پیام شماره 11 (جمعه 98/3/10)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 11 (جمعه 10 خرداد 98)

1- سلام خسته نباشید.

2- همانطور که می دانید این یک پیام فوق العاده است که بخاطر اختلال در سایت و برای پاسخگویی به سوالات بافیمانده منتشر می شود. پس سریع برویم سراغ اصل مطلب.

3- پیام شماره 12 ان شاء الله روز دوشنبه 13 خرداد ماه 98 بعد از ساعت 7 بعد از ظهر منتشر خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام . درصد فیزیک من در کنکور های آزمایشی که در خونه میگیرم ۵۷ ۵۴ و اینطوراست و میخواستم ببینم که آیا میتونم تو این مدت به بالای ۷۰ برسونم ؟ اخه میدونید من در این آزمون ها کمبود درسی و اطلاعات ندارم(البته تو آزمون ها پیش میاد که یک سوال رو یادم رفته باشه یا یک سوال تشریحی رو اصن نخونده باشم و تستش رو نزنم ولی بیش تر از یک یا دو تست در هر آزمون نیست) و تقریبا غلط هایم بیش تر بی دقتی است برای مثال کنکور ۹۳ خارج از کشور رو ۵۸ زدم به طوری که ۸ نزده و ۸ غلط داشتم و اینکه ۵ دقیقه هم اضافه تر دادم . و اینکه من مبحث الکتریسیته جاری رو به کل حذف کردم یعنی در دوره ها نخوندمش اما در هر آزمون یک یا دو تا از سوالاش رو بر حسب اطلاعات گذاشته جواب میدم و حداقل یکیش درست میشه میخواستم بدونم خوبه که این قسمت رو بشینم با دقت بخونم یا همینجوری ادامه بدم؟

و اینکه من در آزمون های سنجش در هر بار پیشرفت داشتم ولی پیشرفت های خیلی خیلی کم در حد ۲۰۰ و ۳۰۰ تا

آیا این روند برای رتبه زیر هزار تو ریاضی شدن قابل قبوله؟

جواب : شما می گویید که به 8 سوال فیزیک جواب نداده اید و 5 دقیقه هم وقت زیاد آورده لید، این به معنی بلد نبودن است. قرار شد ما دو تا آژمون قیزیک بئهیم و بعد ببینیم در کدام مباحث ضعف داریم و سپس یکی دو تا از آن ضعف ها را جبران کنیم و بعد دو آزمون فیزیک بدهیم و دوباره ببینیم در کدام مباحث ضعف داریم و یکی دو تای دیگر از ضعف ها را جبران کنیم و با ادامه ی این روند به تدریج نتایج فیزیک را بالا ببریم. (یادتان باشد که اگر مثلاً در کارو انژی ضعف داشته باشیم می رویم و یک مرور سریع روی آن می کنیم و بعد 30 تا 40 تست از آن می زنیم تا دوباره دستمان در این مبحث راه بیافتد)

در ضمن از نظر من شما بهتر است فصل الکتریسیته ی جاری را هم بخوانید.

پیشرفت آرام شما طبیعی است و خیلی هم خوب است. پیشرفت سریع در چهار هفته ی آینده رخ داد و روند شما اگر ساعت درس خواندن شما کمتر از 12 ساعت نباشد به زیر 1000 هم به امید خدا خواهد رسید.

سوال شماره 2 : سلام من در طول سال شيوه نقصاني و كلاسيك را امتحان كردم و الان هم هيچ كدام از اين ٢ روش را اجرا نميكنم و با توجه به شرايط ازمون عمل ميكنم مثلا ٣٠ فروردين با توجه به دشواري رياضي از ان رد شدم ودر اخر پاسخ دادم و ديدم ك شيمي هم سخت است اما فهميدم ك توانم در پاسخگويي به شيمي بيشتر است پس از وقت رياضي كم كردم وب شيمي دادم

درنتيجه هايم هم تفاوت چنداني نكرده است اين ٣ راه مختلف.

مسئله اي ندارد؟

جواب : رتبه ایشان حدود 200 است بنابراین جواب این سوال بر این اساس تنظیم شده است.. اگر شما معمولاً در آزمون بیش از 15 دقیقه وقت اضافی می آورید روندی که توضیح دادید اشکالی ندارد.

