پیام شماره 18 (شنبه اول تیرماه 1398)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 18 (شنبه اول تیر ماه 1398)

 

1- سلام، امیدوارم حال شما خوب باشد.

2- آخرین آزمون سنجش نیز برگزار شد. این آزمون وضعیت شما را در تاریخ 31 خرداد ماه نمایش می دهد ولی نمی تواند تعیین کند در کنکور چه اتفاقی خواهد افتاد. بنابراین اگر خوب شده اید تلاش کنید خوب بمانید و اگر بد شده اید تلاش کنید خوبش کنید.

3- نکته ی بسیار مهمی را می خواهم با شما در میان بگذارم ؛ بچه ها از امروز به بعد هر وقت خواستید در خانه از خودتان آزمون جامع بگیرید، باید از تخیل خود کمک بگیرید و واقعاً احساس کنید که در جلسه ی کنکور هستید. این که لباس بپوشید و روی صندلی تک دسته بنشینید و مقنعه سر کنید خیلی خوب است ولی مهمتر از همه احساس و تصور بودن در جلسه ی کنکور است. این پدیده به نحوی موثر از کنکور استرس زدایی می کند و امکان شرکت در کنکوری بدون حاشیه و با بهترین نتیجه ی ممکن را برای شما فراهم خواهد ساخت.

4- امروز ساعت 4 بعداز ظهر آمدم سوالات را جواب دهم و با شگفتی ملاحظه کردم که شما مرا مورد لطف خود قرار داده و 61 سوال از من پرسیده اید. الان ساعت نزدیک 8 است و من فقط به 32 سوال جواب داده ام. بنابراین پاسخ به بقیه ی سوالات را موکول می کنم به فردا که پیام فوق العاده ای را به همین مناسبت انتشار خواهم داد.

5- پیام شماره 19 به صورت فوق العاده فردا یکشنبه دوم تیرماه بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : به نظر شما برایه شیمی الان بیشتر بخونیم یا تست بزنیم؟من خیلی زود شیمیو یادم میره به خاطر همین الان بیشتر دارم میخونم که یه وقت سر کنکور یادم نره

جواب : کار درستی می کنی بیشتر بخوان و گاهی هم امتحان جامع مشابه کنکور بگیر.

سوال شماره 2 : مثلا شيمي ام يكبار ٩٥ است و يكبار ٧٠

فيزيك يكبار ٧٥ است و يكبار ٩٧

رياضي يكبار ٩٠ است و يكبار ٧٠

ايا طبيعيه؟

جواب : بله طبیعی است و به سطح امتحان و میزان تمرکز شما در زمان پاسخگویی ارتباط دارد. اما اگر سوالی را بلد نیستی باید روی آن کار کنی. در ضمن باید خودت را عادت بدهی که 8 صبح امتحان جامع دهی و در همه ی امتحانات خانگی خودت را در روی صندلی کنکور احساس کنی. این شبیه سازی تصوری خیلی به شما در حلسه ی کنکور کمک خواهد کرد.

سوال شماره 3 : دخترم نرگس رو در پکیج شماره ۱ ،(همایش و انتخاب رشته ) ثبت نام کردم ،ولی پیغامی دریافت نکردم که ثبت نام تایید شده باشه ، میخواستم تایید بگیرم از شما

جواب : با سلام، پیام برای ایشان ارسال شده ولی در هر حال من همین الان تایید می کنم که نام ایشان در لیست ثبت نام کنندگان موجود است.

سوال شماره 4 : سلام استاد برای قبولی در رشته روانشناسی بالینی از رشته تجربی در دانشگاه های دولتی نه صرفا تهران محدوده ی رتبه چقدر باید باشه؟

جواب : در شهرهایی مثل سمنان روزانه حدود 8000 و شبانه حدود 15000 البته منظور روان شناسی است چون روان شناسی بالینی نداریم.

سوال شماره 5 : شاید یکم زود باشه این سوالی که میپرسم اما ذهنمو درگیر کرده؛این روزا که کلاس جمع بندی شرکت می کنیم،اکثر دبیرامون میگن که برای انتخاب رشته مشاور داشته باشین که رتبتون حروم نشه....

شما تایید می کنید؟

جواب : انتخاب رشته کردن کار آسانی است اما این کار را باید از یک نفر یاد بگیرید. اطلاعات کاملی هم باید از رتبه ها و رشته ها داشته باشید. بنابراین لازم است یا پیش کسی که این کار را بلد است بروید و یا در همایش ما شرکت کنید.

سوال شماره 6 : من وقتی آزمون می دادم در ریاضی و فیزیک بیشتر غلط هایم برای بی دقتی در محاسبات است،اکثر سوال هاراهم جواب میدهم

اگه میشه لطفا من را راهنمایی کنید که این بی دقتی در آزمون های بعدی کاهش پیدا کند.

جواب : مشکل بی دقتی با برگزاری آزمون های تکی زمان دار و یا جامع زمان دار به تدریج کمتر می شود. الان در زمان باقی مانده این الگو مناسب ترین راه است.

