پیام شماره 15 (چهارشنبه 98/3/22)

 

 

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 15 ( چهارشنبه 22 خردادماه 1398)

 

  • سلام و خسته نباشید.
  • بچه ها امروز من فرصت کمی دارم، پس بدون مقدمه به سراغ پاسخگویی به سوالات می رویم.
  • پیام شماره 16 شنبه 25 خرداد ماه 98 بعد از ساعت 8 بعداز ظهر منتشر خواهد شد.

 

سوال شماره 1 :من برای فیزیک، یازدهم رو حذف کردم و بیشتر روی دهم و دوازدهم کار کردم ولی وقتی آزمون میدهم میتونم تقریبا 50 درصد سوالات یازدهم رو که حذف کرده بودم میتونم جواب بدم ولی در عوض فصل گرما دهم رو نمیتونم همیشه جواب بدم ، این اوضاع من در آزمون است . در حالی که برای تست زنی از کتاب میکرو بیشتر با تست های دهم راحت تر هستم و تعداد درست ها و سرعت بیشتری دارم و یازدهم رو نمیتونم کار کنم . چون با نمودارهای پیچیده نمیتوانم ارتباط خوبی برقرار کنم و 80 درصد مواقع محاسبات اشتباه درمیاد. الان نمیدونم مواقع رفع اشکال همون دهم رو ادامه بدم یا یازدهم رو شروع کنم؟ ( کلا یازدهم رو زیاد کار نکردم. )

در کل اگر در نظر بگیرم با تست های دهم راحت ترم ولی اگر سوالات رو در آزمون درنظر بگیرم به نظرم یازدهم رو در حد همین آزمون ها و نه همه ی مسایلی که در کتاب تست هست میتونم کار کنم . از طرفی هم نمیتوانم برای همشون وقت بذارم .

چواب سوال 1: خیلی سوال مشکلی است. به نظر من در دو مرحله آزمون دهید. در مرحله ی اول به سوالات دهم و دوازدهم منهای فصل گرما پاسخ دهید و در مرحله ی دوم اگر وقت زیاد آوردید به سراغ گرما و تست هایی بروید که ممکن است ساده بوده و شما بتوانید از فیزیک یازدهم به آن ها پاسخ دهید،

سوال شماره 2:سلام.من تا اینجا همیشه هروقت به حرفتان گوش دادم نتیجه ام بهتر شد.

من در دروس اختصاصی ضعیف هستم و به خاطر همین برنامه ی پیشرفته رو اجرا کردم چون شما گفتین با این سیستم خیلی بهتر میشی.ولی خوب باید بگم که بهتر نشدم.

درست است بعضی رفع اشکالات را انجام ندادم.ولی همان هایی هم که انجام دادم برای من فایده ی چندانی نداشت و نتوانست مرا از این درصدهای ۲۰ و اینها نجات دهد.

راستش درست نمیدانم چمه.هربار یکجا رو درست میکنم جای دیگرش میلنگد.من خودم حس میکنم سواد کافی رو دارم چون هنش رو مطالعه کردم و یاد گرفتم.ولی نتایجم اینطور نشان نمیدهد..

واقعا نمیدانم که الان باید چه کنم؟

من این سئوال را ۲۲ ام فرستادم امیدوارم همین امروز جوابش را ببینم

جواب سوال 2: کاش روش رفع اشکال کردنت را توضیح می دادی. من الان روش آن را توضیح می دهم، اگر همان بود که من گفتم دوباره برایم پیام بگذار تا با تغییر دادن آن مشکل را حل کنیم. اما اگر کارهایی را که من الان به شما می گویم را انجام نمیدادی، آن ها را بکار بگیر.

ببین فرض کنیم شما از خودت امتحان می گیری و در فصل های گرما و الکتریسیته ساکن و مغناطیس و حرکت شناسی می بینی اختلال داری. کاری که باید در زمان وقفه ی بین دو آزمون انجام دهی این است که یک فصل از میان آن چهار فصل را انتخاب کنی (مثلاً گرما) و سپس با صرف حدود 2 تا 3 ساعت وقت مجددا این درس را دوره کرده و تست زنی کنی. بعد در آزمون بعدی چک کنی ببینی گرما مشکلش حل شده یا نه. اگر حل نشده بود که دوباره در وقفه ی بین دو آزمون لازم است روی آن ها کار کنید ولی اگر حل شده بود مشکل فصل دیگری را در وقفه ی بین دو آزمون برطرف نمایید.

