پیام شماره 12 (دوشنبه 98/3/13)

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

پیام شماره 12 (دوشنبه 13 خرداد ماه 1398)

 

1- سلام خسته نباشید.

2- تا حالا در طول 7 سالی که سایت من فعال شده است، سابقه نداشت که چنین بلایی سرم بیاید. بالاخره همه ی سیستم های امنیتی سایت فعال شد و ان شاء الله دیگر مشکلی پیش نخواهد آمد.

3- تمام بچه هایی که تمایل دارند در همایش و انتخاب رشته ثبت نام کنند نیز با خیال راحت ثبت نام کنند. معیوب شدن سایت اختلالی در دریافت اطلاعات شما ایجاد نمی کند. جالب است که اصلاً نابود شدن سایت هم با توجه به ضبط سیستم های انتقال بانکی اختلالی در اثبات ثبت نام افراد ایجاد نخواهد کرد!!! بنابراین هیچکس نگران این موضوعات نباشد.

4- حتماً تمامی سوال و جواب ها را بخوانید. مطمئن هستم که برای شما بسیار مفید خواهد بود.

5- از امروز یک ماه سرنوشت ساز در پیش دارید. می دانم که بسیار پیشرفت خواهید کرد و بدانید که به نوک پیکان مطالعات خود رسیده اید.

6- پیام شماره 13 ان شاء الله در روز پنجشنبه 16 خرداد ماه بعد از ساعت 7 بعدازظهر منتشر خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات

 

سوال شماره 1 : سلام استاد منظورتون ازسیستم آزمون مطالعه ای که برای پیشرفت فیزیکم گفتید چیه؟ ودرصدهام توکنکور ۹۵خارج:ادبیات ۹۰ دینی ۱۰۰ عربی ۹۰ زبان ۶۰ ریاضی ۸۴ زیست ۸۴ فیزیک ۷۶ شیمی ۸۰ انگار برام آسون وبی فایدس نظرتون چیه این چه رتبه ای میده؟ ممنون

جواب : سیستم آزمون مطالعه یعنی : ما بعد از مرور سریع کل فیزیک (یا فصل های منتخب برای خواندن) دو تا آزمون جامع فیزیک (برای تجربی ها 30 تایی و برای ریاضی ها 45 تایی) مثلاً در روزهای شنبه و یکشنبه از خودمان می گیریم و بعد از هر امتحان نقاط ضعف خود را در فیزیک معلوم می کنیم (ولی روی این نقاط ضعف کار نمی کنیم) بعد، مثلاً، در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه، روزانه 1 ساعت و 30 دقیقه (در گروه ریاضی 2 ساعت و 15 دقیقه) بر روی برخی از نقاط ضعف کشف شده در دو آزمون شنبه و یکشنبه کار می کنیم. (تاکید می کنم برخی از نقاط ضعف و نه همه ی آن ها) سپس دوباره در روزهای پنجشنبه و جمعه دو آزمون جامع دیگر فیزیک از خودمان می گیریم و بررسی می کنیم، آن مباحثی که در سه روز گذشته سعی کرده بودیم مشکلاتشان حل شود، آیا در آن ها موفق بوده ایم؟ آیا هنوز هم مشکلات دیگری بر روی فصل های دیگر فیزیک داریم؟ سپس دوباره روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه روی نفاط ضعف فیزیک کار می کنیم و ......

در پاسخ به قسمت دوم سوال شما باید بگویم، آزمون خانگی سال 95 را عالی امتحان داده ای و با کسر 7 درصد از هر درس رتبه ات حدود 200 می شود. با توجه به رتبه ی حدود 2000 شما در سنجش، این احتمال وجود دارد که شما جزو کسانی هستی که بسیار با سوادند ولی در نتیجه گیری در جلسات جدی امتحانی بد عمل می کنند. من بارها راجع به این موضوع در پیام های 12 گانه ی قبلی توضیح داده بودم که :

این نوع افراد لازم است همه ی آزمون های خانگی را با شرایط واقعی آزمون تطبیق دهند (به لحاظ صندلی، لباس و حتی نگرانی از نتیجه ی آزمون) بنابراین شما لازم است اولاً آزمون های خانگی برایت مهم باشند (چون واقعاً مهم اند) ثانیاً در آزمون های قلم چی باقیمانده هم ثبت نام کنی (ولی اگر نتایج خوب نبود نترس، قلم چی بخصوص در آزمون های آخر خیلی هم استاندارد نیست ، ولی جو جلسه ی آزمون و آرامش در آن را می توان با شرکت در این آزمون تمرین کرد).ثالثاً برنامه ها و استراتژی های تکنیکی و تاکتیکی مشخص و تمرین شده ای برای شرکت در آزمون داشته باشی.