سوال شماره 7 : سلام اقای موحدنژاد من الان حدود ۱۹ تا تست عمومیم و کل اختصاصیم از کتاب دور دنیا مونده و فقط توی این مدت بعد از امتحانات رسیدم یه دور خیلی سریع عمومیارو مرور کنم .میخواستم بدونم الان باید چیکار کنم ؟استرس گرفتم و نمیتونم بخونم همش خوابم میبره و بی حالم و یه وقتایی هم خیلی شدید تپش قلب میگیرم میشه راهنماییم کنید؟

جواب : استرس نداشته باش و روزهای 3 و 5 و 7 و 9 و 11 تیر از خودت آزمون های جامع 95 تا 97 را بگیر و برخی از اختلالاتی را که رفع آن ها آسان تر است را برطرف کن. بعد از دو سه تا امتحان به تدریج حالت بهتر می شود.

سوال شماره 8 : سلام اقاي موحد نژاد، داشتم سوال جوابهارو ميخوندم گفته بوديد نبايد كمتر از ١٢ ساعت خوند الان...من الان با كرنومتر ١٠ ساعت ميخونم(اينم بگم من از مهر با همين ساعت شروع كردم و از همون موقع ٨الي١٠ ساعت ميخوندم!) سرعتمم خوبه هم تو تست زني هم توي خوندن...الان خيلي استرس گرفتم شما اينو گفتيد الان بايد چيكار كنم؟؟ :(( اصن اميدي هست ديگه؟ :( هركاري بگيد ميكنم فقط خدا كنه دير نشده باشه من خيلي اميد داشتم (دارم) به همه چي... سوال دومم اينه كه شما گفتيد كه فقط تست نزنيد و درسم بخونيد كنارش...من تو بعضي از درسها واقعا خسته شدم از خوندنشون مثل رياضي(مبحث حذفي ندارم حتي هندسه هم خوندم) الان چيكار كنم؟ يني دوباره جزوه هارو دوره كنم يا فقط آزمون كافيه؟ مرسي پيشاپيش از پاسخگوييتون

جواب : 10 ساعت با کرونومتر می شود 12 ساعت ما بنابراین زمان مطالعاتی شما کافیست. در ضمن شما وضعیتت عالی است برای چه نگرانی؟ بله حتماً لازم است باز هم جزوه ها و کتاب را مرور کرده و تست هم بزنید. بنابراین در این ایام هرگز کم کاری نکنید.

سوال شماره 9 :

الف : سلام اقای موحد بهم گفتید بهتون بگم چه فصلایی تو ریاضی فیزیک نگه داشتم تا درصدم به ۳۵ تا ۴۰ برسه

ببینید خوبه؟؟؟

ریاضی: تابع، مثلثات، هندسه تحلیلی، معادله نامعادله، حد و پیوستگی، انالیز و احتمال( فقط سوالای تا سطح متوسطو میتونم حل کنم اگه خیلی خلاقیتی شه نمیتونم)،

بعضی از بخشای هندسه دوازدهم

فیزیک: فیزیک و اندازه گیری، فشار، دینامیک، فیزیک هسته ای ، حرکت(به جز برخی قسمتها) ، مغناطیس و القا، الکتریسیته ساکن( به جز بخش اول)

میشه اگه کم یا زیاده بهم بگید؟ ممنونم

درصد ریاضیم حدود ۲۰ و فیزیک بین ۲۵ تا ۳۰

ب: بعد اینکه میشه برای ریاضی فیزیک سوال بهمون بدین؟ من واقعا کتابارو کار میکنم تو ازمونا همش حس میکنم اصلا شبیه نیست و نمیتونم حل کنم ... از اول سال هم این مشکلو دارم که سوالای ازمونا برام جدیده کتابم خیلی عوض کردم ولی برطرف نشده این موضوع گفتم شاید شما سوال بدید بهتر شه...

جواب :

الف : عیبی ندارد روی همان مباحثی که نوشته اید کار کنید اما سعی کنید در آن ها هر چه می توانید در ایام باقیمانده قوی تر شوید.

ب : اگر توانستم چشم سوال می دهم تا مدرسه در اختیار شما بگذارد. البته واقعاً من وقت کم دارم. درست است مدرسه نمی آیم ولی مثلاً دیشب 2 ساعت خوابیدم!

سوال شماره 10 : شرکت در ازمون ۳۱ خرداد     سلام اقای موحد نژاد خسته نباشید من ی چند روزی مریض شدم و هنوزم خوب نشدم من میترسم تو ازمون شرکت کنم و بعد حالم بدتر بشه و دیگه درس نخونم به نظر شما ازمون سنجش اخر شرکت کنم یا خیر؟

جواب : برای پاسخگویی به این سوال خیلی دیر شده ولی جواب من این بود که بهتر است شرکت کنید.

سوال شماره 11 : میشه در مورد سهمیه ۵٪ ایثارگران ی توضیح مختصر بدین؟؟؟؟؟؟ ممنون

جواب : این سهمیه تقریباً رتبه شما را که در گروه ریاضی هستید نصف خواهد کرد. پس اگر سهمیه نداشته باشید و رتبه ی شما بشود 4000 با سهمیه می توانید مانند آدمی انتخاب رشته کنید که رتبه اش 2000 است.

