پیام شماره 19 (یکشنبه دوم تیرماه 98)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 19 (یکشنبه دوم تیرماه 1398)

 

1- سلام، خسته نباشید. مثل این که من باید هر روز مزاحم شما شوم. ببخشید.

2- در این پیام هم با وجود پاسخگویی به 33 سوال هنوز 13 سوال را نتوانستم پاسخ دهم که ان شاء الله فردا در پیام فوق العاده شماره 20 به آن ها نیز پاسخ خواهم داد.

3- سعی کنید پیام فردای من را حتماً بخوانید. شاید چیزهای بدرد بخوری در آن باشد.

4- پیام شماره 20 ان شاء الله فردا دوشنبه سوم تیرماه 1398 بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام آقای موحد نژاد این درصدهای سنجش امروز(وقتی دارم این پیامو مینویسم که هنوز رتبه ها نیومده) ادبیات:۷۶ عربی:۷۲ دینی:۷۴ زبان:۸۰ زمین:۱۴ ریاضی:۷۷ زیست:۹۷ فیزیک:۳۵ شیمی:۸۴... میخواستم نظرشمارو بدونم؟ فیزیکش از کنکورایی که میزدم حدود ۱۰ درصد پایینتر شد واقعا نمیدونم چرا با اینکه فرمولام دوره کرده بودم سر جلسه هم تمرکز داشتم...به نظر شما با توجه به سختی هر درس (که زیست و شیمیش آسونتر بود) الان رتبه ای که برام پیش بینی میکنید چنده؟

جواب : خب الان که رتبه ی شما آمده است و دیگر تخمین من فایده ای ندارد! اما دختر خوب شما در همه چیز عالی هستی الا فیزیک . من جای شما باشم روزانه 2 ساعت به فیزیک وقت می دهم و هر روز از خودم امتحان فیزیک می گیرم. امیدوارم بقیه ی راه را با درایت طی کنی و یک رتبه ی دو رقمی جایزه بگیری. آفرین برشما

سوال شماره 2 :

الف )من تو آزمونای دور دنیا زیست حدود ۵۰تا ۵۵ میزنم ولی تو آزمون سنجش امروز با اینکه حس میکردم آسونه و خوب میزنمش ۱۷تا غلط داشتم وشد ۳۸

ب)ریاضی در آزمونای خوشخوان پنجاه تا ۵۵ و کنکور ۹۵ خارج رو۵۲ زدم و تو سنجش ۱۵درصد شد و غلطام چیزایی هست که باورم نمیشه نمیدونم باید چیکارش کنم؟

جواب :

الف : عیبی نداره ، این شد تجربه ای برای آزمون های بعدی که تا مطمئن نیستی به سوالات جواب ندهی. درصد شما همان 50 است و به این امتحان گیر ندهید.

ب : خب حالا این شد یه حرفی. وقتی 55 تبدیل به 15 می شود یعنی یک جای کار می لنگد! شما لازم است بند سوم مقدمه ی پیام شماره 18 را بخوانید و به آن عمل کنید. این احتمال وجود دارد که در جلسات آزمون های جدی به دلیل استرس دچار کاهش تمرکز بشود. درمان آن را در بند 3 پیام شماره 18 آورده ام.

سوال شماره 3 : درصد های آزمون ۳۱ خرداد سنجش :

ادبیات: ۵۷ عربی: ۳۶ معارف: ۷۸ زبان: ۷۰ ریاضیات: ۴۰ فیزیک: ۳۳ شیمی:۷۷

توی درس فیزیک برای این آزمون من شروع به گزینش سوالات کردم و سعی کردم در حد ۵۰ درصد بزنم ولی به شدت تعداد غلط هام بالاس ۹ تا غلط دارم و شاید ۵ تا از اونا بی دقتی محاسباتی بوده و توی ریاضیات هم همینطور ۷ غلط داشتم ؛ سر جلسه خیلی سعی کردم محاسباتم دقیق باشه و وقت بیشتری به سوالات بدم تا درست تر بزنم ولی بازم نتیجه فیزیکم همون نتیجه آزمون ادیبهشت سنجش هست با همون تعداد غلط ! چیکار باید بکنم تو این چند روز باقی پامده تا یکم بهتر بشه!؟

و توی درس عربی هم نمیتونم پیشرفتی داشته باشم ؛ تست از خود کتاب میکرو طلایی میزنم غلط هام ۲ یا ۳ تا هست نهایتا ولی سر جلسه به شدت غلط میزنم و توی زبان هم همینطور از کتابی که برای تقویت متن زدن دارم تست میزنم حنی تو تایم کمتر از حدی که گفته شده و حداکثر یک غلط دارم یا اصلا ندارم ولی سر جلسه خیلی بد متن میزنم ، ممنون میشم راه حل بگین .

جواب : در مورد درس فیزیک و ریاضی به نظرم بعد از مرور فرمول ها از خودتان هر روز آزمون تکی ریاضی و فیزیک با زمان استاندارد بگیرید و همینطور سرتان را پایین نیاندازید و از خودتان آزمون بگیرید!!! برای هر یک از آزمون های ریاضی و فیزیک یک نقشه ی مشخص بکشید و آن را اجرا کنید و نمونه ی موفق را پیدا کنید.

در درس عربی هر روز یک تا دو آزمون جامع از خودتان بگیرید ان شاء الله خوب می شود.

سوال شماره 4 : ببخشید میخواستم ببینم کنکور زبان چه ساعتی برگزار میشه؟من یه مشکلی برام پیش اومده و باید یه مسافرت برم بعد از کنکور اصلیم میتونم توهمون شهری که میرم کنکورمو بدم؟

جواب : با توجه به نتایج سنجش نیازی به شرکت در آزمون زبان نیست. اگر بخواهی محل آزمون را تغییر دهی لازم است از همین الان یک نفر را بفرستی سازمان سنجش تا درخواست دهد و کلی دوندگی کند. به نظر من نمی ارزد.

سوال شماره 5 : سنجش ۳۱ خرداد :ادبیات ۲۸(با اینکه کنکور سالهای پیش بالای ۷۰ هستش)،عربی ۵۲، دینی ۸۰، زبان ۶۹. زمین ۱۲، ریاضی ۲۸ (بازم تو آزمونای خونگی حدود ۵۰)،زیست ۵۲، فیزیک ۵۲ شیمی ۷۶

جواب : نگران ادبیات نباش همان کنکورهای سال های پیش ملاک است. اما ریاضی را خراب کرده ای و لازم است بعد از مرور فرمول های آن هر روز از خودت یک آزمون تکی ریاضی بگیری و برخی از نقطه ضعف های باقی مانده را برطرف کنی.

اما از نظر من خیلی خوب امتحان داده ای.

امتحان نهایی ادبیات ،عربی ،زیست و شیمی ۲۰ شدم چقدر تاثیر داره روی درصدام و اینکه رتبه فیزیوتراپی تهرانو میارم یا نه؟

سوال شماره 6 : ببخشید من درصدم تو زمین شناسی تو رنج 30-50 است به نظرتون اگر همایش شرکت کنم برام مفید هست؟

جواب : درصد شما در زمین شناسی خوب است و نیازی به شرکت در همایش نیست. مگر این که به رشته ی زمین شناسی علاقه داشته باشی و بخواهی در این رشته قبول شوی.

سوال شماره 7 : سلام آقای موحد نژاد درصد هام توسنجش ۳۱خرداد:ادبیات ۶۸ عربی ۷۰ دینی ۷۲ زبان ۳۰ زمین ۲۵ ریاضی ۸۰ زیست ۷۸ فیزیک ۵۰ شیمی ۸۰ وباتوجه به شناختی که به من دارید به نظرتون میتونم رتبه خوبی مثلا ۲۰۰. ۳۰۰ بیارم؟

جواب : رتبه ی شما در آزمون 31 خرداد حدود 200 یا 300 نبوده است. اما اگر این روزهای باقی مانده را جدی بگیری و حدود 7 تا 8 درصد در هر درس پیشرفت کنی (که امکان پذیر است) خداوند رتبه ی مورد نظر شما را برایتان مقدر خواهد کرد. ان شاء الله

برای این منظور مطالعه و آزمون گیری هایتان را به طور مداوم ادامه دهید.

سوال شماره 8 : من همون دانش آموزی هستم که نمره نهایی و درصد هامو تو پیام قبلی واستون فرستادم . به نظرتون من با این درصد خیلی بد زبان بهتر نیست همایش استاد خودمو نرم . در اینکه کار ایشون یکی از بهترین هاست شکی نیست ولی به نظرتون همایش آقای کیاسالار برای من مناسب تر از آقای قریشی نیست . چون هرچیزی که باید یادم میدادن دادن و من خیلی وقته به جز تست جامع اصلا تست جدا گرامر و لغت نزدم . فقط یه مشکل که هست من ثبتنام استاد خودمو کردم و شاید بتونم لغو کنم .

جواب : با نظر شما موافقم.

سوال شماره 9 : ببخشید اگه پیامم یکم طولانیه

آقای موحد نژاد واقعا از این تفاوت درصدام تو آزمونایی که تو خونه از خودم می گیرم با آزمونای سنجش خسته شدم ... مخصوصا تو عمومیا ...

الف : من ادبیاتم زیر ۶۰ درصد نمیاد ... تقریبا تو خونه همه سوالای تناسب و درست می زنم ... اما توی سنجش ۲ تا ۳ غلط دارم... امروز انقدر سر حل سوالات ادبیات با اعتماد بنفس و حس خوب می زدم ک فکر کنم خیلی سوالات کمی موند که پاسخ نداده باشم ... گفتم حداقلش که ۶۰ می شه درصدم ... ولی وقتی درصدمو دیدم تعجب کردم ...۲۱ درصد ... جوابای سنجشو که دیدم ... همشش بی دقتییی همششش ... البته توی تناسب هنوز دلیل غلط بودن جوابامو نمی فهمم ... عربیمم که همش بین ۳۸ تا ۴۵ درصد مونده ... دینیم ۵۰ درصد مونده بود ولی این دفعه ۶۱ درصد زدم .. و امااا زبانم .. از همه بیشتر نوسان داره .. قبلا بهتون گفته بودم من زبانم خوبه ... درصدام بالا ست اما توی سنجش دفعه قبل ۶۶ می زدم ... این دفعه ۳۸ ... اصلا نتونستم به ردینگ دوم برسم ... ویکی از مشکلات من تو عمومی اینه که من تو خونه کاملا با توجه به زمان بندی کنکور می زنم و اصلا وقت کم نمیارم گاهی اوقات وقت اضافه هم میارم ... اما سر آزمون اکثرا به ردینگ دوم نمی رسم .

اختصاصیامم درصداش ایناست ... زمین ۲۵ درصد ریاضی ۱۵ ? فیزیک ۴۷ درصد شیمی ۵۴ و زیست ۳۴

آقای موحد نژاد واقعا دارم به این نتیجه می رسم که هر چی می خونم و تلاش می کنم بی فایدست .... بارها شما به من گفتید ک توانایی بهتر شدن و دارم ... حتی توی قلم چی بهم می گفتید تو باید ترازت بالای شیش هزار بشه ... ولی نشد ... من ریاضیم واقعا ضعیف هست و واقعا دنبال درصد بالا نیستم همین ک بتونم تو کنکور ۲۰ الی ۳۰ بزنم راضیم ... زمینم فقط سه تا فصلو در حد رو خونی قبلا خونده بودم ..به نظرتون وقت بزارم روش؟ ولی فیزیکم ... بارتون می شه ۲۵ تا سوالو زدم ... ولی فقط ۱۷ تا درست و ۸ غللللط ... غلطام همش بی دقتی تو فرایند محاسبه و حل بود نه راه حل ? من واقعا از فیزیکم تو قع بالای ۶۰ دارم ... اما ...

زیست همم تقریبا تو همین درصد مونده ... و می دونم برای رشته های پیراپزشکی حتی شهرستان این درصد زیست افتصاحه ... شیمیم یکم بهتر شده نسبت به قبل ...

