پیام شماره 56 (جمعه 9 آبان ماه 99)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 56 (دوشنبه 12 آبان ماه 1399)

 


1- سلام بچه های خوب و عزیزم. می دانستم برای انتخاب رشته سوالات زیادی دارید و از این که تعداد زیادی سوال به دست من رسید و موفق شدم به آن ها پاسخ دهم بسیار خوشحالم.
2- دانش آموزان و دانشجویان عزیز من، پاسخگویی به سوالات شما از 11 اسفندماه 1398 آغاز و امروز 12 آبان 1399 پایان می یابد. هشت ماه را در کنار شما بودم و چیزهای زیادی را از شما آموختم و چیزهای زیادی را نیز به شما یاد دادم.
3- تا جایی که می دانم به تمامی سوالات شما (بیش از 1200 سوال) در طول این 8 ماه پاسخ دادم و تا ساعت 10 شب 11 آبان ماه 1399حتی یک سوال پاسخ داده نشده وجود ندارد.
4- جالب است بدانید مجموعه ی سوال ها و جواب های شما به بیش از ده هزار سطر و یا حدود 400 صفحه می رسد.
5- از روز سه شنبه 26 اسفند ماه 1399 (شب چهارشنبه سوری) تا پایان شهریور ماه 1400 ،مجدداً به مدت 6 ماه در کنار شما خواهم بود. بنابراین سایت من به مدت 4 ماه و نیم و موقتاً آپدیت نخواهد شد.
6- از همه ی عزیزانی که من را قابل دانسته و سوالات خود را برایم ارسال کردند، صمیمانه سپاسگزاری می کنم.
7- سلامت و موفق و شادکام باشید.


پاسخ به سوالات


سوال شماره 1 : سلام خسته نباشید
من خونه امون تو محدوده خیابان پیروزی من تا سال دهم زبان میرفتم ولی به دلیل حجم درس ها زبانم و رها کردم حالا خیلی ناراحتم اگه اون موقع ولش نمیکردم الان تموم شده بود حالا میخوام ادامه اش و دنبال موسسه خوب میگردم میخوام فشرده تمومش کنم
موسسه سفیر و کانون زبان ایران که به نام هستند تو خیابان پیروزی هست ولی اگه جایی دیگه هست که شما تاییدش کنید ولی از اینجا هم دورتر باشه مهم نیست شما خودتون جایی و میشناسید؟
جواب : من موسسه زبان آفرینش ر تایید می کنم.


سوال شماره 2 : سلام.آقای موحد نژاد من خیلی وقت پیش ثبت نام کردم.اما تا حالا هیچ تماسی با من نگرفتین.از ۵ روز که هیچی از ۱۵روز هم فکر کنم گذشته.
آقای موحد نژاد با توجه با سابقه ای که از من دارید به نظر شما اتمام دروس تا عید خوبه؟یا باید زودتر تموم بشه؟و اینکه کار اشتباهیه که با برنامه ی آزمونا پیش بریم؟
جواب : شما که الان رسما به گروه ما پیوسته ای. درس های شما باید تا 15 بهمن تمام شود. بله برای بچه های خیلی قوی حرکت با آزمون ها بیشتر نقش بازدارنده دارد.


سوال شماره 3 : سلام و عرض ادب
سال۹۶ خدمت شما انتخاب رشته کردم صنایع غذایی خوندم الان ترم ۷ ترم آخر هستم هدفم تغییر رشته و دکترای تغذیه بود اما الان متوجه شدم از ورودی ۹۶ به بعد حتی اگد دکترا بخونی شماره نظام پزشکی نمیدن و من الان نمیدونم چیکار کنم من دانشگاه تمام ترمها بالای ۱۸ /۵شده معدلم و حالا نا امید شدم،از شما وقت مشاوره و راهنمایی میخوام که بدونم بعد ۳سال دوباره کنکور کارشناسی بدم یا نه برم تغذیه بخونم بدون شماره نظام پزشکی؟
جواب : بله متوجه شدم که در دیماه 1398 قانون را تغییر داده اند. من جای شما باشم، بجای توجه به تغذیه بر روی رشته ی خودم تمرکز می کنم. گرفتن مجوز ایجاد یک کارگاه تولید مواد غذایی و ورود به عرصه تولید می تواند شروع یک روند رو به توسعه در زندگی شما باشد. برو راجع به موضوع گرفتن مجوز تحقیق کن و نتایج آن را برایم در سایت ارسال کن (البته بقیه این کار را نکنند چون سایت غیر فعال خواهد بود و جواب نمی دهم)


سوال شماره 4 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه و در سلامتی کامل زندگیتون رو سپری کنید . اگر متن پیامم منتشر نشه خوشحال میشم .
جواب : بخش مهمی از سوالات شما با توجه به اعلام نتایج کنکور نیازی به بررسی ندارد. اما از نظر من اگر کسی هم شیمی قبول شود و هم دبیری شیمی ، اگر قصد جدی برای ادامه ی تحصیل ندارد دبیری شیمی بهتر است.


سوال شماره 5 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید
(لطفا پیام من رو منتشر نکنید)
جواب : اگر کسی در دانشگاه رشته ی روزانه ای تا دوره ی لیسانس ادامه دهد برای ورود مجدد به دانشگاه باید شهریه بپردازد و اجازه ی استفاده از تحصیل رایگان را ندارد. اما مشکلی برای ورود مجدد به دانشگاه نخواهد داشت.
بله همزمان با تحصیل در دانشگاه می توان در رشته های مختلف هنری به صورت کار و دانش تحصیل کرد و دیپلم گرفت.
در رشته های هنری کار و دانش گستره ی بسیار بزرگتری را در بر می گیرد.