سوال  شماره 3 : سلام آقای موحد نژاد وقتتون بخیر

برای پکیج ۲ میخواستم ثبت نام کنم

آیا هنوز ظرفیت موجود هست؟

جواب : بله موجود است. هر وقت ظرفیت به پایان برسد بلافاصله در سایت اعلام می شود.

سوال شماره 4: من چند ماهی میشه شروع کردم به خوندن واسه کنکور اما خب تو این مسیر یه سری کم کاری ها داشتم و سعی کردم جبرانشون کنم ولی بزرگترین ایراد من اینه این مدت ی سری مباحث و دروس رو تست زدم اما بقیه رو و بیشتر وقتمو رو درسنامه گذاشتم،الان هم که بیست روز مونده تا کنکور چه راهکاری دارید واسه بنده؟ازمون جامع هارو حل کنم(دور دنیا در چهار ساعت) واسه تحلیلشون رو چقد وقت اختصاص بدیم؟و اینکه جواب اکثر سوالا طولانی ان و اول کتاب هم گفته تو یه فیش نکات مهم رو بنویسیم یعنی فرمولارو هم بنویسیم ؟نقطه ضعفم فیزیکه و رشتم ریاضیه

حرف انگیزشی هم زیاد شنیدم که میشه موفق شد تو این وقت باقیمانده،خلاصه سردرگمم و نیازمند راهنماییتون هستم.

جواب : نقشه ی خودت خوب است. با توجه به این که بیشتر تمرکز شما روی مطالعه و یادگیری مطالب بوده است. حتما لازم است که 20 روز باقیمانده صرف کنکورهای سال های قبل شود. با توجه به زمان باقیمانده لازم است تست زنی را از کنکورهای سال 95 آغاز کنی و مثلا اگر شنبه از خودت امتحان می گیری عصر شنبه و روز یکشنبه و دوشنبه را به برطرف سازی برخی (نه همه) اختلالات احتمالی در مباحث و درس های مختلف اختصاص بده و دوباره روز سه شنبه از خودت امتحان بگیر و عصر سه شنبه و روز چهارشنبه را به برطرف سازی برخی دیگر ازاختلالات مشاهده شده اختصاص دهید و پنجشنبه آزمون بعدی را از خودت می گیری. به این ترتیب هم با آزمون دادن و زمان بندی های آن آشنا می شوی ، هم تست می زنی و هم عیوب احتمالی خود در دروس را متوجه می شوی. فکر می کنم این بهترین راه است. در ضمن چون شما از شاگردان من نیستید. بدانید که من مشاور انگیزشی نیستم. انگیزش باید حاصل رویدادهای حقیقی باشد و نه تخیل و القای روحیه های بدون پشتوانه. در هر حال از این که سوالت را با من در میان گذاشتی ممنونم.

سوال شماره 5 : ممکن بدونم علاوه بر کارهایی که در مدرسه گفتید(مثل تنظیم ساعت خواب و صبحانه)برای اینکه روز کنکور روز خوبمان باشد کارهای دیگری هم هست که لازم باشد انجام دهیم از الآن ؟ من خیلی بدقلق هستم و برای تنظیم خواب باید از الآن شروع کنم تا آسیب نبینم چون با تغییر ساعت مدتی بی خوابی به سرم می زند. اگر کارهای دیگری لازم است تنظیم شود لطفا بگویید.