آقای موحد نژاد هنوز رتبمو ندیدم ... و شاید نبینم ... چون از این خوندنا و نتیجه نگرفتا خسته شدم ... هنوز امیدی هست اقای موحد نژاد؟ .. تو این چند روز فقط جمله اقای عظیمی تو ذهنمه که گفتن ... به خودت ثابت کن که می تونی این راهو تا تهش بری ..‌ ولی آیا ته این راه نتیجه ای هست اقای موحد نژاد؟ ...

جواب :

الف : آزمون ادبیات سنجش را خوب بررسی کنید ولی نتیجه ی آن را جدی نگیرید. عربی را سه تا چهار روز مرور کنید و دوباره آزمون گیری های آن را آغاز کنید. ان شاء الله خوب می شود. در مورد زبان هم اگر در این درس قوی هستی یکبار جای آن را با عربی عوض کن شاید نتیجه اش خیلی بهتر شود.

ب : در مورد ریاضی با داشتن استراتژی و برنامه در جلسه ی آزمون باید بتوانی 8 تا 9 سوال را انتخاب کرده و جواب دهید. در مورد زمین شناسی همان سه فصل را بخوانید کافی است. در فیزیک از خودت هر روز امتحان بگیر دوباره به 60 درصد می رسد.

زیست را لازم است هر روز 3 ساعت بخوانی و یکی دو بار دیگر آن را مرور کنی و از خودت آزمون تکی زیست شناسی هم بگیری.

ج : بله ته راه حداقل پیراپزشکی شهرستان موجود است. جتماً لازم است در زیست شناسی درصد شما از 40 بالاتر باشد. پس مواظب این درس باش.

سوال شماره 10 : سنجش

فارسی۵۷عربی۹۱دینی۹۶زبان۷۹ریاضی۷۴زیست۸۸فیزیک۱۰۰شیمی۸۶

رتبه سهمیه۱۱۱

رتبه زیر گروه ۱ : 89

شیمی ۲ سوال جا انداختم ادبیات ۵ غلط داشتم چکار کنم تا ادبیاتم اصلاح شود؟ بیشترین مشکلم ارایه است البته در قرابت هم مشکل دارم.و در کل نظر شما چیست؟ودر چی ضرب کنم؟

سر ازمون دچار وسواس وحشتناکی شده بودم میتونم بگم تقریبا همه سوالات فیزیک را ۲ بار حل کردم

و همه زیست را ۲ بار بررسی کردم

اشکال دارد؟

جواب : نگران ادبیات نباش. ادبیات سنجش چندان استاندارد نیست. اما یک تذکر بخصوص به شما بدهم. فرض کن ادبیات کنکور همین حالت را داشته باشد. چه نقشه ای برای آن خواهی داشت؟ بنابراین اگرچه نباید مشکلی در ادبیات باشد اما احتیاط کن.

در ضمن رتبه ات را در 1 ضرب کن! آفرین دختر خوب و قهرمان الان رتبه ات دو رقمی است. اما فعلاً به شما تبریک نمی گویم چون رتبه ی 31 خرداد دو رقمی بوده است. باید مراقب ، با درایت و بسیار جدی باشی و روند پیشروی را ادامه دهی تا ان شاء الله در کنکور رتبه ات یک رقمی شود. روند حرکتی شما صعودی است و قدر آن را بدانید.

وقتی وقت اضافه بیاوری وسواس می گیری. این موضوع برای بسیاری از بچه های دو رقمی رخ می دهد. بنابراین نگران نباش واگر باز هم وقت زیاد آوردی می توانی این کار را تکرار کنی.

سوال شماره 11 : رتبه در سهمیه آزمون سنجش دیروزم 380 شد و واقعا نگرانم

ادبیات :61عربی:42دینی :58زبان :32ریاضی :34 اقتصاد :76ادبیات اختصاصی:66عربی اختصاصی :45تاریخ و جغرافی :41جامعه شناسی :93فلسفه و منطق :61روان شناسی 100تراز کل :8289

میخوام بدونم تو این زمان کوتاه چیکار می تونم بکنم که بتونم خودمو به رتبه دو رقمی برسونم

سعی کردم در هفته اول برنامه تقریبا سه پایه رو یک دور بخوانم...

جواب : برای دو رقمی شدن لازم است هر روز از خودت یک آزمون ریاضی بگیری و برخی از مشکلات آن را برطرف کنی. باید روزانه 2 ساعت روی عربی وقت بگذاری و این درس را باز سازی کنی و هر روز هم از خودت یک آزمون عربی بگیری و لازم است باز هم یک تا دوبار همه ی دروس را دوره کنی

در هر حال بسیار به رتبه ی دو رقمی نزدیک هستی. با تمام وجودت این 11 روز را هم تلاش کن.

سوال شماره 12 : سنجش 31ام سلام این درصدای من شد

ادبیات 48عربی 57دینی 62زبان 70ریاضیات 68فیزیک 70شیمی 81

ولی رتبه تو سهمیه داده 7000!

چقدر این درصدا ب کنکور نزدیکه؟!اصلا از نظرتون قابل قبول هستن؟کلا چطور پیشبینی میکنین شرایطمو؟میتونم مهندسی مواد شریفو بیارم؟

جواب : رتبه ی پیش بینی شما را 7000 داده است که غلط است. شما باید رتبه در سهمیه ی منطقه 1 را ببینی. هر رتبه ای که در آنجا نوشته است حدود وضعیت شما را در روز 31 خرداد نشان می دهد. احتمالا این رتبه حوالی 1000 تا 1500 است و بسیار خوب است. برای مهندسی مواد شریف رتبه ای در حدود 1400 می خواهیم. بنابراین در حال حاضر در مرز قبولی این رشته هستی اگر تلاش کنی و رتبه ات را از دست ندهی، حتماً تو را در دانشگاه شریف ملاقات خواهیم کرد. آفرین

سوال شماره 13 :

سنجش ۳۱ خرداد:

اصلا چیزی که میخواستم نشد.

ادبیات:۲۹% عربی:۶۶% دینی:۵۸% زبان:۶۴% زمین: ۴۹% ریاضی:۴۹% زیست:۵۹% فیزیک:۵۸% شیمی: ۷۰%

رتبه در سهمیه: ۴۷۳۶

الف) رتبه این آزمون رو باید در چه عددی ضرب کنیم؟

ب) به نظرتون توی این دو هفته باقی مانده بیشتر چه کارهایی انجام بدم تا این رتبه پایین تر بیاد؟

جواب :

الف : در عدد 1/05 ضرب کنید.

ب : اگر چه رتبه ی شما 4700 است اما ترکیب درصدی خوب و امیدوار کننده ای داری. یعنی بجز ادبیات (که آن هم استاندارد لازم را نداشته) در تمامی دروس شرایط نسبتاً خوبی داری. اگر بتوانی بسیار پرکار باشی و همه ی دروس را یکبار دیگر مرور کنی و آزمون های جامع و تکی فراوانی از خودت بگیری امیدوارم حدود 10 درصد به نتایج شما افزوده شود و رتبه ات به حوالی 2000 برسد. باید جدی و با درایت باشی. ولی با توجه به ساختار درصدهایت این اتفاق بسیار محتمل است.

سوال شماره 14 : سلام آقای موحد نژاد لطفا نظرتون را راجع درصد های سنجش من بگید.

فارسی ۶۸عربی۸۱دینی۹۰زبان۸۹ریاضی۸۱زیست۶۸فیزیک۹۱شیمی۹۲

رتبه در سهمیه ۵۳۵

به نظرتون رتبم چقدر درسته چون در آزمون های خانگی رتبم همیشه زیر ۵۰۰ بود و در مورد زیست اینکه به نظرم ۴ تا سوالش غلطه من حتی با متن کتاب چک کردم

جواب : آفرین بر دختر خوب و باهوشمان. رتبه ی 535 شما ناشی از ضعف نسبی در درس زیست شناسی است. از امروز روزانه 4 ساعت به زیست شناسی وقت بده آن را مرور کن و هر روز از خودت یک آزمون جامع بگیر و مطالب زیست شناسی را در هنگام خواندن به هم ربط بده. اگر درصد زیست شما 88 بود احتمالاً رتبه ات 150 می شد. (خودت را با دختر سوال شماره 10 مقایسه کن)

اگر جدی باشی و ضعف زیست شناسی برطرف شود حتی رتبه ات دو رقمی هم می شود. خودت می بینی که در حال رشد هستی و هر هفته بهتر می شوی. جدی و با درایت باش. دعا می کنم رتبه ات دو رقمی شود. ان شاء الله . آفرین بر شما

سوال شماره 15 : سنجش ۳۱ خرداد :

ادبیات ۵۷ (یه سوالو اشتباه زده سنجش)عربی ۷۳ (یه سوالو اشتباه وارد کردم)دینی ۷۸زبان ۹۴ریاضی ۸۶فیزیک ۸۸شیمی ۸۴

رتبه : ۳۳۲

در تمام طول آزمون هی به خودم میگفتم حواست باشه بی‌دقتی نکنی و جدی باش و این ها

کلا دو سوال آمار جواب ندادم

غلط‌های جمع و تفریق و ضرب و تقسیمی که معمولا نداشتم خودشونو تو این آزمون نشون دادند

من نمیدونم چه اشکالاتی دارم که حالا بخوام برم رفعشون کنم باید چیکار کنم؟

و اینکه رتبه هام داشتن بهتر میشدن که یهو این شکلی شد:| یه حالت «شوک شده» دارم!

لطفاً بیاین مدرسه

ممنونم

جواب : نگذان نباش. همه چیز خوب است. ولی نباید در آزمون کف ذهنت حرف بزند! ببین وقتی می گویی در آزمون هی به خودم می گفتم مواظب باش اشتباه نکنی و ... به این معناست که شما در حال پاسخ دادن به سوالات پارازیت هایی را از طرف فایلی در مغزت که می گوید مواظب باش اشتباه نکنی دریافت می کنی که این باعث می شود تمرکز شما در جلسه ی آزمون کاهش یابد و مقداری بی دقتی داشته باشی. صد درصد لازم است بند 3 مقدمه ی پیام شماره 18 را بخوانی و مجری بی چون و چرای آن باشی. شما هنوز هم می توانی با سه تا 90 تا 100 درصد اختصاصی ها را در کنکور به نتیجه برسانی.

بنابراین زیاد آزمون بده (جامع و تکی) و خودت را با تمام وجود در جلسه ی امتحان تصور کن. (مطمئن هستم این تصور و پندار سازی از عهده شما بر می آید).

با درایت و شجاع باش و رتبه ات را یک رقمی کن. قرار آمدنم به مدرسه را هم گذاشته ام.

سوال شماره 16 : درصد های سنجش دیروز

ادبیات25%عربی62%دینی 38%زبان 25%ریاضی14%زیست48%فیزیک43%شیمی68%

البته میانگین عمومی های من تو ازمون های خانگی ب غیر از دینی بقیه60%هست و دینی هم عموما75%است

جواب : نسبت به گذشته پیشرفت خیلی زیادی داشته ای و به شما تبریک می گویم. ادبیات آزمون سنجش خیلی استاندارد نیست. مواظب ریاضی ات باش و خودت را با برگزاری آزمون های تکی ریاضی برای پاسخگویی به 10 سوال از این درس در کنکور آماده کن.

سوال شماره 17 : سلام استاد درصدهای آزمون دیروز

ادبیات۳۰عربی۴۸دینی۷۶زبان۵۲ریاضی۲۶فیزیک۳۴شیمی۵۳

الف : من تمام این درصد هارو تو بخش تخمین رتبه زدم گفت ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ ولی رتبه در سهمیه من از دفعه های قبل بیشتر شده و شده۵۹۱۵ که خوب باید از تخمین قلمچی بیشتر شده باشه کدومش درسته و میشه اطمینان کرد؟

ب : سوال بعدی اینکه من وقتی تو خونه آزمون میدم عمومی هام نزدیک ۷۰ یا ۸۰ میشه ولی تو جلسه همش خراب میشه چیکار باید بکنم به نظرم سوالات کنکوری که تو خونه میدم استاندارد هستند و سؤالای سنجش اصلا استاندارد نیست

جواب :

الف : فعلاً همان 5915 درست در نظر بگیرید.

