پیام شماره 16 (تاریخ : شنبه 98/3/25)

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 16 ( شنبه 25 خردادماه 1398)

 

1- سلام، خسته نباشید، بالاخره از شر امتحانات نهایی خلاص شدید!

2- برنامه ی دوره های چهارم و پنجم مطالعاتی را در اختیار شما گذاشتم. این برنامه مبتنی بر سیستم آزمون – مطالعه است. لازم است وقت قابل توجهی را صرف باز آموزی فصل هایی کنید که روی آن ها اشکال دارید. مواظب باشید که در این ایام آنقدر غرق تست زنی نشوید که از مرور دروس غافل بمانید.

3- حداقل لازم است در طول این 18 ، 19 روز دو بار همه ی مباحث را دوره کنید.

4- لازم است پیام های آینده ی من را حتماً بخوانید. نکته های موجود در آن بتدریج مهمتر خواهند شد.

5- آن هایی که دیروز امتحان قلم چی داشته اند و آن را خراب کرده اند، نترسند. از اول هم گفته بودم کسانی که شجاعت ندارند، در آزمون های غیر استاندارد قلم چی، ان هم در هفته های پایانی شرکت نکنند. بنابراین به نتیجه ی این آزمون کاری نداشته باشید. یادم هست نفر ششم کنکور هم چند سال پیش در آزمون آخر قلم چی 424 شد و با آرامش تمام به او گفتم نگران نباش مشکل از آزمون است.

6- پیام شماره 17 ان شاء الله روز سه شنبه 28 خرداد ماه 98 بعد از ساعت 8 بعد از ظهر منتشر خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1: سلام اقای موحد نژاد خسته نباشید...این چند وقته هم انرژی داشتم هم ناامید نبودم و همونجور که شما گفتید با نشاط ...ولی هر وقت که میرم سر درس این چند وقته خوابم میبره ...به نظر شما چی کار کنم؟

جواب : نا امیدی موجب کم کاری می شود و کم کاری نیز مسبب ناامیدی است! آدم وقتی دو سه روز خوب درس نمی خواند احساس می کند که شانس نتیجه گیری اش کمتر شده و در نتیجه نا امید می شود. وقتی سر درس خوابت می برد، در واقع داری تا حدی علایم ناامیدی را از خودت بروز می دهی. دختر خوب زودباش تا حالا را خوب جلو آمدی (از روی رتبه ی سنجش می گویم) بقیه اش که فقط 18 روز است را با قاطعیت پیگیری کن. اگر حواست را جمع کنی می توانی رتبه ی 5000 را به راحتی به 2000 تبدیل کنی. پاشو و برنامه را به دقت اجرا کن.

سوال شماره 2 : تاثیر مثبت امتحان نهایی هر درس رو درس خودش هست یا معدل کل رو درس ها؟

جواب : هر درس روی همان درس تاثیر دارد.

سوال شماره 3 : نداریم!!!

سوال شماره 4 : سلام

٩٦ خارج

فارسي٧٦عربي٨٠ديني٨٥زبان٩١رياضي٨٣زيست٦٠فيزيك٨٩شيمي٧٣

اقاي موحد نژاد درصد هاي زيست من در ٣٠ فروردين٧٩  ٢0 ارديبهشت(خانه)٧٦   ٣خرداد٧٣     ١٧ خرداد٧٢

من كاملا قبول دارم ك نقطه قوت من زيست نيست اما اين كه چرا در خانه اينطور است نميدانم

راستي مصاحبه رتبه ١٠٠ پارسال را ديدم كه تمام ويژگي هايش انگار وصف من بود فقط با اين تفاوت كه ميگفت فقط سرازمون ها و تست ها كنكور را براي زيست زده و تست ديگري كار نكرده و به جايش دفعات خيلي زيادي كتاب را خوانده

ميتونم اين كارو بكنم؟

ونظر شما راجب ازمون؟

جواب : همچنان در زیست شناسی خوب عمل نکرده ای. حتی 73 درصد در آزمون سنجش هم خوب نیست. از نظر من اگر زیست شناسی شما از 80 درصد عبور کند در شرایط مناسبی قرار خواهی داشت و می توانی به رتبه های دو رقمی بسیار امیدوار باشی. شما تا 80 درصد فقط 4 تا 5 تست فاصله داری.

از نظر من اگر بخواهی زیست شناسی را بارها بخوانی هیج اشکالی ندارد و کاملاً مفید است. اما لازم است با پاسخگویی به تعداد محدودی تست نسبتاً دشوار مهارت های خودت را نیز در درک این تست ها توسعه دهی.

سوال شماره 5 :

الف : من مدتها پيش با شما در رابطه با تعداد زياد غلط هام صحبت كرده بودم و شما گفتيد با وجود تراز خوب قلم چي من هنوز حرفه اي آزمون نميدهم و بي پروا پاسخ ميدهم...

مثلا من اوايل از ٥٠ سوال زيست به ٤٦-٤٧ سوال پاسخ داده و درصدهاي بالاي ٨٠ داشتم، اما از بعد عيد تمام درصد ها ي زيست من افت شديدي داشت طوري كه به بالاي ٥٠ هم نرسيد و علتش تعداد زياد غلط هاست حدوداً (١٠ تا ١٥ غلط)

من با اين عادت چند ماههء بي پروا زدن كه اخيراً مايهء شكستم شده چه كنم!

ب: من تا بعد از عيد در دروس عمومي بسيار كم تست ميزدم، ميانگين درصد ها:

ادبيات ٧٠ عربي ٧٥ ديني ٨٠ زبان ٨٥-٩٠ بودند و طي آزمون ها ١٠-١٥ دقيقه هم زمان اضافه مياوردم

اما از وقتي تعداد كنكور هاي عمومي خود را زياد كردم هم درصد ها هم سرعتم به شدت افت كرد، و نتيجه عكس شد، به نظر شما چرا؟

ج: من در آزمون ١٧ خرداد قلم چي رياضي را ٤٪زدم و هنگامي كه در خانه و قبل از ديدن پاسخ ها آزمون را دوباره زدم درصدم ٧٨ شد!

من واقعاً در حد ٤ درصدم يا ٧٨٪؟؟

د: موثر ترين راه براي كاهش تعداد غلط در اين مدت براي كسي چند ماهه گذشته هم سرعت خوبي داشته هم درصد هاي مطلوب، چيست؟

جواب :

الف : لازم است بیشتر کتاب را بخوانی. ممکن است در زیست شناسی این اواخر بیشتر روی تست ها کار کرده باشی تا آن را بخوانی.