آن سوال شماره ۱۰ پیام شماره ۱۱ جمعه را من گذاشتم و درصدهای ۹۵ داخل (از کنکوریوم):

ادبیات۸۵عربی۷۸دینی۷۳زبان۹۴ریاضی۵۸زیست۸۵فیزیک۹۲شیمی۶۰

در مجموع پیشرفتی داشتم؟

البته سر شیمی خیلی بی حوصله برخورد کردم و واقعا دیگه برام مهم نبود که با جدیت حل کنم

 

جواب : البته باز ما یک جلسه در ارتباط با این موضوعات خواهیم داشت. اما یکی از راه های خوب، ایجاد واقعی حس آزمون دادن است. خیلی از بچه ها وقتی از خودشان کنکورهای سنجش را می گیرند، خیلی جدی نیستند. هر چه هم می گویم باور کنید نتایج آن واقعی است خیلی به آن توجه نمی کنند. من از دو جهت می گویم که باور کنید نتیجه ی آن واقعی است. یکی این که چون واقعا واقعی است!!! و دیگر این که حس واقعی بودن را در شما احیا کنیم. یکی از راه های حس خوب داشتن تجربه کردن آن حس قبل از وقوع آن از طریق شبیه سازی و حس آفرینی آن لحظه هاست.

نه برای خواب و بیداری همانی که قبلا گفتم. از حالا به بعد سعی کنید شب ها حوالی ساعت 11  تا 12 بخوابید و صبح ها حدود 5/5 تا 6 بیدار شوید.

آزمون را خیلی خوب داده ای و آفرین. اما چرا در شیمی بی حوصله بودی؟! دیدی گفتم بچه ها آزمون ها را جدی نمی گیرند! پس اخلاقت را در این زمینه خوب کن!

سوال شماره 6 :

الف : من توی درس ریاضی آسون ترین سئوالات و نمی تونم جواب بدم،خودم فکر می کنم به خاطر اینه که یه مدت تو ریاضی خوندم وقفه افتاده،الان به نظر شما مبحثی بخونم و تست بزنم یا آزمون جامع بزنم تا یادآوری بشه؟؟؟

ب : مشکل من تو درس عربی که خدمتتون گفتم تو پرسش قبلیم،نوسان درصد فقط تو درصد عربیمه،بقیه ی درس ها اتفاقا پیشرفت حاصل میشه ولی عربی اصلا،تازه وقت هم به شدت کم میارم به طوریکه اصلا به درک مطلب نمیرسم،این کمبود وقت و تو هیچ کدوم از دروس عمومی ندارم،برعکس تو ادبیات با اینکه همه ی تست هارو میزنم و عموما تو رنج 80 درصده درنهايت دو سه دقیقه وقت اضافه میارم.

ج : تو درس شیمی.من شیمی دهم و حذف کردم،فقط دوازدهم و یازدهم،تسلط زیادی هم ندارم،تو درس شیمی،به نظر شما الان چیکار کنم و چه تست هایی بزنم که درصد 30 تا 40 (کم تر از سی نشه یعنی) حاصل بشه ان شا ء الله تو کنکور 98؟!

تشکر خیلی زیاد که همیشه همراه مون هستید.

جواب :

الف : با توجه به این که بخش قابل توجهی از مطالب فراموش شده اند لازم است سه چهار روزو روزانه حدود 4 ساعت روی ریاضی کار کنی و بعد در آزمون گیری ها نتایج آزمون ها را جدی بگیری و به سراغ رفع اختلال های باقی مانده بروی.

ب : اگر هنوز تعداد کمی آزمون عربی از خودت گرفته ای به تدریج اختلال در درک مطلب ها با انجام رفع اشکال های میان آزمونی برطرف می شوند. اما اگر تعداد زیادی آزمون داده ای و مشکل همچنان باقی است می توانی آن بخش از درک مطلب ها را که روی آن ها اشکال داری را حذف کنی.

ج : شیمی شما چالش مهمی دارد. باید حداقل روزانه 2 ساعت به مطالعه ی جدی آن اختصاص دهید و پس از مرور کامل شیمی یازدهم و دوازدهم که احتمالا 8تا 10 روز طول خواهد کشید به آزمون گیری روزانه روی آورده و در تست زنی مهارت کسب کنید.

