پیام شماره ۲۰(دوشنبه سوم تیرماه ۱۳۹۸)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 20 (دوشنبه سوم تیرماه 1398)

 

1- سلام، امیدوارم حال شما خوب باشد.

2- بچه ها مواظب باشید آن چه را که تاکنون حاصل کرده اید را با کم کاری در نوک نیزه ی مطالعاتی خود از بین نبرید.

3- بچه ها می خواستم مجموعه نکات ضروری برای کنکور 98 را در کنار همین پیام منتشر کنم، اما فرصت نشد. ان شاء الله در جلسه ی حضوری مدرسه و در پیام بعدی مجموعه ی آن ها را در اختیار شما خواهم گذاشت.

4- به تمامی سوالات رسیده تا ساعت 4 بعدازظهر امروز پاسخ دادم.

4- پیام شماره 21 روز پنجشنبه ششم تیرماه 1398 بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام اقای موحد ادبیات۵۱ دینی ۵۰ عربی ۴۲ زبان ۵۵ ریاضی ۵۵ زیست ۱۳ فیزیک ۲۰ شیمی ۲۰ روانشناسی کجا رو میتونم بیارم؟

جواب : اگر این درصدها را در کنکور سراسری بدست آورید رتبه ی شما حدود 12000 خواهد شد. با این رتبه می شود روان شناسی را در غیر انتفاعی رفاه تهران و یا روان شناسی شبانه در شهرهایی مثل بابلسر و زنجان قبول شد.

سوال شماره 2 : سنجش ایندفعه با اینکه آسون تر بود اما ۱۰۰ تا بیشتر شدم ...

فیزیکم از ۱۷ ۱۸ بالاتر نمیره و ریاضیمم مونده بین ۲۰ تا ۲۵

الف : برای ریاضی نظریه رو حذف کردم و مشتق و کاربرد خوبه بنظرتون؟

ب : برای فیزیکمم حرکت و بعضی از دینامیک و جاری و کارو انرژی و فشار رو حذف کردم ترمودینامیکم نمیتونم خیلی بزنم

خوبه چیزهایی که حذف کردم؟

ج : برای شیمی هم فقط میخوام مسائلی که میتونم و حل کنم و فصل ۱ و ۲ و ۴ دوازدهم و نگه داشتم با جدول تناوبی اینم خوبه؟

برای فیزیک فقط مشکلی که هست اینکه اون سوالایی که حذف کردم مبحثاشو زیاده بنظرم واسه همین کم میشه درصدام همیشه

د :سهمیه ۵درصدی دارم و میخوام که سراسری مدیریت صنعتی بخونم و تا آخرشم پای خواستم هستم شده تا روز قبل آزمون مطلب جدید یاد بگیرم میگیرم و براش میجنگم..

خوبیه صحبت با شما اینکه میدونم برای دل خوشی حتی این ۱۰ روز باقی مونده حرفیو نمیزنین بنظرتون میشه؟

کاش یه روز میومدین مدرسه رو در رو حرف میزدین

ببخشید خیلی شد

جواب :

الف : بله خوب است

ب : بله خوب است

ج : چاره ای نیست وگرنه بهتر بود کل دهم را می خواندید.

دختر خوب به نظرم چاره این است که آزمون های تکی ریاضی و فیزیک را روزانه از خودت بگیری و در جستجوی مدلی برای پاسخگویی حداکثری به سوالات باشی. باید برای خودت الگوریتم معینی برای پاسخگویی داشته باشی. مثلاً باید از مباحثی جواب دهی به سوالات را آغاز کنی که در آن ها بهتر عمل می کنی. نباید از اول تا آخر همه ی سوالات را ببینی و به ترتیب به آن ها پاسخ دهی.

د : برای قبولی در مدیریت صنعتی دانشگاه های دولتی تهران به رتبه هایی حدود 4000 نیاز داریم که با توجه به سهمیه ی 5 درصدی رتبه ی 8000 هم برای شما کافیست. اما اگر بخواهید مدیریت صنعتی غیرانتفاعی تهران قبول شوید با رتبه ی 10000 هم می شود که با توجه به سهمیه ی شما تا 20000 هم می شود.

من هم اگر جای شما بودم تا آخرین روز تلا ش می کردم تا مدیریت صنعتی را در یکی از دانشگاه های دولتی تهران قبول شوم.

