پیام شماره 22 (شنبه 8 تیرماه 1398)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 22 (شنبه 8 تیرماه 1398)

 

1- سلام، خسته نباشید.

2- امروز برای مدرسه های خودم 55 مسئله ی شیمی را انتخاب کرده و فرستاده ام تا در کانال های ارتباطی با شما فرار گیرد.

3- این 55 سوال را مورد بررسی قرار دهید و مراقب باشید که ممکن است تعدادی مسئله با این ساختارها در کنکور به شما داده شود. (البته حتمی نیست ولی به عنوان یک حدس و با توجه به این که فقط 55 سوال است و بررسی آن وقت کمی می گیرد ارزشش را دارد).

4- راستی از آن 500 تست زیست شناسی که برایتان ارسال کردم استفاده کردید؟ این تست ها جدیدترین تست های ممکن قلم چی و گزینه ی 2 بودند.

5- پیام شماره 23 ان شاء الله روز دوشنبه 10 تیرماه 1398 بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : ببخشید من در پیام قبلی که درصد هایم فرستاده بودم رتبه من را در حدود ۱۳۰۰ تخمین زدید.رتبه یهمیه است بله؟ ان وقت با ان رتبه شانس قبولی دارو را در تهران دارم؟

واینکه معدل سال به کار می اید یا نه؟

جواب : با این رتبه می توانید داروسازی زنجان و یا داروسازی پردیس خودگردان شهید بهشتی و یا داروسازی آزاد تهران قبول شوید. تلاش کنید با قدرت این رتبه را بدست آورید.

اگر نمرات شما بالای 19/5 باشد، بله به کار می آید.

سوال شماره 2 : سلام.لطفا برای مواد شریف با وجود سهمیه ی ۵ درصد میانگین درصد های اختصاصی و میانگین عمومی را بگویید.آیا این رشته در مقطع کارشناسی گرایش دارد؟اگر دارد چه گرایش هایی؟

جواب : به رتبه ای در حدود 2500 نیاز دارید. که به طور متوسط 60 درصد عمومی و 40 درصد اختصاصی لازم دارد. در مقطع کارشناسی با روش تولید فلزات ، روش شکل دادن به فلزات و اندکی با ساخت سرامیک آشنا خواهید شد. به هر زمینه ای از این ها که علاقه داشته باشید می توانید بیشتر مطالعات خود را بر روی آن متمرکز کنید و بعداً در آن زمینه مشغول به کار شوید.

سوال شماره 3 : من 3يا 4مرداد ماه كنكور عملي تربيت بدني ميخوام شركت كنم أما 15تير ماه وقت عمل بيني دارم

ميخواستم بدونم كه اين كنكور تربيت بدني در چه حديه يعني من بعد از ١٨روز كه از عملم گذشته ميتونم شركت كنم يا اونقدري سخت هست كه امكانش نيست با اون وضع برم ؟؟يعني فقط از نظر جسمي بررسي ميكنن يا بايد حتما ورزش هاي سنگين انجام بدم و امكانش نيست برم ؟؟

جواب : قکر نمی کنم بعد از 18 روز برای آزمون عملی مشکلی داشته باشید. این آزمون خیلی هم دشوار نیست.

سوال شماره 4 : استاد متاسفانه توی این دو هفته آخر خیلی فشار زیاد شده من که به رتبه زیر 1000 فکر میکردم و خیلی امید وانرژی داشتم همش با حرف های مادر و پدرم فکرهای منفی به سراغم میآید برای مثال که سنجش این دفعه 4000 (در تخمین رتبه)بود...گفتن که اینجوری زیر 1000 میشی یا نمیگی بقیه چی میگن...اگه قبول نشی ....و یه عالمه حرف دیگه:(.....نمیدونم چیکار کنم اولا این حرفا تاثیری نداشت ولی خب الانم مطمئنم که خدا پشتمه و انشالله سراسری تهران قبولم ولی اینکه این حرفا زدهه میشه گاهی اوقات بدبین میشم به توانایی هام:(

جواب : تخمین رتبه ی سنجش ملاک نیست، بلکه رتبه ی شما در سهمیه ی منطقه 1 ملاک است. در هر حال همین که به خدا توکل کرده اید بسیار خوب است و اگر تا روز آخر تلاش کنید، ان شاء الله سربلند خواهید شد.