سوال شماره 12 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید...ببخشید درمورد امتحانات نهایی نمره هاش اومده و خوب قطعا که خوب ندادم ...با توجه به اینکه شما گفته بودین اگه درصد رو بالا بزنیم تاثیری نداره...میخواستم بدونم ممکن هست یهو تاثیر منفی داشته باشه؟....چون مامان و بابام خیلی غر زدن و دعوام کردن:(

جواب : نباید امتحانات را خراب می کردی. اما در هر حال نتیجه ی آن هیچ تاثیر منفی در کنکور شما ندارد و خیالت راحت باشد.

سوال شماره 13 : سلام آقای موحد نژاد من همیشه در آزمون های خانگی خوب عمل میکنم و به ارزیابی خوبی از خودم میرسم به جز در درس زیست که هر دفعه جواب ها را چک میکنم سوال ها کلی غلط دارد یا مال نظام قدیم بوده که حذف نشده و به نظرم درصدم زیادی پایین میشه به نظرتون چی کار کنم ؟میتونم به جای زیست دور دنیا آزمون جامع شبیه سازی کنکور آزمون پلاس رو بزنم؟

جواب : بله حتماً همین کار را بکنید. من هم تعدادی تست زیست شناسی سخت برایتان می فرستم و به آن ها هم جواب دهید.

سوال شماره 14 : بچه ها سوال ایشان بنا به درخواست خودشان منتشر نمی شود ولی من جواب آن را می نویسم!!!

جواب : حدود 20 درصد از کسانی که سال بعد کنکور می دهند رتبه ی بهتری می گیرند. اما در مورد شما من نظرم این است که حتی اگر همین 12 روز را جدی بگیری رتبه ات خیلی بهتر خواهد شد و شاید رشته ای قبول شوی که راضی باشی. در هر حال می توانی در رشته های شبانه ، غیرانتفاعی و یا پردیس های خودگردان قبول شوی و باز هم در سال بعد در کنکور شرکت کنی و نیاز به انصراف هم نیست. من جای شما بودم سعی می کردم امسال بهترین رشته ای را که می توانم را قبول شوم و بعد به سال بعد هم فکر می کردم تا ببینیم خدا چه می خواهد.

سوال شماره 15 :

الف)اگر شرایط کنکور را واقعا ایفا کنیم یعنی حتی برویم در مدرسه کنکور دهیم باز هم ۷ درصد از درصدهایمان کم کنیم برای تخمین رتبه؟

ب)و بعد اینکه من الان یک مشکل بزرگ با شیمی دارم.من خیلی در حل مسئله ی شیمی قوی نیستم و در کنکور ها فقط اون مسئله هایی که خیلی آسونه که تقریبا در هر کنکور ۱ الی ۲ تا ازش میاد رو میزنم.

و بیشتر سراغ سئوال های خوندنی میرم که متاسفانه از اونها هم خیلی غلط میزنم.مخصوصا اون چند موردی ها

به خاطر همین درصد شیمی من خیلی کم میشود.در این مدت کم هم نمیخواهم بروم سراغ اون مسیله های سخت.برای خوندنی ها بگین که چه کاری میشه انجام داد؟من کتاب ها ی درسی رو خوندم چندبار.ولی یکجوری اینها سئوال میدن که آدم به همه چی شک میکنهه

ج)روش آزمون مطالعه برای درس فیزیک کم کم دارد جواب میدهد خدا رو شکر ولی برای ریاضی هنووز درصدم به افتضاحی سابق است.شاید علتش این است که ریاضیات شامل ۳ درس سخت است که من هردفعه حس میکنم در هیچ کدام تسلط کافی ندارم ولی وقتی میرم مبحثی کار میکنم میبینم که وضعیتم اونقدر ها که در کنکور ها میزنم بد نیست..راجع به این مورد هم راهنمایی کنید لطفا

جواب :

الف : بله، البته در افراد مختلف فرق می کند. شاید در بعضی نباید کم کرد و در بعضی بیشتر باید کم کرد. بیشتر بستگی به استرس افراد دارد.

ب : دیگر لازم نیست روی مسئله های جدید کار کنید. بهتر است همان مقداری را که بلد هستید را مرئر کرده و حضور ذهن خود را در آن ها افزایش دهید و سعی کنید با زمان بیشتری که به این ترتیب به هر سوال شیمی می رسد، با دقت به سوالاتی که بلد هستید پاسخ دهید.

ج : اگر وقتی جداگانه روی آن سه مبحث کار می کنید ، می توانید به سوالات آن پاسخ دهید. مفهومش این است که وقتی می خواهید به مباحث بیشتری در درس ریاضی پاسخ دهید دچار شتاب زدگی و شاید کمبود وقت می شوید. در این صورت فقط یکی از آن سه مبحث سخت را خوب بلد شوید و از این به بعد به سوالات آن مبحث هم جواب دهید. در این حالت حدود 6 تا 10 درصد پیشرفت می کنید.

