پیام شماره 17 (تاریخ : سه شنبه 98/3/28)

به نام خداوند بخشنده و مهربان


پیام شماره 17 ( سه شنبه 28 خرداد ماه 1398)


1- سلام، خشته نباشید.
2- امروز وقت زیادی ندارم تا برای شما زیاد بنویسم. فقط همین را بگویم که خواندن سوال و جواب ها بهترین راه برای دریافت اطلاعات غنی و کاربردی است.
3- پیام شماره 18 روز شنبه منتشر می شود تا من را در جریان نتایج آزمون سنجش بگذارید.
4- پیام شماره 17 روز شنبه 1 تیرماه 1398 بعد از ساعت 8 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام به نظر شما کتاب خوشخوان رو تهیه کنیم بهتره یا همون سوالاتی که در کانال مدرسه خواهند گذاشت؟
جواب : سوالات خودم ان شاء الله از خوشخوان بهتر است.
سوال شماره 2 : من توی خونه زیاد نمیخوندم.یعنی اگه 1ساعت غفلت کنم و نخونم دیگه بعدش تا آخر اون روز نمیتونم بخونم.به خاطر همین بعضی روزا 5-6ساعت بیشتر نمیخونم. یا کلا این اینروزا بیشتر از 8-9ساعت نخوندم.شما به من گفتید روزی 14ساعت بخونم. میدونم روزی 5-6ساعت کمکاریم چه قدر تو رتبم اثرمنفی میذاره اما اصلا دست خودم نیست. به نظرتون واسه من بهتر نیست 4تا همایش عمومی ها رو برم؟ همایش هایی که میگم تا کنکور6-7روز فاصله دارن. به نظرتون این همایش ها واسه من مفیدن و میتونن 15-20درصد به درصدامون اضافه کنن اونم تو هفته آخر؟ یه سوال دیگه هم داشتم اگه خواستم همایش دینی برم به جز دکتر کریمی معلم دینی خوب دیگه ای میشناسین؟ اخه با همایش یکی از معلمامون تداخل داره.
جواب : برای آدم هایی که الان حوصله ی درس خواندن ندارند رفتن به همایش حتماً مفید است. اما شما خیلی به بهترین رشته های گروه تجربی نزدیک هستی. حیف نیست با کم درس پزشکی و دندان و دارو را از خودت می گیری؟!! پس همایش برو و ودرس هایت را هم بخوان.
در مورد درس دینی با توجه به اخلاق بد من که معلمی را تبلیغ نمی کنم بهتر است از معلم های خودت بپرسی حتماً فردی را به شما معرفی خواهند کرد.
سوال شماره 3 :
الف : من در برنامه سوم تقریبا ازمون های عمومی رو زدم اما تو آزمون های جامع مثل کنکور های ۹۲ و ۹۳ رو نتونستم بزنم ... به نظرتون اگه به جای آزمون هایی که شما می زارید ... کنکورایی که عقب افتادمو بزنم درسته ؟
ب : بعد یه سوال دیگه این که من عربی تقریبا تو ازمون های سنجش و قلم چی ، شده بود چند تا سوال از درک مطلب می زدم ... یعنی تقریبا معنی متن و می فهمم..‌ اما الان یه مشکل مهم که پیدا کردم اینه که اصلاا معنی متن و سردرنمیارم برای سوالای کنکور ... ولی رو متن و لغات کتاب تسلط دارم ... برای همین باعث می شه برای این که اشتباه نزنم اصلا سوالای درک مطلب و نزنم ... به نظرتون چی کار کنم ؟
جواب :
الف : نه اصلاً درست نیست. حتماً بر اساس روند آزمون های برنامه عمل کن و اگر بعداً وقت اضافی داشتی سراغ آن ها هم برو. (نمی خواهم آخرش معلوم شود که شما آزمون های سال های 92 تا 95 را زدی و کنکورهای 86 و 87 را نرسیدی بزنی!!!!
ب : برای افرادی که عربی را بلد هستند اما در پاسخگویی به درک مطلب ایراد دارند پیشنهاد می کنم که دو آزمون جامع عربی در هر روز از خودشان بگیرند و به این ترتیب تمرین بیشتری روی درک نطلب داشته باشند تا ان شاء الله مشکل حل شود.
سوال شماره 4 :
الف :ببخشید شما به من گفتید که برای ریاضی فیزیک چون خیلی ضعیفم فقط رو چند فصل کار کنم
میخواستم بدونم مثلا چند فصل باشه؟ یعنی بقیرو حذف کنم دیگه؟ میشه یه تعدادی فصلو خودتون بهم بگید که بتونم باهاش درصد ۳۵ تا ۴۰ بگیرم.
ب : بعد اینکه شما ازمونای امروزو فرستادید ولی متاسفانه مدرسه در اختیار ما نمیزاره یا الان که ساعت ده و نیمه شبه میفرسته تازه برامون....
میشه لطفا یا بهشون بگید که حتما بهمون بدن یا از یه راه دیگه ای سوالات رو بگیریم؟
ما واقعا وقتمون به خاطر مدرسه تلف شده....
جواب :
الف : باور کن من نمی توانم بگویم کدام فصل ها را بخوان. من که خبر ندارم شما در کدام فصل ها خوبی در کدام متوسط و در کدام ضعیف. کاری که باید انجام دهی این است که فصل های مجموعه ی ریاضی و درس فیزیک را لیست کنی و آن هایی را که برایت آسان تر هستند را مشخص نمایی و شروع به خواندن آن ها کنی و در پیام بعدی این سرفصل ها را برایم ارسال کنی تا من روی اینکه آیا لازم است مباحث اضافه تری بخوانی یا نه نظر دهم. ولی یادت باشد که شما از همین امروز مطالعه و تست زنی بر روی مباحث منتخب خودت را شروع کن و منتظر نظر من نمان وگرنه خدای نکرده عقب می افتی.
ب : من سوالات را صبح شنبه در اختیار مدرسه گذاشتم. حالا چرا شب به دست شما رسیده است را نمی دانم. ولی چشم از این به بعد هر وقت سوال ها را فرستادم در خواست خواهم کرد که سریعاً آن ها را در اختیار شما قرار دهند.
سوال شماره 5 : من يه مشكلي كه تازگيا واسم پيش اومده اينكه گزينه هارو اشتباه ميزنم يعني مثلا جواب گزينه ٢ ولي من اشتباهي تو پاسخنامه ٣ رو ميزنم چيكار كنم به نظرتون ؟!