سوال شماره 3 : من تو پیام قبلی درصدای سنجشو گفتم شما گفتید پارسال رتبه ای حدود ۵۵۰۰ میوردم

تخمین رتبه سنجش در منطقه یک زده ۹۳۰۰ من سه بار هست که همین رتبرو میارم

هر سه بارم درصدام پبشرفت کرده ولی رتبمو سنجش هیچ تغییر نداده

خیلی ناامید شدم الان این رتبه سنجش درسته؟

اخه من خیلی درصدام خوب شده بود

یا به خاطر اینه که سطح سوالات کمی پایین تر بوده رتبم ثابت مونده؟ چیکار کنم؟

جواب : نفهمیدم منظور شما از تخمین رتبه منطقه 1 چیست. احتمالاً منظور شما رتبه ی سهمیه ی منطقه 1 است و نه تخمین آن.

اگر رتبه ی سهمیه ی منطقه ی 1 شما 9300 باشد در روز 31خرداد حدودآ رتبه ی شما حوالی 9000 تخمین زده می شود. امایادت باشد که روز کنکور ممکن است خیلی از نتایج تغییر کند.بنابراین رتبه ی شما فعلاً جایی بین 5000 تا 12000 است. امیدوارم همان 5000 شوی. سعی کن باز هم درصد هایت تا روز کنکور بالاتر برود.

سوال شماره 4 : سلام، چه خوب که فردا هم پیام منتشر می‌کنید، من تا الان درصدهام به دستم نرسیده بود...

قبلش یه توضیح مختصری در مورد وضعیت بدم،

میانگین درصدهای عمومی من تو کنکورهای آزمایشی اینشکلیه:

ادبیات 70%عربی 60٪دینی 80%زبان 90%

اما تو سنجش خیلی افت داشت...

یه نکته دیگه پاسخ نامه سنجش 31 خرداد چند تایی غلط داشت مثلا تو یکی از سوالات دینی با توجه به پاسخ نامه تشریحی گزینه 4 مد نظر بود اما کلید گزینه 2 بود و درصدهارم با همین اشتباهات منتشر کردن اگر اشتباه نکنم...

درصدهای آزمون 31 خرداد سنجش:

ادبیات 24%عربی 25%دینی 69%زبان 65%ریاضی 74%فیزیک 64%شیمی 66%

حس میکنم خیلی با آزمون هایی که می دادیم متفاوت بود.

مثلا همیشه 11 تست قرابت ادبیات رو تو زمان کمتری میزدم و زمان باقیمانده رو به تست های زمانبر میدادم اما تو این آزمون تعداد تست های قرابت خیلی کم بود.

امکانش هست تو کنکور هم این اتفاق بیافته؟

در مورد اختصاصی ها هم حس می‌کنم کند شدم می‌تونم هر سوال رو یکبار بخونم اما سوالایی رو که رد کردم وقت نمیکنم دوباره برگردم فکر کنم. اول سال خیلی تندتر بودم.

جواب : درصد های عمومی شما چیزی بین نمونه ی خانگی آن و سنجش خواهد بود. ادبیات سنجش کمی غیر استاندارد بوده و نتیجه ی آن چندان برایت مهم نباشد. اما مواظب عربی باش.

در اختصاصی ها خوب هستی ولی نباید خدای نکرده در این ایام بخاطر دروس عمومی روی آن ها کم کاری کنی. شما باید حتماً هر روز از خودت آزمون های تکی در هر سه درس اختصاصی بگیری(مواظب باش پشت گوش نیاندازی).

سوال شماره 5 : سلام میخواستم بدونم زمین شناسی چقدر تاثیر + تو رشته های زیرگروه 1 داره ؟ من تا الان زمین نخوندم تو این دو هفته لازمه بخونم ؟

جواب : در زیر گروه 1 هیچ تاثیری ندارد. اما اگر بخواهی از رشته های سایر زیر گروه ها استفاده کنی دو سه تا فصل از زمین شناسی را بخوان.

سوال شماره 6 : میخواستم بدونم این برنامه ای که به ورودیای دوازدهم واسه تابستون دادین اگه تستی رو درست حل کردیم ولی راه حل در پاسخ نامه متفاوت بود نیازی هست که اون راه حلو یاد بگیریم یا راه حل خودمون اکتفا میکنه؟!

