پیام شماره 21 (پنجشنبه 6 تیرماه 1398)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 21 (پنجشنبه 6 تیرماه 1398)

 

1- سلام، همچنان خسته نباشید.

2- جزوه ای با عنوان 70 نکته ی ضروری برای کنکور سراسری سال 1398 را منتشر کرده ام که در اختیار بچه های مدارس خودم قرار می گیرد. اگر این جزوه را به هر دلیلی دریافت نکرده اید، فوق العاده ضروری است که متن این جزوه را که در همان منوی پیام به دانش آموزان بعد از پیام شماره 21 منتشر شده است را بارها و با دقت بخوانید.

3- باز هم همگی شما را به مطالعه ی دقیق 70 نکته ی ضروری جهت شرکت در کنکور سراسری دعوت می کنم!

4- یکبار دیگر نیز همگی شما را به مطالعه ی دقیق و نکته به نکته ی 70 نکته ی ضروری جهت شرکت در کنکور سال 1398 فرا می خوانم!!!

5- برای بچه های گروه تجربی 500 تست دشوار و نسبتاً دشوار زیست شناسی آماده کرده ام. که توسط مدارس شما در کانال قرار خواهد گرفت و می توانید به مطالعه ی آن ها بپردازید. این سوالات خصوصاً برای دانش آموزانی تهیه شده است که درصد هایی بالاتر از 50 در این درس دارند. اما اگر دوست دارید همه می توانید از آن ها استفاده کنید.

6- منبع این سوالات زیست شناسی، آزمون های قلم چی و گزینه 2 برگزار شده در طول یک سال اخیر است. البته سوالات دشوار آن دست چین شده اند.

7- اگر به این سوالات با مضرب 10 پاسخ دهید 10 آزمون زیست شناسی از آن بوجود می آید.

8- اگر وقت ندارید لازم نیست روی همه ی سوالات آن کار کنید.

9- مواظب باشید به تست های سخت زیست شناسی عادت نکنید. (یعنی خیال نکنید که همه ی تست ها سخت هستند).

10- برای درس شیمی نیز در تدارک نمونه مسئله هستم که طی یکی دو روز آینده در اختیار شما قرار می گیرد.

11- پیام شماره 22 به دلیل نزدیک شدن به کنکور روز شنبه 8 تیرماه 1398 بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام اقای موحد نژاد شما به من در پیام قبلی گفته بودید که روزی یک ازمون جامع زیست بزنم و من امروز در کنکور ۹۷ داخل به زیست دور دنیا جامع زیست ازمون پلاس رو زدم

ولی باز هم مثل دور دنیا پر غلطه و کاملا مدل سوالاش با سنجش فرق داره و درصدم خیلی پایین میشه(42) من در تحلیل زیست سنجش غلطام بیشتر بخاطر اینه که بی دقتی دارم یا متن کتاب یادم رفته ولی سر این کتاب اصلا سوالاش هم متوجه نمیشدم به نظرت چه کار کنم؟

جواب : من امروز500 سوال زیست شناسی را برای قرار گیری در کانال مدرسه برای شما می فرستم. البته این سوالات مجموعه ای از دشوارترین سوالات طراحی شده در آزمون های قلم چی و گزینه 2 در یک سال اخیر (است. آن ها را به صورت مضرب 5 بزنید. برای خودش تبدیل به 10 آزمون جامع می شود. (این سوالات مخصوص کسانی است که به دنبال درصد های بالاتر درکنکور می گردند ولی به هر حال برای همه مفید است).

سوال شماره 2 : سلام اقای موحد معدل دیپلم معدل کل هستش یا فقط کتبی نهایی؟

چواب : معدل دیپلم همان معدل کل است. معدل کتبی نهایی کاربردهای محدودی دارد.

سوال شماره 3 : درصدای کنکور ۹۷ داخل:

ادبیات: ۴۰عربی: ۸۲دینی: ۸۲زبان: ۶۷زمین: ۱۳ریاضی: ۲۳زیست: ۳۵فیزیک: ۴۰شیمی: ۴۳

اقای موحد برای ریاضی اگه بتونم ۹ درست بزنم بشه ۳۰ راضیم!!!

.زیست تو ازمونای ۹۳ ۹۴ در حد ۵۰ یا نهایت ۴۵ بودم ازمون ۹۷ واقعا سخت تر بود

اگه کنکور اینطوری سخت باشه اینجوری بزنم چی؟

خیلی نگرانم چون واقعا سوالاش برام سخت بود.

جواب : برای این که کمی روی تست های سخت تر زیست شناسی کار کنی. امروز500 سوال زیست شناسی دشوار از قلم چی و گزینه 2 های طراحی شده در طول یک سال اخیر را برای مدرسه فرستادم تا در کانال قرار گیرد به اندازه ی 100 تا 200 تا از این تست ها را به صورت مضرب 10 بزنید. امیدوارم آمادگی بیشتری برای آزمون های دشوار بدست آورید.

سوال شماره 4 : سلام،ببخشید من انقدر سوال می‌کنم ،استاد من خیلی گرماییم و ۳تا سنجشم که رفتم حوزم خیلی گرم بود،تو خونه هم که آزمون میگیرم ،اگه گرم باشه کلافه میشمو تمرکزم خیلی کم میشه ،راهی هست که درستش کنم یا نه؟ هیچ کاریش نمیشه کرد؟

جواب : چرا می شود یک کارهایی کرد. اولاً یک روپوش خیلی خنک گشاد و بلند با رنگ مدرسه ای مثل آبی بخرید(می خواهم طوری باشد که مسئولین حوزه با آن مشکل نداشته باشند). یک مقنعه ی خنک هم بخرید. در حوزه ی امتحان وقتی برای امتحان روی صندلی خود مستقر می شوید، می توانید کفش خود را هم در آورید.