سوال شماره 16 :

الف : میخواستم بدونم اگه روی یک درسی بیشتر از نیازش وقت بزاریم تا آن را صد بزنیم تاثیر مثبتی روی رتبه خواهد گذاشت؟(درس عمومی)

ب : اینکه من فیزیک چند وقتی بود افت کرده بودم و درصدم به ۳۰ رسید و خیلی ناراحت شدم نشستم آزمونی که تو کنکور ۹۵ داخل داده بودم را کامل تصحیح کردم و چون نتوانستم دقیقا مشکلم را بفهمم رفتم دو آزمون از کتاب خوشخوان را دادم و درصد هایم به بالای ۵۰ رسید (من قبلا از افت هم در همین حدود میزدم ) و در آزمون ۹۵ خارج فیزیک را ۶۰ زدم ولی ۱۰ دقیقه بیشتر به آن وقت دادم ولی باز هم چندین سوال را بدون خواندن رها کردم یعنی کندم. میخواستم ببینم اگه همین کاری که کردم درصدم اومد بالا رو انجام بدم میتونم مشکل زمان هم برطرف کنم و اینکه من شروع کردم الکتریسیته جاری را خواندن و از ۵ سوال که شاید یکی را میزدم به زدن سه سوال رسیدم و از این بابت خیلی خوشحالم ولی هنوز نگرانم که نتوانم جواب بدم چون نتیجه ی یک ازمون را تا حالا دیدم و هنوز آزمون دیگری ندادم .

جواب :

الف : تاثیر خواهد داشت ولی نه آنقدری که درباره ی آن افسانه سرایی می شود!!! بنابراین در این جهت تلاشی نکنید.

ب : چند تا امتحان تکی فیزیک از خودت بگیری روی درصدهایی حوالی 50 تا 60 ثابت می شوی. الان وقت خوبی برای رسیدن به این درصد هاست چون قبل از این که مثل دفعه ی قبل افت کند، کنکور برگزار خواهد شد.

و اینکه من روی فیزیک تمرکز کردم چون ازش عصبانی بودم و تو این دو روز از درس های دیگه افتادم ولی الان میتونم روشون کار کنم به نظرتون کار خوبیه که یک یا دو روز رو اختصاصی بزاریم برای یه چیز؟

سوال شماره 17 : چند وقت پيش پيام گذاشته بودم وگفتم تخمين رتبه ام ٧٠٠ تا٨٥٠ شد

از اون روز دوتا كنكور ديگه هم دادم باز همين شد (رياضي هستم)الان نميدونم چيكار كنم واسه بهتر شدنش واينكه يك سوال ديگه الان براي شيمي به نظرتون بيشتر بايد مطالعه كرد يا تست چون مطالب شيمي خيلي زود از ذهن من خارج ميشه

جواب : برای بهتر شدنش باز هم روی نقاط ضعف خودت کار کن و امتحان گیری ها را ادامه بده. شیمی را در این ایام باید بیشتر مطالعه کرد.

سوال شماره 18 : من بعد از این کنکور ها واقعا توان درس خوندن ندارم..خودمو بکشم ۳ الی ۴ ساعت

چون من واقعا شرایط کنکور و ایفا میکنم و خیلی جدیم و خیلی مغزم رو صرف فکر کردن و تمرکز کردن میکنم.عین یک کنکور کاملا واقعی

به خاطر همین انرژیم کاملا تحلیل میره..چیکار کنم؟

جواب : هیچکار نگران نباش مشکلی پیش نمی آید. ولی 4 ساعت را حتماً بخوانی ها.

سوال شماره 19 :

الف) شما تو آخرین پیامتون واسه یکی از بچه ها نوشته بودید با فقط آزمون گرفتن درصدمون از 10به 30میرسه.من توی ریاضی و فیزیک این مشکل رو دارم. یعنی اگه فقط از خودم آزمون بگیرم ریاضی و فیزیکم 30میشه؟ چند تا آزمون باید بگیرم تا به30برسه؟ فقط باید بگردم تو سوالا اسوناشو پیدا کنم اونا رو یاد بگیرم دیگه نه؟ریاضی و فیزیک دور دنیا واسه اینکار خوبه؟ چه کتابی بهتره اگه اینکار جواب میده؟

ب)واسه درسایی که همایش میریم به بار دوره کنیم کافیه؟ چون هم تو همایش به بار دیگه مرور میشه هم باید جزوه های که بعد میدن رو بخونیم.یعنی شرکت تو همایش به دور حساب میشه؟

جواب :

الف : روشی که می گویی دقیقاً همان کاری است که باید بکنی. یعنی باید یاد بگیری در ریاضی و فیزیک بگردی و به سوالاتی که می توانی پاسخ دهی به آرامی جواب دهی.

ب : بله شرکت در همایش معمولاً یک دور حساب می شود.

سوال شماره 20 : من امسال وارد پایه دوازدهم شدم و شما برای تعطیلات تابستان به ما یه برنامه ای دادین که شامل تست و مطالعه ست. میخواستم بدونم برای بخش های مطالعه، اگه کسی در طول سال یازدهم در بعضی از مباحث مطالعه درستی به هیچ وجه نداشته و برای ترم دومم اون مباحثو مطالعه نکرده اگه برای مطالعه هر فصلی از این مباحث حدود 3 تا 4 زمان بزاره ینی حدودن 2 ساعت بیشتر از زمان مشخص شده ایرادی داره؟!

جواب : سلام به دختر جدید و خوبم. نه اصلاً ایرادی ندارد. اتفاقاً به این ترتیب بخشی از ضعف های بجا مانده از سال پیش جبران خواهد شد. بنابراین بهترین کار را داری انجام می دهی.