سوال شماره 3 : درصدام تو ازمون ۳ خرداد:

ادبیات 30 عربی ۶۴ دینی ۶۸ زبان ۴۰

ریاضی ۳۳ زیست ۴۲ فیزیک ۳۶ شیمی ۶۱

اگه ریاضی و فیزیکم تو کنکور بین ۴۰ تا ۵۰ باشه نمره ریاضیو فیزیکمم ۱۹.۵ بشه چقد تو درصدش تاثیر میزاره و اینکه درصدای فیزیکم تو آزمونای خونگی خیلی خوب نیست یعنی امیدی هست که فیزیو تراپی قبول شم؟(بعد من همون ۱۳ ساعتو میخونم)

جواب : احتمالاً اندکی تاثیر مثبت خواهد داشت.

بله کاملاً شانس قبولی در فیزیوتراپی داری زیرا اگر به اجرای قاطع و جدی سیستم های آزمون – مطالعه بپردازی احتمالاً درصد هایت حدود 15 تا 20 درصد رشد می کند. پس جدی و محکم مطالعاتت را ادامه بده.

سوال شماره 4 : من رتبه ام رو 3000 مونده... برنامه ی پیشرفتتون و انجام میدم و همونجور که گفتین روزه ذهن گرفتم و بیشتر وقتا موفق شدم و فقط بعضی وقتا باید یه نفر همش بهم بگه که دارم میرسم تا بهترتر بشم....

با این شرایط....

3 رقمی کنکور میشم؟؟؟؟

جواب : اصل پیشرفت شما در چهار هفته ی آینده و در سیستم های آزمون – مطالعه باید رخ دهد. اگر در این چهار هفته بسیار جدی و با ساعت های بالا (13 تا 14 ساعت) درس بخوانی به راحتی رتبه ات زیر 1000 می شود.

سوال شماره 5 : تو درس فیزیک من تقریبا رو تمام فصل‌ها تسلط دارم.

فقط نمی‌تونم به تست‌های درس ۵ دهم (ترمودینامیک) و درس ۲ یازدهم (الکتریسیته جاری) پاسخ بدم.

به نظرتون الان خوبه رو اینا وقت بذارم؟ اگر بله، از کدوم شروع کنم بهتر جواب میگیرم؟ و چطور روش کار کنم؟

جواب : بله روی آن ها وقت بگذار و از آن مبحثی شروع کن که برایت راحت تر است. باید درس را اول بفهمی و بعد با زدن حدود 200 تست در جاری و 100 تست در ترمودینامیک روی آن ها تسلط پیدا کنی.

سوال شماره 6 : من يك سوال در رابطه با انتخاب رشته داشتم توي پيام ١٠ هم ديدم كه چند نفر پرسيده بودن ولي بازم مطمئن نشدم

من در مورد رشته هايي كه ميخوام مطمئنم و ٣-٤ تا رشته توي نظرم هست كه احتمالا انتخاب كنم و به نظرم نيازي به همايش ندارم بيشتر راهنمايي ميخوام در مورد ظرفيت دانشگاه ها و موارد مثل اين نميشه يك شرايطي قرار بديد كه بتونيم فقط براي انتخاب رشته ثبت نام كنيم؟

و يك مورد ديگه اين كه من چپ دستم و الان يه مدته كه همش نگران اينم كه سر جلسه كنكور صندليم راست دست باشه(اخه هر چپ دستي كه ميشناسم بهم گفت سر كنكور صندليش درست نبوده)ميدونم خيلي مسخرس كه دارم به اين چيزا فكر ميكنم ولي به نظرتون بايد با صندلي راست دست سر امتحانات تمرين كنم؟

جواب : خیر، نمی توانید. چون ما در همایش آموزش انتخاب رشته را هم داریم و یک روز از همایش به همین موضوع اختصاص دارد. بنابراین همایش بخشی از انتخاب رشته است و البته حتی ممکن است روی دیدگاه شما روی برخی از رشته ها اثرات عمیقی برجای گذارد.

