پیام شماره 55 (چمعه 2 آبان ماه 99)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 55 (یکشنبه 4 آبان ماه 1399)

 


1- سلام بچه ها، امیدوارم در این ایام هر کجا که هستید سلامت و موفق باشید.
2- روزهای خوبی را از اسفندماه تا امروز با شما و در کنار شما داشتم.
3- پیام شماره 56 که آخرین پیام من است، ان شاء الله روز جمعه 9 آبان ماه بعد از ساعت 11 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
4- راستی بچه ها دوره جدید پاسخگویی به سوالات شما ان شاء الله مجدداً از روز سه شنبه 26 اسفندماه 1399 آغاز می شود و من از شب چهارشنبه سوری امسال ! دوباره به مدت 6 ماه در خدمت شما خواهم بود.
5- از خداوند بزرگ برای همه ی شما آرزوی سلامتی ، سربلندی و شادکامی دارم.


پاسخ به سوالات

 


سوال شماره 1 : سلام داشتم پیامای سایتتونو میخوندم و دیدم چقدر تعداد کسایی که قصد پشت کنکور موندن دارن کم نیست، از طرفی میگن بالای ۵۰ درصد از رشته ی ریاضی و بیشتر هم دررشته تجربی انتخاب رشته نکردن ، آیا واقعا این حرف درسته؟و اگه هست خیلی مشکلات زیادی در این راه قراره پیش بیاره؟
جواب : نه تعداد افراد موثر و توانایی که در کنکور 99 شرکت نکردند خیلی کم است. پس نگران نباشید رقابت کنکور 1400 بیشتر از 99 نخواهد بود.


سوال شماره 2 : من تا الان نزدیک هزار بار خواستم برای مشاوره خصوصی گروه c ثبت نام کنم ولی هر بار پر کردن فرم ثبت نام میاد از اول، خواستم ببینم به چه صورت می تونم ثبت نام کنم اگه راهی هست که میشه باهاتون تماس بگیریم وثبت نام کنیم بگید لطفا ممنونم
جواب : دختر خوب شما بارها ثبت نام کرده ای ولی متوجه نشده ای که برایت می نویسد تا 5 روز دیگر با شما تماس گرفته خواهد شد.


سوال شماره 3 : سلام آقای موحدنژاد خسته نباشید
الف. از بین دانشگاه آزاد های تهران کدوم واحد ها خوبه؟ در مورد واحد مرکزی (علوم پایه) اطلاعی دارین؟
ب. شیمی دارویی به داروسازی نزدیکه؟ یعنی میشه (تقریبا) همون موقعیت های شغلی و درامد رو داشت یا خیر؟
جواب : الف – بهترین واحد دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات است و بعد تهران مرکزی و تهران جنوب
ب- شیمی دارویی همان شیمی است با گرایش بر ساخت و تولید دارو و اصلاً کاری به رشته های علوم پزشکی ندارد. یعنی شما با لیسانس، فوق لیسانس و دکترای شیمی دارویی می توانید در کارخانه های داروسازی استخدام شوید، اما نمی توانید داروساز شده و داروخانه تاسیس کنید.