سوال شماره 5 :

الف : نتیجه ی سنجش آخرم بد شده ، آیا این نتیجه را باید جدی بگیرم؟

ب : سوالی که در مورد زیست دارم این که آیا سوالات کنکور به این شکل هست که اگر کسی مطلبی رو بالاتر از سطح کتاب بلد باشه در پاسخگویی به مشکل برخوره ؟آخه ما یک سری چیزاها رو بالاتر از کتاب و یا درست ترش رو می دونیم اما معلممون میگه طراحان کنکور به این موضوع توجه دارند و تستی نمیدن که اگر کسی بیشتر بدونه اشتباه بزنه .اما مثلا در همین سنجش آخری من ۲ سوال به خاطر همین موضوع غلط و نزده داشتم

ج : سوال دوم این که امکان دارد که درسی در کنکور به آسانی شیمی و فیزیک سنجش باشد؟برای من زیادی آسان یا زیادی سخت بودن سوالات اصلا خوب نیست

د : درصدهایم این بود

ادبیات ۳۳عربی۸۴دینی۷۸زبان۹۴ریاضی۴۴زیست۶۴فیزیک۸۲شیمی ۸۹

شیمی و فیزیکش واقعا ساده بود اما من خیلی ساده گرفتم و خطا کردم و انگاری که اگر خیلی ساده باشد مغزم کمی خاموش و راحت طلب می شود !

جواب :

الف : اصلاً نتیجه ی آزمون 31 سنجش را جدی نگیر. اصلاً و اصلاً. اگر کسی در آزمون های مختلف نتایج خوبی دارد، یکبار بد نتیجه گرفتن را باید به حساب روز خوب و بد خود بگذارد. ولی باید بسیار جدی روزهای آینده را سپری کنی. مواظب باش گول یک نتیجه ضعیف را نخوری.

ب : معمولاً بهتر است زیست شناسی را کاملاً در سطح کتاب بلد باشید و هیچ چیزی خارج از کتاب در سوالات کنکور وجود نخواهد داشت و بیشتر بلد بودن زیست شناسی هیچ کمکی به بهتر پاسخ دادن به سوالات آن نخواهد کرد. در ضمن 500 سوال زیست شناسی برای مدرسه فرستاده ام حتماً آن ها را بررسی کنید.

ج : بله امکان دارد و شما باید برای آزمون آسان ، متوسط و سخت سناریوهای مختلفی را تدوین کنی. اگر برنامه ی مشخص برای هر یک از این حالات داشته باشی دجار مشکل نخواهی شد.

د : این درصد ها خیلی خوب است فقط نفهمیدم مربوط به کدام آزمون است. لازم است هر روز از خودت آزمون ریاضی بگیری و زیست شناسی را یکبار دیگر مرور کنی. تا روز آخر جدی و سخت کوش باش و مطمئن باش نتیجه ات خوب می شود. به شما قول می دهم.

سوال شماره 6 : اقای موحد من کنکور داخلی 96 و زدم ،روز سه شنبه اگه 96 خارج و بزنم مشکلی پیش نمیاد؟ حواسم نبود که شما 96 و گذاشتین اخر ،فکر کردم سال 97 و برای روزهای اخر گذاشتین .

کنکور 96 داخل

ادبیات عمومی 34 عربی 52 دینی 45 ریاضی 33 اقتصاد 73 ادبیات تخصصی 27 عربی تخصصی 33 تاریخ و جغرافی 6 جامعه 51 فلسفه و منطق 20 روان شناسی 83

جواب : امتحانی که داده ای رتبه ای در حدود 1700 را نمایش می دهد. سعی کن ادبیات تخصصی ات را بهتر کنی.

نه، اگر روز سه شنبه 96 خارج را بزنی مشکلی پیش نمی آید.

سوال شماره 7 : سلام وقت مشاوره حضوری اگر امکان داشته باشه میخواستم

جواب : (ایشان از شاگردان مدارس من نیست) هادی عزیز، من الان برنامه ی مشاوره ی فردی ندارم. هر سوالی داری همین امروز یا فردا برایم ارسال کن و ان شاء الله روز دوشنبه در پیام شماره 23 جواب آن را به شما خواهم داد.

سوال شماره 8 :

الف : سلام.ببخشید من با یکی حرف زدم به من گفت اگر سهمیه ی ۵ درصد داری باید باز بری استعلام ‌کنی چون سازمان سنجش برای بعضی هارو اثر نمیده.من واقعا استرس گرفتم

خوب من خودم اون شرایط رو داشتم و نمیدونم چرا سازمان سنجش نباید اثر بده..بهش هم همینو گفتم ولی گفت باید بری استعلام‌کنی..آیا حرفش درست بوده؟

ب : یک چیز دیگه آقای موحد من روزی یک پایه رو دارم دوره میکنم.مثلا فرمول های فیزیک دهم بعلاوه ی آزمون جامع از فیزیک دهم و بقیا ی دروس به صورت مطالعه ی سریع.