و اینکه برای زمان هایی گذاشتید واسه هر بخش نیاز هست از کرونومتر استفاده کنیم از الان یا خیر؟!

جواب : سلام به دانش آموز عزیز و جدیدم. وقتی تستی را در زمان استاندارد آن (برای ریاضی 94 ثانیه ، فیزیک 73 ثانیه و شیمی 60 ثانیه) درست حل می کنید، نیازی به یادگیری روش مندرج در کتاب نیست. اما اگر تستی را با بدبختی و مصیبت! حل می کنید، بهتر است اگر کتاب با روش مناسب تری آن را حل کرده ، آن روش را یاد بگیرید.

استفاده از کرونومتر نشانه ی حرفه ای بودن داوطلب است، اما برای این برنامه ضروری نیست.

سوال شماره 7 : میشه لطفا حداقل رتبه لازم برای رشته فیزیوتراپی و دانشگاه های موجود رو بفرمایید .

جواب : در بدترین شرایط مثل پردیس های خودگردان شهرهای زاهدان و کرمان و اهواز به رتبه ای در حدود 2700 نیاز دارید.

سوال شماره 8 : سلام استاد ببخشيد من نگاه كردم ديدم از كتاب دور دنيا تقريبا ١٠-١٢ تا كنكور عمومي هست كه تا به حال نزديم چون من طبق برنامه شما اين كتاب رو زدم با توجه به اينكه ١٠روز تا كنكور مونده و شما هم تو اين چند روز باقي مانده ٦ تا كنكور خودتون گذاشتيد نظرتون چيه من هر روز اين كنكور ها رو بزنم عمومي هاش رو يا مثلا روزي ٢ نوبت بزنم مثلا صبح يكبار بزنم رفع اشكال كنم دوباره شب هم يكي ديگه بزنم به نظرتون مفيده؟

جواب : روزی یک آزمون عمومی از خودتان بگیرید. (روزهایی که آزمون جامع دارید، نیازی به گرفتن آزمون عمومی اضافی نیست). پس روزی دو نوبت عمومی ها را امتحان ندهید.

سوال شماره 9 : چرا هرچی پیام میدانم نمیاد؟!اگه اومدن پیام اخریمو لطفا بخوانید اصلاحش کردم.

جواب : فکر می کنم 8 یا 9 بار پیامت را به صورت تکراری برایم ارسال کردی!!! من هم البته به یکی از آن ها جواب دادم.

سوال شماره 10 : آیا اشکال داره به جای یکی از کنکور ها قلمچی ۳۱ خرداد رو امتحان بدم؟ میدونم میشه تک درس حل کنم سوالات قلمچی رو ولی مهم برام همون شرایط آزمون و فشاریه که داره. از طرفی به نظرم کنکور ها یا تالیفیه یا انقدر قبلا حل کردم که هیچ جذابیتی نداره!

جواب : برای شما با توجه به رتبه های بسیار خوبی که داری، کار بسیار مفیدی است. حتی می توانی از آزمون های جامع گزینه 2 هم استفاده کنی.

سوال شماره 11 : سنجش ۳۱ خرداد : ادبیات ۳۸، عربی ۳۸ ، دینی ۶۵،زبان ۸۴،زمین ۱۲،ریاضی ۱۸،زیست ۴۸،فیزیک ۴۱،شیمی۵۵

رتبه ۸۷۰۰

الف : باید درصدامو به چند برسونم که ۲۰۰۰تا ۳۰۰۰ بشم ؟

ب : اینکه عربی رو من همیشه ۶۶ میزنم این دفه وقت کم اوردم توی عمومی برای اولین بار !!!! من همیشه ۱۵ دقیقه وقت اضافه میارم و الان ترسیدم که نکنه تو کنکور همچین اتفاقی بیفته! انگار کلا یه ربع اول رو کپ کردم و تازه از ۸ و ربع شروع به حل کردم.

ج : من انتخاب رشته رو ثبت نام کردم ۳ هفته پیش اینا و هنوز اسمس نیومده . برای ریاضی چه ازمون هایی رو بزنم الان که به ۳۰ برسم ؟

ممنون خسته نباشید

جواب : الف : باید به طور متوسط در هر درس 8 درصد نمره ات بیشتر شود.