جواب : به صورت مختصاتی به سوالات پاسخ دهید. فرض کنید ما داریم امتحان می دهیم و الان به سوال 145 رسیده ایم و جواب آن هم از نظر ما گزینه ی 2 است. نباید مستقیماً بگویید 2 و به سراغ خانه ی بعدی پاسخنامه بروید و آن را پر کنید. در این حالت اولاً شما مبنا را آخرین خانه ی پر شده ی پاسخنامه در نظر می گیرید (که اگر سوال قبلی را جواب نداده باشید به اشتباه 2 را در سوال بالایی وارد می کنید) و ثانیاً چون می گوییم 2 خط سیر مختصاتی برای چشممان تعریف نکرده ایم بلکه چشم را مستقیماً به سراغ یک خانه از انبوه خانه های پاسخنامه می فرستیم و این که به جای 2 خانه ی 3 پر شود کاملاً محتمل می شود.
شما لازم است وقتی در حال پاسخگویی به سوال شماره 145 هستید، بعد از تشخیص این که جواب گزینه ی 2 است با خودتان بگویید پس 145 می شود 2 و بر اساس همین گفتار چشم شما در خط محور Y ها از بالا به پایین حرکت می کند و خانه ی شماره 145 را می یابد و بعد از آن چشم خط سیر محور X ها طی می کند (نه تنها عدد های 1 تا 4 گزینه ها را می بیند بلکه ناخودآگاه آن ها را شمارش هم می کند) در نتیجه شانس اینکه سوال جواب سوال 145 را در سوال 144 وارد کنیم صفر می شود و هم شانس این که گزینه ی 2 را اشتباهاً در گزینه ی 3 ورد کنید به حداقل خواهد رسید.
چون من این جا روی تصویر توضیح نمی دهم اگر نفهمیدی در جلسه ای که حدود 8 تا 9 روز مانده به کنکور سراسری برایتان می گذارم حتماً شرکت کنید تا این موضوع را برایتان روشن کنم.
سوال شماره 6 : اقای موحد میشه خودتون یه کانال بزنین...این ازمونایی ک تو برنامون گذاشتینو مدرسه نه تو کانال میزاره نه تو اردو بهمون جواباشو پرینت کرده سوالاشم زوری داده.
جواب : همه اشان را دعوا می کنم تا دیگر این اتفاق تکرار نشود و سریعاً آن ها را در کانال بگذارند. البته خودتان می دانید که مدرسه این سوالات را تکثیر نخواهد کرد. اما شما می توانید با استفاده از مانیتور بزرگ (بالای 10 اینچ) به آن ها پاسخ دهید. در هر حال بدانید که قصد دارم سوالات بیشتری را هم برایتان ارسال کنم.
سوال شماره 7 : این سوالایی که از طریق مدرسه برامون فرستادین جواب نداره ،من چجوری ببینم چیارو درست زدم چیارو غلط پس؟
و اینکه میشه لطف کنید حداکثر رتبه پزشکی آزاد تهران و پزشکی دولتی تو هر کجای ایران رو بفرمایید.
جواب : بچه ها هر سوالی را که من برای شما ارسال کنم قطعاً جواب تشریحی آن را هم ارسال کرده ام. از نظر من اصلاً سوال بدون جواب تشریحی فقط به درد سطل آشغال می خورد!
حداگثر رتبه ی پزشکی آزاد تهران حدود 1300 تا 1400 است. حداکثر رتبه ی پزشکی در هر جای ایران برای دخترها حدود 1600 تا 1800 است.
سوال شماره 8 : سلام آقای موحد نژاد من دلم خیلی براتون تنگ شده
چیکار کنم؟دیگه نمیشه ببینیم شمارو یعنی؟
جواب : از لطف شما بسیار سپاسگزارم. من هم بسیار دلم برای بچه های خوب کلاس شما تنگ شده است. راستش من الان هم دارم به بچه های دوازدهمی برنامه می دهم و هم به بچه های یازدهمی ورودی به دوازدهم و هم ... به شما قول می دهم که حوالی 7 تا 9 روز مانده به کنکور برای شما جلسه بگذارم و دختران عزیزم را ببینم. راستی جلسه ی مهمی است و حتماً در آن شرکت کنید.
سوال شماره 9 : سلام استاد
برای بخش رفع نقاط ضعف در برنامه باید هم بخونیم و هم تست بزنیم یا یکیش کافیه؟
جواب : معمولاً در دروس عمومی بیشتر با خواندن نقاط ضعف را برطرف می کنیم ولی در دروس ریاضی و فیزیک بیشتر با تست زنی نقاط ضعف خود را برطرف می کنیم و در شیمی و زیست شناسی (برای تجربی ها می دانم شما ریاضی هستی!!!) تقریباً نصف می خوانیم و نصف تست می زنیم. البته تصمیم نهایی را خودتان بگیرید.
سوال شماره 10 :
الف : نتیجه قلمچی ۲۴ خرداد
فارسی۶۱عربی۶۴دینی۸۰زبان۷۳
ریاضی۶۰زیست۷۴فیزیک۹۷شیمی۶۷
رتبه:۲۴۵و تخمین رتبه هیوا:۲۱۰-۲۵۰
۲۰۱ سوال جواب دادم و ۱۴ غلط
۱۰ غلط عمومی و ۴ غلط اختصاصی ایا زیادی محتاط بودم؟
ب : میدونم ازمون استاندارد نبوده اما به نظر من شرایط برای همه یکسان است پس نمیخوام حدود ۵۰ تا افت رتبه ام را توجیه کنم
اما جالب اینکه ترازم ۲۳۰ تا بهتر شد
من روز قبل قلمچی ۲ کنکور فارسی دادم ۹۱و۸۶
کنکور عربی۱۰۰
کنکور زبان ۹۱
همرو تو زمان کمتر دادم اما سر ازمون به شدت وقت کم اوردم
طوری ک ۳ تا سوال درک مطلب اخر
تعدادی از مسائل اب خوردن شیمی و ان یک سوال راحت و وقت گیر فیزیک(که به خاطرش ۱۰۰ نشد)
حدود ۵ سوال زیست و ۵ سوال ریاضی ام ماند
فکر میکنم سر ازمون داشتم بیش از حد دقت میکردم که وقتم را گرفت ولی مطمئن نیستم دلیلش این است یانه
این بار پس از حل هرصفحه وارد کردم موردی ندارد؟
ج : وسط ازمون یک روشی پیش گرفتم
بعد از ریاضی ۱ ص زیست و ۱ ص فیزیک حل کردم
دستاوردش:هر ۲ درس کاملا بی غلط
زیست ۷۴ با تراز ۷۲۰۰
فیزیک ۹۷ با تراز ۸۳۰۰
نظر شما چیست؟
در شیمی کمی هل شدم چون وقت کمی مانده بود و مقدار زیادی از شیمی من
د : راستی در ۲ پیام قبل به من گفتید مفصلا زیست را توضیح میدهم
ممنون و وقت بخیر
جواب :
الف : نتیجه ی آزمون قلم چی خیلی خوب بوده است. اما بله به نظر من شما لازم ات حدود 10 درصد از تست هایی که می زنید غلط باشد، بنابراین کمی وسواس داشته اید.