در ضمن شما یکسال زحمت کشیده ای و باید تمرکز کنی و به ذهنت فرمان دهی که من یک سال است دارم زجر می کشم. الانم 4 ساعت و 10 دقیقه امتحان دارم. بخدا اگر وسط حیاط زیر آفتاب هم از من امتحان بگیرند تا آخر آزمون می شینم و به این ترتیب نق نق های مغزت را ساکت کن.

سوال شماره 5 : آقاي موحد نژاد من الان عمومي هنر ٩٧ رو زدم و درصدام اين شد: ادبيات ٥٦!!!! عربي ٧٨ ديني ٨٦ زبان ٧٨...شما بگيد من با اين درصد ادبيات چيكار كنم ١٠ روز مونده به كنكور؟? اين سنجشو ٧٦ زدم بقيه ي آزمونهاي كنكورم ٧٠ به بالا بود آخه ٥٦ خيلي پايينه :( به نظر شما مشكلم چيه؟...و همچنين لطفا نظرتون رو درباره ي بقيه ي عموميا بگيد و اينكه (به جز ادبيات) براي رتبه ي ٢٠٠ كافين؟ پيشاپيش ممنون

جواب : ادبیات آزمون 97 کمی دشوار بوده است. اگر در این آزمون در معنی و املای لغات، دستور زبان و آرایه های ادبی اشکالات شما زیاد بوده است لازم است حدود 100 تست از هر موضوع به صورت مبحثی بزنید و اگر اشکالی وجود داشت برطرف کنید و دوباره آزمون گیری از ادبیات را حتی به صورت تکی آغاز نمایید.

اگر در قرابت معنایی مشکلات زیاد بود لازم است قرابت های آزمون های 94 تا 96 را یکبار دیگر مرور کنید.

سوال شماره 6 : چند روز پيش از سنجش خيلي ناراحت بودم و براتون پيام گذاشتم

امروز ٩٧ رياضي داخل رو زدم درصد هام

ادبيات٨١ عربي٨٠ ديني٨٤ زبان٦١

رياضي٥٦ فيزيك٥١ شيمي٤٠

شيمي رو متاسفانه طبق معمول فراموشم شده بود بعضي جاهاش و يادم نبود ولي رياضي فيزيكم هرچي تلاش كردم اين مدت اخرش همينه ميخواستم نظرتون رو بدونم كه اين درصدا ها چطورن؟براي رتبه زير١٠٠٠

جواب : این درصدها اگر در کنکور بدست بیایند، برای رتبه ی زیر 1000 صد درصد کافیست. اما لازم است روزانه 2 ساعت تا 2 ساعت و 30 دقیقه روی شیمی کار کنی و هر روز آزمون های تکی شیمی از خودت بگیری تا درصد آن حداقل به 50 برسد که اگر در درسی درصد های شما کم و زیاد شد مشکلی پیش نیاید.

سوال شماره 7 :

الف : من دوتا سوال داشتم اول اينكه من پيام هاي بچه ها و درصداي سنجششون رو خوندم مثلا كسي كه ٦ درصد زيست از من بيشتر زده بود و البته ٢٥ درصد رياضي كمتر با درصد فيزيك و شيمي برابر رتبه اش حدودا ٥٠٠ شده بود يعني كمتر از نصف رتبه من يعني تاثير ٦ درصد زيست انقدر تاثير بيشتري از ٢٥ درصد رياضي داره!چون كه از اصلا از رتبه سنجش آخرم راضي نيستم اين سوال رو پرسيدم(من ٧٥ درصد زيست و ٦٦ درصد رياضي زدم)

ب : سوال دوم اينكه به نظرتون اشكالي نداره من هفته آخر اصلا تست نزنم؟يعني فقط درس ها رو دوره كنم؟

 

جواب : الف : البته اگر کسی در درس زیست شناسی در کنکور درصدی بالاتر از 80 بدست آورد، به دلیل این که تعداد نفراتی که این درصد ها را بدست می آورند خیلی کم است تراز بالایی را کسب می کنند. اما نه اینقدر که رتبه ی شما دو برابر او شود. بنابراین یک جای محاسبه شما ایراد دارد. یا شما خیلی خوب به درصد ها دقت نکرده ای و یا آن دوستمان در ارایه ی درصدهایش به ما دچار اشتباه شده است.

ب : چرا اشکال دارد. دو آزمون چامع از خودت بگیر، تعدادی از سوالات زیست شناسی ارسالی من به مدرسه را هم بزن. بقیه اش را درس بخوان. در هر حال اگر خودت را از روی دور امتحان دادن خارج کنی، درصد هایت افت خواهند کرد. پس اینکه شما 70 درصد از هفته ی آخر را درس بخوانی و 30 درصد آن را تست زنی کنی بهتر است.

سوال شماره 8 :

الف : سلام من میخواستم از این به بعد تا کنکور هر روز رو به یک درس اختصاص بدم و روز های بعد فقط آزمونی از آن درس بدم میشه این کاررو کنم یا حتما باید در یک روز همه دروس مطالعه بشن چون زمانی که کل دروس رو میخوام مطالعه کنم نمیرسم به یکیش نه اینکه سرعتم پایین باشه بخاطر اینکه خسته میشم و دیگه ول میکنم.

ب : و این هم درصد آخرین آزمون خانگی که دادم

ادبیات76عربی70دینی90زبان22 ریاضی33فیزیک30شیمی60

ولی متاسفانه در سنجش در عمومی ها افت زیادی داشتم.