 

سوال شماره 2 : ببخشید اعصاب میتونه به قلب وارد چه ومشکلی نداره یا نه؟

جواب : این عبارت سوالی شما معنایش قابل تشخیص نیست!!! اما اگر منظور شما این است که آیا وضعیت عصبی فرد می تواند بر روی وضعیت قلبی او اثر بگذارد، جواب صد درصد مثبت است. قلب ارتباط کاملی با شبکه های عصبی دارد و به همین دلیل مشکلات روحی و عصبی می تواند باعث افزایش ضربان قلب، تپش قلب (ضربان های نامنظم قلبی)، درد در ناحیه ی قفسه ی سینه شود.

اگر خدای نکرده چنین مشکلاتی دارید به پزشک مراجعه کنید، معمولاً با یکی دو قلم داروی ساده به راحتی کنترل می شود و می توانی با آرامش درس هایت را بخوانی.

 

سوال شماره 3 :

الف - من آزمون ۹۲ خارج کشور تجربی گرفتم . درصد هام نسبت به قبل افت کرد با توجه به اینکه بیشتر تست های عمومی زده بود تغییر کلی .بهترین کاری که بتونم درصد هامو بالا بیارم چیه . عربی بالاتر از ۶۴ نمیاد . با اینکه خیلی میخونم و تست روزی ۵ تا درک مطلب میزنم از کنکور ۸۷تا ۹۷بیشتر اونا رو درست میزنم . دینی خیلی نوسان داره معمولا تو قلمچی ۱۰۰ بود تو سنجش ۷۳ولی تو آزمون خونگی بین ۷۰ تا ۱۰۰ زیستم بالاتر از ۷۰ نمیره . کتاب آزمون پلاس زیست رو گرفتم ولی از ۱۰ تا ۷ تا غلط میزنم بهم حس خوبی نمیده و ازش بدم میاد ولی خانم کاظمی میگن حتما استفاده کنم چون بچه های متوسط تست تکراری میزنن حالا به نظر شما هم بزنم تستاشو ؟

ب- زمین رو من پارسال همیشه ۲۰ تا ۱۹ بود حالا به نظرتون نباید شروع کنم به خوندنش ؟ قلمچی تو ۴ دقیقه ۹۰ میزدم . ولی تست های کنکور الان خیلی سختر ازقلمچی هست .

ج- زبان بهم گفتین کتابارو یه بار بخونم همشو من هم خوندم و درصدم از ۸.۹ به ۴۰ رسید حالا باز هم کتابارو بخونم ؟

د- درصد های کنکور ۹۲ خارج ؟:

ادبیات ۷۸ . عربی۶۴. دینی ۶۸ . زبان ۴۰ . ریاضی ۷۶ . زیست ۷۰ . فیزیک ۸۷ . شیمی ۷۶ .

ببخشید که پیام ها طولانی میشه

جواب : (بچه ها این دختر قبلاً رتبه اش حوالی 6000 بوده است!)

الف بالا و پایین شدن درصدهای دروس در امتحانات متوالی اتفاقی عادی است. ببینید ما دو نوع بالا و پایین رفتن درصد داریم : بالا و پایین رفتن نزولی که در آن منحنی اگرچه نوسان دارد اما در مجموع نتایج در حال سقوط است. بالا و پایین رفتن صعودی که در آن منحنی اگر چه نوسان دارد اما در مجموع نتایج رو به بهبودی هستند.

پس تا آدم در دو آزمون متوالی درصد های آزمون دومش کمتر شد، نباید صدایش در بیاید که چرا؟ وای و غیره ... !!! درصدهایی که در این آزمون اعلام کرده ای واقعاً بسیار خوب است و بعد از کسر 7 درصد از آن رتبه ای در حدود 700 را نمایش می دهد.

در مورد زیست شناسی نیزاستفاده از کتاب هایی که تست های دشوارتری دارند(به شرط آن که خارج از کتاب نباشند) کار بسیار درست و خوبی است. در ضمن در این نوع کتاب ها لازم نیست که خیلی زیاد تست بزنید بلکه لازم است تست ها کم باشند، اما بررسی تست ها با دقت انجام گیرند. پس حتی حل یک بار تست های مضارب 5 از این نوع کتاب ها نیز گاهی بسیار مناسب و اثر بخش است.