ب : وارد کردن جواب ها بعد از پاسخگویی به یک صفحه از سوالات خیلی توصیه نمی شود چون ممکن است در کنکور حواست نباشد و بگویند وقت تمام است و ورقه ها را جمع کنند. بنابراین تا حدودی ریسک دارد. مگر این که در حوالی 10 دقیقه ی آخر عمومی ها و اختصاصی ها این کار را نکنی.
در مورد این که در خانه خیلی بهتر از قلم چی بوده ای. این عادی است. در هر حال سوالات قلم چی در برخی از دروس اختلال دارد و استاندارد نیست. به همین دلیل ممکن است یک نفر در قلم چی رتبه اش 250 تخمین زده شود ولی در کنکور چون ریتم سوالات متفاوت است رتبه ی 50 بگیرد و شاید هم 500 !!! بیخودی رتبه بازی نکن. برو و درس بخوان و نقاط ضعف باقی مانده را برطرف کن.
ج : از نظر من هر روشی در زمان بندی که آزمایش شود و جواب مطلوبی به بار بیاورد، می تواند در جلسه ی کنکور نیز مورد استفاده قرار گیرد. اما در هر حال روش ها باید کاملاً زمان بندی شده و مشخص باشد. بنابراین ذکر 1 صفحه برایم مفهوم نیست. اگر می گفتی 10 تا ریاضی جواب دادم و بعد 10 تا فیزیک و ... برایم مفهوم تر بود و استراتژی قابل قبول تری محسوب می شد.
د : چشم سعی می کنم در اسرع وقت این کار را بکنم. راستش همین الان تحت فشار زیادی به همه ی کارهایم می رسم.
سوال شماره 11 : یادم رفت در پیام قبل بپرسم با توجه به همه رتبه هایی که از من میدونید ایا در حال حاضر دندانپزشکی بهشتی قبول هستم؟
(میدانم اگر پیشرفت کنم همه چیز عالی میشود که ان شا الله میکنم اما الان میخواهم وضعیت فعلی را بدانم)
با تشکر
جواب : رتبه ی لازم برای دندانپزشکی شهید بهشتی حدود 140 تا 200 است. رتبه شما در همین حوالی است. دختر خوب من نمی دانم که الان روزی چند ساعت درس می خوانی. آیا همان نقاط ضعف اندک باقی مانده را رفع می کنی. مواظب باش در این روزهای باثی مانده تبدیل به یک تست باز و آزمون باز تشوی. شما باید بطور سیستماتیک به دنبال مطالعه ی مباحثی باشی که روی آن ها اشکال داری. اگر حرف های من را جدی بگیری رتبه ات دو رقمی می شود و دیگر نگران قبولی در هیچ رشته ای نخواهی بود.
سوال شماره 12 : امروز طبق برنامه شما آزمون ۹۵ عمومی گروه زبان رو زدم و درصدهام به این شکل شد
ادبیات۶۲عربی۶۴دینی۷۳زبان۶۸
از نظر شما این درصدها خوبه یا نه و اینکه ممکنه تو کنکور هم به این صورت و یا بهتر عمل کنم؟
و یه سوال اینکه برای داشتن رتبه ۱۰۰۰ و یا زیر ۱۰۰۰ این درصد ها خوبه یا نه و اینکه تخصصیام در چه حدی باید بزنم؟
جواب : حداقل الان می شود گفت که فعلاً در کنکور ادبیات 55 عربی 57 دینی 66 و زبان 61 است (از هر درس 7 درصد کم کنید حدود درصد کنکور بدست می آید) این درصدها برای رتبه ی 2000 خوب است اما اگر می خواهی زیر 1000 شوی عمومی هایت حدود 10 درصد باید بهتر شوند یعنی فقط حدود دو سه تا سوال بیشتر جواب دهی. و اختصاصی ها هم میانگین 48 درصد باشد.
سوال شماره 13 : من تو دوره امتحانات نتونستم برنامه پیشرفته رو اجرا کنم والان میخوام بدونم که بهتره برنامه معمولی رو اجرا کنم یا برنامه پیشرفته رو؟
جواب : سیستم هر دو برنامه مشابه است. نگران نباش هر کدام را که دوست داری اجرا کن. ببینم چه کار می کنی ها.
سوال شماره 14 : من می خوام در آزمون سنجش ۳۱ خرداد شرکت کنم ولی تصمیم دارم بعد از آزمون به کارنامه نهایی که رتبه رو مشخص کرده نگاه نکنم چون اگه مثل دفعات پیش رتبه دلخواهم نباشه ممکنه روحیه ام رو خراب کنه و اگه هم خیلی خوب باشه شاید منو دچار اعتماد به نفس کاذب کنه، البته باید بگم طبق روال همیشه تحلیل آزمون رو انجام میدم ولی فقط نمی خوام رتبه ام رو ببینم
لطفا نظرتون رو درمورد این کار بفرمایید که آیا درسته یا نه؟؟
جواب : من همیشه مسیر شجاعت را انتخاب می کنم. اما اگر واقعاً ممکن است روی شما اثر منفی داشته باشد، حرفی ندارم نگاه نکن.
سوال شماره 15 :
الف) يه سري ازتون پرسيدم تو امتحانا بود كه پرسيدم شيمي رو خيلي بد زدم ١٢ ٪ چيكار كنم گفتيد كه كتابامو يه دور كامل بخونم و ٢ تا فصل و حذف كنم من چون مسئله بيشتر مشكل داشتم اسيد باز و محلول مسئله هاشو حدف كردم اشكال نداره ؟!
بعد من وقت نكردم كه مرور كنم كتابمو ولي تو ازمونايي بعدي وقت بيشتري دادم بهش و تا ٤٥ ٪ اومدم بالا لازمه كل كتابامو بخونم يا فقط اشكالاتمو بخونم كافيه ؟!