سوال شماره 4 : الف- من امسال کنکور دادم ولی رتبم بد شد چون نخونده بودم
تصمیم هم نداشتم دوباره کنکور بدم به هیچ وجه
برای همین بی پروا انتخاب رشته کردم و مهم نبود برام
ولی الان دوباره تصمیم گرفتم مصمم بخونم و کنکور بدم تا به چیزی ک میخوام برسم
اگه شد کنکور ۱۴۰۰ نشد هم ۴۰۱
حالا نمیدونم اگه من روزانه چیزی قبول بشم راهی هست که بشه انصراف داد و کنکور ۱۴۰۰ شرکت کرد؟
ب- یه سوال دیگه اینکه اگه مثلا امسال بخوام برم پیام نور یا آزاد چی؟ اینارو میتونم بعدا مرخصی بگیرم؟
بنظرتون اگه امسال روزانه قبول شده بودم و نتونستم سال بعد کنکور بدم چیکار کنم؟
دوسال تمام فقط واسه کنکور بخونم؟ دیگه دانشگاه نرم؟ حتی پیام نور و آزاد؟
توروخداا کمکم کنید نمیدونم چیکار باید کنم فقط میدونم میخوام بخونم تا به رتبه ای که میخوام برسم
ج- بنظرتون ۸ ماه واسه اوردن رتبه زیر ۱۰۰۰ یا نهایتا زیر ۲۰۰۰ کافیه؟
د- آخرین رتبه دندانپزشکی کشور چند هست؟
ببخشید خیلی سوال پرسیدم واقعا مغزم خیلی شلوغه ...ممنونم ازتون
جواب : الف – اگر امسال روزانه قبول شوید در سال آینده فقط رشته های روزانه را نمی توانید قبول شوید. پس می توانید، پزشکی ، دندانپزشکی و یا داروسازی پردیس های خودگردان دانشگاه های دولتی قبول شده و یا در دانشگاه آزاد در این رشته ها پذیرفته شوید. با توجه به این نکته مشکلی برای شرکت شما در کنکور 1400 وجود نخواهد داشت.
ب- بله می توانید در دانشگاه آزاد و یا پیام نور درس بخوانید و در عین حال در کنکور سال بعد نیز شرکت نمایید.
ج- بله به شرط این که روش هایی را که برای درس خواندن دارید اصلاح نمایید و بسیار پرکار باشید.
د- حدود 1900


سوال شماره 5 : سلام آقای موحد نژاد میخواستم از شما بپرسم کسی که یکبار کنکور داده و به دانشگاه دولتی رفته حالا میتواند بعد از ۴ سال که از فارغ التحصیلی اش گذشته دوباره کنکور بدهد و از امکانات دانشگاه دولتی استفاده کند؟ مثلا در دانشگاه کامپیوتر خوانده باشد و الان بخواهد کنکور تجربی بدهد.
جواب : بله ولی باید از پردیس های خودگردان و یا دانشگاه آزاد برای قبولی در گروه پزشکی استفاده کند و چون یک بار از تحصیل رایگان استفاده کرده دیگر نمی تواند مجدداً از آن استفاده کند.


سوال شماره 6 : من همون دختریم ک گفتم مشکل هوش هیجانی دارم. لطفا متن پیامم رو منتشر نکنین
جواب : شما دختری بسیار با هوش هستی و ویژگی هایی که برایم گفتی به همین دلیل کاملاً طبیعی است.
ذهن قوی در حفظ مطالبی که دوست داری – ذهن قوی در محاسبه - بیاد آوردن مسایل دوران کودکی بخصوص اگر قبل از سه سالگی باشد – ذهن پویا که تمایل دارد به همه چیز فکر کند – دوست داشتن همه ی رشته ها بجز آن چیزی که مشغول خواندن آن است
این ها بخشی از ویژگی های یک آدم بسیار باهوش است که با توجه به نوشته هایت در شما نیز وجود دارد.
آدم هایی مثل شما وارد هر رشته ای شوند اول آن را دوست خواهند داشت و به تدریج از آن متنفر خواهند شد!!!
آدم هایی مثل شما اسارت را دوست ندارند ولی به خاطر ذهن فعالشان زیاد به عواقب آن می اندیشند و در نتیجه محافظه کارانه خود را در شرایط موجود حفظ می کنند.
همین محافظه کاری باعث می شود که اگرچه حرف های زیادی برای گفتن داری ولی از گفتن بسیاری از آن ها در محیط های عمومی بپرهیزی.
می توانی شب ها برای یک کودک فی البداهه داستان بگویی بدون آن که قبلاً راجع به آن فکر کرده باشی.
پلنگ درونت می گوید برویم و بگوییم و آزاد شویم و .... موش درونت می گوید نه مواظب باش، نکن ، نرو، نگو
به پلنگ درونت بگو موش درونت را بدون آن که بجود، قورت دهد. آن موش نباید آزاد باشد که گاهی کنترل شما را در دست بگیرد و نباید گاز زده شود و بمیرد ، چون وجودش در معده ی پلنگ درونت برای گاهی گاز گرفتن معده ی پلنگ و تلنگر زدن به او لازم است.
برای بچه هایی مانند شما رشته ی مشاوره رشته ی بسیار جذابی خواهد بود چون در مشاوره هم می توانید زیست شناس باشید، هم روان شناس ، هم حقوق دان ، هم مهندس ، هم اقتصاد دان و هم ....
اما شاید اگر در همین زیست شناسی هم هدف معلومی برای خواندن آن می داشتی در آن بسیار موفق می شدی، نمی دانم چرا ذهن رویا پرداز و پویایت را برای اعتلای این رشته به کار نمی گیری.
فکر نکن، عمل کن. یکی از ویژگی های شما این است که بیشتر از آن که عمل کنی، فکر می کنی. پس پلنگ را آزاد کن بگذار بگردد و بچرخد و ببیند. پلنگ برعکس موش که سوراخ نشین است، جستجوگر بیشه ها و دشت هاست.
فکر کن پلنگی را در سوراخ دیوار خانه ای حبس کنی! چه می کند و چه می گوید؟
خودمم انقدررررر شب و روز دارم ب این قضیه فکر میکنمااا سردرگمم ب شدت و ناراحت چون خودم مثل یه کلاف تو خودم گره خوردم
دختر خوبم، تمرین کن که به فکرهای خوبت عمل کنی.