ج : سوال آخر چطوری درصد ریاضی رو ببرم بالا چون اکثر مباحث رو بلدم به غیر از هندسه پایه و بخشی از دوازدهم که حذف کردم

جواب :

الف : اگر بتوانی دردو روز آخر دوباره همه را مرور کنی اشکالی ندارد. اما اگر نتوانی دوره داشته باشی ممکن است آن درسی که مثلاً پنجشنبه می خوانی تا پنجشنبه هفته ی بعد (روز برگزاری کنکور) دچار افت شود.

ب : این درصد ها خیلی خوب است. روی عمومی های سنجش خیلی حساب باز نکن. نگران نباش و دو تا آزمون جامع دیگر هم از خودت بگیر.

ج : از خودت هر روز آزمون تکی جامع ریاضی بگیرو بر اساس مدل سناریوی درس ریاضی مندرج در 70 توصیه ی ضروری برای کنکور 98 ، سناریوی مشخصی برای پاسخگویی به سوالات ریاضی ایجاد کنید و این سناریوها را در آزمون های تکی مورد آزمایش قرار دهید تا بهترین مدل امتحان دادن را پیدا کرده و نتیجه شما ان شاء الله بهتر شود.

سوال شماره 9 : ایا به عنوان یک مشاورمی توان درهمایش انتخاب رشته شما شرکت کرد وهزینه دقیقاچقدرهست؟

جواب : شرکت مشاورین سایرمدارس در برنامه ی همایش آشنایی با رشته های دانشگاهی و روش انتخاب رشته آزاد است. اما در برنامه ی همایش، ضبط صدا و یا فیلمبرداری مجاز نمی باشد. برای ثبت نام از طریق منوی ثبت نام در همایش در همین سایت اقدام کرده و در بخش "نام مدرسه" قید کنید: "مشاور مدرسه" و هزینه ی آن را هم مثل سایرین بپردازید.

سوال شماره 10 : من طبق برنامه مطالعاتی ای ک بهمون دادید پیش میرم ولی خیلی زمان اضافی میارم.

میخواستم بدونم ب نظر شما توی زمانی ک مونده سراغ مباحث سال دهم برم یا از همون مبحث یازدهم بیشتر تست بزنم؟!

*با توجه به اینک سال دهم ب خاطر خوب نبودن دبیرا همه دروس اختصاصیمو خودم خوندم

به این فکر میکنم که شاید اگه با این وضعیت دروس دهم رو توی تابستون بخونم بهم کمکی نمیکنه و وضعیت رو خیلی درست نمیکنه و بهتره سر کلاس دوباره دوره بشه!

*توجه دیگه اینک من سر کلاس خیلی بهتر مطالبو یاد میگیرم و یادم میمونه

خسته نباشین

جواب : سلام به دوست جدیدمان، من هم مثل خودت با توجه به ضعفی که در پایه ی دهم داری توصیه نمی کنم که از وقت اضافی خودت برای مطالعه ی این پایه استفاده کنی. نظرم این است که بخصوص در دو درس ریاضی و فیزیک اگر کتاب تست نداری ، یک کتاب تست مناسب خریداری کرده و تست های خیلی بیشتری از این دو درس بزنی. در ضمن آفرین که وقت زیاد می آوری.

سوال شماره 11 : درصدای ازمون 97 داخل :

ادبیات 45 عربی 86 دینی 58 زبان 84 ریاضی 37 شیمی 42 زیست 48 فیزیک 60

الف : روش ازمون مطالعه برای ریاضی و شیمی تاثیر زیادی نزاشت و من خیلی نگرانم که تو این مدت کم چیکار کنم ... ادبیات معمولا بین 50 تا 65 نوسان داره .

ب : شما تست ارایه و قرابت برای جمع بندی ندارین ؟ فک میکنم باید بیشتر تست بزنم ...

ج : برای جمع بندی زیست ازمون های خوشخوان رو میزدم ولی جز نکات بیشتری که داشت کمکی به افزایش درصدم نکرد ! با این نتایج کم کم دارم نا امید میشم از درس خوندن تو این مدت کمی که برام مونده .. میشه یه راه حل کاربردی بهم بدین ؟

جواب :

الف : در دو درس شیمی و ریاضی هر روزآزمون تکی از خودت بگیر و این بار با الگوریتم کاملاً مشخص و به دور از پراکندگی و بر اساس مدل "اول آسان و بعد متوسط و اگر رسیدیم سخت" به سوالات پاسخ بده. باید الگویی برای بهترین حالت امتحان برای این دو درس پیدا کنی.

ب : اگر رسیدم این کار را می کنم.

ج : حدود 500 تست دشوار زیست شناسی برگزار شده در آزمون های قلم چی و گزینه ی 2 یک سال اخیر را امروز برای مدرسه می فرستم تا از طریق کانال در اختیار شما قرار گیرد. روی حدود 200 تا 300 تای آن به صورت مضرب 10 کار کنید و بعد از آن یکبار دیگر همه ی زیست شناسی را مرور کنید.

سوال شماره 12 : من سهميه هيات علمي دارم ميخواستم بدونم چه تأثيري روي رتبم داره و حداكثر تا چه رتبه اي ميتونم دولتي شهرستان قبول شم؟

جواب : شما درهر شهرستانی قبول شوید ، می توانید خودتان را به تهران منتقل کنید. به شرط آن که 92/5 درصد از نمره ی آخرین فرد قبول در آن دانشگاه را آورده باشید.

بنابراین اگر شما در رشته ی مهندسی عمران دانشگاه کاشان قبول شوید می توانید خودتان را به تهران منتقل کنید. این که به کدام دانشگاه دولتی تهران منتقل شوید بستگی به سطح نمره ی کنکور شما و دانشگاهی که پدر شما در آن جا عضو هیئت علمی است دارد. رتبه ی عمران کاشان حدود 7000 است در صورتی که در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر 2000 است. بنابراین منفعت این سهمیه در این حدود است.