ب) رياضيم افتضاحه ولي اينجوري نيس كه بلد نباشما ايده اينكه چجوري بايد سوالو حل كنم نمياد تو ذهنم ازمون خوشخوان را ١٨ ٪ زدم چيكار كنم بشه ٣٠ ٪ ؟!
جواب :
الف : همان اشکالاتت را بخوان و آزمون دادن شیمی را ادامه بده.
ب : لازم است دو سه تا از مباحثی را که کمی در آن ها ضعف داری را بخوانی و کامل کنی. اگر 4 سوال بیشتر جواب دهی درصد به 30 می رسد. پس باید فقط دو سه تا مبحث را کامل تر کنی تا بتوانی به سوالات آن ها پاسخ دهی.
سوال شماره 16 : من حس میکنم باید بیشتر آزمون کلی ریاضی فیزیک بدم...میتونم یک ذره از زمان مطالعم رو وقت آزمون کلی بدم؟...به نظرتون درصدم پیشرفت بهتری میکنه؟
جواب : اگر احساس می کنی ریاض و فیزیک را بلدی ولی نمره ی خوبی از آن ها نمی گیری، بله بهتر است تعداد آزمون ها را کمی بیشتر کنی. اما اگر هنوز مباحث قابل توجهی هستند که روی آن ها ایراد داری، بهتر است بر اساس برنامه عمل کنی.
سوال شماره 17 : من با این سیستم آزمون _مطالعه خیلی درصد هام بهتر شد به خصوص در دروس عمومی ...
در دروس عمومی واقعا پیشرفت چشم گیری داشتم به طوری که ۳۰ تا ۴۰ درصد به درصدهای قبلیم اضافه شده و همه دروس عمومی رو بالای ۵۰ میزدم اما الان دو دفعه هستش که نتایج آزمونم دوباره افتضاح شده
نتایج آزمون عمومی زبان ۹۴
ادبیات ۶۰عربی ۳۴معارف ۵۲زبان ۲۰
واقعا درصدهام افتضاح شده و این موضوع من و خیلی نگران و ناامید کرده ....
به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟
جواب : مشکل این است که چند وقتی است که عمومی هایت را مرور نکرده ای. زود باش برو آن ها را دوباره مرور کن بعد هفت هشت روزه دیگه دوباره آزمون گیری را شروع کن خوب می شود. خیلی از بچه ها وقتی عمومی هایشان خوب می شود دیگر آن ها را نمی خوانند. این کار کاملاً اشتباهی است.
سوال شماره 18 :
الف : به نظرتون واسه ادبیات اقای شاهین زاد بهتره یا اقای سبطی؟ واسه همایش. گفتم شاید خوب نباشه این تو متن پیامم باشه.
ب : پشت کنکوری های سال بعد میتونن عمومی ها رو هم کلاس برن؟واسه برنامه سال بعدم میخوام بدونم.چون میخوام شما مشاورم باشید.بعد اگه مسافتش طولانی باشه 1ساعت رفتش باشه 1ساعت برگشت خوندن تو خونه بهتره یا کلاس رفتن ولی همه معلم های خیلی خوبی هستن.از طرفی هم میترسم از مسافتش خسته بشم.مثلا عمومی ها 3تاشون تو یه روز بودن.یعنی اینهمه وقت بذارم رو کلاس ها و کل درسا رو برم ضرر نمیرسونه اخه کلاس رفتن به درس خوندن خیلی نظم میده از طرفی هم خستگی داره و هم وقت زیادی میبره. به نظرتون کدومشون بیشتر کمکم میکنه؟
ج : یه همایش هست که نمیدونم شرکت کنم یا نه.3روز تا کنکور فاصله داره اما من بیشتر برای اینکه با شیوه درس دادن اون معلم آشنا بشم واسه سال بعد میخوام برم. به نظر تون برم؟البته اگه میشه عمومی ها رو کلاس رفت.
جواب :
الف : سبطی و شاهین زاد هر دو بسیار خوب هستند. من همایش های شاهین زاد را اندکی بهتر می دانم. (چون اسم ها را گفتند نظر دادم!)
ب : این که می خواهید مشاور شما من باشم ، لطف شماست. من هر سال 8 دانش آموز را مشاوره خصوصی می کنم که باید گوش بزنگ باشید تا اطلاعیه ی آن در سایت من منتشر شود. معمولاً آن هایی که با من مشاوره دارند و حرف گوش کن هم هستند نیازی به کلاس کنکور برای دروس عمومی ندارند.
ج : الان وقت سنجیدن توانایی معلم ها نیست. فعلاً با قدرت کارهایت را انجام بده تا بهترین کنکور ممکت را بدهی. معلم ها را بعداً هم می شود چک کرد.
سوال شماره 19 : میشه سرجلسه کنکور کرنومتر برد؟
جواب : قبلاً می شد ولی الان به دلیل این که ابزارهای کوچک دیجیتال با امکان برقراری تماس با بیرون از جلسه در بازار وجود دارند، بردن کرونومتر در جلسه ممنوع است ولی می توانید با خودتان ساعتی ببرید که کرونومتر دارد. نمونه های بسیار ارزان قیمتی از این ساعت ها وجود دارند.
سوال شماره 20 : من کنکورایه خونه رو خیلی خوب میزنم ولی ازمونایه سنجش و قلم چیو خیلی خراب میکنم انگار سوالاش برام نا اشناس ولی کنکورارو خیلی بهتر میزنم مثلا کنکور ۹۵ زبان درصدام اینطوریه با ۷ درصد کم کردن
ادبیات۸۰عربی ۶۸دینی۷۷زبان۵۱ریاضیات ۵۴فیزیک ۶۰شیمی ۴۲
به نظرتون کنکورم هم همینطوری میشه یا بازم مث سنجشه؟
جواب : به نظر من باید مثل همین کنکور 95 بشود. اما لازم است کنکورهای موجود در برنامه را با پوزیشن و حالتی کاملاً مشابه جلسه کنکور جواب دهی و نتایج آن ها هم برایت بسار مهم باشند تا شبیه سازی بیشتری با کنکور داشته باشی و سر جلسه با حالت جدیدی مواجه نشوی. آفرین
سوال شماره 21 :
الف : من امروز طبق برنامه از خودم کنکور 95 و امتحان گرفتم،فقط چون فیزیک شو قبلا زده بودم،به جای فیزیک خود سال 95،از آزمون فیزیکی که فرستاده بودید برامون،استفاده کردم (چون نرسیدم برنامه ی شنبه رو کامل انجام بدم،بنابراین فیزیک و نزده بودم)
درصد هام : ادبیات :76،عربی :56 دینی:80 زبان :68 ریاضی:36 فیزیک 39 شیمی:23
میشه لطف کنید رتبه ی تخمینی مو بگید...