 

سوال شماره 7: من درصدهای میانگینم:

ادبیات:۴۰عربی:۴۰دینی:۶۰زبان۲۰ریاضی:۲۰فیزیک:۲۰شیمی:۱۰ و سهمیه ۵درصدی ایثارگر دارم

بنظرتون درحال حاضر میتونم روی دولتی تهران مثل امیرکبیر و علامه و شهیدبهشتی و علم و صنعت حساب کنم؟برای رشته هایی مثل مدیریت،ریاضیات و کاربرد ها،فیزیک حساب باز کنم؟

اگه نه درصدهامو تا چقدر بالا ببرم؟؟

فقط درحال حاضر نیاز به یه امید دارم و دلم میخواد یکی واقعی باهام حرف بزنه

اگه امید داشته باشم قشنگ ۱۴ ساعتو میخونم

اتفاق بدی که افتاده اینکه درصدهام از اینی که هست داره پایین تر میاد خیلی خیلی پایین تر و دارم استرس میگیرم و عصبی میشم چکار کنم؟

جواب : قبلا به همه ی شما اعلام کردم که وجود این سهمیه درگروه ریاضی رتبه ی شما را نصف می کند. برای قبولی در مدیریت در دانشگاه هایی که نام برده اید حداقل به رتبه ای در حدود 3000 نیاز داریم. اما برای شما به 6000 نیاز است و برای ریاضی و فیزیک در این دانشگاه ها رتبه مورد نیاز حداقل 5000 است که برای شما می شود 10000 پس بله کاملا شانس قبولی دارید به شرطی که درصدهایی را که نوشته اید بتوانید به دست آورید.

بیخودی استرس نداشته باش من رسما به شما قول می دهم واقعا اگر روزانه 14 ساعتی را که نوشته ای درس بخوانی رتبه کاملا مناسبی در انتظار شماست.

سوال شماره 8 :ادبياتم هميشه بالاي ٧٠ بود افت كرده و حدود ٦٠ شده چكار كنم؟

كتاب زيست پلاس رو خريدم و يه مقداري گياهي زدم

مثلا اين جمله"در يك گياه مسن دولپه اي كامبيوم اوندساز و چوب پسين نسبت به چوب نخستين خارجي تر است"رو غلط گرفته ولي ب نظر من درسته

اين چيزا توي زيست اعصاب منو خورد كرده واقعا

جواب : ادبیاتت را مجددا حدود 4 تا 5 ساعت مرور کن و بعد دوباره شروع به امتحان دادن کن. ان شاء الله حل می شود.

در مورد زیست هم الان عجله دارم که به همه ی سوالات جواب دهم در پیام بعدی راجع به این موضوع برای شما می نویسم.

 

سوال شماره 9 :سلام اقای موحد نژاد..من پارسال دانش اموزتون یودم..و سرعت خیلی بالایی در تست زنی داشتم و شما بهم گفته بودین اگه خوب درس بخونم رتبه ی خوبی خواهم گرفت اما من از بعد عید کاملا درس رو رها کردم و رتبم خیلی بد شد...و در دانشگاه ازاد ثبت نام کردم و ترم دو م مرخصی گرفتم و 70 روز مونده به کنکور شروع کردم و الان تمامی درس هارو خوندم و تست زدم...اما مشکل من الان این هست که خیلی خسته شدم و احساس میکنم مثل پارسال دارم کم کاری میکنم و الان چند هفته ای هست که عمومی ها و شیمی رو به طور جدی نمیخونم و اینکه همش این به ذهنم میاد که موفق نمیشم..و الان نمیدونم باید چیکار کنم...

جواب : ویژگی رها کردن کارها درست در حساس ترین لحظات را از سال پیش به ارث برده ای! دختر خوب ویژگی سریع بودن به شما امکان می دهد که در 20 روز آخر آن چنان تراکمی از اطلاعات در مغز خود ایجاد کنی که واقعا نتیجه ی درخشانی را بدست آوری. بلند شو برو سر درس هایت و آن شیطانک درون مغزت را خفه کن وگرنه تا آخر عمر همین کار را با شما می کند و در لحظات دشوار همیشه میدان را خالی خواهی کرد.