ب : درصد های خانگی شما در دروس عمومی پس از کسر 7 درصد قابل استناد است. من پیش بینی می کنم رتبه شما در کنکوربه احتمال زیاد همان حوالی 2500 تا 3000 باشد. فقط لازم است روی ریاضی و فیزیک تمرین بیشتری کنی و امتحانات تکی زیادی از آن ها بگیری.

سوال شماره 18 : سلام ، گفتم کلا خیلی افت کردم ، بیش از حد، این سنجشو سرامتحان همش حس میکردم چقدر آسونه ،عمومیامو همرو بالای ۷۰ حساب میکردم یا حداقل بالای ۶۰، اما این از درصدام :

ادبیات ۲۷.۷عربی ۶۶دینی ۵۷.۷زبان ۷۸.۷اینارو مطمئن بودم ،

حالا اختصاصیام زمین (است نمیخواستم بزنم،چون فکرکنم آخرین باری که خوندم همون امتحانای خرداد یازدهم بود،ولی وقت اضافه آوردم سر جلسه گفتم اینم یه امتحانی بکنم) %۳۳

زیست ۱۲ (۱۲درست زدم ۱۸ غلط با اطمینان)

ریاضی ۱۲

فیزیک ۴۱(میگفتم آسونه و حتی یه سوالاییشو میدونستم راهش آسونه ولی خب چون نخونده بودم نتونستم حل کنم)

شیمی ۵۳

عمومیامو اصلا انتظار نداشتم ،مثلا یه درسی مثه عربیو مبحثی که تست میزدم واسه رفع اشکال ۱۰۰ میزدم تو آزمونامم نوسان درصدام بین ۶۰تا ۸۰ بود.

ادبیاتم همینطور رفع اشکالام از هر ۱۰ تا نهایت ۳ غلط داشتم ولی بیش‌تر ۱ غلطه بود،آزمونارو ۶۰-۷۰

زبان و دوباره نشستم خوندم ،بهم گفتید کتاب شهاب اناریو بزنم که خب زده بودم ، ولی دبیرم بهم گفتن که نردبام و بزنم ،اونوقت گرفته بودم زدم +قسمتای کمی که از کتاب شهاب اناری مونده بود.که خیلی خوب میزدم، نهایتا ۲غلط یا یه غلط یه نزده .

دینیممم معمولا همین دور دنیارو ۷۰-۸۷ این حدودا میزدم.

اما خب اختصاصیام ،این ۲آزمون جامع آخریو نزدم، ولی میخوندم و تست میزدم ،۵۰-۶۰ بود.البته زیستم خیلی نوسان داشت ۱۰ تایی که میزدم ،مثلا درسه فتوسنتزم بار اول،۶۵ زدم ،بعدش ۴۰بعد۵۰ بعد۳۲ بعد ۲۵ .

شیمی ولی هیچی این چن روز نخوندم(همون بیخیالییو که گفتم)

فیزیکم همینطور راستش فکر میکردم وضعیتم داغونه که جبران نمیشه ،چسبیدم به عمومیا.

درسای اختصاصی‌مون یه جورایی انگار ول کردم کلا بجز زیست ،حتی امتحان نهاییشو گفتم باید ۲۰ شده باشم ولی ۱۹ شدم.

رتبه در سهمیمم

10976

جواب : دختر خوبم، عمومی هایت خوب است. ادبیاتت هم در کنکور خوب خواهد شد و به سنجش کاری نداشته باش.

در دروس اختصاصی لازم است هر روز 3 ساعت وقت خودت را به زیست شناسی بدهی و آن را دوره کنی و آزمون های جامع تکی زیست شناسی از خودت بگیری. در ریاضی هم تلاش کن تا در با برگزاری آزمون های متوالی یاد بگیری که تمرکزت را روی 10 سوال برای پاسخگویی بگذاری تا ان شاء الله این درس هم بهتر شود.

رتبه ی سنجش شما نشان می دهد که شما در حال پیشرفت هستی و اگر بتوانی مشکل خودت را در زیست شناسی حل کنی و در این درس به حدود 40 تا 50 درصد برسی ان شاء الله رتبه ات به 5000 یا بهتر می رسد.

سوال شماره 19 : روزتون بخیر....

من امروز واقعا ناراحتم...

آزمون سنجش خیلی بد بود با اینکه نسبت به دفعه قبل پیشرفت داشتم...

رتبه در سهمیه : 1642

نمره کل به من داده شده 6712؛یعنی چی؟

من واقعا فکر می کردم خیلی خوب زدم امااااا....

چقدر میتونم اعتماد کنم به درستی درصد ها؟

تا کنکور زمانی نمونده...

انرژی منفی نیستم اما واقع بینم...

با این رتبه اصلا نمیشه چیزی که دلم میخواد قبول شم...

جواب : دختر خوبم لازم است درس هایت را یک تا دو بار دیگر دوره کنی. چرا درصد هایت را برایم ننوشته ای تا به شما راهکار بگویم. زود باش درصد هایت را برایم بفرست.

در ضمن بخدا ممکن است از شما همین فردا صبح آزمون بگیریم رتبه ات 500 شود و پس فردا 1000 و ... بنابراین اگر می خواهی واقع بین باشی به نتیجه ی آزمونت گیر نده. جدی و شجاع باش.

سوال شماره 20 : درصد هاي من در آزمون سنجش ٣١ خرداد

ادبيات ٤٩عربي ٦٤ديني ٦٨زبان ٩٤رياضي ٦٦زيست ٧٤فيزيك ٨٣شيمي ٨٨

رتبه كشوري ٣٧٠٠

رتبه در سهميه ١٣٧٤

ميخواستم نظر شما رو در مورد آزمونم بدونم و اينكه رتبه كنكورم تقريبا چه حدودي تخمين زده ميشه؟

خيلي ممنون از شما

جواب : رتبه ی شما در روز 31 خرداد 1400 تخمین زده می شود. اما ترکیب درصد های شما خوب است. موکداً توصیه می کنم طی 11 روز آینده دو بار دیگر درس هایت را دوره کنی و با برگزاری انواع آزمون ها (تکی و جامع) خودت را تا روز کنکور به اوج قدرت برسانی. اگر 5 درصد در هر درسی رشد کنی رتبه ات حدود 700 خواهد بود. اگر ده درصد پیشرفت کنی رتبه ات 200 می شود. این نفس مسابقه است. از تو دختر باهوش و توانا توقع دارم با تمام وجود روزهای باقیمانده را سپری کنی و ان شاء الله در همیت تهران یکی از سه رشته ی مورد علاقه را بیاوری. آفرین و موفق باشی.

سوال شماره 21 : من زمانی که آزمون می دهم

در ریاضی و فیزیک بیشتر غلط هایم برای بی دقتی است ،اکثر سوال هاراهم به راحتی جواب میدهم

اگه میشه لطفا من را راهنمایی کنید تا این بی دقتی را کاهش دهم

من سه شنبه هم به شما پیام دادم اما پاسخی دریافت نکردم. ممنون از زحمات شما

جواب : عجیب است. من معمولاً هیچ سوالی را جا نمی اندازم. شاید سوال را نوشته ای و دکمه ی ارسال را نزده ای؟ در هر حال عذر خواهی می کنم.

برای کاهش بی دقتی ها لازم است هر روز از خودت آزمون های تکی ریاضی و فیزیک بگیری و به صورت زماندار و بسیار جدی به آن ها پاسخ دهی. لازم است بند 3 پیام شماره 18 را با دقت تمام در تمامی آزمون ها چه تکی و چه جامع بکار بگیری. باید قبل از آزمون با تمام وجودت تمرکز کنی و از مغزت بخواهی که حداکثر تمرکز و توانش را بکار بگیرد. لازم است قبل از هر آزمون ریاضی و فیزیک برای پاسخگویی برای خودت استراتژی مشخصی تعریف کنی و بعد از اجرا، برای آزمون فردا اگر لازم است تغییراتی در این استراتژی بدهی.

سوال شماره 22 :

الف : من دیروز یه مشکلی برام پیش اومد و نتونستم سنجش و شرکت کنم،امروز تو خونه از خودم با شرایط امتحان،آزمون گرفتم از خودم،میشه لطف کنید تخمین رتبه ی منو بگید و اینکه نظرتون درباره ی درصدهام چیه؟

ادبیات 46 عربی 41 دینی 72زبان 65 ریاضی 40 فیزیک 56 شیمی 57

ب : با اینکه عمومی هاش به نظرم خیلی آسون بود ولی برای اولین بار ادبیات مو خراب کردم،تو این چند وقت که از خودم آزمون ادبیات می گیرم یا گزینه 2 شرکت می کنم،ادبیات کم تر از 70 نداشتم...من فک می کردم ادبیاتم قراره نقطه ی قوتم توی کنکور باشه.... الان چیکار باید بکنم ؟!؟

ج : چه قدر باید به نتیجه و درصدهای این سنجش اعتماد کرد؟!؟

د : برای ادامه ی راه چیکار کنم به نظرتون؟!واقعا درمونده م...

شرمنده طولانی شد،لطف می کنید مثل همیشه،اگر جواب بدید... ?

جواب :

الف : رتبه ات در حدود 2500 تا 3000 می شود که نشان از پیشرفت شما دارد.

ب : همان ادبیات های خانگی درست تر هستند و نگران نباش.

ج : خیلی ولی این نتیجه در تاریخ 31 خرداد بدست آمده و تا 13 تیر می تواند بهتر یا بدتر شود.

د : راه را داری درست می روی. فقط مواظب باش در این روزهای آخر تنبلی نکنی. تو می توانی رتبه ی 1500 کنکور باشی و در بهترین دانشگاه ها درس بخوانی. پس از دستش نده.

سوال شماره 23 :

الف) من رتبم تو سنجش بر اساس رتبه های 97شده 54000.راستش این دفعه اولین باری بود که سایت واسم باز شد.دفعه های پیش همش مینوشت دانش آموزی با مشخصات شما ثبت نشده.من نمیدونستم اینقدر داغونم. فکر میکردم حداقل دیگه 20000ام.من واقعا میخواستم امسال زیر 10000بشم یعنی 7-8-9هزار تا سال دیگه هم خانوادم بهم اهمیت بدن.البته زیاد چیزی نمیگن فقط وقتی میبینن نمیخونم میگن بخون.ولی خودم خواستم یکم زحمتاشونو جبران کنم.من از خودم آزمون نمیگیرم آخه وقتی چیز زیادی بلد نیستم چرا بگیرم؟ فقط یه آزمون عمومی از خودم گرفتم. بیشتر میخونم و جدیدا مثلا وقتی 3تا فصل زیست میخونم از هر فصلی 20تا تست میزنم.چون میخوام از وضعیت الانم بیرون بیام.راستی من 4تا همایش هارم ثبت‌نام کردم چون مطمئن شدم بهم کمک میکنن.پدر من واقعا از همه نظر پشتم وایستاده و کمکم میکنه دلم میسوزه که نتونم هیچ کاری بکنم و هیچی تو پیراپزشکی ها قبول نشم میخوام یکم به خودم و خانوادم امید بدم و ثابت کنم که سال بعد میتونم به آرزوم برسم و کم کاری های امسالو تکرار نمیکنم.

ب)آخه چی کار کنم من اصلا استرسی نیستم.ریلکسی زیادی واقعا کاردستم داده.دلم واسه زحمتای بابام میسوزه که سال بعدم میخواد بهم اعتماد کنه ولی من خیلی بیخیالم.فقط تصور می کنم که یه روزی میرسم و تا نرسم ول نمیکنم و اصلا دلم نمیخواد خودمو با یه رشته دیگه راحت کنم.

