پیام شماره 54 (شنبه 26 مهرماه 99)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 54 (شنبه 26 مهرماه 1399)

 

1- سلام بچه ها، می دانم دل در دلتان نیست. امیدوارم بهترین نتایج نصیب شما شود.

2- به مرور که کارهایم سنگین تر می شود اداره ی سایت نیز برایم دشوار و دشوارتر می گردد.

3- بچه های عزیز و خوبم، این سایت تا تاریخ جمعه 9 آبان ماه 1399 فعال خواهد بود.

4- پیام شماره 55 ان شاءالله روز جمعه 2 آبان ماه بعد از ساعت 10 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

5- منتظر سوالات شما هستم.

6- امیدوارم خداوند بهترین آرزوهایتان را بر آورده ساخته و همواره شادمان و شادکام باشید.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام آقای موحد نژاد.لطفااااااااا پیاممممم من رووووو منتشررررر نکنیددددد ......................................................

جواب : اولاً امیدوام همین امسال قبول شوید ولی اگر نشد، شرایط شما برای قبولی در سال آیده کاملاً مطلوب است. فقط لازم است ادبیات سال های دهم و یازدهم را عوض کنید. پیشنهاد من جدی و آرام بودن در طول این مسیر است.

 

سوال شماره 2 : اگه میشه متن سوالم رو تو سایت قرار ندین ممنون.............................................................................

جواب : وجود سابقه ی یک کار در یک انسان شانس انجام دوباره ی آن را افزایش می دهد. شما برای المپیاد 40 تا 50 ساعت مطالعه ی هفتگی داشته اید و این نشان می دهد هر زمان انگیزه ی کافی و علاقه ی زیادی به چیزی داشته باشید برای آن تلاش خواهید کرد.

برنامه ی درسی شما بسیار مشخص است. وقتی کلاس های معلم ها تمام می شود اول تکالیف و کارهای مربوط به فردا را انجام دهید و بعد از تمامی زمان باقیمانده برای کسب 1000 امتیاز برنامه ی گزینه ی 2 بعدی استفاده کنید. پس شما دو کار دارید یکی انجام کار معلم ها و دیگری آماده شدن برای آزمون گزینه 2

راه سریع انجام محاسبات را باز هم برایتان به صورت مفصل تری توضیح خواهم داد. اما لازم است خودت هم تلاش کنی تا راه های ساده تری را بیابی.

مشاوره های فردی من در مدرسه تا حدود 3 هفته ی دیگر آغاز می شود امیدوارم بتوانم بیشر در خدمت شما باشم.

 

سوال شماره 3 : در مورد رشته بهداشت عمومی در دانشگاه و آینده شغلی این رشته و گرایش های ارشدش و درنهایت مهاجرت و کشورهایی که به این رشته بها میدن میشه یکم توضیح بدین؟ ممنون

جواب : رشته ی بهداشت عمومی اگرچه در ایران از رشته های کم طرفدار است اما از جایگاه خوبی در کشورهای پیشرفته برخوردار است و برای مهاجرت رشته ای مطلوب ارزیابی می شود. در این رشته مهمترین پارامتر بهداشت خانواده است، مثلاً بهداشت مادر و کودک ، بهداشت سالمندان، بهداشت فرزند آوری ، بهداشت اپیدمی ها و پاندمی ها و اصولاً حفاظت از خانواده جهت داشتن زندگی سالم است.

 

سوال شماره 4 : سوال داشتم ازتون ، ممنون میشم راهنماییم کنید و لطفا منتشر نکنید..................................................

جواب : عیبی ندارد می توانید در حال تحصیل در دانشگاه آزاد دوباره در کنکور سراسری شرکت کنید. اما با توجه به این که خیلی به زیاد درس خواندن عادت نداری، می توانی از علاقه ای که به سیستم های نرم افزاری کامپیوتر داری استفاده کرده و با خرید کتاب های آموزشی در زمینه ی نرم افزار نویسی و سایر مهارت های مرتبط با آن به صورت خودخوان در خانه بسیار پیشرفت کنی. خود من یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای انتخاب رشته (احتمالاً پیشرفته ترین آن را) را به صورت خودخوان و با تکیه به همین کتاب ها نوشتم. بنابراین می شود به دانشگاه آزاد رفت و در عین حال بسیار هم پیشرفت کرد.