سوال شماره 10 : این دوران امتحانات برای من بدترین دوران بود و اینکه من خیلی خوب نتونستم برنامه شما اجرا کنم.

نهایی خوندم ولی باز نمرات خوبی که میخواستم و نگرفتم. خیلی سردرگمم که چی کار کنم. وقتی سراسری می‌زنم درصدام پایین بود ولی میدونستم که کجای کتاب بازم یادم نمیومد و تو فیزیک خیلی پسرفت کردم.

میشه کمکم کنین

جواب : نگران نباش اگر حدودا 80 درصد مطالبی را که خوانده ای به یاد داری می توانی بر اساس منطق دوره های چهارم و پنجم مطالعاتی حرکت کنی و به تدریج در امتحان دهی پیشرفت کنی.

سوال شماره 11 : مدرسه ما از تاریخ ۲۶ اردیبهشت تا ۵ تیر جمع بندی گذاشته هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ و این باعث اختلال تو اجرای برنامه ی ۱۴ ساعتی شما میشه و من خیلی نگرانم چون میخوام آخرین فرصت هارو از دست ندم میشه راهنماییم کنید که من چیکار کنم؟

جواب : شرکت شما در همایش های جمع بندی الزامی نیست. بنابراین اگر اجازه می دهند در یکی دو درس که روی آن ها بیشتر اشکال داری به مدرسه بروی و بقیه ی کلاس ها نروی که اشکالی ندارد. اما اگر مجبوری که در همه ی برنامه حاضر باشی اساسا بهتر است که شرکت نکنی.

سوال شماره 12 :

الف : من تو دروس عمومي ك از خودم كنكور ميگيرم به طور ميانگين دروس عموميم بين شصت تا هفتاد متغيره اما نميدونم چرا سر ازموناي جامع و به خصوص سنجش و قلمچي وقت به شدت كم ميارم و احساس ميكنم سوالا سختن.مثلا تو زبان اصلا وقتم معمولا به خوندن ريدينگ دوم نميرسه يا ميترسم بهش جواب بدم.تو ادبياتم احساس ميكنم سوالا واقعا سختن.اين در صورتيه كه تو ازموناي خونگي حتي وقت اضافه ميارم و زودتر كرونومترو خاموش ميكنم و جوابارو چك ميكنم.به نظرتون بهتره ازموناي عمومي رو به صورت جامع برگزار كنم؟

 

ب : شما براي كنكورهاي جامعي ك از خودمون ميگيريم براي تحليلش ٩٠ دقيقه وقت گذاشتين اين در صورتيه كه من اصلا تو اين زمان نميرسم حتي نصف ازمونو تحليل كنم و اغلب تحليل ازمونام نصفه ميمونه و از طرفي بخوام كامل تحليل كنم از برنامتون عقب ميمونم.(كماكان كه الانشم عقب افتادم)بايد چيكار كنم؟چون احساس ميكنم ازمونايي ك تحليل نشن سوخت ميشن ب خصوص كنكورها!چون تحليلشون واقعا مهمه.

ج : تو درس زبان وقتي تست رو ميخونم اكثرا بين گزينه ها شك ميكنم و سر اخر شانسي ميزنم.(سر تست لغت)اما جوابا درسته به صورتي كه درصد زبانم بين ٦٠ تا ٧٠ يا بالاتر متغيره.واسه لغت حدودا شيش دقيقه وقت ميره بقيش ميمونه ريدينگ كه كلا ريدينگو از استرسم كلشو ميخونم تا جواب بدم به نظرتون كار اشتباهي ميكنم؟البته قبلش سوالاشو ميخونم بعد ميرم سراغ متن.

جواب :

الف : بله آزمون های عمومی را جامع از خودت بگیر.

ب : تحلیل آزمون به معنی یادگیری تمام تست های غلط و نزده نیست. تحلیل آزمون یعنی تشخیص نقاط ضعف برای این که در روزهای میانه ی این دو آزمون برخی از آن ها را برطرف کنیم.