این کار خوبه؟وقتی کل پایه ها در ۳ روز تمام شد حالا دیگر فقط هی مرور کلی بعلاوه ی آزمون در ۳ /۲ روز پایانی..

ج : سوم اینکه من تاریخ این کنکور ها رو جابه جا کردم برای خودم دلیلش هم وجود کلاس های جمعبندی بود..

سعی کردم از هیچ‌کنکوری جا نمونم و به همون روش خودتون ۳ روز یکبار کنکور بدم.

ولی با این حال فکر کنم از کنکور ۹۶ داخل جا میمونم..

خیلی مشکل پیش میاد؟؟

جواب :

الف : در کارت ورود به جلسه ی امتحان که فردا دریافت می کنی، سهمیه ی نوع سهمیه ی شما درج شده است. اگر دیدی سهمیه ات اشتباه است براساس دستور العمل سازمان سنجش که در زیر برایت آورده ام عمل کن و خیالت راحت باشد.

كليه داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه‌هاي بنياد شهيد و امور ايثارگران، رزمندگان ستاد كل نيروهاي مسلح، وزارت جهاد كشاورزي و رزمنده داوطلب بسيجي و همچنين همسر و فرزندان آنان جهت اعلام مغايرت و تكميل اطلاعات مربوط به سهميه حداكثر تا تاریخ 98/04/14 منحصراً به قسمت ويرايش اطلاعات در سايت اين سازمان مراجعه و با توجه به توضيحات مندرج در سايت نسبت به اصلاح و تكميل موارد اقدام نمایند تا درصورت تاييد سهميه توسط ارگان مربوط، سهميه براي آنها اعمال گردد. در غيراينصورت با سهميه مناطق گزينش خواهند شد و هيچگونه اعتراضي قابل قبول نمي‌باشد.

ب : کار خوبی است.

ج : نه مشکلی نیست.

سوال شماره 9 : من پکیج شماره ۲ رو رزرو کرده بودم و میخوام لغو کنم.

جواب : شماره کارت ارسالی شما دریافت گردید، مبلغ ثبت نام تا 48 ساعت دیگر به حساب شما واریز خواهد شد.

بچه ها راستی اگر کسی می خواهد ثبت نام همایش و انتخاب رشته ی خودش را لغو کند. مثل همین دوستمان تا قبل از تاریخ چهارشنبه 19 تیرماه فرصت دارد تا از طریق بخش تماس با ما، شماره کارتی را که از آن مبلغ ثبت نام را واریز کرده به همراه نام و نام خانوادگی خودش را اعلام کند، تا ترتیب لغو ثبت نام و برگشت مبلغ به ایشان داده شود.

سوال شماره 10 : سلام آقای موحدنژاد

میشه در مورد اون ۸ نفر از فارغ التحصیلان توضیح بدید

ممنون

جواب : بچه های خوب من هر سال 8 دانش آموز را که در کنکور شرکت کرده و قبول نشده اند (پشت کنکوری هستند) را به صورت خصوصی مشاوره می کنم. شرایط ثبت نام در این برنامه بزودی از طریق همین سایت منتشر خواهد شد.

سوال شماره 11 : كنكور ٩٦ داخل:

ادبيات ٨٠عربي ٧٠معارف٨٤زبان ٨١رياضي ٧٢زيست ٦٤فيزيك ٧٣شيمي ٨٠

الف)نظر شما چيست؟ به نظر شما شانس قبولي رشته پزشكي در يكي از دانشگاه هاي تهران يا شهيد بهشتي يا ايران رو دارم؟

ب)براي بهتر شدن درس زيست شناسي چه كارهايي ميتونم انجام بدم؟

پ) من در ادبيات اخيرا خيلي ضعيف شده بودم كه با برنامه ازمون مطالعه دوباره به قبل برگشت ولي نميخوام توي يك هفته از دستش بدم چه كاري ميتونم براش بكنم؟

ت) من در فيزيك و رياضي بسيار قوي بودم ولي يه كم كم كاري كردم ودرصداي اونها افت كرد به نظرتون توي اين هفته ميتونم به ٨٠ برسونمشون؟

ممنون از كمك هاي شما.

جواب :

الف : اگر در زیست شناسی بالای 75 درصد باشد، حتماً قبول می شوی.