ب : احتمالاً وقتی تعداد آزمون های عمومی را زیاد کرده ای کمتر آن ها را خوانده باشی. بنابراین لازن است تمرکز خودت را تا حدودی در خواندن عمومی افزایش دهی.

ج : سواد شما 78 درصد است ، اما نتیجه ی حاصل 4 درصد. این اختلاف ناشی از عجله ی زیاد و یا کمی سرعت شما در پاسخگویی به تست ها و تاثیر گذاری فضای آزمون بر روی شماست. در این جا برعکس عمومی ها و زیست شناسی به شما توصیه می کنم بیشتر امتحان دهید.

د : برگزاری آزمون های خانگی بر اساس استراتژی تست زدن با دقت بیشتر و جلوگیری از تست زنی احساسی و تکیه ی بیشتر بر خواندن دروس حفظی را توصیه می کنم.

سوال شماره 6 : سلام.راستش من الان مشکل جدی با خوابم دارم.من نمیتوانم ساعت ۶ صبح بیدار شوم.شبها ۱۲ میرم و خودم رو به زور میخوابونم که صبح بتونم پاشم ولی باز زودتر از ۹ و ۱۰ نمیتونم بیدار شم.و تا آخر شبش عذاب وجدان و استرس میگیرم و هی به خودم میگم اگه ۶ صبح بیدار شده بودی کلی جلو بودی

راه حلی دارین برای من؟

جواب : نمی توانی بیدار شوی یعنی چه ؟!!!!! مگر قرار است خودت بیدار شوی ؟!!!! به دیگران بگو به هر ترتیبی شما را ساعت 6 صبح از خواب بیدار کنند. معلوم است خودت به این راحتی عادتت ترک نمی شود. بنابراین نیاز به کمک دیگران داری. 10 روز که بزور شما را ساعت 6 صبح از خواب بیدار کنند، بعداً خودت ساعت 6 صبح بیدار می شوی.

سوال شماره 7 : چرا کنکور ۹۷ قبل از ۹۶ در برنامه گذاشته شده ؟

و اینکه من اصلا زمین شناسی نخوندم و تنها درسی که بدم میاد و خواندنش برایم سخت است زمین شناسی است و می دانم که وقتی که برایش بگذارم کم فایده خواهد بود و ترجیح می دهم به زیست و شیمی اختصاص داده شود. اما داروسازی دوست دارم . اگر اختصاصی ها به اندازه کافی قوی باشد جبران می شود ؟

جواب : کنکور 97 را جلو انداخته ام که اگر درس هایی از آخرین کنکور گرفتید، فرصت لازم را برای اعمال این درس ها در سیستم خواندن خود داشته باشید. بنابراین به ترتیب امتحانات دست نزنید.

در مورد زمین شناسی به شما توصیه می کنم حداقل 1 فصل از آن را بخوانید. اگر شما 10 درصد هم زمین شناسی بزنی از نزدن آن حتماً بهتر است. دختر خوبم، توصیه های ایمنی مرا جدی بگیرید! بچه ها یادتان باشد که گاهی پشت این حرف ها، پیاله ای از علم و اقیانوسی از تجربه نهفته است!!!

سوال شماره 8 : ميخواستم درباره برنامه جديد ازشما بپرسم شما همونطوري كه تو كلاس گفتيد اول برنامه هم اشاره كرديدكه تو برنامه جديد ديگه جزئي مشخص نميكنيد كجارو بخونيم ولي من اين مشكلو دارم كه وقتي جزئي باشه خيلي بهتر عمل ميكنم ميخواستم ببينم شما چه راهي رو براي حل اين مشكل پيشنهاد ميكنيد؟

جواب : خودت با توجه به زمان های اختصاص داده شده به هر درس مطلبی را که دوست داری بخوانی را درون خانه های متعلق به آن درس در جدول برنامه بنویس. فقط یادت باشد که حداقل باید در طول این 18 روز دو بار کل دروس را دوره کنی.

سوال شماره 9 : سلام آقای موحد من امروز آزمون 94 خارج رو برگزار کردم و درصد عربی عمومیم 68 و اختصاصیم66 بود

نسبت به گذشته پیشرفت داشتم ولی تو عمومی ها همچنان ضعیف ترین درسم عربیه و با توجه به زمان محدود تا کنکور داره واقعا نگرانم میکنه کتاب موج آزمون عربی رو تهیه کردم و تقریبا هر شب یک آزمون رو برگزار میکنم ولی همچنان به درصد مطلوبم نرسیدم.

جواب : دختر خوب وقتی می گویی درصدم 68 شد، یعنی حداقل در پاسخگویی به 6 سوال دچار مشکل بوده ای. این مشکلات ناشی از چه نواقصی در یادگیری شماست؟ امتحان عربی دادن را رها کن و برو دوباره عربی را بخوان و نواقص موجود را برطرف کن و سپس آزمون گیری را دوباره آغاز کن.

سوال شماره 10 :

الف : من برنامه ۳ رو اجرا کردم افزون بر کارایی که گفته بودین گاهی . راستش من الان نمیدونم اجازه دارم مبحثی تست بزنم یا نه ؟

ب : تست جامع فیزیکم معمولا بین ۷۰ تا ۸۰ . تست های همایش آقای قادرپناه هم عالیه . میخوام یه بار دیگه همرو بزنم و تو یه ساعت و نیم دقیقا ۱۱۰ تا بیشتر هم تست میزنم .

ج : یا زیست همین آزمون پلاس با اینکه مبحثی سخته ولی جامعهاشو بین ۷۰ تا ۸۰ میزنم اجازه دارم به جای مبحثی آزمون پلاس، تست های جزوه رو بزنم به علاوه جامع های آزمون پلاس و خوشخوان ؟

د : ریاضی هم معمولا بین ۶۰ تا ۸۰ ولی حس میکنم توانایی من بیشتر از اینه و نیاز دارم یه مدت دوباره تمام مباحث رو با تست های مبحثی که کنار هم باشن و سردر گمم نکنه دوره کنم و شیمی هم هنوز یازدهم رو شروع نکردم خوندن و از برنامه ۳ عقب افتادم چیکار کنم ؟

ه : امتحان نهایی ها رو عالی دادم(۱۹_۲۰) ولی به قیمت از دست دادن تست شیمی یازدهم وکل زبان چیکار میتونم برای داشتن یه درصد بالا تو کنکور انجام بدم ؟ شیمی معمولا ۵۰_۶۰ .زبان ۱۰ تا ۵۴ نوسانی . کنکورهای اخیر معمولا ۵۰ تا ۶۰