ب- وقتی نمرات و درصد های شما در زمین شناسی اینقدر خوب است، به نظرم کار درستی است که لااقل چند فصل از این کتاب را بخوانید و خودتان را برای گرفتن حداقل 40 درصد آماده کنید. (اگر هم که خیلی تواناتری، فصل های بیشتری بخوان و درصد بیشتری بگیر. مشروط بر این که وقت زیادی از شما نگیرد).

ج- آفرین در زبان خیلی خوب عمل کرده ای. حالا وقت این است که مروری بر گرامر داشته باشی و حدود 100 تا 200 تست در مدت 4 روزاز آن بزنی و بعد از آن هر روز از خودت یک آزمون زبان از کتاب دور دنیا در چهار ساعت عمومی بگیری. در این حالت درصد شما ان شاء الله تا 60 الی 70 صعود خواهد کرد.

د- امتحانت را واقعاً خوب داده ای. من جای تو بودم بکوب تا کنکور درسم را می خواندم و اگر سوال داشتم از مشاورم (یعنی من!) می پرسیدم و خودم را برای رتبه های زیر 500 آماده می کردم. شما الان در حال فوق العاده شدن هستی، آرام باش و با حداکثر زمان بخوان.

 

سوال شماره 4 : سلام آقای موحد نژاد.شما به یکی از بچه ها گفته بودید مسجد رو هر وقت بخواد میتونه بره. من از وقتی که مدرسمون تعطیل شد ظهر ها و بیشتر شبا میرفتم مسجد ولی مادرم بهم گفت اینجوری خیلی وقتت تلف میشه این روزا باید فقط درس بخونی تا کم کاری های قبلتو جبران کنی و دیگه مسجد نرفتم. تو طول سال هم یه زمانی میرفتم و به یکی از مشاورهای مدرسمون گفتم و ایشون هم گفتند وظیفه تو الان فقط درس خوندنه.سال دیگه میری. نظر شما چیه؟

جواب : اگر مسجد رفتن شما بیش از 1 ساعت طول بکشد، که یا باید مسجد نزدیک تری پیدا کنی یا اگر مسجد نزدیک تری وجود ندارد، اصلاً نروی. اما اگر مسجد نزدیک خانه شماست، خوب بالاخره نماز خواندن که خودش با مخلفاتش! حدود 20 دقیقه طول می کشد. حالا همه ی سرنوشت شما به آن 40 دقیقه وابسته است! ماها هر روز کلی وقت تلف می کنیم، بعد پای عبادت که در میان می آید وقت نداریم! من فکر می کنیم آرامشی که افراد از طریق عبادات کسب می کنند، نقش بسیار مهمی در نتیجه گیری آن ها در زندگی و آزمون های آن خواهد داشت. و خودتان می دانید که ارزش این آرامش در جلسه ی کنکور و کمک های الهی به ما از آن 40 دقیقه ها خیلی بیشتر است. البته، خدا می تواند در جلسه ی آزمون به شما آرامش دهد اما نمی تواند یواشکی جواب سوالات را به شما برساند! اما همین آرامش از عوامل یادآوری بهتر مطالب و تمرکز بیشتر است که خودش هزاران رتبه ارزش دارد. (مثلاً همین دختر سوال شماره 3 وقتی آرامش دارد و در خانه از خودش امتحان می گیرد، رتبه اش 700 است و وقتی آرامش ندارد و در جلسه ی آزمون سنجش شرکت می کند، رتبه اش 6000 می شود!)

تذکر: اگر آدم خدای نکرده بی دین باشد، خدا را قبول نداشته باشد و اصلاً آدم شرور و خیلی بدی هم باشد. اگر تلاش کند و همه عوامل نتیجه گیری را فراهم کند، خداوند آنقدر رحیم است که بر طبق سنت خود عمل کرده و موفقیت دشمن خود را هم تضمین می کند. بنابراین اگر آدمی با این وضعیت، رتبه ی اول کنکور شد تعجب نکنید! البته جالب است که خداوند می فرماید: نگاه نکنید که در دنیا هر چه خواست به او دادم، بعداً در آن دنیا به خدمتش خواهم رسید!!! (خب دیگه بهتره از منبر پایین بیام!)