سوال شماره 13 : بیش از یک هفته است که در همایش انتخاب رشته ثبت نام کردم اما هنوز پیامی دریافت نکرده ام.

جواب : پیامک برای شما ارسال شده است. نگران نباش نامت در میان ثبت نام شدگان وجود دارد.

سوال شماره 14 :

الف : آقای موحد نژاد امروز که اومدین مدرسه مون بهتون گفتم سنجش خیلی آسون بود و میترسم درصد ها الکی باشه و تو تخمین رتبه شما و حتی آزمون کنکور ۹۵ رتبه من بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ شد ولی الان تو سنجش ۳۰۰۰ شده این چه معنی داره ؟ آیا شانس قبولی پزشکی شهید بهشتی رو دارم ؟

تراز هایی که داده بود به این صورت استادبیات ۶۰ = ۷۸۰۰عربی ۶۰= ۶۶۰۰دینی ۸۱ = ۷۷۰۰زبان ۲۶ = ۵۳۴۰ریاضی ۶۰ = ۷۴۸۰زیست ۷۴ = ۸۵۸۰فیزیک ۸۰ = ۸۰۸۰شیمی ۷۲ = ۶۷۸۰تراز کل ۷۷۰۰

ب : رتبه در زیر گروه یک یعنی چی ؟

ج : درصد کنکور ۹۵

ادبیات ۸۵ _عربی ۷۳ / دینی ۸۹/ زبان ۶۴ _ ریاضی ۷۱/زیست ۶۷ / فیزیک ۸۴/شیمی ۵۶

د : و چند روزی هم هست که کند شدم و زیست ۱۲ یادم نمیاد با اینکه نهایی ۲۰ شدم و انگار فراموشی گرفتم :بهتر نیست دو روزی تست زیست نزنم و مطالعه دوازدهم داشته باشم ؟

ه :یه سری مسئله شیمی هست که تو شیمی سال ۹۵ خیلی برام سخت بود و حل نکردم آیا شیمی اون سال سخت بوده یا من بلد نیستم ؟

جواب :

الف : به شما گفتم که نتیجه ی آزمون ها نوسان دارد. اما به نظرم درصد های شما در آزمون سنجش خوب شده است. فقط باید توجه بیشتری به دروس عمومی داشته باشی و آزمون های جامع عمومی را در برنامه ات ادامه دهی. با توجه به سطح مناسب توانایی هایت ،هنوز قبولی در پزشکی شهید بهشتی امکان پذیر است.

ب : زیر گروهی است که در آن نمره داوطلب با ضرایب 6 برای ریاضی ، ضریب 12 برای زیست شناسی، ضریب 6 برای فیزی و ضریب 9 برای شیمی محاسبه می شود. این زیر گروه رشته های زیادی را در زیر مجموعه ی خود دارد پزشکی و دندان و دامپزشکی و پیراپزشکی ها و ...

ج : درصد های کنکور 95 هم خوب است.

د : کاملاً فکر خوبی است.

ه : شما بلد نیستید!!! ولی عیبی ندارد. می توانی آن ها را حذف کنی و یا با استفاده از تست زنی بحثی مشکا آن ها را برطرف سازید.

سوال شماره 15 : سلام آقای موحد نژاد من چطور می تونم انتخاب رشتم رو لغو کنم ؟

جواب : لازم است از امروز تا قبل از روز 19 تیرماه ، درخواست خود را با ذکر نام و نام خانوادگی خودتان و شماره کارتی که با آن مبلغ مربوط به ثبت نام را پرداخت کرده اید، از طریق بخش تماس با ما این سایت، ارسال کنید، تا ترتیب برگشت مبلغ ثبت نام و لغو انتخاب رشته ی شما داده شود.

سوال شماره 16 :

الف) من تو آزمون ها و کنکور هایی که در خانه از خودم می گیرم درصد ریاضی ام پایین تر از 70 نیست

اما در سنجش درصدم 30 بالاتر نیست

ب) من هنوز فرصت نکرده ام که دینی را حتی یک دور هم بخوانم اما همایش خانم پرو ثبت نام کرده ام آیا در این فرصت باقی مانده دینی را هم بخوانم؟

جواب : الف : اگر در کنکور های 96 و 97 داخل و خارج کشور درصد شما بالای 70 بوده است، نگران نباش وضعیتت خوب است و احتمالاً آزمون سنجش خیلی سخت است. اما اگر نیست، لازم است مروری مجدد بر ریاضی داشته باشید.

ب : حتماً لازم است یک دور دیگر دینی را مرور کنید.

سوال شماره 17 :

الف :چجوري يه كاري كنيم كه روز كنكور روز خوبمون باشه ؟!

ب : لازمه سوالاي سنجش از ٢٠ ارديبهشت و يه دور ديگه حل كنيم مخصوصا رياضي فيزيكو ؟

در رياضي فيزيك حدود ٢٠ تا ٣٠ ميتونم جواب بدم به سوالا ت

جواب : الف : بر اساس دستور العمل های مندرج در 70 توصیه ی ضروری به داوطلبان کنکور 98 عمل نمایید و در اجرای دقیق آن کوشا باشید.

ب : به نظر من ضروری نیست اما ضرری هم ندارد. ولی در درس شیمی به احتمال قوی کار بسیار مفیدی خواهد بود.

سوال شماره 18 : آقای موحد نژاد تعداد سوالات گیاهی در کنکور چند تاست ؟

من گیاهیو شهریور پارسال مطالعه کردم و دیگه نخوندم پیشنهاد شما چیه راجب حذف کردن گیاهی دهم؟

جواب : احتمالاً 9 تا 10 سوال. اگر گیاهی یادتان نیست، چاره ای جز حذف مطالب گیاهی ندارید.