سوال شماره 21 :

الف : من سرعتم تو خوندن درس ها خیلی خوبه، ب نظرتون تو دوهفته باقی مونده چند دور باید کتاب زیست و شیمی رو بخونم؟ و اصلا چقدر بخونم و چقدر تست بزنم؟ روزی حدودا 3 یا 4 ساعت زیست میخونم و 2 ساعت شیمی و میانگین زیستم 60 درصد و شیمی بین 20 تا 70 نوسان داره(البته تو آزمون هایی که الان میدم تقریبا بین 50 تا 60 )

 

ب : مشکل بعدی اینه که تو تستای زیست وقتی همون گزینه اول درسته من گزینه رو تو پاسخنامه وارد میکنم و بقیه گزینه هارو نمیخونم و میرم سوال بعدی ولی ی مدته متوجه شدم تو بعضی سوالات، گزینه های کامل تر و بهتری هست که اونا درسته ینی ی جورایی سوالایی با دو جواب هستن که باید درست ترین رو انتخاب کنی ، تو کنکورم ممکنه همچین سوالاتی باشه؟ من باید تک تک گزینه هارو چک کنم؟

ج : در نهایت اینکه ولع و حرص شدیدی ب حرص خوندن دارم ، سرعتم تو خوندن مطالب ب شدت بالا رفته واقعا حس میکنم تک تک سلولای مغزم داد میزنن درس بخون، با این وجود شب اینقدر خسته م که واقعا انرژی باقی مونده برام در حد ی مسواک زدنه چیکار کنم؟روزی 12 ساعت میخونم.

جواب :

الف : فکر می کنم دوبار بخوانید و تمام وقت باقی مانده برای این دو درس را تست بزنید.

ب : همه ی داوطلبان در آزمون های تستی موظف به خواندن همه ی گزینه ها هستند و بعد از بررسی همه ی آن ها باید درست ترین جواب را انتخاب کنند. حتماً لازم است به این کار عادت کرده و در کنکور هم همین کار را بکنید.

ج : هیچ کاری نکن همین رویه را ادامه بده. عالی است. تست هم بزن. آفرین و موفق باشی.

سوال شماره 22 : من وقتی از میکرو طلایی تست زیست میزنم تقریبا از ده تا ۷ تاشو درست میزنم ولی درصدم همچنان ۵۰مونده تو آزمونای مختلف تعداد غلطای زیادی هم دارم.

جواب : اگر دقت کنی در میکروطلایی هم حدود 60 درصد بدست می آوری و در آزمون های جامع هم به خاطر خستگی اندکی افت خواهید کرد و 50 درصد درست است. اما تسلیم نشو باز هم باید زیست را دوره کنی و باز هم باید از خودت آزمون بگیری. حتماً لازم است از خوذت آزمون های 50 سواله ی تکی زیست هم بگیری به این منظور می توانی به کتاب زیست پلاس مراجعه کنی.

سوال شماره 23 :

الف : من زیستم رو همیشه بین پنجاه تا شصت میزدم (البته تو قلمچی دوبار ۶۵ هم زدم ) برای امتحان خرداد زیست ۱۲ رو خیلی بادقت خوندم و انتظار داشتم که درصدم بره بالاتر و علاوه بر اینکه بالاتر نرفت به شدت سقوط کرد!!! و الان زیستم روی ۲۰تا۳۰ درصده.شما گفتید الان باسوادترم پس هی ازمون بگیرم از خودم تا بهتر بشه ولی متاسفانه بهتر ننیشه.واقعا ترسیدم.طوری شده که مثلا ۲۰ تا درست دارم با ۲۷ تا غلط!!!!! ازمون پلاس رو دوتاشو زدم و جفتش هم ۲۶ درصد شد.و اینکه حس میکنم ازمون پلاس از زیست کنکور و سنجش سخت تره واقعا! چیکار کنم برای زیست ؟

ب : اینکه شیمی با اینکه کتابو دوره کردم ولی بیشتر از ۳۰ نمیتونم بزنم . شیمی رو چیکار کنم ؟

ج : اینکه ادبیات رو قبلا ۷۰ تا ۸۰ میزدم ولی از اردیبهشت سقوط کرد رو ۶۰ و الانم گاهی تا ۴۰ هم پایین میاد ! چیکار کنمش ؟ به نظرتون همایش شاهین زاد تاثیر خواهد داشت ؟

د : اینکه بین همایش واعظی و رحیم پور کدوم بهتره ؟ عربی ام روی ۵۲ گیر کرده . در حالی که دوتا سنجش فروردین و اردیبهشت رو ۶۶ زدم عربی شون رو.

ه : آخرین سوال اینکه دینی من ۷۲ تا ۸۰ میشه معمولا و واقعا دوس دارم ۱۰۰ بزنمش ! چیکار کنم براش ؟ همایش خانوم پرو رو ثبت نام کردم.

ممنون شرمنده بابت کثرت سوالات.

جواب :

الف : در این حالت ما می گوییم داوطلب ترسیده و اعتماد به نفس خودش را در زیست شناسی از دست داده است. پس حالا به مدت 6 روز امتحان زیست شناسی مستقل از خودت نگیر و زیست را مجدداً بخوان و دوباره از روز جمعه یا شنبه آزمون گیری را شروع کن. اطلاعات در مغز شما گم نشده است. نگران نباش.