ج : در مورد درک مطلب کاری که می کنی صحیح است ولی چون سرعت شما در خواندن متن درک مطلب پایین است دچار این مشکل می شوی. باید آزمون های بیشتری ا خودت بگیری و سعی کنی در درس زبان با آزمون های زمان دار مغزت را تمرین دهی که بهتر و سریع تر روی عبارات زبان کار کند.

سوال شماره 13 :من تقریبا در تمام دروس اختصاصی ب جز زیست افت شدید حدود 20 درصد سرجلسه آزمون نسبت ب آزمون های خونگی دارم و شما قبلا بهم گفته بودید آزمون دهنده خوبی نیستم

من تمام درس هارو ب جز حذفیات بطور کامل حدود دو تا سه بار خوندم و ازشون تست زدم البته نه تعداد خیلی زیاد، تو زمان باقی مونده با برنامه شما پیش برم چقدر درصدام بالاتر میره؟ رتبه 2000 میخوام

جواب : با توجه به این که مهمترین هدف از اجرای برنامه های چهارم و پنجم یادگیری نحوه ی آزمون دادن و برقرار کردن موازنه بین سواد علمی و نتیجه ی شماست. امیدواری زیادی وجود دارد تا با اجرای آن ها از رتبه ی فعلی (حدود 6000) به 2000 برسید ولی باید واقعا وقت بگذاری.

سوال شماره 14 : سلام رتبه من درسهمیه آزمون 3خرداد4565شد آیا با این وضع امیدی به قبول شدن در دانشگاه سراسری هست با توجه به اینکه بعد از این آزمون ساعت مطالعه و درصدام در آزمون ها به خصوص عمومی افزایش پیدا کرده؟؟؟

جواب : دختر خوبم شما امسال با توجه به معدل 16 سال پیشت رشد خیلی زیادی داشته ای. اگر بجنبی حتما رتبه ات به زیر 2000  می رسد و در نتیجه در بهترین رشته های مهندسی دانشگاه های دولتی قبول می شوی.آفرین

سوال شماره 15 : سلام من تو اين سه ماه انقدر درس نخوندم ولي قبلش تلاش ميكردم چون استرس داشتم و قفل كردم هدفم رشته هاي سخت نيست ميخوام ببينم تو اين وقت باقي مونده چي بخونم كه بيشتر بازدهي داشته باشه !؟ عمومي ها رو كار كنم ؟ خواهشا جواب بديد؟

جواب : بله ، در این شرایط عمومی ها از همه زودتر جواب می دهند. اما لازم است که با حذف وسیع مباحث اختصاصی برای خودت ریاضی کوچک فیزیک کوچک و شیمی کوچکی درست کنی و خودت را برای گرفتن 20 تا 30 درصد و یا اگر در درسی قوی تر هستی حتی بیشتر آماده سازی.

سوال شماره 16 : آقای موحد نژاد من در آزمون 2۰ اردیبهشت سنجش رتبه در سهمیه ام حدود ۹۵۰۰و در آزمون ۳ خرداد رتبه در سهمیه هم ۳۵۰۰ بوده است

من در آزمون ها بی دقتی های زیادی دارم و این باعث کاهش درصد هایم میشود و اما مشکل اصلی این چند وقت من این است که ساعت مطالعه ام به دلیل احساس خستگی به شدت کاهش پیدا کرده و این موضوع من را خیلی نگران کرده که ساعت مطالعه را نمیتوانم افزایش دهم

میشه لطفا من را راهنمایی کنید.

جواب : وای، عجب پیشرفتی داشته ای. من شما را به یاد نمی آورم اما شما دانش آموز همان کلاسی هستی که من به قدرت نتیجه گیری آن ها اعتقاد زیادی دارم و خودت هم این را می دانی. ب

من می دانم که تو هم یکی از آن هایی هستی که وقتی اراده ی خواندن می کنند فوج فوج رقبا را از سر راه بر می دارند. لطفا این 20 روز را خوب بخوان به تو قول می دهم عالی شوی.