ب : باید دوباره یکبار دیگر زیست را مرور کنید. یک مجموعه ی 500 تایی تست زیست هم برای شما فرستاده ام که حاوی تست های نسبتاً دشوار و دشوار است از آن ها هم استفاده کن. پس این چند روز، روزانه 4 ساعت روی زیست شناسی کار کن.

پ : آزمون مطالعه را تا روز قبل از کنکور ادامه بده.

ت : باید هر روز یک آزمون تکی از ریاضی و فیزیک از خودت بگیری و فرمول ها و قواعد را دوره کنی. روزانه 2 ساعت ریاضی و 2 ساعت فیزیک کار کن.

خلاصه این که این روزها بشدت جدی باش.

سوال شماره 12 : سلام . من برای فیزیک که از اردیبهشت سوالات ریاضی ها را شروع کردم به زدن یک کاری کردم که حدود ۲۰درصد به درصد من اضافه کرد . من فیزیک را خوب بلد بودم ولی خیلی خطاهای مسخره ای می کردم .مثلا تبدیل واحد و ...

بعد برای خودم یک کاغذ برداشتم و به این صورت برای خودم اشتباهاتم را نوشتم.(مثلا مراقب باش آخر صورت سوال چیزی نباشه!!!) . بعد جملاتی که برای خودم نوشته بودم سر زدن سوالات یادم می آمد

امروز یک کنکور دادم و خیلی خطاهای عجیبی که از خودم توقع نداشتم در درس های مختلف انجام داده بودم . دوباره یک کاغذ برداشتم و همه خطاهای احتمالی هر درس را نوشتم

اول اینکه این کار واقعا موثر است یا من تلقین کرده ام ؟

دوم اینکه آیا مرور چند باره ی این تلنگر ها در چند روز آینده به اندازه این مدت طولانی فیزیک موثر خواهد بود یا دیر است؟

جواب : این کار یکی از اصولی ترین و راهبردی ترین کارهایی است که هر داوطلب قبل از شرکت در هر آزمونی باشد انجام دهد. م الان هم اصلاً دیر نیست و کاملاً روی نتیجه ی شما اثر گذار خواهد بود.

70 نکته ی ضروری جهت داوطلبان کنکور 98 را بخوان و بخصوص آن قسمت را که می گوید از ذهن خود همه ی توانایی اش را بخواهید. همه ی درس ها بخوبی در مغز شما موجود است. خودت هم می دانی که تقریباً همه چیز را بلدی، آرام و جدی و حرفه ای باش، عالی می شوی.

سوال شماره 13 : براي ازموناي تكي دارم از گاج و گزينه ٢ استفاده ميكنم كار درستيه؟

اما حس ميكنم گزينه ٢ كمي راحته مثلا شيمي ٨٥ و فيزيك ٩٠ زدم سر فيزيكش تقريبا اصلا بهم فشار نيومد

اما گاج كمي سخت تر بود رياضيشو ٨٦ و فيزيك ٨٣ زدم با اينكه درصدا نزيكه اما اين ٢ تا بيشتر بهم فشار اورد كه زودتر حل كنم

الان به نظرتون وضعيت اين ٣ درس چطوره با توجه به سطح ازمونا؟

جواب : بله کار درستی است. از نظر من نتایج شما روز به روز بهتر می شود. وضعیت این سه درس عالی است.

یواش یواش سناریوهای محتمل در کنکور را هم مورد بررسی قرار بده. ان شاء الله روز کنکور با توجه به ایجاد آمادگی های خاص جسمانی و روانی(که توسط سیستم دفاعی بدن شما ایجاد می گردد) بهترین امتحان ماه های اخیرت را خواهی داد. موفق باشی. صد آفرین بر شما.

سوال شماره 14 : برای قبولی در رشته روان شناسی داشنگاه تهران شبانه چه رتبه ای میخواد؟ در واقع میخوام بدونم تفاوت رتبه قبولی شبانه و روزانه چه‌قدر هست؟

جواب : سال گذشته در تهران فقط دانشگاه الزهرا (س) دانشجوی شبانه روان شناسی پذیرش می کرده است.

روزانه دانشگاه تهران : حدود 70   روزانه شهید بهشتی : حدود 180   روزانه علامه طباطبایی حدود 300 روزانه اازهرا (س) حدود 700 شبانه الزهرا (س) حدود 1100

سوال شماره 15 : من نمیرسم کل شیمی رو کامل دوره کنم میخواستم بدونم بیشتر حفظیاتشو بخونم یا مسئله حل کنم؟

جواب : اگر در مسدله قوی تر هستید روی مسدله ها کار کنید (چون زودتر جمع و جور می شوند) ولی اگر در حل مسئله ضعف دارید صد در صد بهتر است که روی حفظیات کار کنید.