ب : امکانش هست و به نظر شما کار درستی که جمعه سنجش ندم و آزمون گزینه 2 رو شرکت کنم؟!؟
ج : برای افزایش سرعت توی آزمون زدن چیکار کنیم؟!من سرعتم به طور تقریبی خوبه ولی توی آزمون ها به شدددتتتت افت می کنه (این موضوع توی تخصصی ها خیلی بیش تر نمود پیدا می کنه)
جواب :
الف : رتبه تخمینی پس از کسر 7 درصد از شما بخاطر خانگی بودن آزمون حدود 3700 است.
ب : نه، حتماً در سنجش شرکت کنید.
ج : لازم است آزمون های خانگی را با زمان بندی استاندارد از خودتان بگیرید و از قبل با مغزتان چک کنید که همه ی توانت را می خواهم، (مثل کاراته بازی که تمرکز می کند تا بهتر ضربه بزند) در ارتباط با این موضوی بزودی برایتان خواهم نوشت.
سوال شماره 22 : من وقتی در خانه آزمون های دور دنیا رابرگزار میکنم خیلی آرامش دارم و استرس ندارم و به نظرم در حد سوادم نتیجه میگیرم حتی سر این دو دفعه قلمچی هم نسبت به طول سال استرسم خیلی کمتر است به نظرتون کنکور واقعا شبیه به دور دنیا است که غافل گیر نشم و میتونم سر کنکور هم استرسم کم باشه چون من از خیلیا میشنوم که کنکور همیشه از سطح توقعشان پایین تره
(من شرایط آزمون خانگی را از قبیل لباس و ساعت رعایت میکنم و جدی هم هستم)
جواب : بله بطور طبیعی نباید هیچ اختلالی برای شما در جلسه ی کنکور رخ دهد. آزمون سنجش جمعه ممکن است در برخی از درس ها چالشی باشد. اگر با آن کنار بیایی و مشکلی پیدا نکنی دلیلی وجود ندارد که در کنکور دجار اختلال شوی. اما اگر در این آزمون اختلالی داشتی سریع من را خبر دار کن تا جلوی آن را بگیریم.
سوال شماره 23 : سلام استاد نمیدونم چرا حس ترس دارم ازاینکه نکنه بلد نباشم نکنه بی دقتی کنم یا نکنه سرعتم پایین بیاد یا نکنه یادم بره به نظرتون چیکار کنم؟
جواب : همه همین نگرانی ها را دارند. هنوز شما کلی امتحان داری تا از خودت بگیری. اگر در این امتحانات مشکلی پیدا نکنی هیچ دلیلی برای بروز مشکا در کنکور نیست. اما اگر مشکل پیدا کردی زود من را خبر کن.
سوال شماره 24 : علی رغم اینکه احساس میکنم روی مطالب زیست تسلط کامل دارم و حتی وقتی متن کتابو نگاه میکنم تقریبا حفظم دیگه همشو.نمی تونم تست بزنم
از طرفی میگم خوندن متن کتاب و تست زدن احتمالا الان نمی تونه کمکم کنه . و با توجه به زمانی که مونده حالم بد میشه و اینهمه زیست خوندنامو بی فایده میبینم
چیکار کنم با زیستم؟
جواب : نگرانی شما نسبت به زیست ، توان تمرکزی شما را در زمانی که روی این درس کار می کنی کم کرده است. شما از امروز اگر روزانه 3 ساعت روی این درس کار کنی 48 ساعت وقت خواهی داشت. با 24 ساعت آن دو دور زیست را دوره کن و با 24 ساعت باقی مانده بعد از خرید کتاب زیست پلاس از خودت آزمون جامع و یا آزمون های مبحثی بگیر. در ضمن اگر درصد زیست شما کمتر از 30 است پیشنهاد می کنم دو سه تا از فصل هایی را که شما را اذیت می کنند حذف کن و با کوچک کردن زیست شناسی دقت خود را در پاسخگویی به سوالات در جلسه ی آزمون افزایش بده.
سوال شماره 25 : اگه دو تا آزمون کنکوری رو که از دور دنیا گذاشته اید رو دو روز پشت سر هم بگیریم ایرادی ندارد؟ و به مشکل در امتحان بر نمی خوریم؟
جواب : هرگز در دو روز متوالی از خودتان آزمون جامع نگیرید. آزمون جامع فشار زیادی روی مغز می آورد و بهتر است حداقل 1 روز به مغزتان استراحت دهید.

سوال شماره 26 :
الف : می خواستم بدونم مثلا اگه بخوایم روی دوتا درس اختصاصی کار کنیم که توی کنکور اونارو عالی بزنیم باید روزی چقدر و چطور روشون وقت بزاریم؟
شاید این سوالی که پرسیدم خیلی رویایی و غیرممکن باشه ولی احساس کردم چقدر خوبه که روی یه درس ویژه کار کنم که عالی بزنم اون رو. من خودم ریاضیم خوبه و دلم می خواست بطور مداوم هرروز زیست و ریاضی توی برنامه ام باشه تا توی کنکور خیلی خوب بزنم.
ب : بعدم یه چیز دیگه من مثلا میتونم یه درس رو توی مدت خیلی خیلی کوتاهی بهونم اما چون زود تموم می کنم احساس میکنم بلد نیستم هی برمیگردم میخونم خیلی طول میکشه. مثلا من یه درس دینی رودر طی سال 4 ساعته میخونم تازه بازم حس میکنم بلد نیستم ولی در طول امتحانات ترم چون همه ی امتحانامو شب تا صبح می خوندم مجبور بودم تند بخونم و هر درس رو توی 50 دقیقه می خوندم.ولی احساس میکنم اگه توی 50 دقیقه بخونم ممکمنه یادم بره و ... کلن خیلی وسواسی ام . بعد اگه توی یه امتحان یه چیزی رو اشتباه کنم میگم چون که تند خوندی و کم وقت گذاشتیی.لطفا کمکم کنید چون این وسواس داره کم کم حالمو از درس خوندن به هم میزنه.