سوال شماره 7 : سلام.انشاءالله که سالم و سلامتید.آقای موحد نژاد من یه مشکل خیلی جدی دارم برای درس خوندن.گردن درد وحشتناکی دارم. کلا خودم هم حس میکنم که مهره های گردنم انحراف زیادی پیدا کردن!!!این هم از ارمغان های سال کنکور بود!علاوه بر رتبه ی زشتم! کلا اگر سرم یکم زاویه اش بد باشه گردنم منفجر میشه از درد.نوبت فیزیوتراپی گرفتم ولی یه سال دیگه است متاسفانه.نمیدونم چیکار کنم.مشکل گردنم خیلی جدیه واقعا.کلا گوشی رو که پائین میگیرم اذیت میشم.یا کلا هر کاری که گردنم یه ذره پایین باشه باعث میشه کل روز گردن درد داشته باشم.چیکار کنم؟
یه سوال دیگه اینکه منابع پارسالم حس میکنم خیلی آسون بودن.مثلا خیلی سبز در شیمیو ادبیات و زیست.
نباید عوض بشن؟نظر شما روی کتابای سخت چیاست؟منابع سطح بالا کدومان؟توی کدوم درسا هستن؟
از صبر شما و پاسخگویی تون خیلی ممنونم و مدیون
جواب : منظور شما از این که نوبت فیزیوتراپی شما یک سال دیگر است چیست؟؟؟!!!!!!!!! می خوای همین الان 10 تا کلینیک فیزیوتراپی معرفی کنم که همین امروز شما را ببینند.
بنابراین به خانواده بگو که شما را پیش یک ارتوپد ببرند و یک عکس ام آر آی از گردن شما بگیرند و بعد طبق دستور ارتوپد، برای درمان های فیزیوتراپی هر چه سریع تر اقدام کنید. (اگر ارتوپد شما گفت حتماً باید به فلان فیزیوتراپی بروید، اصلاً به آن توجه نکنید)
بله خیلی سبز اصولاً کتاب چندان مناسبی نیست. برای دخت قدرتمندی مانند شما، کتاب هایی مانند نشر الگو، آی کیو، آی کیو پلاس و نردبام مناسب ترند.


سوال شماره 8 : سلام،وقت بخیر
چجوری میشه به رتبه زیر ۵۰۰ رسید؟ اونایی که میشن الان دارن چی کار میکنن؟ چقدر آدم های خارق العاده ای بودن؟
جواب : 80 درصد آدم هایی که رتبه اشان زیر 500 می شود، خارق العاده نیستند. بلکه آدم های بسیار منظم و پرکاری هستند که با تمرین به سرعت تست زنی بالایی نیز دست یافته اند.
آن ها الان دارند درس هایشان را به صورت منظم می خوانند و تعداد بسیار زیادی تست نیز پاسخ می دهند. در آزمون ها شرکت می کنند و با تمرین خیلی زیاد در آزمون ها نیز نتایج خیلی خوبی کسب می کنند.
منظم باش، عاشقانه روزی 11 ساعت درس بخوان و با تمرین سرعت خواندن و تست زنی ات را بالا ببر.
سوال شماره 9 : سلام آقای موحد نژاد.برای دورقمی شدن باید چیکار کرد؟اصلا ممکنه کسی دورقمی بشه و تازه بخواد شروع کنه درس‌بخونه؟
جواب : گرفتن رتبه ی 50 خیلی خیلی دشوارتر از گرفتن رتبه ی 500 است. در ضمن گرفتن رتبه های دو رقمی نیازمند برخی از ویژگی های مغزی مانند تمرکز فوق العاده بالا و برخی ویژگی های روانی مانند آرامش بسیار زیاد است.
بنابراین برای قهرمان شدن (زیر 100 شدن) باید از ذهن پیچیده ای برخوردار بود. اما برای خیلی خوب بودن (رتبه ی 500) بیشتر افراد ذهن مناسب را در اختیار دارند ولی باید آن را در مسیری مناسب قرار دهند و با تلاش و کوشش و انتخاب روش های صحیح خودشان را به این نتیجه برسانند.
بنابراین اگر بجای فکر کردن برو هر چه سریع تر درس خواندنت را شروع کن و بسیار پرکار باش و در آزمون های جامع هم شرکت کن، تا به تدریج از روی نتایج شما معلوم شود پیچیدگی ذهنی شما در حد بچه های زیر 100 هست یا خیر.