سوال شماره 19 : آقاي موحدنژاد رشته من در حال حاضر تجربيه بعد از شركت در كنكور١٤تير ميخوام تربيت بدني بخونم ميخواستم بدونم كه براي شركت در كنكور تربيت بدني حتما بايد در كنكور تجربي قبول شم يا ملاك قبولي در كنكور تربيت بدنيه؟؟اگر لازمه كه در كنكور تجربي قبول شم حداقل رتبه اَي كه بايد بيارم چنده؟ و اينكه كتاب هاي كنكور تربيت بدني كه در ٤،٥مرداد برگزار ميشود با ما فرق ميكنه ؟اگر فرق ميكنه بايد چه كتاب هايي رو بخونم ؟؟

جواب : داوطلبان هريك از گروه­هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني در صورت علاقه ­مندي به رشته علوم ورزشي و آموزش تربيت بدني (مورد 1 جدول ذيل) مي­بايست نسبت به انتخاب مورد مربوط منحصراً به صورت اينترنتي همزمان با پرينت كارت از تاريخ 98/04/09 تا 98/04/18 از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org اقدام نمايند و با توجه به اينكه پذيرش دانشجو در اين رشته در آزمون سراسري سال 1398 به صورت متمركز با شرايط خاصصورت مي­ پذيرد، داوطلباني كه نسبت به انتخاب مورد مربوط اقدام نموده ­اند مي­بايست نسبت به پرداخت مبلغ 310.000 (سيصد و ده هزار) ريال به صورت اينترنتي به وسيله كارتهاي بانكي عضو شتاب اقدام نمايند. ضمناً آزمون عملي رشته مذكور در روزهاي 3 و 4 مرداد ماه 98 برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است براي اطلاع از جزئيات برگزاري آزمون عملي، زمان دريافت كارت و آدرس محل برگزاري آزمون رشته علوم ورزشي به اطلاعيه‌اي كه در تاريخ 98/04/26 در پايگاه اطلاع رساني اين سازمان قرار مي‌گيرد، مراجعه نمايند.

باید حتماً در کنکور تجربی شرکت کرده و رتبه ای در حدود 10000 را کسب کنید. آزمون این رشته عملی است و نیاز به مطالعه ندارد. بلکه بیشتر نیاز به تمرینات ورزشی خواهد داشت.

سوال شماره 20 :سلام اقای موحد نژاد من وقتی دوردنیا رو میزنم یه بار درصدهای خوبی میگیرم یه بار درصدهام بد میشه ،به خاطر همین واسه کنکور نگرانم که یه وقت خرابش کنم.

جواب : اگر دستور العمل های مندرج در 70 توصیه ی ضروری برای داوطلبان کنکور سراسری عمل کنی. در کنکور مشکل و دشواری خاصی در پیش نخواهی داشت.

سوال شماره 21 :

الف : درصد کنکور 97 خارج:ادبیات:73 عربی 62 دینی 73 زبان 62 زمین 46 ریاضی 71 زیست 65 فیزیک 64 شیمی 71

نظرتان چیست؟

ب : اینکه اگر من این چند روز و صرف خوندن کتاب زیست بکنم درصدم بهتر خوهد شد؟

ج : اینکه اخیرا بی دقتی هایم خیلی بیشتر شده حتی تو خونه به طور مثال تعداد گزاره های درست را میخواهد و من اشتباه تعداد گزاره های غلط را میزنم !

ممنونم از کمکتون.

جواب :

الف : عالی امتحان داده ای. حتی وقتی 7 درصد از نتایج شما کسر می کنم (چون در خانه بوده) باز هم رتبه ای در حدود 1300 در انتظار شماست.

ب : بله حتماً بهتر می شود سوال های زیست شناسی من را هم می توانی به صورت مضرب 10 استفاده کنی.

ج : قبل از آزمون تمرکز کن و از ذهن خودت بخواه که بدون اشتباه و با حواسی جمع به سوالات امتحان پاسخ دهد بعد با قدرت آزمون را آغاز کن.

سوال شماره 22 : سلام آقای موحد نژاد میخواستم بگم من تصمیم گرفتم بعدازاینکه امسال کنکور دادم بخونم برای سال چون مطمئنم امسال با این وضعیتم اون رشته مورد نظرمو قبول نمیشم

این روزا همش استرس دارمو حالم بده که چطور یه سال دیگه بخونم که حتما نتیجه بگیرم وقبول بشم با وجود شرایطم.

من سال دیگه چون مدرسه نمیرم

چطوری میشه از شما برنامه گرفت من شرایط اینو ندارم که با شما خصوصی بگیرم جز هشت نفری که گفتید باشم میخواستم بدونم آقا موحد راه دیگه ای وجود نداره که بشه از شما برنامه گرفت .یا اگه سوالی داشتم بپرسم؟

جواب : امسال با جدیت کنکورت را بده. به نظرم در پکیج شماره 4 همایش من هم شرکت کن. ممکن است بعد از توضیحات من به برخی از رشته هایی که امکان قبول شدن در آن ها داری علاقمند شوی.

در مورد سال بعد : اگر رابطه ی شما با مدرسه خوب باشد ، می توانی روزهایی که من مدرسه هستم برای گرفتن راهنمایی پیش من بیایی.