ب : به این علت وقت کم آوردی که اول جلسه کپ کردی، بنابراین با وضعیتی استثنایی مواجه شدی و نگران نباش ولی همیشه قبل از حضور در جلسه ی آزمون مقداری مدیتیشن (فنون و روش های کنترل ذهن) برایت مفید است. تمرکز کن، نفس عمیق بکش و از مغزت تمام قدرتش را طلب کن.

ج : برای شما پیامک ارسال شده است. اما در هر حال بدان که نامت در میان ثبت نام شدگان موجود است و خیالت راحت باشد.

سوال شماره 12 : درصد هاي من توي اين ازمون سنجش ادبيات:٤٦،عربي:٦٢،ديني:٦١،زبان:٤٩،رياضي:٢٤،فيزيك:٢٥،شيمي ٣٩ من وقتي ازمون سنجش رو دادم خيلي خيلي نگران شدم فكر ميكنم سطح كنكور اصلا اين نباشه استرسم زياد شده و نميدونم دقيقا چيكار كنم به خصوص درس رياضي و فيزيك هر كاري ميكنم توي اين ازمونا بالاتر نمياد ميترسم كنكور سخت باشه و حتي ازينم كمتر بزنم ميشه راهنماييم كنيد؟

جواب : عمومی ها و شیمی ات خوب است. اما لازم است، کار بر روی ریاضی و فیزیک را افزایش دهی. از امروز روزانه 5 ساعت روی درس ریاضی و 3 ساعت روی درس فیزیک وقت بگذار و هر روز از خودت آزمون های تکی این دو درس را بگیر و برخی از اشکالات خود را رفع کن و نگران نباش. راستی برای شیمی روزانه 1 ساعت و نیم و برای عمومی ها نیز روزانه 3 ساعت وقت بگذار. (جمعاً روزانه 12 ساعت و 30 دقیقه) بنابراین یک وقت خدای نکرده شیمی و عمومی ها رها نکنی.

سوال شماره 13 : سلام خسته نباشید.راستش من میخواهم یک کاری انجام دهم.روزی یک ازمون فیزیک و یک ازمون ریاضی را از خوشخوان بدهم باقیمانده ی وقتی را که اختصاص داده اید به رفع اشکال اون مطالب بپردازم.اگر هم توانستم شیمی هم از خودم میگیرم اگر نه فقط مطالعه و تست زنی انجام میدهم.

راستش در ذهنم این است که این کار الان میتواند خیلی مفید باشد و چون به قول شما قدرت ذهن و تلقین خیلی موثره. و همونی میشه که ما فکر میکنیم به نظرم اینکار میتونه مفید باشه برام

درصدم زیر ۵۰ است در هر ۲ درس!

جواب : آفرین تصمیم کاملاً درستی است.

سوال شماره 14 : سلام استاد خسته نباشید ...از سنجش این دفعه راضی نبودم اصلا فکر میکردم خیلی بهتر باشه مخصوصا فیزیک....

ادبیات 28عربی 33دینی 74زبان 14ریاضی 37فیزیک 23شیمی45

توی تخمین رتبه زدم بین 3500 تا 4000 شد...استاد این چند وقت خیلی غلط های فیزیکم زیاد شده با اینکه مطالعه داشتم و سر سنجش با خودم گفتم حتما بالا ی 50 میشه ولی متاسفانه 11 غلط داشتم و اصلا از درصدم راضی نبودم برای کم شدن غلط هام باید چکار کنم؟

جواب : برای کم شدن غلط ها باید روزانه از خودت یک آزمون فیزیک جامع بگیری و برخی از اشکالات باقیمانده در آن را برطرف کنی.(حدوداً روزی 3 ساعت وقت برای فیزیک بگذار) در ضمن هر روز دو آزمون عربی و زبان از خودت بگیر و روی اشکالات آن ها هم کار کن.

سوال شماره 15 : اگر اینجوری باشه واقعا بده

دوم اینکه من حتی با اینکه ریاضی و فیزیک آسان بود ولی درصد های خوبی کسب نکردم(درصد ۳۰)

و به خاطر همین اگر بگویم که ناراحت نشدم دروغ گفتم.چون ادم در یک ازمون اسون رتبش بشه ۵۰۰۰ مسلما ناراحت میشه!