جواب :

الف : رتبه در سهمیه ی شما رتبه ی واقعی شماست. بنابراین تخمین 54000 کاملاً غلط است. عیبی ندارد. کار درستی می کنی که می خواهی این روزهای باقیمانده را تلاش کنی تا یک رتبه ی آبرومند کسب کنی. پشتیبانی پدر شما از شما یک نعمت بزرگ است و قدرش را بدان. این که از خودت آزمون نگرفته ای خیلی خیلی بد است. بنابراین تا روز کنکور حداقل 3 آزمون جامع 97 داخل و خارج و 96 خارج را از خودت بگیر.

ب : در هر حال اگر امسال به نتیجه ی دلخواهت نرسیدی یادت باشد که تو دختری بسیار جوان هستی و برای رسیدن به آرزوهای بزرگ خود وقت داری و ان شاء الله اگر امسال نشد سال بعد به شرط تلاش و کوشش خواهد شد.

سوال شماره 24 : من این چندوقته بیشتر خوندم و خیلی از اشتباهامو رفع کردم..... درصد های اختصاصیم هم از سنجش های قبل بهتر بود ولی این دفعه رتبم از 3000 که داشتم شد 5000... چرا؟؟؟ آهان... اینم بگم که درصدهام همشون از میانگین بالااااتر بود بجز زبان و شیمی با اختلاف کمممم.

جواب : این آزمون کمی آسان تر از آزمون قبلی بوده است. البته شایعاتی مانند تقلب هم وجود دارد اما نه در این حد که رتبه ی 3000 را 5000 کند. احتمال دارد در یکی از درس های مهم نتیجه ی بدی گرفته باشی (مثل شیمی) که متاسفانه چون درصد هایت را ننوشته ای قابل بررسی نیست. در هر حال مواظب شیمی باش چون نتیجه ی ضعیف در این درس به تنهایی می تواند لطمه ی جدی به رتبه ی شما وارد کند.

سوال شماره 25 : استاد من نتيجه ي سنجشم اومد و تو دروس عمومي افت خيلي شديدي پيدا كردم طوري كه اصلا با ازمون هاي خونگيم قابل مقايسه نيست

بعد اصلا رتبه ي كسب شده ام هم اصلا رضايت بخش نيست واسم و الان خيلي خيلي ناراحتم.

جواب : دختر خوبم چرا درصد هایت را اعلام نکرده ای. اگر قبلاً هم در آزمون های سنجش این اتفاق برایت افتاده است، این احتمال وجود دارد که شما در جلسه ی آزمون به خاطر استرس دچار کاهش تمرکز می شوی و در این صورت باید بند 3 مقدمه ی پیام شماره 18 را بخوانی و با دقت اجرا کنی. در ضمن نباید خدای نکرده با یک غوره سردی ات کند. گاهی روز آزمون روز ما نیست و ما استثنائاً آزمون را خراب می کنیم. پس شیطان را لعنت کن و یک آزمون جامع خانگی از خودت بگیر و اگر خوب شد نتیجه ی آزمون سنجش را فراموش کن. پاشو برو امتحان بده ببینم.

سوال شماره 26 : استاد من رتبه سنجش سهمیه 1ام شد 20000دارم از استرس پس میوفتم.نمیدونم چیکار باید بکنم ...

جواب : هیچکار لازم نیست بکنی. درس هایت را بخوان و پس فردا از خودت یک آزمون خانگی بگیر اگر درصد ها خوب شده بود به آزمون سنجش کاری نداشته باش. آن روز روز خوبت نبوده است. داستان روز خوب و بد را در جلسه ی آخری که با شما دارم تشریح خواهم کرد.

سوال شماره 27 : یه سواله که خیلی ذهن منو مشغول کرده از همون وقتی که سنجشای جامع شروع شد اونم اینه که:" اگه رتبه ی کنکورم خیلی فرق کنه چی؟"من یادمه شما سال پیش خیلی رو رتبه ی سنجش تاکید میکردید و همیشه براساس اون رتبه پیشرفتو میسنجیدید البته منم واقعا سال پیش رتبه ی کنکورم شبیه سنجشم شد ینی ۲۰۰۰آخرین سنجش شد ۲۷۰۰ کنکور که واقعا نزدیکه...حالا امسال این ترس افتاده به جونم نکنه رتبم خیلی فرق کنه...مث خیلیا که رتبه های ۳رقمیشون شد ۴رقمی و... من آزمون دیروز ۳۵۰ منطقه شدم...تاچقدر تفاوت برای کنکور طبیعیه؟ واقعا اگه بخواد رتبم تو کنکور خیلی تغییر کنه دق میکنم میمیرم :( اینم بگم انرژیم واقعا خوبه و میتونم این ۲هفته رو با تمام وجودم درس بخونم....

جواب : دختر خوبم وسواس نداشته باش. رتبه ی شما در سنجش 350 است. بنابراین رتبه ی کنکور شما در بدبینانه ترین حالت بین 200 تا 700 است. و این که انرژی خیلی خوبی داری کمک می کند که ان شاء الله رتبه ات حداقل در همان 350 بماند. پارسال هم فقط 23 درصد رتبه ات خطا داشته است. که با همین خطا رتبه ی امسالت می شود 430

سوال شماره 28 : اقای موحد نژاد ببخشید من یه بار دیگه کارناممو دیدم تو جدول که چند تا زیر گروه داره نوشته بود18000یعنی رتبم 18000یا 54000؟نمیتونم به9000_8000برسونمش؟

جواب : دختر خوب من که گفتم رتبه ی شما 54000 نیست. رتبه شما همان 18000 است که اگر جدی باشی حتماً می توانی آن را به 8000 تا 9000 برسانی. فقط کافی است در هر درس 10 درصد بهتر شوی.

سوال شماره 29 :

الف : سوالای زیستی که گفته بودین سطحشون بالاتر هستش رو میفرستین؟

ب : میشه برای دستور ادبیات کتاب معرفی کنید.

ج : من از ازمون اول به دوم 900 تا و ازمون دوم به سوم تقریبا 1700 تا)پیشرفت رتبه داشتم تو سنجش و میخواستم بدونم میشه تا کنکور این رتبه رو میتونم به 1000 برسونم؟! واقعیت خیلی خسته شدم از اینکه هیچ وقتی اون نتیجه دلخواهم نشده درصد میانگین عمومی : ادبیات 60عربی 60دینی 87 زبان 80

جواب :

الف : بله ان شاء الله طی یکی دو روز آینده خواهم فرستاد.

ب : دستور زبان خیلی سبز یا نشر الگو

ج: عمومی هایت که واقعاً خوب است. هر بار هم که نسبت به دفعه ی قبل پیشرفت داشتی. پس ما انتظار داریم از آزمون 31 خرداد به 14 تیر (کنکور) هم حداقل 1000 تا و شاید هم بیشتر پیشرفت داشته باشی. بنابراین به حول و قوه ی الهی و ان شاءالله رتبه ات به حوالی 1000 خواهد رسید. من که شخصاً برایت دعا می کنم. آفرین و موفق باشی.

سوال شماره 30 :

دادن كنكور هاي داخل خانه خيلي وقت من را ميگيرد و يك روزم را نابود ميكنه واسه همين ٩٢ و ٩٣ خارج را دارم به صورت درس درس ازمون ميدهم

اشكالي ندارد؟

جواب : برای شما اشکالی ندارد. در ضمن نظر من هم این است که شما نیازی به راهنمایی برای انتخاب رشته نداری.

سوال شماره 31 :

من میخوام از امروز شروع کنم...میدونم خیلی دیره خیلیییی. ولی به نظرم میتونم دروس شیمیو فیزیکو زیستو دینیو تا 20درصد افزایش بدم. رتبه سهمیه1اخرین سنجشم 20050

امیدوار باشم؟

واقعا خوابو خوراکم بهم ریخته از استرس!!!!

جواب : افزایش بیست درصدی در دروس مشخص شده حدود 12000 رتبه به شما کمک خواهد کرد. (یعنی رتبه شما 8000 خواهد شد). پس اگر واقعاً این اتفاق بیافتد شما می توانید در رشته ای آبرومند حداقل در شهرستان قبول شوید. پس زود باشید و از همین امروز شروع کنید

سوال شماره 32 : من همون دختری هستم که گفتم تخمین رتبم در قلمچی بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ شد شما قبلا یک برگه به ما داده بودین که رتبه ها و درصدهای مورد نیازشون رو نوشته بود من درصدهام رو با اون هم چک کردم نزدیک ۲۵۰۰ بود ولی سنجش یه چیز دیگس و اینکه شما گفته بودین که احتمال میدین این آزمون هم مثل سوم جمعیتش کمتر باشه ولی به نظر من خیلی بیشتر شده بودن حتی از بیست و یکم هم بیشتر چون تمام صندلی ها پر بود و حتی اونهایی که آزمون های قبلی رو شرکت نکرده بودن تو این آزمون حضور داشتن.

جواب : کاملاً درست می گویی بچه ها در آزمون 31 خرداد سنجش به نحو گسترده ای شرکت کردند و جمعیت آزمون حدود 3000 نفر از 20 اردیبهشت هم بیشتر بود. من خودم فکر می کردم حدود 3 تا 4 هزار نفر کمتر شوند. که خب معلوم شد اشتباه می کردم!

اما اگر می خواهی حدود رتبه ات را بدانی : رتبه در سهمیه ی نوشته شده در کارنامه تقریباً همان رتبه ای است که اگر کنکور در روز 31 خرداد برگزار می شد می گرفتی. (البته ممکن است 10 درصد رتبه ات بخاطر برخی تقلب ها بیشتر شود ولی فقط ممکن است و اطمینانی به آن نیست).

سوال شماره 33 : درصداي سنجش ٣١ خرداد:

ادبيات ٤٥ عربي ٨٠ ديني ٩٠ زبان ٨٢

رياضي ٥٢ زيست ٧٠ فيزيك ٨٢ شيمي ٨٨

من با اين درصدا با وجود اينكه ميدونم رياضي و ادبيات كمه ولي توقع نداشتم كه رتبه ١٨٠٠ رو به من بده، واقعا تعجب كردم و سرخورده شدم كه با حتي با اين درصدا رتبه من به زير ١٠٠٠ هم نرسيده!!!! خيلي روحيه ام رو باختم و بي انگيزه شدم طوري كه همش حس ميكنم ديگه موفق نخواهم شد.

من هفته پيش در ازمون ٢٤ خردادقلمچي هم شركت كردم و رتبه سهميه من ٣٥٢ شد!!!

يعني واقعا نميدونم اشكال از قلمچيه يا سنجش يا من؟!

خيلي سردرگم شدم ميشه كمكم كنيد؟

در ضمن درصداي سنجش ٣١ خرداد رو كه در تخمين رتبه قلمچي وارد كردم رتبه ١٠٠ تا ٢٠٠ رو در كنكور ٩٧ به من داد.

جواب : دختر خوبم نگران نباش. نوسانات در آزمون طبیعی است. رتبه ی کنکور شما در آزمون 24 خرداد حدود 500 تا 600 بوده و در آزمون 31 خرداد 1800 و در کنکور شاید 300 شاید 500 شاید 1000 شاید 1800 و شاید 2500 این موضوع در یک مسابقه ی بزرگ خیلی عجیب نیست. البته ممکن است درصدی تقلب در آزمون سنجش هم رخ داده باشد. ولی احتمالاً بیش از 10 درصد در رتبه تاثیر گذار نیست.

شما قرار شد دختری با درایت و قدرتمند باشی . تفاوت رتبه های درخشان و خوب در همین است. بنابراین با تمام قدرت به کار خودت ادامه بده. من نظرم این است که با توجه به جمیع جهات رتبه ی شما در بدترین حالت جایی بین 500 تا 1000 خواهد بود.

شیطان را لعنت کن و برو سراغ درس هایت. موفق باشی.

5- برای همگی شما آرزوی سلامتی و سرافرازی را دارم.