سوال شماره 17: سلام، من امتحان نهايي حسابانو ندادم الان چيكار بايد بكنم موجهش كنم شهريور دوباره بدم يا غير موجه بمونه برام صفر بذارن؟ نمره مستمر ترم يك و دو ٢٠ و نمره ترم يك ١٧ با اين شرايط نمره سالانم بين هفت تا ده ميشه با تك ماده پاس ميشه ؟ براي ثبت نام دانشگاه مشكلي پيش نمياد؟ ممنون

جواب : اگر توانستی موجه اش کنی که خوب است اما اگر نشد مشکلی پیش نمی آید ولی برای این که در ثبت نام دانشگاه مشکلی پیش نیاید باید در شهریور حتما در این درس نمره ی قبولی بگیری. متاسفانه من از قوانین تک ماده اطلاعی ندارم.

سوال شماره 17 :

الف : درصدا ی قلمچی من در ۱۷ خرداد ریاضی ۷۴ زیست ۶۷ فیزیک ۷۰ شیمی ۷۹ ادبیات ۷۹ عربی ۸۱ دینی ۸۸ زبان ۹۵

رتبم در کارنامه مشترک یعنی هم دوازدهم هم فارغ التحصیل کشوری ۶۶۴ و منطقه یک ۲۳۶ بود

آخرین دفعه که درصدای خانگیم رو فرستادم گفتین در تخمین رتبه ۷۵۰ میشه و بعد از اون تخمین رتبه ۹۴ داخل ۳۵۰ و۹۴ خارج ۴۵۰ شد(با کسر ۷ درصد) به نظرتون وضیعتم خوبه و آیا پیشرفت کردم یا نه؟

ب : از زیستم راضی نیستم و آزمون خوشخوان ۶ برام خیلی سخت بود و نمیدونم چیکار کنم چون متن کتابو خوب بلدم من میکرو طلایی رو تقریبا نصفه زدم به نظرتون همونو بزنم یا گاج پلاس هم بگیریم(در جواب ها دیدم به بچه ها پیشنهاد کردین) میتونه در این وقت باقی مانده موثر باشه؟

 

جواب :

الف :  الان رتبه ات حدود 350 تا 400 تخمین زده می شود که نسبت به آزمون سنجش پیشرفت داشته ای. از حالا به بعد باید با درایت کامل و با انرژی زیاد سعی کنی اختلالات باقیرمانده را پیدا کرده و آن ها را برطرف نمایی. در این راه ان شاء الله من در کنار شما خواهم بود.

ب : بله حتما گاج پلاس را بخرید و حتما می تواند موثر باشد.

سوال شماره 18 :

الف : من توی درس ریاضی آسون ترین سئوالات را نمی تونم جواب بدم،خودم فکر می کنم به خاطر اینه که یه مدت تو ریاضی خوندنم وقفه افتاده،الان به نظر شما مبحثی بخونم و تست بزنم یا آزمون جامع بزنم تا یادآوری بشه؟؟؟

ب : مشکل من تو درس عربی که خدمتتون گفتم تو پرسش قبلیم،نوسان درصد فقط تو درصد عربیمه،بقیه ی درس ها اتفاقا پیشرفت حاصل میشه ولی عربی اصلا،تازه وقت هم به شدت کم میارم به طوریکه اصلا به درک مطلب نمیرسم،این کمبود وقت و تو هیچ کدوم از دروس عمومی ندارم،برعکس تو ادبیات با اینکه همه ی تست هارو میزنم و عموما تو رنج 80 درصده درنهايت دو سه دقیقه وقت اضافه میارم.

ج : تو درس شیمی.من شیمی دهم و حذف کردم،فقط دوازدهم و یازدهم،تسلط زیادی هم ندارم،تو درس شیمی،به نظر شما الان چیکار کنم و چه تست هایی بزنم که درصد 30 تا 40 (کم تر از سی نشه یعنی) حاصل بشه ان شا ء الله تو کنکور 98؟!

تشکر خیلی زیاد که همیشه همراه مون هستید.

جواب :

الف : چون مقدار زیادی از ریاضی یادت رفته اول پنج شش روزی ریاضی را سریع و مبحثی مرور کن و بعد تست زنی و آزمون گیری هایت را جدی بگیر.