سوال شماره 6 : حسن ختام باید عرض کنم که:
وااااقعا دوستتون دارم
خدا خیرتون بده
هیچ وقت فراموشتون نمیکنم حتی اگه آلزایمر بگیرم???
جواب : من هم همیشه دوستتان خواهم داشت عزیزم.


سوال شماره 7 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید . لطفا متن پیام رو منتشر نکنید .
جواب : ملاک تشخیص این امور خود شما هستید. اگر با فیلم دیدن ذهن شما درگیر می شود ، بهتر است در سال منتهی به کنکور فیلم نبینید یا خیلی کم (هفته ای یک فیلم) ببینید. اما اگر ذهنتان درگیر نمی شود روزی یک فیلم هم ایرادی ندارد.


سوال شماره 8 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتون خوب باشه
قبل از هر چیزی جا داره یه خداقوت جانانه بهتون بگم?
مورد بعد اینکه اگه خاطرتون باشه شما میخواستید یه زمان ملاقاتی رو برای من در نظر بگیرید و من هنوز منتظرم که شما با من تماس بگیرید، چند بار توی ایمیل و اس ام اس پیام دادم ولی خب اون موقه سر شما خیلی شلوغ بود، الان تصمیم گرفتم تو اخرین پیامتون، اخرین شانسم هم امتحان کنم.
جواب : شماره شما در تلفن همراه من ضبط شده است. پس هر وقت با من تماس بگیری متوجه می شوم شما هستید. منتظر تماس تلفنی شما هستم. من را ببخشید که خودم رادر امواج سهمگین کارهای مختلف غرق کرده ام. یادت نرود به من زنگ بزن، خیلی دوست دارم شما را ببینم.


سوال شماره 9 : سلام آقای موحد نژاد
من پارسال که درس میخوندم
نمیدونم صندلیه چقدر بد بود که دیگه دنبالچه دردم خوب نشد و الان هم که دوباره شروع کردم ب درس خوندن (الان رو زمین میشینم) به شدت گردنم تیر میکشه و میسوزه. میشه بگین چی کار کنم. بهترین استایل درس خوندن چجوریه؟. برم میز و صندلی بخرم؟. نکنه بدتر بشه؟
یه صندلی خوب چه ویژگی هایی داره؟
جواب : اول از همه سطح ویتامین D3 خون خودتان را بررسی کنید. سعی کنید اندازه ی آن حدود 50 باشد.
بهترین استایل درس خواندن ، روی صندلی مناسب نشتن در پشت یک میز مناسب است. بله یک صندلی اداری دسته دار که ارتفاع سطح نشیمنگاه آن قابل تغییر است بخرید و ارتفاع آن را با مرکز زانوی خود مساوی کنید. ارتفاع میز هم وقتی روی آن صندلی می نشینید باید حدود 5 سانتیمتر پایین تر از انتهای جناغ سینه ی شما باشد. نه در این حالت خیالت راحت باشد بسیار بهتر می شوی و دردها تمام می شود.


سوال شماره 10 : سلام اقای موحد بین هوشبری و سلولی مولکولی کدوم و پیشنهاد میدین؟
همین طور بین هوشبری و پرستاری
جواب : اول هوشبری بعد پرستاری و بعد سلولی و مولکولی البته به شرط آنکه همه ی آن ها در یک دانشگاه باشند و نه در دانشگاه های متفاوت.
البته اگر علاقه به ادامه ی تحصیل و کارهای تحقیقاتی داشته باشی و درسخوان هم باشی سلولی مولکولی بهتر خواهد بود. فقط مواظب باش رویاپردازی نکنی.


سوال شماره 11 : سلام اقای موحد. من دانش اموز سال ۹۳ شما هستم.ارشد سلولی مولکولیم اما کنکور امسال شرکت کردم و نتیجه خیلی خوبی خواهم داشت.با کلید چک کردم و با یک مشاور مشورت کردم.امسال قبول میشم پزشکی. اما خانوادم موقع انتخاب رشته هم خیلیییی گفتند دندون ها رو بالاتر بزنم.چون من در شرف ازدواجم و اکثر اطرافیانم توصیه میکنن ک اینکارو نکنم. ب نظر شما رشته پزشکی اونقدر سخت هست ک همزمان نتونم زندگی شخصی موفقی داشته باشم؟همسر ایندم هم داروساز هستش و تاکیدش بیشتر روی این بود همین رشتمو تا دکترا بیوتک دارویی ادامه بدم با هم کار کنیم.اما من طباوت و دوست داشتم واسه همینم اینهمه براش زحمت کشیدم.پسر عموی خودم پزشکی بود با دندون جابجا کرد سال ۹۱.و میدونم ک امکانش هست اما ب سختی.۰ون گفتین سایت داره بسته میشه میخواستم نظر شمارو بدونم اگ امکان جابجایی با دندون بود اینکارو بکنم؟من میدونم ک پزشکی و خیلی دوست دارم ولی زندگیمم خیلی برام مهمه.خیلی با ادمای متاهل و کسایی ک سن و سالی ازشون گذشته معاشرت دارم و به نظر خودم حفظ یه زندگی خوب خیلی واجبههه و اینکه نمیدونم در آینده چه اتفاقی قراره بیفته.اصلا تخصص قبول بشم یا نه یا هر چی. من خانواده ساختن برام خیلی مهمه اما گیر کردم حسابی.نظر شما چه از جهت مشاور بودن چه انسانی ک تجربه زندگی بیشتری از من دارین و میخواستم بدونم.
جواب : اگر زندگی خانوادگی برایت خیلی مهم است، دندانپزشکی شرایط آسان تری را برای شما فراهم می کند. اما اگر حمایت قاطع همسرت را داشته باشی (به شرط آن که نظرش عوض نشود!) همان پزشکی بهتر است.