موحد نژاد نام خداوند بخشنده و مهربان
پیام شماره 19 (یکشنبه دوم تیرماه 1398)
1- سلام، خسته نباشید. مثل این که من باید هر روز مزاحم شما شوم. ببخشید.
2- در این پیام هم با وجود پاسخگویی به 33 سوال هنوز 13 سوال را نتوانستم پاسخ دهم که ان شاء الله فردا در پیام فوق العاده شماره 20 به آن ها نیز پاسخ خواهم داد.
3- سعی کنید پیام فردای من را حتماً بخوانید. شاید چیزهای بدرد بخوری در آن باشد.
4- پیام شماره 20 ان شاء الله فردا دوشنبه سوم تیرماه 1398 بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.
سوال شماره 1 : سلام آقای موحد نژاد این درصدهای سنجش امروز(وقتی دارم این پیامو مینویسم که هنوز رتبه ها نیومده) ادبیات:۷۶ عربی:۷۲ دینی:۷۴ زبان:۸۰ زمین:۱۴ ریاضی:۷۷ زیست:۹۷ فیزیک:۳۵ شیمی:۸۴... میخواستم نظرشمارو بدونم؟ فیزیکش از کنکورایی که میزدم حدود ۱۰ درصد پایینتر شد واقعا نمیدونم چرا با اینکه فرمولام دوره کرده بودم سر جلسه هم تمرکز داشتم...به نظر شما با توجه به سختی هر درس (که زیست و شیمیش آسونتر بود) الان رتبه ای که برام پیش بینی میکنید چنده؟
جواب : خب الان که رتبه ی شما آمده است و دیگر تخمین من فایده ای ندارد! اما دختر خوب شما در همه چیز عالی هستی الا فیزیک . من جای شما باشم روزانه 2 ساعت به فیزیک وقت می دهم و هر روز از خودم امتحان فیزیک می گیرم. امیدوارم بقیه ی راه را با درایت طی کنی و یک رتبه ی دو رقمی جایزه بگیری. آفرین برشما
سوال شماره 2 :
الف )من تو آزمونای دور دنیا زیست حدود ۵۰تا ۵۵ میزنم ولی تو آزمون سنجش امروز با اینکه حس میکردم آسونه و خوب میزنمش ۱۷تا غلط داشتم وشد ۳۸
ب)ریاضی در آزمونای خوشخوان پنجاه تا ۵۵ و کنکور ۹۵ خارج رو۵۲ زدم و تو سنجش ۱۵درصد شد و غلطام چیزایی هست که باورم نمیشه نمیدونم باید چیکارش کنم؟
جواب :
الف : عیبی نداره ، این شد تجربه ای برای آزمون های بعدی که تا مطمئن نیستی به سوالات جواب ندهی. درصد شما همان 50 است و به این امتحان گیر ندهید.
ب : خب حالا این شد یه حرفی. وقتی 55 تبدیل به 15 می شود یعنی یک جای کار می لنگد! شما لازم است بند سوم مقدمه ی پیام شماره 18 را بخوانید و به آن عمل کنید. این احتمال وجود دارد که در جلسات آزمون های جدی به دلیل استرس دچار کاهش تمرکز بشود. درمان آن را در بند 3 پیام شماره 18 آورده ام.
سوال شماره 3 : درصد های آزمون ۳۱ خرداد سنجش :
ادبیات: ۵۷ عربی: ۳۶ معارف: ۷۸ زبان: ۷۰ ریاضیات: ۴۰ فیزیک: ۳۳ شیمی:۷۷
توی درس فیزیک برای این آزمون من شروع به گزینش سوالات کردم و سعی کردم در حد ۵۰ درصد بزنم ولی به شدت تعداد غلط هام بالاس ۹ تا غلط دارم و شاید ۵ تا از اونا بی دقتی محاسباتی بوده و توی ریاضیات هم همینطور ۷ غلط داشتم ؛ سر جلسه خیلی سعی کردم محاسباتم دقیق باشه و وقت بیشتری به سوالات بدم تا درست تر بزنم ولی بازم نتیجه فیزیکم همون نتیجه آزمون ادیبهشت سنجش هست با همون تعداد غلط ! چیکار باید بکنم تو این چند روز باقی پامده تا یکم بهتر بشه!؟
و توی درس عربی هم نمیتونم پیشرفتی داشته باشم ؛ تست از خود کتاب میکرو طلایی میزنم غلط هام ۲ یا ۳ تا هست نهایتا ولی سر جلسه به شدت غلط میزنم و توی زبان هم همینطور از کتابی که برای تقویت متن زدن دارم تست میزنم حنی تو تایم کمتر از حدی که گفته شده و حداکثر یک غلط دارم یا اصلا ندارم ولی سر جلسه خیلی بد متن میزنم ، ممنون میشم راه حل بگین .
جواب : در مورد درس فیزیک و ریاضی به نظرم بعد از مرور فرمول ها از خودتان هر روز آزمون تکی ریاضی و فیزیک با زمان استاندارد بگیرید و همینطور سرتان را پایین نیاندازید و از خودتان آزمون بگیرید!!! برای هر یک از آزمون های ریاضی و فیزیک یک نقشه ی مشخص بکشید و آن را اجرا کنید و نمونه ی موفق را پیدا کنید.
در درس عربی هر روز یک تا دو آزمون جامع از خودتان بگیرید ان شاء الله خوب می شود.
سوال شماره 4 : ببخشید میخواستم ببینم کنکور زبان چه ساعتی برگزار میشه؟من یه مشکلی برام پیش اومده و باید یه مسافرت برم بعد از کنکور اصلیم میتونم توهمون شهری که میرم کنکورمو بدم؟
جواب : با توجه به نتایج سنجش نیازی به شرکت در آزمون زبان نیست. اگر بخواهی محل آزمون را تغییر دهی لازم است از همین الان یک نفر را بفرستی سازمان سنجش تا درخواست دهد و کلی دوندگی کند. به نظر من نمی ارزد.
سوال شماره 5 : سنجش ۳۱ خرداد :ادبیات ۲۸(با اینکه کنکور سالهای پیش بالای ۷۰ هستش)،عربی ۵۲، دینی ۸۰، زبان ۶۹. زمین ۱۲، ریاضی ۲۸ (بازم تو آزمونای خونگی حدود ۵۰)،زیست ۵۲، فیزیک ۵۲ شیمی ۷۶
جواب : نگران ادبیات نباش همان کنکورهای سال های پیش ملاک است. اما ریاضی را خراب کرده ای و لازم است بعد از مرور فرمول های آن هر روز از خودت یک آزمون تکی ریاضی بگیری و برخی از نقطه ضعف های باقی مانده را برطرف کنی.
اما از نظر من خیلی خوب امتحان داده ای.
امتحان نهایی ادبیات ،عربی ،زیست و شیمی ۲۰ شدم چقدر تاثیر داره روی درصدام و اینکه رتبه فیزیوتراپی تهرانو میارم یا نه؟
سوال شماره 6 : ببخشید من درصدم تو زمین شناسی تو رنج 30-50 است به نظرتون اگر همایش شرکت کنم برام مفید هست؟
جواب : درصد شما در زمین شناسی خوب است و نیازی به شرکت در همایش نیست. مگر این که به رشته ی زمین شناسی علاقه داشته باشی و بخواهی در این رشته قبول شوی.
سوال شماره 7 : سلام آقای موحد نژاد درصد هام توسنجش ۳۱خرداد:ادبیات ۶۸ عربی ۷۰ دینی ۷۲ زبان ۳۰ زمین ۲۵ ریاضی ۸۰ زیست ۷۸ فیزیک ۵۰ شیمی ۸۰ وباتوجه به شناختی که به من دارید به نظرتون میتونم رتبه خوبی مثلا ۲۰۰. ۳۰۰ بیارم؟
جواب : رتبه ی شما در آزمون 31 خرداد حدود 200 یا 300 نبوده است. اما اگر این روزهای باقی مانده را جدی بگیری و حدود 7 تا 8 درصد در هر درس پیشرفت کنی (که امکان پذیر است) خداوند رتبه ی مورد نظر شما را برایتان مقدر خواهد کرد. ان شاء الله
برای این منظور مطالعه و آزمون گیری هایتان را به طور مداوم ادامه دهید.
سوال شماره 8 : من همون دانش آموزی هستم که نمره نهایی و درصد هامو تو پیام قبلی واستون فرستادم . به نظرتون من با این درصد خیلی بد زبان بهتر نیست همایش استاد خودمو نرم . در اینکه کار ایشون یکی از بهترین هاست شکی نیست ولی به نظرتون همایش آقای کیاسالار برای من مناسب تر از آقای قریشی نیست . چون هرچیزی که باید یادم میدادن دادن و من خیلی وقته به جز تست جامع اصلا تست جدا گرامر و لغت نزدم . فقط یه مشکل که هست من ثبتنام استاد خودمو کردم و شاید بتونم لغو کنم .
جواب : با نظر شما موافقم.
سوال شماره 9 : ببخشید اگه پیامم یکم طولانیه
آقای موحد نژاد واقعا از این تفاوت درصدام تو آزمونایی که تو خونه از خودم می گیرم با آزمونای سنجش خسته شدم ... مخصوصا تو عمومیا ...
الف : من ادبیاتم زیر ۶۰ درصد نمیاد ... تقریبا تو خونه همه سوالای تناسب و درست می زنم ... اما توی سنجش ۲ تا ۳ غلط دارم... امروز انقدر سر حل سوالات ادبیات با اعتماد بنفس و حس خوب می زدم ک فکر کنم خیلی سوالات کمی موند که پاسخ نداده باشم ... گفتم حداقلش که ۶۰ می شه درصدم ... ولی وقتی درصدمو دیدم تعجب کردم ...۲۱ درصد ... جوابای سنجشو که دیدم ... همشش بی دقتییی همششش ... البته توی تناسب هنوز دلیل غلط بودن جوابامو نمی فهمم ... عربیمم که همش بین ۳۸ تا ۴۵ درصد مونده ... دینیم ۵۰ درصد مونده بود ولی این دفعه ۶۱ درصد زدم .. و امااا زبانم .. از همه بیشتر نوسان داره .. قبلا بهتون گفته بودم من زبانم خوبه ... درصدام بالا ست اما توی سنجش دفعه قبل ۶۶ می زدم ... این دفعه ۳۸ ... اصلا نتونستم به ردینگ دوم برسم ... ویکی از مشکلات من تو عمومی اینه که من تو خونه کاملا با توجه به زمان بندی کنکور می زنم و اصلا وقت کم نمیارم گاهی اوقات وقت اضافه هم میارم ... اما سر آزمون اکثرا به ردینگ دوم نمی رسم .
اختصاصیامم درصداش ایناست ... زمین ۲۵ درصد ریاضی ۱۵ ? فیزیک ۴۷ درصد شیمی ۵۴ و زیست ۳۴
آقای موحد نژاد واقعا دارم به این نتیجه می رسم که هر چی می خونم و تلاش می کنم بی فایدست .... بارها شما به من گفتید ک توانایی بهتر شدن و دارم ... حتی توی قلم چی بهم می گفتید تو باید ترازت بالای شیش هزار بشه ... ولی نشد ... من ریاضیم واقعا ضعیف هست و واقعا دنبال درصد بالا نیستم همین ک بتونم تو کنکور ۲۰ الی ۳۰ بزنم راضیم ... زمینم فقط سه تا فصلو در حد رو خونی قبلا خونده بودم ..به نظرتون وقت بزارم روش؟ ولی فیزیکم ... بارتون می شه ۲۵ تا سوالو زدم ... ولی فقط ۱۷ تا درست و ۸ غللللط ... غلطام همش بی دقتی تو فرایند محاسبه و حل بود نه راه حل ? من واقعا از فیزیکم تو قع بالای ۶۰ دارم ... اما ...
زیست همم تقریبا تو همین درصد مونده ... و می دونم برای رشته های پیراپزشکی حتی شهرستان این درصد زیست افتصاحه ... شیمیم یکم بهتر شده نسبت به قبل ...