ب : برعکس در مورد شیمی باید آزمون های تکی از خودت بگیری.

ج : بله به همایش برو برای شما تاثیر خواهد داشت.

د : احتمالاً واعظی بهتر است.

ه : همایش خانم پرو خوب است ولی دنبال 100 نباش چون استرس ایجاد می کند. ولی شاید خدا خواست و 100 شد. ان شاء الله

سوال شماره 24 : اميدوارم حالتون خوب باشه

مي خواستم در مورد درس شيمي ازتون كمك بگيرم

متأسفانه ازمون هاي كنكور سراسري كه تا سال ٩٥ از خودم گرفتم (از كتاب دور دنيا گاج)اصلا درصد هاي مطلوب و قابل قبولي نيست و من رو خيلي نگران كرده مثلا از ٣٥ سؤال شيمي نزديك به ١٣ سؤال جواب نميدم و از ٢٢سوال باقي مانده ١٠ تا آن اشتباه است

با اينكه من شيمي رو به طور پيوسته در طول سال خواندم و از هرپايه يك كتاب تست كامل رو تمام كردم. واقعا اشتباه كار را متوجه نمي شوم و در اين فرصت باقي مانده بهترين كار چيه؟ممنون مي شم اگر راهنمايي كنيد. درضمن نمونه سؤال هاي شيمي روز شنبه بسيار خوب بود ممنون ميشم اگر كه نمونه سؤال بيشتري از اين درس برامون بفرستيد.

جواب : یکبار دیگر شیمی را مرور کن و بعد از خودت دوباره آزمون های تکی شیمی بگیر. باید در امتحان دادن شیمی مهارت پیدا کنی. باید بتوانی به سرعت ولی با آرامش سوالات قابل پاسخگویی را تشخیص دهی .امیدوارم فرصت کنم و برای شما باز هم سوال ارسال کنم.

سوال شماره 25 : با سلام و تشکر، در تاریخ ۲۳خرداد هزینه پکیج اول انتخاب رشته را واریز کرده و فرم را پرکردم. اما هنوز پیامی بابت قطعی شدن ثبت نام دریافت نکردم. ممنون میشوم پیگیری بفرمایید.

جواب : نمی دانم چرا پیامک های من به دست بعضی از شما دختران خوب نرسیده .است. در هر حال نام شما در لیست ثبت نام کنندگان موجود است و نگران نباش.

سوال شماره 26 : ریاضی ۵۰ فیزیک ۴۵ زیست ۵۵ شیمی ۷۰ فارسی ۵۰ دینی ۶۷ عربی ۴۸ زبان ۳۳

الف: من دروس عمومی رو در آزمون های خانگی بالای ۷۰ میزنم جز زبان

علت افت در ازمون سنجش چیه؟ وادبیات سنجش سوالاتش با کنکور فرق داره به نظر شما کنکور۹۸ شبیه سنجشه یا کنکورای سالای قبل؟

ب :آقای موحد نژاد باتوجه به نمراتم در امتحان نهایی (ریاضی ۲۰ فیزیک ۱۹.۲۵ شیمی ۱۹.۲۵ زیست ۱۹.۵ عربی ۲۰ فارسی ۱۹.۷۵)ممکنه روی درصدم در کنکور اثر داشته باشه؟

ج:ببخشید من با این درصدا و نمرات پیراپزشکی دانشگاه دولتی در تهران قبول میشم ؟ خیلی ممنون از شما

جواب :

الف : به نظرم خوب امتحان داده ای. اگر همین درصد ها را در کنکور97 گرفته بودی رتبه ات حدود 2300 می شد بنابراین در روزهای باقی مانده فوق العاده جدی باش. عمومی ها را یکبار دیگر دوباره مرور کن.

ب : احتمالاً اندکی کمک خواهد کرد.

ج : بله ، حتماً

سوال شماره 27 : سلام استاد وقتی تحلیل آزمون میکنم یعنی ببینیم کجا اشکال داریم ولی نیازی نیست که سوالاتی رو که نتونستم حل کنیم رو حل کنیم و یاد بگیریم ؟

اخه وقتی که شما تو برنامه به این بخش اختصاص دادین برای حل سوالاتی که نتونستیم و بلدنبودیمشون خیلی کمه میشه در این مورد راهنماییم کنید

جواب : بله فقط باید ببینید در چه مباحثی ایراد دارید و در روزهای بین دو آزمون روی برخی از این مباحث کار کنید. ببینید اگر شما در الکتریسیته ی ساکن مشکل داشته باشید با سه تا سوال موجود در آزمون که مشکل شما حل نمی شود! لازم است این فصل را دوباره مرور کنید و اقلاً 30 تا 40 تست از آن بزنید تا کمی از مشکلات آن تخفیف یابد.