و : عربی با اینکه رو نقاط ضعفم تو کتاب طلایی گاج کار کردم ومثلا از بین ۳۰ تست ۵ غ و بقیه ص بود با این حال باز هم درصدم رو ۶۰_۷۰ مونده . میخوام حداقل ۸۰ بزنم چیکار میشه کرد ؟

ز : ادبیات هم نیاز دارم تا تمام مباحث رو دوره کنم تا درصدم حفظ شه الان ۷۰ تا ۸۰ . و آقای محمدیان هم همایششون رو ۲۷ خرداد گذاشتن به نظرتون زود نیست ؟

ح : و تمامی همایش دروس عمومی رو ثبتنام کردم چون بهم گفتن تو یه روز خیالم رو راحت میکنه که حداقل عمومی ها بسته شده و به من که رتبه مو کمتر از ۴۰۰ پیش بینی کردین ولی تو سهمیه ۴۵۰۰ هستم و استرس شدید دارم خیلی مفیده .

نظر شما چیه ؟

ط : امروز رفتم کتابخونه ولی چون حس میکردم همه یه طور عجیبی نگاهم میکنن که درس میخونم خیلی اذیت شدم و تصمیم گرفتم خونه درس بخونم ولی تو خونه حس لباس مدرسه پوشیدن و امتحان جدی دادن رو ندارم اینو چیکار کنم ؟ پزشکی میخوام ولی میخوام زمین رو حداقل ۶۰ بزنم از زمان چه درسی کم کنم براش ؟

ی : میشه از ساعت ۸ صبح درس بخونم تا ۱۲ بعد بخوابم تا ۱۳ بعد درس بخونم تا ۲ شب ؟

ببخشید که خیلی پر حرفم . ممنون که همیشه کنارمون هستید و کمکمون میکنید.

جواب :

الف : اگر در مبحثی مشکل داری می توانی تا حد لازم از آن موضوع،  مبحثی تست بزنی.

ب : اشکالی ندارد.

ج : بله کاملاً موافقم.

د : در ریاضی فقط در مباحثی که مشکل دارید مبحثی تست بزنید. شیمی یازدهم را در کنار اجرای برنامه و در مدت یک هفته تمام کن.

ه : نتیجه خوب امتحانات تا حدی به شما کمک خواهد کرد. همانطور که گفتم در طول اجرای دوره ی چهارم و پنجم نواقص موجود را هم برطرف کنید.

و : بیشتر امتحان دهید.

ز : ادبیات را یکبار دیگر مرور کن. زمان همایش ایشان مناسب است. چند روز مانده به کنکور ما وقتمان را برای آخرین مرورها لازم داریم. بنابراین زمان همایش مناسب است.

ح : برای شما شرکت در همایش ها ایرادی ندارد.

ط : این همان مطلبی را که عرض کردم نمایش می دهم. الان وقت عبور از بچه هاست. آفرین که آمدی خانه و اسیر روحیات دیگران نشدی. امتحانات خانه را حتماً جدی برگزار کن. زمین شناسی را با بیشتر مطالعه کردن در برنامه بگنجانید و زمان درس های دیگر کم نکنید. در ضمن 40 درصد هم کافیست.

ی : بهتر است حوالی ساعت 12 بخوابید. مگر اینکه بگویید 2 می خوابم و ساعت 6 صبح بیدار می شوم که در این حالت پذیرفته است.

سوال شماره 11 :

الف: من آزمون قبلی سنجش ینی ۳ خرداد رتبم توی سهمیه ۱۵۶ و کشوری ۳۳۵ شد...چقدر این رتبه مستنده؟ ینی میشه واقعا بهش اطمینان کرد؟ آخه من متاسفانه خیلی اعتماد به نفسم کم شد بعد از شکست سال پیش...و اصلا نمیتونم قبول کنم که واقعا رتبه ی من انقدر خوب شده باشه!! به نظر شما با تلاش زیاد تو این ۳ هفته میشه این رتبه رو تا کنکور حفظ کرد؟

ب: تو دروس عمومی برای جمع بندی ادبیات به مشکل خوردم چون مباحثش خیلی گسترده ست، به نظر شما موج آزمون برای ادبیات موثر هست؟ چون برای درسای دیگه مثل شیمی و ریاضی موثر بوده واسم

 

ج: من همچنان ضعف اصلیم فیزیکه انگار این درس نفرین شده...به نظر شما اگه الان ۴۰ درصد باشم تو این ۳ هفته چقد میتونم ارتقا بدم درصدمو؟ با فرض اینکه هرروز فیزیک بخونم

جواب :

الف : آفرین رتبه ات عالی شده و حتماً اگر جدی باشی حفظ خواهد شد.

ب : به نظر من استفاده از موج آزمون به شرط آن که روی سه کتاب کاملاً مسلط باشی اشکالی ندارد.

ج : اگر هر روز 2 ساعت فیزیک بخوانی و از خودت امتحان گرفته و اختلالات موجود را تا حدودی برطرف کنی درصدی در حدود 60 را پیش بینی می کنم. (مطمئن هستم)

سوال شماره 12 : من واسه جمع بندی همه درسام برنامه دارم جز حسابان.اصلا نمیدونم چیکار کنم.لازمه کتاب جمع بندی مثل موج ازمون بگیرم؟

جواب : عیبی نداره. موج آزمون را بگیر و مبحث به مبحث روی حسابان کار کن. اگر دقت کنی وقت مجموعه ی ریاضی  در برنامه ی من  قابل توجه است. فقط مواظب باش هندسه و گسسته هم مرور شوند. نه اینکه حسابان خوب شود و هندسه و گسسته جای آن را بگیرند.

سوال شماره 13 : ببخشید من دیروز از خودم آزمون گرفته بودم حساب کردم رتبم۲۵۰۰شدیعنی نسبت به دفعات قبل که ۴۵۰۰بودم ۲۰۰۰تا پیشرفت داشتم ولی قلمچی امروز یعنی۲۴ام خرداد رو احساس میکنم خراب کردم

دلیل چیست؟

جواب : نگران نباش، این نوسانات طبیعی است. در ضمن آزمون های جامع قلم چی بعضی از مواقع واقعاً بد طراحی می شوند و این را من قبلاً هم هشدار داده بودم. ولی نتایج شما نشان می دهد که واقعاً در حال پیشرفت هستید.