بعد مثلا یکی از علتهایی که کند می خونم اینه که میخوام ریز ریز بخونم تا مثلا هیچ چیز از زیر چشمم نیافته و این کار توی امتحانات خیلی سخت خیلی جواب میده و مواردی بوده که سولای خیلی سخت رو من فقط حل کردم و این که این کار باعث میشه یه سری درسارو کلن توی ترم اول و دومم نخونم و کاملن یادم باشه ولی خوب این سرعت کند دیوونم میکنه بعد مثلا میترسم شیوه ام رو تغییر بدم میگم من که تا اینجا اینطوری نتیجه گرفتم ممکنه یهو افت فاجعه باری بکنم.بعد پیش خودم میگم همه این درس رو می خونن پس چرا یکی خوب میشه و یکی بد؟ خب حتمن بی کیفیت می خونن. راستی واقعا چرا این طوری میشه؟
ببخشید یه طومار شد. لطفا با حوصله بخونین. ( احساس میکنم شما فرشته ی نجات منید امسال.)ممنون.
جواب :
الف : عیبی ندارد که آدم در ریاضی و زیست خیلی خوب باشد به شرطی که روی شیمی و فیزیک خیلی بد نباشد! بنابراین اگر در شیمی و فیزیک متوسط هستی حرفی ندارم که اندکی وقت آن ها را اضافه کنی (مثلاً حداکثر روزی نیم ساعت)
ب : دختر خوبم از اول سال تا حالا من خودمو کشتم که ثابت کنم اگر شما سریع بخوانید نه تنها کمتر یاد نمی گیرید بلکه بخاطر تمرکز بیشتری که مجبورید داشته باشید بیشتر هم یاد خواهید گرفت. وسواس نکن بخدا نتیجه ات بهتر می شود. پس منتظرم، زودباش حداقل دو بار دیگر درس هایت را دوره کن و همه ی امتحانات مندرج در برنامه را از خودت بگیر.
سوال شماره 27 : سلام آقای موحد اینا درصدای کنکور ۹۵ داخل دور دنیاست خواستم اگه میشه یه رتبه تخمینی بهم بگید
ادبیات: ۷۳عربی : ۶۰دینی : ۶۱زبان : ۶۵زمین :۸ریاضی : ۳۶زیست : ۴۰فیزیک : ۴۶شیمی : ۵۰
جواب : پس از کسر 7 درصد از نمره های شما بخاطر خانگی بودن آن ها رتبه ی تخمینی شما می شود : 8000 اما اگر تلاش کنی و 10 درصد به هر کدام از درس ها از طریق روش های آزمون – مطالعه اضافه کنی رتبه ات می شود : 3500 خودت هم می دانی که شدنی است. فقط زودباش.
سوال شماره 28 :
الف : من اين چند وقته به شدت ميزان استرسم رفته بالا و كنترلش برام خيلي سخت شده به طوري كه ميخوام بعضي وقتا گريه كنم،تا حالا به عمرم اينجوري استرس نگرفته بودم اگرم استرس ميگرفتم خيلي راحت كنترلش ميكردم.چند روز پيش كه به يكي از دوستام ميگفتم استرس گرفتم باورش نميشد ميگفت تو و استرس؟الان مخصوصا سر ازمونايي ك از خودم ميگيرم و نتايجش خوب نميشه استرسم به اوج ميرسه به حدي ك نميتونم درس بخونم(در حد بيست ديقه)اما سعي ميكنم مثلا يه موزيك بي كلام گوش كنم و با بدبختي خودمو مجبور ب درس خوندن كنم تا يادم بره اما در هر حال هرچقدر سعي ميكنم اين افكار مزاحمو از ذهنم بزنم كنار مدام وسط درس خوندنم پيغام ميده اخه تو اين دو هفته چيكار ميخواي بكني؟امروز چيزي كه برام خيلي عجيب بود اين بود كه سوالي ك دقيقا شب قبلش حل كرده بودم رو امروز سر ازمون نتونستم حل كنم.لطفا بگيد مني كه خيلي راحت استرسمو كنترل ميكردم الان بايد چيكار كنم تا مثل قبل بشم؟خواهشا يك راهكار بديد!(كامپيوتر كه هيچي چند روز پيش وقتي به يكي از بچه ها رتبه ي لازم براي برق رو گفتيد حتي اونم گذاشتم كنار...)
ب : من صبحا نميتونم از خواب بيدار شم يعني اگه مجبور نبودم برم كتابخونه حتي ساعت هفت صبحم بيدار نميشدم.خيلي دلم ميخواد حداقل ساعت پنج و نيم بيدار شم اما مدام الارم گوشيمو ميذارم رو اسنوز و تا ساعت هفت ميخوابم:|به نظرتون چيكار كنم؟شبا خودمو با قهوه بيدار نگه دارم؟چند ساعت خواب برام كافيه؟يادمه قبلا ميگفتيد پنج ساعت.يعني خوبه شبا ساعت يك بخوابم شيش بيدار شم؟
ج : تو بعضي از درسا كه قبلا سرعتم توشون بالا بود سرعتم اومده پايين.بايد چيكار كنم؟تستارو ده تا ده تا بزنم مثل قبل؟اخه احساس ميكنم اينكار براي اون موقعي مناسب بود كه وقت زيادي تا كنكور مونده بود نه الان!
د : تصميم گرفتم هر روزي كه ميرم سراغ درس رياضي يا فيزيك از درسايي كه روز قبلش خوندم تست بزنم كه يادم نره (مخصوصا فيزيك!!)در حد دو سه تا از همون كتاب خوشخوان به نظرتون خوبه؟
جواب :
الف : ببینم شما چقدر از ریاضی ات را بلدی ؟؟؟ چقدر از فیزیکت را بلدی ؟؟؟ چقدر از شیمی ات را ؟؟؟ و چفدر از عمومی ها را؟؟؟ ممکن است بگویی کم بلد نیستم ولی نتیجه ی خوبی نمی گیریم. دختر خوب مگر قرار نشد فعلاً بلد باشی و در سه هفته ی آخر با آزمون گرفتن و رفع نقاط ضعف یادگرفته هلی خودت را کاربردی کنی؟ حالا سر بزنگاه وقتی آزمون می دهی بجای این که بروی روی نقاط ضعف خودت کار کنی تا در آزمون بعد بهتر باشی، سینه زنی و عزاداری می کنی!!!!!! بلند شو و حواست را خوب جمع کن. به اندازه ی کافی درس ها را بلدی بیخودی اعصابت خورد نکن و برو آزمون – مطالعه را با دقت انجام بده و غر نزن. تا آخر بجنگ و تلاش کن. موفق می شوی. قول می دهم.
ب : بله عیبی ندارد. الان شبها ساعت 1 بخواب و صبح حدود 6 بیدار شو.