آقای موحد نژاد هنوز رتبمو ندیدم ... و شاید نبینم ... چون از این خوندنا و نتیجه نگرفتا خسته شدم ... هنوز امیدی هست اقای موحد نژاد؟ .. تو این چند روز فقط جمله اقای عظیمی تو ذهنمه که گفتن ... به خودت ثابت کن که می تونی این راهو تا تهش بری ..‌ ولی آیا ته این راه نتیجه ای هست اقای موحد نژاد؟ ...
جواب :
الف : آزمون ادبیات سنجش را خوب بررسی کنید ولی نتیجه ی آن را جدی نگیرید. عربی را سه تا چهار روز مرور کنید و دوباره آزمون گیری های آن را آغاز کنید. ان شاء الله خوب می شود. در مورد زبان هم اگر در این درس قوی هستی یکبار جای آن را با عربی عوض کن شاید نتیجه اش خیلی بهتر شود.
ب : در مورد ریاضی با داشتن استراتژی و برنامه در جلسه ی آزمون باید بتوانی 8 تا 9 سوال را انتخاب کرده و جواب دهید. در مورد زمین شناسی همان سه فصل را بخوانید کافی است. در فیزیک از خودت هر روز امتحان بگیر دوباره به 60 درصد می رسد.
زیست را لازم است هر روز 3 ساعت بخوانی و یکی دو بار دیگر آن را مرور کنی و از خودت آزمون تکی زیست شناسی هم بگیری.
ج : بله ته راه حداقل پیراپزشکی شهرستان موجود است. جتماً لازم است در زیست شناسی درصد شما از 40 بالاتر باشد. پس مواظب این درس باش.
سوال شماره 10 : سنجش
فارسی۵۷عربی۹۱دینی۹۶زبان۷۹ریاضی۷۴زیست۸۸فیزیک۱۰۰شیمی۸۶
رتبه سهمیه۱۱۱
رتبه زیر گروه ۱ : 89
شیمی ۲ سوال جا انداختم ادبیات ۵ غلط داشتم چکار کنم تا ادبیاتم اصلاح شود؟ بیشترین مشکلم ارایه است البته در قرابت هم مشکل دارم.و در کل نظر شما چیست؟ودر چی ضرب کنم؟
سر ازمون دچار وسواس وحشتناکی شده بودم میتونم بگم تقریبا همه سوالات فیزیک را ۲ بار حل کردم
و همه زیست را ۲ بار بررسی کردم
اشکال دارد؟
جواب : نگران ادبیات نباش. ادبیات سنجش چندان استاندارد نیست. اما یک تذکر بخصوص به شما بدهم. فرض کن ادبیات کنکور همین حالت را داشته باشد. چه نقشه ای برای آن خواهی داشت؟ بنابراین اگرچه نباید مشکلی در ادبیات باشد اما احتیاط کن.
در ضمن رتبه ات را در 1 ضرب کن! آفرین دختر خوب و قهرمان الان رتبه ات دو رقمی است. اما فعلاً به شما تبریک نمی گویم چون رتبه ی 31 خرداد دو رقمی بوده است. باید مراقب ، با درایت و بسیار جدی باشی و روند پیشروی را ادامه دهی تا ان شاء الله در کنکور رتبه ات یک رقمی شود. روند حرکتی شما صعودی است و قدر آن را بدانید.
وقتی وقت اضافه بیاوری وسواس می گیری. این موضوع برای بسیاری از بچه های دو رقمی رخ می دهد. بنابراین نگران نباش واگر باز هم وقت زیاد آوردی می توانی این کار را تکرار کنی.
سوال شماره 11 : رتبه در سهمیه آزمون سنجش دیروزم 380 شد و واقعا نگرانم
ادبیات :61عربی:42دینی :58زبان :32ریاضی :34 اقتصاد :76ادبیات اختصاصی:66عربی اختصاصی :45تاریخ و جغرافی :41جامعه شناسی :93فلسفه و منطق :61روان شناسی 100تراز کل :8289
میخوام بدونم تو این زمان کوتاه چیکار می تونم بکنم که بتونم خودمو به رتبه دو رقمی برسونم
سعی کردم در هفته اول برنامه تقریبا سه پایه رو یک دور بخوانم...
جواب : برای دو رقمی شدن لازم است هر روز از خودت یک آزمون ریاضی بگیری و برخی از مشکلات آن را برطرف کنی. باید روزانه 2 ساعت روی عربی وقت بگذاری و این درس را باز سازی کنی و هر روز هم از خودت یک آزمون عربی بگیری و لازم است باز هم یک تا دوبار همه ی دروس را دوره کنی
در هر حال بسیار به رتبه ی دو رقمی نزدیک هستی. با تمام وجودت این 11 روز را هم تلاش کن.
سوال شماره 12 : سنجش 31ام سلام این درصدای من شد
ادبیات 48عربی 57دینی 62زبان 70ریاضیات 68فیزیک 70شیمی 81
ولی رتبه تو سهمیه داده 7000!
چقدر این درصدا ب کنکور نزدیکه؟!اصلا از نظرتون قابل قبول هستن؟کلا چطور پیشبینی میکنین شرایطمو؟میتونم مهندسی مواد شریفو بیارم؟
جواب : رتبه ی پیش بینی شما را 7000 داده است که غلط است. شما باید رتبه در سهمیه ی منطقه 1 را ببینی. هر رتبه ای که در آنجا نوشته است حدود وضعیت شما را در روز 31 خرداد نشان می دهد. احتمالا این رتبه حوالی 1000 تا 1500 است و بسیار خوب است. برای مهندسی مواد شریف رتبه ای در حدود 1400 می خواهیم. بنابراین در حال حاضر در مرز قبولی این رشته هستی اگر تلاش کنی و رتبه ات را از دست ندهی، حتماً تو را در دانشگاه شریف ملاقات خواهیم کرد. آفرین
سوال شماره 13 :
سنجش ۳۱ خرداد:
اصلا چیزی که میخواستم نشد.
ادبیات:۲۹% عربی:۶۶% دینی:۵۸% زبان:۶۴% زمین: ۴۹% ریاضی:۴۹% زیست:۵۹% فیزیک:۵۸% شیمی: ۷۰%
رتبه در سهمیه: ۴۷۳۶
الف) رتبه این آزمون رو باید در چه عددی ضرب کنیم؟
ب) به نظرتون توی این دو هفته باقی مانده بیشتر چه کارهایی انجام بدم تا این رتبه پایین تر بیاد؟
جواب :
الف : در عدد 1/05 ضرب کنید.
ب : اگر چه رتبه ی شما 4700 است اما ترکیب درصدی خوب و امیدوار کننده ای داری. یعنی بجز ادبیات (که آن هم استاندارد لازم را نداشته) در تمامی دروس شرایط نسبتاً خوبی داری. اگر بتوانی بسیار پرکار باشی و همه ی دروس را یکبار دیگر مرور کنی و آزمون های جامع و تکی فراوانی از خودت بگیری امیدوارم حدود 10 درصد به نتایج شما افزوده شود و رتبه ات به حوالی 2000 برسد. باید جدی و با درایت باشی. ولی با توجه به ساختار درصدهایت این اتفاق بسیار محتمل است.
سوال شماره 14 : سلام آقای موحد نژاد لطفا نظرتون را راجع درصد های سنجش من بگید.
فارسی ۶۸عربی۸۱دینی۹۰زبان۸۹ریاضی۸۱زیست۶۸فیزیک۹۱شیمی۹۲
رتبه در سهمیه ۵۳۵
به نظرتون رتبم چقدر درسته چون در آزمون های خانگی رتبم همیشه زیر ۵۰۰ بود و در مورد زیست اینکه به نظرم ۴ تا سوالش غلطه من حتی با متن کتاب چک کردم
جواب : آفرین بر دختر خوب و باهوشمان. رتبه ی 535 شما ناشی از ضعف نسبی در درس زیست شناسی است. از امروز روزانه 4 ساعت به زیست شناسی وقت بده آن را مرور کن و هر روز از خودت یک آزمون جامع بگیر و مطالب زیست شناسی را در هنگام خواندن به هم ربط بده. اگر درصد زیست شما 88 بود احتمالاً رتبه ات 150 می شد. (خودت را با دختر سوال شماره 10 مقایسه کن)
اگر جدی باشی و ضعف زیست شناسی برطرف شود حتی رتبه ات دو رقمی هم می شود. خودت می بینی که در حال رشد هستی و هر هفته بهتر می شوی. جدی و با درایت باش. دعا می کنم رتبه ات دو رقمی شود. ان شاء الله . آفرین بر شما
سوال شماره 15 : سنجش ۳۱ خرداد :
ادبیات ۵۷ (یه سوالو اشتباه زده سنجش)عربی ۷۳ (یه سوالو اشتباه وارد کردم)دینی ۷۸زبان ۹۴ریاضی ۸۶فیزیک ۸۸شیمی ۸۴
رتبه : ۳۳۲
در تمام طول آزمون هی به خودم میگفتم حواست باشه بی‌دقتی نکنی و جدی باش و این ها
کلا دو سوال آمار جواب ندادم
غلط‌های جمع و تفریق و ضرب و تقسیمی که معمولا نداشتم خودشونو تو این آزمون نشون دادند
من نمیدونم چه اشکالاتی دارم که حالا بخوام برم رفعشون کنم باید چیکار کنم؟
و اینکه رتبه هام داشتن بهتر میشدن که یهو این شکلی شد:| یه حالت «شوک شده» دارم!
لطفاً بیاین مدرسه
ممنونم
جواب : نگذان نباش. همه چیز خوب است. ولی نباید در آزمون کف ذهنت حرف بزند! ببین وقتی می گویی در آزمون هی به خودم می گفتم مواظب باش اشتباه نکنی و ... به این معناست که شما در حال پاسخ دادن به سوالات پارازیت هایی را از طرف فایلی در مغزت که می گوید مواظب باش اشتباه نکنی دریافت می کنی که این باعث می شود تمرکز شما در جلسه ی آزمون کاهش یابد و مقداری بی دقتی داشته باشی. صد درصد لازم است بند 3 مقدمه ی پیام شماره 18 را بخوانی و مجری بی چون و چرای آن باشی. شما هنوز هم می توانی با سه تا 90 تا 100 درصد اختصاصی ها را در کنکور به نتیجه برسانی.
بنابراین زیاد آزمون بده (جامع و تکی) و خودت را با تمام وجود در جلسه ی امتحان تصور کن. (مطمئن هستم این تصور و پندار سازی از عهده شما بر می آید).
با درایت و شجاع باش و رتبه ات را یک رقمی کن. قرار آمدنم به مدرسه را هم گذاشته ام.
سوال شماره 16 : درصد های سنجش دیروز
ادبیات25%عربی62%دینی 38%زبان 25%ریاضی14%زیست48%فیزیک43%شیمی68%
البته میانگین عمومی های من تو ازمون های خانگی ب غیر از دینی بقیه60%هست و دینی هم عموما75%است
جواب : نسبت به گذشته پیشرفت خیلی زیادی داشته ای و به شما تبریک می گویم. ادبیات آزمون سنجش خیلی استاندارد نیست. مواظب ریاضی ات باش و خودت را با برگزاری آزمون های تکی ریاضی برای پاسخگویی به 10 سوال از این درس در کنکور آماده کن.
سوال شماره 17 : سلام استاد درصدهای آزمون دیروز
ادبیات۳۰عربی۴۸دینی۷۶زبان۵۲ریاضی۲۶فیزیک۳۴شیمی۵۳
الف : من تمام این درصد هارو تو بخش تخمین رتبه زدم گفت ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ ولی رتبه در سهمیه من از دفعه های قبل بیشتر شده و شده۵۹۱۵ که خوب باید از تخمین قلمچی بیشتر شده باشه کدومش درسته و میشه اطمینان کرد؟
ب : سوال بعدی اینکه من وقتی تو خونه آزمون میدم عمومی هام نزدیک ۷۰ یا ۸۰ میشه ولی تو جلسه همش خراب میشه چیکار باید بکنم به نظرم سوالات کنکوری که تو خونه میدم استاندارد هستند و سؤالای سنجش اصلا استاندارد نیست