سوال شماره 14 : من در طول امتحان ترم فقط تونستم برنامه ی آزمون عمومی رو پیش ببرم و دروس اختصاصی رو رها کردم جز شیمی

آزمونی که از دروس اختصاصی از خودم گرفتم درصد ها به این صورت بود

ریاضی ۵۰ زیست ۴۸ شیمی ۶۰ فیزیک ۵۵ و درصد ها در دروس عمومی

ادبیات ۷۰ عربی ۶۰ دینی ۷۰ زبان ۴۰

ممنون ازشما

جواب : با توجه به این درصد ها و رتبه های سنجش، بله کاملاً شانس داری ولی باید در 19 روز باقیمانده کاملاً جدی باشی.

ببخشید با توجه به این درصد ها و اینکه من تازه به سراغ دروس اختصاصی رفتم احتمال قبول شدن در رشته های پیراپزشکی را دارم ؟

سوال شماره 15 : امروز آزمون قلمچی دادم ولی باید بگم که واقعا به بدترین حالت ممکنم.وقت غر زدن نیست.فقط به شما میگویم و شما بگویید چه کار باید انجام دهم

من از کتاب دور دنیای عمومی،عمومی هامو خوب میزنم.حتی وقت هم اضافه میارم طوریکه دینی رو هیچ وقت زیر ۶۵ نمیزنم و ادبیات رو هم زیر ۵۵ نمیزنم ولی تو قلمچی ادبیات رو زدم ۲۵ و دینی رو زدم ۴۰.

و اینکه تو قلمچی مثلا باید یک شعر رو دوبار بخونم تا بفهمم معنیش رو ..

انگار تمرکزم سر جلسه خیلی میاد پایین.نظر خودم اینه..

حالا این چیزی که گفتم در مقابل درصدهای اختصاصیم چیز خاصی نیست!!

باورم نمیشه ریاضی زدم ۶ درصد.

فیزیک ۲۰ درصد و شیمی هم ۱۵ درصد!!!

هم کم زدم و هم غلط..الان موندم که کجای ریاضی رو اشکال دارم.ظاهرا همش روو چون یا نزدم یا غلط زدم.

واقعا تا الان ریاضیمو انقدر خراب نکرده بودم.برای فیزیک و شیمی هم همین مشکل رو دارم

واقعا به من بگید تو ۳ هفته چقدر میشه روی اینها کار کرد؟؟و چه کاری باید انجام داد..

باور کنید من تنبل نیستم..این برنامه ی پیشرفته ی شما هم واقعا حدود ۸۰ ۸۵ درصدش رو اجرا کردمم ولی نتیجه اش فعلا همین فاجعه ایست که برایتان گفتم..

من سهمیه ی ۵ درصد دارم و با خودم گفتم خودم که رتبه ام خوب میشود با آن عالی میشود ولی الان با این وضعیت اون سهمیه هم مرا به جایی نمیرساند..

خواهش میکنم کمکم کنید..

جواب : آهای همه ی دانش آموزانی که در آزمون های جامع قلم چی شرکت می کنید ؛ وحشت نکنید. این ویژگی آزمون های جامع قلم چی است. بعضی از آن ها ساده و برخی سخت و غیر استاندارد هستند. من قبلاً به همه ی کسانی که می خواستند آزمون قلم چی بدهند گفتم که اگر آزمون را خراب کردند نترسند. بعلاوه بعضی از شما ها فوبیای (ترس نهفته) آزمون قلم چی دارید و بخشی از نتیجع را هم به این دلیل از دست می دهید.

شیطان را لعنت کن و برو سر درس هایت و نگران نباش. آزمون های خانگی و سنجش 31 خرداد در پیش است. در ضمن قبل از آزمون 31 خرداد سنجش حتماً یک آزمون جامع خانگی از خودت بگیر.

سوال شماره 16 : من تو امتحانا با اینکه برنامه پیشرفته شمارو کامل انجام دادم وخیلی جاهام وقت اضافه میاوردم و خیلی بیشتر تست میزدم ولی سرعتم خیلییی اومده پایین امروز که ازمون قلم چی دادم به طرز وحشتناکی درصدام افت کرده چون سرعتم خیلی اومده بود پایین خیلی وقت کم اوردم و خیلی حول شدم و ازمونو خیلی خراب کردم.تو سنجش قبلم همین اتفاق افتاد ولی این دفعه دیگه افتضاح شد.خیلی استرس گرفتم.تو این سه هفته سرعتم بر میگرده به حالت قبل؟

جواب : از خودت آزمون جامع خانگی بگیر، اگر در آن نیز دچار کمبود وقت شدی معلوم می شود که شما کند شده اید. اما اگر اینگونه نشد، مشکل از آزمون قلم چی است. سوالات شماره 15 و 13 را بخوان.

سوال شماره 17 :

من در آزمون ها ی ۴ ساعت دور دنیا اصلا زمان کم نمی آورم ول یدر آزمون قلمچی این دو دفعه با اینکه سوال ها رو بلدم ول یوقت کم میاورم و اگه سرعتم هم زیاد کنم غلط ها و بی دقتیم زیاد میشود به نظرتون قلمچی سوالاش طولانی یا غیر استاندارده یا من مشکل دارم و ممکنه سر کنکور هم همین اتفاق بیفته؟

درصد هاي من در آزمون ١٧ خرداد قلم چي

ادبيات ٦٤ -عربي٨٤-ديني ٨٥ -زبان ٨٩

رياضي٦٧-زيست٨٠-فيزيك٧٤-شيمي٧١

تعداد غلط ها ٢٠ تا اختصاصي و ١٣ تا عمومي

رتبه در منطقه٢٣٥

قلم چي ٢٤ خرداد

ادبيات٧٣-عربي٩٤-ديني٧٥-زبان٧٠

رياضي٤٩-زيست٦٤-فيزيك٧٨-شيمي٥٢

رتبه در منطقه٦٠٨(درصد زيست من در سايت ٥٠ وارد شده بود و اعتراض زدم تا درست بشه ولي رتبه با همون حساب شده)

واقعا نميفهمم دليل اينهمه پسرفت چي ميتونه باشه يكم حوزه ما بهم ريخته بود و به دليل دير شروع كردن حدود ٢٠ دقيقه توي درس هاي اختصاصي به ما كمتر وقت دادن ولي فكر نميكنم خيلي تاثير داشته باشه چون من خيلي قبل تر تموم كرده بود و زمان برگشتم كم شد(٥٥ دقيقه براي برگشت نگه داشته بودم كه ٢٠ دقيقه از اون كم شد)

واقعا بعد از آزمون حالم انقدر بد ش كه هر كاري ميكنم نميتونم تمركز كنم تا درس بخونم.