ج : نه الان نیازی به زدن تست ده تایی نیست. وقتی از خودت امتحان می گیری زمان گیری کن و با استفاده از تمرینات تستی که در قالب امتحانات انجام می دهی سرعتت را بهتر کن.
د : وقتی کسی از خودش هفته ای سه تا آزمون جامع می گیرد، دیگر نیازی به این کار ندارد. ببینم مگر بر اساس برنامه ی من کار نمی کنی؟
سوال شماره 29 : من مشکلی زیادی در زیست دارم
خیلی غطط دارم اصولا 17یا ,18تا غلط میزنم در صورتی که واقعا درساشو بلدم البته موقع تست زدن نکات فراموشم میشه و اون لحظه یادم نمیاد یا کلمه ای رو موقع خوندن گزینه جا میندازم البته من جواب شما رو برای یکی از بچها که مشکل مشابه من داشتن رو خوندم ولی الان من کتاب دهم و یازدهم دوره کردم و الان در حال دوره کردن دوازدهمم ولی تو ازمون های خانگی درصد هام بین 30تا40 و واقعا افتضاحه
بنظرتون من چیکار میتونم برای بهبود انجام بدم؟؟
جواب : باید ضمن دوره کردن دوباره ی کتاب زیست، از کتاب زیست پلاس از خودت آزمون های جامع زیست شناسی بگیری. به نظرم خواندن مکرر زیست به همراه آزمون های 50 تایی مشابه کنکور کمک زیادی به یادگیری روش امتحان دادن زیست شناسی به شما می کند و از تعداد غلط های شما خواهد کاست.
سوال شماره 30 : آقای موحد نژاد درباره ی دوره ی دروس اختصاصی و جمع بندی لطف می کنید توضیح بدید؟من این هفته گیج بودم و نمی دونستم چه کار باید انجام بدهم در این تایم باید برای هر درس تست بزنیم یا اینکه آزمون بدهیم و رفع اشکال کنیم ؟
جواب : باید آزمون بدهید و روی نقاط ضععی که در آزمون دارید کار کنید و باز دوباره از خودتان آزمون بگیرید. در زمانی که مثلاً حس می کنید در مبحث کارو انرژی مشکل دارید(یکی از نقاط ضعف فرضی در آزمون فیزیک) لازم است مروری روی آن مبحث (در حد 30 دقیقه) داشته باشید و به صورت مبحثی حدود 30 الی 40 تست از آن بزنید و بعد در آزمون های بعدی ببینید مشکل شما در این مبحث حل شد یا نه. این رویه ای است که در همه ی دروس باید انجام گیرد. و مرحله به مرحله نقاط ضعف یک درس برطرف شود.
سوال شماره 31 : (ایشان فارغ التحصیل هستند) اين روز ها كه همه در حال جمع بندي هستند من تمايل زيادي به درس خواندن دارم و ميتوانم حتي تا ساعت ٢ بيدار بمانم
اما متاسفانه بعد از ساعت 9 شب همسرم ميگويد ديگه بسه حالا زمان درس بسه
به او ميگويم عزيزم فقط ١٧ روز تحمل كن اما ميگويد وقتي ٢ نفر با هم ازدواج ميكنند متعهد ميشوند پس براورده كردن نياز هاي من از درست مهمتر است و شب من ديگر به درس خواندن نميگذرد
حتي به من ميگويد بيا هفته اول تير با هم به سفر برويم و نگذاريم از سال اول زندگي رابطه مان دچار روزمرگي شود
به نظر شما اين ٤ /٥ ساعت چقدر تو رتبم موثره؟
جواب : از من پیر مرد به همسر جوان شما نصیحت که اجازه دهد این 17 روز را هم با تمام قوا درس بخوانی. از من پیر مرد به همسر شما نصیحت که برای خودش حرف و حدیث برای آینده ایجاد نکند. از من پیر مرد به همسر شما نصیحت که اگر حس می کنی اضطراب دارد و به همین دلیل می خواهی از این روش ها این اضطراب را از بین ببری، نه تنها اضطرابش کمتر نمی شود بلکه قطعاً بیشتر هم خواهد شد.از من پیر مرد به خود شما نصیحت که لازم است بعد از کنکور لطف همسر خودت را جبران کنی.
سوال شماره 32 :
الف : سلام . روزتون بخیر .من آخرین جلسه ای که باهاتون کلاس داشتم بهتون گفتم یک هفته تمام هر روز روی یک درس سرمایه گذاری کردم و درصدهام رشد کرد تو دومین سنجش . حالا میخوام بدونم الان هم امکان داره این کارو کنم با این تفاوت که هر روز یک آزمون جامع عمومی بدم ؟
ب : با توجه به اینکه رشته من تجربیه میشه از آزمون های رشته انسانی دور دنیا هم تست بزنم؟ الان کتاب چند روزی هست تموم شده و دارم غ و نزده ها رو دوباره میزنم به همراه کتاب زرد قلمچی دوازدهم
ج : هر چی زیست میخونم بازم دوست دارم بیشتر بخونم مطالب و چون حس میکنم یادم میره مثلا در طی دو هفته فاصله با زیست دهم تو تست میتونم نکات کلی رو یادم بیارم ولی مو به مو نه . آزمون زیست خودتون رو ۷۶ زدم . به نظرتون سوالات زیست آسون نبود؟
د : دوشنبه همایش ادبیات رو رفتم ولی خود استاد ۴جزوه ۱۵ صفحه ای به ما دادن که باید اونو بخونیم پس شما چطور میگین زمان درسی که
همایششو میرم کم کنم ؟
ه : اواخر سال عادت کرده بودم وقتی کار واجب داشتم ۲۰ تا ۳۰ دقیقه خواب ظهر برام کافی بود ولی الان ۲تا ۳ روزه همش ساعت ۱۳ تا ۱۵ تو مرز بیهوشی قرار میگیرم اینو چیکار کنم؟
(البته شبا ساعت ۲ میخوابم و ۸صبح بلند میشم ) به یکی از بچه ها گفته بودین این نشونه نا امیدیه ولی من همش با مغزم حرف میزنم و تهدیدش میکنم که نا امید نشو ولی جدیدا حرفمو کم گوش میده چرا ؟؟
و : شیمی هم سه شنبه رفع اشکال داشتیم ولی چون من دیروزش همایش ادبیات بودم و شیمی رو جمع نکرده بودم نرفتم کار اشتباهی کردم ؟
ز : کتاب دور دنیا رشته ریاضی رو خریدم الان درس به درس تست بزنم یا جامع ؟
ح : ریاضی رو تو سال همش از این کتاب به اون کتاب پریدم و تست های زیادی زدم ولی الان اصلا ذهنم منسجم نیست و حس میکنم چیزی بلد نیستم با توجه به اینکه تو ریاضی سرعتم بالا رفته بود(۱۰ تست ۷تا ۱۰ دقیقه ) و هم درصد هام بالا بود اینو چطور میتونم حل کنم آزمون خودتون رو که از خودم گرفتم ریاضی ۶۴ درصد زدم . فیزیک هم ۶۷ درصد.