ب : احتمال زیادی دارد که اگر در آزمونهای خانگی زما ن گیری را جدی بگیری این مشکل به تدریج برطرف شود. اما اگر نشد می توانی بخشی از درک مطلب را حذف کنی.

ج : لازم است شیمی یازدهم و دوازدهم را یکبار و در مدت شش تا هفت روز با اندکی تست دوره کنی و سپس تست زنی را از روی کنکورهای سال های پیش ادامه دهی.

سوال شملره 19: سلام آقای موحد نژاد من تو آزمون شماره ۶ فیزیک خوشخوان ۲۷ تا تست جواب دادم که ۱۰تاش غلط بود و از اون ۱۰تا هشتا غلط محاسباتی داشتم و حدودا ۸ دقیقه وقت اضافه آوردم در بقیه درس ها هم همین است غلطام زیاد شده

جواب : شما اگر وقت اضافی بیاورید و تعداد غلط های بی دقتی اتان زیاد باشد لازم است تمرین کنیید سرعت پاسخگویی به تست ها را به نحوی تنظیم نمایید که وقت اضافی که خود نمایانگر شتاب بیش از حد است نداشته باشید.

اما این که می گویید تعداد غلط ها در همه ی درس ها زیاد شده است را باید در روحیه ی شما جستجو کرد. احتمال دارد این اواخر کمی استرس شما افزایش یافته باشد، اگر این چنین است موضوع را دوباره با من در میان بگذارید.

سوال شماره 20: راستی تو توسوالات قبلی برای فیزیک وزبان بهم گفتین از سولای سیستم مطالعه ای که گذاشتین بزنم الان چی

جواب : الان هم به شما می گویم که لازم است از خودتان آزمون فیزیک و زبان از هر منبعی که کنکور را شبیه سازی کرده است و یا آزمون های سال های قبل قلم چی و گزینه ی 2 بگیرید.

سوال شماره ۲۱ :

الف-راستی آقای مود نژاد جواب هایی که قبل از اینکه منو بشناسین دادینو گوش کنم یانه

ب- منظورتون از تست زدن ریاضی وفیزیکو ..فقط سوالای کنککوره یانه

ج-واینکه پرسیده بودم برای کمتر اشتباه کردن چیکار کنم چون وقتی هرسولالی(چه کنکورچه گزینه دو وچ سنچشارو که برسی میکنم همرو بلدم یابیدقته یاکم اوردن وقته ویامروربوده واین که کدوم قابله استنادتره

جواب :

الف : بله گوش کنید.

ب : بنظرم بهتر است تعدادی آزمون خارج ار قالب کنکورهای سال های پیش هم از خودتان بگیرید.

ج : برای کمتر کردن اشتباهات باید اولا دقت کنید که در آزمون خیلی وقت زیادی روی هر درس نیاوزید. یعنی بیخودی زیاد عجله نکنید. قبل از شروع هر آزمون تمرکز کنید و از ذهن خود بخواهید که کمترین اختلال را داشته باشد.

سوال شماره 22 : سلام استاد گفته بودید رتبمو بفرستم ۳خرداد:ادبیات ۴۳ عربی۷۲دینی۷۰زبان۰ ۳ زمین ۲۵ ریاضی۶۰زیست ۷۲ شیمی ۷۵فیزیک ۴۰ رتبه سهمیه ۲۵۰۰ کنکور خارج ۹۵:ادبیات ۸۶ عربی ۸۴ دینی ۱۰۰ زبان ۶۵ریاضی ۹۰ زیست ۸۴ فیزیک ۷۴شیمی ۸۰ ودرشرایط مشابه کنکور (ینی باروپوش مناسب کنکور ومیز وصندلی به نظرتون چرا تفاوت داره؟ای کاش زودتر جواب میدادین ممنون

جواب : کنکورهای سال های پیش برای شما که فارغ التحصیل هستید کمی تکراری است، به همین دلیل برای قوی تر و آماده شدن ذهن خود لازم است از کنکورهای آزمایشی یکی دو سال اخیر استفاده کنید تا چالش های بیشتری برای شما ایجاد کرده واثر بخش تر باشد.

4- برای همگی شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

موحد نژاد