جواب : کدام پسرفت؟!!! اولاً جواب سوالات 13 و 15 و 16 را بخوان. ثانیاً بچه ها دیدید گفتم آزمون استاندارد نبوده است! این که ایشان با این درسد های خراب رتبه ی 608 می گیرد خودش نشان می دهد که آزمون دچار اختلال بوده است. بنابراین نه شما و نه دیگران اصلاً نگران آزمون فلم چی نباشید. به من اعتماد کنید.

سوال شماره 18 : برای ازمون ۲۴ خرداد قلم چی من در درس ادبیات یک مشکل بارزی هست که دائما در آزمون های قلم چی برآیم تکرار میشود همیشه با اینکه بعد ازمون فکر میکنم درصد خوبی زده ام اما خیلی خیلی پایین میزنم در حالی که در کنکور های خانگی این چند وقت تقریبا همیشه بالای ۵۰ بوده و من نمیدونم که مشکل من هستش یا قلم چی.

وضعیت آزمون هم اینجوری بود که خب فیزیک سنجش خیلی اسون بوده همیشه و در این چند وقت ما سنجش و دور دنیا میزدیم و سطح اونها متوسط بود ولی آزمون قلم چی به نظرم از اون ها سخت تر بود برام و حالا کمی گیج شدم که کنکور میتونه شبیه کدوم باشه و نمیدونم که چجوری سطح خودم رو بسنجم .

و اینکه برای شیمی شما خوندن رو بیشتر توصیه میکنید یا تست زدن ؟

جواب : سوالات شماره 13 و 15 و 16 و 17 را بخوان. مشکل از آزمون قلم چی است و نگران نباش. آزمون فیزیکی را که من فرستاده ام از خودت بگیر ببینم درصد شما چقدر می شود. اگر بالای 50 بود فیزیک شما خوب است.

در مورد شیمی هم نظرم نصف خواندن و نصف تست زدن است.

سوال شماره 19 :

الف : من امروز آزمون گزینه 2 دادم درصدهام : ادبیات و دینی 68، عربی 38 و زبان 64

ب : من تو مدرسه هم در طول سال که باهاتون صحبت می کردم بهتون می گفتم که من خیلی می خونم ولی ت و قلم چی ها نتیجه ی لازم و نمی گرفتم،ولی خوب من هدفم یه رتبه ی خوب بوده از تابستون،دیگه حداقل زیر 2000،الان نمی دونم تو این زمان باقيمانده چیکار کنم که حتما نتیجه بگیرم ان شا ء الله

ج : بهتون گفته بودم که چون یه مدت تو ریاضی خوندنم وقفه افتاده،خیلی وضعیتم بد شده،به حرف تون عمل کردم که گفتید مبحثی بخونم و بعد تست بزنم،بعد آزمون زدن شروع کنم،پنج شنبه قبل آزمون فقط یه دور جزوه هامو نگاه کردم و آزمون قبل مو تحلیل کردم،امروز 30% زدم،برای بالاتر رفتنش چیکار کنم؟

د : از اونجایی که شما همیشه با من صادق بودید و هیچ وقت امید واهی ندادید،به نظرتون می تونم همین امسال به هدفم برسم و به سال بعد نرسه؟!!!

جواب :

الف : درصد عمومی های گزینه 2 در حد رتبه ی 2000 بوده است.

ب : همان کارهایی را که در برنامه گفتم انجام بده و پیام های من را هم همیشه بخوان

ج : باید سیستم آزمون – مطالعه را اجرا کنی. یعنی امتحان می دهی و بعد یکی دو تا از اشکالات ریاضی را برطرف می کنی و دوباره امتحان می دهی و ...

د : قطعاً اگر در همین 18 روز از خودت اراده به خرج دهی و جدی باشی رتبه ات به زیر 2000 خواهد رسید.

سوال شماره 20 : درصد زیست و ریاضی من در ازمون ها حداکثر ۳۰ درصد هستش. بااین شرایط و رتبه های افتضاحم فکر نمیکنم رشته مورد علاقم (پزشکی) سراسری قبول بشم دارم به سال بعد فکر میکنم بنظرتون اگر بمونم بهتر میشه اوضاعم؟

جواب : شما حداکثر تلاش خودت را بکن. سعی کن درصد این دروس به 50 برسد. در این حالت حداقل در یک رشته ی پیراپزشکی خوب قبول می شوی. بعد از کنکور تا زمان اعلام نتایج خوب فکرهایت را بکن و تصمیم خودت را بگیر. تو دختر بسیار جوانی هستی و نگران گذر زمان نباش. اگر تصمیم گرفتی دوباره امتحان کنی در اجرای آن تردید نکن.

سوال شماره 21 : من طبق گفته های شما روی روش آزمون دادنم بیشتر تمرکز کردم و احساس میکنم بهتر شدم، اولا که روش نقصانی رو چندین بار امتحان کردم و فهمیدم برای من روش مناسبیه، همچنین آخرین کنکور خانگی رو تقریبا به طور کامل در شرایط آزمون واقعی برگزار کردم( هم از لحاظ محیط آزمون و صندلی و لباس و هم از لحاظ فکری و ذهنی تمرین کردم که کاملا جدی باشم) اینم از نتایجش:

ادبیات ۷۴%عربی ۸۹%معارف ۹۴%زبان ۹۴%ریاضی ۶۳%زیست ۸۴%فیزیک ۸۱%شیمی ۸۰%

لطفا نظرتون رو بفرمایید

اما بعد از این آزمون من در قلمچی ۲۴ خرداد شرکت کردم و بدترین نتیجه ای شد که در قلمچی تا حالا گرفتم( البته من در آزمون های قلمچی بعد از عید شرکت نکردم) حتی بعد از آزمون هم احساس خیلی بدی نداشتم ولی برخلاف همیشه تعداد غلطام ۲ برابر شده بود. تراز اختصاصی ۶۲۰۰ و عمومی ۶۸۰۰ بود و درکل به نظر خودم خیلی خیلی خراب شد.