سوال شماره 12 : سلام اقای موحد خوبین؟
اقای موحد من دانشجوی سال اخر دوره لیسانسم و ژنتیک خوندم
دلم میخواد برم سمت تئاتر
با اینکه بزرگ شدم ولی خانوادم و اطرافیانم میگن هرررررررررر رشته ای خواستی بروووو سمت تئاتر نرو
انقدر از دوستان خانوادگیمون براشون بد گفتن ک حد نداره
ب منم همش میگن ب تیپ شخصیتی تو نمیخوره.روابط اونا خیلی بازه و ازاده و در هیچ قید و بندی نیستن و باید مثل خودشون باشی و...
چند تا از دوستاشونم ک بچه هاشونو فرستادن اومدن تعریف کردن میگن هررشته اییییی برو ولی تئاتر نه
من چجوری راضیشون کنم؟ب نظر شما هم من دارم اشتباه میکنم؟
اصلا صمیمی بودن اونا ب نظر من اشتباه نیست یا روابطشون
جواب : اول لیسانس ات را بگیر بعد برو سمت تئاتر چون ممکن است در این مسیر موفق نباشی.
از نظر من محیط هر جایی می تواند خوب نباشد. ملاک، توانایی شما برای کنترل شرایط است. بنابراین اگر دختری قوی باشی اجازه نخواهی داد دیگران از مرزهای تعیین شده ی خودت فراتر بروند. مرزها را هم خودت عاقلانه تعیین کن.


سوال شماره 13 : سلام اقای موحد خوبین؟
اقای موحد من کارشناسیم تمو شده میخوام برای ارشد غیر مرتبط بخونم
اگ قرار ب برنامه ریزی و مدیریت کردن و سخنرانی و مشاوره دادن و آرشیو کردن مطالب و پیدا کردن ربط و ارتباطات باشه من توش بی نظیرم.رشته کارشناسیمو از عمد نگفتم ک مرتبط راهنماییم نکنین.اصلا اگ قرار باشه از اول یه رشته ای بخونم میخونم.شما با توجه ب این خصوصیات چه شغل ها و چه رشته هایی به ذهنتون رسید؟من اینارو کنار هم ک میذارم نمیدونم چی میشن
میخواستم از شما کمک بگیرم
جواب : رشته های مناسب برای شما عبارتند از : مدیریت بازرگانی ، مدیریت بیمه ، مشاوره و روان شناسی است. برای همه ی این ها می توانی در دوره ی کارشناسی ارشد داوطلب شوی.


سوال شماره 14 : سلام اقای موحد حالتون خوبه ان شالله؟اقای موحد من فارغ التحصیل زیستم (سلولی و مولکولی)و میخوام زیست و با هنر تلفیق کنم اما هیچ ایده ای ب ذهنم نمیاد.اصلا نمیدونم میشه یا نه.شما میتونین راهنماییم کنین؟دوست دارم برای ارشد برام سمت رشته های طراحی و..
جواب : زیست شناسان سلولی و مولکولی هنرمندان عرصه ی مهندسی ساختار سلولی اند. هنر آن ها ایجاد معماری های جدید در این ساختار است. طراحی شما در سطح میکروسکوپی است. کمی بیشتر به آن فکر کن.


سوال شماره 15 : سلام اقای موحد من همون دختریم ک مشکل هوش هیجانی داشت
خیلی ممنونم ک راهنماییم کردین
بله من قبل سه سالگی رو یادمه.اطرافیانم فکر میکنن خاطرات و من قبلا شنیدم و بازگو میکنم اما من کاملا یادمه.بهم گفتین رشته مشاوره برام جداب خواهد بود چون توش هم میتونم روان شناس باشم هم زیست شناس هم وکیل...درست متوجه منظورتون نشدم
اما تصمیم داشتم برای ارشد و دکترا برم سمت روان شناسی
ک متوجه شدم چون الان سلولی میخونم و پایه روان شناسی ندارم نمیتونم وزارت بهداشت شرکت کنم.و اینکه برای داشتن مجوز کار از سال ۹۳ قانونی اومده ک حتما پایه روان شناسی میخواد.حالا ب نظرتون همون وزارت علوم و شرکت کنم؟ادامه بدم روان شناسی رو؟
به کنکور مجدد هم فکر کردم اما حس میکنم داره دیر میشه
اینکه گفتین از ایده هام برای زیست چرا استفاده نمیکنم بخاطر این هستش که زیست رو دوست نداشتم از اول.کمک کردن و طبابت و با مردم در ارتباط بودن و ...خیلی دوست داشتم
به جامعه شناسی هم علاقه دارم
دقیقا همونی ک شما گفتین به همه چیز علاقه دارم جز زیست
ممنونم که جوابمو دادین
جواب : اگر فوق لیسانس روان شناسی بالینی قبول شوی و بعد دکترای آن را هم بگیری طبق قانون می توانی مجوز فعالیت کلینیک روانشناسی را دریافت کنی.
مراجعین به مشاور معمولاً مشکلات گوناگونی دارند که در صورتی که بخواهی به آن ها رسیدگی کنی باید راجع به مطالب گوناگونی اطلاعات داشته باشی و چون شما همه ی رشته ها را دوست داری می توانی مشاور خوبی باشی چون حوصله ی مطالعه ی مطالب متنوع برای رفع مشکلات مشاوره شوندگان خود را خواهید داشت.


سوال شماره 16 : سلام آقای موحد.خوبین؟؟
این آخرین پیام من به شماست ، من همون دانش آموزیم که لطف کردین و انتخاب رشته تلفنی باهاتون داشتم ، خیلی خوشحالم...
داروسازی روزانه کرج قبول شدم... ممنون از همه زحمت هاتون ؛ خدا خیلی خیلی حفظتون کنه...
ممنون بابت همه چیز...
ان شاء ا... بعد کرونا حضوری برسم خدمتتون و تشکر کنم...
سپاس بی کران
جواب : مبارک باشه دختر خوب و عزیزم.