اما در هر حال به علاقه ی شما به تحصیل در دانشگاه های ممتاز تهران نیز احترام می گذارم و اگر احساس می کنی می توانی به صورت منظم روزانه 10 ساعت درس بخوانی می توانی مجدداً شانس خودت را در کنکور سال بعد امتحان کنی.

 

سوال شماره 5 : سلام خسته نباشید ببخشید میشه به من یه مشاور خیلی خیلی خیلی سخت گیر در حد نگهبانای جهنم معرفی کنید؟ به برنامه احتیاج ندارم فقط برای کنترل کردن میخوام خیلی ممنون با تشکر از شما

جواب : راستش من چنین مشاوری سراغ ندارم !!! اما با مراجعه به گروه های مشاوره ای مختلف و در خواست سخت گیری از آن ها احتمالاً می توانی از آن ها بخواهی که سخت گیر تر باشند.

 

سوال شماره 6 : استاد زیست فناوری دانشگاه آل طه بهتره یا زیست فناوری دانشگاه آزاد؟؟ و اینکه آیا توی هزینه ش تفاوت زیادی هست؟

جواب : به نظر من آل طه بهتر است. و هزینه ی آن ها نیز تفاوت چندانی با هم ندارند.

 

سوال شماره 7 : سلام جناب آقای موحدی نژاد ، من قصد پشت کنکور موندن دارم می خواستم اگر امکانش باشه زحمت مشاوره من رو تقبل فرمایید.

جواب : در بخش مشاوره خصوصی با من برای کنکور 1400 ثبت نام کنید. البته این کار را کرده اید و من نیز با شما تماس گرفته ام.

 

سوال شماره 8 : سلام آقای موحد امیدوارم حالتون خوب باشه من شاگرد شما سال ۹۴ بودم

بعد ازچند بار مراجعه ب روان شناس های متعدد تصمیم گرفتم با خود شما صحبت کنم

اقای موحد من مشکل هوش هیجانی دارم

وقتی سوار ماشین میشم فقط میخوام عمل انجام بدم بدون فکر

هر چه زودتر تموم شه

وقتی میرم شنا نفس گیری میکنم سریع میخوتم همه هوا رو بدم بیرون

موقع کنکورمم این مشکل لعنتی برام دردسر ساز شد

و الا بخاطر دارم ک شما هر موقع میپرسیدین فلان درس و چجوری میخونین من همون روشی و میگفتم ک شما میخواستین بگین

فوق العاده انسان سریعی بودم

حافظه بسیار خوبی دارم و جزئیات در خاطرم میمونه

اما کنکورمم فقط میخواستم تند تند حل کنم تموم شه

چند بار ب چندین روان شناس مراجعه کردم فقط میگن نفس عمیق بکش و اروم باش و سعی کن قرص مصرف نکنی و...راهکاری نمیدن

دیگ ن رانندگی میکنم ن تونستم شنا یاد بگیرم ن کنکور خوبی دادم

الان خیلی حیفم میاد از تلاش و زحمتم اما میتوام ب این عواطفم مسلط شم اما نمیتونم

انگار طلسم شده برام

میشه شما کمکم کنین؟

من نمیدونم از کجا این نقص ریشه داره از کودکی؟از تنش خانوادگی؟...نمیدونم

ولی منو کمال گرا بار اوردن و خیلی اذیت شدم در کودکیم و حتی دوره بلوغم.تنبیه شدم همیشه برای خطا تنبیه ها بد ک رفتار مناسبی با بچه ها نیست و اعتماد ب نفسمو کشتن هنوز ک هنوزه بعد گذشت چندین سال پدرم رشته منو ب رسمیت نمیشناسه و منو ندید میگیره.و اجازه هیچ کاری و ندارم مثل زندانی تو خونه ام و بخاطر عدم تواناییم در کنکور میگ اجازه کارهای دیگ رو نداری.ارتباط با دوستانم یا بیرون رفتن.من قرنطینه و غیر قرنطینه برام نداره.من دانشجو ک بودم تازه برام گوشی خریدن.

نمیدونم گفتن اینا کمک کنندست یا نه ولی اینا واقعیت زندگی منه

لطفا متن پیامم رو منتشر نکنین

اگ کمکی از دستتون برمیاد خواهش میکنم دریغ نکنین چون نمیذارن دیگ من تحت درمان روان درمانگری باشم

جواب : دختر خوبم وقتی قدرت فوق العاده ای در شما وجود دارد باید به آن جهت دهید. اگر می توانید سریع فکر کنید و سریع اجرا کنید، این فی نفسه بد نیست بلکه خیلی هم خوب است. فقط باید تمرین کنید که در زمان فکر کردن بهترین تصمیم را بگیرید. یعنی مثل یک شطرنج باز در طول زمانی کوتاه راه های مختلف را در نظر گرفته و بهترین آن را انتخاب کنید.