الان یکم گیج شدم که کنکور های خانگی قابل اعتماد ترن یا این قلمچی؟؟یا کدوم میتونن به نتیجه کنکور اصلیم نزدیک تر باشن؟؟؟؟

میشه لطفا برام روشن کنید که در چه وضعیتی هستم و چیکار کنم؟

با تشکر

جواب : آفرین، نتیجه ی آزمون خانگی واقعاً عالی بوده است. راجع به آزمون قلم چی در جواب سوالات 13 و 15 و 16 و 17 نوشته ام. برو آن ها را بخوان و دیگر به قلم چی ات فکر نکن. تو داری به سمت رتبه های زیر 200 حرکت می کنی. جدی و محکم و با درایت باش و به من اعتماد کن. ان شاءالله

سوال شماره 22 : من بزرگ ترين مشكلم زيست شناسي بسيار ضعيفم هست و نمي تونم به بالاي ٤٠ درصد برسونمش و وقتي ازمون هام رو تحليل ميكنم جداي از مشكلاتي مثل بي دقتي و نديدن بخشي از سوال يه مشكل ديگه هم كه دارم اينكه وقتي با يك تست برخورد ميكنم خيلي از نكاتي كه لازمه و بلدش هستم اون لحظه يادم نمياد و باعث ميشه همه ي حالات رو براي اون تست در نظر نگيرم و بالغ بر ١٥ غلط در هر ازمون داشته باشم ، با اينكه من بارها متن كتاب رو خوندم و تست هاي زيادي حل كردم اما اين مشكل مثل قانون پايستگي باهم مونده

ممنون ميشم كمكم كنيد

جواب : کاری را که می گویم یکبار آزمایش کن. در طول 3 الی 4 روز همه ی زیست شناسی هایت را مرور کن و بعد یک آزمون جامع زیست شناسی با زمان 45 دقیقه (همان زمانی که در کنکور بخاطر کم کردن زمان زمین شناسی به زیست می دهیم) پاسخ بده. اگر نتیجه بد شد سریع برای من پیام بگذار.

احتمال دارد مغز شما در باز آوری اطلاعات زیست شناسی دچار اختلال باشد. امیدوارم به روشی که گفتم مشکل کاملاً کاهش یابد.

سوال شماره 23 : سلام استاد.....من قلمچی این دفعه رو اصلااااااااااا خوب ندادم خیلی ناراحتم...البته از اولش معده درد شدیدی گرفتم تا آخرش ....اصلا نتیجم خوب نیست...من وقتی کنکور میدم چه عمومی چه اختصاصی بهتر میدم حتی سنجش رو هم بهتر آزمون میدم...نمیدونم چرا اینجوری شد...به نظرتون نتیجش برام مهم باشه؟...:(

جواب : نه اصلاً برایت مهم نباشد. سوالات شماره 13 و 15 و 16 و 17 و 21  را بخوان !!!!

سوال شماره 24 :

.کنکور ۹۴ خارج:

ادبیات ۵۸ عربی ۶۸ دینی ۷۸ زبان ۵۸ ریاضی ۲۶ زیست ۳۶ فیزیک ۳۶ شیمی ۴۳

توی آزمون امروز خیلی استرس داشتم و وقت کم اوردم از ازمونای سنجشم استرسم بیشتر بود اختصاصیم همش تو کنکورا پس رفت میکنه ولی توی برنامه پیشرفتتون ریاضی و فیزیکم حدود ۵۰ میشه.جایه جبران هست هنوز؟

جواب : مشکل این است که شما در آزمون های جامع دچار افت بازدهی می شوید.در این سه هفته آزمون های جامع زیادی برای شما گذاشته ام. نگران نباش این مشکل به تدریج برطرف می شود ولی کاملاً جدی برنامه را اجرا کن.

سوال شماره 25 :

درصدای کنکور ۹۴ خارج از کشور:

ادبیات: ۵۰عربی: ۵۸دینی:۷۳زبان:۶۲ریاضی : ۲۲زیست: ۵۰فیزیک:۲۶شیمی: ۳۰

میخواستم در مورد وضعیتم بپرسم؟

بعد اینکه زیستم پیشرفت کرده از ۴۰ رسیده به ۵۰

ولی ریاضیم واقعا ضعیفه

نمیدونم رو چه مبحثیش کار کنم اخه اشکالاتم پخشه یعنی هر مبحثی باشه یکم سخت بشه دیگه نمیتونم حل کنم چیکار کنم؟؟؟؟

فیزیکمم نوسان داره بین ۴۰ تا همین حدودای ۳۰ میشه همیشه ولی بهتر از ریاضیه ...

شیمیم کلا قوی تر از ریاضی فیزیکمه ولی الان تو کنکورا متوجه روندی سختیش میشم نمیدونم چیکار کنم نمیتونم مسائلشو خیلی حل کنم

زمانم کم میارم یه جورایی. ممنون از رهنماییاتون

جواب : در ریاضی قرار نیست همه ی مشکلات خود را حل کنی. تعدادی از فصل های مشکل دار را بخوبی یاد بگیر و به سوالات آن ها جواب بده در این حالت درصد شما رشد می کند. پس به سراغ همه ی اشکالاتت نرو.

در فیزیک هم همان کار ریاضی را انجام بده. در مورد شیمی و زیست شناسی بر اساس روند تعریف شده در برنامه کار کن.

آزمون 94 خارج شما رتبه هایی حوالی 10000 را نشان می دهد. امیدوارم قدر این 19 روز را بدانی و حدود 10 تا 20 درصد بر نتایج خودت اضافه کنی تا رتبه شما به حوالی 5000 برسد. (افزایش 10 تا 20 درصدی نتایج اگر بر خواندن و تست زنی دروس در روزهای پایانی اصرار کنی کاملاً امکان پذیر است.