سوال شماره 17 : ببخشید لطف میکنید یک مشاور تحصیلی خوب معرفی کنید . چون من امسال قبول نشدم و میخوام برای کنکور سال بعد بخونم و نیاز به برنامه دارم .
ممنون میشم
جواب : برای رشته ی انسانی من آقای رامین نیکخو را توصیه می کنم.


سوال شماره 18 : سلام آقای موحد نژاد
رشته و دانشگاهی رو که قبول شدم دیدم و از این نتیجه راضی و خوشحالم.
از تمام زحماتی که در طول سال برای ما کشیدید از شما ممنونم. تمام راهنمایی های شما و نکات ارزشمندی که به ما می گفتید در این مسیر خیلی به ما کمک کردند. امیدوارم همیشه شاد و تندرست باشید و هر روزتون سرشار از امید و شادی باشد.
بابت همه چیز ممنون و سپاسگزارم.
جواب : منم برای شما خوشحالم. عزیزم قبولیت مبارک.


سوال شماره 19 : سلام رشته زمین شناسی خوبه؟
جواب : به نظر من که بسیار رشته ی خوبی است. هم در صنایه نفتی کاربرد داری هم معدنی و هم در بخش های ژئوفیزیک و هواشناسی و هم در بخش سنگ های قیمنی و هم ....


سوال شماره 20 : اعتراض به جواب انتخاب رشته سلام من جای دیگه ای انتخاب رشته کردم اما اکنون جواب مردود حاصل شده و این در صورتی است که رتبه خوبی داشتم و اقای موحد نژاد رو هم به واسطه صیانت میشناسم الان سوالم این است که امکان دارد در سایت اختلال به وجود امده باشد و اشتباهی مردود شده باشم؟؟؟
جواب : معمولاً شانس بروز اختلال در سایت خیلی کم است. کاش رتبه و آخرین رشته ی انتخابی ات را می گفتی.


سوال شماره 21 : سلام استاد خدا قوت . لطفا پیامم را نشر ندهید .
جواب : مواردی که گفتی نشان از وجود وسواس خفیفی در مسایل مختلف درسی و غیر درسی دارد. البته هیچکدام از آن ها موضوع چندان مهمی نبودند. فقط این که این اواخر بی دلیل گریه می کنی نشانگر وجود افسردگی خفیف در شماست که با مراجعه به یک روانپزشک به راحتی و با یک نوع قرص برطرف خواهد شد.
ذهنت عادت به مرور مکرر مطالب دارد. دنیا را آسان بگیر. چند بار لباس غیر ست بپوش، چند بار ظرف ها را به ترتیب دم دست بودن بشور و جند بار بر خلاف رویه ی معمول عمل کن. عادت هایت به تدریج تغییر خواهند کرد.
برای مشاوره می توانی به مرکز مشاوره ی بیدار که زیر نظر دکتر گلزاری اداره می شود بروی.
بله حواست را از همه چیز پرت کن و بر درس هایت متمرکز شو. در این حالت می توانی در کنکور 1400 قبول شوی.


سوال شماره 22 : سلام آقای موحد نژاد
لطفااااااا پیامم رو منتشر نکنید
جواب : برای روان شناسی مهم ادامه ی تحصیل است و نه دانشگاه. اگر در دانشگاه پیام نور هم خوب درس بخوانی می توانی در فوق لیسانس این رشته قبول شوی و بعد در دکتری و اجازه ی تاسیس مطب بگیری.
اما در هر حال اختیار با شماست. اگر رشته های گروه پزشکی را دوست داری می توانی یک بار دیگر در کنکور سال بعد شرکت کنی و شانس خودت را امتحان کنی. نیازی هم به انصراف از رشته ی روان شناسی نیست و می توانی ترم دوم را مرخصی بگیری و برای کنکور مجدد آماده شوی.


سوال شماره 23 : خسته نباشين
من براي سال ديگه مي خوام بمونم
انتخاب رشته كردم زيست شناسي سلولي مولكولي علم و فرهنگ و آزاد علوم پزشكي تهران قبول شدم
اول مي خواستم بدونم كدوم بهتر هست؟
و بعد هم مي خوام بدونم اگه علم و فرهنگ بريم مي تونيم مرخصي بگيريم كه برا سال بعد كنكور بدم ؟
جواب : علم و فرهنگ بهتر است. بله برای شرکت در کنکور سال بعد می توانی برای ترم بهمن مرخصی بگیری و در کنکور سال بعد مجدداً شرکت کنی.


سوال شماره 24 : سلام وقتتون بخیر
من رشته میکروبیولوژی آزاد قبول شدم و میخوام برم به نظرشما آیا رشته خوب و آینده داری هس؟ و اینکه چه گرایشی برای ادامه تحصیلش بهتره
جواب : به شرط درسخوان بودن و ادامه ی تحصیل رشته ی بسیار خوبی خواهد بود. برای ادامه ی تحصیل قارچ شناسی پزشکی ، ویروس شناسی و ژنتیک رشته های خوبی خواهند بود.


سوال شماره 25 : الف)میشه بگید بین مهندسی برق دانشگاه علم و فرهنگ و مهندسی کامپیوتر دانشگاه علوم تحقیقات کدوم فاکتورها رو باید برای انتخاب درنظر بگیرم، نظرشما چیه؟
خیلی جالبه که متقاضی علم و فرهنگ مثل اینکه زیادتر از علوم تحقیقاته چرا؟
ب)اگه موفق به مرخصی دوترمه نشدم بنظرتون از همین الان ثبت نام نکنم؟(پشت کنکوری ام)
جواب : الف ) برق علم و فرهنگ از هر نظر بهتر است.
ب) اگر واقعاً به شرکت در کنکور سال بعد اصرار داری اگر مرخصی دوترمه ندادند ثبت نام نکن. البته یک راه آن هم این است که دانشگاه ثبت نام کنی و ترم اول را با گواهی پزشکی حذف کنی و به همین دلیل ترم دوم را هم مرخصی بگیری.