جواب :
الف : فعلاً همان 5915 درست در نظر بگیرید.
ب : درصد های خانگی شما در دروس عمومی پس از کسر 7 درصد قابل استناد است. من پیش بینی می کنم رتبه شما در کنکوربه احتمال زیاد همان حوالی 2500 تا 3000 باشد. فقط لازم است روی ریاضی و فیزیک تمرین بیشتری کنی و امتحانات تکی زیادی از آن ها بگیری.
سوال شماره 18 : سلام ، گفتم کلا خیلی افت کردم ، بیش از حد، این سنجشو سرامتحان همش حس میکردم چقدر آسونه ،عمومیامو همرو بالای ۷۰ حساب میکردم یا حداقل بالای ۶۰، اما این از درصدام :
ادبیات ۲۷.۷عربی ۶۶دینی ۵۷.۷زبان ۷۸.۷اینارو مطمئن بودم ،
حالا اختصاصیام زمین (است نمیخواستم بزنم،چون فکرکنم آخرین باری که خوندم همون امتحانای خرداد یازدهم بود،ولی وقت اضافه آوردم سر جلسه گفتم اینم یه امتحانی بکنم) %۳۳
زیست ۱۲ (۱۲درست زدم ۱۸ غلط با اطمینان)
ریاضی ۱۲
فیزیک ۴۱(میگفتم آسونه و حتی یه سوالاییشو میدونستم راهش آسونه ولی خب چون نخونده بودم نتونستم حل کنم)
شیمی ۵۳
عمومیامو اصلا انتظار نداشتم ،مثلا یه درسی مثه عربیو مبحثی که تست میزدم واسه رفع اشکال ۱۰۰ میزدم تو آزمونامم نوسان درصدام بین ۶۰تا ۸۰ بود.
ادبیاتم همینطور رفع اشکالام از هر ۱۰ تا نهایت ۳ غلط داشتم ولی بیش‌تر ۱ غلطه بود،آزمونارو ۶۰-۷۰
زبان و دوباره نشستم خوندم ،بهم گفتید کتاب شهاب اناریو بزنم که خب زده بودم ، ولی دبیرم بهم گفتن که نردبام و بزنم ،اونوقت گرفته بودم زدم +قسمتای کمی که از کتاب شهاب اناری مونده بود.که خیلی خوب میزدم، نهایتا ۲غلط یا یه غلط یه نزده .
دینیممم معمولا همین دور دنیارو ۷۰-۸۷ این حدودا میزدم.
اما خب اختصاصیام ،این ۲آزمون جامع آخریو نزدم، ولی میخوندم و تست میزدم ،۵۰-۶۰ بود.البته زیستم خیلی نوسان داشت ۱۰ تایی که میزدم ،مثلا درسه فتوسنتزم بار اول،۶۵ زدم ،بعدش ۴۰بعد۵۰ بعد۳۲ بعد ۲۵ .
شیمی ولی هیچی این چن روز نخوندم(همون بیخیالییو که گفتم)
فیزیکم همینطور راستش فکر میکردم وضعیتم داغونه که جبران نمیشه ،چسبیدم به عمومیا.
درسای اختصاصی‌مون یه جورایی انگار ول کردم کلا بجز زیست ،حتی امتحان نهاییشو گفتم باید ۲۰ شده باشم ولی ۱۹ شدم.
رتبه در سهمیمم
10976
جواب : دختر خوبم، عمومی هایت خوب است. ادبیاتت هم در کنکور خوب خواهد شد و به سنجش کاری نداشته باش.
در دروس اختصاصی لازم است هر روز 3 ساعت وقت خودت را به زیست شناسی بدهی و آن را دوره کنی و آزمون های جامع تکی زیست شناسی از خودت بگیری. در ریاضی هم تلاش کن تا در با برگزاری آزمون های متوالی یاد بگیری که تمرکزت را روی 10 سوال برای پاسخگویی بگذاری تا ان شاء الله این درس هم بهتر شود.
رتبه ی سنجش شما نشان می دهد که شما در حال پیشرفت هستی و اگر بتوانی مشکل خودت را در زیست شناسی حل کنی و در این درس به حدود 40 تا 50 درصد برسی ان شاء الله رتبه ات به 5000 یا بهتر می رسد.
سوال شماره 19 : روزتون بخیر....
من امروز واقعا ناراحتم...
آزمون سنجش خیلی بد بود با اینکه نسبت به دفعه قبل پیشرفت داشتم...
رتبه در سهمیه : 1642
نمره کل به من داده شده 6712؛یعنی چی؟
من واقعا فکر می کردم خیلی خوب زدم امااااا....
چقدر میتونم اعتماد کنم به درستی درصد ها؟
تا کنکور زمانی نمونده...
انرژی منفی نیستم اما واقع بینم...
با این رتبه اصلا نمیشه چیزی که دلم میخواد قبول شم...
جواب : دختر خوبم لازم است درس هایت را یک تا دو بار دیگر دوره کنی. چرا درصد هایت را برایم ننوشته ای تا به شما راهکار بگویم. زود باش درصد هایت را برایم بفرست.
در ضمن بخدا ممکن است از شما همین فردا صبح آزمون بگیریم رتبه ات 500 شود و پس فردا 1000 و ... بنابراین اگر می خواهی واقع بین باشی به نتیجه ی آزمونت گیر نده. جدی و شجاع باش.
سوال شماره 20 : درصد هاي من در آزمون سنجش ٣١ خرداد
ادبيات ٤٩عربي ٦٤ديني ٦٨زبان ٩٤رياضي ٦٦زيست ٧٤فيزيك ٨٣شيمي ٨٨
رتبه كشوري ٣٧٠٠
رتبه در سهميه ١٣٧٤
ميخواستم نظر شما رو در مورد آزمونم بدونم و اينكه رتبه كنكورم تقريبا چه حدودي تخمين زده ميشه؟
خيلي ممنون از شما
جواب : رتبه ی شما در روز 31 خرداد 1400 تخمین زده می شود. اما ترکیب درصد های شما خوب است. موکداً توصیه می کنم طی 11 روز آینده دو بار دیگر درس هایت را دوره کنی و با برگزاری انواع آزمون ها (تکی و جامع) خودت را تا روز کنکور به اوج قدرت برسانی. اگر 5 درصد در هر درسی رشد کنی رتبه ات حدود 700 خواهد بود. اگر ده درصد پیشرفت کنی رتبه ات 200 می شود. این نفس مسابقه است. از تو دختر باهوش و توانا توقع دارم با تمام وجود روزهای باقیمانده را سپری کنی و ان شاء الله در همیت تهران یکی از سه رشته ی مورد علاقه را بیاوری. آفرین و موفق باشی.
سوال شماره 21 : من زمانی که آزمون می دهم
در ریاضی و فیزیک بیشتر غلط هایم برای بی دقتی است ،اکثر سوال هاراهم به راحتی جواب میدهم
اگه میشه لطفا من را راهنمایی کنید تا این بی دقتی را کاهش دهم
من سه شنبه هم به شما پیام دادم اما پاسخی دریافت نکردم. ممنون از زحمات شما
جواب : عجیب است. من معمولاً هیچ سوالی را جا نمی اندازم. شاید سوال را نوشته ای و دکمه ی ارسال را نزده ای؟ در هر حال عذر خواهی می کنم.
برای کاهش بی دقتی ها لازم است هر روز از خودت آزمون های تکی ریاضی و فیزیک بگیری و به صورت زماندار و بسیار جدی به آن ها پاسخ دهی. لازم است بند 3 پیام شماره 18 را با دقت تمام در تمامی آزمون ها چه تکی و چه جامع بکار بگیری. باید قبل از آزمون با تمام وجودت تمرکز کنی و از مغزت بخواهی که حداکثر تمرکز و توانش را بکار بگیرد. لازم است قبل از هر آزمون ریاضی و فیزیک برای پاسخگویی برای خودت استراتژی مشخصی تعریف کنی و بعد از اجرا، برای آزمون فردا اگر لازم است تغییراتی در این استراتژی بدهی.
سوال شماره 22 :
الف : من دیروز یه مشکلی برام پیش اومد و نتونستم سنجش و شرکت کنم،امروز تو خونه از خودم با شرایط امتحان،آزمون گرفتم از خودم،میشه لطف کنید تخمین رتبه ی منو بگید و اینکه نظرتون درباره ی درصدهام چیه؟
ادبیات 46 عربی 41 دینی 72زبان 65 ریاضی 40 فیزیک 56 شیمی 57
ب : با اینکه عمومی هاش به نظرم خیلی آسون بود ولی برای اولین بار ادبیات مو خراب کردم،تو این چند وقت که از خودم آزمون ادبیات می گیرم یا گزینه 2 شرکت می کنم،ادبیات کم تر از 70 نداشتم...من فک می کردم ادبیاتم قراره نقطه ی قوتم توی کنکور باشه.... الان چیکار باید بکنم ؟!؟
ج : چه قدر باید به نتیجه و درصدهای این سنجش اعتماد کرد؟!؟
د : برای ادامه ی راه چیکار کنم به نظرتون؟!واقعا درمونده م...
شرمنده طولانی شد،لطف می کنید مثل همیشه،اگر جواب بدید... ?
جواب :
الف : رتبه ات در حدود 2500 تا 3000 می شود که نشان از پیشرفت شما دارد.
ب : همان ادبیات های خانگی درست تر هستند و نگران نباش.
ج : خیلی ولی این نتیجه در تاریخ 31 خرداد بدست آمده و تا 13 تیر می تواند بهتر یا بدتر شود.
د : راه را داری درست می روی. فقط مواظب باش در این روزهای آخر تنبلی نکنی. تو می توانی رتبه ی 1500 کنکور باشی و در بهترین دانشگاه ها درس بخوانی. پس از دستش نده.
سوال شماره 23 :
الف) من رتبم تو سنجش بر اساس رتبه های 97شده 54000.راستش این دفعه اولین باری بود که سایت واسم باز شد.دفعه های پیش همش مینوشت دانش آموزی با مشخصات شما ثبت نشده.من نمیدونستم اینقدر داغونم. فکر میکردم حداقل دیگه 20000ام.من واقعا میخواستم امسال زیر 10000بشم یعنی 7-8-9هزار تا سال دیگه هم خانوادم بهم اهمیت بدن.البته زیاد چیزی نمیگن فقط وقتی میبینن نمیخونم میگن بخون.ولی خودم خواستم یکم زحمتاشونو جبران کنم.من از خودم آزمون نمیگیرم آخه وقتی چیز زیادی بلد نیستم چرا بگیرم؟ فقط یه آزمون عمومی از خودم گرفتم. بیشتر میخونم و جدیدا مثلا وقتی 3تا فصل زیست میخونم از هر فصلی 20تا تست میزنم.چون میخوام از وضعیت الانم بیرون بیام.راستی من 4تا همایش هارم ثبت‌نام کردم چون مطمئن شدم بهم کمک میکنن.پدر من واقعا از همه نظر پشتم وایستاده و کمکم میکنه دلم میسوزه که نتونم هیچ کاری بکنم و هیچی تو پیراپزشکی ها قبول نشم میخوام یکم به خودم و خانوادم امید بدم و ثابت کنم که سال بعد میتونم به آرزوم برسم و کم کاری های امسالو تکرار نمیکنم.
ب)آخه چی کار کنم من اصلا استرسی نیستم.ریلکسی زیادی واقعا کاردستم داده.دلم واسه زحمتای بابام میسوزه که سال بعدم میخواد بهم اعتماد کنه ولی من خیلی بیخیالم.فقط تصور می کنم که یه روزی میرسم و تا نرسم ول نمیکنم و اصلا دلم نمیخواد خودمو با یه رشته دیگه راحت کنم.
جواب :
الف : رتبه در سهمیه ی شما رتبه ی واقعی شماست. بنابراین تخمین 54000 کاملاً غلط است. عیبی ندارد. کار درستی می کنی که می خواهی این روزهای باقیمانده را تلاش کنی تا یک رتبه ی آبرومند کسب کنی. پشتیبانی پدر شما از شما یک نعمت بزرگ است و قدرش را بدان. این که از خودت آزمون نگرفته ای خیلی خیلی بد است. بنابراین تا روز کنکور حداقل 3 آزمون جامع 97 داخل و خارج و 96 خارج را از خودت بگیر.