بله حتماً لازم است که با صندلی راست دست ها تمرین کنی.

 

سوال شماره 7 : سلام استاد ببخشید زیاد سوال میکنم برای بالارفتن درصد فیزیک وزبان چیکارکنم ومنظورتون از آزمون زدن همین کنکورا وعمومی های رشته های دیگس

جواب : برای زبان بله ولی برای فیزیک اگر به برنامه ی روزهای آینده نگاه کنی می بینی که سیستم مطالعه – آزمون در برنامه کار گذاشته شده که ان شاء الله اثر چشمگیری در بهبود وضعیت فیزیک شما خواهد داشت.

سوال شماره 8 : سلام

93 خارج:

ادبیات 56 (15 دقیقه )

عربی 30 (15 دقیقه)

دینی 72(10 دقیقه )

زبان 52(20 دقیقه )

ریاضی 60 (45 دقیقه)

زیست 60(35 دقیقه )

فیزیک 50(40 دقیقه )

شیمی 50 (30 دقیقه )

تعداد غلط تو عمومی 20 و اختصاصی 14 که 9 تاش از زیسته

الف- من این آزمون هارو با لباس مدرسه ، داخل مدرسه و شرایط آزمون میدم ولی بازم برام جدیت آزمون رو نداره، من حدودا 20 دقیقه تا 30 دقیقه زمان اضافی دارم که کاملا خسته و کلافه هستم ولی سر آزمون ها ازون زمان استفاده میکنم و چند تا سوال ریاضی یا فیزیک حل میکنم که درست هم هستن ولی تو آزمون هایی که الان میدم اصلا نمیتونم بشینم و آزمونم 30 دقیقه زودتر تموم میکنم، چطور میتونم تواناییمو بالاتر ببرم که کامل سر آزمون بشینم؟

ب- ادبیات و زبانم بخاطر مرور نکردن کلمات ب شدت افت کرده ولی عربی مشکل دارم اصلا قواعد یادم نمیمونه چیکارش کنم واقعا؟

ج- راستش این آزمون رو که دادم ، متوجه شدم زیست رو خیلی فراموش کردم و واقعا ترسیدم دیدم که تو پیام ها گفتید قبل از ازمون باید خونده بشه، چطور باید زیست رو سریع قبل از آزمون مرور کنیم؟ مثلا خوندن زیست دهم برای من حدودا 6 تا 7 ساعت زمان میبره که ب نظرم برای چند روز قبل از آزمون زمان زیادیه

د- ریاضی هم ب نظرم درصد خیلی خوبیه برای من چون سنجش اول ریاضی صفر زدم و سنجش دوم 30 الان این درصد واقعا نشونه ی پیشرفته؟

ه- در نهایت اینکه از شیمی مسائل محلول ها نه متنش رو و از ریاضی آمار و الگو دنباله و هندسه رو حذف کردم و فیزیک هم از فصل دما و گرما فقط مبحث دمای تعادل رو حذف کردم

جواب :

الف- به نظرم درصد های آزمون های خانگی خیلی بهتر از درصد های آزمون های سنجش باشد. این تا حد زیادی امید بخش است و کار بسیار خوبی می کنی که داخل مدرسه و با شرایط آزمون آن ها را امتحان می دهی. نمی دانم چرا نتایج آزمون های خانگی برایت مهم نیست. اگر 7 درصد از هر درس کم کنی می توانی با آن ها رتبه ی کنکور تا لحظه ی برگزاری آزمون را پیدا کنی. به نظرم اهمیتش حتماً از آزمون سنجش بیشتر است. هر چه بیشتر آزمون بدهی توانایی های آزمونی ات بهتر می شود به شرط آن که بعد از آزمون هم رفتارهای آزمونیت را آنالیز کنی و هم وضعیت پاسخگویی علمی به سوالات را.

ب- ادبیات و زبان که خب باید لغاتش را مرور کنی ولی در عربی قواعد اصولاً فرار است. پس نگران نباش و زیاد آن را مرور کن.