پس قدرت طبیعی خودت را به رسمیت بشناس و فقط در جهت هدایت قدرت انفجاری آن برای گرفتن بهترین نتیجه از آن اقدام کن. ممکن است همین موضوع موجبات تمایز فوق العاده ی شما را از دیگران فراهم کند. باز هم با من در تماس باش و از خصوصیاتت برایم بیشتر بگو (فقط لطفاً تا سایت من بسته نشده این کار را انجام بده).

 

سوال شماره 9 : سلام و درود.آقای موحد نژاد لطفا اصلاااااااااا اصلااااااا پیام من رو منتشر نکنید. مچکر.غرض از مزاحمت اینه که من راستش پشت کنکوری هستم از 3آبان هم به امیدخدا دارم شروع میکنم درس بخونم.برای هر چهار درس اختصاصی کلاس ثبت نام کردم و آزمون قلم چی رو هم میدهم ان شاءالله.میخواستم ببینم هنوز میتونم با شما مشاوره داشته باشم؟هزینه اش رو هم می فرمایید لطفا؟؟؟و اینکه این پشتیبانای قلم چی مشاوره هم میدن؟آخه یکی از دوستام ازم خواسته براش بپرسم.چون شرایط مالی اش رو نداره و اینکه میگفت اگه بشه قراره با یکی از رتبه برترهای سالهای گذشته مشاوره بگییره.میخواد بدونه که اونا فقط راهنمایی تلفنی دارند یا اینکه برنامه هم میدن؟و شما کلا قبول دارید اینطور مشاوره ها رو؟

خیلیییی ممنون از لطف شما:)))))

جواب : تمامی مسایل مرتبط با مشاوره ی خصوصی با من برای کنکور 1400 در سایت آورده شده است. بله پشتیبان های قلم چی هم اگر از آن ها بخواهید مشاوره ی شما را قبول می کنند. از نظر من مشاوره با رتبه های برتر کنکورهای سال های پیش به شرط آن که آن فرد حداقل 3 تا 4 سال سابقه ی مشاوره داشته باشد اشکالی ندارد.

 

سوال شماره 10 : ببخشید من رتبه در سهمیه منطقه ۱ ۳۰۹۰ شدم و کشوری ۵۱۰۰ در رشته ریاضی.

نتایج رشته های بدون کنکور اومده و کامپیوتر آل طه قبول شدم و گفتن باید ۳۰مهر برای ثبت نام بریم بنظرتون الان من چیکار کنم من منتظر نتایج سراسری هستم و اونا برام مهمترن میشه کمکم کنین

و اینکه مهندسی کامپیوتر آل طه ترمی چقدره هزینش؟

جواب : اگر انتخاب رشته ی خوبی داشته باشید، نیازی به ثبت نام در این رشته ندارید. اما به هر حال می توانید مراحل اولیه ی ثبت نام را بجز دادن هزینه ی آن را طی کنید تا نتیجه ی کنکور سراسری بیاید. مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های غیر انتفاعی تهران حدود 3 میلیون تومان در هر ترم هزینه خواهند داشت.

 

سوال شماره 11 : سلام من همون قبلیم

ی سوالی برام پیش اومد اگه ما دانشگاه غیرانتفاعی ثبت نام کنیم بعدش ک نتایج سراسری اومد میتونیم انصراف بدیم؟؟و برای سراسری ثبت نام کنیم؟؟

و هزینش و برمیگردونن؟

جواب : معلوم نیست هزینه را برگردانند و برای همین گفتم مراحل آن را انجام دهید ولی در پرداخت هزینه تعلل کنید.

 

سوال شماره 12 : سلام اقای موحدنژاد

وقتتون بخیر باشه

بعد از یه مدت طولانی دوباره مزاحمتون شدم

لطفا پیاممو منتشرنکنید ممنونم...................................................................................

جواب : رشته ی شیمی از رشته های خوب دانشگاهی است به شرط آن که ادامه ی تحصیل داده و در گرایش های دوره های فوق لیسانس و دکترای آن وارد شوید (مانند بیوشیمی ، بیوتکنولوژی ، نانوتکنولوژی ، شیمی نفت و مشتقات نفتی ، شیمی دارویی و .........)