سوال شماره 23 :

الف : نظر به اینکه پدرم امروز با شما رو در رو درمورد من صحبت کرد، از نمره های چند درسم در امتحان نهایی راضی نبودم و سوالی که از شما دارم میخوام بدونم توی این چند روز باقی مانده تا کنکور چطور درس بخونم تا بتونم رتبه و تراز مطلوبی بدست بیارم؟

ب : سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که پیشنهاد میکنید کدوم پکیج شما رو برای انتخاب رشته و همایش ثبت نام کنم؟

جواب :

الف : سلام، دختر خوب، منتظر دیدن سوالی از طرف شما بودم. در روزهای باقی مانده باید به سرعت درس ها را مرور کنی و دو الی سه آزمون جامع هم از خودت بگیری و آن چه را در 70 نکته ی ضروری تا کنکور سراسری به شما دادم را به دقت رعایت کنی. خیلی دلم می خواست که زودتر این ارتباط پیامی را با من برقرار می کردی که بیشتر بتوانم به شما کمک کنم.

ب : اگر حتماً دوست داری من در انتخاب رشته به شما کمک کنم پکیج شماره 2 ولی چون من خودم در برنامه ی همایش انتخاب رشته کردن را به طور کامل به شما یاد می دهم می توانید از پکیج شماره 4 هم استفاده کنید.

سوال شماره 24: من سهميه ٥٪ دارم به نظرتون استفاده كنم ؟ يا به ضررمه ؟

جواب : صد درصد از آن استفاده کن. معلوم است که به نفع شماست.

سوال شماره 25 :

الف : به نظر شما كنكور رياضي رو ببينم؟

ب : من نميفهمم يعني چي كه فقط ببينيد اخه تا حل نكنم كه دلم اروم نميشه

ج : امروزگفتيد كه ممكنه كسي تو اين روزا ٦ درصد تغيير كنه اين فقط مال درصداي ٣٠ و ٤٠ هست يا بقيه هم ميتونن؟

د : يه مقداري نگراني براي الان عاديه يا مخرب چون من كمي دچار استرس شدم ( من در طول سال كلا استرس نداشتم و البته استرس الانم كاملا تحت كنترلمه ولي بي خيال نيستم ديگه)

ممنون از حرفاي امروزتون

جواب :

الف : بله بچه های گروه تجربی خصوصاً شما، حتماً سوالات بچه های گروه ریاضی را ببینند.

ب : ببینید آیا تغییری در وضعیت طراحی سوالات بوجود آمده است. ببینید آیا ادبیات بیشتر شبیه سنجش است یا شبیه سال های پیش. ببینید آیا عربی سوالاتش شبیه سال های پیش است یا تغییر کرده. ببینید سوالات شیمی شبیه سنجش های اول و دوم است یا شبیه سنجش های سوم و چهارم و یا شبیه کنکورهای سال های قبل و ...

شما لازم است این مسایل را بررسی کنید تا فردای آن روز که کنکور دارید از تغییر در نوع سوالات جا نخورید. حل کردن این سوالات فقط ذهن شما را خسته می کند و چون روز قبل از کنکور مغز تمایل به استراحت دارد در پاسخگویی به سوالات آن دچار مشکل خواهید شد و بیخودی اضطراب پیدا خواهید کرد.

ج : نه همه می توانند به طور متوسط 6 تا 7 درصد تغییر کنند. تازه در رنج 30 تا 40 درصد معمولاً تغییرات حدود 10 درصد است.

د : این استرس عادی است. در ضمن آدمی که این همه کنکور داده و تازه سوالات گروه ریاضی را هم دیده چه دلیلی برای استرس دارد. سوالات کنکور 98 تفاوت زیادی با کنکورهای قبلی نخواهد داشت و تازه اگر هم داشته باشد شما چون تجربی هستی روز قبل با این شرایط آشنا می شوی.

سوال شماره 26 : سلام اقاي موحدنژاد

چقدر دلم براتون تنگ شده بود

چه خوب امروز ديديمتون

جواب : دختر خوب، من هم دلم برای همه ی شماها تنگ شده بود. از لطف شما بسیار ممنونم.

سوال شماره 27 :

الف : سلام آقای موحد نژاد میخواستم بدونم بعد همایش که ساعت ۷ تازه تموم میشه و حدود ۸ میرسم خونه اون روز باید درس بخونم بعدش؟اگه باید بخونم همون جزوه ی همایش رو یه بار دیگه بخونم با یک درس عمومیه دیگر کافی است؟

ب : من همایش ادبیات و دینی ثبت نام کردم الان نباید دیگه دینی و ادبیات بخونم و وقتش رو باید بدم به زبا ن و عربی؟

ج : برای تقویت ریدینگ و کلوز و درک مطلب خوبه یک دور همه ی اینارو توی آزمون های ریاضی از ۹۲ تا ۹۷ رو یک بار دیگر بزنم یا بهتراست عمومی های دیگه مثل هنر و زبان و اینارم بزنم یا همان ریاضی کافی است؟

د : برای فیزیکمم میشه هر درس که یه ذره اشکال دارم جزوه رو یک بار دیگر بخوانم و فرمول هارو دوره کنم ولی تست درس به درس نزنم و بجاش هرروز یه آزمون کلی از خوشخوان بدم؟

جواب :

الف : بله ، باید درس بخوانید. احتمالاً مرور جزوه های همایش مناسب باشد ولی تصمیم با خود شماست. اگر از آن درس خسته شده ای درس دیگری را بخوان

ب : بله بهتر است روی عربی و زبان فعلاً بیشتر سرمایه گذاری کنی.

ج : بهتر است ریدینگ و کلوز زبان های سایر گروه ها را بزنی.

د : بله دقیقاً این همان کاری است که باید بکنی.

سوال شماره 28 :

الف : جديدا كه ازمون رياضيو ميزنم تعداد غلطام خيلي زياد شده برعكس قبل كه يا نميزدم يا اگه ميزدم همش درست بود نهايت دوتا غلط.نميدونم بايد چيكارش كنم تا درست شه!