قبلا هم گفته بودم درد من از اول ریاضی و فیزیک بود که درمانش برایم افاقه نکرد..و همچنان موجب پسرفت من است

در ضمن من همانیم که گفتم‌میخوام هرشب ازمون جامع از خوشخوان بگیرم...اخرین تیری که میخوام بزنم اینه

جواب : این آخرین تیر شما بسیار مفید و موثر است. پس زود باش همان کاری را که گفتی انجام بده.

سوال شماره 16 : من قبلا راجع به انتخاب رشته از شما سوال پرسیدم و شما گفتین که به مشاوره نیاز هست.

در حالی که من به شما اعتماد دارم برای انتخاب رشته اما شما همایش انتخاب رشتتون برای گروه ریاضی و تجربیه...!

ما انسانی ها چه کار کنیم؟

جواب : ان شاء الله یک جلسه ی توجیهی دو ساعته برای نحوه ی انتخاب رشته در کنکور سراسری به صورت رایگان برای شما می گذارم. اما این که برای شما در سیستم خودم انتخاب رشته کنم هنوز معلوم نیست.

سوال شماره 17 : استاد جان گفته بودین درصد های آزمون سنجش رو براتون بزارم :

ادبیات فارسی 30%عربی 42%دینی 56%زبان 8% ریاضی 23% (اصلا فکرشو نمی کردم)اقتصاد 73%ادبیات اختصاصی 54%عربی 28%تاریخ و جغرافیا 18%جامعه شناسی 46%فلسفه و منطق 45%روانشناسی 68%

جواب : لازم است از امروز روزانه 1 ساعت و نیم روی درس عربی کار کنی و هر روز از خودت آزمون جامع عربی بگیری.

لازم است از امروز روزانه 2 ساعت روی درس ریاضی کار کنی و هر روز از خودت آزمون جامع ریاضی بگیری.

لازم است از امروز روزانه 1 ساعت و نیم درس جامعه شناسی را مرور کنی.

7 ساعت باقیمانده از مطالعه را هم بین مجموعه ی دروس توزیع کنید.

لازم است در این 10 روز باقیمانده با حداکثر توان، روی همه ی دروس بخصوص دروسی که اعلام کرده ام کار کنید.

سوال شماره 18 : همانطور که در ۲ پیام دیگر براتون گفتم رتبه در سهمیه ی من ۵۰۰۰شد

لطفا بگویید با سهمیه ی ۵ درصد برای مواد شریف باید در این ۲ هفته چه کار کنم؟

یعنی باید رتبه ام ۲۸۰۰ شود..

حالا چجوری از ۵۰۰۰ به ۲۸۰۰ برسم

این هم درصدهای من در سنجش

ادبیات ۴۲.عربی ۶۲.دینی ۷۲.زبان ۶۵

فیزیک و ریاضی ۳۰.شیمی ۴۲

جواب : اگر فقط بتوانی فیزیک و ریاضی ات را به 40 برسانی این اتفاق می افتد.

به این منظور لازم است ضمن مرور دروس عمومی و شیمی، روزانه حدود 5 ساعت روی ریاضی و 3 ساعت روی فیزیک کار کنید و هر روز از خودتان آزمون های تکی این دروس را گرفته و تا حد امکان اختلالات موجود در آن ها را برطرف کنید.

سوال شماره 19 : سلام آقای موحد نژاد وقت بخیر

درصد های من در سنجش ۳۱ خرداد:

ادبیات:۶۱%عربی:۸۰%معارف:۹۴%زبان:۸۹%زمین:۲۶%ریاضی:۴۶%زیست:۸۲%فیزیک:۸۲%شیمی:۸۹%

رتبه در سهمیه منطقه یک: ۶۶۶

خدارو شکر نسبت به سنجش های دفعه قبلم پیشرفت داشتم ولی بازم رتبه ام اون چیزی که می خوام نیست، با این رتبه در کنکور نمی تونم رشته دلخواهم در تهران قبول بشم و یه چیز دیگه هم ذهنمو مشغول کرده اینه که سنجش در بعضی دروس از کنکور آسون تره و وقتی من الان با این سطح از آزمون وضعیتم اینه، پس در کنکور که احتمالا سخت تر هست چجوری عمل میکنم؟؟ نکنه که رتبه ام حتی بد تر از این بشه؟؟؟

نتایح آزمون های خانگی رو قبلا چند بار براتون فرستادم و شما رتبه من رو حدود ۲۰۰ یا ۳۰۰ تخمین زده بودید.