سوال شماره 10 : سلام خسته نباشید
الف- رشته هوشبری، رشته خوبی است؟
و همچنین برای ادامه تحصیل در خارج مناسب است؟‌و درامد خوبی نیز دارد؟
ب- شیمیدان ها چگونه میتواندد درامد زیادی داشته باشند؟ هم در ایران و هم خارج از کشور (این را می دانم که مدرکی بالاتر از لیسانس لازم است
جواب : الف – بله ولی در سطح لیسانس متوقف می شود. اما در همان سطح هم رشته ی خوبی است و شما را با یک درآمد متوسط کارمندی حمایت می کند. برای ادامه ی تحصیل در خارج از کشور مناسب نیست.
ب- شیمیدان ها فقط با پیوستن به گروه های تجاری برای تولید اقلام شیمیایی تجاری می توانند در آمد بسیار خوبی داشته باشند. این هم نیاز به گرفتن فوق لیسانس و دکترا ندارد (اگر چه داشتن آن هم ضرری ندارد). خودتان هم می توانند کارگاهی برای تولید اقلام شیمیایی مورد نیاز در صنایع تاسیس کنید. البته اگر درآمد 12 میلیون تومان در ماه کافی است، می توانید استاد دانشگاه هم بشوید. در این حالت حتماً باید ادامه تحصیل بدهید.