سوال شماره 26 : سلام و عرض خسته نباشید
من امسال کنکور دادم و رشته سلولی مولکولی رو که خیلی دوست داشتم قبول شدم
من سلولی مولکولی دانشگاه دامغان روزانه و سلولی مولکولی علوم پزشکی تهران آزاد رو قبول شدم ولی نمیدونم کدوم یکی رو ثبت نام کنم
سوال من از شما اینه که کدوم یک از این دو دانشگاه آزمایشگاه ها و اساتید بهتری دارند و همچنین کدام یک مدرک معتبر تر و قابل قبول تری برای خارج از کشور دارند؟
خیلی ممنون
جواب : سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد واحد تهران پزشکی بهتر است. در تهران شما امکانات بیشتری برای یادگیری زبان و بهتر درس خواندن در کنار خانواده خواهی داشت.


سوال شماره 27 : الان نتایج اومده قبول شدیم اگ کارنامه سبز بیاد یکی بخاد جابجا کنه اگ رتبش بهتر باشه میتونه بیاد جای ما؟ما دیگه نمی تونیم اون رشترو بریم؟
جواب : خیر قبولی شما قطعی است و کسی جای شما را نمی تواند بگیرد. خیالت راحت باشد.


سوال شماره 28 : سلام اقای موحد خسته نباشید .من یه سوال راجع به کارنامه دانشگاه ازاد برام پیش اومده
من انتخاب اولم پرستاری گرگان بوده
بعد جلوش نوشته رتبه ۹۵۸۹
میخواستم بدونم این رتبرو چه جوری محاسبه کردن .از کحا این عدد بدست اومده.
با سپاس از زحمات شما
جواب : رتبه ی شما در میان کل جمعیت انتخاب کننده ی این رشته را در دانشگاه گرگان نشان می دهد.


سوال شماره 29 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید.
میخواستم بپرسم نظرتان درمورد دامپزشکی واحد کرج چیه؟میتونه آینده ای داشته باشه چون نظرات دانشجو ها و فارغ التحصیلانش خیلی نا امید کننده هست.
بعد امکان تغییر رشته به دارو یا پزشکی طی ترم های اول هست؟
خیلی ممنونم
جواب : امکان تغییر رشته وجود ندارد. اما از نظر من که دامپزشکی رشته ی بسیار خوبی است. واقعاً برای برخی از فارغ التحصیلان این رشته متاسفم که چون هوش هیجانی کافی ندارند خیال می کنند برای این رشته امکان کسب درآمد نیست. پرورش جانوران مورد استفاده در عرصه های گوناگون غذایی و صنعتی یکی از پولسازترین کارهاست که یک دامپزشک بخوبی از عهده ی دشوارترین پرورش ها بر خواهد آمد.


سوال شماره 30 : سلام آقای موحد نژاد. امیدوارم همیشه خوب و سالم باشید. رتبه‌ م تو سهمیه منطقه ۱ شد ۱۳۰۰۰. آقای موحد نژاد من پرستاری آزاد گرمسار قبول شدم. ولی جلوی این رشته برام زده "ذخیره" ! آخه این اولویت دهم ام بود و زده "ذخیره ردیف ۱۰". وایییی خیلی میترسم :((( خب یعنی اگه ظرفیت تکمیل بشه کلا دیگه هیچ جا قبول نشم؟؟؟ اولویت یازدهم من سمنان بود سوالم اینه خب چرا اینو قبولم نکرده زده "ذخیره" گرمسار؟؟؟ ظرفیت خودگردان همین دانشگاه اولویت هجده امم بود. یعنی ممکنه جزء این خودگردان قبول شم؟؟؟ خیلی میترسم لطفا کمکم کنید ♡
جواب : شما خوشبختانه ذخیره ی دهم هستید وشانس قبولی بالایی دارید. اما لازم است پیگیری کنید تا خدای نکرده ذخیره های بعدی را جای شما قرار ندهند. منطق دانشگاه آزاد در بخش انتخاب رشته و اعلام قبولی ها همانطور که خودت هم پیش بینی کرده ای، بسیار احمقانه است. بنابراین پیگیر وضعیت ثبت نام خودتان باشید. حتی شنبه ی هفته ی آینده حضوراً به دانشگاه مراجعه کرده و وضعیت را بررسی کنید.


سوال شماره 31 : سلام وقت بخیر امیدوارم سلامت باشین!
من چند تا سوال درباره رشته میکروبیولوژی و علوم ازمایشگاه داشتم الف- که موقعیت شغلی کدوم یک بهتره؟
ب- سطح درامدشون؟
ج-ایا میتونن ازمایشگاه تاسیس کنن؟
د- کدوم کرایش میکروبیولوژی درامد و بازار شغلی بهتری داره؟
ه- برای مهاجرت کدوم رشته و کدوم مقطع بهتره؟
ممنونم از پاسخگوییتون??
جواب : الف- موقعیت شغلی علوم آزمایشگاهی بهتر است.
ب- سطح درآمد علوم آزمایشگاهی بالاتر است.
ج- در قوانین فعلی هیچکدام از این دو رشته امکان تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی ندارند.
د- قارچ شناسی پزشکی ، ایمونولوژی
ه- برای مهاجرت میکروبیولوژی بهتر از علوم آزمایشگاهی است.