جواب : دختر خوب ، الان هم رتبه ات را بین 200 تا 300 تخمین می زنم. مگر شما از روز 3 خرداد تا 31 خرداد رتبه ات را نصف نکردی. حالا هم در این 14 روز با توجه به موثر تر بودن مطالعات فشرده در این ایام، رتبه ات ان شاء الله و به امید خدا نصف خواهد شد.پس جدی و فشرده مطالعه کن.

در ضمن اگر کنکور سخت باشد برای همه سخت است.

چرا در ریاضی اینقدر بد عمل کرده ای؟ روزانه 2 ساعت بر روی این درس وقت بگذار و هر روز از خودت آزمون تکی ریاضی بگیر. آفرین بر شما

میشه لطفا الان بفرمایید که نظرتون چیه و من دیگه چی کار میتونم انجام بدم که بهترین نتیجه ای که میتونم رو بگیرم؟ البته الان من انتظار معجزه ندارم ولی می خوام حداقل در سطح سوادم و حداکثر توانم نتیجه بگیرم

ممنون از راهنمایی هاتون

سوال شماره 20 : سلام اقای موحد من از پکیج ها فقط همایشو ثبت نام کردم چون من قصدم به موندن پشت کنکور قوی تر از انتخاب رشتست...

فقط میخواستم بپرسم تو همایش فرصت پرسیدن هیچ سوالی از شما نیست ؟ مثلا من کمی سوال درمورد سال آیندم و شرایط رشته های کنکور زبان و اینا دارم و بین یه دوراهی گیر کردم

میخواستم ببینم در این حد میتونم اونجا ازتون سوال کنم؟

با تشکر از زحماتتون

جواب : سوالاتی که شما از من داری، اتفاقاً تماماً بخشی از محتوای همایش است و راجع به آن ها مفصلاً صحبت خواهد شد. اما شما می توانید در فضاهای استراحت موجود در همایش در حد چند دقیقه سوالات خود را از من بپرسید.

سوال شماره 21 : من برای زیست خیلی خیلی استرس دارم .

بی زحمت برای جمع بندی زیست لطف می کنید کاملا توضیح بدید چه کاری باید انجام بدهم ؟

جواب : روزانه 3 تا 4 ساعت برای زیست وقت بگذارید. حداقل یک بار تا روز دوشنبه ی هفته ی آینده همه ی فصل های زیست شناسی را مرور کنید و هر روز یک آزمون جامع از این درس از خودتان بگیرید. روزهای سه شنبه ، چهارشنبه و حتی پنجشنبه یکبار دیگر همه ی زیست شناسی را مرور کنید. اگر من سوال زیست شناسی برای شما فرستادم آن ها را هم مورد بررسی قرار دهید.

سوال شماره 22 : استاد خسته نباشید من شیمی و فیزیک پایه رو اصلا نخوندم و فقط دوازدهم را برای خرداد خونده بودم که تو سنجش تونستم با کمک سوالات توصیفی ۲۰درصد بزنمشون...

الف : به نظرتون اگه یه دور مطالعه از شیمی و فیزیک پایه داشته باشم و اصلا سوالات محاسباتی تو کنکور رو جواب ندم نهایتا چند درصد میتونم کسب کنم؟؟؟؟

ب : من دینیو ادبیاتم در سنجش به ترتیب۳۰ و ۴۵درصد بود به نظرتون تایم باقی مونده رو برای تقویت کدومشون بذادم تا تاثیر بیشتری ببینم؟؟

ج : اینکه من سرعتم خیلی بالاست و همیشه عمومیا رو راس ساعت۸:۵۰ تموم میکنمو اختصاصیام با درنظر گرفتن اینکه فقط چهار پنج تا ریاضی جواب میدم ساعت۱۰:۴۰تموم میشه... میشه پیشنهادی بهم بدین برا این مدت زمانی که دارم تا این روزای مونده برام طلایی بشن؟

الف : سوال مشکلی است. این موضوع کاملاً به توانایی یاد گیری شما وابسته است. اما با توجه به توضیحی که در مورد نتیجه گیری از کتاب دوازدهم داشتی، فکر می کنم به 40 درصد برسی.