جواب :
الف : اگر آزمون های جامع هم از خودت بگیری اشکالی ندارد.
ب : اشکالی ندارد.
ج : نخیر آسان نبود و خیلی خوب امتحان دادی. در ضمن خواندن زیست شناسی را تا روز قبل از کنکور ادامه بده.
د: استاد بالاخره روی بخش هایی از ادبیات در روز همایش کار کرده است. این زمان از زمان مطالعه کم می شود. در ضمن جزوه ی استاد اختمالاً جزوه ی خلاصه است که ممکن است برای جمع بندی مناسب باشد. اگر چنین است آن را هم بخوانید.
ه : 8 ساعت خوابیدن در روز اگر با 14 ساعت مطالعه همراه باشد نه تنها نشانه ی نا امیدی نیست بلکه نشانه ی درایت فرد کنکوری است. اما اگر 8 ساعت بخوابی و گمتر از 12 ساعت درس بخوانی حتی اگر الان نا امید نباشی شاید خدای نکرده کم کم این اتفاق برایت بیافتد! پس جدی باش و اگر زیاد درس می خوانی از زیاد خوابیدن نترس.
و : خیر کار اشتباهی نکردی.
ز : درس به درس
ح : با توجه به نتیجه ی ریاضی از آزمون من ریاضی شما خیلی خوب است فقط باید به طور مرتب آزمون گیری ها ادامه یابد و نقاط ضعف خودت را هم برطرف کنی.
سوال شماره 33 : سلام.ببخشید من یک پیشنهاد دارم ببینید خوب است یا نه
من میگویم برای این رفع اشکال ها ی اختصاصی نَشینم مبحث به مبحث کار کنم بلکه باز بشینم آزمون جامع بزنم.مثلا آزمون های خوشخوان رو یا کنکور های قدیمی که تو دور دنیا نیست .
یادمه یه بار سر کلاس توضیح میدادین میگفتین یه عده رو واسه شیمی هی با آزمون دادن امتحان کردین و دیدین که وضعیتشون بهتر شد.منم میگم خوب اینکارو کنم
البته تا الان اینکارو انجام ندادم.گفتم اول با شما مشورت کنم بعد.
اگر بخواهید وضعیتم رو تو اختصاصیها بدونید باید بگم وضع خیلی مناسبی نیست و حدود ۲۰ ۳۰ هست متاسفانه.
و الان من فقط دنبال یک راهم که لااقل ۴۰ ۵۰ بزنم تو کنکور.
اگر بخواهید بدانید که چرا مبحثی راحت نیستم به خاطر اینکه یهو کلی مبحث رو مینویسم که اینارو غلط زدم یا بلد نبودم.بعد میبینم اینارو بلدم.حتی فرمولاشون هم یادمه پس دردم چی بوده.به خاطر همین دچار یک حالت بدی میشم که فک کنم اگه هی آزمون جامع بدم تو این زمان رفع اشکال یه قلقی چیزی دستم بیاد.
در آخر هر چی شما بگویید.
جواب : این که فقط از خودتان آزمون بگیرید اصلاً کمکی به بهتر شدن نتیجه نمی کند. (آن مظلبی هم که من گفتم برای رساندن درصد افراد از 10 به 30 بود و بدرد شما نمی خورد)
بنابراین اگر می خواهید درصد های شما به 40 تا 50 برسد لازم است از هر درس حدود 4 فصل را که نسبتاً آن ها را بلد هستید ولی خوب به آن ها جواب نمی دهید را انتخاب کرده و بخوبی آن ها را یاد بگیرید تا در امتحانات بعدی بتوانید به آن ها پاسخ دهید.
سوال شماره 34 : با عزض سلام میخواستم بدونم انتخاب رشته هم دستی هم کامپیوتری انجام میدین ؟
جواب : بله ترکیبی از دستی ، کامپیوتری و ... است. ابزارها ان شاء الله کاملاً پیشرفته است.
سوال شماره 35 : من ٢ تا آزمون جامع گزينه ٢ رو توي خونه حل كردم و درصدام خيلي بد بود مخصوصا رياضي و شيمي هم خيلي قابل قبول نبود
حتي از درصد آزمون هايي كه توي قلم چي شركت مي كردم(يعني توي خونه نبودم)بدتر بود (من بدون اينكه درصدمو كم كنم تخمين رتبه زدم و شد ٨٥٠-١٣٠٠ درحالي كه من توي آزمون ها رتبم از اين بهتره)
جواب : اگر قبلاً در آزمون های گزینه 2 شرکت نداشته اید عادی است. بعلاوه مگر شما خبر دارید که بچه هایی که در این آزمون ها شرکت کرده اند چه بلایی سرشان آمده است. شاید برای همه فوق العاده سخت بوده است. در ضمن اگر من به بچه های قوی می گویم از خودشان آزمون های متفرقه بگیرند بخاطر این است که تجربه ی کافی را برای برخورد با آزمون های دشوار و چالشی بدست آورند. حالا نمی دانم شما چقدر بر روی رفتارهای درست و نادرست خود در این آزمون کار کردی و چقدر از آن ها درس گرفتی؟
به نظرتون دليلش چيه ؟من هيچوقت توي آزمون هاي خونگي درصدام پايين نبود
سوال شماره 36 : سلام استادهر دفعه که آزمون میگیرم درصدهای اختصاصیم داره پایین تر میاد و این داره منو کلافه و نگران میکنه چیکار کنم ؟
جواب : مقداری ساعت مطالعاتی آن درس هایی را که در حال نزول هستند را اضافه کن. در ضمن مواظب باش تست باز نشده باشی (یعنی بجای خواندن درس ها فقط از خودت امتحان بگیری) بر اساس رویه ی مندرج در برنامه کار کن.
5- برای همگی شما موفقیت و سرافرازی را از خداوند بزرگ خواستارم
                                                                                                                                                                                                                                                                                     موحد نژاد