 

سوال شماره 5 : سلام این سوالم چون به اون یکی مربوط نبود جدا پرسیدم.میشه بگید رتبه لازم برای مامایی آزاد تهران یا شهرستان چنده؟ و اینکه من این روزا خیلی حواس پرتی دارم وهرفکربی مزه و مسخره ای تو سرم میاد تا حواسم پرت بشه و درس نخونم. یعنی هر فکری به غیر از درس.این خیلی آزارم میده که نمیتونم ذهنمو کنترل کنم. حتی سر امتحان یا آزمون هایی که از خودم میگیرم هم حواسم پرت میشه.میشه بگید واسه راحت شدن از دستش چکار کنم؟ البته بیش تر فکر سال بعد و ترس از اینکه مثل امسال سپری بشه و از درس خوندنم مثل امسال راضی نباشم میاد تو ذهنم. چون سال بعد هم حتما کنکور میدم.

جواب : رتبه مامایی در دانشگاه های دولتی تهران تا حدود 4500 و در دانشگاه های دولتی شهرستان تا حدود 9000 و در پردیس خودگردان رشت حدود 11000 و در آزاد تهران حدود 8000 و در آزاد شهرستان ها تا حدود 15000

احتمالاً حواس پرتی شما ناشی از نداشتن یک هدف مشخص است. شاید هنوز روی همین مامایی هم که گفتی مطمدن نیستی. حالا هی فکر می کنی چکار کنم بگذارم برای سال بعد؟ همین امسال بروم مامایی و خلاص شوم و غیره ...

شما خوب درس هایت را بخوان ان شاء الله رتبه ات خوب می شود و رشته هایی که خیلی بشتر دوست داری را قبول می شوی. اگر نشد در انتخاب رشته اگر شما مامایی دانشگاه آزاد و یا پردیس خودگردان یک دانشگاه را قبول شوی به شما اجازه داده می شود که دوباره در کنکور سال بعد شرکت کنی. پس باباجان نگران نباش تو کار خودت را بکن و درس هایت را خوب بخوان ان شاء الله آن چه خیر است پیش می آید.

 

سوال شماره 6 : سلام. خسته نباشید. دو تا موضوع پیش اومده

اینکه چند وقته تو درس ریاضی ۱۰ درصد افت کردم که با آزمون های جامع متعدد هم درست نشد. که جالب اینجاست۸۰% غلط هایم به خاطر ندیدن یک قسمت از سوال است یا اشتباهات محاسبتی ام هم عادی نیست! مثلا اشتباه طرفین وسطین میکنم یا 8 به توان دو را در ذهنم 16درنظر میگیرم. در آزمون ۹۳ خارج هم ریاضی را ۷۸ زدم. از آن ۲۲ درصد فقط ۲ سوال هندسه پایه و دو سوال حسابان را بلد نبودم.

احساس میکنم وقتم خیلی زیاد آمده و با انجام کارهای برنامه و اضافه تر از آن، باز هم وقت خیلی اضافه میارم. کتاب های غیر جامع را هم که میخواهم بزنم یا انقد زدم که تکراریه یا تحمل ندارم بیشتر از ۱ ساعت بخونمش!

حتی چند روز پیش داشتم خودم انتگرال که حذف شده رو میخوندم! و واقعا احساس خوبی داشتم! نمیدونم چه اتفاقی افتاده

جواب :

وقتی دو تا سوال ریاضی پایه و دو سوال حسابان را بلد نبودی، یعنی هنوز در ریاضی اندکی ضعف داری. هنوز باید کتاب هایی با تست های دشوارتر تهیه کنی و ضمن گرفتن آزمون ها از خودت از آن کتاب ها هم استفاده کنی. فکر کن اگر آن چهار سوال را زده بودی درصدت 85 می شد که گاهی با نفرات یک تا 10 کنکور برابر است. مواظب باش برای خرید کتاب گدا بازی در نیاوری!!! تو الان در آستانه ی بهترین رتبه ها هستی ولی چون منابع تکراری شده، یواش یواش داره حالت از درس خواندن بهم می خورد. این موضوع برای بچه هایی مثل تو کاملاً طبیعی است ولی هرگز نباید اسیر آن شوی. هر وقت در همه ی دروس درصدهایت به بالای 90 رسید، خیالت راحت باشد. یادت باشد کسب رتبه زیر 10 هم امتیاز داخل کشوری دارد و هم امتیاز خارج کشوری بنابراین هر هزینه ای که الان انجام شود ارزشش را دارد.