سوال شماره 11 : با سلام؛
ميخواستم بپرسم اگر دانش اموز رشته رياضي كه خودش تلاشگر باشه و معدل خوبي هم در درس هاش داره، با وجود اساتيد حرفه اي بخواد بدون مشاور پيش بره و فقط خودش با استفاده از سايتي مثل منتا از خودش امتحان بگيره، مشكلي براش پيش مياد؟ (اين فرد ميخواد حتي از مشاور مدرسه هم صرف نظر كنه(
جواب : اگر دانش آموزی خود ساخته باشد و بتواند منظم و به مقدار کافی درس بخواند و از سرعت مطالعه و تست زنی کافی برخوردار باشد، نیازی به مشاور ندارد.
سوال شماره 12 : فک نمیکنم من را یادتان باشد ولی مشکلاتم را میگویم
من پارسال برای شما گزارش مینوشتم وشما به من گفتید که کند هستم اگر یادتان باشدبعد از چند بار گزارش نوشتن این کندی من کمی بهتر شد البته من وسواس خواندن ونوشتن هم داشتم(هر چیزی را چند بار پاک نویس میکردم یاد اگر دفترم کمی خط میخورد کل آن صفحه را پاره میکردم)البته خیلی بهتر شدم ولی وقتی دچار استرس میشدم بعضی وقتا این حس برمیگشت بعد از اینکه کندیم کمی برطرف شد تراز ها ودرصدای آزمون مدرسه هم داشت بهتر میشد بعد از ترم اول که تراز عمومی هام به ۶۶۰۰ هم رسید داشتم تلاشم رو میکردم که مدارس به خاطر کرونا تعطیل شد ومن هم هی امروز وفردا میکردم وبا خودم میگفتم حتما برامون فردا کلاس میزارن یک۱۰ روزی گذشت ودیدم خبری نشد درس خواندن رو شروع کردم وقتی که کلاسا شروع شد و وقت زیادی ازم میگرفت چون که اصلا برام مفید نبود ومن باید چند بار ویس هارو گوش میکردم خیلی وقتم گرفته میشد ومن اصلا وقتی برای پایه خوندن نداشتم دوازدهمم فقط میتونستم تشریحی بخونم وتعداد تست هایی که دبیران مشخص میکردند رو میزدم وبیشتر از این نمیتونستم که تست بزنم
تقریبا اخرای اردیبهشت بود که کلاس ها تموم شد ووقتی اومدم پایه بخونم دیدم چیز زیادی یادم نیست اون چیزی هم که یادم بود برای مطالعه نوروزیم بود وباید خودم رو برای امتحان های نهایی اماده میکردم تو دوران امتحان نهایی وسواس خوندم شروع شده بود ونمیتونستم برنامه شمارو اجرا کنم بعد از امتحان نهایی اون مقدارر چیزی هم که از پایه یادم بود داشتم فراموش میکردم دیگه احساس میکردم نمیتونم تو این یک ماه وخورده ای کاری بکنم ساعت مطالعاتیم داشت کم میشد(روزی۶تا۷ساعت) از اوایل مرداد سعی کردم تایم مطالعم رو بالا ببرمم ولی یه مشکلی که داشتم اصلا تمرکز نداشتم ولی به سختی این کار رو میکردم ۲هفته اخر کنکورم مادر بزرگم بیمارستان بستری بود ومامانم عین دوهفته رو بیمارستان وخونه نمیومد وکار ها هم به من واگذار شده بود تا حدودی خلاصه روز قبلم شنیده بودم سوالات رشته ریاضی سخت بوده وحالم بد بود جوری که دلم میخواست نرم سر جلسه بالاخره رفتم وسعی کردم مثل یک ادم اهنی رفتار کنم ولی یک حس بدی داشتم روز بعد که برای کنکور زبان رفتم این حس کمتر شده بود
من نتیجه خوبی تو کنکورم نگرفتمتو تجربی۴۰۰۰۰شدم وتو زبان۲۰۰۰۰
وحالا موندم برای سال بعد حتی انتخاب رشته هم نکردم واصلا دوس ندارم این رتبه رو سال بعد بیارم
الف- میشه بهم بگید کجارو اشتباه کردم ؟؟
ب- چه اشکالاتی رو دارم که موفق نمیشم؟؟
ج- بعد بهتون گفتم که اصلا تمرکز ندارم حتی باهام حرف میزننن من ذهنم میره جای دبگه واصلا نمیفهمم چی شده به نظرتون باید چکار کنم؟؟
د- زیست وفیزیک وادبیاتمم خیلی ضعیفه اصلا بالا نمیاد مخصوصا فیزیک چجوری بخونم که درست بشن؟
ه- راستی یکبار بعدترم اول که گزارشم وکارنامه ترم۱رو اووردم پیشتون شما گفتید تایم درسخوندنم بالاست ولی درست نمیخونم مخصوصا فیزیک رو که قرار بود برامون درسای باقی مونده رو بخوندید وروش خوندنشونو بگید که تعطبل شدیم من خیلی جاها خوندم که میگن باید درست بخونی خوب چجوری باید درست بخونیم درسارو روشش چیه میشه کمک کنید ؟؟
ببخشید خیییلی حرف زدم خسته شدید
و- بعد اینکه خودم برنامه ریزی کنم یا مطابق برنامه ازمون پیش برم ؟
ممنون
جواب : الف- وسواس در مطالعه مهمترین اشتباه شما بوده است. البته وقوع کرونا و مسایل مرتبط با آن در نتیجه نگرفتن شما کاملاً تاثیر گذار بوده است.
ب- اشکال اصلی شما وسواس شما در خواندن و تست زنی است.
ج- تمرکز کم اگر به دلایل مغزی نباشد (که در این حالت دارو دارد) به طور طبیعی بخاطر درگیری های ذهنی بیش از حد شماست. اگر برنامه ی منظمی داشته باشی و براساس آن همل کنی و به برنامه ات اعتماد داشته باشی این تشویش ها کمتر شده و تمرکز شما افزایش خواهد یافت.
د- فیزیک را باید بفهمید. اگر با حوصله کتاب درسی و جزوه ی معلم خودت را بخوانی می توانی تا حدود زیادی در این زمینه موفق شوی. اما دیدین فیلم های آموزشی فیزیک در سایت آلا هم می تواند کمک زیادی به شما بکند.
ه- برای زیست شناسی باید این درس را مفهومی بخوانی که یکبار سرکلاس شما پارسال اجرا کردم. در مورد فیزیک که توضیح دادم و در مورد ادبیات باید تمام سه کتاب درسی خودت را کلمه به کلمه خوانده و بر روی آمپمسلط شوی و بعد از آن به حدود 2000 تست ادبیات به تدریج پاسخ دهید.
و- اگر مشاور ندارید با برنامه ی آزمون ها جلو بروید.