ج- گفتم در دو سه روز آخر باید سریع مرور شود. بنابراین شما می توانید یک سوم از وقت خود را در دو سه روز مانده به آزمون های جدی (مثل خود کنکور!) به مرور این درس اختصاص دهی. ما برای آزمون سوم خرداد سنجش به دلیل درگیری با امتحانات نمی توانستیم این کار را بکنیم. اما برای سنجش 31 خرداد ان شاء الله انجام می شود.

د- بله نشانه پیشرفت است. تازه هنوز حداقل 20 درصد دیگه هم می توانی پیشرفت کنی.

ه- حذف این مطالب کار درستی بوده است.

سوال شماره 9 : درصد هاي ٩٤ داخل:

فارسي:٧٥و٣غ

عربي:٨٠و٣غ

ديني:٩١و٢غ

زبان:٧٣و٥غ

رياضي:٧٩و١غ

زيست:٦٢ و ١١ غ

فيزيك:٨٩ و١غ

شيمي:٨٢و٣غ

الف- من اين درصد ها را منهاي ٧ در تخمين رتبه زدم و به من ٣٠٠-٤٠٠ داد

اما يك مسئله اي زماني ك شما ميگفتيد چگونه قلم چي ها را محاسبه كنيم درصد هاي قلم چي من -به جز زيست-هميشه در قلمچي بيشتر از درصد محاسبه شده بود

همانطور كه رتبه هاي سنجش من-٨٩و٢١٧-فكر ميكنم گواه اين ماجرا باشد

با اين اوصاف لازم است ك ٧ درصد كم كنم؟

ب- مسئله خيلييي مهههم"من با زيستم چه كنم؟؟؟"

عجيب اينكه در ازمون ٣٠ فروردين من از ٩٠٠٠٠ داوطلب زيستم را نفر ١٤ كشور بودم

بعد اينكه تعداد غلط هام چگونه است؟

ج- سري قبل به شما گفتم ك برنامه شما برايم خيلي زود تمام ميشود براي خودم برنامه جديد نوشتم اشكالي ندارد؟

د- من هندسه يازدهم را حذف كرده ام ايرادي ندارد؟

ه- راستي اين دفعه ازمون را با مانتو و مقنعه و روي صندلي تكي و سر ساعت ٨ داده ام

و- درك مطلب عربي ايراد دارم چه كنم؟

در اخر ميخواستم از شما تشكر كنم بابت اينكه با خواندن پيام هايتان سرشار از اميد و انگيزه ميشم و به اميد خدا پس از امدن نتيجه ام شما از اولين كساني هستيد كه بايد ازتون تشكر كنم و واقعا خدا قوت

جواب :

الف- به نظرم هنوز درصد هایی که می بینم درصدهای یک دختر با رتبه ی دو رقمی نیست. همان حدود 200 تا 300 است. بنابراین بهتر است باز هم 7 درصد را کم کنی. اگر چه ممکن است لازم نباشد ولی حسم به من اینطور می گوید.

ب- دختر خوب در زیست شناسی هنوز کامل نیستی، هنوز تعداد زیادی غلط داری و باید از حالا به بعد بیشتر از آنکه تست بزنی فکر کنی و بررسی کنی که چرا در تست ها دچار خطا می شوی؟ آیا این ریشه در عدم تسلط بر کتاب دارد. آیا ریشه در کم دقتی در خواندن سوال دارد، آیا ریشه درشتابان بودن شما دارد؟ این ها را بررسی کن و برایم بنویس که چگونه بود. حتی می توانی نمونه ی تست را هم برایم بنویسی.

ج- نوشتن برنامه ی جدید برای شما خیلی هم خوب است. ولی باید سیستم های آزمون – مطالعه در آن وجود داشته باشد.

د- ایرادی ندارد.

ه- آفرین

و- آزمون های عربی دور دنیا در 4 ساعت به شرط آن که بعد از هر آزمون به دقت روی درک مطلب های آن وثت بگذاری و کار کنی می توانند چاره ساز باشند.

سوال شماره 10 : سلام . وقت به خیر

درصدهای سنجش ۳ خرداد

ادبیات ۴۹

عربی۸۹

دینی۹۶

زبان۷۳

زمین۱۶

ریاضی۴۰

زیست۵۴

فیزیک۶۶

شیمی۸۸

۸سوال در زیست شناسی بود که ۲گزینه ی درست داشت و من عین ۸ تا را گزینه ای که مد نظرشان نبود زده بودم!