سوال شماره 32 : سلام آقای موحد نژاد وقتتون بخیر . ان شاءالله که خوب و خوش و سلامت باشید .
رتبه کنکور من ۶۱۸۳ شد و شیمی کابردی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و علوم ازمایشگاهی ظرفیت خودگردان دانشگاه علوم پزشکی ازاد تهران قبول شدم .
الان درگیرم واسه انتخاب نهایی و امیدوارم شما راهنماییم کنید .
من رشته علوم ازمایشگاهی رو بیشتر دوس دارم ولی به خاطر شهریه بالای ظرفیت خودگردان دانشگاه و هزینه رفت و امدی که اگر کرونا تموم شه ان شاءالله باید استفاده بشه ، خانوادم قبول نمیکنن . هر چند شهریه دقیق رو نمیدونم و فقط توی سایتا دیدم و وقتی تماس گرفتم کسی پاسخگو نبود ‌. لطفا راهنماییم کنید که شهریه این دانشگاه واسه رشته علوم ازمایشگاهی اونم ظرفیت خودگردان ازاد چقدر هست؟
از طرفی شیمی کاربردی هم رشته بدی نیست علاقم توی این رشته نسبت به علوم ازمایشگاهی قطعا کمتر هست ولی تفاوتش اینه که من پرس و جو کردم میگن دانشگاه رنک اول هست و مدرکش خیلی معتبره .
شاید نگرانیم بابت شیمی کاربردی بیشتر از نظر آینده کاریش باشه و علاوه بر اون میترسم برم بخونم و چون علاقم کمتره پشیمون بشم . البته شغل توی هر دو رشته واسم خیلی مهمه . مدرک هر دو خیلی واسم مهمه چون مشخص نیست شاید در اینده قصد اپلای کردن داشته باشم .
اگر لطف کنید و راهنماییم کنید که با صحبت هایی که کردم ، کدوم رشته ، کدوم دانشگاه ، کدوم اینده شغلی و تحصیلی واسم متناسب تر هست؟
من حتی به اینم فکر کردم که حین درس خوندن تدریس شیمی کنم ولی اگر برم علوم ازمایشگاهی نمیتونم همزمان با رشتم کار کنم .
نظر شما چیه؟
کارنامه سبز کی میاد ؟ و من چجوری میتونم ازش استفاده کنم؟
شانس قبولی توی رشته هایی که در کارنامه سبز میاد چقدر هست؟
لطفا تمام جوانب سوالاتم رو بررسی کنید نمیدونم شاید من چیزی رو از قلم انداخته باشم .
خیلی ممنونم از الطاف شما . همیشه دعاگوی شما هستم استاد .
جواب : در سطح لیسانس آینده ی شغلی رشته ی علوم آزمایشگاهی از شیمی بهتر است. اما ادامه ی تحصیل در رشته ی شیمی کار آسان تری است و تنوع رشته ها در آن بسیار بیشتر است و در آمد زایی رشته ی شیمی نیز در صورت ادامه ی تحصیل با علوم آزمایشگاهی می تواند برابری کند.
اگر شیمی را دوست داشته باشی و در دانشگاه خواجه نصیر درس خوانده و کارشناسی ارشد خودتان را بگیرید امکان ادامه ی تحصیل به صورت بورسیه در خارج از کشور فراهم می شود. در صورتی که در رشته ی علوم آزمایشگاهی چیزی به نام بورسیه تحصیلی وجود ندارد.
در هر حال رشته ی علوم آزمایشگاهی زیست شناسی دارد و شاید برای شما جذابیت بیشتری داشته باشد. اگر به ادامه ی تحصیل فکر نمی کنی علوم آزمایشگاهی حتماً بهتر است و اگر به ادامه ی تحصیل فکر می کنی شیمی بهتر خواهد بود.
از کارنامه ی سبز برای این استفاده می شود که ببینند چه رشته های دیگری را قبول شده اند که اگر شد بتوانند رشته ی خودشان را تغییر دهند ولی عجیب اینجاست که خیلی ها به این کارنامه بیخودی دل می بندند. اصولاً جابجایی رشته اگر چه قانونی است اما بسیار بسیار دشوار انجام می شود و اصلاً روی آن حساب نکنید.


سوال شماره 33 : با سلام
ببخشيد يه سوال داشتم من زيست جانوري دانشگاه علوم پزشكي ازاد تهران قبول شدم و گياه پزشكي همون دانشگاه ميخواستم بدونم كدوم بهتره و اينده ي خوبي داره؟
جواب : در مجموع زیست شناسی جانوری در دوره های فوق لیسانس و بالاتر تنوع بیشتری داشته و جذاب تر از زیست شناسی گیاهی خواهد بود. اما اگر با جانوران میانه ی خوبی نداری (مثلاً سوسمار و گرگ و عقاب و پلنگ و ...) همان رشته ی علوم گیاهی بهتر خواهد بود.


سوال شماره 34 : سلام آقای موحد نژاد امیدوارم حالتان خوب باشد.
* لطف پیام منو منتشر نکنید *
جواب : کاملاً درست متوجه شده ای. فراخوان معماران جهان برای ارایه ی طرح های معماری یک رویه است و شما باید به عضویت یک یا چند انجمن معتبر معماری در جهان در بیایی (در دوران دانشجویی هم می شود) تا از اطلاع رسانی آنان در این زمینه استفاده کنی.


سوال شماره 35 : سلام ببخشید کسایی که با شما مشاور خصوصی دارند باید هزینه ماه اول رو هم بپردازند؟
چون از آبان کلاس زیست شروع میشه گفتم
جواب : بله ، این یک پکیج است و شما هزینه ی کل پکیج را پرداخت می کنید. بنابراین از هر زمانی که برنامه دادن به شما آغاز شده است هزینه ها باید به صورت ماهانه پرداخت شود.