ب : ازمون سنجش اين هفته حوزمون خيلي افتضاح بود و تو كل حوزه حتي يدونه كولر هم نداشت منم به شدت گرمايي هستم (خيلي خيلي زياد!)خيلي كلافه شده بودم و اصلا نميتونستم تمركز كنم...سر كنكور هم همينطوريه؟همش نگرانم نكنه حوزم جايي بيفته كه كولر نداشته باشه.

ج : من از اين ساعت كامپيوتري معموليا دارم كه فقط تاريخ و ساعت و نشون ميده كورنومترهم داره ميذارن اونارو با خودمون ببريم؟يا با ساعت عقربه اي تمرين كنم؟

د : راستي واسه كنكور به نوع پوششمون گير ميدن؟همش ميترسم گرمم بشه و نذارن با يه لباس درست حسابي برم.

جواب :

الف : یکی دو تا از امتحانات ریاضی را به این ترتیب خراب کرده ای و حالا کمی دچار وسواس و استرس شده ای. بنابراین تمرکز شما در جلسه ی آزمون ریاضی کاهش یافته است. من امروز 70 نکته ی ضروری برای کنکور سراسری را روی سایت می گذارم و حتماً این 70 نکته را مطالعه کن. در یکی از بندهای متن این 70 نکته نوشته شده است : قبل از آزمون تمرکز کنید و از ذهن خودتان بخواهید که با نهایت قدرت و با کمترین خطا آزمون را به پایان رساند. این حالت کمک بزرگی به بازگشت شما به نتایج قبلی خواهد کرد.

ب : بله ممکن است حوزه ی شما سیستم تهویه ی منایبی نداشته باشد. این موضوع شانسی است.

ج : ساعت کرونومتر دار معمولی را می توان با خود به جلسه برد.

د : بله متاسفانه گیر می دهند. بنابراین اگر گرمایی هستید یک روپوش گشاد و بلند و خنک و یک مقنعه ی خنک بخرید. سر جلسه هم کفش های خودتان را در آورید.

سوال شماره 29 : سلام آقای موحد من در این هفته دو تا سه بار زیستم را از اول دوره کردم اما هنوز هم وقتی امتحان میدم درصدم پایینه و تعداد غلط هایم زیاد چیکار کنم؟

جواب : از خودت هر روز آزمون های جامع زیست شناسی بگیر و در راستای آن باز هم زیست شناسی را دوره کن. یک نگاهی هم به سوالاتی که من امشب برای مدرسه می فرستم بیانداز. (البته سوال های من اندکی مشکل است).

سوال شماره 30 :

الف) شما در جلسه ی ديروزمان در مدرسه گفتيد كه بايد بتوانيم از بين مباحث رياضي آن هايي راكه بهتريم اول تعيين و پاسخ دهيم

من تسلط خوبي روي رياضي دارم

و هميشه از سوال اول شروع به حل ميكنم و اصلا و ابداً نميتوانم تعيين كنم چه سوالي را اول بزنم!

همهچيز بسته به شرايط آزمون و سوالاتش دارد من از (١٠٪دارم تا ٨٠٪)

اما مسئله اينجاست كه درصد هاي خوبي كسب نميكنم! حدوداً ٢٠ درصد.

الان خوب است هرروز آزمون جامع بزنم و تنها با مرور نكات آنها خود را قوي تر كنم؟ ميخواهم درصدم ٥٠ بشود.

ب)من از ترس كارنامه هاي سنجش پاسخنامهء خودرا تحويل ندادم

ميشود حدوداً بگوييد كه خوب عمل كرده ام و پيشرفت كرده ام يا نه؟

ادبيات ٤٩٪. عربي ٤٣٪ ديني ٩٠٪ زبان ٧٨٪ زمين ١٥٪ رياضي ٢٠٪ زيست ٨٠٪ فيزيك ٦٧٪ شيمي ٨٣٪

البته فكر ميكنم سطح آزمون زيادي پايين بود!

ج) من به حرف شما گوش نكردم و سراسري ٩٧ را هنوز نزده ام

فردا هم ميخواهم قلم چي دهم

يكشنبه و سه شنبه ٩٧ هارا بزنم قبول است؟! كمي سر اين مسئله استرس گرفته ام.

د) در حين آزمون خوردن هايپ يا نوشابه خوب است؟؟

جواب :

الف : با توجه به درصد های کسب شده در ریاضی لا اقل یکی دو بار روشی را که گفتم با دقت اجرا کنید. ان شاء الله که ضرر نمی کنی.

ب : عالی عمل کرده ای. اگر ریاضی 60 درصد بود الان رتبه ات حدود 1000 بود ولی فکر می کنم حدود رتبه با توجه به ریاضی 1700 تا 2000 باشد. (روی عربی هم کار کن و هر روز از خودت آزمون بگیر).

سوال شماره 31 : من زمين را كامل يك دور خوانده ام. اما براي تثبيت مطالب زمان چنداني ندارم .مرور نكات تست هاي كنكور هاي گذشته خوب است يا چند فصل را انتخاب كنم از نو مفصل بخوانم. من داروسازي ميخواهم. درصد زمين در چه حدي باشد رتبه ی زير گروه ٢ را درخشان ميكند؟

با توجه به پيام قبل كه از پيشرفت درصد هايم برايتان نوشتم به داروسازي پرديس يا حتي خود بهشتي اميد دارم؟ ميتوانم؟؟

جواب : فکر می کنم همان مرور تست ها خوب باشد. درصد زمین شناسی باید حدود 30 تا 40 باشد تا به طور جدی به قبولی داروسازی کمک کند.

بله شما کاملاً شانس قبولی داروسازی پردیس خودگردان بهشتی را دارید. برای قبولی در خود دانشگاه شهید بهشتی باید ضعف ریاضی و غربی برطرف شود. در روزهای آینده فوق العاده جدی باش و با تمام وجود درس بخوان.