سوال شماره 26 : سلام آقای موحد نژاد

الف)زمین شناسی تو کنکور ما هیچ تاثیری نداره واسه رشته مامایی یا روانشناسی؟ این سوال یکی از دوستام بود.سوالات خودم :

ب)من صبحا خیلی خوابم میگیره یه جوری که واقعا دارم میمیرم.بعضی روزا هم تو طول سال اینجوری میشدم. بعد وقتا که خیلی خوابم میاد و دارم مینویسم یه چیزای بی معنی مینویسم رو کاغذ که5s بعدش که میخونم میگم اینا چین؟! کلمه های با معنی که هیچ ربطی به هم ندارن اولین بار 6ماه پیس اینجوری شدم پارسال هم به خاطر خواب زیادم رفتم دکتر ولی متاسفانه آزمایشام خوب بودن و بازم خوب نشدم اما اون دکتر یه قرصایی داد ولی مادرم نذاشت بخورم چون یکیش واسه کسایی بود که افسردگی میگیرن یکیش هم مادرم گفت اینا رو که من وقتی فشارم میره بالا تپش قلب میگیرم میخورم!هر چی از این سختی این خواب بگم بازم کمه. شما نمیدونید من چه زجری میکشم خدا نصیب گرگ تو بیابون نکنه.شما یه دارویی نمیشناسید که من بخورم یکم بهتر شم؟ کاشکی همونارو خورده بودم.البته اینم بگم که همینجوری نمیشینما. راه میرم، وضو میگیرم تا خوابم بپره ولی تا میشینم خوابم میبره.راستی برای همین میرم کتابخونه اونجا خیلی کمتر میخوابم رو میز سخته ولی با همین سختی یه روز روی میز 1ساعت عمیق خوابیدم.?ولی 9/30که میرسم خونه خیلی خسته میشم و دیگه نمیخونم واونجاهم بیش تر از 9ساعت نمیخونم.من مطمئنا سال بعد هم کنکور میدم به خاطر همین فقط امسال دغدغم نیست.

پ) واسه سال بعدم باید کتاب جدید بخریم؟ مثلا واسه زیست که هم غلطاشون حذف شده هم تو کتاب سال بعد ما یه تغییرات کمی داره مثل بافتا که حذف شده.

جواب :

الف : در رشته های مذکور زمین شناسی هیچ تاثیری ندارند.

ب : بهتر بود به حرف دکترت گوش می کردی و قرص ها را می خوردی. الان هم اگر بخواهی از دارو استفاده کنی باید تحت نظر پزشک متخصص باشد. صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب در خانه 15 دقیقه ورزش کن و صبح ها (فقط صبح ها) راه برو درس بخوان.

پ : در دروسی که تغییرات قابل توجه بوده باشند، بله لازم است کتاب جدیذ خریداری شود.

سوال شماره 27 :

الف: من در کلمات زبان ضعف دارم و کلماتی رو که می خونم نهایتا تا ۲ تا ۳ روز تو ذهنم میمونه و بعد از اون انگار من همچین کلمه ای رو ندیدم و بار اول هست که می بینمش.

ب: در درس زیست شناسی که مهمترین و اصلی ترین درس من هست اما واقعا زمانی که می خواهم کتاب زیست شناسی رو باز کنم انگار که اصلا نمیتونم و همچنین من بیشتر کتاب رو خوندم تا تست زده باشم، به نظر شما این مسئله برای من مشکلی ایجاد خواهد کرد یا نه؟؟؟

ج:  در آزمون های زیست خوش خوان بعضی از سوالات که کلا برای نظام قدیم هست و همچنین دارای ایراد. در این رابطه چه کاری انجام بدم؟؟

د: در مورد درس ریاضی در اولین آزمون سنجش که در ماه فروردین برگزار شد، ریاضی ام رو ۶ درصد زدم. اما در ماه اردیبهشت که تمام سوالات کتاب دهم و یازدهم رو حل کردم ، درصد به ۵۶ رسید. به نظر شما برای اینکه بتونم درصد بیشتری رو کسب کنم چیکار؟؟؟؟

ه : بعد یه مشکلی که هست، گاهی اوقات حتی آسون ترین سوالات سر جلسه به نظرم سخت میاد به طوری که کل اعتماد به نفسم رو از دست میدم و کلا دیگه نمیتونم به بقیه سوالات جواب بدم و در حالی که تو خونه همون سوال رو خیلی خوب حل میکنم. به نظر شما چیکار کنم؟؟؟

و : من در مورد شکست نور در فیزیک مشکل دارم و کلا سوالاتش رو به سختی جواب میدم ، به نظر شما آیا می تونم تقدیمش کنم و اگه میتونم چطوری ؟؟؟ و یا حذفش کنم؟؟؟؟

جواب :

الف : این طبیعی است. لغات را هر دو سه روز یکبار تا کنکور به سرغت مرور کن.

ب : به نظرم حتماً لازم است نیمی از وقت خودت را به خواندن زیست و نیمی را به تست زنی اختصاص دهی. در زیست شناسی کم تست بزن ولی با دقت آن ها را بررسی کن.

ج : چاره ای نیست. آن ها حذف کن و بعد درصد گیری کن. متاسفانه این یکی از نقایص مهم این کتاب است.

د : به نظرم همان روش مندرج در برنامه های دوره ی چهارم و پنجم را رعایت کن. یعنی آزمون بگیر و رفع اشکال کن و دوباره آزمون بگیر.

ه : استرس باعث عدم تمرکز می شود. با گرفتن آزمون های جامع مکرر و جدی گرفتن آن ها (تمام شرایط را مشابه کنکور کن) حالت امتحان دادن شما بسیار بهتر می شود.

و : حذفش کن.

سوال شماره 28 : هنوزم تعداد غلط های ناشی از بی دقتی و سوال رو کامل و درست نخوندن زیاده

گفتین گزارش زمانی بفرستم که آزمون سنجش خرداد رو فرستادم ولی خب در اون آزمون بی دقتی هام کمتر بوده ولی تو خونگیا زیاده!

من آزمونای خونگی رو جدی میگیرم ولی نتایجش همیشه کمتر از آزمون‌های سنجش و قلمچی بوده مطمئن نیستم بخاطر فضا هست یا چیز دیگه ای!

در همه ی آزمون‌هایی که تا الان دادم توانایی بالای ۸۸‎٪ در فیزیک رو داشتم ولی همون بی دقتیا مانع شدن!

استرس هست ولی خب استرس همیشه بوده و معمولا در حین آزمون زدن مزاحم نمیشده نمیدونم بخاطر استرس هست یا نه!

همچنان دارم روی شیمی کار میکنم و نقطه ضعفم برعکس همه ی دانش‌آموز قوی‌ها روی مسائل به‌خصوص انحلال پذیری ست!