بدون کنکور بودن یک رشته به معنای بد بودن آن نیست. سعی کنید در دانشگاه دانشجوی خوبی باشید و پیشرفت خود را در ادامه تحصیل در آن دنبال کنید.

 

سوال شماره 13 : سلام اقای موحد نژاد عزیزز امیدوارم حالتان خیلی خوب باشد

اگر ممکن است متن پیام را منتشر نکنید ممنونم.............................

جواب : رشته ی مترجمی اگر به آن علاقه داشته باشید، بسیار خوب است و تا دکترا نیز امکان ادامه ی تحصیل دارد. اما اگر پدر شما خودش حسابدار است و می تواند شما را مورد حمایت خود قرار دهد، به نظرم رشته ی حسابداری آینده ی بهتری برای شما خواهد داشت.(این رشته نیز تا دکترا امکان ادامه ی تحصیل دارد). من پیشنهاد می کنم حسابداری بخوانید و زبان خود را به صورت آزاد ادامه داده و به بالاترین سطوح حرفه ای و آزاد این رشته برسانید.

 

سوال شماره 14 : سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار، من در دانشگاه فرهنگیان برای دبیری و آموزش ابتدایی شرکت کردم اما بیشتر از همه علاقه مند به استاد دانشگاه شدن هستم اما اگر لیسانس رو بگیرم باید برم 8 سال یه منطقه ای خدمت کنم. ولی اگر من بخوام ادامه تحصیل بدم تا بتونم استاد دانشگاه بشم این ممکنه؟ یعنی بعد از لیسانس میتونم خدمت رو نرم و ادامه تحصیل بدم یا اینکه باید حتما 8 سال برم خدمت و بعدش میشه ادامه تحصیل داد؟؟

جواب : وزارت آموزش و پرورش به دانشچویان مستعد در رشته های مرتبط با خود اجازه ی ادامه ی تحصیل تا مقطع دکترا را می دهد و بعد از آن ها برای تدریس در دانشگاه فرهنگیان (به عنوان استاد) و یا پست های سازمانی خود استفاده می کند. بنابراین لازم نیست بعد از لیسانس از آموزش و پرورش خارج شوید.

 

سوال شماره 15 : سلام آقای موحد نژاد

من کنکورم و خیلی بیشتر از چیزی که فکر میکردم خراب کردم و تصمیم گرفتم یک سال بمونم ولی به هر حال رشته های بدون کنکور هم ثبت نام کردم و شیمی محض دانشگاه آزاد تهران مرکزی قبول شدم، که انتخاب اولم بود. ( معدل کل دیپلمم ۱۹.۳۸ شد)

شیمی محض خودتون گفتین برای ادامه تحصیل در خارج مناسبه و خواستم برای فوق لیسانس گرایش شیمی دارویی بخونم . همچنین بعد از علوم تحقیقات، مرکزی بهترین دانشگاه ازاده ( البته طبق چیزی که تو اینترنت پیدا کردم) و همینطور تو یک سایت که رتبه دانشگاه ها را در سطح جهانی بررسی میکرد؛ دانشگاه ازاد رتبه بالاتری حتی نسبت به دانشگاه تهران و شریف داشت! (که البته خیلی شک دارم این درست باشه(

به نظر شما این رشته و دانشگاه میتونه آینده خوبی داشته باشه؟ مخصوصا چون من اصلا قصد ایران موندن ندارم. (از لحاظ زبان هم مشکلی ندارم(

جواب : بله رشته ی شیمی برای ادامه ی تحصیل در خارج از کشور رشته ی بسیار خوبی است. البته با توجه به این که بار اول است در کنکور شرکت می کنی ، توصیه ی من شرکت دوباره در کنکور سراسری و قبول شدن شما در رشته ی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و یا دانشگاه تهران است (بار رتبه هایی بین 4 تا 5 هزار). قبولی در این دو دانشگاه راه شما برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه های برتر خارج از کشور را بسیار هموارتر خواهد کرد. شاید هم خواندی و داروسازی قبول شدی که اگر جدی باشی دور از دسترس نیست.