سوال شماره 16 : آقای موحد نژاد امتحان جامع هایی که توی این چند روز از خودم گرفتم درصدام خیییلی اومده پایین نمیدونم چرا اینجوری شده تو اون یک ساعت و ربع عمومی نیم ساعت وقت اضافه اوردم ولی اصلا حوصلم نمی کشید برگردم جوابامو چک کنم .به تخصوصیام که میرسم، بعد زیست دیگه نمیتونم شیمی بزنم همش اعصابم خورده امروز شیمیمو گذاشتم اول بزنم بازم فرقی نکرد نمیدونم چی بخونم دینیمو هرسال پایه رو سه چار بار خوندم ولی درصدم داره همینجوری میره پایین چیکار کنم.

جواب : امروز و دوشنبه و سه شنبه روزانه 14 ساعت بنشین و همه ی درس هایت را دوره کن (امتحان هم اصلاً نگیر یا خیلی کم بگیر) و روز چهارشنبه دوباره از خودت یک آزمون جامع بگیر و بعد از آن هم روش ها و سناریوهای مختلف شرکت در کنکور را بر اساس مدل 70 نکته ی ضروری جهت شرکت کننئگان کنکور سراسری تدوین کن و با توکل به خدا امتحان بده. ان شاء الله نتیجه ات خوب می شود.

سوال شماره 17 : امروز كه كنكور ٩٦ رو از خودم گرفتم سعي كردم به حرف شما گوش كنم و با دقت بيشتري سوالارو حل كنم.اينبار از تمام وقتم استفاده كردم و با ارامش بيشتر و سرعت پايين تري ازمون دادم و درصداي دروس اختصاصيم يه چيزي حدود ١٥٪ افزايش پيدا كرد!!!

درصداي هر ٣ درس رياضي و فيزيك و شيمي هم عين هم شدن.البته همچنان بي دقتي داشتم اما كمتر شده بود

حالا سوالم اينه كه با مرور سريع رو مطالبي كه يادم رفته ايا ميشه ٢٠٪ ديگه كشيد روشون؟چون اون مطالبي كه نزدم رو يادم رفته و احساس ميكنم با يه مرور خيلي سريع برميگرده.(حساب كردم از رو مطالبي كه خونده بودم ميتونم چند درصد بزنم)

اما چيزي كه خيلي نگرانم كرد اينبار درس ديني و زبانم بودن كه ديني از ٦٠٪ به ٤٠٪ و زبان هم از ٦٠ به ٣٦٪!!!! رسيد!بايد چيكار كنم تا دوباره درست شن؟؟

جواب : آفرین که اینقدر خوب پیشرفت کرده ای، 20 درصد بیشتر شدن نتایج بعید است ولی حدود 10 درصد دیگر می توانی پیشرفت کنی. البته اگر روحیه ات خیلی خوب باشد شاید حتی 20 درصد هم رشد کردی. این پدیده گاهی در کنکور دیده می شود.

برای دینی لازم است یکبار دیگر سه کتاب را سریع مرور کنی. برای زبان هم ضمن مرور سریع لغات هر روز دو تا آزمون جامع از خودت بگیر.

سوال شماره 18 : من امروز آزمون قلم چي شركت كردم

و رتبه منطقه ١ من ٣٤٠ شد

درصدها:ادبيات ٦٩ عربي ٨٧ ديني٧٧ زبان ٨٤ رياضي٤٠ زيست٦١ فيزيك ٧٨ شيمي ٧٤

من سر اين آزمون برخلاف هميشه خيلي خيلي بيش از حد استرس گرفتم و دليلشو نميدونم من آزمونامو با زبان شروع مي كنم امروز سوالات زبان رو كه ميخوندم حس مي كردم هيچكدومو بلد نيستم (واژه و گرامر) ولي آخر آزمون كه برگشتم همه سوالات حل شد وقتي كه درس هاي اختصاصي هم شروع كردم همينطور مثلا سر رياضي همش فكر مي كردم با وجود آسون بودن دارم غلط حل مي كنم و واقعا هم همينطور بود چون ٧ سوال غلط جواب دادم ولي من توي رياضي معمولا غلطهاي زيادي ندارم(توي آزمون هاي جامع اخير معمولا ٢١ -٢٢جواب درست ٢-٣ غلط داشتم)