سوال شماره 36 : سلام اقای موحد خسته نباشید.من شیمی کاربردی قبول شدم دانشگاه علوم تحقیقات .هدف نهاییم مهاجرت هست و شنیدم که میگن این رشته برای مهاجرت رشته خوبی هست.
۱_من نمیدونم که ویزای تحصیلی بهترو سریع تر هست یا ویزای کاری ؟
۲_چه کار هایی لازمه انجام بدم تا رزومه خوبی داشته باشم؟
دانشگاه دولتی قبول نشدم ولی شنیدم میگن دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه خوبی هست و سیستم اموزشی قوی داره.
ممنون میشم راهنمایی کنید .
جواب : ویزای تحصیلی خیلی سریع تر صادر می شود تا ویزای کاری در ضمن برای ویزای کاری یک کارفرما در کشور مقصد به اداره ی مهاجرت باید درخواست داده و برای شما اعلام نیاز کند.
برای داشتن رزومه ی خوب لازم است معدل بالایی داشته باشید. نمره ی آیلتس هر چه بالاتر باشد خصوصاً 8 اثر فوق العاده ای در پذیرش شما در کشورهای انگلیسی زبان دارد. اگر یکی دو مقاله ی تحقیقاتی داشته باشید و اساتید معروف دانشگاهی شما را تایید کنند، باز هم این رزومه قوی تر می شود.
بله واحد علوم و تحقیقات بهترین واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد است.


سوال شماره 37 : من شیمی کاربردی الزهرا و مامایی ازاد تهران قبول شدم .
از چند جا پرس جو کردم و بادو دکترای شیمی و یک مامای فارغ التحصیل صحبت کردم که دولتی خونده بود .
طبق پرس و جویی که کردم . شیمی جای پیشرفت بیشتر و گرایش های متنوعی داشت . ولی هنوز هم مطمین نیستم . به نظرتان کدام بهتراست و جای پیشرفت و درامد بهتری دارد .؟ شما طبق تجربه تان کدام را بهتر میدانید ؟
مرسی که جواب میدید .
جواب : اصولاً در سطح لیسانس رشته ی مامایی به رشته ی شیمی برتری دارد. اما در صورت ادامه ی تحصیل شیمی از مامایی برتر خواهد بود. اما یادتان باشد که رشته ی مامایی جذابیت های زیستی و پزشکی دارد اما در رشته ی شیمی شما با شیمی و فیزیک و ریاضی سروکار خواهید داشت و کمتر حرفی از زیست شناسی زده خواهد شد. مگر این که در دوره های ارشد و دکترا رشته های وابسته به بیوتکنولوژی را برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنید که مجدداً شیمی را به سمت زیست شناسی آن هم از نوع جذاب و پیشرفته ی آن گرایش داده اید.


سوال شماره 38 : سلام خسته نباشید
ببخشید بین مهندسی مواد و مهندسی پزشکی کدومشون بازار کارش بهتره و سریعتر و راحتتر کار پیدا میکنیم؟
جواب : برای شما که دختر هستید در رشته ی مهندسی پزشکی زودتر کار پیدا خواهید کرد. البته اگر مهندسی مواد را در دانشگاه های شریف و تهران و امیرکبیر بخوانید موضوع متفاوت خواهد بود. بنابراین دانشگاه محل تحصیل نیز در این تصمیم گیری نقش خواهد داشت.


سوال شماره 39 : سلام وقتتون به خیر
من صنایع الزهرا شبانه قبول شدم ومهندسی کامپیوتر علوم تحقیقات موندم کدوم و برم کدوم بازار کارش بهتره کدوم برای خارج رفتن بهتره
شهریه شبانه ترمی چنده؟
جواب : انتخاب دشواری است. اگر به رشته ی کامپیوتر خیلی علاقه ی بیشتری داری همان علوم و تحقیقات بهتر است. اما اگر هر دو رشته را به یک اندازه دوست داری حتماً مهندسی صنایع دانشگاه الزهرا (س) بهتر خواهد بود.
شهریه ی شبانه حدود 7 میلیون تومان در سال خواهد بود.


سوال شماره 40 : سلام اقای موحد نژاد خسته نباشید. خواستم بپرسم بین میکروبیولوژی علوم پزشکی و زبان و ادبیات فرانسه علامه کدوم بهتره؟
من خیلی گیج شدم. اگه میشه از نظر مهاجرت و بازار کار مقایسه کنید ممنون
جواب : اگر خیلی دختر درسخوانی هستی و مطمئنی که می توانی در رشته ی میکروبیولوژی ادامه ی تحصیل بدهی این رشته بهتر از زبان فرانسه است. اما اگر اینطور نیست و مطمئن نیستی حتماً رشته ی زبان فرانسه دانشگاه علامه طباطبایی بهتر خواهد بود.
بازار کار رشته ی زبان فرانسه در سطح لیسانس بهتر از بازار کار رشته ی میکروبیولوژی در سطح لیسانس است. اما در سطوح بالاتر میکروبیولوژی هم به لحاظ درآمدی و هم به لحاظ مهاجرتی حتماً بهتر است.


سوال شماره 41 : سلام. ببخشید سطح علمی دانشگاه آزاد ورامین و دماوند و گرمسار چطوریه؟ یعنی اگر دانشجوی بسیار درسخوانی باشیم، ممکن است در این دانشگاه ها سواد کافی را فرا نگیریم؟ متشکرم
جواب : اگر دانشجوی درسخوانی باشی، چون منابع درسی دانشگاه ها با هم تفاوت اندکی دارد ، حتماً سواد کافی را به دست می آوری. یادت باشد که حتماً باید از منابع اصلی استفاده کنی و اکتفا کردن به جزوه ی استاد در چنین دانشگاه هایی را توصیه نمی کنم.