سوال شماره 13 : سلام استاد ... لطفا لطفا پیامم منتشر نشه ...
ممنون از راهنمایی های خوبتون
جواب : برای ادبیات : ادبیات موضوعی گاج / برای عربی : عربی میکروطلایی / برای دینی : دینی بهمن آبادی / برای زبان : کتاب خیلی سبز کیاسالار / برای زمین شناسی : آبی قلم چی / برای ریاضی : مهر و ماه و نشر الگو / برای زیست شناسی : نشر الگو ، آی کیو و آی کیو پلاس / برای فیزیک : نشر اگو و نردبام / برای شیمی نشر الگو و آی کیو و آی کیو پلاس را بخرید.
همان سه ساعت در روز برای زیست شناسی کافیست. ولی خواندن آن باید به دقت و مفهومی و از روی کتاب انجام شود.


سوال شماره 14 : من بیوشیمی خوندم و امسال تموم شد البته یکمش مونده. معدلمم حدودا ۱۵ ایناست.نقاشی هم کار میکنم سیاه قلم و علاقه دارم. نمیدونم برای ارشد همین بیوشیمی و بخونم البته علاقه ندارم و حوصله درس خوندنشو ندارم. برای نقاشی هر جا برای کار میرم مدرک میخوان.نمیدونم برای ارشد بخونم یا برم دوره نقاشی جهاد دانشگاهی ببینم. البته این فی مابین ب روان شناسی برای ارشد هم فکر کردم ک تا دکترا بخونم
میشه شما راهنماییم کنین بین ارشد خوتدن و نخوندن نقاشی
یا ارشد خوندن روان گیر کردم
جواب : به نظرم برای نقاشی به کلاس جهاد دانشگاهی برو و در عین حال در آزمون ارشد برای رشته ی روان شناسی شرکت کن و آن را تا دکرا ادامه بده. از هنرت برای تهیه ی پوسترهای پر مغز روان شناسی استفاده کن و خودت را با این وسیله جا بیانداز و معرفی کن.


سوال شماره 15 : میشه بگین با پزشکی و دندون چجوری میشه کارافرینی کرد؟
و اینکه زیست شناسی در صنعت چحوریه؟
مثلا چه کارایی میشه باهاش کرد
جواب : برای پزشکی و دندانپزشکی تاسیس کلینیک و یا درمانگاه می شود کارآفرینی. کارآفرینی یعنی راه اندازی مجموعه ای که عده ای در آن مجموعه مشغول به کار شده و باعث افزایش درآمد ما شود. البته رفتن به سمت درمان های خاص نیز نوعی کارآفرینی محسوب می شود، مانند طب سنتی ، همیوپاتی ، طب سوزنی و ....
زیست شناسی در صنعت بیوتکنولوژی کاملاً مورد توجه است. بسیاری از اقلام دارویی و خوراکی و صنعتی از روش های بیوتکنولوژیک تهیه می شوند که زیست شناسان سهم مهمی در آن دارند و هم خودشان می توانند با تاسیس کارگاه به تولید در این زمینه بپردازند و هم می توانند به گروه های بزرگی که در این صنعت وجود دارد بپیوندند.
سوال شماره 16 : لطفا متن پیامم منتشر نشه (((((
جواب : فکر می کنم با توجه به موضوع این کلاس، صلاح نباشد در سالی که درگیر کنکور هستی در این نوع کلاس ها شرکت نمایی. اما برای سال بعد از کنکور خیلی هم خوب است.


موفق باشید – موحد نژاد