سر زيست هم همينطور بعضي سوالات رو دوبار و بعضي گزينه ها رو سه بار ميخوندم و كل آزمون همين شرايطو داشتم تا فيزيك چون سوالاي فيزيك برام راحتتر بود يكم به خودم مسلط شدم ولي. بعد آزمون ديدم ٥ سوال غلط حل كردم دقيقا ٥ تا از آسون ترين سوالات كه فكر ميكنم به اين دليل بود كه ميترسيدم وقت كم بياد و دقيقا سوالات خيلي آسون رو با عجله زياد حل مي كردم به نظرتون براي اين كه سر كنكور اينطوري نشم چي كار كنم؟اين آزمون قلم چي بود و من اين همه اشتباه كردم سر جلسه كنكور احتمالا استرسم خيلي بيشتره ميترسم مثل امروز بشه

يه چيز ديگه هم اين كه من معمولا تعداد غلط هام زياده اين آزمون يك سري از سوالات شك دار رو نزدم ولي تعداد غلطهام كم نشد(حدود ٣٠تا كه قبلا هم تقريبا همينقدر بود)ولي خيلي از شك دار هايي كه نزده بودم درست بود(١٩٣ تا درست داشتم و ٣٣ غلط)به نظرتون با سوالات شك دار چي كار كنم من هميشه بين دو گزينه شك دارم.

جواب : رتبه ات عالی شده است.

کار خیلی خوبی کردی که شجاعانه در این آزمون شرکت کردی. چون این آزمون نزدیک به کنکور بود، حس و حال آن شباهت بیشتری به کنکور داشته و خوشبختانه تو این حس و حال را تجربه کردی.

ببینم شما سناریوی کاملاً مشخصی برای هر درس داشتی. قرار بود دهها سناریوی مختلف در دروس مختلف برای خودت تعریف کنی. آیا برنامه ی کاملاً مدونی برای کنترل زمانی و روانی کنکور داری؟ دو آزمون جامع دیگر از خودت بگیر و این سناریوها را با دقت تمرین کن. تو به راحتی می توانی با ایجاد تمرکز ذهنی رتبه ات را به زیر 200 هم برسانی. تو سواد کافی را برای این رتبه داری. می ماند روح آرام و برنامه ریزی شده که دستمایه ی سواد شما برای بهترین نتیجه شود.

هر وقت توانستی قسم بخوری که دو گزینه از جهار گزینه صد درصد غلط هستند. حتماً بین دو گزینه ی باقیمانده یکی را بزن. این نظر من نیست بلکه نظر علم ریاضیات است.

سوال شماره 19 : سلام اقاي موحدنژاد...من هميشه سر عمومي ها وقت اضافه ميارم حدود ده دقيقه تا يك ربع و ميانگين درصدام ادبيات ٦٠ عربي ٥٦ ديني ٤٣ زبان ٧٣ هستش و با اين خيلي سرعتم بالاست...امروز كه كنكور ٩٧داخل رو دادم براي اولين بار با ساعت ازمون دادم بجاي كورنومتر و خيلي حس بدي داشتم و برعكس هميييشششه تقريبا دو سه دقيقه وقت اضافه اوردم...تو اون يه ده دقيقه يه ربع هميشه متن عربي رو با دقت ميخونم و ريدينگاي زبان رو چك ميكنم ولي باز درصدام كمه...امروز بعد ازمون دوست برام تصحيح كرد و خودم نديدم،چون خواستم دوباره ازمون بدم و نتيجرو مقايسه كنم و به طرز عجيبي درصدام خيلي عوض شد... ادبيات از ٤٣ به ٥٦ و ديني از ٢٢ به ٤٦ و زبان از ٥٣ به ٦٦ و عربي از ٤١ به ٥٨ و اختصاصيا از ٨ به ٢٠ تا ٢٥ درصد...هميشه بعد ازمون با يه رنگ ديگه سوالارو حل ميكنم و مقايسه ميكنم و اكثرا درصدام مثل ديني خيلي بالا ميشه ولي امروز اولين بار(صبح ساعت ٨) با بعد از ظهرم خيلي فرق ميكرد...با اين كه شما يه بار به من گفتيد من ازمون دهنده ي خوبي هستم و خيلي خوب ‌کنترل میکنم ...كنكورم مثل كودوم ميشه و چي كار كنم عموميا تو اين چند روز بهتر شه؟

جواب : اگر به کرونومتر عادت دارید یک ساعت ساده ی دیجیتالی (مثل ساعت من) که کرونومتر داشته باشد بخرید (شاید حدود 20 تا 30 هزار تومان باشد) و از آن در جلسه ی کنکور استفاده کنید.