سوال شماره 42 : سلام خدا قوت میخواستم لطفا بهترین کتاب تست هایی که میشه با اونها به رتبه زیر ۱۰۰۰ رسید رو بهم معرفی کنید...برای کسی که تازه میخواد شروع کنه ولی جدی! برای هر درس کدوم کتاب کار بهتره؟ من امسال کنکور دادم ولی میخوام دوباره کنکور بدم برای این کنکور تقریبا میشه گفت که نخواندم البته کمی از دروس را خواندم و تست زدم بنابراین صفر صفر نیستم لطفا کمکم کنید که کدام کتاب ها بهتر است! و اینکه با چه برنامه ای پیش بروم؟ خودم برنامه ریزی کنم یا مثلا با برنامه قلم چی پیش بروم؟ چطوری دروس را بخوانم ؟ تا کی تمامشان کنم و بعد دوباره دوره کنم؟ خیلی ممنونم از شما
خیلی ناراحتم که قرار است سایت شما بسته شود
این سایت برایم دلگرمی بود
امیدوارم سوالم را ببینید
امیدوارم هرجا هستید سلامت و شاد باشید آقای موحد نژاد عزیزم
جواب : ادبیات (ادبیات موضوعی گاج برای کنکور 1400) عربی (عربی میکروطلایی گاج) دینی (دینی بهمن آبادی) زبان (زبان کیاسالار)
ریاضیات (مهر و ماه و آی کیو گاج) زیست شناسی (آی کیو گاج و آی کیوپلاس گاج) فیزیک ( نشر الگو و نردبام) شیمی (نشر الگو و آی کیو گاج و مبتکران)
بهتر است در قلم چی ثبت نام کرده و با تمام قدرت برنامه های آن را اجرا کرده و خودتان را به ترازهایی بالاتر از 6500 برسانید.
منم امیدوار هر کجا هستید شاد و سلامت باشید.


سوال شماره 43 : سلام جناب موحدنژادمن یه سوال داشتم اینکه من داوطلبم کنکور 99 بودم حالا که میخواهم کنکور 1400 را شرکت کنم باید همان کتاب های درسی خودم را بخوانم؟یا اینکه باید با کنکوری های 1400 هماهنگ شوم؟ لطفا درباره کتب های درسی و تست یک توضیحی به من بدهید ممنونم... و سوال دیگر اینکه ادبیات موضوعی گاج کتاب خوبی است؟ چطور باید بخوانمش؟ اول کل دروس را بخوانم بعد موضاعات را؟ یا باهم؟
جواب : کتاب های ادبیات دهم و یازدهم تغییرات اساسی دارند بنابراین باید کتاب ادبیات دهم چاپ 97 و ادبیات یازدهم چاپ 98 را خریداری کنید. (روبروی دانشگاه تهران دارند)
بله کتاب ادبیات موضوعی گاج کتاب خیلی خوبی است. بهتر است اول یک بار به طور کامل ادبیات را بخوانید و بعد تست زنی را آغاز نمایید. البته در مورد آرایه و دستور بهتر است نیمی از تست های ادبیات موضوعی را به همراه یادگیری دستور و آرایه و به صورت هم زمان استفاده کنید.


سوال شماره 44 : سلام آقای موحد نژاد خدا قوت
تقاضا دارم پیامم رو منتشر نکنید
من همون تجربی هستم که فیزیک دوست داشت والان خواستم ازتون کمک بگیرم درباره انتخاب رشته .
(روزانه فیزیک تفرش با سوابق تحصیلی
مدیریت بازرگانی آزاد تهران غرب با سوابق
اقتصاد اراک روزانه
زیست سلولی مولکولی آزاد علوم پزشکی تهران )
راستش نزدیک به یکماه با خانواده برای نرفتن به جایی غیر تهران بحث داشتیم والتبه نبود کار برای فیزیک و اینکه چقد سخته خارج از کشور درس خوند که هدفمه برای کسی که اکثر اقوامشون با هر مدرکی در کارهایی که مربوط به حسابداری و مدیریت هست کار میکنند.و اینکه فلان رشته برای خانم مناسب نیست و ...
من که از اول تحصیلم قصد مهاجرت رو داشتم و وضع اهمیت به تحصیل اینجا رو میدونستم درسته کنکورم خوب نبوده و رتبه ام 22000 بوده اما واقعا علم تجربی رو دوست دارم و عاشق فیزیک هستم شاید الان این رشته رو نخونم اما هیچ وقت نمیتونم نادیدش بگریم چون این چیزیه که حالمو خوب میکنه
خلاصه اینکه در یک ماه گذشته باوالدینم با 5 نفر که توی دانشگاه های معتبر فیزیک خونده بودن صبحت کردیم و فهمیدم اینجا آینده ای نداره بخصوص اینکه همه اونا برای کار رو آوورده بودن به رشته حسابداری یا اینکه میگفتن بایدتا دکترا بریو هیئت علمی بشی.
جدا از اون بهتون بگم که پدرم هم حسابداری علامه خوندن و میگن اگر من رشته مربوطه رو بخونم بعد خارج شدن از شهرداری شرکتی میزنن که بتونم اونجا کار کنم اما من واقعا نمیتونم الان که فرصت خوندن زیست یا فیزیک رو دارم برم رشته ای از انسانی رو بخونم هر چقدر راحت تر باشه .
خلاصه اینکه ازتون خواهش دارم کمکم کنید من میدونم اگر اقتصاد هم بخونم موفق خواهم بود میدونم هر رشته دیگه ای هم بخونم میتونم کار آفرینی کنم اما این اعتقاد در خانواده من وجود نداره لطفا کمکم کنید ممنونم ازتون
جواب : من به رشته ی اقتصاد دانشگاه اراک و مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد تهران غرب رای می دهم. در ضمن کمک پدر در کسب شغل برای شما یعنی سوار شدن بر شانه ی غول ها که باعث پیشرفت سریع تر شما به لحاظ شغلی خواهد شد.
می دانم فیزیک را دوست داری ولی در آن دانشگاه، شاید خواندن این رشته چندان عاقلانه نباشد.


موفق باشید – موحد نژاد