک۸۷٪شیمی۷۲٪

می تونم امیدوار باشم کنکور مثل اینها بشه نتیجه اش و مثل سنجش نباشه ؟؟

اخه من سوالات اینها رو بهتر از سنجش می زنم

جواب : این دو آزمون سخت ترین آزمون ها در میان آزمون های دور دنیا بوده اند و شما آن ها را عالی امتحان داده ای. صد آفرین. به این می گویند رسیدن به اوج قدرت در بهترین زمان . براساس جزوه ی 70 نکته ضروری عمل کن و آماده ی هر نوع امتحانی باش. چه سخت و چه آسان.

سوال شماره 12 : سلام استاد اگه کسی سهمیه داشته باشه هنوز هم وقت هست که بخواد اقدام کنه اخه تازه این موضوع رو فهمیده و اینکه سهمیه داوطلب بسیج چیه؟

جواب : سهمیه ی بسیج فقط در دانشگاه آزاد اعتبار دارد، اما اگر شامل سهمیه ی 5 درصدی و یا 25 درصدی هستید لازم است بعد از ویرایش اطلاعات این بخش (از طریق سایت سنجش) سریعاً برای تکمیل مدارک به واحدهای ذی ربط مراجعه نمایید و موضوع را قطعی کنید.

14- از خداوند بزرگ می خواهم، فردا را سکوی پرتاب شما به سوی آینده ای درخشان و پربار قرار دهد. ان شاءالله، ان شاء الله، ان شاءالله

موحد نژاد