سوال شماره 28 :

الف : من آزمون سنجش امروز رو دادم ولی کارنامه م رو نگاه نکردم هنوز و مطمئن نیستم بخوام ببینمش البته هنوز نیومده کلا ولی درصد گرفتم و تو سایت تخمین رتبه قلمچی زدم ب این صورته

ادبیات 50عربی 32دینی 90زبان 25ریاضی 23زیست 61فیزیک 52شیمی 54

زمین نزدم و 5 دقیقه از وقتش رو ب زیست و 10 دقیقه ب فیزیک و 5 دقیقه ب شیمی دارم

رتبه هم بین 4000 تا 4500 زد

برای رتبه 2500 باید کدوم درس و چجوری کار کنم؟

ب : ریاضی رو اصلا نمیتونستمم حل کنم حتی سوال رو کامل نخوندم بودم حس میکردم کار من نیست واقعا اگه سوالات احتمال زیاد نبود همینم نزده بودم این در حالیه که تو آزمون های خونگی درصد بهتری دارم ولی بازم هر آزمون ی مبحث رو خوب میزنم ینی ایراد مشخص ندارم که بتونم حذف کنم و چند تا فصل رو خوب تست بزنم.

ج : مشکل بعدی این که بی دقتی عجیبی سر فیزیک و شیمی داشتم خیلیی بد بود

اینقدر فیزیک و شیمی راحت بود که شاید 2 یا 3 تا فیزیک و 1 شیمی رو بلد نبودم، چ کنم با این بی دقتی؟

استرس هم نداشتم خیلی هم راحت بدون خستگی سر آزمون نشستم برای اولین بار

جواب :

الف : برای رتبه ی 2500 درصد عمومی ها و ریاضی باید افزایش یابد. بنابراین باید عمومی ها سریع یک بار دیگر مرور کنی و باز هم آزمون گیری کنی.

ب : به نظرم باید با آزمون های تکی ریاضی یاد بگیری که با آرامش سوالاتی را که بلد هستی پیدا کنی و جواب دهی و در پاسخگویی به سوالات بیشتر حرص نزنی.

ج : مشکل بی دقتی با آزمون های تکی بیشتر کمتر خواهد شد.

سوال شماره 29 : من همیشه وقتی تو خونه ازمون میزنم رنج عمومی 80 و ریاضی و فیزیک 70 و شیمی زیست 60-70 نوسان داره ولی وقتی سر جلسه ازمون میدم به شدت بی دقتی دارم تا حدی که وقتی غلطهام و میبینم دلم میخواد سرم رو بکوبم به دیوار.

چه پیشنهادی برای من تو این دوهفته دارید که بتونم به اندازه تواناییم نتیجه بگیرم.

و اینکه بیشتر بی دقتی هام به دلیل عجله داشتن و پیشداوری سوالات است. برای رفعش باید چه کاری انجام بدم.

ممنونم از کمکتون

جواب : خیلی مهم است که وقتی در خانه از خودت آزمون جامع می گیری احساس کنی واقعاً در جلسه ی کنکور هستی. باید این تصور را واقعاً ایجاد کنی تا با این شبیه سازی در روز کنکور کاملاً آرام و متمرکز باشی. بنابراین موقع امتحانات خانگی همه چیز را حتی ذهنت را کنکوری کن.

سوال شماره 30 : من تا الان با برنامه شما جلو اومدم البته معمولا هر روز يه ازمون رياضي و فيزيك از خوشخوان ميزدم ولي ميخواستم بدونم نظرتون درمورد اينكه ٩ روز از زمان باقي مانده را هر روز را به يك كتاب از اختصاصي ،اختصاص بدم و دركنارش عمومي بخونم و در روز هاي ديگر ازمون جامع بزنم چيه ؟ بنظرتون مفيد ميتونه باشه ؟ و اينكه تعداد غلط هاي محاسباتيم توي رياضي و فيزيك زياده تقريبا سوالي نيست كه بلد نباشم به جز بعضي از سوالاي هندسه پايه ولي اين غلطا درصدام رو مياره روي ٨٠ بعضي وقتا هم تا ٧٥ مياد.

سنجش ٣ خرداد هم رتبم ٢٧٠ شد و بيشتر به خاطر عمومي بود چون اختصاصيام بالا بود ، روي عموميام هم كار كردم و معمولا تو خونه خوب ميزنم ولي بعضي وقتا هم پيش مياد يدفعه مياد پايين حدود ٥٠-٦٠ و معمولا توي ازمون ها ادبيات بيشتر اينجوري ميشه درصورتي كه بلدم و حس ميكنم بيشتر به خاطر دقت و تمركز نداشتن هست راهي هست كه بشه حواس پرتيم تو خواندن عموميا كمتر بشه ؟

جواب : شما الان واقعاً در شرایطی عالی هستی. آفرین. روشی که گفتی را با توجه به این که رشته ی شما ریاضی است قبول دارم. در مورد امتحان دادن به سوال 29 و جواب آن بسیار دقت کن.

سوال شماره 31 : من آزمون سنجش رو دادم و علی رغم استرسی که همیشه داشتم به خودم گفتم فکر کن آزمون خونگی و آروم بودم ولی خیلی اشتباهات الکی داشتم طوری که بعد آزمون سوالات شک دارم درست بود و نزده بودم ولی سوالاتی که فکر میکردم درسته غلط بود چرا اینطوری شدم ؟واقعا بچه بی سواد یا کم کاری نیستم و این روز های اخیر واسه اینکه آروم شم به خودم گفتم اگه من شایستگی اینرو داشته باشم که وقتی بیمارم حالش بده بتونم خودمو کنترل کنم و درمانش کنم پس از پس کنکور هم بر میام در غیر اینصورت این رشته به درد من نمیخوره . اینو گفتم تا شاید دوستانی که این پیامو میخونن هم کمی فکر کنن و آروم شن درصد ها به این صورت است :

ریاضی ۶۰ . زیست ۷۳ . فیزیک ۸۰ . شیمی ۷۳

ادبیات ۶۰ . عربی ۵۶ . دینی ۸۶ . زبان ۳۳ .