افت توان محاسباتی شما نیز ممکن است به دلیل زدن تست های تکراری باشد. تست تکراری خصوصاً در بچه های قوی ذهن را تنبل می کند. پس زودباش تست جدید تهیه کن. از سایت مونتا monta.ir هم که به صورت آنلاین با صرف هزینه ای قابل قبول به شما تست ارایه می کند نیز می توانی استفاده کنی و سوال های قلم چی و گزینه ی 2 سال های پیش را بزنی.

 

سوال شماره 7 : سلام خسته نباشید.من در حال اجرا کردن برنامه ی پیشرفته هستم و این سیستم آزمون مطالعه رو برای عمومی و اختصاصی انجام میدم ولی واقعا گیج شدم مخصوصا برای عمومی ها.یک بار ادبیاتم ۷۰ است یک بار ۵۰.یک بار زبانم خوب است یک بار افتضاح..یک بار دستور و گرامر مثل آب خوردن و بار دیگر سخت تر از کندن کووه...با این شرایط چه باید کرد؟؟

جواب : بالا و پایین شدن درصدهای دروس در امتحانات متوالی اتفاقی عادی است. ببینید ما دو نوع بالا و پایین رفتن درصد داریم : بالا و پایین رفتن نزولی که در آن منحنی اگرچه نوسان دارد اما در مجموع نتایج در حال سقوط است. بالا و پایین رفتن صعودی که در آن منحنی اگر چه نوسان دارد اما در مجموع نتایج رو به بهبودی هستند.

پس تا آدم در دو آزمون متوالی، درصد های آزمون دومش کمتر شد، نباید صدایش در بیاید که چرا؟ وای و غیره ... !!! درصدهایی که در این بنابراین نگران نباش، اما اگر دیدی درصدها به تدریج در حال سقوط هستند، این احتمال وجود خواهد داشت که شما بجای خواندن درس به طور پیاپی از خودت امتحان می گیری. همه یادتان باشد سیستم آزمون مطالعه است و نه آزمون آزمون!!!

 

سوال شماره 8 : سلام خسته نباشید...به نظر شما ازمون های سنجش شبیه ترن به کنکور یا کنکور های سال قبل با تو جه به اینکه بیشتر سوالا رو این کتابا تغییر دادن؟

جواب : کنکورهای سال های قبل در مجموع شبیه تر هستند. اما برخی از انواع جدید سوالاتی که در آزمون های سنجش می بینید ولی در کتاب های تست از آن ها کمتر استفاده شده اند، تست های فوق العاده مهمی هستند که باید روی تیپ این نوع تست ها بخوبی کار کنی.

 

سوال شماره 9 : سلام آقای موحد نژاد خسته نباشید چند تا سوال داشتم

الف - من زبانم نسبتا خوبه قلمچی همیشه بالای ۹۰ بود و سنجش ها هم بالای ۸۰ از کتاب تستی که دارم زیاد تستی نمونده (در حد چند تا کلوز و متن)میخواستم ببینم وقتی تموم بشن برای زبانم چی کار کنم میتونم زبان کنکور زبان رو بزنم؟

ب- شما کنکور ها ی عمومی را توی برنامتون جدا جدا گذاشتین من میتونم یکجا با هم آزمون بدم و چند روز یه بار یه آزمون بدم

ج- شما در پیام قبلی بهم گفتین که ۱۲ تا ۱۴ ساعت بخونم ولی من برنامه ی پیشرفته را حتی با کار های بیشتر بین ۹ تا ۱۰ ساعت تموم میکنم لازمه بازم حتما ۱۲ ساعت بخونم (یه مدت ۱۲ ساعت خوندم بازده ام اومد پایین)

د - من در آزمون های خانگی در بعضی درس ها مثل دینی بیشتر سوالات تالیفی رو مشکل دارم به نظرتون چی کار کنم؟

جواب :

الف نگفتم همه ی آزمون ها را تمام نکنید؟! فکر می کنم آزمون های زبان گروه زبان هم برای شما قابل استفاده باشد ولی می توانی از کتاب های آزمون سازی کرده مثل خوشخوان عمومی، برای درس زبان و عربی (و البته نه برای دینی و ادبیات) استفاده کنی.

ب- برای شما چون بسیار قوی هستی اشکالی ندارد. می توانی یک روز در میان آزمون عمومی بدهی ولی حتماً به مرور ادبیات و دینی ادامه بده.