درصدهای ۹۴خارج (ازکنکوریوم)

ادبیات۸۹

عربی۸۰

دینی۱۰۰

زبان۹۴

ریاضی۵۴

زیست۶۳

فیزیک۸۸

شیمی ۷۸

ممکن است راجع به رتبه ی فعلی ام با این وضعیت راهنمایی کنید . به نظرم سایت های تخمین رتبه خیلی نمی توانند قابل اعتماد باشند .

و اینکه در ۲۰اردیبهشت طبق ضریبی که گفتید رتبه ام ۲۹۶۱ و در ۳خرداد ۱۸۷۰است . آیا عملکردم در آزمونهای خانگی با سنجش خیلی تفاوت دارد؟

جواب : از نظر من روند پیشرفت شما واقعاً عالی است. در درس زیست شناسی هنوز کامل نیستی و بسیار مهم است که روی آن وقت بگذاری. مطمئنم که در ریاضی و فیزیک و شیمی از طریق سیستم های آزمون – مطالعه شرایط بسیار خوبی پیدا می کنی ولی در زیست شناسی باید حواست باشد که حتی اگر شده روزی 1 تا 2 ساعت بیشتر درس بخوانی این درس خیلی نیاز به مرافبت و مرور تست زنی دارد. (جواب سوال 8 را هم بخوان)

خوشبختانه عملکرد شما در آزمون خانگی تفاوت زیادی با سنجش ندارد و این نشان می دهد که ان شاء الله در کنکور در حد سوادت نتیجه خواهی گرفت.

اگر زیست و ریاضی را اصلاح کنی رتبه ات عالی می شود (زیر 500)، شاید هم خیلی عالی (زیر 200)

سوال شماره 11 : درمورد درسهایی مثل ادبیات و عربی و ... که بیشتر بچه ها نمره های خوبی میگیرن و ۲۰ میشن ،۲۰شدن ترازی میاره برامون در این درسها؟ تاثیرش در درصد کنکورمون در اون درس زیاده؟

جواب : اگر درصد شما در کنکور در این درس ها کمتر از 50 باشد، بله حتماً به شما کمک خواهد کرد.

سوال شماره 12 : کلا از آزمون جامع های خونگی که تا الان داشتم راضی نبودم... :(

من وقتی ازمون جامع از خودم میگیرم درصدام مخصوصا عمومیا خیلییی افت میکنن و از 70_80 به 30_40 میرسن چیکار کنم درست بشن؟؟؟؟

جواب : درصد های آزمون های جامع را برایم بفرست و روی درصد ها برایم صحبت کن. نگران نباش درستش می کنیم. وقت کافی هم داریم.

اگر بخواهم روی افت عمومی ها نظر بدهم نیازمند اطلاعات کامل هستم. می خواهم بدانم در آزمون های تکی و در چه تاریخی چه درصدی گرفتی و در آزمون های جامع در چه تاریخی چه درصدهایی؟ این ها برایم بفرست. ولی مطمئن باش موضوع ساده و قابل حلی است.

سوال شماره 13 : سلام استاد خسته نباشید...من در درس زبان ضعیف نبودم ولی امسال واقعا معلم خوبی نداشتم و افت کردم در حدی که گرامر رو خودم خوندم الانم هنوزم درصدم بالا نیومده به نظر شما چیکار کنم؟

جواب : اگر روی لغات سه کتاب تسلط داری هر روز از خودت یک آزمون جامع زبان بگیر تا ذهن شما به خواندن و ترجمه ی متون زبان عادت کرده و تسلط پیدا کند. آنوقت به تدریج نتایج شما بهتر خواهد شد. اما اگر هنوز بر لغات کاملاً مسلط نیستی، زود باش و مسلط شو.

4- برای همگی شما آرزوی سعادت و موفقیت دارم.

5- منتظز سوالات شما هستم.  مجدداً تاکید می کنم، پیام شماره 12 روز دوشنبه 13 خردادماه بعد از ساعت 7 بعدازظهر منتشر می گردد.

موحد نژاد