میخوام زبانم حداقل ۵۰ باشه تو کنکور چه کنم ؟ کل کتاب هارو هم خوندم و نتایج نهایی هم به این صورت است کمکی میکند ؟

دینی ۱۹.۵ * عربی ۲۰ * ادبیات ۱۸.۷۵ * زبان ۱۷.۵

ریاضی ۱۹.۷۵ *فیزیک و زیست ۲۰ * شیمی ۱۹.۲۵

البته بیشتر درسا اختلاف نیم نمره دارن مثلا فکر میکردم شیمی ۱۹.۷۵ بشم و اعتراض بزنم ولی گفتن ۳۰ درصد مثبت برام اعمال میشه و نیازی نیس این حرف درسته ؟

جواب : نتیجه ی آخرین سنجش شما عالی است. آفرین ، نمرات 19/75 و 20 شما در امتحان نهایی به شما کمک خواهد کرد. برای زبان در 12 روز باقیمانده روزی 1 ساعت و 30 دقیقه وقت بگذار و ضمن مرور لغات و گرامر هر روز از خودت 2 آزمون جامع بگیر. مواظب باش در این 12 روز آخر کم کاری نکنی.

سوال شماره 32 :

امروز سنجشو دادیم و ازمونو تحلیل کردم درصدام اینا شد:

ادبیات: 40عربی: 53دینی:65زبان: 60زمین: 15ریاضی : 23زیست: 45فیزیک: 45شیمی: 60

 

سوالم اینه که این ازمون سنجش عمومیاش نسبت به قبلیا و اونایی ک تو خونه میزنم سخت تر بود ینی من ادبیاتم در حد ۶۵ تا ۷۰ ولی اینجا زدم ۴۰... یا دینیم در حد ۷۵ تو کنکورایی که تو خونه میزنم

به نظر شما به سطح ازمونای کنکور تو خونه باید اعتماد کنم ؟ کدوم درصدم واقعیه

اگه این سنجش واقعیه خب عمومیام اینطوری خیلی پایین چیکار کنم براش؟

. بعد توی اختصاصیا ریاضیم که کلا ضعیفه ، اگه بتونم ۳۰ بزنم راضیم

اما توی زیست فکر میکنم ازمون چند تا غلط داشت یعنی کلیدا به پاسخ نمیخورد من فکر میکنم درصد واقعیم ۵۰ باشه که تازه هم بهش رسیدم...

در فیزیک پیشرفت کردم

شیمی به شدت اسون بود و حتی باید بالاترم میزدم ولی چند تا غلط داشتم بی دقتی!

در کل فکر میکنم در بعضی درس های اختصاصی کنکور سخت تر خواهد بود و نگران اینم که درصدام خیلی افت کنه

یعنی خب همیشه تو ازمونا شیمی در حد ۳۵ تا ۴۰ بوده الان شده ۶۰

به نظرم شما حتی کنکورم سخت باشه من همون ۳۰ درصد بزنم رتبم خیلی تغییر نمیکنه؟ چون واسه همه سخت بوده؟

و اینکه تو ازمون سنجش قبلی رتبه من ۹۳۰۰ منطقه بوده نمیدونم تو این ازمون پیشرفت میکنه یا نه چون هنوز رتبه ها نیومده....

ولی مشکل من اینجاست که وقتی اسونه همه خوب بدن سخته همه بد بدن من رتبم ثابت بمونه که نمیشه!!! خب منم مثل بقیه جمعیتم و تو هیچ کدوم از درسام متمایز نیستم که بگم اینو از همه بالاتر میزنم حتی اگه سخت باشه که رتبمو بکشه پایین

باید چیکار کنم؟

جواب : با این درصد ها در سال گذشته رتبه ای درحدود 5500 می گرفتید. به نظر من در عمومی ها نسبتاً خوب هستی و با مرور دوباره ی آن ها و ادامه دادن آزمون ها بهتر هم خواهید شد. در درس ریاضی چند تا آزمون تکی از خودتان بگیرید و بدن این که برا جواب دادن به سوالات بیشتر حرص بزنید با آرامش 8 تا 10 سوال را انتخاب کرده و به آن ها جواب دهید. امیدوارم درصد ریاضی بهتر شود. در ارتباط با بقیه ی دروس هم بر طبق برنامه عمل کنید.

در مورد شیمی هم نگران نباش وقتی سخت شود همه خراب خواهند کرد.

یادت باشد رتبه ی سنجش شما در این آزمون هر چه باشد، مختصات توانایی شما را تا روز 31 خرداد نمایش می دهد و امیدوارم در کنکور نتیجه ی بسیار بهتری بگیری.

6- پس یادتان نرود جواب بقیه ی سوالات را فردا در پیام شماره 19 ملاحظه نمایید.

7- برای همگی شما آرزوی موفقیت و شادکامی را دارم.

موحد نژاد