اهل حذف کردن نیستم قاعدتاً،لطفا بگین از چه کتابی این مسائل رو تمرین کنم

وضعیت ریاضی داره بهتر میشه

بیشتر نزده هام از هندسه پایه‌ هست ولی تصمیم گرفتم رو قسمت های دیگه ی ریاضی بیشتر کار کنم چون می‌ترسم که مسائل هندسه پایه رو وقت‌گیر بدن و من با وجود تست زدن دوباره،نتونم بازم سر جلسه جواب بدم.(ریاضی با بی دقتی‌ها درصدش بین ۷۵ تا ۸۸ بوده ) راجبه تصمیم چه نظری دارین؟

امیدوارم هرچه زودتر ببینمتون

ممنون

جواب : سلام، دختر خوبم،

لازم است از خودت بجز آزمون های دور دنیا در چهار ساعت دو تا سه آزمون جامع قرض گرقته شده از سایر گروه ها (قلم چی ، گزینه 2) را بگیری. (از سایت های اینترنتی قابل دانلود است) دلم می خواهد اگر سوالات ریاضی و یا فیزیک در کنکور سخت بود جا نخوری و این آزمون ها را برای این پیشنهاد دادم.

در مورد بی دقتی ها از انرژی های نهفته در اعماق مغزت کمک بگیر. همان انرژی که باعث می شود یک کاراته باز 10 قالب یخ قطور روی هم قرار گرفته را بشکند! وقتی می خواهی آزمونی را شروع کنی از مغزت بخواه که آزمون این دفعه را له کند. بگو که این بار بهترین آزمون عمر خودم را خواهم داد. تمرکز کن و با قدرت تمام در جلسه ی آزمون حاضر شو نتیجه ی آن را هم بلافاصله به من اطلاع بده. منتظرم.

در درس شیمی نیز از کتاب موج آزمون در مبحث مورد نظر تست بزن.

منتظر پیام بعدی شما هستم.

سوال شماره 29 : من در درس ادبيات تلاش زيادي ميكنم ولي عمدتا نتيجه هاي كوتاه مدت ميگيرم مثلا اگر يك هفته خوب تست بزنم در ازمون پايان هفته خوب عمل ميكنم وگرنه...

به نظر شما ميتونم تلاشم براي كنكور رو به ١٠ روز اخر موكول كنم؟! چون تو مبحث خاصي مشكل ندارم و فقط موضوع مرور مطالب هستش

توي كنكوراي خانگي و سنجش ميانگين ٧٠،٨٠ دارم ولي قلمچي امروز رو حدود ٤٢ زدم

جواب : نه نمی توانید الان ادبیات نخوانید و بگذارید برای 10 روز آخر. ولی خواندن دروس عمومی در 10 روز آخر اثر قابل توجهی در نتیجه گیری در آن ها دارد.

سوال شماره 30 : سلام استاد ببخشید انقدر سوال میپرسم توی برنامه جدید زدین امتحان شما...ما از مدرسه باید سوالاتونو بگیریم آخه خبری ندادن و از امروز شروع میشه!

جواب : این امتحانات برای مدارس شما ارسال شده است.

سوال شماره 31 : تو برنامه کلی «رفع نقاط ضعف دروس عمومی» داریم.اگه نقطه ضعفی نداشته باشم،کل کتابارو دوباره بخونم یا تست بزنم؟

اگه تست بزنم از چه کتابی؟

جواب : کلاً کتاب ها را پیاپی مرور کن.

سوال شماره 32 : استاد شما گفته بودین که بعد از امتحانات و در این زمان باقی مانده قرار است که کتاب خوشخوان رو بزنیم ولی من هرچی به برنامه نگاه کردم فقط دیدم یه آزمونش رو گذاشتین الان باید چیکار کنیم؟

اگه من وقت اضافه آوردم مشکلی نیست خودم حلشون کنم؟

و یه سوال دیگه اینکه این برنامه پیشرفته با معمولی چه فرقی داره آخه من هرچی نگاه میکنم مثل هم هستند.

جواب : آفرین بر دختر زیرک و حواس جمع. کتاب خوشخوان جهت تست زنی اضافی مورد استفاده قرار گیرد. و واقعاً برنامه ی پیشرفته و عادی در دوره ی چهارم و پنجم فرقی با هم ندارند. (خیلی اندک فرق دارند) من مجبور شدم با دو عنوان این برنامه را بدهم. چون آن وقت همه سراغ برنامه ی پیشرفته را می گرفتند. حتی نمی رفتند توضیحات برنامه ی عادی را بخوانند که در آن نوشته شده این دو برنامه با هم فرق چندانی نخواهند داشت!!!

سوال شماره 33 :

الف : نتایج ازمون 95 داخل :ادبیات 64درصدعربی 66درصد دینی 73درصد

ب : ریاضی 32درصد : نمیدونم چیکار کنم تادرصدم بالاتر بیاد و من به جز مبحث بهینه سازی و الگو چیزی رو حذف نکردم

ج : زیست 40درصد : تعداد غلطام خیلی زیاد شده درصورتیکه قبلا اینطور نبودم و با مباحث 12ام هم مشکل بیشتری دارم

د : فیزیک 60درصد : میتونست بهترم باشه ولی با مباحث 12ام فصل 1 و2 مشکل بیشتری دارم و من فقط بخش کار و انرژی و دمای تعادل رو حذف کردم

ه : شیمی 40درصد : چیکار باید بکنم تا درصدم بهتر بشه ؟

ممنون میشم کمکم کنید

جواب :

الف : نتایج عمومی ها خوب است.

ب : در ریاضی مسیر آزمون – مطالعه را دنبال کن.

ج : دوباره زیست شناسی را طی مدت 8 تا 10 روز دوره کن. وقت دوره است.

د : فیزیک شما خوب است و با سیستم آزمون – مطالعه بهتر هم خواهد شد.

ه : برای شیمی ضمن خواندن کتاب همان سیستم آزمون – مطالعه را دنبال کن.

در کل شرایط درسی شما رو به بهبود است و این 19 روز را بسیار جدی باش. بعید نیست که نتیجه ی خیلی خوبی بگیری.

سوال شماره 34 : در برنامه مطالعاتی چهارم و پنجم شما فقط برای یک روز(شنبه ۲۵خرداد) آزمون اختصاصی از کتاب خوشخوان رو مشخص کردید. بقیه روز ها رو اختصاص به مطالعه آزاد زیست یا رفع اشکال فیزیک و... دادید و آزمونی مشخص نکردید. خودمون باید آزمونای اختصاصی جداگانه رو توی همون مطالعه های آزاد قرار بدیم؟

جواب : خیر، قرار این است که شما امتحان دهید و بر اساس ضعف های موجود در امتحان مطالعات یکی دو روز بعد را هدفمند انجام دهید. بنابراین لازم نیست از خودتان امتحان اضافه بگیری. مگر آن که آنقدر قوی باشید که اختلالی را در آزمون حس نکنید.

7- برای همگی شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

موحد نژاد