 

سوال شماره 16 : سلام وقتتون بخیر اگر من دندان‌پزشکی یا پزشکی قبول بشم دیگه باید دور مهاجرت رو خط بکشم؟

اگه نه چجوری باید مدرکم رو معادل سازی کنم؟

جواب : هر کشوری برای معادل سازی شرایط خاص خودش را دارد. اما آنچه مسلم است اگر جدی باشی انجام این معادل سازی با مقداری رنج و تلاش امکان پذیر است. بنابراین سعی کن درس هایت را خوب بخوانی و از همان ابتدا بررسی کن، کشوری که بیستر تمایل به مهاجرت به آن را داری چه ضوابطی را برای معادل سازی دارد و تلاش کن خودت را برای آن آماده سازی (مانند امتحانات معادل سازی و غیره) و زبان مرتبط با آن کشور را بخوبی یاد بگیر.

 

سوال شماره 17 : امیدوارم حالتان خوب باشد.

***میشه پیام منو منتشر نکنید ..........................................................................................................................................

جواب : در رشته های هنری فقط زمانی می توانید از بورس های تحصیلی استفاده کنید که کارهای عملی انجام شده ی بسیار درخشانی داشته باشید. مثلاً ما مسابقات معماری در سطح جهانی داریم که اتفاقاً به برندگان آن بورسیه تعلق می گیرد و این که شما در چه دانشگاهی تحصیل کرده اید اهمیت چندانی ندارد. بنابراین اگر ذوق هنری داری، این گوی و این میدان، دانشگاه برایت مهم نباشد.

 

سوال شماره 18 : سلام وممنون از زحمات شما من امسال می خواهم دوباره کنکور بدهم ولی هر چقدر سعی میکنم نمی تونم در قسمت مشاوره خصوصی ثبت نام کنم.توروخدامنو ثبت نام کنید.

جواب : دختر خوب، ثبت نام شما انجام شده است.

 

سوال شماره 19 : سلام خسته نباشید، لطفا متن پیام منو منتشر نکنید متشکرم ازتون

من توی رشته های بدون کنکور ثبت نام کرده بودم و اولویت اولم مهندسی مواد و متالوژی توی پردیس بین الملل شریف کیش قبول شدم

وقتی دربارش بیشتر خوندم نوشته بود به زبان انگلیسی تدریس میشه، میخواستم بدونم صحت داره؟ و اینکه کل تدریسا به این منوال هستش؟ چون قبلا یکی از مشاورای مدرسه گفته بود نه اینطوریام نیست... میشه دربارش توضیح بدید لطفا

دیگه اینکه تو سایت سنجش نوشته بود تا پنجم ابان حداکثر وقت برای اقدام به ثبت نام هست و باید مدارک و به دانشگاه محل قبولی ارائه داد..

یعنی من باید تا اون روز به کیش برم و ثبت نام کنم؟ حتی وقتی جواب رشته های باکنکور نیومدن؟

جواب : اگر به زبان انگلیسی تدریس شود که چه بهتر. ولی فقط در برخی از دروس و آن هم در ترم های بعدی این کار انجام می شود. فکر می کنم نتایج کنکور سراسری حدود دوم یا سوم آبان ماه منتشر شود، پس جای نگرانی نیست. اما شما بلیط کیش را رزرو کنید.

 

سوال شماره 20 : سلام.آقای موحد نژاد به من زنگ نمی زنید؟?پر شده؟?من برم؟?

جواب : نه عزیزم برای شما همیشه جا دارم. درخواست ثبت نام شما را دریافت کرده ام و بزودی با شما تماس خواهم گرفت.

 

سوال شماره 21 : سلام. خسته نباشين

با توجه به اينكه امسال مي خوام براي سال بعد دوباره شركن كنم مي خواستم بدونم چند ساعت در روز

بايد درس بخونم ؟الان حدود هشت ساعت مي خونم و تقريبا روزي ٢٠٠ تست زمان دار مي زنم. كافيه ؟

جواب : معمولاً ساعت مطالعاتی در این ایام باید حدود 10 ساعت در روز باشد. اما مهم تر از ساعت مطالعاتی ارزیابی وضعیت علمی شما در طول مسیر مطالعات شما برای کنکور است. بنابراین لازم است در آزمون های جامع قلم چی و یا گزینه ی 2 شرکت کنی و در صورت خوب بودن نتایج هر مقداری که درس بخوانی همان قبول است و در صورت خوب نبودن ، باید بر میزان ساعات آن اضافه کنید.بنابراین مهم نتیجه ی حاصل از مطالعه است و نه الزاماً مقدار آن.

 

موفق باشید – موحد نژاد