ج- با توجه به این که مدتی 12 ساعت خوانئه ای و بازده پایین آمده است، همان 10 ساعت را بخوان. ولی حواست باشد تو در آستانه ی رسیدن به بهترین نتایج هستی. بنابراین نقاط ضعف باقیمانده را با توجه به آزمون هایی که از خودت می گیری پیدا کن و آن را برطرف کن و یادت نرود که همه ی دروس باز هم نیازمند دوره های سریع هستند. پس از دوره غاقل نشوید.

د- سوالات تالیفی دینی در بسیاری از موارد استاندارد نیستند، اگر در آزمون سنجش نتیجه ی دینی خوب است نگران نباش و اگر خوب نیست دوباره به من پیام بده.

 

سوال شماره 10 : سلام. سایت شما فکر کنم هنوز هم مشکل دارد چون من فقط با فیلتر شکن میتوانم به آن وارد شوم.

سئوالم این است که من در ماه رمضان خیلی دچار بی نظمی ساعت مطالعه شدم.به برنامه هرطور هست خودم را میرسانم.یک بار بعد سحر نمیخوابم..یک بار تا سحر بیدار میمونم و میخونم و بعدش که از امتحان میام حتما باید بخوابم

خلاصه از نظم و روال خارج شده ام و با اینکه به برنامه میرسم ولی حس بدی به این موضوع دارم.به نظرتون چیکار کنم؟

جواب : سایت من برای اولین بار در 7 سال اخیر دچار اختلال در سیستم های امنیتی شد. بالاخره گروه آرمان وب این مشکل را برطرف کرد. از الان به بعد ان شاءالله دیگر مشکلی نخواهد داشت.

دختر خوبم، الان که دارم به این سوال جواب می دهم از ماه رمضان فقط یک روز مانده است. ولی چقدر خوب که روزه گرفتی . فردا که روز آخر ماه مبارک رمضان است از خدا بخواه که در این ماه استجابت دعا دختر روزه دار خودش را به آن چه در کنکور استحقاقش را دارد برساند. ان شاءالله

در آزمون سوم خرداد رتبه ام ۱۰۰۰ تا بهتر شده است و این رتبه ای که برایتان زده ام رتبه ی سوم خرداد من است.با وحود اینکه سهمیه ی ۵ درصد دارم به نظر شما زیر ۱۰۰۰ میشوم؟؟ ان شاء الله

 

سوال شماره 11 : سلام آقای موحد نژاد

من خیلی تراز و رتبه در سهمیه خوبی ندارم ولی خب در حد صفر نیستم ولی عالیم نیستم ...

ولی نمیدونم چرا هنوز یه اندک امیدی دارم برای قبول شدن و این هم میدونم که اگر این چند وقت باقیمانده رو در حد عالی بخونم میتونم اون چیزی رو که میخوام قبول شم ولی نمیدونم چرا یه حس بیخیالی بدی اومده سراغم انگار اصلا انگیزه ای ندارم واقعا منتظر یه حرف انگیزشی یا بهتر بگم یه حرف تکون دهنده هستم .جدیدا هم خیلی می خوابم اصلا نمیتونم خودم و بیدار نگه دارم

به نظرتون چیکار کنم ؟

خواهش میکنم یه راهکار بهم پیشنهاد کنید ..

جواب : نگفتی آیا قصد داری در کنکور سال بعد شرکت کنی یا نه؟ ببین آدم با رتبه ی 40000 هم می تواند در همین تهران و در دانشگاه آزاد قبول شود. بنابراین همه قبول می شوند. اما اگر دنبال رشته ی خاصی هستی و آن رشته رتبه اش از 3000 بهتر است که شانس چندانی برایش نداری و باید به سال بعد فکر کنی و دوباره یک سال دیگر این کار را تکرار کنی.

اما اگر دنبال رشته هایی واقعاً خوب و قابل قبول هستی که رتبه های بیشتر از 3000 می خواهد به شرط یک کار منسجم به آن خواهی رسید و دیگر از شر کنکور دادن دوباره خلاص می شوی. من در همایش، رشته هایی را در گروه تجربی معرفی خواهم کرد که ضمن پول ساز بودن رتبه هایی در حدود 10000 می خواهند.

حالا میل خودت است، یک ماه درس می خوانی یا یک سال!