در ضمن بعضی از روزها حال آدم برای آزمون دادن مناسب نیست و آدم مثل خنگ ها امتحان می دهد! بنابراین غر نزن و کارهایت را انجام بده. در ضمن یادت باشد که روز کنکور به خاطر آماده سازی بدن و ذهن شما به کمک عوامل هورمونی بیشتر بچه ها با بهترین شرایط خود کنکور خواهند داد.

پیشنهاد می کنم حتماً یک آزمون جامع دیگر از خودتان بگیرید و قبل از آن تمرکز کنید و همه ی توانایی ذهنی اتان را به کار بگیرید.

سوال شماره 20 : سلام آقای موحد نژاد من در همه آزمونهای جامعی که میزنم روی ادبیات و عربی و دینی وقت اضافه میارم و وقتی به زبان میرسم حداقل ۲۵ دقیقه وقت دارم به نظرتون میتونم برای کنکور هم روی این زمان اضافه حساب کنم؟

جواب : ممکن است سر کنکور هم برای زبان وقت اضافه بیاورید. اما نباید روی این زمان حساب باز کنید. ممکن است یکی از سه درس عمومی دشوار باشد و نگذارد که اضافه وقت به زبان برسد.

سوال شماره 21 : سلام من تمام آزمون هایی رو که در برنامه گذاشتین رو میدم و هر بارم درصدم بهتر از قبل میشد و خیلی درصدام اومده بود بالا ولی این هفته هر چند تا آزمونی که دادم یکی بد تر از اون یکی همش داره درصدام میاد پایین خیلی میترسم که تا کنکور پایین تر از این نیاد علتش چیه و چیکار باید کنم؟؟

جواب : اگر بیشتر وقت خودت را به امتحان دادن بگذرانی، این بلا سر نتایج ات خواهد آمد. دو روزی دوباره همه ی درس ها را دوره کن و بعد مجدداً از خودت آزمون جامع بگیر. بنابراین طی روزهای باقیمانده بیشتر وقت خودت را صرف مرور دروس کن.

سوال شماره 22 : من از گزینه ۲ یک عمومی در زمان ۱:۱۰ داذم

فارسی:۹۵عربی:۸۹دینی:۶۴زبان:۸۴

درصد ادبیاتم چقد قابل استناده؟(اخرین سنجش:۵۷)

و این که دینی عجیب بود و ۶ تا غلط داشتم اگه سخت بود تو کنکور ریسک کنم و همرو بزنم یا نه؟

جواب : تا حد زیادی قابل استناد است. من که گفتم داری روز به روز بهتر می شوی.

دینی کنکور معمولاً کاملاً نرمال تر از آزمون های گزینه 2 و قلم چی است ولی در هر حال اگر سخت بود وقتی بین دو گزینه شک داری و می توانی قسم بخوری که دو گزینه ی دیگر غلط هستند، این تست، صد درصد زدنی است. پس اگر تست همای شک دار دینی همگی دارای چنین شرایطی بودند، همه را بزن.

سوال شماره 23 :

الف : سلام آقای موحد،من دانش آموز سال یازدهمیم سوالم دراین موردکه من تصمیم گرفتم برای شرکت درکلاس کنکور مدرسه ام از مهر برم وخودم تابستون پایه جمع بندی کنم ازنظر شما اشکالی نداره؟

ب : اگه قرار شد تابستون خودم بخونم میشه لطفا منابعی رو معرفی کنید.

ج : اینکه برای پایه در طول سال تحصیلی همون منابع تابستون بزنم یااینکه باید منابع جدیدی بگیرم ومنبع دوم شما چه پیشنهادی دارید.

د : آیا تابستون آزمون شرکت کنم؟

باعرض پوزش اگر سوالاتم به صورت زنجیره ای وطولانی شد.

جواب : سلام به دختر خوب و جدیدمان

الف : نه اشکالی ندارد. به شرط آن که در دروس پایه اختلالات زیادی نداشته باشید.

ب : منبع اصلی کتاب درسی است. منابع تست هم می توانی برای زیست شناسی از میکروطلایی، برای فیزیک از گاج سفید، برای شیمی از نشر اگو و برای ریاضی از گاج سفید و یا آبی قلم چی استفاده کنی.

ج : بهتر است منابع جدیدی بگیری.