سوال شماره 32 : سلام آقای موحد برای جمع بندی دروس شیمی و زیست و زمین چه کتاب جمع بندی بگیریم بهتر است؟

جواب : فکر می کنم هر سه این درس ها خصوصاً با توجه به زمان باقیمانده باید از روی کتاب درسی دوره کنی. اگر هم می خواهی از کتابی استفاده کنی، بهتر است کتاب جدیدی نباشد و از کتاب های قبلی خودت استفاده کنی.

سوال شماره 33 : سلام خسته نباشید. ببخشید که این پیام یه ذره طولانی هست.

الف)من کنکورسال های گذشته رو طبق برنامه شما میزنم و تقریبا تفاوت زیادی بین درصدهای کنکور خارج از کشور با داخل کشور برای من وجود داره و به نظرم کنکور خارج کشور سخت تره و این موضوع منو نگران کرده.(مخصوصا در درس های عمومی)

مثلا کنکور ۹۷ داخل کشور:

ادبیات:۵۲ عربی:۸۰ دینی:۸۴ زبان:۸۱ ریاضی:۶۹ زیست:۳۴ فیزیک:۵۳ شیمی:۴۰

کنکور ۹۷ خارج کشور:

ادبیات:۴۴ عربی:۵۰ دینی:۶۸ زبان؛۵۶ ریاضی:۵۱ زیست:۳۷ فیزیک:۴۵ شیمی:۲۸

ب)و اینکه میخواستم بدونم نمره های امتحان نهایی من چقدر توی رتبه و تراز درس هایم توی کنکور تأثیر داره؟ دینی:۲۰ عربی:۲۰ ادبیات:۱۸/۷۵ زبان:۱۹/۷۵ شیمی:۱۹/۷۵ زیست:۱۹/۵ ریاضی:۱۹/۷۵ فیزیک:۱۹/۵

ج) و آخرین سوال: همایش مشاوره شما واسه کنکور چه تاریخی هست؟

باز هم بابت طولانی شدن پیام عذر میخوام.

جواب :

الف : بله، کنکور 97 خارج کشور سال پیش اندکی دشوارتر بوده و این موضوع تصادفی است. راستی خیلی در این روزها روی زیست شناسی و شیمی خودت کار کن. مثلاً 4 ساعت در روز روی زیست شناسی و 3 ساعت در روز روی شیمی. هر روز هم از خودت یک امتحان تکی زیست شناسی و شیمی بگیر.

ب : کمک قابل توجهی به شما خواهد کرد.

ج : همایش آشنایی با رشته های دانشگاهی و روش انتخاب رشته ان شاء الله هفته ی اول مرداد ماه برگزار می شود.

سوال شماره 34 : سلام اقای موحد سایت شما بعد از کنکور هم فعال هست؟ اگر هست تا کی هست؟

جواب : فعالیت جدی سایت تا هفته ی اول مرداد ماه خواهد بود. اما بعد از آن بخاطر جذب 8 دانش آموز از میان فارغ التحصیلان برای مشاوره

سوال شماره 35 : اقای موحد نژاد واقعا کاری هست که بتونیم برای افزایش فرصت تو ریاضی و فیزیک تو چند روز باقی مونده انجام بدیم؟؟یا اگر میتونید یه راهکار ارائه بدید که راحت از سوالی که میفهمیم سخته یا در حلش به مشکل میخوریم رو راحت رها کنیم .

جواب : بله، هر روز از حودتان یک امتحان تکی ریاضی و یک امتحان تکی فیزیک بگیرید و اول به سراغ مباحثی بروید که سوالات آن ها برای شما آسان تر است. بعد بلافاصله به سراغ مباحثی بروید که حل آن ها معمولاً شرایط متوسطی برای شما دارد و در نهایت هم اگر وقت شد به سراغ سوالات دشوار بروید. ببین یادت باشد که مباحث آسان قبل از جلسه انتخاب می شوند. حتماً ضمیمه ی 70 نکته ی ضروری برای شرکت در کنکور 98 را که امروز در سایت منتشر شد است را با دقت بخوان.

ی خصوصی، سایت فقط در این بخش تا پایان شهریورماه فعال است.

سوال شماره 36 : سلام اقای موحد من که رشتم تجربیه ولی این سوالو واسه دوستم میپرسم ممنون میشم بهم بگید بتونم کمکش کنم....

برای رشته ریاضی مهندسی ( هرچی معماری، عمران، مهندسی پزشکی) دانشگاه ازاد ولی تو خودِ تهران سقف رتبه چقدره؟

و میشه میانگین پایین ترین درصدای قبولی رو تو دروس عمومی و اختصاصی بگید؟

جواب : به رتبه ای در حدود 17000 نیاز دارند.

میانگین عمومی ها حدود 25 درصد و میانگین اختصاصی ها حدود 13 درصد

ایشون امسال یکم مشکل براش پیش اومد نتونست خوب بخونه و اطلاع دقیفی هم از رتبه ها نداره خواستم بهش بگم

سوال شماره 37 : سلام میخواستم بدونم با این حدود درصدا تقریبا چه رتبه ای تو کنکور بدست میاد ؟

زبان 85 عربی 84 دینی 74 ادبیات 55 فیزیک 67 زیست 60 ریاضی 40 شیمی 40

جواب : حدود 2700 می شود. اگر شیمی را 60 درصد می زد حدود 1700 می شد!!! پس این آدم هر کی که هست لازم است از امروز روزانه 3 ساعت (نه بیشتر) برای شیمی وقت بگذارد و هر روز از خودش آزمون تکی شیمی بگیرد.

12- برای همگی شما ارزوی سعادت و سربلندی را دارم.

موحد نژاد