ب : ادبیات 45 درصد خیلی هم خوب است. بنابراین ضمن مرور ادبیات، برای دینی اندکی بیشتر وقت بگذار.

جواب : همانطور که خودت گفتی شیمی و فیزیک پایه را در حد سوالات توصیفی بخوان. از خودت هر روز آزمون تکی، ریاضی، شیمی و فیزیک بگیر. سعی کن در ریاضی خودت را از چهار پنج سوال به 8 تا 10 سوال برسانی.

ویژگی عمومی ها این است که اگر در همین 10 روز، روزانه حدود 4 ساعت روی آن ها کار کنی و آزمون های جامع از خودت بگیری ممکن است حدود 10 درصد بهتر شوند.

سوال شماره 23 : من خيلي دوست دارم كه از سال ديگه كار كنم و معلم بشم(كنار درسم) به نظر شما كسي به يه دختر ١٨ ساله بي تجربه اجازه تدريس فيزيك دوازدهم ميده؟(چند بار از بچه هاي كلاسمون خواستم كه من يه مبحثو بهشون توضيح بدهم مبحثي ك اكثر كلاس مشكل داشتن و خدا رو شكر فهميدن تازه ازشون بعد تك تك سوال كردم كه بفهمم واقعا فهميدن يا نه)

و اگه بخوام اينكارو بكنم معدلم ملاكه يا درصد فيزيك كنكورم؟

اون امتحانايي رو ك راضي نبوديم ميتونيم شهريور امتحان بديم

مثلا سلامت رو من ١٢/٥ شدم(حتي يك صفحه هم نخونده بودم )

بعد رياضي رو ظهر چك كردم و اون موقع يادمه ٢٠ ميشدم و همه جوابام درست بودن

حالا ١٩ دادن به نظرتون ارزش داره اعتراض بزنم و اين داستانا؟

جواب : (بچه ها این دختر رتبه اش عالی است)

بله راه های زیادی وجود دارد تا بتوانی معلم فیزیک شوی، اما این همان اشتباهی است که من هم مرتکب شده ام! بله ، آنقدر قوی بودم که در سن 18 سالگی مدرسه ی خودم از من برای تدریس دعوت کرد. اما چرا آدم هایی که بدرد توسعه ی علوم می خورند را ما در حصار تنگ آموزش محصور کنیم. تدریس فیزیک برای شما چه افتخاری دارد. بجای آن که وقت خودت را برای تدریس سه کتاب تلف کنی. برو درس خودت را در دانشگاه، قوی تر و پیگیرتر بخوان و در بهترین رشته های تخصصی تبدیل به یکی از شاخص ترین های دنیا شو. پول حاصل از تدریس در سن شما ، کشش و جاذبه ای ایجاد می کند که رشته ی اصلی دانشگاهی شما و آینده ی شما را به شدت تحت تاثیر منفی قرار خواهد داد.

هیچ درسی را هم نیازی نیست که در شهریور امتحان بدهی و یا روی آن اعتراض کنی.

بجای فکر کردن به این چیزها تمام تمرکزت روی کنکورت باشد. مواظب باش سر بزنگاه رویایی و خیالاتی نشوی. دختر خوب و توانای ما ، تمرکز داشته باش و از تمام انرژی خودت در این ایام استفاده کن.

سوال شماره 24 : نمره ۲۰ نهایی چقدر تو هر درس واسه کنکور تاثیر داره؟

جواب : اگر درصد شما در کنکور در آن درس خیلی پایین باشد تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

سوال شماره 25 :

الف : سلام . خسته نباشید . با توجه به درصد ها و نمره نهایی که واستون فرستادم میتونم دانشگاه شهید بهشتی پزشکی یا دندون بخونم ؟ چقدر احتمال داره ؟

ب : عربی هر روز دو تا آزمون جامع میزنم ولی بعضی اوقات درستای یک آزمون تو آزمون بعدی غلط میشه و یا جاشون عوض میشه اینو چکار کنم ؟

ج : ریاضی شروع کردم به مطالعه مبحثی و شیمی هم هر روز یه فصل به همراه ۲۰ تست مسئله از کتاب موج آزمون کافیه ؟