د : اگر مدرسه نمی آیی بهتر است در آزمون های تابستانی قلم چی شرکت کنی.

سوال شماره 24 : من امروز متوجه شدم که آبله مرغون گرفتم،قرار امروز دکتر برم بابت این موضوع خیلی نگرانم نکته ای نیست شما به من بگید که چی کار کنم؟

جواب : مشکلی نیست. ممکن است یکی دو روز تب کنید. جوش های روی بدنتان را نکنید. رهایش کنید اگر خارش داشته باشد خودش برای مغز عادی می شود. در طی دو روز آینده روزانه 8 تا 10 ساعت بخوابید و بقیه ی آن را به مرور درس هایتان اختصاص دهید.

سوال شماره 25 : من يكي از رتبه هاي زير ١٠٠٠ سنجش هستم

ديدم كه در پيغامي كه يكنفر از شما پرسيده بود كه از سهميه ٥ خود استفاده كند يا نه شما گفتيد حتما

حقيقتش من كمي ناراحت شدم از شما با وجودي كه احترام زيادي براي شما قائلم

ما در يك مملكت پر از بي عدالتي زندگي ميكنيم اما چرا ما به اين بي عدالتي ها اضافه كنيم؟

چرا كسي كه توانايي بيشتري دارد و تلاش بيشتري كرده بايد كنار كسي بنشيند كه رتبه اش ٢ برابر اوست

من خودم در شرايطي هستم كه اگر ميخواستم ميتوانستم سهميه هيئت علمي استفاده كنم(استاد تخصص پروتز دنداني در بهشتي)

اما نكردم درصورتي كه اگرميكردم راحت در پزشكي تهران بودم

شما با اين ها موافق نيستيد؟

جواب : دختر خوبم، من خودم در زمانی که کنکور داشتم، از طرف سازمان بسیج به من گفتند که بیا و از سهمیه ی 40 درصدی رزمندگان!!! که در آن موقع وجود داشت استفاده کن. حتی آمدند درب خانه و گفتند که حتماً این کار را بکن. من قبول نکردم و گفتم خودم قبول می شوم و شدم. پس با شما در این بخش اشتراک نظر دارم.

اما این تفکر من در سن 18 سالگی بود. بعداً متوجه شدم که آرمان گرایی قابل تعمیم به همه ی مردم نیست. قانون یک کشور (چه غلط و چه درست) به عده ای اجازه می دهد که از امتیازاتی استفاده کنند. در این حالت، بنده ی خدایی از یک مشاور می پرسد آیا من از این امتیاز قانونی استفاده بکنم یا نه؟ حالا یک مشاور آرمان گرا به او بگوید نه! یا بگوید اگر می خواهی حق دیگران را ضایع کنی برو و شرکت کن! اگر این آدم آرمان هایی شبیه به من نداشته باشد، حالا من او را مورد ظلم قرار داده ام!!! ما باید یاد بگیریم که حق نداریم آرمان های خود را به دیگران تحمیل کنیم. چه این طرفی باشیم و چه آن طرفی. حتی بیان آرمان هایی که دیگران را در برزخ تصمیم گیری قرار می دهد به لحاظ روان شناختی مجاز نیست.

در ضمن دختر خوب، لازم است حتماً از سهمیه ی هیدت علمی خودت استفاده کنی. چون بر خلاف سهمیه ی 5 درصدی که با کاهش شانس قبولی دیگران به شانس قبولی عده ای خاص افزوده می شود، در سهمیه ی هیدت علمی وقتی شما از مثلاً شهر اراک به تهران منتقل می شوید در این انتقال حق هیچکس ضایع نمی شود، بلکه دانشگاه شهید بهشتی اگر شما نبودید 100 دانشجوی پزشکی پذیرش می کرد، حالا که شما هستید 101 دانشجو پذیرش می کند. پس خوشبختانه تنها سهمیه ای که حق دیگران را ضایع نمی کند، سهمیه ی هیدت علمی است.

سوال شماره 26 : سلام خسته نباشيد من از ديشب به طرز وحشتناكي مريض شدم و واقعا امروز هيچي نتونستم بخونم به نظرتون چيكار كنم چون واقعا حال اينكه برم بشينم پشت ميز و درس بخونم ندارم.

جواب : لازم نیست نگران باشی امشب زود بخواب و تا ساعت 11 صبح فردا استراحت کن. بعد دوباره شروع به درس خواندن کن.

6- برای همگی شما دستیابی به اوج آرزوهایتان را آرزومندم.

موحد نژاد