 

سوال شماره 12 : سلام ،من براي انتخاب رشته ثبت نام كردم ٥روزه ،ولي اس ام اس تاييد برام نيومده ،بايد چيكار كنم؟

جواب : بله متاسفانه اختلال در سایت سبب این موضوع شد که از شما عذر خواهی می کنم. البته می دانم که دیروز برای همه ی ثبت نام کنندگان

SMS تایید فرستاده شده است و حتماً شما نیز آن را دریافت کرده اید. در هر حال خانم س م من فایل ثبت نامی ها را بررسی کردم و اطلاعات کامل شما در سیستم ما ثبت گردیده و اصلاً نگران نباشید.

اصولاً همه ثبت نامی ها اگر با مشکلی مواجه شدند می توانند مثل این دختر خوبمان از طریق همین وب سایت، مشکلات خود را با من در میان بگذارند.

 

سوال شماره 13 :

الف- سلام مجدد و خسته نباشید . من خیلی رو نهایی ها حساس شدم و نمیتونم خودمو کنترل کنم تا کاملا وقت رو دوره پایه بزارم . روزهای امتحان از ۲ تا ۴ صبح میخوابم و بعدش از ۱۰ تا ۱۴ . این کارم اشتباهه؟

ب- بهم تو پیام قبلی گفتین رتبه فعلیم ۱۸۰۰ ولی من پزشکی دانشگاه شهید بهشتی رو میخوام . با این رشته و مکان نهایی نیازی هست در حد ۲۰ و ۱۹ باشه ؟ من واقعا نمیخوام برای سال بعد بزارم چون آدمش نیستم .

ج- در بازه ای که میومدیم مدرسه گفتین دارین کتابای شیمی رو مطالعه میکنین و راهکار پیدا میکنین میشه نتیجه رو بگین ؟

جواب :

الف : این کار در کل اشتباه است ولی ، اگر در بعد از امتحانات خواب بیداری خودت را تنطیم کنی، فعلاً اشکالی ندارد.

ب- من گفتم فعلاً رتبه ات 1800 است. اگر سیستم های آزمون مطالعه را با دقت اجرا کنی رتبه ات به زیر 500 هم خواهد رسید. در این حالت نمرات امتحان نهایی شما معمولاً چندان موثر نیستند مگر آنکه 20 باشند.

ج- با توجه به فشار کاری موجود، فعلاً کتاب های شیمی دهم و یازدهم را بررسی کرده ام. اگر برسم که دوازدهم را هم بررسی کنم به امید خدا موارد موثری را برای شما خواهم گفت. اما قول نمی دهم.

 

سوال شماره 14 : سلام خسته نباشید....میخواستم بپرسم که برای ثبت نام انتخاب رشته مبلغی به علاوه ی این مبلغ هم باید پرداخت کنیم؟

جواب : خیر

 

سوال شماره 15 : سلام خسته نباشيد

الف- اقا ي موحد من از عيد طبق برنامه شما پيش رفتم و هر شب تقريباً يك آزمون عربي دادم ولي درصدام بالاتر از ٤٥ نميشن به نظرتون من براي خوب شدن عربيم بايد چيكار كنم

ب- من طبق برنامه پيشرفته ميرم جلو ولي يكي از كنكورارو جاموندم به نظرتون كي و چه طوري ميتونم عقب افتادگيمو جبران كنم.به نظرتون بهتر نيست كه عمومي و اختصاصي رو جدا كنم و هر كدومو به صورت يك ازمون جدا در روزاي مختلف انجام بدم يا حتما بايد به صورت كنكور و ٤ ساعته انجام بشه؟

ممنون از پاسخ گويي و زحماتتون

جواب :

الف ببینم توی برنامه ی من نوشته شده که هر شب یک آزمون عربی بدهید!!!!!! در برنامه ی من اولاً آزمون های عربی، بعد از عید آغاز نشدند و ثانیاً الان هم که شروع شده اند به ازای هر سه آزمون سه روز باید روی رفع نقاط ضعف خود کار کنید. اگر این کار را می کنی و روی 45 درصد مانده ای برایم دو باره پیام بده تا آن را هم علت یابی کنیم.

ب- نه حتماً لازم است با هم باشند. نحوه ی جبران این آزمون ها را در برنامه ی چهارم مطالعاتی توضیح خواهم داد. نگران نباشید.

7- منتظر سوالات شما هستم.

8- برای همگی شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم

موحد نژاد