ب : در هر حال اگر امسال به نتیجه ی دلخواهت نرسیدی یادت باشد که تو دختری بسیار جوان هستی و برای رسیدن به آرزوهای بزرگ خود وقت داری و ان شاء الله اگر امسال نشد سال بعد به شرط تلاش و کوشش خواهد شد.
سوال شماره 24 : من این چندوقته بیشتر خوندم و خیلی از اشتباهامو رفع کردم..... درصد های اختصاصیم هم از سنجش های قبل بهتر بود ولی این دفعه رتبم از 3000 که داشتم شد 5000... چرا؟؟؟ آهان... اینم بگم که درصدهام همشون از میانگین بالااااتر بود بجز زبان و شیمی با اختلاف کمممم.
جواب : این آزمون کمی آسان تر از آزمون قبلی بوده است. البته شایعاتی مانند تقلب هم وجود دارد اما نه در این حد که رتبه ی 3000 را 5000 کند. احتمال دارد در یکی از درس های مهم نتیجه ی بدی گرفته باشی (مثل شیمی) که متاسفانه چون درصد هایت را ننوشته ای قابل بررسی نیست. در هر حال مواظب شیمی باش چون نتیجه ی ضعیف در این درس به تنهایی می تواند لطمه ی جدی به رتبه ی شما وارد کند.
سوال شماره 25 : استاد من نتيجه ي سنجشم اومد و تو دروس عمومي افت خيلي شديدي پيدا كردم طوري كه اصلا با ازمون هاي خونگيم قابل مقايسه نيست
بعد اصلا رتبه ي كسب شده ام هم اصلا رضايت بخش نيست واسم و الان خيلي خيلي ناراحتم.
جواب : دختر خوبم چرا درصد هایت را اعلام نکرده ای. اگر قبلاً هم در آزمون های سنجش این اتفاق برایت افتاده است، این احتمال وجود دارد که شما در جلسه ی آزمون به خاطر استرس دچار کاهش تمرکز می شوی و در این صورت باید بند 3 مقدمه ی پیام شماره 18 را بخوانی و با دقت اجرا کنی. در ضمن نباید خدای نکرده با یک غوره سردی ات کند. گاهی روز آزمون روز ما نیست و ما استثنائاً آزمون را خراب می کنیم. پس شیطان را لعنت کن و یک آزمون جامع خانگی از خودت بگیر و اگر خوب شد نتیجه ی آزمون سنجش را فراموش کن. پاشو برو امتحان بده ببینم.
سوال شماره 26 : استاد من رتبه سنجش سهمیه 1ام شد 20000دارم از استرس پس میوفتم.نمیدونم چیکار باید بکنم ...
جواب : هیچکار لازم نیست بکنی. درس هایت را بخوان و پس فردا از خودت یک آزمون خانگی بگیر اگر درصد ها خوب شده بود به آزمون سنجش کاری نداشته باش. آن روز روز خوبت نبوده است. داستان روز خوب و بد را در جلسه ی آخری که با شما دارم تشریح خواهم کرد.
سوال شماره 27 : یه سواله که خیلی ذهن منو مشغول کرده از همون وقتی که سنجشای جامع شروع شد اونم اینه که:" اگه رتبه ی کنکورم خیلی فرق کنه چی؟"من یادمه شما سال پیش خیلی رو رتبه ی سنجش تاکید میکردید و همیشه براساس اون رتبه پیشرفتو میسنجیدید البته منم واقعا سال پیش رتبه ی کنکورم شبیه سنجشم شد ینی ۲۰۰۰آخرین سنجش شد ۲۷۰۰ کنکور که واقعا نزدیکه...حالا امسال این ترس افتاده به جونم نکنه رتبم خیلی فرق کنه...مث خیلیا که رتبه های ۳رقمیشون شد ۴رقمی و... من آزمون دیروز ۳۵۰ منطقه شدم...تاچقدر تفاوت برای کنکور طبیعیه؟ واقعا اگه بخواد رتبم تو کنکور خیلی تغییر کنه دق میکنم میمیرم :( اینم بگم انرژیم واقعا خوبه و میتونم این ۲هفته رو با تمام وجودم درس بخونم....
جواب : دختر خوبم وسواس نداشته باش. رتبه ی شما در سنجش 350 است. بنابراین رتبه ی کنکور شما در بدبینانه ترین حالت بین 200 تا 700 است. و این که انرژی خیلی خوبی داری کمک می کند که ان شاء الله رتبه ات حداقل در همان 350 بماند. پارسال هم فقط 23 درصد رتبه ات خطا داشته است. که با همین خطا رتبه ی امسالت می شود 430
سوال شماره 28 : اقای موحد نژاد ببخشید من یه بار دیگه کارناممو دیدم تو جدول که چند تا زیر گروه داره نوشته بود18000یعنی رتبم 18000یا 54000؟نمیتونم به9000_8000برسونمش؟
جواب : دختر خوب من که گفتم رتبه ی شما 54000 نیست. رتبه شما همان 18000 است که اگر جدی باشی حتماً می توانی آن را به 8000 تا 9000 برسانی. فقط کافی است در هر درس 10 درصد بهتر شوی.
سوال شماره 29 :
الف : سوالای زیستی که گفته بودین سطحشون بالاتر هستش رو میفرستین؟
ب : میشه برای دستور ادبیات کتاب معرفی کنید.
ج : من از ازمون اول به دوم 900 تا و ازمون دوم به سوم تقریبا 1700 تا)پیشرفت رتبه داشتم تو سنجش و میخواستم بدونم میشه تا کنکور این رتبه رو میتونم به 1000 برسونم؟! واقعیت خیلی خسته شدم از اینکه هیچ وقتی اون نتیجه دلخواهم نشده درصد میانگین عمومی : ادبیات 60عربی 60دینی 87 زبان 80
جواب :
الف : بله ان شاء الله طی یکی دو روز آینده خواهم فرستاد.
ب : دستور زبان خیلی سبز یا نشر الگو
ج: عمومی هایت که واقعاً خوب است. هر بار هم که نسبت به دفعه ی قبل پیشرفت داشتی. پس ما انتظار داریم از آزمون 31 خرداد به 14 تیر (کنکور) هم حداقل 1000 تا و شاید هم بیشتر پیشرفت داشته باشی. بنابراین به حول و قوه ی الهی و ان شاءالله رتبه ات به حوالی 1000 خواهد رسید. من که شخصاً برایت دعا می کنم. آفرین و موفق باشی.
سوال شماره 30 :
دادن كنكور هاي داخل خانه خيلي وقت من را ميگيرد و يك روزم را نابود ميكنه واسه همين ٩٢ و ٩٣ خارج را دارم به صورت درس درس ازمون ميدهم
اشكالي ندارد؟
جواب : برای شما اشکالی ندارد. در ضمن نظر من هم این است که شما نیازی به راهنمایی برای انتخاب رشته نداری.
سوال شماره 31 :
من میخوام از امروز شروع کنم...میدونم خیلی دیره خیلیییی. ولی به نظرم میتونم دروس شیمیو فیزیکو زیستو دینیو تا 20درصد افزایش بدم. رتبه سهمیه1اخرین سنجشم 20050
امیدوار باشم؟
واقعا خوابو خوراکم بهم ریخته از استرس!!!!
جواب : افزایش بیست درصدی در دروس مشخص شده حدود 12000 رتبه به شما کمک خواهد کرد. (یعنی رتبه شما 8000 خواهد شد). پس اگر واقعاً این اتفاق بیافتد شما می توانید در رشته ای آبرومند حداقل در شهرستان قبول شوید. پس زود باشید و از همین امروز شروع کنید
سوال شماره 32 : من همون دختری هستم که گفتم تخمین رتبم در قلمچی بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ شد شما قبلا یک برگه به ما داده بودین که رتبه ها و درصدهای مورد نیازشون رو نوشته بود من درصدهام رو با اون هم چک کردم نزدیک ۲۵۰۰ بود ولی سنجش یه چیز دیگس و اینکه شما گفته بودین که احتمال میدین این آزمون هم مثل سوم جمعیتش کمتر باشه ولی به نظر من خیلی بیشتر شده بودن حتی از بیست و یکم هم بیشتر چون تمام صندلی ها پر بود و حتی اونهایی که آزمون های قبلی رو شرکت نکرده بودن تو این آزمون حضور داشتن.
جواب : کاملاً درست می گویی بچه ها در آزمون 31 خرداد سنجش به نحو گسترده ای شرکت کردند و جمعیت آزمون حدود 3000 نفر از 20 اردیبهشت هم بیشتر بود. من خودم فکر می کردم حدود 3 تا 4 هزار نفر کمتر شوند. که خب معلوم شد اشتباه می کردم!
اما اگر می خواهی حدود رتبه ات را بدانی : رتبه در سهمیه ی نوشته شده در کارنامه تقریباً همان رتبه ای است که اگر کنکور در روز 31 خرداد برگزار می شد می گرفتی. (البته ممکن است 10 درصد رتبه ات بخاطر برخی تقلب ها بیشتر شود ولی فقط ممکن است و اطمینانی به آن نیست).
سوال شماره 33 : درصداي سنجش ٣١ خرداد:
ادبيات ٤٥ عربي ٨٠ ديني ٩٠ زبان ٨٢
رياضي ٥٢ زيست ٧٠ فيزيك ٨٢ شيمي ٨٨
من با اين درصدا با وجود اينكه ميدونم رياضي و ادبيات كمه ولي توقع نداشتم كه رتبه ١٨٠٠ رو به من بده، واقعا تعجب كردم و سرخورده شدم كه با حتي با اين درصدا رتبه من به زير ١٠٠٠ هم نرسيده!!!! خيلي روحيه ام رو باختم و بي انگيزه شدم طوري كه همش حس ميكنم ديگه موفق نخواهم شد.
من هفته پيش در ازمون ٢٤ خردادقلمچي هم شركت كردم و رتبه سهميه من ٣٥٢ شد!!!
يعني واقعا نميدونم اشكال از قلمچيه يا سنجش يا من؟!
خيلي سردرگم شدم ميشه كمكم كنيد؟
در ضمن درصداي سنجش ٣١ خرداد رو كه در تخمين رتبه قلمچي وارد كردم رتبه ١٠٠ تا ٢٠٠ رو در كنكور ٩٧ به من داد.
جواب : دختر خوبم نگران نباش. نوسانات در آزمون طبیعی است. رتبه ی کنکور شما در آزمون 24 خرداد حدود 500 تا 600 بوده و در آزمون 31 خرداد 1800 و در کنکور شاید 300 شاید 500 شاید 1000 شاید 1800 و شاید 2500 این موضوع در یک مسابقه ی بزرگ خیلی عجیب نیست. البته ممکن است درصدی تقلب در آزمون سنجش هم رخ داده باشد. ولی احتمالاً بیش از 10 درصد در رتبه تاثیر گذار نیست.
شما قرار شد دختری با درایت و قدرتمند باشی . تفاوت رتبه های درخشان و خوب در همین است. بنابراین با تمام قدرت به کار خودت ادامه بده. من نظرم این است که با توجه به جمیع جهات رتبه ی شما در بدترین حالت جایی بین 500 تا 1000 خواهد بود.
شیطان را لعنت کن و برو سراغ درس هایت. موفق باشی.
5- برای همگی شما آرزوی سلامتی و سرافرازی را دارم.
                                                                                                                                                                                                                        موحد نژاد