د : زیست هم تو سنجش ۷۶ زدم ولی الان بعضی از سوالات رو میگن جواباش غلط بوده یا نباید طرح میشده پس درصد من واقعی نیست؟

ه : دبیر شیمی بهم گفتن قرص پروپانول استرس رو کم میکنه و از داروخونه پرسیدم گفتن باید از ده روز قبل شروع به مصرف کنم هر روز یدونه و بعد کنکور هم کم کم کمش کنم و تاثیر داره میشه لطف کنید شما هم پرس و جو کنید جوابشو بهم بگید .؟مامانم خیلی میترسه و میگه کل تلاش ۳ سالت خراب نکن و نخور این دارو ها رو ولی خودتون از روی چهره میشناسید منو و میدونید سر جلسه خیلی استرس میگرفتم و آزمون هارو خراب میکردم و مشکل سواد نداشتم .

و : پزشکی شهرستان بهتره یا یه رشته معمولی تر تو دانشگاه شهید بهشتی ؟

جواب :

الف : دختر خوب من که الان آن درصد هایی که قبلاً برایم فرستادی در دسترسم نیست که جواب دقیقی به شما بدهم.

ب : اگر اینجوری باشه لازم است مباحثی را که در آن ها مسلط نیستی را دوباره به صورت مبحثی تست زنی کنی.

ج : اگر در همین حد وقت داری و از تمام انرژی خودت استفاده می کنی، کافیست.

د : ممکن است معنی آن این باشد که زیست شناسی شما بهتر است. اما معنی بدتر بودن ندارد!

ه : پراپرانولول یک بتا بلاکر است که موجب کند شدن ضربان قلب می شود و به این روش مقداری اضطراب را کاهش می دهد. اما یکی از اثرات منفی آن برای دختران جوان کاهش فشار خون است. بنابراین باید با احتیاط مصرف شود. بقیه اش را هم باید از یک پزشک متخصص اجازه بگیری و نه از من.

و : پزشکی شهرستان بهتر است. (به شرطی که شما واقعاً به این رشته علاقه داشته باشی).

سوال شماره 26 : من راست دست هستم

ايا لازمه كه روي صندلي چپ دست ها هم ازمون دادن تمرين كنم؟

جواب : خیر اصلاً لازم نیست این کار را بکنی. ولی چپ دست ها باید روی صندلی راست دست ها تمرین کنند.

سوال شماره 27 :

الف)من دیشب فیزیک 94 خارج و از خودم امتحان گرفتم نتیجه ش شد 40.7%

ب )آخر شب هم عمومی هنر 97،ادبیات 42 عربی 28 دینی70 زبان 62(به نظر خودم خیلی افتضاح آزمون دادم،فکر می کنم به خاطر خستگی زیاد بود،چون آخرشب دوازده به بعد آزمون دادم....) درمورد زبان میشه بگید چیکار کنم چون تو همه ی آزمون ها رنج 60_70 ،می خوام بیاد بالاتر،دوباره شروع کنم به خوندن یا از کتاب آزمون پلاس گاج فقط آزمون بزنم کافیه؟

پ) امروز هم سراسری 97 داخل و طبق برنامه زدم که بیش تر از خودم حداقلش تو عمومی ها راضی بودم

ادبیات 73 عربی 37 دینی 77 زبان 62 ریاضی 21 فیزیک 43 شیمی 27

میشه تخمین رتبه مو بگید و

ت) اینکه برای شیمی من فقط کتاب بخونم تو این مدت تا بتونم سئوالات مربوط به متن و جواب بدم،روش مناسبیه؟!؟؟

مرسی که کنارمونید....?

جواب :

الف : با توجه به کنکور 97 و آزمون دیشب ، به نظر می رسد فیزیک شما روی 40 درصد تثبیت شده است.

ب : در زبان باید بیشتر از خودت آزمون بگیری، مگر این که روی لغات و یا گرامر مشکلی داشته باشی.

پ : حدود 4000

ت : کار درستی است، ولی از آزمون دادن نیز نباید غافل شوی.

5 : برای همگی شما برآورده شدن آرزوهایتان را آرزو دارم.

                                                                                                                                                                                                                        موحد نژاد